פאביו קאפלו ואמונות טפשיות

את אנגליהקזחסטן ראיתי בפוקססוקר ובסיום את וורן בארטון בפרשנות הזויה. בארטון הסביר שהקזחסטנים לא הסתדרו עם דייויד בקהאם, שנתן הופעת קמאו יפה מאד, בגלל החולשה של הגנות של נבחרות אירופאיות מול הגבהות כאלו. ואלו שערים "שהגנת פרמייר ליג לא הייתה סופגת". וזה מעניין – אולי בארטון חושב שקאפלו צריך להכין את אנגליה להשתתפות בפרמייר ליג – ולא להשתתפות במוקדמות גביע העולם. בדיוק הסיבה שקאפלו היה נחוץ: מישהו שמבין מה מטרת הטורניר. 

עוד דבר טפשי, הפעם משדרי המשחק, הייתה ההנחה "שרק התוצאה טובה. הכדורגל הטוב יגיע". חוסר הבנה קיצוני בפאביו קאפלו. האמת היא אחרת: קאפלו ימשיך להשיג תוצאות טובות עם אותו כדורגל בדיוק. התחושה שלי היא שקאפלו הביא את אנגליה בחזרה לנקודה בה הייתה בתקופות היותר טובות של סוון גוראן אריקסון.

מה זה אומר?

ראשית, השחקנים מאמינים שיש להם מאמן שמבין את המשחק ושכדאי להקשיב לו.

מכך נובע הדבר השני: כששחקנים אנגלים רק ממלאים הוראות ולא מנסים לקבל החלטות מסובכות, הם מצויינים

וזה מביא אותנו לדבר טפשי אחרון, הפעם מאלכסנדר חלב. הביילורוסי שעבר מארסנל לברצלונה אמר שהמשמעת הנוקשה של קאפלו, למשל קביעת שעות ארוחה מוגדרות, היא טעות. חלב אמר "ששחקנים מקצוענים לא צריכים משמעת כזו". זה הזכיר לי שחלב כמובן מעולם לא שיחק באמת בקבוצה אנגלית אמיתית עם שחקנים אנגלים, למרות שבילה תקופה בקבוצה אירופית שמושבה בלונדון. ספורטאים בריטים מגיבים נפלא למשמעת, לתפקידים מוגדרים, לתכנית משחק פשוטה

אני מתחיל להשתכנע לגבי קאפלו

פרשת טבז מגיעה לאבסורד חדש
פופוליסט מזהיר

50 Comments

Yair 11 באוקטובר 2008

משחק די מזעזע אם לומר את האמת, טוב לראות את רוני כובש…
איזו הגבהה נפלאה של בקהאם לקראת הסיום לראש של הסקי, אין הרבה שחקנים, אם בכלל, שיודעים לתת כדור בכזאת רמת דיוק, שלא לדבר אל האסטתיקה.
גורם לי לחשוב כמה זה היה נפלא אם דיויד בקהאם לא היה מגיע לרמת כוכבות של נשיא ארה"ב ומשכורת שבועית שהיא חצי מהתקציב שלנו, אם היינו יכולים להחזיק אותו ביונייטד בדיוק בשביל ההופעות הקצרות האלה, לקראת הפרישה.

אלון זנדר 11 באוקטובר 2008

אגב קבלת החלטות, אני יושב באצטדיון בלוקסמבורג ורואה איך טעות מצמררת של בן חיים העירה לחיים נבחרת מתה של עגלנים חובבים שעכשיו מוכיחים שהם לא פראיירים.
וזה אחרי שקשטן בדיוק דיבר איתם על נושא בעיטות העונשין, שרק מהם הלוקסמבורגים מבקיעים. ואז פאול עשרים מטר מהשער, נגד שחקן שרץ לשום מקום. איפה קאפלו כשצריך אותו?

דויד 11 באוקטובר 2008

אני מת על אוהדי יונייטד בבלוג הזה. יאיר מזכיר לי את אוהדי הפועל (הקוזק הנגזל) תל-אביב. בקהאם "משתכר חצי מהתקציב של יונייטד." בעצם במחשבה שנייה – אין לי תגובה הולמת.

אחיחי 11 באוקטובר 2008

אני כבר משוכנע. לא עוזבים את דרא"פ בלי גביע.

Yair 11 באוקטובר 2008

דויד זאת הייתה הגזמה פרועה בכוונה… התכוונתי שמה שבקהאם מקבל בארה"ב הוא הרבה יותר ממה שמנצ'סטר יונייטד מוכנה לשלם לשחקן בגילו, ולתפקיד שייעדתי לו.
ובבקשה חזור בך מההשוואה לאוהדי הפועל ת"א, לא אומרים דברים כאלה סתם ככה.

מאיר 11 באוקטובר 2008

מי זה וורן בארטון? למה הוא או כל פרשן אחר ראויים להתייחסות כאן? חוץ מאולי בחידונים, כדי להשתעשע.
"נבחרת רוסיה היא לא רק הנבחרת הטובה ביותר בטורניר, היא הנבחרת הכי טובה בעולם."
אבי מלר, מתישהו במהלך היורו האחרון.
ושכחת להשלים את המשפט – קבוצה אירופאית שמקום מושבה לונדון – ושבשורותיה משחק השחקן האנגלי הכשרוני והמלהיב ביותר היום.

