ההפסד בארסנל

אפשר להתנחם בכל מיני דברים. למשל בכך שעל פי ההתפתחויות במגרש אפשר היה גם לנצח ולא להפסיד. וגם בכך שיונייטד לא הפסיקה לנסות ובטח לא הפסידה בגלל חוסר מאמץ. אבל קבוצות שמתפעלות מכך שהן מגיעות למצבים או שולטות בחלקים גדולים מהמשחק לא משיגות תארים.

הסיבה העיקרית שהפסדנו היא כי ההגנה שלנו רעה. וזה לא קשור לעזרה מהקישור. זה קשור ליכולת הגנתית רעה של שחקני ההגנה. הסיבה השניה שהפסדנו היא שדארן פלטשר לא שותף. אני בטח לא טוען שפלטשר היה משנה את התמונה. אבל לי לפחות יש תחושה שקאריק משחק על מוניטין או על תקווה שיחסור לכושר

*

לעומת זאת יש שני דברים שהם בכל זאת נחמה.

האחד הוא רפאל דה סילבה, אני מאמין שזו הפעם האחרונה  בה לא יפתח משחק גדול בגלל מחשבות על נסיון. השני הוא שזה היה משחק כדורגל נפלא. הטוב ביותר שראיתי מאז הולנדרוסיה באליפות אירופה

ועוד תמונה מאמש
ג'ו קלזגי

115 Comments

שודד 8 בנובמבר 2008

יום קשה מאד, למי שלא שם לב, אז- האליפות מתרחקת ובורחת לנו…
לדעתי, טבז חייב לחזור להרכב ונוויל לספסל –
אבל אין מה לעשות באמת היה משחק טוב וקצב מדהים.

legal alien 8 בנובמבר 2008

פלטשר חייב לפתוח עד שיוכח ההיפך. החולצה שלו וצריך לקחת אותה ממנו ולא הפוך.
שלושה משחקים מול היריבות בצמרת (יש מי שיקרא להן "הגדולות"), נקודה אחת. לא טוב זה לשון המעטה. עכשיו צריך לקום המנהיג שיקח את הקבוצה למעלה. לא ברור לי מי הוא אמור להיות.
אני חושש שלבנות על כך שרוני לא יחמיץ לאורך תקופה זה לא ריאלי. הלואי שאני טועה, אבל יכול להיות שרצף משחקי הכיבושים שלו לפני כחודש היה היוצא מהכלל המעיד על הכלל.

י 8 בנובמבר 2008

באמת משחק גדול, הכי טוב שראיתי העונה. הגול השני של ארסנל היה נהדר אבל אין ספק שניצחנו עם הרבה הרבה מזל.

אוף טופיק – מתי בפעם האחרונה סיימה שחקנית טניס את השנה במקום הראשון מבלי לזכות באף גרנד סלאם?

י 8 בנובמבר 2008

ועוד דבר אחד – בגארדיין בדקו ומצאו שהקבוצה שצוברת הכי הרבה נקודות במשחקים בין 4 הגדולות זוכה בסופו של דבר באליפות.
http://www.guardian.co.uk/football/2008/sep/23/premierleague.manchesterunited

מאיר 8 בנובמבר 2008

הסיבה העיקרית היא שיונייטד פחות טובה מארסנל.
בשלוש השנים האחרונות היא הוציאה מארסנל נקודה או שתיים. העונה אפס, בעונה שעברה אפס.
עצוב שבגלל עקשנות של ונגר הוא מסתפק בבניית הקבוצה הכי טובה, ולא כזו שתיקח אליפות (פעם זה הספיק, היום כבר לא), בגלל עומק סגל והתעקשות לא להיגרר למחירי השוק המטורפים, אבל ימים כאלה מפצים ומזכירים את מה שכתבתי בשורה הראשונה.

שי 8 בנובמבר 2008

במשחק גדול באמת קבוצת הילדים של ונגר לימדה אחר הצהריים את יונייטד פרק בכדורגל.
כבר בעונה שעברה סברתי שההתפעלות מהגנת יונייטד היא מוגזמת.(לא במקרה אף אחד משחקני ההגנה לא מועמד לתואר שחקן השנה מה שלכאורה היה מתבקש אילו אכן היה מדובר בהגנה הטובה באירופה)
הגנה אינה נבחנת במספר השערים שהיא סופגת אלא במספר המצבים שהיא מאפשרת לקבוצות היריבות.
בעונה שעברה יונייטד סיימה משחקים ללא ספיגה רק כתוצאה ממזל ומהחמצות של היריבות.בכמה משחקים זה היה ואן דר סאר שהיה אחראי למניעת הספיגה וזה כמובן תפקידו אבל ניכר היה גם בעונה שעברה שיש ליונייטד בעיה במשחק ההגנה ובדגש על הסיוע ההגנתי של צמד השחקנים במרכז הקישור.
42 השערים של רונאלדו הצליחו להסתיר את מה שמתגלה העונה מדי משחק – ליונייטד יש בור גדול במרכז הקישור וכלל לא משנה מה הציוות שפרגי מחליט עליו.כל השחקנים שמתופקדים במרכז הקישור הם שחקנים בינוניים שלא מתאימים לרמות שאליהן יונייטד שואפת,רובם אילתורים עם שחקנים שזה איננו תפקידם הטבעי והם גם הגורם למשחק ההגנה הלקוי.החבורה הזו של גיגס,אנדרסון,קאריק,פלטשר,אושיי והארגריבס נעדרת עוצמה אמיתית,נעדרת תחכום,נעדרת יכולת ניהול משחק תחת לחץ,ולמעט גיגס נעדרת יכולת הצטרפות למשחק ההתקפה.
אשרי האנשים שעדיין מאמינים שמאנדרסון יצא משהו.משחק ההגנה שלו דל ובעיטות הבלון שהוא מייצר מביכות.יש אפשרות שהוא יסיים את הקריירה ביונייטד ללא שער.
ההחלטה לפתוח עם פארק העמלני ולא עם נאני המתוחכם ביטאה הרמת ידיים של פרגי וחוסר אמונה ביכולות הקישור שלו להתגבר על הקישור המצויין של ארסנל בכדורגל נטו.
אם פרגי לא יתעורר ולא יביא בינואר קשר אחורי אמיתי – יונייטד תמשיך להיות כפי שהיא היום קבוצה של הגנה והתקפה וללא שום דבר משמעותי באמצע.
הגימיק במרכז הקישור של יונייטד מיצא את עצמו.
לא הבנתי מה עבר לפרגי בראש כאשר הוא החליט להציב את נוויל מול המהירות של נאסרי ווולקוט.אפשר לשער שהמשחק האומלל של נוויל הוא ציון דרך משמעותי משום שהחל מהיום נוויל הופך להיות האופציה הרביעית לתפקיד המגן אחרי דה סילבה המרענן הרישמי של יונייטד בעונה הזו ואחרי בראון ואושיי.
אני תוהה מדוע פרגי מעולם לא הצליח להקנות ליונייטד בכל שלל ההרכבים שהיו לו במהלך השנים את יכולת הנעת הכדור שהתקיימה וממשיכה להתקיים בכל הההרכבים של ונגר (וגם כמובן בכל הקבוצות הגדולות של בארסה וריאל מדריד ומילאן ויובה כאשר הקבוצות הללו בשיאן).ברור לחלוטין שאילו ונגר היה מאמן את הסגל הנוכחי של יונייטד הוא היה מביא את הקבוצה לרמת הנעת כדור גבוהה ומרהיבה.מדוע פרגי מעולם לא הצליח לעשות זאת ?
עד מתי רונאלדו ימשיך לבעוט את בעיטות העונשין כאשר אחוזי עקיפת החומה שלו שואפים לאפס ?

רונן דורפן 8 בנובמבר 2008

מאיר בעיה עובדתית קטנטנה. בשנה שעברה יונייטד שיחקה שלוש פעמים עם ארסנל – ניצחה 0-4 בגביע, 2-1 בבית, ורק באמירויות היה תיקו.
התשובה לתהייה שלך, האמיתית, היא שוונגר מתרכז בהנעת כדור כחזות הכל. פרגי עובד על הרבה יותר אספקטים של המשחק. הנעת כדור היא לא מטרה אצלו.

דותן 8 בנובמבר 2008

רונן זו התקופה שאני הכי נהנה לקרוא את הכתוב פה – שלושה משחקים מול הגדולות ונקודה אחת בלבד – ברוח התקופה ההיתי אומר….

CHANGE CAN HAPPEN – YES WE CAN

איל 8 בנובמבר 2008

מאיר – הכל תקין בתחום הזכרון ? בשנה שעברה יונייטד היתה רחוקה דקה אחת מנצחון חוץ באמירויות, דבר שהיה משלים 3 נצחונות גדולים על ארסנל בעונה אחת (זוכר את הבננה של הרגריבס, ואת ה- 0:4 בגביע ?).
שי – לא צריך לשחוט את פרגי אחרי כל הפסד, הבחור הצעיר הביא 10 אליפויות. הנעת הכדור של יונייטד מרהיבה ויוצרת המון מצבים – לארסנל היה יותר מזל היום בניצול המצבים.
רונן – בדיוק מה שחשבתי בסיום – פלטשר הוא השחקן שלנו למשחקים גדולים. מה שכן היה קצת עצוב לראות את גארי.

יוסי מזרחי 8 בנובמבר 2008

אפשר להתנחם בכל מיני נקודות ולהתעלם מהמציאות,וזו, אכזרית.בעונה הקודמת לקחנו אליםות במשחקים מול ה"גדולות", עד עבשיו המצב הפוך ולא במקרה.
אפשר להניח רק שההגנה חלשה כפי שרונן טוען ואפשר גם לראות את החור הגדול בקישור ההגנתי(וכל מילה טובה ככל שתהיה על פלטשר שהיה היום פצוע, נכונה ובמקום)-שם חסר לנו קשר "רוצח" (בלי לשכוח שזה כדורגל ולא מלחמה).קאריק הוא בחורה נחמדה, להערכתי בגדר אפיזודה שתלך ותעלם, ומוטב לו לסר אלכס, שיתעורר אחרת יהיה מאוחר.

פרשת טבז, אם תיגמר רע,תיזכר ככתם על שיקול הדעת של פרגוסון,הסיפור על ברבטוב והתרומה העתידית שלו ,יעמוד מול טבז ותרומתו המוכחת. מקבוצה מסחררת בלי"חלוץ מרכזי" הפכנו לקבוצה מסודרת עם חלוץ מרכזי.
נא להשוות תוצאות.

