השער של רונאלדו נגד פורטסמות'

ronaldo.jpg

צייר: רונן דורפן (בן 39)

הבקיע: כריסטיאנו רונאלדו

.

המחויבות של הכדורגל האנגלי כלפי הכדורגל בעולם
היפים והמוצלחים (בקהאם וחידון מספר 61 על ספורטאיות רוסיות)

44 Comments

ילד קוף 31 בינואר 2008

כל עוד אתה נהנה

בני 31 בינואר 2008

רונן – אין דרך טובה מזו לתאר את השער. אני חושב שפערתי את הפה למשך כחצי דקה לאחר שצפיתי בו. היו לרונאלדו השנה שערים יפים בבעיטות חופשיות (כמו סנדרלנד וספורטינג) אבל זה היה שער שונה ומהמם כי באמת זה לא חשוב אם עומד שם שוער או לא, זה נכנס בכל מקרה.

פרגוסון אמר שזו הבעיטה החופשית הטובה ביותר שראה. הבעיטות של בקהאם מתבצעות בטכניקת-על אבל מאפשרות מרחב תמרון לשוער. הבעיטות של רוברטו קרלוס וז'וניניו חזקות מאוד אבל לא מדויקות במקרים רבים.

ולפתע בא כריסטיאנו ומשלב את הדיוק עם העוצמה לרמה שטרם נראתה – 27 גולים בתחילת פברואר והרגל (והראש) עוד לא אמרו את המילה האחרונה.

ועוד משפט אחד – מה שאנדרסון עשה בחצי שעה, הרבה שחקנים לא עשו בקריירה שלמה….

אלי 31 בינואר 2008

הביצוע של רונאלדו בבעיטה החופשית, השאיר אותי אתמול אם פה פתוח, פשוט שחקן מדהים.

michaly 31 בינואר 2008

אבל מה זה היצירתיות של רונלדו לעומת היצירתיות של הפוסט.

יואב 31 בינואר 2008

1- ריגשת רונן.
2-זאת בעיטה לא הגיונית בעליל.שום דבר כבר לא הגיוני כאן.זאת תקופה מרגשת מאד לאוהדי יונייטד. לנצור ולשמור.
3-שיא הכיבושים של שחקן קישור ביונייטד לעונה שייך לבסט-32.
שאלכס נשאל השבוע, האם הוא הולך להתערב עם רונאלדו על זה הוא ענה שכסקוטי, הוא מייחס משמעות גדולה מידי לכסף שלו.
4-תודה לאריקסון , שהעדיף את האובררייטדים בקישור האנגלי ונתן לנו עוד כמה שנים עם סקולסי.איזה הופעה נפלאה ונטולת זיעה אתמול. כמה קל לו.

Glenn Edward Schembechler 31 בינואר 2008

We would never want to be in a business where we couldn't compete and right now some of the structure doesn't allow you to compete on a level playing field."

This is from a link I just added (it will take time). Take a guess who said it on what issue?

אני 31 בינואר 2008

סקולס פרש מנבחרת אנגליה ולכן אינו מוזמן.

רונאלדו שחקן אדיר שכמו שאני טוען כבר שנים (מהרגע שהוא הגיע ליונייטד, אבל בתכל'ס עם כל המעריצים שנוספו אני לצערי נשמע כמו סתם עוד אחד שירד עליו בלי סוף ועכשיו אומר שאני מעריץ אותו) יכול להפוך לטוב בהיסטוריה.

יואב 31 בינואר 2008

סקולס פרש כי הוא התנדנד בין אגף שמאל!!! לספסל!!! על מנת שהטאלנטים האמיתיים יוכלו לשחק ביחד באמצע ולהוביל את אנגליה לארץ המובטחת. וכך הרוויח עוד כמה שנים של משחק, במקום שמעריך את גדולתו(לא אתפלא אם גם אלכס לחץ פה ושם).
קאפלו בטח מצטער. תודה סוון.

ישי 31 בינואר 2008

חבר'ה אתם לא שמים לב למשהו.. בעיטה יפה והכל אבל זה לא מה שחשוב… מה שחשוב זה שרונאלדו שיפר את האספקט הגרוע במשחק שלו השנה: בעיטות חופשיות!!!!! הם כבר לא נעצרות בחומה, וזה לא הבעיטה המדהימה הראשונה שלו העונה.. היו לו כבר כמה כאלה(לפחות עוד אחת..) עכשיו כשהוא שיפר גם את האספקט הזה במשחק שלו יש לו עוד איזה 7 גולים בעונה ובאמת מתפתח פה באמת ובתמים גדול השחקנים בתבל!! לא קאקא (תזכירו ליאיזה מקום מילאן?), לא רונאלדיניו(הוא כובש הרבה שערים בזכות האספקט שהודגש לעיל), לא מסי(טוב בסדר… הם שניהם יתמודדו על התואר ב10 שנים הבאות)… ואני אומר את זה בתור ברסאי עם חיבה לארסנל(אין מה לעשות אתה לא יכול לצאת נגד הקבוצה של אביך)

עמיחי שלו 31 בינואר 2008

אם הקבוצה שלנו היתה משחקת כמו שאתה מצייר..מצבנו היה טוב

גלנדון 31 בינואר 2008

דורפן, בלי קשר ועם קשר, אתה גדול

Glenn Edward Schembechler 31 בינואר 2008

Art critic:
I think you should move Tiger one spot to our right in the “wall of the all mightiest”. After all if you put no 6 (Diarra?) in the wall (I am taller ) ….
Calm down, still a superb kick…..

