מאמן ריאל מדריד

בריאל מדריד שוב מדברים על החלפת מאמן בזמן שבברצלונה מחוררים רשתות. ברור שהעניין הזה הוא מטוטלת היסטורית. אבל אני רוצה להתייחס לעניין מעמדו של ברנד שוסטר בריאל מדריד. אומרים שהוא על סף פיטורין אם לא יביא לשיפור בתוצאות בתוך כמה מחזורים. כל זאת כמה חודשים אחרי שזכה באליפות. דוגמא מוחשית למושג כמעט הכי עלוב בכדורגל "מאמן ריאל מדריד". 

זה כמובן לא בגלל שמאמני ריאל היו עלובים. היו ביניהם מאמנים גדולים. אבל מבחינה היסטורית מאמן בריאל הוא התפקיד הכי בלתי נחשב במועדון. ההיסטוריה של כל מועדון אחר בעולם שזורה בכמה מנג'רים גדולים. לא רק באנגליה, שם מעמד המנג'רים הוא מיתי, אלא אפילו באיטליה ואפילו בברצלונה. לעומת זאת קשה לזכור איזשהו מאמן ששמו קשור אסוציאטיבית בשם ריאל מדריד. אפילו מאמן מצליח כויסנטה דל בוסקה נותר בצל של הגלקטיקוס ששיחקו עבור הקבוצה בתקופתו.

למאמן בריאל מדריד אין מה לומר להגנתו כשהקבוצה לא מצליחה. ולא רק בגלל שהלחץ להישגים עצום. אלא גם כי המושג תהליך זר לקבוצה. כששואלים את הנשיא או המאמן מה המטרות לעונה הבאה התשובה היא לרוב משהו כמו  "לקנות את כריסטיאנו רונאלדו" או השחקן החם התורן בעולם. הקבוצה לעולם לא בתהליך של בניה. השחקנים הבכירים כמעט תמיד וותיקים יותר מהמאמן בקבוצה ויש להם מעמד גבוה ממנו.

המאמן כמובן לא אשם בכך שלא קנו את רונאלדו. הוא והנשיא עשו כמיטב יכולתם. אבל מרגע שלא נרכש למאמן לא נותרה ברירה אלא לנצח. לנשיא יש שתי ברירות. לנצח או לפטר את המאמן. הוא ישתמש בברירה השניה בלי להסס

*

ברמת ההתחשבנות הקטנונית בודאי שאוהדי מנצ'סטר יונייטד יכולים להיות מרוצים מהתפתחות הדברים. אלכס פרגוסון חזה אותם במדוייק.

תיקון טעות.... וגם השער של דני וולבק בניצחון על סטוק
הבלוג מייעץ למנהיגי העולם

114 Comments

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

רונן-"הקטנוניות" היא ביקורת לגיטימית בעיני,אני רק יכול לדמיין מה פרגוסון קאפלו או ליפי חושבים על איך מתנהלים הענינים בריאל,קוורטט הקפטנים המורכב מראול סלגדו גוטי וקסיאס,ערך פגישה דחופה עם שאר השחקנים בשבוע שעבר,לא יודע מה נאמר שם,אבל אני בטוח שלא "בוא ננצח בשביל ברנד!",אתה יכול לקרוא לי קונספירטיבי,אבל ידוע שכבר שנים מי שמנהל את המועדון הזה זה ראול ועושי דברו,אליפות בריאל היא לא ערובה לכלום תשאל את קאפלו רונאלדו אטו קסאנו רוביניו אנלקה ועוד,לך דע מי בתור.

ליאונידס 16 בנובמבר 2008

אין שמחה כמו שמחה לאיד ?

אוהד 16 בנובמבר 2008

רונן
האמת היא שחיכיתי לפוסט הזה…מי שעוקב אחרי מה שקורה בריאל מדריד יכול היה לראות את הכתובת על הקיר כבר כשנבחר רמון קלדרון. מעבר לרמת הניהול הנמוכה בשנים האחרונות, היריבות בין הסיעות השונות ובין הטוענים לנשיאות ונשיאים לשעבר היא כזו שלא ניתן לעבוד. הוסף לכך את הצורך הנואש בהישגים(נכון, שתי ליגות רצופות- אבל מה קורה באירופה בשנים האחרונות?)ואת היחסים בין ההנהלה לאוהדים ולשחקנים (אנקדוטה- לפני המשחק בשבוע שעבר שמעתי אוהדים המתראיינים לרדיו, ויותר מאד מהם הצהיר על עצמו לא רק כמדרידיסטה אלא גם כראוליסטה!) ונשאר מועדון המלא בגאווה ומועט בניהול.זו היא אחת הבעיות בצורת הניהול המבוססת על סוסיוס ולא על בעלים מרכזי.

דוד מירושלים 16 בנובמבר 2008

"מבחינה הסטורית המאמן בריאל הוא התפקיד הכי בלתי נחשב במועדון"
פשוט גדול ומדוייק, אין מאמן ששמו נקשר עם הקבוצה הזאת. מקרויף בברצלונה (לא דוגמה טובה כ"כ, אני יודע) או כמובן ונגר ופרגוסון בקבוצותיהם, ועד להלניו הררה ואינטר.
אין דמות אימונית (לא יודע איך לכתוב את זה) שמתקשרת לריאל בצורה אסוציאטיבית, מה שמראה על המעמד הנחות שיש שם למאמן, כל זאת לעומת שמות ידועים כמו פלורנטינו פרז ורמון קלדרון בדור האחרון, או סנטיאגו ברנביאו בדורות הקודמים.
השאלה היא באיזו צורה זה משפיע על המועדון?

מישהו שעוקב 16 בנובמבר 2008

האם מישהו פה מתחיל לחזור על עצמו?

כסיפוביץ 16 בנובמבר 2008

האמת, עד היום לא הבנתי את הסילוק של דל בוסקה, מעבר לעבודה שכמו שאמר רונן הוא פשוט-" בלתי נחשב".
אני חושב שמעבר לדברים אפשר להוסיף שאין מאמן שאפשר לקשר אותו לשיטה מסוימת שאיפיינה את ריאל כמו אריגו סאקי במילאן, קרויף בברסה, ונגר בארסנל ופרגסון במנצסטר.
ויואב TA
בהקשר לדיון הקודם, צפה בשער הזה של רונאלדו אם עוד ראית אותו
גם היה לו פוסט משלו בבלוג זה.
http://www.megavideo.com/?v=E4ONIRV7

אביעד 16 בנובמבר 2008

החטא ועונשו. החטא הוא לא רונאלדו, אלא הפיטורים של קאפלו. האיש שבאמת ניסה להתחיל תהליך.
סימני הההתדרדרות של העידן פוסט הגלאקטיקוס היו בקיץ, בכל ההתנהלות הנואשת של המועדון – אני ספרתי לפחות 10 ראיונות בהם הם הצהירו כי הם מוותרים על רונאלדו כי מנצ'סטר לא רוצה למכור אך אם המצב ישתנה אז הם שם. מה ההתנהלות הזאת משדרת לסגל הקיים? מקצועית ריאל לא הייתה זקוקה לרונאלדו אלא לחלוץ. מה שהכי מצחיק אותי בסיפור הזה הוא שאם קאפלו היה מאמן ריאל בקיץ, הוא לא היה מאפשר לזה לקרות.

יואב 16 בנובמבר 2008

אין בכלל מקבילה לריאל בעניין הזה. ממש קירקס נודד של גחמות, סיפוקים מהירים ויוהרה…אולי רק בכדורגל, מתאפשרת הצלחה מיקצועית מתוך כאוס ניהולי שכזה.ואולי זאת אסכולה שונה ופרטית שנקראת- ריאל מדריד.רכבת הרים תמידית כי זה מה שיש(כי ברמת התארים זה עובד) ואנחנו רוצים את הכי טוב- עכשיו,תמיד, מהר.
ממש הזוי.

חברי הטוב משכבר הימים 16 בנובמבר 2008

באמת אין שום תהליך בריאל, ואני אומר את זה כאחד שמעדיף אותם על פני בארסה.
למשל המכירה של רוביניו. אף שחקן לא בא במקומו כדי למלא את החלל.
ביונייטד זה לא היה קורה. בקהאם הלך? יש את רונאלדו. באופן אישי, אני חושב שגם ברבאטוב הגיע כסוג של תעודת ביטוח לעזיבה של רונאלדו.
בריאל אין דרך, יש רק מטרה. וחבל שכך.

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

יואב-אתה יודע מה מוזר? אני לא מצליח להיזכר באף קבוצה של ריאל,בעשרים שנה האחרונות,חוץ מכמה משחקים של הגלקטיקוס שהתחברו,ששיחקה כדורגל עילאי כזה שהצדיק את היומרות האלה.

לון 16 בנובמבר 2008

מעמד המאמן כאדם זוטר בריאל מדריד נקבע סופית בהדחתו המבישה של דל בוסקה אחרי שזכה באליפות שנייה.
החלפתו בעוזר המאמן של מנצ'סטר יונייטד, שאימן רק שלוש שנים קבוצה אירופית ונכשל איתה (ספורטינג), היתה אמירה ברורה: לא חשוב את מי נביא כמאמן, כל עוד משחקים אצלנו הכוכבים הכי גדולים.

קירוש נכשל וחזר אחרי עונה אחת לתפקיד עוזר המאמן ביונייטד. אבל אחריו המשיכו בריאל להביא מאמנים חסרי ניסיון אירופי ברמות הגבוהות.

הגלאקטיקוס המשיכו להיכשל ואז עשה רושם שבריאל הבינו שבכל זאת יש משמעות לתפקיד המאמן והביאו את קאפלו.

קאפלו זכה מייד באליפות. ואז במקום לתת לו אפשרות לחזק את הקבוצה ולבנות אותה כמו שהוא מבין, זרקו אותו.

לשוסטר ההגעה לריאל היתה הזדמנות לשדרג עצמו.
הוא הצליח בליגה בצורה יוצאת דופן וקבע שיא נקודות עם הקבוצות.
בתחילת העונה הוא המשיך לנצח והפך למאמן שהגיע הכי מהר עם קבוצה כלשהי למאה נקודות.

והנה, כמה הפסדים בליגת האלופות ובליגה, וכבר הכסא שלו מתנדנד.

הציפיות בריאל הן בלתי אפשריות. מאמן לא יכול להרשות לעצמו לנסות דברים חדשים, לא יכול לתת מנוחה ליותר מידי שחקנים.

כפי שכתבת, מאמן בריאל לא לתכנן לטווח ארוך. ולמעשה אין לו כל אינטרס כזה, מפני שברור לו שהוא לעולם לא ייבחן על כך.
לכן למשל לאף מאמן בריאל אין אינטרס לקדם שחקנים צעירים. מי שנבחן רק על התוצאות של השבוע הקרוב, לא צריך להשקיע בבניית שחקנים צעירים ושיפורם.

הכסף הרב בריאל ימשיך לפתות מאמנים חסרי קרדיט וניסיון כמו שוסטר ואולי גם מאמנים מובטלים. אני מסופק מאוד אם מאמנים ברמה הגבוהה ירצו להגיע למועדון. אולי רק אם הם כבר במורד הקריירה.

