והיום אנחנו עוסקים דווקא ברונאלדו

את המשחק אתמול ראיתי בטלוויזיה בישראל והיה דיון קצר באולפן בסיום בין נדב יעקבי למוטי איווניר. ומוטי איווניר אמר שרונאלדו בדרכו להיות שחקן היסטורי, נדמה לי שהוא נקב בשמו של מראדונה, ונדב יעקבי ביקש זהירות. כי לפני שנתיים רבים אמרו זאת גם על רונאלדיניו.
באופן סנסציוני אני אתמוך פה בדיעה שרונאלדו כן יהיה יכול להיות ברמתם של פלה ומראדונה בהבדלים התקופתיים המתחייבים. ואולי השוואות הן כאלו הן מליצות ריקות ופשוט להגדיר זאת כך: בניגוד לגדולי שחקני העשור שחלף הוא מסוגל לשמור על מעמדו כטוב בעולם לתקופה הרבה יותר ארוכה – אולי 5-6 שנים ברציפות. וזה בגלל תכונת אופי אחת שיש לו ואין לרונאלדיניו, קאקה, רונאלדו הברזילאי, תיירי הנרי וליאו מסי. הייתה אותה בזידאן במידה מסויימת אבל לא כל בולטת.
כל השחקנים הללו משפרים ומשפרים את התכונות החזקות שלהם. רונאלדו עובד על התכונות החלשות שלו. ראינו את זה בבעיטות העונשין. ראינו את זה בנגיחות. עלה פה בדיונים עניין הבישולים שלו וזה נכון שהוא מבשל פחות השנה. אבל בשבת הוא הראה שאין לו שמץ של בעיה טכנית בהכנת שערים. ההגבהה לטבז הייתה בקהאמית לחלוטין. כדור העומק הארוך בנגיעה לווין רוני בשער השלישי הזכיר מאד את רונאדליניו. הבישול השלישי היה סתמי. אבל לאיש לא יכול להיות ספק שהוא מסוגל לבשל ואין פה עניין של חוסר יכולת. בכלל עניין חוסר היכולת חלש אצלו.
*
פה יש דמיון דווקא לספורטאים שלא בתחום הכדורגל. טייגר וודס למשל בחר לא לחיות על חבטת הפתיחה הארוכה בסבב – שהייתה לו בשנותיו הראשונות. כי החבטה הזו אמנם הפכה אותו למספר 1 בעולם אבל גרמה לכך שהוא דומיננטי רק על מסלולים מסוג מסויים. אז הוא שינה לחלוטין את הסווינג שלו ועכשיו הוא שולט בכל סוג מסלול.
בשלוש השנים האחרונות שלו בnba מייקל ג'ורדן למד לחיות מהלואו פוסט. רוג'ר פדרר תקף את נושא החימר בשנה האחרונה. זה שהוא לא עבר את נדאל כשחקן חימר זה לא משנה. משנה שהוא חיסל פה חולשה. ואם ההזדמנות לקחת את צרפת תגיע – פציעה או חולשה של נדאל – הוא יידע לקחת אותה.
וכך רונאלדו הוא לא הנוגח הטוב ביותר, אולי לא בועט העונשין הטוב ביותר עדיין, אולי לא הסקורר הטבעי ביותר ולא הבועט המדוייק ביותר. אבל תתקשו למצוא תכונה בה אינו בין חמשת הטובים בעולם. לעומת זאת למסי, רונאלדיניו, קאקה, פברגאס ושאר השחקנים הגדולים יש תכונות בהם הם בינוניים לחלוטין.
זה הופך אותו לפחות צפוי. והמשמעות האחרת היא שהוא חשוף פחות לפציעות. והמשמעות היותר גדולה היא ששום תכנית משחק לא פועלת נגדו.
יש בלוג מאד נחמד שכותב ידידי עמיחי שלו על קבוצתו האהודה ממרסיסייד. ולפני המשחק מול יונייטד ערכו שם דיון איך עוצרים את רונאלדו. הם בנו על עבודה טובה ותשוקה של מגיני האגף בצירוף סיוע מהקישור בסגירה. והדבר המעניין הוא שזה מה שהקבוצה מאנפילד עשתה וזה באמת הצליח! רק שרונאלדו לא הפך מתוסכל. הוא פשוט אמר להם. "לא בא לכם שאני יבקיע מהאגף. אז אני אבקיע בדרך אחרת". והוא הלך לרחבה והוריד כדור קרן בנגיחה אדירה לפינה.
גם רומא אתמול שיחקה מאד קשוח וטקטי. ואפשר היה לראות שיש הוראות לנסות להוציא אותו מריכוז. וגם להשגיח עליו באזורים מסויים. אז הוא בא להם בשער שדומה לטריילר במתפרצת בכדורסל. וזה שער שעד היום לא ראינו ממנו. והם באמת לא התכוננו לשער כזה. כי אי אפשר להתכונן לדברים חדשים.
*
אפשר לומר את זה בצורה הרבה יותר פשוטה. באיצטדיון כל אלו נראים לא פעם ברמתו. ביכולת האימון אין מישהו שאפילו דומה לו.

רומא
הסיפור האמיתי. הבלוג חושף פרשה היסטורית

56 Comments

יגאל 2 באפריל 2008

טוב שבסיס ההשוואה שנתת הוא מחוץ לעולם הכדורגל.
יכולת ובעיקר המשך ההתפתחות של רונאלדו לאורך אותם 5-6 שאתה מדבר עליהם רונן, וההשוואות יהיו גם על ציר המרחב מול ענפי ספורט אחרים ובעיקר על ציר הזמן מול הגדולים ביותר בכל הזמנים.

יגאל 2 באפריל 2008

טוב שבסיס ההשוואה שנתת הוא מחוץ לעולם הכדורגל.
יכולת ובעיקר המשך ההתפתחות של רונאלדו לאורך אותם 5-6 שאתה מדבר עליהם רונן, וההשוואות יהיו גם על ציר המרחב מול ענפי ספורט אחרים ובעיקר על ציר הזמן מול הגדולים ביותר בכל הזמנים.

אילן 2 באפריל 2008

כי לפני שנתיים רבים אמרו זאת גם על מראדונה.?

יונתן 2 באפריל 2008

ואת הקרדיט על כך צריך לתת לפרגי,
אין לי שום צל של ספק שבריאל ההתפתחות של רונאלדו היתה מועטה בהרבה, והוא היה מתפתח לסוג של ארין רובן משודרג.
ואולי גם הוא יודע את זה ולכן מעדיף להישאר במקום שמעניק לו את הכלים והשותפים המתאימים רוני, סקולס, קרליטו וכו' שבאמת לא מתרגשים ולא נכנסים איתו למלחמות אגו – מה שבמועדון אחר (ריאל!) בטוח היה קורה.
גם פרגי שראה כבר הכל וזכה כבר בהכל לא מפחד לתת לו את מלוא הקרדיט, מה שמאמנים אחרים (מישהו אמר קאפלו? מוריניו? פרננדז??) לא היו עושים.
פרגי לא יצא כנגד רונאלדו בתקופות הפחות טובות, בשערוריות שהיו (ויהיו) ותמיד נתן לו גב.
רונאלדו נכון להיום הוא מכונת ההתקפה המשוכללת בעולם, ומנצ'סטר היא ללא ספק המקום המתאים ביותר בשבילו.
הלוואי שרונאלדו יישאר איתם לנצח בשבילו (כי כנראה שעדיין לו ראינו ממנו את הטוב ביותר בכל זאת עוד ניסיון ועוד תארים יביאו ממנו עוד המון)
וגם בשביל מנצ'סטר.

