הדרבי במילאנו

מוריניו אמר לפני המשחק לגאזטה דלה ספורט כמה הוא עצוב שפרנק לאמפרד לא בא איתו לאינטר. ואני חושב שאני מבין אותו. הרבה זמן לא ראיתי דרבי מילאנזי כל כך חלוש. זו לא טעות כתיב, זה לא היה חלש, אלא בעיקר היה ארוע מאד לא אינטנסיבי. קאקה בישל יפה לרונאלדיניו את שער הניצחון – אבל אני לא חושב שבמשחק צמרת באנגליה או ספרד רונאלדיניו של היום קופץ עשרה סנטימטרים באוויר ונוגח שער במשחק חשוב. בקבוצה המנצחת פתחו שמונה שחקנים מעל גיל 30.

יש לי תחושה שאני מבין את התסכול של מוריניו מכדורגל איטלקי. זה לא הצד ההגנתי של המשחק. כרגע נראה ששחקני אינטר לא הפנימו דבר מהכדורגל האינטנסיבי הפשוט והאינסטינקטיבי שראינו מצ'לסי או פורטו. ובעיקר לא הלך המחשבה צפון-דרום שגילם לאמפרד. בעיה נוספת: מכיוון שמדובר בסגל אחרי שתי אליפויות – אולי קשה לעשות ניקוי אורוות

בפעם הראשונה בקריירה מוריניו מתמודד עם סגל שבע שלא רואה בו סוג של משיח. שזה מבחן רציני

שיר על יונייטד בהשראת אוגדן נאש
ניוקאסל, לידס, מידלנדס - נסיון לחפש הסברים למפה המשתנה של הכדורגל האנגלי

43 Comments

יוני 28 בספטמבר 2008

אני חושב שהאתגר הגדול של מוריניו הוא באירופה. גם אינטר וגם הוא לא הגיעו רחוק מספיק, בהתחשב בכשרון וביכולת. גם אינטר וגם מוריניו הצליחו מספיק בזירה המקומית, כדי להתמקד באירופה, קצת כמו מילאן של 2003-7. אם כבר למצוא אתגר בליגה, זו האפשרות להיכנס להיסטוריה. הם כבר עם 3 אליפויות רצוף, עוד 2 הם משווים את השיא של סטלמך ושות'.

לון 29 בספטמבר 2008

היה תענוג לראות את רונאלדיניו היום. המסירה שלו לפני השער, היתה מהלך מהימים הכי גדולים שלו.
במחצית השנייה נחלש והשאלה אם הוא יוכל לחזור ולהציג כדורגל נהדר 90 דקות.
בכל מקרה, אוהדי מילאן שהתלוננו על "הזקן השמן" חייבים לו התנצלות.

מוריניו הימר על התקפה במחצית השנייה במקום לנצח במרכז המגרש כפי שעשה עם קבוצות קודמות שלו. אבל אינטר נראתה כעדר ללא רועה.
אני דווקא חושב שהיתה אינטנסיביות. אבל רק מצד מילאן שהגיעה כאנדרדוג מובהק והיה לה הרבה יותר מה להוכיח.
במובן הזה אני בהחלט מסכים איתך שלמוריניו אתגר גדול להתמודד עם קבוצה שבעה.
בליגת האלופות יהיה לו הרבה יותר קל, משום ששם יש לשחקניו מה להוכיח.

זו הזדמנות מצויינת להחמיא לאנצ'לוטי שממשיך בדרך בה הוא מאמין, עם הרבה ותיקים.
יאמר לזכותו שהוא לא דבק בתבנית טקטית וכמו ששינה בעבר מה- 2-4-4 ל- 1-5-4, שינה עכשיו שוב והשתמש בשלושת הברזילאים מלפנים.
אנצ'לוטי מרשים אותי במיוחד באמונה שלו בהוראה לשחקנים ולמידה שלהם. הדוגמה הטובה ביותר היא מה שעשה עם קאלדזה שהובא כמחליף למלדיני באגף שמאל. בתחילה היה בינוני עד חלש וככל שעבר הזמן השתפר, למד איך לשחק הגנה ובסופו של התהליך הפך לחלק חשוב בה בין כמגן ובין כבלם.
כך גם סיידורף שהגיע למילאן כקשר טכני למד עם השנים את הקשיחות שאנצ'לוטי רוצה במרכז המגרש ותפקד היום כאילו נולד בתפקיד.

