על הומוסקסואלים בכדורגל

קראתי היום שגוטי, שמשחק כבר הרבה שנים בקישור של ריאל מדריד, צולם כשהוא מנשק גבר באיזה אתר בילוי בבירה הספרדית. ודי מעניין אותי למה אנחנו בנקודה ההיסטורית שיש בזה ערך תקשורתי גדול או פיקנטריה. ומתי התקופה הזו תגיע לסיומה לפחות בכדורגל האירופי. על ישראל אין לי חשק לדבר בעניינים כאלו.

אני פשוט עושה פה איזשהי אינדוקציה. כלומר ברור לי שבשנת 2100 אף אחד לא יעשה ביג דיל מזה ששחקן כדורגל חי בגלוי כהומוסקסואל. וידוע לי שהיום זה כן ביג דיל. אז ההיסטוריונים החברתיים של אז יחפשו איזשהי נקודה להצביע עליה כמרכזית בתהליך. אני חושב שגוטי יכול להיות מועמד טוב לכך. הוא משחק במועדון מפורסם מאד. מועדון שמרני עם עבר פשיסטי.

קטליזטור חיובי מפתיע אחר יכולה להיות דווקא הגלובליזציה. משום שאני מבין שבברזיל זה לא עניין כזה גדול. פלה אמר פעם שההתנסות המינית הראשונה שלו הייתה עם גבר – ביחד עם כל השחקנים בסנטוס. ברור לי שזה לא מקרה יחיד. אבל העובדה שפלה מספר את זה מראה איפה נמצאת ברזיל ואיפה נמצאת אירופה. אני לא רואה את קרויף או פלטיני מדברים על עניינים כאלו. הברזילאים יותר בוגרים נפשית בעניינים הללו. אז אולי כשחצי מכדורגלני הקבוצות הגדולות יהיו ברזילאים העניין הזה יבוא לסיומו.
*
אני מאד מקווה שהכדורגל לא זקוק לאיזה גיבור דרמטי וקדוש בכדי ששחקנים הומוסקסואלים יחושו שם בנוח. מהסוג של ג'קי רובינסון שנתקל בגזענות מחרידה כשהיה לשחקן השחור הראשון במאה העשרים בליגות המקצועניות בבייסבול.

זה לא צריך להיות כך כי יש הבדל מאד יסודי בין המקרים. אני לא בטוח שבעיני הרבה שחקנים ואוהדים נבערים, ההומוסקסואלים מוקצים יותר משחורים או מזרים. העניין הוא אחר. כשלא שיתפו שחורים בספורט אז שחורים לא השתתפו. מלבד כמה מקרים של בני תערובת שנראו לבנים מאד. אבל הומוסקסואלים יכולים כמובן להתקיים בסתר בקבוצות הכדורגל. ובוודאי שמתקיימים שם במספרים גדולים.

ולכן אין בעצם אפלייה ספורטיבית לפיה נמנע שיתוף של הומואים בכדורגל. וכל אדיוט מבין שברור שבין גדולי השחקנים היו גם הומוסקסואלים. יש רק נורמה חברתית לפיה הם חייבים להסתיר את הזהות המינית שלהם. אין לי מושג מה מידת הסבל הנפשי שכרוכה בחיים כפולים. אולי המתח הזה פוגע בהם כשחקנים. אולי הוא דווקא מהווה תמריץ. אולי יש מקרים מזעזעים בהם כדורגלן בילה עם הקבוצה ונאלץ לשכב עם שתי דוגמניות יפיפיות  רק בכדי שאיש לא יגלה שהוא הומוסקסואל?
*
בכל אופן הגיע הזמן שהכדורגל ישתחרר מהעניין הזה כי הוא שטותי לחלוטין. ואני מקווה שלא נחוצים פה תקריות דרמטיות והחלטות של אופ”א שקבוצות יקבלו קנסות אם האוהדים שלהם שרים שירים נגד הומוסקסואלים. ואז גם להומוסקסואלים יהיו גיבורים אמיתיים שלהם והם לא יבחרו בכל מיני משאלים איקונים לא הומוסקסואלים כמו דייויד בקהאם או סטיבן ג'ררד. גוטי למשל בחור יפה מאד – לא עדיף להם להעריץ הומוסקסואל כאיקון?

הדרך שהייתי רוצה לראות את התהליך הזה קורה היא שהעיתונים יצלמו את גוטי עם מאהב. ואחר כך שחקן אחר עם מאהב בחופשה בקאריבים. ואחר כך סיפור על כדורגלן שנטש מאהב אחד לטובת פרשייה עם שחקן אחר. ולבסוף סיפור לקראת דרבי בו שני המאהבים אמורים לשחק משני צידי המתרס.

ואחרי זה שיחזרו להראות ציצים של חברות של שחקנים. כי זה מה שרוב הציבור רוצה.

דיון שמתחיל מיחסי עבודה, ממשיך לארגון הלקוי של הכדורגל ומגיע לבעיתיות בשיפוט ההיסטורי של המשחק
אורח בבלוג! על אבולוציה וריצות ארוכות

85 Comments

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

I believe the EPL had it chance with the Graeme Le Saux -Robbie Fowler incident but they failed to show the way. It is sad that the England being “notoriously” considered by many Europeans as a Gay nation could not show the way.

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

Delete the "the"

אני 18 בפברואר 2008

פשוט למי איכפת

לדע למה לרב הציבור משנה אם מישהו הומו או לא.
לי לא יפריע לאהוב את גוטי אם הוא היה סטרייט או אם הוא אכן הומו. זה ממש לא משנה.

אם שחקן מתנהג בצורה לא הולמת מחוץ למגרש זה משהו אחד ואם יש לו חיי מין שונים זה משהו שונה לחלוטין.