יגאל 2 באפריל 2008

אופס. מצטער על הכפילות. פחות מידי שעות שינה (תמורתם קיבלתי הפסד למטס באקסטרא אינינג פלוס השבתה של מרטינז יום אחרי האופנינג דיי).

רועי 2 באפריל 2008

רונן זה לא ממש משנה ההשגים של יונטייד מול ריאל ואינטר כי הם לא היריבות שלה עם פרגוסון על הקווים ורונאלדו והשאר במגרש הם היו צריכים כבר לסגור את סיפור הליגה.ואי אפשר עדיין לקבוע מה יהיה עם מסי הוא רק בן 20 והוא כנראה ישתפר הרבה גם באספקטים שהוא חלש בהם.גם הנרי בדומה לרונאלדו הוא די החבילה השלמה שיודע לעשות הכל ברמה של הטופ 5 בעולם.

פילוסוף רדום 2 באפריל 2008

רונן – אני מוכן לקבל את הטענה שהוא יכול להיות – אבל בוא לא נקדים את המאוחר, בד"כ זה נגמר בבלון שהתפוצץ…

רציתי להמשיך את רוח סגירת החשבון (אם יורשה לי) ולסגור חשבון עם כות הבלוג – שטען שליגת ה NBA משעממת…. ואני מצטט "אבל במה הליגה הזו מצפה שחובב הכדורסל יתעניין" ובכן כמו כדי להכעיס אותך קיבלת את המערב הכי טוב שהיה אי פעם, מזרח עם בוסטון, ודטרויט וגם קליבלנד שעוד יכולה להפתיע את כולם, ובקיצור – מתי כבר הפלייאוף !!!!!!

Yair 2 באפריל 2008

מתי הפלייאוף באמת? (שאל זה שלא קם לראות משחק באמצע הלילה מאז שג'ורדן פרש)

martzianno 2 באפריל 2008

אתמול צפיתי במשחק עם חברים ואחד מהם – איש היי-טק, התפלא איך זה שלעובד בארגון כמו מנצ'סטר יונייטד – נניח שרונאלדו לצורך הדיון (לא יודע למה, אבל דווקא השם הזה עלה לי) לא מקבל 'אופציות', כמו עובדים בחברות "רגילות" שנסחרות בבורסה.
הוא טוען שזה יגביר את המחוייבות של השחקן לארגון אם יהיו לו נניח, אופציות על 30 מליון דולר. היה ועזב לריאל? הן עדיין נשארות שלו (אם הוא רוצה – גם אם אתה בספרד אופציות במנצסטר הן לא דבר רע).
ואני שואל (את רונן וכולם) – האם כבר עלה רעיון כזה? ובכלל מה אתם חושבים?

martzianno 2 באפריל 2008

פילוסןף ויאיר, הפליאוף במערב כבר התחיל לפני 3 שבועות…

פילוסוף רדום 2 באפריל 2008

יאיר ני מאחם עליך שלא ראית את השלשה של הורי ב 2002 נגד סקרמנטו – שתבעה את המשפט האלמותי של שלח – "ומה נותר לנו להגיד, תודה לנייסמית' ממציא הכדורסל"

http://www.nba.com/finals2005/legends_horry_shots.html

מרציאנו – אבל לא משדרים כלום…

tksr 2 באפריל 2008

הערה בסוגיית נדב יעקבי : מי שעוקב אחרי שידורי הליגה הספרדית מכיר את צווחות ההתלהבות של יעקבי.לעיתים מהלכים פשוטים ויומיומיים שאפשר לראות גם בליגת העל זוכים אצלו להאדרה ושערים שיגרתיים זוכים לסופרלטיבים ולהפרזות.יש לי תחושה שאילו רונאלדו היה משחק במדי ריאל מדריד ומשחק באותה רמת משחק ומפגין את אותן יכולות מהשנה האחרונה נדב יעקבי היה מנהיג את מקהלת אוהדי רונאלדו ודווקא איווניר היה צריך להרגיע את יעקבי ולאמר לו – חכה נדב,אל תסחף אבל יעקבי היה ממשיך בשלו ובשבחים עד אין קץ לרונאלדו.בקיצור צריך להמתין עד שהצעצוע ממדיירה יגיע לליגה הספרדית ואז לא תהיה מילה עברית במאגר הסופרלטיבים של יעקבי שלא תאמר על רונאלדו.
יש מגינים שהצליחו לסגור אותו בשנים האחרונות בעיקר במשחקים שבהם פרגוסון לא היה ערני דיו ולא טרח להורות לו מיד להחליף אגף או לשחק כשחקן חופשי שנע כרצונו על המגרש.
נדמה שאצל רונאלדיניו יש משקל גם למצב הרגשי ויתכן שגם בקבוצה כמו יונייטד הוא היה חווה ירידה ביכולת המשחק אבל הוא בוודאי לא היה נתקל ביחס השלילי של הקהל ושל חלק מהמערכת מה שללא ספק תרם לפגיעה בכושרו.רונאלדו עבר בשנים האחרונות מספר אירועים שחישלו אותו ועיצבו את אופיו ובתוספת התמיכה שהוא זכה לה מהמערכת של יונייטד הפכו אותו לאיש צעיר ויציב וקשה לראות את ההצלחה מסחררת אותו בדרך להגשמת חלומותיו.הוא נראה כל כך בשליטה.
זו דעתו של קרוייף בנושא
http://www.mirror.co.uk/sport/football/2008/04/01/johan-cruyff-pays-cristiano-ronaldo-the-ultimate-compliment-89520-20369501/

עופר 2 באפריל 2008

זה עתה סיימתי לצפות במשחק בין ארסנל שלי לליברפול, ואני לא רוצה לדבר על שום דבר אחר חוץ מזה שזה היה משחק שהזכיר לי למה אני כל כך אוהב כדורגל. קצב מטורף, בלי כרטיס צהוב אחד, בלי עצירה לרגע, בום בום בום בום. ככה כדורגל צריך להראות.

בורסויה מאנו אסס 2 באפריל 2008

אוי כמה שאני מאוכזב.

