רומא

קשה להגיד שממש ממש התלהבתי מהגישה של יונייטד למשחק הזה. הייתה לי תחושה שיונייטד הפכה "חכמה" מדי. זה לאו דווקא ה-4-5-1. את זה אפשר להבין לאור מצבת החלוצים. אלא ההחלטה לתת לרומא את היוזמה בפתיחה. החלטה כנראה נכונה – אבל פרגמטיות קצת לא מרגשת. בכל אופן שיטת המשחק בהחלט הוכיחה את עצמה ואנחנו בשלב הביזנס של העונה.

כתבתי הבוקר בעיתון שריו פרדיננד הוא השחקן האנגלי היחיד שהוא הטוב בעולם בתפקידו מבחינה טכנית. כלומר השחקן האנגלי הטוב זה דורות שיכול לטעון לכך. הרשתות הנקיות הן דבר אחד. פרדיננד ביצע העונה פחות מעבירה אחת לשלושה משחקים. אחרי שכתבתי את הדברים היו לי מחשבות שניות שאולי למיעוט העבירות הייתה שוידיץ' עושה את העבודה היותר מלוכלכת. אבל וידיץ' יצא פצוע. מול קבוצה התקפית שכן שלחה אנשים וכדורים קדימה. ופרדיננד המשיך לנקות הכל בתקיפות ובדיוק. בתקופה בה הכדורגל הוא כל כך ציני ומלוכלך פרדיננד ראוי להערכה מיוחדת על האתיקה שלו כבלם. מה שמזכיר לי שהוא במקורו מווסט-האם. וזה בדיוק האתוס של בובי מור. בכל אופן אני מרגיש שעכשיו הוא השחקן השני הכי טוב שלנו.

מה שאני לוקח מהשער ה-36 של רונאלדו זו לא השלמות הטכנית. זו הנחישות שאנחנו רואים בחודש האחרון. אם השער מול וילה הבהיר שהוא יודע שהוא ענק בין גמדים. השער הערב הבהיר שהידיעה הזו לא גורמת לו לטיפה של שאננות.

על צהובונים, צוררים ומתאגרפים יהודים
והיום אנחנו עוסקים דווקא ברונאלדו

65 Comments

שונא את רון 1 באפריל 2008

כדאי שתתחיל לאהוב.

מנצ'סטר באה וניצחה באיטליה סוף סוף, אני מאד מרוצה.

מנצ'סטר לא נראתה לארוך תקופה כה ארוכה הקבוצה הטובה באירופה הרבה מאד זמן והרושם הוא שגם הגענו לשיא בזמן כדי לקחת דאבל.

כל מה שצריך זה שרונאלדו ימשיך להיות רונאלדו.

Yair 1 באפריל 2008

תענוג לצאת עם תוצאה כזאת חד משמעית ממשחק חוץ, ובעוד באיטליה (איטליה, כן, יש מקום כזה).
אני חושב שהעובדה שזאת פעם שלישית שאנחנו משחקים באולימפיקו בתוך שנה השפיעה היום גם.

שגיא כהן הגזים (כהרגלו, לדעתי) ואמר שלדעתו יונייטד היא הקבוצה החזקה באירופה מאז ריאל של 2003, בעיקר בגלל היכולת שלה לשנות צורת משחק. אז כאמור, מוגזם, אבל יש בזה משהו, כבר כמה שנים שפרגי מנסה לעשות את זה, נראה שזה סוף סוף מתחיל להצליח.

legal alien 1 באפריל 2008

נו, שתיים אפס באיטליה ואנו מתלוננים על הגישה. שאלה יהיו הצרות שלנו בחיים (ומה יגיד אוהד מתוסכל בניו יורק שמבצר ממנו לצפות במשחק !!)
עבירה לשלושה משחקים זה נתון בלתי נתפס, נראה לי שרק ואן דר סאר עושה פחות עבירות. ובאותו ענין, ומבלי לחשוף מקורות עיתונאים רגישים, התוכל להפנות לאתר סטטיסטי מומלץ? תודה

legal alien 1 באפריל 2008

נו, שתיים אפס באיטליה ואנו מתלוננים על הגישה. שאלה יהיו הצרות שלנו בחיים (ומה יגיד אוהד מתוסכל בניו יורק שמבצר ממנו לצפות במשחק !!)
עבירה לשלושה משחקים זה נתון בלתי נתפס, נראה לי שרק ואן דר סאר עושה פחות עבירות. ובאותו ענין, ומבלי לחשוף מקורות עיתונאים רגישים, התוכל להפנות לאתר סטטיסטי מומלץ? תודה

יואב 1 באפריל 2008

מסכים עם כל מילה על ריו והאסימון מתחיל לרדת גם אצל האוהדים שמאד לא אהבו אותו והיום טוענים שהוא קפטן מטיריאל.פשוט נפלא.
יונייטד יודעת שכשהיא תצא קדימה עם מספרים גדולים, היא לרוב תבקיע(הגולים ממש ממחישים את זה). בין לבין, צריך גם להגן חכם כדי לתזמן יציאה כזאת. היא נתנה לרומא להתנפץ עליה וזיהתה את הרגעים הנכונים.במגרש בייתי כזה, מול קבוצה חדורת נקם, הראש הצלול וההבנה המושלמת מה צריך לעשות של יונייטד, זהר למרחקים.בורו בראשון, יהיה לא פחות קשה…

אבישי 1 באפריל 2008

כבר היו משחקים יותר מרגשים מהמשחק הזה. אפשר פשוט לפטור אותו בעזרת "ברומא התנהג כרומאי".
שגיא כהן הגזים בהרבה דברים ובכלל, לפי הפרשנות שלהם לפחות, נראה שמאז שערוץ הספורט איבד את זכויות השידור אנשיו לא ממש צפו בליגה האנגלית (אולי בגלל זה הם משוכנעים שמוקדמות אליפות אירופה לנערים כל כך מעניינות).
לגבי ריו, לדעתי במשחק ההפסד לפורסמות' בגביע זו הייתה טעות להכניס אותו לשער. אולי חשבו שיש לו סיכוי לעצור את הפנדל, אבל הוא אחד הבלמים היחידים שיכולים מהעמדה שלהם להפוך משחק.
ולא לזלזל במידלסבורו בבקשה. יהיה מאוד מתסכל אם נסתבך עם "התחת".

רונן דורפן 1 באפריל 2008

לשוהה – אני פשוט מסתכל על הנתונים בסוקרנט

רועי 1 באפריל 2008

לא צריך להגזים לגבי פרדינדד הוא בלם ענק אבל הוא אפילו לא הכי טוב בליגה האנגלית. אני חושב שרונאלדו שחקן מאוד נחוש להוכיח שהוא הכי טוב וזה אומר לכבוש כמה שיותר ובכל דרך שאפשר לא בדרך רק מרהיבה כמו עם העקב ולזכות בכל התארים החשובים שזה ליגת האלופות.ועוד דבר לגביו כל העבודה הקשה שוא עושה על מנת להשתפר כל הזמן ולזכות בתארים זה לא בשביל יונטייד זה בשביל עצמו שהוא יזכה בתארים שהוא יהיה גדול שהוא יזכר כאחד הגדולים ולא ממש חשוב לו איפה הוא עושה את זה ביונטייד ריאל או ברסה ולאוהד אני מניח שזה די מבאס.