מקווה שכולם יחשבו כמוני הרבה לפני 2100…

*אגב מחבר שלי שחי בספרד הוא אומר שכנראה גוטי בכלל B

אריאל 18 בפברואר 2008

אני חושב שיש הבדל נוסף בין אפליה על רקע גזעי לאפליה על רקע העדפה מינית בספורט (לאו דווקא כדורגל) וזה שספורטאים חולקים את אותו חדר הלבשה ומכיוון שרובנו הומופובים ברמה זו או אחרת, בטח ובטח ספורטאים שלא גודלו בדרך כלל על ברכי הפלורליזם, הרי שיציאה פומבית מהארון של שחקן זה או אחר עשויה להוות בעיה מבחינתם בתוך הקבוצה, ולאו דווקא כלפי חוץ.
אני חושב שמרבית האוהדים מוכנים היום לקבל שחקנים הומוסקסואליים, בטח במדינות יחסית ליברליות כמו ארה"ב או אנגליה, אבל אני חושב שדווקא בקרב השחקנים יש חשש גדול לצאת מהארון בגלל הבעיה שציינתי לעיל.
רק להבהיר – אני לשניה לא חושב שהומוסקסואל שמתקלח עם חבריו הופך אותם למושא לתאוותיו, אבל זה בלא ספק דרך שבה הרבה מאוד אנשים רואים את זה, בטח ובטח כדורגלנים. הבעיה שזה ייצור לשחקן הומוסקסואל בחדר הלבשה היא בלא ספק משהו להתחשב בו לפני יציאה מהארון, לא פחות מתגובת הקהל.
בנוסף, בספורט יש המון מאפיינים הומו-ארוטיים (חיבוקים אחרי גול, מקלחות משותפות, אורגיות המוניות), שרק עליהם אפשר לכתוב תזות שלמות, ואני חושב שספורטאי שייצא מהארון עלול לפתוח תיבת פנדורה רצינית – וזאת עוד סיבה שעד היום לא קיבלנו ספורטאי כזה בסדר גודל רציני (ואני מוכן לשים את הכסף שלי שגוטי יכחיש בדרך זו או אחרת את התמונות הללו ולא ייצא מהארון בגאון)

טום 18 בפברואר 2008

קצת מיהרת להכתיר את ההתנסות הראשונה של פלה עם הומו בתור העדפה מינית שלו.
הבחור כמו כל שאר הקבוצה שלו כאשר היה בן 14 נוצל מינית, יש הבדל גדול בין זה לבין הצהרה שהוא הומוסקסואל, אני מניח שאם הוא היה כזה, הוא לא היה מצהיר את זה.
ברזיל לא יותר "סלחנית" בנושא מאשר כל שאר העולם "הנאור" כביכול.
מצורף המקור

"Pele, the greatest footballer of all time, has revealed that his first sexual experience was with an older man. In 1955, aged 14, and just three years before he scored two goals in Brazil's World Cup Final win over Sweden, he was taken out by an older gay man. Asked about his first sexual experience by the Colombian weekly magazine New Stage, the great man replied: 'It was with a homosexual. I was scarcely 14. But let's be fair, it wasn't just my thing. It was with a homosexual that all our team used to go out with. But after that I never again started this kind of relationship'."

בכבוד רב

נא לדייק :)

רונן דורפן 18 בפברואר 2008

תום – כל מה שכתבתי שההתנסות המינית הראשונה שלו הייתה עם גבר והוא דיבר על כך בגלוי.
על פי הצטוט אני מבין שרוב הקבוצה, גם הבגירים, בילו עם אותו אדם. לגבי פלה יש את בעיית היותו קטין ובעיית הזנות – אבל הוא לא מציין פה שזה בכפייה.

אריאל – אני לא בטוח לגבי הקהל הליברלי בארצות הברית. חלק גדול ממנו הוא אוונגליסטי.

אני לא רוצה שגוטי יגיב על זה או ייצא מהארון. פשוט שלא יתייחס לזה כי זה טבעי לחלוטין. אגב, הוא נשוי ואב לילדים ומן הסתם בי-סקסואל.ֿ

לגלן-אדוארד. סול קמפבל חי עם בן זוג מהקבוצה, תומאס פרוינד תקופה ארוכה. אני חייב לציין שאוהדי טוטנהאם ששונאים אותו בגלל המעבר לארסנל מעולם לא השתמשו בעניין הזה בנאצותיהם.

אנונימוס 18 בפברואר 2008

כנראה שמדובר בהטעיה, והבחרו הוא בכלל בחורה, וגוטי "מזוכה מאשמה"
http://www.gutih.com/noticias-de-guti/guti-no-es-gay-confirmado-el-beso-es-con-bimba-bose/

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

You see, London has some positive things compared with the North…

אביעד 18 בפברואר 2008

קודם כל, אתר האוהדים של גוטי כבר הוציא הכחשה בה נטען שהגבר אותו גוטי נישק היה בעצם אישה, דוגמנית ספרדית בשם בימבה בוסה או משהו מעין זה.
דבר שני, כשאני ראיתי את הכתבה, הדבר הראשון שעלה לי לראש היה שגוטי אב לילדים ואם הם רואים את זה על שער העיתון…
לגבי סול קמפבל, יש לציין גם שכשהסאן פירסם שברשותו קלטת בה נראים 2 שחקני נבחרת אנגליה יחדיו, קמפבל נעלם לארסנל לשבוע, הוא פשוט נלחץ כ"כ מהמחשבה שסודו עומד להתגלות והוא קרס נפשית.
רונן, חסרה פה התייחסות כלשהיא ליציאה מהארון של ג'ון אמיצ'י לפני שנתיים והתגובות אליה. של שאק/ווייד מצד אחד ושל טים הרדאוויי מהצד השני…

מרקפוצ'ינו 18 בפברואר 2008

רונן – אם אתה רומז שסול קמבל הומוסקסואל (או בי לצורך העניין) אז אני לא בטוח על מה אתה מבסס את זה (מצאתי רק שמועות בלתי מבוססות באינטרנט).

קשה שלא להזכיר את התגובה המכוערת של טים הרדוואי כששחקן לשעבר של יוטה ג'אז , גון אמאצ'י, יצא מהארון.

נ.ב אני מבטיח לשלם את ההוצאות הרפואיות למי שיגש לדה לה הויה עם התמונות שבהן הוא לובש נעלי עקב, ביריות ופאה ושואל אותו אם זה אומר שהוא הומו :)

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

And by the way here is a a quiz question: which club in the EPL was first to be recognised as a Gay Friendly employer ?

מרקפוצ'ינו 18 בפברואר 2008

הייתי אומר שהתרנגולים (טוטנהאם) אבל רק דוברי רוסית יבינו את הבדיחה :)

זיזו 18 בפברואר 2008

אני חושב שעיקר הבעיה לא תהייה בציבור אלא בחדרי ההלבשה ובעיקר על המגרש מול יריבות.
לשחקנים יהיה קשה כאשר שחקנים יריבים יקראו תיגר באופן קבוע על הגבריות שלהם.

