הניצחון על טוטנהאם בגביע

סקולס. הרגשתי משהו קצת משונה כשפול סקולס הופיע פתאום על הקווים – לפני שהחליף את מייקל קאריק. הנסיבות השתנו. במשך שבע-שמונה השנים האחרונות פציעה של פול סקולס הייתה  המכה הכי קשה עבור יונייטד. וחזרה שלו מפציעה הביאה לאנחת רווחה כללית.
ועכשיו, בפעם הראשונה סקולס חזר לקבוצה שהוא לא קריטי בא. הוא נותן עוד אופציה בקישור מרכזי בריא מאד וכל אוהד יונייטד רוצה לראות אותו עוד כמה שנים על המגרש. אבל נטל האחריות למעשה ירד ממנו בשלושת החודשים האחרונים.
זה לא שנמצא לו ממש מחליף. קאריק והארגריבס משחקים בפשטות הסקולסית, אבל אנדרסון כנראה הכי דומה לו בכך בחשיבה על הנעת כדור ומסירת העומק. אבל יונייטד עכשיו מתקיפה בצורה שונה לחלוטין מבימי הזוהר של סקולס. ההבנה בין רוני, רונאלדו וטבז יוצרת את המצבים.
לפני כמה חודשים כתבתי על ההפסד הארגנטיני בגמר הקופה-אמריקה לברזיל. ואיך תפקידו של ריקלמה הוא קצת ארכאי. אז גם התפקיד של סקולס, שהיה די דומה לזה של ריקלמה, קצת פחות נחוץ כשליונייטד יש שלישיית התקפה כל כך טובה. אבל אני רואה אותו מוצא את מקומו גם בעולם שהשתנה בחודשים האחרונים. בגלל שאין לו אגו.
*
קלארק קנט. רונאלדו הבקיע גול אחד בפנדל, שזה לא חוכמה, וגול אחד גרוע שהיה באשמתו של השוער. כך שאם חשבתם שמסי או קאקה טובים ממנו, אל תרוצו לשנות את דעתכם. אבל הוא פיתח תכונה מאד מועילה בחודשיים האחרונים. במשחקי חוץ הוא תמיד מבקיע. ובמשחקי הבית הוא מבקיע יותר מפעם אחת.
*
ההרחקה של דאוסון. שמחתי מאד שהרחיקו את מאט דאוסון והלוואי שתמיד ירחיקו שחקן מהקבוצה שמשחקת נגד יונייטד. אבל על מה ההרחקה הזו? שחקן מנסה לעצור את ווין רוני בצורה נקיה ולגיטימית לחלוטין. הוא נכשל טכנית במהלך ונוגע בכדור ביד. פנדל מוצדק לחלוטין. מה הצורך להרחיק אותו?
הרחקות בכדורגל צריכות להיות על התנהגויות שמנסים למנוע אותן. עבירות ציניות על השחקן האחרון. הצלות ביד על קו השער. מה בדיוק ההתנהגות של דאוסון שמנסים למנוע פה? זה מזכיר לי ראיון עם מרק יוז ב-2-4-4 לפני כמה חודשים. יוז אמר שפיפ"א מנסה להפוך את הכדורגל לספורט של no-contact. וזה חבל מאד לדעתו. וגם לדעתי.

דרוגבה
קיץ 1954, סתיו 1956

53 Comments

לון 27 בינואר 2008

אם במשחק לא טוב שלו, רונאלדו הבקיע פעמיים, אז כרגע הוא באמת הכי טוב בגלקסיה.

אני חושב שסקולס מעולם לא התקרב לניהול משחק באופן שריקלמה עשה זאת. בעיניי הוא היה יתרון בליגה האנגלית, אבל החיסרון הקבוע באירופה. פשוט מפני שמעולם לא התקרב לרמת ניהול משחק של הטובים ביבשת. יונייטד מעולם לא היתה תלויה רק בו. החיסרון של קין תמיד היה הרבה יותר קריטי. כמובן משמח לראות אותו חוזר אחרי פציעה קשה.
החילוף של קאריק נראה לי לא הוגן. הוא היה טוב מהארגריבס ולפי הבנתי הוא התאכזב מהחילוף שלו. אבל אולי פרגי רוצה לתת להארגריבס דקות משחק לפני חזרת ליגת האלופות.

אברה נראה די אומלל ממה שלנון עשה לו. ובכלל ההגנה היתה לא טובה היום. תודה רבה לג'נאס על שתי החמצות ענקיות.

לפי דעתי ההרחקה של דאוסון היתה מוצדקת מפני שבהילוך החוזר אפשר לראות שהוא נגע באופן מכוון ביד. בתוך הרחבה כמובן, כשהיה שחקן ההגנה האחרון. לשופט לא היתה ברירה. אחרת שחקנים ייגעו ביד בכוונה ויהמרו שאולי הפנדל יוחמץ.

השופט דווקא נתן למשחק להיות פיזי, אבל לא ברוטלי. כמו שצריך.

בן חנן 27 בינואר 2008

תקפיד להאשים

תקפיד יותר להזכיר שהאשמה מופנת לפיפא או לגוף האחראי על השיפוט ולא על השופט עצמו שבמקרה הספציפי הזה פשוט עשה את העבודה שלו.

