עוד סימן שאנחנו בזמנים מודרנים

הצהרה די מדהימה היום של רוביניו בתקשורת הבריטית היום. הוא אומר שלמנצ'סטר סיטי יש מנטליות של קבוצה קטנה שתסתפק במקום החמישי או השישי. "דברים קטנים”, הוא כינה זאתעל פניה הצהרה מאד לא הגונה. סיטי כמובן נרכשה על ידי בעלי הקבוצה העשירים מאד שלה רק מעט לפני תום מועד ההעברות. הם הספיקו לגנוב את רוביניו עצמו מצ'לסי שקיוותה לקחת אותו מריאל מדריד. אבל עוד לא עשתה את ההתחזקות המשמעותית. להיפך, את הקיץ ניהלו קצת בתחושה שהקבוצה עלולה להתמוטט כספית בגלל הבעיות של הבעלים הקודם של הקבוצה.

אני מקווה שהסיבה שרוביניו אמר את הדברים הייתה תסכול מההופעה של סיטי בדרבי. שהייתה הופעה חלשה מאד ואפילו מביכה ואפילו פחדנית ברוב המחצית הראשונה. היכולת הנוכחית של יונייטד בהחלט לא מצדיקה פחדנות כזו. אבל אני לא חשבתי שזו הייתה הופעה של קבוצה עם מנטליות של קבוצה קטנה. זו דווקא הייתה הופעה מאד לא אופיינית לסיטי במשחקי דרבי מול יונייטד. וגם מאד לא אופיינית למרק יוז שהוא לא מאמן פחדן. הם נראו כמו קבוצה ומנג'ר בו כל שחקן וגם המנג'ר לא יודעים מה עתידם

אבל קיימת כמובן אפשרות שרוביניו אמר את הדברים הללו בכדי לערער את מעמדו של מרק יוז בקבוצה. או לשדר לבעלי הקבוצה את סוג הרכש שהם צריכים לעשות. בכדורגל האנגלי הישן, זה שעדיין מתקיים אצל אלכס פרגוסון, די ברור מה היה גורלו של רוביניו אחרי דברים כאלו.

אבל בכדורגל החדש ייתכן שזו סתם הקדמה לסוג הדרישות שמעלים סופרסטארים לגבי הקבוצות שלהם לקראת עונת ההעברות

הדרבי. שביעות רצון וכל מיני השגות
הבלוג והקוראים מתקוטטים בענייני הבלון ד'אור

31 Comments

roee05 1 בדצמבר 2008

ויכול להיות שהבחור אומר את האמת. בנתיים זה מה שהם שווים, ברור שהוא רוצה עוד שחקנים מצטיינים לידו, מי לא היה רוצה?.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

רועי – לי זה נשמע יותר כמו איום.

דוד מירושלים 1 בדצמבר 2008

לי זה דוקא נשמע כמו אמירה אמיצה וכנה.
יאללה בית"ר

roee05 2 בדצמבר 2008

רונן לא יודע?
נאלץ לחקות ולראות מה יוליד יום שבוע או חודש.

גיא 2 בדצמבר 2008

לדעתי יש כאן בסך הכל אמירה שבאה לדרבן את הקבוצה ולגרום לה "להחליף דיסקט" ולדרוש מעצמה מה שקבוצות גדולות דורשות מעצמן.
יחד עם זאת – על מנת שזה יקרה דרוש הרבה יותר מאיזה משפט של רוביניו. צריך מאמן שמשדר "קבוצה גדולה" . צ'לסי ללא מוריניו לא היתה מצליחה לעשות את הסוויץ' המחשבתי הזה, גם אם התקציב שלה היה מוכפל.