ולמרות שאני מאוד לא אוהב את ברלוסקוני הפוליטיקאי, בתור בעלים הוא פשוט מצויין.
כל שנה, מלבד בשנים בהן מילאן זכתה בתארים, העיתונות שלחה בקביעות את אנצ'לוטי הביתה.
לכאורה אי ההשתתפות בליגת האלופות השנה היתה אמורה להיות המסמר האחרון בארון הקבורה שלו בקבוצה.
ברלוסקוני חשב אחרת.
אצל אברמוביץ' אנצ'לוטי לא היה מחזיק עונה.

Yair 29 בספטמבר 2008

צפיתי בדרבי ובקרב האגרוף בטדי לסירוגין, אני חייב להגיד שאני חושב שקאקה הוא כוכב-העל הכי נחמד בכדורגל העולמי, זה ההתרשמות שלי מההתנהלות שלו במגרש ומהכתבות הבודדות שראיתי/קראתי עליו, הלוואי עלינו.

תומר 29 בספטמבר 2008

אני חושב שהטעות של מוריניו היום הייתה שהוא לא פתח עם חלוץ חוד. מהרגע שאדריאנו וקרוז נכנסו אינטר נראתה טוב מאוד עד להרחקה של בורדיסו.
אני לא יודע אם באיטליה קבוצות יכולות וצריכות לרוץ מהר כמו באנגליה, מילאן הוכיחה היום כמה השליטה במרכז המגרש חשובה. בגלל זה גם שחקנים מבוגרים מצליחים להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי,סיידורף לא היה שורד שני משחקים בצ'לסי אבל מנגד אני לא רואה מה לאמפרד תורם למילאן(למשל) בסגנון המשחק שלו,לרוץ ולבעוט זה לא מספיק באיטליה.
רונאלדיניו כבש שערים בראש גם בבארסה והקרדיט מגיע לו גם על המסירה שהוא נתן לקאקה לפני שהאחרון החזיר לו לראש.
הדרבי לא היה כלכך טוב אבל מה שטוב הוא שנכון לעכשיו הצמרת פתוחה מאוד ונקווה שיהיה פייט של אפילו יותר משלוש קבוצות על האליפות,בליגה האיטלקית הנוכחית זה אפשרי.
ואפשר לדבר עד מחר על כל שמילאן היא זקנה והכול יהיה נכון מם הסתם אבל איזה תענוג זה לראות את פאולו מאלדיני משחק. דווקא בעידן שבו כולם מקדשים את המהירות יפה לראות בלם שמתקרב לגיל 40 ושולט במשחק בזכות הניסיון וחוכמת המשחק מול כל הצעירים הזריזים.

רונן דורפן 29 בספטמבר 2008

לון – כדורגל של וותיקים, במיוחד וותיקים כל כך, צריך להביא תוצאות מיידיות. קשה לי לראות בניהול הזה "דרך". אם פאטו הוא העתיד של הקבוצה – מי השחקנים שמגדלים לצידו?

אביאל 29 בספטמבר 2008

מזל גדול של מילאן לא יותר מזה, אמנם אין כמו נצחון מול היריבה הנצחית אבל בכל זאת לא משהו שלדעתי ישנה את הכיוון שהיא צועדת בו, סגל שבנוי בעיקר על שמות ומותגים למינהם שכל כך מתאים לאנשים מהעיר הזאת, אינטר מראה בדיוק ההפך המון פועלים שחורים שעושים את העבודה, לי בתור אוהד יובה זה תמיד טוב שאינטר תאבד נקודות אבל אני מאמין שהם יחזרו לעצמם.