פילוסוף רדום 31 בינואר 2008

הוא בן אדם אנטיפט מפונק ובכיין שלא יכול להוביל שום דבר לשום מקום. יכול להיות שמבחינה טכנית הוא הכי טוב בעולם, אבל זה אף פעם לא יהיה מספיק!!!

רונן דורפן 31 בינואר 2008

לגלן – לא הבנתי את ההערה. בחומה עומדים רות', בורג, פלה, עלי, טייגר, קומנצ'י וג'ורדן.
ֿֿֿֿאתה חושב שטייגר נמוך? לדעתי הוא 1.85 ועם מבנה גוף טוב מאד לכדורגל.

yoni 31 בינואר 2008

רונן, יש מצב ללינק לשער מזויות קצת יותר מעניינות? הוידאו נקטע אחרי זוית אחת.
זה באמת בלתי יאומן.

כל ניסיונותיי העלו חרס.

מנשה 31 בינואר 2008

רק על מנת להכניס לפרופורציות – אנגליה עסוקה בשעות האחרונות לא ברונאלדו אלא באי זימונו של בקהאם לנבחרת.קאפלו הבטיח לבקהאם בשיחת הטלפון שהוא עדיין נכלל בתוכניות שלו אבל אני תוהה אם בקהאם מאמין.ואפשר גם לחגוג את תום עידן האחים נוויל בנבחרת אנגליה.

Glenn Edward Schembechler 31 בינואר 2008

Renen: you are absolutely right. A little homework and Pele’s height is exactly as the one of Diarra (thanks to Google). Nadia is 1.63 (shortest) and Tiger is 1.84.
So the critics will say you should move Pele one spot to our left for getting a more realistic piece of art. Looking again and again it is a super goal but putting Diarra in the wall seems to me as a mistake (although the ball was not going above his head so it is in all aspects an unstoppable superb goal).
My advice for SGE toward the near-coming away game we have to take out of Manchester is similar to what they used to say about the guy in the left of your wall (M.J): let Ronaldo score as much as he can, just concentrate stopping the others…..

martzianno 31 בינואר 2008

יוני (וכולם) – לינק לגול:
http://www.megavideo.com/?v=E4ONIRV7

legal alien 31 בינואר 2008

מאד מוכשר הצייר הצעיר. ממליץ להשקיע בטיפוח הכשרון והוא עוד עשוי להגיע רחוק.
איזה בעיטה בשם כל הקדושים. בצפיה ראשונה חשבתי שהכדור פגע במישהו וסטה ממסלולו. טעיתי.

רותם 31 בינואר 2008

תודה למרציאנו שחזר אלינו מן הכפור
ולגבי השער למי שמבין
זאת יצירת אומנות בשלמותה

martzianno 31 בינואר 2008

רותם כשאתה אומר חזר מן הכפור אתה אפילו לא מצליח להבין על מה אתה מדבר – חזרתי עכשיו משבוע שטח בצאלים (כן, אני מאלה), עד עכשיו אני עוד מפשיר את השחלות! טוב להיות שוב בבית וגם כאן…

קידן 31 בינואר 2008

ציור ענק.
אפשר לדעת מיהו השוער?

Glenn Edward Schembechler 31 בינואר 2008

Kaidan: the keeper is the only one who theoreticly could save this shot. His name was Lev and he is now in denner with Stelmach….

Glenn Edward Schembechler 31 בינואר 2008

Mimshak shame on you

רונן דורפן 31 בינואר 2008

גלן – אם קראת את הפוסט ביום חמישי שעבר – אז בהחלט יש מוטיבציה לשכפל את יאשין ולהציב אותו מול הבעיטה הזו. מנו שוורץ הוא עוד מישהו שאולי היה לו סיכוי

גיל 31 בינואר 2008

אני דווקא חושב שגורדון בנקס היה היחיד שיכול להציל את השער הזה. הוא כבר הציל שער בלתי אפשרי משחקן אחר, לא רע בכלל.

לון 31 בינואר 2008

אין ספק שני הילדים מוכשרים.
אחד בכדור והשני באיור.

Glenn Edward Schembechler 31 בינואר 2008

Two players refused to sign me an autograph:

Shai Sherf (not for me as I was into Maccabbee but for a friend)
and Mano (I will add that the Haifa version and not the Tel-Aviv or USA mutants might at least have tried to save it).
So I refuse to consider his duplication.

Gil: I thought someone will mention Banks but for this type of save I feel we need something more of a Yashin type. Beside the artists felt it will be right to add some B/W narrative so I find it appropriate.

