בלקבורן בחוץ

לפני המשחק חששתי כי כל מה שנבנה בשני העשורים האחרונים באולד טראפורד התמוטט כמגדל קלפים, נגרס לאבק והתפזר לרוח. זה היה אחרי שאלכס פרגוסון בן ה-66 התנצל (!) וסיים סכסוך עתיק (!!) עם פול אינס, שחקן עבר מצויין שלנו והיום המנג'ר של הקבוצה המארחת, על שכינה אותו פעם "ביג טיים צ'רלי".

אבל כשהחל המשחק ראיתי דווקא את המרכיב אולי הכי חשוב בהצלחות של יונייטד על פני השנים בזירה האנגלית. היכולת לשחק כדורגל התקפי יעיל, על גבול המבריק, בתנאים קשים מאד מול יריבה קשוחה מאד

שמתי לב לשני עניינים:

עניין ראשון. אני קצת ציני כלפי הפציעה של פול סקולס בגללה ייעדר עשרה שבועות. זה נכון שמדובר באחד השחקנים החכמים במשחק. אבל בשנים האחרונות יש שתי בעיות איתו, במיוחד במשחקים מהסוג הזה. ראשית, הוא כבר לא מבקיע. שנית, הוא צריך שיעבדו בשבילו בהגנה כי כל מאמץ הגנתי קטן עולה לו בצהוב. אנדרסון מילא את תפקידו והיה מצויין. 

העניין השני הוא שהייתי מרוצה מאד מרונאלדו. דווקא משום שהוא עדיין חלוד, ועוד לא התחיל לפוצץ רשתות. היריבות מעמיסות עליו שומרים קשוחים, לפעמים שנייםשלושה, ואת שלושת משחקי הפרמייר ליג וליגת האלופות אותם פתח הוא סיים עם בישולים נהדרים. שניים לרוני ואחד לברבטוב. הוא גם הכין היום מצב אחד לטבז שאני לא מבין איך לא נכנס. זה בדיוק האיזון שרונאלדו צריך למצוא בכדי לשמור על מעמדו כשחקן הטוב של המשחק

ההפסד במשחק מספר 1
הכדורגל הישראלי והחוק

52 Comments

דותן 4 באוקטובר 2008

יפה לך כל מה שכתבת – אבל כולה בלקבורן!!!

יואב 4 באוקטובר 2008

רונן,
גם אנדרסון ופלטשר לא ממש כובשים(גם סקולסי שווה שלושה גולים בעונה), אבל נהדר לדעת שיש תחליפים מצויינים בהתחשב בזה שקאריק ואואן גם פצועים.
כשמוסיפים לכישרון העצום של יונייטד(היום , למשך כמה דקות, כל הארבעה שיחקו ביחד) את העובדה שיונייטד היא קבוצה חרוצה שעובדת כל כך קשה על המגרש ואת ההגנה, באמת מקבלים את הקבוצה הכי שלמה שהיתה לפרגי….
איזה גול של רוני.. כשהוא מסתובב במקומות הנכונים, הוא הרבה יותר יעיל וחד.

הקורא 4 באוקטובר 2008

אני מזכיר לך מה כתבת על רוני לפני העונה. בעיניי הוא היה והוא עדיין השחקן הכי חשוב ביונייטד.

שחמוביץ' 4 באוקטובר 2008

לא יודע,
הרגשתי כאילו דברים התחילו להסתדר היום.
רונאלדו אומנם חלוד, אבל גורם לכל ההגנה להתמקד בו.
רוני, היה אמור להיות פצוע, ותראו מה קיבלנו. ניידות מדהימה.
גיגס, למרות התפקיד המוזר, נתן משחק טוב עם המון שליטה בכדור.
פלאטשר ממשיך תחילת עונה ענקית מבחינתו. רק נקווה שפרגי יזכור את זה שסקולס-קאריק-הארגריבס יהיו קשירים.
אנדרסון נתן חצי שני מצויין, ואם ימשיך כך, אולי הגול הראשון שלו ביונייטד יגיע כבר…
טבז נתן 25 דקות מצוינות וכולי תקוה שישחק יותר.
ווסלי נראה כמי שחזר לעצמו, וגם ווידיץ ואברה נראו היום טוב בהרבה.
ריו ללא ספק השחקן הטוב ביותר העונה.
והכי חשוב – בארבטוב. הרבה לנוע, לא תקע את מרכז הרחבה והחילופי מיקום עם רונאלדו ואח"כ הירידה לאחור, פשוט נפלא. רק שימשיך כך.

