הפועל חולון

אני אעשה פה משהו מאד לא רציני. ואומר משהו על קבוצה שאינני יודע עליה כלום שזכתה באליפות ליגה שלא עקבתי אחריה השנה. ובמשחק בו לא צפיתי. אני מתכוון כמובן לזכיה ההיסטורית של הפועל חולון באליפות המדינה בכדורסל. אני לא ציני, זה כן היסטורי, כי יש פה מסר חשוב. ואני בהחלט מודע לכך שבגלל שיטת המשחקים הרבה יותר קל כיום להפיל את מכבי וסביר שזה לא היה קורה בסדרה של חמישה משחקים.
מי שהוביל את חולון לאליפות כמאמן ובעלים הוא מיקי דורסמן. אדם שלא ידענו את שמו לפני שנתיים-שלוש. ואת מכבי לא הפילו אותה אנשים שהקדישו קריירות שלמות לנסיון הזה. לא שחקנים כמו מאיר טפירו ועדי גורדון. לא מאמנים כמו אפי בירנבוים או ארז אדלשטיין. לא הפועל מגדל ירושלים. עשה את זה במקומם אאוטסיידר מוחלט. מי שלא דבק בו הפחד ממכבי. מידה הארוכה. מהפיצות. מהשיפוט. מי שלא ניסה לחקות אותה בגיוס משאבים ובכל מיני תעלולים חצי-חוקיים. סתם מישהו שבא עם ראש נקי לעניין וניצל הזדמנות. חוסר פחד הוא אלמנט שאין לזלזל בו בספורט.

אלכס האדום
"שיישב ביציע"

86 Comments

legal alien 29 במאי 2008

אני חוזר על תגובתי מהפוסט הקודם:

עָזִּי וְזִמְרָת יָהּ, וַיְהִי-לִי לִישׁוּעָה

הייתי שם כשג'ק צימרמן קלע את הסל ששבר לי את הלב בתור ילד. היום ראיתי באינטרנט את מליק דיקסון סוגר לי מעגל

רן 29 במאי 2008

רואים שלא עקבת. חולון היתה יותר טובה ממכבי כל השנה והסיכוי היחיד של מכבי לזכות באליפות היה דרך משחק אחד (לדעתי בזכות זה היא בכלל הגיעה לגמר).

אם היתה סידרה של חמישה משחקים – הביתיות היתה של חולון.

גם אני לא אוהד של חולון, אבל מתח כזה ושמחה כזו לא זכורים לי.

שבי 30 במאי 2008

אכן ערב שמח לחובבי הספורט.

רן צודק. בסדרה מכבי היו מפסידים. חולון הרבה יותר טובים מהם. רק הביתיות, הניסיון והלחץ הבלתי פוסק של הצמד המאוס מזרחי את פנאן (זה לא ייגמר אף פעם?) על השופטים הוביל למשחק צמוד.

לגבי חוסר הפחד של חולון – מסכים לחלוטין עם רונן. זה היה הפקטור העיקרי לעונה המופלאה של חולון, וכמובן באליפות.

עוד נקודה למחשבה: חולון היא קבוצה אמריקאית לחלוטין. בלי אירופאים ובלי ישראלים (אלה שמעבירים את הכדור מצד לצד לא השפיעו ממש על הקבוצה, חוץ מהרוח והנשמה). מה זה אומר על הכדורסל הישראלי? האמת שכלום. אבל בטח תהיינה קבוצות בשנים הבאות שיחשבו על דגם כזה, מעין קבוצת קולג'ים תוססת.

דותן 30 במאי 2008

רונן – אתה טועה – אין ספק שבסדרה של שלושה משחקים שלחולון יש ביתיות מכבי מקבלת בראש… חוץ מזה חולון קבוצה הרבה יותר טובה ומה שדורסמן עשה זה מדהים – לדעתי לא היה בעולם מצב שמישהו לקח קבוצה חדשה מליגה שניה ישר לאליפות (מרק קיובן לקח את דאלאס בעונה הראשונה שלו לגמר אבל הפסיד שם)

דותן 30 במאי 2008

שבי – אליצור נתניה – זוכר – אם ווילי סימס – בדיוק אותו מודל

עופר 30 במאי 2008

אני ניצחתי את מכבי תל אביב, ובקרוב אני הולך לספר על זה בבלוג שלי :).
אבל משהו אחד על המשחק – לזכור שהם ניצחו ברגע האחרון, מה שעושה את זה הרבה יותר מתוק. לראות את השחקנים שלהם בוכים, לראות את מוני פנאן – באמת אחד האנשים הכי פחות אהובים עלי בספורט הישראלי, עם פרצוף כזה, לראות את הכוחניות, המגיע לי, הצהוב הזה, ממררים – עושה לי טוב על הלב. מגיע להם.

וצביקה שרף שוב הוכיח היום שהוא לא השתנה. הוא לא יודע להיות בנאדם כשהוא מפסיד, הוא לא יודע לקחת אחריות.

עזי 30 במאי 2008

רן צודק. למרות שהישטה כוונה נגד מכבי שיהיה יותר קל לגנוב לה את האליפות, השנה (3-0 מול בני השרון בליגה, 2-1 מול חולון) זה היה הסיכוי היחיד שלה.
ארבע פעמים בשמונה הפרש למכבי ברבע האחרון כדור היה שלה והיא היתה יכולה לגמור את המשחק. כמו שיואבי כתב עוד בפוסט הקודם, אין קילינג אינסטיקט.
זו סופה של תקופה. הייתי לפני 15 שנה בגליל ולמרות אוהדן אליפות אחרי 23 שנה היה ברור שזה כישלון זמני ושמכבי תחזור לשלוט, מה שאכן קרה. עכשיו זה זה לא כך.
ותודה לשמעון על 36 אליפויות ב-38 שנים.

רונן דורפן 30 במאי 2008

אני מקבל בהכנעה את דבריכם שלאור היכולת בליגה מכבי הייתה מפסידה גם בסדרה. אבל אולי עצם העובדה שהקבוצות היריבות יודעות שיש פינל-פור עם סיכוי סביר הוציאה אותן מהתבוסתנות וההשלמה עם גורלן?

עזי 30 במאי 2008

רונן, מכבי של השנה היתה – דווקא בליגה ולא באירופה – קבוצה תבוסתנית. זה אולי נשמע לך הזוי, אבל אם היית רואה גם היית חושב כך. מכבי סיימה עונה עם עשרה הפסדים לקבוצות ישראליות, בשנות השבעים או השמונים היה לוקח 7-8 שנים להגיע למספר כזה.

יוסי 30 במאי 2008

היה הרבה מאוד מזל, אבל גם כיף גדול. אני מסכים עם כל האחרים שלמכבי לא היה סיכוי בסדרה ללא יתרון ביתיות. קצת חבל שאין ישראלים גדולים להתענג עליהם (כמו שפר בעונה הגדולה ההיא), אבל מורן רוט שרוט ומצחיק. בשנה הבאה, בוגין, אלימלך וקני באניסטר יראו למכבי מאיפה משתין הריפיט.

רק לא ביינום 30 במאי 2008

לא קשור לפחד או אי פחד , אוסף החלטות כושלות הן ברמה הניהולית וברמה המקצועית יכול להתרחש אחת ל10-15 שנה (מחדל בינום ,מינוי קטש, פציעות של שחקני מפתח,הלפרין , כל הממבו גמבו העיתונאי על החלפת צביקה שרף, ) והמזל של חולון היה להיות שם.
אגב אוסף ההחלטות הכושלות הנ"ל נמשך כבר שנתיים (בעיקר עם בינום והלפרין)
מעניין מה היו אומרים אם הסל של דיקסון לא היה נכנס וגם הסל של ארנולד לא היה נכנס שנה שעברה- הפועל ירושליים לא מפחדים ?
לסיכום – בכדור סל הישראלי הכל תלוירק בדבר אחת- רמת ההחלטות במכבי.

birdman 30 במאי 2008

אספתי כמה כותרות עיתונים של מחר:
יאבאיה יאבאיה, אל תשאל אל תשאל; כל ציווה אילן, אילן השועל
אגדות חולוניה עם הנסיך עומרי כספיאן
P.J. Tucker Maccabi fucker
הכל ברוח טובה. חבר'ה להתעודד, אחד הדברים היפים בספורט הוא – כשזה קורה זה הדבר הכי חשוב בעולם, כשזה נגמר זה חסר חשיבות.

אסי 30 במאי 2008

חברים חזרתי מהמשחק עם דמעות בעיניים חולוניה אלופה אולה אולה אולה
בסדרה חולון מנצחת 3:1 לפחות.
מכבי זאת הקבוצה הגרועה בהיסטוריה שהייתה לקבוצה הזאת
מיקי דורסמן הוא המלך

ד"ר א. 30 במאי 2008

רק לא ביינום –
לא מסכים אתך פעמיים. (א) זה הכל עניין של פחד. (ב) ביינום שׂחקן ספסל מצויין, וצריך לשמור אותו. אבל צריך רכז מעולה נוסף לצד הלפרין. ביינום יאלץ לחזק את ההגנה שלו, ולרשת את התפקיד של שארפ. יש גורלות גרועים יותר.

אסי –
גם אתך אני לא מסכים. הקבוצה הזו נתנה משׂחקים כבירים באירופא השנה. והיו גם לא מעט נפילות.
הקבוצה הגרועה בהסטוריא של מכבי היא ללא ספק זו של 92/3. אז העונה האירופית הסתיימה במשהו כמו 2:12. והרמה הכללית אז לא היתה גבוהה אז בהרבה מהיום, אם בכלל.

בגדול אני מסכים עם רונן (וכבר כתבתי בעבר): הכנסת הפיינלפור היתה הגורם המרכזי שהוציא את הפחד. העובדה שמדובר בקבוצה אמריקאית לגמרי קשורה אף היא לעניין. עוד לא נולד הזר האמריקאי שהגיע לקבוצה גדולה בארץ ולא הכריז שהוא בא לקחת אליפות ממכבי. הפעם הגיעו כמה חבר'ה יחד.
וכן, גם החוק הרוסי תרם את שלו – ביחוד בכך שאפשר כמות בלתי מוגבלת של זרים.

אם דורסמן רציני בקשר לשנה הבאה וגביע יול"ב, הוא צריך להצטייד בעוד שני ישׂראלים בכירים. נאור ושׂשׂון, אם הם פנויים. גם פניני מועמד ראוי. ואולי בכלל אליהו?

אנונימוס 30 במאי 2008

לא יאמן פשוט. בתור אזרחי שיראלי ממוצע שכל חייו חי תחת הידיעה הברורה שמחר השמש תזרח ומכבי תהיה אלופה, אני מרגיש לפתע כמו אחד מאותם חיילים יפנים שהתחפרו בעמקי הג'ונגל בשלהי מלה"ע ה-2 ולאחר 30 שנה יוצא ומגלה שהעולם השתנה לחלוטין. בלתי נתפס פשוט.

לפתע העולם נראה מקום ששווה לחיות בו.

גיא 30 במאי 2008

מסכים עם ביינום.
מה שראינו היום הוא לא יותר מטעות סטטיסטית שמגיעה אחת ל 10-15 שנים.
לדורסמן הלך קלף לא נורמלי עם הזרים שלו. הם גדולים על חולון, וכנראה על הליגה שלנו כולה. אין לו שום סיכוי להצליח להחזיק אותם אצלו בשנה הבאה.
למכבי הגיעה עונה שמגיעה אחת לכמה זמן שכוללת החלטות לא מוצלחות לגבי סגל השחקנים, פציעות של שחקני מפתח ובלגן אטומי ברמה הניהולית.
ואחרי כל זה – הכל נגמר בנקודה הפרש.

יואב 30 במאי 2008

רק לא ביינום, מסכים איתך לגמרי. קו אחורי שמיידה שלשות, חמש וחצי לסוף ביתרון שמונה, זה קו אחורי מחפיר ברמת החלטות.. ואין מי שיתקן מהקו. האבסורד הוא, שמכבי שיחקה את משחקה הטוב ביותר בחודש וחצי האחרונים… תוכנית המשחק שלה עבדה טוב יותר.. אך רכות, שכונתיות וחוסר שליטה מהספסל, נתנו את הפירצה לה נזקקה חולון..
שמונה עשרה נקודות עשתה חולון מריבאונד התקפה ועדיין היתה בעמדת הפסד.. עזי-כמו שכתבת, זאת תבוסתנות לשמה…
בכל מקרה, צדק ספורטיבי של עונה שלמה נעשה…על כל כך הרבה טעויות-מגיע עונש. וקצת מנחם שזאת חולון…
דורסמן-מחייך לכל "הגאונים" הגדולים שקיבלו שילשול בנוקיה..משוחרר, זורם, נותן לשחקנים שלו להתבטא…בלי קישקושי תקציב, שיפוט ושאר ירקות.