יואב תל אביב 8 בנובמבר 2008

רונן-נראה לי שכדאי לאפסן את החולצות הכחולות..וגם את נוויל..אה וגם את קאריק..ואת אנדרסון..ואת פארק..אה וגם את וידיץ'..וזהו..אה,ואולי גם את רוני…

ajr 8 בנובמבר 2008

אכן שבת קשה
החילופים היו קצת מאוחרים,רפאל הייה צריך להחליף במצית את נוויל וטבז הייה צריך להכנס בדקה ה -60
לצערנו נצטרך לעבור הר גבוה בשביל אליפות

ליס 8 בנובמבר 2008

משחק שאותי אישית תיסכל מאוד.
בתחילת המשחק הם שיחקו יפה מאוד וייצרו הרבה הזדמנויות, רק חבל שלא ניצלו אותם כמו ארסנל.

אני לא מסכים עם מה שאמרת על קאריק. הוא השחקן אחד המוכשרים בקבוצה לפי דעתי והוא צריך לפתוח בכל משחק.
המשחק הזה אולי באמת לא היה מזהיר מבחינתו, אבל ברוב המשחקים הוא דואג לנהל את האמצע ועושה עבודה מעולה.
פלטשר לא צריך לפתוח במקומו.

שרבל 8 בנובמבר 2008

אני כאוהד שרוף של יונייטד מאוד מדדאיג אותי העניין שלא מצליחים השנה מול הגדולות. אני חושב שליונייטד חסרה אש והתלהבות במשחק שלה אני מרגיש שיונייטד משחקים בזלזול כזה ואני לא יודע למה פרגי לא נותן להם על הראש כבר. לגבי הקישור יש לנו באמת בעייה רצינית ופלטשר הוא באנקר של פרגי חייב להיות כאשר הרגו המציון לא ידוע מה מצבו, סקולס פצוע, קאריק אני כבר לא מחזיק ממנו כלל ואנדרסון עוד לא איבדתי בו אמון.בקשר להתקפה אני אוהב ברבבטוב אבל אני מעדיף טבס הלוחם המשקיען ולא ברבטוב האדיש שכל הזמן עומד ומחכה לכדורים חברים משחקים כאלה חייבים לוחמים אם יש אש ומלחמה אין סיבה שלא ננצח. מקווה שהמצב יישתפר
WE WILL NEVER DIE

קורא 8 בנובמבר 2008

לדעתי זה היה בעיקר ביש מזל, היו החטאות מסמרות שיער גם של רונאלדו וגם של רוני. ובסך הכל הפער מצ'לסי וליברפול הוא חמש נקודות אם סופרים את המשחק החסר. בקיצור, העונה עדיין לא גמורה, אבל צריך להתחיל לשנס רגליים.

יואב 8 בנובמבר 2008

מילת המפתח בהקשר של יונייטד, היא רשלנות. התקפית והגנתית. המון ביזבוז של כדורי רוחב ומין תחושה שהגול יבוא מתישהוא. כושר אישי לא טוב של הבלמים, שחסרים עוד חצי מטר של נחישות ורצון(באוויר וביבשה). אולי זה אפילו קצת צפוי לאחר שנתיים נפלאות. יונייטד מניעה כדור כבר חמש עשרה שנה, ברמה הגבוהה ביותר, בכל סוגי ההרכבים. אולי רק ברצלונה ויונייטד יכולות להחזיק פוזשן יותר גדול מארסנל בביתה(כמו שקרה היום).יונייטד היתה רשלנית בהתקפה מול אברטון, סלטיק והיום.בשנה שעברה, זה היה נגמר בשלושה ניצחונות.יש זמן לתקן ויש מי שיתקן….
היה משחק נהדר.אם להפסיד, אז ככה…

יואב תל אביב 8 בנובמבר 2008

יואב-אני עדיין חושב שקשר אחורי ברמה גבוהה באמת היה מסדר קצת את העניינים,מוריד לחץ מהבלמים,מפעיל את האגפים,משחרר את רונאלדו,בקיצור תפקיד כל כך חשוב בכדורגל לא מקבל ביטוי ראוי בקבוצה כמו יונייטד..לא מתאים.
ובינתיים באנפילד רובי קין נותן בראש..

גיל, מזימבבואה 8 בנובמבר 2008

בתור אדום שרוף כאב לי הלב לראות איך יותר יוניטד הפסידו מאשר ארסנל ניצחו. ההחמצות של רוני ורונאלדו(על אף שהיה הכי מסוכן על המגרש) זה חוסר אחריות מדרגה ראשונה. אל תאשימו את ההגנה, בתחילת המחצית השנייה ארסנל החזיקו בכדור 2 דקות רצוף והבקיעו. אני מאד אוהב את פארק אבל היו חייבים להכניס מייד אחרי השני של ארסנל מישהוא לצד שמאל. כל ההתקפות של יוניטד היו מימין ושם 4 שחקנים מארסנל סגרו את רונאלדו. רונן צודק 100% בקשר לפלטשר, אבל מה לעשות שסלטיק שברו אותו.

יואב 8 בנובמבר 2008

כל מי שנמצא ברוטצית הקשרים של יונייטד, הוא ראוי לדעתי.התארים בשנתיים האחרונות אף מאשרים את זה. גם כמות יצירת המצבים היא מספקת…
מסכים עם עניין החילופים הקצת מאוחרים, בטח במקרה טבז.הייתי מוציא את פארק(למרות שהיה לא רע היום) ושולח לשם את רוני או טבז. כאשר אתה בפיגור שתיים והזמן אוזל, אני מעדיף על המגרש כמה שיותר שחקנים התקפיים.

אביעד 8 בנובמבר 2008

אפשר למצוא הרבה סיבות למה שקורה השנה ליונייטד במשחקים גדולים, חלקן נסיבות (משחקי חוץ, פציעות), חלקן סיבות (היעדר רעב, החמצות), אבל המציאות היא שמנצ'סטר עלתה השנה לחמישה משחקים גדולים (בליגה צ'לסי, ארסנל, ליברפול ובאירופה ויאריאל וסלטיק בחוץ) ויצאה עם 3 תוצאות תיקו ו-2 הפסדים. בהחלט לא מאזן מספיק טוב, בטח שלא לאלופת אנגליה ואירופה המכהנת.
ההגנה שלנו בשנה שעברה בהחלט לא הייתה בלוף, אבל השנה מתפקדת פחות טוב, אותו דבר ניתן לומר גם על הקישור וההתקפה.
יש כאן ביקורת אדירה על מרכז השדה של היונייטד שמתעלמת מכך שמתוך 5 הקשרים המרכזיים של היונייטד, 3 סבלו וסובלים מפציעות ארוכות טווח (סקולס והארגריבס בחוץ, קאריק חזר לפני שבוע אחרי חודשיים בחוץ), הרביעי לא עשה הכנה ראויה לעונה (אנדרסון – הוא בילה את קדם העונה בביג'ינג) והקשר היחידי שלנו שמתפקד העונה כראוי הוא זה שלא סבל מפציעה ארוכה ועשה הכנה נכונה לעונה (פלטשר – האירוניה היא שדווקא היום הוא לא שותף בגלל פציעה). גיגס הוא שינוי מאולץ ובגילו בטח שלא יכול לסחוב את הקישור לבד. אנדרסון וקאריק עוד ייכנסו לכושר, פלטשר יחזור, סקולס יחזור ומרכז המגרש שלנו ייראה אחרת. הסיבה היחידה להביא קשר אחורי גרזן בינואר (ואם כן יש רק שם אחד – מיגל ולוסו מספורטינג ליסבון) היא רק אם הארגריבס ייעדר לעוד זמן רב.
בסופו של יום, פער של 8 נקודות מליברפול/צ'לסי (שתיאורטית הוא 5 כי יש לנו משחק חסר), במיוחד לאור הלוח הקשה שלנו הוא לא סיבה להילחץ, אבל מנצ'סטר זקוקה לניצחון משכנע במשחק גדול, כי כרגע זה לא זה.

אור 8 בנובמבר 2008

קשר גרזן יתן למנצסטר מימד אחר לגמרי.
סטייל השינוי מטבז לברבאטוב.
יהיה מוזר אבל אולי צריך.
נחכה ונראה..
שאלת תם – אני לא ממש מוצא אצל ארסנל גרזן, אתם כן?
בטח לא מישהו ברמה של אסיין,גאטוסו או אפילו טורה א ודיארה.

שודד 8 בנובמבר 2008

אביעד, מה יהיה עם התירוצים האלו…? פציעות זה חלק מהסיפור.
בדיוק סיימתי עכשיו שיחה עם אחי(אוהד של ארסנל). והוא אומר לי ככה:
"תגידו תודה כי עם אדביור ודה-סילבה משחקים היום – אתם חוטפים תבוסה ".

יואב תל אביב 8 בנובמבר 2008

אור-יש את פברגאס,לא גרזן אבל מוביל כרגע את ארסנל עם ארבעה צהובים,אבל עזוב את ארסנל זה סרט אחר לגמרי מבחינת סגנון משחק

Yair 8 בנובמבר 2008

בהחלט לא היום שלנו, יכול להיות שגם לא השנה, לא בדקתי מתמטית, אבל עדיין יכול להיות גם שכן, מה שבטוח משחק נהדר, או זה לפחות מה שהייתי חושב אם לא הייתי אוהד את הקבוצה שהפסידה.

אני דווקא כן חושב שלקישור ההגנתי שלנו (או ההעדר שלו) היה חלק גדול מאוד בשני הגולים.

בקשר לוונגר, יורדים עליו פה די הרבה, ואל תבינו אותי לא נכון, כל המרבה הרי זה משובח, אבל היום אני חושב שראינו את מה שעושה אותו לכזה מאמן גדול/מיוחד. כל קבוצה של ארסנל שהוא מעלה לשחק, לא משנה כמה שחקנים חסרים לו, משחקת את הכדורגל של ארסנל, ומשחקת אותו טוב, כבר ראיתי את ארסנל מבריקה הרבה יותר נגדינו, אבל גם היום הם שיחקו נהדר כקבוצה. חוץ מזה, רק לי נראה הרבה פעמים נראה כאילו הם תוקפים על סקטים?

אביעד 8 בנובמבר 2008

שודד, ואולי אם אדבאיור ודה סילבה משחקים אז ארסנל סופגים תבוסה? ייתכן מאוד שההרכב החסר דירבן את ארסנל להילחם עוד יותר?
בכל מקרה, לא "תירצתי" שום דבר. כל מה שאמרתי היה שעם כל הסיבות והנסיבות, המאזן של מנצ'סטר העונה במשחקים גדולים הוא לא מספיק טוב.
אור, לא מצאת אצל ארסנל גרזן כי אין להם, זו אחת הסיבות (רק אחת) שעל אף הניצחון היום, הם במצב הכי גרוע מבין כל 4 הגדולות. 6 נק' מהפסגה, ללא משחק חסר ועם לוח המשחקים הכי קל מבין ה-4 עד היום. הם בהחלט יכולים למצוא עצמם בפיגור דו ספרתי מהמקום הראשון עוד לפני חג המולד.

