אלכס האדום

אני לא חושב שהערצתי את אלכס פרגוסון הרבה פעמים יותר משהערצתי אותו היום, כששמעתי מה אמר על נשיא ריאל מדריד רמון קלדרון, בעניין רונאלדו. מסתבר שקלדרון אמר משהו על כך "שהעבדות כבר בוטלה" – מתוך דאגה כנה לתנאי החיים של רונאלדו ונסיונו לשחררו לחופש במדריד. פרגוסון אמר על קלדרון את המשפט הבא: “האם הוא אמר את זה לפרנקו".
כלומר הזכיר לנו בדיוק מיהי ריאל מדריד. מיהי האריסטוקרטיה המדרידאית שמממנת אותה. מי הדיקטטור הרצחני שעשה ממנה קבוצה גדולה. והוסיף עוד עקיצה קטנה על כך שיש מועדונים עם ערכים הרבה יותר מכובדים, והביא כדוגמא למועדון כזה את מועדון הכדורגל ברצלונה. במקרה.

הערה חשובה: אל תבינו מהדברים כאן שאני חושב שמנצ'סטר יונייטד תמיד מתנהגת בסדר בשוק ההעברות. היא גרועה כמו כל המועדונים הגדולים, חוץ מריאל מדריד שהיא גרועה יותר. והיא לא יותר גרועה בגלל שהיא קבוצה יותר גדולה (היא לא באמת הכי גדולה אם לא מחשיבים את השנים בהן הייתה הקבוצה היחידה בלי הגבלת זרים), ולא בגלל מישהו שקשור להיסטוריה הנפלאה של הכדורגל בקבוצה. אלא באמת בגלל האוליגרכיה המדרידאית שמאחריה שחושבת שהיא מעל החוק.
*

ולעניין רונאלדו ופרגוסון. כל עוד זה היה ריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד והביזנס של הכדורגל הייתי באמת קצת מודאג מהעניין הזה. כי רונאלדו כנראה באמת חושב ברצינות על ריאל מדריד. ולגלזרים באמת יש קצת חובות. אבל עכשיו אני רגוע לחלוטין בענין הזה. הייתה לי תחושה שפרגוסון לא מזדקן אלא רק הופך צעיר יותר. השנה היא 1959 או 1960. ואלכס פרגוסון הצעיר שוב מנהיג שביתות במספנות בקלייד. והדיקטטור הפשיסט האחרון של היבשת הוא פרנקו. וקבוצת הכדורגל שלו היא ריאל מדריד. והוא לא הולך לוותר להם על שחקן שהוא גידל.

מחשבות ביום שאחרי
הפועל חולון

186 Comments

גיל 24 במאי 2008

כל עוד פרגוסון ישאר המנג'ר לא צריך לדאוג יותר מדי. הוא עדיין צעיר. בטח בהשוואה לג'ו פטרנו שאמר אתמול בבדיחות שהוא חושב לאמן עוד 10-15 שנים.

השאלה שלי היא אחרת: בפסל שיקימו לכבודו אחרי שהוא פורש, ישימו גם מסטיק?

רועי 24 במאי 2008

רונן-אני לא מאמין שאתה ופרגוסון עדיין מדברים על מישהו שהיה הבעלים של הקבוצה לפני יותר משלושה עשורים הקבוצה התפתחה השתנתה ומיצבה את עצמה כגדולה והטובה בעולם בלי כל קשר לפרנקו. ובאמת נחמד שאתה מנסה לשכנע את עצמך בכל מיני תירוצים מופרכים לגבי גדולתה של ריאל.

בני 24 במאי 2008

ריאל תמיד התאפיינה בכוחנות וביהירות. שמחתי שהגלקטיקוס התנפצו כי זו דוגמא רעה לאיך מנהלים מועדון כדורגל. פרגוסון גם הזכיר את ה'מארקה' שמשמש כשופר של ריאל ומציף מדי יום בשטויות מגויסות מטעם ריאל.

פרגוסון נמצא בשיאו וכבר בימים הקרובים אני מצפה לעסקאות הנדרשות בשביל שיונייטד הנוכחית תתחזק במקומות הנכונים ותסתער על התארים גם בעונה הבאה. פרגי אמר שהוא מתכוון להשתמש בגיגס וסקולס 25-30 משחקים בעונה כך שנראה את אנדרסון הרבה יותר בעונה הבאה.

רונן דורפן 24 במאי 2008

רועי – כשלא תכתוב שפרנקו היה "הבעלים של הקבוצה" אז אולי אפשר יהיה לנהל דיון רציני על ההיסטוריה של הקבוצה שאתה אוהד. ומה לעשות ששש מתשע הזכיות כן היו בעידן פרנקו, ולא בעשורים מאז. בעשורים מאז היא קבוצה גדולה מאד. לא יותר ממילאן.

קורא 24 במאי 2008

ובאשר לריאל, עוד לא אמרנו מילה על החובות העצומים שלה לממשלת ספרד, זו עדיין הקבוצה של ספרד, ושלא ימכרו לנו סיפורים.

גיא 24 במאי 2008

עם כל הכבוד, מה שיקרה זה מה שרונאלדו ירצה. ופרגי וקלדרון יכולים להתנצח עד מחר. אין לזה כל חשיבות.
יונייטד צריכים להבין שאם רונאלדו אכן חולם על ריאל, הם צריכים לתת לו ללכת. כי הראש שלו לא יהיה בקבוצה, וכל שנה הוא יעביר אותם את אותה סאגה מייגעת שבסופו של דבר פוגעת בקבוצה.
התפקיד של יונייטד הוא לא לשכנע את רונאלדו להישאר עוד שנה/שנתיים/שלוש אלא לגרום לו לרצות לשחק במנצ'סטר יונייטד הגדולה. אלופת אירופה, אלופת אנגליה, והקבוצה שלה הוא חב את מעמדו ויכולתו.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 24 במאי 2008

טוב שציינת שגם ידה של יונייטד במעל וגם פרגוסון לא פעם שבר את לבם של אוהדי קבוצות המכונות קטנות ובשל הכישלון המתמשך בפיתוח שחקנים צעירים איכותיים במערכות הנערים והנוער של יונייטד שדד את אוהדי הקבוצות הקטנות משחקנים שגדלו באותם מועדונים.
אם רונאלדו יחליט בימים הקרובים שהוא סיים את דרכו ביונייטד פרגוסון יאלץ להשלים עם ההחלטה.

אמיר 24 במאי 2008

רונאלדו לא יעבור נקודה!יש לו יותר מידי מה להפסיד ממעבר והוא גם יודע זאת.
כרגע הכל סובב סביב פתיחת הוחזה והפיכתו הרשמית לשחקן בעל המשכורת הגבוהה ביותר בעולם..יונייטד יצטרכו לחפור עוד קצת בכיסים ולמצב אותו סביב ה- 200,000 לשבוע.
ראיל מדריד של העשור האחרון הוא מועדון מגעיל!בלי להיכנס לבדיקות מדוקדקות אני לא זוכר שאחרי ראול וגוטי צמח שם שחקן משמעותי כלשהו במחלקת הנוער שלה שגם הגיע להרכב הבוגרים.
כמו שפרגי אמר אתמול…מכרנו להם את בקס ורוד כי רצינו!!

רועי 24 במאי 2008

רונן- בסדר אל תתווכח על טעות דפוס שלי שנעשתה בחוסר שימת לב אני יודע יפה מאוד שהוא לא היה הבעלים וריאל הייתה קבוצת הבירה והוא לקח אותה תחת חסותו.

רועי 24 במאי 2008

אמיר- אשמח אם תזכיר שחקן משמעותי ממחלקת הנוער של יונייטד בעשור האחרון ולא רוני ורונאלדו לא נחשבים.

לון 24 במאי 2008

איזו תגובה נפלאה של פרגוסון. האיש הולך ומשתבח.

מה שיפה בתגובה הזו, שפרגוסון הוריד את הככפות, הסיר כל עכבות ונימוסים והכה בריאל במקומות שהכי כואבים לה.
וזה גם מראה שיצטרך לקרות משהו יוצא דופן באמת, כדי שהוא ישחרר את רונאלדו בזמן הקרוב.

ריאל נוהגת כקבוצת הכדורסל של מכבי ת"א. זו ההתנהגות של "אתה בחרתנו", "נולדנו אלופים", "לנו הכל מותר", "כל מי שנרצה יגיע אלינו", "לא סופרים אף אחד".
הגיע הזמן שמישהו יחזיר להם חזק וכואב.

עזי 24 במאי 2008

אמיר, אם אתה לו זוכר את איקר קאסיסאס כנראה השוער הטוב בעולם, אתה בבעיה. ויש את מיגל טורס ורוברטו סולדאדו – כולם גדלו בנוער של ריאל, ואם אתה מוריד את גוטי וראול תוריד את סקולס וגיגס. תישאר עם ווס בראון וג'ו אושיי, לא יותר טוב.
ואם אתה מסתגל על הסכל המורחב של מנ.יונייטד, ומחשיב את כריס איגלס וטום היטון, יש בריאל כשמונה שחקנים כאלו, חלקם כבר נופיעו במשחקי ליגה וגביע פה ושם, מיגל אנחל נייטו גם בליגת האלופות.
ריאל אחד המועדונים הגדולים שמשתמש בהכי הרבה שחקני בית, יותר מברצלונה, יותר מרוב המועדונים הגדולים בפרמיירליג. ואידך זיל גמור

רונן דורפן 24 במאי 2008

אני מסכים פה עם עזי… אבל אין לדיון הזה קשר לשחקני בית. יונייטד מכל מיני סיבות (בעיקר חוק 90 הדקות) מאמינה עכשיו ברכש צעיר מאד ולא שחקני בית.

רועי 24 במאי 2008

רונן- אני חושב שלשחקני בית יש קשר מאוד גדול לדיון פה, אתה מנסה להציג את ריאל כמועדון מפלצתי, ולדבר על דברים חיובים במועדון מאוד קשור לדיון.

אור 24 במאי 2008

רונן אפשר קישור לדברים המלאים?
באתר הרשמי של יונייטד כתוב רק חלק ממה שאמרת.

תומר 24 במאי 2008

עם כל הכבוד,אני לא רואה סיבה לגייס את פרנקו לסיפור הזה.מה ריאל אשמה שהיא הייתה צעצוע של רודן אכזר?יש כמה מועדונים היום שהם צעצועים של אנשים אכזריים לא פחות(יאללה בית"ר!!!).
יש מספיק צביעות עכשווית בדבריו של קלדרון(שעומד בראש תאגיד ענקי שאחראי בעקיפין ולא כלכך בעקיפין לניצול ועבדות,גם יונייטד). דווקא הייתי זורק מילה לכיוונו של שוסטר,מקלדרון אינני מצפה לכלום,אבל שוסטר שהוא איש מקצוע וספורטאי עבר מלהג בוקר וערב על מה רונאלדו רוצה ולא רוצה ומה יהיה בעתידו.התנהגות מאוד לא קולגיאלית ולא מתאימה אבל מה אפשר לצפות מאדם שעבר את הקווים האסורים מברצלונה לריאל?

עינב 24 במאי 2008

כאדם שמבכר את מדריד בכל יום על ברצלונה, צר לי על האמירה האומללה של קלדרון ואני מקווה שיועץ התקשורת שלו יידע להחזיק בפעם הבאה גרב בכיס, כדי לדחוף אותה לפיו בפעם הבאה שתהיה שם מצלמה.
אבל כל זה לא קשור לשחקני הבית. ריאל מדריד גידלה שחקני בית מעולים בכל שנותיה, וכמו שעזי אמר בוודאי יותר מברצלונה. גם במימד הלאומי, ריאל תמיד ידעה להשתמש בספרדים שלא באו משורותיה ולהופכם לסמלים משמעותיים(כמו היירו שגדל בויאדוליד אם אני זוכר נכון, חבל שהפרידה ממנו לא הייתה נעימה כל כך) או איבן הלגרה. כל זאת נעשה אפילו שכל אחד מהם לא היה הטוב בתפקידו בעולם ובכסף היה ניתן להשיג יותר. אבל אין קשר לדיון הנוכחי, פשוט מאד כי ריאל הרוכשת היא יצור בולמוסי, כמעט אובססיבי. חבל שקלדרון, שעד עכשיו הוכיח אינטליגנציה ומתינות ונתן למיאטוביץ' לנהל את העסק, הולך בדרכו של פלורנטינו פרז השחצן.
לכן, אם ייגעו ברונאלדו, זה יהיה צעד מדרידיסטי מטופש, המשך ישיר לקניות מטופשות משנים קודמות לא כי היה צריך, אלא כי היה אפשר.

legal alien 24 במאי 2008

Reminds me of Fergie's reaction when heintze wanted to move to that other team. When the sir draws the line, no one can cross it.

רועי 24 במאי 2008

אני מסכים עם תומר בנוגע לפרנקו, מה ריאל הייתה אמורה לעשות כשדיקטטור שליט המדינה שלך רוצה להשתלט על הקבוצה? רונן נכנס פה לאירועים היסטורים שלא קשורים בכלל לכדורגל, במה אשמה ריאל כמועדון כדורגל במעשיו של פרנקו?

באבא ימים Old Timer 24 במאי 2008

רונן בחייאת!

עידן פראנקו עבר מן העולם כמו גם עידן שביתות פועלי המספנות. אלכס האדום רב כבר עם הבלבית על הביצים של סלע גיברלטר. אתה רוצה להיות רגוע בעניין רונאלדו, אהלן וסהלן. אבל אם אלכס מתעקש זה לא בגלל שהוא צ'ה גווארה אלא בגלל שהוא חזיר קפיטליסטי כמו כולם. כמו כל חזיר קפיטליסטי אין לו בעיה לעשות שימוש בטיעונים סוציאליסטים כדי להשיג את המטרה.

זיזו 24 במאי 2008

אין צורך לתקן את מה שלא שבור.
רונאלדו נמצא כרגע בסיטואציה חלומית, ספק אם הוא יוכל למצוא את אותו תלכיד שכל כך מתאים לו.
מבחינה מקצועית עזיבה של רונאלדו את מנצ'סטר ללא ספק יהיה המהלכים המטומטמים שראינו משחקן.
בנוסף, אני תמיד בעד ששחקנים יעשו את הקריירה בקבוצה אחת. זה יוצר זהות והופך אותם לסמלים לנצח.
אני מקווה בשבילו שכל הסיפור הוא רק החוזה.
אולם, אם חלום חייו הוא הצלחה בליגה הספרדית (הגיוני מאוד) והוא מוכן לסכן את מורשתו בכדי להגשים את החלום, כל הכבוד לו.

לגבי הנוער של ריאל. הוא מפיק את כמות השחקנים הגדולה בעולם. לא עובדה מבוססת אבל הנחה הגיונית בהתחשב בעובדה שנדיר למצוא קבוצה בספרד ללא בוגר המועדון.

ריאל, למרות חוסר הפרגון המדהים שהיא מקבלת, שברה העונה את שיאי הליגה הספרדית לצבירת נקודות והבקעת שערים. יותר מחביבי התקשורת של קטלוניה בשיאם. בהחלט לא רע.
אבל… רכישת רונאלדו, אם תהיה אפשרית, היא פיתוי שהם לא יוכלו לעמוד בו (כמו כל מועדון אחר שיוכל).

למשמר המוסר, עשו לי טובה. כדורגל מודרני הוא עסק של עשרות מיליארדים. אם הבעיה שלכם איתו היא מעבר על החוק המגוחך של איסור הצעות לשחקן תחת חוזה, אתם מאוד תמימים.
איזה כוחניות, מה זה השטויות האלו. זה ביזנס והם צריכים לרכוש אותו ממנצ'סטר. אם מנצ'סטר תסכים, הרי שיש עסקה ושני הצדדים רצו בה. אם לא, אז אין.

מוסר תחפשו בדרישה ממועדונים כמו ריאל ומנצ'סטר להשמיע קול כאשר עשרות אלפי אנשים זקוקים לעזרה במדינות בהם היא עושה את כספם, לא כאשר הם רבים על הזכות לתת לילד בן 23 200,000 פאונד בשבוע!

אמיר 24 במאי 2008

עזי – צודק..ברח לי איקר(שוער ענק..)אבל בזה זה נגמר..גם אתה יודע!טורס וסולדאדו מחממים את קצה הספסל.
רועי – יונייטד תמיד ייצרה שחקניי בית להרכב הראשון,כמו שרונן אמר היום זה לקנות אותם צעירים מאוד ולטפח..
ממש לא ברור שרונאלדו היה הופך למי שהוא היום בגילו אם היה מגיע למועדון או למנג'ר אחר.