רונן דורפן 11 באוקטובר 2008

מאיר – אתה סתם לוקח הכל ללב במין פטריוטיות אנגלית. התכוונתי לכך שארסנל היא קבוצה מיעוטת אנגלים, היא לא מתנהלת במנטליות אנגלית, בשיטות אימון אנגליות או בפסיכולוגיה אנגלית. אתה רואה איזשהי נבחרת אנגלית באיזשהו ענף חותרת לאסתטיות? ולצורך העניין וולקוט הוא לא שחקן עם מנטליות אנגלית. הוא גם בא מרגע טוב בהרבה מרוב השחקנים האנגלים. חוץ מזה שמה שאתה כותב היה נכון לפני שבועיים – התואר הזה מתחיל לחזור אל ווין רוני..

רונן דורפן 11 באוקטובר 2008

מאיר – ועוד דבר לגבי חלב. גם לו לא היה מזיק מאמן כמו פרגוסון שהיה נובח עליו על אזלת הרגל שלו ברחבה. הבחור היה עקר לחלוטין. ואחרי שעזב עוד לכלך על פברגאס על כך "שהוא מחפש את השער".

סוניקס 11 באוקטובר 2008

ארונן אני כותב תגובה על המשחק בדיון על ווסטהאם וכבר אתה שולח פוסט על המשחק-]
כמה הערות:
1.בכל אופן בנוגע למה שכתבת לטעמי קאפלו מאמן ענק ללא ספק בין חמשת המאמנים הטובים בעולם (הרשימה שלי:פרגוסון,קאפלו,הידיניק,סקולארי וונגר) אגב מה הרשימה שלך?
2. ווין רוני מוכיח שבנבחרת אפשר להתחיל לסמוך עליו.
3. פרדיננד מוכיח שמגיע לו את סרט הקפטן
4. האם לפי דעתך קאפלו צריך להזמין את בקהם לסגל אם וכאשר אנגליה תעפיל למונדיאל? לטעמי כן ובקהם הוכיח את זה היום במספר המועט של הדקות שהוא שיחק היום.
5. האם קאפלו יצליח לגרום לג'אררד ולאמפארד לשחק ביחד?
כמה נקודות למחשבה….

סוניקס 11 באוקטובר 2008

אגב ג'אררד התראיין לפני כמה ימים והודה שהוא ולאמפארד לא יכולים לשחק ביחד בנבחרת..מעניין מה קאפלו חשב על זה..

יואב 11 באוקטובר 2008

בקהאם זה קלף טוב מהספסל, גם בעוד שנתיים. למחוייבות הכריזמה והאיכויות הספציפיות שלו אין באנגליה ממש תחליף, בטח עם מרכז קישור "נוצץ" וקצת עצלן שלעיתים, התקשה לחלץ כדור היום.
בדיעבד, קאפלו נתן חמישיה לאחר חילוף מאד "קל" ופופוליסטי מצידו.אני מקווה שרק חולשת היריב גרמה לו להוציא את מרוויח הכדורים היחידי שלו.
שמח שהרצף של רוני נמשך וסחתיין על הקרחת(למרות אהבתי לזיפים)…
נ.ב
למרות החמישיה, לא ניתן להשוות את הופעת קזחסטן היום בוומבלי לישראל. יוצאת קדימה, מניעה כדור בלי פחד ומראה כישרון אישי רב. אם כבר חוטפים, אז עדיף כבר לשחק כדורגל, לא?

רונן דורפן 11 באוקטובר 2008

סוניקס – ג'ררד עם לאמפרד ביחד זו שוב מטרה שהמציאה העיתונות האנגלית למרות שלא מעניקים נקודות לנבחרת על כך. קאפלו בכלל לא יתעסק בכך. אם יתאים לו ישחק איתם -א בל לא בכדי להוכיח שזה אפשרי.
אני בעד שיתוף בקהאם בטורניר. גם בגיל 35, אם אנגליה תהיה בפיגור, הוא יכול להגביה כדורים נייחים וליצור מצבי הבקעה בדוקים.

אביה 11 באוקטובר 2008

אני חושב שאחת הבעיות הגדולות של הכדורגל העולמי היא שמאמנים כמו קאפלו מצליחים. כדורגל משעמם ויעיל הוא מתכון בטוח למצב בו אנשים יאבדו עניין במשחק. אחד הדברים היפים ביורו האחרון היה ההצלחה של הכדורגל היצירתי והמרתק.
אז אולי קאפלו יוביל את אנגליה רחוק (אשרי המאמין דרך אגב) אבל הדרך שלו לא תביא אותי לצפות בקבוצה שלו במונדיאל.
עכשיו תחליפו את קאפלו בקשטן ואת אנגליה בישראל והמסקנה היא אותה מסקנה (רק שישראל לא תהיה שם…)

סופרפלי 11 באוקטובר 2008

יכול להיות שקאפלו מאמן משעמם, אבל נהניתי לראות היום ונגד קרואטיה את אנגליה, וזה לא קרה מזמן.
(לגבי הגביע, אחיחי, אל תנחס).

ד"ר א. 12 באוקטובר 2008

רונן –
"אזלת רגל" זה ביטוי מבריק.