וכמובן, ברכות לואנדר-סאר על הזימון הטרי לנבחרת הולנד…

גלורי גלורי!

טל 4 באוקטובר 2008

ההתנצלות של פרגוסון כלפי אינס לא עשתה רושם של הקהל של יונייטד שהמשיך לשאול את אינס,צ'רלי מה התוצאה?

שחקן עבר גדול של יונייטד אבל את הרגע שבו הוא השווה לתיקו 2 בדקה ה 90 באנפילד וחשב שהנה,הוא הרס לנו את חלום הטרבל ב99וחגג עם 2 ידיים על האוזניים והשתולל משמחה,
על זה אין סליחה ואין מחילה.

רונן דורפן 4 באוקטובר 2008

הקורא – לדעתי אתה חוטא בבעיית ההוכחה לאחור. אם ווין רוני משתפר אין מאושר ממני, זה בוודאי לא הופך אותו בדיעבד לשחקן הכי חשוב בעונה שעברה…

בני 4 באוקטובר 2008

למרות שרוני כבש במשחקים האחרונים, אני חושב שעדיף שהוא יעלה מהספסל ולא טבס. רוב הפעולות של רוני במשחק לא נכונות ודווקא השילוב של טבס וברבטוב נראה לי שיצליח יותר.

אנדרסון התרכז בעיקר בהגנה וכדאי שיתחיל ליזום יותר התקפית. הקונספט המוצלח בהגנה ממשיך לעבוד ולא מראה שום סימני שחיקה (טפו טפו טפו…)

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 4 באוקטובר 2008

מה העניין עם "ביג טיים צ'רלי"?

רונן דורפן 4 באוקטובר 2008

יואב – זה נכון שאנדרסון ופלטשר לא כובשים, אבל הם לא באים על חשבון שחקן התקפה. סקולס עם שחקן קישור הגנתי אחד בלבד זה משהו שאולי עובד בבית, לא בחוץ.
כתבתי את זה באיזשהו שלב בשנה שעברה. אם לסקולס יש כושר ל-25-30 בלבד זו בעיה – כי בנגוד לגיגס מדובר בשחקן שהוא ציר מרכזי מדי במשחק, ואז הוא חסר מאד כשהוא לא נמצא. כך שמאד אשמח לראות כמה צמדים אחרים במרכז המגרש והיום פלטשר ואנדרסון עשו פשוט עבודה גדולה.

שרון רזניק 4 באוקטובר 2008

האנונימי זה אני

רונן דורפן 4 באוקטובר 2008

בני – מי שעולה רענן נגד הגנה עייפה תמיד נראה טוב. כמו ווין רוני נגד בולטון. אני חושב שמול יריבה כמו בלקבורן בחוץ מאד רצו את הפיזיות של רוני מהפתיחה.

בחור פשוט 4 באוקטובר 2008

אני לא מבין מה ההתלהבות מפלטשר. שחקן בינוני ומטה, בלי יכולת מסירה או סיומת שראויים לרמות שיונייטד משחקת בהם. יחסי אליו כאל היחס לבראון – לא ברור לי מה הם עושים בקבוצה שלי, ואני נוטה לכסות את עיניי כשמגיע אליהם כדור שמא הוא איכשהו יכנס אל הרשת שלנו.

גיל 4 באוקטובר 2008

יכול להיות שבראון מנסה להיות מלך השערים השנה? יש לו כבר שני גולים אחרי שכל הקריירה שלו עד השנה הוא הבקיע 4.