לון 1 באפריל 2008

זו היתה הופעה מילאנית למהדרין.
נותנים לקבוצה המארחת ליזום ועוקצים בכמה התקפות בודדות, תוך אחוז ניצול מצבים מקסימלי.
האירוניה היא שזה נעשה נגד קבוצה איטלקית, שהיא דווקא הקבוצה הכי פחות צינית מבין האיטלקיות.

אף פעם לא אהבתי את הכדורגל הזה, אבל אין ספק שהוא הביא למילאן שני גביעי אלופות והפסד נוסף בפנדלים בגמר שלישי.

רונאלדו פשוט ממשיך להשתפר. היכולת הזו שלו פשוט מעוררת השתאות. הוא כבר הבקיע כמה שערי נגיחה. אבל אני לא זוכר גול נגיחה כזה, עם תנופת ריצה ונגיחה בעוצמה אדירה.
רונן, כפי שכבר ציינת בעבר, זה הייחוד שלו. שחקן טכני אדיר, שבזכות המשחק באנגליה למד היטב לנגוח ולשחק פיזי.

פרדיננד פשוט אדיר. לא רק ביכולת האישית, אלא בהנהגת ההגנה.
התחושה שלי היא, שסרט הקפטן תורם לו לתחושת האחריות ומוסיף למאמץ שלו.
אני חושב שהיום הוא הבלם הטוב ביותר. ראיתי השנה את קנבארו עושה המון טעויות, נסטה כבר לא מה שהיה ופרדיננד פשוט אדיר.

IDO 1 באפריל 2008

עשה חכם סר אלכס ששיחק בסגנון אירופאי. רוצה לומר השחקנים לא שרפו קילומטרז' כמו בפרמייר, שמאל ימין אמצע ואז קבוצה ברמה של רומא פשוט היתה חוטפת כדור ומענישה את היוניטד כמו שמילאן עשתה שנה שעברה.

צריך גם להודות לאלת המזל שנתנה לואן דר סר את ההצלה שמנעה 1:1 ומייד הגיע גול לרוני בזכות טעות של שוער רומא.

ושאלה פתוחה לכולם, למה אומרים שכריסטיאנו לא מתפקד כסטרייקר?
הוא רוב המשחק היה למעלה ותפקד כמו חלוץ אחורי לכל דבר. יכולת הנעיצה שלו זה כבר אקסיומה.

רועי 1 באפריל 2008

לido נראה לי שממשיכים לקרוא לו קשר ימני כי זה מה שרשום בהגדרת התפקיד שלו בעצם קשה מאוד להדיר תפקידים ברורים להתקפת היונטייד ההגנה והקישור מאוד מובנים ויציבים ובהתקפה רוני רונאלדו גיגס נאני וטבז פשוט משחקים חופשי לגמרי מחליפים מקומות כל הזמן מאוד דיינמים נראה לי שפרגוסון פשוט אמר אתם מוכשרים מספיק ותעשו כמעט כל מה שאתם רוצים בחלק ההתקפי.

ארנון 1 באפריל 2008

רונאלדו ממריא כל פעם לגבהים חדשים. literally. ותענוג לראות את זה.

אבל – אם יש משהו שעלול למנוע ממנו להפוך לשחקן היסטורי, זה חוסר הבגרות שלו. כנראה שכל ההייפ של החודש האחרון קצת עלה לו לראש (טבעי עבור ילד בן 23, אך עדין מכשול שמי שלא מתגבר עליו לא יכול להיות ענק ), והלהטוטים המיותרים שלו באגף שמאל, שתכליתם היחידה היתה לייאש ולעצבן ולדכא את שארית ההתנגדות של האימפריה הרומית – לא היו לענין.
בסוף מישהו באמת יתפוצץ לו על הרגל. אולי אף בטרם יספיק להניח ידיו על תואר בינלאומי כלשהו.

זיזו 1 באפריל 2008

מנצ'סטר נראתה היום כמו קבוצה שיודעת מה היא רוצה. טביעות האצבעות של פרגסון נראו בכל פינה במגרש. הירידה שלהם להגנה נראתה כמו תסחי"ם של יום העצמאות.

לכל מספידי סקולסי, לא רע הא…
רונאלדו הוא יצירת מופת של האבולוציה האנושית. אבל במקום להתפעל בפעם המי יודע כמה (לפחות 36 פעמים העונה בינתיים) לא עדיף להתרפק על עוד רגע של קסם מהסופרסטאר הכי לא סופרסטאר שיש.

לון
קאנאברו עבר באופן מוזר תהליך אצל הקהל שדומה קצת לכוכבים צעירים שהם הדבר הגדול הבא. פתאום אחרי המונדיאל לימדו כל ילד לשנן שהוא הבלם הטוב בעולם כמו שאסור היה שלא ליפול אפיים ארצה בכל פעם שרונאלדיניו מופיע על המרקע. כאילו שהוא פתאום למד כדורגל.
קאנאברו תמיד היה וכנראה בעתיד הקרוב יישאר גאון כדורגל (כן כן גם בהגנה יש גאונות).
הוא היה נפלא לפני בזמן ואחרי אותו מונדיאל. לא הבנתי אז מה פתאום הוא כולם קפצו ואני לא מבין את הטענות לירידה בכושרו.
קאנאברו עבר שנה של התאקלמות שעובר כל בלם איטלקי שמגיע לליגת ה"פוטבול-טאץ'" המכונה לה-ליגה. גם בשנה הראשונה שבאה הוא עוד נענש בהרחקות רבות אחרי צהובים, לרוב על מהלכים עליהם לא שורקים לעבירה אפילו בשח, וגם בשנתו השנייה הוא מוביל הגנה שלא מחמיאה סטטיסטית לחבריה בעקבות צורת המשחק שלה לשני אליפויות. בחצי הראשון של העונה הקודמת הם היו חומה אבל אז קאפלו שינה סגנון להשתוללות מוחלטת. מאז הם מאפשרים ליריבות הרבה בעיטות לשער ולכן יצא לה שם רע אבל אם תבדוק את העניין תגלה שמרבית הבעיטות הם ניסיונות מגוחכים מ30 מטר. למעשה ריאל ספגה הכי מעט שערים בספרד מלבד סנטנדר (2 פחות).

להגיד לך שהוא טוב מפרדיננד או שפרדיננד טוב ממנו, לא יודע. הם שחקנים שונים שיצליחו בסיטואציות שונות. אין פה בחירה לא נכונה.

נ.ב. למספידים מהסוג השני יש ד"ש מראול בדרך לאליפות שנייה ברציפות (הפעם על שמו ממש) ולדפי ההיסטוריה.