אביה –
כדורגל זה המשׂחק שכששואלים את האוהדים שלו איך הם יכולים לשבת ולצפות בשעה וחצי נטו שנגמרות ב-0:0 הם אומרים "זה כל היופי". אין סכנה. הכדורגל ימשיך להיות פופולרי.

היה פה דיון סוער לאחרונה בשאלה אם מקומה של ישׂראל באירופא או באסיא. ואני שואל: קזחסטן???

לון 12 באוקטובר 2008

רונן, ההתייחסות שלך לכדורגלנים האנגלים מעוררת בי אי נוחות רבה.

אני לא רואה הבדל מהותי בין האינטליגנציה שלהם לבין זו של כדורגלנים אירופיים אחרים.
לא ראיתי בספרד הרבה אולגרים ולא ראיתי באיטליה הרבה תומאסים. וכמובן שתמיד אפשר לתת דוגמאות לא מחמיאות.

אני גם לא רואה הוכחות לכך בקבוצות האנגליות המאוד מצליחות, בהן האנגלים מהווים חלק חשוב.

פרגוסון שונה לחלוטין מקאפלו באופן התייחסותו לשחקנים ולטקטיקה, ובכל זאת הוא מפיק במשך כעשרים שנים תוצאות יפות מאוד מהם.
ונגר הפיק תוצאות יפות מאוד מהאנגלים והבריטים שהיו אצלו בקבוצה (כשעוד היו כאלה. למשל, אדאמס, קיאון, ווינטרברן, פארלור) והם השתלבו היטב בכדורגל שלו (לפני שהחליט שהשוק הבריטי יקר מידי בשבילו ושהצעירים הם חזות הכל).

הפרשנים האנגלים בעייתיים לא יותר מעמיתיהם הישראלים, במיוחד כשמדובר בשחקני עבר. ולא מזמן מישהו שמבין גרמנית טען כאן שגם גינטר נצר אינו מבריק כפרשן, בלשון המעטה.

YB 12 באוקטובר 2008

טבז שיחק היום חלש, רונאלדו, עושה רושם, לא הצטיין, אפילו ברבאטוב לא כבש או בישל. ואתה כותב על פאביו קאפלו?

אביאל 12 באוקטובר 2008

סוניקס : באיזה אספקט של מנהיגות פרדיננד עולה על טרי שאתה רוצה להעביר לו את הסרט ?! טרי הרבה יותר מנהיג מפרדיננד ולא פחות טוב ממנו בתור בלם.

רונן דורפן 12 באוקטובר 2008

לון – אני מתכוון לאינטילגנציית משחק.
אביאל – אני חושב שפרדיננד עולה על טרי טכנית במשחק ההגנה. טרי מעט טוב יותר כאיום התקפי במצבים נייחים. אבל מסכים שטרי הוא יותר מנהיג.

יואב 12 באוקטובר 2008

ריו שחקן כדורגל טוב יותר מטרי(שהוא בלם מצויין, אין ספק). מהיר יותר, טכני יותר, משחק ראש לפחות שווה ,משחק אחד על אחד- הגנתית והתקפית(בגלל המהירות והגמישות) טוב יותר והרבה יותר נינוח עם כדור וביכולת המסירה. ריו, תאורטית, יכל לעשות קאריירה לא רעה בכלל של קשר אחורי בקבוצות מסויימות.
ועדיין(כמו שאביאל אומר) מה הקשר לסרט הקפטן בכלל.לטרי יש את זה יותר כנראה.

דויד 12 באוקטובר 2008

יאיר – אתה צודק. אני חוזר בי.

אורי 12 באוקטובר 2008

אני לא מבין למה להסיק מסקנות ממשחק כזה. אם נעשה הקבלה בין הבית הזה לבית בקמפיין הקודם-אז קזחסטן היא על תקן אסטוניה, ואת אסטוניה גם מקלארן הצליח לנצח בתוצאה גבוהה.

אביאל 12 באוקטובר 2008

ואני השתכנעתי לגבי קאפלו מהעונה האחרונה בריאל, זאת היתה קבוצה לוחמת שהפסידה כל מחזור מחדש את האליפות והצליחה להחזיר אותה בדקה התשעים, איזה עונה זאת היתה !