עופר 8 בנובמבר 2008

אני שוב, לא מצליח להבין את ההיסטריה שאוחזת באוהדי מנצ'סטר כל אימת הפסד.
היום במקרה צפיתי במשחק (אין בביתי את צ'רלטון) וחוץ מזה שהיה משחק מצויין, הכמויות החמצות של שתי הקבוצות היו מטורפות. היה משחק שקול מאד, וגם שחקני ההגנה של ארסנל – שוונגר אסר עליהם כנראה להרחיק לחוץ (מה שכמעט גרם לכמה גולים) לא היו כל כך טובים היום. כן, אני מסכים שאם ארסנל היו משחקים עם הרכב מלא, אדבאיור היה כנראה מבקיע חלק מהגולים שהשאר החמיצו, אבל יום החמצות כזה של יונייטד לא מגיע כל הזמן. בסך הכל זה היה משחק של 5-4 לארסנל, והיה משחק מצויין, ובתור אוהד ארסנל אני מאד מרוצה היום, אבל מכאן ועד האליפות המתרחקת – אני חושב שהמרחק גדול.

אמיר 8 בנובמבר 2008

מישהו:
1.חושב שנוויל שווה הרכב ראשון עם כל האהבה והכבוד אליו..?
2.מבין למה פרגי מייבש את וסלי ששנה שעברה שיחק יחד עם ריו הכי הרבה משחקים..?
3.ראה את האם דימיטאר הגיע אחה"צ לאמירויות..?
4.מאמין שנזכה לראות שער בעשור הנוכחי מאנדרסון..?
5.מבין למה ויין רוני אמור להיות עצבני כבר אחרי 15 דקות..?
6.מאמין שקאריק ןאנדרסון זה קישור שיכול לסחוב אותנו לאליפות ולשלבים האחרונים בצמפיונס..?
7.יודע מה עובר על ריו בחודש האחרון..?

מישהו מאמין שיהיה תואר כלשהו השנה???????????????????????????????

Yair 8 בנובמבר 2008

עופר אתה פשוט צודק, אבל הרבה יותר קל להגיד את זה אחרי שניצחת מאשר אחרי הפסד, לפעמים צריך להוציא את התגובות מותן (יש ביטוי בעברית ל knee jerk reaction?) איפה שהוא…

אם מישהו רוצה להתאושש מהפסד במשחק כזה דרך אגב, הוא מוזמן לצפות בכדורגל ישראלי, נסעתי למשחק של מכבי בפ"ת מיד עם תום המשחק באמירויות, ואני מעריך את ההפסד הזה הרבה יותר.
חוצמזה שלצפות באבי נימני עומד על הקוים כמאמן מכבי ת"א אחרי כלכך הרבה שנים של הערצה וסגידה וכו' זאת חוויה.
הייתי שם מצלמה ביציע של מכבי בכל משחק מהיום ועד היום (שלצערנו כנראה יגיע) שבו יתחילו לקלל אותו, יכול להיות מסמך מרתק.

lazybones 8 בנובמבר 2008

אני רק רוצה להזכיר לכולם שלפני 10 או 11 שנים פרגוסון העלה הרכבים עם שחקנים קצת אלמוניים, צעירים, כאלו שנראו שלא מתאימים ושנתיים אחר כך אותם השחקנים זכו באליפות אירופה האחרונה של המילניום, ואם אתם שואלים אותי גם קאריק וגם פלטשר טובים יותר מניקי באט ששיחק באותה התקופה.

פראליה 8 בנובמבר 2008

זה שהפסדתם זה "בגלל ההגנה" ? שני הגולים לא היו גולים של הגנה…
"אפשר היה לנצח או להפסיד" זה נכון בערך ל- 80% ממשחקי הכדורגל אבל בטח שלא למשחק היום, הייתם ראויים להפסד ובשום פנים ואופן לא לתיקו, ניצחון??
"וונגר מתרכז בהנעת כדור" – זה כבר נובע בחוסר הבנה בסיסית בכדורגל. שיהיה בהצלחה בהמשך העונה.

רונן דורפן 9 בנובמבר 2008

פראליה- יונייטד יכולה הייתה לנצח. היא החמיצה שני שערים בטוחים לפני שספגה את השער הראשון. שער כזה היה משנה את התמונה. היא גם הובילה בבעיטות למסגרת ובעיטות בכלל – אבל זה אולי נובע מכך שהיא פיגרה. שלא תבין מכך שארסנל לא ראויה לניצחון. היא ראויה. אבל היו במשחק 40 בעיטות לשער. שתי הקבוצות היו יכולות לנצח ולא היו יכולות להתלונן בגלל הפסד. השער הראשון היה הגנה בעיני – ובאופן כללי היינו חשופים מאור.

אמיר – אני מאמין שיש סיכוי טוב לזכות בתואר השנה. אני לא יריבה ברמה של צ'לסי בתקופת מוריניו או ארסנל בתקופת ויירה שמשדרת שאי אפשר לעבור אותה. יונייטד גם לא בבעיית מוטיבציה.

עופר – אני חושב שוולקוט ובטנדר היו טובים מאד ואולי מוסר העבודה שלהם הועיל יותר מואן פרסי או אבדאיור. בסך הכל שיחקתם יותר פרגמטי מבעבר ולא ניסיתם להשתלט על המשחק מתחילתו. אני חושב שבאופן נדיר ארסנל לא הובילה בזמן אחזקת כדור.

Yair 9 בנובמבר 2008

רונן על השער השני אין מה לדבר, אבל גם בראשון הכדור ננגח ע"י ההגנה לקצה הרחבה שם נאסרי חיכה לבד, בלי אף אחד שיפריע לו לבעוט את הכדור חזרה למסגרת.
בכלל, ארסנל שיחקה על הגבהות בשביל בנדטנר רוב המשחק וכשההגנה הצליחה לההרחיק את הכדור לא היה אף אחד על סף הרחבה כדי לאסוף ולצאת להתקפה/להרחיק, פעם אחר פעם ארסנל הגיע לריבאונד לפנינו, זה זעק לשמיים.

rd17 9 בנובמבר 2008

שכמעט כל ההרכב הראשון שלנו במשחק באופן יחסי לא טוב קשה מאד לנצח ככה באמרויות.
רונן אתה מתיחס לצ'לסקי ולצרפתים אבל שכחת את היריבה ממרססייד שכרגע מובילה את הטבלה, אני נוטה לזלזל בליברפול מדי שנה, הפעם זה נראה קצת יותר רציני.

נקודה שאני מופתע שאתה לא מתיחס אליה יותר בגדול זה קאריק שפשוט לא שווה כלום במשחקים גדולים, מול קבוצות טופ לקאריק אין מקום ב-11, אנדרסון חייב קשר יעיל לידו או שחקן בכושר מפלתי (רונאלדו או רוני או ברבה או טבז) של הבקעת שערים

אמיר 9 בנובמבר 2008

רונן,
צודק לגביי היריבות,עדיין אף אחת מכל ארבע הגדולות לא מצליחה לשכנע שהנה אני עושה אליפות!
לאור עובדה זו זה שוב נראה שהכול פתוח ויתנקז ויסתיים בשני המחזורים האחרונים של העונה.
תענה בבקשה על שאלתי בסעיף 6 בתגובה הקודמת,איך אתה רואה את הקישור של היונייטד לאור
העובדה שלא ברור כיצד סקולסי יחזור בגילו מהפציעה,הארגריבס עושה קולות של לואיס
סאהה החדש וכך נשארנו עם קאריק,אנדרסון,דארן,פארק,נאני,זה הקישור שישא בנטל..?
כמו כן מה דעתך על טבז,הוא חלוד לגמרי ונראה כמי שאינו מסתגל ויכול להביא שינוי כשחקן ספסל.

פראליה 9 בנובמבר 2008

בטח שיונייטד היתה יכולה לנצח, בדיוק כמו שכל קבוצה שיש לה מצב אחד רציני למסגרת בלי שהיא עושה הרבה התקפה יכולה ובטח ובטח כאשר שתי קבוצות שעושות הכל כדי לתת גול, נפגשות.

אבל כשאתה אומר "היתה יכולה לנצח" אין כן שום קביעה שחורגת עובדתית ממה שקורה ברב משחקי הכדורגל, בטח ב"פרמייר-ליג".

הכדורגל הוא גם המשחק שהכי פחות מקיים את ההתאמה שבין השורה הסטטיסטית לשורה התחתונה כך שבחינת סיכום הבעיטות לשער, כל עוד לא מדובר בפער מולחט, מיותרת בעיניי, לפחות כמו נתנוני ה-"possesion".

מסקרן אותי לדעת, למה אתה חושב שהראשון היה "גול של הגנה" ?

שודד 9 בנובמבר 2008

חברים,
לא יודע מה איתכם. אבל הדבר שהכי בולט לעין ומעצבן אותי, הוא שמאז ההגעה של ברבטוב- איבדנו לגמרי את משחק הלחץ הקטלני(טבז+רוני)בחלק ההתקפי.
פיתאום שחקני הגנה בינונים, שבדרך כלל עושים טעויות תחת לחץ. שחקנים שרק שלשום שיחררנו מהקבוצה בגלל עודף מגינים, הופכים להיות בלתי חדירים.

רונן דורפן 9 בנובמבר 2008

פראליה – נתנו לנאסרי את החצי שניה שלא היו נותנים לפני שנה. זו לא טעות – סתם טיפה פחות אינטנסיביות. וברוב משחקי הפרמייר ליג של יונייטד פער המצבים הוא בברור לטובתה. היום זה היה שווה פחות או יותר – ואפילו יתרון עד השער הראשון. שזה כמובן קריטי.

יואב 9 בנובמבר 2008

קאריק נותן שנתיים נהדרות. מוזר לחשוב שהוא לא יכול לשחק מול קבוצות טופ. רק לפני חצי שנה, הוא סיים מאה עשרים דקות בגמר הצ'מפיונס(והיה טוב).

אביעד 9 בנובמבר 2008

קאריק סיים היום את המשחק השלם השלישי שלו השנה. איך בדיוק הוא לא שחקן למשחקים גדולים אם השנה הוא לא שיחק בהם בגלל פציעה?

פראליה 9 בנובמבר 2008

אבל… "החצי שניה שלא היינו נותנים" –
א. לא אומר שזו לטעות של הגנה. טעות של הגנה היא סגירה לא נכונה, הרחקה לא נכונה, "חור" או חוסר תיאום בין חלקי ההגנה.

ב. אתה בטוח שבשנה שעברה, סטטיסטית ובהתאמה, נתתם פחות "חצי שניה" מהעונה?

אני בטוח שאתה, כמוני, כאוהד ה"גדולות וההתקפיות" רוצה, שפער המצבים יקבע, או לפחות 'ישקף', אבל מה יגידו אוהדי ה'שאר' ומה יגידו כלל אוהדי הכדורגל. בהסתכלות לטווח-ארוך, טוב שלא כך.