המורשת של קרויף, שאימן בהצלחה יוצאת דופן את ברצלונה במשך שמונה שנים, ממשיכה להתקיים במועדון. להזכירכם, רייקארד סיים חמש שנים מלאות בקבוצה. כך שאין מה להשוות בין ברסה לריאל בנושא.

אוהד 16 בנובמבר 2008

"הוא הצליח בליגה בצורה יוצאת דופן וקבע שיא נקודות עם הקבוצות".לון, הרשה לי לסייג:ריאל של שוסטר הציגה ועדיין מציגה כדורגל משעמם ברובו הגדול, יעיל ביותר כמעט תמיד (וברגע שואן ניסטלרוי לא על המגרש רק סנט איקר יכול לעזור). להבדיל מאצל קאפלו,שוסטר נהנה הרבה מאוד מן הספק, בעונה בה בארסה סגרה מעגל וסוויליה, שאמורה היתה לנסוק, איבדה את המאמן שלה בתחילת העונה. המבחן האמיתי בריאל היה ועודנו ליגת האלופות, ובזה שוסטר היה כשלון חרוץ.

יואב 17 בנובמבר 2008

אוף טופיק(או הכנה לדרבי עוד שבועיים)…
יצא לי לראות את סיטי מתארחים בהאל ושני דברים צדו את עיני..
1-איירלנד, שחקן נהדר פשוט.חכם, נייד, בעל טכניקה.גורם למשחק של סיטי לתקתק..
2-רוביניו שימש כקפטן היום. אם אני אוהד סיטי, אני נעלב בשביל ריצ'ארדס או איירלנד או בשביל המועדון שלי. שחקן שנמצא שם חודשיים, לא דובר את השפה, מקבל את הסרט לפני שחקני בית שנמצאים שם כמה שנים(דאן לא שיחק ואני חושב שהוא הקפטן המקורי).הוא לא שחקן וותיק עם עבר מפואר ורזומה(טוטי למשל). זה כמו שבארבטוב יקבל את הסרט ביונייטד. מגוחך ומריח מאד ממוסחר…

יואב 17 בנובמבר 2008

יואב, אני זוכר משחק נהדר שלה באולד טראפורד ב-2000 , קצת לפני הגלקטיקוס, עם רדונדו(איזה שחקן נפלא) בקישור. הם המשיכו עד לגמר וניצחו שם את ולנסיה שלוש אפס..

גיא 17 בנובמבר 2008

שאלה : איזו מועדונים נוספים נוקטים בגישה הנ"ל ?
לדעתי מכבי ת"א בישראל, צ'לסי באנגליה (אם כי כאן זה קצת קשה לאור העובדה שתקופה הזוהר שלהם היא בסה"כ כ 6 שנים).
יש עוד ?

אביאל 17 בנובמבר 2008

תגידו הרבה דברים על ריאל אבל היא עדין קבוצת הכדורגל הגדולה ביותר בעידן המודרני, הרבה כעס יוצא כאן על ריאל מדריד בגלל הסיפור עם רונאלדו.

הסיבה העיקרית שבגללה פיטרו את קאפלו היא צורת המשחק שלו, ריאל מדריד מחויבת לכדורגל אטרקטיבי וראוותני וקאפלו לא אחד שמספק את זה עם כל ההערצה שלי אליו, אבל אלה הדרישות של ריאל מדריד ובתור המועדון הגדול בעולם טבעי שיהיו לחצים שנמצאים בכל מועדון כמעט, הכמעט מופנה ליונייטד שאצלהם באמת מדובר במשהו יוצא דופן בעיקר בגלל העוצמה שיש לפרגסון, כל קבוצה בעולם נוהגת כמו ריאל, תראו את אינטר שפיטרה מאמן אחרי שלוש אליפויות רצופות, תראו את רומא ויובה שכמעט פיטרו את המאמן שלהם העונה, צ'לסי גם נוהגת ככה ומעל בניטז מרחפת חרב הפיטורים מאז הגיעו הבעלים החדשים, ברצלונה פיטרה את רייקארד שהרים אותה מהקרשים ל2 אליפויות ולאליפות אירופה, טבעי במועדונים בסדר גודל כזה שמושקעים בהם הרבה מאוד כספים שהתנהלו ככה, כמו שציינתי יונייטד וגם ארסנל שונות גם אצלהם יש מנג'ר בעל השפעה גדולה במועדון, אני מוכן להתערב עם כל אחד כאן בבלוג שברגע שפרגסון פורש, אם המאמן הבא לא יביא תוצאות ותארים יחליפו אותו באותה המהירות כמו בשאר המועדונים….

יואב מתל אביב : ריאל מדריד לא נתנו משחקים גדולים, עונה שעברה ובמיוחד בסוף העונה הקודמת היו כמה משחקים מרגשים ומלהיבים ביותר, השלוש שלוש מול בארסה לפני שנתיים היה משחק פשוט מדהים, אתה יכול לכתוב הרבה דברים על ריאל מדריד ועל ההתנהלות שלה אבל להתחיל להגיד שלמועדון כזה לא היו משחקים גדולים זאת באמת שטות…

אביאל 17 בנובמבר 2008

אחרי המשפט " ריאל מדריד לא נתנו משחקים גדולים" אמור לבוא סימן שאלה שנעלם משום מה אז הנה אחד "?"

:)

אביאל 17 בנובמבר 2008

לון : בריאל אין אינטרס לקדם שחקנים צעירים ?! תראה לי מועדון גדול עם כל כך הרבה שחקני בית שגדלו בו, תראה באיזה גיל ראול קיבל את המושכות, תראה מתי קסיאס קיבל את ההזדמנות, אני לא מבין על מה אתה מדבר, ראמוס בן 22 וכבר פותח בכל משחק בשלוש עונות האחרונות, תראה את מרסלו, היגווין, גאגו, דראנטה אלה לא צעירים ?!!? ואלה רק דוגמאות מהמשחק האחרון, שאם אני יתחיל לנבור בהיסטוריה הארוכה של המועדון אני יוכל למלא לך פוסט שלם.

יואב 17 בנובמבר 2008

גיא,
צלסי היתה צריכה לבנות את עצמה במינימום זמן(כי ככה רצה אברמוביץ).היא זכתה בלוטו והתנהגה בהתאם. זה לא בדיוק דומה להתנהלות היומיומית של ריאל.
מכבי סל- יש הרבה מין ההתנהלות המדרידאית אבל שאתה חושב על מאמנים אתה מיד נזכר ברוזין ז"ל, קליין ז"ל, שרף וגרשון.
ברגל-אף קבוצה כאן לא ממש עומדת בקריטריון הזה(מאמן לאורך זמן), למעט חיפה(עם שפיגל ורוני לוי) והפועל(קשטן).
למכבי יש את גרנט של הקדנציה הראשונה והמוצלחת והקדנציה השניה והאפורה(סגר שמונה שנים במועדון).

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

אביאל-לא אמרתי שלריאל לא היו משחקים גדולים,אני זוכר הרבה כאלה. הגישה של ריאל שגובלת כמעט באובססיה,לקדש את הז'וגו בוניטו,לא עוברת את מבחן המציאות,אין אף קבוצה של ריאל חוץ משל די סטפנו ופושקש אולי,(וכתבתי ב 20 שנה האחרונות) שהצליחה להיחקק בהיסטוריה כקבוצה שמשחקת כדורגל עילאי,בדגש על קבוצה,כמה דוגמאות לסבר את האוזן:איאקס של קלייברט סידורף דוידס והאחים דה בור,מילאן של הטריו ההולנדי,ברצלונה של רונאלדיניו אטו דקו וצ'אבי,ארסנל של הנרי ליונברג פירס וויירה,יונייטד כמעט בכל עונת אליפות.
ריאל תמיד תהיה אחד המועדונים הגדולים והעשירים בעולם,אבל לדעתי היא לא עומדת בסטנדרטים שהיא כל כך אוהבת להתפאר בהם,בעיקר בגלל חוסר הדרך והתכנון לטווח הארוך שלא לומר אפילו לטווח הקצר.מישהו הזכיר קודם שבמקום חלוץ רצו להביא בקיץ את רונאלדו,מדיניות הגלקטיקוס נמשכת ובבית החרושת לחולצות מוסיפים עוד משמרת,אם אתה אוהד ריאל,טול קורה מבין עיניך,משהו מסריח שם כבר תקופה ארוכה מאד..
לגבי הדוגמאות שהזכרת לעיל,לפטר מאמן אחרי שלוש אליפויות זה יותר מלגיטימי וטבעי בתנאי שלא מדובר בפרגי,שהוא באמת תופעת טבע,בניטז עד כמה שאני יודע עדיין עובד בליברפול,ובצ'לסי כמעט שהידרדרו לפורמט של קלדרון(אברם גרנט)אבל התעשתו והביאו מאמן תותח.

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

אביאל-סרחיו ראמוס בא מסביליה
מרסלו מפלומיננזה גאגו מבוקה והיגואין מריבר,קסיאס וראול
דרנתה מפיינורד

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

לגבי קסיאס וראול אתה צודק יחד עם גוטי

רונן דורפן 17 בנובמבר 2008

כפי שלון כתב – בתקופת דל בוסקה ואפילו ואלדנו הייתה מחוייבות מסויימת לקידום צעירים וגם דיברו על פורטיו כשחקן עתיד.

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

רונן – שהספיק בינתיים לעוף מברוז' פיורנטינה ועכשיו מתברבר עם קמאצ'ו באוססונה ומן הסתם גם ירד איתה ליגה בסוף העונה

לון 17 בנובמבר 2008

אוהד, אם סוג הכדורגל היה מעניין את ההנהלה בריאל, שוסטר היה מודח כמו קאפלו בסוף העונה הקודמת.

חולשת ברסה וסביליה אינה קשורה לכך שהגיע לשיא נקודות. היו שנים שברסה היתה חלשה עוד יותר וריאל לא הגיע לכמות כזו של נקודות. אני רחוק מלהיות מאוהדי שוסטר, אבל אלה העובדות.

יופ היינקס זכה עם ריאל בליגת האלופות ב- 1998 ופוטר.
דל בוסקה זכה פעמיים בליגת האלופות ובשתי אליפויות בארבע שנים, התקופה הכי מוצלחת של ריאל מאז שנות החמישים, ופוטר.
כנראה שהדרך היחידה לשרוד בריאל היא לזכות גם בליגת האלופות וגם בליגה הספרדית באותה עונה. זכייה באחד מהם מובילה לפיטורים, בדיוק כמו אי זכייה כלל.
וכאמור, מטרות לטווח ארוך כלל אינן מעניינות את המערכת.
גיא, אתה צודק. מכבי ת"א בכדורסל וצ'לסי של אברמוביץ' מתנהלות באופן דומה.