אני 27 בינואר 2008

הערות ללון

לא זה שכריסטי כובש צמד במשחק לא טוב שלו במיוחד מעיד על היותו הטוב בתבל, ממש לא…

הארגריבס היה הרבה יותר טוב מקאריק והיה יחד עם גיגס וטבס למצטיינים בשורותינו ובמשחק כולו.

בראון הזכיר נשכחות ונתן משחק איום ונורא שהיה מבייש אפילו בלם ישראלי, גם לאברה יש לי המון ביקורת אבל אצלו זו אולי פעם שניה העונה שהוא לא משחק כראוי.

סה"כ ב"ה שעברנו והצגנו כדורגל טוב :-)

אביעד 27 בינואר 2008

לון עלה על הנקודה – שחקן שמנסה לקנות לקבוצתו יתרון לא הוגן באמצעות שימוש ביד ברחבה בניסיון לעצור שער וודאי צריך לספוג אדום בנוסף לפנדל. המטרה היא לא רק להעניש התנהגות כזאת אלא למנוע אותה. אם לא, מה ימנע מדאוסון ודומיו להשתמש ביד בכל מצב דומה? ייווצר הלך רוח של "ננסה, אולי השופט לא יראה ונרוויח, מקסימום אתפס ויהיה פנדל, זה לא מעמיד אותי/את הקבוצה במצב גרוע יותר"… מדובר כאן לא רק בענישה אלא גם בהרתעה.
אני לא יודע למה וידיץ' לא שיחק, אבל כל עוד נוויל לא משחק, מקובל עליי שבראון במקומו. לא מקובל שבראון מקבל דקות משחק כבלם. בשביל זה יש את פיקה ועדיף לתת לו כמה שיותר דקות בשל האפשרות הריאלית שבראון יעזוב בקיץ. אם היה לנו מגן ימני אחר (סימפסון לא מוכן עדיין ואו'שיי פחות טוב מבראון בהרבה) הייתי מעדיף שהוא יפתח על בראון…

יוסי 27 בינואר 2008

הלוואי שכדורגל היה משחק של no-contact. אז אולי היה יכול מתחרה של ממש לכדורסל, במקום כל הדחיפות המגעילות האלה שיש תמיד. אז, התוצאות היו משקפות את הכשרון של השחקנים במידה גדולה יותר.

הטרגדיה של כדורגל היא שגם ככה הוא המשחק הכי פופולרי בעולם, אז בקושי מנסים לשפר אותו. אבל המצב כיום הוא שהרבה אנשים רואים משחק פעם בכמה שבועות, להיזכר כמה הוא משעמם כשצופים בו בטלוויזיה, וחוזרים לראות כדורסל.

אם המשחק היה פחות פיזי, ואם היו מוציאים איזה שחקן שדה או שניים, אז גם האינטליגנטים היו הופכים לצופים קבועים. זאת כי דאבל-פס עדיין יפה יותר מפיק-אנד-רול, ומסירת עומק מדויקת עדיין יפה יותר ממסירה בין גבוהים, שלא לדבר על בעיטה לחיבורים או תנועה חכמה בלי כדור, שאין להן בכלל מקבילות בכדורסל.

רונן דורפן 27 בינואר 2008

לון, אביעד – את הדברים על דאוסן כתבתי רק מתוך תחושה שזו לא הייתה נגיעה מכוונת. בכלל – גם נושא הנגיעת יד צריך לעבור הבהרה. כל העיסוק בנושא הכוונה הוא מוגזם. אם הנגיעת יש הביאה איזשהי תועלת להגנה אז היא נגיעת יד גם אם השחקן ניסה בכל כוחו לא לגעת ביד.

בן חנן – כמובן שלא השופט אשם אלא רק פיפ"א.

יוסי – אני חושב שהפופולריות של הכדורגל נובעת בדיוק משום שהוא לא מבוסס רק על כשרון אלא מביא לידי ביטוי הרבה משאבים אנושיים אחרים – ארגון, לחימה ואפילו תחמנות. הוא המשחק האחד שדומה לחיים. אני חושב שהבעיה בו היא לא מידת המגע אלא מצב של תת-שיפוט. תחשוב על זה – בכדורסל שני שופטים מנהלים עשרה שחקנים על בערך שליש דונם. וזאת כשהמזכירות מסייעת להם בניהול הזמן, העבירות וכו'.
בכדורגל שלושה שופטים ל-22 שחקנים על כשמונה דונם. כשהשופט מנהל גם את הרישום וגם את הזמן. אני לא חושב שאפשר לדבר ברצינות על כך שחוקי הכדורגל נכשלים – כשלא עושים נסיון אמיתי ליישם אותם.

גיל 27 בינואר 2008

דווקא בייסבול זה המשחק שהכי דומה לחיים. איפה עוד תמצא שחקנים ברמות אתלטיות כל כך משתנות על מגרש אחד? זה גם המשחק היחיד שגם אם אתה הכי גרוע עדיין תנצח שליש מהמשחקים וגם אם אתה הכי טוב תפסיד שליש מהם.

רונן דורפן 27 בינואר 2008

גיל – יש משהו בדבריך – ואכן בייסבול הוא מהמשחקים הבודדים שהם הפופולאריים ביותר בכמה אזורים של העולם. למעשה כמעט כל העולם מתחלק בין כדורגל, בייסבול, הוקי קרח וקריקט – וכולם ענפים של מקריות די גדולה.