Yair 2 בדצמבר 2008

כנראה שכריסמס הגיע מוקדם השנה, לא זכור לי סוף שבוע כזה מוצלח הרבה זמן (אולי אם היינו משכילים לנצח בשבוע שעבר…).

birdman 2 בדצמבר 2008

נראה לי שרוביניו רואה שעם הסיטי הוא לא יזכה בכלום, והוא רוצה שיעיפו אותו ע"מ לנחות בקבוצה עם שחקנים טובים שיביאו לו תארים. הרי אף אחד לא יעיף את רוביניו כי הוא לא מספיק טוב.

ajr 2 בדצמבר 2008

Yair !
שבוע שעבר זה מים מתחת לגשר,
אני עדין לא מפסיק להתפעל מהיהלום החדש(רפאל) שהשועל הזקן מצא,ומלטש אותו ממשחק למשחק

גיל 2 בדצמבר 2008

אם כבר הזכרת זמנים מודרניים, יכול להיות שרוביניו מרגיש שהוא פועל שחור במפעל ייצור כמו צ'רלי צ'אפלין?

יואב תל אביב 2 בדצמבר 2008

אם הייתי הבעלים של הסיטי הייתי בועט אותו מכל המדרגות,הדבר שהכי בולט באמירה הזאת בעיני זו ההבדלה שלו עצמו מ"הדבר" הזה שנקרא מועדון כדורגל מנצ'סטר סיטי,הגבהת המצח הזאת מבשרת רעות בעיני,במיוחד כשהיא באה משחקן שלא עשה עוד כלום בקריירה שלו חוץ מאליפות מכוערת עם ריאל.
רוביניו מאתגר את הסיטי באמירה הזאת,ואם הסיטי באמת מועדון גדול הוא יקבל בראש,אם לא,כנראה שהוא צודק.

rd17 2 בדצמבר 2008

גארי נוויל, ווסלי בראון, רפאל דה סילבה, דני סימפסון (המושאל לרוברס) אלו רק המגנים הימניים הטבעיים של יונייטד (לא כולל אושיי, פלצ'ר, הארו ואברה שיכולים לעשות את העבודה לעת צרה)
יש אפשרות להשכיר שחקן פר משחק? אנחנו יכולים לעשות על זה הון… :-)
ובמקרה או שממש לא! כמעט כל המוזכרים הנ"ל גדלו (מגיל כזה או אחר) באקדמיה של מנצ'סטר יונייטד…

rd17 2 בדצמבר 2008

יואב מת"א,
אליפות גדולה עם סנטוס וקופה אמריקה עם ברזיל זה לא מעט לילד בגילו… הוא לא ממש את הפוטנציאל המלא שלו אבל הוא כבר השיג לו מעט…

ואולי דווקא הסיטי בדרך להיות מועדון גדול ידע להבליג על העניין לשמור אצלם את הכוכב ולהתקדם מקצועית עוד צעד אחד הלאה..

יואב תל אביב 2 בדצמבר 2008

rd17-צודק,קבל תיקון: בקריירה שלו מחוץ לברזיל.
לי באופן אישי נמאס מהיציאה השבועית של הגאון התורן מאחת הקבוצות העשירות של היבשת,הגיע הזמן שהחבר'ה האלה יבינו שהם לא בדיוק קאנט או שופנהאואר,אז אם אין להם משהו חשוב להגיד שפשוט יסתמו את הפה.כנראה כשמרויחים פי 400 מהמנג'ר והמנכ"ל מתחילים באמת להאמין שאתה מנהל את הקבוצה.בעיני זה עוד סממן להידרדרות של הכדורגל המודרני בכלל והפרמייר ליג בפרט,עקרונות פשוטים כמו קבוצתיות נאמנות דוגמא אישית והקרבה,שתמיד הקסימו אותנו הולכים ונעלמים.מתוסכל? תשתולל בחדר הלבשה,תבעט בארונות,אדרבא,קח מנהיגות,אבל ללכלך בעיתון? מגעיל