אביעד 12 באוקטובר 2008

כמה נושאים שונים…
אביאל – לא יודע אם טרי מנהיג יותר מריו. כל אחד מהם מנהיג בדרכו, ריו משרה שקט וטרי מלהיב יותר. כל אחת מהשיטות טובה למצבים מסוימים. מבחינה טכנית, ריו בלם טוב בהרבה מטרי.
לון, ציינת 5 שחקנים אנגליים שבלטו תחת וונגר, חמישתם ירושה שקיבל, 4 מתוכם היוו את ההגנה שלו כציר אחד ופארלור היה מעין זרוע שלהם בקישור האחורי. למעשה מאז שפארלור עזב את ארסנל ב-2001 אני זוכר שחקן שדה אנגלי משמעותי אחד בארסנל (סול קמבל). הייתכן שבשבע השנים שחלפו היה רק אנגלי אחד ראוי לכדורגל של וונגר או שיש כאן משהו מעבר לכך?
כללית, הדוגמנות וחוזי הפרסום עשו לדיויד בקהאם נזק עצום, אבל לא מקצועי אלא תדמיתי – בעיני אוהד כדורגל ממוצע דיויד בקהאם הוא "דוגמנית" ונוטים לפספס בדיוק איזה שחקן ענק הוא – יכולת מסירה מדהימה על שטח גדול, הגבהות מדויקות מכל טווח שהוא, בעיטה נהדרת (נייד ונייח), תנועה בלתי פוסקת על המגרש, עזרה להגנה, קריאת משחק ועוד תכונה מאוד חשובה (ולא מוערכת מספיק לכדורגלן) – הוא יודע מה הוא יכול לעשות ולא מנסה לעשות מה שהוא לא יכול. הוא לא מנסה לעבור שחקן על דריבל, לא מנסה לשחק על שמאל אלא מתמקד במה שהוא טוב בו. יש לו עוד הרבה מה לתרום לאנגליה מהספסל.
קאפלו מאמן מצוין שלא יודע איך להיכשל, ולכן הנחתי שיצליח גם באנגליה, אבל לא צריך לצפות ממנו לכדורגל יצירתי ומבריק, זה פשוט לא הוא.
מאיר, לקרוא לוולקוט השחקן האנגלי הכשרוני והמלהיב ביותר כיום כי הבקיע שלושער מול קרואטיה זו נטיה אנגלית. עדיף לא לגזור ממשחק וחצי דברים כאלה. אני חושב שג'ו קול או וויין רוני למשל לא פחות כשרוניים ועשו דברים יותר מלהיבים…

גיא 12 באוקטובר 2008

אני מסכים עם רונן כאן לגבי הגישה לשחקן האנגלי.
הלחץ התקשורתי האדיר באנגליה גורם לשחקנים לתפקד פחות טוב במדי הנבחרת מאשר בקבוצות.
צריך להוסיף לזה גם את העובדה בקבוצות המובילות באנגליה, השחקנים המובילים הם לרוב לא אנגליים.
במצב כזה, כשיש לך סגל מוכשר (פחות או יותר) שמתקשה לתפקד תחת הלחץ, הכי טוב זה לפשט לשחקנים את המצופה מהם ברמה של הפעולות הבסיסיות והתפקידים הבסיסים ביותר. לדרוש מהם כמה שפחות חשיבה ואלתור ולהסתמך על הייתרון הפיזי שלהם.

Yair 12 באוקטובר 2008

YB – זה מה שיפה בכדורגל נבחרות בינלאומי, כשהשחקנים מצטיינים (רוני, ריו) אז איזה יופי הם של יונייטד, כשהם לא בולטים, אז למי אכפת, זאת הנבחרת הלאומית שלהם…

ג'אניקולו 12 באוקטובר 2008

בתור רומאי מלידה אני חייב להיחלץ לעזרתו של קאפלו ולציין לפרוטוקול שהיו קבוצות קאפליות ששיחקו כדורגל אטרקטיבי, למרות שהצירוף לא נשמע הגיוני לשונאי הקאלצ'יו הישראלים. הדוגמא הבולטת היא כמובן הג'יאלו רוסי של עונת האליפות וגם במילאן של אמצע הניינטיז היה כדורגל מבריק לפרקים. קאפלו הוא מאמן שמתאים את עצמו למקום בו הוא עובד והוא קולט מהר מאוד מה יש לו ומה אין לו. צדקת בנוגע לחמורים האנגלים, כשהם לא מנסים להיות פורטוגזים הם די יעילים. ואם קאפלו לקח אליפות עם רומא, שזה כמו בערך להריץ את שמעון פרס לראשות הממשלה, גם לבולסי הפודינג יש סיכוי

רונן דורפן 12 באוקטובר 2008

YB – השאיפה העיקרית שלי לגבי שחקני יונייטד בנבחרות הלאומיות היא שהם ישתתפו בכמה שפחות משחקי מוקדמות. אם באמצעות פרישה או בגלל הרחקות – קרלוס טבז למשל מצטיין מאד באספקט הזה לאחרונה. לגבי השחקנים היותר זוטרים שלנו, כמו דארן פלטשר, אני מעדיף שישחקו בנבחרות שלהם, כי דקות משחק חשובות להם.
לגבי שחקני אנגליה אני גם מעדיף שלא יעפילו לטורנירים בינלאומיים כי זה תמיד נגמר ברע שם. למרות שלפחות עכשיו אין שם מאמן אדיוט אז המצב קצת השתפר. לגבי רונאלדו, בעבר חשבתי שנבחרת פורטוגל מועילה לבטחון שלו, עד שסקולארי התחיל לעבוד עבור ריאל מדריד וצ'לסי. עכשיו כשקירוש הוא הממונה שם, שוב אין לי בעיה עם נבחרת פורטוגל.
ראיה צרה ואינטרסנטית.

אביאל 12 באוקטובר 2008

רונן – אני דווקא חושב הפוך ממך, אחרי הכל אני אוהב את השחקנים של הקבוצה שלי ואני תמיד ישמח אם שחקן של קבוצה שאותה אני אוהד יכבוש או יככב בנבחרת שלו זה יכול להועיל לו בתור שחקן מה שיקרין גם על הקבוצה.

