פחות מתשע שעות

היריבה
הנה לכם קלישאה קלישאתית מארץ הקלישאות: משחקי גמר מנצחים עם גאווה.
הגאווה של צ'לסי היא לא של צ'לסי אלא של היחידים שם. אבל זה דבר שאין להמעיט בערכו. דרוגבה למשל מלכלך על המועדון ועל כל העולם מהרגע שמוריניו הלך. אבל מתעל את כל האנרגיה הזו למגרש. הריב בינו לבאלאק מול המצלמות במשחק מולנו אמר הכל. הם רבו, התרגזו, סטיב קלארק ניסה לפשר ביניהם, ואז ניצחו את המשחק. באלאק הוא כמובן שחקן שיש לחשוש מהגאווה העצמית שלו. הגרמנים בוחרים היטב את מנהיגי הנבחרת שלהם. ביום שחתם בצ'לסי לגלג על יונייטד ואמר שרצה לבוא לקבוצה שזוכה בתארים. אם יונייטד מנצחת היום זה משפיל במיוחד עבורו.
אשלי קול זה עוד שחקן שאני מאמין שיתאבד על המגרש וישחק באגרסיביות גדולה מול רונאלדו. אני לא חושש מהופעה הירואית של ג'ון טרי, אני פשוט יודע שהיא תתרחש. הוא גם זה שלדעתי אחראי לסיום החזק מאד של העונה בצ'לסי. הוא לכאורה קצת השפיל את גרנט בכל פרשת טל בן חיים. אבל מאותו רגע יש תחושה שבצ'לסי שמים את כל הבעיות בצד ומסתערים על התארים.
ההרכב
אני לא חושב שיש ליונייטד הרכב מתאים או לא מתאים להערב.
אני חושב שכל החלטה שתתקבל לגבי העמדות הפתוחות היא החלטה שניתן להגן עליה. אני מעריך שבגלל החוסן הגופני של צ'לסי קאריק והארגריבס יגוננו מאחרי סקולס בקישור. אבל כל בחירה אחרת היא לגיטימית. אנדרסון היה טוב כמעט בכל המשחקים הגדולים בהם שותף. הוא הרג את ג'ררד ופברגאס ולהדביק אותו לבאלאק יכול להיות רעיון טוב. אפילו פלטשר תמיד טוב נגד צ'לסי.
הרקורד של טבז במשחקי הכרעה לאורך הקריירה מזהיר. אבל החלטה לפתוח איתו לצד רוני לגיטימית כמו החלטה לשלוף אותו מהספסל בהמשך. גם בעמדת הקיצוני השני אפשר לתמוך בכל החלטה. ג'י סונג פארק היה הבחירה שלי בגלל האינטנסיביות והיכולת שלו בחודש האחרון. אבל החלטה נועזת ללכת עם נאני היא בסדר. ולו בגלל הקרנות שלו. ההגנה שלהם ממש לא טובה ואולי צריך לבחון אותה בצורה אינטנסיבית. החלטה לפתוח עם גיגס תיראה סנטינמנטלית. אבל היא תהיה ברוח מנצ'סטר יונייטד.
אני חושב שההחלטות המרכזיות הן לאו דווקא פרסונליות אלא בדברים הקטנים יותר. צריך לאפשר לרונאלדו להחליף אגפים לעתים קרובות. לדאוג שסקולס לא יהיה זה שצריך לרדוף אחרי מתפרצות. אולי להכין חילוף כפול חזק. כמו נגד ליון, מרסיסייד וארסנל.

עוד קצת יותר מ-24 שעות
מבזק מיוחד (שלוש שעות לפתיחה)

18 Comments

אביעד 21 במאי 2008

רונן, אני חושב שאתה צודק לגבי ההרכב וגם לגבי הגאווה. 2 שאלות ההרכב המרכזיות יותר הן דווקא של צ'לסי – עמדות המגינים. האם אשלי קול כשיר או לא (אני בטוח שהוא יפתח. לא מפספסים כזה משחק. השאלה היא עד כמה הוא כשיר) והשאלה המרכזית ביותר בצ'לסי היא בעמדת המגן הימני. בהנחה שרונאלדו ישחק הרבה באגף שמאל, האם צ'לסי הולכת עם אחד משני המגנים הימניים הטבעיים שלה (בלטי או פריירה) או שמא גרנט יתאים את המערך לרונאלדו ויפתח עם מישהו שמטרתו לעצור את רונאלדו, אבל הוא לא מגן טבעי – אסיין. לא משנה מה הוא יבחר, יש בזה יתרונות וחסרונות, אבל יש בזה אפקט פסיכולוגי. האם גרנט עולה עם ההרכב שלו או מתאים עצמו ליונייטד. זה משהו שהוא פחות קריטי ביונייטד כי ברוב העונה היונייטד פתחה עם 2 חלוצים, אבל ברוב המשחקים באירופה פתחנו עם חלוץ אחד. החלטה ללכת היום על 3 קשרים באמצע לא בהכרח משדרת התאמה לצ'לסי אלא אסטרטגיה לאירופה. יהיה מעניין לראות אם גם גרנט מאמין שוידיץ' פגיע וינסה לתקוף אותו עם דרוגבה ואנלקה.
רק מילה לגבי באלאק – בין אם מנצ'סטר תזכה או תפסיד היום, באלאק כבר נתפש בקלקלתו. מנצ'סטר דומיננטית יותר מצ'לסי והלגלוג הזה של באלאק כבר נתפש כשחצנות.