ניצן מלונדון 2 בדצמבר 2008

רונן, יואב מתל אביב, נכבדיי –

ההתרשמות שלי, גם אחרי קריאת ראיונות סוף השבוע שרוביניו נתן (הראשונים מאז הגיע לאנגליה, אני חושב), היא שמדובר כאן בסך הכל בקריאת עידוד/ המרצה של הבחור לקבוצה שלו, להציב לעצמה סטנדרט יותר גבוה. אולי זה לא משהו שרגיל להיאמר בקונטקסט האנגלי, אבל פאק איט, למי אכפת ולמה להתרגש

בכלל, בהנחה שלא נפלתי כאן למלכודת של יחסי ציבור- אני מתרשם שהוא מאוד נהנה להיות פתאום במרכז ההתעניינות כשחקן סיטי, אחרי שנים של מאבק בסוללת הכוכבים של ריאל.

בני תבורי 2 בדצמבר 2008

ניצן,

שוב?

ניצן מלוטון 2 בדצמבר 2008

איך ניתן לעזור, בני ידידי?

divx 2 בדצמבר 2008

לא קשור לפה אבל רונאלדו זכה בכדור הזהב אחריו מסי וטורס, איברהימוביץ רק 9(בושה)כששחקן כמו קאקה שלא עשה כלום שנה שעברה קיבל מקום 7.
מישהוא יכול ענות לי מה נחשב ליותר יוקרתי שחקן השנה באירופה או שחקן השנה בעולם?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 2 בדצמבר 2008

אין ספק שאוהדי סיטי יקבלו את הדברים בשמחה משום שהם מעידים על כך שרוביניו הגיע לסיטי לא רק בגלל הכסף אלא גם מתוך רצון להוביל אותה להצלחות.
אלה דברים של מי שלוקח על עצמו את הנהגת הקבוצה :
"They are content with just finishing fifth or sixth. They are content with little, thinking just a draw might be good enough.

"They lack is the mentality of champions.

"I have learnt that being second is worthless so I want to inspire a winning mentality.

"You can only be content with winning. You need to want to beat Chelsea, Manchester United and Liverpool.

AMIR 2 בדצמבר 2008

אך איזה תחילת שבוע נפלאה!!!
הדברים שאמר רוביניו נכונים במאה אחוזים הקבוצה עוד לא עשתה את ההסבה לקבוצה שחושבת שהיא גדולה – בדיעבד מוריניו מהיום הראשון הגדיר שצ'לסקי הינה קבוצה גדולה וכך הם שיחקו, סוג של נבואה שמגשימה את עצמה.

איש הציפור – סחתיין על הפרסום ב"חדשות הספורט".

עזי 2 בדצמבר 2008

שחקן השנה באירופה כבר לא 'יים, הבלון ד'אור של הפראנס פוטבול שפעם היה מוגבל לאירופה הוא חובק עולם עכשיו ובכל מקרה יוקרתי יותר מהפרז של פיפWא שיוסד הרבה עשורים אחר כך.

עופר קדוש city till i die 2 בדצמבר 2008

העיתונות של היום גורמת לדברים להשמע פי 100 יותר גרועים מתכנם.בסך הכל הדברים במקום ,והיו צריכים להשאל במועדון ,לאחר שהפסדנו העונה בבית כבר לצ'לסי,ליברפול ולכם .
הכל כמובן מתנפח בעידן החדש , אני משוכנע שבסוף שנות ה80 ,בעידן השליטה הטוטלית של ליברפול ,הדברים נשאלו גם אצלכם ,היום כמובן הכל יוצא החוצה ,ושחקן כמו רוביניו יפול בלשון כשהם בעיתונות ירצו בכך.