אביאל, היגואין, גאגו, דרנטה וכו' הם שחקני רכש שנקנו ככשרונות גדולים ואינם שחקנים שהמועדון גידל ופיתח. בנוסף הם בעיקר ישבו על הספסל, אלא אם היו פציעות או משחקי ליגה פחות חשובים לפני ליגת האלופות.
השווה למשל למה שעשו ברסה ויונייטד עם מסי ורונאלדו. רוביניו, שהגיע ככישרון גדול יותר מכריסטיאנו רונאלדו, ברח מריאל בדיוק בגלל זה.
אבל אם אתה רוצה לחשוב שהמאמנים בריאל מקדמים שחקנים צעירים וחושבים לטווח ארוך, זו זכותך.

gdana 17 בנובמבר 2008

אביאל – כפי שציינו לפניי רוב השחקנים שהזכרת נרכשו כבר אחרי ששיחקו בקבוצות הבוגרות במועדוני הבית שלהם. ולבקשתך, אראה לך עוד מועדון: אחד בו משחקים כעת פויול, פיקה, צ'אבי, אינייסטה, בוסקטס, מסי ובויאן (ואילולא היה נגנב, פברגאס).

gdana 17 בנובמבר 2008

… ושכחתי את ואלדס. רק חסרים שני מגנים ואפשר היה להרכיב קבוצה שלמה.

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

gdana-שכחת גם את קרקיץ' ופיקה לא שייך

gdana 17 בנובמבר 2008

קרקיץ' = בויאן. ופיקה גדל בקבוצה.

רונן דורפן 17 בנובמבר 2008

gdana = אמנם יונייטד לא בתקופה אידיאלית מבחינת שחקני בית, אבל בכל זאת (אני מונה שחקנים שעלו לבוגרים ביונייטד)" גיגס, סקולס, נוויל, בראון, אושה, פלטשרֿ אבנס, ועכשיו דה סילבה ודני וולבק ואפשר להוסיף אליהם את פרייזר קמפבל שמתחיל לשחק טוב ואולי אח של רפאל יתגלה כמשהו. נכון שגיגס וסקולס ונוויל עוזביםֿ אבל פתאום אחרי תקופה אני רואה קבוצה עם הרבה שחקני בית באופק. כמובן שגם ארסנל נראית טוב מאד באספקט הזה.

אדם 17 בנובמבר 2008

מכבי ת"א מתנהלת בצורה מדרידאית רק בשנים האחרונות, מאז שהמכביזם הפדרמניסטי דחק במקצת את רגלי המכביזם המזרחיסטי. יחסית למועדון עם רף ציפיות והיסטוריה מכבידה כמו מכבי ת"א כדורסל, הסבלנות כלפי מאמנים שהביאו הישגים בינוניים(באופן יחסי) כמו צביקה שרף בשנות השמונים ותחילת התשעים, ודייויד בלאט בראשית שנות האלפיים, היא ראויה להערכה. בשנים האחרונות מכבי בוחרת באופן עקבי את האדם שהכי לא מתאים לתפקיד, ולכן מוצאת את עצמה עם מאמן רביעי בשלוש שנים, דבר שהוא חסר תקדים לדעתי בתולדות המועדון.

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

gdana-צודק,סליחה.

יואב 17 בנובמבר 2008

אביאל, אם מבחן התוצאה קובע, למה פוטרו? הרי לא יסבלו בריאל, סגנון התקפי וחוסר תארים. את השילוב הזה ניתן להשיג בגיבוי המאמן וזמן. לטרוף את הקלפים מחדש כל שנתיים, ישיג בדיוק ההפך. פרגי, מצליח לשלב תארים עם כדורגל טוב, כי זה חזונו ויש לו גיבוי. אתה לא יכול ליצור קבוצה מצליחה ומלהיבה תוך חודשים. זה כמעט לא יאומן שרוביניו, הוא החדשות של אתמול בריאל. הוא היה העתיד, רק לפני שנה…

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

gdana-הייתי מוסיף גם את גווארדיולה בעיני זה לא פחות חשוב למרות שזה חדש

רונן דורפן 17 בנובמבר 2008

יואב ואביאל – זה לא מבחן התוצאה זה מבחן הגחמה. אם הנשיא בלחץ אפילו לא בענייני כדורגל זה סיבה טובה בעיניו להסיט את הדיון לנושא המאמן. ובתקופה האחרונה פורסמו עניינים בעיתיים לגבי קלדרון.
ובמסגרת השמחה לאיד: פרגי יהיה ביונייטד הרבה אחרי שקלדרון לא יהיה במדריד.

גיל 17 בנובמבר 2008

האם כל התסבוכת הזו אומרת שהם ירדו מרונאלדו? או שדווקא אנחנו צפויים לשמוע שוב בחלון ההעברות בינואר את אותם דיבורים? שמעתי לא מזמן שרונאלדו רמז שהוא מעוניין לחתום על חוזה חדש אצל היונייטד, יש דברים בגו'?

יואב 17 בנובמבר 2008

רונן, כל עוד פרגי שם, הוא לא יפספס(רוסי?)שום גרגיר פוטנציאל מקומי. זה בדמו. המצב נראה בהחלט טוב יותר מאשר לפני שנתיים, שלוש.לא בכל דור אגודה מתברכת בבציר של 92 ולא ריאלי לצפות לזה, רק לקוות שעושים הכל כדי לטפח ולתת הזדמנות למי שצריך והשער של וולבק, בוודאי משדר את המסר הנכון- אם אתה מוכשר ומוכן לעבוד קשה, אתה תזכה להבקיע מול הסטראפורד אנד , גם במועדון הישגי כמו יונייטד.
אוף טופיק 2- הראיון של גאידמק במעריב ספורט היום-אין ממש מילים.כל נבואות הזעם על לכתו- לא מתארות את הילדותיות, הקפריזיות והאינטרסנטיות המגולמות שם. עוד שניה אני יאמין שהוא הקורבן בסיפור….

רונן דורפן 17 בנובמבר 2008

גיל – יש לי תחושה שרונאלדו רוצה לחתום לתקופה ארוכה ביונייטד וגם לעבור לריאל מדריד וגם להיזכר כשחקן קבוצתי למופת וגם להבקיע ארבעים שערים כל עונה. באופן אישי החלטתי להתרווח על הספה, ואולי פעמיים בשלוש בעונה באיצטדיון, ולהנות מיכולתו של האיש מבלי להטריד את עצמי ברצונותיו האישיים של רונאלדו.

אביאל 17 בנובמבר 2008

יופי, גם רונאלדו, אנדרסון, נאני, האחים דה סילבה, רוני, וידיץ לא בדיוק גדלו ביונייטד, אבל הם כן התפתחו שם, בדיוק היגווין שכבש רביעיה שבוע שעבר ובדיוק כמו כל שאר השחקנים שציינתי, הויכוח לא היה על שחקני בית ! אלא על הזדמנויות לצעירים והוכחתי שבהחלט היו כאלה ואפילו רק לאחרונה.

הכל נובע לדעתי מסוגיית הנשיא והאפשרות להדיח אותו ובכלל כל הכותרות וההתעסקות במשרה הזאת (מזכיר קצת את הפוליטיקה בארצנו), בכל מקרה כל מה שרציתי לכתוב זה שריאל מדריד למרות הכל הוא מועדון גדול והמצליח ביותר, והשם ריאל מדריד היא הגדולה שלו, לא המאמן (כמו אצל היונייטד) ולא השחקנים כמו אצל היונייטד שלא הסכימו לשחרר את רונאלדו ולדעתי ביזו את המועדון כמו שכבר טענתי בדיונים על נושא רונאלדו והעברה למדריד… רוב האי שקט נובע עכשיו מהפציעה של ואן ניסטלרוי שלכולם ידועה תרומתו לקבוצה ובנוסף השישיות והחמישיות של בארסה שעושות רעש ועל כן כל הבלאגן, אם ריאל תשרוד בצמרת עד ינואר (ולדעתי יש לה את הכלים) הכל פתוח…

בכל מקרה רונן, אם המצב ישתפר ותיהיה עוד אליפות ואפילו בליגת האלופות יצליח להם, קלדרון יוכל לשרוד עוד כמה שנים, אם אני לא טועה עוד שנתיים פרגי עוזב מעניין איך אז היונייטד שלכם תראה…

יואב – הדגשתי את מקרה קאפלו בכוונה כדי להסביר שלפעמים מבחן התוצאה לא קובע במדריד, אני הייתי משוכנע שהוא ישאר שם בעיקר בזכות המרוץ לאליפות המשוגע שהיה בסוף העונה ההיא ובזכות האליפות ה30, בכל מקרה הוא פוטר בגלל סוג הכדורגל שהוא הביא…

legal alien 17 בנובמבר 2008

רונן – ניסחת מצוין את רצונותיו של רונאלדו, ואת היחס הראוי להן.
שמעו, הראיון עם גאידמק עולה על כל דמיון. כמו התפרעות של אוהדים בסוף משחק. מה שהכי מדהים אותי, זה האם באמת הוא יכול היה להיות כל כך תמים, ולחשוב שכל מי שאומר לו שהוא מלך באמת ילך ויצביע עבורו

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

נו,ועכשיו ריאל רוצה את ארשבין.חלוץ? יוק! מה הלאה? קאקה? לדל פיירו יש תקופה טובה, אולי טוטי? מה יהיה? מי ימכור חולצות?

אביעד 17 בנובמבר 2008

אביאל, הקונספט של הזדמנויות לצעירים כולל בעיניי אחד משניים: 1) שחקני בית. בנקודה הזו ריאל נופלת, יש לה 2 שחקני בית בעלי משמעות בסגל (גוטי ואיקר). 2) מתן במה לכשרונות צעירים שלא בהכרח גדלו במועדון אלא נרכשו בכסף קטן (יחסית) וגם כאן ריאל נופלת. כל אחד מהכשרונות הצעירים שהזכרת הגיע בהרבה כסף, ככוכב, ו/או נדרש לספק קבלות כמעט מיד. דרנטה כמעט והועלה על המוקד בעונתו הראשונה כיוון שהעז שלא לספק תפוקה זהה לזו של קודמו (רוברטו קרלוס). לשם השוואה, האחים דה סילבה ופוסבון הובאו כאלמונים, וולבק ואבנס באו מהנוער, נאני, רונאלדו ואנדרסון באו בסכומים יחסית גבוהים. כל אחד מהם מקבל זמן ומקום להתפתח ולא נדרש להציג קבלות אם עדיין לא יכול לספק אותן. אתה חושב שהיחס למרסלו, דרנתה, גאגו והיגואין הוא דומה?
עד שריאל לא תעלה שחקני בית לסגל הראשון או לחלופין תרכוש שחקנים צעירים ואלמוניים, ותיתן להם זמן התאקלמות וזמן להתפתח, היא לא תוכל להתהדר כמועדון שחושב לטווח ארוך, נותן הזדמנות לצעירים וכד'.
קאפלו פוטר על הנייר בגלל צורת המשחק שלו, אבל שוסטר שיחק את אותו כדורגל ולא פוטר. אז יכול מאוד להיות שהסיבה לפיטורין היא אחרת – קאפלו הוא מאמן מאוד ריכוזי וכוחני, שוסטר הוא יותר בובתי. כמו שאמרתי מקודם, אתה חושב שההתנהלות המביכה של ריאל בסאגת רונאלדו הייתה מתאפשרת תחת קאפלו?
לריאל יש המון בעיות וכל עוד ימשיכו להתהדר בנוצות "המועדון הגדול בעידן המודרני" (תוך שהם מצניעים חלק מהסיבות המרכזיות ל"גדולה" זו) במקום לטפל בבעיות האלו, אז הם ימשיכו לתת עונה טובה פעם בכמה שנים ולאבד את עצמם לדעת בשאר הזמן.

