כדורגל ישראלי

כל כך שמחתי שנדאלמארי הופסק ואת גמר הנשים עוד לא התחילו וניתן עוד להציל משהו מהיום הזה מבחינת ספורט. כי לפני זה הייתי בישראלשוויץ

דווקא המשחק עצמו לא היה אסון. כי כדורגל הוא משחק כזה ש2-2 עם שער שוויון בזמן פציעות הופך אותו לפחות רטרואקטיבית למעניין. את הרמה המזעזעת אני זוקף בעיקר לחובתו של אוטמר היצפלד. בשביל לסגור את בניון ולהבקיע ממצבים נייחים נגד נבחרת ישראל לא צריך מאמן כל כך מעוטר. ותיקו לאחר יתרון 0-2 מצביע על כך שהוא לא תיקן בכלום את הליקויים של הנבחרת הזו שהתגלו ביורו.

*

ראיתי את המשחק, כתבתי, שלחתי לעיתון, והגעתי לקראת סוף מסיבת העיתונאים. מישהו שאל את קשטן משהו והוא החל את התשובה במלים "בכדורגל המודרני". מה גרם לו לדבר על הכדורגל המודרני? יכול היה לדבר באותה מידה על אמנת פלסטית בפורטוגל. על בלשנות של השפות האפריקאיות. מה הקשר?

*

את סביבת מבני הבטון והצריפים שביחד יוצרים מתחם שנקרא איצטדיון רמת גן, מחשיכים אחרי המשחק לגמרי. וכך מצאנו את עצמנו נודדים בחיפוש אחרי המכונית. בשלב מסויים הגענו אל שני גשרים קטנים שחוצים את הזרם הקלוש והרעיל של הירקון. “זה על הגשר הזה או השני שהאוסטרלים נהרגו?”, שאל אותי אלפני שהבין שטעינו בדרכנו

חידון מספר 92 (יו.אס.אופן)
פחות מעשרה שבועות אחרי היורו

56 Comments

יובל 7 בספטמבר 2008

היה מביש. זפזפתי בין המשחק לבין נדאל-מארי לבין פוטבול מכללות (אוהיו סטייט נגד אוהיו) וכל פעם שנפלתי על משחק הנבחרת כאבו לי העיניים. ישראל שחקה בצורה שכונתית להחריד – בשני השערים היה קטע בו שני שחקנים של הנבחרת פשוט הפריעו אחד לשני כשהם רצו בעת ובעונה אחת לכדור. משהו שהעמדה פשוטה על המגרש – באמת ההתחלה של כל אימון ומערך כדורגל – צריכה לסדר. ההרגשה היתה של משחק על הזדמנויות, בלי שום ראיה מראש, בלי שום תכנון. תנו את הכדור ליוסי והוא כבר יעשה משהו. או שלא.
קיוויתי בסוף שנפסיד. ככה לפחות נגמור מהר עם האשליות כאילו אנחנו באמת הנבחרת ה-19 בטיבה בעולם ונוכל להתרכז בכדורגל אמיתי.
וכל זה עוד בלי לדבר על ההצגות, ההתבכיינויות, וכמובן הריצה לחגוג את שער השוויון כאשר נותרו עוד דקות מעטות לשחק.

גיא 7 בספטמבר 2008

הייתי במשחק.
קודם כל – זה היה מרחץ זיעה, וצריך להיות שם ולא במזגן בבית, על מנת להבין את התנאים.
שנית – נכון שהנבחרת לא הבריקה, אבל זה רק בגלל שהנבחרת הזו לא יכולה להבריק. אין לה שחקנים מבריקים. היא מקסימום יכולה לתת הקרבה, משמעת טקטית ומוטיבציה. יחד עם זאת – חייבים להדגיש שהנבחרת החזיקה בכדור לפחות 60% מהזמן, ספגה שער אחד שלא היה מה לעשות נגדו, ושער שני שכולו נבע מהבדלי המקצוענות והיסודיות באימון בין קשטן והיצפלד.
לבסוף – איצטדיון רמת גן הוא באמת ביזיון. אוי ואבוי לנו אם זהו אצטדיון הכדורגל הבכיר שלנו.

אלעד 7 בספטמבר 2008

יובל וגיא אמרו דברים נכונים, ואני חושב גם שמאור בוזגלו היה צריך לשחק,אולי להכנס במקומו של משה אוחיון שהיה טוב, אבל גם אם הוא לא היה שם למסירה ההיא לסהר (הדבר הטוב ביותר שהוא עשה במשחק), בניון היה שם למסור אותה.בדיעבד אפשר לומר שעפ"י היכולת של בוזגלו בד"כ, הוא היה עושה הרבה יותר ממסירה לשער (שהיא מכובדת מאד בפני עצמה).

רועי 7 בספטמבר 2008

גם אני הייתי במשחק וכמו שגיא אמר הייתה סאונה של ממש לפחות המשחק הבא יהיה במזג אוויר יותר נורמלי. בקשר למשחק למרות האופריה שבה יצאתי מהאצטדיון לאחר שיווין בתוספת הזמן זה ברור שזה בדיוק אותו זבל שאנחנו רואים כבר שנים תיקו פה ושם מול נבחרות "בחירות" עאלק כמו שוויץ תקווה עד שניים שלושה משחקים לסוף ואז ההכנות לקמפיין הבא. אם לא יהיה שינוי דרסטי בצורת המשחק לפחות בבית(ולא יהיה) אין סיכוי שהנבחרת עולה.

גל 7 בספטמבר 2008

איזה בזיון. שוויץ לא הייתה יותר טובה מאיי פארו. פשוט פספוס

birdman 7 בספטמבר 2008

הסיכוי היחיד שלנו הוא שכשמגיעה נבחרת אורחת צריך לתת להם לעבור על הגשר לפני שהם נכנסים לאיצטדיון.
אבי לוזרון, אתה יכול בשקט להתפטר על שעדיין משחקים באיצטדיון שלא מקנה לנבחרת יתרון ביתיות. דרור קשטן, גם אתה יכול בשקט להתפטר.