יואב 4 באוקטובר 2008

אדם פשוט, אני חושב שזה בדיוק האיזון בין הכישרון והחריצות. פלטשר עובד כמו משוגע, מרוויח הרבה כדורים וניהל לא רע היום את האמצע.ליונייטד של פרגי, תמיד היו השחקנים האלה, שעבדו קשה והשלימו פאזל.
בני, כשרוני משחק מאחורי תשע אמיתי(האסקי, בארבטוב) הוא פתאום שוב כובש, כמו לפני שנתיים ושלוש, עת סחב את העגלה לבד עם רוד או עם סאהה.
גם שירת "קינו" המפורסמת נועדה ללעוג לאינס. הוא פשוט שיחק בליברפול.
מול טוגאי(מעבר לשיא) והמקבילים שלו בליגה, סקולסי בוודאי עוד יכול להתמודד…

שרון רזניק 4 באוקטובר 2008

יש מצב ששרו "קינו" בגלל מה שקבוצתו עשתה היום.
ויש מצב שסתם.כמו שסתם שרו על סולשאר.

Danny 5 באוקטובר 2008

It was a very solid game for the team: Ronaldo again was all over the place and had a few brilliant assists. He is on the way back to full capacity. Roony had a very good game with a fantastic goal. The team got the old fire back and had many opportunities. Watch them on top of the premiere league in five weeks

רונן דורפן 5 באוקטובר 2008

דני – זו הגישה!

אביעד 5 באוקטובר 2008

בסופו של יום אלו 3 נקודות חשובות במשחק חוץ קשה מול יריבה קשוחה.
פלטשר היה טוב, רק הגיע הזמן שייפטר מהמחלה שלו – הוא חושב אחורה ולא קדימה. אנדרסון היה בינוני וכך גם גיגס. רונאלדו עשה הרבה תנועה והרבה הגנה, הוא עדיין חלוד בסיומת אבל זה זמני. רוני היה לא רע, אבל השיבוץ שלו באגף היום עשה לו עוול. לא הייתה שום סיבה שלא לפתוח עם פארק באגף ורוני באמצע (במקום גיגס). ההגנה הייתה טובה.
הדבר הכי ראוי לציון במשחק היום הוא ברבאטוב. אז הוא לא כבש, אבל הוא שם את רוני ופלטשר מול השוער במסירות מבריקות. שלא לציין את העובדה שלמרות שלא עשה הכנה ראויה לעונה ולמרות שזה היה המשחק המלא השלישי שלו בשבוע האחרון, הוא עשה תנועה בלתי פוסקת וירד עד לרחבה שלנו ללחוץ גם בדקה ה-88.

Z 5 באוקטובר 2008

אז מי לדעתכם הוא ה'סקולס הבא' כרגע?
אישית, אני חושב שאנדרסון כרגע טיפל'ה אוברייטד. הוא עושה עבודה הגנתית נהדרת אבל קבלת ההחלטות שלו בחצי השני של המגרש לוקה בחסר. הארגריבס גם נמצא בכל מקום, אבל יכולת המסירה שלו לא משתווה לזו של הג'ינג'י. קאריק מסוגל לספק כדורי עומק מעולים, ולא כ"כ יצא לי להתוודע למשחק ההגנה שלו. ופלטשר, שכולם פה רואים את הקפיצה שהוא עשה העונה (מקווה שהוא גם ישמור על יציבות סוף סוף). וכמובן שיש את גיגס, שבסופו של דבר מצליח בניסוי של לשחק מתחת לחלוצים (ניסוי שנכשל לפני 10 שנים בעקבות פציעותיו החוזרות של יספר בלומקוויסט האגדי).
נו אז מה אתם אומרים?

יבגני לבנזוב 5 באוקטובר 2008

רונן – מגיע איזה פוסט למשחק של ברצלונה מול אתלטיקו מדריד…
פשוט וואו!

תומר 5 באוקטובר 2008

יבגני,עם כל הכבוד ויש הרבה כבוד להצגה של בארסה הערב…קצת הציק לי שהשער השני הגיע מפנדל שלא ממש היה והשלישי גם כן היה בחצי רמאות "קריצה קריצה"…..מאז והלאה אתלטיקו התפרקה לגמרי.
מה שכן,צ'אבי פשוט ענק. הגחור בכושר מטורף מאז היורו והוא לא מפסיק.

