עניינים שקשורים למלחמה

בעקבות בקשת כמה מהקוראים אני מתייחס פה למלחמה. העובדה שלא התייחסתי אליה עד עכשיו לא נבעה מאסקפיזם. וגם לא מרצון שלא יהיו כאן דיונים סוערים. היא נבעה מכך שלא גיבשתי  לעצמי מסקנות. אולי כי אני לא נמצא בישראל. בינתיים התרחשו כמה דברים שקשורים לספורט וכמה דברים שקשורים לדמוקרטיה ואתייחס אליהם. אינני מתייחס כאן לסבל האנושי הנורא של המלחמה הזו לכל המעורבים בה. אבל זה בהחלט נושא ראוי שיעלה בדיון.

*

לגבי הפסקת הליגה בכדורגל. לפני יותר מ-65 שנה ביקש פרנקלין רוזוולט מליגות הבייסבול להמשיך לשחק במהלך מלחמת העולם השניה בכדי לשמור על המורל הלאומי. אבל זו לא באמת החלטה שאפשר להסיק ממנה על החלטה לקיים ספורט בישראל. לא בגלל הבדלים בתקופות וההבדלים העצומים בהיקפי המלחמה אלא  מהסיבה הפשוטה: כדורגל מקומי לא משפיע כמעט על המורל בישראל. מדי שבוע הולכים בערך 20 אלף ישראלים למגרשים. זו כמות האנשים שמגיעים למשחק בייסבול חסר חשיבות של סוף עונה בעיר אמריקאית של פחות ממליון נפש. אז בכל הכבוד: שיעשו מה שמתחשק להם, זה לא משנה.  

בהערת אגב: לפעמים נדמה לי שהכדורגל הישראלי, ענף שפטר עצמו כבר שנים מכל השתתפות במאמצים בטחוניים או לאומיים, עסוק נורא בבטחון ומדיניות ויחסי יהודיםערבים ורצח רבין ומה לא.

לגבי התקריות סביב הכדורסל הישראלי באירופה. ההחלטה של בני השרון לרדת מהמגרש היא בוודאי מוצדקת גם אם היה חשד קלוש ביותר לסכנה לבטחון הקבוצה. סכנת חיים היא עניין סובייקטיבי. וגם אם לאריסה היוונית חשה שהיא בסכנת חיים היא צריכה לא להגיע. אני דווקא בעד הפסדים טכניים במצבים הללו. כי זה ממחיש כמה החיים יותר חשובים מניצחון בספורט. אם לא יינתן ניצחון טכני כל קבוצה תמציא "סכנת חיים" כשבא לה. כך למשל אני לא מאשים קבוצות כדורגל שלא רצו לבוא בזמנו לארץ לשחק נגד יריבות ישראליות. פשוט צריך לתת להן הפסד טכני. זה לא ביג דיל במצב של סכנת חיים

בהערת אגב: מוזר לי קצת שהתקשורת הישראלית תומכת בדרך כלל בהפסקת הליגה בכדורגל, אבל תוקפת את החוצפה של הקבוצה היוונית. כלומר, לנו אין ממש שקט לשחק פה כרגע כי יש מלחמה, אבל קבוצה יוונית אמורה לרצות לקיים פה ספורט?

עד כאן לגבי המשמעויות הלא חשובות לגבי ספורט.

*

שניים מקוראי הבלוג הזה נתקלו באלימות בגלל ההתנגדות שלהם למלחמה. ניצן חורש שחטף מכות משוטר בזמן הפגנה בתל אביב. ודוקטור אורי אמיתי שנתקל באלימות של המשטרה נגד הפגנה לא אלימה של סטודנטים ערבים באוניברסיטת חיפה

לצורך הנקודה שאני רוצה להבהיר, אניח כרגע שייתכן והמלחמה הזו והיקפה היא הפתרון הטוב ביותר מבין חלופות גרועות. אני לא שולל שזה המצב. אבל דווקא בגלל זה ההתנהגות של משטרת ישראל, בידיעה והתעלמות הממשלה, היא מחפירה. 

