זהירות! אנרכיסטים!

כמה שאלות שמעלה הניצחון של מכבי עלית תל אביב בפאביליון (איך שקוראים לאולם הזה) במדריד.

האם מכבי עלית תל אביב הפכה אהובה? לא. אנחנו אומרים לא. יש לנו קילומטרז' צבי שרף. יש לנו קילומטרז' שמעון מזרחי. לא חן להם ולא כריזמה. לא בשמחתם ולא בצערם.

האם מכבי חברת השוקולד תל אביב הפכה לקבוצה טובה? מה פתאום? אחד קוראים לו דורסמן לקח כסף מאשתו בהסכם גירושין וכמעט ניצח אותה השבוע בליגה. עלי מוהר לימד אותנו על היושרה הבלתי ניתנת לערעור של הטבלה. וזו, בישראל, מראה על קצב של שיא הפסדים עונתיים לפחות מאז עונת האי-אליפות האחרונה של 1993.

האם מכבי פרס ישראל תל אביב הפכה לקבוצה שלעולם לא נשברת או מוותרת? בוודאי שהיא מוותרת. בגמר הגביע היא ויתרה על יתרון 22 נקודות. אני קורא בעיתון שהיא נשברת אם כל מיני קבוצות כמו בני השרון עוברות נגדה לאזורית או אולי לאישית או שזה אולי היה מץ' אפ זון. אבל בכל אופן לעתים קרובות היא נשברת-גם-מוותרת.

האם מכבי האלופה הנצחית תל אביב הפכה לקבוצה מעניינת? שאלה טובה. אולי קצת. בכל הכבוד אני חושב שהיא הייתה מעניינת יותר בימי פארקר ושאראס. השחקנים היו מעניינים יותר. הכדורסל מעניין יותר. נכון שהיא כאוטית וחולת נפש כרגע. אבל זה לא הכי מעניין. אי אפשר להתעניין במשהו שאין לך מושג מהו בדיוק.
*
נדמה לי שהתופעה שאנחנו רואים היא שמכבי-במלעיל-עלית-תל-אביב הפכה לארגון אנרכיסטי. מין ארגון שמאל קיצוני שחותר תחת הסדר הקיים. ארגון שלמשל לא מוכן להתייחס ברצינות למשחקי הליגה הישראלית ופשוט מחרים אותם. בז להם בגאון. וארגון מחתרתי שמורד בסדר ובאינטרסים הכלכליים של הכדורסל באירופה. מין מפגיני G8 בגופיות כדורסל. ואם הפינל-פור הוא במדריד הוא יעיף את הקבוצה המקומית כדי להרוס לכוחות הכלכליים הגלובלים את הארוע.

הייתי נזהר מהם.

הצד הנשכח בהיסטוריה של הכדורסל השחור
חידון מספר 67 (כמה הפתעות)

48 Comments

נודניק 13 במרץ 2008

חז"ל כבר אמרו: סייג לחכמה – שתיקה.

דוד מירושלים 13 במרץ 2008

פוסט גדול כרגיל!!!
וזה מאחד שלא מתעניין בכדורז"ל ישראלי (מה לעשות שאני לא יכול לאהוד את החבורה הקומוניסטית בשקל של ירושלים – תוחזר בית"ר י-ם בכדורסל לאלתר).
חזק וברוך!

עוז 13 במרץ 2008

דווקא בגלל צביקה, הם כבר כמעט אהובים. וכהפועליסט אני מסכים איתך. צריך להיזהר מהם.

אנונימוס 13 במרץ 2008

אני לא חושב שמכבי הפכה למעניינת כמו שהיורוליג הפכה לעלובה.
מעבר לשיטה המצחיקה, ורמתן המעליבה של חצי מקבוצות המפעל, גם הרמה ויכולת בניית הקבוצות שמפגינים מאמני היבשת בקבוצות הבכירות היא פשוט לא ברורה.
המשחק היום נוהל ע"י המאמן של ריאל בצורה בינונית מינוס. הייתי נותן לו קרדיט שזה חד פעמי אלמלא זאת הייתה הצגה חוזרת של התצוגה שלו מלפני שבועיים.
כנ"ל אולימפיאקוס.
קבוצות עם תקציב אדיר שנראות לעיתים קרובות מדי כמו אוסף שחקנים בלתי מאומן שאינו יודע מה רוצים ממנו לעזאזל.