עומרי 7 בספטמבר 2008

היה משחק מביש של הנבחרת.
מבחינת חומר שחקנים לדעתי זה כמעט חד-משמעי שאנחנו עולים על השוויצרים- בניון היה ללא עוררין השחקן הגדול ביותר על המגרש היום מבחינת כישרוןקריירהגיל

הבעיה העיקרית היא קשטן- מאמן שמרן, מיושן, זחוח, את כל זה כבר ידענו רק שלאף אחד לא היה מושג שהוא גם חפיפניק ואאם איך שהנבחרת נראתה היום, חפה מכל הכנה או מחשבה זו כמעט עובדה שהוא חיפף בגדול.
וזה בלי שמתחילים להיכנס לבחירות ההרכב והמערך הזועקות לשמיים מחוסר הגיון שהוא עשה.

פספוס גדול. לדעתי אפשר לסגור כבר עכשיו את העסק כי להצלבה לא נעלה.

אבישי 7 בספטמבר 2008

טוב שהפוסט הזה בא סמוך מאוד לדיון שהיה כאן על הדשדוש במקום של הכדורסל, היריב לכאורה של הכדורגל.
אני מצאתי הרבה מאוד דמיון בין המשחק היום למשחק נגד אנגליה ביום רביעי. בשניהם שחקנו מול נבחרת שהתקדמה הרבה יותר מאיתנו בשנים האחרונות, בשניהם שמחנו וסמכנו על הגרלה נוחה יחסית, בשניהם בפוקס הוצאנו תוצאה טובה בסוף. נקווה שההמשך בכדורגל לא יהיה כמו בכדורסל, כי על הנייר אנחנו אמורים להיות עדיפים על בוסניה וכבר היינו עם רגל וחצי באליפות לפני שהמוקדמות התחילו. אז כנראה שאם שמחנו על יוון ושוויץ, כדאי שנתחיל לחשוש מלטביה ומולדובה.

martzianno 7 בספטמבר 2008

אבישי – זאת בדיוק הבעיה, שאנחנו חושבים שיש הגרלות נוחות. אין הגרלות נוחות לישראל, יש אולי הגרלות לא מאד (מאד) קשות.
לא ברור על סמך מה, אומר מי שאומר, שאנחנו טובים יותר משווייץ, או יוון או בוסניה לצורך העניין.
אנחנו תמיד עם רגל וחצי באליפות. עד שמתחילים המשחקים.
ואם מישהו יודע מה לוזון לוקח, שיגיד – זה חייב להיות משהו טוב
כי לבנאדם אין מושג איפה הוא חי.

תומר 7 בספטמבר 2008

מרציאנו,הוא יודע טוב מאוד איפה הוא חי…הוא חי במקום שאם אתה צועק חזק אז מעריכים אותך, גם אם אתה צועק שטויות.
אני לא מבין איך אנחנו מרשים לעצמנו לזלזל ביוון שעלתה לאליפות אירופה האחרונה ובשוויץ שהייתה במונדיאל ועם כל הכבוד ליוסי בניון, הקאן יאקין ממש ממש לא נופל ממנו.
ומי שמשתמש ביתרון הביתיות כטענה לכך שהיינו צריכים לנצח לא מבין שאיצטדיון רמת גן והקהל של הנבחרת הם ממש לא ביתיים. קהל ששורק בוז לשחקניו במחצית של משחק ראשון בקמפיין לא מעניק יתרון לנבחרת שלו.

לון 7 בספטמבר 2008

שתי נבחרות בינוניות מינוס היו על המגרש.
לישראל יש עכשיו שחקנים מספיק טובים ויצירתיים כדי לנהל משחק בשלוש רמות יותר טוב מזה שראינו.

ההצבה של עומר גולן כקשר התקפי/ פליימייקר מזכירה מאוד את ההצבה של אבי נמני כמגן שמאלי אצל שרף.
אם קשטן לא יודע מה ההבדל בין חלוץ שני לבין קשר קדמי, אז אנחנו בצרות.

ההכנסה של אוחיון ולא של בוזגלו היא מהלך כדורגל שמרן שכל כך מתאים לקשטן.
הפעם זה איכשהו הצליח, אבל זה לא יעבוד לאורך קמפיין שלם.

במשך הרבה זמן דיברו על המזל של גרנט, לקשטן יש לא פחות מזה.

היות ואני חושב שקשטן לא יביא אותנו למונדיאל ולא יקדם את הנבחרת, הייתי מעדיף הפסד ואפילו תבוסה שתוביל לפיטוריו.
כך שבמובן הזה בעיניי התיקו הוא ניצחון פירוס.

יואב 7 בספטמבר 2008

לון, צודק לגמרי. היסטורית, לקשטן יש מזל, לא פחות מלאף אחד אחר.מדהים שהוא המאמן המעוטר בישראל. כנראה פה, מספיק רסר חמוץ.
את שוויץ הזאת, היה צריך להתקיף, להתקיף , להתקיף. לא לשדר משחק חפירות זעוף כי שם כבר היינו ואנחנו לא טובים בזה.
הרכב הזוי, העמדה מגוחכת, קילומטרים של מרחק בין החוליות…
אבל מגיע "יישר כוח לבחורים".

ליאונידס 7 בספטמבר 2008

היכן יערך הגביע העולמי ב-2014 ?

קורא ג 7 בספטמבר 2008

ביירות 2014
אחרי המהפכה האיסלמית

ליאונידס 7 בספטמבר 2008

לשם יש סיכוי שנגיע בטיסה.

ויקטור 7 בספטמבר 2008

וכדי להבין את עומק החפיפניקיות צריך היה לשמוע את סיני הבוקר מסביר שיש לנו עכשיו יומיים להתכונן למולדובה, ללמוד מי השחקנים המובילים שם וכו'… רק עכשיו נזכרתם?? על עבודה במקביל שמעתם? אבל לקשטן הריכוזי אין כנראה ברירה אלא לעבוד בשיטת ה"פרה פרה". מדהים לחשוב שהוא מחשיב את עצמו כמאמן "מקצועי" ו"מודרני".