רונן דורפן 9 בנובמבר 2008

פראליה – הבעיה בכדורגל היא לא הגדולות וההתקפיות או הקטנות והפרגמטיות. הבעייה היא הגדולות וההגנתיות. המשחק היום לא היווה שום בעיה לכדורגל או לקבוצות ששיחקו בו. מלבד למאזן הנקודות של יונייטד.

אביאל 9 בנובמבר 2008

בהחלט המשחק הטוב של השנה, בעיקר מבחינת הקצב…

אם נוויל לא היה נוגע בכדור בגול הראשון סביר להניח שזה היה פוגע באחד השחקנים בדרך או נעצר אצל ואן דר סאר שזינק לכיוון, אבל אין הרבה מה לעשות במצבים כאלה.

אם רפאל ימשיך ככה אני חושב שהוא הולך להיות המגן הקבוע ל15 שנה הבאות של מנצ'סטר, אולי יהיה זה שישבור את השיא של גיגס שנשבר לא מזמן ? :)

פראליה 9 בנובמבר 2008

"הגדולות וההגנתיות" = אם זה לא היה רמז דק, אני חושש שהגענו להסכמה.

Yair 9 בנובמבר 2008

רפאל מגלה אופי ואומץ נפלאים, שלא לדבר על יכולת התקפית לא רעה בכלל, אבל בכל מה שקשור להגנה יש לו עוד מה ללמוד לפני יהפוך למגן הימני הקבוע.

לון 9 בנובמבר 2008

לפני הכל זה היה משחק כדורגל משובח. וליתר דיוק כדורגל אנגלי משובח.
בעיניי זו דוגמה מצויינת איך הרוח המקומית משפיעה על שחקנים מכל העולם שמגיעים לפרמייר ליג. קצב כזה אין באף ליגה.

ההגנה היא שהביאה לנו את האליפות וליגת האלופות בשנה שעברה. ואכן השנה היא פחות טובה. זה בעיקר בולט בהגבהות. לפני שנה כל הגבהה היתה מסתיימת בראש של פרדיננד או וידיץ'. ארסנל הגביה וסיכנה את השער שוב ושוב.

גם ואן דר סאר לא במיטבו כרגע. האיגרוף שלו לשחקן ארסנל ברחבה ביב איום. רק במזל זה לא הסתיים בשער.

הקישור המרכזי שלו בעייתי השנה. ההגנתי וההתקפי כאחד. למעט משחקים בודדים שגיגס נתן משחק טוב בחלק ההתקפי.

בסיום המשחק רונאלדו בחר לשחק במרכז ולא באגפים. זה סימן רע מאוד בעיניי. היתה צפיפות יתר במרכז ודלילות באגף ימין. אם זה יימשך זו מתכונת שלילית.

נקודה מתשע זה רע, אבל השאלה המשמעותית בעיניי היא באיזה פער מהמקום הראשון נהיה לפני משחקי חג המולד.
פער גדול מידי יהיה קשה מאוד למחוק. פער סביר של חמש עד שבע נקודות והכל פתוח.

ואני חוזר על המלצתי: ב-ר-צ-ל-ו-נ-ה !! פשוט תענוג צרוף.
בכלל, עושה רושם שהליגה הספרדית וליגת האלופות הכי הושפעו מהיורו ויש בהן המון שערים וכדורגל התקפי ושמח.

YB 9 בנובמבר 2008

אם אני אוהד ארסנל (ואני סוג של), הייתי די מודאג מהמשחק היום. לארסנל אין כמעט קישור הגנתי (דיאבי לא רע כשחקן הגנה, אבל לססק אין כמעט איכויות דפנסיביות)וגם שחקני ההגנה שלה הרבה יותר מצטיינים במשחק ההתקפה. נכון שארנסל מייצרת הרבה מאד מצבים (עם אדבאיור היום במקום בנטנר, היא כנראה הייתה כובשת עוד צמד) אבל הדרך היחידה שלה לנצח תהיה לכבוש יותר משני שערים. ההגנה עד כדי כך מדאיגה.
לגבי יונייטד, אני חושב שהיא שיחקה לא רע בכלל, אבל זה לא ייאמן עד כמה רונאדלו יותר חלש העונה בהשוואה לשתי העונות האחרונות, ועד כמה קאריק, פארק ואפילו אנדרסון לא מספיק אפקטיביים במרכז השדה (אני מסכים עם דורפן שרוצה את פלטשר).
אני חושב שוויין רוני יתאפס על עצמו בקרוב אבל עדיין טוען את מה שטענתי בתחילת העונה: ברבאטוב לא מתאים ליונייטד. הוא ייתן גולים וינפק רגעי קסם אבל האופי, העצלנות, והפאסיביות היחסית- לא תואמים את האתוס. כמובן שגם המצב עם טבז מדאיג.
אגב, מדוע ווס בראון לא שיחק היום? (השעייה, פציעה, או החלטה). אני, בניגוד לרבים, דווקא חושב שהוא אחד האנ-סנג הירוז של היונייטד בשנה האחרונה. אולי אני קצת מגזים, אבל אני באמת מעריך אותו. מיותר לציין שרפאל נראה טוב מאד. אבל אסור להתלהב מהר מדי, גם אנדרסון נראה בחודשים הראשונים ביונייטד כמו קשר שיכול להיות אחד משלושת הטובים בעולם, וכיום הוא נראה לא אפקטיבי. גם מאוואן הארגריבס דורפן מאד התלהב בעונה שעברה וכיום כותבים על זה שפרגוסון חושב למכור אותו. גם נאני נראה כמו סופרסטאר בהכנה והיום הוא כמעט לא רואה דשא (לא ממש מובן למה). אני חושב שפרגוסון מרגיש שהוא חייב להצדיק את רכישת ברבאטוב ולכן הוא נותן לו יותר מדי קרדיט. אני מאמין בלתת קרדיט לשחקנים חדשים ומוכשרים, אבל לא על חשבון טבז, שנתן לכם עונה מושלמת, ונאני, שחייב להשתפשף ולהתקדם. בקיצור, החזירות שבהבאת ברבאטוב, העקשנות המיותרת על הישארותו של רונאדלו (לא יעזור, הבן אדם מאד לא רצה לשחק אצלכם, ואתם התעקשתם), השחיקה בכושרו של ואן דר סאר, ואולי גם ההיעדרות הארוכה של סקולס- כל אלו, ככל הנראה, יגרמו לכך שאוהדי יונייטד יתאכזבו מאד השנה.

(מצטער על שגיאות הכתיב וטעויות הניסוח, אם יש. אבל באמת שאין לי כוח לעבור על כל מה שכתבתי, ולתקן. לילה טוב)

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 9 בנובמבר 2008

קצת מרגיזים אותי המגיבים שתמהו למה פלטשר ובראון לא שיחקו אתמול. אחד המגיבים התייחס לפלטשר( "סלטיק שברו אותו") האמת היא ששניהם פצועים ולכן לא שיחקו נגד סלטיק כלל ולא היו בסגל גם אתמול.לא צריך להיות פרשן בשביל להבין את זה צריך רק להסתכל על רשימת 7 המחליפים…
אני עם רונן, הבעיה היא בהגנה. למה ? או שבאמת החסרון של בראון דורש מפרדיננד ווידיץ' לחפות עליו והם יותר חדירים (אני לא בטוח שאני מסכים כי נגד אברטון בראון שיחק וההגנה הייתה גרועה וחדירה) או שפשוא פרדיננד ווידיץ' בעונה פחות טובה.
רפאל דה סילבה כמובן מוצא חן בעיני , אבל הוא עדיין "משקל נוצה" ואני מציע לדבוק בבראון בהנחה שהוא כשיר ולהכניס את דה סילבה ב20 הדקות האחרונות(הלינק שלו עם רונאלדו מוסיף מידד נוסף למשחק ההתקפה)
יש לפרגי בעיה קשה עם בארבטוב, רוני וטבז.
טבז נדחק החוצה ממהרכב ונוצרה סיטואציה בעייתית. הוא לא בכושר- בשביל להכנס לכושר הוא צריך לשחק כמה משחקים רצוף- זה לא קורה – הוא ממשיך להראות חלוד…טבז צריך לשחק על מנת לחזור לעצמו.כרגע הוא מחזיק יותר מידי בכדור, לא מאיים על השער לא מתחבר לרונאלדו או לבארבטוב ובקיצור לקחנו שחקן שבשנה שעברה היה חד כתער וייבשנו אותו לחלוטין.על מנת להחזיר אותו לעינינים הוא צריך ךחזור לשחק בתפקיד שלו (שחקן מאחורי החלוץ) ולא בחוד יחד עם גיגס מאחוריו (כמו נגד סלטיק)
העניין הוא על חשבון מי ? אם ע"ח בארבטוב אז זה אומר שרוני ישחק בחוד וטבז מאחוריו ואז התוצאה היא שרוני משוחק אאוט אוף פוזישן ועם לצד בארבטוב אז כרגע נראה שהשילוב ביניהם לא טוב והם לא ממש מתחברים אני לא זוכר דאבל פאס אחד ששני השחקנים האלו החליפו ביניהם . לעומת זאת, רוני ובארבטוב שיחקו טוב ביחד (לא אתמול)
לא יודע איך הוא יפתור את זה… על פניו המצב נראה לי לא פתיר ואלא עם כן תהיה איזה פציעה שתשנה את המצב נראה לי שזה יהיה הסוף של טבז ביונייטד.

אנדרסון בסדר גמור לא יודע מה אתם רוצים ממנו(אז מה אם הוא לא מאיים על השער) קאריק צריך כמה משחקים על מנת לכושר וברור שהוא שחקן מצויין.
הארגריבס חסר (הפיזיות שלו)אבל אין מה לעשות הוא פצוע…
רונאלדו היה כרגיל מצויין וכך גם פארק ואברה (במיוחד התקפית)
בסה"כ ליונייטד הגיע לפחות תיקו מהמשחק, אני ממש לא זוכר מתי קבוצה באה לאמיריות וחלקים גדולים של המשחק שלטה בו.
נראה לי שזו לא העונה שלנו…. זו נראית לי עונת מעבר שתכליתה הוא לגרום לפרגי להבין שנוויל וגיגס (רעיון מטופש לשחק איתו באמצע כי אין לו שום יכולת הגנתית) עשו את שלהם והגיע הזמן להמשיך הלאה.

S&M 9 בנובמבר 2008

הבעיה של יונייטד מאוד פשוטה – ברבאטוב ורונאלדו.

בשנה שעברה לא היה חלוץ מרכזי, אז רונאלדו היה מגיע לעמדה הזו וכובש. עם יכולת אישית גבוהה הוא היה מסתיר את המגרעות של הקישור החלש של היונייטד שלא יוצר כלום (ואתם עוד מרשים לעצמכם לזלזל בהנעת הכדור המרהיבה של ארסנל).

