המשחקים (17): נבחרת החלומות (ההונגרית)

 

16 ימים כססנו ציפורניים, בכדי להעביר את הזמן צפינו פה ושם קצת באתלטיקה ושחיה, אבל בסופו של דבר ארוע השיא של המשחקים הגיע: גמר הכדורמים! אני שוב בבודפשט – או קיי, אין פה קרנבל כמו בקופוקבאנה אחרי זכיה במונדיאל, אבל בשדירה למטה כמה מכוניות צפרו עכשיו. מהבתים נשמעו שאגות וגם שירת ההמנון ההונגרי בזמן הטקס. 

16 ימים שבהם שמעו רק על סינים, אמריקאים וחוסר המזל של לסלו צ'ה הסתיימו ברגע החשוב במשחקים. הונגריה היא האלופה האולימפית בכדורמים לגברים לאחר ניצחון 14-10 בגמר על ארצות הברית. מדליית זהב שלישית רצופה. הנבחרת הראשונה לעשות זאת מאז בריטניה ב-1920.

דניאל וארגה הבקיע שלישיה, אבל פטר בירוש הבקיע שלישיה בשלוש זריקות. תמאש קשאש שיחק 28 מ-32 הדקות שבכדורמים אתה צריך להיות חתיכת חיה רעה בכדי לעשות את זה. "דוקטור קיש גרגה", הדגיש השדר את שמו של הגיבור הלאומי בזמן חלוקת המדליות. הכדורמים בהונגריה מתגאה באליטיזם שלו. קיש זכה בכל שלושת הזהב והבקיע את שער הניצחון בגמר באתונה נגד סרביה ומוטנגרו (שאז היו מדינה אחת והפעם שיחקו ביניהן על הארד, סרביה ניצחה).

אפשר לסגור את המשחקים, רצוי בטקס חגיגי ענק עם זיקוקים. 

כן שותפו במשחקים: מייקל פלפס, יוסאין בולט וכמה ילדות סיניות שכנראה לא היו צריכות.

*

על המסך המקביל ביורוספורט, הסתיים קצת יותר מוקדם, ראיתי את המרוויח הגדול של המשחקים הללו – ריקי רוביו. כלומר המרוויח בדולרים. אם למישהו בארצות הברית היה ספק מה שווה ילד הפלא האירופי יש להם עכשיו את התשובה. ואם למישהו היה ספק שספרד מסמלת היום את הווינריות בספורט, דווקא בהפסד הזה היא המחישה את העניין יותר מכל.

בהנחה שמחר ממנים אותי לאחראי על נבחרת ארצות הברית בכדורסל, אני ממנה מאמן למשימה הבאה: שאיש לא יקלע נגדו 65 נקודות. שיביאו את גארנט וצ'ונסי בילופס וישחקו כדורסל כמו שצריך. 

ברגעים שהכל הסתבך הצילו שני אנשים את הנבחרת. לקובי בראיינט אולי זה יעזור לשקם את התדמית שלו בציבור האמריקאי. לדווין וויד, צריך לקוות, אולי זה יעזור לשקם את הקריירה.

אבל שאלה – לאחר שערוריית המתעמלות הסיניות – על פי חוקי פיב"א כמה אמריקאים מותר לשתף בכל נבחרת?

*

כמה פעמים שמענו את הקריאה "הומו" במגרשי ספורט? בנסיון להעליב ספורטאי יריב, או לגנות ספורטאי על הופעה נרפית. טוב, מי שניצח את הסינים במגרש שלהם בקפיצות למים הוא מת'יו מיטצ'ם. אוסטרלי, שבגיל 20 הוא הגבר ההומוסקסואל היחיד במשחקים להצהיר על נטיותיו. איזה הבדל מהימים של גרג לוגאניס. סליחה, איזה הבדל ממה שקורה היום כמעט בכל מקום.

*

כל ארבעת המתאגרפים הקובנים שהתחרו בגמר הפסידו. לא בטוח שסופה של תקופה. האגרוף הקובני סבל מעריקה של ארבעה אלופים אולימפיים מאז אתונה. בכל זאת הם זכו במדליות בשמונה מ-12 המשקלים עם נבחרת נסיונית

 

תיק סין (16): גם לא על זה - מאת אלון זנדר
תיק סין (17): אורח בבלוג, וגם בסין - מאת ניצן חורש