וסתם תהייה, אמנם מדובר במשחק חוץ אבל הוא נערך במגרש הביתי של אינטר אז זה בעצם קוטע את איכשהו את הרצף של הביתי של מוריניו לא ?! :)

דוד מירושלים 29 בספטמבר 2008

אני לא יודע רונן, אני ממש נהניתי מהמשחק, אולי בגלל שהמשחק שהיה לי לשוואה זה הבושידו בטדי.
אולי המשחק לא זז במהירות כמו באנגליה, אבל היה פה איזה ערך מוסף, החילוף הכפול של מוריניו או האדום של מטרצי אחרי שהתרעם על העבירה שהייתה על אדריאנו, אל מול הפרצוף שעטה שבצ'נקו כשהוא עלה למגרש והתנועות שעשה גאטוסו לקהל לפני שירד לספסל.
אולי נהניתי בגלל שראיתי את המשחק דרך המשקפיים הכחולות שחורות שלי (אבל מצד שני הפסדנו אז לא נראה לי).
וזה בלי לדבר על השער של רונאלדיניו או על זה ששני הקפטנים פגשו האחד את השני כל כך הרבה פעמים, לזאנטי 600 הופעות במדי אינטר ולמלדיני כבר יש 600 הופעות בליגה.

דוד מירושלים 29 בספטמבר 2008

טוב אז כדי לחרב לי את החג גם דנבר ברונקוס מפסידה היום.
שתהיה שנה טובה יותר…

YB 29 בספטמבר 2008

כיוון אתה מאד מעריך (ואולי אפילו מעריץ) את מוריניו האם תהיה מוכן לפרוט לשטרות את עיקרי הפילוסופיה, האסטרטגיה והטקטיקה של המיוחד?

רונן דורפן 29 בספטמבר 2008

YB – טקטית זה היה היהלום במרכז המגרש שהשתלט עליו. פילוסופית זה זלזול גורף באסטטיקה בכדורגל. ביושר אינטלקטואלי עצום.

בני תבורי 29 בספטמבר 2008

חברים, צריך להודות. הכדורגל האיטלקי חזר שוב להיות משעמם, טקטי, אלים וחסר ברק, ואף מיוחד לא ישנה את זה.
בעצם, הוא לא חזר. היתה לו עדנה של כמה שנים, שהסתיימה באפילה מוחלטת. אני אוהד יובה כבר משנות השישים, ומתקשה היום להקדיש 90 דקות למשחק בשידור ישיר. למעשה, כל(!) משחק בליגה האנגלית, הספרדית והגרמנית, עדיף בכל פרמטר שבסופו הנאה.
משחק איטלקי הוא חווית צפיה לא מומלצת, אלא אם אתה מאלה שמגרדים עקיצות עד זוב דם.
מוריניו לא ישנה את המשחק האיטלקי ולא יהפוך אותו לראוי למאכל. הוא יגיע אולי לעוד סקודאטו ואולי גם יעשה דרך ארוכה בליגת האלופות, אבל שום דבר לא יהיה אפילו דומה למילאן של שנות השמונים ובוודאי לא ליונייטד של השנים האחרונות.
את הדרבי ראיתי מהסיבות הבאות: אני אוהב את רונאלדיניו, אני מתעב את אינטר ועוד יותר את מוריניו. לא הייתי מושיב ילד לשיעור באהבת כדורגל מול המשחק הזה, החוויה יכולה להיות קטלנית לגבי עתידו בבלוג הזה ודומים לו.

יואב 29 בספטמבר 2008

הליגה האיטלקית לא מרגשת כבר שנים(אותי) אבל נוכחותו של "המיוחד" שם, נותנת לליגה ריח אחר. ההפסד שלו היום, מעצים את הדרמה.

רוסונרי 29 בספטמבר 2008

אם מילאן כל-כך חלשה, אז איך זה שקבוצות אנגליות (להוציא את ליברפול לפרקים) ניגפות מולה כל פעם מחדש ?

legal alien 29 בספטמבר 2008

אפשר את מוריניו למטס בבקשה ?

פילוסוף רדום 29 בספטמבר 2008

רונן ואף מילה על שחקן הדרמטי המצטיין השבוע ?