גיא 7 בספטמבר 2008

לון,
אני לא מבין מאיפה האמירות האלה שקשטן צריך להיות מפוטר כי הוא לא יביא אותנו למונדיאל.
למה מישהו חושב שהוא יכול לעשות עם הכדורגל הישראלי הגרוע ניסים ? והאם נכון לפטר אותו על אי יכולתו לעשות ניסים ?

ישראל לא תגיע למונדיאל מכיוון שהיא מדינה ללא תרבות כדורגל (לדעתי דווקא כישרון יש פה), ללא תשתית ניהולית ותשתית פיזית לכדורגל ומנטליות חובבנית.
לא קשטן, לא גרנט ולא עשרים נילסן יוכלו לשנות את זה. מקסימום אפשר לחלום על לגנוב איזה מקום בפלייאוף מדי פעם.

ויכסלפיש 7 בספטמבר 2008

2014 אמור להיערך בברזיל. היצפלד בא כדי להוציא תיקו עם סגל מדולדל וחלוץ בודד, ובמפתיע מצא את עצמו ביתרון. ככה מתנהגת כל נבחרת אירופאית נורמלית במאבק על הכרטיס- ניצחון בבית תיקו בחוץ. פה מעדיפים לקשקש במוח בהצהרות מעורפלות של סטטיסטיקה טמתמטיקה יש עוד 87 נקודות בקופה.. לעצם העניין פתיחה עם ניסיון למומנטום הראתה כמה עומר גולן פתטי בתפקיד המוזר שקשטן העניק לו. דודו אוואט לא היה חד מספיק בגול המרהיב של יאקין אבל משום מה השוויצרים התמוטטו ב20 הדקות האחרונות וסידרו להתאחדות הכנסה ממכירת כרטיסים ליוון בסוף מארס 2009. אגב שימו לב שהקהל קלט כמה איכות יש פה ורק 32 אלף צופים היו בר"ג למרות סיפורי הסבתא על "פחות מ- 79 וחצי כרטיסים שנותרו בקופות"

אביאל 7 בספטמבר 2008

הכל באשמת המאמן, גם בארץ במשחק בית שאנחנו אמורים להיות בו פייבורטים הוא פותח עם 2 קשרים אחוריים, ההרכב הפותח היה צריך להיות ההרכב שסיים את המשחק, מה בירם כיאל עשה ? מה לעזאזאל עומר גולן מוזמן לנבחרת ?! קוזאקין צעיר מדי בשביל מעמדים כאלה, היה צריך לפתוח עם אוחיון במקום כיאל ועם ברדה במקום גולן, בוזלגו ובן סהר היו צריכים להיות החילופים.
2 נקודות אור במשחק היו יוסי בניון שבאמת הראה רמה אחת מעל כולם וסלים טועמה שנמצא בכושר מצוין.

אבל הלוזרים הגדולים של הערב הם נבחרת צרפת שהפסידה בחוץ לאוסטריה 1- 3, אני חושב שההתאחדות הצרפתית אפילו גרועה וטיפשה יותר משלנו, למה לעזאזל דומאנק עדין מאמן כדורגל ?!?!?

הכל היה יכול להסתדר עם מארי היה מנצח את נאדל וגורם לי להרגיש קצת יותר טוב :)

תומר 7 בספטמבר 2008

ויכסלפיש-הסיבה היחידה שאני,למשל,לא הולך יותר למשחקי נבחרת היא האיצטדיון. נשבעתי שלאיצטדיון רמת גן אני הולך רק כאשר אני מחויב לכך, ואני מניח שאני לא היחיד. האצטדיון הזה מסמל את כל הבעיה, הוא מראה מהם סדרי העדיפויות פה, לאצטדיון כזה מגיע נבחרת כזו.
גם אני מרגיש צורך לצאת להגנת קשטן,למרות הטעויות שלו. לעלות למשחק עם שני קשרים אחוריים,ככה כולם משחקים באירופה,אין לנו את הלוקסוס להמציא את הכדורגל מחדש ועד כמה שאני מחזיק מתמיר כהן,הוא לא יכול להחזיק לבד את המרכז. כולם מדברים על התקפה התקפה התקפה אבל אם זה היה נגמר ב2-0 אחרי רבע שעה לשוויצרים ו4-0 ב90 דקות היו שואלים איפה ההגנה? נבחרת נחותה לא יכולה לבנות משחק רק על התקפה, ומי שיבוא ויצעק חזק טורקיה שיזכור שטורקיה אמנם לא סגרה משחקים אבל היא שיחקה מאוד חכם וטקטי ונעזרה בהמון המון מזל, וגם הרבה אופי ואומץ. אופי לפחות היה לנו אתמול.
קשטן לא חף מטעויות אבל כשמחפשים בכל קמפיין את המאמן ולא בודקים ברצינות למה אין התקדמות ולא מיישמים שום דבר אז באמת שהמאמן הוא האחרון שיש לבוא אליו בטענות.

ויכסלפיש 7 בספטמבר 2008

תומר הרבה אנשים הגיעו למסקנה הזאת בגלל איכות האיצטדיון ורמת הנבחרת, אבל התקשורת ממשיכה ללעוס ביום רביעי/חמישי "רק 39 כרטיסים נותרו בקופות…". קשטן ראוי לכל ההאשמות בגלל הרכב מופרך והזוי ולחצי מחמאה בגלל שהעז להכניס את סהר וברדה, שאחראים ישירות לשוויון.

עומרי 7 בספטמבר 2008

תומר- אין בעיה שהוא יעלה עם שני קשרים אחוריים, זו אכן שיטת משחק נפוצה באירופה, והפציעה של גל אלברמן בהחלט הקשתה עליו אבל למה לכל הרוחות זה אומר שצריך להזניק את בירם כיאל להופעה ראשונה אי-פעם? משחק כ"כ חשוב וגורלי הוא באמת הבמה המתאימה לכך?
לא מעט שחקנים ובינהם גם אוחיון שנכנס לבסוף כמחליף התאימו למשימה הרבה יותר. לא היה עדיף לזמן את מישאלוף,למשל, שחקן עם ניסיון בצ'מפיונס ליג?

לקשטן היו אתמול מספיק כלים להצליח והוא הקפיד לא לנצל כל אחד מהם בנפרד.