דבר אחד אפשר לומר לזכות עולם הספורט. למרות הגזענות והדעות הקדומות שבהחלט מרחפות מעל מקרים כאלו, אם אתה שחקן טוב אתה תקבל את מלוא הערכה והכבוד.
ג'קי רובינסון לדוגמא, למרות שסבל מרדיפה בלתי פוסקת, נבחר לרוקי השנה, כמה וכמה משחקי אול-סטאר ואפילו זכה בתואר הMVP.
מספרים שכריס מאלין היה מקבל ליווי בהארלם כדי שאף אחד לא יחשוב להתעסק איתו, לא כשהיה כוכב NBA אלא בימים בהם הוא היה סתם עוד נער חולה כדורסל שבמקרה גם היה לבן.

כמובן שהמצב לא ממש אידיאלי ושרובינסון ודומיו סבלו רדיפה שאנו לעולם לא נבין, אבל אני עדיין חושב שיש משהו טהור בספורט שגורם למקרים של התעלות מעל השטויות האלו.

אריאל, אמריקה ליבראלית בנושא בערך כמו אפגניסטן.

נ.ב. לפי מה שקראתי היום, גוטי כבר יצא בעבר באופן פומבי אם קוקסינל מפורסם בספרד.

מרקפוצ'ינו 18 בפברואר 2008

זיזו אל תסחף בקשר לאמריקה, היא בוודאי לא המדינה הכי ליברלית שאני מכיר אבל היא יותר ליברלית מהרבה אחרות…טוב, אולי זה בגלל שאני מגיע מפורטלנד (סאן פרנסיסקו הקטנה)

יואב 18 בפברואר 2008

לדעתי, הפתיחות כלפי הומואים בתוך מסגרת של קבוצה קיימת.זה העולם שבחוץ שעושה מזה עניין. כל מי ששיחק כדורגל בגילאים צעירים יודע שלא מעט נערים חווים את חוויות המין הראשונות שלהם בחדר ההלבשה. עוד לפני שהם ממש יודעים שהם אמורים "לתעב" את זה.הרי סטאטיסטית, בכל סגל אמורים להיות שלושה או משהו כזה.
בקשר לעולם שבחוץ, מה פה חדש?
הוא שונא את זה אצל זמרים, פוליטיקאים, ספורטאים, שכנים וחיות.

זיזו 18 בפברואר 2008

מרקפוצ'ינו
נראה לי שזה קשור. לי יצא לחיות גם בל.א. וגם בטקסס. אומנם שני קצבות אבל יש לי הרגשה שהממוצע קרוב יותר לטקסס.
החוף המערבי הוא פלאנטה

זיזו 18 בפברואר 2008

מרקפוצ'ינו
נראה לי שזה קשור. לי יצא לחיות גם בל.א. וגם בטקסס. אומנם שני קצבות אבל יש לי הרגשה שהממוצע קרוב יותר לטקסס.
החוף המערבי הוא פלנטה אחרת משאר ארה"ב.

michaly 18 בפברואר 2008

איזה כיף להיות אישה בדיון הזה, ובראשית דבריי אני רוצה להגיד שהומופוביה זאת בעיניי התכונה הכי דוחה לגבר, למרות שרובכם לא ממש יכולים לשלוט בזה.

אז קודם כל, אין שום דבר רע בלהתנשק עם גבר. אפילו ניסיתי את זה כמה פעמים.

דבר שני, וקצת יותר ברצינות, הבעיה הגדולה בסיפור הזה היא לא מינו (מגדרו) של המנושק, אלא העובדה שגוטי נשוי ובעל משפחה. גם הרומנים של בקהאם, על אף שהיו עם נשים, עשו רעש גדול. נראה לי שהציבור פחות שמרן בנוגע לזהויות מיניות ויותר עצבני במקרה של בגידות.

דני 18 בפברואר 2008

מדוע אתם כה בטוחים שאחוז ההומואים בכדורגל הוא זהה לאחוז באוכלוסיה? הרי יש תחומים בהם ישנו ייצוג-יתר להומואים, אופנה למשל. מדוע שלא יהיה תחומים בהם הומואים יהיו בתת-ייצוג? הדוגמה של אמאצ'י היא אולי יוצא מהכלל שמעיד על הכלל; בניגוד לרוב הספורטאים המקצוענים עבורם הספורט אינו רק מקצוע אלא ייעוד (ולעתים העניין היחיד שלהם בחיים), אך לא עבור אמאצ'י, שהפרופיל האינטלקטואלי שלו שונה למדי מזה של השחקן הממוצע:

http://findarticles.com/p/articles/mi_m0FCJ/is_3_28/ai_68362617

זיזו 18 בפברואר 2008

Michaly, זה נראה לי מאוד נאיבי לומר שהעניין פה הוא הבגידה.
גוטי ידוע בתור בליין במדריד וזהו לא הסיפור הראשון עליו בהקשרי בוגדנות. למרות זאת, אף פעם הסיפורים לא עשו רעש כמו התמונות האלו.

הבעיה שלי עם הסיפור הוא שבתור אוהד ריאל שמכיר את האופי של גוטי שנים אני כבר יכול לראות את הכרטיסים האדומים שהוא הולך לקבל אחרי ששחקני יריב יזרקו לעברו הערה או שתיים.

השחור הלבן 18 בפברואר 2008

אני חושב שהבעיה האמיתית היא שעושים מזה סיפור גדול, ממש כמו שרונן כתב. כלומר, זה כבר סיפור גדול אבל זוהי בדיוק הבעיה, שהתקשורת (שכמובן כל הזמן מטיפה לנו לשוויון וכיבוד האחר) עטה על הסיפור הזה ועושה ממנו מטעמים שגורמים לקוראיה לפתח רגשות מיוחדים כלפי התופעה.
אני חושב שזקוקים לנורמליזציה תקשורתית להומוסקסואלים, כמו כן גם לכל קבוצת אוכלוסייה אחרת. הדבר לא ישנה לחלוטין את התפיסה הציבורית על הנושא אבל יכול להוות גורם משמעותי בעניין.

רונן דורפן 18 בפברואר 2008

לשחור לבן – התקשורת מטיפה לנו לכבד את האחר? הלוואי.

תומס האדום מצד הרחמים 18 בפברואר 2008

רונן
אני חושב שמה שהשחור לבן מתכוון זה שתקשורת צבועה. שכלפי חוץ הם מטיפים למשהו אחד, אבל בעצם עושים משהו אחר לגמרי.

ויש לי שאלה פתוחה:
האם ניתן לשלב גברים ונשים באותו חדר הלבשה?

זיזו 18 בפברואר 2008

לא יודע.
אבל אם כן. אפשר לצרף אותי לחדר הלבשה של נבחרת השחייה של ארה"ב.