אביעד 29 בספטמבר 2008

רוסונרי, כשקבוצות אנגליות שמתמודדות בשני מפעלים עולות מול קבוצה מנוסה שמוותרת על הליגה כבר 5 שנים, אז הולך למילאן נגדן. למות שאם נהיה כנים, הולך להם בעיקר מול היונייטד, מול ליברפול הם ב 1:1 ומול ארסנל הם עפו.
לא ראיתי את הדרבי המילאנזי אתמול ועל אף שאני לא מחבב במיוחד אף אחת משתי הקבוצות, חימם לי את הלב לשמוע שמוריניו הפסיד. כל הפסד שלו זה טוב לכדורגל.
רונן, אני לא חושב שהמילה "יושר" יכולה להתיישב עם אדם שהתחבא בחדר ההלבשה תוך שהוא מפר עונש הרחקה של אופ"א, אדם שהאשים שופט בשחיתות ללא הוכחה והסית אוהדים נגדו וכשהגיעו איומים על חיי השופט (אנדרס פריסק) שנאלץ לפרוש משיפוט, מוריניו אף לא טרח להתנצל או להרגיע את המהומה. איש קטן שבכל מקום בו הוא מאמן אין כדורגל ולא הייתי רוצה שיאמן אי פעם ביונייטד.
ראיתי גם תקציר של מה שהיה בטדי אתמול, המטאמורפוזה של ברק יצחקי הדהימה אותי. מבחור צנוע שרק רוצה לשחק כדורגל הוא הפך לדוחה, בכיין ומפונק, פוזאיסט. ההתקפלות שלו הדשא אחרי הליטוף שקיבל מדקל קינן הייתה דוחה. כ"כ דוחה שאפילו הצלילות של ברוכיאן וזנדברג נראות איכשהו נסבלות.

תומר 29 בספטמבר 2008

בני,אולי ראינו משחק שונה אתמול אבל היה יחסית לא רע בכלל,אולי ציפיתי ליותר אבל עדיין.
מי שרואה משחק בליגה האיטלקית ומצפה לראות כדורגל אנגלי סופו שיתאכזב. אבל זה לא אומר שאין גולים ומשעמם,ממש לא. יש כמה קבוצות התקפיות מעולות כמו רומא,פיורנטינה,נאפולי וגם יובה של ראניירי,לפי שנה שעברה, היא התקפית. אפשר להזכיר את המשחק בטורינו בין יובה למילאן בעונה שעברה ואת משחקי הגביע בין יובה לאינטר שהיו מעולים מה גם שהתחרות גדולה יותר ויש הרבה יותר סיכוי לראות את מילאן מפסידה לגנואה מאשר את צ'לסי מפסידה לסטוק סיטי.

אסף 29 בספטמבר 2008

מוריניו? זה לא הבחור שכולם אהבו לשנוא עד שלשום? זה עם הכדורגל המשעמם, ההגנתי?
איך הוא פתאום הפך למשיח הפוטנציאלי של הליגה האיטלקית?

רוסונרי 29 בספטמבר 2008

אביעד – איך אתה יכול להגיד שמילאן מוותרת על הליגה אם היא לקחה יותר דאבלים (אליפות מקומית + ליגת האלופות) מאשר היונייטד למשל ? ההסבר שלך נשמע יותר כמו תירוץ מבית היוצר של מוריניו.

רונן דורפן 29 בספטמבר 2008

רוסונרי – התשובה פשוטה אני חושב. כל הדאבלים והכדורגל הבאמת גדול לא היו בחמש השנים האחרונות. בשנה בה מילאן הביסה את יונייטד וניצחה בגמר, פתח במשחק הגמר רק שחקן אחד – קאקה – ששיחק ביותר מ-25 משחקי ליגה. זה נקרא ויתור על הליגה. השנה דברים אמורים להשתפר – כי בסופו של דבר הגישה הזו גרמה להם לאבד את מקומם באלופות.