תומר 7 בספטמבר 2008

עומרי- משה אוחיון בקושי משחק בבית"ר מפתיחת העונה ולמישאלוף לא רק שאין כנראה מקום בהרכב מכבי,גם לו אין יותר מידי משחקים בנבחרת. בירם כיאל פתח טוב מאוד את העונה והיה לגיטימי להעלות אותו, אמנם סיכון אבל מחושב.
אם כבר הייתי בא אליו בטענות על ההצבה של עומר גולן,שחקן לגמרי אוברייטד, ואולי על קוזוקין למרות שבמחצית השניה הוא היה בסדר ותמך בהתקפה.

אביעד 7 בספטמבר 2008

בסופו של דבר צריך להסתכל על ההרכב ולשאול: למה ציפינו?
שוער: דודו אוואט – לא משחק כבר כמה חודשים ולא ישחק עד ינואר. קבוצתו לא רוצה אותו והוא יושב ביציע.
מגנים: בשמאל יואב זיו, בחור נחמד אבל בטח שלא מגן ברמות האלו. מימין שמואל קוזוקין, עוד בחור נחמד, אבל לחלוטין לא מנוסה, לא משחק כמעט בקבוצתו ובכנות, בדקות ששיחק בקבוצתו לא הראה גדולות ונצורות.
בקישור יש את תמיר כהן שאמנם שייך לבולטון ולא משחק שם כמעט ובירם כיאל שאמנם משחק בקביעות במכבי חיפה, אבל לחלוטין לא מנוסה ברמה הבינלאומית.
עוד בקישור שיחק עומר גולן, חלוץ בהכשרתו (וגם זה לא בהצלחה כ"כ גדולה אם נודה באמת).
כלומר 6 מתוך ה-11 הם בעייתיים.
אפשר לטעון עד מחר שבן סהר היה צריך לפתוח לפני קולאוטי. זה פשוט לא נכון. קולאוטי מנוסה יותר, בעל רקורד יותר טוב ואמנם לא ראה כמעט מגרש העונה בגרמניה, אבל בטוח שיחק יותר העונה מבן סהר.
בסופו של דבר, המשחק אתמול והתוצאה היו די צפויים בהתייחס לכושר והיכולת של השחקנים שלנו ולשלושת השגיאות הגסות של קשטן בבחירת ההרכב (אוואט, קוזוקין, גולן). במזל יצאנו עם נקודה.

אומרת 7 בספטמבר 2008

הדבר היחיד שיותר גרוע מכדורגל ישראלי הוא עיתונות הכדורגל
הישראלי,או במילים אחרות: בישראל יש שתי קבוצות-אחת שלא יודעת
לשחק,ואחת שלא יודעת לכתוב

אבישי 7 בספטמבר 2008

אי אפשר לפסוק עם מי היה עדיף לעלות לגבי סהר, ברדה או קולאוטי, כחלוץ בודד. שלושתם בכושר לא רע ככה שביום נתון שלושתם היו יכולים לעשות את העבודה. אבל ההחלטה להעלות חלוץ אחד במין מערך ערמומי מצביעה על גישה בעייתית.
מה, אנחנו רוצים לגנוב עליה למונדיאל? מעלים חלוץ במסווה של קשר שאמור להפוך את עורו חזרה לחלוץ ולגנוב גול? מישהו חושב שזה יצליח?
נבחרת ישראל כבר יכולה להרשות לעצמה אג'נדה אחרת. להתחיל לשאוף למשהו.
אין בעיה לשחק במערך הגנתי, אם יש את השחקנים שמתאימים לזה. אבל אם אלברמן פצוע, והשחקנים הכשירים ביותר הם דווקא שחקני התקפה אז תן להם לשחק. 4-4-2 עם בניון, בוזגלו וטועמה בקישור, בתוספת של קשר אחורי, ולהתחיל ללמד את החלוצים לשחק ביחד, יכול יכול להיות בסיס שאפשר לבנות עליו המשכיות.

מרקפוצ'ינו 7 בספטמבר 2008

גם אני היית במשחק כמו גם במשחק מול אנגליה השבוע. יש לנו את הנטייה היהודית לסבך דברים רק בשביל לפתור אותם. אני עדיין לא מעכל שיצאנו עם נקודה מהמשחק הזה אבל בכנות שנגד הקבוצה ששיחקה נגדנו היינו יכולים להוציא יותר.

לברדה היה מקום על המגרש ליד קולאוטיסהר…היה פשוט מתכסכל לראות את הארגניטני מוקף 3 מגנים בכל זמן נתון כששום קשר, כולל עומר גולן, לא נמצא אפילו קרוב אליו.

אחרי הגול השני נשמעה ביציעים הקריאה הקבועה – "אני לא חוזר יותר למשחקים של הנבחרת" שהתחלפה בסוף לקריאה קבועה נוספת – "לפחות לא הפסדנו".

אין חדש תחת השמש ומה שהיה הוא מה שיהיה. נראה מה יהיה מול מולדובה

לון 7 בספטמבר 2008

גיא, יתכן שלא הבהרתי את עצמי מספיק ברור.

לגבי אי עליה למונדיאל, אני מסכים איתך שזה לא צריך להיות המדד. אבל אם את גרנט הדיחו בגלל זה, אז למה לא להחיל את זה על קשטן ?

אבל זה בשוליים.
קשטן צריך ללכת מפני שהוא חסר חוש הומור באופן בסיסי.
מפני שהוא איש זעוף שלא נעים לצפות בו.
מפני שהוא מתייחס אל ציבור האוהדים, שהוא הבעלים של הנבחרת, כאל מטרד או ציבור מטומטם.
מפני שהוא לא מבין שתקשורת היא חלק אינטגרלי מהמשחק.
מפני שהוא מביא רוח רעה לנבחרת.
מפני שרס"ר צריך לטפל בטירונים בצבא ולא בשחקני כדורגל.
מפני שהגיע הזמן להיפטר ממאמנים שחושבים שצבע שיער של שחקן זה מה שקובע את יחסו למקצועו.
מפני שהוא איש נוקשה שמנהל חשבונות אישיים ולא ענייניים בנוגע לנבחרת (בחיים האישיים שלו שיעשה מה שהוא רוצה. אבל לא יכול להיות ששחקן לא יוזמן בגלל שהוא לא עמד במסדר הצבאי של קשטן או בגלל שגרנט העלה אותו בהרכב וכו')
מפני שהוא מאמן שמרן ופחדן.
מפני שכבר היה לנו טורניר מוקדמות אחד איתו וראינו למה הוא (לא) מסוגל.