זיזו 27 בינואר 2008

יוסי. לא רק שאני לא מסכים איתך, אני חושב בדיוק הפוך.
הניסיון להפוך את הכדורגל לסטרילי עוקר את הלב מהמשחק.
באנגליה המצב עוד טוב (גם לא כמו פעם), בספרד כבר בקושי אפשר לראות משחק.
חבורה של בלרינות ושופט שחושב שהמשרוקית היא כלי נגינה מוביל בתזמורת.
שים לב ששחקנים שעוברים מאיטליה ואנגליה לספרד לא מפסיקים להיות מורחקים (וולטר סמואל, קאנאברו ובקהאם).

שחקנים מוכשרים צריכים לגבור על משחק אגרסיבי ולא שישנו כל הזמן את החוקים לטובתם בכדי שהמשחק יהיה יותר שיווקי.
שחקני נשמה הם חלק חשוב מהמשחק וההגבלה שלהם פוגעת בו.

כמובן שאני לא בעד משחק ברוטאלי אבל צריך למצוא את האיזון הנכון.

דבר דומה מבדיל בין הNBA לאירופה. המשחק בNBA הרבה יותר פיזי והשופטים נותנים לו לרוץ.
פייזר דיבר על זה שהוא נמנע כבר מלנסות חלק מהדברים בגלל השיפוט (נשמע קצת כמו תירוץ אבל נו מילא).

פלד 27 בינואר 2008

ידיעה משמחת מאליפות אפריקה: ברגעים אלה ממש מאנוצ'ו כבש את שערו השני במשחק נגד סנגל והשלישי באליפות בסך הכל.
הפעלתי את הקשרים שלי בניסיון לברר אם אפשר לסדר גם לי אירוע מסדר הגודל שעבר על מאנוצ'ו. מתאים לי לחתום על חוזה ביונייטד הנוכחית (יש לי דרכון איטלקי, ככה שאין בעיה עם רשיון עבודה)

רונן דורפן 27 בינואר 2008

פלד. אכן – עושה רושם שהמאנוצ'ו הזה יודע לנגוח.

אריאל 27 בינואר 2008

תופעת הנו-קונטקט היא חובקת עולם, לטעמי.
אפשר לראות את זה בפוטבול, שבשנים האחרונות השיפוט מאוד נוטה לכיוון ההתקפה (מענישים הרבה יותר על פגיעה בק"ב, מיישמים את החוק שאסור לגעת ברסיבר אחרי חמישה יארד), בכדורסל אמריקאי שהפך בשנים האחרונות מספורט פיזי למשחק סטרילי לחלוטין (ראה ערך העונשים הכבדים על כל קרב מכות קטן והשריקות לפאולים על כל מגע הכי קטן), וכמו שאמרת – גם בכדורגל.
כמו כל דבר בחיים, גם בזה אשם הכסף. ככל שיש יותר כסף בספורט (ובשנים האחרונות כמויות הכסף בענפי הספורט שמניתי עולה בצורה אקספוננציאלית), הוא הופך לעוד אמצעי בידורי ותו לו. כל אלמנט ה"מלחמה" מאבד מהתוקף שלו כשביציעים שלך יושבים אוהדים שבעים ששילמו 100 פאונד לכרטיס ורוצים תמורה לכסף שלהם.
המצחיק הוא, שלמרות כל זאת, קשה לומר שרמת הספורט בענפים הללו השתפרה בעקבות אותם חוקים.

גיל 27 בינואר 2008

הספורט הופך יותר לקרקס מאשר לתחרויות אמיתיות בין קבוצות כשהמטרה הראשונה היא לבדר ולמכור כמה שיותר מרצ'נדייז. ענפי ספורט הופכים להיות יותר גלובליים, אבל מאבדים את בסיסי האוהדים המקומיים במידה מסוימת. הדוגמא הכי קלאסית זו הנבא שלא ממש מעניינת את האמריקאים אבל מאוד פופולארית בעולם.

michaly 27 בינואר 2008

בערך בתגובה ליוסי ולמשפט שלו "שהרבה אנשים רואים משחק פעם בכמה שבועות, להיזכר כמה הוא משעמם כשצופים בו בטלוויזיה, וחוזרים לראות כדורסל".

כשמתעמקים בספורט בתדירות גבוהה יותר מפעם בכמה שבועות נחשפים לפרדוקס הקובע שככל שהמשחק "מעניין" יותר, כך הוא משעמם יותר. כדורסל? לכאורה ספורט רב אירועים שכל דקה הכדור נכנס לרשת, אבל דווקא הקלות הזאת קצת משעממת אותי וככל שהשגת נקודה דורשת יותר מאמץ, כך הערך שלה גדול יותר והדרך אליה מעניינת יותר.

birdman of the batsmen 27 בינואר 2008

"קלארק קנט. רונאלדו הבקיע גול אחד בפנדל, שזה לא חוכמה…"