Yair 30 במאי 2008

אני חייב לציין שמכל הקבוצות שיכלו לקחת את האליפות ממכבי, אני שמח שזאת חולון, קבוצה שבאמת חוגגת את האליפות ולא חוגגת את זה שמכבי לא לקחה אליפות… מדהים כמה הם שמחים, נדמה לי שזה היה מורן רוט שפשוט איבד את זה לגמרי בראיון שאחרי המשחק, באמת מצאתי את עצמי שמח בשבילו, ואני בכלל מכביסט (בעיקר בכדורגל, בכדורסל אני בד"כ מוצא את עצמי מזפזפ למשהו אחר כבר בפסק הזמן הראשון).

בן דוד של שימי ריגר 30 במאי 2008

אחד המשחקים היותר מרגשים שראיתי בחיי.

אין מגיע בספורט,אבל אלוהים,כ"כ הגיע לחולון,הקבוצה הנהדרת הזאת.

היא מייצגת בדיוק את האנטיתיזה למכבי – קבוצה שמחה,חיובית,מאוחדת,צנועה ומלאת רגש אמיתי של שמחה וספורטיביות.

באליפות של גליל הייתי ילד קטן שלא הבין את משמעות הארוע,אבל הפעם זה היה כ"כ מתוק.

אני חושב שכל מי שאוהב כדורסל וספורט בכלל חייך הלילה.

כי זה לא היה משחק בין שתי קבוצות, זה היה משחק בין כדורסל כמשחק נשמה לבין כדורסל כעסק כלכלי.

והלילה הזה הנשמה ניצחה.

ח ו ל ו נ י ה !!!!

מכביסט גאה, היום כתמיד 30 במאי 2008

איש אחד אחראי בעיקר להפסד הערב, ולהפסד כל שאר התארים.
האיש הזה עונה לשם צביקה שרף, הוא האחראי העיקרי (לוזר ענק) לכל הכשלונות של מכבי העונה במעמדי הגמר, שבראשם כמובן הלחם והחמאה- אליפות ישראל.

אם מעניין אתכם איך מרגיש אוהד מכבי (התחלתי לאהוד את הקבוצה ב-1977, תגידו אוהד הצלחות טיפוסי. אני לא מסכים עם זה בכלל) אז אישית כואב לי מאד. האמת עדיין לא מאד, הייתי עצוב מאד עם ישמע הבאזר ומחר אני בטח אהיה מאד עצוב, אבל כרגע פשוט מרגיש לי מור, מוזר מאד, מוזר מדי.
מכבי ת"א לא זכתה השנה בכלום. מכבי ת"א היא לא אלופת המדינה.
לא איכפת לי מכן (קבוצה ראויה שסיימה ראשונה את הליגה) אבל מכבי לא אלופת המדינה ולזה יקח לי כנראה עד פתיחת העונה הבאה ליתרגל…

יואב 30 במאי 2008

לא חושב שיש פה עניין של נשמה או לא. זאת סתם רומנטיקה בגרוש. כל מי ששיחק היום, משחק לפרנסתו, מי מרוויח יותר מי פחות..
מכבי פשוט קבוצת כדורסל לא מספיק טובה. כשהיא היתה טובה, היא הייתה רומנטית מספיק…
הכל עסק כלכלי היום, אבל שימחתו של אוהד יונייטד שהיה במוסקבה בשבוע שעבר, לא נפגמה כלל לנוכח העובדה הזאת…
זה עדיין חמישה אנשים במכנסים קצרים עם כדור.
אתה טוב כמו התוצאה האחרונה שלך…

גיל 30 במאי 2008

לצערנו שום דבר לא ישתנה. אם בעונה כל כך גרועה של מכבי היא במרחק 2 שניות מזכייה באליפות, מה יהיה כשהיא תהיה קצת יותר טובה. כל הכבוד לחולון שלקחו מה שמגיע להם, אבל מי שמצפה לשינוי משמעותי בכדורסל הישראלי מתבדה. הרי שנה הבאה מכבי תהיה שוב חזקה, היא תמשיך לשחק ביורוליג וחולון לא, אז מה קרה פה בעצם? ההבדל היחיד הוא שהשנה יהיה כתוב שחולון אלופת ישראל. לא משהו שצריך לזלזל בו אבל צריך להתייחס אליו בפרופורציות הראויות.

גלעד ב. 30 במאי 2008

בשביל להפסיד אליפות(וגביע) ביד אליהו עם הקהל והשיפוט הביתי מכבי צריכים להיות ממש גרועים,זה קרה ב-93 וקרה אמש,סימכו על שימון ומוני שהשושלת תחזור בשנה הבאה,ובכל זאת מזל טוב גדול לסגולים.בוא נראה מה יקרה בעונה הבאה,אז נדע אם זאת סטיית תקן או מגמה,בשנות השמונים להפועל היו כמה קבוצות שדיגדגו את מכבי ובמדינה נורמלית(בלי שימון,השופטים והלוזריות של הפועל) היו גונבים 2-3 אליפויות מתוך ה-36 ,ביחוד בשנות השמונים כשמכבי היתה קצת פגיעה ולהפועל היה את מרסר ולארג'י.בד'כ הצהובים חוזרים בגדול מנפילות למרות שהשנה הסטטיסטיקה של מכבי בליגה אפילו גרועה מזו של 93 .מצד שני יכול להיות שהפרצוף המכורכם של שימון כבר לא מפחיד את השופטים ושנמאס להם לראות את מוני משתולל כמו בבון.מה שמוזר זה שהם די הצליחו באירופה השנה,מה זה אומר בעצם,שהליגה בארץ אשכרה טובה או שהכודרסל האירופי הוא פיקציה? בימים כאלה אני אומר חבל שאני לא בארץ…מילה למכביסטים האמיתיים,מזל טוב ,אתם אןהדים של קבוצה נורמלית,אני בטוח שההנאה מהאליפות הבאה תהיה יותר מתוקה,עכשיו תקחו את ההרגשה הזאת של הכאב מהיום ותכפילו אותה ב-20 בערך(מס' הסגנויות של הפועל בערך) ואולי תבינו מה זה להיות אוהד הפועל.

סרקו יאריץ' 30 במאי 2008

שום דבר לא השתנה.
הכל תלוי במי שקיבל את המפתחות. אז אלה היו הפועל וגליל, היום זה דורסמן. ירצו, ישקיעו-תהיה תחרות. הדלת תיפתח. לא ירצו-לא תהיה. המפתחות יזרקו לים לעוד 15-20 שנה.
מאוד פשוט.

IDO 30 במאי 2008

ניחוש פרוע ….

שנה הבאה מיקי דורסמן במכבי ת"א. ביחד עם שלושת המצטיינים של חולון.

לסרקו יאריץ' – אחרי האליפות של גליל 2 הישראלים המצטיינים ביחד עם המאמן מצאו את עצמם במכבי תל אביב.

ד"ר א. 30 במאי 2008

גלעד –
ב-93 הפסדנו את האליפות בכפר בלום. ביד לא הפסדנו בפלייאוף. מה שקרה אתמול הוא לפיכך תקדים.
האליפות הבאה (לכשתגיע) אכן תהיה מתוקה יותר, שלא כמו זו של 94 (אליפות הלאסי, שהיתה מתוקה בערך כמו חלב חמוץ).

יואב ואחרים –
באמת טוב שחולון דוקא, ולא הפמ"ג בשנה שעברה. אחד הדברים הגדולים שמיקי דורסמן עשׂה הוא להכניס גישה חדשה: לא צריך לשׂנוא את מכבי או לדבוק בתיאוריות קונספירציא הזויות כדי לנצח את מכבי. נהפוך הוא – עדיף להפטר מהן ופשוט לשׂחק כדורסל. אילו האדומים לדורותיהם היו משׂכילים להבין את זה, היו לוקחים הרבה יותר מ2-3 אליפויות לאורך השנים.

גיא 30 במאי 2008

לא כל כך מבין את ההתלהבות מחולון, "הגישה המהפכנית שלה" וממיקי דורסמן.
סה"כ עוד חבורת זרים שהתמזל מזלה להתקבץ יחד דווקא השנה. שאף אחד לא יעשה יותר מדי רומנטיזציה של המצב.
נכון, חבורת הזרים של חולון היתה טובה יותר מחבורת הזרים של מכבי. אבל למה זה באמת מזיז למישהו ?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 30 במאי 2008

רונן,התרעמת לא פעם על כך שמילאן וליברפול מצליחות בליגת האלופות בין השאר משום שהן יוצאות מוקדם מהמירוץ בליגות המקומיות ולעומתן יונייטד וברצלונה וקבוצות נוספות נאלצות להשקיע את המאמץ בשתי החזיתות.
אפשר לצפות ממך להתמדה בטיעון גם באשר לליגת הכדורסל בישראל כי השנה השיטה המטופשת הזו איפשרה למכבי להתעלם מהליגה ולהתייחס אל הפסדי הליגה שלה כחסרי משמעות אמיתית שהרי מעמדה בתוך הרביעיה הראשונה היה מובטח וכלל לא היה חשוב אם היא תסיים ראשונה או שניה או שלישית או אפילו רביעית.
אם כל העניין הוא מניעת אליפות ממכבי אז כמובן שהשיטה הזו מצויינת כי גם בעונות גדולות של מכבי היא עלולה במשחק אחד להפסיד.
אם העניין הוא בליגה שמעניקה תגמול לקבוצות שהיו טובות לאורך הליגה הסדירה,אם העניין הוא בליגה שהרמה בה גבוהה (והעונה הרמה היתה ירודה במיוחד.אין להשוות בין העונה הזו לעונה שבה מכבי זכתה ביורוליג,ירושלים ביולב,הפועל של אדלשטיין היתה קבוצה מצויינת ובני השרון גם היא הציגה קבוצה משובחת טובה מזו של העונה שהסתיימה),אם העניין הוא בליגה שהאלופה בה לא נקבעת על סמך משחק אחד מקרי – אז ברור שלמרות האיבה למכבי צריך לשנות את השיטה ולחזור לשיטת הסדרות.
עצוב לקרוא הבוקר את מדור הספורט של הארץ ולקרוא את שנאת מכבי וצביקה שרף שהצטברה בחודשים האחרונים והמתינה להתפרצותה.מה לעזאזל קרה למדור הספורט הזה

סרקו יאריץ' 30 במאי 2008

עידו, היה נחמד אם היית מזכיר ש-2 השחקנים והמאמן הללו עברו למכבי שנתיים, שלוש ו-חמש שנים לאחר איבוד האליפות. וכמובן שזה סיפור קצת שונה שהבעלים ובעל הדעה הוא גם המאמן לא?!
גיא-ההתלהבות מחולון היא בגלל שהיא לקחה אליפות.
כמו שהדוקטור הזכיר, כל סיפורי השחיתויות והשופטים התנדפו להם. אולי לעשות את הדבר הזה ולשחק כדורסל יותר ממכבי תל אביב למשך עונה שלמה (ובמאני טיים!!) לא כזה מסובך כמו שמטרטרים לנו כל הזמן?

לון 30 במאי 2008

היו לי הזכות והעונג להיות אתמול במשחק.
הרבה שנים לא צרחתי וקפצתי כמו אתמול עם שריקת הסיום :)

כפי שכבר כתבו לפני, הפועל חולון היתה הרבה יותר טובה ממכבי העונה. כל מי שראה משחקים השנה ידע זאת.
אביב לביא אמר בצדק לגבי ההערכה שלו לפני הגמר, שבפרמטרים של כדורסל נטו, חולון הרבה יותר טובה. לעומת זאת, למכבי היה יתרון ברור במסורת, בביתיות, בניסיון.

צריך לזכור ששני ישראלים היו תמיד על הפרקט בחולון. כך שהטענות שחבורת אמריקאים ניצחה נראית לי משונה מאוד.
מורן רוט הוא שחקן הרבה יותר טוב מהסטטיסטיקה האישית שלו.
אביב לביא אמר שבקייץ הוא דיבר עם צביקה שרף על הזימון שלו לנבחרת במקום רביב לימונד. שרף אמר לו שיש לרוט חשיבות רבה בהדבקת השחקנים האחרים.

הסיפור של חולון הוא סיפור אגדות אמיתי.
קבוצה שלפני שנתיים עלתה ליגה וויתרה על העלייה מטעמי תקציב.
זכתה בעלייה שוב לפני שנה.
ואז הגיע הפיגוע באולם במלחה. השחקנים הזרים שלה שקלו ברצינות לעזוב. הקבוצה קיבלה הפסד טכני ומשחקים ללא קהל.
למרות כל זאת סיימה את הליגה ראשונה.
ואז, בגלל השיטה וההחלטה שהמשחקים יערכו במגרש הביתי של מכבי ת"א, היתה צריכה לשחק ביד אליהו במשחק בודד נגד הקבוצה של מזרחי ושרף.
ודווקא במשחק הזה, מכבי שיחקה את אחד המשחקים היותר טובים שלה והוציאה מהמשחק את השחקן הטוב ביותר של חולון (טאקר).
היתה בפיגור שמונה נקודות, דקות ספורות לסיום.
פיגרה 6.5 שניות לסוף.
היתה צריכה להתקיף את הסל שמול יציע אוהדי מכבי השרופים.
ונ י צ ח ה.