גיל 18 בפברואר 2008

אפשר להבין למה שחקנים הומואים לא יוצאים מהארון. אי אפשר להתכחש לעובדה שרוב ענפי הספורט המרכזיים הם ענפים גבריים מאוד שבהם יש אינטימיות גדולה בין שחקנים בחדרי הלבשה. זו יותר שאלה של חלוקת אחריות חברתית. אם כל ההומוסקסואליים היו יוצאים מהארון בבת אחת, אז זה לא היה אישו, אבל אף אחד לא רוצה להיות הראשון שעושה את זה ולספוג את כל האש. אגב, בענפי ספורט כמו פוטבול או כדורסל בארה"ב, רבים מהשחקנים לא גדלו על ערכי הפמיניזם הליברלי ולכן התגובות שם יכולות להיות קשות מאוד.

אגב, אל תתנו לעובדה שמישהו נשוי לבלבל אתכם. יש הרבה הומוסקסואלים שמעדיפים להתחתן בגלוי רק כדי להיכנע למוסכמות החברה. זה מאפשר להם להתהולל עם גברים בחופשיות יחסית בלי שום ביקורת. זה לא הופך אותם לביסקסואליים בהכרח.

רונן דורפן 18 בפברואר 2008

לא – לא, בודאי ניתן לשלב בינהם, בלי רצונם. נשים וגברים רשאים לפרטיות. וזה כמובן מעלה את השאלה האם הומו מוצהר זה כמו אישה בחדר ההלבשה.
והתשובה שלי היא כן. ייתכן שההומו המוצהר נהנה מהערום של חברו לקבוצה בדיוק כפי שתהנה מזה אישה. אבל זה מחיר שחברה צריכה לשלם. ואת השחקן או השחקנית שחוששים מכך אפשר להרגיע: הם נהנים מזה גם אם אתם יודעים על כך וגם אם לא..

גיל 18 בפברואר 2008

תומס, זה אפשרי בעולם אוטופי. שילוב כזה היום יוביל למתחים מיותרים ולחשש לתקיפות מיניות.

מרקפוצ'ינו 18 בפברואר 2008

בסרט שכרגע ברח לי השם שלו (עוסק במלחמה עתידנית של הגזע האנשוי בחרקי ענק) רואים מקלחות שמיועדות לשני המינים. אולי אם תחייה מספיק זמן זיזו תוכל להתקלח במשותף עם מייקל פלפס :)

זיזו 18 בפברואר 2008

אני יותר בכיוון של אמנדה בירד אבל אם אתה מדבר על starship troopers אני אקח את דניס ריצ'רדס!

זיזו 18 בפברואר 2008

כמובן, ביחד עם מייקל פלפס :)

תומס האדום מצד הרחמים 18 בפברואר 2008

רונן וגיל
לזה בדיוק התכוונתי.
כמו שלא תעשה מלתחות משותפות כאלו, יציאה מהארון של שחקנים תאלץ אותנו לחשוב מחדש על ארגון חדרי ההלבשה. כמו גם חדרי שירותים ציבוריים.
ורונן – אני לא חושש מ"הנאה" של איש זה או אחר(שהערה זו לכשעצמה יכולה להיחשב כהומופובית) אלא, כמו שאמר גיל, זה יוביל למתחים מיותרים ולחשש מתקיפות מיניות. לאיזשהו כיוון.

מרקפוצ'ינוהסרט הוא "גברים בחלל", או בשמו האמיתי starship troopers. סרט מבריק של פול ורהובן ע"פ ספר של היינלין באותו השם. אגב, בספר במלתחות האלו לא מוזכרות, עד כמה שאני זוכר, כך שהמצאותם בסרט בהחלט נועדה להעברת מסר של שיוויוניות אוטופית.

תומס האדום מצד הרחמים 18 בפברואר 2008

"במלתחות" צ"ל "המלתחות".

מרקפוצ'ינו 18 בפברואר 2008

כן, זה הסרט…רק תסביר לי למה תרגמו את זה לעברית כגברים בחלל (במיוחד עם נמצאת שם דניס ריצ'רדס)?

ורק בשביל לסגור פה מעגל קטן…מי שהוגה את התוכנית הגאונית בסרט ומנצח את המלחמה הוא איזה קולונל שמשוחק ע"י אותו שחקן ששיחק את דוגי האוזר וגם הוא, כך נדמה לי, יצא מהארון.

עינב 18 בפברואר 2008

מלבד דעתי שאין מה לבוא בטענות לתקשורת שהבליטה את המקרה הזה(זה לא שקואורה וידיעות אחרונות מכרו פחות עיתונים עם ידיעה כזו, אולי להיפך,וזו מטרתם בסופו של יום), אני גם חושב שקהל הכדורגל, בוודאי המקומי, לא בשל כלל לעמדות שהוצגו בדיון כאן, וארה"ב היא לא דוגמא טובה כלל(מי שהצביעו לשמרני-על כמו בוש צ'ייני ולא פעם אחת, לא מאמין בזכותו של כדורגלן או חנווני להתייחד עם אהובו, לא בפרטיות ולא בפומבי).
בנוסף ובאופן צפוי לחלוטין, אני מרשה לעצמי לחזק את הקשר בין כדורגל להומו-אירוטיקה ע"י ציטוט שירו הנפלא של ערן צור, "רטוב וחם". בטרם ביצע אותו צור באופן מבריק ביום חמישי האחרון, הוא שאל את הקהל מה לדעתו היה קורה לו, לו צעק באמצע היציע המזרחי בטדי "בית"ר ירדה לליגה א', אחרי משחק בתוך מקלחת". צור אגב, הוא חובב כדורגל מושבע.

רטוב וחם רטוב וחם
רטוב וחם רטוב וחם

"ואז פתאום קיבלתי, אורגזמה סקסואלית
ואז פתאום נגעתי, בשרביט המנצחים
ועד לאז ראיתי, רק בתמונות של שחקנים
ואז פתאום נגעתי, באהוב של גברי, גברי

בית"ר ירדה לליגה אלף
בסוף משחק בתוך מקלחת
בית"ר ירדה לליגה אלף
וגברי ערום על השולחן

ולא איכפת לי מה אומרים
ולא איכפת לי מה הם מדברים
זה לא משנה כי לא יודעים
שהוא שלי, כולו שלי

רטוב וחם רטוב וחם
רטוב וחם רטוב וחם"

זיזו 18 בפברואר 2008

תומס
אני רוצה לראות את ההומו מקליבלנד שניסה לתקוף מינית את לברון ג'יימס!!!
נו באמת, החשש מתקיפה מינית הוא מגוחך.
אולי ברמות של תיכונים או משהו דומה יכולות להיות תקריות סביב הנושא אבל ברמות המקצועניות זה פשוט בלתי אפשרי.
ומה לא ברור בהנאה? הרי אם יתנו לנו להיכנס לחדר הלבשה של נשים אנחנו לא ממש נסבול. מה ההבדל?
ספורטאים מקצוענים רבים לא מגיעים מרקע "נאור" או "מלומד" ולא ממש יראו בעין יפה מישהו שהם מרגישים שכאשר הוא מסתכל עליהם הוא מרגיש הנאה מהסוג הזה יושב איתם בחדר ההלבשה.