רונן דורפן 5 באוקטובר 2008

אביעד – אני לא מסכים איתך. פארק טוב מאד במשחקים מול יריבות חזקות כשאתה זקוק להרבה מאד עזרה הגנתית מכל ההרכב. החסרון שלו לעומת גיגס הוא מוגבלות. אם אתה פותח עם פארק, הוא מקובע לאגף, ואז כמעט בהכרח רונאלדו מקובע לאגף השני. ונשארת אולי עם חופש תמרון בין שני החלוצים.
גיגס לעומת זאת עובר בקלות גדולה יותר בין שני האגפים ומשחק מצויין את ההעמדה מתחת לחלוץ, אותה פארק לא מסוגל לשחק בכלל. גיגס נותן לרונאלדו וברבטוב חופש מוחלט להחליף עמדות בהתקפה. במשחק בו אתה צפוי לשלוט זה עדיף מפארק.

רונן דורפן 5 באוקטובר 2008

Z -אין בדיוק סקולס הבא. סקולס פרץ כשקיצוני היה קיצוני (בקהאם וגיגס) וחלוץ היה חלוץ (רוד וקול ויורק). וגם השחקן מאחריו, קין, שיחק תפקיד מאד מוגדר. היום יש את טבז, רונאלדו, ברבטוב ורוני שהתפקוד שלהם הרבה יותר נזיל. כל אחד מהם אמור לבנות התקפות כמו גם לסיים. אני חושב שבמצב הרגיל בעתיד ישחקו תמיד שני קשרים שגם עובדים בהגנה. כרגע התחרות מאד רחבה: אנדרסון, קאריק, הארגריבס, פלטשר וגם פוסבון. לדעתי בשלב מסויים אולי יהיה צורך קצת לדלל את השורות שם.

יואב 5 באוקטובר 2008

התגובה האחרונה שלך רונן, מתארת במדוייק את הכיוון שאליו הלך פרגי(כנראה בעזרתו של קירוש). היכולת של פרגי(שאומרים עליו שהוא לא טקטיקן גדול ואיש האסכולה הישנה), להמציא את עצמו ואת קבוצתו מחדש ולשחק את הכדורגל המודרני והגמיש ביותר(מול 99 האורתודוכסית)שיש, בו התפקידים פחות מוגדרים ותנועה בלתי פוסקת ורב גוניות עושים את ההבדל, היא לא פחות ממפעימה ומרגשת.וגם סוג של רנסנס ספורטיבי אישי.הוא משחרר את החלוץ הטוב בעולם(או לפחות אחד מהשלושה) ולא מפסיק לקחת תארים מאז. מדהים. כשוונגר עושה את זה, בלי לזכות בתארים, הוא מוגדר כגאון(והוא אכן כזה).

גיל 5 באוקטובר 2008

גם הקאבס בחוץ.

נועם 5 באוקטובר 2008

אהלן חבר'ה. חצי אוף טופיק – לא ראיתי שום התייחסות לרפאל המצויין ששיחק ביום רביעי בצ'מפיונס. אני ממש מרוצה ממנו. נראה שחקן שחקן.

אביעד 5 באוקטובר 2008

רונן, מול יריבות פחות חזקות פארק יכול לנצל את יתרון המהירות ואת הכניסה שלו לאמצע. גיגס לא הפגין אתמול יותר מדי וכל עוד הוא בכושר הנוכחי, עדיף למקם את רוני באמצע. גם רוני יכול לשנות אגפים בצורה נפלאה וגם פארק יכול לשחק בשני הצדדים, מה שמאפשר לרונאלדו מעבר לאמצע. רוני מוכן לעשות כל מה שצריך למען הקבוצה ולשחק בכל תפקיד אליו הוא נדרש אבל אתמול זה נוצל בצורה פחות טובה וחבל.