לפני כמה שנים שמעתי ברדיו שידור של יונייטד נגד ליון בליגת האלופות (הטלוויזיה האנגלית העדיפה לשדר באותו זמן משחק של ארסנל או ליברפול). בדקה התישעים ון ניסטלרוי ניגש לבעוט פנדל מכריע. הלב שלי פעם בקצב מטורף. חשבתי לעצמי "מה קורה עכשיו בלב שלו"?
בזמן משחק כשיש מצב – נכנס אתה גדול, לא נכנס, קורה, זה כדורגל… אבל להחמיץ פנדל? אתה אשם בלי משפט.
בספר שלי, פנדל נחשב ליותר משער שדה.
סופרמן!

tksr 27 בינואר 2008

ערב של רגשות מעורבים.
מחד מאנוצ‘ו נראה כמו חלוץ מהסוג הישן והטוב שכבר לא מייצרים היום.הוא יתן ליונייטד המון עוצמה שחסרה לה כרגע בחלק ההתקפי ומשחק הגובה שלו משובח.מישהו יודע היכן משחק פלאביו המצויין ? הכישלון המסתמן של דרום אפריקה לא מבשר טובות למונדיאל שזקוק לנבחרת מארחת איכותית.
מנגד אני צופה בג'וזפה רוסי וחושב שזו אולי ההחמצה הגדולה ביותר של פרגי.מאז שרוסי עזב את יונייטד הוא התפתח והפך לחלוץ נהדר.
ללא וידיץ ההגנה של יונייטד לא מעוררת התפעלות.
גיגס חלש מאוד,מתקשה לחלוף על פני שחקני הגנה ועדיין משום מה זוכה לעדיפות על פני נאני.
מרכז הקישור של יונייטד בכל הרכב יהיה נחות אם וכאשר יונייטד תתמודד מול הספרדיות והאיטלקיות הגדולות.משהו חסר שם.הארגריבס היה טוב היום,חילץ לא מעט כדורים אבל חסר תחכום וחסרה יצירתיות.
לא ברור מדוע פרגי לא הורה לגיגס ורונאלדו להחליף אגפים.זה היה מסוג המשחקים שרונאלדו נותר מתוסכל ומחוץ למשחק.
מוזר שכל קבוצה ואפילו הגלמודה ביותר מסוגלת להפעיל לחץ על הקישור של יונייטד ואילו יונייטד מאפשרת לכל יריבותיה לשחק באופן חופשי.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 בינואר 2008

כל זה מזכיר לי שגראהם פול התארח לפני כמה שבועות בMOTD והתיחס לענין של איך לשפוט "כוונה" של שחקן בנגיעת יד ברחבה.הוא היה שופט את זה לפי איפה היד של השחקן אמורה להיות באופן הגיוני מבחינה פיזית בהתיחס לעמידההתנועה באותו הרגע.

בני 27 בינואר 2008

כמו שרונן ציין לפני זמן מה – אין תחליף למשחק הרגל של ואן דר סאר שהביא לפנדל ולעוד כמה התקפות מצוינות.

משחק של יונייטד בלי וידיץ' הוא שונה לגמרי ומשפיע על כל חלקי המגרש. מה שהסרבי הזה עושה ביונייטד מעורר התפעלות. אברה אמנם היה חלש מול טוטנהאם אבל הוא לא קיבל עזרה מול לנון.

מאנושו עושה סימנים של שחקן מצויין אבל עדיין חייבים לקנות עוד חלוץ העונה ואין הרבה זמן. כל פציעה של רוני או טבס תשבש את המערך כי רונאלדו אמנם יבקיע גם בתור חלוץ (גם בתור בלם בעצם) אבל זה ינטרל את כל משחק האגפים שלו.

יואב 27 בינואר 2008

סקולסי חזר. איזה אושר. הוא עדיין מנהל המשחק הטוב ביותר שלנו. יונייטד מבקיעה הרבה גם לא במשחקים גדולים, כי היא מורכבת מכמה כשרונות עצומים.ובלי וידיץ, זה מרגיש פגיע. אולי גם גארי בדרך? כי בראון דיי מיצה את גבול יכולת הסבל שלי.

רונן דורפן 27 בינואר 2008

tksr – רוסי לא היה מתפתח כחלוץ נהדר בלי לשחק הרבה. והוא לא היה משחק הרבה לצד רוני וטבז. פרגוסון הוא לא מאמן רוטציה. הוא מאמן של הרכב עם מחליפים.

אנונימי – אני מעדיף את מה שהציע פעם ליניקר. כל נגיעה ביד היא יד וזהו. זה ייתן וודאות ועוד כמה גולים על הדרך.

יואב – אני לא בטוח שניהול המשחק של סקולס נחוץ בתוך חילופי המקומות של רוני-טבז-רונאלדו. זו כמעט כפירה – אבל נראה לי שנאבד משהו אם נחזור להנעת הכדור הישנה שמבוססת על התנועה של סקולס. מצד שני, מי שתופר את עצמו נפלא עם השלישיה הזו זה ריאן גיגס. עליו כבר נגמרו הסופרלטיבים.