יאיר 12 באוקטובר 2008

זה אופטופיק, אבל אני רוצה להתייחס למה שרונן כתב בעיתון היום בקשר לנושא החובות של קבוצות הפרמייר ליג.

לפי דעתי אתה קצת ממעיט בהשפעה של המשבר הנוכחי על עולם הספורט בכלל ועל הפרמייר ליג בפרט, זה נכון שאין מה להתייחס ברצינות לפליטיני ולאימוים שלו אבל עם מסתכלים במבט קצת ויתר רחב רואים שהוא הבעייה האחרונה של הקבוצות.
המשבר הנוכחי כבר מתחיל להראות סימנים בארה"ב בכל מה שקשור לספורט, קבוצות יתקשו למכור כרטיסים למקומות היקרים לפירמות (לא נראה לי שליהמאן בראדרס ישלמו גם השנה 250,000 בשביל תא בגארדן) כמו שהיום מוכרים (ובNBA רוב הכרטיסים היקרים הולכים לחברות) וגם חוזי שידור ופרסומות לא יחודשו במחירי שוברי שיאים כמו שכולם חשבו עד לפני שנה (ישפיע בעיקר על הNFL).
נקודה נוספת היא העובדה שכומ בכל עסק גם לקבוצות ספורט יהיה בעייתי לקבל אשראי במציאות הנוכחית. קיובן כבר התבטא השבוע ואמר שבמציאות הנוכחית אף אחד לא יתן אשארי בשביל לקנות את הקאבס במחיר שמתקרב למילארד דולר, וכרגע הטריביון צריכים לעדכן את המחירים שלהם כי לא יהיה קונה במחיר הזה(ואם קיובן שעליו בונ כדי לעלות את המחיר אומר את זה אז כנראה שלא יהיה אף אחד אחר שיסכים למחיר הנוכחי) וגם כל קבוצה שחושבת על איצטדיון חדש בבעיות רציניות (אני לא יודע מה זה אומר על ליברפול אבל זה לא הבעייה העיקרית שלהם).
אם כבר הזכרתי את ג'ילט(שהוא גם הבעלים של ההאבס) אז במונטריאול השבוע יש בלאגן גדול מכויון שיצאה הודעה שיבוטל שם המרוץ F1 מכיוון שאין מספיק ספונסרים בשביל לעשות אותו רווחי לסבב (המסלול הוא היחיד שהוא פרטי ולא ממומן ע"י המדינה). ועולות ספקולציות בקשר לעתיד הספורט באזור שספג מכה (אם עכי לא רצינית במיוחד) עם העזיבה שלך האקספוס לפני 4 שנים.

כרגע מבחינת אירופה נראה לי שבשלב הראשון הקבוצה בהכי הרבה בעיות היא ליברפול מכיוון שהבעלים שלהם נפגעו בצורה רצינית מהמשבר הנוכחי בלי קשר לליברפול ויש להם הלוואות ענקיות. אבל גם מצבה של יונייטד הוא לא כזה מזהיר. הניתוח שלך הרווח של יונייטד הוא לא מסתכל קדימה מדי. אני לא רואה את AIG ממשיכים לשלם הרבה כסף על חוזה פרסום(אין לי מושג עד מתי החוזה) ועם המשבר ימשך קשה להאמין שמישהו אחר ישלם סכומים באותו סדר גודל. ובכלל הנפילה של כל הפריימר ליג יכולה להיות ממש כואבת במידה שהבורסה בלונדון תמשיך להתנהג כמו בשבועיים האחרונים, חוזי שידור יצתמקו ויהיה קשה להמשיך למכור כרטיסים במינימום 60 פאונד.
לכן האיום של פלטיני הוא אולי איום סרק בשביל לעשות רוח אבל לא צרילך להוציא בחשבון שמועדון גדול(או מספר מועדונים כומ שכמעט קרה בגרמניה בתחילת העשור) יתמוטט בתקופה הקרובה. ומעניין יהיה לעקוב אחרי ההשפעות של זה.

בני תבורי 12 באוקטובר 2008

יחד עם האהבה לליברפול, יש שחקנים שתענוג לראות אותם, גם אם הם באים מהקבוצה הענייה של מנצ'סטר. בקהאם, גיגס, סקולס וגם ווין רוני הוא אחד כזה. עובד בשביל שלושה על המגרש, משקיען סדרתי, חכם, לוחם ומכוער בצורה שלא תיאמן…(צריך לאזן את ההתרשמות).
רוני בעיני הוא הכדורגלן האנגלי שגדלנו עליו, עוד בעשר הדקות האחרונות בשחור לבן של מבט ספורט. קאוט בליברפול קצת דומה, רק שאינו אנגלי ופחות טוב מרוני במרבית האספקטים של המשחק.

אוף טופיק – בשבוע האחרון שמתי לב לשני אינצידנטים מכוערים בהתנהגות הקהל האנגלי כלפי שחקנים בליגה ובנבחרת. הקהל של הסיטי שורק בוז בכל פעם שצ'אבי אלונזו נוגע בכדור אחרי ההרחקה המוצדקת לחלוטין של הבריון שכמעט גמר לו את הרגל, ושריקות הבוז לאשלי קול אחרי הטעות שלו שהביאה לשער הקזחי. חשבתי ששם זה אחרת.