ובעיקר, מפני שהוא לא מקדם את הנבחרת ולא מקדם את הכדורגל הישראלי.

יש לי ביקורת על כל אחד מהמועמדים להחליפו ועדיין אני מעדיף כל אחד מהם על הרס"ר השמרן והזעוף.

אני 7 בספטמבר 2008

למישהו ממגיבי הבלוג יש מושג למה ברוכיאן לא שיחק? התפקיד שלו מתאים בדיוק לעמדה שבה שיחק גולן

תומר 7 בספטמבר 2008

לון-4 הסיבות הראשונות שלך הן כלל לא רלוונטיות וגם לא נכונות בהכרח. זה שהאדם לא אוהב להתראיין ולא מכור לתקשורת זו צריכה להיות מעלה יוצאת דופן בימינו ולא קללה. אבל מה? התקשורת לא אוהבת את זה אז היא מסובבת את זה נגדו.
קשטן שותק בישראל-"מי הוא חושב שהוא?"
גרנט שותק באנגליה-"שיראה לאנטישמים האלה שהם לא יכולים לכתוב מה שהם רוצים"
אני לא מכיר את קשטן אישית אלא רק ניזון מהתקשורת,מכיוון שהוא לא ממש יודע להביע את עצמו דרכה,אני לא יודע מאין אתה מסיק שהוא מתייחס לציבור האוהדים כמטומטם. אני גם לא מבין מי הם ציבור אוהדי הנבחרת ואיזה יחס הם צריכים לקבל ממי?
לרס"ר הזה יש עשרות שחקני עבר שיגידו לך שהוא מאמן מקצועי שהם מאוד נהנו להתאמן אצלו. אז הוא אוהב משמעת והוא אוהב להיות הבוס והוא אוהב ששחקניו מתעסקים רק בכדורגל ולא בדברים אחרים כמו דוגמנות,זמרה ועיצוב שיער…זו לא תכונה שזרה למאמנים מצליחים באירופה.
לא זכור לי מי לא זומן בגלל חשבונות אישיים….אולי לא זומנו שחקנים בעלי כוח אצל עיתונאים.
אני אישית חשבתי שהוא היה צריך ללכת רק בגלל המשחק בוומבלי,אבל ברגע שהוחלט להשאירו זה יהיה מטומטם לפטר אותו לאחר משחק אחד ואם זה היה קורה באנגליה אתה בטח היית חושב שזו פגיעה מתמשכת במעמד המאמנים.

יוני 7 בספטמבר 2008

השאלה היא מדוע הוא בכלל לא בסגל… ובכלל, יודעים מי יהיה השוער במשחק הבא או שזו עוד תעלומה מותחת? אולי כיאל יודיע שהוא פורש אם אוואט או דוידוביץ' יעמדו בשער? מצאתי את עצמי מתגעגע לבאדיר, עם פרצוף סימן השאלה שלו.

דוד מירושלים 7 בספטמבר 2008

פעם, כשעומר גולן עוד שיחק בפ"ת, הייתה איזה קונספירציה תמוהה כאילו לוזון מנחית למאמן לפתוח איתו כדי שתהיינה לו דקות בנבחרת ויהיה יותר קל למכור אותו לחו"ל.
אני לא מאמין בזה, אבל אני באמת לא מבין למה בכלל לפתוח איתו.
אני באמת ובתמים, בלי התשחצנות מיותרת חושב שכמו שנראתה אתמול נבחרת שוויץ, ישראל הייתה צריכה לפתוח במערך הרבה יותר התקפי ולנצח.
שני שערים הם כבשו ממצבים נייחים, החלוץ שלהם היה איטי יותר מסטרול(!) וטיפש יותר מיואב זיו(!!) ובאופן כללי הם נראו כאילו מזג האוויר גמר אותם עוד לפני המשחק.
חבל.

אביאל 7 בספטמבר 2008

עמרי – 2 קשרים אחוריים אבסולוטים רואים רק בנבחרת צרפת וראינו איך היא נראת, משה אוחיון או כל קשר 50 50 אחר היה צריך לפתוח במקום כיאל.

לון – מסכים עם כל מילה, אף פעם לא אהבתי את קשטן ואת צורת ההתנהלות שלו.

ואם בבית מול שוויץ כמו שהיא נראתה אתמול לא צריכים לפתוח בהרכב התקפי, אז מצדי שלא יעלו לשום טורניר.

בני תבורי 7 בספטמבר 2008

לון,
בשתי תגובותיך אמרת את הכל. צודק לחלוטין.

תומר,
יחסים עם תקשורת הם חלק מתפקידו של מכהן בתפקיד ציבורי, ומאמן נבחרת לאומית נכלל בקטגוריה זו. שישב במסיבות עיתונאים עם הדובר או מתורגמן או מורה לתחביר.

תומר 7 בספטמבר 2008

בני,אני לא אוהב שמייחסים חשיבות עליונה ליחסים עם תקשורת בכל תפקיד ציבורי ולמען האמת נאס לי מזה. לוי אשכול גימגם ברדיו,זה עשה אותו ראש ממשלה פחות טוב מביבי שהוא אשף תקשורתי?
בגלל זה באמריקה לעולם לא יבחר נשיא שלא נראה טוב והמקרה של רוזוולט שהיה נשיא שלא יכול להתשתמש ברגליו לעולם לא יחזור בשנית.
קשטן יושב במסיבות העיתונאים ומקיים את כל חובותיו התקשורתיות,הוא לא מעניק ראיונות בלעדיים ולא מתארח בכל תוכנית שמזמינים אותו אליה.אם זה פוסל אותו מלכהן במאמן לאומי אז אין בעיה,בואו נמנה את ברקוביץ' ויהיה לנו אחלה מאמן תקשורתי.