רפאל 24 במאי 2008

לרועי ותומר:
בלי לפגוע, אתה די בורים בהיסטוריה של הקבוצה שאתה אוהדים, בהיסטוריה של הכדורגל בספרד ובהיסטוריה של המאה ה-20 בספרד בכלל..
"מה ריאל הייתה אמורה לעשות כשדיקטטור שליט המדינה שלך רוצה להשתלט על הקבוצה?"
"מה ריאל אשמה שהיא הייתה צעצוע של רודן אכזר?"
לא מציע לך לדקלם את הציטוט הנ"ל בכיכר ציבורית בולנסיה או ברצלונה..
בהנחה שאתם לא קוראים ספרדית, ניתן למצוא לא מעט ספרים באנגלית הדנים בחיבור בין ריאל מדריד לשלטון הדיקטטורי בימי פרנקו, וגם בקשר הון-שלטון בינה לבין המוסדות המוניציפליים והממשלתיים כיום…(ואיך אומרים: סיפורי האיצטדיון ומחיקות החובות הם רק "קצה הקרחון")
ריאל מדריד היא אחד הסמלים הבוטים והמדוסקסים ביותר באירופה שלאחר המלחמה לקשרים מושחתים בין גופים פרטיים וממשלתיים.

רועי 24 במאי 2008

רפאל- אני חושב שאחרי הכול ריאל היא תוצר מהנסיבות של המדינה שלה זוהי התרבות שהשתרשה בממשלות ספרד לדורתיה לסייע לריאל, אי אפשר להאשים אותם על שקיבלו את העזרה. כל מועדון אחר היה נוהג כמוהם למשל יונייטד עכשיו בחובות כספיים, מישהו פה חושב שאם ממשלת בריטניה הייתה מציעה למחוק אותם הם לא היו מקבלים את זה?

רונן דורפן 24 במאי 2008

תומר ורועי. האם קראתם בפוסט את המשפט שאומר "לא בגלל מישהו שקשור להיסטוריה הנפלאה של הכדורגל בקבוצה". לפני שקפצתם.
האנשים שאני מגנה בריאל מדריד הם משפחות הכסף של מדריד – שקלדרון, פרז ודומיהם משתייכים אליהם, שמייצגים את הצד הכוחני של ריאל. וצר לי לומר – אלו אנשים, בלי קשר לעיסוקיהם בכדורגל, שהצטערו שנים די ארוכות על נפילת הדיקטטורה.
פרנקו לא השתלט על ריאל בניגוד לרצונה – אלא ברצונו המובהק של סנטיאגו ברנבאו. גם רוויזיוניסטים היסטוריים לא יכחישו את זה.

רועי 24 במאי 2008

רונן- לא אמרתי שזה היה בניגוד לרצונה של ריאל אלא שגם אם היו רוצים לוותר על התמיכה זה היה בלתי אפשרי הם היו צעצוע בידיו של פרנקו.

רונן דורפן 24 במאי 2008

רועי – לא בטוח שזה מדוייק. פרנקו לא יזם את זה שהוא יהיה מעורב בכדורגל והרבה שנים לא היה אכפת לו מזה. ברנבאו כנראה יזם הרבה מהקשר.

רפאל 24 במאי 2008

הממ.. צר לי רועי אבל אתה ממש ממש טועה עובדתית .
ומוזר שמי שחי בישראל 2008 רואה דברים בצורה כזו :)

רועי 24 במאי 2008

רפאל- במה אני טועה? אתה בעצמך אמרת שיש הוכחות לסיוע של ממשלות ספרד לריאל.

אביעד 25 במאי 2008

שימו לב, רונן אמר שיונייטד לא חפה מפשע ולא שאר מועדוני העל. אבל בדיוק כמו שציינתי כאן לפני שבוע – ריאל גרועה יותר מכולם.
איזה מנהלים של מועדון אחר בעולם מתבטאים בתקשורת בקצב של פעם בשבוע בקשר לשחקן של קבוצה אחרת? שימו לב שאני לא מדבר כאן על שמועות וספקולציות שרצות בתקשורת אלא על התבטאויות רשמיות. אז בשנתיים האחרונות זה רונאלדו (וקצת פברגאס) ולפני כן קאקא ולפני כן טוטי. זו שיטה בזויה של ריאל מדריד ולכן פרגוסון צודק.
רועי – צר לי אם אתה באמת חושב שריאל לא "ביקשה" את מחיקת החובות, זה לא משהו שבמקרה "נפל" לחלקה של ריאל. זו פשוט חלק מההתנהלות ההסטורית של המועדון, ואם מישהו חושב שריאל הייתה במעמדה כיום ללא השנים הארוכות של פרנקו, הוא טועה.
עזי – משום מה נראה לי שמס' שחקני הבית המשמעותיים בבארסה גדול בהרבה מזה שאצל ריאל – ואלדז, פויול, אולגר, צ'אבי, מסי, דוס סנטוס, קרקיץ', רודרי (אסולין?).

דוד מירושלים 25 במאי 2008

תומר – "יש צעצועים בידיים של אנשים אכזריים לא פחות (יאללה בית"ר!)", אתה רציני בעניין?
ואני אוהד בית"ר שממש לא שמח על כל השידוך הזה עם המיליארדר הנ"ל…
האם לדעתך ארקדי גיידמאק אכזרי לא פחות מפרנקו?!
מה אתה יודע על מלחמת האזרחים הספרדית?
לגבי ההיסטוריה של ריאל מדריד, אין ספק שהיא לא כ"כ נחמדה אבל עד כמה אוהד של ריאל בארץ בשנת 2008 אחראי למה שעשה רודן כלשהוא לפני 40 שנה מינימום?
זאת כמובן לא סיבה לסבול את הקבוצה שה'גלאקטיקוס' שלה בשנת 2005 ייצגו את המכוער ביותר בכדורגל העולמי (למעט הנשיא שלהם אז).

זיזו 25 במאי 2008

מסי ודוס סנטוס שחקני בית?!
אנשים סולדים מריאל בגלל רכש מסיבי ויקר. כאילו שזה השחתה של הכדורגל.
שטותיות. הטרוף בשוק השחקנים החופשיים הוא תוצאה של גדילת הענף למימדים כלכליים אדירים. הטובים ביותר בכל תחום בעל ערך כלכלי גבוה מצפים לקבל את הסכומים הראויים ואין אם זה שום בעיה.

שחקנים כמו מסי ודוס סנטוס הם ייצוג של איבוד הגבולות בכדורגל. רכישת שחקנים בגילאי הילדים והנוער הוא השינוי האמיתי בשוק הכדורגל. אם זה יגמר, אולי יהיה סיכוי שנוכל לראות כמה קבוצות מליגות שונות בצ'מפיונס ליג אחרי אפריל.

ושאף אחד לא ינגב את הדמעות על הסיפור ההומניטרי של העזרה הלבבית של בארסה למסי.
אם הם רוצים לעזור לילדים עם בעיות, יש לי כמה מועמדים בשבילם שלא יהיו שווים בעתיד 80 מיליון יורו!

עזי 25 במאי 2008

אביעד, העלייה של דס סנטוס וקרקיץ' לבוגרים קמת שינתה את התמונה, ונכון שהם כמו מסי שיחקו בברצלונה מגיל נוער אבל מי שמשחק בנבחרת ארגנטינה, או מקסיקו או ישראל הוא עבורי לא בדיוק שחקן בית. ובעונה שעברה היו לריאל 9 שחקני בית אמיתיים בסגל הראשון לעומת 4 של ברסה.

רונן דורפן 25 במאי 2008

עזי – אתה קצת מתקשה להסתגל למציאות החדשה. זה עולם של מהגרי כדורגל. בערים עשירות לעולם לא יגדלו ילדים מספיק טובים לקבוצות שם. לפחות לא למאסות

זיזו – זו הסיבה שלא הייתי מוכר את רונאלדו ב-100 מליון יורו. כי תאורטית אפשר לקנות שלושה סופרסטארים במחיר הזה. אבל יום אחרי הרכישה הזו פתאום קארים בנזמה יהיה שווה 75 מליון.

רועי 25 במאי 2008

אביעד- לא אמרתי שריאל לא רצתה את מחיקת החובות או לא ביקשה אותם. רונן- ברגע שנוצר הקשר עם המשטר של פרנקו היה בלתי אפשרי להשתחרר ממנו יכול להיות שהוא איבד עניין במהלך הדרך, בדיוק כמו שילד מאבד עניין בצעצוע, אבל אנשים כמו פרנקו זה לא מהסוג של אנשים שהיו נותנים לריאל להשתחרר מהאחיזה שלו בשנייה שמישהו אחר היה מנסה לשחק עם הצעצוע שלו הוא היה מתעניין מחדש.

רונן דורפן 25 במאי 2008

רועי – למה אתה חושב שמישהו רצה להשתחרר מהאחיזה של פרנקו. מאיפה ההמצאה שמישהו רצה להשתחרר? ברנבאו היה פשיסט אידיאולוגי ומילא את המועדון בכאלו.

אביעד 25 במאי 2008

זיזו, מסי משחק בברצלונה מגיל 12. הוא שחקן בית לכל דבר ועניין ואם היה בוחר בכך, יכל לשחק בנבחרת ספרד ולא בנבחרת ארגנטינה אותו דבר לגבי דוס סנטוס. בין אם נאהב את תופעת הגלובליזציה בכדורגל או לא, היא קיימת. ברצלונה השקיעה במסי מגיל 12 כשלא היה ברור עד כמה טוב יהיה אם בכלל והוא שחקן בית שלה.
עזי, איך בדיוק היו לבארסה רק 4 שחקני בית בעונה שעברה? בהנחה שאתה מתייחס ליונת 2006/7, היו בסגל של בארסה לפחות 6 שחקני בית (ואלדז, פויול, אולגר, צ'אבי, מסי, רודרי) וזה עוד מבלי שאכיר את הסגל המלא של בארסה כולל שחקנים שמגרדים את קצה הספסל באימונים (ובספירה שלך לגבי ריאל בוודאי נכללו שחקנים כאלה).

רועי 25 במאי 2008

רונן- גם לי וגם לך לא יכול להיות מושג מה היה הלך הרוח במועדון באותם ימים, גם אם יושב הראשנשיא (לא זוכר מה סניטאגא ברנבאו היה)רצה בקרבתו של פרנקו זה לא אומר שכולם היו מרוצים מהעובדה שריאל נשלטת על ידי דיקטטור.רק אמרתי שברגע שהיה קשר בין ריאל ופרנקו לא היה ניתן להשתחרר ממנו גם אם רצו ואני לא אומר שהיה איזה רצון להשתחרר ממנו אלא שבכל מקרה זה היה בלתי אפשרי ריאל נהפכה לחלק במשהו הרבה יותר גדול מכדורגל.

רונן דורפן 25 במאי 2008

רועי. למה אין מושג? יש חוקרים שעושים מחקרים, הם כותבים ספרים, ואפשר ללמוד לא מעט מהם.

אביעד 25 במאי 2008

עזי, עוד דבר – לפי ההגדרה שלך, גיגס, פלטשר וא'ושיי לא שחקני בית של מנצ'סטר (קבוצה אנגלית) כי הם משחקים בנבחרת וויילס, סקוטלנד ואירלנד.
עבורי המבחן למיהו שחקן בית הוא שחקן שעבר את כל או רוב התחנות בקבוצה עד שהגיע לסגל הבוגר.
זיזו, אתה מורשה שלא לנגב את הדמעות על הסיפור של בארסה ומסי, רק שאתה מתעלם מעובדה מרכזית – בארסה עזרה למסי כשלא היה כ"כ ברור שהוא יהיה שווה 80 מליון יורו, הם עזרו לו במצב בו היה סיכוי לא רע בכלל שהוא לא יהפוך לשחקן כדורגל מקצועני. ברור שהם לא הומניטרים כאלה גדולים ולא היו עושים דבר דומה לגבי ילד עם בעיה רפואית דומה אך ללא כישרו כדורגל. אבל הם בכ"ז לקחו את הסיכון על עצמם ואת זה לא תוכל לקחת מהם.

אביאל 25 במאי 2008

כרגיל כאן בבלוג :) כל מילה של פרגסון היא קדושה…

צ'לסי קבוצה מגעילה כי יש היא בבעלות פרטית (כאילו שאין גלייזר), כל קבוצה שקונה שחקנים בהמון כסף היא מגעילה (ריאל את צ'לסי) כאילו שקנו את פרדינדד הם לא שברו את שיא הקניה על תשלום של שחקן באנגליה, רוני, נאני, אנדרסון וטבז (ואני לא בקיא עד כדי כך ברכישות של מנצ'סטר), בקיצור רונן כמו שכתבתי לי כאן פעם בדיון על בית"ר שאני "רואה דרך המשקפת של אוהד" – בדיוק כמו כולכם כאן, אז אין כזה ברע בקבוצה שיש לה כסף ושמרגישה שהיא יכולה לקנות את מי שהיא רוצה זה טבעי מאוד בעולמנו.

בקשר לפרנקו וריאל, הם לא יותר גזעניים ופשיסיטים מאוהדי ברצלונה, מי שראה את המיני סדרה אנטישמיות היום, נוכח לדעת שהמועמד המוביל לנשיאות ברצלונה היה יהודי ושנודע לכולם שהוא כזה הוא צנח בסקרים פרש ותמך בנוכחי), אז די עם כל הצביעות כאן, מנצ'סטר היא לא הקבוצה המושלמת שכולכם חולמים ומדברים עליה כאן ופרגסון לא כזה צדיק – ראינו איך הוא ניגש לשופט במחצית גמר הצ'מפינוס ונזף בו, מענין איך הייתם מגיבים אם אברם היה עושה את זה…

בקיצור די להלל את מנצ'סטר ! הם בדיוק כמו כולם :)

יואב 25 במאי 2008

זאת טאקטיקה ישנה של ריאל. לגרום אי נחת לשחקן ולרטינות מצד הקהל שלו שמפקפק בנאמנותו, הפרד ומשול קלאסי..עד שהקבוצה נאלצת למכור.
מסכים לחלוטין עם רונן.
אלכס הכניס עוד משפט לפנתיאון המשפטים המופלאים שלו. טופ טן.
מבחינה אירופאית, מילאן היא הקבוצה הגדולה ביותר בשלושה עשורים האחרונים.
לא ארצה שרונאלדו ילך, אך רק בתנאי שהוא מחוייב לקבוצה לחלוטין.

רונן דורפן 25 במאי 2008

אביאל – מי שעשה עניין מיהדותו של אותו מועמד הייתה עיתונות הספורט של מדריד.

אביאל 25 במאי 2008

מצטער על כל השגיאות בהקלדה…

ולעזי – אם אני לא טועה מיגל טורס מריאל מדריד הגיעה שנה שעברה ביחד עם גאגו והייגווין מארגנטינה…

אביאל 25 במאי 2008

ועוד משהו, מצטער על ההצפה, פשוט מקודם הגבתי ישירות לטקסט…

למה לעזאזל אסור לי לאהוד את ריאל מדריד כי איזה רודן מטופש בשם פרנקו אימץ אותה ?! אנשים כאן באמת מגזימים, ושוב אני מוכיח את טענתי שאם ריאל מדריד רוצה את רונאלדו וזה רע למנצ'סטר בוא נשנא את ריאל, נקרא להם גזענים ופשייסטים ובקיצור נכפיש אותם כמה שיותר, מזכיר לי את הספינים של עורכי הדין ויועצי התקשורת למינהם של משה קצב ושל אותם פוליטיקאים :)

רועי 25 במאי 2008

רונן- באמת ממתי האנשים בברצלונה מקשיבים לעיתונות הספורט במדריד. אביאל-מיגל טורס הוא שחקן בית שעלה לקבוצה הבוגרת ממחלקות הנוער בערך באותו זמן שבו גאגו והיגואין הגיעו מארגנטינה.

ר. 25 במאי 2008

זה קצת מעניין שהדיון כלל לא נגע במצב המעט הזוי בו שחקן (טוב ככל שיהיה), תחת חוזה, בערב זכייתו בדאבל, מעלה בכלל את הרצון לעבור קבוצה (מבלי שאף מנג'ר יטיח בו שום נעל…)

עצם העובדה שפרגוסון בכלל בוחר להגיב בדיון התקשורתי סביב הסיפור – במקום להתעלם ולזרוק על הילד זוג נעליים ובתוכם ג'ון אושיי – מעיד על החשש ממעבר שכזה. אולי כי פרגוסון יודע שהפוטנציאל עוד לא מומש במלואו.

זה גם מראה הרבה על האופי של רונאלדו. קצת מעליב אותי בתור אוהד שאנחנו צריכים לספוג כזה יחס למועדון.

אני לא אוהב אותו. אני לא אוהב את ההרגשה החמוצה הזאת בלב של להתרגש מגול שלו ואז לראות את ההמבט היהיר והמעורר חלחלה שלו.

גיל 25 במאי 2008

אני חושב שאם רונאלדו באמת רוצה לעבור אז שום דבר לא יוכל למנוע ממנו את זה. זה יראה שמה שמעניין אותו זה בעיקר הכסף מאשר לנסות להשתפר כשחקן. אני באמת לא מבין למה שחקנים שפורחים ונמצאים במועדון מצליח מאוד שבנוי בדיוק בשבילם רוצים לעבור. זה סיכון גדול מדי כי מעבר למועדון אחר, גדול ככל שיהיה, לא מבטיח הצלחה והתאמה אליו.