למלמ 29 בספטמבר 2008

בני תבורי – כל מילה בסלע!!! יתרה מכך שמצב האלימות במגרשים הינו חמור מאי פעם. כיום לא תראה כמעט ביציעים משפחות וילדים. האולטרס והחוליגנים השתלטו על המגרשים ואפילו חלק מהמועדנים הם בני ארובה של החוליגנים האלו.
לפי ראות עיני הליגה האיטלקית הולכת ומדרדרת – יש להם בעיה חמורה עם מכירת זכויות השידור, בעיית האוהדים שפירטתי מלה ורמת השחקנים הולכת ויורדת ולא לשכוח עד כמה התדמית שלה נפגעה כתוצעה מפרשת מכירת המשחקים ורכישת השופטים.
הליגה האיטלקית צריכה סטירה מצלצלת בדחיפות וכרגע נראה כי מלבד המותגים: אינטר, מילאן, יובה ואולי רומא לא נותרו סיבות טובות לקיומה…

למלמ 29 בספטמבר 2008

בני ערובה כמובן…

רונן דורפן 29 בספטמבר 2008

למלמ – אני לא מסכים איתך בשני עניינים.
ראשית, אין לאיטליה בעיה ברמת השחקנים. הנבחרות הצעירות שלה מלאות שחקנים מעולים.
שנית, הבעיה היא דווקא סיאוב בקבוצות הגדולות שסידרו לעצמן חוזי טלוויזיה גבוהים. ברמה הבינונית יש הרבה קבוצות איטלקיות מרעננות – רומא, פיורנטינה ואחרות עם שחקנים איטלקים נהדרים.
בעיית האלימות היא באמת אקוטית – ואם לא תיפתר הליגה עלולה לדעוך כלכלית.

תומר 29 בספטמבר 2008

למלמ -אתה צודק לגבי האלימות אבל אני דווקא מרוצה שלא נכנס הרבה כסף מזכויות שידור כמו באנגליה והכוכבים הגדולים מעדיפים לשחק באנגליה או ספרד. זה מפנה את המקום ליותר צעירים ומקומיים ומשפר את התחרותיות. אם אתה לא חובב של הליגה האיטלקית זה בסדר גמור,אבל להגיד שאין סיבות לקיומה פרט למותגים זה ממש לא נכון והרבה יותר משקף את המצב באנגליה. לאציו,פיורנטינה,נאפולי וסאמפדוריה הן סיבה מצוינת לבדוק מה קורה באיטליה,שים לב גם לגנואה שנראית לא רע.
אני מקווה שתהיה עונה טובה וחזקה באיטליה השנה ומעל הכול תחרותית.

למלמ 29 בספטמבר 2008

רוסונרי – תגיד לי באמת ובכנות (SO HELP YOU GOD) אתה נהנה מתצוגת הכדורגל של מילאן בליגה?

למלמ 29 בספטמבר 2008

רונן,
אז מדוע הכדורגלן האיטלקי כמעט ואנו מבוקש באירופה?
מדוע הנבחרת נראת כמו מועדון יום לקשיש וגם משחקת בצורה דומה אלא אם דל פיירו (שצריך לוודא שהוא באמת איטלקי) במגרש?

תומר,
קטונתי מלהחליט האם לליגה יש סיבות לקיום או לא אבל כוונתי הייתה לסיבות לראות משחק איטלקי. יש שיגידו שזה לא חוכמה מכיוון שכולם נהנים לראות את הקבוצות הגדולות וזה די נכון אבל גם באנגליה, גרמניה וספרד יש את מעמד הביניים שאני אישית מאוד נהנה לראות את ההתקדמות שלו. באיטליה אין לי את זה!

רוסונרי 29 בספטמבר 2008

רונן,

אז הטענה שלכם והביקורת היא רק למילאן של 5 השנים האחרונות, או שאני טועה ? ומה זה אומר על היונייטד שקירטעה באירופה בזמן שלקחה אליפויות על ימין ושמאל באנגליה, שהיא ויתרה על אירופה ? אם כך, הרי שזו זכותה של קבוצה לבחור היכן להשקיע את מירב המאמצים. הלא כך ?