למלמ 7 בספטמבר 2008

רונן, אולי כמה מילים על עוזר המאמן החדש שלנו?
לא היה צפוי מדי, מה?

בני תבורי 7 בספטמבר 2008

תומר,

אשכול היה ראש ממשלה מצויין למרות גמגומיו, וביב היה חרא למרות מצהלותיו. אכן, אין קשר.
לעומת זאת, קשטן לא מקיים את התחייבויותיו התקשורתיות ולא מדובר כאן ביחסים עם התקשורת. לא זכור לי שאיזה עיתונאי הזמין אותו למיטה. מאמן מקצועי צריך לנפק תובנות והסברים לפעולותיו, זה חלק מדרישות התפקיד. נכון שלא כל מאמן ראוי הוא בהכרח גם רהוט וענייני, אבל בדיוק בשביל זה יש דובר. אגב, לקשטן, בניגוד לאשכול, היה מספיק זמן להתכונן למסיבת העיתונאים, הוא לא הותקף על ידי שלושה צבאות עם כוונות זדוניות…
ניהול נבחרת כדורגל כמו ארגון ביון עם מידור קפדני, משמעת ברזל, חיסול חשבונות ואניגמטיות תקשורתית אינה נכונה להיום.

יואב 7 בספטמבר 2008

קשטן לא אשם בחוליי הכדורגל שלנו, ואין הוא יכול להבריא אותו אד הוק.
כל תפקידו הוא לעלות הרכב ראוי(כמעט אף שחקן מהדאבליסטית) ושיטה נכונה. הוא המציא אתמול תפקיד חדש לעומר גולן , במשחק כל כך חשוב ונתן הופעות בכורה לכיאל ולמגן הצעיר. הוא לא יזם לחץ, המרחקים היו עצומים וכמו היריב, סיכן רק בכדורים נייחים. אם תיקו היא המטרה(הוא השיג אותה , רק בגלל חולשת היריב)אז סבבה…
וחוץ מזה, כל מה שבני ולון כתבו.

אמיר 7 בספטמבר 2008

קשטן הוא אחד "מגונבי הדעת"הכי גדולים שמסתובבים בענף אותו מכנים אצלנו משום מה כדורגל!
האמת כבר שנים שאיני יכול לשמוע אותו ומעביר ערוץ כשהוא מדקלם את המטרות השחוקות והעלגות שלו.
מתאים הקשטן ללוזון ומתאימים שניהם למדינת החפיף שלנו שמתקשה להפיק מסקנות בכל תחום שהוא.
טוב שיש עוד כמה פרשנים ובעלי טורים אמיצים שאומרים את האמת נכוחה,כל השאר זה יד לוחצת יד.
הכדורגל נחות אבל חייבים להמשיך ולפמפם אותו..אחרת איך הם יביאו פרנסה הביתה.

birdman 7 בספטמבר 2008

את הכתוב להלן כתבתי בעבר באתר ספורט אחר תחת הכותרת "אבי לוזון כנס". כמובן שלא יצא מזה כלום, אבל לא משנה. מי שקרא את זה כבר, הסליחה עמו.
לאחר המשחק ישראל-קרואטיה כתבתי שמתוך שבעת השערים שנכבשו, לא ראיתי אף אחד. דורפן הגיב שזה בגלל שראיתי את המשחק באצטדיון הגרוע בעולם. כמה שנים לפני כן אביעד פוהורילס חזר מסיור בספרד אשר בעקבותיו הגדיר את אצטדיון רמת גן כ"סטליניסטי". בין המגרש ליציעים יש מסלול ריצה ושטח מיותר, במקום שהיציעים יתחילו ע"י המגרש. כמו כן היציעים צריכים להיות בנויים לגובה במקום לרוחק.
מבנה האצטדיון צריך לסגור סביב המגרש על מנת לתת אקוסטיקה אופטימלית. את אצטדיון רמת גן צריך להפציץ ולבנות תחתיו אצטדיון ביתי אשר יהיה אימת היריבות. האירופאים עולים עלינו בטכניקה ובחוסן גופני, למעשה בכל פרמטר אפשרי. אין שום סיבה שגם בביתיות האצטדיון הם יעלו עלינו.
את משחק הבית הבא צריך לארח בבלומפילד או בקרית אליעזר אשר עדיפים על פני רמת גן.

לון 8 בספטמבר 2008

תומר, בני כבר הבהיר היטב את חובת המאמן לדבר. העניין הוא שברוב המקרים הוא אכן יושב, פיו נע ויוצאות הברות ואפילו מילים מפיו, אבל האיש אינו אומר דבר. במכוון. איך אני יודע שבמכוון ? מפני שכשיש תוצאה רעה והוא צריך להסביר, פתאום הוא מדבר ללא הפסק, מעלה נתונים וטוען היטב. הוא קוטע את העיתונאים, לא נותן להם לשאול שאלות שלא נוחות לו ונעלב ומאיים להחרים מי שמעז לשאול שאלות קשות.

וכאן מגיע החלק בו הוא מתייחס אלינו כאל מטומטמים.
אני מקווה שראית את דבריו אחרי המשחק. יש כמובן המון אפשרויות לפרש את דבריו. אני חושב ששתי העיקריות הן אלה:
1. קשטן ואני ראינו שני משחקים שונים. יתכן שהאשמה בערוץ 2 ששידר משחק אחר.
2. קשטן חושב שציבור האוהדים אידיוט ומנסה לתאר דברים שכלל לא היו.

חדשות ערוץ 10 המחישו זאת היטב. על כל משפט שלו הראו מה היה במגרש. למשל, טען שהשוויצרים לא הגיעו לאף מצב במחשק. הראו שלושה מצבים מלבד השערים. או שהוא טען שהשחקנים היו מלאי מוטיווציה והביאו זאת למגרש. בהנחה שראית את המשחק, אתה מבין עד כמה זו טענה מופרכת. והיו עוד ועוד דוגמאות. וזו שיטה ידועה שלו. הוא ספינולוג לא פחות מגרנט.