כשדורסמן לחץ ידיים בסיום המשחק, שמעון לחץ את ידו כמי שקפאו שד. פדרמן לחץ את ידו בחום והוסיף לו חיוך.
כשחולון קיבלה את צלחת האליפות, התבוננתי היטב בשמעון מזרחי. הוא ישב על הכסא חמור סבר ולא מחא כף אפילו בשביל הנימוס.
יתר הקבוצה עמדה על המגרש כחלק מהטקס. בכל המקרים האחרים שמעון תמיד היה באיזור. הפעם הוא בחר להישאר על הכסא.
כן, הוא הביא המון תארים למכבי ת"א, אבל היה ונשאר אדם קטן.

יש צדק פיוטי במיוחד, שעל האליפות הראשונה שמכבי איבדה בבית שלה חתום צביקה שרף. המאמן המכביסט מכולם, האיש שרק מזרחי מכביסט ממנו.

האיש שהפסיד שלושה גמרים רצופים למכבי, שניים מהם ביד אליהו.
האיש שטען ברוב חוצפתו שיש מאמנים אחרים שהגיעו למכבי והתפרקו. יותר פרוק ממה שקרה לו מול ירושלים וחולון לא יכול להיות.
כדאי להזכיר שגם את הרבע האחרון מול חולון מכבי התחילה ביתרון. וכמובן היתרון גדל לקראת הסיום.

איש הריב והמדון הגיע לגמר הזה כשהוא מסוכסך עם ליאור אליהו ולא נתן לו שנייה אחת במשחק, למרות שכספי ובלותנטאל היו חלשים.

האיש עם הרוח הרעה ביותר בספורט הישראלי מסיים את העונה כלוזר הגדול מכולם.
צדק פיוטי.

לון 30 במאי 2008

ועוד תוספת נחמדה.
ב- 12.5.08 ראיתי טוקבק לכתבה של ארז מיכאלי ב"הארץ" של אדם שהזדהה כאורי ש.
היתה לי תחושה חזקה שכדאי לשמור אותה…

כך כתב:
כל כך רציתי בהצלחתו של צביקה. יצא גבר עם הנבחרת בקיץ, והתקווה כי עבר שינוי לאורך השנים היא סוג של כמיהה ליכולתו של האדם להתגבר על חולשותיו. לדאבוני כל מה שאפיין את צביקה כמאמן בצעירותו חזרו השנה.

צדק רלף קליין שאמר כי התפלא שמכבי לא לקחו את הגביע כי צסקא לא בכושר. היה גמר גביע ברמה די נמוכה והפחות גרועה לקחה.

כמה פעמים בקריירת האימון של צביקה (כולל ברוסיה צרפת וירושלים ) קבוצתו דורסנית בתחילת הדרך ומתפרקת לקראת סוף העונה ? (אגב הפוך מעודד ).
4 החטאות עונשין רצופות בגמר גביע אירופה מסמלות את הלחץ של השחקנים שנמצאים תחת ידיו של צביקה. אצל פיני גרשון בדיחות בחדר ההלבשה והדיבורים המטפאזיים על המשיח הם כלי נפלא לצקת ביטחון בשחקנים.

בדומה לשמעון פרס הכל קוגניטיבית נעשה נכון אבל יש בעיה בבסיס הרגשי שמחבלת פעם אחר פעם בהשגת המטרה. אולי יש למנות את צביקה לנשיא מכבי ?

(בשנה שצביקה לקח את גביע המחזיקות הוא החל לאמן רק בשליש האחרון של העונה וכך רכב על גל הנצחונות הדורסניים שמאפיינים את קבוצותיו בראשית העונה . למזלו הרב אילו התחיל לאמן בראשית העונה גם גביע המחזיקות לא היה בידיו).

סוף ציטוט.

האבחנה לגבי הניהול הנכון ברמה הקוגניטיבית מול הבעיה החמורה של שרף בתחום הרגש, נראית לי מצויינת.
האווירה בקבוצות שלו תמיד עכורה. יש חמיצות גדולה באוויר. אף פעם אין שמחה, אין קלילות, אין נועם.
אני ממש לא משתגע על פיני גרשון, אבל מעדיף אותו בפער ענק על איש הריב והמדון האיש שכעס ורטינה הם חבריו הטובים ביותר.

ד"ר א. 30 במאי 2008

מחזק את דברי סרקו.

העונה הזו והגמר הזה הוכיחו שמה שעומד בפני הכדורסל הישׂראלי כרגע הוא לא מכבי תל-אביב. גם לפני 14 שנה הבעיא לא היתה בנו, אלא בהופעות מבישות של גליל ושל הפועל במוקדמות גביע האלופות (מול אריות הכדורסל של פורטו וגילפורד קינגס). הזדמנויות צריך לקחת. עונות מוצלחות יותר באירופא של שתי האדומות היו יכולות לשנות את ההסטוריא.

נטל ההוכחה כרגע על שאר הקבוצות, על משקיעים, על ראשי ערים.
חולון של לפני עשׂור היתה עיר מנומנמת, עם תדמית גרועה. היום מדובר בעיר פורחת, עם מערכת חינוך מהטובות בארץ (לא שהרף גבוה במיוחד, לצערי). אותו ראש עיר שקיבל החלטה מוצדקת להשקיע בחינוך על חשבון משׂכורות של אתלטים אמריקאים צריך עכשיו לצרף את הספורט המקצועני לתקציב. עיר רצינית צריכה גם קבוצת ספורט מקצוענית. לחולון יש עכשיו הזדמנות פז. חבל להחמיץ.
(ישנתי על זה בלילה – פניני ואליהו במקום טאקר, ולחולון יש קבוצה יפה מאד ליול"ב בשנה הבאה).

סרקו יאריץ' 30 במאי 2008

למה ללכת כל כך רחוק דוקטור.
את עונת 2003-04 אתה זוכר? שלוש, אפילו ארבע קבוצות ברמת יורוליג (של אז! לא היום) לכל דבר ועניין (רק אז הפערים ממכבי היו עצומים). הקבוצה היחידה שנשארה על הרגלים לאחר העונה ההיא הייתה…מכבי. כל השאר פחדו מהצל של עצמן לאחר ההצלחה והתרסקו.

ד"ר א. 30 במאי 2008

סרקו –
אני הסטוריון, תמיד הולך רחוק.

לגבי 2003/4 – זה שהפמ"ג חטפה בראש במאבק על האליפות אי אפשר לזקוף לחובתה. מכבי הגיעה אז על כנפי נס שארפ, וכל אירופא רעדה במשך שנה שלמה אח"כ, לא רק קבוצות בארץ. אני רוצה להזכיר לך גם שבאותה שנה ממש כמעט נכשלנו בהגעה לפיינל-פור הביתי בגלל התבוסה באוסישקין. המועדון היה לפני משבר חסרת תקדים, והיה צריך נס כדי להפוך את הגלגל. נקודה למחשבה לכל הממורמרים שמדברים עכשיו על "סטיית תקן".

החטא הגדול של הפמ"ג בקיץ 2004 הוא הויתור על היורוליג. בניגוד לגליל והפועל שלפחות ניסו, דני קליין (האיש שהכניס את שיטת החוזים עם יול"ב לארץ) פשוט הרים דגל לבן.
בהקשר זה אני קורא למיקי דורסמן מעל הבמה המכובדת הזו לקיים את משׂחקי היול"ב בשנה הבאה ביד-אליהו. קבוצה גדולה צריכה לחשוב בגדול.

בכל מקרה, מה שחשוב הוא שכרגע כמעט אף אחד בארץ לא מפחד ממכבי. אני, בניגוד לרבים מהמגיבים כאן (ובאתרים הגדולים), בכלל לא בטוח שהאליפות הבאה שלנו תבוא בשנה הבאה – לפחות אם תשאר שיטת הפיינל-פור על כנה.

סרקו יאריץ' 30 במאי 2008

דוקטור, אני לא זוקף לחובת הקבוצות האלה שום דבר מלבד זה שאחרי שנה אחת של הצלחה הן התפרקו מקצועית. מה מכבי עשתה לא מעניין אותי כלל ולא צריך לעניין אותן. כמה תבוסות והנה יש תירוץ לסגור את הברז. זה שבשנה בינונית של מכבי הן לוקחות אליפות-על זה כמובן אף אחד אצלן לא דיבר. הרי כל מי שעיניו בראשו ראה שהקבוצה ההיא של מכבי לא תישאר לשלוט ככה כמו שהיא שולטת בליגה (אני עוד זוכר את בלבולי המוח-"תחילת הסוף של הכדורסל באירופה". בדיחה).

ד"ר א. 30 במאי 2008

עכשיו אני מבין טוב יותר למה התכוונת קודם.

הפועל אבדה בקיץ 2004 את התמיכה של גוסינסקי, שחתך מכאן והלאה באותה פתאומיות בה הגיע.
הפמ"ג התפרקה מנכסיה בגלל הויתור על היורוליג.

ב"ה הבעלים של חולון ובני-השרון יצליחו לגייס מספיק תמיכה כדי להחזיק את שלדי הקבוצות ולחזק אותן כראוי. עם מעט שיפורים שתי הקבוצות יכולות לעשׂות דברים יפים ביול"ב בשנה הבאה.

אדם 30 במאי 2008

ברכות לחולון. אין מילים בשפה העברית, וגם לא בשום שפה אחרת אותה אני מכיר, שיכולות להעביר שבריר מהקנאה שלי כלפיהם. כל הקונספציה שהייתה לי לגבי העונה הזאת בחצי השנה האחרונה התרסקה, ואין מאושר ממני. כל הכבוד לראיין לקסר, אחד החביבים שנחתו בארץ, שידע להזכיר ולהוקיר את אלה שעזרו להעלות את חולון בשנתיים האחרונות ולא המשיכו איתה לליגת העל. נזכרתי אתמול במשחק שלנו מול חולון בשנה שעברה בלאומית, שנערך ברמלה לעיני 15 אוהדי הפועל ו15 אוהדי חולון, כשהאחרונים רק מקללים את דורסמן. נראה כאילו מאה שנים חלפו.
היחס שלי לתארים שמכבי מפסידה לקבוצות ישראליות אחרות תמיד היה אמביוולנטי, אבל הידיעה שאליפות של חולון תגרום לאנשים בהפועל ירושלים להתחרפן נתנה לי את האפשרות לתמוך בחולון בשקט.
הסיבה, אגב, ליחס האמביוולנטי, הוא שידעתי שברגע שקבוצה אחרת תיקח אליפות, תתחיל הרוויזיה של ההיסטוריה, וסיפורי אגדות על זה שבכלל אין בעיה ליצור פה ליגה תחרותית. נו באמת. התגובות של גיל וגיא בנושא די מסכמות את דעתי. "כל סיפורי השחיתויות והשופטים התנדפו להם", נו באמת. לעולם לא היה ראובן וירובניק, לעולם לא היה דוד דגן, לעולם לא היה אבי זגול, לעולם לא היה סמי בכר. ללא ספק קבוצה אחת שלוקחת אליפות ממכבי אחרי 15 שנים, כשזאת שקדמה לה שעשתה זאת לאחר 24 שנים, מראות שהבעיה היחידה שהייתה פה בעצם בכל פרק הזמן הזה הוא שקבוצות לא שיחקו כדורסל מול מכבי במאני טיים והתעסקו בתיאוריות קונספירציה.
השורה התחתונה היא שלמרות האליפות של חולון, מה שהיה הוא שיהיה, ומה שנעשה הוא שייעשה, ואין חדש תחת השמש. את השיריון לגביע אירופה שמזרחי ניסה לארגן אחרי אובדן האליפות ב93' בישיבה מיוחדת של האיגוד הוא קיבל מראש ב08'. האלופה חולון הולכת לקוראץ' החדש. בשנה הבאה מכבי תבנה קבוצה נורמאלית ותטייל לאליפות, וחולון תאלץ לראות איך הפער הכלכלי של מכבי עושה את ההבדל. אולי זה ידחוף גם אותה למעגל הקונספירציות וההתעסקות בשופטים, שהם הם לב ליבה של הבעיה בכדורסל הישראלי.
ד"ר, אין שום בסיס לדברים שאתה אומר בהקשר לעונת 2004. ראשית כל ה25 באוסישקין היה כשביורוליג עוד היו בשלב הבתים, מה שלא הפריע למכבי לסיים שנייה בבית שלה אחרי צסק"א ולהגיע להגרלת השלב השני כראש בית. בנוסף, עם כל הכבוד לאסון ז'אלגיריס, מכבי הגיעה אל המשחק במצב מצויין כשהכל תלוי רק בה, והיא צריכה לנצח בבית קבוצה שפחות טובה ממנה. הנסיבות הפכו את המשחק לדרמטי, אבל מכבי הגיעה אליו במצב מצויין, ללא שום השפעה מה25 המפורסם(שבינו לבין אסון ז'אלגיריס היו לדעתי עוד לפחות שני דרבים,אם כי אני לא מוכן לחתום על כך). ואגב גמר הפלייאוף היה בין מכבי להפועל, לא בין מכבי לירושלים. הMassive club התעופפו להם כבר ברבע גמר הפלייאוף נגד בני השרון ולא עלו לבית הגמר.