רונן עד שאתה בא ומבקר בארץ הקודש אתה לא טורח להודיע?
אני יודע שאתה לא אוהב לחשוף את חייך האישיים ולפגוש קוראים נלהבים שלך זו לא אטרקציה כזו גדולה…

אבל תגיד פעם אחת ותבוא לשבת עם אוהדי מנצ'סטר בישראל לראות משחק… פעם אחת נעשה לך כבוד…

זיזו 2 באפריל 2008

רונן
קראתי שחשבת שהשיפור של רונאלדו במשחק הראש מוכיח גדולה כי הוא שיפר תכונה חלשה שלו.
נזכרתי שגם אני פעם לא הייתי ידוע במשחק הראש שלי אבל בסוף הבקעתי שערים רבים בנגיחה. אפילו בקלסיקו וגם במשחק האחרון שלי בברנבאו. הא… כשהייתי צעיר יותר אפילו הבקעתי בנגיחה פעמיים באותו משחק!

חשבתי גם על זה שכשהייתי ילד אמרו לי להתרכז בשיפור הבעיטה ברגל החזקה שלי אבל חשבתי לעצמי שאם השמאלית כבר שם אז למה לא להשתמש בה. בסוף הצלחתי לבעוט בה, לבשל ולהבקיע שערים רבים. אפילו להבקיע בוולאה מכמעט חצי מגרש. הא… פעם גם שיחקנו באיים הצפוניים האלו. נו… של הקמצנים האלו ששונאים אותנו ואיזה גמד בצבע מוקה העיף לכיווני כדור בגובה של מגדל האייפל. אבל איך שהוא התלבש לי, יא אללה, הייתה גאה.

מה אתה אומר רונן, אולי גם אני כזה טוב?

בתודה מראש.

הקורא הנאמן זינדין זידאן, מאמן קבוצת הילדים "ריאל מדריד ג'7".

נ.ב. יש פה איזה נודניק שכל הזמן אומר לי לכתוב לך שאני הייתי השחקן הטוב בעולם יותר זמן ממה שרונאלדו משחק בבוגרים.

יואב 2 באפריל 2008

זיזו, אף אחד לא ממעיט מזידאן. הוא אחד הענקים שהיו, ללא ספק, אבל גדולתו של רונאלדו לא ממעיטה מאף אחד. רק מאדירה את רונאלדו.
רונן, אם אני לא טועה, רונאלדו הגיע ליונייטד עם משחק ראש טוב(זכור שער הנגיחה בגמר מול מילוול בעונתו השניה).המשעשע בסיפור של ליברפול שעם כל מאמציהם, רונאלדו הגיע שלוש פעמים לאחד על אחד מול ריינה. עבודה מופלאה הם עשו…
כשאתה נותן את כל סוגי הגולים הקיימים(גולים של בלם, חלוץ, קיצוני, קרוב רחוק, שמאל ימין, ראש, לאחר מבצעים, דחיקות, עונשין)וכשאתה מהיר עם הכדור(תכונה נדירה באמת)לא פחות מאשר בלעדיו, מול מה תתכונן ותגן?

קורא 2 באפריל 2008

חשבתי אתמול אחרי המשחק למה אני לא אוהב את יונייטד הנוכחית כמו שאהבתי את יונייטד של 99, והתשובה היא שחקני בית ושחקנים אנגליים. לקהל פשוט קשה למצוא עם מי להזדהות בקבוצה הנוכחית. דווקא יונייטד הייתה הראשונה להבין את זה כשהכריחה את פרגוסון להחתים שחקן בריטי, אבל זה עדיין לא מספיק. בגלל זה וויין רוני הוא השחקן שלי ביונייטד ולא רונאלדו, בעוד שחקנים כמו רונאלדו הם קרקס נודד ולא מחוייב (ואני מוכן לכרות את הזרת אם עוד שנתיים הוא יהיה ביונייטד), שחקנים כמו רוני הם כאלה שבונים עליהם מועדון ונשארים שם.

לון 2 באפריל 2008

אני מבקש להזכיר לבעל הבלוג שההערכה שלו את האדון כריסטיאנו רונאלדו נגועה באהדה עצומה הדומה להתבוננות דרך משקפיים עם עדשות ורודות במיוחד.
עקב כך לא אכנס לדיון נרחב.
רק לשם ההמחשה אומר שרונאלדו הבקיע באחוז קטן מבעיטות העונשין שלו, למרות השיפור ביכולת זו.
הוא ודאי אינו אחד מהחמישה המובילים ביכולת זו.

בנוסף, בין הפוטנציאל בחיים לבין מימושו יש פער עצום.
עד עכשיו רונאלדו כל הזמן במגמת שיפור. יהיה מעניין לראות איך יגיב לעונה לא טובה. או איך יתאושש מפציעה משמעותית.
או איך ישחק תחת מאמן אחר, עם שחקנים אחרים והנהלה אחרת, בליגה אחרת. אם חס וחלילה יחליט לעזוב.

עד לפני שנתיים רונאלדיניו היה נראה בדרך הבטוחה להיות אחד הגדולים בהיסטוריה, היום זה כבר נראה אחרת.

הערה כללית – בהחלט אפשר להתכונן לדברים חדשים.
צריך לחשוב על תסריטים חדשים אפשריים ולהתכונן אליהם.
למשל, צריך לחשוב על יכולות של שחקנים אחרים ולחשוב שאולי רונאלדו יאמץ גם אותן. או למשל להתכונן לכך שפרגי יציב אותו פתאום במיקום שונה במגרש ואיך להגיב על כך.
זה נכון שבארץ נוהגים להתכונן למלחמה שכבר היתה, אבל יש מקומות בהם בהחלט עובדים ומתכוננים לדברים חדשים.
זה דורש יכולת תכנון וניהול מורכבת, בעלת דימיון ויצירתית. וזה נכון שלמעט מאוד מאמנים יש את זה.

זיזו 2 באפריל 2008

להתכונן לשמור על שחקנים כמו רונאלדו בכדורגל או קובי בכדורסל מזכיר לי את הציטוט הפואטי של שלמה שרף : "נבחרת ישראל היא כמו כלה בליל כלולותיה. היא יודעת שהיא הולכת לקבל, היא רק לא יודעת כמה!"

cookie-monster 2 באפריל 2008

אוקי יסלחו לי כל מעריצי רונלדו אבל כמה בעיטות חופשיות הוא בדיוק הבקיע העונה 4 ? ולפני ?
לא הצלחתי למצוא סטטיסטיקה של בעיטות חופשיות. המספר מלמעלה הוא רק מזכרוני העלוב.
וכן הוא עובד על החולשות שלו, אבל בין חמשת הטובים בעולם בבעיטות חופשיות ?!? …

זיזו 2 באפריל 2008

אני יודע שהיא לא ממעיטה, זה פשוט התפרץ.
הרגישות בעניין רונאלדו לדעתי קצת מוגזמת פה. אני אפילו לא טענתי שהוא אגואיסט וכולם קפצו. חבר'ה, תירגעו. הוא הבקיע 36 גולים, הוא נותן עונה נדירה. אני גם רואה בו פוטנציאל בלתי סופי אבל גם לו יש עדיין מקומות להשתפר. אפשר לנסות לסובב את העניין מכל הכיוונים, 3 הוא מספר די נמוך לכל אחד מהם. מכיוון שאנחנו יודעים שהוא מסוגל למסור ברמה גבוה ישנם שני הסברים הגיוניים.
הראשון הוא שצורת המשחק של יוניטד השנה מורכבת בעיקר משימוש ברוני וטבז כפיבוטים שמורידים כדורים לאיומים (איום) שמגיעים מאחורה ולכן היחס ההפוך בבישולים אצלם (8 ו-7 בהתאמה).
השני הוא שרונאלדו הוא שחקן אנוכי מטבעו.
אני חושב ששניהם נכונים וששניהם מועילים ליונייטד!