יוסי מזרחי 5 באוקטובר 2008

בחור פשוט, יכול להיות שאתה לא בקבוצה שלנו ? זה הרושם שנשאר מדברעים (אין כאן טעות כתיב) שאתה אומר.
בקבוצה הרוסית בלונדון,אולי אין פועלים כמו בראון ופלטשר,אבל אין להם שום דבר שיוניטד לדורותיה מקבלת משחקנים כאלה,שאולי אינם כוכבים נוצצים, אבל בלעדיהם אין כלום כמו למשל בצלסי, ויתכן ששם מקומך.
בכל מקרה, ראוי שיהיה לך קצת יותר כבוד.

ויכסלפיש 5 באוקטובר 2008

אוף טופיק: מה עם בלוג על יורגן קלינסמן וקבלת החלטות תמוהה בעמדת המאמן בבאיירן, זנדר יכול להתייחס לגרמני החביב אך עד עתה הכושל?

רונן דורפן 5 באוקטובר 2008

אביעד, לפארק אין ערך מוסף במשחק בו אתה שולט. הוא רול-פלייר נפלא למשחקים שצריך רוח קרב. אבל בצד הטכני של הדברים הוא רחוק שנות אור מגיגס. גם במשחקים בהם גיגס לא מצטיין, הוא משחק בטבעיות עם רונאלדו וברבטוב – משהו ששמור לוורלד-קלאס. פארק פשוט לא מתערבב איתם – הוא רחוק מוורלד-קלאס וגורם לברבטוב למבטים משונים.
כאמור, יש לו תפקיד חשוב בקבוצה, אבל הוא לא באמת יכול להיות ברביעיה הקדמית בימים רגילים. אני חושב שאלו רוני, רונאלדו, ברבטוב וטבז – עם גיבוי של גיגס ונאני.

רונן דורפן 5 באוקטובר 2008

אביעד – אני ארחיב קצת. שיטת המשחק של יונייטד, במשחק כזה, היא במלים פשוטות. "ארבעה גאוני כדורגל שמקבלים חופש לשחק ולהחליף ביניהם מקומות בהתקפה". כל הדיון שלנו התחיל בכך שאמרת שאתה מעדיף את פארק בכדי שרוני יוכל לשחק בתפקיד יותר טבעי.
מכיוון שרוני הוא כן שחקן עם פוטנציאל של גאון כדורגל מהסוג של ברבטוב או רונאלדו עדיף לו להמשיך להשתכלל בשיטה הזו – וכן לשפר את משחק האגפים, עד שישחק את כל ארבעת התפקידים בהתקפה ברמה פחות או יותר שווה. ולא לצפות שיונייטד תחזור לכדורגל יותר מוגבל בכדי להבליט את יתרונותיו.
בסך הכל יש לו מוח כדורגל ברמה של רונאלדו, אולי אפילו יותר טוב בקבלת החלטות. המקום בו הוא נופל ממנו – הוא שרונאלדו מבצע כמעט כל פעולה בכדורגל בשלמות בעוד לרוני חסרים המון אלמנטים. השיפור אצל רוני צריך לבוא בטכניקה.

ויכסלפיש 5 באוקטובר 2008

אגב הזזנו את השעון בישראל והבלוג מקדים את זמנו בשעה…

רונן דורפן 5 באוקטובר 2008

ויכסלפיש – הערה חשובה מאין כמוה. שעון הבלוג הוא מין פונקציה אוטומטית שכלל אינני נותן עליה את הדעת. קוראי הבלוג שרוצים לדעת מה השעה יכולים להתקשר לשעון הדובר ולומר שהם קוראי הבלוג.

ויכסלפיש 5 באוקטובר 2008

אני מקווה שדאגת לזה שיקבלו תעריף מוזל בשעון הדובר… או לפחות ששם יענה להם אברם גרנט "השעה 7:58 בבוקר אני מועמד לטוטנהאם… השעה 10:34 בערב אני מועמד לאתלטיקו מדריד…."

גלן 5 באוקטובר 2008

ויכסלפיש: בכלל לקראת יום כפור האם אתה מתכנן איזה שיחת ליבון עם גרנט או שגם השנה אתה ממשיך בחיסול.