רונן דורפן 12 באוקטובר 2008

יאיר – שוב, אני לא מזלזל במשבר הכלכלי, אני רק חושב שהניתוח שלך לגבי הסכנה הגדולה ביותר לא בדיוק נכון. יונייטד, ואותו מועדון שאתה מציין במרסיסייד, במצב פחות רע בגלל העניין הבסיסי ביותר. יש להם הכי הרבה אוהדים והכי הרבה לקוחות.
ספציפית לגבי AIG אם החוזה איתם יסתיים זה ישפר את מצבה של יונייטד. זה נחשב לחוזה לא טוב כי הוא הושג לפני האליפויות האחרונות ולפני הנסיקה של רונאלדו, מוכר החולצות העיקרי שלנו. בדומה,אם, למשל, חוזה הטלוויזיה יתפרק וקבוצות ישווקו בעצמן את הזכויות שלהן – הקבוצה במצב הטוב ביותר תהיה יונייטד. הקבוצות הבינוניות חיות מהפופולאריות שלה, ולא להיפך.

לגבי הסכנה במרסיסייד – שוב, אינני חושב שהיא גדולה. אם הבעלים הנוכחיים ייאלצו למכור אז יהיו קונים. בניית האיצטדיון אולי תהיה קשה, אבל היא צעד הגיוני – כי יהיה מי שיקנה את עשרים אלף הכרטיסים הנוספים.
שוב, אסור לזלזל בסכנות. כל מה שאמרתי הוא שבתקופת משבר הסכנה הגדולה היא למועדונים שהערך שלהם פחות אמיתי.

אביאל 12 באוקטובר 2008

יאיר – המצב השתנה בעיקר במי יפרסם על החולצה/יקנה תא בגארדן/יקנה את ליברפול ויבנה אצטדיון חדש, אלה פשוט יהיו אנשים עשירים ממדינות שלא נפגעו קשה מהמשבר, את ליברפול קבוצת השקעות מדובאי תקנה (שלהם לא בדיוק חסר כסף וגם במחיר הנוכחי של הנפט עם עדיין יהיו עשירים בצורה מעוותת), לתאים בגארדן יש תמיד ביקוש, אמנם וול סטריט נפגע מהמשבר אבל ניו יורק עצמה לא ממש, מחירי הדירות שמה עדיין באותה רמה ובכלל רמת החיים ספציפית בניו יורק לא השתנתה…

בקשר לחולצה של יונייטד – מילא היית אומר שלאציו או וויגאן יקבלו עכשיו פחות כסף, אבל יונייטד עם רונאלדו בהרכב ותואריה הנוכחיים תמשוך הרבה מאוד ספונסרים שיתחרו על החולצה שלה, אז אולי הפעם זאת לא תיהיה חברה אמריקאית, אולי סינגפורית ? אולי מהמפרץ הפרסי ? ואולי אפילו מסין והודו.

סוניקס 12 באוקטובר 2008

אביאל- בנוגע לסרט הקפטן, לטעמי פרדיננד עולה על טרי מבחינת יכולת בנוגע לכושר מנהיגות קשה לי להגיד. מה שבכל אופן התכוונתי שבאותו היום היה מגיע לו סרט זה (למרות שאני עדיין חושב שלבקהאם הסרט מגיע יותר).
אגב בנוגע למשבר העולמי, רונן המשבר הזה ישפיע גם ישפיע על עולם הספורט אבל עוד קשה לראות איך, אפילו השייחים העשירים ממדינות ערב מתחילים לדאוג עקב היידה התלולה במחירי הנפט. אגב רומן אברמוביץ' מפסיד מהמשבר הזה הרבה מאוד מאוד כסף האם אנחנו נראה ירידה בתקציב של צ'לסי לעונה הקרובה..נקודה מעניינת למחשבה…
ומה לגבי גאידמאק האם אתם חושבים שהוא ייקח את הרגליים ויסתלק בסיום העונה הוא אולי אפילו לפני זה?עוד נקודה מעניינת…

ד"ר א. 12 באוקטובר 2008

גביע ווינר, רבע גמר. גליל-גלבוע מול מכבי. מחצית. 43:31 לגליל.
על כדורסל לא אגיד כלום עד סוף המשׂחק, אבל כבר עכשיו די ברור שגם השנה יהיה במכבי סיפור מרתק.

יאיר 12 באוקטובר 2008

אביאל נראה לי שאתה ממעיט בגודל של המשבר.
רוג'ר גודל הקומישנר של הNFL מדבר על בעייתיות, ומספר בעלי קבוצות NBA אז כנראה שיש בזה משהו. רמת החיים בארה"ב ירדה בשנה וחצי האחרונות (תל אביב פרט לנדל"ן לא יותר זולה ממנהטן כיום) והיא עוד תמשיך לרדת. להוציא עשרות ומאות אלפי דולרים על מנויים לקבוצות כדורסל ופוטבול לחברות שחייבות מילארדים זה לא יהיה טרוייאלי. כמו שירידה ברמת החיים לא תאפשר למעמד הבינוני גבוה בלונדון לקנות כרטיסים ב100 פאונד לאצטדיון האמיריות.