לון 1 באפריל 2008

ראיתי עכשיו ריאיון שנערך עם פרגי מייד אחרי המשחק.
הוא אמר שם שהמעבר ל- 2-4-4 במחצית השנייה היה מצויין ושהיה צריך לעשות זאת קודם !!
האם זה אומר שסוף סוף נחזור למערך הזה במשחקים הבאים ? – רק לפרגי הפתרונים.

ועניין נוסף.
שלוש קבוצות אנגליות (יונייטד, ארסנל, ליברפול) שיחקו בשמינית הגמר וברבע הגמר נגד שלוש האיטלקיות הכי חזקות (בהתאמה: רומא, מילאן, אינטר).
עד כה, בחמישה משחקים, התוצאה הכוללת היא 0:7 לאנגליות !!
האנגליות ניצחו בכל המשחקים באיטליה והן עשו זאת תוך שמירה על רשת נקייה !

איך שגלגל (או כדור) מסתובב לו…

עידו, אתה צודק. היום רונאלדו בהחלט תפקד בחלק גדול מהזמן כחלוץ לכל דבר.
ובכלל, להגדיר אותו כקשר זה מאוד לא מדוייק.
למשל, אין לי ספק שאם היה משחק בברצלונה, היה נכלל בשלישייה הקדמית.
לעיתים ההגדרות השגרתיות אינן מתאימות לשחקנים כמותו.
למעשה, ההגדרה המתאימה ביותר היא ליברו (שחקן חופשי) …. (בחלק הקדמי כמובן).

זיזו, בנוגע לקנבארו, ראיתי אותו ביותר מידי משחקים מפשל. לעיתים זה הוביל לשערים ולעיתים לא.
בעיניי, כבר הרבה זמן שהוא ממש לא בשורה הראשונה.
אבל, אם אני מבין נכון, אתה אוהד ריאל. יותר מכך, אתה מעריץ של קנבארו. יתכן שזה גורם למבט השונה שלנו.

זיזו 1 באפריל 2008

אוהד ריאל, מעריך את קנבארו.

יואב 2 באפריל 2008

רועי, מי לדעתך בלם טוב יותר מריו בליגה האנגלית? טוב, אולי וידיץ.בקשר לרונאלדו, מה זה באמת משנה?הוא מחוייב במשחקו, הוא חרוץ, יש אומרים מוכשר, עיסקה לא מבאסת בכלל.אם הוא והחברה נהנים- זה בונוס לי כאוהד. אלכס משחרר את הרצועה, כמו שרק הוא יודע. תבין, אוהדי יונייטד ברי מזל(ממש ככה) שהם זוכים לראות את רוני ורונאלדו, ילדים, שעולים למגרש, זוכים לאמון וחופש לעשות את מה שהם יודעים.רגעים כאלה, לא באים הרבה בחייו של אוהד. נוצר כל רגע.הספקות שלך לקוחות מעולם אחר.אולי עולם המבוגרים.
זיזו, קנאברו אמור להיות מושווה לוידיץ(ההשוואה מחמיאה לשניהם).זה אותו סוג. ריו זה משהו אחר. לא בהכרח טוב יותר , פשוט סוג אחר.

חן ליפשיץ 2 באפריל 2008

מעניינת אותי לשמוע את דעתכם על מה ששגיא כהן אמר. האם זה נכון לתת לפרדיננד את הקפטן אחרי סיפור הסמים ?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 2 באפריל 2008

שגיא כהן לא צופה במשחקי הליגה האנגלית ולכן מותר לו לאמר את דברי ההבל שלו ולהפריז בכוחה של יונייטד שהסיבה היחידה להגדרתה כקבוצת הכדורגל הטובה בעולם היא דעיכתן של הספרדיות והאיטלקיות הגדולות.יונייטד לא מתקרבת למה שהיתה ברצלונה לפני שנתיים שלוש.
המחצית הראשונה של יונייטד היתה חלשה ביותר אלא אם מבחן התוצאה הוא זה שקובע.
ב-99 שני המשחקים בבית המוקדם בין יונייטד לברצלונה היו מופלאים.צריך לקוות שפרגוסון השמרן והזהיר יהפוך את שני המשחקים בחצי הגמר לחגיגות כדורגל ולא להלוויות טקטיות.

יואב 2 באפריל 2008

אני חושב שהשבע אחד על רומא,השלוש שתיים על מילאן, לא היו הלוויות טקטיות.הקבוצה של אלכס מאד שמרנית, אני מסכים. מחכה לעלייתן של האיטלקיות המרתקות. התגעגעתי.
וכמובן, כל זאת מוכח בליגה האנגלית. שבת אחרי ראשון.

איש 2 באפריל 2008

חן- שגיא כהן הוא דוקטור להסטוריה של המדע. אין לי מושג מה לזה ולכדורגל (או לביקורת מסעדות).
לגבי מתן סרט הקפטן לריו- הבדיקה שאליה לא הגיע הייתה ב- 2003. הוא נענש על העבירה הזו מזמן (וחשוב לזכור- הוא לא נתפס על שימוש בממריצים אל על כך שלא הגיע לבדיקה). את סרט הקפטן הוא קיבל בזכות היכולת שלו והמנהיגות שלו על המגרש מאז ועד היום. גם במשחקים של הקבוצה הוא משמש כקפטן כשגיגס לא על המגרש, למרות שלפני כמה עונות כל הקהל קילל אותו כשלא הסכים לחתום על חוזה שהיה נמוך מדי לטעמו.

גיא 2 באפריל 2008

אנונימי, למה דברי הבל ? (שגיא כהן).
אכן דעכו הספרדיות והאיטלקיות, ולכן בהחלט ניתן להגיד שהיונייטד הם הטובים בעולם כיום (כלומר, זה אולי לא נכון, אבל זה ממש לא מופרך).
אם מחפשים מדד, הרי הקבוצה שעומדת בראשות הליגה הטובה בעולם כיום (וכנראה שלא יתווכחו על זה שהליגה האנגלית היא הטובה בעולם כיום, בייחוד לאור התוצאות בליגת האלופות השנה) היא כנראה הקבוצה הטובה בעולם.