רונן דורפן 13 במרץ 2008

דוד – קומוניסטים????? זה אותו סוחר נשק שלכם…
אנונימוס. מסכים לגבי הכדורסל באירופה

YB 13 במרץ 2008

דורפן,
לא לכבודך להתייחס לכדורסל אירופי- ספורט שהפך בזוי ונחות בכל כך הרבה מובנים- ובוודאי שלא לקבוצה של העורך דין.
חוץ מזה, אני מסכים עם הטקסט.

martzianno 13 במרץ 2008

מכבי כארגון אנטי-גלובאלי שחותר תחת הסדר הקיים – פנטסטי!!!
אני דווקא חושב שמחלות נפש הן דבר מעניין מאד.
אם כבר הזכרת את פארקר, הבנאדם נותן חודש נהדר (19.4 נק', 5.9רב' במרץ) שחקן שממשיך לשפר את המשחק שלו כל הזמן.

גיל 13 במרץ 2008

מצד שני רונן, מכבי מביאה הכי הרבה אוהדים לכל פיינל פור אז לא בטוח שזה יהיה הפסד גדול למארחת.

אגב, עניין שונה לחלוטין. מה דעתך על זה שגבריסלאסי הודיע שלא יתמודד במרתון בגלל זיהום האוויר?

זיזו 13 במרץ 2008

אני חושב שהקהל כמו הקבוצה מתעורר לאט לאט מהחלום של השנים הקודמות. היום אנחנו בשלב הראשון אחרי הדמדומים של אותו עידן בהם הקהל עוד ציפה ממכבי להמשיך ולשלוט באירופה.
זו הקבוצה הראשונה מאז שאי העפלה לפיינל פור לא התפס בכישלון גדול.
כמובן שהעדר נרגע אבל הרבה מהאוהדים של מכבי מרגישים חיבור גדול יותר לקבוצה.
יש במכבי של היום כמה שחקנים שאפשר בקלות לאהוב כמו מוריס וגרסיה בנוסף לותיקים ואני חושב שצביקה עבר שינוי תדמית מבולדוג גס לפטריוט גדול והרבה יותר מוערך.

אין מה לעשות. היורוליג הוא שלוחה של ליגות הפיתוח של הNBA. כל כשרון צעיר נחטף ולנו נשאר רק את מה שלא עבר את הסף.

דרק שארפ המלך! 14 במרץ 2008

בסך הכל אסור לשכוח מיהי הקבוצה שסיפקה הכי הרבה רגעי קסם לספורט הישראלי, כמו אתמול במדריד… תודו חברים, היה משחק פשוט ענק, וכל מי שצפה בו התמוגג. תודה לך מכבי על עוד ערב ספורטיבי מרגש

רועי 14 במרץ 2008

איזה זלזול במכבי על מה ולמה? מכבי לא בזה לליגה טבעי שתהיה נפילת מתח אחרי משחק אירופי מול אלפי צופים למעבר לשחק מול קבוצות חובבניות ו500 אוהדים

לון 14 במרץ 2008

מכבי אנרכיסטית ? הפוסט אנרכיסטי !

אני במקומך הייתי בעיקר נזהר משמעון. להגיד עליו שהוא מנהל ארגון שמאלני קיצוני – אני מציע לך להיכנס לבונקר.
(ראיתי מהמחצית השנייה. רמת ניהול המשחק של המאמן הספרדי היתה עלובה. ריאל לא ידעה מה לעשות עם הכדור במשך הרבה התקפות. עצוב שזה מה שנשאר מהכדורסל האירופי).

יורם אהרוני 14 במרץ 2008

גיל, השאלה צריכה להיות מה דעתו של בעל הבלוג על פרישת גברהסילאסי מבייג'ין אלא למה בכלל מקיימים מרתון במשחקי הקיץ האולימפיים. כבר בערך שלושים שנה מבינים שזה מקצוע שכדי לרוץ אותו ברצינות בחצי הכדור הצפוני הוא צריך להתקיים בין אוקטובר לאפריל. מרתון באוגוסט הוא רעיון רע בכל מקרה ולאו דווקא בגלל זיהום אוויר. זה המקצוע היחיד באתלטיקה שאפשר לומר כי המרוץ האולימפי הוא לא החשוב ביותר בעונה, לפחות מאז הפך ענף רב משתתפים מסוף שנות השבעים.

cookie-monster 14 במרץ 2008

אה הם ניצחו ?

cookie-monster 14 במרץ 2008

: )

יואב 14 במרץ 2008

לא חן ולא הדר בפוסט הזה.מכבי מנסה לעשות כבר ארבעים שנה, בדרכה הסיזיפית את מה שכולם מנסים- לנצח . היא מצליחה בזה יותר מרובם. כולל יונייטד אהובתי. אם זה חטאה- אין מאושר ממני.זה לא יספיק להביא גביע אבל זה לא פחות מרגש. הוא שומרת על שמה ומעמדה גם בשנים בינוניות. שבוע צהוב לכולם.