השנה, עמדת החלוץ המרכזי מאויישת, הקבוצה אמורה להניע את הכדור לכיוון החלוץ המרכזי, וזה בא על חשבון רונאלדו. וכשהוא מתייאש מחוסר ההצלחה ומנסה לכפות עצמו על המשחק, הוא נכנס לאמצע ויוצר פקק. אין מקום לשניהם שם.

תוסיפו לזה את הירידה הצפויה בכושר של רונאלדו לעומת העונה שעברה, והנה הסיבה למה הם לא מנצחים.

לא הגנה ולא סיפורים. הכל מתחיל ונגמר בתפקוד של רונאלדו. אם הוא יחזור לכושר, ברבאטוב יירד לספסל ובמקומו יעלה פועל/לוחם (טבז), והיונייטד יצליחו. אם הוא לא יחזור לכושר, היונייטד תשתלב איכשהו במקום 3-4.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 9 בנובמבר 2008

בסוף דצמבר יונייטד תשחק ביפן וכנראה שכאשר היא תחזור הפער יהיה כבר גדול מדי

גמל אדום 9 בנובמבר 2008

לייזיבונס. מה אתה מבין?
דרך אגב, אתה יודע שליונברג חתם בסיאטל?

למלמ 9 בנובמבר 2008

ישראליות במיטבה – הפסד אחד שלנו וכל אחד מחליט מי טוב ומי גרוע וצריך ללכת הביתה.
מצד שני הצרפתים נתנו משחק טוב ששונה כל כך מהמהות שלהם שנים האחרונות (35 אחוזי אחזקת כדור ברוב המחצית השניה-בבית!!!) ומיד קובעים שהם פוטנציאל לאליפות או קריאת תיגר למשהו – סליחה כאן בונים ולפעמים זה עובד.
קצת פרופורציות אנשים (חוץ ממך פראליה – אתה יותר שונא יוניטד מאשר אוהד קבוצתך, כמה עצוב), אנחנו לא נראים טוב אבל חזרנו מבורות עמוקים יותר, עונה נפלאה עומדת לפנינו והסטירות האחרונות רק ישפרו וייתקנו את הנדרש.
GLORY GLORY MAN UNITED

ירון 9 בנובמבר 2008

1. כל 'הגדולות' צריכים להגיע אלינו
2. המצב לא טוב אבל אין מה ללחוץ על הכפתור האדום – יש מספיק נקודות בקופה.

3. יש מצב שרפאל ישחק כקשר ימני?

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

שמע דורפן- ככל שאני קורא יותר תגובות,יותר ויותר ברור לי שאתם סוג של מכביסטים בארון.

ויכסלפיש 9 בנובמבר 2008

היה מוזר מאוד לראות את רוני לכוד בקו השמאלי אתמול מול כמה מגינים, בזמן שברבאטוב מחכה במרכז. אגב מלך השערים הזמני של היונייטד הוא רונאלדו עם 6 לפני פלטשר ורוני עם 3 כ"א.

מישהו מוכן להסביר לי לאן הולך הכסף שארסנל מקבלת על הייצוא המאסיבי? הנרי ויירה חלב פלאמיני וכו'. להשבחת הנוער? כיסוי חובות? לכיס של קרונקי ואוסמנוב?

אוף טופיק: תודה לגלעד בלום על הרשימה המאלפת בנוגע לכסף השחור בטניס.

למלמ 9 בנובמבר 2008

יואב התל אביבי – מה זה אומר "מכביסטים בארון"?
ברצינות.

עופר 9 בנובמבר 2008

רונן, אני לא התרשמתי יותר מדי מבנדטנר, הוא היה טוב, אבל אני חושב שחלוץ ברמה של אדבאיור היה חסר אתמול.
בקשר לשליטה מתחילת המשחק, לגמרי נכון, ה10 דקות הראשונות והרצחניות של יונייטד, כולל התקפה מדהימה אחת, היו צריכות להסתיים בגול, וההגנה של ארסנל נראתה מאד לחוצה.
אגב ההגנה של ארסנל, נזכרתי במשחק ההוא שויירה וטוני אדאמס איימו על ואן ניסטלרוי לפני הפנדל. מה שהיה פעם לארסנל, זה באמת את האפקט המפחיד הזה של קבוצה שגם משחקת כדורגל יפה וגם נתמכת בחבורה של שחקנים מפחידים מאחורה. ויירה בזמנו היה קשר אחורי כמו קינו – לא היית רוצה להתעסק איתו. זה דבר שחסר לארסנל מאד.

אוף טופיק – יושב חלוץ ענק כמו קרספו מחוץ לספסל באינטר ואף קבוצה לא מתעניינת בו או קונה אותו? אני לא מבין בכלל מה קורה שם.

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

למלמ-יש איזה טון כללי בתגובות שמזכיר לי את עמיתי המכביסטים,התשוקה לדרוס את הליגה,להשפיל את ה"גדולות" וההיסטריה הקלה כשזה לא קורה..להרבה אוהדי יוניטד יש תאוות ניצחון מטורפת,שלי באופן אישי מוכרת ממקומות אחרים..אני אוהב את זה בכל אופן,כי מכביזם זה אופי שכבר מזמן לא קשור למכבי בהכרח.ולמרות שהוא יכחיש,כשזה נוגע ליוניטד רונן הוא גדול המכביסטים שאני מכיר..

רונן דורפן 9 בנובמבר 2008

ובכן יואב – אני לא מסכים! אבל אני מסכים שזה דורש הסבר – ההבדל בין אהדת יונייטד למכביזם.
הבדל אחד פרטי ואחד כללי:

ההבדל הכללי הוא שיונייטד מייצגת אמנם הישגיות אבל גם דרך מסויימת של משחק. למכביסט אמיתי לא אכפת איך הניצחון או האליפות מושגת. נכון שפה ושם גם יונייטד גורסת ניצחון בהגנה ובונקר, אבל הדרך לאורך השנים קבועה – כדורגל התקפי.

ההבדל הפרטי הוא שיונייטד שגדלתי עליה לא זכתה באליפות מהיום שנולדתי ועד שהגעתי לגיל 25. אז בהחלט לא נכנסתי לעניין ברוח מכביסטית.

יואב 9 בנובמבר 2008

מכביסט, זה אדם שאוהד את מכבי. השאר, זה ספקולציות. גם אדם שלא אוהד מכבי, לא אוהב להפסיד.המשותף לה ולעוד כמה מאות קבוצות בעולם , זה השאיפה והמחוייבות(הדימיונית לעיתים)להישגים.

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

רונן-לגבי ההבדל הכללי,אין הבדל כלל,שימון מתהפך במשרדו כשהוא שומע שלטענתך המכביזם אינו מקדש את המשחק היפה,זה שבאופן פרדוקסלי מי שאחראי על רוב הצלחותינו ב20 השנים האחרונות הוא הכדורגל המכוער והרנדומלי של אברם גרנט,אבל פרט אליו מכבי תמיד הציגה (בשנים מוצלחות) כדורגל שמח והתקפי עפ"י מיטב המסורת של ג'רי בית הלוי.
לגבי ההבדל הפרטי,אין שום קשר בין איך שנכנסת לקבוצה למה שנהיה ממך בדרך,גם אני סבלתי מאפס הישגים מכתה ב' עד הקייץ שלפני הגיוס,אבל כמוך מן הסתם הייתי מודע היטב לעבר המפואר של הקבוצה והתחושה שההסטוריה תשחזר את עצמה ריחפה במח כל הזמן והזינה את מפלצת התארים שטיפחתי במרתפי התודעה,כשהמפלצת הזאת מתחילה לזלול זה באמת כבר לא משנה איך אתה קורא לה,היא תשלוט בך עד יומך האחרון.

Old Timer 9 בנובמבר 2008

I don't see anything problematic with the desire for titles. Generally, every team should aspire to win titles or die trying.
A total commitment to victory is the heart of the sport, I don't see anything wrong with that.

The term, however, took somewhat of a nasty turn when the fans become delusional and and fail to acknoledge the gap between reality and their aspirations and belive that the title is theirs to lose just becuase of the name and the not so recent history.

ManU fans are not Maccabistic in that regard. There is nothing delusional in their belief that ManU is a real contender for the title.

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

old timer-נשאלת השאלה אם כאוהד יוניטד שמורגל במאבק על התואר מדי שנה,היית מקבל סיטואציה שבה אין לך סיכוי מול "הגדולות" האחרות..ואם כן כמה זמן היית מחזיק מעמד בסטטוס המפוקפק הזה,האמן לי שאוהדי מכבי הראשונים להודות שאינם ראויים לתואר בשנים האחרונות,אבל הם לעולם לא יקבלו מצב שמכבי תפתח עונה בלי להכריז מלחמה על כל התארים,בשנים האחרונות העסק הפך למגוחך וחסר אחיזה במציאות אבל זה כבר נושא לדיון שייקרא "מות המכביזם".

אביעד 9 בנובמבר 2008

אני מוצא את זה מוזר במקצת שהתאווה לניצחון, במועדון "קצת" יותר גדול ממכבי ת"א, משולה למכביזם. או בקיצור, עצם ההשוואה של היונייטד למכבי ת"א ושימוש בשם התואר "מכביזם" בכדי לתאר את היונייטד, היא דוגמא לאשליות עליהן דיבר אולד טיימר, דהיינו ניכוס הרצון לנצח למכבי ת"א בראש ובראשונה.
יואב, הדוגמא הטובה ביותר להבדל הכללי עליו מדבר רונן מצוי בעונת הסגנות של מכבי ת"א תחת אלי כהן, שם עיקר תרעומת האוהדים הייתה ע"כ שמכבי לא מתיימרת לומר בפה מלא שהיא הולכת על אליפות ולא הייתה תרעומת רבה בכלל על הכדורגל השלילי אותו הציגה מכבי.

פראליה 9 בנובמבר 2008

יש תחושה של מירוץ רב-ראשי העונה באנגליה והתחושה מקבלת חיזוק מך שאף אחת מהמובילות אינה מטילה את יהבה (לפחות באופן מוצהר) על הצ'מפיונס-ליג, להבדיל מהעונה שעברה. קשה לראות גם שנה שניה ברציפות, חצי-גמר צ'מפיונס כמעט אנגלי לגמרי, וזה אומר שהגדולות וזאתי שחולמת להיות גדולה יבואו עם מצברים יותר טעונים העונה לשלבים לאזור מרץ-אפריל-מאי.

ואפרופו מכביזם, (לו הייתי אוהד יונייטד הייתי נעלב עד עמקי נשמתי מעצם ההשוואה), למישהו כאן יצא לראות את אבי כהן, אחד הסמלים המובהקים של המכביזם לדורותיו, במלו תפארתו, בתכנית הקאלט "התחתנתי עם כדורגלן"?