לגבי רונאלדו – התמקדתי בו בדקות האחרונות של המשחק אתמול והוא לא הפסיק לרוץ ולחפש את השער הבא. אני לא יודע אם זה בגלל האתגר שפרגי הציב לו או לא, אבל אם זו התוצאה – מה טוב.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 2 באפריל 2008

אם מכבי תזכה ביורוליג היא תהיה הקבוצה הטובה באירופה ? איזה תוקף יהיה לתואר הזה כאשר כולנו חשופים לרמה הנמוכה של היורוליג ? כך גם באשר ליונייטד.יונייטד היא קבוצה טובה מאוד אבל בוודאי לא קבוצה מופלאה שתזכר לשנים רבות.הקבוצה המתיימרת להיות הטובה בעולם צריכה לקבוע סטנדרטים של איכות שליונייטד אין אותם.יותר מזה,יונייטד של עונת הטרבל היתה פחות מוכשרת (אולי) מהקבוצה הנוכחית אבל היתה מרגשת ומסעירה הרבה יותר.וכבר נכתב כאן שאת הליגות הגדולות צריך לשפוט לפי קבוצות הדרג הבינוני ובמבחן הזה הליגה האנגלית נופלת אל מול הליגות הספרדית והאיטלקית ואפילו מול הגרמנית.
יואב – מה היה ליונייטד להציע בעונה שעברה בליגת האלופות מעבר לשני משחקי הבית (והדגש הוא על שני משחקי הבית) נגד רומא ומילאן ? יונייטד לא הלהיבה במשחקי החוץ בעונה שעברה וכך גם העונה.מבחן התוצאה הוא מבחן יפה אבל ליונייטד יש היסטוריה ויש אתוס והיא מחוייבת להרבה יותר מכדורגל של מבחן התוצאה.

רועי 2 באפריל 2008

יואב זה לא ברור לדעתי טרי הוא הבלם הטוב בליגה האנגלית. ואיך הבנת שאני לא נהנה מהכדורגל של יונטייד אני מאוד נהנה מרוני רונאלדו והחירות ההתקפית שפרגוסון נתן להם.ואני לא יודע לגבי אוהדים אחרים אבל אם שחקן משחק במועדון שאני אוהד גדול ככל שיהיה והוא לא מחויב קודם כל למועדון אני לא נהנה ממנו כמו שאני יהנה משחקנים אחרים וזה לא בהכרח חייבת להיות נאמנות כמו של ראול או מאלדיני רק הבנה שהמועדון גדול ממך.

בורסויה מאנו אסס 2 באפריל 2008

מבקש מכולם לקרוא ולהפנים

פרדיננד הוא הבלם הטוב בעום כבר מהשנה שעברה, הגיע הזמן שילמדו להעריך אותו.

כריסטיאנו מחויב למועדון לא מחויב למי איכפת? יש לנו מספיק שחקני נשמה… כשיש לך את השחקן הטוב בעולם שנותן דפוקה כ"כ מדהימה אתה לא מתלונן..

תנו יותר כבוד לסר אלכס. אני כבר מזמן למדתי, הוא יודע מה הוא עושה טוב יותר מכל אחד אחר.

בנתיים אנדרסון הוא אסון ב4-5-1 אבל ייקח זמן והוא ילמד.. בנתיים עוד לא שילמנו על כל מחיר..

* לכמה זמן נפצע וידיץ'?

דני 2 באפריל 2008

ועוד על רונאלדו :
http://www.thisislondon.co.uk/sport/article-23471387-details/article.do?ito=newsnow&
Comparisons with George Best are unfair and unrealistic. But who does Cristiano Ronaldo remind you of?
We've seen his type before. The guy who always gets the goals, the one player who will score from unimaginable angles, from all sorts of distances.
He can score with his left foot, he can score with his right foot. As he proved in Rome, he can score with his head too, arriving with that Bryan Robson-like timing, with pace and bravery.
He almost ended up with the Robbo shoulder injury too as a result of such force.
I don't remember Best doing that too often.
He can score in cups and leagues, he can score in European adventures and he can score free kicks and penalties, against any goalkeeper in the world.
Short of being faster than speeding bullet and jumping tall buildings, this is a football Superman, a modern-day, real life, comic book hero.
Forget Best. We are watching the new Roy of the Rovers here.

בני 2 באפריל 2008

יש הרבה אנשים שעדיין לא הפנימו את השינויים שחלו בכדורגל ומדברים בסטיגמות (כולל באולפן של ערוץ הספורט). אין כזה דבר "הגנה איטלקית" או "סגנון אנגלי של כדורים ארוכים". הדברים האלה עברו מהעולם.

לגבי המשחק – פרדיננד היה טוב מאז שהגיע ב-2002 (חוץ מכמה ירידות קטנות בכושר)אבל סבל מפרטנרים חלשים בהגנה כמו בארטז, סילבסטרה, בלאן (שהיה אחרי השיא) ועוד רבים וגרועים. ואז הגיעו וידיץ' ואברה שיצרו שילוב ענק יחד עם ריו בתוספת ון דר סר שבא בדיוק בזמן. בלי ההגנה ליונייטד אין מה לחפש לא בליגה ולא באירופה.

ואז מגיע כמובן החלק ההתקפי בראשות רונלדו שלא מקפח כמעט אף קבוצה השנה ודואג לכדורים ברשת כמעט מול כל שוער מולו הוא מתייצב. אני לא מסכים עם מה שנאמר בתגובות על חוסר בגרות של רונלדו. אמנם הוא נראה מדי פעם מתוסכל ומפריז בתגובות שלו אבל החינוך הפרגוסוני נראה למרחקים.

סתאם, בקהאם וניסטלרוי הצליחו להתכסח עם פרגי וראו את הדלת – אני לא חושב שפרגוסון אפילו מעלה על דעתו לעשות את זה יום אחד עם רונלדו גם כריסטיאנו יוציא מחר ספר בשם "סר אלכס – המחלה הגדולה של היונייטד".

תומר 2 באפריל 2008

מאוד קשה להשוות בין בלמים, כי הגנה בניגוד להתקפה בלתי אפשרי לעשות לבד.כבלם אתה הרבה יותר תלוי בחברים שלך ובשיטת המשחק של הקבוצה.עם זאת קנאברו הוא לא הבלם שהיה לפני שנתיים וקנאברו בשבילי הוא משהו מיוחד. יכול להיות שזו הליגה הספרדית והשיטה של ריאל באמת אבל גם בנבחרת ראיתי אותו מפשל. בכלל,לא נראה שהמעבר מאיטליה לספרד עשה טוב לקנאברו וזמברוטה שמתמסמס בצד ימין של הגנת ברצלונה(הבחור היה רק לפני שנתיים המגן השמאלי והימני הטוב בעולם).
לון,הכדורגל האנגלי אכן עושה בית ספר לאיטלקי באירופה ועוד כמו שאמרת בתגובה הראשונה,בנשק שלהם.עם כל הכבוד לסקולס שהיה מצוין ולשער של המפלצת שפשוט חתם את הדיון לגבי מיהו השחקן הטוב בעולם.רומא הייתה ראויה לשני שערים לפחות.
קיוויתי ואני עדיין מקווה שלא יהיו שלוש אנגליות בחצי הגמר(שנה שניה ברציפות),אולי פנר תציל את הצ'מפיונס.

תומר 2 באפריל 2008

לא עשה טוב לקנאברו וזמברוטה.

רונן דורפן 2 באפריל 2008

יואב – אני חייב להגיד שאני מת על וידיץ. אבל מכמה הזדמנויות שהיו לנו לבחון את ריו בלי וידיץ' ואת וידיץ' בלי ריו – הירידה ההגנתית הרבה יותר משמעותית אם פרדיננד לא נמצא.