בן דוד של שימי ריגר 30 במאי 2008

אוי,אוהדי מכבי,החמיצות,החמיצות.

"חבורת זרים בלי ישראלים","נראה אתכם שנה הבאה"..

רק נותר לי לחייך חיוך מאושר לעצמי.

הישראלים של חולון

קלעו 28 נקודות,

הישראלים של מכבי 21.

אוי,אז מה על תבכו עכשיו?

אה,על העונה הבאה.

תבינו,גם אם עונה הבאה חולון יתפרקו..תאושר של העונה הזאת נזכור הרבה זמן.אני יודע שאתם לא מבינים את זה,אבל לפעמים גם אליפות,רק אליפות,בלי מנופים כלכליים וניסיונות להשתלט על הענף,

רק אליפות,

היא כ"כ מתוקה.

תודה להפועל חולון שהזכירה שלפעמים קורים בספורט דברים נפלאים.

סרקו יאריץ' 30 במאי 2008

בדיוק.
להפועל היה אז גב כלכלי שכל קבוצה באירופה חולמת עליו, קבוצת יורוליג קטנה שבנויה היטב ורק צריכה שיוף בקצוות ואוהדים שחזרו למגרשים אחרי שנות דור. ובמקרה אולם מתאים שנמצא בעיר.
לירושלים לא היה גב כלכלי, אבל בנוסף לכל הדברים שהיו להפועל ואוהדים שהציפו את שרלרואה, היה לה כרטיס ליורוליג.
הכל חלף עם הרוח.

רפאל 30 במאי 2008

אגב, אם אני לא טועה 2 מתוך שלושת הישראלים של חולון במשחק (יזרעאלי וגורדון) הם עם שורשים קיבוצניקיים – עושה את זה עוד יותר מתוק.

ד"ר א. 30 במאי 2008

אדם –
מי שמשכתב את ההסטוריא הוא דוקא אתה. הרשה לי לרענן את זכרונך.
במשׂחק הראשון בשלב ה-16 (לא בשלב הבתים הראשון) מכבי נסעה לוולנסיא, והביסה את הקבוצה המקומית – 15 הפרש.
מכאן חזרנו לדרבי ההוא, תחילת מרץ 2004, וחטפנו 25.
המשך הדרך ביורוליג:
במחזור השני הפסד חוץ לז'לגיריס.
במחזור השלישי נצחון בית על אולקר.
במחזור הרביעי ולנסיא לא הגיעו לכאן (היתה איזו מלחמה או משהו, מי זוכר?)
במחזור החמישי הפסד חוץ באולקר.
במחזור השישי הפסד בית לז'לגיריס. ואז נגמר הכדורסל והתחילה סיעתא דשמייא.

למעשׂה, בכל המשׂחקים בשלב השני לאחר התבוסה בדרבי צלענו למדי (אולי פרט לנצחון הביתי על אולקר). הצליעה הזו היתה תוצאה ברורה של התבוסה בדרבי.
אתה מוזמן לבדוק את הנתונים שהבאתי.

ד"ר א. 30 במאי 2008

בן-דוד של –

אני שׂמח לאכזב אותך – אין חמיצות. אפילו מן שׂביעות רצון מסויימת.

ויקטור 30 במאי 2008

עוד 2 גרוש לסוגית הפחד: בחצי הגמר מול מכבי קלע טפירו 2 נק' ב-1 מ-11 מן השדה (אמנם היו לו 5 ריב' ו-8 אס'), וסיים בבריחה מאחריות לקיחת הזריקה האחרונה. תצוגת הנפל שלו הוסברה בפציעה שעבר שממנה עדיין לא התאושש. והנה, במשחק על המקום השלישי, פחות מ-48 שעות אח"כ, ללא הרבה זמן להתאוששות, קלע טפירו 17 נק' כבר בחצי הראשון(!) וסיים את המשחק עם השורה המרשימה של 17 נק', 12 ריב', ו-6 אסיסטים. ארז כץ השחיל באותו משחק שלשת קלאץ' בסיום. אין מה לעשות, הברכיים רועדות מול מכבי ומול היכל מלא (ומול סוכרית הקמע על מקל של שימון?).
דרך אגב, כולם יורדים על צביקה על איבוד יתרון מבטיח ברבע הרביעי. אפי עשה את אותו הדבר בחצי הגמר (מול צביקה…) והנה הוא מדובר כאלטרנטיבה הראויה לשרף. ליגת ווינר, כבר אמרנו?

סרקו יאריץ' 30 במאי 2008

אדם-
אני הדיוט כדורסל שלא מתעניין בכדורסל מספיק שנים כדי להעיד מגוף ראשון על איך זגול הרחיק את לארגי על לא עוול בכפו ואיך מרסר חתם ואיך וירובניק לא הרחיק את אותו מרסר במשחק שנגמר עוד במחצית הראשונה וממילא לאחריו הפועל השתתפה במוקדמות גביע אירופה ואיך צ'ורה ופנאן-אתה יכול אולי להסביר לנאיבי שכמוני איך כל אלה מנעו (אבסולוטית, לא נקודתית) מקבוצות אחרות לעשות מה שחולון עשו אתמול?
הרי הדוקטור כבר הזכיר את גילפורד ושות'. זה המפתח שעליו כתבתי מקודם-אירופה. היום יש עליו שיריונית חוסם. אז לא היה.

אגב, כאחד שמקפיד על הסף לא לפסול על הסף שום תיאורית קונספירצית שהיא אני מקפיד ללקט הוכחות כלשהן לפני שאני משמיע טענות שיזעזעו סדרי עולם. הישנן כאלו בנמצא?

רונן דורפן 30 במאי 2008

דר א. אני נאלץ לא להסכים. ישראלים הם בזבוז כסף מוחלט. אמריקאים זולים מהם. ישראלים גדלים על מגיע לי, על ספורטאי מצטיין ועל השאיפה להגיע לספסל של מכבי. אמריקאים גדלים על הסרט הוזיארס.

קורא 30 במאי 2008

זה בסך הכל עניין די פשוט, שרף כיבה את השחקנים היחידים שהיתה להם מחויבות אמיתית למכבי. טל בורשטיין לא היה נותן לאליפות הזו לברוח, אבל שרף הקפיא אותו. דרק שארפ הועף למגרש אחרי עונה שלמה שבה הקפיאו אותו (וגם הוא לא שיחק בשביל שרף), ניקולא וויצ'יץ', למרות היחס משרף ניסה לא לתת לאליפות לברוח (אבל ההנהלה של מכבי הולכת לחתוך אותו, והוא באמת השחקן היחיד שעוד אכפת לו מהמועדון). ועוד לא אמרתי מילה על ליאור אליהו, שחקן שגם אם הוא לא פוטנציאל אן בי איי, בעונה הנוכחית יכול היה לתרום למכבי לא מעט. בסופו של דבר, שרף כרה את הבור שלו לעצמו, הוא הגיע לגמר עם שכירי חרב כמו מוריס ובלוטנטאל האדישים ועם ביינום שרוצה אבל לא יכול. אני לא אוהד חולון, אהבתי את מכבי של וויצ'יץ' ופארקר ושאראס כי היא הייתה קבוצה נהדרת, וגם את מכבי של האפמן והנפלד אהבתי, אבל את מכבי הנוכחית של שרף, קבוצה טיפשה עם מאמן שפשוט הרג את השחקנים שלו, אי אפשר לאהוב.

martzianno 30 במאי 2008

אם ארנולד היה מחטיא בשנה שעברה, הרי שעכשיו כבר היו מדברים על מגמה ואולי כבר היו מחליטים על "חוק החתול" (בכל זמן על המגרש – שני ישראלים וחתול) ואולי זוג או פרט, או איזה שטיק אחר.
כמובן שצריך ליגה תחרותית – היו השנה כמה משחקים נפלאים בליגה – אבל הפארסה הזו שנקראת פיינל-פור, עושה לי לא נעים בקיבה וקשה לי אפילו לשמוח בשמחת חולון.

אם צריך להצביע על איזו שהיא מגמתיות, הרי שלאורך השנים מכבי ידעה תקופות-שפל (איכשהו תמיד שרף מעורב…) ותמיד ידעה לחזור. אם צריך להצביע על עוד אחת – הרי שלאורך השנים מינהלת הליגה והאיגוד מנסים כל מיני מקסמי-שווא נקודתיים ועסוקים בריבים פנימיים, במקום בקידום הכדורסל.

אנונימוס 30 במאי 2008

אני מסכים עם מה שרונן אמר פה בנושא הישראלים.
חולון זכתה באליפות עם סגל ישראלים שאם היה במכבי רישון אף אחד לא היה מופתע.
לדעתי האישית, זאת לא מקריות שחולון הצליחה לקחת אליפות לאחר שדורסמן השליך את יהבו כמעט לחלוטין על הזרים, שמבחינתם מכבי היא כלום ו40 שנות אליפות ללא מצרים לא אומרות להם כמעט דבר, כי הם גדלו על קבוצות אחרות לחלוטין, גדולות בהרבה. היום הם פה מחר הם שם, אם יקחו אליפות ישמחו מאד, אם לא – לא נורא מחר מקבלים 2 מיליון$ במוסקבה.

אני לא יודע אם המתכון הזה טוב לתמיד, אבל כנראה שלפחות בשביל לשבור שוב את תקרת הזכוכית הזאת היה צורך במנטליות מהסוג הזה.
וזה משהו שפשוט אין לישראלים בשני הדורות האחרונים.
טפירו הוא רק הדוגמה העדכנית ביותר.

אדם 30 במאי 2008

ד"ר, בדקתי ואתה צודק. זכרתי שה25 היה לפני משחק של מכבי עם ז'אלגיריס, רק שזכרתי את זה בתור המשחק בשלב המוקדם. עדיין למשחק הנורא ההוא מכבי הגיעה במצב מצויין.
יאריץ', מה מנע ממני לעשות את מה שחולון עשתה? מה שחולון עשתה זה לבנות סגל של שישה זרים שעזר לה לקזז בעונה אחת נתונה את הבדלי הרמות בינה לבין מכבי. אני במקרה הטוב ביותר בשנים הרלבנטיות בשנות השמונים והתשעים יכולתי להביא שניים. מה חוץ מזה חולון עשתה? נהנתה ממזל שמגיע פעם בעשור, גם בקטסטרופה מקצועית במכבי וגם בזרים שהיו ברירות מחדל והתגלו כבול פגיעה? אני באמת שואל, אוקיי, אליפות, אחלה, הלוואי עליי,באמת, אבל מה חולון עשתה פה?!

א.ס 31 במאי 2008

כמו שאדם אמר, חולון לא באמת עשתה פה משהו. מדובר בצירוף מקרים מיוחד באמת במינו. בכל זאת, עם כל השנאה, הרגעים האלה מילאו אותי בקינאה, הציפו אותי בכעס, על העובדה שיכולתי להיות שם, להיות זה שמתחבק עם אנשים שאני חצי מכיר, חוגג משהו שאנשים כמעט שלא חוגגים. שמחתי קצת שמכבי עצובים, ששמעון מזרחי נתפס צועק "כוס אמק" בערוץ 10. בעיקר התעצבתי שהקבוצה שלי מתחלקת בין שתי ישויות בליגה א', מחוז דרום (נראה לי).

יואב 31 במאי 2008

אנונימוס, הזרים של חולון לא גדלו על קבוצות גדולות בהרבה. בדוק את זה..(ואין הרבה יותר מזה, גם מעבר לים). ואם כן גדלו, רובם עשו במכנסיים ביום חמישי. מכבי עשתה יותר.ועדיין, שני ישראלים בכל קבוצה- אמור לעשות הבדל גדול לטובת מכבי. גודל הכישלון, מתבטא בדיוק שם.

סרקו יאריץ' 31 במאי 2008

אדם, באמת אני לא מוצא הבדל גדול בין העונה הזו של מכבי לעונה הקודמת, או לעונות קטסטרופליות אחרות בשנות ה-90.
רק שלשום היה מי שיקח כדי שנראה את גודל הקטסטרופה, ואחרים שיעשו את המוות למכבי לפני זה.

לון 31 במאי 2008

האיש המכנה עצמו סרקו יאריץ', ההבדל בין העונה שעברה לעונה הוא שהפעם השופט לא המציא עברות לשחקן המפתח של חולון.

הניסיון שלך לשכתב את ההיסטוריה לא יצליח.

מה לא ברור בכך שארואסטי עשה פרובוקציה מכוונת ולארגי שהיה השחקן הראשון או השני בחשיבותו בהפועל הורחק ? באמת לא ברור לך שזה פגע קשות ביכולת של הפועל לנצח ?

כששחקן כמו מרסר או צורצ'יץ' חותם במכבי במהלך הסידרה נגדה, והוא יודע שאם היא מפסידה הוא לא ישחק במפעל האירופי הבכיר, זה מאוד משפיע עליו. גם אם הוא הכי תמים וישר דרך (ואיש תמים וישר דרך לא חותם על חוזה עם היריבה בזמן שהוא משחק מולה).