רונן אתה צודק בניתוח שלך שקבוצות שמראות רווח תפעולי מצבן טוב יותר(ואם החוזה עם AIG נחתם לפני הרבה זמן והוא יחסית נמוך אז מצבה של מנצסטר ספיצפית בכלל טוב). אבל אני כיוונתי יותר למה שקיובן אמר, קבוצות נמכרו לא מזמן (או עומדות למכירה) לפי תחשיבים שנעשו במציאות שלא רלבנטית כרגע. גלייזר, ג'ילט והיקס לקחו הלוואות במאות מילונים לפי שווי קבוצה שמאוד יכול להיות שעוד שנה יבואו אנליסטים ויעריכו אותה בהרבה פחות (ומדברים כבר על זה שאם הדירוג של פורבס על שווי קבוצות הNFL שהתפרסם לפני חודשיים היה מתפרסם בסוף השנה אז היינו רואים ירידת שווי דרמטית בכמעט כל הקבוצות) אז הבעלים של הקבוצה בבעייה רצינית. כשאנשים נכנסים לבעייה רצינית הם נוהגים לעשות תעדי פאניקה שהם לא הגיוניים לפעמים, במיוחד עם העסק שלהם לא מרוויח כסף באופן סדיר (ובניגוד לארה"ב רוב קבוצות הכדורגל באירופה לא מרוויחות כסף לבעלים שלהם) וזאת סיבה לדאגה.

ד"ר א. 12 באוקטובר 2008

סוף רבע שלישי, 59:47 לגליל-גלבוע (שנהנתה משיפוט מאד ביתי).
אם לא יקרה משהו בלתי-צפוי, הדיבורים על החלפת אפי יתחילו הלילה.

יואב 12 באוקטובר 2008

חשוב לציין שהחוזה עם AIG הוא חוזה האימוץ היקר ביותר שקיים בכדורגל.לא יודע בכמה משמעותית הוא עוד יכול לגדול(חברה אחרת). בקשר לזכויות שידור נפרדות, זה מכרה הזהב האמיתי(אם כי טומן בחובו פוטינציאל הרסני לליגה)ויש אומרים שזאת היתה הסיבה העיקרית שגרמה לגלייזרים לקחת התחייבויות בסדר גודל הזה..אבל גם שוויה של יונייטד, מתבסס על האיכות והתחרותיות בליגה שהיא משחקת בה… בנתיים, זה לא קורה.

רונן דורפן 12 באוקטובר 2008

יאיר – אני מסכים שיש סיכוי שנראה התרסקות בספורט. אבל אם פלטיני רוצה להציל את הכדורגל האירופי, הוצאה של מנצ'סטר יונייטד מגביע האלופות זה לא צעד הכי אינטילגנטי. אבל אני משוכנע שהוא לא התכוון לכך – פשוט כבר היה אחרי הצהריים והוא עוד לא דיבר נגד האנגלים אותו יום.

ד"ר א. 13 באוקטובר 2008

תוצאה סופית – גלבוע/גליל 79 : מכבי 77.
נכון לעכשיו, מכבי בלי שום תואר.

האמת היא שהתוצאה משקרת. אמנם היתה הסתערות של מכבי ברשות דרור חג'ג' (היחיד במכבי שעשׂה משהו חיובי) החל מאמצע הרבע האחרון, אבל הפרש 8-12 בסיום היה משקף הרבה יותר.

ראיתי לא מעט קבוצות של אפי לאורך השנים. לא פעם ראיתי תכניות משׂחק מבוצעות בקפידה לאורך 40 דקות. למשׂחק הערב הצטרפתי באמצע הרבע השני, ולמרות שצריך צפיה נוספת כדי לקבוע בודאות מוחלטת, לדעתי לא ראיתי ולו תרגיל מסודר אחד בהתקפה. גם מסירות סתם לא היו יותר מדי. ארויו, מהמעט שראיתי עד כה, פשוט לא רכז.

חדשות טובות – גליל/גלבוע שׂחקו בלי פחד ובלי רגשי נחיתות. השופטים כבר מזמן לא מפחדים ממכבי, ולמעשׂה נראים כמי שגילה את החדוה שבלשרוק שריקות תמוהות נגדה, ולכן עושׂים את זה יותר מדי. בקיצור, יש ריח של עוד עונה מקומית מרתקת.
וזה טוב גם למכבי. נכון לעכשיו, הקבוצה נתנה את הטרום-עונה הגרוע ביותר שאני זוכר. המשׂימה כרגע היא למצוא דרך לנצח. זה די נמוך בשביל כל קבוצה, אבל בלתי נתפס במכבי. אם הקבוצה תמצא דרך להמריא, זה יהיה מחזה מרהיב. אם לא, יכול להיות שיהיו שינויים מהפכניים בתפיסה של הקבוצה. יהיה מעניין.

ערן קאלימי 13 באוקטובר 2008

אני לא רואה דרך בה מכבי תצליח להמריא בסגל הנוכחי. חסרה להם נוכחות פנים רצינית.
הם אכן יטיילו בארץ (למרות ההפסד ההו כה משעשע היום לקבוצה מהגלבוע העליון), אבל איפה שזה באמת חשוב, בעיקר לפדרמן שרואה מאזנים מול העיניים, הם יכשלו.