אביעד 5 באוקטובר 2008

רונן, ברמה העקרונית אני מסכים איתך לגבי השיטה של היונייטד, אבל חוזר על טענתי – גיגס בכושרו הנוכחי אינו מצדיק מקום בהרכב לפני פארק. השיבוץ של גיגס כשחקן החופשי בעוד שרוני באגף גרם לכך שרוני בילה המון זמן ואנרגיה ברדיפה אחרי המגנים של בלקבורן ובעזרה להגנה בעוד שגיגס במרכז לא תרם הרבה לסיכון השער ולניהול המשחק של יונייטד. גיגס יצא וטבז נכנס ותוך 10 דקות כבר היו לנו שני מצבים מול שוער ובעיטה לקורה של טבז. אז לפתוח עם טבז במקום גיגס זה התקפי מדי אבל לפתוח עם פארק באגף היה מוריד מרוני את מלאכת הרדיפה המיותרת ומותיר אותו לנוע כשחקן חופשי ולסייע הן לברבאטוב והן למרכז המגרש.
רוני עושה את תפקיד שחקן האגף באופן טוב מאוד, אם אתה רוצה שישפר את הטכניקה אז הוא צריך לשפר אותה באגף ימין, בשמאל, בחוד ומבמרכז המגרש ואת זה הוא יעשה כשחקן חופשי ולא כקשר ימני שרודף חצי משחק אחרי אוייר.

רונן דורפן 5 באוקטובר 2008

אביעד – ועדיין וורלד קלאס. הבישול של גיגס לרוני באלבורג זו פעולה שלעולם לא תקבל מפארק. רוב השערים שלו הם מריבאונד התקפה. הוא לא מהאריסטוקרטיה שלנו…

ויכסלפיש 5 באוקטובר 2008

חצי אוף טופיק: הסיטי פראיירים או ליברפול גדולים מהחיים? אני חושב שהאפשרות הראשונה נכונה יותר

אבשלום קור :-) 5 באוקטובר 2008

שלום לכם
יש לכתוב 'בלקברן' ללא ו', גם באנגלית אין שם O.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 6 באוקטובר 2008

יוסי מזרחי – צ'לסי מסתדרת טוב מאוד בלי אותם שחקנים שאתה מדבר עליהם, מי שראה את המשחק היום של צ'לסי מול הוילה ראה שבקלות המשחק היה יכול להיגמר ב6-0 בנוסף לזה שדקו, קראבליו, אלכס, אסיין ודרוגבה פצועים, בנוסף לפציעות של ג'ו קול ואנלקה שהוחלפו במהלך המשחק, נראה כמו אחרת מתמודדת עם פציעות של שחקנים כאלה.

בכל מקרה מחמאה גדולה ליונייטד מגיע ומעניין איך רונן לא התחייס לאותו מגן ימני שהולך להיות אגדי לדעתי, רפאל הברזיאלי, כמה בטחון לבחור כזה צעיר, נתן משחק ענק מול אלבורג.

אביאל 6 באוקטובר 2008

ואני הגבתי כאן למעלה (תגובה 40)

יואב 6 באוקטובר 2008

רונן, מסכים בקשר לגיגס(וורלד קלאס אמיתי שגם בערוב ימיו יכול לתקשר עם הטובים ביותר), אם כי אתה ממעיט ביכולת האחד על אחד של פארק.יש שם יותר מרק מרוח קרב…
בקשר לרוני, אין לי בעיה שיחליף מקומות בחלק הקידמי כל הזמן(הוא תמיד עושה את זה) ופחות חשוב מה עמדת המוצא שלו. בעייתי לי האנרגיה שהוא צריך לשרוף באגף, בעזרה למגן שלו, כמחוייבות מובנית.
השערים האחרונים שלו אגב, מתחילים להזכיר את רוני של לפני שנתיים או שלוש, אז, אף אחד לא פיקפק בטכניקה שלו.