יואב 27 בינואר 2008

"כמו קוקר ספנייל שרודף אחרי עלה"/אלכס לאחר הפעם הראשונה שראה את גיגס משחק.
זאת לא עונה גדולה בפארמטרים שלו אבל גם כך הוא מהקיצוניים הטובים שיש בליגה הזאת(תקן אותי אם אני טועה, לגיגס אין עונות מושלמות כי אם משחקים מושלמים).
השקט והרוגע של סקולס עם הכדור, מוקף שחקנים באיזור צפוף(קצת כמו זידאן) הוא מצרך מבוקש שהמשחק יעמוד, ונזדקק להנעת כדור סבלנית וקבלת החלטות נכונה…

אלון זנדר 28 בינואר 2008

ל tksr: פלאביו משחק מאז 2006 עבור כסף טוב מאד באל-אהלי המצרית

רפאל 28 בינואר 2008

לרונן : גודל מגרש כדורגל הוא בערך בין 4 וחצי ל 5 דונם לא ?

רונן דורפן 28 בינואר 2008

רפאל – האם החמצתי משהו? 105 כפול 68 זה 7140 מטרים רבועים. ויש מגרשים קצת יותר גדולים.

yoni 28 בינואר 2008

אני יודע שאתה מנמע מלהגיב על הליגה הישראלית, אבל יהיה מעניין לשמוע התייחסות לשפע הליגיונרים שלנו.
מעולם לא היתה כזו פריחה, ולשם שינוי חלקם אפילו באמת ברמות הגבוהות ביותר.

אולי זו הסיבה לחולשה העצומה של הליגה?!

בעבר כבר ביקשתי, אולי הסבר ראוי למה ככ הרבה נוחתים בבלגיה?

תודה,
יוני,
פיליפיניים,
ששוב, גם פה, יש לפאקן ליוורפול יותר אוהדים מליונייטד.
לא ברור הקטע הזה.

ד"ר א. 28 בינואר 2008

בכדורסל יש כיום 3 שופטים, גם בNBA, גם ביורוליג. העידן של שני שופטים כבר מאחרינו.

גיל 28 בינואר 2008

גם ברוב ענפי הספורט יש שימוש בטלביזיות והילוכים חוזרים. אפשר להגביל את זה לתחומים ספציפיים אבל לא יתכן שאחרי מהלך מסוים רואים תוך שניות שהשופט טעה ושום דבר לא נעשה.

זיזו 28 בינואר 2008

יוני
על איזה שפע אתה מדבר.כבר הרבה זמן בניון, בן חיים ואוואט הם שחקנים מצליחים באירופה.
הזרם החדש של שחקנים שיוצאים מהארץ לא מעיד על שום דבר (לראיה נבחרת ישראל).
שחקנים אלו עוברים לקבוצות שוות מעמד תמורת שכר גבוה יותר וחשיפה טובה יותר.
מבחינתם זהו מעבר נכון וראוי אבל בין זה לבין הצלחה ישראלית נרחבת יש מרחק גדול.

בעייני מה שאפשר להגיד זה שהזרם הזה מעיד על כמה שאנחנו רחוקים מאירופה ושהסיכוי של שחקן צעיר להיחשף פה הוא אפסי ולכן הוא צריך ללכת לליגה לא יותר טובה אבל גיאוגרפית ממוקמת טוב יותר בכדי להתקדם (בנוסף לרכישת נורמות אירופיות).

מקרה ספציפי ששווה יחוס הוא ברק יצחקי. המקרה שלו מראה טוב את השאיפות האמיתיות של בית"ר וחושף את האמת מאחורי הקשקוש על ליגת האלופות.
קבוצה רצינית ששואפת להגיע באופן קבוע לליגת האלופות לא מאבדת שחקנים לקבוצות כמו גנק.

אורי 28 בינואר 2008

זיזו, "הזרם החדש של שחקנים שיוצאים מהארץ לא מעיד על שום דבר". דוקא מעיד על משהו, על כוחו של הסוכן הישראלי.

איבו גונזאלס דורסמן 28 בינואר 2008

לרונן ולכל המגיבים

לרונן שלום, אני קראתי בבלוג שלך מספר פעמים (חשוב לי לציין שבני קורא הרבה יותר הדוק) ויצא לי לראות פעם או פעמיים שאתה טוען כי הקבוצה הנוכחית של יונייטד היא הטובה ביותר.
ואני ברצינות שואל: איך אתה יכול?!
אני אוהד כבר בערך 30 שנה את יונייטד ואני מסכים שזו קבוצה מאד טובה שמציגה כדורגל נפלא אבל היא לא קרובה אפילו להישגיות של הקבוצה מסוף שנות ה-90 שבתקופתה היא הציגה את הכדורגל הטוב באירופה באותם ימים.

אני חושב שזהו זלזול בוטה בקבוצה הנהדרת ההיא של סוף שנות ה-90 ואולי אפילו הקבוצה של קאנטונה כי הקבוצה הנכחית זכתה בסה"כ באליפות מקומית אחת!
מקווה להתיחסות גם ממך וגם מהמגיבים שהסכימו איתך…

יונתן (האחר) 28 בינואר 2008

רונן, אני מסכים איתך ב- 100% על ההרחקה וכל הכבוד שבתור אוהד יונייטד אתה מעלה את העניין. פנדל פלוס אדום פחות או יותר גומר את הקבוצה. למעט מקרים נדירים של הובלה ביותר משני גולים לפני כן או כשמדובר בהפרשי רמות גדולים מאוד, הקבוצה שהורחק לה שחקן פחות או יותר גמרה את המשחק. השופט במקרה הזה צדק מבחינת החוקים, אבל לדעתי צריך לשנות אותם למשהו כמו: על עבירות ונגיעות יד ברחבה מקבלים פנדל בכל מקרה. אבל כדי שיצטרף אליהם אדום צריכה להיות פגיעה חמורה ומכוונת של השחקן או בשחקן אחר (כלומר עבירה מלוכלכת ומסוכנת — כלומר עבירת אדום אוטומטי) או ברוח הספורטיבית של המשחק (כלומר נסיון למשחק יד פרוע, מצב שבו שחקן שדה הודף באופן ברור את הכדור כמו שוער).