AMIR 17 בנובמבר 2008

אביאל – קודם כל אל תכעס :)
מה יהיה כשפרגוסון יפרוש, אלוהים יודע. מה שכן, אנו נהיה עם כמות הזכיות הגדולה ביותר באליפות אנגליה – זה וודאי כמו שזה ראוי!
הנעליים של פרגוסון הן ענקיות בכל קנה מידה ואין כיום אף מאמן (לדעתי) שיכול להמשיך את תפיסת המשחק שהנחיל הסר במנצ'סטר ויחד עם זאת, יום יבוא וזה יקרה ואז נראה…
לדעתי, תפיסת מאמן כדורגל כיום בעולם היא מאוד בעייתית ומעט מנהלים, בעלים, עסקנים למיניהם אינם מוכנים לתת את הכח והעוצמה למאמן – למרות שההסטוריה מוכיחה שזו הנוסחה הטובה ביותר להצלחה.
המסחור הביא לכך שמעטים מוכנים לשלם את מחיר הבניה.
דווקא בקבוצות הבניים בליגות העל של אירופה ניתן לראות שינוי מגמה מסויים – מה שלדוגמא קרה בסיביליה, פיורנטינה.

ויכסלפיש 17 בנובמבר 2008

מי שמחפש מודל לריאל בשכונתיות הזו לא צריך להרחיק. אתלטיקו מדריד היא האבטיפוס וטוטנהאם לומדת ממנה בשנים האחרונות. ריאל גם החליפה שלושה מאמנים בדור של פושקאש וחמשת גביעי האלופות 56-60 ושלושה בזמן "הקווינטה" של הוגו סאנצ'ז ובוטראגניו 86-90.

ליואב השני: גיורא שפיגל וגיא לוזון חולקים את הקדנציה הארוכה ביותר בכדורגל הישראלי 6 שנים במכבי חיפה ומכבי פ"ת בהתאמה. גרנט אולי מזוהה עם מכבי בניינטיז אבל בניגוד אליו ג'רי בית הלוי נחשב לקונזנצוס בדור המבוגר. קשטן מזוהה יותר עם בית"ר בזכות ארבע אליפויות למרות שלא האריך בקדנציה מעבר לשתי עונות. לדעתי המאמן המזוהה ביותר עם הפועל הוא דוביד שוייצר המנוח.

אדם 17 בנובמבר 2008

מסכים עם העובדה שהוא מזוהה עם הפועל, אבל התקופה הארוכה ביותר בה אימן במועדון הייתה שלוש עונות ברציפות, מעונת 80' עד 82' כולל. סיני אימן שבע וחצי שנים ברצף, קשטן חמש.

יואב 17 בנובמבר 2008

אביאל- "סוג הכדורגל שהוא הביא" זאת בדיוק הנקודה. כשאתה מחוייב לתארים והסטופר פועל, קשה לייצר קבוצה הישגית וגם מלהיבה. זה לוקח זמן. ברסה של השנה ויונייטד של השנתיים האחרונות, הן דוגמאות מצויינות לסבלנות גם בעונות נטולות תארים, עד שהפאזל הורכב שוב..בריאל אין סבלנות גם בעונות של תארים. אין דברים כאלה..
לדעתי,ריאל ביזתה את עצמה באובססית רונאלדו. יונייטד לא רצתה למכור(מותר, לא?) וההתעקשות של ריאל, ביזבזה לה זמן בחלון העברות פלוס אובדן רוביניו…ריאל התעסקה באגו במקום לעשות את מה שטוב לה. קצת כמו טוטנהאם…
ויכסלפיש- צודק.

עזי 17 בנובמבר 2008

אביעד, יואב, לא רציתי להיכנס (שוב) לעניין ריאל מדריד שכה שנואה בבלוג הזה, חלקית בצדק, אבל הכרחתם אותי. קודם כל אביאל צודק בכל מה שכתב, שנית לשכוח את ראול כשחקן משמעותי זה בין מוזר למעליב. לריאל יש בקבוצה הבוגרת יותר שחקני בית ממנצ'סטר יונייטד, היא מעלה מהנוער לא פחות שחקנים ויונייטד קונה בסכומים מטורפים לא פחות – יותר מצ'לסי וזה אומר הכל. להגיד שברצלונה של השנה היא תוצר של סבלנות זו בדיחה, רייקארד פוטר, שחקנים נמכרו והובאו והמאמן חדש, זו לא סבלנות (ובריאל ובברצלונה מפטרים מאמנים מהר, זו התרבות הספרדית). הכי חשוב, קאפלו שיחק כדורגל שלא מתאים לריאל ובדיוק בגלל זה נזרק, אליפות או לא אליפות.

birdman 17 בנובמבר 2008

קולגה שלי אומרת שלריאל עדיף לא להעסיק מאמן. התפקיד שם חסר חשיבות וחסר כוח.

יואב 17 בנובמבר 2008

עזי, אני לא שונא ריאל ואף טענתי בהודעה הראשונה-שריאל זאת אסכולה בפני עצמה, שלמרבה הפלא, עובדת.
השילדה המרכזית בברצלונה נשארה והמאמן שם פוטר לאחר חמש שנים(ובפגרה).במושגי ריאל- זה נצח.
אין שום בושה בלקנות אם לא הצלחת לייצר, אבל יש הבדל תהומי בין ההתנהלות של ריאל ליונייטד. ריאל תמיד תקנה את כוכב החודש הבא(ושנה הבאה, תחליף אותו בכוכב החודש החדש)ללא קשר לנחיצותו המיקצועית ויונייטד, מוכנה לתת את הזמן לאנדרסון, נאני, רונאלדו(למרות שנקנו בסכומים גבוהים).. כי ביונייטד, המאמן מחליט ובריאל, לא. שוב, ארון התארים של ריאל מוכיח שזה עובד "לא רע" וזה מדהים כי זה חסר הקבלה למקומות אחרים..
הפצע של פיטורי קשטן לאחר עונת דאבל(נהדרת ברמת תוצאות ורוח מועדון, פחות אטרקטיבית מעונתו הראשונה של גרנט)עדיין מדמם אצלי ואני מתקשה להבין פיטורי מאמן שהצליח. הרי ידעו בריאל מה קאפלו יכול לתת וקיבלו בדיוק את זה!! אתה באמת חושב שאפשר הד אוק ליצור קבוצה מלהיבה ומצליחה? זה כמעט חסר סיכוי(והדוגמה של ברצלונה מצויינת כי השילדה נשארה והם משחקים עכשיו, לאחר שלוש שנים, כדורגל פנטסטי).ואם שוסטר יפוטר עכשיו, על רקע מה זה יהיה?למה בכלל פיטורי שוסטר עומדים על הפרק?
מסכים עם כל מה שכתבת על צעירי ריאל. יש נטיה לשכוח או לגמד את זה אבל בפועל, זה אכן מתממש(מיצ'ל, העיט, גוטי, איקר, ראול ועוד)….

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

ויכסלפיש-אם כבר אז אני השני :)

אביאל 17 בנובמבר 2008

יואב : אל תתחיל להגן כאן על קפאלו, עם כל הכבוד אליו לא היית רוצה ביונייטד לא ? קפאלו קיבל כמעט כל שחקן שרצה בזמנו ורב עם חצי הרכב בהתחלה.

אביעד : הקונספט שלך, עם כל הכבוד לא ממש ברור לי, אנדרסון ונאני לא מקבלים יותר הזדמנויות מגאגו והיגווין והם נרכשו בכמעט שליש מהמחיר של שלהם ובינתיים נותנים תפוקה גדולה בהרבה, לפעמים ההערצה ליונייטד ולפרגסון קצת משנה את המציאות, ראמוס קיבל את תפקיד המגן הימני וגם הבלם בגיל 19 ! אז אני לא יודע מאיפה אתה מציג את זה שריאל לא נותנת במה לצעירים.

בקשר לברצלונה – בינתיים לא היו לה יריבות קשות אבל עוד מעט יש רצף מעניין במיוחד של משחקים (אם אני לא טועה, ולנסיה סביליה ריאל ואחרי זה ויאריאל) ככה שאז היא תיבחן, כבר שכחו שרצו להעיף את פפ אחרי המחזור השלישי, חמישיות ושישיות לא מרשימות אותי מול קבוצות התחתית של הליגה הספרדית, נראה אותה בליגת האלופות נגד אחת האיטלקיות או האנגליות ורק אז נראה כמה היא באמת חזקה…

אביאל 17 בנובמבר 2008

יואב : אפשר ליצור קבוצה כזאת, צ'לסי של מוריניו נתנה גם הרבה משחקים מצוינים ב2 העונות הראשונות שלה וזכתה ב2 אליפויות.

אני לא מבין מאיפה אתה מסיק את המסקנות האלה, ריאל קנתה השנה רק שחקן אחד, אל תדבר על כסף אחרי הסכום שיונייטד שילמה על ברבאטוב שעלה יותר מכל שחקן אחר שאי פעם שיחק נגיד בצ'לסי העשירה, בקשר לאנדרסון ונאני כמו שכתבתי לך בתגובה הקודמת, הם עלו יותר מגאגו והיגוואין וקיבלו הרבה פחות הזדמנויות.

ריאל של השנים האחרונות לא בונה את עצמה מחדש כל עונה, היא בעיקר מוסיפה שחקנים לקיים ומחליפה את מה שצריך, אני לא מבין מה בדיוק רע בזה וכל עוד זה עובד אני לא רואה סיבה לשנות את זה.

יואב 17 בנובמבר 2008

אביאל, אני רוצה את פרגי לנצח..(ביום שאחרי, מוריניו, אבל זה כבר דיון אחר).. לא מגן על קאפלו אבל כמו שכתבתי, קיבלתם בדיוק את מה שהוא מספק בדרך כלל וזה לא הספיק..
בקשר לתפוקה- נאני ואנדרסון, הם אלופי אנגליה ואירופה(ושניהם בעטו פנדלים מכריעים!!! בגמר ליגת האלופות)כך שאני לא ממש יודע על איזה חוסר תפוקה אתה מדבר- ועוד בעונתם הראשונה.הם תרמו יפה מאד את חלקם בתארים(אנדרסון, ממש החזיק לנו את הקישור בחודשיים קריטים של פציעות)והם כבר כתובים בהיסטוריה של יונייטד…

יואב 17 בנובמבר 2008

אביאל, פרגי קונה את מה שהוא צריך ואם הוא חושב שבארבטוב(מי דיבר על כסף?)זה מה שהוא צריך- שיהיה.
מה בדיוק היו הציפיות שלך מקאפלו? ועל מה הוא לא ענה?
בוודאי שקניתם רק אחד. כי המועמד הראשון שרציתם(שקנייתו משולה בכסף לקנייה של ארבעה אחרים) לא היה למכירה וילד הפלא של ריאל עד לפני שנה, ענד את סרט הקפטן של סיטי אתמול(והוא שחקן נהדר, אגב).
שוב, זה עובד לכם "לא רע" עד עכשיו, זאת רק אסכולה שונה לגמרי של ניהול קבוצת ספורט.
נ.ב
אני חרד מהיום שאחרי פרגי.. אני מודע לזמניות הנס שחוויתי.