בכל מקרה. רונאלדו הוא כוח עולה שכבר באמצע הדרך נמצא בפסגת הכדורגל. כדי להגיע לשמות כמו מראדונה, פלה וZZ (תעזבו אותי בשקט) יש עוד דרך ארוכה.

נ.ב. אלכם צריך לקנוס אותו על הראיונות שהוא עושה עם כובע ומשקפי שמש.
מייקל צריך לעשות לכל כוכב בקנה מידה כזה שיעור בקלאסה.

לון 2 באפריל 2008

בעבר עסקנו כאן בכמות השחקנים האנגלים שמשחקים בקבוצות הפרמייר ליג.
רבע גמר ליגת האלופות הוא הזדמנות מצויינת לבדוק את מעמד השחקנים האנגלים בארבע הקבוצות הבכירות באנגליה.

במנצ'סטר יונייטד נגד רומא עלו בהרכב הפותח 5 אנגלים: פרדיננד, בראון, קאריק, סקולס ורוני. ארבעת הראשונים שיחקו 90 דקות, רוני 84 דקות. בנוסף, הארגריבס נכנס כמחליף ושיחק 35 דקות. בסה"כ 479 דקות.

בצ'לסי נגד פנרבחצ'ה עלו בהרכב הראשון 4 אנגלים: טרי, אשלי קול, למפארד, ג'ו קול. טרי ואשלי שחקו 90 דקות. למפארד 76 דקות וג'ו קול 86 דקות. בסה"כ 342 דקות.

בארסנל נגד ליברפול לא עלה אף אנגלי בהרכב הראשון. תיאו וולקוט עלה מייד בפתיחת המחצית השנייה. בסה"כ 45 דקות.

בליברפול נגד ארסנל עלו בהרכב הפותח 2 אנגלים: קראגר וג'רארד. שניהם שיחקו 90 דקות. בסה"כ 180 דקות.

סיכום דקות המשחק של כל האנגלים : 1046 דקות.

סה"כ דקות משחק בארבעת המשחקים: 3960.

אחוז האנגלים מתוך הסה"כ: 26.41 במילים: עשרים ושישה אחוזים !!

מספר השוערים האנגלים ששיחקו במשחקים הללו: אפס.

עם אחוזים קטנים כל כך קשה מאוד ליצור נבחרת חזקה באמת.

זיזו 2 באפריל 2008

דרך אגב, אנחנו יודעים שהוא יכול כי הוא עשה את זה 14 פעמים לפני שנה.

שמעתי שהפטריוטס רוצים את דירק קויט בתור מחליף לאסאנטה סמואל.
מה זה היה הטאקל הזה?! השופט גם כנראה חשב שזה גמר הAFC!

Danny 2 באפריל 2008

You all write so nice so its hard to compete or add new info, but; I would like to add that I have seen Ronaldo play in old Trafford three years ago. He had terrific football then with little effectiveness. Well now, effectiveness is his middle name, and it’s just the beginning

יואב 2 באפריל 2008

זיזו, אני דווקא מזדהה עם הקורא בעניין רוני. אני לא רגיש לרונאלדו ובעצם אני לא יודע איך לאכול את זה בכלל. מעולם לא שיחק השחקן הטוב בעולם(או לפחות בצמרת הגבוהה ביותר של האיכות) בקבוצה שאני אוהד.עמוק בפנים, אני תמיד יהיה קצת חשדן כלפיו.הוא לא נוגע בי באופן הריגשי שסקולס,קאנטונה, קינו, גיגס או רוני נוגעים בי.אני פשוט משתהה מהצד ותוהה איך זה יגמר.

גלן 3 באפריל 2008

אני יוצא מארון.
היום כשהייתה לי אפשרות, בחרתי צלסי-פנרבחצה. אני מצהיר גם על רצוני (שכמובן נדון לכישלון) לראות אותם לוקחים את הדאבל. אני מנסה להבין למה ויש לי מסקנות:
1. זה לאו דווקא אנטי-יונייטד כי אז יכולתי לבחור בארסנל. ובכלל כמו שכתבתי פה פעם סנטימנט האנטי דיי דעך כי בכלל מדובר בספרה אחרת.
2. אין שום קשר לגרנט.
3. כי למעשה הרעיון המעוות של אברמוביץ זה כרגע הרע במיעוטו. וונגר יכול לפספס אליפות מאה פעם, ואולי יום אחד גם פרגסון/קירוש/ויקו חדד יכשלו וכנ"ל כמובן אריקסון, אבל זה לא יעניין אף אחד שם למעלה כל עוד המזומנים מתקתקים. אני אפילו לא מדבר על ליברפול. מצטער אבל האקט הכי רגשי בכדורגל האנגלי השנה (אחרי אדוארדו) זה שרומן שכר ים חדרים במוסקבה. ההוא מטמפה-ביי כבר הזמין כרטיסים?

וכדאי שלא יגידו שלא תרמתי משהו לדיוני הליגות בכללותן: הנה תרגיל חשבון פשוט- קחו את 4 הקבוצות האחרונות בליגות הבכירות וחברו את מס' הניצחונות שלהן. אח"כ ניתן לשקול שוב את תקיפות המשפט המציין עד כמה צלסי וארסנל "גם" חזקות השנה. נרמוז רק למתעצלים שאפילו בגרמניה שם שחקו "רק" 26 משחקים יש יותר ניצחונות לארבע האחרונות מאשר לליגה מסוימת ששחקה 32 מחזורים.

מאחר ואני קצת רגיש למשחקי סטטיסטיקה (בהם אפשר להציג מה שרוצים), נציין שגם העובדה שקבוצה אחת ממש לא רוצה לנצח השנה, לא פוגעת ממש בסטטיסטיקה כי מרוויחות את זה 3 הבאות אחריה.

בסיפא: למרות כל מה שאמרתי, אם רונלדו יעבור לליגה יותר תחרותית אחרי שנה שכזאת מדובר בשערורייה אמיתית.