זיזו 18 בפברואר 2008

עינב
נראה לי שערן צור הוא גם חובב מושבע של משהו אחר.
not that there's anything wrong with it

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

Einav: you are wrong in one point. Dick Cheney did more to the Gay case than anyone by accepting his gay doughter. As we said many times America is too big for generalizations.

תומס האדום מצד הרחמים 18 בפברואר 2008

זיזו
הדגש הוא על המתחים, לא על התקיפות.
וגם לא כל כך בטוח שהנאה זה מה שהיית חש במלתחות הנשים. סביר מאוד, שבנוסף להנאה, היה מסתתר גם לחץ כלשהו(ולא באיזור מרכז הגוף) וחוסר נעימות. מה גם שאם אתה מחופש לאישה כשאתה נמצא שם, אז על אחת כמה וכמה…

ואגב, לברון הומו?????? זה ממש מפתיע!! ;-)

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

daughter, daughter

זיזו 18 בפברואר 2008

תומס
אני לא יודע מה לומר. הרצתי את התסריט שלי בראש וזה נראה לא רע.:)

תומס האדום מצד הרחמים 18 בפברואר 2008

:-)
זה בדיוק ההבדל בין פנטזיה למימושה.
גם תסריטים רגילים רצים בראש הרבה יותר טוב לפני שמצלמים אותם, תאמין לי…

עינב 18 בפברואר 2008

זיזו- ערן צור נשוי ואב לילד. דמותו האמנותית, כך לדעתי, מגיעה מאסכולת יונה וולך ז"ל(אותה הוא העריץ ואף הקליט אלבום שלם משיריה), שדוגלת בעירפול הזהות המינית כדי לעורר עניין. כשהאיש כתב את "בחצרות בחושך", שיר המתאר אונס מנקודת מבטו של האנס, אין זה אומר שהוא עצמו כזה.כשהתראיין לסדרה המתעדת את הרוק הישראלי, "סוף עונת התפוזים,סיפר שביקש "לפתוח כפתור בחברה הישראלית. בחולצה, ואולי גם במכנסיים".

גלן-צ'ייני אולי קיבל את ביתו הלסבית, אך ייצג נשיאות שתמכה בתיקון לחוקה הקובע שנישואים הם בין גבר לאישה בלבד. ובקשר לקבלה עצמה- אתה מתאר לעצמך שח"כ מאגודת ישראל יתכחש לבנו או ביתו שיצאו לתרבות רעה? אני בספק. יש דברים שהציבוריות, גם הימנית, לא תקבל.
ובקשר להכללות- קרל רוב,יועצו הקרוב ביותר של בוש, באופן מוצהר וגלוי סיפר על גיוסם המאסיבי של הציבור השמרני לזכייה הראשונה, ועוד יותר מכך לזכייה השנייה(מפנה אותך לספר "the right man" של דיוויד פרום בנוגע לכהונה הראשונה). הנושא של "ערכי משפחה" הוא מניע ידוע שבוש ויועציו(רוב וקארן יוז, מצטער על הניימדרופינג אבל אלו שמות חשובים) השתמשו בו עד זרא בנאומים ובתשדירים כדי לנצח . ההתנגדות להומוסקסואלים נכללת בתוך השיח על "ערכי משפחה", ולכן ההכללה שנעשתה כאן היא רק על מאפיינים של מצביעי בוש, ולא על כלל הציבור האמריקאי.

גיל 18 בפברואר 2008

עינב, חרדים בהחלט מחרימים את הילדים שלהם אם התגלה שהם הומוסקסואליים ולא רוצים לדבר איתם יותר בחיים. עם זאת, אני מסכים בקשר לצ'ייני. זה שהוא מקבל את הבת שלו (וזה שהוא לא מנדה אותה לא אומר שהוא מקבל אותה) חסר משמעות אם הוא שוב ושוב יוצא נגד הומוסקסואליים ולסביות.

עינב 18 בפברואר 2008

גיל-בוודאי שמחרימים(לכן הבאתי את הציבור הזה כדוגמא, ראה משפחתו של ישראל סגל ז"ל), אבל לא אישי ציבור,כמו למשל הרב הראשי שלמה עמאר בפרשת בנו. אישי ציבור לא יעזו להסתכן בהרס מעמדם הציבורי קרב קהל שיראה את האקט כצעד של איש משפחה רע. לחלקים גדולים, זה הרבה יותר גרוע מפוליטיקאי מושחת.

זיזו 18 בפברואר 2008

עינב
א. זה שערן צור נשוי + לא אומר כלום.
ב. לא אמרתי שהוא הומו כי אין לי מושג. אני סתם צוחק.
ג. השתמשתי בזה בדיון על האירנים בהקשר של היותם ערבים:
אם זה נראה כמו ברווז…

בלי כל קשר ערן צור, ועל זה אין עוררין, הוא לא עוד טיפוס מהשורה והבחירה שלו לעסוק באופן קבוע בזהויות מיניות גם אם לא עושה אותו הומו, בטח שהיא לא מיקרית.

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

Gil, Einav: Cheney publicly was against Bush's Gay policy certainely in the second election debates. Over-killing even of a villian is not a good vartue in my mind.

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

sorry for the typos, i AM IN A RUSH

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

At a campaign rally in this Mississippi River town, Cheney spoke supportively about gay relationships, saying “freedom means freedom for everyone,” when asked about his stand on gay marriage.

“Lynne and I have a gay daughter, so it’s an issue our family is very familiar with,” Cheney told an audience that included his daughter. “With the respect to the question of relationships, my general view is freedom means freedom for everyone. … People ought to be free to enter into any kind of relationship they want to

עינב 18 בפברואר 2008

הניסוח הזה של צ'ייני רק מוכיח את מה שאני אומר. בשום שלב לא אמרתי שהוא תמך בתיקון באופן אישי, אבל הוא ייצג מפלגה שתמכה, והתבטאותו הפומבית שאתה מביא כאן היא מופת ודוגמא למכבסת מילים: "חופש משמעותו חופש לכולם" זה התחליף שהינדסו לו כדי שלא יאמר שמותר להם להתחתן. "מותר להם להיכנס לאיזו מערכת יחסים שבא להם"- אבל להתחתן- יוק.