אני לא שמעתי אף פעם משחקן עבר של קשטן (שלא צריך לשמור על יחסים תקינים איתו) שהוא נהנה להתאמן אצלו. הוא בהחלט מקצועי ויסודי, ושחקנים הביעו הערכה מקצועית אליו, אבל הנאה היא ממנו והלאה.

איזה מאמנים באירופה מתעסקים עם השיער של השחקנים ?
אני לא מכיר אף מאמן בכיר שבכלל מעלה בדעתו להתעסק עם זה. אפילו פרגוסון, שמאס בבקהאם, לא אמר לו מילה על כך שכל יומיים שינה תספורת ותסרוקת.
להזכירך, הרס"ריות היא הרבה יותר מיחס לתספורת. את אבי תקוה הוא הרחיק בפועל מהקבוצה בגלל שהעז לומר בריאיון שהוא הבקיע מפני ששיחק.

מיכאל זנדברג היה השחקן הטוב ביותר בליגה הישראלית בעונה הלפני אחרונה. קשטן לא זימן אותו בגלל עניינים אישיים.
בתחילת הקדנציה של קשטן בנבחרת, מייד אחרי גרנט, הוא לא זימן שחקנים שזוהו עם גרנט, רק מסיבה זו. עבר כבר יותר מידי זמן מכדי שאזכור פרטים. נדמה לי (לא מתחייב) שאחד מהם היה קלמי סבן, שבאותו זמן היה בכושר מצויין. גם ההחלפה של דווידוביץ' באוואט היתה בעיקר על רקע זה. (כמובן שהנימוק הרשמי היה שהוא משחק בליגה הספרדית).

כעיקרון, אני חושב שצריך לתת למאמן את מלוא הקדנציה (אם זה בליגה אז עונה מלאה).
לכן לדעתי את קשטן לא היה צריך לפטר אחרי אנגליה אלא בסוף הקמפיין הקודם.
אבל כל יום של קשטן עכשיו הוא יום שמלכתחילה לא היה צריך להיות.
והעניין הכי חשוב, שעכשיו עדיין אפשר לעשות משהו וחבל מאוד שלמשל יוסי בניון לא יהיה לפחות בהצלבה. דבר שלדעתי אפשרי בהחלט.
ולמה צריך לדכא דור של כדורגלנים צעירים בנבחרת אחרי שכבר ראינו מה הוא עשה איתם ?

אדם 8 בספטמבר 2008

לון, תן לי רק לחדד נקודה אחת שלך, לגבי המיתוס של שחקנים שנהנים להתאמן אצל קשטן. קודם כל, כמו שאמרת, אף פעם לא שמעתי על בן אדם שלא צריך לשמור איתו על יחסים קונקרטיים למען עתידו המקצועי שאמר את המשפט הזה. יתרה מזאת, יש שורה ארוכה של שחקנים שהשם דרור קשטן עושה להם בחילה. מילאן אוסטרץ ברח מהפועל תל אביב בהזדמנות הראשונה שניתנה לו אחרי ההפסד למילאן בעונת אירופה אך ורק בגלל קשטן. דאבור רופניק וסבסטיאן סימרוטיץ' שנאו אותו שנאת אמת. לאבי תקווה הוא גמר את הקריירה, ואת שלום תקווה הוא סילק מהמערכת בהפועל מסטאליניזם מזוקק, הוא שנא את האהדה שלו בקרב הקהל. שחקנים בהפועל סבלו במהלך הקדנציה (הכושלת) של קשטן, שלמזלו ידע להשתמש בשני הדוברים שלו אבוקסיס וגרשון ובמדיניות המתחם הצבאי הסגור כדי להדוף שמועות על שחקנים מתוסכלים.
קשטן הוא מאמן מיושן, מגלומן, כזה שמצליח כבר הרבה מאוד שנים רק במקום שבו הוא מקבל תקציבי שיא, נרגן, גונב דעת, פנקסן ובשורה התחתונה פשוט לא ראוי לאימון הנבחרת.

אביאל 8 בספטמבר 2008

birdman : קריית אליעזר ?! סיוט של איצטדיון, בלומפילד קטן מדי, אני הייתי הולך על טדי, האקוסטיקה שם מעולה אפשר להפחיד את הקבוצה האורחת…תשאלו את קופנהגן שנה שעברה…

תומר 8 בספטמבר 2008

לון-על כל שקשטן לא היה צריך לקבל קמפיין נוסף אנחנו מסכימים אבל אני אומר שכל עוד הוא קיבל את הקמפיין הנוסף(הוא,או כל מאמן אחר)והתכונן אליו אין שום סיבה הגיונית להחליף אותו. ואם מוחלט לפטר אותו אחרי משחק אחד אז מי שצריך לתת את הדין זה יו"ר ההאחדות שמינה אותו מאחר שמדובר בבזבוז משווע של כספי ציבור. מה שמביא אותי לנקודה שהמאמן הוא בכלל לא הבעיה של הכדורגל הישראלי והחלפתו לא תציל שום דבר. תהליך בחירת המאמן, גידול השחקנים, איצטדיון ראוי ומתקנים הם דברים עליהם ממונה ההתאחדות וכשהיא לא עושה את תפקידיה כראוי זה לא ישנה מי יאמן את הנבחרת.
בקשר לקשטן ספציפית- אולי טעיתי עם האמירה "נהנו",מודה.אבל אי אפשר לקחת ממנו את התארים וההצלחה המקצועית בכל קבוצה שהוא עבד בה,גם כשהתקציב לא היה גבוה כלכך(השאיר את הפועל תל אביב ופתח תקווה בליגה).
זכותו לא להחזיק ממיכאל זנדברג,גם אני לא מחזיק ממנו היום וזה שהוא מצליח בליגה לא אומר שהוא מתאים לרמה הבינלאומית, במיוחד כשיש שחקנים אחרים לא פחות טובים על המשבצת של הקשר השמאלי. מדובר בשחקן שלא אוהב להתאמן,בליין עם יחסי ציבור מעולים מכיוון שהוא רהוט ושמאלני ואמא שלו כותבת בהארץ(עוף מוזר בקרב הכדרגלנים הישראליים).
קלמי סבן הוא הבן היקיר לי,אולי הכדורגלן הכי עניו ונחמד שראיתי בימי חיי אבל הוא ביחסים טובים עם קשטן שאימן אותו גם בהפועל וגם בפתח תקווה ולצערי לפי היכולת שלו בשנתיים האחרונות הוא לא יכול להיות שום סיבה למחלוקת בקשר לרקע זימונו או אי זימונו.
אוואט ודווידוביץ הם בערך אותו שוער ובאמת שאין הבדל משמעותי מי מאיתם משחק,אני הייתי מעדיף את ניר אבל אפשר להבין את הבחירה באוואט.
גם לגבי הרסר"ריות אני לא רואה בעיה,במיוחד כשמדובר בנבחרת ולא במועדון שבו הקשר הוא יום יומי. היה לנו מאמן אבהי לשחקנים, שמענו מה הוא עשה איתם.
אדם- כל אדם שפוגע בשלום תקווה ראוי לו שיועסק על ידי אבי לוזון ושכל עם ישראל ישתה את דמו,קשטן מקבל את העונש שלו על כך. אבל אני עדיין תמה על כך שאתה בתור אוהד הפועל שוכח שהוא אחראי בלעדי על רוב התארים שלך במילניום החדש ועל ההצלחה הגדולה ביותר של קבוצה ישראלית באירופה, למרות מה שהוא עשה ליהלום הנתנייתי.