אדם 25 במאי 2008

אני לא מבין את המשפט הזה היא לא באמת הכי גדולה אם לא מחשיבים את השנים בהן הייתה הקבוצה היחידה בלי הגבלת זרים. מותר לי להתעלם רטרואקטיבית מתארים של מכבי כדורסל שהושגו עם אלישע בן אברהמים למיניהם?

זיזו 25 במאי 2008

שאלה לחברי הצבא האדום?
אתם נוטים להשוות את ה"כוחניות" של ריאל ושל מכבי ת"א.
למשל, פיתוי וקניית כישרונות צעירים של קבוצות קטנות יותר.

אז רכישת ווין רוני היא לגיטימית כנראה בגלל שהיא משרתת את החברה, לא?
כמו שהחבר סטאלין אמר: אם האופוזיציה מתפרקת מנשקה, הכל טוב ויפה. אם לא, אנחנו צריכים לעזור לה.

Yair 25 במאי 2008

"הערה חשובה: אל תבינו מהדברים כאן שאני חושב שמנצ'סטר יונייטד תמיד מתנהגת בסדר בשוק ההעברות. היא גרועה כמו כל המועדונים הגדולים"

אביאל, מי למען השם אמר שאסור לך לאהוד את ריאל מדריד?

תומר 25 במאי 2008

רונן,כל מה שרציתי להגיד זה שזה לא חוכמה לבוא אחרי שלושים שנה,להשתשמש במה שהיה אז לגבי מחלוקת של היום. מה לעזאזל קשור רונאלדו לפראנקו? נראה את אלכס מתייחס ברצינטות לבעיות שגורם קלדרון היום ולא לפני 30 שנה,נראה אותו מתייחס לבעיות שגלייזר גורם? נראה אותו יוצא נגד אברמוביץ אפילו? אין סיכוי שזה יקרה.
רפאל,אני לא אוהד של ריאל מדריד,להיפך.אבל במה אשמים היום ריאל מדריד,מנהליה,שחקניה ואוהדיה שפרנקו בחר בה שתייצג אותו.הרי זה אותו דבר כמו ארקדי,ריאל לא עניינה את פרנקו,עניינה אותו התועלת שהוא יכל להוציא ממנה. אני לא רואה טעם להשתמש בפרנקו כדוגמא להתנהגות המועדון היום(שלא שונה במאום ממועדונים גדולים אחרים,אצלם רק עושים את זה בלי בושה).
דוד מירושלים,לצורך הענין אני אסכים איתך,אני לא יודע שום דבר על פרנקו ומלחמת האזרחים בספרד.אבל מה אתה יודע על אנגולה? אתה רוצה להתערב על כמות האנשים שפרנקו היה אחראי למותם לעומת ארקדי?אני במקומך לא הייתי נכנס לזה….תרצה או לא תרצה,הוא מסוג הרודנים של אז רק שהשלטון שלו הוא שונה.אתה לא מכיר אותו,אתה מכיר את מה שיוסי מילשטיין מוכר לך,זה לא שהוא בדיוק כמו פרנקו הוא אפילו יותר גרוע.על פרנקו יכלת תמיד לדעת שהוא פוגע בבני עמו.על ארקדי אנחנו לא יודעים כלום.

אביעד 25 במאי 2008

זיזו, אתה מפספס את הנקודה. הביקורת היא לא על כך שריאל רוכשת שחקנים בכסף גדול. הביקורת היא על הדרך. פניה לשחקנים דרך העיתונות, המשפט המטומטם של קלדרון, ההתבטאויות כל 3 ימים של קלדרון/שוסטר/מיאטוביץ' על כך שהם רוצים את השחקן הזה והשחקן הזה ולעזאזל עם העובדה שהם מחוייבים חוזית למועדון אחר. ריאל רוצה לקנות שחקן, יפה. אבל יש דרך לעשות זאת וריאל משתינה על כולם בקשת. מנצ'סטר רצתה את רוני, אברטון הייתה מוכנה למכור ונחתמה עיסקה, מנצ'סטר רצתה את ריו, לידס הייתה מוכנה למכור ונחתמה עסקה. אצל ריאל? הם רוצים את רונאלדו ומנצ'סטר לא רוצה למכור? לא אכפת להם. כבר ציינתי שבעיני הדוגמא הביזיונית ביותר היא לא רונאלדו אלא פברגאס. ריאל רוצה אותו וארסנל לא רוצה למכור? אז נשתמש במארקה בכדי להעביר לפברגאס מסרים כדי שילחץ על ארסנל. ואחרי כל זה, אם כל הטקטיקות הנלוזות לא עובדות, נאשים את מנצ'סטר בסחר עבדים. מעניין איך ריאל תגיב אם גליאני או קניון ייצאו בהודעה לתקשורת כל 3 ימים שהם רוצים את רוביניו או ראמוס ומוכנים להציע להם יותר כסף מריאל.
תומר, פרנקו עדיין קשור. ריאל לא הייתה במעמדה כיום ללא מה שפרנקו עשה עבורה. זו קבוצה עם מסורת מפוארת וכדורגלנים נפלאים שיחקו בשורותיה, אבל הכל קשור בקשר עבותות למעלליו של דיקטטור רצחני. בלי התמיכה שלו לפני 30 שנה, ריאל הייתההיום קבוצה כמו אתלטיקו או ולנסיה. חשובה, אבל הרבה פחות משמעותית כמעצמה אירופאית.

זיזו 25 במאי 2008

אביעד
אני תיכף פורץ בבכי, מנצ'סטר וארסנל המיסכנות.

גלן 25 במאי 2008

טוב, כמובן שהמשפט של פרגסון מטומטם אבל לזכותו הפעם זה תגובה למשפט טיפשי אחר. עונת המלפפונים.

מה שאני רק לא מבין זה האם מכירת היינצה לחברים של פרנקו הייתה הכרחית . המשמרות הרפובליקנים מאנפילד רצו אותו. קן לואץ' מזועזע!

באבא ימים Old Timer 25 במאי 2008

אז ככה, לעשות ביזנס עם ריאל זה בסדר, לשם כך עברם טהור וצחור כצבע חולצתם. אבל אם סר אלכס לא אוהב את הטקטיקות שלהם הוא שולף מן המגירה את הקלף הפשיסטי.
בעל הבלוג התגובה למהלך –
"אני לא חושב שהערצתי את אלכס פרגוסון הרבה פעמים יותר משהערצתי אותו היום" אגב רונן אני תמה מדוע לא בחרת להכתיר את הפוסט בכותרת – NO PASARAN

לא מזמן כתב רונן בהתייחסות לאברם גרנט שמקומם אותו שהוא עושה שימוש בשואה לצרכיו האישיים, מדוע זה פחות לגיטימי מלרתום את מלחמת האזרחים הספרדית לצרכיה של מנצ'סטר יונייטד? שאני לא אובן לא נכון, אין לי בעיה עם זה שאלכס עושה שימוש צבוע ומניפולטיבי בתקשורת. הוא בוודאי לא מעל זה (תשאלו את קווין קיגאן). מה שעצוב לי שהוא שזה מה שגורם לרונן להעריץ אותו כל כך.

דוד מירושלים 25 במאי 2008

תומר אתה כנראה מנותק לחלוטין מהמציאות.
ואני ממש לא רוצה להיות זה שמגן על ארקדי…

ניקו 25 במאי 2008

רונן מתי תכתוב מחשבות על קניות שאנו צריכים, או שיצוצו משום מקום כמו שהיה עם אנדרסון?! לא פורסם הרבה אם בכלל על מעקבים מצד יונייטד ואפשרות להביא אותו. או סתם איזה העברה חלומית.

בכל מיקרה לדעתי צריך להביא את בנזמה ואף אחד אחר לא מתאים לתפקיד החוד.
כמו כן מגן ימני דוגמת אלבס שעליו יש הרבה פרסומים יהיה מאוד שמח כשאר יהיה לנו שני מגינים תוקפים מטופ שיש היום. למרות שם מיקה ריצ'ארדס יהיה חלופה מצויינת לנוויל. הספיק לי ליראות משחק אחד של סיטי נד יונייטד בו ריצ'ארדס התמודד מספר פעמים עם רונאלדו וברובם ידו הייתה על העליונה.

וכמובן תחליף לסקולס וגיגס, למרות נאני ואנדרסון.
כלומר אנדרסון לא צריך תחרות ולא מבחנים רק להשתפר בעמדה הטבעית שלו ולהתחיל להבקיע אבל אני הייתי רוצה ליראות קשר התקפי נוסף בשביל מנוחה ברזילאי וכדי שהוא לא יהיה אופצייה התקפית היחידה לקישור. ולכן אולי הייתי מנסה להביא את דייגו מברמן.
בתסריט חלומי התחרות לנאני היה מהווה קארזמה, כן אני יודע שהוא בעייתי באישיותו והמשמעת, אבל בזה אני סומך על פרגי,
אחרי הכל הוא אולי הכי קרוב לפוטנציאל הגולמי של רונאלדו היום!

הערה: לא יודע למה אני עדין מתאר לעצמי איכשהו את רונאלדיניו עושה שמח ביונייטד.
הערה 2: את מסי כולם רוצים!

יוסי מזרחי 25 במאי 2008

לבאבא ימים.
להתנהגות של קלדרון צריך להגיד "לא תעברו". שהיתה למי שלא יודע ,הסיסמא של מתנגדי הפשיסט פרנקו.
התנהגות ריאל של היום,היא לא פחות פשיסטית.
זה יכול להיות לגיטימי להשתמש במנוף כספי.זה לא לגיטימי להתנהג ולדבר כמו קלדרון ,ולכן,התשובה של פרגוסון היתה במקום והיא מובנת מצוין בספרד, כולל האיזכור של ברצלונה.

אריאל 25 במאי 2008

טוב, לי אין ספק איך הסיפור הזה ייגמר – רונאלדו יעזוב את מנצ'סטר תוך שנה-שנתיים, כשהוא מספר שמה שהוא רוצה זה לשחק בליגה הספרדית ותוך כלום זמן הוא יהפוך לשנוא נפשם של אוהדי מנצ'סטר, שיילעגו לו שכל מה שהוא רוצה זה עוד כסף (מה שנכון). כי כשבן אדם הוא אפס על המגרש, הוא גם אפס מחוץ לו. ואחרי שאוהדי מנצ'סטר הסכימו לאכול את ההצגות והבכיינות שלו, והפכו אותו לאליל שלהם, אז די מגיע להם לאכול את המשחקים שלו עכשיו, שגם אם הוא עושה אותם כדי להגדיל את החוזה העצום גם כך שלו, הם דוחים. אם הוא היה שחקן אמיתי של מנצ'סטר הוא היה מפסיק את הספקולציות כבר לפני שבועות ולא משאיר את הדלת פתוחה לריאל. אתה אוכל את מה שאתה מבשל.

martzianno 25 במאי 2008

בוקר טוב אנשים!
מי שעדיין חושב שמשטר הקפיטליזם טוטאליטרי פחות מאלו שקדמו לו – קומוניזם, פאשיזם וכו' – כדאי שיתעורר…
בשורה התחתונה מדובר בכסף.
לא סמל, לא קבוצה, לא מחוייבות, לא פרנקו ולא הירו-היטו.
כסף.

יום נעים!

אלי 25 במאי 2008

אם כבר מדברים הסטוריה.

בעוד שגנרל פרנסיסקו פרנקו הציל מאות אלפי יהודים במלחמת העולם השניה . האצולה הבריטית עשתה הכל ע"מ למנוע בריחת יהודים מאירופה הנאצית.

רונן, תפסיק להתפעל מכל גיהוק של הסר.

עזי 25 במאי 2008

אביעד, כפי שאמרתי זו שאלה של השקפה. ולגבי אושיי וכו', כל הפלצ'רים והגיגסים מחזיקים באותו דרכון – בריטי – אז ההתחכמות היא נחמדה אבל רק התחכמות.

אלי, אתה צודק לגבי היהודים, אבל בהסכלות רחבה יותר האצולה הבריטית הצילה את אירופה בעוד פרנקו היה פשיסט.

אדרבא! 25 במאי 2008

רונן קודם כל אני כמעט ולא מגיב פה אז אני חייב להגיד כמה אני נהנה מהבלוג הזה, תודה.
בדרך כלל אני נהנה מהתגובות לא פחות מאשר מהפוסטים, מדי פעם התגובות כאן רק מורידות, אני תולה זאת דווקא בעוצמת הרגשות שהפוסט מעורר, וחוסר יכולת לפעמים להתאפק לפני שמגיבים, בטח בנושא שלא כולם בקיאים בו.
אני קורא גם את הטורים שלך ב'ישראל היום', מדור הספורט הטוב בישראל, וגם שם נהנה מאד אבל חייב להעיר הערה: באופן מוזר, דווקא הטורים שלך, לעומת הבלוג מכילים לפעמים משפטים לא ברורים. לדוגמה היום:"מלבד אצל הלייקרס. בעונה הרגילה היא הקבוצה היחידה להיות בין שש הראשונות בליגה באחוזי הקליעה של היריבות."
שמתי לב שזה קורה גם אצל כותבים אחרים כך שתחושתי היא שמדובר בענייני עריכה, אולי אני צריך לכתוב את כל זה בבלוג של אלי סהר בכלל. יום טוב :)

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 25 במאי 2008

פרנקו לא הציל מאות אלפי יהודים.מהיכן המידע המופרך הזה ?
קונסוליות ספרדיות ברחבי אירופה הכבושה אכן סייעו להצלת יהודים באמצעות מתן מסמכים מזוייפים ובכך הצילו כמה אלפי יהודים בארצות הכיבוש הנאצי.
מישהו יכול להסביר מדוע אברם גרנט נאלץ לעמוד במבחן התוצאה כאחד ההסברים לפיטוריו ואילו ונגר או בניטז משוחררים מהמבחן הזה ?

רועי 25 במאי 2008

אביעד- אתה באמת חושב שיש משהו שונה בהתנהלות של יונייטד מול לידס ואברטון מאשר ההתנהלות של ריאל עכשיו? ההבדל היחידי הוא שיונייטד עשו את זה מול מועדונים חלשים שלא יכלו להתנגד להם, תהיה בטוח שאברטון לא רצתה למכור את השחקן הכי טוב שלה בגיל 18 וכך גם ספורטינג עם נאני ורונאלדו, ופורטו עם אנדרסון. מה שריאל עכשיו עושה זה להלחם עם קבוצה בעלת עוצמה על שחקן, וזה מעורר הרבה יותר אמוציות מאשר כשזה נעשה מול מועדון קטן.

רונן דורפן 25 במאי 2008

רועי – אתה מסרב להתייחס לנושא ומתעקש שכל הסיפור הוא שמועדונים גדולים קונים שחקנים. ליונייטד יש הסכם חתום ארוך שנים עם ספורטינג של תמיכה כספית תמורת זכות סרוב ראשונה על שחקנים. אם זה דומה בעיניך להצהרות של נשיא בעיתונות בכדי לערער שחקן בקבוצה שלו, אז אין מה לדון פה בכלל. אתה צודק לחלוטין בכל מה שאתה אומר.

אביעד 25 במאי 2008

רועי – אם אברטון מכרה את רוני בניגוד לרצונה היא יכלה לנקום ביונייטד ופשוט למכור את רוני לניוקאסל שהציעה סכום דומה. הסיפור שבהעברות שתיארתי הוא של קבוצות שהציעו להן סכום כסף מסוים שהיה טוב מספיק בשביל שיוותרו על השחקן שלהן. הסיפור עם ריאל הוא שאו שמה שריאל הציעה לא היה טוב מספיק או שהם יודעים שההצעה תידחה אז לא העלו אחת ולכן במקום הם בוחרים בהצהרות לעיתונות בכדי לערער את יחסי השחקן עם המועדון. יש הבדל עצום בין ההתנהלות של מנצ'סטר לזו של ריאל ואם אתה מסרב לראות את זה, אין עוד מה שאוכל לומר.
זיזו, זה לא משנה לצורך העניין שהצד השני הוא מנצ'סטר או ארסנל אלא ההתנהלות של ריאל. אם אתה מצדיק את ההתנהלות הזאת בגלל שהצד השני הוא מנצ'סטר, אשרייך. אל תטעה לשניה לחשוב שאם המועדון מהצד השני יהיה ויאריאל או פ.צ ת'ון אז ריאל תנהג אחרת, בריון נשאר בריון. ובסופו של דבר הגלגל מסתובב.
באבא ימים – מה שסר אלכס עשה לא היה "לרתום את מלחמת האזרחים לצרכי מנצ'סטר" אלא פשוט להזכיר למר קלדרון הנכבד שיש כמה דברים שהוא צריך לחשוב עליהם לפני שהוא משווה את מנצ'סטר יונייטד לסוחרת עבדים.