דרך אגב, כמי שאינו אוהד את יונייטד אני בטוח שאני ער במיוחד לכמות הפנדלים שאתם מקבלים. אני לא רוצה לפתוח בהאשמות חסרות ביסוס אבל איכשהו יש לי הרגשה שכמעט כל משחק של יונייטד שיוצא לי לראות (ואני מודה שלא יוצא לי לראות הרבה אז המדגם בהחלט לא מייצג) יש פנדל לטובת יונייטד, ובנוסף אני לא זוכר את ואן-דר-סאר עומד מול פנדל. לכן תהיתי האם יש סטטיסטיקות נגישות לעניין. הייתי רוצה לדעת מהו היחס (לכל קבוצה בפרמיירשיפ) בין כמות הפנדלים הניתנים לטובתה לכמות הפנדלים נגדה, בחלוקה לבית/חוץ. כמובן שהממוצע צריך להיות 1 ואני מניח שקבוצות קטנות מגיעות לפחות מ-1 וגדולות ליותר. אבל היה מעניין לראות את המספרים המדוייקים.

רפאל 28 בינואר 2008

לרונן : זה הגודל של מגרש ממוצע בפרמיירליג ?
בצעירותי זה היה יותר בכיוון 90-100 על 45-50 :)

רונן דורפן 28 בינואר 2008

יונתן – יש לך טעות מאד יסודית כשאתה חושב
שהממוצע של החישוב שלך צריך להיות 1 ושלקבוצות אמורות לקבל בערך את מספר הפנדלים שניתנים נגדה. הממוצע צריך להיות דומה להפרש השערים של הקבוצה – שהוא בערך היחס בין מספר הפעמים שהיא נכנסת לרחבה לעומת מספר הפעמים שנכנסים לרחבה שלה.
למה שליונייטד (או ארסנל או ריאל מדריד) יהיו הרבה פנדלים נגדה כשהיריבה נמצאת עם שמונה שחקנים בחלק המגרש שלה ויוצאת לשתי התקפות במשחק? לכן אני מעריך שמספר הפנדלים בעד יונייטד הוא בערך פי ארבע מאשר נגדה.
דוגמא לקבוצה שקיבלה פנדל באולד טראופורד בשנה שעברה היא ארסנל. הם לא שיחדו את השופט בשביל זה. הם פשוט התקיפו.

רונן דורפן 28 בינואר 2008

לאיבו גונזלס דורסמן. ראיתי את הקבוצות הללו לא מעט במגרש ובטלוויזיה. הן היו קבוצות מרגשות ביכולתן וברוח הקרב שלהן. הקבוצה הזו הרבה יותר מוכשרת ומקצועית. אולי הסימן הבולט הוא דווקא משחק ההגנה.

ואגב – אני אפילו לא מתכוון לקבוצה של השנה שעברה כשאני אומר זאת. אני אומר את זה על הקבוצה היום – מאז צירופם של טבז, אנדרסון והארגריבס.

רונאלדו הוא כמובן מרכיב אחר של הקביעה. בשום קבוצה של פרגוסון לא היה שחקן שניתן היה לטעון שהוא הטוב בעולם. בעשרים המשחקים האחרונים יש לו 25 שערים מבלי להיות חלוץ.

כמובן שהקביעה הזו לא שווה דבר לפני שהשחקנים יגבו אותה בתארים.

זיזו 28 בינואר 2008

רונן.
לדעתי אתה קצת נסחף וזה נחמד בגלל שיש לי הרגשה שאתה יודע את זה.
יכול להיות שפוטנציאלית אתה צודק אבל להגיד על יונייטד הנוכחית שהיא הגדולה מכולן על סמך כמה חודשים זה נראה לי פחות כדעה ויותר כמשאלה.

יש בקבוצה הנוכחית פרצי גאונות שספק אם נראו בעבר אבל כמו כל קבוצה חדשה היא סובלת מחוסר יציבות ובטח שעוד לא נבחנה באירופה.

אני לא רוצה לעצבן אותך אבל כל מה שנכתב על הקבוצה יכול להישאל גם על רונאלדו בפרט (חוץ מהיציבות המדהימה שהוא מגלה).

נ.ב. אתה לא חושב שקאנטונה היה יכול בשיאו לקרוא תיגר על תואר השחקן הטוב בעולם?
הוא עשה דבר או שניים שיכולים לבסס את הקייס שלו.

יונתן (האחר) 28 בינואר 2008

רונן, זו עובדה מתמטית פשוטה שהיחס הממוצע (!) על פני כל קבוצות הליגה הוא 1. פשוט מאוד מפני שכמות הפנדלים שניתנו נגד קבוצות זהה לכמות הפנדלים שניתנו לקבוצות.