גיל 14 במרץ 2008

זו נקודה מעניינת יורם, אבל אני מניח שיש ענפי ספורט אחרים שזה לא בהכרח אידיאלי עבורם לא? בכל מקרה, האולימפיאדה לא יכולה לתת תנאים אופטימליים מבחינת מזג האוויר תמיד אבל העיקר שלכולם תנאים שווים וזה מה שחשוב לא?

tksr 14 במרץ 2008

אי אפשר שלא לאהוב (או לפחות לחוש אמפטיה) לאנדרדוג.
מכבי של פדרמן (שאמר השבוע בחמישיות שזה לא יהיה נורא אם מכבי לא תזכה באליפות ותעלה להצלבה) הפכה לאנדרדוג ולא רק באירופה ולכן לעיתים הלב יוצא אל שחקניה שחלקם בלולים ומבולבלים ואל מאמנה השנוא עד בלי די בחלקים מסויימים של התקשורת הישראלית.
מי שראה את התפרצות השמחה אחרי הנצחון על חולון יודע לאיזה שפל הגיעה הקבוצה העונה ומנגד – השפל הזה לימד את שחקני מכבי והצוות המקצועי (כמו שאוהבים לקרוא לו) שמחת נצחון מהי.שנים שמכבי מתנהלת על אוטומט למעט משחקי גמר במפעלים השונים ופתאום תגלית מרעישה – אפשר לחוות תחושת התעלות אחרי נצחון ליגה לא ממש חשוב.
מכבי של העונה היא קבוצת כדורסל משונה,לא צפויה,לא טובה במיוחד אבל לבטח יותר מעניינת מקבוצת העל של שאראס ופארקר שהיתה צפויה כמו כל קבוצת על.היא גם פחות מכביסטית מקבוצות העבר,קבוצה של פועלים שבאים למקום עבודה נטולי רגשות לאומיים הומים.
וצודק יואב – מה ההבדל בין הרצון של יונייטד לנצח בכל משחק ובין הרצון של מכבי לנצח בכל משחק ? אם יונייטד היתה יכולה לרכוש באמצעות הכסף שלטון יחיד בליגה האנגלית ובאירופה היא היתה עושה זאת ללא היסוס.

רונן דורפן 14 במרץ 2008

TSKR – ההבדל הוא שזה קרה ושאבדנו עניין…. כפי שיקרה ביום בו יונייטד תשלם לשחקן בודד את כל התקציב של רוב הקבוצות האחרות.

ד"ר א. 14 במרץ 2008

רונן –
בגלל שאתה יודע שאני רוחש כבוד רב לך ולפועלך, ועל אף הקסם הרב בתאור המצב לעיל, אין מנוס מהמסקנה שאתה פשוט לא מבין מה קורה.

נכון שרמת היורוליג לא משהו (ועל שיטת התחרות האוילית התלוננתי כבר אתמול בלילה). אין מה לעשׂות – שׂחקנים טובים באמת נחטפים ל-NBA, ולשמור אותם באירופא זה כמעט כמו להשאיר כדורגלן הונגרי מוכשר בקבוצתו הביתית. לפיכך יש מקום חשוב יותר למאמנים, ולנו, מסתבר, יש אחד לא רע.

אבל זה לא פלא שבליגה מכבי מתקשה כל כך. רק מי שקורא דיווחי משׂחק באינטרנט או בעיתון יחשוב שמדובר בפעילות חתרתנית-אנרכיסטית.
הסיבה האמיתית, והברורה למי שרואה את המשׂחקים (אפילו בטלוויזיא, כמוני), היא שחלק גדול מאד מהקבוצות עולות מול מכבי עם טירוף בעיניים. פתאום, אחרי 40 שנה, כולם מאמינים שאפשר לנצח את מכבי.
מילא בני-השרון, הפמ"ג או חולון. גלבוע-עפולה כמעט העיפו אותנו בחצי גמר הגביע, עם סגל שאצלנו היה מתישב איפשהו ליד רגב פנאן. כזו נחישות לנצח אותנו ראיתי השנה רק אצל המחליפים של הניקס.

האם מדובר בלידתו מחדש של הכדורסל הישׂראלי? אי-אפשר לאמר. יקרה מה שיקרה עד סוף העונה, מה שחשוב זה איך תראה העונה הבאה, וזו שאחריה. אם המגמה תמשך, הרי שכולם צריכים להוציא לפנסיא את הקלישאות החבוטות, ולהתחיל להתרגל למציאות חדשה.
כמו שהדברים נראים כעת, בהחלט יתכן מצב בו מכבי חוזרת מהפיינל-פור של היורוליג ומפסידה אליפות בארץ.