גיל 31 בינואר 2008

בהקשר הזה נדמה לי שיש כאן תופעה מעניינת. האם נדמה לי, או שאין בועטי עונשין טובים לפני שנות ה80? נדמה שבעיטות עונשין עברו התמחות ב30 השנה האחרונות, אבל האם מישהו יכול להצביע על בועט עונשין גדול מהתקופה שקדמה לזה?

Glenn Edward Schembechler 31 בינואר 2008

Every apple is Malmilian
– unknown author , 1976

רונן דורפן 31 בינואר 2008

גיל –
מברזיל גארינצ'ה וריבילינו, ובמידה מסויימת דידי וג'וליניו. פושקש נחשב לבועט עונשין מצויין. לי
זכור מאד הבועט הגרמני ריינר בונהוף.

גיל 31 בינואר 2008

מה עם הארי האן, הוא היה בועט עונשין טוב או ש"סתם" התפלקו לו כמה תותחים?

birdman of the batsmen 31 בינואר 2008

יש כאן חדוות יצירה והנאה אמיתית מהמהשחק.

הערכתי את גילך כ-43/4 (שליטה וזכרון גדולים בכדורגל אנגלי וישראלי של שנות ה70')…

רונן דורפן 31 בינואר 2008

גיל – שני השערים המדהימים שכבש ארי האן ממרחק במונדיאל בארגנטינה לא היו בעיטות עונשין אלא תוך כדי משחק.

Gilad Bloom 1 בפברואר 2008

Malmilian was great,probably the best in Israel's history together with Moshe Sinay who was just as good and had more than one style,Uri used the banana strictly and Sinay also had the full kick Roberto Carlos style,,Sinay was also capable of scoring from very sharp angles including the corner kick…Maradona was a great free kicker too,i think that if Ronaldo keeps going in this rate he will be compared to Diego at some point,his affect on the result of a match is so huge you have to compare him to the great ones… Ronaldo has re invented the free kick by kicking through the ball which gives him tremendous power,the magic is that he manages to keep the ball down ,most people who would try this technique will hit the wall or kick it to the stands,it's almost like a topspin shot in tennis ,the ball dips in mid air and get a crazy spin,this type of shot will go in even if the ball goes to the middle of the goal,the other great free kicker today is Pirilo who has an unbelievable rate of success,probably higher than Ronaldo,

מרקפוצ'ינו 1 בפברואר 2008

א. מצטרף לספקולציות…רק אדם בעל גובה מרשים, יכולת אתלטיות אדירה ויכולת תגובה מהירה הרבה יותר מהאדם הממוצע היה יכול לעצור את הבעיטה הזאת. לפי כך אני מאמין שרק שחקן נבחרת הנוער של קרואטיה בטניס שולחן (לשעבר) היה יכול לעצור את הבעיטה הנ"ל – מר טוני קוקוץ'.

2. הבעיטה הזאת אדירה אך לדעתי לא יפה יותר מהבעיטה של ג'רארד מול וילה ממחזור הפתיחה.

3. נא לא לשכוח שאת רונאלד קומאן. הוא לא בעט מסובב, הוא בעט חזק מאד. כולם ידעו לאן הכדור שלו ילך, כולל השוער. זה עזר למישהו?

רונן דורפן 1 בפברואר 2008

גלעד – ברור שלפירלו יש ממוצע טוב משל רונאלדו. לרונאלדו יש ממוצע גרוע. אבל זה היית אתה שהגדרת כשרון באחד הדיונים כיכולת ללמוד. ועל פי השבועות האחרונים רונאלדו מסיים ללמוד את נושא בעיטת העונשין. ולכן אני אופתע מאד את זה השער המדהים האחרון שלו בבעיטת עונשין.

מרקפוצ'ינו הבעיטה של ג'ררד הייתה לא פחות יפה. אני חושב שמה שתפס את פרגוסון והעיתונות באנגליה זו המהירות בה הכדור הנמיך.

רונן דורפן 1 בפברואר 2008

גלן -אגב, מדהים שקומנצ'י הייתה 1.63 – כלומר אישה בגובה נורמלי (גם אם נמוכה). הנתון הזה כנראה מתייחס לאולימפיאדת מוסקבה ולא מונטריאול. זה מדהים לעומת החולניות של ההתעמלות היום עם ילדות בגובה 1.45 מ' שמקבלות מעכבי גדילה.

עומר ח. 1 בפברואר 2008

ביציעי נתניה קיימת אגדה אורבנית על כך שבאחת מבעיטות העונשין של בני לם זינק השוער לצד שהכדור הלך בתחילת הבעיטה, אך הכדור היה כל כך מסובב,עד שנחת בצידו השני של השער. בכלל, אמנם כמעט ולא יצא לי לראות את בני לם משחק, אך נראה לי שבמידה רבה הוא השריש בכדורגל הישראלי את ההבנה שניתן להשתמש גם בצידה החיצוני של נעל הכדורגל בצורה אפקטיבית.

Gilad Bloom 1 בפברואר 2008

Dorf,I'm fllatered that you are quoting me…it is true,we have seen major improvement in Ronaldo in a few areas such as a head game(quite a few goals with the head this season),his left foot and maturity,the mind boggles,it doesn't hurt also to have Rooney and Tevez as your sidekicks…

Comments closed