מיסיס רוני 3 באפריל 2008

יןאב, מזדהה איתך לחלוטין.רוני הוא הלב והנשמה של קבוצתנו האהובה, רונלדו נמצא אצלנו על זמן שאול והלוואי שאני אתבדה…
מיסיס רוני

גיא 3 באפריל 2008

לצערו, רונאלדו לא משתייך לנבחרת גדולה אלא נבחרת דרג שני.
אלא אם כן ייתרחש נס והוא יצליח להוביל אותם לתואר משמעותי, נגזר עליו להיזכר כשחקן גדול ברמת המועדונים בלבד, וזו מכשלה שתמנע ממנו להיות מתוייג כאחד מהגדולים בכל הזמנים (השוואה מתבקשת – אוזביו).

אביעד 3 באפריל 2008

זיזו, מאיפה המספר של 3 בישולים בלבד לרונאלדו?
אני מזכיר שוב שבשבת מול אסטון וילה הוא בישל שלושה.
אם המספר שלך מדויק אז ייתכן אחד משני דברים:
א. הנתונים האלו נכונים לפני שבת. אז יש לו 6 בישולים. בהיעדר חלוקה מספרית לאורך כל העונה גם בהשוואות לעונות קודמות (ייתכן שבעונות בהן בישל 10 שערים היו לו גם 2-3 משחקים של 2-3 בישולים).
ב. הנתונים כוללים את שבת ואז הוא לא בישל שער לאורך כל העונה (לא ייתכן).

אביעד 3 באפריל 2008

ומחשבה קטנה לגבי אתמול:
מה אדבאיור חושב על בנדטנר עכשיו?!

רונן דורפן 3 באפריל 2008

זיזו – כמו שאמרתי בזידאן כן ראיתי שיפורים עצומים בהרבה תחומים עם השנים. אבל שני דברים (שהם בעצם אחד) הוא לא שיפר, ובדיעבד גורמים לך להשקיע מאמצים עצומים בכדי לשכנע שהוא מהטובים בהיסטוריה. הוא לא שיפר את יכולת ההבקעה. אם היה מבקיע 15-20 שערים בשנה היה זוכה בעוד שלוש אליפויות. הטיעון המרכזי "נגד" זידאן כאחד מעשרת הגדולים הוא שהוא לא נתן תחושה של שחקן רעב לכל משחק, 50 פעם בעונה, 12 עונות. במונדיאלים וביורו ובגמר האלופות כמובן שהיה לו את הרעב הזה. שזה הכי חשוב. הוא לא שידר, למשל, את הרעב של רונאלדו לפני שבועיים נצח את דרבי קאונטי.
בסופו של דבר זה קצת פוגע בו – כי מספר האליפויות שלו לשחקן שהיה ביובה וריאל, הוא קטן.תחשוב כמה קל היה לך יותר בדיונים הללו אם לזידאן היו 2-3 אליפויות ספרד, 2-3 באיטליה ועוד ליגת אלופות ואם היה מגן פעם על תואר. והוא היה יכול להשיג את אלו. שזה אגב מספר התארים שרונאלדו צריך לקחת בכדי לעמוד בציפיות שלי… עכשיו אני יודע ששחררו את מקללה וקונססאו והטקטיקה לא התאימה וולדאנו התערב בכל זה. אבל אם הוא ופיגו ורונאלדו היו כל כך גדולים הם באמת היו צריכים להתגבר על בעיות כאלו.
ולמה אני אומר את זה? כי אני רואה את נתוני ההבקעה שלו בנבחרת. אם היה חוזר עליהם בקבוצה היו לו הרבה יותר תארים קבוצתיים.

לון – כשאתה אומר בעיטות העונשין לא נכנסות באחוז מספיק, אני מתמלא שמחה גדולה. זו בדיוק התזה שלי על רונאלדו – לא שלמות אלא יכולת ללמוד. ובכל חסרון שאתה מצביע עליו – אני רואה מקום לעוד 3-4 שערים בעונה. הלוואי והיו לו יותר חסרונות! לגבי האנגלים – הבעיה העיקרית: תשווה מה שילמנו על ריו, רוני, קאריק והארגריבס לעומת טבז, נאני, אברה, וידיץ, ואן דר סאר ורונאלדו. עולה ביוקר האנגלים הללו (למרות שמסחרית אולי הם דווקא כדאייים)

לכל מי שמרגישים שרונאלדו לא "משלנו". אני לגמרי לא משוכנע שהוא עוזב בתוך שנתיים משתי סיבות. ראשית, הגלזרים ישברו את הבנק אם צריך. שנית, הדמות של הקבוצה משתנה. נגענו בזה בעבר – יש פה תהליך שקרלוש קירוש הוא חלק ממנו, שכולל הרבה דוברי פורטוגזית. החיבור לרוני הוא שמרנות ונוסטלגיה. סביר להניח שבילדותו רוני שנא את יונייטד ורונאלדו פחות או יותר היה אדיש כלפיה. השאלה היא היחס הנוכחי שלהם לקבוצה. הנוף האנושי בקבוצה משתנה. זו כבר לא יונייטד של קין. ובכלל לא בטוח שהוא מרגיש נטע זר.

לגבי הוכוח הסטטיסטי – יש לרונאלדו שישה בישולים השנה. מ-14 הבישולים של שנה שעברה על פי רשת סקיי, שניים לא היו נחשבים השנה (סולשיאר נגד ניוקאסל, פארק נגד בולטון) – זו הייתה הדיפה של השוער לידי המבקיע – שהשנה לא מחשיבים כאסיסט.

גיא – פורטוגל היא היום דרג ראשון – ולא רק בגלל רונאלדו. הם היו בגמר יורו (אמנם בבית) ובחצי גמר מונדיאל בשני הטורנירים האחרונים. יש לה סיכוי מסויים לכל התארים – היא בטח לא נופלת מספרד או הולנד כרגע. לא מדברים על אנגליה. לאור היכולת הנוכחית של צרפת – אני גם לא בטוח שהיא עקרונית נופלת מצרפת.

גלן – הלוואי והוולברינס יגמרו את העונה הבאה עם אפס ניצחונות ו-12 הפסדים.

דני – מכיוון שהייתי אתך במשחק… זה באמת מדהים כשחושבים על כל התהליך בשלוש שנים.