תומר 25 במאי 2008

דוד,אני מנותק מהמציאות שהאדם מחזיק את החוב של אנגולה,שהוא מכר נשק לרודנים ומיליציות ששוחטים בני אדם,בחרבות ובמכות,באונס וביזה. אני מנותק מכך שהוא לא יכול להיכנס לצרפת,אני מנותק מכך שהוא דמגוג שמנסה לקנות את כל העולם כולל כמה חברי כנסת מהגמלאים ומועמדים לרשויות מקומיות.אני מנותק מהחבר של פוטין.
עוד דבר,אני מקבל את זה שלא תרצה להגן עליו,אני מקבל את זה שאתה לא מסכים איתי,חולק עלי או מה שתרצה.אם תוכיח אותי על טעותי(בכל דיון) אני אודה בה. אני לא מקבל את זה שהתגובה שלך זה:אתה מנותק לחלוטין מהמציאות.תשמור אותה לONE.
אביעד,אני יודע שריאל לא הייתה איפה שהיא היום ללא פרנקו.מה זה קשור לרונאלדו? ממתי אלכס פרגוסון נהיה לי לוחם חופש?אולי הוא ראה את "לב אמיץ" בערב לפני והשילוב עם הזכיה בגביע אירופה גרם לגאווה הסקוטית לצוף?
זה לא משנה את העובדה שאני מסכים איתו איתכם שמדיניות הרכש של ריאל בתקופת פרנקו הייתה לא מוסרית(די סטפאנו הוא מקרה ידוע,אני מניח שעזי ורונן יכולים להציג עוד דוגמאות) אבל כיום גם ההצהרות של קלדרון הן דבר שלצערי מקובל.פרגוסון לא דיבר על בנזמה,לפני המשחק מול ליון?
שוב,כולם משתינים בבריכה אבל ריאל עושה את זה מהמקפצה וזה מתריס ומעצבן אבל אין לצפות ליותר מזה.שוב,לי שוסטר מפריע יותר כי ממאמן אני לא מצפה לבחישה כזו.

ד"ר א. 25 במאי 2008

רונן –
הטור והתגובות החמיצו את העיקר. פרגוסון הוביל שביתות ברציפים? האם כבר יש טור על כך (כי לרוב אתה מקשר כשיש)? אם לא, יכּתב הטור בהקדם האפשרי!

לון –
אני מקווה שאתה עוקב אחרי מכבי באירופא ובליגה בשנים האחרונות, כדי לחזות בהתפתחויות המעניינות. ביורוליג אנחנו כבר זמן רב לא יכולים לקנות כל שׂחקן בו חפץ לבנו. נהפוך הוא – אנחנו מאבדים שׂחקנים לקבוצות עשירות יותר. גם בליגה החלה להסתמן מגמה דומה (ארנולד, שׂשׂון), וגם אין כבר "אתה בחרתנו" אלא יותר "לגנוב אליפות".

אדם –
כן, אם תתעלם גם מהסגנויות של הפועל עם צימרמן, וויליאמס ומרסר (שלא לאמר ליבוביץ'), וכמובן מהגביע של הפמ"ג עם ארנולד (מה שישאיר את העונה הנוכחית עם טעם הרבה פחות טוב).

מרציאנו –
אתה צודק לגמרי!
הקפיטליזם לא פחות טוטליטרי, אבל הרבה יותר מתוחכם.

רועי 25 במאי 2008

רונן- התייחסתי למה שאביעד אמר בקשר לרכישת שחקנים. בקשר להצהרות של קלדרון ושוסטר, יש בהם אלמנטים חיובים בעייני, ריאל היא המועדון היחידי בעולם שיש לו אומץ ללכת על השחקנים הגדולים בעולם שנמצאים כבר במועדונים מהגדולים בעולם ועוד בסיטואציות שטובות להם, אין עוד אף קבוצה בעולם כרגע שמדברת עכשיו על ללכת על השחקנים הטובים בעולם כמו רונאלדו קאקא ופברגאס, במקרה של רונאלדו אני חושב שיונייטד ואוהדי יונייטד נלחצים ומאשימים כל אחד אחר בעובדה שמשחק אצלם במועדון בן **** כפוי טובה, ריאל לא הייתה ממשיכה בלחץ על השחקן אם הוא לא היה מאותת להם שהוא רוצה להגיע. אני מסכים שריאל פועלת בצורה בוטה בקשר לרכישת רונאלדו אבל אתה מכניס יותר מדי דרמטיות בקשר להצהרות בעיתונות אז אמרו שהם רוצים אותו הרבה יותר נוח להאשים אחרים מאשר את השחקן שלך.

רונן דורפן 25 במאי 2008

רועי – גם חידשת לי בדבריך שממשלות בכל העולם נוהגות להציע למועדוני כדורגל מחיקת חובות. וריאל היא סתם עוד מועדון שזה כל הזמן קורה להם במקרה.
רק בכדי לעזור לאלו שיודעים פחות – האם תוכל להזכיר לנו עוד מועדון אחד שהמקרה הכל כך ברור הזה קרה אצלו?

אביעד 25 במאי 2008

רועי – אלמנט חיובי?! אתה חושב שריאל היא המועדון היחידי בעולם עם "האומץ" לרכוש את השחקנים הטובים בעולם? לא ידעתי שזה מצריך תעצומות נפש כה גדולות לנסות לרכוש את השחקן הטוב בעולם. אין לי בעיה עם זה שריאל רוצה את רונאלדו, יש לי בעיה עם הדרך והזלזול הבוטה שהם מפגינים. ואני לא חושב שאני מייחס יותר מדי להצהרות בעיתונות, בטח לא כשיש מצד ריאל כ"כ הרבה הצהרות כאלו.
תומר – אתה יודע מתי פרגוסון נהיה לוחם חופש? ביום שקלדרון הפך ללוחם למען זכויות אדם ונגד עבדות (כמובן שהייתי מצפה מלוחם נגד העבדות כמו קלדרון למחות כנגד מה שקורה בסיירה לאון למשל, אבל זה כבר שולי…), בכל מקרה העיקרון הוא שמועדון שהמסורת נבנתה רבות באמצעותו של דיקטטור רצחני, לא כשיר במיוחד למחות כנגד המוסריות בפעולות של מנצ'סטר.

רונן דורפן 25 במאי 2008

דוקטור א' לא בדיוק ברציפים, אבל במספנות. פרגוסון היה חרט עושה כלים. אפשר לקרוא קטע קצר על כך פה:
http://libcom.org/library/alex-ferguson-manager-and-striker

martzianno 25 במאי 2008

פרסום ראשון: אברהם גרנט יאמן את הפיניקס-סאנס!
קר: "מקווים לשחזר את ההצלחה של אברם בצ'לסי".
יביא איתו את אנלקה. ברבוסה יתופקד כקיצוני-סופה.

רועי 25 במאי 2008

רונן- אל תעוות את הדברים שלי, אמרתי שריאל הרוויחה מנסיבות ודברים שקרו במדינה שלה בלי כל קשר אליה.אביעד- כן לריאל יש את האומץ לנסות להשיג את השחקנים הטובים בעולם על כל מה שמשתמע מזה כולל הערות וגינויים מפרגוסון על עבר רחוק שלו ולומעדון אין קשר.

יואב 25 במאי 2008

רועי, זה כל העניין. לפתות את השחקן, לעורר את הקהל נגדו ולגרום למערבולת בה בסוף נאלץ המועדון למכור.הפרד ומשול קלאסי ושקוף. לאף אחד אין אשליות שרונאלדו יסיים את הקאריירה ביונייטד. בחור פורטוגזי צעיר, שרוצה לשחק באקלים שהוא מכיר, אצל מועדון בסטטוס כזה…טבעי ומובן.אבל זה אמור לקרות כשהתנאים יבשילו ולא לפי הגחמות של ריאל.
היהירות שמגולמת במשפט העבדות, על מועדון שנמצא תחת חוזה עם שחקן(אגב, הוערך לפני פחות משנה)היא ממש מובנית. ישלי הרבה כבוד למסורת של ריאל, לשחקנים מסויימים בה, אבל אי אפשר כל קיץ, לעבור את הסאגה הזאת, רק כי לריאל מתחשק. היא לא לבד בעולם.
מה סיפור היינזה קשור פה? יש חוזה, אבל מוכנים למכור, אבל לא ליריבה המרה ביותר שלך. קרה, קורה ויקרה, בכל ליגה בעולם.למועדון יש זכות להחליט עם מי הוא רוצה לעשות עסקים.
מי שטוען שמכבי זאת קבוצה שיש לה מדינה, ממש ,אבל ממש לא מבין מה קורה בספרד. עיסקת הנדלן של מגרש האימונים שם, היא טיפה בים. זה מועדון שיכול להכנס לכל סוג של חוב בלי לחשוש, כי המדינה כבר תקנה את מגרש האימונים בכפול כסף מערכו ותשכיר אותו אחר כך לריאל בגרושים.לכן יש גאלקטיקוס, לכן אפשר להביא את כל מי שאתה רוצה.בניגוד למועדון אחר שאני מכיר(כמעט כולם בעצם)שפועל לפי מאזנים ופרמטרים כלכליים, מחוייב לראייה לטווח ארוך, והוא עוד נחשב למועדון הריווחי ביותר בעולם.
עם כל הכבוד לרונאלדו, הוא עוד מספר שבע אגדי בתולדות המועדון.אני בדיעה שמי שלא מחוייב, מקומו לא איתנו.
אביעד, סיכמת יפה את נושא תעצומות הנפש.לי זה תמיד הזכיר סוג של קירקס…

ליאונידס 25 במאי 2008

רונן,נדמה לי שהבעיה של סר אלכס היא עם השחקן אותו גידל ולא עם ריאל מדריד.
כנראה שקל יותר לעשות ספין עם אמירה עוקצנית על ריאל ,מאשר להסתכל במראה ולהודות של"שחקן אותו גידל" יש בעיות אישיות קשות, אשר עומדות ביחס הפוך ליכולתו על המגרש.
מה שעדין מפליא אותי זה היכולת של מעריציו לעצום את העיניים ולבלוע בשקיקה את הספין הנוכחי שלו.

אוהד 25 במאי 2008

רונן- הטור הזה מערב שלושה נושאים שונים, שכל אחד מהם זכאי לדיון משלו: אלכס פרגוסון ופועלו, ריאל מדריד כמועדון כדורגל בעל היסטוריה ואתוס מסויימים, ויחסי מסחר בין חברות בעידן הקפטילסיטי. רונאלדו הוא רק אפיזודה המאירה משהו משלושת הנושאים האלה. הבלבול והבורות בתגובות רק מעידים על המורכבות של שלושת הנושאים האלה.
רועי- עשה לעצמך טובה. אם אתה אוהד את קבוצת הכדורגל של ריאל מדריד יש לך שתי אפשרויות: רק להנות מהכדורגל שהם מציגים כי הוא מוצא חן בעיניך, או להזדהות עם המוסד הידוע כקבוצת הכדורגל של ריאל מדריד.אם אתה בוחר באופציה הראשונה אתה לא חייב לדעת כלום על ההיסטוריה ועל הפוליטיקיה העכשווית של הארגון, אבל אם אתה בוחר בשנייה, עשה לעצמך טובה, קרא קצת, השכל עצמך והבן משהו לפני שאתה מתבטא בנושאים שאין לך בהם מושג(אתה יכול להתחיל מהספרים של פיל בול).

יואב 25 במאי 2008

ליאונידס, זה אפילו לא מדגדג את פוטינציאל היכולת שלי לבלוע "ספינים" של הסר.
1-כי הוא קנה את זה בזכות(זר, לא יבין זאת).
2-כי רק טובת המועדון לנגד עיניו(גם אם זה אומר למקסם את מכירתו של רונאלדו בכמה שיותר).
3-כי הוא מספק משפטים כואבים ואמוציונלים לאנשים חוצפנים ויהירים(עבדות?)ומגדיל את מאגר משפטי הקלאסיקה שלו, תוך כדי.

GLEN 25 במאי 2008

יפה אמר יואב- זר לא מבין את רוב השטויות של פרגסון אלא כספין, אבל זאת זכותו המלאה. השפוטים כן. אין טעם לנסות ולהסביר.

באבא ימים Old Timer 25 במאי 2008

אביעד:
בדיוק כמו שהייתי מצפה מלוחם נגד פשיזם כמו האדון אלכס לא לעשות עסקאות עם השטן. קלדרון לא התיימר להיות לינקולן הוא בסך הכל אמר שהם לא יוכלו להחזיק את רונאלדו בכח (מה שבסופו של יום ידוע לכולם). אלכס הוא לא אדום הוא סתם צבוע.

יוסי מזרחי:
צר לי. כנראה שלא נגיע להסכמה בשאלה מהי התנהגות פשיסטית. ראשית, כי אני לא באמת חושב שיש דבר כזה "התנהגות פשיסטית" פשיזם היא אידיאולוגיה שבשמה נעשו מעשים נוראיים אלא שמעשים דומים נעשו גם בשם אידיאולוגיות אחרות. שנית, לא כל הפגנה של כוחנות וזלזול ביריבים שלך היא פשיזם. מה לעשות יש הבדל בין פשיזם לחוסר ג'נטלמניות.

אגב, שימוש בתקשורת כדי לפגוע בערכו של המתחרה שלך מקובל גם בעולם העסקי וגם בעולם הכדורגל. דוגמה מהעת האחרונה היא ניסיונו הפתטי של פרגוסון לסדר לגרנט חוזה לעשר שנים (אתם לא באמת חושבים שפרגוסון אמר את מה שאמר ביושר אינטלקטואלי ומתוך אמונה אמיתית בכישוריו של העילוי מהאורווה).

רונן: 10 אליפויות, 4 גביעים ושני תארי ליגת אלופות ודווקא מופע הצביעות של סר אלכס זה מה שעושה לך את זה?
סליחה על הפסיכולוגיזם, אבל מה שאני בעיקר קורא בפוסט הזה זה בעיקר פחד. פחד שנבע מן ההכרה שמנצ'סטר היא לא הבריון היחיד בשכונה, שיש שחקנים גדולים וחזקים ממנה ושבסופו של יום, למעט התחלקויות מסויימות כמות התארים בהם תזכה יונייטד תלויה בראש וראשונה ברצונם של ה"ה הנכבדים קלדרון ואברמוביץ' (ואולי גם קצת פיטר קניון). גם האליפות הנוכחית היא " בניגוד למגמה".

יואב 25 במאי 2008

גם אם זה ספין, הוא נועד להשיג משהו לטובתה של קבוצתי האהובה.אני לא מצפה מטרחן נפוח ומתנשא כמוך(קורא לי שפוט? מי אתה שתשפוט אותי בכלל או את הסר? מה לך ולזה בכלל)להבין בכלל…
מאחל לך את אברם בכל ליבי…אתם ראויים לו והוא לכם.

GLEN 25 במאי 2008

חוץ מזה יש משהו שאני לא מבין: בכל מחקר באמריקה רואים שאוהדי הNHL הם המשכילים ביותר ומחתך ס"א יותר גבוה. אף אחד לא נראה לי פה בור אז מה? כלם עניים מרודים.משהו צריך הלוואה? בזכות החג של מחר והפליאוףי קניתי HD ענקית אבל אין כמו לראות את הסטנלי בבאר.

בבאר שראיתי- 90% ראו את הרד וינגס ו10 אחוזים את עסק הביש של הפיסטונס. אחרי חצי שעה אני מניח שזה כבר היה 99%.

1:0 . חלק ראשון חלש מאד של הרד וינגס ואח"כ הם הזכירו לי יותר מכל את צלסי של לפני כמה שנים וטרפו כל פאק. שחיטה בשידור חי עם 4 תמנונים על הקרח. אני מאמין שזה יגמר בחמישה משחקים.

GLEN 25 במאי 2008

וואו- יואב קח ואליום אחי. החיים קצרים וכריסמס עוד רחוק.

ד"ר א. 25 במאי 2008

רונן –
תודה על ההפניה. תפקיד צנוע, אבל תפקיד. שעשע אותי הקישור עם ביל קונלי.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 25 במאי 2008

גלן, גם להיות שפוט של פרבוקוציה בשילינג תשעים עדיין נמצאת תחת ההגדרה של שפוט. ונניח שדיברת לעניין(לא משהו שקורה יותר מדי, אבל הווי דן כל אדם לכף זכות, מזל שלא פירטו שם את ההגדרות), נפצח בהבהרה קלה: מה שאלכס אמר, ייתכן ואמר כדי למקסם רווחים וייתכן ואמר כי באמת הוא חשב שקלדרון פוץ. בכל מקרה, אמירתו נועדה לטובה אחת ויחידה: מנצ'סטר יונייטד. ספין, לא ספין – עוד אימרה מבריקה ומרגשת לטובת משהו שהוא יותר חשוב מרונאלדו וכנראה גם ממך – יונייטד. ובעניין השפה("שפוט" וכו') כדאי לך לשקול גלימה אחרת מדי פעם מאשר זו הנוכחית. שלא תשתעמם.