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

אביעד-אבל על זה בדיוק אני מדבר!! אני לא מוצא שום הבדל בין האוהדים של יוניטד ריאל מילאן או להבדיל אלפי הבדלות מכבי,קבוצות שרוצות ושואפות להצדיק את המסורת שלהן על ידי מאבק קבוע בצמרת,לגבי ההבדל הכללי,אני לא יודע על איזה עונת סגנות עם אלי כהן אתה מדבר אולי אתה מתכוון לעונה שסיימנו מקום שלישי,האמן לי כמי שיושב ביציעים קבוע,היתה וואחד תרעומת על איך שהקבוצה משחקת..חוץ מהנצחון 3-1 בדרבי אותה עונה,שזה היה המשחק היחידי שבה נראינו כמו קבוצה שמכירה את המונח התקפה.

יגאל 9 בנובמבר 2008

מות המה?

באבא ימים Old Timer 9 בנובמבר 2008

כאוהד ליברפול שהיה מורגל במאבק על התואר (ולעיתים אף היה מורגל לקחת את התואר בלא יותר מדי מאבק) אני יכול לאמר לך שאני מחזיק בסטאטוס הזה לא מעט זמן. אני אגיד לך מה הסטאטוס הזה מבחינתי אומר: בכל שנה אני שואף לכך שליברפול יזכו בתואר. אני לא מוכן שליברפול ינטשו את השאיפה הזו על מנת לשחק כדורגל שמח ושכונתי. השאיפה לתארים קודמת בעיני. מנגד, ברור לי שאני נמצא בעמדת נחיתות פיננסית ולכן אני לא חושב שאי ההצלחה לזכות בתואר היא עילה לפיטורי מאמן, הנהלה, שחקנים או מזג האוויר.

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

יגאל-מות המכביזם
באבא-אתה בהחלט לא מכביסט

יגאל 9 בנובמבר 2008

מתי הוא חי?

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

פראליה-ראיתי,מה אתה מנסה להגיד? כדורגלן זה כדורגלן

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

יגאל-כרגע הוא קצת כמו אריק שרון,טכנית הוא מת,אבל אם הוא יתעורר לא ברור איך זה ייגמר..

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 9 בנובמבר 2008

רוי קין מהגג על פרשני הכדורגל בטלוויזיה (גם בערוצי הספורט שלנו ובשאר העולם) :
'I was asked by ITV to do the Celtic versus Manchester United game but I've done it once for Sky and never again,' Keane said. 'I'd rather go to the dentist.

'You're sitting there with people like Richard Keys and they're trying to sell something that's not there.'

'Anytime I watch a game on television, I have to turn the commentators off. They say 'he's playing well' and I'm thinking 'no, he's not'. My advice to anyone is don't listen to the experts, Just watch the game and gather your own opinions.'

'There was a debate about Wenger on Sky and how crazy is that? People are actually getting interviewed saying he shouldn't be doing this.

'What that man's done for English football is amazing and will be remembered in 25, 50, 100 years' time. Will those on telly yesterday be remembered for what they've achieved? None whatsoever.

'I wouldn't trust them to walk my dog. There are ex-players and ex-referees being given air-time who I wouldn't listen to in a pub. OK, there will be one or two who've done something in the game whose opinion you would take on board, but I'm on about every Tom, Dick and Harry.'

יגאל 9 בנובמבר 2008

רוי קין לראשות עיריית תל אביב!

יואב תל אביב 9 בנובמבר 2008

רוי קין מכביסט!!

יואב 9 בנובמבר 2008

פראליה-מסכים. עצם ההשוואה בין קבוצה ישראלית לקבוצה אנגלית מעליבה.מה לשקרנים, גונבי דעת, מקצרי דרכים ולספורט מיקצועני?
אביעד- בלומפילד היה ריק באותה עונה למרות המיקום הגבוה. אלי כהן יכול למכור סיפורים לתקשורת על צניעות ואנדרדוגיות, אבל הכדורגל המעליב שלו סיפר סיפור אחר והקהל לא קנה. בימיה הטובים, מכבי היתה מועדון גדול והישגי. נקודה. כל האגדות והמיתוסים, בעיקר נוצרו על ידי היריבים…
יואב- גרנט בעונתו הראשונה, יצר את אחת הקבוצות הדורסניות והתקפיות ביותר בתולדות הליגה הזאת.המאזן מול הפועל באותה עונה בכל המסגרות היה משהו כמו 12-1. מול חיפה(הדאבליסטית) בכל המסגרות 14-4 וההפרש מבני יהודה הגיע לחמש עשרה נקודות. דווקא ג'רי, נחשד לעיתים בהדגשים הגנתיים אך יצר את התינוקות המפורסמים ואחראי לאחד הדורות המוצלחים ביותר בתולדות המועדון.
באבא-אני חושב שליברפול, בורחת מהמקורות שלה. שהיא תחזור אליהם, גם התארים יגיעו(לא מדבר על אליפות מקרית).תואר זה גמול למשהו, לא הדבר עצמו בלבד ובמועדון כמו ליברפול, תמיד צריך לשאוף גבוה ולזכור איך זה פעם עבד.
יגאל- מכביסט זה אוהד מכבי וכאלה עוד יש כמה…
עלי מוהר, המציא את המונח הזה לראשונה, ב"העיר". ולמרות הערצתי הכנה והמוחלטת לאיש הדגול הזה(משורר כדורגל אמיתי וענק רוח), אני מסרב לקבל הגדרות עצמיות מאוהד הפועל(או קבוצות אחרות) ובטח שלא מסכים עם הדמוניזציה הכרוכה בהן.

בני תבורי 9 בנובמבר 2008

יואב,

"אני חושב שליברפול, בורחת מהמקורות שלה. שהיא תחזור אליהם, גם התארים יגיעו(לא מדבר על אליפות מקרית).תואר זה גמול למשהו, לא הדבר עצמו בלבד ובמועדון כמו ליברפול, תמיד צריך לשאוף גבוה ולזכור איך זה פעם עבד".

אפשר הסבר בבקשה? רצוי עם דוגמא או שתיים.

יואב 9 בנובמבר 2008

משחק התקפי(שמאז אבנס, האחרון שנלחם על האליפות,לא ממש נראה ביציעי אנפילד)שמבוסס על יוזמה ולא על פסיביות, שמבוסס על הארץ ואגפים ולא כדורי גובה, טכניקה אישית וקבוצתית גבוהה- כל מה שהפך את ליברפול לטובה בעולם.ב96- עם מקמנהמן, רדנאפ, פאולר, קולימור והדגשים התקפיים ברורים, זה כמעט נגמר בתואר(לולא קאנטונה). הוייה שיחק כדורגל מגיב, מסרס, חסר דמיון ו"פוצץ" את ליברפול בשחקנים בינוניים.ליברפול בשנותייה הגדולות, תמיד היתה דומיננטית. בעשור האחרון, היא בעיקר רודפת ומגיבה.בניטז, אולי טקטיקן גדול, בהחלט מקדש את התוצאה לפני האסתטיקה.טקטיקנים "פחות גדולים" ממנו(פרגי, וונגר) פשוט משחקים כדורגל, לעיתים מרהיב.וונגר אגב, עשה בדיוק את הדרך ההפוכה עם ארסנל…

יואב 9 בנובמבר 2008

בני, כמה מחורבן היה הדבר הזה, ששיחקו אתמול באורווה?

S&M 9 בנובמבר 2008

מכביסט זה לא אוהד מכבי, אלא אוהד נצחונות. כשהולך הוא שם, כשלא הולך הוא נעלם. כשמכבי ת"א שיחקו בגביע קוראץ', היו בהיכל 5,000 צופים. הרבה מאוהדי הקבוצות המצליחות חשודים שהם מהסוג הזה. אבל זה קשה מאוד להוכחה, כי הקבוצות מצליחות אז הם שם.

לגבי היונייטד, יש להם גרעין עצום של אוהדים שלא חוו הצלחות. אני עוד זוכר את הירידה שלהם ליגה, כשעשרות אלפים עמדו ביציע ושרו. היה מרגש לראות.

יואב 9 בנובמבר 2008

אז אני לא עונה על ההגדרה הזאת("מיתוסים של קבוצות יריבות") ועדיין אוהד את מכבי.
ברור שבהיכל, יש גם טרמפיסטים(גם באולד טראפורד, אגב). אבל 5000 צופים, זה עדיין מספר דימיוני לקבוצת כדורסל בישראל.גם 3000.

בני תבורי 9 בנובמבר 2008

יואב,

יש לנו הסכמה לגבי אוונס והוייה. באשר לבניטז אני מעדיף לחכות עד תום העונה כדי לחרוץ דין. בניטז בנה קבוצה לא נוצצת, שנכון לעכשיו ממוקמת לא רע למרות העדר סקס אפיל (התקפה, התקפה). אחרי יותר מידי מדבר וציה, אם נזכה באליפות למרות זאת, דייני. בניטז, אגב, אינו רק טקטיקן מוכשר, אלא גם מנהל על. בהתייחס לבוקה ומבולקה שהוא מתפקד תחתיה, הישגיו אינם פחות מנס. (הקרדיט על המשפט האחרון ל- old timer).

באשר למשחק אתמול באורווה, לא הייתי שם וגם לא ראיתי בטלביזיה, חגגתי לאבי יום הולדת. איך שלא יהיה, התוצאה אינה מפתיעה אותי. יש תואר אחד ויחיד אותו מחזיקה קבוצתי האהובה מפ"ת ללא מתחרים, "המחלץ הרשמי של קבוצות/שחקנים כושלות/ים ממשברים". דוגמא: לפני כמה שנים, מכבי ת"א מגיעה לאורווה עם טל בנין, שחקן גמור שמתקשה לשרוך בעצמו את נעליו, הקהל של מכבי על הגדרות דורש את ראשו, והנ"ל מבקיע צמד. אתמול היתה דוגמא נוספת, יש עוד עשרות. זה לא עניין לצוות המקצועי, זה עניין לפסיכולוגים. אין לי הסבר, אני רק יודע שזה הולך לקרות. נגד חיפה בעוד שבועיים, זה כנראה לא יקרה. סביר שנפסיד כי הם קבוצה מצויינת וטובים בהרבה מאיתנו. מצד שני, הם לא במשבר…

שחר 9 בנובמבר 2008

בני תבורי
אני חושב שאתם חייבים אליפות גם במחיר של משחק טקטי והגנתי,מכיוון
שאתם צריכים הוריד את הקוף הזה ממכם,ולאחר מכן להתחיל לשחק יותר יפה

בני תבורי 10 בנובמבר 2008

שחר,

Well said!

תומר 10 בנובמבר 2008

שחר-יש להם שחקנים כמו נימבה,ויסה ואבו חצירה.למה שישחקו טקטי?