רונן דורפן 3 באפריל 2008

לדיילי דולי… אינני מכיר אותך, אבל תודה על הקידום שאת עושה לבלוג שלי. ולכל המעונינים וכנראה מעוניינות – יש תמונות נאות של רונאלדו בבלוג הזה של דיילי דולי (וגם המלצות טובות על בלוגים אחרים, שכבוד גדול לי להשתלב בתוכם(

ניצן 3 באפריל 2008

רונן,

חשוב שנגעת סוף סוף בנושא הזה של כריסטאינו רונלדו. היתה תחושה שאתה קצת מזניח אותו. אחרי הכל- מדובר בשחקן ראוי.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 3 באפריל 2008

אהלן חברה הבנתי שחזרנו לדבר על כדורגל… קודם כל "הודאה באשמה" אני הייתי זה שצפה שהעונה הזאת תהיה עונה רגילה של רונאלדו… משהו כמו 10-12 שערים. חשבתי ככה כי אחרי עונה כמו הקודמת שבה סחב רונאלדו את כל היונייטד על הגב , העונה חשבתי שהעומס יתחלק. רונאלדו חשב אחרת.
חשבתי תמיד שהוא שחקן תותח,אני עדיין זוכר את משחק הידידות של היונייטד עם ליסבון ואת משחק הבכורה שלו בליגה שנכנס 22 דקול לפני הסיום מול בולטון. ידעתי שהוא יהיה שחקן ענק אבל לא הבנתי עד כמה. רונאלדו ורוני הם שחקני המפתח של היונייטד, הם אלה שמסוגלים להביא גול מכלום, הם הבלתי צפויים.
לשלבי הגמר פרגוסון בנה מערך של 4:5:1 עם שלישיית הקישור של קאריק מאחור שלפניו סקולס(ימין) ואנדרסון (שמאל). שלושת האחרים הם רוני (שאתמול שיחק בצד שמאל ובד"כ משחק בחוד). רונאלדו ששיחק במרכז וגיגס (או נאני הטוב בהרבה ממנו) בשמאל. טבז ונאני הם השחקנים שיכולים לשנות לנו את המערך ל4:4:2 ואת המשחק.
אני מאמין שנגיע לגמר , ההגנה של ברצלונה לא נראית כמי שיכולה לעצור את היונייטד. הבעיה תהיה בגמר במיוחד עם תגיע לשם ארסנל או צ'לסי.
אולי עדיף לקבגל את ליברפול ?
הגי פחות מסוכנת בהתקפה ויש לשוער שלה ובלמיו בעיה בכדורי הגובה.
פרדיננד, ווידיץ', קאריק, רונאלדו ורוני יכולים לתת להם שער בראש (גם פלטצ'ר חבל שהוא נפצע)ומאידך פרדיננד ווידיץ' צריכים להיות מסוגלים לסגור את טורס.
מול ארסנל שיכולה בכל התקפה לתת גול (פעמיים הבקיעה מולנו בזמן פציעות) ומול צ'לסי יכול להיות יותר קשה. דגרוגבה הרי יכול לנצח להם את המשחק לבד,
מרכז ההגנה שלהם (טרי וקארווליו)אינו פחות טוב משלנו וכך גם מרכז המגרש שלהם. היתרון הגדול שלנו (שהם ינסו לנטרל כפי שהצליחו בדמר הגביע) הוא כמובן רונאלדו.
אבל "הכי טוב" וגם "הכי בטוח" שארסנל תשחק בחצי מול צ'לסי. ככה השניים יטישו אחת את השניה ויגיעו חבולים לגמר (אחרי שיוותרו על האליפות)
ליברפול תיתן לשחקנים שלה לנוח חודש לפני המשחק כי העונה שלהם כבר מזמן גמורה.
(המקום הרביעי יהיה שלהם ובצדק, הם טובים מאברטון וכו')

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 3 באפריל 2008

רונן מה אפשר לרצות יותר מזידאן כדי להוכיח שהוא אחד הגדולים הוא זכה בכל תואר אפשרי בעולם הכדורגל ברמת הקבוצות והנבחרת. פורטוגל לא יכולה להיחשב לדרג ראשון כי היא הגיעה לחצי גמר או גמר הזכייה זה מה שחשוב עד שהם לא יזכו ביורו או מונדיאל הם דרג שני.

רונן דורפן 3 באפריל 2008

tksr – לא הוגן לחשוד בנדב יעקבי שהוא לא אומר את דעתו האמיתית. זו דיעה לגיטימית לגמרי.

יואב האוסטרלי – שאלה טובה מה תעשה מרסיסייד בשבת. העסק מול אברטון עלול להסתבך שוב עם הפסד.

פילוסוף – אני מקבל בהכנעה את דבריך על האן.בי.איי. ותודה להפניה לקרויף. קרויף הוא לא דיפולומט ושבחים כאלו על רונאלדו הם דבר גדול.

רועי 3 באפריל 2008

אנונימי זה אני.

רונן דורפן 3 באפריל 2008

רועי – לטעמי דווקא כי הוא הוכיח שהוא ברמה של גדולי הגדולים הופכת את הביקורת ללגיטימית. במועדונים הוא פשוט זכה בפחות משהיה צריך לזכות. אגב, מקרה הרבה יותר חמור הוא דניס ברגקאמפ. שחקן שביום נתון לא נפל מכל השחקנים שאנחנו דנים עליהם – אלא שהיום הנתון בה 5-7 פעמים בעונה.

תומר 3 באפריל 2008

לון,האנגלים באמת בקושי משחקים אבל זו לא הסיבה היחידה לכך שאין להם נבחרת. גם לפני עשר עשרים ושלושים שנה לא הייתה להם נבחרת.חצאי גמר הם ההישג הכי גבוה של נבחרות אנגליות מאז 66.
הכדורגלנים האנגלים פשוט לא מספיק טובים,לא לליגה ולא לרמה הבינלאומית.אנדרו ג'ונסון לא ימצא מקום בסגל של אף קבוצה גדולה באירופה ובטח לא באף נבחרת.
בקשר לרונאלדו,בסופו של דבר וגם במקרים של ג'ורדן,פדרר וטייגר ההיסטוריה סופרת בעיקר תארים. כדורגלנים עם יכולת אישית תמיד היו ויהיו,לרונאלדו שמוכיח בכל משחק שאין שחקן היום בעולם שמועיל לקבוצתו באותה רמה שהוא עושה עושה זאת ובאותה הצורה שהוא עושה זאת צריך לזכות בתארים(קבוצתיים ובינלאומיים).
הגדולה של מראדונה הייתה בכך שהוא הוביל קבוצות בינוניות להשגי ענק וכמובן הדרך בה הוא עשה את זה.רונאלדו לעולם לא ישחק בקבוצה בינונית אבל עם מספרים כמו של העונה(וגם אם הוא לא בועט החופשיות הטוב ביותר) יחזרו על עצמם ובתוספת תארים(אולי גם בקבוצות אחרות) לא יהיה מקום לספק שהוא מהגדולים ביותר.אני לא הייתי ממהר להשוות אותו לבלון רונאלדיניו שגם בשיאו לא חשבתי שהוא ברמה אלוהית,הפוטנציאל פה הרבה יותר גבוה.
אביעד,בנדטנר המסכן לא יכל לעשות שום דבר.
גלן,יכול להיות שזה האקט הכי רגשי באנגליה השנה,אבל יהיה הרבה יותר מרגש לראות את פנר בחצי הגמר,התצוגה של הקהל שם אתמול הייתה מדהימה.