עינב 25 במאי 2008

האנונימי הוא אני

אביעד 25 במאי 2008

באבא ימים, אלכס לא מתיימר להיות לוחם נגד הפאשיזם. קלדרון כן התיימר להיות לוחם נגד העבדות. כאן טמון ההבדל, במי זרק משפט מטומטם לחלל האוויר ומי הגיב לו בציניות תוך שהוא מצביע על הסתירות.
רועי, רק בשביל להבהיר משהו – לקנות את השחקנים הטובים בעולם זה ההיפך מאומץ, זה סוג של שמרנות ופחדנות, הדרך בה בחרה ריאל מצביעה גם על יהירות. לקנות שחקן אלמוני מפורטוגל בסכום יחסית נמוך ולהפוך אותו לכוכב זה אומץ. אם אתה חושב שהמשפט האחרון שלי הוא על רונאלדו אז אתה טועה. לפרטים אנא לפנות לקרלוס קירוש, חורחה ולדאנו ופפה.

יואב 25 במאי 2008

באבא ימים, אתה באמת חושב שפרגוסון ניסה לסדר לאברם חוזה, על ידי משפט סימפטיה בעיתון?
לכל חיטוט באף של אלכס, קיימת משמעות נסתרת?
תיקון טעות-חמישה גביעים.
הבשורות הרעות לאוהדי יונייטד היא, שכהונתו, נקצבה על ידו, למקסימום שלוש שנים.ורק אז אולי, המגמה תשתנה….

GLEN 25 במאי 2008

עינב יקירי: שכחתי. האם זה אתה שברבר 30 אלף מילים על מוריסיי והזיקה לאנגליה לפני כמה חודשים וכמעט הרדים אותנו בברירת רעיונות רדודה ? ייתכן שאני מתבלבל באיש אבל אם זה אותו אחד אז זה כבר התגובה השנייה שלך שאתה מפגין מופע מילים ללא אינטלקט של ממש. פעם שלישית גלידה.

יוסי מזרחי 25 במאי 2008

באבא ימים ידידי,
אני מסכים להגדרה שלך,מהו פשיזים. בהקשר שלנו הכוונה היתה ועודנה, לציין סוג התנהגות ששם את השגת המטרה מעל לכל דבר אחר,וההתנהגות של קלדרון, גם אם הוא עצמו לא מתכוון (והוא כן מתכוון)היא סוג של פשיזים.כך הוא תופס את דרך ההתנהלות הנכונה מבחינתו,ובראיתו את הדברים, זה מה שחשוב,ורק זה.
גם ההערה של פרגוסון על עשר שנים לגרנט, באה לציין לדעתי,הערכה מסוימת להישגים שסיר אלכס מוצא בגרנט ובפועלו.
יתכן ויש כאן פירגון אמיתי,ויתכן שרק מאבק טקטי- פסיכולוגי,אבל שתי האפשרויות,נופלות טוב לתחום התנהגות אנושית (אתה קורא לה ג'נטלמנית).
אם רק בזה היה מתמצה ההבדל בין המועדונים,זה כבר מספיק לי לדעת שאני בצד הנכון.
אנחנו בצד הנכון.

עינב 25 במאי 2008

גלן, אני מתנצל, אך אם אני מרדים אותך משום מה, אתה מוזמן לא לקרוא. נשבע שלא איעלב, בחיי. ואם גם האינטלקט שלי לא מוצא חן בעיניך ובכן – צר לי על כך. מחלקת השיווק עושה כל שביכולתה לרצות את הלקוחות, ובמקרה הזה – אני מזמין אותך שוב, לא לקרוא. למעשה, אני מבקש ממך: אנא גלן, אל תקרא. רק דבר אחד אני מבקש ממך: כשאתה משתמש במילה "אותנו", תדבר בשם עצמך, כן? לא נראה לי שיושבי הפורום נהנים שמדברים בשמם. ואני יכול להניח(בניגוד אליך, אני לא תמיד בטוח שאני יודע מה אחרים חושבים) שכשמדובר בך – יש סיכוי לא רע שהם אפילו מתעצבנים מזה.

יוסי מזרחי 25 במאי 2008

חברים יקרים מכל הקצוות והדעות.
הבלוג הזה (בכל נושא ונושא) על שלל דיוניו,הוא מכובד ומכבד.
בואו נשמור על רמה גבוהה,בעיקר מפני שהויכוחים יפים,מענינים ומעוררי מחשבות.
רדו מכל מיני ביטוים וכינויים מיותרים.

GLEN 25 במאי 2008

סליחה עינב אתה צודק- דווקא תרגמתי את דבריך למשהי שדיי מבינה באנגליה, מוריסיי וספרות אנגלית שזה המקצוע שלה). במובן האפקט המרדים התכוונתי לשנינו. אני לא אחראי על רוב האחרים פה. חוץ מזה שהעובדה שמוריסיי מרתק אותך היא נקודת זכות מלאה. ייתכן גם שכתבת פה עוד דברים מדהימים- מצטער אבל לא קראתי אותם או שהם לא עוררו בי רושםץ

אבל כדאי שתפסיקו להעלב כל כך ובמובן "שפוטים" דווקא לא רציתי לפגוע אמר זאת: במובן הזה אני רואה את רונן גם כשפוט. אני מאד אוהב את הכתיבה שלו, מעריך אותה מילולית וערכית וחושב שרובה המכריע מדוייק. אז מה . הוא פחות שפוט בעיניי בנושא זה? לפי הערך הזה אני צפוי להאמין לכל מלה של המאמן הבא הצפו של סיטי אבל אני לא אבזבז על זה שום אנרגיה.

אני חושב שמובן המאמן בעידן המודרני הוא כנראה לנפק כאלו "ספינים" ממליון ואחת מטרות. הם מצליחות או לא זה עניין אחר אבל משמעות אינלקטואלית אני לא מוצא בהן.ערך נצחי? מצטער אבל זה מצחיק אותי.קלדרון המטומטם התחיל והתשובה לא יותר חכמה.

יואב 25 במאי 2008

מזרחי, אתה בהחלט צודק.אבל מי שבוחר להגיב בגסות ולקרוא בשמות(ולא בפעם הראשונה)ואף זכה להתנצלות ממני בעבר, וממשיך עם מופע הטרחנות המשמים שלו, זה בטח לא אני(הודעתי לא כוונה אליו מלכתחילה).
עינב, אני מברך אותך על האיפוק. אל תתרגש מגסות הרוח האופיינית הזאת. תמיד אפשר לעבור נושא ספורטיבי-קפיצה לרוחב למשל. הידעת שהיא משוחקת רק בדרום אריזונה?

GLEN 25 במאי 2008

יואב: מזל טוב. קפצת כתה. מודה שרוב התגובות שלך יאשו אותי לגבי ההשכלה הכללית שלך. אבל כנראה שיש עוד משהו במע' החינוך הישראלית, אם אתה מכיר את אריזונה. בבניין ציון ננוחם.

נ.ב יש דיל מצויין בדינהאוז בכריסמס לאולד טרפורד. כמו זה שבטח לקחת בשנות ה 80 לאנפילד.

Yair 25 במאי 2008

אני חושב שירדנו פה קצת לפסים אישיים, וזה די מיותר, טוב אתה עושה גלן (ומר מזרחי כמובן) כשאתה מרגיע את הדיון…

יש סיבה שהטקסט הזה מופיע כאן ולא בעיתון (תקנו אותי אם אני טועה כמובן) הוא נכתב בתור אוהד מנצ'סטר יונייטד, ולא בתור עיתונאי, ואין דבר יותר מעצבן ממה שעושה ריאל מדריד כרגע, בין אם רונאלדו רוצה לעבור או לא.

ועכשיו נגיע לרונאלדו, אני באמת לא יודע אם רוצה כרגע לעבור לריאל מדריד, אני אפילו לא בטוח שהוא בעצמו יודע אם הוא רוצה לעבור.
נראה לי מאוד הגיוני שבעבר, אפילו בתחילת דרכו ביונייטד, הוא שאף להגיע למדריד/ספרד, כי כנראה זאת האווירה אליה הוא נולד, כרגע אני חושב שהוא מתמודד מצד אחד עם המציאות, שבא הוא נמצא במועדון שתפור בדיוק למידותיו וטוב לו בו, ומצד שני עם מה שהוא כנראה חלום ילדות?
מי שראה את הסרט עליו בערוץ של צ'ארלטון, יכול להבין מאיפה בא הרצון הזה של רונאלדו לכבוש את העולם, כל דבר שהוא עושה בחיים שלו מונע מזה, ויכול להיות שגם המעבר לריאל הוא אחד מהשלבים האלה בעיני רונאלדו, אני באמת לא מאשים אותו, הוא בניגוד אלינו, אוהדי הקבוצה, לא אוהד מנצ'סטר יונייטד וזאת טעות שזכותו לעשות.
אני לא שולל את העובדה שהבלבול הזה אצלו גם מונע בין היתר ע"י סוכנים/מנהלים שלא ישנים בלילה רק ממחשבות על הסכומים שיקבלו ממעבר אפשרי שלו.

כשהוא אמר אחרי המשחק שהוא נשאר (3 פעמים בערך) ומייד אחרי זה אמר שהוא לא יודע מה יקרה בעתיד, זה התפרש לי כאילו הוא רוצה להשאר כרגע, אבל מחיר של חוזה חדש, שוב הניגוד הזה בין נאמנות לקבוצה וכסף/תהילה.
ויכול להיות (זאת לא דעתי) שהוא באמת השחצן האגואיסט שאתם טוענים שהוא, והוא נמנע להגיד שהוא מחפש מעבר רק כי דקות ספורות לפני הוא זכה איתנו באליפות אירופה.

בכל מקרה נחיה איתו או בלעדיו, איבדנו שחקנים חשובים ממנו.

Yair 25 במאי 2008

אני חוזר בי בענין הרגעת הדיון, תמשיכו לריב ילדים.

GLEN 25 במאי 2008

טוב נרגעתי- ואני חוזר על איך שזה התחיל- דווקא הסכמתי עם כל מלה שיואב כתב. אני לוקח את המלה שפוטים שבאמת התכוונתי בה לרונן ואחרים ומתנצל עלייה למרות שלא הייתה בה כוונת זדון אני מבין שהיא פגעה. אומר את זה ככה: מי שמאמין לאומר- קנה את האמירה הנוכחית ומי שלא-לא. אבל גם אם זה דיי כיף לריב ל 2 דקות זה לא המקום, מתנצל בפני הצופים והנפגעים.

GLEN 25 במאי 2008

אני מבקש למחוק את התגובה שלי עם השפוטים: ניסוח לגיטימי אבל לא מוצלח.

יואב 25 במאי 2008

גלן,אז איך הקפיצה לרוחב שם?כי את זה לא לימדו אותי במערכת החינוך.מי לקח שם אליפות השנה? קבוצה שאתה אוהד, או שוב נשבר ליבך?ראית את זה בבר המקומי? איך היתה האווירה?
בלתי אפשרי לרדת נמוך כמוך. זה הדבר הטוב ביותר שניתן להגיד עליך.שנות האקדמיה שלך כנראה רק החריפו את ריגשי הנחיתות המובנים בך. כי במה תנופף?(חוץ מקפיצות לרוחב איזוריות).. ומי יקשיב?במה אתה מבין, חוץ משחצנות ריקה, ליקוקים אינסופיים וקצת כדורגל מהסבנטיז?
נ.ב
הייתי צעיר מידי וחסר אמצעים בשנות השמונים(למרות ביקור חטוף באלנד רוד)ואני לא נוסע אף פעם בכריסמס.
עצוב להזדקן.. המרירות.

Yair 25 במאי 2008

הינה אגב, הראיון היותר מעניין של אלכס פרגוסון מאתמול (פורסם היום אם אני לא טועה) בסאנדיי טיימס, בו הוא אומר בין השאר שבגיל 70 הוא כבר לא יהיה מנג'ר היונייטד.

http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/football/premier_league/manchester_united/article3998992.ece

יואב 25 במאי 2008

מתנצל בפני כמעט כולם…
זה בטח לא המקום.אני אמור להגיב בחיוך על שמפקפקים בהשכלתי ושפיטותי. כי תאכלס, זה משעשע.
שוב סליחה.

פרנקו 25 במאי 2008

תגידו…. השתגעתם?!

סופרפלי 25 במאי 2008

אשמח אם תפסיקו לרדת אחד על השני, לא הייתם עושים את זה לו עמדתם פנם אל פנים, תוכלו גם לא לעשות את זה כאן.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 25 במאי 2008

The Portugal international is currently playing a major role in United’s bid for the Premier League title but his mother, Dolores Aveiro, is keen to see her 22-year-old son at the Bernabeu.

“I don’t like English teams but I know I have to like them because he [Ronaldo] is at Manchester.

“But for me… Real Madrid. Of all the foreign clubs, Real Madrid is the best. Before I die I would like him [Ronaldo] to play for Real Madrid. I would really like that and then I could die, it wouldn’t matter.”

רועי 25 במאי 2008

יואב- מה זה בדיוק אומר שהתנאים יבשילו? אז רק כשליונייטד נוח ומתאים לה רק אז אפשר למכור את רונאלדו ועד ריאל צריכה לשבת בשקט? מי קובע מתי התנאים הבשילו? יונייטד? ריאל? פרגוסון? לפי מה שאתה אומר ריאל צריכה לשלוח כזאת הצעה למנצ'סטר: בבקשה רק אם ממש לא אכפת לכם האם אתם מוכנים להגיד לנו מתי יהיה לכם זמן נוח למכור את רונאלדו? ריאל לא צריכה לפעול על פי מה שמנצ'סטר צריכה אלא פי מה שריאל צריכה זה לא אומר לעבור על חוקים אבל זה בהחלט אומר לא להתחשב במה שנוח ליונייטד.

Yair 25 במאי 2008

פרנקו – אתה זה שגרם לכל הצרות כאן, ואתה עוד מגיע ושואל אם השתגענו?

אנונימי, ברוך הבא לשנה שעברה.

רועי – יונייטד בהחלט קובעת מתי התנאים יבשילו, יחד עם רונאלדו, שעד כמה שאני זוכר, מעולם לא אמר "אני רוצה לעבור לריאל עכשיו"

רועי 25 במאי 2008

יאיר- יונייטד קובעת מתי התנאים יבשילו מבחינתה, ריאל קובעת מתי היא מחליטה לנסות להשיג את רונאלדו, גם אם ליונייטד זה לא מתאים כרגע.

יואב 25 במאי 2008

רועי, שיונייטד תרצה למכור.רק שזה יהיה נוח ומתאים לה. ומכיוון שעושה רושם שיונייטד מסרבת למכור, אז ריאל פונה לצלע השלישית, מהדלת האחורית, על מנת לערער את הקשר הקיים. רצונותיה של ריאל הם לא מעינינה של יונייטד.אלא של המוסדות האמורות לאכוף הסכמים. רצונותיה של יונייטד, הן בהחלט עינין של ריאל.ליונייטד יש הסכם חתום וחוקי.
נ.ב
שוב סליחה על הסחת הדעת המיותרת הזאת.

יואב 25 במאי 2008

המקסימום הלגיטימי שריאל יכולה לעשות, זה לשלוח הצעה בפקס ולהתמודד עם התשובה.

Yair 25 במאי 2008

זהו רועי, שאם ריאל מנסה להשיג את רונאלדו בכל דרך שהיא חוץ מלהציע הצעה ליונייטד (התנאים לזה, כאמור, עוד לא הבשילו נכון?) כאשר השחקן תחת חוזה, אז היא עושה את זה בצורה בלתי חוקית או בלתי אתית.

באבא ימים Old Timer 25 במאי 2008

אביעד אתה מפספס את הנקודה שלי. לו היה מדובר בעוד מלחמת מילים חסרת משמעות – דיינו. הבעיה שלי עם הפוסט היתה שרונן העלה את מלחמת המילים הזו לידי מלחמת מילים בעלת משמעות ולא זו בלבד אלא שמכל הדברים בעולם, טרח להודיע קבל עם ועולם שדווקא התנהגות זו גורמת לו להעריץ את פרגוסון. הבעיה היא שאם מלחמת המילים הזו היא בעלת משמעות כמו שרונן טוען אז אלכס איננו אלא צבוע שכבר עשה בעברו יותר מעסקה אחת עם השטן ממדריד.

הגרסה של יואב נראית לי יותר הגיונית אלא שהיא הורגת את הדיון. יואב מעריץ את אלכס כי אין לו אלוהים. כי המחוייבות שלו למנצ'סטר היא טוטאלית ובאמת אין לו שום בעיה לעשות שימוש בתקשורת לפגוע בקבוצות יריבות ואם זה אומר להעלות מן האוב את מלחמת האזרחים הספרדית, אז קטן עליו. העניין הוא שאם הכל מותר לאלכס בעיניו של אוהד מנצ'סטר אז הכל מותר לקלדרון בעיניו של אוהד ריאל.