כששופטים העדיפו באופן קבוע את מכבי ואי אפשר היה לנצח אותה ביד אליהו, זה לא אפשר לאחרות לעשות את מה שחולון עשתה.

למזלנו, אחרי הרעש של השנה שעברה בעניין השריקה לטפירו, השופטים כבר לא יכלו לזייף.
אם זה היה קורה בעוד כמה עונות, לא היינו דנים בהיסטוריה של חולון, אלא בעוד אליפות שמכבי הפסידה.

אדם 31 במאי 2008

מעבר לסמי בכר, בשנה שעברה למכבי היה עומק ישראלי אדיר שאפשר לה לתמרן במסגרת החוק הרוסי, אה, וגם היה לה מאמן. אני לא יודע מה נחשב בעיניך לעונות קטסטרופליות אחרות בשנות ה90' כך שאני לא יכול להתייחס אליהן נקודתית. אני, בכל אופן, גם לא ממש זוכר כאלו.

ד"ר א. 31 במאי 2008

אדם –
עכשיו אני לא מדבר על עובדות, אלא על תחושות (ואם הן נכונות – זה דבר שקשה יותר לבסס, קו"ח להוכיח).
אחרי התבוסה ההיא בדרבי, משהו התחיל להתרופף. ההפסד לז'לגיריס בחוץ היה התחלה. הנצחון בבית על אולקר היה חסר משמעות, כיון שהיה מדובר בקבוצה חלשה, שלא ברור איך הסתננה לשלב השני. המתחרה הראשית על העלייה לפיינלפור היתה אמורה להיות ולנסיא, אבל החבר'ה פחדו להגיע לארץ. גם זה היה סוג של נקודת שבירה, משׂחק גדול שהיה יכול להחזיר אותנו לקצב, ובמקומו קיבלנו 20:0 טכני.
כך יצאנו לאיסטנבול, למשׂחק שהיה אמור לספק נצחון חוץ קל, וכרטיס עלייה לשלב הבא. מאות אוהדים טסו מהארץ עם הקבוצה. והפסדנו. בשלב הזה התחילה לכאוב לי הבטן. לקראת המשׂחק עם ז'לגיריס היתה לי הרגשה רעה מאד, שאכן התממשה. כי בכל מה שקשור לכדורסל, במשׂחק ההוא הפסדנו.

חוץ מזה, בשנות ה-90, עד להגעת גרשון את בלאט, כל העונות היו קטסטרופליות.

לון –
אתה חוזר על כל המנטרות הרגילות. ולא שאני בא לטעון שהנהלת מכבי ושׂחקניה עטו כולם טליות תכולות כל השנים, או שלא נהנינו מרוח גבית ממסדית (אם כי כסף מההסתדרות מעולם לא קיבלנו).
הטענה שאנחנו המכביסטים חוזרים עליה כבר שנים, ועכשיו הודות לחולון גם אחרים מתחילים להבין, היא שההתעסקות הבלתי-פוסקת בתחושת הקיפוח הזו קיבעה את קהל המתלוננים בלוזריות אין-קץ.
אחרי ההפסד של חולון ביד אליהו במהלך העונה נשאל דורסמן לאחר המשׂחק איזה דבר חיובי הוא לוקח מההפסד הזה. הוא ענה: מהפסדים אני לא לוקח שום דבר טוב. ככה בונים קבוצה מנצחת.

רונן –
לא צריך להסחף עם בקורת על השׂחקן הישׂראלי.
א) נכון שמוחו נשטף לפחד ממכבי, אבל אינשאללה זה הולך להשתנות.
ב) נכון שהוא נהנה כעת מפרוטקציוניזם, אבל צריך לזכור גם שמדובר בסך הכל באפליה מתקנת. שׂחקנים זרים נהנים מהנחה משמעותית במס הכנסה בשנותיהם הראשונות. שׂחקנים ישׂראלים משלמים מס מלא מהיום הראשון. הפער מבחינת עלויות מעסיק הוא עצום, ועובד כבר המון שנים לטובת הזרים. החוק הרוסי מאזן במשהו את המצב, גם אם זה בשיטת עקום על עקום.
ג) אני ממליץ לדורסמן על אליהו ופניני. הראשון רעב ורוצה לנקום. השני… יצא לך לראות את פניני משׂחק?

רונן דורפן 31 במאי 2008

דוקטור א' – האם פניני קשור משפחתית לניצן פניני ששיחק בקבוצות נתניתיות שונות בשנות השמונים והתשעים?

ד"ר א. 1 ביוני 2008

קטנתי. אין לי מושׂג. שאל אותי על משהו על עתידה של לידס.

אדם 1 ביוני 2008

ד"ר, אני מתייחס כרגע רק לנתוני הפתיחה של המשחק הנורא ההוא, לא למה שקדם לו. השפעה פסיכולוגית או לא השפעה פסיכולוגית, מכבי הגיעה למשחק בית מגרש המגעיל ליד לה גארדיה מול יריבה נחותה ממנה כשהיא פייבוריטית ברורה, וכשנצחון מבטיח לה את העלייה לפיינל פור. אלו לא נתוני פתיחה גרועים.
בכל הנוגע לשנים רעות בשנות ה90', אני חושב שאתה ויאריץ' מתכוונים בעיקר לאירופה. אחרי 93' מכבי די ריסקה כל מה שעמד מולה בזירה המקומית ברמת האליפות, ולדעתי חוץ מסדרה אחת מול ירושלים ב99' כל סדרות האליפות מאז 93' נגמרו בסוויפ קליל.
לגבי מעבר של אליהו לחולון, אישית אני חושב שהסיכוי ששחקן ישראלי בכיר יעבור ממכבי ליריבה שלה, בטח ובטח שליריבה שלקחה ממנה אליפות, דומה לסיכוי שאני אזכה בפרס ישראל בכימיה. אבל נפלתי השנה בכל כך הרבה הנחות לגבי מכבי, שאני כבר לא יודע מה לחשוב.

ד"ר א. 1 ביוני 2008

אדם –
נתחיל מהסוף. אליהו סבל מאד השנה, ולא ברור לי למה. לטעמי היה טעם להעלות אותו למגרש הרבה יותר. בזמן אמת, במדריד, הוא נתן מעל ומעבר בהתחשב בנסיבות.
לא ידוע מי יהיה המאמן בשנה הבאה, ומה הוא יתכנן עבור שׂחקן זה או אחר. אבל אם אליהו יבקש להשתחרר מחוזה, יהיה קשה לעמוד בדרכו. ואם יושאר בכח – לפחות ידע שעדיין רוצים אותו.

אתה צודק בהבחנה שלך לגבי הרושם משנות ה-90. פה קבור הכלב. אבדן האליפות ההיא נבע מעונה גרועה באמת, ששילבה פציעה קריטית של הרכז הראשון, התפוגגות כללית של הרכז השני (הנפלד עשׂה את העבודה חלק ניכר של העונה, עם הגב אל הסל כבר בקו החצי), מאמן חסר נסיון, והחלפת זרים כפולה וכושלת במיוחד.
את זה היה אפשר לתקן בקלות, כך אכן קרה. המטרה סומנה: אליפות ללא תנאי בליגה. הקבוצות נבנו במטרה זו בראש ובראשונה, והסתפקו בבינוניות באירופא. עבור אוהדי מכבי, שמאז 77 דוקא אוהבים את התחרות האירופית, זה היה עשׂור קשה מנשׂוא.

הפעם המצב שונה לגמרי. מה יכולה מכבי לשפר לקראת השנה הבאה? אפשר למנות מאמן אמיץ עם מעוף. אפשר להתפלל שמכת הפציעות כבר חלפה. אפשר להתחזק בשניים-שלושה שׂחקנים (סנטר טוב מאד, רכז עילית, וגיא פניני). זהו בערך.

דוקא לחולון יש הרבה לאן להשתפר. על טאקר אולי לא יצליחו להגן, אבל יוכלו להביא פורוורד רציני במקומו. עוד ישׂראלי בכיר ועוד אחד צעיר מבטיח. ולעבור ליד אליהו בגביע יול"ב. כל זה יכול לעזור להם להתגבר על הלחץ שבשתי חזיתות, ועל הקושי שבהגנה על אליפות. (ובינינו, מספיק להם לגמור במקום שלישי, והם לא פוגשים אותנו בחצי-גמר).

לון 1 ביוני 2008

ד"ר א, אני חוזר על עובדות שחלק מקוראי הבלוג לא מודעים להן וחלק מכותביו מעוניינים להשכיח.
תגובתך תזכה באות מסדר הכבוד של שימעון. ("לא שאני בא לטעון שהנהלת מכבי…." ואז הכנסת את ההסתדרות לדיון, כאילו שהיתה לה איזו שהיא השפיעה על המשחקים. אני מוכן שמכבי תקבל בשנים הקרובות כסף מההסתדרות ושהשופטים ינהגו ביריבות של מכבי כמו שנהגו במכבי עד השנה).

לא ברור לי על מי אתה טוען שהתקבע בלוזריות אין קץ. היו קבוצות שעמדו לנצח את מכבי ובגלל תרגילים מלוכלכים, על הפרקט או מאחורי הקלעים, הפסידו. לולא התרגילים הללו, לא היית מדבר על שום קיבעון.

העובדה שחולון התגברה הפעם על מכבי, לא מסירה את יתרון הביתיות המובנה, המביש והלא ספורטיבי שיש למכבי בגביע ובפיינל פור.
אלא שזה כבר התקבע כאילו מדובר בחוק טבע.

ולולא הצעקה הגדולה שקמה בשנה שעברה על הרחקתו של טפירו, יש סיכוי שגם השנה היינו מקבלים שריקה או שתיים שהיו מטות את המשחק לטובת הצהובים.

יואב 1 ביוני 2008

לון, אתה מייפה את המציאות לטובת ניגוח…
סיר הבשר שהפועל חייתה ממנו, שנים לפני שמכבי הפכה למועדון מצליח באירופה, ריסוק קופות פועלים על מנת לממן זרים(מה שגרם לירידתה בכדורגל) היא עובדה. אף אחד, לא איים על רשות השידור ואף אחד לא כופה על ערוץ עשר המסחרי, לשלם אף יותר.
הסתדרות היתה אז הכל. בוודאי אתה זוכר את הפנקס האדום וחוסר ההזדמנות השווה, אם לא היית שייך אליו(שופטים זה כסף קטן בשבילם).
היו כמה שנים, שגמר הגביע יצא מיד אליהו. התוצאות היו זהות. אני בעד גמר במגרש אחר(שיהיו בו רק שלושת אלפים צופים מבחינתי-עיקרון הנטרליות חייב להשמר), אך מה למכבי ולזה? היא קובעת?מכבי לא רוצה פיינל פור ועכשיו היא מואשמת שהוא משוחק ביד? זה לא רציני.
היו אולי שלושה מקרים שנויים במחלוקת(שיפוטית) בשלושים שנה האחרונות. וגם אם הם השפיעו על התוצאה(ולא אתה ואני יכולים לקבוע את זה בוודאות), המגמה לא היתה משתנה- שמכבי היתה טובה יותר מיריבותיה בתשעים וחמש אחוז מהזמן.
למה שלא תטיף קצת מוסר לכל יריבותיה המיתולוגיות של מכבי, שפשטו רגל, רימו שחקנים בחוזים, התייאשו מהר מידי, לא בנו לעומק ובגדול לא ידעו איך למנף הצלחה מקומית(גליל והפועל) להצלחה ביבשת? למה זה שעובד יותר נכון הוא האשם?צריך שניים לטנגו. הצד השני צריך לרצות לנצח. ומלבד חמישה מאבקי אליפות אמיתים בשלושים שנה, אף אחד לא ממש רצה לנצח.
את הטענות על שיפוט חד צדדי לטובת יונייטד, אני שומע שנים מאוהדי הקבוצות האחרות. אני חושב שאף מועדון גדול לא חף מהטענה הזאת..

יואב 1 ביוני 2008

יש דימיון אחד בולט בין מכבי כדורסל ליונייטד. היכולת למנף ארוע אחד(הטרגדיה במינכן, הזכייה ב-77)להתעצמות כלכלית וספורטיבית(גם אם לא במתכוון , מצידה של יונייטד). ארועים מחוללים, שלאחר מכן, שום דבר לא חוזר להיות מה שהיה. הטרגדיה, שמרה את יונייטד, תמיד חמה בתודעה(בשנות השפל הגדולות)והביאה לה קהל עצום שהזדהה איתה בזמן אמת והפך אותה למועדון כל כך אהוד גם בימים קשים.האתוס הזה, גם הכניס כסף עצום למועדון, כשההצלחה על כר הדשא החלה.
המפץ הגדול של מכבי היה ב-77 .הכל, התחיל שם.אם הפועל היתה לוקחת גביע אירופה אז, סביר להניח שהן היו מחליפות תפקידים. כמעט הכל נגזר מזה.