יואב ג. 14 במרץ 2008

אל: בעל הבלוג.
הנדון: הפוסט האחרון
אנו הח"מ מזהירים אותך מר ר. דורפן כי דברים כגון אלה שכתבת בפוסט האחרון ובהן הוצאת לשון הרע של קבוצתנו האהובה והשוואתה לאדם חולה בנפשו והשפה המזלזלת בה נקטת ייאלצו אותנו בעתיד לנקוט נגדך צעדים ואף לסגור את הבלוג שלך לאלתר.
בברכה
משרד עורכי דין מזרחי ושות'
בית קרסו, תל אביב
י. גורן

העתקים:
מקום קבורתו של פרנץ פושקאש, בודפשט
סר אלכס פרגוסון
מקום קבורתו של אולם אוסישקין, תל אביב
מערכת הבלוגים העולמית
מר עמוס רגב
מר שלדון אדלסון
עיריית מנצ'סטר
(כי אנחנו מגיעים לכל מקום)

nitait 14 במרץ 2008

אני דווקא מצדיק זלזול בליגה. למה להם להתאמץ? אין חשיבות למקומות 1-4, ובהם הם גם ככה יהיו. אז חבל על הרגליים ועל המאמץ.
זה קצת מתנגש עם הרצון של שימון לנצח כל משחק, אבל בקטנה. שתקפוץ הליגה שאין בה חשיבות למקום ראשון.

רונן דורפן 14 במרץ 2008

דוקטור א' – כן… ועדיין נדמה לי שסגל השחקנים של מכבי תל אביב הוא או א. חזק בהרבה ממתחרותיה בישראל ואם כך, המאמן מבריק בימים מסויימים ובאחרים לא. ב. בזבוז כספים משווע – למרות שאלו כבר לא כספי משלם האגרה.

יואב ג. – אנחנו לא נוותר. אם יהיה צורך נעביר את מקום פעילות הבלוג למסעדה קטנה אך מצויינת אי שם בתל אביב.

רונן דורפן 14 במרץ 2008

לקינג דרק שארפ – אסור לשכוח, אלא שבמשך השנים כל כך הרבה פעמים הזכירו לנו שאסור לשכוח, ושוב הוכיחו… שהנפש מרדנית היא. ושכחנו. ושוב היה צורך להזכיר לנו.

רונן דורפן 14 במרץ 2008

אהרוני.. המרתון הוא אחת ההמצאות הספורטיביות של התנועה האולימפית עצמה. דווקא יש משהו יפה בכך שהמרתון האולימפי שונה באופיו ממרתונים אחרים – וה1-2-3-4-5 של קניה ואתיופיה לא מובטחים.

גיל.. כתבתי על כך בעיתון השבוע. לגברהסילאסי היה סיכוי להפוך לאדם השלישי בכלל לזכות במרתון אולימפי ובתחרות איצטדיון אולימפית בקריירה. ואיבדנו את הסכוי הזה. הוא אומר שירוץ בבייג'ינג בכל זאת בנבחרת העשרת אלפים – אבל קשה לי לראות אותו נוגע בדומיננטיות של בקלה בריצה הזו – ואפילו קבלתו לנבחרת האתיופיות ייתכן שלא תהיה על בסיס ספורטיבי טהור.

זיהום האוויר הוא עוד הפרת הבטחה של סין. נדמה לי שבדיונים שערכנו בנושא היו כאן מי שחשבו שהמשחקים האולימפיים יביאו לשינוי חיובי בסין. לפחות בנושא זיהום האוויר נראה שהדבר המרכזי שהם למדו מהמערב הוא הספין. ושיש הבטחות שאין מה לעשות אם לא תקיים אותן – כי יהיה מאוחר מדי.

ד"ר א. 14 במרץ 2008

tksr –

אתה צודק לגמרי בעניין השׂמחה אחרי הנצחון על חולון (אם כי אני לא מסכים בעניין השפל). זה היה רגע מכונן. האמירה של מוטי דניאל, על ההבדל בין שׂמחת הנצחון לבין אנחת הרווחה של אין-הפסד, בטלה ומבוטלת. הנה – אפשר לשׂמוח מכל הלב על נצחון שהוא, בשיטה הקיימת, פשוט חסר חשיבות.