למלמ,

אני לא מרוצה מהיכולת של מילאן בשנים האחרונות, ועדיין, אני חושב שהיא קבוצה טובה לפחות כמו הקצפת של הליגה האנגלית. ביום שמילאן תשחק כפי שהיא יודעת לשחק היא לא תראה שום קבוצה אחרת בעיניים (טוב, אולי, למעט ליברפול).

רונן דורפן 29 בספטמבר 2008

רוסונרי – זכותה זכותה. זכותה של קבוצה להתרכז בגביע ערי הירידים, הגביע האנגלו-איטלקי, גביע ליליאן או מסע המשחקים שלה באנדורה. אנחנו רק מציינים שמילאן, בזכותה המלאה, בחרה לא להתרכז בליגה. לטעמי זה קצת חבל כי שם מתקיימים רוב משחקיה – אבל זו זכותה. הבלוג מבקש מקוראיו לא להתערב בעניינים הפנימיים של מילאן. כולל זכותה המפורשת להתרכז באיזה מפעל שהיא רוצה.
יונייטד מאד רצתה להצליח באירופה מאז האליפות הראשונה שלה. היא פשוט לא הצליחה עד סוף שנות התשעים. בין היתר כי הכדורגל האנגלי כולו היה צריך להדביק פערים לאחר ההרחקה שלו מאירופה בגלל אלימות בשנות השמונים.

תומר 29 בספטמבר 2008

למלמ-הכדורגלן האיטלקי הרבה יותר מבוקש מהכדורגלן האנגלי והנבחרת האיטלקית נראית הרבה הרבה יותר טוב מהאנגלית. אתה צריך לזכור גם שכמובן כשהליגה דומיננטית וחזקה אז פחות שחקנים מקומיים יוצאים לשחק בחוץ.לנבחרת הצעירה של איטליה יש הישגים יפים ויותר חשוב,המון כישרונות שיתנו את הטון בשנים בקרובות. לאיטלקים יש גם יתרון במאמנים טובים יותר,הראיה הטובה ביותר היא מאמן אנגליה הנוכחי וכמות המאמנים האנגלים שנמצאים בצמרת הליגה שלהם לעומת האיטלקים.
לא רק שדל פיירו הוא איטלקי,הוא חלק משושלת של שחקנים איטלקים פנטסטיים שמתחילה מג'וזפה מיאצה,דרך מאצולה,ריברה,באג'יו,זולה,טוטי ונקווה שגם ג'יובינקו.
בקשר לקבוצות הביניים-שוב,אני לא מבין מאיפה ההחלטה השרירותית שלך לגבי העובדה שקבוצות הביניים באיטליה נחותות לעומת אלה באנגליה. אני אחזור על זה שוב,יש קבוצות ביניים נהדרות באיטליה שלדעתי עדיפות על האנגליות,אם אתה לא מכיר ולא צופה בהן זה בסדר גמור אבל להגיד שהן לא קיימות זה פשוט לא נכון.

בני תבורי 29 בספטמבר 2008

תומר,

אני לא מנסה לגייר את המשחק האיטלקי לאנגלי ואני בהחלט יודע למה לצפות. יש הבדלים בסגנון המשחק וזה לא לגנות האיטלקים.
הבעייה לדעתי מתמצת בקצב ובעניין שהוא מייצר.
תאר לעצמך אורח שבא מהירח או מהתנחלות, ומביט במשחקים איטלקי ואנגלי בעת ובעונה אחת (ואל תגיד לי שהוא לא יכול, הוא מהירח או מהתנחלות).
המשחק האנגלי בולט במהירות, בשטף, במסירות ארוכות. האיטלקי בולט בעבירות. האנגלי מזכיר קצב של כדורסל. האיטלקי, פוטבול אמריקאי. באנגלי יש הרבה יותר התרחשויות פר דקה/מחצית/משחק, האיטלקי נראה כמו השביתות שלהם.
נכון שיש הברקת מידי פעם. דל פיירו הוא תענוג צרוף. מילאן ויובה היו שותפות לרגעי כדורגל אדירים. בגדול, האנגלי מרתק יותר, האיטלקי מסתפק בלשעמם.
הערה לגבי האלימות, בשנים האחרונות פשתה תופעה של ארגוני פשיעה שהשתלטו על היציעים בחלק מקבוצות הליגה הבכירה, והפכו אותם לזירת פעילות פלילית שאינה קשורה דווקא במשחק, כמו סחר בסמים למשל. המשטרה האיטלקית די אבודה בנושא, שלא לדבר על הנהלות המועדונים.