זיזו – בסופו של דבר ראול חסר מזל. בעונתו הטובה ביותר אין לו סיכוי ריאלי לשחקן השנה באירופה. אבל זו התרבות המבאסת של מדריד – ראול, שחקן הבית, נותן עונה גדולה ובטאון הקבוצה "מרקה" רק עסוק בלהביא את רונאלדו.
הם יותר מאוהבים ברעיון שהם יקנו כל שחקן גדול משיש להם פנאי לשחקנים שכבר שם. גם אם אחרי זה די סטפנו משבח אותם.

רועי – ג'ון טרי כבר שנתיים אחרי השיא שלו. טעויות מביכות בהגנת צ'לסי מתרחשות כל הזמן – למרות גיבוי של שניים-שלושה קשרים דפנסיבים גם במשחקי הבית. הגדולה האמיתית של קו ההגנה של יונייטד אלו לא הסטטיסטיקות ההגנתיות – אלא החופש שהם נותנים לקבוצה לתקוף כמעט תמיד במספרים גדולים.

רונן דורפן 2 באפריל 2008

לון – אבל למי הוא התכוון במעבר ל-4-4-2?

טבז החליף את רוני והארגריבס את אנדרסון…. אז הוא מכנה את רונאלדו או סקולס חלוץ… ואם כך למה לא היה 2-4-4 לפני כן.
אולי מה שהיה אתמול היה 4-4-1 עם רונאלדו חופשי

רועי 2 באפריל 2008

טרי רק בן 26 יהיו לו עד הרבה שיאים חדשים ואני לא חושב שהוא ירד בכושרו בצורה כזאת דרמטית. דווקא יש סיכוי שראול יזכה אם יעבור את ה22 ה23 שערים ויונטייד לא יזכו בכלום.

רונן דורפן 2 באפריל 2008

רועי – יונייטד כבר עשו כמעט בודאות שני שלבים יותר מריאל. ואליפות ספרד השנה היא מאד חלשה. לא סביר שיאיים על רונאלדו. השאלה אם יהיה בהתקפת הנבחרת באליפות אירופה – כי למרות שיש לו עונה גדולה, הוא לא יותר טוב מטורס.

רועי 2 באפריל 2008

רונן לדעתי ראול וטורס נותנים עונה זהה מבחינת הרמה.וראול ראוי להית בנבחרת אין חלוצים ספרדיים אחרים שיש להם מקום על חשבונו. שתי החלוצים צריכים להיות ראול וטרס.

תומר 2 באפריל 2008

רועי אני חולק עליך.לדעתי אראגונייס הגיע למסקנה שהשילוב של טורס וויה הוא טוב יותר ושראול מזיק יותר לנבחרת מאשר מועיל לה. בטוח שהוא ראוי להיות בסגל אבל הסיבות לאי הכללתו הן לאו דווקא מקצועיות. גם אחרי עונה ארוכה אולי עדיף לו לנוח. וראול לא לבד פה,דל פיירו נותן עונה מצוינת ביובה ולא מוזמן לסגל האיטלקי.

רועי 2 באפריל 2008

דל פיירו כבר בן 34 ראול בן 30וזה רק אשמתו של דל פיירו שהוא לא בנבחרת הוא דרש מהמאמן לשחק רק בתור חלוץ ולא כקשר בגלל זה הוא לא מזומן. ואני בטוח שראול ממש לא מעדיף לנוח בקיץ.וויה וטורס אני לא בטוח שזה ציוות כזה טוב שתיהם זהים מבחינת סגנון המשחק שלהם הם יפריעו אחד לשני.

זיזו 2 באפריל 2008

למשתתפי דיון קנבארו-ריו.
כבר בתגובה הראשונה כתבתי שאני לא רואה את קנבארו עם הסטטוס שניתן לו "הבלם הטוב בעולם" כזכות לידה. הוא בלם אדיר היה ויהיה. בשורה הראשונה עם עוד מספר בלמים ושכל אחד יבחר לפי טעמו מביניהם, אפשר לטעון שמנצ'סטר התברכה בשניים מהם.
ההגנה של ריאל עובדתית, למרות קשקושי ערוץ 5, סופגת מעט שערים. אומנם כל החמישייה הראשונה בליגה האנגלית ספגה פחות מכל קבוצה בליגה הספרדית אבל נדמה לי שזה אומר יותר על ההתקפות בEPL מאשר על ההגנות.
ריאל משחקת אם הכי הרבה כלים התקפיים שאני זוכר קבוצה משחקת ולכן מבקיעה בממוצע גם יותר מהיוניטד! למרות קיצוץ של 13 שערים מRVN. יותר מזה כבר שנה וחצי שריאל סיגלה לעצמה נטייה פסיכוטית לקאמבקים כאשר במקרים רבים היא מוותרת על שחקן הגנה ומשחקת משחק שנקראה "השתוללות עם קנאברו ו_____(השלם את החסר) מאחורה". השלם את החסר כמובן בגלל שאין בלם ששיחק העונה מלבד קנבארו שלא נעדר במעל לתקופות ממושכות (מצלדר שיחק 7 משחקים, פפה 13 והיינצה 14) מה שהוביל גם לחוסר יציבות במערך שנאלץ לסתום חורים בעזרת סלגדו (ובצד השני מרסלו. ביחד הם יכולים אולי לשמור את יבוריאן, לא יותר).
בקיצור, אני לא מסכים אם הקביעה שהוא ירד ברמתו אבל לא ממהר לשחק במשחק הכיסאות של דרוג הבלמים.

רונן
יש משהו בראול שלא צועק "שחקן השנה בעולם". לא יודע מה זה אבל עובדתית גם בשיאו הוא לא התקרב ממש לתואר. לא סתם כשטוטי יצא השבוע כנגד הבחירות הוא בחר להשתמש בראול כדוגמא.
אני איבדתי הרבה מהכבוד לתארים הללו כי הם כבר מזכירים לי את כוכב נולד.
ראול מקבל אהבה ללא תנאים וללא גבולות במדריד אבל מה לעשות שהעיתונות שם כמו בכל העולם עסוקה ברייטינג ורכילות דברים שבהם ראול מעולם לא הצטיין. הוא מצטיין במשהו שולי שנקרא כדורגל.

נ.ב. אני חושב שיש לי השערה לגבי המועמד השנה (נראה לי שגם אתה חושד בעניין) ואלא אם כן ראול יוזמן לנבחרת ויוביל את ספרד לניצחון (די דימיוני) ההשערה הזאת כנראה תתברר כנכונה.

אי אפשר להתעלם מכזאת עונה אישית היסטורית בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלה…. (שום דבר לחדש בעניין).

רועי 2 באפריל 2008

לזיזו דווקא אפשר להתעלם מכזאת עונה אישית טוטי בעונה שעברה כבש 32 שערים אבל לא זכה בכלום ואפילו לא שקלו אותו לשחקן השנה בעולם.אם רונאלדו לא יביא תארים השנה יכול להיות שיתעלמו ממנו.