תומר 3 באפריל 2008

רונן וזיזו,הפספוס של זידאן היה דווקא יותר ביובה ולא בריאל. עם יובה הוא הפסיד שני גביעי אירופה בגמרים מול קבוצות נחותות מיובה ושתי אליפויות איטליה במשחק האחרון.
עד 98 הוא בכלל נחשב ללוזר.

רועי 3 באפריל 2008

רונן לזידאן חסרים רק שני דברים בקריירה עוד אליפות עם ריאל וזכייה בליגת האלופות עם יובנטוס(הגיע לשני גמרים והפסיד)ואז היה הייתה מושלמת אבל גם בלי זה היא לא רעה בכלל.

אביעד 3 באפריל 2008

תומר, אני אישית חושב שאם בנדנטנר היה מסתכל יותר על המהלך הוא יכל לעשות יותר (למשל, עדיף לו במצב הזה להיכנס לתוך השער ואז הוא לא חלק מהמשחק כי מהרגע שהתייצב על הקו מאחורי ריינה הוא רק יכל לקלקל). בכל מקרה, השאלה הגדולה היא לא מה בנדנטנר יכל או לא יכל לעשות אלא מה מרגיש אדבאיור בנושא. אל תשכח את המריבה ביניהם במשחק גביע הליגה בטוטנהאם, התגרה שאחרי המשחק והדיעה שהביע אדבאיור לפיה הוא לא היה צריך לשחק כ"כ הרבה אם בנדנטנר לא היה כזה אפס.

תומר 3 באפריל 2008

לדעתי הוא לא הספיק להגיב כי המהלך היה מאוד מהיר ואני בטוח שאדבאיור לא צריך לקחת את זה אישית. סך הכל הוא פגע יותר בעצמו מאשר באדבאיור.
אין ספק שלארסנל יש בעיה גדולה בגלל החיסרון של דה סילבה,אבל אני הייתי מטיל את האחריות על שחקני הקישור שלא כובשים בזמן האחרון,בטח לא בקצב של תחילת העונה.בהקשר הזה מגיעה לליברפול מילה טובה על כך שהצליחו די להעלים את ססק אתמול, אלונסו ומסצ'ראנו לא נתנו מרווח לנשום.

tksr 3 באפריל 2008

שלושה שבועות בלי וידיץ שעלולים לטלטל את הספינה.
בראון הוא ממש לא השחקן שאני רוצה לראות במרכז ההגנה ברגעי ההכרעה של העונה.

יואב 3 באפריל 2008

רונן, מסכים שיונייטד עוברת תהליך וניתן לאמר שאני דיי נלהב ממנו.אהבתי לרוני לא בהכרח קשורה לאנגליותו(שיש לה משמעות, אין ספק)אלא למה שהוא משדר לי פלוס היותו כדורגלן מחונן ממש בעיני.אין לי ספק שהוא תיעב את יונייטד בצעירותו, אבל גם אין לי ספק שהוא ממשיכם הראוי של אגדות העבר(שציינתי קודם)בהבנתו את המשחק, בתשוקה במחוייבות-בקיצור הוא יונייטד מטיריאל בכל אספקט.בלי קשר לזה, מיקצועית, חשיבותו לא שניה לאף אחד. הוא גורם למכונה לתקתק.
אנחנו ברי מזל לראות את רוני ורונאלדו עולים למגרש במדים של יונייטד ונהנים כל כך. אנחנו ברי מזל שיש לנו מאמן שלא מגביל אותם ומבין הכי טוב את הצרכים שלהם ושל המועדון הזה. אין לי ספק שרונאלדו מרגיש בבית והפרגון ההדדי בניהם הוא מקסים ולא כזה מובן מאליו(ממעיטים בערך העניין הזה ורוני ממש אצילי בפירגונו ובחוסר האגו שלו).גם עניין ריגשי קשה מאד להסביר. או שזה נוגע או שלא.בעבר, הגנתי על רונאלדו בחירוף נפש מול כל האשמות הרגילות(פרובוקטור,צוללן, חושב רק על עצמו, לא מספק מספרים, התקרית עם רוני) שהוטחו כלפיו.היום אני יכול להביט על זה מהצד ולחייך. הוא כבר לא זקוק להגנתי.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 3 באפריל 2008

תומר איך אתה יכוך להגיד על רונלדינו שהוא מוערך יתר על המידה כשהוא טוב הוא הכי טוב בעולם (כולל רונאלדו בכושר הנוכחי).פלוס זה שיש לו את הדריבל הכי טוב בכל הזמנים.

תומר 3 באפריל 2008

כתבתי שגם בשיאו הוא לא היה ברמה האלוהית של מראדונה.
וכן,מכיוון שהיו כאלה שמיהרו להשוות אותו למראדונה ופלה הם העריכו אותו יתר על המידה והזמן הוכיח את זה. אני יודע שהוא מצטלם יופי בפרסומות ושהוא שווה ממש המון לנייקי אבל מצטער,רונאלדו כבר עכשיו שחקן יותר שלם ממה שהיה רונאלדיניו בשיאו.
לשלום רוקבן היה דריבל נהדר.

רועי 3 באפריל 2008

הוא בן 27 הזמן עדיין לא הוכיח כלום על סמך עונה אחת חלשה אתר כבר קובע שהוא לא טוב מספיק? רונאלדו אולי שחקו שלם יותר אבל לא טוב יותר.

גיל 3 באפריל 2008

אני חושב שהמבחן הגדול של רונאלדו יהיה בשנה הבאה. אחרי עונה חלומית כזו והידיעה מה הוא יכול לעשות, נראה אם הוא יצליח לעמוד בציפיות הגבוהות ולא לקרוס. אני סבור בניגוד לדעת הבלוג שעוד מאוד מוקדם לדבר עליו כאחד הגדולים אי פעם. פוטנציאל יש לו בוודאי, אבל ככה יש והיו להרבה שחקנים אחרים שאחרי שנה-שנתיים חוו ירידה בכושר.

תומר 3 באפריל 2008

רועי,זו כבר עונה שניה שהוא לא טוב(מאז הומנדיאל) ולדעתי גם היכולת בעונות הקודמות לא היתה מספיקה כדי להשוות למראדונה.
אם רונאלדו לוקח את יונייטד השנה לדאבל וכובש תוך כדי מעל 40 שערים (מה שסביר שיקרה)הוא טוב יותר ומועיל יותר מרונאלדיניו בשיאו.
עוד פעם,אני מניח שרונלדיניו הוא שחקן שאתה די אוהב, הברזילאי שחקן מעולה ובהחלט יש לו מקום בחמישיה הראשונה של חמשת השנים האחרונות אבל מצטער,אף אחד לא ישכנע אותי שהוא טוב מבאג'יו,פלאטיני,ואן באסט,זידאן ובטח ובטח לא מראדונה.

רועי 3 באפריל 2008

תומר אני מניח שעל כל שחקן אפשר להתווכח כמה הוא גדול חוץ מפלה ומארדונה רק עליהם יש קונסנצוס.ורק העונה הוא חלש בעיקר כי פשוט לא נותנים לו לשחק בעונה שעברה הוא החזיק את ברצלונה לבד עם הראש מעל המים כשמסי ואטו היו פצועים עם 21 שערים בליגה.