ישראל מתיימרת להיות דמוקרטיה ומדינה חופשית. נדמה לי שאלו אפילו שני ערכים שההסברה הישראלית מציינת לא פעם. ושמישהו יאמר לי מתי הדיון הציבורי חשוב יותר מאשר בשאלה כמו מלחמה? יש כמובן יוצא מהכלל אחד למצבים הללו: כשהמחאה עלולה להביא להפסד במלחמה או לאבדות. אלא שזה לא המצב. להפגנות הללו, בהיקף הקטן מאד שלהן, אין שום השלכות למצב המבצעי

יש פה סתם סתם אדמיניסטרציה של מדינה שנמאס לה להיות דמוקרטיה

זה לא באמת נראה טוב
האוונגליסט (על קורט וורנר)

No Comments

IDO 8 בינואר 2009

יותר מזה, יש שימוש ציני בתזמון של ה"מלחמות" להשפעה של תוצאות בחירות, או דחיפה בסקרי דעת הקהל.

עוד אני מוצא שהציבור בישראל פשוט לא יודע על היקף המצור וההרעבה שעוברים תושבי עזה.

Red Camel 8 בינואר 2009

באמת שאני כבר לא מופתע מההחלטות של יו"ר ההתאחדות. בתחילת השבוע מחליטים שלא יתקיים המחזור בסוף השבוע, אבל משחקי ליגת הטוטו באמצע השבוע כן יתקיימו. בחלם היו מתביישים בהחלטה כזו. מה שמרגיז שמקבלים החלטות פופוליסטיות בלי טיפה של מחשבה קדימה. מה יהיה אם המבצע יימשך עוד חודשיים? לא יהיה כדורגל? התשובה היא לא, הם פשוט יחזירו את המשחקים באיזה טענה מופרכת שמשהו השתנה מאז קיבלו את ההחלטה הקודמת. ולמה שקבוצות מאירופה יגיעו לארץ אם פה בארץ לא משחקים? על זה לוזון לא חשב.

רונן- לא רלוונטי כמה צופים יש במגרשים. יש הרבה מאוד שרואים משחקים בטלוויזיה, ויש חשיבות לתחושה שממשיכים כרגיל למרות הכל.בדיוק מאותה סיבה שהמשיכו לשחק בייסבול במלחמת העולם. ובמקום לבטל משחקים אפשר לשנות ביתיות.
במילא לא באים צופים רבים, אפשר פשוט לארגן הסעות למגרש החלופי, לתת הנחה על הכרטיסים ולתת אשליה שאנחנו כמו מדינה נורמלית.

בקשר למשטרה אני באמת לא מבין ממה אתה מופתע. מדובר בארגון עם כוח אדם מועט ולא איכותי, ארגון שכושל כל השנה. למה שזה ישתנה דווקא במלחמה? ואני אומר את זה בלי לדעת מה בדיוק קרה בהפגנות שאתה מדבר עליהן (לי יצא לראות כמה הפגנות של פעילי שמאל וסטודנטים ערבים שהיו "לא אלימות" חוץ מאבנים יריקות ומכות).

Red Camel 8 בינואר 2009

ועוד דבר שעצבן אותי זאת ההודעה של המשטרה שהיא לא תאבטח משחקים של קבוצות "מעורבות", כלומר ערבים ויהודים.
אוכלי חינם!

עוז 8 בינואר 2009

אספקט מאוד ראוי למצב בישראל. מאמר המערכת של עיתון הארץ ביום שלישי התייחס לנושא: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1052925.html ואחת הבעיות בישראל, בכל דיון, היא פלורליזם, וממנו אפשר לגזור גם רב מימדיות שחסרה כל כך בהתייחסות של ישראל ללחימה בעזה (כל כך הרבה צעדים לעזרת האוכלוסיה שאפשר ליזום ולהציל משהו משנאת ישראל בעולם).