אני חוזר- בשום שלב לא אמרתי שצ'ייני לא תמך בכל באופן אישי, אבל הוא ייצג כסגן נשיא מפלגה שרוב מצביעיה היו, הווים ויהיו נגד.אם התיקון היה עובר- הוא לא היה מתפטר(מתנצל על ההיפותזה).

עינב 18 בפברואר 2008

זיזו-
א. נכון, סתם לידע כללי.
ב. נראה לי שניסית לרמוז,והציטוט מסיינפלד בהחלט מצחיק, לנצח.

לומר שצור עוסק באופן קבוע בזהות המינית זה פשוט היכרות חלקית עם החומרים שלו. זה נדבך ביצירה, לצד העיסוק באלימות מינית, שואה, יחסים ביזאריים ופוליטיקה. העיסוק הוא לא קבוע, ובוודאי לא מגמתי. הרוק'נ'רול מלא בדוגמאות כאלו, וכן מקרי או לא מקרי- אני לא חושב שזה נכון לעסוק בזה. היצירה של ערן צור והאופן שבו הוא פתח את השיח הזה ברוק המקומי- יקר מכדי לעסוק בשאלות "כן מקרי/לא מקרי".

Glenn Edward Schembechler 18 בפברואר 2008

OK Einav so let me continue my quotes During the 2000 campaign, vice presidential candidate Cheney took the position that states should decide legal issues about personal relationships and that people should be free to enter relationships of their choosing. Sens. John Kerry of Massachusetts and John Edwards of North Carolina, oppose the amendment. The Democratic candidates also oppose gay marriage, but defend a gay couple’s rights to the same legal protections as those conferred in marriage.

יאיר 18 בפברואר 2008

רונן, אחרי העלמות המתוקשרת של קמפבל ביציעי טוטנהאם נשמעו מספר שירים וקריאות שיחסז לו הומוסקסואליות סקס עם קטינים, ומחלות מין ככה שלהגיד שלא הקנטיו אותו על זה, זה רחוק ממדוייק.

בקשר לערן צור הפרט המצחיק בשיר שמיכלי הביאה למעלה הוא שגברי המוזכר בשיר הוא גברי לוי. ערן צור היה (ויכול להיות שעדיין) עצבני עליו על כך שלא שילם לו על מספר הופעות שערן צור ניגן בהן כמלווה של להקת המחול של גברי לוי. כך שהשיר עצמו הוא בעצם בסה"כ דרך מעודנת להגיד "גברי לוי הומו". ככה שהשיר אמנם קשור לנושא הפוסט, אבל לא דווקא מתקשר לנטיותיו המיניות של ערן צור.

מרקפוצ'ינו 18 בפברואר 2008

הנה מה שמצאתי אחרי ההערה של יאיר:

Vieira whoa-ohhh

Vieira whoa-ohhh

He wants to leave the scum,

Cos Campbell wants his bum

There's only one Sol Campbell,

There's only one Sol Campbell,

With a packet of sweets

And a cheeky grin,

Campbell likes bollocks on the chin.

זיזו 18 בפברואר 2008

לחן עממי

מרקפוצ'ינו 18 בפברואר 2008

אלא 2 שירים שוניםכמובן (השני מתחיל בTHERE'S ONLY ONE…)
היו שם לפחות עוד 2 שירים בסגנון.

רונן דורפן 18 בפברואר 2008

השירים הללו מחליאים. אבל בכל מקרה – מי שלמשל חושב שיציע שלם קם ושר אותם – למשל כמו מוות לערבים בטדי – טועה לחלוטין. זה נשמע לי כמו כמה חוליגנים ברשת. כפי שיש שירים ברשת על וונגר ופדופיליה

זיזו 18 בפברואר 2008

רונן
כנראה שספ בלאטר קרא את הפוסט הקודם שלך ובכדי לעשות דווקא מאיים להרחיק את ספרד וקבוצותיה ממפעלים בינ"ל.

ממש גיבור, אני רוצה לראות אותו מרחיק לאלתר את ריאל ובארסה מליגת האלופות.
(את האמת, לא איכפת לי שירחיק את בארסה)

עינב 18 בפברואר 2008

גלן, לצערי, הציטוטים האלו אינם סותרים את דעתי על צ'ייני והמפלגה שלו באשר לנישואי הומוסקסואלים. "חופשיים להיכנס למערכת יחסים", אינו שווה ערך לחתונה ולזכויות הגלומות בחתונה(משכנתא, למשל). הדבר היחיד שצ'ייני כן בעדו, וזהו הפתח המסוכן, הוא היכולת של הממשל לקבוע בחוקה מהם הכללים המגדירים חתונה. לזה קרי התנגד, ולכן תמך בשוויון זכויות כולל, מבלי להגדיר מהם נישואים בחוקה. אין בזה צורך, לא לסטרייטים ולא להומוסקסואלים, ולא לשום ציבור מגדרי ומגזרי.

Danny 18 בפברואר 2008

Just leave sex out of sports, who cares what they do in their bedromm

errel 18 בפברואר 2008

I actually think that its very important that a famous sportstar would come out of the closet because it would help the homo-sexual community and the other homosexual sportsman…. because up until now, no real stars had actually said they were gay….. and i disagree with you danny because i think that sport has a very big influence on people everyhwere in the world and it could lead to recognition

birdman of the batsmen 18 בפברואר 2008

ארסנל הומואים

דודו מהטלוויזיה 18 בפברואר 2008

אני לא מבין משהו מאוד בסיסי.
בהנחה שיש (ויש) הומואים בכדורגל למה הם צריכים להיות מחוץ לארון לפני ציבורים אחרים?
כל הדיבור על איזה מישהו שיקריב את עצמו למען השאר וכו'
כ"כ אכפת לכם מה'סבל' שלהם?
ומה עם ההומואים במגזר הדתי והחרדי?
מה עם ההומואים בפוליטיקה (מתוך 120 ח"כים צריך להיות איזה אחד לפחות)?
הם שווים פחות?!
לגבי ה'פתיחות' בנושא אצל ברזילאים יותר מאירופים.
כאחד שהיה בברזיל לא פעם (אבל בעיקר בקרנבל) אני לא חושב שיש לעניין בסיס איתן – פתיחות מינית יחסית קיימת (אם כי לפי הקרנבל קשה לשפוט. (-: ) אבל בענייני גאווה הם לא יותר פתוחים מאיטליה/הולנד.
חוצמזה, אחלה בלוג יש'ך פה דורפן, מאוד נהניתי לקרוא.