אני נוטה להסכים איתך שקבוצות התקפיות יותר שמשחקות יותר ברחבת היריב יקבלו יותר פנדלים. זה בהחלט יסביר למה ליוניטד (או ארסנל) יהיה נתון גבוה מ-1. אבל יהיה מעניין אם נניח לאחת מהשתיים האלה יש מספר יחס פנדלים גבוה במיוחד מהשניה. או למשל האם קבוצה כמו רדינג שנחשבת להתקפית יחסית אבל לא בראש הטבלה יש את אותו יחס כמו הגדולות.

בקיצור, ברור לי שכל אוהד בד"כ חושב שהשופטים אינם מעדיפים את הקבוצה שלו וכן מעדיפים את הקבוצות האחרות (אני לפחות נוטה לחשוב כך). לכן אני מעוניין בסטטיסטיקה – ולא באיזכור רנדומלי של פנדלים מצד זה או אחר.

רונן דורפן 28 בינואר 2008

יונתן – בליגה כולה בודאי שהיחס הוא אחד… אנסה למצוא נתון על כל הליגה.

אביעד 28 בינואר 2008

פשוט תענוג… כמה שההגרלות אכזריות לפעמים… אלא אם אתה אברהם גרנט…
לקבל את ארסנל בשמינית, אחרי שעברנו את טוטנהאם זה לא נעים… אבל כשזה בא במצב בו צ'לסי מארחת את האדרספילד (ואת אולימפיאקוס בצ'מפיונס) וליברפול מארחת את בארנסלי (והם עדיין לא פגשו קבוצת פרמייר ליג בלגביע) זה כבר אכזרי…

רונן דורפן 28 בינואר 2008

אני מבין שניאלץ לכתוב פוסט על הניצחון על ארסנל בגביע..

yoni 28 בינואר 2008

zizo.
benaytun, ben haim, awat wre leaders in medium clubs:
in 1-2 years they hoped from
Santander to La Curuna, Liverpool.
Bolton- Chelsea.
in this same 1-2 seasons:
ohayon to Swiss leuge.
4-5 in to Belguim- holland. players.

man, we're improving.
and i was saying that we never had this kind of situ.
and maybe that's the reason why the local sand box is weaker then ever.

you dont agree?

איבו גונזאלס דורסמן 28 בינואר 2008

לרונן

תודה רבה היתה חשובה לי ההדגשה זאת.
משום שאם הקבוצה הנוכחית לא תהיה השגית אז היא באמת שווה הרבה פחות.
ידוע מתי בן פוסטר חוזר?

תודה שוב.

אביעד 28 בינואר 2008

איבו, בן פוסטר אמור לחזור במרץ רשמית. מעשית סביר להניח שיושאל עד תום העונה לקבוצה מליגת המשנה לצבור דקות בכדי לחזור בעונה הבאה ולהילחם על מקומו.

רונן דורפן 28 בינואר 2008

זיזו – אפשר היה לטעון בגבוליות שקנטונה היה הטוב בעולם. נגד רונאלדו קשה מאד לטעון עכשיו. אני לא רוצה לפתוח מחדש את דיוני זידאן, סגנון, קבוצתיות וכו' – טענה נגד רונאלדו צריכה לשכנע שיש מישהו שאתה מעדיף על קשר שמבקיע בכל 92 דקות מתחילת העונה.

ארז 28 בינואר 2008

אני דווקא מתקשה להבין איך אוהד מקווה שירחיקו לקבוצה השנייה שחקן בכל משחק. כלומר, אני כאוהד מעדיף לנצח ב-11 מול 11 ולא כשיש לקבוצה שלי יתרון שניתן לנצלו על מנת לתרץ את ההפסד. יתרה מכך, הרחקה של שחקן מהקבוצה שלי תגרום לי לרצות עוד יורת בנצחון, שכן הוא יהיה יותר הירואי. לנצח פייר אנד סקוואר זו דרך שמספקת אותי יותר.

זיזו 28 בינואר 2008

יוסי.
לא אני לא מסכים. שלושת הראשונים הם שחקנים ברמה אירופאית גבוה. וזוהי לא מגמה כבר הרבה שנים שיש נציגות ישראלית בקבוצות אירופאיות טובות. לפעמים יותר לפעמים פחות אבל בטח ששלוש שחקנים זוהי לא חריגה יוצאת מן הכלל.

אוחיון עם כל הכבוד אין לי מושג מיהו ומה הסיפור שלו אבל כנראה שהליגה השוויצרית היא לא ממש קן השיגור לגמר ליגת האלופות.
הקולוניה הישראלית בבלגיה קשורה יותר לגחמה של איש עסקים ישראלי ופחות לסקוטינג מדהים שטעה בדרך לאפריקה. אני חושב שהיציאה של אותם שחקנים ברוכה וטובה מבחינתם אבל לא מהווה הישג מיוחד או מימוש עצמי והגשמת הפוטנציאל שלהם אלא מקפצה טובה יותר (שמלמדת יותר על עליבות הליגה שלנו ופחות על עוצמת הליגה שם).

אם כל הכבוד לעזיבה של אותם שחקנים אני לא ראיתי איתם ליגה טובה יותר. העונה הנוכחית עוד סבירה ביכולת לעומת השנה-שנתיים הקודמות (וזה לא שהשנה יש פה כדורגל). אם אפשר לייחס משהו לעזיבתם זה חלק גדול בנפילה של הפועל ת"א, דבר ברוך בפני עצמו!