Danny 21 במאי 2008

Since you said it all, i am looking forward to a great game, can't wait to go to the bar, lets go RED

כסיפוביץ 21 במאי 2008

לפי דעתי גרנט עולה היום עם אסיין כמגן שיכול לעצור את רונאלדו ובאלאק+לאמפארד בקישור.
2 חלוצים אצל גרנט?
תשכחו מזה
הוא עולה קודם כל לעצור את השדים
אח"כ לנסות לנצח

לון 21 במאי 2008

בעיניי גאווה חשובה, אבל חשובה ממנה מוטיווציה באופן כללי. אריק קנטונה מסכים איתי…
זה הכח הכי חזק של פרגוסון. זה גם כח חזק של מוריניו. זו חולשה של גרנט .

ביונייטד, אפשר לראות את השפעת המוטיווציה באופן מובהק אצל שחקן כמו פלטשר. כששיחק בליגה נגד הגדולות הוא היה נהדר.
במשחקי הליגה נגד האנגליות הגדולות יש לפרגוסון מסורת לשחק עם יותר אנגלים ובריטים. אני חושב שזה קשור למוטיווציה שלהם שקשורה במסורת המקומית. מעניין האם יתייחס למשחק היום באופן שונה.

לרונאלדו צריכה להיות מוטיווציה להראות שהוא היום הכדורגלן הטוב בתבל. אין במה טובה מזו.
לסקולס יש את המוטיווציה בגלל שלא שיחק ב- 99. לאברה יש מוטיווציה להשכיח את הגמר שלו עם מונקו נגד פורטו. ולאחרים מוטיווציה די פשוטה: לזכות בפעם הראשונה בתואר האירופי החשוב והיוקרתי ביותר לקבוצות.

בצ'לסי שאחרי מוריניו, טרי הוא המוטיווטור המרכזי. ואני מסכים שיש לו תפקיד מכריע בסיום החזק של צ'לסי בליגה.
חלק משחקני צ'לסי הגיעו בשלוש השנים הקודמות לחצי גמר האלופות ומודעים לקושי להגיע למעמד הזה. באלאק הפסיד עם לברקוזן ב- 2002. כך שגם שם לא חסרה מוטיווציה.

דרך אגב, אני לא בטוח שריב נוסף בין באלאק ודרוגבה ייטיב עם צ'לסי. זה יהיה משחק שונה, מחוץ לבית שלהם, ואולי המשחק האחרון של דרוגבה בצ'לסי. אני מקווה שתהיה בעיטת עונשין מוקדמת לצ'לסי והם יריבו עליה. חילופי מהלומות יתקבלו בברכה. אדומים של השופט יהיו מחוייבים…

אני מסכים שאפשר להגן על כל הרכב, אבל כפי שכבר ציינתי, אני חושב שריבוי אנגלים ובריטים רצוי מאוד.
קריק וסקולס ישחקו באופן ודאי ואני מקווה שיצרף אליהם את הארגריבס או פלטשר.
אם רוצים שרונאלדו לא יהיה איום כנף יחיד, אז צריך את נני או גיגס באגף השני, מפני שפארק אינו איום התקפי. ואם אסיין ישחק כמגן ימני, עדיף שיהיה עסוק בהגנה ולא בפריצות קדימה.

והשאלה המרכזית היא האם 2:4:4 כשרוני וטבס ביחד בחוד ורק שני קשרים מרכזיים, או 1:5:4 (שיש הקוראים לו 3:3:4) כשאחד מהם (אצל פרגי ברור שזה רוני) בחוד, רונאלדו באגף אחד ונני או גיגס בשני ושלושה קשרים באמצע.
השנה היו משחקים טובים בשתי השיטות. אישית אני מעדיף את זו בה יש שני חלוצים ויונייטד משדרת שהיא באה להתקיף ולהשליט את מרותה.

birdman 21 במאי 2008

יאללה יונייטד אימפריה!!! לתת להם בראש!!!!!!!!!
בירדמן חלוץ מרכזי!