רונן דורפן 17 בנובמבר 2008

עזי – אני משער שיש לך נתונים שמוכיחים שריאל מדריד היא דוגמא ומופת למועדון שמתבסס על שחקני בית, ואם לא שחקני בית בעיקר על רכש צעירים אלמונים. זה בודאי לא שקר או שקר מתועב, אלא סטטיסטיקה.

רונן דורפן 17 בנובמבר 2008

אביאל – יכול להיות שלא ארצה להיות אוהד כדורגל אחרי שאלכס פרגוסון יפרוש. לתחושתי בעוד 3-4 שנים.

עזי 17 בנובמבר 2008

יואב, קודם כל פרגוסון הוא באמת יוצא דופן ואני מלא הערכה אליו אבל קח בחשבון שבאנגליה המג'ר הוא הבוס ובספרד הנשיא והמנהל המקצועי הם האנשים החשובים יותר. רייקארד פוטר, נכון אחרי חמש שנים, אבל בוא נסתכל אחורה, ב-34 השנים האחרונות היו לברצלונה 28 מאמנים (או 28 קדנציות, כי היו כאלו שאימנו פעמיים ושלוש) ובריאל, לפי אותה ספירה, 29 מאמנים. אז זו לא ריאל, זו המנטליות הספרדית.
מתוך 31 שחקנים של ריאל בקבוצה הבוגרת יש 13 שגדלו במועדון או 42 אחוזים, מתוך 36 שחקנים של מנצ'סטר יונייטד בקבוצה הבוגרת יש 12 שגדלו במנ.יונייטד, או שליש בלבד. וגם אם מסתכלים על הסגל הבכיר, לדוגמא 25 השחקנים הרשומים בסגל A לליגת האלופות לכל אחת מהקבוצות יש שבעה שחקני בית. מנ. יונייטד קונה לא פחות מריאל ורוב ההעברות הגדולות באנגליה הם של יונייטד (פרדיננד, ברבטוב, רוני וכו').

עזי 17 בנובמבר 2008

רונן לא ראיתי את מה שכתבת אלא אחרי התגובה שלי. ריאל היא לא מופת לכלום, גם לא מנ.יונייטד. אתם לא קונים פחות, אתם לא מגדלים יותר שחקני בית, כמובן שראול וגוטי וקסיאס זו סטטיסטיקה בעוד גיגס ופלטשר ו-ווס בראון הם אגדות חיות.

יואב 17 בנובמבר 2008

עזי, מקבל את השוני בין המודל הספרדי ואנגלי.הספרדי במהותו, אולי קפריזי יותר וחסר סבלנות. לגיטימי.לדעתי, אלה לא תנאים אידיאלים ליצירה.
ואני גם לא רואה בעיה גדולה במחלקת הנוער של הלבנים…

אדם 17 בנובמבר 2008

צריך לזכור שמודל הבעלות על הקבוצות שונה בין שתי המדינות. אם באנגליה היו ההנהלות נבחרות מחדש אחת לכמה שנים, אי אפשר לדעת אם פרגוסון היה שורד את התקופה הראשונה שלו כמאמן הקבוצה לאור ההישגים הדלים. בעל בית שיודע שאין לו אלקטורים שהוא חייב להם דין וחשבון יכול להרשות לעצמו לתת למאמן שעובד תחתיו יותר קרדיט מאשר בעל בית שיודע שכשלונות מתמשכים יעלו לו במשרתו.

אביעד 17 בנובמבר 2008

אביאל, שוב, העניין הוא לא הבמה אלא למי היא ניתנת ומה היחס. גאגו והיגואין קיבלו הזדמנויות אבל הדרישה מהם היא לתת תפוקה מיידית כאן ועכשיו (דרנתה נדרש להיות רוברטו קרלוס במיידי). מה גם שאני לא כ"כ רואה איך הצמד הזה נקנה בשליש מהמחיר של נאני ואנדרסון.
לגבי הכסף – ריאל "רמזה" כל הקיץ על הצעה של 100 מיליון יורו על רונאלדו (למרות שע"פ פרגוסון הם הגישו בפועל הצעה של "רק" 70 מליון), אתה רואה את מנצ'סטר (או כל קבוצה אחרת מלבד מנש'ייח סיטי) מדברת על סכומים כאלה ברצינות?
ריאל של השנים האחרונות לא בונה את עצמה כל שנה? ראמוס, פפה, קנאברו, מרסלו, דרנטה, מצלדר, היגואין, גאגו, ואן ניסטלרוי, רובן, דיארה, סניידר, ואן דר וארט, סאביולה, היינצה, דודק, גאראי, רייס, באפטיסטה. 19 שחקני רכש (לפחות) בשלוש שנים.
אז ריאל לא שילמה על אף אחד את הסכום ששילמנו על ברבאטוב. היא שילמה סכומים דומים על רובן, ראמוס, סניידר ופפה, היא רכשה כאמור 19 שחקנים בזמן בו מנצ'סטר רכשה 9 שחקנים. אתה זורק כדוגמא את הסכומים ששולמו על נאני ואנדרסון ומנגד מביא כדוגמא איך ראמוס קיבל במה בגיל 19 ושוכח לציין שהוא עלה כמעט כמו נאני ואנדרסון יחד.
הנקודה שלי היא לא שריאל לא מועדון מצליח (כי היא כן, מאוד) אלא שאופן הניהול שלה הוא דרישה בלתי אפשרית להצלחה בכל החזיתות כאן ועכשיו, אין זמן לטיפוח צעירים או גידול שחקני בית אלא זורקים למים שחקני בית מוכשרים ו/או שחקנים (צעירים או ותיקים) שנקנו בה-מ-ו-ן כסף ומי שלא נותן תפוקה מיידית נזרק מההרכב, או נצלב, או שניהם.
המאמן היחיד שהיה בריאל מאז הידינק שהיה מסוגל להוביל סוג כלשהו של תהליך היה קאפלו והוא נזרק אחרי עונה כי הכדורגל שלו לא התאים לריאל. הסיפור כאן קצת יותר מורכב, ריאל הביאה את קאפלו בתחילת העונה כי היה להם רעב עצום לתואר מול הקבוצה הנוצצת של בארסה. הם רצו תואר בכל דרך שלא תהיה והביאו במודע קבלן תארים שלא נודע כמי שמשחק כדורגל אטרקטיבי. אז קאפלו הביאו להם מה שרצו ושניה אח"כ הם "נזכרו" שהכדורגל שלו לא מספיק יפה והעיפו אותו. אז אני רואה כאן אחת משתי אפשרויות:
א. ריאל חיפשה סטוץ ללילה כיוון שהייתה חרמנית, תפסה אחד מכוער אבל זה לא שינה לה, ובבוקר קמה מסופקת, "נזכרה" שהסטוץ שלה מכוער אז העיפה אותו.
ב. קאפלו לא היה "יס מן" של ההנהלה והם חיפשו מישהו שקל לשלוט בו, מישהו צעיר וחסר ניסיון, כמו שוסטר, אז התירוץ היה סגנון הכדורגל.
בכל מקרה, קאפלו קיבל בתחילה יד חופשית להביא את מי שרצה, אבל קבוצה לא בונים ביום ואפילו לא בעונה, את מה שבנה קיבל שוסטר ופתאום זה נראה יותר טוב. אז נכון שקאפלו רב עם חצי הרכב, אבל כשזה היה חשוב הוא ידע להתעלות על עצמו (בקהאם).
עזי, בסגל הנוכחי של ריאל יש 6 שחקני בית (מתוכם 4 זוכים לדקות משמעותיות) . למנצ'סטר יש 9 (מתוכם 7 זוכים לדקות משמעותיות). בסגל של ריאל יש 8 שחקנים בני 24 ומטה, למנצ'סטר יש 12.
לגבי ההסטוריה? אולי אתה צודק, אין לי נתונים. אבל בטח שבעשור האחרון ריאל לא מתמודדת מול מנצ'סטר בקטגוריה הזאת.

עזי 17 בנובמבר 2008

אביעד, לריאל בסגל הבוגר יש 13 שחקני בית מ-31 ולמנ.יו. 12 מתוך 36, ב-25 הראשונים יש שבעה מול שבעה ואם אתה מתעקש על 'דקות משמעותיות' תספור את הדקות של גוטי, ראול וקאסיאס ותקבל יותר מכל הדקות של השחקנים המשמעותיים שלך. חוץ מדארן פלטשר האגדה החיה אין בהרכב שלך אף שחקן בית. ולידיעה: בסגל של ריאל יש 14 שחקנים מתחת גיל 24 וחצי.
ואם אתה חוזר לראמוס עם הרכש אתה חוזר עד קיץ 2005 אז מול 19 השחקנים שציינת בריאל אמנה את ברבאטוב, אנדרסון, נאני, הארגריבס, קוז'אק, מאנושו, פוסבון, קאריק, אברה, וידיץ', בן פוסטר, פטרוצ'י, פארק, ון דר סאר, יצא 14 ולא תשע. לא חישבתי את הסכומים אבל אל תבנה על זה שהוצאתם פחות.

עזי 17 בנובמבר 2008

ושכחתי כמובן את קרלוס טבס ואת הנריק לארסון, זה כבר 16.

יואב תל אביב 17 בנובמבר 2008

אביעד-המטאפורה של הסטוץ גם נכונה וגם מצחיקה קבל שאפו!

מנשייח' סיטי כמו שאתה קורא לה,החליטה להעניק מאתיים מליון פאונד!!!!! מתנת חג מולד למארק יוז. גם זו שיטת ניהול,ניתן לו להביא את מי שהוא רוצה בינואר,לא ילך,נעיף אותו!

אביאל 17 בנובמבר 2008

יואב : את מוריניו ביום שאחרי פרגסון ?! הם שונים מאוד בצורת המשחק, הרי כל ההערצה של אוהדי יונייטד לפרגסון ולקבוצה היא בגלל ההתקפיות, לא משהו שמוריניו עושה, למרות שהוא יכול לעשות, אבל לא עושה בגלל צורת החשיבה השונה שלו על כדורגל.

שים לב גם שאני באמת לא מדבר בתור אוהד שרוף, פשוט קצת הכעיס אותי שעשו את ריאל מדריד למועדון קטן וחובבני בגלל תקרית, אני אישית מעדיף לא לראות את רונאלדו בקבוצות שאני אוהד, אני ממש לא אוהב את הבחור.

רונן – צר לי על המשפט שאמרת, לדעתי יונייטד גדולה מפרגסון ובוודאי הכדורגל עצמו, עם כל הכבוד הוא לא הטוב ביותר בהיסטוריה שאחרי שהוא יפרוש משהו יקרה, ההשפעה תיהיה על קבוצה אחת.
ֿ
אביעד – סליחה עם עלו שתי שליש מהמחיר של נאני ואנדרסון (20 לעומת 30 מיליון), אבל זה לא חשוב, העובדות מדברות בעד עצמן, גאגו והיגוואין זוכים להרבה יותר דקות משחק ואלה סתם דוגמאות בשליפה מהזכרון.