לון 1 ביוני 2008

יואב, אין ספק תשובתך מזכה אותך בפרס שמעון לפני ד"ר א'. יתכן שתזכה בחמסה הקדושה.
אני מתאר מציאות מכוערת להפליא ואני מואשם שאני מייפה את המציאות. נו טוב.

אני עוסק במה שהשפיע על תוצאות המשחקים והטענות בעניין ההסתדרות דמגוגיות לחלוטין לנושא זה. ודאי דיון על תרומת ההסתדרות למדינה או השפעתה השלילית.

לפי מיטב זכרוני הגביע יצא שנה אחת או מקסימום שתיים מיד אליהו. נו, אז מכבי זכתה גם אז. מה זה קשור ? מה הקשר לרמת הספורטיביות כשמשחק שאמור להיות ניטרלי משוחק בבית שלה ?

מכבי בהחלט משפיעה מאוד על כל הנעשה בליגה. לשמחתי השפעתה פוחתת אבל עדיין קיימת באופן מורגש.

העובדה שמכבי לא רוצה פיינל פור, לא אומרת שצריך לקיים אותו במגרש הביתי שלה. אם זה לא רציני, איני יודע מה כן רציני.

שלושה מקרי שיפוט "שנויים במחלוקת". לאור אמירה זאת אני מציע לך לעמוד מול הראי ולומר בקול רם: "השמש זורחת בלילה". אולי תשכנע את עצמך. מי יודע.

הטענה על התנהלות הקבוצות האחרות היא כמובן דמגוגית למופת.
אני חוזר וטוען שאם הקבוצות האחרות היו זוכות באליפויות שהגיעו להן, כל המפה היתה משתנה. למשל אם הפועל של לארגי זוכה באליפות, יתכן שהיתה מקימה שושלת קטנה.
אם הפועל ירושלים היתה זוכה באליפות עם צ'ורצ'יץ', יתכן שהיתה זוכה לתמיכה מסיבית הרבה יותר של גורמים מסחריים וכו'.
והפסדי האליפות האלה היו פוגעים חזק במעמד של מכבי בציבור, אצל השחקנים הישראלים שלא בהכרח היו רצים לחתום אצלה ואצל השופטים שאולי היו שופטים באופן יותר הוגן.

אני אוהד את יונייטד משנות השבעים, כשהיתה קבוצה קטנה עם עבר גדול. ואני יכול לומר לך באופן הכי ברור: יונייטד אכן מקבלת לעיתים שיפוט אוהד מול קבוצות קטנות. זה לא היה בעבר, זה קרה מאז שהפכה לגדולה.
ועדיין, הלוואי על יונייטד השיפוט שמכבי קיבלה בכל השנים. זה היה מוסיף עוד עשר נקודות בכל עונה. כוכבי היריבות היו מורחקים אחרי שרוי קין היה מכסח אותם, שערים של היריבות היו נפסלים, יונייטד היתה מקבלת פנדל על כל צלילה ברחבה של רונאלדו בעיקר בדקה התשעים וכו'.

אנשים שאוהדים רק קבוצות גדולות, נוהגים לעצום את עיניהם חזק מאוד בכל הקשור לקבוצותיהם.
הכוחנות לסוגיה וגווניה נדמית להם כטבעית לגמרי. האשם מופנה תמיד לקבוצות הקטנות "שלא מבינות את תפקידן או מעמדן ופשוט כושלות להתחרות בגדולות".

גם כאדם וגם כאוהד יונייטד אני מתבייש עמוקות מהשוואה בין אסון בו נהרגו אנשים לבין זכייה בגביע. (והרי יכולת לבחור בזכייה הראשונה של היונייטד ובחרת דווקא באסון !!).
אבל למה להתפלא, אתה הרי אוהד של הקבוצה ששיחקה בפיינל פור האירופי ביום הזיכרון לחללי צה"ל. הקבוצה ששמעון תמיד טען שהיא מייצגת את המדינה.

בעז 1 ביוני 2008

מקרי שיפוט שנויים במחלוקת!!!

יואב לא צריך להרחיק בכח את טפירו כדי לתת משחק למכבי. מספיק לתת עברת תוקף במקום עברה של הגנת מכבי. מספיק כמו במשחק חצי הגמר עם בני השרון לתת עברה לטובת וויציץ דקה לסיום במקום בו לא הייתה עברה. לא צריך להשתין מהמקפצה מספיק לתת חלטות גבוליות.
אבל אתן לך את הדוגמא הבולטת מכולן. סדרת הגמר הגדולה בין מכבי להפועל תל אביב. משחק חמישי ביד אליהו, כמה דקות מפתיחת המשחק לבן מרסר מכה ללא כדור את תומר שטינאור. מרסר הבורג המרכזי במכבי לא מורחק ואפילו לא נשרקת נגדו עבירה. שופטים לא מעיזים לשרוק נגד מכבי!!! עכשיו לאן ילכו כל השריקות הגבוליות שלהם בשתי הדקות האחרונות?
אני לא מדבר עוד על קשירת חוזים עם כוכבי הקבוצות יריבות עוד במהלך העונה (מרסר) מקרה הפיצה ( צורציץ) החתמת שחקנים ישראלים רק כדי שלאחרים לא יהיהויבושם על הספסל ( חנן קרן, תומר).

אדם 1 ביוני 2008

בעז, תן לי רק לתקן עובדה אחת שלך לגבי סיפור מרסר, והיא נוגעת לשופט הכדורסל הגרוע ביותר שקם אי פעם במדינת ישראל, ראובן וירובניק. זה לא שוירובניק האידיוט לא שרק על האגרוף של מרסר, הוא שרק. אבל במקום להרחיק אותו כמתחייב, הוא שרק לעבירה בלתי ספורטיבית. שחקן נותן לשחקן יריב אגרוף מתחת לסל ללא שום מגע מוקדם ביניהם וללא קשר למהלך המשחק, ובעיני ראובן וירובניק לא הייתה עילה להרחקה, אלא רק לעבירה בלתי ספורטיבית.
שנים אחר כך עוד יכולתי לתלוש שערות כל אימת שמישהו הטיח בפני את הטענה המטומטמת שוירובניק הוא שופט מצויין. השריקה הזאת הוכיחה שראובן וירובניק הוא אחד משני דברים, או עיוור או מושחת. מה שבטוח זה ששופט הוא לא.

ד"ר א. 1 ביוני 2008

לון –
סליחה שאני לא מקדיש את זמני כאן לפירוט עוולות עבר. אם תטרח לחפשׂ תגובות לטורים קודמים, תראה שכבר עשׂיתי זאת לא פעם.

אבל כן חשוב לי להכניס את ההסתדרות לעניין. להסתדרות יש המון זכויות בבניין מדינת ישׂראל. אבל אי-אפשר לאמר שהיתה חפה מהתנהגות כוחנית (כזו שמעמידה את מכבי בצל ענק). כתב יואב מעלי על הפנקס האדום וכו'. אני מציע לך להרהר קצת במידת השׂנאה שחלק עצום של הציבור עדין רוחש להסתדרות – ובעקבות כך להתאגדויות עובדים בכלל – בעקבות הכוחניות וה"אתה בחרתנו" של ההסתדרות ההסטורית.
אלו התנאים בהם צמחה האימפריא של מכבי, וזה היריב שאתו היתה צריכה להתמודד.

יתר על כן, חלק מהדיון בימים האחרונים התכוון לשנים שאחרי האליפות של גליל. נאמר, וגם אני באומרים, שבשנים לאחר מכן מכבי נבנתה במיוחד כדי לשלוט לחלוטין בליגה. זה רק חלק מהתמונה.
החלק השני הוא שבאותו זמן פחות או יותר הפסיקה ההסתדרות לממן קבוצות ספורט. פתאום אי-אפשר היה יותר לחתום על חוזים בלי שום קשר למאזן ולתקציב, מתוך ידיעה שמישהו ברח' ארלוזורוב כבר יסדר את את העניינים אח"כ.

שלא לדבר על היעוד המקורי של הכסף. כל מה שקבלה מכבי מרשות השידור, היא קיבלה עבור זכויות שידור. במשך הרוב המוחלט של הזמן, היה מדובר במוצר שהיה לו ביקוש גדול. השוק בשנים ההם היה מונופוליסטי, כך שאי-אפשר למדוד אותו במונחים של היצע וביקוש. אבל בשנים האחרונות לפחות לא היתה למכבי בעיא למכור את זכויות השידור, ונראה לי שהיא תצליח בכך גם בעתיד הנראה לעין.
בקבוצות הפועל השונות המצב היה שונה לחלוטין. הכספים שהוזרמו על ידי ההסתדרות הגיעו על חשבון קרנות פנסיא של עובדים, על חשבון תקציבים לקופות חולים. אלה עניינים שלא קשורים לספורט, אבל קשורים מאד לדיני נפשות.

יש כל הסיבות בעולם להזכיר את ההסתדרות.

בעז 1 ביוני 2008

אדם
יכול להיות שהשנים שעברו והיסתידות העורקים שלי במח אכן נשרקה עבירה בלתי ספורטיבית. אני זוכר אחרת אבל אני מסכים אתך שהשופט במקרה הזה הוכיח כי אכן השופטים הם של מכבי.
כיליד סוף שנות השישים שגיבורי ילדותו הינם מיקי מוטי ( עד היום אני רועד מהתרגשות למשמע הקריאה מספר תשעעעעעעעעעעע מייייייייקייייייייייייי ברקובבבבבבבבבבבבבבבביייייייייץץץץץץץץץ) אני חושב שהעברה של מרסר הייתה נקודת המפנה שלי ביחס למכבי. לפתע הכל היה כל כך ברור על השולחן ומגעיל, שאפילו תינוק שנשבה ע"י וירטון ובלגרד לא יכל לשאת יותר את חוסר היושר והכוחניות.
לכן אני חייב להודות ל"שופט הכדורסל" וירובניק שגזל אליפות מוצדקת מהפועל אבל הציל את נשמתי.

יואב 1 ביוני 2008

לון, חוץ משבירת שיא בלכתוב את המילה דמגוגיה, לא ממש ענית. אתה ממש נשמע כמו שר החוץ העיראקי. שכחת לציין שמיזרחי אחראי למלחמת העולם השניה ולאינפלציה הגוברת בתחילת שנות השמונים.
אכן שושלות. ראיתי אותן צומחות אצל גליל והפועל.. כתבתי שאנחנו לא יכולים לדעת איך זה היה משפיע. אתה לא יכול לטעון שהרחקת מרסר, היתה גורמת למכבי להפסיד בוודאות. אתה לא חוזה עתידות ולזה התכוונתי.בוודאי למקרה לארגי, ארואסטי.
ירושלים וויתרה על השתתפותה במפעל הבכיר ביבשת. על אלו גורמים כלכליים שמצטרפים אתה מדבר?הם הרימו ידיים.
אכן יונייטד מקבלת שריקות מאז שהחלה להצליח.נו שיט. מה מכבי, יובה, ריאל או בנפיקה שונות ממנה? כל השריקות "המוזרות" קרו לאחר 77 .ואם נפשפש בכל הליגות המשוחקות בעולם, בוודאי נמצא החלטות שיפוט שחרצו אליפות לטובת הגדולות. חבל שזה כך, אבל זוהי דרכו של עולם…(אני לא בעד זה, כמובן).כאוהד יונייטד, קצת מוזר לשמוע טענות על קיפוח מצידך. אתה אוהד את הקבוצה הכי ממוסחרת בעולם, שמקבלת שריקות כבר עשרים שנה, שהמאמן שלה נובח על שופטים כל שבוע שני. האם שקלת להפסיק לאהוד אותם בגלל זה?דיברת פעם עם אוהדים של קבוצות אחרות, בעניין הזה?
דוקטור א, סיכם יפה את נושא ההסתדרות.אקצין ואומר, שאילולא הגוף הזה, ספק אם קבוצות הפועל בכלל, היו מעמידות קבוצות תחרותיות. הפועל- זה ספורט לאלפים, לא?
על כל גיבעה וגן, נקים קבוצת הפועל לקהילה. לשדוד קופות פועלים ציבוריות בשביל זרים, לא היה חלק מהתיכנון המקורי.מי שנהנתה מכל מטעמי השילטון, היתה דווקא הפועל. וראה איזה פלא-זה השתנה בשבעים ושבע.. בזכות הישג ספורטיבי כביר ומהפך פוליטי שבוודאי לא היה מיקרי(תאומים קיבל את הקבוצה בחינם, כי זה הפך להיות נטל- ונחש על חשבון מי).
בקשר לאסון.בוודאי שלא התכוונתי להשוות בין עוצמת הארועים.קצת ניבזי מצדך לחשוב כך. האסון במינכן, הוא הארוע המכונן ולכן בחרתי בו. זכייתה של סלטיק, שנה קודם(המועדון הבריטי הראשון שזכה)לא הפכה את סלטיק למועדון האהוב בעולם בדיוק כמו שתאונה של שחקני טורינו(קבוצה עתירת השגים ,בזמן אמת, הרבה יותר מיונייטד)לא הפכה אותם לאלמותיים.
אבל שילוב התאונה, עם תחילת שידורי הטלוויזיה, הביאה את הטרגדיה, לכל בית בעולם. מי השווה בין מוות לתוארים? דיברתי על ארועים שמשנים מציאות. הטרגדיה, הביאה ליונייטד, מיליוני אוהדים חדשים. שבעים ושבע, הביא למכבי, מאות אלפים חדשים.לולא מקרים אלה, ההיסטוריה של שני המועדונים האלה, היתה שונה לגמרי. הזכיה בשישים ושמונה, ממש לא רלוונטית ומשפיעה.
אני לעולם לא טענתי שמכבי מייצגת את המדינה. טענות בנושא הזה, הפנה למר מיזרחי ולא אלי.אני אוהד מכבי, איתו או בלעדיו ועוד לפני שידעתי מה היא מייצגת והאם היא מועדון "גדול", או לא. כמו שהורנבי כתב, את אחת מהבחירות הגורליות ביותר בחיים, בוחרים בגיל צעיר מידי.התיזה שלך על בחירה בקבוצות גדולות או תמיכה בכל דבר שיעשו- היא קישקוש לא נכון. היה קשה לי בגיל שש, לנחש את כל העוולות העתידיות של מכבי תל אביב.