ויכסלפיש 29 בספטמבר 2008

אוף טופיק מוחלט: מה הקשר בין סגירת יאנקי סטאדיום לעזיבת SHEA? מה הסיפור בקווינס?

דוד מירושלים 29 בספטמבר 2008

למלמ, אם דיברת על קבוצות הביניים, פיורנטינה, פאלרמו, רומא, נאפולי וסמפדוריה משחקות כדורגל לא פחות טוב מהמקבילות שלהן באנגליה או בספרד.
ואני לא בא לומר שהכדורגל האיטלקי בשיאו, אבל זה נורמאלי שיש ירידות ועליות, אז עכשיו הסרייה אה נמצאת בשפל יחסי, אבל אני חושב שהעונה הזאת יכולה להיות שנת מפנה, יובנטוס ומילאן חוזרות לליגה, אינטר עם מאמן שיודע להצליח באירופה.
רונן, כשליברפול ניצחה את מילאן 3-3, אף אחד לא דיבר על זה שהיא גמרה בכלל במקום החמישי באותה עונה.

רונן דורפן 29 בספטמבר 2008

דוד – בהחלט דיברו על כך שהם סיימו במקום החמישי. כולל מרבית אוהדי הקבוצה שרוצים שהקבוצה תיאבק על האליפות המקומית.

רוסונרי 29 בספטמבר 2008

רונן,

הנקודה היא אחרת. במשך 17 שנות שליטה בליגה האנגלית, יונייטד לקחה רק 2 אליפויות אירופה. השאלה שלי היא האם היא ויתרה על אירופה במודע כיוון שהיא התרכזה בליגה או שרעיונות מסוג זה תקפים רק למילאן ?

האם אתה באמת ובתמים חושב שיונייטד העפילה במהלך ה-15 השנים האחרונות רק ל-2 משחקי גמר ליגת האלופות, בגלל מעשי אלימות שהתרחשו בשנות ה-80 ? אולי הסיבה לכך היא מפגשים בדרך עם יותר מדי קבוצות איטלקיות ?

נ.ב.

האם ייתכן מצב היפוטתי שהליגה האיטלקית היא יותר תחרותית ולכן אין שם קבוצה דומיננטית כמו בליגה האנגלית ?

אני מתנצל שאני מרבה לשאול שאלות. הייתי שמח להיות כה נחרץ בדעותי כמותכם.

דוד מירושלים 29 בספטמבר 2008

רונן אני חושב שיש לי תשובה אחרת, יכול להיות שליברפול לא יכלה להתמודד בליגה באותה עונה כשצ'לסי הייתה בשיא דורסנותה, ובגלל שהמאמן שלה והיא הרבה יותר טובים בשלבי נוק אאוט הם שמו את הדגש על גביע אירופה?
אולי בגלל זה פחות דיברו על זה?

רונן דורפן 29 בספטמבר 2008

רוסונרי – אני דיברתי על השנים עד 97-98. יונייטד לא ויתרה על אירופה – היא נכשלה שם! מאז ההצלחה שלה היא סבירה, למרות שלא מדהימה – שתי זכיות ועוד שני חצאי גמר בעשור. מול קבוצות איטלקיות בהחלט הייתה ליונייטד בעיה – למרות שזה בעיקר מול מילאן. מול רומא ויובנטוס יונייטד הסתדרה.

אבל אתה מפספס נקודה עיקרית. אין דבר כזה ויתור על אירופה כי מספר המשחקים קטן יחסית. למועדון כמו מילאןֿ, שהוא העשיר באיטליה, 3-4 שנים מחוץ למאבק האליפות זה הרבה מאד. אני חושב שצריך לחזור אל לפני תקופת ברלוסקוני בכדי למצוא מילאן חלשה כל כך לאורך זמן בליגה.