אני חושב שאין מנוס מלהסכים שישראל מתרחקת מהמודל הדמוקרטי ולא עושה סימנים של האטה.

גלן 8 בינואר 2009

אני עם הגמל האדם. כאילו שהמשטרה מתפקדת בארועים כאלו ואחרים יותר טוב בעיתות רגיעה.

גלן 8 בינואר 2009

ואגב לגבי חורש אני לא ממש יודע מה קרה אבל לגבי ד"ר א' ברור לי שזה לא ממש המשטרה אלא המשטרא.

Gilad Bloom 8 בינואר 2009

ההחלטה לבטל את הליגות היא גרועה במקרה הטוב,טפשית ואפילו לא הגיונית.אני לא מדבר על זה שהפסקת הליגות היא מעין "נצחון לחמאס" שהצליחו לא רק להכניס מאות אלפי אנשים למקלטים אלא גם למנוע ממאות אלפים נוספים את ההנאה השבועית מכדורגל.רונן,אני מסכים עם הבוז שאתה רוחש לכדורגל הישראלי מבחינת הרמה והחובבנות אבל זה עדיין הספורט מספר אחת בישראל,ביטול הליגות הרס לאלפי שחקנים (בכל בליגות) את השבת ולמאות אלפי האוהדים שעד כמה שזה יישמע פאטתי חיים משבת לשבת.במקום לבוא לקלל את שחקני היריבה(או את השחקנים של קבוצתם במקרה של מכבי ת'א) הם ישבו בבית ויצפו בצה'ל כובש את עזה מחדש,מה זה טוב??

הטיעון שלי הוא פשוט-השחקנים הם מקצוענים שבאים לעבודה כל יום,גם בימי מלחמה החנויות פתוחות,המסעדות,משרדי הממשלה ובתי הספר,לפחות באיזורים הבטוחים(תשעים אחוז מהמדינה).אפילו הפאבים פתוחים,בתי הקולנוע,התיאטרון ושאר מקומות בילוי.אז נכון שזה לא בדיוק זמן למסיבות ובילויים אבל החיים נמשכים,אין שום סיבה לדחות משחקים אלא אם מדובר במלחמה כלל ארצית דוגמת יום כיפור או ששת הימים.הרי השחקנים מגיעים לאימונים ומקבלים משכורות,איזה אסון היה קורה אם הי משחקים בשבת ונותנים הזדמנות לקהל לבוא לראות כדורגל לכמה שעות,עלוב ככל שיהיה, ואז לחזור ולראות הפיצוצים בטלוויזיה.

לגבי השאלות הפוליטיות שעלו כאן-אני לא חי בישראל כבר 8 שנים("נפולת של נמושות" כפי שרבין כינה אותנו ה"יורדים") כך שאני לא ממש מעורה בהלך הרוח הלאומי ובוודאי לא בהרגלים של משטרת ישראל(של משטרת ניו יורק דווקא כן והם כולירות לא קטנים).פה בניו יורק דווקא הרוב פרו ישראלים,כולל ערבים שדיברתי איתם ואמרו לי שהם רוצים שנכניס לחמאס ומעריכים את הכוחנות הישראלית.היום עברתי מול הקונסוליה הישראלית ונקלעתי בשוגג להפגנה של תמיכה בישראל,היו שם אלפים ולא מעט משטרה.