לון 6 באוקטובר 2008

לדעתי שילובו של גיגס כקשר ההתקפי מאחורי החלוצים הוא הברקה נוספת של פרגוסון.
עוד הברקה שנובעת מפציעות, כמו השילוב של סולשיאר באגף ימין, השילוב של אושיי בקישור האחורי ויש עוד.

יכולת המסירה של גיגס לשטח מת, כפי שהראה במשחקים האחרונים, היא קלאסית לתפקיד.

יואב 6 באוקטובר 2008

לון,
פרגי הצהיר לא מזמן שימיו של גיגס כקיצוני, הסתיימו. אכן הברקה גדולה… גם הפיכתו של סקולס מחלוץ בינוני לקשר אדיר שייכת לקלאסיקה.

Z 6 באוקטובר 2008

לון
לדעתי השילוב של סולשיאר בימין זה דווקא אחד הדברים הפחות מבריקים שפרגסון עשה…הוא היה די חסר תועלת שם…וזה גם מה שדפק לנו את הרבע גמר מול ריאל, כאשר סולשיאר הועדף על פני בקהאם (ודווקא לא בגלל בעיית פציעות).

old timer 7 באוקטובר 2008

What was offensive in calling Ince "Big Tiem Charlie"?

old timer 7 באוקטובר 2008

time

אביעד 7 באוקטובר 2008

לון, מה כ"כ מבריק בשילוב של א'ושה בקישור האחורי? הוא די חסר תועלת בקישור – לא מנהל משחק וגם לא משתלט על מרכז המגרש או מעלים את קשרי היריב. הוא סתם נמצא שם… הוא הרבה יותר יעיל כמגן…

לון 7 באוקטובר 2008

יואב, יש לי תחושה שאם יהיו פציעות ו/או הרחקות, גיגס ישחק גם באגף.

Z: פרגוסון וכל פרשני הכדורגל התמוגגו מתיפקודו של סולשיאר באגף ימין. אני שותף לדעתם. לצערי אני לא זוכר סטטיסטיקה, אבל היו לו כמה וכמה בישולים מהאגף והוא בנה הרבה התקפות ומצבים.
זה לא סותר את העובדה שכשבקהאם חזר, הוא היה צריך לשחק שם. זו אחת מטעויותיו של פרגי ששילמנו עליה ביוקר.

אביעד, אני מסכים שאושיי יעיל יותר כמגן.
אני חושב שבמשחקים רבים הוא הוכיח יעילות רבה כקשר אחורי, במיוחד בחלק הכי בסיסי וחשוב של התפקיד: תיקול היריבים וסגירת המרכז. לצערי זה חלק אפור שלעיתים קרובות לא בא לידי ביטוי בשידורי המשחקים. למשל השדרנים אומרים: "לאמפארד איבד את הכדור" או "צ'לסי לא מצליחה להגיע למצבים". ולא אומרים: אושיי שוב גרם ללמפארד לאבד כדור" או "אושיי שוב סגר מצויין את נתיבי המסירה לחלוצים".

יואב 8 באוקטובר 2008

לון, אם המצב יצריך זאת, זה יקרה, אבל כרגע הוא ברוטצית הקישור.
אביעד, אתה זוכר את ריאל ב-2003 אבל שוכח את האליפות הנפלאה באותה עונה, וסולשיאר היה בורג חשוב בה, כשחקן אגף. הבישול שלו מימין בהייבורי לגיגס בדרך לתיקו שתיים, סללה את הדרך לתואר.
אגב, גיגס ואושה החזיקו מצויין את המרכז, בסוף 2006, שם נזרעו זירעי האליפויות שבאו. זה היה אילוץ של פציעות אבל היה רצף מצויין שהספיק למקום השני(מה שלא היה מובן מאליו, אז)…

אביעד 8 באוקטובר 2008

יואב, הפעם אני חף מפשע… אני דיברתי רק נגד השילוב של א'שה במרכז ולא על סולשיאר באגף :)
לון, א'ושה הוא מגן טוב וקשר בינוני ומטה, הברקה תפקודית זה לא.

יואב 8 באוקטובר 2008

צודק, טעות שלי(:

Comments closed