תומר 2 באפריל 2008

זיזו,אני חושב שאם לא כריסטיאנו אי אפשר היה להתעלם מראול השנה.אני גם לא רואה מישהו אחר מצמרת הכדורגלנים פרט להם שמועמד לתואר.
בארסנל וצ'לסי שאולי עוד יזכו במשהו השנה אין מישהו שבולט בצורה דרמטית מעל האחרים. באינטר יש את זלאטן אבל הוא בירידה ביכולת ולא תיפקד מול ליברפול,אולי אם רומא תזכה באליפות ו/או תעשה את הבלתי יאמן בגומלין אפשר יהיה לשים גם את טוטי כמועמד למרות שבשנה שעברה הוא היה בכושר טוב יותר.
רועי,אני במקום ארגונייס לא הייתי משחק בכלל עם שני חלוצים אלא עם טורס חלוץ בודד שני קיצונים. חווקין,ויסנטה, נאבס,קאפל ובויאן קרקיץ' זה אחלה מבחר לשחקני אגף וביחד עם צ'אבי ואינייסטה(בכושר הטוב בברצלונה)וכמובן פברגאס יש לספרד מערך קידמי מרענן.
בקשר לדל פיירו,זה לא מדויק שהוא דרש לשחק כחלוץ אלא תירץ את היכולת הלא טובה שלו כי שיחק בקישור.לדעתי זה לגיטימי לגמרי, הוא חלוץ ולא קשר.לדעתי הוא באמת לא צריך להיות בנבחרת.

רועי 2 באפריל 2008

תומר על הנייר המערך נשמע טוב אבל במציאות כל השחקנים שהזכרת חוץ (חוץ מפברגאס ובו'זאן) נמצאים בעונות חלשות (ויסנטה וחואקין) או עונות בינוניות (נאבס וקאפל). בו'זאן לא מספיק בוגר כדי לפתוח בנבחרת.המערך היחידי שיכול לעבוד לספרד חייב לכלול את ראול וטורס בחוד.

אלכס פרגוסון 2 באפריל 2008

האמת שדי היספאלטי לראות בהרכב זמר קסטי

בורסויה מאנו אסס 2 באפריל 2008

סתם שתדעו

כל מי שלא יודע על הבעיות של טרי אז הנה כמה מהן:
טרי הוא מה לעשות חלש פיזית בהרבה משאר הבלמים האנגלים ולכן נפצע הרבה יותר מהם.

אבל הבעיה המרכזית שלו היא הברכיים הכ"כ כואבות. טרי משחק כבר למעלה משנה עם משכחי כאבים וההערכות הן שהוא עלול לגמור את הקריירה בכל משחק נתון (אחוזים גבוהים יותר משל כל שחקן אחר) ובמקרה הטוב לשחק עד גיל 30-32… בקיץ מכשאין נבחרת וטרי לא נוטל משכחי כאבים מספרים שלעיתים הוא מתקשה ללכת למרחקים.

זיזו 2 באפריל 2008

רועי
רונאלדו כבר היום עומד על 36כיבושים ונותרו לו עוד בערך 10 משחקים.
כפי שכתבת טוטי לא זכה בכלום, רונאלדו כנראה יזכה לפחות באליפות.
חוץ מזה שהבחירה צריכה להיעשות מעבר לפרמטרים ברורים וסטטיסטיקות. רונאלדו נותן עונה סנסציונית במועדון מהגדולים בעולם. אולי זה לא פרמטר שאנשים רואים בו ראוי לציון ואפילו יטענו שזה צריך להיאמר בגנות מועמדותו אבל בעיני להוביל מועדון בסדר גודל כזה צריך להוסיף להערכתו של שחקן.
הטיעון היחיד שקשה לומר על רונאלדו זה שהוא מבקיע דווקא במשחקים החשובים, הוא פשוט מבקיע בכל המשחקים!

רועי 2 באפריל 2008

זיזו אני לא יודע למה אבל עדיין חסר לי משהו ברונאלדו למרות 36 הגולים חסר לי משהו כמו הצמד של רונלדיניו בברנבאו הצמד של קאקא באולד טראפורד משהו שאתה רואה ולא מאמין שאתה אומר עכשיו ראיתי את השחקן הטוב בעולם.

בני 2 באפריל 2008

רועי – שני הצמדים שהזכרת של רונלדיניו וקאקה, הגיעו שהם היו בני 25 ובשיאם. תן לרונלדו עוד שנתיים ולמרות שזה נראה משפט אבסורדי – הוא עוד יכול להשתפר. לא יודע מה זה אומר (50 גולים בעונה?) אבל הוא עוד ישתפר.

זיזו 2 באפריל 2008

מה שצריך להיאמר לגבי רונאלדו ואף פעם לא עלה פה הוא חוסר האיזון בין כיבושים לבישולים שלו השנה. אני לא יודע אם הוא מתרכז בלהבקיע, פרגסון שינה לו תפקוד או שהוא סתם לא מוסר אבל הבחור פשוט הפסיק לבשל!
בעונת הבכורה שלו הוא עמד על שיוון 4 בין השניים, בעונתו השנייה הוא נשאר על אותו מאזן רק הוסיף כיבוש יחיד. בשלישית 6-9, ברביעית 14-17 והעונה הוא התפוצץ עם 26 שערים אבל מסר רק 3 פעמים!!!

שחקן ברמתו שמעורב כל כך במשחק חייב לבשל יותר!
במיוחד אחרי שבעונות הקודמות הוא כבר הראה שהוא מסוגל.

רועי
משחקי חותמת זה נחמד (בעיקר בשביל ההד התקשורתי הגדול) אבל להצטיין על בסיס שבועי חשוב בהרבה. בזה לקאקא יש עוד הרבה להשתפר (גם שנה שעברה, עונתו הגדולה כביכול, הוא הצטיין בעיקר בצ'מפיונס).

Yair 2 באפריל 2008

לאלמונימי, אם מכבי תזכה ביורוליג, למי אכפת מי הקבוצה הטובה באירופה? זהע כמו ארסן ונגר שבוכה שהקבוצה שלו הכי טובה באנגליה בכל פעם שהוא מפסיד ת'אליפות.
חוץ מזה, גם אם זה שהיונייטד הטובה באירופה (ואני לא אומר שזה נכון) רק בגלל דעיכת האיטלקיות והספרדיות, היא עדיין הטובה באירופה.