זיגי 21 במאי 2008

אני לא מפסיק לרעוד מהבוקר

yoni 21 במאי 2008

תאילנד כמרקחה…

ולא בגלל שטאקסין הביא את הסיטי לסיבוב דאווין.

אלון - 66 21 במאי 2008

לדעתי, לפי ההרכב נראה איך המצב רוח, רוני – רונאלדו ללא טבז, יגיד לי שמסתפקים בנסיון לגנוב נצחון בקטנה ואז נקבל שידור חוזר של גמר הגביע האנגלי.
אני חושב שנאני זאת חוליה חלשה במשחק כזה. חוסר הנסיון במשחקים גדולים,
הנטייה לאבד את הראש, האנוכיות המוגזמת והעובדה שהוא לא יורד מספיק מהר לעזור בהגנה.

במשחק מול צ'לסי, כשהיה בימין אשלי קול לקח ממנו כמעט כל כדור,
התסכול שלו גרם לכך שהוא התעקש לעבור בכדרור.

פארק בקיצון, עם קצת יותר ריכוז בכדורים שהוא מקבל ב-16,
יכול להיות הפתעת הערב. מקווה מאוד שיפתח.

מוכן לקבל את גיגסי ב-70 אחרי שהמשחק גמור, לכבוד ההנפה עם סקולסי :))

עודד קרמר 21 במאי 2008

אני עם זיגי. לא מסוגל לדבר, לא מסוגל לעבוד. אני אשכרה רועד שאני חושב על הערב. יש לי הזמנה לאיזה שבעה מקומות לראות את המשחק ואני אשכרה חושב שאני מעדיף ללכת הביתה ולראות אותו במיטה, מתחת לשמיכה.
אבל זה לא חדש. במשחק נגד ברצלונה, באולד טראפורד, ישבתי אולי 60 אחוז מהמשחק עם הראש למטה, הצצתי לכיוון הדשא לכמה שניות וצעקתי בכל הכוח "אמה". זה עבד!

נודניק 21 במאי 2008

מישהו יודע איך צופים בזה דרך האינטרנט? (במדינת העולם השלישי, בה אני חי לא שמעו על ה משחק)

לון 21 במאי 2008

בסקאי ניוז פותחים את המהדורות בדיווחים ממוסקבה ואח"כ מתארים את תלאות ההגעה מבריטניה לרוסיה.
בעוד שאצלנו עוסקים בזוטות כמו השלום עם סוריה או חקירת ראש הממשלה.
יוחזר המנדט הבריטי !

Mark Selby 21 במאי 2008

"יוחזר המנדט הבריטי !"
Amen
יש לי הרגשה שאם ננצח, לחתול או לפלטש יהיה חלק גדול בזה איכשהו.

תומר 21 במאי 2008

במקום שיהיה זה יום חג בו אתרכז בגמר גביע אירופה, כל היום אנשים שיגעו אותי על אברם.
"נו,מה נראה לך שאברם יעשה היום?"
"איפה אתה רואה את המשחק של אברם?"
ועוד כמה דוגמאות מעוררת בחילה.אם עד אתמול רק רציתי משחק טוב ולא הייתה חשובה לי התוצאה(למרות שיש לי טיפה יותר סימפטיה ליונייטד מלאוליגרכים),אז עמישראל הפך אותי לאוהד יונייטד לערב אחד.הכל כדי להשיב לי את אירופה.

זיגי 21 במאי 2008

אני יוצא לתל אביב. יש למישהו המלצה לפאב עם בירה טובה ואנשים אדומים באמת?

לון 21 במאי 2008

נסה את מ.א.ש. בדיזנגוף. או את "מולי בלומס" במנדלי פינת הירקון.

עודד קרמר 21 במאי 2008

ב-מ.א.ש. יש סיכוי לפגוש גם ישראלים אוהדי אברם שרוצים "אווירה". הבעלים של המולי בלומס, רוני, הוא אוהד מנצ'סטר שרוף. אין לי ספק ששם תוכל לקבל סביבה אוהדת

זיגי 21 במאי 2008

נודניק- אתה צריך להוריד תוכנה כמו sopcast, tvants וכו'
אני יכול להמליץ על http://www.live-footy.org אפשר להוריד דרכם את התוכנה (ומומלץ להכנס מוקדם יחסית)

שי 21 במאי 2008

איזה יום גדול, גם סיימתי תבגרות!!! וגם גמר ליגת האלופות רק חסר לי שגרנט יהרוס לי את היום המיוחד הזה. למרות שכל עוד הוולשי והג'נג'י בשורותינו אני לא ממש מודאג.

Comments closed