רונן, להבנתי ניסה לעורר דיון שאמור לדבר גם למי שיואב מגדיר כ – "זרים", כאלה שלא יאכלו כל ספין של הסר ולמען האמת יתייחסו בחשדנות להתבטאויות שלו בתקשורת לאור עברו הספינולוגי ויניחו שיש לו איזהשהיא אג'נדה. אז או שדעתו כדעת יואב וממילא אין טעם לדיון או שהטיעונים שלו לא מחזיקים מים.

יואב 25 במאי 2008

אלכס עשה עסקים עם השטן כששני הצדדים חפצו בכך.אלכס לא שולל את הלגיטימיות של ריאל, אלא את אופי המגעים וההצהרות.
בגדול, אתה צודק. לא התיימרתי להיות אוביקטיבי, אם כי לאלכס יש קייס כאן.

אביעד 25 במאי 2008

באבא ימים, אני מבין את הנקודה שהעלית ואכן הייתי מסכים איתך חוץ מדבר אחד – סר אלכס הגיב. ריאל מדריד היא לא השטן ואין מניעה לעשות עימם עסקים, אבל אם נשיא ריאל מדריד מוצא לנכון לכנות את מנצ'סטר סוחרי עבדים, אזי נכון בהחלט להזכיר את הקשרים שלהם לפרנקו. בעיני הביקורת של סר אלכס היא בעלת שני חלקים: החלק הראשון הוא ביקורת על התנהלותה הכללית של ריאל כפי שהשתקפה בנושא רונאלדו שאותה הוא מכנה "לא מוסרית" והחלק השני הוא התגובה לציטוט הספציפי של קלדרון. אין בהכרח קשר בין השניים, פרגוסון לא העלה את פרנקו בהקשר למרדף של ריאל אחרי רונאלדו אלא בהקשר לכך שמנצ'סטר כונתה כסוחרת עבדים ועל החלק הזה הוא ראוי להערצה.
רועי, התשובה לשאלתך היא כן. כל עוד רונאלדו קשור חוזית למנצ'סטר יונייטד, אזי ריאל צריכה לפעול רק על פי מה שנוח למנצ'סטר יונייטד, זו אחת המשמעויות של ההתחייבות החוזית של רונאלדו. במצב כזה, מי שקובע את החוקים ומתי התנאים יבשילו זו אך ורק מנצ'סטר יונייטד. כל דרך פעולה אחרת של ריאל, בין אם זו פניה ישירה לרונאלדו ובין אם מדובר בשימוש בעיתונות בשביל לערער את מערכת היחסים בין רונאלדו ליונייטד היא בדיוק מה שיאיר אמר – לא חוקית ו/או לא אתית.
אני שוב מעלה את ההשוואה השחוקה שלי כדוגמא – איך תגיב אם ברלוסקוני וגליאני יתבטאו בעיתונות פעם בשבוע (כל אחד) שמילאן רוצה את סרחיו ראמוס, מוכנה להציע לו יותר כסף מריאל, אבל הם מצפים שהוא יפתור את הבעיות שלו עם ריאל בעצמו?

זיזו 25 במאי 2008

אביעד
על מה אתה מדבר?! הרי מילאן כבר הכריזה בכל מקום שהיא רוצה את רמוס!
אנשי ריאל פשוט לא הגיבו לזה בזעזוע מתחסד.
אשלי קול סיכם בצ'לסי תוך כדי חוזה ועוד מיליון דוגמאות דומות.
ברוכים הבאים לעולם הכדורגל.

אני גם יכול לזעזע אותך בהנחה הדי ודאית שגם מנצ'סטר קיימה לא פעם מו"מ עם שחקנים תחת חוזה.
משום מה אתם (הצבא האדום) עושים קישור בין טובת קבוצתכם למוסר.

עולם הכדורגל מלוכלך. אם אתם רוצים לדבר בצביעות והתחסדות, זו בעיה שלכם.

לגבי הציטוט של פרגסון. זה סתם הברקה / עקיצה נחמדה, לא הייתי בונה תיאוריות סביבה.

רועי 25 במאי 2008

אביעד- אני מבין מה אתה מנסה להגיד שאם יעשו את זה לריאל זה פתאום לא יהיה מקובל, אבל יש ויש במקרים כאלה, תיקח למשל את קאקא כדוגמה ריאל רצתה אותו מאוד ופעלה בנושא היא קיבלה לא מוחלט ממילאן אבל בשונה ממקרה רונאלדו גם לא מוחלט מקאקא והמשיכו הלאה, במקרה של רונאלדו נכון שהשחקו לא הצהיר מפורשות שהוא רוצה להגיע לריאל אבל בוא נגיד שהוא הביע עניין באפשרות הזאת כרגע אין ליונייטד שום סיבה למכור את רונאלדו לכן ריאל על ידי הצהרות בעיתונים מנסה לעניין את רונאלדו מאוד באופציה להגיע למדריד על מנת לתת ליונייטד סיבה למכור אותו.

עזי 25 במאי 2008

זה מה שאתם עושים כאשר מאבק אפי נוסף של לידס יונייטד הגדולה מסתיים בעוד הפסד אכזרי בגמר פלייאוף? אללי.

סופרפלי 25 במאי 2008

קבלו גול מ60 מטר של בקהאם (מהיום) רק כדי להרגיע את האווירה.

http://www.youtube.com/watch?v=qgjWZXnTn9A

באבא ימים Old Timer 25 במאי 2008

מצטער אביעד לא הבנתי. אנסה לנסח את השאלה מחדש –
בדרך כלל, אדם זוכה להערצה לא בגלל המעשה עצמו אלא בגלל שהמעשה שעשה חושף תכונה שלו שהיא הראויה להערצה. השאלה אם כן היא, איזו תכונה ראויה להערצה של סר אלכס חשפה מלחמת המילים הזו? יואב, היות שענית אתה פטור מלענות לשאלה.
רונן, אודה אם גם אתה תענה.

עינב 25 במאי 2008

אביעד – היותו של עולם הכדורגל עסק מלוכלך ביותר היא ידועה, וברור גם לי כאוהד מנצ'סטר שאף אחד לא קדוש בעסק. מצד שני – ריאל הפכה את נושא המשא ומתן, הספינים והצדקנות למין אידיאל מכוער שבאופן כמעט מיתולוגי חוזר אליה כבומרנג(או: מישהו זוכר את פדרו מוניטיס?). פרגוסון משחק את המשחק עד שזה מגיע לעובדות היסטוריות – לאף אחד בריאל מדריד אין זכות לדבר על עבדות, של אף אחד.
אין קדושים במקום הזה, מצד שני גם אצל החוטאים יש דרגות.

אני מתנצל בפני תושבי הפורום על הסטיה מהנושא לטובת אי אלו חבטות הדיות. בזאת נקווה שישקוט הפורופ 40 שנים, ועם לא – לפחות 40 פוסטים.

אביאל 25 במאי 2008

לא כל כך קשור, אבל הייתי רוצה לשתף אתכם בלינק למאמר יפה מאוד בנושא שדיברו וממשיכים לדבר עליו בעיקר בבלוג הזה, היסטוריה :)

מומלץ מאוד – http://www.sportenter.co.il/heb/magazine/a/03/default.asp?ContentID=2126

אביעד 25 במאי 2008

באבא ימים, החלק הראוי להערצה הוא החלק בו במקום להיעלב בסגנון "סוחרי עבדים? אנחנו?" ובכך להפוך את יונייטד למוקד הדיון, או לחלופין להתעלם מדברי קלדרון (ובכך בעקיפין לתת להם לגיטימציה), פרגוסון סנט בקלדרון באמצעות ההסטוריה של ריאל ובכך השתיק את קלדרון והפנה את הדיון לכיוון ההתנהגות המכוערת של ריאל.
רועי, כרגע נתת דוגמא להתנהלות מכוערת של ריאל. הם הציעו למילאן, קיבלו לאו מוחלט. למה שיפנו גם לקאקא? אסור להם! וגם במקרה הזה הייתה התנהלות עיתונאית נרחבת בנושא שלא עבדה. הקטע של "הצהרות בעיתונים בכדי לתת ליונייטד סיבה למכור אותו" הוא הקטע הלא חוקי והלא מוסרי! זה הנושא כאן, אסור לפנות ישירות לשחקן, לא לגיטימי לנסות לערער את מערכת היחסים בין השחקן למועדון בצורה הזו.
זיזו, אני לא זוכר הצהרות רשמיות של אנשי מילאן בנושא ראמוס אלא ספקולציות עיתונאיות. אבל נניח שהיתה הצהרה אחת או שתיים, האם זה דומה למבול ההצהרות הבלתי פוסק שאנשי ריאל מנחיתים עלינו בנושא רונאלדו?
מקרה אשלי קול היה בלתי חוקי בעליל ושני הצדדים נענשו ע"כ (לא מספיק לטעמי). ונצא מתוך נקודת הנחה שמנצ'סטר גם קיימה מו"מ עם שחקנים תחת חוזה אז:
א. זה לא אומר שמותר לריאל. יתרה מכך, זה לא נותן לגיטימציה למעשה של ריאל ולא שולל את הזכות של היונייטד להלין על כך.
ב. מנצ'סטר מעולם לא השתמשה בתקשורת באופן כה מכוער כמו ריאל, וכאמור אצל ריאל זו שיטה מתמשכת. מנצ'סטר מעולם לא תקפה מועדון אחר שסרב לשחרר לה שחקן, בטח שלא קראה לאחרים "סוחרי עבדים" כי סירבו לשחרר שחקן.

זיזו 25 במאי 2008

אה… הבנתי.
כשכתוב בעיתונים על ריאל זה מכשיר בשימושה אבל שכותבים על קבוצות אחרות זה "ספקולציות עיתונאיות", OK.

רדו מהאולימפוס. ה%#$ שלכם לא מריח כמו ורדים.

באבא ימים Old Timer 25 במאי 2008

אביעד:
זאת אומרת שאחרי עשר אליפויות ארבעה גביעים ושני תארי ליגת אלופות, מה שאתה מעריץ בסר אלכס הוא את חריפותו ומענה הלשון שלו. נו שוין.

tksr 25 במאי 2008

היום הובא למנוחות אדם ברוך.ספדו לו רבים וטובים ביממה שחלפה.הזכירו את תרומתו לתרבות הישראלית,לתקשורת,לשיח היהודי-ישראלי,לדיון באמנות.אף אחד לא הזכיר את אהבתו לספורט ובעיקר לכדורסל.
הטור הבא לקוח ממדורו של אדם ברוך "קשר עין" (מצאתי אותו הבוקר במגירה,גזיר נייר מוצהב) והוא נכתב בעקבות משחק הפרידה מבארי לייבוביץ'.

לזכרו של אדם ברוך ולכבודו של בארי לייבוביץ' שאמור לנחות בימים הקרובים בישראל לכבוד הפיינל פור.

בארי לייבוביץ' , נסיך העיר

היה יכול להיות יותר גדול.אבל,גם כך היה בסדר.
תל-אביב נפרדה במוצאי שבת שעברה מבארי לייבוביץ',בן ה-37,הכוכב הפורש של קבוצת הכדורסל הפועל תל-אביב.הלחות היתה גבוהה במוצאי שבת,החום באולם הכדורסל של הפועל הטריד,קצת דמעות ניקוו בעין.בארי לייבוביץ,נסיך העיר,גמר הערב עם הכדורסל התל-אביבי.הוא עובר לחיפה.

אין כדורסל מחוץ לתל-אביב.

הפועל תל-אביב היא המפסידנית הכי מיקצועית בתל-אביב.עם המזל של הפועל לא הייתי מתיישב על כיסא של בר.בארי לייבוביץ',עם הפועל,היה המפסידן הכי אלגאנטי בתל-אביב.

שלמה (צ'יץ') להט,האזרח מספר אחד,אמר בפתיחת ערב הפרידה,שבארי הוביל את הפועל מניצחון לניצחון.יתכן שאת הנאום הזה לא כתב עבורו אורי סלע.צ'יץ',אולי בהשראת עצרת ההמונים של בגין בכיכר,רואה רק ניצחונות מול העיניים.הפועל ובארי הפסידו והפסידו ושוב הפסידו,והפסידו והפסידו.צ'יץ',לאחר הנאום,הלך לכינוס אחר,והקהל של הפועל לא טרח לתקן אותו.

סע,צ'יץ',אנחנו חיים בישראל,המעצמה הרביעית,אבל לא בכל מקום צומחים רק נצחונות.

אני לא יודע מה אני מתעסק עם צ'יץ',כשהנושא הוא בארי.אבל הבבל"ת הזה פשוט עיצבן.לקוץ',ראש עיריית ניו-יורק,זה לא היה קורה.

היה יכול להיות יותר גדול.אם הפועל היו בן-אדם,הערב הזה היה מתקיים ביד אליהו,עם שקופיות,עם קטעי סרטים מהקאריירה של בארי,עם נערות מקהלה,עם בארי על בימה מוארת מול קהל.אבל,הפועל אף פעם לא הצטיינו בהשראה.ח"כ דב בן מאיר הוא ההשראה שלהם.

היה יכול להיות יותר גדול.מכבי תל-אביב יכולה היתה להיפרד הערב מלייבוביץ',הנסיך שהחזיק אותה במתח שנים ארוכות.אבל,זה לא קרה.אנשי מכבי אחדים היו בין הקהל,וזהו זה.מכבי תל-אביב צריכה לנשק לבארי את הידיים שלו,שבמשך שנים נתנו איזשהו טעם למשחקי הדרבי התל-אביביים.אבל,תל-אביב היא מקום בלי סגנון,בלי השראה,מקום פרימיטיבי,חאפ-לאפ,יותר מדי שמש.

המושג עיר אינו קיים.מה שיש זה חבורות של פרטיזנים.
מכבי היתה צריכה להיות המחותן השני של הערב.

בארי נתן לנו את טעם החיים של הכדורסל.שנות ה-70 הן של טל ברודי ובארי לייבוביץ'.
יש משהו בכדורסל שאין בכדורגל.
יש משהו בלייבוביץ' שאין בסתם כוכב כדורסל.

הכל יודעים שכדורסל הוא אמנות,כמו בלט אמנותי,אבל רק כשהם רואים מישהו כמו בארי הם יודעים שהנה עכשיו הם רואים אמנות.

להפועל אין סיגנון.מישהו עם סיגנון היה מארגן ערב פרידה מבארי שהיה נשאר לאנשים בזיכרון.מגיע לנו ערב כזה.היינו הקהל של בארי,היינו הצופים בהצגה המתמשכת שלו,ואם צופים אז עד הרגע האחרון,עד סוף ערב הפרידה.האמריקנים יודעים איך לעשות זאת,כי הם יודעים שכאשר אתה מכבד כוכב מסדר גודל הזה,אתה בעצם מכבד את עצמך.

יכולתי לנחש,שמשחק הפרידה לא יהיה מי יודע מה,שהאיטלקים שבאו לתל-אביב אוהבים יותר את הרעיון של המחווה לבארי ופחות את הרעיון של המשחק עצמו.יכולתי לנחש,אבל באתי כי רציתי לכבד את עצמי כצופה כדורסל,כאוהד של בארי,כבן תרבות.

בארי עובר לחיפה,כי הוא לא יכול לעבור לעריכת דין.הוא ישחק בחיפה והוא יהיה הנסיך של חיפה.לאחר מכן הוא ישחק בירושלים ויהיה הנסיך של ירושלים.פעם הוא שיחק באמסטרדם והיה הנסיך שלה.

הוא ישחק עד הסוף כפי שעשו זאת בעבר שחקנים שהמגרש הוא מחזור הדם שלהם.כמו שעשה זאת דוד קמינסקי הישראלי וכפי שעושה זאת אלווין הייס האמריקני.

בשלב מסויים,אולי בעוד חמש שנים,אחד החברים יגיד לו,בארי,מספיק.ואז,בארי יביט במראה ויגיד לעצמו,בארי,מספיק.ואז הוא יסתפק בתפקיד מאמן,ואם יהיה אז ערוץ שני הוא יהיה פרשן כדורסל.

היה יכול להיות יותר גדול,אבל כיוון שמדובר בתרבות הספורט הישראלית צריך להגיד תודה שהערב הזה בכלל קרה.לא מעט ספורטאי עילית הלכו כאן הביתה ישר מחדר ההלבשה,מבלי לזכות בהוקרה הראוייה.

אני מרשה לעצמי להכנס להתפלספות קצרה.הנה היא : הפרידה מבארי לא התקיימה במשחק במוצאי שבת.היא התקיימה במפגש שבין עשרות אלפי ישראלים לבין הידיעה בעיתון שערב זה עומד להתקיים.הערב עצמו רק השלים את הידיעה שהערב הזה עמד להתקיים ושהוא אכן התקיים.