יואב 1 ביוני 2008

בועז, אדם,
האגרוף של מרסר, היה שערורייתי בכל קנה מידה. זה קרה מול העיניים שלי ואני עדיין זוכר את התדהמה שלי לגבי אי ההרחקה.
במבט מפוכח וקר, יתכן ששיפוט "עזר" למכבי בכמה מקרים, לזכות באליפות. אין ספק שהעוצמה והכח של מכבי(בזכות 77, 81)שבאו בעקבות השגים ספורטיבים, סיאבה את המערכת בסופו של דבר. שימעון מיזרחי הפך מאידיאליסט צעיר, שלוקח קבוצה לאחר דאבל אדום ומייצר קבוצת ספורט סופר מצליחה, לעסקן נרגן וכוחני שמתקשה לחייך גם כשטוב לו(בניגוד ללוני שמחייך גם כשרע לו).דעתי בוודאי שלא נוחה מכך, אך בגילי, כבר לא מחליפים קבוצה.
בועז, גם אלכס לא מוכר שחקנים ליריבותיו בליגה(היינזה זאת רק הדוגמה האחרונה).ומי שמעדיף לקבל טונה כסף ולשבת על הספסל, אשם לא פחות.

יואב 1 ביוני 2008

אדם, כעכבר כדורסל ואיש הפועל, אשמח אם תוכל לספר לי האם גם להפועל, או כל קבוצה אחרת, יש חלק במצב שאליו הגיע הכדורסל שלנו…מבחינת קבלת החלטות, ניהול, מחוייבות.

אדם 1 ביוני 2008

כתבתי פה כבר פעם שהפועל תל אביב היא האשמה העיקרית במצבה היום,ושלהאשים אחרים בכשלון שלך זאת בעיקר לוזריות. התנהלות נכונה בחצי הראשון של שנות השבעים, בו תנאי המשחק עוד היו יחסית שווים, הייתה יכולה ליצור תמונת מצב אחרת לגמרי בכדורסל הישראלי היום. אבל התנהלות נכונה אף פעם לא הייתה הצד החזק של הנהלות בהפועל תל אביב(סל ורגל).
שוב, מכבי לא נקייה מאשמה במצבה של הפועל, אבל: לא מזרחי העביר משחק מאוסישקין ליד אליהו ב85' כשהוא מוביל 1-0 בסדרה,אלא פלדה. לא שמעון מזרחי העביר את חצי גמר קוראץ' מאוסישקין ליד אליהו, אלא פלדה. לא שמעון מזרחי קיבל בחיבוקים, מחיאות כפיים ושירי "משיח" במערכת הכריזה את גליל לפני משחק ראשון בגמר הפלייאוף במקום להתכונן כראוי, אלא הפועל. לא שמעון מזרחי חתם חוזים ללא כיסוי, לא שמעון מזרחי ניהל כספים ברשלנות, לא שמעון מזרחי יכל לבחור בין צ'אקי אטקינס למייק לויד ובחר במייק לויד, לא שמעון מזרחי הקים ופירק עמותות, לא שמעון מזרחי דבק ביול"ב גם כשהיה ברור לכל שאירופה והכסף הולכים עם יול"ב, ובטח ובטח ששמעון מזרחי לא היה זה שהחליט שהוא לא מעוניין לשחק בליגת העל, ויורד מרצון ללאומית. זאת ועוד עשו עסקני הפועל, שמאז ומתמיד הייתה להם את התכונה המופלאה לטעות כל אימת שניתנת להם האפשרות. ואוי כמה טעויות היו בדרך לליגה א' מחוז מרכז…

אדם 1 ביוני 2008

*דבק בפיב"א גם כשהיה ברור לכל שאירופה והכסף הולכים עם יול"ב

לון 1 ביוני 2008

ד"ר א, לאוהדי מכבי תל אביב שרוצים להעביר את הדיון מהתרגילים המלוכלכים של קבוצתם והטיות המשחקים בגלל השיפוט, הדיון בהיסתדרות הוא כלי מצויין להתחמקות.
הוא הופך את הקוזק הביריון (מכבי) לנגזל ולאומלל.

בהיותך איש אקדמיה אתה ודאי מכיר את המונח יושר אנטלקטואלי. לאור הצעתך אלי, אני מציע לך להרהר קצת במידת (אי) היושר האינטלקטואלי שבדיון על ההסתדרות.

קח דוגמה מיואב שבסופו של דבר כתב את האמת: "יתכן ששיפוט "עזר" למכבי בכמה מקרים, לזכות באליפות" והוסיף: "אין ספק שהעוצמה והכח של מכבי… סיאבה את המערכת בסופו של דבר. שימעון מיזרחי הפך… לעסקן נרגן וכוחני".
דברים מעודנים מאוד לאור העובדה שהוא אוהד הקבוצה, אבל העיקר נמצא בהם.

יואב, מעריך את העובדה שבסופו של דבר כתבת בכנות את העובדות הלא נוחות ולא נעימות לך.

בנוגע לאהדתי ליונייטד, אני משתדל מאוד להסתכל על התהנהלות הקבוצה והתנהלות פרגוסון בעיניים פקוחות וביושר, בלי ניסיונות לעוות את המציאות רק בגלל אהדתי.
קראת כאן מספיק ביקורת שלי בכדי לדעת זאת.

אני לא מצפה או רוצה שתפסיק לאהוד את מכבי ת"א, זו הבחירה שלך.
כדאי לזכור שיש גם אפשרות אחרת. (זוכר את המשפט: "אין לא יכול, יש לא רוצה" ?) זה לא בגנים לאהוד קבוצה מסויימת.
גם אני גדלתי על מיקי ומוטי ואגדת טל ברודי. גם אני הייתי בין החוגגים ב- 77.
בשלב מסויים הביריונות והכוחנות המאיסו עלי את הקבוצה.
החלטתי שאני לא רוצה להיות חלק מהגועל נפש הזה. לא רוצה לשמוח כששחקני מכבי נותנים אגרופים כדי לזכות באליפות וזה עובר כמהלך כדורסל לגיטימי. אני לא רוצה לאהוד קבוצה שמתחזה לנבחרת ישראל ורוצה להחליף אותה. קבוצה לאומנית וצבועה שדורסת הכל ומקדשת את כל האמצעים, הכשרים והבזויים כאחד, כדי לנצח.
מדברים על השנאה למכבי, אבל משכיחים את העובדה שמכבי נבנתה על השנאה להפועל. (תודה לד"ר שהזכיר זאת). כילד לא הבנתי את זה. כשהבנתי החלטתי שאני לא מעוניין לבסס את האהדה שלי על שנאה, כעס, נרגנות.

כאמור, אני לא מצפה מאף אחד שינהג כמוני. הדבר היחיד שאני מעוניין בו ממשתתפי הדיון זה יושר וכנות, גם אם זה מחייב להודות בדברים לא נעימים.

אם רוצים לנהל דיון על הפשלות והעוולות של קבוצות אחרות, זה בסדר גמור. אבל לא כהצדקה לעוולות של מכבי.

בעז 1 ביוני 2008

יואב.
ראשית כל הכבוד על הפתיחות בתאור של מה שקרה למכבי במשך השנים. זה קשה כאוהד קבוצה לצאת ולהודות בדברים הלא נעימים שבה ואני מאוד מעריך כתיבה כזאת. בנוגע לטענה שלשחקנים המעדיפים לקבל טונה של כסף ולשבת על הספסל ישאשמה לא פחותה, אני מסכים לעניין האשמה אך אני לא יכול ליחס להם מניעים פסולים בסה"כ יש להם קריירה קצרה והפיתוי עצום. אני בטוח שלו הייתי במצבם לא הייתי נוהג אחרת אולם הטענה שלי היא כי הקבוצה החזקה העשירה והנערצת ביותר במדינה לא צריכה לעשות טריקים כאלו וכאשר היא עושה אותם אני בז לה.
קשה לי לכעוס על מרסר שנתן את האגרוף אני רוצה להאמין שהאגרוף ניתן בלהט המשחק ולא במטרה לפגוע בתומר. בסופו של דבר מדובר בצעד לא רציונלי שהיה אמור לפגוע מאוד במרסר ובקבוצתו. אני מאוד יכול לכעוס על השופט על איגוד השופטים ועל איגוד הכדורסל שלא התיחסו לכך ובמשך שנים המשיכו לתת לוירובניק לשפוט בכל המשחקים החשובים. השיפוט בפיינל פור השנה היה הוגן לפי כל הביקורות שקראתי. זה קרה לא מעט בגלל אפקט סמי בכר שופטים בתת המודע שלהם נזהרוו מלהעדיף קבוצה אחת על רעותה. רק חבל שזה קורה כ"כ הרבה שנים אחרי האגרוף של מרסר וצימת העניים של וירובניק.
ושוב מברוק על הכנות

סרקו יאריץ' 1 ביוני 2008

אדון לון, אולי תזכיר לכולנו באיזה מצב יצא "כוכב" היריבה מהמגרש, בכמה נק' קבוצתו הובילה וכמה זמן נותר לסיום??
שראיתי את עבירת המגן המגוחכת שנשרקה כנגד השחקן שויל ביינום דחף מתישהו ביום חמישי שתי דקות לסיום, אמרתי לעצמי מה שעופר שלח אמר בשידור-שאם חולון תפסיד אנחנו עוד נשמע על השריקה הזו. האם שמעת על השריקה הזו מאז??
אנשים מנסים לצייר פה תמונה כאילו הזכייה באליפות היא הגביע הקדוש שמעניק חיי נצח או איזשהי צלחת שמעניקה למניפיה כוחות מאגיים שמביסים כל יריב. כאילו מכבי היא קיר בלתי עביר שיריביה מכים בה ללא חת ורק היא מונעת מהכדורסל בארץ להתפתח, ואם היא תזוז-זה יקרה. כמה עוד ביזיונות מול קבוצות אנגליות עם סנטר ששוקל שתי טון, דרכונים מזויפים ותבוסות ב-40 הפרש וויתורים פחדניים על היורוליג יצטרכו לקרות כדי שהתזה המגוכחת הזו תיעלם ללא שוב?
וכמו שהדוקטור אמר, כל העונות בשנות ה-90 היו קטסטרופליות.
רק לצערה של הפועל, המצב שלה היה קטסטרופלי אף יותר.

תומר 1 ביוני 2008

לון,אני מבין את יואב על כך שאינו יכול להמיר את אהדתו.
אני אוהד של יובנטוס ועם התפוצצות פרשת הקלצ'יופולי היה לי משבר גדול באהדה אליהם,הרגשתי מרומה בדיוק כמו הירבות של יובה. בתחילת שנות ה90 מילאן הייתה הקבוצה השולטת באיטליה ולי לא היה מושג שיובה היא המכבי השנואה של ארץ המגף. אז אחרי הפרשה ,הקבוצה ירדה ליגה ועקבתי פחות וגם כשהיא עלתה ליגה שמחתי שהיא חוזרת אבל לא מיהרתי לחפש את השידורים שלה(ותודה לערוצי הספורט על העזרה בדבר)אבל ברבע גמר הגביע מול אינטר צפיתי וכשדל פיירו כבש קפצתי בהתרגשות שלא הייתה לי שליטה עליה,בין אם ארצה או לא ארצה אני אוהד יובה מלידה….אני יכול לשלוט בכמויות אבל אני מכור עד יום מותי.
אם הפסקת לאהוד את מכבי,כנראה שמעולם לא באמת היית אוהד שלה,גם אני בגיל 7 עודדתי את מכבי באירופה,כי זה מה שכולם עשו אבל לא באמת הייתי אוהד שלה,היום אני יודע את זה.

אדם 1 ביוני 2008

http://www.youtube.com/watch?v=6y0rfXAQj3o
במצב של אפס אפס,כשלסיום כ39 דקות.
לעולם לא היה ראובן וירובניק. לעולם לא היה דוד דגן. לעולם לא היה זגול. לעולם לא היה סמי בכר.