מסכים אתך גם לגבי ההשוואה עם הקבוצה של פרקר-שאראס, שלגביה צריך להגיד:
(א) היא כמעט הפכה לאחד הכשלונות הגדולים ביותר של מכבי בכל הזמנים. ברגעי האמת (מול אולקר וז'לגיריס) היא קרסה ללא תנאי. מה שקרה מרגע שגוסטאס הי"ו נעמד על הקו קשור לתאולוגיא, לא לכדורסל.
(ב) השנה שהגיעה לאחר מכן היתה חוויה אסתטית מדהימה, וסיפקה רגעי אבסורד יחודיים (זכור לטוב ה-50 הפרש על פזארו). אבל זו גם העונה בה במשׂחק יורוליג סטנדרטי מכבי נהגה לפתח פיגור של 20 רק כדי להתעורר ולהתחיל לשׂחק כדורסל.

השנה, לעומת זאת, יש סיפור ספורטיבי הרבה יותר מעניין (גם אם הכדורסל הרבה פחות יפה).
קודם כל, קריסת קטש והזריחה של שרף.
שנית, הסנטרים. עד עכשיו, וויצ'יץ' ופייזר יחד נתנו בערך 80% ממה שצריך בעמדה מס' 5. בתנאים הללו מוריס, שהיה אמור להיות שׂחקן רוטציא משלים, הפך לכוכב (ובשנה הבאה ירוויח בהתאם), ובטיסטא הגיע משום מקום וכבש לו מקום של כבוד בקבוצה ובלב הקהל. זה סיפור שכיף לראות.
בקו האחורי הסיפור עוד יותר דרמטי. טל בורשטיין (זוכרים/ות?) עוד לא לבש השנה בגדי משׂחק. קאמינגס, שדוקא לבש, תרם מעט שבמעט. בלי שני הגארדים המובילים לכאורה, נשארנו עם הסכיזופרניות של הלפרין וביינום – ועם גרסיא (המחליף של שארפ, ללא ספק).
איכשהו, הקבוצה הזו הרבה יותר מעניינת, והרבה יותר קל להזדהות אתה.

ד"ר א. 14 במרץ 2008

רונן –

א. ברור שהתקציב של מכבי גדול יותר. זה מה שהופך את האש בעיניים לעוד יותר מרתקת (ומוכיח שכסף זה לא הכל).

ב. למה בזבוז? חוץ מליאור אליהו, שעבורו זו באמת עונה אומללה, מי בדיוק מיותר בסגל?
קאמינגס הוא אולי אכזבה מקצועית, אבל רכז יעיל ואחראי במקומו דוקא הייתי שׂמח לראות.

ג. איפה ראית שקראתי לצביקה שרף "מאמן מבריק"?

tksr 14 במרץ 2008

רונן,בשם מי אתה אומר אבדנו עניין ?
אני תוהה מתי אותם "מאבדי העניין" רכשו בפעם האחרונה כרטיס למשחק ליגה ? מדי שבוע באים כמה אלפים של רוכשי כרטיסים שבעבורם השאלה אם יש עניין בליגה היא חסרת חשיבות.הם באים כי קבוצתם האהודה משחקת ואם היא תנצח אז שמחת הנצחון תדחה בכמה דקות את החזרה לשגרה הדי איומה במקום הזה.בעפולה או בגליל,בחולון או בראשון – האנשים באים וימשיכו לבוא כי גם בענף הספורט הכי לא מעניין אפשר למצוא ריגוש אם אתה מזדהה במידה כזו או אחרת עם אחד מהמשתתפים או עם אחת הקבוצות.
אוהדי מגדל ירושלים מעולם לא אבדו עניין גם בעונות חלשות של הקבוצה ואם הפועל תל אביב היתה נשארת בליגת העל (ולא בידיים של שאול) גם אוהדיה היו ממשיכים לשאת בגאווה את דגל ההתנגדות למכבי.קבוצות אחרות לא רואות עצמן כאלטרנטיבה למכבי ולכן הן באות לכל עונה עם אוהדיהן כפי שבאות קבוצות NBA רבות חסרות סיכוי ממשי לתואר.באים אל כל עונה משום שצריך לבוא גם אם התקוות קלושות או כלל לא קיימות.
מכבי של העונה למדה בדרך הקשה את חסדו של הנצחון הפשוט,היומיומי,הקטן.
אני בטוח שעלי מוהר שהוקיר את חסד הנצחונות הקטנים היה חש כלפי מכבי של העונה וכלפי שרף המושמץ איזו שהוא רגש דק מן הדק של הערכה.