סוף הקטע.

בארי לא נולד בקיבוץ ולא ינק שירי מולדת.הוא נולד באמריקה וינק פלאסטיק,כמו הרבה ילדים אמריקאים.הוא עלה לישראל בתור כדורסלן.תוך זמן קצר הוא נעשה מוסד תל-אביבי,משהו שהוא יותר מכדורסלן כוכב.החוג הפנימי של תל-אביב עשה אותו תל-אביבי כמו שאריק איינשטיין הוא מוסד תל-אביבי.

בארי בקושי דיבר אז עברית,אך כבר היה ישראלי,אחד מאיתנו,מעבר למגרש הכדורסל,גם בזכות הכדורסל וגם בזכות הכושר של בארי להתערות במקום,לקלוט את הקוד הפנימי של העיר.

צ'יץ',ראש העירייה,אלוף במילואים,היה ויהיה באיזשהו מובן ייקה.בארי האמריקאי,בלי שירי מולדת,עם עברית לקוייה,יותר תל-אביבי מצ'יץ'.איך זה ? ככה זה.

בילי מילאנו האיטלקית,שהתמודדה עם הפועל במשחק הפרידה,עשתה כבוד גדול לבארי,ועשתה זאת מכל הלב.

כל שחקן,תל-אביבי או איטלקי,שהיה על המגרש,איחל לעצמו לפחות ערב כזה עם סיום פרק בקאריירה שלו.לא כל מי שהיה שם על המגרש יכה בזאת.חלק מהם ילכו הביתה בחושך.

שלום,נסיך.

אדם 25 במאי 2008

ד"ר,אני לא מעוניין(או ליתר דיוק אני כן,אבל זה נראה לי אינפנטילי ואידיוטי)להוריד אליפויות ותארים אירופיים למכבי ת"א,להפועל ת"א,או לדינמו יבנה. אני פשוט לא מצליח להבין את המשפט "לא באמת הכי גדולה אם לא מחשיבים". למה שלא יחשיבו? מסורת של מועדון היא למיטב ידיעתי סך שנותיו,ולא סך שנותיו להוציא שנותיו הטובות ביותר עפ"י נוחיות המחשב בהתאם לתוצאה הסופית אליה הוא רוצה להגיע.
עזי,בהתחשב במה שהלך על הדשא בוומבלי ההפסד של לידס הוא מינורי,ולא אכזרי. לפחות האווירה במ.א.ש הייתה טובה. חוג אוהדי דונקאסטר רוברס בישראל(דהיינו,אני) יצא לחגוג עד לשעות הקטנות של הלילה את העלייה. לילה טוב.

רועי 25 במאי 2008

רונן-הציק לי המשפט "היא לא באמת הכי גדולה אם לא מחשיבים את השנים בהן הייתה הקבוצה היחידה בלי הגבלת זרים", אז בדקתי ומצאתי שמאז 75 ריאל זכתה ב39 תארים יותר מכל מועדון אחר משלושת הליגות הבכירות אז גם לאחר מותו של פרנקו ריאל נשארה הקבוצה הטובה באירופה.

לון 26 במאי 2008

ט.ק.ס.ר. – תודה על הקטע של אדם ברוך. (שאני בטוח שברוך, אם היה יכול, היה חוזר בו מכמה קטעים שכתב).
אני זוכר אותו כאחד מראשוני העתונאים הישראלים שכתבו על האן.בי.איי. וודאי מהראשונים (אולי אפילו הראשון ממש ?) לתת לה ולשחקניה כתבות מגזיניות. אני זוכר כאלה מהמגזין "מוניטין" שהיה העורך הראשון שלו ויצר אותו בדמותו.

עזי, עם כל החיבה שיש לי ללידס, יש באי העלייה שלה לקח חשוב מאוד לקן בייטס ולבעלים מפוקפקים כמותו.
הרי לידס לא עלתה ליגה רק בגלל התרגיל "המתוחכם" שלו, שעלה לקבוצה בהורדת 15 נקודות.
בפעם הבאה כשמישהו יעלה בדעתו לעשות תרגיל פיננסי "מתוחכם", יזכירו לו את לידס.

ברור לי שאותך כאוהד זה ממש לא מנחם.
מצד שני, היות ואתה סולד מברוני הכסף ודרך ניהולם, אני חושב שתסכים עם העיקרון.

אביעד 26 במאי 2008

רועי, מה גורם לך לחשוב שעם מותו של פרנקו תמו בבת אחת השפעותיו על ריאל?

עזי 26 במאי 2008

לון, בגדול אתה צודק אבל אבל פה היה תקדים שהקבוצות הארחות באמת יכלו להצביע על העונש של קבוצה חזקה שנאברת איתן על העלייה. זה חסר היגיון. תאר לך ששפילד ואחרות היו יכולות לקבוע את גורל ווסטהאם בשנה שעברה, ברור שהיו מורידים אותה.
דבר שני תרגילים עושים כל הזמן, וזה חלק נהבעיה בליגה האנגלית, הן הפרמיירליג והן הליגות הנמוכות. ליוורפול, צ'לסי ומנ. יוניטד הן כנראה שלוש הקבוצות עם הגרעונות הגדולים ביותר באירופה (אני שומע את קריאות הביניים ריאל, החוב לא נסגר על ידי הממשלה אלא על ידי העירייה בתמורה לאדמות במרכז מדריד. מסריח, אבל כשר). בכל מקרה בליגה האילטקית למשל קבוצה עם חוב כזה לא היתה יכולה להתחיל את הליגה, אפילו היתה מורדת ליגה.
חוץ מזה כמו שאמרת את האוהד זה לא מנחם.
ואדם, הייתם יותר טובים עד הגול, מהדקה ה-47 לידס היתה טובה יותר.

גלעד ב. 26 במאי 2008

הרגע סיימתי לקרוא את כל התגובות,היה שווה בשביל הקטע של אדם ברוך,ומשעשע לקרוא את ההתנצחויות של החבר'ה,אני כבר מרגיש שאני מכיר חלקכם אישית.היחיד שפגע בול בעיני זה זיזו שאמר שניבנות פה תיאוריות על אמירה שנאמרה בדרך אגב ע'יי הסיר,בוודאי אחרי כמה כוסות יין (פורטוגלי?) אדום.עם כל הכבוד רונן(ויש הרבה) הגדולה של פרגוסון בעיני היא היכולת שלו כמאמן ולא הברקה לשונית זו או אחרת,אין לאמירות האלה(כולל זו על גרנט) שום משמעות על התוצאות של משחק זה או אחר,כל ההתנצחויות הפוליטיות שוות לטוסיק,מה שחשוב זה מה קורה על המגרש,ריאל קבוצה מעולה שריגשה עם שחקנים והישגים אדירים ואת מי זה מעניין שפרנקו תמך בה וש הממשלה או העיריה מוחקת לה חובות?(אותי כן אבל 99 אחוז מהאוהדים לא מודעים לזה.אם רונאלדו יעבור או לא זה בינו,בין אמא שלו,בין הסוכן שלו ובין עורכי הדין של יונייטד ולא אמירה סתמית זו או אחרת ישפיעו או לחץ של אוהדים.לא נפלתם אחרי שקאנטונה עזב ולא תיפלו כשרונלדו יעזוב,אבל כשפרגי יעזוב אתם תהיו בצרות,בהצלחה לספרס היום.

martzianno 26 במאי 2008

בראיון אחרי המשחק השני בו הלייקרס השפילו… כן, השפילו – ניסיתי למצוא תיאור יותר ציורי אבל השפילו זה יופי – את סאן אנטוניו, ג'ינובילי לקח אחריות והבטיח שזה לא יחזור. בפשטות ובכנות.

והבנאדם עלה למגרש ודפק 22 נקודות. ועכשיו רק המחצית!

אני לא יודע אם זה יספיק בסופו של דבר לספרס (כבר קברתי אותם בפלייאןף הזה איזה חמש-שש פעמים) – הלייקרס נראים יותר רעבים ובתכל'ס משחקים כדורסל פנטסטי בחודש האחרון – אבל איזה אלוף!!!

שי 26 במאי 2008

Martziano לעולם על תספיד את טימי.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 26 במאי 2008

רונן,
לידיעתך ההסכם של יונייטד עם ספורטינג ליסבון לגבי זכות סירוב ראשונה אותו7 הסכם שהביא את רונאלדו בוטל עוד לפני שהובא נאני והוא לבטח לא בתוקף היום.
אני איתך בקשר לאמירה של פרגוסון- ריאל מדריד מגעילים אותי
בהתנהגות החזירית שלהם.
אני מסכים גם לגבי הנאמר על בנזאמה. אם רונאלדו ימכר ב100 מיליון אז הנשיא של ליון ירצה 50 מיליון עליו(ועוד 25-30 עבור חאתם בן ארפה), ספורטינג ירצו 15 מיליון על מיגל וולוסו
וככה הלך כל הכסף… (בהנחה שהגלייזרים לא ישתמשו בו להחזרי הריבית על ההלוואות שלהם שכידוע רשומים בספרי המועדון)

אביעד 26 במאי 2008

רק בשביל לסבר את האוזן בעניין נאני – בחוזה שלו היה ס' שחרור של בערך 15 מליון. כל אחד יכל לרכוש אותו.
באבא ימים, אני לא מעריץ את פרגוסון רק על ההתבטאות הזאת…

גיל 26 במאי 2008

ההתבטאות היותר מעניינת שלו הייתה שהוא לא ימשיך לאמן בעוד 3 שנים. מעניין אם אישתו תדחוף אותו בחזרה גם הפעם או שזה באמת יהיה סוף העידן.

ד"ר א. 26 במאי 2008

אדם –
הרעיון לחשב מחדש מספר זכיות באליפות וכו' היה של רונן, לא שלי. אבל אתה מודה שיש לו משיכה מסוימת גם עבורך. אני רק דאגתי לאיזון.

טקסר –
שכויח על הקטע של אדם ברוך. אני לא זוכר אותו ככותב על ספורט דוקא, אבל מוריד את הכובע בפניו על הנסיון האמיץ להבין מה פירוש "מדינה יהודית ודמוקרטית". הלואי עלי ההתמדה, כושר האבחנה, והבקיאות בתורה שהיו לו. תנצב"ה.

אדם 26 במאי 2008

אין לו משיכה, כי לשחק בנדמה לי הפסקתי עוד ביסודי. אגב למיטב זכרוני צימרמן וויליאמס הגיעו להפועל כאזרחים מקבוצה כלשהי, ולא אוזרחו בשורותיה…אבל בכל מקרה לא זאת הייתה הנקודה מלכתחילה.
עזי, אני לא חושב שלידס הייתה טובה יותר. היא אמנם שלטה יותר בקצב המשחק, אבל בעיקר כי דונקאסטר איפשרה לה לעשות את זה בהנעת כדור סתמית באמצע שלא הביאה את לידס למצבים של ממש. להוציא מצב ממשי אחד באמצע המחצית, כמעט כל הבעיטות של לידס לעבר השער היו בעיטות מרחוק שלא סיכנו את סאליבן יותר מדי.

ד"ר א. 26 במאי 2008

אדם –
אני מצטט: "אני לא מעוניין (או ליתר דיוק, אני כן"…

צימרמן וויליאמס אכן עברו במכבי קודם, משום כך בחרתי אותם כמובן. האמת היא שחשבתי ששניהם שׂחקו במכבי כזרים, ורק בהפועל כמתאזרחים, אבל עכשיו אני כבר לא בטוח. לפי ויקיפדיא (ערך: Maccabi Tel Aviv basketball past rosters) צימרמן אכן שׂיחק כזר. לגבי וויליאמס הרישום פחות הגיוני, שכן הוא מופיע כאזרח, ובשנה אח"כ כזר – מה שמביא אותי לפקפק במהימנות בכלל.
אם מישהו זוכר הפרטים המדוייקים, אולי יאיר את עינינו.

עזי 26 במאי 2008

אדם, בסיכומו של משחק הגיע לכם כנראה, אבל זה כואב. קבוצות מיורקשייר מטפסות במעלה הליגות, האל עולה בפעם הראשונה לפרמיירליג, דונקאסטר מכיע אחרי יותר מחצי מאה לליגת המשנה ובכירת הקבוצות ביורקשייר תקועה בליגה השלישית.

רועי 26 במאי 2008

אביכד- פרנקו נפטר ב75, למרות שבפועל הוא לא היה השליט של ספרד שנים, הוא היה חולה מאוד וחי בבתי חולים בשנותיו האחרונות, אז כבר כמה שנים לפני מותו כבר לא היה לו חלק בריאל.

אביעד 26 במאי 2008

רועי, השפעותיו של פרנקו ושלטונו נמשכו בספרד עמוק אל תוך שנות ה 80 ויש כאלו שעדיין קיימות היום. היתרון שפרנקו נתן לריאל היה כזה שנדרש לפחות עשור בשביל שהשפעותיו המרכזיות יפוגו. לפחות עשור.

באבא ימים Old Timer 26 במאי 2008

בפראפרזה על אמירה דומה בארה"ב "מה שטוב למנצ'סטר יונייטד טוב לכדורגל". אני מניח שזה נכון מבחינת אוהדי מנצ'סטר יונייטד אבל אבל זה פגום מכל בחינה אחרת. אני מבין שאוהדי יונייטד מתחלחלים מהמחשבה שיצטרכו לשלם 75 מיליון דולר על בנזמה. בסופו של יום כל העניין איננו ריאל אלא העובדה שאלופת אירופה הגאה קיבלה תזכורת שלפעמים גם היא קבוצה קטנה. ברוכים הבאים לעולמנו.

יואב 26 במאי 2008

מול הכח של ריאל, קשה מאד להתמודד. השם, היוקרה, מזג האוויר, האפיל של העיר, ההיסטוריה.כח המשיכה שלה כלפי שוק השחקנים הדרום אמריקאים, הוא כמעט ללא תחרות(לפחות בכל מה שנוגע ליונייטד).
אבל חוץ מריאל,(ואולי ברצלונה) אין ביבשת דגים גדולים יותר מארבעת הגדולות באנגליה…

רועי 26 במאי 2008

יואב- ארבעת הגדולות של אנגליה זה פיקציה, יש באנגליה רק קבוצה אחת שראויה להיקרא גדולה וזאת יונייטד, לליברפול יש רק הסטוריה רחוקה מאוד בלי הווה, לצ'לסי יש הווה בלי עבר מספיק גדול, בטח בהשוואה לשאר קבוצות הצמרת באירופה, ארסנל למרות שאני מעריץ גדול של הכדורגל שלה אין לה לא עבר ולא הווה מספיק גדול על מנת להיות בטופ של הקבוצות באירופה.

יואב 26 במאי 2008

ארסנל נמצאת שם בגאווה- עבר מקומי גדול והווה מצויין.
ליברפול-נו באמת(עם כל הצער). הלוואי על כל מועדון במשבר, הווה כמו לליברפול.כשריאל היתה במשבר, היא לא לקחה תואר אירופאי שלושים שנה..
צלסי- צנועה יותר אך מסורת בונים…
מבחינה כלכלית, אין בכלל מה להשוות. חוץ מריאל וברסה, אף אחת בספרד(ולנסיה לא פושטת רגל , לאחרונה?)אף מועדון ספרדי לא מדגדג את ניוקאסל, וילה וטונאהם…
ולזה התכוונתי. שילוב של כסף, היסטוריה, מסורת, כמות קהל ותוארים…

רועי 26 במאי 2008

יואב- התשובה לגבי ארסנל נמצאת במה שכתבתה "עבר מקומי גדול" לא מספיק על מנת להימנות בעילית של אירופה, כשריאל הייתה במשבר הוא היה אירופי, התארים המשיכו להיערם בחזית המקומית, לשום קבוצה שלא זכתה בתואר אליפות מקומי כבר כמעט 20 שנים אין מקום בצמרת האירופית. בצ'לסי אתה צודק מסורת בונים אבל עד אז….

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 במאי 2008

http://www.youtube.com/watch?v=eSMFjBClt88

פרגי מדבר על ריאל מדריד : מתחיל ב-04:40

מה קורה עם אברה ?
מדוע לא מחתימים אותו על ארכת חוזה ?
אם יונייט לא יזדרזו מילאן תחתים אותו בסוף העונה הבאה כשחקן חופשי.

ומה דעתכם על הידיעה שיונייטד היתה קרובה להחתים את תיירי הנרי ?

יואב 27 במאי 2008

מתחתית השכלתי ואהבתי הבלתי מותנית לסר(שפוט, לא?)הוא יקבל את ההחלטות הנכונות..אם אני ארצה בכך ואם לא. אם הכחולים של העיר(מה זה) ירצו בזה או לא.

ירון 27 במאי 2008

חברה משהו יודע מה עם כל הצעירים לי מרטין? פרייזר קמבל? http://www.youtube.com/watch?v=qOphDlz917k נראה מאוד מבטיחץ
דונג?
מה עם השחקנים בבלגיה?