מרקפוצ'ינו 18 בפברואר 2008

רונן, לקחתי אותם מאתר בו החברה טוענים שכל השירים לקוחים מהיציע והם לא המציאו שום דבר…דווקא נראים לי אמינים.

רונן דורפן 18 בפברואר 2008

ביציע יש 40 אלף אנשים. זה לא שיר דומיננטי. תאמין לי – אני נמצא בטוטנהאם 4-5 פעמים בשנה. הצעקות ג'ודאס יותר נפוצות

יואב 18 בפברואר 2008

רונן, שמו הכמעט רישמי של וונגר בפורומים השונים של יונייטד זה הפדופיל והאיש עם הסוכריות בכיס.לא יודע מה זה מייצג באמת ביציע…
עינב, מסכים ואהבתי.

יואב 18 בפברואר 2008

דודו מסכים לגמרי. האאוטינג שאנשי קהילה עושים למפורסמים שיהוו מודל, היא אחת התופעות הבזויות ביותר.מה סמלים ומה מודל לחיקוי… מדובר פה בחיים פרטיים. כל אדם יבחר איך לחיות אותם.פשוט מחליא.

רונן דורפן 18 בפברואר 2008

אני מסכים שאאוטינג היא תופעה איומה.
לגבי וונגר – שמעתי את השירה הזו לעתים מקבוצות של כעשרים חוליגנים. צריך לזכור שוב, מתוך 76 אלף אנשים – הרוב לא מעבירים את זמנם באתרי אינטרנט של אוהדים במשך השבוע

יואב 18 בפברואר 2008

אכן לא, אבל ללעוג למינכן, או להילסבורו, נורא לא פחות והיה קיים לפני עידן האינטרנט. ושותפים לזה המון אנשים… רוע במיגרשי כדורגל שכולל ניצול טרגדיות, הומופוביה, גזענות וחולגניזם טהור זה שיגרתי. גם אצלנו בארץ. בוויכוחים אינסופיים שניהלתי עם אנשים שמרשים לעצמם התנהגות כזאת במיגרש אבל לא בחיים, הם טענו להגנתם שזה כלי ספורטיבי ראוי להוציא יריב משיווי מישקל, הומור שחור וכי ככה עושים גם בעולם. אף פעם לא הבנתי את זה.זה משחית אותך מבפנים. נקודה.

לון 18 בפברואר 2008

69 תגובות עד עכשיו. רונן אין ספק, סקס מוכר :)

אני מסכים עם אראל. אם שחקן כדורגל מפורסם, או אפילו כוכב שסיים את הקריירה לפני לא הרבה זמן, יצא מהארון, זה בהחלט ישפר את המצב.
היציאות מהארון של כוכבי הקולנוע והפופ בהחלט תרמו להגדלת הפתיחות והסובלנות.

הקושי, כפי שכבר צויין כאן, הוא בחברת הגברים המשחקים איתם.
חשיבה מהסוג שהפגין תומאס, מאפיינת ללא ספק גם כמה מהכדורגלנים.
הבורות, הפחד וההומופוביה הולכות ביחד.
במובן הזה, יציאה מהארון של כוכב לשעבר תקל.
תהיה הוכחה לכל המפוחדים. "הנה היה הומו במקלחות ולא קרה שום דבר".

בהקשר רחב יותר, המחקרים היום מראים שהמיניות האנושית אינה קוטבית (הטרוסקסואליות או הומוסקסואליות) אלא רצף.
רק חלק קטן באוכלוסיה שייך באופן מלא לאחד הקצוות. זה כמובן לא אומר שכל היתר מביאים זאת לידי ביטוי.

השיח ההומופובי אחראי לחלוקה הקוטבית. כך כל ביסקסואל נחשב הומו. כך כל מי שנמשך לקוקסינליות נחשב הומו. כל מי שיש לו סממן נשי, שלא לדבר על כך שהוא לובש בגדי נשים, נתפש כהומו. למרות שאין קשר הכרחי בין הדברים. (לפני כמה שבועות היה סרט בערוץ 8 שעשה טרנסווסטייט אנגלי, נשוי באושר לאישה מזה המון שנים, שאישתו מודעת לעניין והוא סטרייט לגמרי).

הלוואי ונגיע למצב שבו ידווחו על הקשרים הרומנטיים או המיניים החד מיניים, רק בהקשר שהשחקן בגד בבן זוגו הידוע.

דרך אגב, בטניס הנשי בילי ג'ין קינג הוצאה מהארון והמשיכה לשחק. גם נוורטילובה שיחקה כשהלסביות שלה ידועה (אם כי אני לא זוכר אם יצאה לבד מהארון או שהוציאו אותה).
אמילי מאורסמו היא לסבית ידועה. בזמנו כשמרטינה הינגיס התייחסה בהומופוביות כלפיה, זה גרר תגובות זועמות כלפיה מהציבור הצרפתי שתמך במאורסמו.

למרות הינגיס, נשים הרבה יותר סובלניות. לפחות בנושאים הללו.
עובדה שעד היום, לפחות לפי מיטב ידיעתי, אף שחקן טניס גברי לא יצא מהארון.

yoni 19 בפברואר 2008

בסין הוציאו להורג עורך עיתון שפרסם והעביר בין השאר לCCTV ערוץ הטלויזיה הסיני (הערוץ הנצפה בעולם) תמונה מבוימת של הרכבת החדשה מביגיינג ללאסה כשמתחת לגשר עליו עוברת הרכבת מהלכים בנחת עשרות איילים או אלפקות (בקיצר החיה המסורתית של טיבט).

עכשיו כשפורסם בכל העולם שזה גבר והתברר להיות אישה בכלל מישהו הולך לקבל איזה קנסון קטן, או לשלם על זה?
מסכנים הילדים של גוטי. מה עשו להם בבית ספר היום…

גיל 19 בפברואר 2008

לון, לסביות מתקבלת ביותר אהדה והיא יותר לגיטימית כי היא נחשבת לסקסית יותר בעיניי גברים שמרכיבים את רוב הקהל. אפשר לומר די בוודאות שלסביות לא מאיימת לא על גברים ולא על נשים. גילויי חיבה בין גברים מתויגים מייד כהומוסקסואליות בעוד לנשים לא לסביות אין בעייה עם גילויי חיבה הדדיים.

michaly 19 בפברואר 2008

גיל, זה בגלל שנשים לא חושבות שלסביוּת זה מדבק, כמו שנדמה שחלק מהגברים חושבים לגבי הומואים. או לפחות נראה שזה מה שהם חושבים, אחר קצת קשה להבין את הפניקה האיומה שאוחזת באותם הומופובים כשיש הומו בקרבתם.