ויותר מזה, זה ימשיך עוד הרבה, מהרגע שהנהלת מכבי התאהבה בקונספט של להחתים שחקנים בלי להתייעץ עם המאמן החלה בעצם ההידרדרות, אז נכון שראשון שהוחתם ככה היה אחד מהגדולים אי פעם, אנתוני פארקר השנוא עלי, אבל אח"כ באו כל מיני ביינומים, נואל פיליקסים ורודני וויטים.

תענוג.

אביאל 13 באוקטובר 2008

סוניקס ויאיר – אברמוביץ לדוגמא הפסיד מילארדים "על הנייר" הוא לא הפסיד כסף פיזי ששכב בבנק, הוא הפסיד כי החברות שלו שוות עכשיו פחות בגלל הנפילות בבורסות, זה לא אומר שכרגע קונים פחות אלמוניום בעולם (אולי ברבעונים הבאים כן, אבל כרגע לא)…

כנ"ל לגבי גאיידמק, אני אישית בתור אוהד בית"ר רוצה שהוא ישאר מהסיבה הפשוטה שמפחיד אותי לראות מה יקרה לקבוצה שלי שהוא ילך.

בכל מקרה יהיה מיתון בקרוב וזה בהחלט ישפיע על עולם הכדורגל בגדול, אבל תמיד אחרי מיתון מגיעות העליות והחגיגות יחזרו, ככה זה בקפטיליזם.

סופרפלי 13 באוקטובר 2008

למה לשנוא את פרקר?

ערן קאלימי 13 באוקטובר 2008

לא אוהב אותו, מ'לשות. מכביסט נודניק.

אביעד 13 באוקטובר 2008

ערן, פארקר היה (ככל הידוע לי) בחירה של דייויד בלאט.
אביאל, הירידה בערך נכסיו של אברמוביץ' משמעה צורך בזהירות כלכלית וזה כולל את צ'לסי. החגיגות לא יחזרו כ"כ מהר (אם בכלל). לגבי בית"ר? הייתה לפני ארקדי ותהיה גם אחריו, אין ממה לפחד.

ד"ר א. 13 באוקטובר 2008

קאלימי –
מכבי מחתימה זרים בלי להתייעץ עם המאמן מאז שנות ה-70 לפחות (אחורה יותר פשוט עוד לא הייתי).
הרבה סיבות אפשר למצוא לרפיסות של השנתיים האחרונות, אבל זו לא אחת מהן.

יואב 13 באוקטובר 2008

אני חושב שבשנים האחרונות זה קצת השתנה. בלאט ופיני קיבלו הרבה יותר מקודמיהם, גם אפי(בלאט קיבל קרדיט מלא בהעדפה של בשוק על פני ניקולה, לדוגמה).
הבעיה המסורתית במכבי, היא לא בחירת הסגל בקיץ אלא שינוי תוך כדי תנועה, תוך כדי עונה , על מנת להשתפר ולתקן. נדיר שמכבי משנה מהותית את ההסגל שנבחר בקיץ(בניגוד לרוב המועדונים ביבשת, גם הקטנים שבהם) אולי מבעיות תקציב, אולי משמרנות, אבל זה בהחלט דפוס חוזר בהתנהלות, ובטח מתסכל למאמן, שיכולות התימרון והגמישות שלו מצטמצמים מאד.
וכמו שהדוקטור כתב, זה היה קיים שנים אחורה ובמבחן התוצאה זה דווקא החזיק "לא רע", אם כי אני מודה שזה מנוגד לתפיסת עולמי.

אלון זנדר 13 באוקטובר 2008

יואב – החוזה עם AIG גבוה בחצי מיליון אירו "בלבד" מהחוזה של טלקום הגרמנית עם באיירן, שהוא חוזה חדש. נכון שכרגע איש לא שמח להוציא כסף, אבל ליונייטד היו כבר הצעות בסביבות ה20 מיליון פאונד לעונה (26 מיליון אירו). אחרי הכל, למועדון יש הכי הרבה אוהדים בעולם, לפי כל סטנדרט, ובייחוד לפי הסטנדרט של צפייה במשחקים, שלא לדבר על פוטנציאל הקנייה של אוהדיה, שגבוה בהרבה מהבאות אחריה: באיירן, וצ'לסי דווקא. ולכן הפוטנציאל הפרסומי שלה גבוה מזה של כל מועדון אחר, די בהרבה.

ליאיר: אל תשכח שמדובר במעגלים עסקיים שונים לגמרי. ההשקה של כדורגל ופוטבול מינימלית, ובעוד אמריקנים חייבים לדאוג עקב מיעוט הנזילות בבנקים שלהם, בשאר העולם הבעייה היא יותר של מי שמחפש דווקא עכשין נזילות או הלוואות – ווסט האם, למשל, בבעייה משולשת ומרובעת. אבל לכן הם גם מכרו כוכבים בקיץ.

יואב 13 באוקטובר 2008

אלון, מסכים איתך.יונייטד לא תישאר יתומה, אבל החוזה הקיים, הוא חוזה מצויין בכל קנה מידה.

אלון זנדר 13 באוקטובר 2008

ללא ספק, ובכל זאת – לפי מה ששמעתי, אפילו מצטערים באולד טראפורד שהחוזה לא בוטל, כי יש להם אשרות לשפר במיידי

Comments closed