לגבי הנקודה שהעלת על מעמדו של מארק יוז , לא חושב שרוביניו התכוון ,כמו שציינתי ,הוא דיבר על המנטליות , העיתונות כבר נפחה את השאר , למרות שדעתי האישית היא שיוז הוא מאמן קטן בסדר של הגדולים באמת .
יוז הוא בהחלט מאמן פחדן , מי שעולה עם האמאן בדרבי בבית ,וואסל הלוחם שכל מטרתו היא לקלקל ליריב הוא מאמן פחדן , כן יש לו ביצים להודות בטעות ,ולכן במחצית הוא ביצע חילוף כפול ושלח את שניהם למקלחת (בניגוד לאריקסון למשל שלא מחליף עד דקה 80 )

לסיטי לא היה קאליבר ברמה של רוביניו לעולם, קל לדבר על הכדורגל האנגלי הישן ,ועל מה היה גורלו אצלכם, הכל נשמע יפה ,אבל אני לא בטוח שלפני 20 שנה ,הוא היה עף אצלכם ,אם היה מדבר על מנטליות .

גיל מזימבבואה 2 בדצמבר 2008

קשה לי להאמין שרוביניו אמר את מה שאמר, הוא לא כזה מתוחכם. מישהוא (הסוכן שלו!!) אמר לו להגיד דברים אלה מכיוון שהוא יודע שברוביניו לא יגעו,וכך סיטי תצרף שחקנים, ערך קבוצה עולה=לערך עלות/משכורת/עמלת סוכן.
קצת באיחור אבל חידת טריוויה לדרבי של מנצ'סטר (לעזי, רונן וכל עכברי מנצסטר למיניהם): מה המשותף בין בנג'ני (חלוץ סיטי) לבין כריס מרטין (סולן להקת COLDPLAY )?

martzianno 2 בדצמבר 2008

גיל מזימבבואה – שניהם לא יודעים לשיר?

martzianno 2 בדצמבר 2008

(או שאולי שניהם לא חלוצים מי-יודע-כמה?)

עזי 2 בדצמבר 2008

בנג'אני היה עם גווינת' פלאטרו???

רונן דורפן 2 בדצמבר 2008

עופר- ברוכים הבאים לעולם האמיתי. קבוצה נרכשת על ידי האנשים העשירים בעולם. היא מודיעה שהיא רוצה את פברגאס, קאקה, רונאלדו ומי לא. אתה רוצה שהתקשורת תתעסק בעבודה המקצועית של מאמן הכושר?
אני לא היכרתי מעולם את יוז כמאמן פחדן. אני חושב שהוא היה תחת לחץ להשיג תוצאה במשחק הזה וזו הסיבה לסגנון המאד תמוה במחצית הראשונה.

גיל מזימבבואה 2 בדצמבר 2008

תשובה לשאלת הטריוויה:
שניהם נולדו באותה עיר (בולואיו) בזימבבואה. אגב עזי, בנג'ני לא היה עם גווינת' פלאטרו אבל הוא המאהב הבלתי רשמי של נשיאת התאחדות הכדורגל במדינה.

AMIR 2 בדצמבר 2008

וואו גיל, מאיפה אתה יודע את כל זה? :)

רונן דורפן 2 בדצמבר 2008

גיל -אכן חדשות מסעירות מזימבבווה. מעניין אם זו המדינה היחידה בעולם בה אישה עומדת בראש ההתאחדות לכדורגל.

גיל מזימבבואה 2 בדצמבר 2008

רונן,
אני לא יודע אם זימבבואה היא המדינה היחידה בעולם בה אישה עומדת בראש ההתאחדות אבל אני יכול לספר לך על כל כך הרבה דברים שזימבבואה היא היחידה בהם בעולם שצריך בלוג מיוחד רק למדינה זו.
בכל מקרה לפעמים קורים כאן דברים יפים (קריסטי קובנטרי, COLDPLAY) או דברים יפים אחרים (ברוס גרובלאר, סטנלי פישר) רק שתלוי את מי שואלים.

אביאל 2 בדצמבר 2008

יואב ת"א – רוביניו לקח 2 אליפויות עם ריאל ותרם רבות לראשונה שהיתה מותחת כל כך, אז אין מה לזלזל, הוא אחד הטובים בעולם.

גיל מזימבבואה : כל חברי Coldplay נולדו בזימבבואה ? וכריס מרטין הוא ללא ספק אחד המוזיקאים הטובים בדור הנוכחי.

Comments closed