קטונתי מלהביע דעה לכאן או לכאן אם ההפגזות מוצדקות,הרי ישראל גילתה "סובלנות" יחסית במשך חדשים ולא הגיבה למרות ההפצצות על ישובי הדרום,בטוח שהתזמון לא כל כך תמים.החמאס אינם בדיוק מלאכים ואין שום שמאלן בעולם (ואני מחשיב את עצמי כשמאלן או ליברל בעגה האמריקאית) שיכול להגן על הארגון החייתי הזה,אני לא יכול לשלול את הלגיטימציה של המלחמה על רקע זה,אבל קשה להתעלם מהמהירות שבה אנו חוזרים בעיתות מלחמה לפטריוטיזם ולאומנות קיצונית ללא שום יכולת להסתכל על התמונה הגדולה,על העובדה שהתושבים הפלסטינים,טפשים ככל שהם בהצבעה לחמאס,הם קורבנות והם מסכנים לא קטנים.להגיד את זה או להפגין בעד זה לגיטימי.
אני רק יכול לצטט את שלמה צורף הגדול שלימד אותי בצעירותי על בנות המין השני וסיפק את הציטוט הבא-"בכל פעם שאתה תוקע מישהי אתה תשלם בסופו של דבר את המחיר בצורה זו או אחרת".כל פצצה הרסנית שהורגת בכיר אחד ועוד 40 חפים מפשע פותרת בעיה אחת ויוצרת עוד עשרות בעיות שיצוצו עם השנים ומרחיקות(עוד יותר) את היום שבו יהיה שינוי כלשהו באיזור.נכון שתושבי הדרום נושמים לרווחה ואני לא ממעיט בערך של הבטחון שלהם כמובן,אני מודע לזה שהמצב מורכב ולא מתיימר לנפק פתרון,רק מהרהר בכל רם.

בני תבורי 8 בינואר 2009

מן הראוי שהמשפט האחרון בפוסט יוקלט, יובלט, יונצח וישמר לדורות.

מזמן לא נתקלתי בסיכום כל כך נכון של בעייה לאומית אקוטית.
מאז היתה המשטרה ארגונון קטנטן ששימש בעיקר ליצירת משרות ממין ההעדפה המתקנת, אנחנו חוזים במפלצת חסרת שליטה ומסוכנת. הילד המוזנח צמח, כאילו קרא למד והפנים את כל הספרות הרלוונטית, והפך לבריון שקם על יוצרו.
צריך לסייג ולומר שאני מתייחס כאן רק לנושא הסדר הציבורי, שהוא רק אחד מהנושאים שבטיפול המשטרה, אך זה לא אומר כמובן, שאני חושב שבשאר הנושאים מדובר בהברקה ארגונית דמוקרטית.

משטרת ישראל (משמרת ישמעאל אולי?) אינה היום כלום מאשר מכשיר שלטוני לריסוק זכויות יסוד בחברה הישראלית. מספיקה התקלות קלה עם שוטר תנועה כדי להבין על מה אני מדבר. אין לך מה לומר, אסור לך לומר, לא משנה מה תאמר, ממילא היד מונפת ותנחת מהר, חזק ובאופן לא אלגנטי.
לצערי החוויות של ניצן ודר א., הגם שלא שוחחתי עם איש מהם בנדון, מוכרות לי.
אני מפסיק עכשיו כי אני מרגיש שהכעס מכתיב לי את התגובה, אולי כדאי שארגע קצת ואמשיך מאוחר יותר.
חוץ מזה, מישהו צריך להכין את חדר האוכל…

גיל בביקור מולדת 8 בינואר 2009

בקשר לספורט, קראתי במעריב שעיתונאים ישראלים מתקשרים לכל מיני שחקנים של קבוצות שאמורות לשחק בישראל ושואלים אותם אם הם חושבים להגיע לארץ למרות שהם בכלל לא חשבו ככה. הם גם ציטטו את פרקר נדמה לי, שכל פעם שהיה פה בלאגן התקשרו אליו לארה"ב לשאול אם הוא שוקל לחזור. בעיניי זו התנהגות מחפירה של עיתונאים שמנסים לייצר חדשות בכוח.

חייש 8 בינואר 2009

לי לא הרביצו שוטרים, אבל מהתגובות בבלוג שלי אפשר לראות שיש אחוז מסוים באוכלוסיה הישראלית שהיה שמח לו היו שוללים את אזרחותם של כל אותם דיסידנטים המפגינים נגד המלחמה.