יואב 1 ביוני 2008

בועז, צודק לגמרי במקרה של מרסר.הוא טעה, אך לא נענש וכאן הבעיה.
יאריץ, בוודאי שגם אתה צודק.. צריך שניים לטנגו ובעיקר תשוקה על מנת לזכות. מדהים שלמיזרחי עדיין, יש מחסנים של תשוקה. הוא יכול להלוות לכמה.
אדם, סחתיין על הכנות. אתה לא טומן את הראש בחול.
תומר, מסכים לגמרי. גדלתי בבית כזה. אבי היה בבלגראד.מאוחר לי כבר.
לון, תודה. למען הסר ספק, מעולם לא פיקפקתי בכנותך. הודעותיך הקודמות(שאני נהנה מאד לקרוא) מוכיחות שפיך וליבך שווים.אבל גם בסיפור הזה, יש גם קצת אפור.
וגילוי נאות בשביל כולם- הייתי מנוי שנים ביד אליהו, עד סוף שנות התשעים.ואז הפסקתי.כל העסק התחיל לדבר אלי פחות(אני כנראה יותר איש כדורגל) ולא עשיתי שקר בליבי.הפסדתי את כל הקבוצות הגדולות של מכבי מאז ועדיין שלם עם החלטתי.להפסיק לרצות שהיא תנצח בכל משחק- זה בלתי אפשרי לי. אני פשוט זזתי קצת הצידה.

לון 1 ביוני 2008

יואב, אני מסכים איתך שיש אפור. תמיד יש אפור ויש גם צבעים נוספים. לצערי ברבים מהדיונים יש נטיה לזנוח אותם ולתרכז בשחור ובלבן. אני בטוח שגם אני חוטא בכך מידי פעם.
הסיומת של דבריך מעניינת במיוחד. היא מזכירה לי את תגובת ד"ר א שהצהיר שהוא רוצה חמש אליפויות בעשר השנים הקרובות.
התגובות שלכם מראות באופן ברור שכשמנצחים כל הזמן יש זילות לערך הניצחון והאליפות. משהו כמו לאכול רק שוקולד כל הזמן. זה מאבד מהייחוד ומהטעם, תרתי משמע.

תומר, תיארת יפה את הדילמה שהיתה לך.
בסופו של דבר החלטת שאתה מוכן לקבל את יובה גם אחרי הפרשה. זה בסדר, זו זכותך.
לדעתי זה עניין של ערכים. כל אחד צריך לחיות לפי ערכיו. כל אחד משרטט לעצמו את הקו האדום שלו.
מה שכתבתי על עצמי מאפשר לך להבין שיש אופציה אחרת.
אני מבין שאתה לא היית מסוגל לפעול כמוני. האמירה שלך שלא הייתי אוהד נובעת מהערכים שלך, השקפת העולם שלך והתפיסה שלך את העולם. לי יש ערכים אחרים, השקפת עולם אחרת ותפיסת עולם אחרת.
אמפתיה היא היכולת להיכנס לא רק לנעליו של האחר אלא גם למוחו וליבו. זה לא קל, אבל אני מבקש ממך לעשות מאמץ.

הייתי אוהד מכבי בכל ליבי. כמו הרוב המכריע של האוהדים, האהדה שלי נחרטה ועוצבה בילדותי. בדיוק כמו האהדה שלי למנצ'סטר יונייטד. הקשר עם היונייטד היה בעיקר דרך העיתונים, קצת שידורי הרדיו של הבי.בי.סי. ופעם בכמה שבועות בטלוויזיה, אם היו מראים את הקבוצה ב"משחק השבוע" בערוץ הראשון והיחיד.
לעומת זאת האהדה למכבי היתה הרבה יותר מוחשית ויומיומית. לילות חמישי היו מקדשים לה, שיחקתי בגללה גם כדורסל ולא רק כדורגל והיא שיחקה באירופה, דבר שמאוד היה חשוב לי כבר כילד.
וכמובן שאחרי שמאסתי בה, לא הייתי יכול לאהוד קבוצה אחרת. כך נותרתי משולל קבוצה.
בעבר כבר כתבתי כאן בבלוג על תהליך דומה שקרה לי עם בית"ר ירושלים.
כך נשארתי רק עם מנצ'סטר יונייטד (ובאופן שונה ופחות עם ברצלונה).
במובן הזה אני מרגיש גולה בארצי.

האיש המתקרא סרקו יאריץ', כל ההוכחות ניתנו כאן בפוסט. תרצה, תקבל. תרצה להמשיך לדבוק באמונתך, בסדר.

תומר 2 ביוני 2008

לון,אני בהחלט מבין אותך. יואב ציין יפה מאוד שמכבי היא תופעה הזויה בספורט והיא גורמת לדברים הזויים כמו אוהדי מכבי שמייחלים לקבוצת להפסיד כדי שיהיה ענין בליגה.
אבל אתה יודע מה? אולי דווקא בגלל שהיית קרוב יותר גם למכבי וגם לביתר אז כמו שאהדה הייתה גדולה אז גם המיאוס היה גדול,זה באמת ענין שלך ואני מכבד ומבין.
בשבילי,הקבוצה שאני אוהד היא משהו מולד שאין אפשרות לשנות אותו.למזלי אני לא אוהד מכבי או ביתר,אז גם אין לי את הדילמה הזו. עם יובה זה אכן יותר קל כי זה לא מאוד אינטנסיבי ואני בהחלט פחות פעיל היום מפני שנתיים כאוהד יובה.

ד"ר א. 2 ביוני 2008

לון –
היושר האינטלקטואלי, או האקדמי, מחייב גם התייחסות לכל העדויות והנתונים שיש אליהם גישה סבירה. אני מזמין אותך שוב לבדוק תגובות שלי לאורך התקופה (המהנה ביותר!) שאני קורא ומגיב כאן, ולראות מה כבר אמרתי לגבי עוולות העבר, ומה עוד לא אמרתי.
בתוך כל התגובות שכבר כתבתי בנושׂא (לרוב אפילו בטורים שעוסקים בנושׂאים אחרים לגמרי), מותר גם להסביר למי שלא מכיר מה היה תפקידה של ההסתדרות בהפועל ההסטורית. אם ירבה רונן בטורים על הפועל, אני מבטיח לחזור על הדברים, והפעם בהקשרם המיידי.

חוץ מזה, אתה צודק במשל השוקולד שלך. אני לא עצוב מאבדן האליפות השנה, אלא דוקא די מרוצה. בוא ואזעזע אותך לגמרי – אני לא אהיה עצוב אם גם בשנה הבאה מכבי לא תזכה באליפות (אם כי במקרה זה אני מבקש, אם אפשר, שקבוצה שאינה חולון תזכה, שאנחנו ניקח את הגביע, ושנגיע גם לפיינלפור היורוליג). נהפוך הוא – זה רק יהפוך את האליפות הבאה, לכשתגיע, לשׂמחה יותר.
קשה לי לקנות את הטיעון של מזרחי שהוא מתרגש מכל אליפות כאילו היא הראשונה. אולי אם הייתי רואה אותו מחייך פעם אחת, אולי, הייתי מאמין.

סרקו יאריץ' –
כרגיל, אני מסכים אתך.

לון 3 ביוני 2008

ד"ר א. – יתכן שאנחנו מתייחסים באופן שונה לדיון כאן.
אם אני מבין את דבריך נכון, אז ההתייחסות שלך לבלוג היא כמו לספר אקדמי. אתה מפנה אותי לפוסטים בעבר כמו הפניה לעמוד X בספר Y או לפוטנוטס או להערות בסוף הספר וכו'.
אם היה מדובר בפוסט קודם הייתי מבין. אבל התנהל כאן דיון בנסיבות חדשות, בזמן אחר. אני ודאי לא אחפש תגובות קודמות שלך בין מאות הפוסטים ואלפי התגובות שנכתבו כאן בבלוג. (ואם אתה מתייחס לזה כאל דיון אקדמי, אז נדרשת כמובן הפניה מדוייקת).
לכן מבחינתי היה ראוי שתתייחס בפוסט הזה באופן מפורש, גלוי וכן להתנהלות מכבי לאורך השנים, כולל עוולותיה.
הפניה למה שכתבת בעבר נראתה לי בהקשר הזה לכל היותר כהתחמקות.
אבל, כפי שכתבתי בראשית התגובה, יתכן שהדבר נובע מהבדלי הגישה שלנו לדיונים בבלוג.

אני מבין שכאוהד מכבי יש לך רצון להזכיר לאוהדי הפועל ת"א את השקפתך על מקורות ההכנסה של הקבוצה בעבר. אני מבקש להזכיר לך שלא הפועל ת"א זכתה באליפות. היא, איך לומר בעדינות, לה ממש נאבקה על התואר :) (וסליחה מאוהדי הקבוצה על המלח).
הפועל חולון שזכתה באליפות, קשורה להסתדרות כמו שמכבי ת"א קשורה למפלגה הליברלית.

אני בטוח שיש לך עוד המון דברים לכתוב על הפועל, אבל זה לא הנושא.
אתה הרי יודע היטב שהכל תלוי הקשר. לפחות בעיניים שלי, כשפתאום אתה כותב על ההסתדרות בדיון על מה שנעשה על הפרקט, זה לא נראה טוב.
אני בטוח שבויכוחים אקדמיים אתה לא כותב מאמר על נושא X ומעלה טיעון על נושא Y. במיוחד כשנושא Y כלל לא עלה לדיון אצל מי שאתה מגיב לו.

בשנה הבאה יערך דרבי של הפועל, בין זו של שאול אייזנברג לבין זו של אוהדי הקבוצה. זה נראה לי עיתוי מצויין לכתוב כל מה שעולה בדעתך על הפועל לדורותיה. קצת סבלנות, רק עוד חודשים ספורים…

אני ודאי מסכים איתך לגבי מזרחי. בנוסף, לפי דעתי חיוך של מזרחי הוא אוקסימורון.

יואב 3 ביוני 2008

דוקטור א, מסכים איתך לגבי התענוג שבזכייה. מותר לנו לפנטז לפעמים(צרות של עשירים) על קבוצת כדורסל נורמאלית וקיבלנו כזאת השנה, מלוא החופן(לא ממש, אבל בערך).
לא מסכים איתך ועם לון לגבי שימעון.העיסוק בחיוך- כן או לא, הוא סתמי לחלוטין.זה האיש וזאת דרכו.רק תשוקה של האיש הזה(מוזר, אני יודע)הביאה את מכבי לאן שהיא נמצאת. הדמעות שלו, לאחר הניצחון של סיינה, הן דוגמה קטנה מיני רבות. אז האיש לא נוטה לחייך(ואן דר חאל כתב במחברת אחרח גולים). אז?
לון, ההתייחסות להסתדרות, רלוונטית לחלוטין לדיון, כי אתה סופר עוולות. אז ראוי לציין, לשם הדיון, שלא תמיד היה כך ואיפה הכל התחיל ולאן הוא הגיע. לציין טעות שיפוט מחוץ לקונטקסט שלה- כל אחד יכול(אפילו מהגמר האחרון ונגדנו). אבל לא תמיד העשיר היה עשיר, והעני היה עני.ולגדול על שינאת הפועל, אם אתה בן מחזורו של מיזרחי, זה הדבר הקל בעולם.מיזרחי נילחם נגד סיר הבשר ואולי הסתאב.ואם כך, אז צריך לשפוט זאת כתהליך.אי אפשר לנתק את הדיון על שליטת מכבי, מהתהליכים שקדמו לזה.
האליפות של חולון השנה, רק ממחישה את הריקבון ההוא…(הם גזלו יותר מאגרת טלוויזיה של עשרים שקל בחודש ומישהו עם תשוקה- "זרק אותם מהמרפסת").

יואב 3 ביוני 2008

תיקון-עשרים שקל בשנה.

לון 3 ביוני 2008

יואב, גם אני יכול לכתוב כאן על כל תופעת המכביזם, על כל עוולות מכבי בכל תחום ועניין, אבל זה לא הדיון.
הדיון הפעם עסק במה שמכבי עשתה כדי לקבל יתרון על המגרש, לא בעניינים אחרים. לכן הכסף מרשות השידור לא רלוונטי בעיניי וכך גם הכסף מההסתדרות. השופטים הכריעו משחקים. האגרוף היה על המגרש. הפיצה הביאה שחקן של היריבה למכבי. הכסף או מה מידת המוסריות של משחק ביום הזיכרון לחללי צה"ל אינם קשורים לעניין.
ולכן גם הדיון באי החיוך של מזרחי אינו רלוונטי. וזאת למרות שבעיניי זה כלל וכלל לא סתמי, אלא מהותי. אבל זה שייך לדיון אחר.
כפי שכתבתי לד"ר א., עוד יהיו הזדמנויות.

סרקו יאריץ' 5 ביוני 2008

אין לך שום "הוכחות", רק טענות שכל בית משפט נורמלי היה זורק לכל הרוחות אחרי דיון של דקה וחצי. לאיזו קבוצה עבר צ'ורה אחרי עונת הפיצה אתה זוכר? נו באמת.

Comments closed