זיזו 28 בינואר 2008

רונן.
חס וחלילה לא ניסיתי להגיד שרונאלדו לא הטוב בעולם.
רק רציתי לשאול אם התחזיות שלך לגביו בתור גדול השחקנים אי פעם לא מתערבבות אם משאלות.

לגבי קנטונה אני לא אומר שהוא היה בשליטה עולמית כמו מראדונה אבל הדומיננטיות שלו באנגליה בהחלט יכולה הייתה להעמיד אותו במבחן בעמדה לא פחות טובה מרונאלדו היום.

זיזו 28 בינואר 2008

כמו שאתה אוהב את רונאלדו צריך למדוד מול קרויף וזידאן ולא מול מסי וקאקא

מנשה 28 בינואר 2008

הויכוח מיותר.
יונייטד של עונת הטרבל היתה קבוצה טובה מאוד אבל אין להכחיש שהיא נהנתה מהרבה הרבה מזל באותה עונה – בעיקר בהחמצת הפנדל של ברגקאמפ בחצי גמר הגביע וכמובן בגמר בברצלונה שבו יונייטד היתה חלשה ביותר .
ללא קשר לתארים זו הקבוצה עם הכי הרבה כישרון ומבחינה טכנית אף קבוצה קודמת של יונייטד שפרגי אימן לא מתקרבת אליה.
רונאלדו הבקיע 26 שערים ב-25 משחקי ליגה,גביע וליגת אלופות.אילו בעט בעיטות עונשין נורמאליות מחסום ה-40 שערים לעונה לא היה בגדר הבלתי אפשרי.את תואר השחקן הטוב בעולם הוא יקטוף כנראה רק במדים הלבנים של ריאל מדריד ומי שקרא את דברי אימו יודע שהמעבר קרוב יותר ממה שנדמה לכולנו.

עזי 28 בינואר 2008

אוחיון חזר לאשדוד כבר והוא היה בליגה השנייה בשוויץ, לא ממש שוס. קשה להגיד שאוואט הוא הצלחה השנה, גם לא בן חיים, ובבלגיה – חוץ מברדה – גם אין בדיוק כוכבים ישראלים. ובנוסף למה שזיזו אמר, גם דרכונים אירופאים של חלק מהשחקנים הללו עשו את המעבר, חלקם לא נחשב זר. זה חשוב.

זיזו 28 בינואר 2008

בתור אוהד ריאל אני לא ממש מתנגד אבל גם אני רוצה לשחק שם והסיכויים שלנו נראים לי שווים כרגע.
פרגסון החליט כבר לפני כמה שנים שהוא יהפוך את רונאלדו לשחקן הטוב בעולם. הדרך היחידה שהוא יעזוב את אולד טרפורד היא בניגוד לדעתו של פרגי. כפי שידוע פרגסון זה לא רייקרד או מנצ'יני, במנצ'סטר לא קיים מצב של בניגוד לדעתו!

נ.ב. ספק אם תחת מאמן אחר הוא היה הופך לשחקן שהוא היום ועוד יהיה בעתיד!

יואב 28 בינואר 2008

מסכים עם זיזו בקשר לרונאלדו.לאלכס ולצוות האימון שלו, מניות גדולות בהפיכתו למכונת כדורגל כל כך משוכללת. כמובן שהבסיס הוא כישרון עצום ורצון ללמוד אך להטוטני כדור מבריקים יש לא מעט בתחתיות של ליגה ספרדית (דנילסון קופץ לראש)אך למנף את זה למה שזה היום-זה עצום. עבודה קשה של שני הצדדים.

yoni 29 בינואר 2008

ביז'ו.
בחייך.
אוחיון היה דוגמה קלה:.

השגרירים בעונת 2007/08
יוסי בניון – ליברפול 1 .
בן סהר – קווינס פארק ריינג'רס 2 .
גילי ורמוט – גנט 3 .
אליניב ברדה – גנק 4 .
פיני בלילי – סיבאספור 5 .
טל בן חיים – צ'לסי 6 .
דודו אוואט – דפורטיבו לה קורוניה 7 .
סלים טועמה – סטנדרד ליאז' 8 .
חיים מגרלשווילי – ויטסה ארנהיים 9 .
תמיר כהן – בולטון 10 .
עומר גולן – לוקרן 11 .
ברק יצחקי – גנק 12
ואוחיון 13.

על כך זה תוסיף את תקדים גרנט.

אתה חייב להסכים איתי שמעולם לא היו ככ הרבה ישראלים בחוץ.
והסטטיסטיקה תאשר.

אמנם חלקם לא דומיננטים, אבל עצם זה שהם יושבים על הספסל באירופה אומר שהם לא על הדשא בנתניה. הצעתי אולי סיבה לחולשת הליגה שלנו.

חבל רק שבמקום למנף את היציאה של רבים לחו"ל מעדיפים להביא זרים על משבצות שצעירים ליכולים למלא.
כמו ביתר עם ויזה על חללו של יצחקי במקום שחקן נוער.

*מסכים איתך באופן מלא, על הברכה שבנפילת הגועל ת"א.

Yoni

yoni 29 בינואר 2008

14
Lior Asulin
Limasol.

Comments closed