תומר 10 בנובמבר 2008

יכול להיות שאפשר לזהות איזה משהו מכביסטי באוהדי יונייטד,אולי זה רק מפני שבשנים האחרונות הם הורגלו להצלחות רבות בתוספת של כדורגל טוב.די מובן שקשה לרדת מהפסגות האלה להסתפקות בעונה בינונית,זה לא עושה אותם שכפול של שמעון מזרחי.
אני חושב שיש איזשהי הפרדה בין המכיזם של הכדורגל לזה של הכדורסל. לאלה מהכדורסל הניצחון הוא טריוויאלי אמיתי והם גם לא יודעים להפסיד בכבוד(בעיקר המערכת,פחות האוהדים) בעוד אלה מהכדורגל תקועים בזהות חיצונית של המכביזם המנצח ולא מסתגלים למעמדם האמיתי כקבוצת מרכז טבלה עם שאיפות של ריאל מדריד. מכבי כדרוגל לא תחזור להיות כמקבילתה בכדורסל והיא אפילו לא מושכת אליה את השנאה שהיא משכה פעם. בעוד כולם שונאים את מכבי כדורסל(פרט לאוהדיה) זו מהכדורגל פשוט מעוררת רחמים ולגלוג. ההבדל מהניגוד של קבוצות הפועל(בעיקר ירושלים,כי התל אביבית טיפה איבדה את זה) הוא שאוהדי מכבי לא בורכו בהומור ובליגלוג העצמי של האדומים.
רוי קין ענק. הוא צודק לגמרי,גם בעניין ונגר ואני יודע שיש פה כמה שיחלקו עלי וזה לא ניסיון לפתוח שוב את הדיון על "כאן בונים".
(אלא אם כן אביעד ממש ירצה:).

באבא ימים Old Timer 10 בנובמבר 2008

כנראה שהכל עניין של פרספקטיבה. בעיני אין דבר יותר רחוק מהמקורות של ליברפול מאשר הספייס בויס.

יואב 10 בנובמבר 2008

תומר, חכה עם העונה הבינונית(מבחינת תוצאות). מכל בחינה אחרת, היא לא תהיה כזאת לגבי. יונייטד היא עונג צרוף לצפייה, בטח בסגל הנוכחי.בשבילי, הפסגה, זה לראות אותה כל שלושה ימים.
בקשר למכבי, יש תקופות כאלה בחיי מועדון(מי כמוך יודע).זה לא פשע להיות במרכז הטבלה, אם זה מה שהבעלים הקודם רצה ועבד קשה על מנת ליישם. לפעמים לוקח שנים לשקם את מעשיו של טיפש אחד, אבל היא תחזור כמו שהיא תמיד חזרה ולכולם יהיה קל לחזור לשנוא שוב….

יואב 10 בנובמבר 2008

באבא, זה היה דור מוצלח מבחינת הכישרון, לא?(ולא הדוגמנות, כמובן).

יואב 10 בנובמבר 2008

המקורות שהתייחסתי אליהן היו מיקצועיים(דומיננטיות, התקפיות, יוזמה). ליברפול של 96 , היתה מהנה וגם תחרותית.

פראליה 10 בנובמבר 2008

יואב (ואלה שראו) – ניתן היה להתרשם מהסמל המכביסטי המובהק הזה במלוא תפארתו – הבורות, השחצנות, ההתבוננות העצמית המוגזמת, דעתו על מעמד האישה בבית והעובדה שאחרי מגורים באנגליה(כ-3 שנים ו-14 משחקים עד כמה שאני זוכר) הוא כ"כ לא בקיא בשוני התרבותי הבסיסי בין התרבות האנגלית לחוסר ה"תרבות" הישראלית.

עלי מוהר – ההקבלה היחידה בטוריו לגבי הקשר בין הקבוצות הכילה התבססה רק על העובדה שהוא אוהד שרוף של שתי הקבוצות אבל הוא לעולם לא התכוון להקבלה כזו ברצינות ובהקשרים של תרבות, כדורגל או סגנון.

לגבי הקהלים ישנה נקודת השקה קטנה שלא מעידה על שום תיאוריה. (שוב, מעליב ולא רציני בעיניי).

יואב 10 בנובמבר 2008

פראליה, על מה אתה מדבר? התיחסתי לעלי מוהר רק בקשר להגדרת המכביזם. מה לו ולמכבי בכלל.הוא היה אדום באנגליה וישראל.הוא מעולם לא חלם לקשר בין מכבי ליונייטד.
אבי כהן הוא לא סמל לשום דבר(ולא, לא טרחתי לראות את התוכנית. מה איבדתי שם? מה יש שם שאני כבר לא יודע?) הוא היה כדורגלן מחונן ואדם קצת פחות. את מה הוא מייצג בדיוק? כמו שכתבו לפני, הוא כדורגלן. אל תייחס לו משמעויות שגדולות עליו ולא לשחקני כדורגל אחרים ממועדונים אחרים, שחוטאים באותם תכונות של בורות, שחצנות, טיפשות, שובניזם וחוסר כבוד והבנה לתרבות שונה(השם ברקוביץ קופץ לראש אבל הרשימה היא אינסופית מתפארת הליגה שלנו).

פראליה 10 בנובמבר 2008

לגבי התכנית, התשובה כוונה ליואב תל-אביב.

ברור שמוהר הקביל בין הפועל ליונייטד.

אבי כהן סמל אבל גם קביעת הסמלים סובייקטיבית לגמרי. כודרגלן מחונן…? אני דווקא רואה בו, אם לא סמל, מייצג ענק של מה שנהוג לכנות "מכביזם" וזה השתקף לא רע בתכנית המשעשעת הזו. (יותר טוב מצחיקה מהגולים המצחיקים שמובקעים בארץ באותה שעה).

(הדוגמא שבסוגריים נוראית וצורמת וקשה לחשוב על יותר אנטי-תיזא ממנה אבל כמובן סובייקטיבית).

יואב תל אביב 10 בנובמבר 2008

פראליה-משתמע מדבריך שלהיות מכביסט זה בעצם להיות כדורגלן,אם ההתנהגות של אבי כהן היא בעיניך סמל למכביזם.אני אומר שוב,אבי כהן על כל דעותיו החשוכות והתנהלותו ההזויה הוא בסך הכל עוד כדורגלן,ואם אתה חושב שברקוביץ' שונה ממנו בהרבה אז עם כל הכבוד אני חושב שאתה נאיבי.
תומר-לגבי מכבי כדורגל,לאוהדי הקבוצות האחרות יש חלק לא מבוטל ביצירת המיתוס על מכבי,כנס לכל פורום שמרכז תגובות של אוהדים מכל הקבוצות,ובדוק בכמה מהתגובות מוזכרת מכבי ת"א.עדיין השמחה לאידה של מכבי ת"א היא המוצר הנמכר ביותר בפורומים האלה.
יואב-לגבי העונה הראשונה של אברם אני מסכים שהיתה יוצאת דופן.(נימני מלך השערים של הקבוצה בעונתו הראשונה בבוגרים עם 15 שערים,מדהים.)
בני תבורי-אני בטוח שאם הרב שא"ח היה משחק הוא היה עושה סוף לפרויקט השיקום שלכם.

רונן דורפן 10 בנובמבר 2008

אני חושב שיש פה אנשים שלא ממש זוכרים את מרסיסייד בתקופת דלגליש-ראש-סונס וכו'. אם מישהו מדמיין אותה כמין יונייטד של התקופה ההיא אז זה די רחוק מהמציאות. היא הייתה בנויה יותר על ארגון ורוח לחימה ועבודת צוות. העניין שכן היה דומה היה הרבה הנעת כדור וכדורגל התקפי.
הנקודה בה החלה לשחק כדורגל מבריק עם יותר טכניקה אישית הייתה כשהגיע קני דלגליש – עם ג'ון בארנס, מולבי ופיטר בירדסלי. הספייס בויז היו גירסה של הקבוצה של דלגליש אבל כבר לא היה שם החוסן שדלגליש ירש מקודמיו.

רונן דורפן 10 בנובמבר 2008

לגבי ההקבלה בין הפועל ליונייטד. היא התקיימה בצורה נפלאה במוחו וביצירתו הנפלאים של מוהר. ומכיוון שהאיש היה משורר אני מפרש זאת כך. יונייטד הייתה ההשראה והוא השליך מכך על קבוצתו האהובה הפועל, שאין שום קשר בינה ליונייטד. דוגמא ליחס בין השראה למושא אהבה. כמו אדם שחוזר מדי ערב לאהובתו המאד לא מושלמת ורואה בה את מרלין מונרו או סופיה לורן.
וכמובן שתי הקבוצות, וגם פרספוליס מטהרן, לובשות אדום (לפחות בדרך כלל)

אביעד 10 בנובמבר 2008

תומר, נעזוב את ונגר לעכשיו, יהיו לנו עוד מספיק הזדמנויות השנה, יש לנו משחק אחר הערב בו אנחנו משני צידי המתרס :)

למלמ 10 בנובמבר 2008

אני לא מבין את הקטע אנשים…
כולכם אינטיליגנטים אבל משווים את קבוצות הליגה הישראלית לאלו שבאנגליה – הנפלתם על הראש!!!!
להשוות אהדה ליונייטד למכביזם-הנפלתם על הראש???

מדוע צריך להשוות דברים כל כך שונים?

ולגבי קינו – קצת מגזים הבחור.
אני מת עליו כשחקן אבל האישיות שלו כל כך אנטי שזה מעט מוגזם… אני לא מבין גדול אבל להקשיב לפרשנים האנגלים, באוזני, זו חוויה בפני עצמה.

גיל מזימבבואה 10 בנובמבר 2008

רונן ידידי,
לפחות אחת מהשתיים שהיא לובשת אדום אני משוכנע שהתוצאה תהיה שונה מאשר תלבש כחול (להרגיז את סלטיק ולהפסיד לארסנל) או לבן ולהפסיד לקבוצה של ההוא מדימונה (סלחו לי אבל לא מסןגל להגיד את שם הקבוצה).

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 10 בנובמבר 2008

בעניין שדרנים ופרשנים – רק אתמול הורדתי את LFC V WB והפרשן -שלא קלטתי לצערי את שמו המלא- היה כל כך מעולה שהוא חלק גדול מהסיבה שראיתי את כל המחצית השניה למרות שתכננתי לראות רק חלק ממנה (כי כבר ידעתי את התוצאה.

שחר 10 בנובמבר 2008

תומר
ענק

תומר 10 בנובמבר 2008

יואב- מכיוון שאתה אוהד כדורגל אמיתי ולא סתם אלא מן הסוג הנחות ביותר ,אוהד כדורגל ישראלי,אני ארשה לעצמי לא לקחת ברצינות את דבריך.
הרי גם אני מלהג יום וליל על כדורגל סקסי ושישיות בקופסא,בני תבורי יכול להצהיר שהנה אוטוטו האליפות השביעית בדרך ואוהדי הפועל ירושלים האמיתית(כלומר קטמון) בטוחים שהשנה הקבוצה תמשיך את המומנטום מהזכיה בגביע המדינה ותשלוט בכדורגל הישראלי. מתישהו צריך להתעורר מהחלומות בהקיץ. לצערי,במקרה האישי שלי זה יהיה היום בלילה אחרי המאבק מול הקבוצה של אביעד.
למלמ-למרות שאני לא מסכים עם ההשוואה,אני לא מבין מה ההבדל בין אוהד כדורגל לאנגלי לאוהד כדורגל ישראלי. שניהם משלמים יותר מידי על המוצר שהם צורכים,שניהם צריכים לסבול כדורגלנים צעירים שמרוויחים יותר מידי כסף והשתן עלה לראשם ולפרקים גם את אברם גרנט ובשניהם שולט ללא עוררין פיני זהבי. כל השאר(רמה,אלימות,מתקנים וכו'…) הם הבדלים קוסמטים בלבד.