הליגה האיטלקית כרגע יותר תחרותית מהבחינה שאין בה את ההפרדה לשלוש-ארבע גדולות. אבל זה בעיקר בגלל ההחלשות של יובנטוס וההחלשות של מילאן בליגה. במקומות 5-10 היא חזקה מהליגה האנגלית. הצמרת האנגלית חזקה יותר. אבל אלו באמת מגמות שיכולות להשתנות במהירות.

רונן דורפן 29 בספטמבר 2008

דוד – זה פשוט לא נכון. כי כן דיברו על זה! והעובדה שבניטז מצליח יותר באירופה מאנגליה היא בהחלט נושא בדיון הכדורגל באנגליה. לא נכנס לסיבות – כסף הוא אולי אחת מהן – אבל זה בהחלט נושא שמעסיק גם את אוהדי הקבוצה וגם את התקשורת האנגלית.

דוד מירושלים 29 בספטמבר 2008

הבנתי רונן, אתה יותר מעורה בענייני התקשורת האנגלית.
אני סתם העליתי תהיה…

יואב 29 בספטמבר 2008

יש לי חבר, רוסונרי בנשמתו(שגר שם בעבר), שתמיד מתפלא איך האיצטדיונים באנגליה רוב הזמן מלאים, גם במשחקים של הקבוצות היותר "קטנות".
מה קרה לקהל באיטליה?
למה סאן סירו מלא, רק ארבע פעמים בשנה?

אחמד כהן 29 בספטמבר 2008

יואב, התשובה פשוטה.

אם הנשים האיטלקיות היו נראות כמו הנשים(?)האנגליות, גם בני הזוג שלהן היו מעדיפים להימלט לשעתיים-שלוש באיצטדיון המקומי.

יואב 29 בספטמבר 2008

‏(:

תומר 30 בספטמבר 2008

יואב-סיבה אחת היא האלימות. עוד סיבה שנגזרת מהראשונה היא המלחמה באלימות. מאז מותו של השוטר בקאטניה יש ועדה מיוחדת שמתכנסת כל שבוע ומגבילה מאוד את האוהדים.היא למשל אוסרת על קבוצות מסוימות להביא אוהדים למשחקי חוץ. בוא רק נזכיר בעניין הזה שגם אצלנו עבר לא מזמן חוק מאוד מגביל שדי יפגע באוהדים וכנראה לא יפתור את הבעייה.
ההשתלטות של האולטרס על היציעים. בעונה שעברה האולטראס של מילאן אסרו על האוהדים לעודד בטענה שהם בשביתה כנגד ההנהלה באיזשהי תואנה מקצועית אם אינני טועה. הסיבה האמיתית הייתה שבעקבות מותו של אותו שוטר,החלו המועודנים להתנתק מהאולטראס ולהגביל אותם.הם היו רגילים לקבל כרטיסים חינם(כמו בבית"ר) והיו מארגנים נסיעות למשחקי חוץ(גם באירופה) ועוד היו עושים מזה כסף. ברגע שזה הפסיק הם יצאו למלחמה בהנהלה שפגעה כמובן בשאר האוהדים.
עוד סיבה היא הטלוויזיה. בסכום של כמה עשרות יורו בחודש אפשר לראות את כל המשחקים בערוצים מקבילים אז אם אתה אוהד לא פנאטי של קייבו ויש לך באותו זמן דרבי מילאנזי או יובה-רומא,יש לך אפשרות להישאר בבית,לחסוך כסף וזמן ולהינות מכל העולמות. המשחקים לא מפוזרים כמו באנגליה ולפי מה שאני יודע באנגליה אין דרך חוקית לצפות בכל המשחקים בו זמנית.

Yair 30 בספטמבר 2008

lo Ronen, its Yair from Melbourne. Great blog but you need to write it in English, mate. You would have 10 times the audience.OT in an attempt to bring you back, Australia is putting a bid to host the 2018 World Cup :)

Comments closed