כאוהד יונייטד, לא אכפת לי מי הקבוצה הטובה באירופה, לא אכפת לי מי השחקן הכי טוב בעולם, לא אכפת לי מי השחקן הצעיר הטוב באנגליה, ולא אכפת לי מי שחקן השנה באפריקה, מצידי שהיחיד שיתרשם מרונאלדו יהיה רונן, וכל השאר יצביעו למיכאל זנדברג כשחקן השנה בעולם, ושגיא כהן יכול מבחינתי היום בערב להגיד שפנרבחצ'ה היא הקבוצה הטובה שהוא ראה באירופה מאז מכבי ת"א של גרנט, אכפת לי התוצאות של הקבוצה שלי, כי אני יודע שמי שעומד בראשה מכוון לזה תוך כדי הצגת הכדורגל הטוב ביותר שאפשר מבלי להתפשר על תוצאות…

אביעד 2 באפריל 2008

טוב כמה הערות:
בהשוואות בין דרג הביניים בין הליגה האנגלית לליגה הספרדית/איטלקית, אני לא ממש חושב שהאנגלים יוצאים עם ידם על התחתונה – האם ליברפול (כן, הם כרגע עדיין דרג ביניים), אברטון, מנצ'סטר סיטי, פורטסמות', טוטנהאם ואסטון וילה בהכרח נחותות מלאציו, פיורנטינה ואודינזה באיטליה? או וולנסיה, ויאריאל ובטיס בספרד? אני ממש לא בטוח.
זיזו – אני מאוד בספק אם רונאלדו בישל רק 3 שערים כל השנה, למען האמת הוא בישל 3 שערים רק בשבת. גם אם יש ירידה במס' הבישולים שלו היא לא נובעת מכך שהוא מוסר פחות. אם תסתכל על רונאלדו כשהגיע ליונייטד לעומת איך שהוא נראה בשנתיים האחרונות תראה שהוא מוסר הרבה יותר, מבחינת תפקוד הוא פשוט נמצא יותר באיזורים בהם נדרשת יותר בעיטה ממסירה. חוץ מזה, הרבה מאוד שערים של היונייטד נולדים כתוצאה מתנועה מדהימה של רונאלדו, רוני וטבז שמפנים מקום.
לגבי פרדיננד – לבדיקת הסמים ב 2003 אין דבר וחצי דבר עם סרט הקפטן. ב 2003 הוא לא נטל סמים אלא פספס את הבדיקה (הוא נבדק יום אח"כ ויצא נקי), הוא נענש על "חטאו" ולמעשה הפכו אותו למודל ודוגמא תוך מתן עונש לא פרופורציונלי בעליל (לשם השוואה – פרדיננד לא הגיע לבדיקה והושעה ל 8 חודשים, אדריאן מוטו נתפס משתמש בקוקאין והושעה לתקופה דומה). הוא אכן היה ענק אתמול (כמו כל העונה) אבל יש לציין כי מיעוט העבירות שלו נובע בחלקו הרב מכך שוידיץ' עושה את העבודה המלוכלכת, וידיץ' הוא זה שמתמודד עם טורס, דרוגבה ואדבאיור, ריו מחפה עליו. אכן ניתן לראות שהגנת היונייטד ללא וידיץ' פחות טובה מהגנת היונייטד ללא ריו, אבל זה נובע גם (ואולי בעיקר) מכך שהבלם המחליף בעיקרון הוא ווס בראון והתיאום של ריו עם בראון טוב בהרבה מהתיאום של וידיץ' עם בראון (הם שיחקו ביחד במרכז ההגנה של מנצ'סטר אי אילו שנים אחרי הכל).
ראול כשחקן השנה בעולם? מה שנשמט מכל הדיון על הנושא הוא משהו שאמר דקו בשנה שעברה – הוא אמר שרונאלדו היה ראוי לזכות (גם בעיניי אגב) אבל לשחקן מקבוצה אנגלית יש נחיתות מובנית בבחירה כי מועדוני הענק בספרד ואיטליה משתמשים במכבש יחסי הציבור שלהם בשביל לקדם מועמדות של שחקניהם (ההסבר הזה נראה גם הגיוני כשרואים שמסי הקדים את רונאלדו בשנה שעברה. על מה ולמה בדיוק?). ראול אכן נותן עונה מצויינת, אבל הוא לא קרוב לרונאלדו העונה.

יואב 2 באפריל 2008

רועי, טרי בשנה וחצי האחרונות היה פצוע רוב הזמן. גם בשיאו,הוא שחקן כדורגל(לא בהכרח בלם)פחות מוכשר מריו. בטח שהוא לא משחק מספיק וריו מנהיג את ההגנה הטובה בליגה.
רונאלדו נראה לי מופת למחוייבות וחריצות.
אנונימי, אני מאד נהנה מיונייטד השנה וחושב שצריך להשוות אותה ולשפוט אותה בעוד שנתיים.היא בטח הכי מוכשרת, ומבחן התוצאה הוא לא סימן ההיכר הבולט שלה.ברצלונה שלפני שנתיים היא לא הרף שלי. אלא קבוצות עבר של היונייטד.

רועי 2 באפריל 2008

אביעד ברור שראול נותן עונה גדולה ורונאלדו עונה היסטורית אבל ראול כבר זכה כמעט בוודאות באליפות רונאלדו עדיין יכול לצאת בלי כלום מהעונה הזאתי ואז כל השערים לא שווים שום דבר.

זיזו 2 באפריל 2008

אביעד
אני לא ממש חתרתי לזה שרונאלדו הוא אגואיסט לא יעיל. רק ראוי לציין שהמספר הזה קצת מוזר ודורש הסבר.
לגבי ראול, לא נראה לי שיש איזה מסע קידום בעניין וגם לא נראה לי שיש לו סיכוי ממשי לזכות. כמו שכתבתי, הדרך היחידה שלו לקחת את התואר מרונאלדו הוא התרחיש הכמעט דמיוני של הובלת ספרד לזכייה בקיץ.
אבל אין ספק שכבר זכו בעבר שחקנים שהיו ראויים הרבה פחות מראול השנה.
מישהו אמר רונלדו (אל גורדיטו).

Glenn Edward Schembechler 2 באפריל 2008

All you Knicks fans:As we soon reach Passover, it seems that your freedom is not so far away.

legal alien 2 באפריל 2008

to Glenn – it sure looks like it, although we might have to walk through the desert first

אביעד 2 באפריל 2008

זיזו, כמו שאמרתי, גם המספר שנקבת בו לא נראה לי הגיוני (אמרת 3 בישולים כשרק בשבת הוא בישל שלושה) כמו גם העובדה שכל מי שרואה אותו משחק לא חושב שהוא אגואיסט (לפחות לא יתר על המידה) כך שאין בעיה בירידה (אם יש) במספר הבישולים שלו.
בקשר לראול, לא התכוונתי לכך שיש מסע לחצים למועמדותו (אם כי לדעתי עוד יהיה) אלא לכך שבאופן שגרתי קבוצות הפאר באיטליה וספרד מנהלות מכבשי לחצים עבור מועמדות וזכיית שחקניהם בתואר בעוד שהאנגליות לא.
כמו כן, גם אם מנצ'סטר תצא מהעונה בלא כלום וריאל תהיה אלופה אין משמעות גדולה מדי בעיניי היות וגם אם מנצ'סטר לא תזכה בכלום, זה לא יהיה בגלל רונאלדו, מה גם שכשמסתכלים על התחרות לתואר של מנצ'סטר מול ריאל, אז צ'לסי וארסנל של העונה הן יריבות יותר רציניות ומשמעותיות מבארסה של העונה (עם כל הכבוד הראוי). זה קצת נראה לפעמים שבארסה וריאל מתחרות בשעשועון "מי פחות רוצה אליפות".
בהקשר הזה, לא נראה לי בהכרח שזכייה של ספרד (בהנהגת ראול) ביורו תשנה משהו. רונאלדו יזכה על שנתיים מצטברות (זה כזה פרס טיפשי בצורת הבחירה שלו, הדבר היחידי הטוב שהיה בטקס השנה היה שרונאלדו נעדר בגללו ממסיבת חג המולד של מנצ'סטר, השילוב שלו עם 100 בחורות לא היה יוצא טוב…).