קולגה 14 במרץ 2008

לפעמים לא חייבים לבלבל את השכל… היה משחק כדורסל נהדר של שתי אימפריות כדורסל אירופאיות.

מי שלא אוהב כדורסל לא חייב לראות, ומי שאוהב – נהנה מדרמה משובחת.

אין קבוצה בספורט הישראלי שהייתה מוציאה ניצחון במדריד במצב שבו הייתה מכבי ברבע השלישי. ככה זה כשהניצחון הוא דרך חיים.

רונן דורפן 14 במרץ 2008

tksr – בשם מאבדי העניין. שאני חושב שהם הרוב. ואם הם חוזרים למגרשים בגלל עונה חלשה של מכבי תל אביב אז יופי. אבל מי יהיה כשמכבי תהיה סבירה ויהיה פורמט הגיוני של גמר באמצעות סדרה?

דוקטור א' – בזבוז כי נראה שאפשר היה להשיג שחקנים דומים להם ברמתם במחיר פחות. כפי שמראות הקבוצת הישראליות האחרות.
ואני הוא זה שאמרתי שיש לשרף ימים מבריקים ומבריקים פחות. בניגוד למרבית עמיתי בתקשורת אני דווקא חושב שמדובר במאמן טוב מאד. והביקורת עליו צריכה להיות בצד ההתנהגותי.

ד"ר א. 14 במרץ 2008

רונן –

א) לא יהיה בזמן הקרוב פורמט הגיוני של גמר באמצעות סדרה. יש לך חסרונות, אבל עובדה – היתרונות גדולים יותר.

ב) אין לי נתונים על החוזים של שׂחקני מכבי, כך שאני לא יכול לענות באופן מדוייק. אבל ודאי גם אתה יודע שאותו שׂחקן ממש ירויח יותר בקבוצת יורוליג מאשר בקבוצת יורוקאפ, ויותר במכבי מאשר בפרטיזן בלגרד (ופחות מאשר בצסק"א או פאו, הקבוצות האחראיות לרמת המחירים באירופא).

ג) שוב אתה חוזר להנחה השגויה מהיסוד שהעניין בליגה נובע מחולשת מכבי. מכבי לא חלשה – את זה ראינו אתמול. או שמא ב"סבירה" התכוונת לפחות סכיזופרנית?

ד) דבר אחד שחייבים להגיד לזכות צביקה – הוא למד שיש כל מיני הגנות, ושלפעמים כדאי להשתמש בהן. אילו היה פחות ג'נטלמן, היה יכול לאמר בסוף המשׂחק אמש שהוא הכריח את ריאל לחשוב.

זיזו 14 במרץ 2008

ד"ר א
אני ממליץ לך לראות את הלינק שחיברתי בדיון של הפוסט הקודם לגבי המשחק של דיוק עליו כתבת.
(+ עוד שני לינקים, הגעתי מאוחר לדיון וכבר עלה הפוסט הנוכחי בלי ששמתי לב אז אני לא יודע אם יצא לאנשים לראות)

ד"ר א. 14 במרץ 2008

זיזו –
תודה! זה כנראה אותו משׂחק, והקישור זהה לזה של רונן, שלא הצלחת לראות.

בירדמן –
אני לא אוהב את השיטה של היורוליג כי יש בשלב הנוכחי יותר מדי מצבים של אם… אז…
אני אוהב מצבים בהם התקדמות במפעל נקבעת בזמן אמת על המגרש, לא בזכות שלשה שנכנסה או לא נכנסה לפני שלושה מחזורים, בשניות האחרונות, בהפרש 15.
דוקא את השיטה של עונת היסוד של היורוליג אהבתי. ליגות, ואז פלייאוף. פשוט והגיוני. אם מסדרים את לוח המשׂחקים בתבונה, מספר ערבי חמישי (או רביעי) לא ירד, וגם ההכנסות לא.

דוד מירושלים 14 במרץ 2008

דורפן אתה אוהד של הבאקנירס?

רונן דורפן 14 במרץ 2008

דוד- אתה מתכוון למחלקת הפוטבול של מנצ'סטר יונייטד….לא ממש.

יעקב 14 במרץ 2008

רונן שלום
מעבר לקורסים במנהיגות וניהול בהם יש ללמד את השיטות של צביקה שרף ,צריך להוריד בפניו את הכובע על כך שלקח קבוצה של חוטבי עצים, פצועים וחולים מנטלית והביא אותם ל- מספר שיא של נצחונות חוץ.
לגבי העניין – מאז עונת 99 – העונה הראשונה של הפמן, לא היה ענין כה רב במשחקי מכבי.
לראות את פרקר קורע ב – 40 הפרש את בולוניה לא היה מעניין , ולמרבית המשחקים בתקופה זו לא היה ערך ספורטיבי.
אגב מישהו זוכר שקטש אימן בתחילת השנה ?