עוז 27 במאי 2008

ברנרד שוסטר מדבר על כריסטיאנו רונלדו כאילו מדובר כבר בשחקן ריאל:

"For the fans, this signing would be a spectacular 'boom', a bit like what we saw with David Beckham here. This isn't England and such a change will affect the player. We must solve that problem.

"But he is a player who enjoys football as part of a group. The school of England has been perfect for a player of such individual skills. He's learned there to be a full professional. He's learned from a great school. Thus we'd sign a Cristiano who came having already learned a key lesson. And despite his quality, he's also a worker – that's very important for a 'crack'.

"His goals? The Spanish Liga is more complicated than it might seem and it'd be tough for him to get 40 goals. But if he comes here and hits 30 with Real Madrid, well have secured another title at least. That's what I say."

האם הקרב הסתיים?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 במאי 2008

ברצלונה החתימה את פיקה ויונייטד חזרה על השגיאה ששגתה עם רוסי.
פיקה,צעיר ומוכשר,היה צריך להיות המחליף הראשון לפרדיננד ווידיץ ובעתיד יורשו של פרדיננד.
חבל.

ברוך מנדל 27 במאי 2008

אנונימוס הודיע כבר במקומי.
זה עוד לא נחתם, אבל זה כבר סגור וידוע לכל שפיקה ישחק בעונה הבאה בברצלונה.

לדעתי אבדה קשה יותר ממה שרובנו חושבים כי עכשיו שוב נשארנו ללא אופציות טובות על הספסל לוידיץ' ופרדנינד, אושיי, סילבסטר ובראון בלמים פחות טובים ובטח עם פחות פוטנציאל מפיקה.

פרגי בזמן האחרון (לדעתי) מאד התרקח וידע שאצלו, אם לא פציעה של אחד המגדלאורים פיקה לא יהיה שחקן הרכב ונתת לו ללכת, זה כן מזכיר את מקרה ג'וזפה מהקיץ שעבר…

רשימת הקניות לקית קצת גדלה?

yoni 27 במאי 2008

למישהו יש מושג מה בכלל על הכוונות של פרגסון-קירוש ?

legal alien 27 במאי 2008

אני אומר (חצי בצחוק) – אם הוא רוצה ללכת, ואין שום דבר שאפשר לעשות כדי להשאיר אותו (למשל השתלת קומון סנס), אז קדימה למכור אותו לברצלונה…(50 מליון יורו, רונלדיניו אטו והנרי נראה לי תמורה הולמת. וגם את פיקה חזרה…). נראה מה שוסטר יגיד אז.

שחר ע. 27 במאי 2008

עונת המלפפונים מגיעה
לפי הדיילי מירור
http://www.mirror.co.uk/sport/football/2008/05/27/manchester-united-to-spend-50m-on-transfers-in-14-days-89520-20430954/

striker Luis Fabiano
defender Daniel Alves
defender Micah Richards

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 במאי 2008

עדיף את רוביניו ורובן + כסף לטובת רכישת חלוץ גדול (ופרגי חייב להזדרז לפני שבנזמה והונטלאר יחטפו על ידי צ'לסי או מילאן או כל קבוצה גדולה אחרת)

אביעד 27 במאי 2008

כנראה שלחוצפה באמת אין גבול… שוסטר התראיין השבוע לגבי התוכניות של ריאל לעונה הבאה ודיבר על עסקת רונאלדו כאילו היא כבר הושלמה ונחתמה, הוא טען שריאל תזכה באליפות אם רונאלדו יבקיע אצלה 30 שערים, שריאל לא תעצור רק ברכישת רונאלדו אלא תרכוש עוד שחקנים וכו' וכו' וכו'.
ברצינות, legal alien צודק. אם רונאלדו רוצה לעזוב אז למכור אותו לברצלונה.

Yair 27 במאי 2008

פיקה עזב כי אי אפשר להשאיר שחקן כמוהו על הספסל, כמה שזה נחמד שיש לך אותו בתור בלם שלישי, זה לא פייר ולא נכון בשבילו, והוא לא היה נשאר אלא אם היה מובטחות לו דקות משחק שאנחנו לא יכולים להבטיח לו, כי אם יש אזור במגרש שלא עושים בו רוטציה, זה מרכז ההגנה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 במאי 2008

דווקא האזור הזה מחייב רוטציה וראינו את פרדיננד סוחב בקושי את המשחקים האחרונים של העונה שלא להזכיר את וידיץ שכמו טרי דוחף את גופו ואת ראשו לכל מקום ואין סיכוי שהוא ימשוך עונה שלמה ללא פציעות.אפשר היה להבטיח לפיקה משחקים ואף לקיים.

Yair 27 במאי 2008

ברוטציה הכוונה היא לרוטציה יזומה, פיקה לא יישב על הספסל ויחכה שמישהו יפצע, ואני עומד על דעתי, במרכז ההגנה, כאשר שני הבלמים כשירים לא עושים רוטציות, אלא במשחקים כמו גביע הליגה או משחקי בית (יחסית) קלים בליגה.
ועם כל הפציעות שהזכרת העונה, נסה לספור בכמה משחקים פיקה פתח, הוא בעצמו אמר שהוא לא מרוצה מכמות משחקים כזאת.

חוץ מזה, ווס בראון הוכיח העונה שהוא כיסוי מספק בעמדה הזאת.

נודניק 28 במאי 2008

אני לא מתכוון להיות פולני, אבל רונן זה מתחיל להדאיג… איפה אתה?

גיל 28 במאי 2008

נודניק, אולי הוא בשליחות סודית של הסר למצוא שחקנים חדשים? אבל האמת היא שגם אני קצת מודאג.

גלעד ב. 28 במאי 2008

רונן,אני מקווה שהכל בסדר אצלך,אבל אם אני אקרא עוד תגובה אחת על יונייטד,רונלדו,פרנקו ושוסטר אני זורק את המחשב על הקיר…אני מתיישב עכשיו לראות לייקרס-ספרס,וויוצ'יץ שומר על מנו,הרגע התחיל כבר 4-0 ללייקרס…חוץמזה יש עוד כמה ארועי ספורט י חשובים השבוע,אפילו בישראל,יאללה חולוניה…

legal alien 28 במאי 2008

חולוניה, אח איזה נוסטלגיה. בנעורי הייתי משוכניו הקבועים של אולם הפחים. אולי אפילו נתחבר לערוץ הישראלי לטובת המאורע. גלעד – יש איפה לראות בניו יורק?
בהתחלה קיויתי שבני השרון יעיפו את הצהובים ויעשו לנו את העבודה, אבל אז נזכרתי באותו גמר גביע שאפי ניצח אותנו עם הרצליה אחרי שהדיח את מכבי בחצי (בלט: נחום מנבר). אז נראה לי הולם שמי שרוצה לקחת אליפות צריך לגבור על מכבי, ואני מקוה שכך יהיה !

גלעד ב. 28 במאי 2008

ליגל-אני רואה את זה בבית על המחשב,האם אתה מתכוון ספורטס באר?לא מכיר…אגב,מכבי עלית לייקרס נהנו כרגיל מטעות שיפוט של הדוד דגן התורן בשניה האחרונה של המשחק,שריקה לעבירה ובארי על הקו לשתיים או שלוש,כבר ראיתי שריקות על עבירות פחות ברורות בהרבה

michaly 28 במאי 2008

הסוכנים שלי באירופה מוסרים שמדובר בבעייה טכנית, אבל חוץ מזה הכל בסדר.

legal alien 28 במאי 2008

משחק משחק, גם אני חשבתי שהיה פאול (ובאמת היה), אבל מענין שגם בארי וגם פופוביץ' לא עשו מזה ענין אחרי המשחק. בארי אמר משהו בסגנון – לא שורקים דברים כאלה, ופופ אמר במסיבת עיתונאים – אם אני הייתי השופט גם אני לא הייתי שורק. יפה.

ד"ר א. 28 במאי 2008

legal –
צודק לגמרי. מי שרוצה לקחת אליפות צריך לעבור דרך מכבי. לכן גם הגביע של הפמ"ג השנה משמעותי הרבה יותר מזה של שנה שעברה.

birdman 28 במאי 2008

http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=%7BC7DF7CEC%2D3BC3%2D4859%2DA3FD%2DFE4AAD215DD8%7D&newsid=6607688

ע"פ ה"דיילי מירור" פרגוסון מתכנן 30 מיליון פאונד על לואיס פביאנו ודני אלבס – חלוץ ומגן ימני ברזילאים מסיבליה; ו-30 מיליון למיכה ריצ'ארדס מהסיטי.

birdman 28 במאי 2008

תיקון טעות 20 מיליון לריצ'ארדס :-)

birdman 28 במאי 2008

סקופ!

שם המשפחה של ג'רארד פיקה הוא… בירנבאו!

http://en.wikipedia.org/wiki/Gerard_Piqu%C3%A9

Glen 28 במאי 2008

We missed the point here. Apparently this more than Franco and Madrid. It is the history of Portugal and Spain .

רונן דורפן 28 במאי 2008

גלן – הם לא פספסו שום נקודה. היום קרלוש קירוש אמר שלא ייקחו את אוליבנשה. מה ששלח אוי לוויקפדיה כדי לגלות שאוליבנשה היא עיר פורטוגזית שכבושה על ידי ספרד.

Glen 28 במאי 2008

That what I meant. We missed it, not United staff. Anyway I still think this is nothing but the good point: it enriched our knowladge of History. I did not know about this place before. Maybe Dr. A can tell us more.

Glen 28 במאי 2008

But I actually think that this issue is more interesting.
First-the history. I wonder whether the average Portuguese know about this place.
Second- knowing his past history in Madrid he might know few things and in that case it is even more intriguing.

עזי 28 במאי 2008

בירדמן, זה לא שם משפחה, אלא שם משפחה שני, הווה אומר שם המשפחה של אימו, דבר המקביל לשם אמצעי בתרבות האנגלו סקסית. ג'ורג' ווקר בוש נקרא כך כי שם משפחת אמו היה ווקר, בספרד ולטינו אמריקה זה בא כשם האחרון. שם משפחתו של ראול הוא גונזאלס, שמו המלא הוא ראול גונזאלס בלאנקו כי זה היה שם משפחת אימו לפני נישואיה, לכן שם המשפחה של פיקה הוא פיקה.

S&M 28 במאי 2008

אם יש משהו שיכול להגדיר את ההבדלים התרבותיים בספורט בינינו לבין האמריקאים, זה הקטע הזה מהכתבה בוואלה:
"אם אני הייתי שופט, לא הייתי שורק", אמר המאמן המפסיד גרג פופוביץ', וגם בארי יודע: "לא הייתה עבירה, ובטח שזה לא היה המהלך שהכריע את המשחק. אולי בעונה סדירה אפשר לשרוק על דבר כזה, אבל לא בשנייה האחרונה של גמר המערב".

וזה במקרה מובהק שהייתה עבירה. לא מבין מאיפה הם מוציאים את האמירות האלה. פשוט להסיר את הכובע.

birdman 29 במאי 2008

עזי, שאפו.

שחר ע., כתבתי תגובה זהה לשלך, בזמן ששלך המתינה לאישור… Great minds think alike

שחר 29 במאי 2008

ובסוף יביאו שחקנים אחרים שלא חשבנו עליהם

נדב יעקבי 31 במאי 2008

אני מבין לליבם של אוהדי מנצ'סטר יונייטד, אבל כנראה שהפור נפל. כריסטיאנו רונלדו כבר החליט, והוא יעבור לריאל מדריד מייד אחרי היורו. קודם כל כי זה יהיה הצעד הנכון מבחינתו, גם מקצועית וגם כלכלית. ביונייטד הוא זכה בהכל, ואחרי 5 שנים הוא לא יחזור על הטעות של קאקה, שנשאר במילאן אחרי הזכיה בגביע האלופות ותראו איזו עונה בינונית-מינוס הוא עבר. כריסטיאנו צריך אתגר חדש, ולקחת עם ריאל את גביע האלופות אחרי הפסקה של 7 שנים, להיות היורש של זידאן, זה חתיכת אתגר. הוא כמובן גם ירוויח הרבה יותר מאשר במנצ'סטר, אבל זה החלק הפחות משמעותי כאן (מבחינתו האישית – לא מבחינת הסוכנים שלו!)
יש כמה סימנים לכך שהעניין סגור, לפחות מבחינתו של כריסטיאנו: ההיסטריה של פרגוסון וקירוש (אם כי במקרה שלו הוא גם סוגר חשבונות עם ריאל שפיטרה אותו אחרי עונה אחת). פרגוסון משדר היסטריה וחוסר ביטחון, בניגוד למצבים דומים בעבר. דבר שני, הטקטיקה של ריאל מדריד בשבוע האחרון: הם לא מפסיקים להסביר שהם בכלל לא מנסים לרכוש אותו ושאין להם כוונה לפגוע ביחסים עם היונייטד. בלה בלה בלה. מס שפתיים אחרי שהכל כבר נסגר. אחרי שהם מראים את הפרצופים הרציניים למצלמות – קלדרון ומיאטוביץ' פשוט מתפוצצים מצחוק.
בריאל פעלו בשיטה שהביאה את זידאן אליהם. קודם כל עבודת הכנה מאסיבית, עם הסוכנים ובני המשפחה המורחבת שלו (אמא, מאמני עבר, חברים)וכאשר השחקן כבר החליט, כל מה שנשאר זה לסגור על המחיר. גם יונייטד לא תחזיק שחקן בניגוד לרצונו, אפילו שהוא הטוב בעולם.
אני רוצה להזכיר שכאשר ריאל עשתה כנ"ל עם זידאן, ביובה אמרו שלעולם לא יתנו לו ללכת. גם אז ברקע הפעילו לחצים על אשתו הספרדייה של זיזו.
בריאל מדריד עשו כבר את החשבון: גם אם ישלמו ליונייטד 100 מיליון יורו וישלמו לשחקן 12 מיליון יורו בשנה – הם מחזירים את ההשקעה תוך שנה.
כריסטיאנו רונלדו הוא החלום הרטוב של פלורנטינו פרס – רק שהוא הגיע באיחור של כמה שנים.
אבי מודל הגלקטיקוס היה רוצה להביא במקום את דייויד בקהאם – מוככר החולצות מספר 1 בעולם אבל שחקן מוגבל – את כריסטיאנו שכיום מוביל בשתי הקטגוריות: גם מספר 1 על המגרש וגם מספר 1 במכירת מרצ'נדייזינג.
פרגוסון ינסה להפעיל את כל ההשפעה האישית שלו על כריסטיאנו בתקופה הקרובה, רק שזה יהיה מאוד קשה כאשר השחקן יהיה סגור במשך כמעט חודש במחנה האימונים של נבחרת פורטוגל. ושם יש מספיק אנשים שילחצו בכיוון השני: סקולארי, פפה, סוכנו הפורטוגלי ואנשי ההתאחדות של פורטוגל, שחלקם בקשרים מצויינים עם ראשי ריאל מדריד.

רונן דורפן 31 במאי 2008

נדב- הניחוש שלי הוא שהמעבר יקרה בעוד שנה. יונייטד תעשה לריאל את מה שבאיירן מינכן עשתה לה בעניין הארגריבס. העניין פה הוא הרבה יותר מרונאלדו. ליונייטד יש סגל לטיני שלם והיא צריכה לשדר לריאל איך להתנהג.
אין ליונייטד מה להפסיד פה. כמו במקרה הארגריבס, המחיר של רונאלדו לא יירד בשנה הזו. פרגוסון לא משדר היסטריה. הוא הבהיר השבוע את המצב החוקי – שרונאלדו יכול להשתחרר בעוד שנתיים. בעוד שנה, אם ריאל תפנה בצורה מתורבתת, מה שאני מעריך שיקרה, הוא יסכים למכור אותו.
גם ראשי ההתאחדות הפורטוגזית, סקולארי, פפה וראשי ריאל מדריד לא יכולים לשנות את המצב החוקי. ואם פרגוסון רוצה להיות קשוח איתם הוא יהיה.
המעבר יהיה כמובן טעות מקצועית קשה עבורו. לא ידוע לי על מקרה מההיסטוריה המודרנית ששחקן בכיר השתפר באופן אישי בריאל מדריד. כשירגיש שהוא כבר לא יכול להשתפר זה יהיה אולי מעבר טוב עבורו. כי בריאל מדריד אתה באמת יכול לשמור על מעמד של סופרסטאר עולמי עם 10-12 שערים בעונה בה הקבוצה מסיימת מקום שני-שלישי. להיות יורשו של זידאן – שני תארים בחמש שנים – הוא בהחלט יצליח להיות.
בריאל מדריד רונאלדו גם יכול לראות את השחקן אליו היה הופך אם היה מגיע לשם מלכתחילה. קוראים לו רוביניו.
אני מסכים שסקולארי ינסה להשפיע על רונאלדו. אבל זה קשור יותר למגעים של סקולארי עם צ'לסי.

Comments closed