דני א 3 באפריל 2008

ושוב אהלן.
עוד טענה שהעלו כלפי רונאלדו, היתה ההיעלמות שלו במשחקים החשובים, וגם זה מתחיל להתפוגג, במיוחד אחרי הגול מול רומא. רק הבוקר הבנתי מה הגול הזה הזכיר לי: את הנגיחות של זידאן בגמר מול ברזיל. גם במשחק ההוא, אם אני זוכר נכון, עד אותו שלב זידאן לא הצליח להשפיע על המשחק, stamp his authority, כמו שאומרים.
(ובלי שום קשר נתקלתי במשהו שהצחיק אותי, ואתה בטח מכיר: צפון אירלנד בסוף שנות השישים, על הקיר כתוב בגדול: JESUS SAVES
ומתחת:
but George Best tucks in the rebound!)

ראול גונזאלס 4 באפריל 2008

רונן שלום

תגובתך לזיזו נראית לי תמוהה ביותר.
ראשית אני חייב לציין כי לדעתי הדרישה שלך לטיעונים נוספים לכך שזידאן הוא נכנס לעשירייה הגדולה בהיסטוריה גובלת מעט בגיחוך. יתרה מכך, אני סבור שפלה ומראדונה משקיפים עליו מלמטה. אבל נעזוב לרגע את דעתי האישית (למעשה היא לא כל כך אישית, הרי זידאן נבחר ע"י אופ"א לגדול השחקנים האירופאים בכל הזמנים בשנת ה-50 לאירגון).

אתה טוען כי שחקן גדול צריך להיות טוב בכל הפרמטרים ולחזק את חולשותיו. אני אומר ההפך: דווקא האיטיות של זידאן וחוסר האטלטיות שלו מאצימות את ערכו. המשמעות של העדר תכונות אלו היא ברורה: זידאן היה רב אומן בכדורגל, וככזה הוא לא נזקק לתכונות ששחקן רגיל נזקק להם.

הטיעון הנוסף שלך לגבי מיעוט תארים יחסי הינו חסר כל בסיס. תמיד אפשר לדרוש יותר, אבל זידאן הינו אחד השחקנים המתוארים ביותר בהיסטוריה, כאשר הוא זכה בכל התארים החשובים וכל תואר בו זכה רשום על שמו.

טיעון חוסר הרעב גם אינו גורע מזידאן. כמובן שהטיעון נכון, אבל אין בו כל פסול. זידאן אינו בנוי פיסית למשחק לחימה במשך 60 משחקים בעונה. לכן זה אך לגיטימי כי ינוח על המגרש במשחקים מול אוססונה (גם במשחקים בהם הוא נח הוא ניצח לא אחת). מנגד, בגיל 34 בהארכת גמר המונדיאל הוא שיחק עם כתף שיצאה ממקומה ורץ על המגרש כמו ילד בן 18.

ולסיום, הטיעון לגבי מיעוט הגולים: אמנם זידאן לא היה סקורר גדול. אך הוא גם לא התיימר להיות כזה וזה מעולם לא גרע מההערכה כלפיו. להיפך, העובדה כי לא הרבה לכבוש רק מאצימה את הנתונים המדהימים לגבי כמויות הכיבוש של זיזו המשחקים גדולים:
3 שערים בגמרי מונדיאל
שער בחצי גמר מונדיאל
שער בגמר הצמפיונס
שער בחצי גמר היורו
שער בחצי גמר הצמפיונס
אין לי נתונים מספריים מדויקים, אבל אני בספק אם קיים שחקן נוסף בהיסטוריה עם כמות כזו של שערים במשחקים מכריעים באמת (מעטים הם השחקנים ששיחקו בכל כך הרבה משחקים גדולים).

שלך בהערכה,
ראול

רונן דורפן 5 באפריל 2008

ראול – אנחנו חלוקים מבחינה עקרונית. אתה טוען שאפשר להיות בין עשרת הגדולים בהיסטוריה על יכולת, ואם אתה מוכיח יכולת כזו (וזידאן הוכיח) – אתה לא חייב יציבות יוצאת דופן.

לגבי הבחירה של אופ"א – היא בחירת אינטרנט – ב-2001 בקהאם הגיע שני בבחירת שחקן המאה של מנצ'סטר יונייטד. כשהראתי פה לפני כמה שבועות וידאו של קרויף- כמה צעירים אמרו שהם מעולם לא ראו אותו לפני כן – אז הבחירה הזו כשלעצמה חסרת כל משמעות.

זו הסיבה שאני כן נתפס לסטטיסטיקה ויציבות – האם אתה יכול ביושר אינטלקטואלי להשוות בין 70 דקות מצטברות שראית מיוהאן קרויף, דברים שקראת על פושקש, זידאן שראית הרבה, ורונאלדו שתראה בערך פי עשר מזידאן עד שיגמור את הקריירה (הרי לא צפית בזידאן בשנותיו המוקדמות בצרפת ברמה שאתה חשוף לשחקנים היום.
אמרתי כבר לדעתי מי הבוחרים היחידים שאני מחשיב – עיתונאי ככדורגל זקנים שראו בעיניים את השחקנים הללו. וכל אלו נוטים להגיד שפלטיני היה הצרפתי הגדול ביותר. לעתים הם אומרים קופה או פונטיין.

בגלל זה אגב בחרתי פה להגיד שהשוואה בין מראדונה לרונאלדו היא די חסרת משמעות. המטרה של רונאלדו היה לשמור על מעמד השחקן הטוב בעולם חמש-שש שנים ברציפות. רק כך יצליח להבחין את עצמו מזידאן או רונאלדיניו או ואן באסטן.

שד אדום 6 באפריל 2008

דובר פה על יעילות… (ע"ע Effectiveness).
את זה אני זוקף אך ורק לזכותו של פרגסון.
לפני שלוש שנים, אם רונאלדו היה מחזיר כדור בנגיעה, היינו מתבלבלים שאולי בקאהם עדיין לובש את חולצה מספר 7.
שחרור הכדור בנגיעה, אשר התחילה בפתיחת העונה שעברה ואולי גם קצת לפני, פשוט גרמה בי התרגשות.
הבנתי שזהו, רונאלדו התבגר, פרגי גרם לו להבין שזה יוריד ממנו המון לחץ ויגרום לו לקבל את הכדור במצבים הרבה יותר טובים.
חוץ מזה, שזו חולצה של היונייטד שרונאלדו לובש, וככה זה אצלנו. :)
(נגד אסטון וילה היתה התקפה נדירה שהסתיימה בהחמצה של רוני, שהזכירה את הימים שהיינו רואים 60 מסירות לפני בעיטה לשער… אנחנו לא רחוקים מזה. תענוג!)

בהצלחה היום !!!

Comments closed