דוד מירושלים 14 במרץ 2008

רונן אבל גם הם של גלייזר…

רונן דורפן 14 במרץ 2008

לא הבנת את הציניות שלי… היא לא כלפי האהדה שלך. היא כלפי הקומוניזם ואהבת האדם שלהם.

birdman of the savannah 14 במרץ 2008

לאחר שאנגליה זכתה בגביע העולמי ב-66' השחקנים קיבלו תואר אבירות. לאחר שיונייטד זכו באליפות אירופה, פרגוסון קיבל תואר אבירות. לפי התפיסה הבריטית, המנצח בזירה הבינלאומית, הוא אביר. מה עשה שמעון מזרחי בחייו חוץ מלהביא שמחה וגאווה להרבה בתים בישראל? רונן, אתה כתבת את זה בציניות, אני אומר ברצינות גמורה: לשמעון מזרחי מגיע פרס ישראל על מפעל חיים.

יאיר 14 במרץ 2008

tksr אני תוהה מאיפה הבאת את הנתונים על "אלפי רוכשי כרטיסים מדי שבוע", מדובר בניתוק מהמציאות. בשבוע טוב אולי רוכשים יותר מ1000 כרטיסים לכל משחקי המחזור בליגה הישראלית.
כרגע בליגה הבחירה יש 3 קבוצות בעלות קהל רוכש כרטיסים (מכבי, ירושליים וחולון) והקהל של שאר הקבוצות(אם הוא קיים בכלל) מתבסס על כרטיסים שמחולקים בחינם בבתי ספר וכדומה ע"י העיריות (אני יודע בוודאות שזה מתקיים בבני השרון, ר"ג נהריה וראשון לעיתים ואני די בטוח שגם בשאר הקבוצות זה דומה) ועדיין האולומות די רייקים.
המצב האבסורדי הוא שפרט ל3 הקבוצות הגדולות מבחינת קהל יש קבוצה בליגה ב' מחוז דן (ד"א יום רביעי הבא משחק עלייה) שמוכרת (הדגש על מוכרת לא מחלקת) יותר כרטיסים במשחקים שלה מ80% מקבוצות הליגה העליונה.
אם תבדוק אני בטוח שתגלה שבני השרון לדוגמא מכרה השנה לא יותר מ50 מנויים (ואני נדיב אית, לדעתי זה אפילו פחות) אם כל הכבוד לקבוצות שאפי מעמיד שם כל שנה, לדבר הזה אין זכות קיום במדינה מתוקנת. אבל בליגה שסגורה מראש, ולמרות מה שאנשים כאן חושבים היא סגורה מראש(אני מוכן להתערב עם כל אחד על זהות האלופה לא רק השנה,אלא גם בשנה הבאה ועוד שנתיים). זה לא משנה לאף אחד.

רונן דורפן 14 במרץ 2008

tksr – גם אני, כמו יאיר, תהיתי מאיפה צצו אלפי רוכשי הכרטיסים. מעטות קבוצות הכדורגל שמוכרות אלפי כרטיסים למשחקי הליגה. בישראל? אולי רק הפועל ירושלים (אינני יודע) – כי מכבי תל אביב דחפה אותם אל תוך המנוי המשולב. מישהו אמר הגבלים עסקיים?

יואב 14 במרץ 2008

רונן, עם מנוי משולב או בלי, מכבי מביאה כמה אלפים לליגה, תמיד(עוד הרבה לפני המנוי המשולב).ועדיין, המנוי המשולב לא מחייב אותך ללכת למשחקים שאינך מעוניין בהם.

רונן דורפן 14 במרץ 2008

בירדמן – תארי אבירות הם היום חמישה בשקל. את פרס ישראל לספורט העניקו עד היום במשורה. בטח יקבל מתישהו. אני חייב לומר לך באופן אישי כאוהד יונייטד, כשאלכס עמד מול המלכה וקיבל את התואר… זה לא הזיז לי. לא התרגשתי. האם תשב מול המסך עם בירה וגרעינים ודמעות יעמדו בעיניך כשמזרחי יקבל סוף סוף את הפרס המיוחל? לו אני אוהד מכבי הייתי מעדיף עוד גביע מדינה על התואר הזה.

יואב, אם מכרו אלפי כרטיסים לפני המנוי המשולב למה הנהיגו אותו? בכדי להקל כספית על הציבור שממילא רצה לרוץ ולצפות במפגשים המסקרנים מול אשקלון ועפולה?