בכל מקרה, אני לא מבין את התפיסה ששחקן בית הוא נכון יותר מאשר שחקן שנקנה מקבוצה אחרת (ולא משנה באיזה שלב בקריירה), אני מוכן לעשות משחק בין שחקני הבית של ריאל לבין אלה של יונייטד ואז באמת ריאל תיהיה טובה יותר. שחקנים כמו נוויל (במצבו הנוכחי), בראון, פלטשר ושאר הבינונים לא היו מקבלים דקות משחק ברוב המועדונים הגדולים בעולם.

בכל מקרה אני ישמח לשמוע פירוט על שבעת שחקני הבית שזוכים לדקות משחק משמעותיות.

בקשר למשפט האחרון מדובר על תארים ? בעשור האחרון לריאל יש 4 אליפויות, שלוש סופר קאפ ספרדי, פעמיים גביע בין יבשתי, פעם אחת סופר קאפ אירופי ופעמיים ליגת האלופות, ליונייטד יש : 6 אליפויות, 2 גביעי ליגה, פעם אחת גביע בין יבשתי, שלוש פעמים מגן הקהילה ופעמיים ליגת האלופות, די דומה, בכל מקרה קח בחשבון שלפני חמש שנים ומעלה לא היו ליונייטד יותר מדי מתחרות כמו שהיו לריאל, ובכלל הליגה הספרדית בחמש שנים הללו היתה הרבה יותר תחרותית.

בכל מקרה נסכם של2 המועדונים יש דרכי פעולה שונות, אין טוב ואין רע, עד שמנצ'סטר תשווה את שיא אליפויות אירופה לקבוצות היא עדין תיהיה קבוצה פחות טובה מריאל מבחינה היסטורית, נסכם ששתי הקבוצות קונות שחקנים במחירי עתק, כל אחת במדינה שלה ואני אפילו ישמח למפגש השנה באזור שמינית או רבע הגמר של ליגת האלופות השנה, כי המנצח על המגרש זוכה בתהילה בסופו של דבר.

:)

אביעד 17 בנובמבר 2008

עזי, הספירה שלך מתייחסת גם לפחות ל-6 שחקני סגל של ריאל שגם מול קבוצה כמו ריאל אוניון לא ישחקו ואני מקווה מאוד שעליהם לא נסמך הטיעון שלך. בכל מקרה ע"פ שיטתך למנצ'סטר יש 17 מ-36 שחקני בית בסגל.
התייחסת גם ל-3 שחקני בית בסגל של ריאל (גוטי, קאסיאס וראול) מבלי להתייחס לעובדה שהאחרון בהם קודם לסגל הבוגר של ריאל לפני די הרבה שנים.
בשבת האחרונה פתחו 3 שחקני בית בהרכב של מנצ'סטר, 2 עלו מהספסל ועוד 3 היו פצועים.
בריאל ציינתי 19 שחקנים מקיץ 2005 למיטב זכרוני, כלומר סביר שיש כאלו שהגיעו והספיקו לעזוב, בכל מקרה, לגבי ה-16 שמנית במנצ'סטר שכחת עוד שניים (האחים דה סילבה) כך שזה 18. אחד היה בהשאלה ל-3 חודשים (לארסון), עוד 4 נרכשו למחלקת הנוער (פוסבון, האחים דה סילבה ופטרוצ'י) ועוד שניים נרכשו להחליף את השלישי שעוד מעט פורש (פוסטר וקוש'צ'אק על ואן דר סאר). מה-18 הללו של יונייטד, יש רק שלושה שכרגע ייתכן וכבר לא יהיו בעונה הבאה (טבז, ואן דר סאר ונזרוק פנימה גם את רונאלדו) ועוד אחד שכבר עזב (לארסון), זו בניה לטווח ארוך. בריאל 9 עזבו/מועמדים לעזוב (קנאברו, דרנטה, מצלדר, רובן, דיארה, סאביולה, גאראי, רייס, באפטיסטה), ושוב, זה בהנחה שלא פספסתי מישהו שבא והלך מאז קיץ 2005. זו לא בניה לטווח ארוך.
יואב, למה יש לי הרגשה שזו מתנת חג מולד שמארק יוז לא כ"כ היה רוצה לקבל?

יואב 17 בנובמבר 2008

עזי, פטרוצ'י(ילד בן 16) ופוסיבון(וגם התאומים) נקנו במקור למחלקת הנוער. ברשימת הקניות של ריאל, הכנסת ילדים בני שש עשרה?
אביאל, הדיווחים האחרונים מספרים על תשוקה אדירה ואפילו אובססיה של מוריניו ליונייטד, הוא בגיל הנכון, ויש לו את האישיות והכריזמה לעמוד במערכת עצומה שכזאת לאחר שהיא מאבדת נפיל כמו פרגי. בקשר לכדורגל, התחושה שלי היא שהוא פרגמטי ומתאים עצמו למקום בו הוא עובד.יונייטד, תשאב אותו אליה….חוץ מזה , גם פרגי המליץ…
אביעד – המטאפורה על הסטוץ (:
ומסכים עם הניתוח שלך לגבי הקנייה לטווח רחוק כי לא נקנו שחקנים שיוחלפו תוך שנתיים.
מקווה שרק ואן דר סאר יעזוב(אם וכאשר)…

שרוג בן רעו 17 בנובמבר 2008

לא הבנתי איך פרגוסון חזה במדויק את הפיטורים של שוסטר.

שרוג בן רעו 17 בנובמבר 2008

יואב – יש מקבילה לקרקס שנקרא ריאל מדריד. קוראים לה מועדון הכדורסל של מכבי תל-אביב.

יואב 17 בנובמבר 2008

קרא את תגובתו של אדם בנושא, כמה הודעות אחורה. היא דיי מתמצתת את העניין.מעניין מה מקור ההשוואה שלך(הקירקסים היוונים, או שמא התורכים, או אולי הרוסים) ומי מודל ראוי בעיניך בכדורסל האירופאי(שמהותו- המערב הפרוע המבוסס על שליפות).כמובן שזה לא מוריד מכמות השטויות שעושים שם(מכבי).עדיין, כמו בכל תחום, יש ריאל ויש את השאר..

שרוג בן רעו 17 בנובמבר 2008

הערה נוספת –

ב-20 השנה האחרונות ריאל השיגה 8 אליפויות מקומיות ו-3 אליפויות אירופה.

באותו פרק זמן השיגה יונייטד 10 אליפויות מקומיות ו- 2 אליפויות אירופה.

מסתבר, שלמרות כל הבלאגן, אין הבדל כזה גדול בין הקבוצה בה המאמן הוא גורם זניח לבין הקבומה שבה המאמן הוא זה שעל פיו יישק דבר.

שרוג בן רעו 17 בנובמבר 2008

יואב – זה ממש לא מעניין אותי מה קורה באירופה ואני גם לא מתכוון לערוך תחקיר בנושא. זה שהם קרקס לא מצדיק את הקרקס של יד אליהו. אתה טענת שבספורט אין משהו שמזכיר את ריאל ואני טוען שלא רק שיש, אלא שהוא מתקיים ממש פה בישראל.

נקודות דמיון:
ריאל ומכבי הן "הקבוצות של המדינה".
ב-2 הקבוצות האיש החזק במערכת הוא לא זה שיושב על הקווים.
2 הקבוצות קונות שחקנים ולא מטפחות נוער.

וזה רק על קצה המזלג…

אביעד 17 בנובמבר 2008

שרוג, אני מסכים איתך לגבי מכבי ת"א. חוץ מדבר אחד, את האובססיה של ריאל מזינה ברצלונה, הנמסיס. מכבי ת"א כדורסל מזינה את עצמה.
לא צריך להיות גאון גדול בשביל לחזות את פיטוריו של שוסטר, רק צריך להסתכל על ההיסטוריה של ריאל ולהבין שבלגאן בוא יבוא ושבד"כ הקורבן הראשון הוא המאמן כי הוא הש.ג.
לגבי הישגים ב-20 השנים האחרונות, לא נכון להסתכל רק על השורה התחתונה אלא גם על נקודת הפתיחה. איפה מנצ'סטר בפרט והכדורגל האנגלי בכלל היו ב 1986 ואיפה הייתה ריאל והכדורגל הספרדי.

רונן דורפן 17 בנובמבר 2008

עזי – בדור הנוכחי ההבדל הוא לא בין שחקני בית ממש אלא בסבלנות. אם תרצה כל ההבדל בין רוביניו וגאגו לרואנלדו. אין בריאל שכר לימוד.
שרוג – בתקופה הזו ריאל רכשה מספר פעמים את השחקן הטוב בעולם וגם הגיעה לפשיטת רגל. היא גם השתקמה מפשיטת הרגל – אבל זה עוד הבדל בין המועדונים.

שרוג בן רעו 17 בנובמבר 2008

אביעד – המסקנה מהדברים שלך היא שהכסף טרם לצימצום הפער בין היונייטד ובין ריאל. נכון, גם לפרגוסון יש יותר מיד ורגל בדבר, אבל בשורה התחתונה, מנצ'סטר הסתכלה לריאל בלבן של העיניים בגלל מהפכת הכסף והמסחור של הליגה האנגלית שהיא והבעלים שלה היו הראשונים שהשכילו לאמץ.

רונן – גם יונייטד לא הייתה חסכנית בלשון המעטה {ברשימת 10 ההעברות היקרות בהיסטוריה רשומות על שם ריאל 2 ועל שם מנצ'סטר יונייטד 2}.

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

טרם=תרם

יואב 18 בנובמבר 2008

ולמה שיעניין אותך אם באת עם דיעה מראש.. הרי אתה יכול לבחון את הדברים גם דרך השתקפות של מה שקורה סביב…
מי שמוכשר- משחק(מיקי, מוטי, קטש, כספי, ליפין, הלפרין).עוד לא נתקלתי בטאלנט שנפלט מהמערכת והצליח במקום אחר..אם יריבות מכבי(גם אצלם האיש החזק במערכת הוא לא המאמן), משקיעות כסף, זה גם מחייב אותה. ושוב, אדם מיצא את הנושא מצויין.
במכבי וביונייטד אגב, המדינה לא מוחקת חוב על מנת שהקבוצה תמשיך להתקיים אז עזוב את הסיסמאות.במציאות, הן מתקיימות מעצמן. זה מה שהופך לקבוצה של מדינה ולא פולקלור.
שום פוסט כנראה לא שלם בלי איזה דיון צדדי על מכבי. מתיש קצת…

יואב תל אביב 18 בנובמבר 2008

שרוג-יש דמיון רב,אבל במכבי אפשר למצוא גם את הצדדים של שחקני בית מובילים,ולצד רכש מתחלף הרבה דוגמאות לשחקני רכש שנתקעו שם שנים כמו שארפ ג'מצ'י מגי ועוד,מה גם שבגזרת המאמנים יש דוגמאות לקדנציות לא נגמרות בעיקר צביקה ורלף.