רונן דורפן 2 באפריל 2008

רועי – זה נכון שכל הגולים לא שווים כלום בלי האליפויות. אבל תואר שחקן השנה נועד בדיוק עבור זה. בשנה כמו שנה שעברה – כשקאקה ורונאלדו היו די צמודים – האליפות האירופית אולי הכריעה. לדעתי הכריעו המשחקים ביניהם. ראול לא ראוי לזכות השנה. זה פשוט חוסר מזל לתת עונה גדולה בעונה כזו של רונאלדו – כי ב-50% מהעונות סביר מאד שזה היה מספיק.
אני יודע שאני לא הכי אובייקטיבי – אבל רונאלדו פשוט צריך לזכות על רמת המשחק. זה ממש כפשוטו.

זיזו – רונאלדו הכפיל בשבת את מספר שערי הליגה. הסיבה לירידה בבישולים הייתה חולשה של טבז ורוני שפשוט לא מבקיעים. יונייטד נתנה עונה לא יציבה בהתקפה ובהרבה מאד משחקים רונאלדו הציל לבד את הקבוצה. אפשר לקרוא לזה אגואיזם. אבל בסופו של דבר זו התכונה שמקרבת אותו למראדונה. הוא יכול לדאוג לבד לגמרי לניצחון.

ֿאגב, למיטה ידיעתי ירידה קטנטונת בבישולים, לפחות לפי סקיי, הוא שעד לפני שנה סקיי החשיבו בעיטות שנהדפו מהשוער או הקורה כששחקן ממשיך פנימה כאסיסט. שנה שעברה נתנו לו בישולים כאלו נגד בולטון ונגד ניוקאסל.

רועי 2 באפריל 2008

משהו שמוזר לי לגבי יונטייד שלמרות עונה שבה רונאלדו כובש כמו 3 שחקנים וכמוית הכישרון האדירות שיש בקבוצה הם לא קרעו את הליגה האנגלית לפחות להיות בפלוס 10 15 נקודות בפסגה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 2 באפריל 2008

זיזו – בעונת הטרבל יונייטד שיחקה עם קשר אחורי אחד (רוי קין) שלושה קשרים התקפיים (בקהאם,גיגס וסקולס) ושני חלוצים (קול ויורק או שרינגהאם וסולשיאר).האם ריאל משחקת בהרכב התקפי מזה ?
מכיוון שבחירת שחקן השנה כרוכה גם בכל מיני מהלכים מאחורי הקלעים והקבוצות הספרדיות והאיטלקיות שולטות במהלכים הללו אני לא אופתע אם ראול יבחר ולא רונאלדו.
המספר הנמוך יחסית של בישולים אצל רונאלדו הוא גם תוצאה של מסכת החמצות מזעזעת של רוני בתקופה האחרונה.
אביעד – ראית את ויאריאל השנה ? הם קבוצה נפלאה.

DANA 2 באפריל 2008

יש לי שאלה, במידה ויונייטד ובארסה יפגשו בחצי, היכן יתקיים הגומלין?

DANA 2 באפריל 2008

אה, ומה חומרת פציעתו של וידיץ'?

רועי 2 באפריל 2008

ממש אי אפשר להגיד שרונאלדו לא מבשל כי החבר'ה לא שמים גולים משחקים סביבו מהשחקנים הטובים בעולם.

לון 2 באפריל 2008

רונן, הוא דיבר מייד אח"כ על ההכנסה של הארגריבס, כך שאני מניח שנתן הוראה לרונאלדו לעבור רשמית להתקפה כשהארגריבס מתופקד בימין, כפי שכבר קרה העונה. אני מודה שלא ממש ראיתי את זה במגרש, במגבלות הטלוויזיה.

לון 2 באפריל 2008

רועי, רונאלדו משחק קבוצתי, מוסר מסירות נפלאות והחבר'ה מחמיצים.
אם רוני היה מבקיע חצי מהמסירות הנהדרות שרונאלדו נתן לו, לרונאלדו היו לפחות עוד עשרה בישולים.
גם נני, אנדרסון וטבז החמיצו אחרי מסירות מצויינות שלו, מה שהיה מוסיף עוד כמה בישולים.

רועי 2 באפריל 2008

לון אני מבין שהם החמיצו הרבה אבל אי אפשר להתלונן כשיש לך סביבך את רוני טבז נאני וגיגס. ואולי הם לא כל כך לחוצים לכבוש כי הם יודעים שבסופו של דבר כריסטיאנו ימצא דרך לשים גול בעצמו ולנצח את המשחק.

אביעד 2 באפריל 2008

לאנונימי – אני לא מוריד מויאריאל, בטיס, וולנסיה, לאציו, פיורנטינה או אודינזה. אני פשוט טוען שאין להמעיט מערכן של ליברפול, אברטון, טוטנהאם, סיטי, או אסטון וילה.

רונן דורפן 2 באפריל 2008

רועי – זה לא עניין של להתלונן. טבז ורוני נתנו חודשיים חלשים מאד. ורונאלדו לקח על עצמו את ההבקעה – לא בגלל אגואיזם אלא כדי לפתור בעיות אקוטיות בלא מעט משחקים.
לגבי הפעם – זה קצת נובע מפתיחה חלשה וגם מעונות טובות של ארסנל וצ'לסי.
יונייטד "מובילה" ב-11 נקודות על הישגי הליגה של ריאל (לריאל שני משחקים חסרים) ובשבע נקודות על אינטר (משחק אחד פחות).

יואב 2 באפריל 2008

לרונאלדו יש שישה בישולים(צודק מי שטוען שזה רק שש בגלל החמצות).
לא רוצה להשוות את הליגות אבל דבר אחד הוא וודאי-לקבוצות הדרג השני באנגליה, יש הרבה יותר כסף מאשר ליריבותיהם בליגות האחרות ולכן הם יכולים להחתים שחקנים שבאיטליה יכולים רק לחלום עליהם וזה מין הסתם משפיע על איכותן. על קבוצות הדרג הראשון, העניין דיי ברור.

Comments closed