יואב 15 במרץ 2008

על מנת לקבל כסף מראש, אני משער.וכן, זה מין הסתם דיל טוב יותר לצרכן- זה טבעו של מנוי. גם אני מייחל לליגה תחרותית ששום דבר לא מובטח מראש(השנה, יש את התחושה הזאת) אבל אל תצפה ממכבי לעשות את העבודה לשאר, כמו שלא היית מצפה מאלכס לעשות אותה. וכן, רוד וורון עלו יותר מתקציבן של תשעים אחוז מקבוצות הליגה אז.זה לא פשע, אם הכסף שלך(גם השנה היא דוגמה מצויינת). אני מייחל ליום שראול יפסיד לי בנוק אאוט, בברנבאו. מכבי "הלא מענינת" עושה את זה כדרך חיים.למרות שאני מודה, זה מאד שכיח במחוזותינו.

רונן דורפן 15 במרץ 2008

האם יש דרך לקנות מנוי רק לאירופה? אם לא, הרי מכריחים אנשים לקנות משהו שהם לא רוצים עם משהו שהם כן רוצים וקשה לקרוא לזה "דיל טוב". גם מהותו של המוצר שונה לחלוטין – במוצר אחד היריבה היא קבוצה מתוקצבת כראוי. במוצר השני הרבה מהיריבות הן קבוצות חצי מקצועניות. אני לא מופתע שמועצת הצרכנות לא בדקה את זה.
ֿ
ליונייטד יש יריבה אחת עם תקציב דומה. שתיים עם תקציב קרוב, לפחות עוד 5-6 עם יותר מ50% מתקציבה ושום יריבה עם פחות מ-30%. למכבי, מלבד יריבה אחת, אין יריב אחת עם יותר מעשרה אחוז מתקציבה. ומשאמרתי את זה – הפרמייר ליג לא מספיק שוויונית.

לריאל מדריד כדורסל, אפילו בהשוואה המופרכת בין כדורסל אירופי לכדורגל אירופי, אין מעמד דומה לזה בכדורגל בשלושת העשורים האחרונים.

birdman of the savannah 15 במרץ 2008

גם אני אוהד יונייטד. כשאלכס עמד מול המלכה וקיבל את התואר אפילו גרתי באנגליה. וגם לי זה לא הזיז. לא צפיתי בשידור אז, ורוב הסיכויים שלא אצפה בשידור כששמעון מזרחי יקבל את הפרס. אני זאת לא הנקודה. הנקודה היא להוקיר אדם על פועלו לעמו ולרווחת הכלל. יש לך שיטה יותר טובה? לפתוח שולחן עם בקבוק קינלי וחפיסת וופלות?

אני דווקא לא אוהד מכבי, אבל גביע מדינה נוסף לא עומד בסתירה לפרס, אדרבא, גם זה וגם זה.

יואב 15 במרץ 2008

רונן, ריאל עדיין המועדון המעוטר באירופה בכדורסל.ובקשר לתחלואי הכדורסל פה- כולם אשמים.

מבקר המדינה 18 במרץ 2008

כמו בפוסט שלך על הכדורסל הבינלאומי מהקיץ, אני נאלץ לתמוך בעמדתו של המגיב הראשון.
שם אגב, חזרת בך מעמדתך אחרי כמה הודעות, משהו בסגנון "מלבד פטרוביץ' שהיה עילוי המצב דומה".
הכדורסל האירופי, עם כל הבעיות שבו החל ממאמנים חסרי השראה ומושג ושיטת יורוליג מפגרת ומשורינת, מעולם לא היה במקום טוב יותר.
שלשה אחת של יותם הלפרין, זה מה שהבדיל בין הדחה בשלב הזה לבין כנראה פיינל פור. אז מה פה יש בדיוק לנתח?
אנשים פה כנראה לא זוכרים את שנות ה-90 (או שהם אוהדי מכבי והם פשוט מדחיקים. למען האמת גם אז לא היה גרוע כמו שמציירים את זה), אבל בשנים האחרונות
ממוצעי הקהל עולים כל שנה, משכורות השחקנים מרקיעות שחקים, ולאט לאט שחקנים מתחילים לחזור מה-NBA לאירופה, טיפין טיפין, עקב בצד אגודל.

שם האולם של ריאל הינו פלסיו ויסטלגרה, רונן. הצצה של שנייה וחצי באתר היורוליג הייתה מגלה לך את הנתון החמקמק הזה, או שהייתה פה כוונה נסתרת כלשהי אותה פיספסתי.

Comments closed