עזי 18 בנובמבר 2008

מסכים איתך לגמרי רונן, בריאל אין סבלנות ואני לא אוהב את ההתנהלות שלה, אבל יונייטד היא כריש גדול שקונה המון, לא פחות מריאל. כשריאל קונה ברזילאי בן 16 היא סוחרת עבדים, כשיונייטד עושה אותו דבר זה גילוי גאוני של פרגי והסקאוטרים שלו, נו באמת.
ההבדל המרכזי בסופו של דבר הוא שמנ.יונייטד היתה בבעלות אנגלית ועכשיו היא בבעלות אמריקאית ומחר היא יכולה להיות בבעלות תאילנדית, רוסית או ערבית. ריאל, כמו ברצלונה, תמיד תהיה שייכת תרתי משמע לאוהדים שלה.

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

יואב, באתי עם אותה דעה כפי שאתה באת לגבי ריאל. אני מתקשה להאמים שאכן בחנת מה קורה בליגה הרומנית, האסטונית, היוונית והטורקית, אלא שלפת נגד ריאל לאור היחסים המתוחים שבין מנצ'סטר למועדון הספרדי.

ולעניינינו, אז נכון בישראל, המדינה לא מוחקת חוב למכבי תל-אביב, אבל הטלוויזיה הציבורית שלה משתמשת בכספי המיסים כדי לשלם סכום שערורייתי, ולא מבוקר כדי לתחזק לשמעון את הסגל. בספרד הם לא עלו עדיין על הרעיון הזה.

בנוסף לנקודות הדמיון שהלתי אפשר להוסיף כי:
ב-2 הקבוצות לא מוכר המונח סבלנות וכל הפסד מתקבל בהיסטריה.
ב-2 הקבוצות היחסים בהנהלה מתוחים ויש קואליציות.

לא ברור לי מדוע אתה מתעקש להתווכח בשעה שאתה ואדם מודים בעצמכם שבמכבי יש התנהגות מדריאסטית.

נ.ב
קו דמיון נוסף:
2 הקבוצות מצליחות מאוד על אף המחלות שמהן הן סובלות.

יואב תל אביב 18 בנובמבר 2008

בלי קשר-למי שראה את נתניה בית"ר,תודו שהיה שווה רק כדי לראות את הפרצוף של בנאדו אחרי שקיבל כוס לפנים.קלאסיקה.

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

לא ראיתי את המשחק ?

מה הוא קיבל לפנים, כוס או כוס ?

רונן דורפן 18 בנובמבר 2008

עזי – ריאל לא סוחרת עבדים ואני לא יודע מי מעלה את הטענה הזו. הקבוצות סוחרות העבדים הן אלו שקונות בכמויות שחקנים צעירים ולא דואגות להן כלכלית. כלכלית אני לא דואג לאף שחקן צעיר בריאל.
לגבי הבדל מודל הבעלות – אתה נתפס לפורמליסטיקה. ריאל שייכת לאוהדיה אבל במציאות מנוהלת על ידי פוליטיקאים על פי גחמות פוליטיות. יונייטד שייכת לאבריימלה גלייזר אבל בסופו של דבר פרגוסון קובע בה הכל, גם ברמה הניהולית. הוא אפילו לוחץ עכשיו להגדלת האיצטדיון. אז השאלה – לפחות כרגע – היא לא אם אתה מעדיף מודל דמוקרטי על מודל פרטי. אלא אם אתה מעדיף את אלכס פרגוסון על קלדרון.
אני מאד דמוקרטיה, אבל יש משהו אינהרנטי גרוע בשיטה הדמוקרטית במדריד. בבאיירן יש לכאורה אותו מודל, אבל אין רעש סביב הבחירות ומי ששולטים בקבוצה הם שחקני העבר שלה. אני חושב שלא היה מזיק לריאל לקבוע כמה כללים לגבי מי יכולים להבחר בבחירות. פוליטיקאי אחד בצד אנשי כדורגל זה מספיק…

ערן קאלימי 18 בנובמבר 2008

תנשמת

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

רונן, לא הבנתי מה עדיף:

מודל דמוקרטי שהצמיח פוליטקאים או מודל פרטי שבא אחד השכירים חזק מהבעלים ?

ערן קאלימי 18 בנובמבר 2008

זה היה לשרוג כמובן.

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

תודה ערן – עכשיו הכל ברור….

רונן דורפן 18 בנובמבר 2008

שרוג – אם השכיר הוא אלכס פרגוסון אז כאוהד אני מעדיף את זה. המודל של באיירן עדיף בעיני על זה של באיירן. אחוז מסויים של בעלות כלכלית מבטיח רציונליות כלכלית. ובנוסף המועמדים בבחירות הם אנשי כדורגל. אני חושב שריאל צריכה לשאוף לכך שאנשים כמו דל בוסקה ואו ראול ייבחרו בבחירות ולא פוליטיקאים.

יואב תל אביב 18 בנובמבר 2008

שרוג-התפתחה איזה תגרת כדורגלנים בריאה על הדשא,ואז בנאדו המצחיק הזה תופס את פרנסמן שגבוה ממנו בראש בצווארון,פרנסמן עוד לא הבין מה קורה ומה בנאדו רוצה ממנו,כשפתאום נכנסת ךפריים כוס קולה מלאה קולה וקרח שעפה מהיציע ישר לפנים של בנאדו,הפרצוף שלו אחרי..פשוט נגמרתי מצחוק!! קלאסיקת כדורגל ישראלי!!

יואב תל אביב 18 בנובמבר 2008

ךפריים=לפריים

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

רונן – אם כך, אני מניח שאוהדי ריאל גם אוהבים את המודל שלהם, ומאותה הסיבה בדיוק: הישגים.

ערן קאלימי 18 בנובמבר 2008

או וואגינה. מי יודע.

בכ"א, ואולי הדיון הזה רק מוכיח שתפקיד המאמן הוא אובררייטד? הרי ריאל ומודל הניהול/אימון שלה הגיע להישגים רבים, כנ"ל מנצ'סטר והמודל ההפוך כמעט לחלוטין, הסלטיקס לקחו אליפות עם מאמן שהוגדר כאידיוט והוא עשה זאת מול גאון משחק, פוליטקאי הגיע שנה שעברה לגמר הצ'מפיונס וחואנדה ראמוס הגאון מהשנה שעברה פוטר אחרי 3 שעות העונה.
אולי פשוט צריך שחקנים טובים. וזהו.

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

יואב ת"א – גדול.

יואב תל אביב 18 בנובמבר 2008

אתה חייב לתפוס את זה בחדשות הספורט או משהו-אני לא נשמתי

רונן דורפן 18 בנובמבר 2008

ערן – ריאל מדריד היא לא בדיוק מודל שניתן לחיקוי, בגלל כמויות הכסף שלה. בכמויות כסף עצומות אפשר להגיע להישגים בזמן קצר. לעומת זאת אלכס פרגוסון אחראי ליצירת בערך מחצית מכוכבי הקבוצה בתקופתו

ערן קאלימי 18 בנובמבר 2008

רונן, זה לא משנה את הטיעון הבסיסי שלי למען האמת (לא שאני מסכים איתו בעצמי, כן?). הדרך שונה, אבל ההישגים? הם דומים. ואת זה אני אומר כשאני מתייחס רק לתארים כאל הישגים (הסיפור הרי מורכב יותר מזה, ואני בתור אוהד הפועל ירושלים יודע את זה)

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

רונן – לא ברור לי למה אתה מתעקש להתעלם מהעובדה שבנוסף לבניה שפרגוסון עשה, יונייטד הוציאה סכומי כסף אדירים, בדומה לריאל, על רכישת שחקנים ? אתה מתאר את היונייטד כאילו הייתה ה"בני יהודה" של אנגליה שקטפה תארים בזכות הסגל הנהדר שבנה המאמן הגאון שלה, בשעה שהמציאות מלמדת שליונייטד יש את הנמג'ר הגדול או אחד הגדולים בתולדות המשחק אבל גם תקציב של מדינה ממוצעת.

רונן דורפן 18 בנובמבר 2008

שרוג – יונייטד ייצרה את הכסף הזה. כלומר פרגוסון ייצר אותו. זה לא מתרומות או מסיוע של הבנקים.

יואב תל אביב 18 בנובמבר 2008

עכשיו בדיחת הדירוג ההזוי של ישראל היא כבר בינלאומית ולגמרי על חשבוננו,אחרי מה שסנוגו אמר היום:"זה מבחן טוב בשבילנו להתמודד עם נבחרת חזקה מאיתנו" לא ראיתי את זה אבל אני בטוח שהיה לו קשה להסתיר את החיוך..

אביעד 18 בנובמבר 2008

שרוג, מדבריך ניתן להבין שקודם כל בא הכסף ואז צמום הפערים ולא כך הדבר אלא להיפך, קודם כל באה ביונייטד המהפכה המקצועית שהתחילה את צמצום הפערים ולאחר מכן הכסף "נמשך" להצלחה המקצועית וצמצום הפערים נמשך עד לנקודה הנוכחית בה אני לא ממש רואה יתרון של ריאל על היונייטד, אולי להיפך…

יואב 18 בנובמבר 2008

שרוג, אני מסכים עם אדם שבשנים האחרונות, זה אכן דומה וזה אירוני כי מי שמוביל את הקו הקפריזי הזה, הוא אותו אחד שאמר-שזה לא נורא להפסיד אליפות.דווקא בתקופתו של מזרחי(השמרנית, יש אומרים), מאמנים החזיקו תקופות ארוכות. גם הטלוויזיה המיסחרית היום, משלמת יפה למכבי. כנראה שיש לזה ביקוש.זה לא ממש דומה למחיקת החוב של ריאל(שלך תדע מה היתה יכולה להרשות לעצמה).
אין לי שום מתיחות עם מועדון הכדורגל של ריאל. אני חושב שלהגיע לאותם הישגים כמוהם בעשרים השנה האחרונות, זה הישג אדיר ליונייטד בגלל עמדות הפתיחה הכל כך שונות, כמו שכתבו לפני.יונייטד נבנתה מחדש, ריאל תמיד לקחה אליפויות מקומיות. אני מוכן שיהיה לנו את אותו מאזן, גם בעשרים השנה הבאות.
ערן- יכול להיות שהטיעון שלך לגבי מאמנים נכון, אבל לא תופס לגבי פרגי. הוא גם מאמן, אבל הוא בעיקר יונייטד(בבניה, ברוח, בהתנהלות המועדון). הצבת השחקנים על המגרש, היא שולית לפועלו.
שרוג- התקציב של יונייטד נבע מהצלחות על הדשא ובום הטלוויזיה. הכסף הזה הוא שלה ופרגי(באיתור וגידול דור מקומי מופלא)הרוויח לה אותו…לא היו כאן קיצורי דרך או תרומות.לכן תנאי הפתיחה שלה, היו שונים מאד..