גיל 19 בפברואר 2008

מיכלי, אני חושב שיש לזה סיבות יותר מורכבות. חלקן חברתיות וחלקן ביולוגיות. יחסים הומוסקסואליים בנויים בעיקר על דיכוטומיה של חדירה או לא, ואין בהם הרבה מגוון כמו ביחסים לסביים. מי שחווה יחסים הומוסקסואליים חצה גבול מסוים מבחינתו, וגם אם הוא לא הומוסקסואל, החוויה הרבה יותר חודרנית ומשמעותית. יחסים לסביים לעומת זאת אפשר לחוות במגוון דרכים, ונשים מביעות קירבה זו לזו בלי שהיחסים יוגדרו כלסביים. הגבולות הרבה פחות ברורים ולכן החששות קטנים יותר (מעבר לעובדה שנשים יותר פתוחות לגילויי חיבה כאלו מלכתחילה).

עזי 19 בפברואר 2008

יוני לא פתרת תשבצים אף פעם? החיה היא יאק

תומס האדום מצד הרחמים 19 בפברואר 2008

לון
אני מוחה על הדברים שייחסת לי!
כנראה שהבנת דברים אחרים ממה שהתכוונתי, אז אסביר את דבריי. אני העלתי שאלות שיש לשאול אותן, בעיות שיש לפתור אותן ומחשבות, שאולי יש למגר, אך לחלוטין צריך להתמודד איתן.
דעתי האישית בנושא של הקהילה ההומו לסבית, אם זה מעניין מישהו, היא שתעזבו אותי במנוחה. שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, למה זה צריך להפריע לי? למה צריך להיות אכפת לי?

זהו. הרגשתי צורך עז להתגונן מפני הסכנה בסילוף דבריי.

יום טוב לכולם :-)

רונן דורפן 19 בפברואר 2008

לון – גם אני הרגשתי שתומאס בטח לא מבטא הומופוביות. גם אוהד מרסיסייד וגם הומופוב זה כבר יותר מדי רוע…

רונן דורפן 19 בפברואר 2008

יוני – מוזר שזה כל כך מרגיע אותך שפורסם שגוטי נישק אישה. אבל זה לא המקרה הראשון בו שמו נקשר ביחסים עם גברים. למרות שאישית אין לי מושג אם זה בצדק או קנוניה של אוהדי ריאל סרגוסה.

בכל אופן, בחשיבה השטחית שלי, אם הוא בוגד באשתו עם גבר אולי זה פחות נורא מאשר אם הוא בוגד בה עם אישה?

רונן דורפן 19 בפברואר 2008

דני (זה ששאל על אחוז ההומואים) ייתכן שההומואים בתת-ייצוג או בעודף ייצוג בכדורגל (אני נוטה לנחש שבטיפה תת ייצוג – בגלל שאולי הם מרגישים לא בנוח). אבל מה זה משנה? ואם יש רק אחוז אחד הומואים בכדורגל וחמישה אחוז באוכלוסיה? אני לא מבין את הטענה

תומס האדום מצד הרחמים 19 בפברואר 2008

הרעיון הוא שאם הוא בוגד עם גבר, אז הוא בעצם נותן דרור למאווים סודיים שנחסמים במערכת יחסים נורמטיבית עם בת הזוג. מכאן ש"מותר" לו. המותר הזה הוא, כביכול, בשם האשה, שמבחינתה עלולה להרגיש צורך "לתת לו" כי הוא מסכן. הרגשת הצורך הזאת יכולה לנבוע מתוך היחס בתקשורת, כמובן.
אם הוא בוגד עם אישה, לעומת זאת, הוא סתם חרא…

כמובן, אני לא מביע פה דיעה אישית אלא מנסה להסביר את הרעיון, הכ"כ שכיח, שלבגוד עם גבר זה "בסדר". ;-)

מרקפוצ'ינו 19 בפברואר 2008

הסבר טיפה פשטני אבל יש לך נק' טובה

תומס האדום מצד הרחמים 19 בפברואר 2008

בשביל לתת הסבר פחות פשטני אני צריך ממש להשקיע מחשבה ולתת דוגמאות וקישורים וציטוטים נבחרים של פסיכולוגים….
אבל אני גם צריך לעבוד לפעמים, אז זה מה יש :-)

זיזו 19 בפברואר 2008

סביר להניח שבספורט הגברי אחוז נמוך של הומואים.
הסיבה היא שמגיל מוקדם הספורט מזוהה אם גבריות והומואים רבים נמנעים מעיסוק בו.
אני בטוח שהידיעה של אלו שבכל זאת עוסקים בספורט שאם הם ימשיכו לרמות של ספורט ממוסד הם יחלקו מלתחות עם גברים אחרים גורמת לרבים מהם לוותר על הרעיון מחשש שייחשפו או לא יתקבלו במקרה של מוצהרים.
בכלל הסביבה החברתית הספורטיבית מחוץ למגרש פחות פתוחה ומקבלת מקבוצות חברתיות אחרות אליהם יהיה יותר קל להומואים להתחבר.

בספורט הנשי המצב בדיוק הפוך, החיבור לגבריות מעודד לסביות לעסוק בספורט והמלתחות מוצפות בלסביות. לכן קל לבנות לסביות להיכנס לתחום הספורט.

נ.ב. אלו לא סתם סטיגמות, כל מה שכתבתי כאן מובא מהכרות אישית בצד הגברי ועדויות רבות בתחום הנשי.

yoni 19 בפברואר 2008

עזי, התעצלתי לחשוב על החיה המדויקת. חזרתי הונג קונגה אחרי ערב קשה בסין אז תאי הזיכרון עוד בהילוך P.

רונן, ברור שזה מרגיע שזה היה אישה. כי הכותרות הבולעניות היו שהוא הומו, לא שהוא בוגד.
לראיה: רק כבדרך אגב ציינו שהוא נשוי, ושהוא אב לילדים.

רגיעון נוסף: צחקו על ילדיו בבית ספר שאבא שלהם הוא הומו. זה נראה לי מעליב יותר מלהגיד שהוא בוגד. בבגידה אין חידוש. בייחוד בכדורגלנים, הומו זה מעט יותר תקדימי וקיצוני.

Comments closed