birdman 8 בספטמבר 2008

אביאל, קנית אותי – טדי!

רונן דורפן 8 בספטמבר 2008

אביאל – הפער עד סוף השנה כנראה יילך ויגדל – כי אנחנו נכנסים לתקופה בה נדאל היה חלש בשנה שעברה בזמן שפדרר זכה בטורנירים. אחרי הטורניר הזה, גם אם פדרר יזכה, הפער יתקרב לאלף נקודות. המקום היחיד בו הוא יכול להצטמצם הוא טורניר המאסטרס, כי הנקודות של המאסטרס נמחקות כבר בינואר.
אם אני לא טועה נדאל יהיה ראשון עד ינואר גם אם לא ינצח משחק טניס נוסף.

birdman 8 בספטמבר 2008

הבעיה היא שמעדיפים למכור כרטיסים מאשר לנצח.

תומר 8 בספטמבר 2008

בירדמן ואביאל-אני אישית לא מוכן שנבחרת ישראל תשחק במקום בו שורקים בוז ומקללים את אחד משחקניה(בזמן שהוא לובש את מדי הנבחרת) בשל היותו ערבי. מעניין אותי איך סלים טועמה היה מתקבל בטדי ואיזו הרגשה ביתית זה היה נותן לו.

birdman 8 בספטמבר 2008

תומר, עקרונית אני מסכים איתך, אבל במשחק האחרון נכחו ביציע אוהדי בית"ר ולא היתה שום בעיה.

אדם 9 בספטמבר 2008

תומר, קשטן זכה עם הפועל בדאבל ב2000 עם התקציב הגבוה בתולדות המועדון עד אז ולדעתי הגבוה בליגה או אחד משני הגבוהים בליגה. מודה, מעריך, מוקיר, אבל הוא לא עשה פה יש מאין. לצד זה הוא האשם הראשי אם לא היחידי באובדן האליפויות ב2002 וב2003, ושתק כשפירקו את הקבוצה מכל נכסיה בסיום 2003 כי העדיף את החוזה המנופח על פני יושרה מקצועית.

לון 9 בספטמבר 2008

בני, קשטן דווקא חשב שזנדברג מתאים לנבחרת וזימן אותו.
אבל אז היה ביניהם משהו שלא קשור ליכולת המקצועית של זנדברג ומאותו רגע הוא כבר לא הוזמן.
וזו בדיוק הטענה שלי כלפיו.

קלמי סבן לפני שנתיים היה מצויין ולכן גם נקנה ע"י סטיאווה בוקרשט. רק אח"כ החלה ירידת הכושר שלו. כשלא זומן זה היה בגלל גרנט ולא בגלל יכולתו.

זה שיש בעיה עם לוזון זה עניין אחר. אבל רק בגלל העובדה שקשטן מונה לקדנציה נוספת לא אומר שעכשיו צריך לסבול אותו עד סוף הקמפיין.

לון 9 בספטמבר 2008

סליחה, תומר כמובן.

Calvin 9 בספטמבר 2008

תומר,
משחק נבחרת בטדי לא אומר שהאוהדים יהיו אוהדי בית"ר,
ואלו שמקללים את טועמה יקללו אותו ללא קשר למדים שהוא לובש.
לשיטתך במדי הפועל ת"א מותר לקלל אותו כי הוא ערבי?

אוהדי בית"ר מקללים גם כשהם בבלומפילד או בכל איצטדיון אחר.
וכשאין אוהדי בית"ר במשחק כלשהו – כולם are on their best behavior?

תומר 9 בספטמבר 2008

כן קאלווין,לשיטתי מותר לקלל אותו כשהוא במדי הפועל…מה נראה לך? תהיה קצת רציני.
האמירה על טדי הייתה בעקבות מקרה שכבר קרה שם ואין צורך לתת להם פרס על הפעם האחרונה שהיה שם משחק נבחרת.

ריאלית 10 בספטמבר 2008

הנבחרת התאמצה
ובכל זאת פיספסה
אילו כל שחקן היה בעמדתו הטבעית
היינו נהנים כי זו אכן חבורה שראוייה לשם
" הנבחרת הישראלית"

טדי כמתבקש אמור להיות האצטדיון הלאומי
במשחק נבחרת לא יעזו להשמיע
הערה גזענית.
מחשבה נאיבית משהו -אני מבינה)

ריאלית 10 בספטמבר 2008

חוזרת בי בע-נ-ק
ניצחנו את מולדובה במקרה
הבלבול שכל שחקן הפגין עם
כל כדור מוכיח את העובדה
שחקן ישראלי -יצליח
קבוצה ישראלית -את אותו שחקן תשכיח

Comments closed