יואב 18 בנובמבר 2008

שרוג- מסכים לגמרי עם עניין הפאניקה מהפסדים(אני ממש לא זורם עם זה)…

אביאל 18 בנובמבר 2008

רונן – אני חושב עדיין (על אף היותי אוהד צ'לסי) שהמודל הנכון הוא דווקא של ריאל וברצלונה, לך תדע, מחר הגלייזרים נתקעים בלי כסף בגלל המשבר והקבוצה תימכר לכל המרבה במחיר, יכול לבוא נסיך מכוויות שלא אכפת לו מה פרגסון חושב ובא לו לדוגמא שדרוגבה שאותו הוא מעריץ ישחק בקבוצה, מה אז בתור אוהד יונייטד תעשה ?! כנראה שכלום, זאת הבעיה העיקרית בבעלות פרטית, עדיף פוליטקאים על דיקטטורים…

אביאל 18 בנובמבר 2008

יואב – מה זה משקף לאוהדים ? ולמי בכלל אכפת מעמדת הפתיחה ?! אני לא רואה מישהו שאומר לעצמו "ממ…אני לא יהיה אוהד ריאל או צ'לסי כי הם באו עם כסף מהבית", תפסיקו להיות כאלה יפי נפש, עם התחלה מלמטה ועם שחקני בית, אנשים אוהדים את הקבוצה שהם גדלו עליה (כמו שאני גדלתי על יובנטוס למשל) או קבוצה שמוצאת חן בעינהם – כמו צ'לסי של מוריניו במקרה שלי ואתה יכול לדבר כמה שאתה רוצה על כסף ועל כמה יותר נכון וצודק להיות אוהד יונייטד וזה ההבדל הגדול ביננו, כאן בבלוג חייבים להוכיח תמיד כמה נכון להיות אוהד יונייטד, כמה זה רע שריאל רוצה את רונאלדו וכמה זה בסדר שיונייטד גונבת את ברבאטוב ביום האחרון של מועד ההעברות לטוטנהאם, טיפה אובייקטביות לא תהרוג אף אחד, ריאל היא האויבת הנוכחית ולכן הפכה מיד למועדון קטן, בלי שחקנים ועם התנהלות הזויה, עם כל הכבוד, ריאל מדריד היא עדין מועדון גדול מהיונייטד ותשלימו עם זה.

יואב 18 בנובמבר 2008

אביאל, על מה אתה מדבר? אני לא שונא את ריאל מהסיבה הפשוטה שהיא לא כל כך מעניינת אותי. יש פה דיון מעניין ואני משתתף בו(אני מקווה שמותר לי). אני אוהד יונייטד(ומכבי) מהבית ושום התנהלות כזאת או אחרת, לא תשנה את זה ואני לא מצפה שאחרים ישתנו. עם תחלואי מכבי אני מתמודד לצערי אבל גאה שיונייטד, נוהגת אחרת.לא בגלל זה- אני אוהד אותה, זה פשוט נהדר שזה ככה.
תבין אביאל, ריאל לא תיהיה אוייבת שלי לעולם. יש מספיק בתור לפניה(וכולן מאנגליה)ואין לי שום עניין לשכנע או להיות צודק באהדתי ליונייטד. אני רואה כדורגל שלושים וחמש שנה, תן לי קרדיט שאני יודע משהו על אהדה מהבית או בכלל ובבקשה, אל תרצה לי על המובן מאליו!!
לכן, גם "העליהום" היומי שיש כאן על מכבי, הוא לא רלוונטי, כי לא משנה איך אנשים אחרים רואים אותה, חשוב מה אני רואה ולא חשוב כמה היא מתנהלת רע ומעצבנת את כולם, אני אוהד שלה, עוד לפני שידעתי מה היא אמורה לייצג בכלל.
הורנבי כתב פעם(משהו בסגנון)- שאת אחת ההחלטות הגורליות בחייך, אתה עושה שאתה צעיר מידי. זה- מסכם את כל התורה…

יואב תל אביב 18 בנובמבר 2008

הערה-אם מדברים על תארים מקומיים,קחו בחשבון עם מה יוניטד מתמודדת כל שנה ועם מה ריאל,אני לא חושב שיש מקום להשוואה.
אביאל-מה עושה את ריאל לגדולה מיוניטד? (ואני לא אוהד) זה שהיא לקחה 5 גביעי אירופה בשנות החמישים? או מליון תארי האליפות וגביעי המלך שיש לה בספרד?
זה כמו לומר שריאל כדורסל הוא המועדון הגדול באירופה היום.
כמו שהוזכר קודם היום ריאל היא הקבוצה העשירה בעולם כשיוניטד וצ'לסי צמודות אליה,מאיפה בא הכסף פחות חשוב בעיני,אבל העובדות הן ש"גודל" של מועדון היום זה מטבע שערכו נשחק מאד.אמרת שגדלת על יובה,גם אני.דוגמא מצויינת.

תומר 18 בנובמבר 2008

לקח לי חצי לילה לעבור על כל התגובות…:)
יואב צל אביב-איך שכחת בדוגמאות על קבוצות עם עונות וכדורגל בלתי נשכח את יובה הגדולה של ליפי בשתי הקדנציות שלו? מה אנחנו לא שווים להתייחסות כמו ברצלונה מילאן ויונייטד?
עזי-התגובה הסטטיסטית שלך על אחוזי שחקני הבית בשני המועדונים ראויה ללימוד בבתי הספר ובקבוצות תמיכה למכורים לכדורגל.
אביעד-קאפלו אכן סטוץ ללילה אחד. אבל בדרך כלל בגלל הלילה הסוער הוא נשאר לעוד איזה לילה או שניים,פורצת אהבה גדולה ואז הוא נוטש אותך כשמישהו יותר מוצלח קורץ לו או שנגמר הכסף.

שרוג בן רעו 18 בנובמבר 2008

דורפן, יואב – יונייטד הרוויחה את כספה ביושר, תוך ניצול מושכל במיסחור של הליגה. אלמלא הבום הטלווזיוני, שהפך את הפרמייר ליג למה שהיא, יונייטד כנראה הייתה ממשיכה לזכות באליפויות המקומיות, אבל הקבוצות האנגליות היו נחשבות לקבוצות דרג שני באירופה.

יואב ת"א – לדעתי הליגה הספרדית תחרותית יותר מהליגה האנגלית וייתכן שאף טובה יותר מבחינת הרמה.

עזי 18 בנובמבר 2008

תומר, לא הבנתי אם זו היתה עקיצה או מחמאה, כנראה עקיצה…
רונן, אני מעדיף דמוקרטיה ובחירות על פני דיקטטורה של בעל בית ועוד ארכי קפיטליסט. ברור שפרגוסון הופך את יונייטד בעת הזאת למשהו מיוחד, ברור שקלדרון הוא לא נשיא אידיאלי, אבל אנחנו מדברים על המודל. ליד פרגי או ווגנר יש עשרות מנג'עם שלא שולטים במועדון ונתונים לחסדי בעלים בעלי גחמות. כל כל פרגי יש כמה קרבילשלים וקיגנים שהולכים הביתה כי לא נותנים להם לעבוד.

אביאל 18 בנובמבר 2008

יואב – לא אמרתי לך את מי לאהוד, פשוט כתבתי שתמיד מחפשים להראות כאן כמה נכון לאהוד את יונייטד, בכל מקרה לא צריך לריב על זה וכמו שאמרתי אני מקווה שיהיה משחק בין השתיים :)

יואב ת"א – התמודדות הקשר של יונייטד היא רק מאז שאברמוביץ' נכנס לצ'לסי, עד אז היה בעיקר מאבק בינה לבין ארסנל שלרוב הוכרעה ע"י היונייטד, לעומת זאת לריאל בשנים הללו היתה גם את היריבות הגדולה מול ברצלונה וגם את ולנסיה שהיתה חזקה אז, אני חושב שהתחרות אז היתה הרבה יותר גדולה בליגה הספרדית, בקשר להיום, אני מסכים שליונייטד קצת יותר קשה התחרות באנגליה מאשר לריאל בספרד, אבל אל תשכח שלריאל יש משחקים נגד ויאריאל, ברצלונה, ולנסיה וסביליה – כולם קשים מאוד, ככה ששתי הליגות חזקות מאוד.

אביעד 18 בנובמבר 2008

עזי, גם בריאל עברו כמה וכמה מאמנים שלא נתנו להם לעבוד. כשמדברים על גחמות אז אל תשכח שלא רק לבעלים פרטיים יש כאלו אלא גם לאוהדים.
שרוג, אתה שוכח ש"הבום הטלוויזיוני" לא בא יש מאין. סקיי לא קמו בבוקר והחליטו לזרוק המון כסף על הפרמייר ליג, זו הייתה החלטה עסקית (שהשתלמה לא מעט) ויונייטד הייתה אחת הסיבות המרכזיות לקבלת ההחלטה הנ"ל.
תומר, כל מילה שאמרת על קאפלו נכונה. אבל במקרה של ריאל, הוא לא היה הבעיה.
אביאל, אף אחד לא קרא לריאל מועדון קטן, אף אחד לא אמר שאין להם שחקנים, ההתנהלות שלהם אכן הזויה ולא צריך להיות אוהד יונייטד בשביל לראות את זה, אני גם לא מבין מדוע החלטת שריאל גדולה מיונייטד? זה לא כסף כי אז שתיהן צמודות ומפסידות למנש'ייח סיטי), זה לא תארים אירופאיים (כי אין כמעט הבדל ב-20 השנים האחרונות ומי יודע לאן מנצ'סטר הייתה מגיעה לולא אסון מינכן), אז למה אני אמור "להשלים" עם הקביעה הנ"ל?

אביעד 18 בנובמבר 2008

אביאל, ברור שאני אחפש להראות כמה זה נכון לאהוד את היונייטד כי אני אוהד יונייטד. אבל כל הכיף הוא שיש כאן גם אנשים שלא אוהדים את היונייטד, עדיף מאשר חבורת אנשים שמסכימים זה עם זה כל הזמן. :)
דרך אגב, שבעת שחקני הבית של מנצ'סטר שזוכים לדקות משמעותיות – בראון, נוויל, א'ושה, אבנס, פלטשר, סקולס, גיגס. ולא נראה לי שיהיה משחק בין ריאל ליונייטד, אולי שניים.

יואב תל אביב 18 בנובמבר 2008

תומר-סתם כדי להיות אוביקטיבי,ברור שאני מסכים.אם כי אני חושב שיתרונה של יובה באופן מסורתי הוא הגנה בלתי חדירה כמעט וחוסן מנטאלי מהאגדות,לאו דוקא כדורגל עילאי,או מה שנקרא "התחת של הזקנה".
אביאל ושרוג-לא בדקתי לעומק,אבל יש לי תחושה שקבוצות מרכז טבלה באנגליה גם מציגות הגנות חזקות יותר,וגם מועדות יותר להפתעות מול הגדולות,מה שאי אפשר לומר על הליגה הספרדית שאני מאד מאד אוהב!
כמו שציינת אביאל בספרד באופן מסורתי יש שתי טוענות לכתר,ועוד אחת שרצה רוב העונה ומתפגרת מתישהוא במרץ..נדיר למצוא ארבע או חמש קבוצות שרצות במקביל,באנגליה אפילו אם יש באמת רק שתי מתמודדות,התחושה היא שכולם יכולים להפסיד לכולם ביום נתון,וזה בעיני משמעותי מאד.

קורא אדוק 23 בנובמבר 2008

הערה (כנראה האחרונה)….
113 תגובות ברמה הגבוהה ביותר
ללא ספק דוגמא למה הבלוג הזה הוא בלוג הספורט הישראלי הטוב ברשת

Comments closed