יואב תל אביב 10 בנובמבר 2008

תומר-שאפו
למלמ-אני אשם,ניסיתי לתת פרשנות משלי למושג מכביזם,אבל למדתי שיש דברים שצריך לשמור לעצמך.לו רק היה אדולף היטלר מגיע לאותה מסקנה..

תומר 10 בנובמבר 2008

יואב התל אביבי,זה בשבילך…http://www.101greatgoals.com/videodisplay/1749238/

אביעד 10 בנובמבר 2008

תומר, אני אגיד לך משהו – אני ראיתי אוהד של ניוקאסל ביום שאחרי שקיגן מונה (בעונה שעברה, לא בסיבוב הראשון) והוא היה משוכנע שזהו, עכשיו ניוקאסל מסתערת על התואר ותהיה אלופה עוד באותה עונה. חלומות בהקיץ הם לא רק נחלתם של אוהדי הכדורגל הישראלי. והיום? אני לא משוכנע שדווקא אתה תתעורר…

באבא ימים Old Timer 10 בנובמבר 2008

לקח לי זמן לחזור לדיון ובינתיים בא רונן והוציא לי את המילים מהפה. ההיגיון אומר שאני אמור לשתוק אבל למה מי מת?

האתוס של ליברפול הוא קודם כל לחימה וקבוצתיות. הגדולה בקבוצות של ליברפול תמיד היתה שהשלם עלה לאין שיעור על סכום חלקיו. בליברפול לא תמיד שחקו השחקנים המוכשרים ביותר. למען האמת, מספר השחקנים שהיו הטובים ביותר באנגליה בעמדה שלהם ששיחקו בליברפול נמוך יחסית (אגב אני לא אומר את זה על סמך בדיקה מעמיקה אלא רק על סמך תחושת בטן. תמיד התרעמתי על מיעוט היצוג שהיה לשחקני ליברפול הגדולה בנבחרת), ועדיין היא הייתה בתקופת השיא שלה בלתי ניתנת לעצירה בזכות הקבוצתיות. בליברפול זה היה קודם כל its not your leg son, its a liverpool's leg ורק אחר כך pass and move.
אין שום דבר בחבורת האנדר אצ'יברים של אוונס שראוי לקשר אותו לאתוס של ליברפול.

בני תבורי 10 בנובמבר 2008

תומר,

לא זכור לי שאמרתי משהו על האליפות השביעית, למרות שאני לא מפסיק לחלום עליה…מבחינתי נכון לימים אלה, הפועל פ"ת היא קבוצה חמודה עם שאיפות הישארות בליגת העל ועם עתיד מעורפל. (החרוז במקרה).

לעומת זאת, אני אכן חולם בקול רם וצלול על האליפות התשע עשרה. יחי ההבדל.

יואב 10 בנובמבר 2008

תומר- היא תחזור, הפועל תחזור, זאת לא משאלת לב בלבד. זאת דינמיקה טבעית של מועדונים בעלי היסטוריה, ממון והרבה קהל.סטטיסטית, אי אפשר לטעות כל הזמן. ומאחר ואני עכבר כדורגל מהסוג הנמוך ביותר(כמה שאתה צודק) אני יכול לגלות לך, שפעם, היא נעלמה לי לשלוש עשרה שנה. אבל אני מחכה לה, באותו המקום ובאותה השעה."ההמתנה, היא תמיד החלק הקשה ביותר"…
באבא, אני בהחלט מודע למה שאתה אומר(למרות שדלגליש, קיגן, ראש, בארנס- היו הטובים ביותר שהיה אז). הייתם פחות "זוהרים"(נטולי מגהסטארים כמו בסט, רונאלדו, בקהאם)ויותר קבוצתיים- יחידה אחת. אבל בזמן שרוב האי הבריטי שיחק "כדור גובה", אתם שיחקתם על הארץ, מהר, קדימה, יוזם. אלו המקורות שהתייחסתי אליהן. אולי לדור הספייס בויס, לא היה את הדימוי הקלאסי של אז, כדורגלנים שעובדים קשה על המגרש וצנועים מחוץ לו, אבל כישרון- היה להם מספיק…
וכדורי גובה ארוכים, הפך למראה שכיח באנפילד בשנים האחרונות, גם אצל הטקטיקן..

יואב תל אביב 10 בנובמבר 2008

תומר- תודה! ריגשת אותי,באמת. לא ראיתי את המשחק,הייתי בצפון. אני כבר לא יודע מה להגיד עליו,צריך לבדוק אם הוא לא שבר שיא ברצף חיובי של בעיטות חופשיות.תודה! יומולדת שמח אלכס! אלסיו! פרינצ'יפאו! שיהיה בהצלחה היום בקרית אליעזר,אני אחזיק אצבעות!!

פראליה 10 בנובמבר 2008

"יואב תל-אביב" – תראה, לבוא ולהגיד 'כל שחקני הכדורגל אהבלים, ערסים, אובר-פייד ושוביניסטים' זה הכי קל ושטחי. (גם אם עובדתית זה נכון ל-75%-80% מהמקרים).

חלק מהם יוצא מהמשוואה הזו כי פשוט ככה נולדו וחונכו והסביבה שבה הם מבלים את מיטב שנותיהם לא הצליחה להשחית אותם עד היסוד, והם שם כי מה לעשות – שחקן כדורגל הוא אחד המקצועות הכי "משתלמים" מכל הבחינות וחלק אחר מהם נכנסים יופי למשבצת הסמל כי הכי קרובים למה שמייצג המועדון שבו שיחקו את רב החיים שלהם. במקרים שציינתי מדובר בשני מקרים מאד מייצגים וקיצוניים.

דורפן – אין ספק שבתקופת טווח בינוני של שני עשורים במחזור חיים שלמועדון הוא יכול להפוך שינוי תדמיתי די רציני שנובע מבחירת שחקנים, צורת משחק, התנהגות וצביון של אוהדים ובמקרים רבים מנג'ר מקנה דרך.
ליוורפול של שנות ה-80 לעומת ליוורפול של "(הוייה)-בניטז" וארסנל של השמונים-תחילת תשעים לעומת ארסנל של ונגר הן שתי דוגמאות לכך.

עינב 10 בנובמבר 2008

אחרי קריאת הדיון הזה, אני ממש מרגיש צורך להיפגש עם רובכם ולהוכיח לכם באופן ויזואלי שאינו משתמע לשני פנים: לא, אין לאוהדי מכבי ת"א זנב, לא בכדורגל, לא בכדורסל וגם לא בכדורעף וכו' וכו'. חלקנו לא מאמינים שאבי נמני הולך על מים. התביישנו באקטים הילדותיים של מכבי בכדורסל אחרי הפסדים, אבל זו הקבוצה שלנו – נלך איתה בכל זמן. יש בינינו אוהדי יונייטד, ארסנל וליברפול(הכרתי אפילו אוהד ניוקאסל) והכי חשוב: אנחנו לא רודפים רק אחרי ניצחונות, אם כי מכירים בחשיבותם בכדי לזכות בתארים. אנחנו מאושרים מכדורגל התקפי ושמח, אך גם ראשית נרצה לרדת עם יותר שערים מהיריבה, הבנו את החשיבות של הנושא.

כל התיאוריות הדיכוטומיות האלו בנוגע למהות ה"מכביזם" והדיונים סביב "מיהו מכביסט" הם ארכניים במקרה הטוב ונגועים בבורות ואטימות במקרה הרע. בעולם הספורט של המאה ה-21, כמו שאין אב טיפוס אחד בכל קולקטיב מלבד מהות הקולקטיב (אהדה לפועלה של קבוצת מכבי, תמיכה בהישגיו של פדרר) כך אין דבר כזה "מכביזם" מלבד הרצון הפשוט: גול אחד יותר למכבי, נקודה אחת יותר לאליפות, כדורגל טוב ומהנה, מחויבות ואמינות. אה, ובלי זנב כמובן.

אביעד 10 בנובמבר 2008

נו תומר, מי התעורר? :)

יואב 10 בנובמבר 2008

עינב, לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר. "בקיץ, בחורף בסתיו ובאביב". פשוט ורגיל, בלי הגדרת עצמיות על ידי קהלים אחרים או מתוך ספר הקלישאות השלם…..

יואב תל אביב 11 בנובמבר 2008

עינב-בתגובה אחת אתה קורא לנו ארכאיים בורים ואטומים ואחר כך אתה עוד רוצה להפגש איתנו? לא יפה..אהדה לפועלה של מכבי? מה אתה מהאגודה למען החייל? מדובר באהבה בוערת! לא פחות!
מהות הקולקטיב במקרה של מכבי הוא הוא המכביזם,איני יודע בן כמה אתה,אבל יש לי תחושה שאתה בחור די צעיר,בכל אופן לגבי החלק הראשון של תגובתך,אני איתך לגמרי!

עינב 11 בנובמבר 2008

יואב תל אביב – דווקא ממי שציין(במילים אחרות, לא בא לי לחפש את הציטוט המדויק) כי הוא מסוגל לשלוט בעצמו לנוכח הפסדים או ניצחונות – אתה מודע לכך שאהבה בוערת ניתן להביע בכל מיני דרכים. באופן בסיסי – אני אוהב את מכבי כי היא מכבי ת"א, זו הקבוצה בה בחרתי ואחיה ואמות עם הבחירה הזו.

בקשר למשוואה הגורסת כי מהות הקולקטיב=מכביזם, ובכן – אם זו ההגדרה, אני מוכן לשקול לקבל אותה. אני לא מוכן שיגידו לי שאני פנאט נמני, דורס הפועל, משפיל את הליגה הישראלית ומחפש בדקדקנות אחרי בעילת פרמטרים מוסריים וכו'. אם מכביזם זה אך ורק הרצון שמכבי תנצח, אזי אנוכי מכביסט. כל השאר לא רלוונטי מבחינתי. וכן, מי שמאמין ש"מכביזם" מקורו בתאוות כוח חסרת שליטה, אז יש לי סיבה טובה לחשוד שהוא בור, אטום ומונע מחיבה לדרמות, כשהוא לא באמת מכיר אוהדי מכבי או סתם לא מחבב אותם.

יואב תל אביב 11 בנובמבר 2008

עינב- אין יותר מכביסט ממך

Comments closed