יוסי מזרחי 8 בינואר 2009

למען הסר ספק.
שתי ההפגנות האלה לא היו "לא אלימות". זו שהיתה בחיפה,אף יותר מכך.
יתכן שציבור מסוים חושב או מניח שמצבנו דומה לזה של שוויץ, וההתיחסות לאירועי מלחמה או הפגנות צריך להיות כמו בשוויץ.
המצב לצערי שונה בתכלית,וכך גם ההתיחסות. בכל מקרה, לא מדובר במדינה שיצאה למלחמה באיזה אחר צהריים פסטורלי.
הסיפור שונה לגמרי,וגם ניצן חורש וד"ר אורי אמיתי יודעים את זה. באשר לתגובת המשטרה ,אם היתה כמו שתואר על ידך,יש כמה מקרים אחרים שבו היית צריך להעלות שאלה בענין.לא בהקשר הזה שכליו את מדבר.

שי 8 בינואר 2009

חורש צריך לקבל מכות בלי קשר להפגנה כזאת או אחרת. טיפוס מעצבן במיוחד

Red Camel 8 בינואר 2009

יוסי- בלבלת אותי, ההפגנות היו או לא היו אלימות?

חייש- זה נראה כמו פרסומת סמויה לבלוג שלך, תתבייש (;

אחח, איפה הימים שהייתי מדבר על אלימות של שוטרים במגרשים.
או על הטילים של אבו לבן במקום הטילים של אבו מאזן.
כששהיד היה שחקן של אייל לחמן (ולא משנה מוסלמי או יהודי)
ובוגד היה רונאלדו ולא ח"כ טיבי.

היו ימים…

אריאל 8 בינואר 2009

לא שכדורגל ישראלי מעניין אותי כהוא זה, אבל כעיקרון אני חושב שהחלטת ההתאחדות היא נכונה. אני לא גר בטווח הטילים (עדיין) אבל אני חושב שכשמיליון איש צריכים להישאר במקלטים או קרוב אליהם, זה לא לעניין שבמקום אחר בארץ ישחקו כדורגל.
זה ההבדל הגדול בין המצב היום למצב במלחמת העולם השניה שרונן תיאר – שם, האזרחים היו מוגנים לחלוטין ושגרת האזרחות המשיכה כרגיל (יחסית למלחמה, כמובן). פה, יש אוכלוסיה אזרחית גדולה מאוד שנתונה לאיום מתמיד ואי אפשר להתעלם מזה.
למעשה, אני חושד שההתנגדות הגדולה למהלך של ההתאחדות נובעת מהמיקום של אותו איום – באר שבע והפריפריה. להרבה מאוד אנשים, המדינה נגמרת בצומת קסטינה (במקרה הטוב).

ולגבי כל אלה שמצדיקים אלימות כל שהיא נגד המפגינים נגד המלחמה או שחושבים שאותם אנשים הם בוגדים – יש לי רק לקוות שיום אחד תפתחו את הרגש הזה שנקרא אמפטיה

יוסי מזרחי 8 בינואר 2009

RED CAMEL ידידי.
תודה על ההזדמנות להיות בהיר יותר.
כאשר שמים משפט בתוך גרשיים, זה יכול להיות ציטוט או הגחכה (מלשון גיחוך).
אני יודע שאתה מספיק אינטיליגנט (ואני לא ציני) להבין את הדברים,אבל בשביל אחרים, אתה יודע….

ניצן 8 בינואר 2009

אהלן שי, מה העניינים?

באם תיתקבל למשטרה- הקריטריונים נוקשים, אני יודע- אשמח להיפגש לסיבוב נוסף, יש לי עצבים להוציא

אביעד 8 בינואר 2009

ביטול הליגה הוא לגיטימי. לא ניתן לשחק באשדוד, אשקלון ובאר שבע, אז בפני ההתאחדות עמדה ההחלטה האם ללכת ראש בראש עם המשטרה ולקיים מחזור חלקי או לבטל. אני לא חושב שאף אחת מההחלטות היא טעות.
אבל לגבי לאריסה, ההחלטה שלהם לא להגיע היא צביעות מדרגה ראשונה. מה היו אומרים היוונים אם הפועל י-ם הייתה מסרבת להגיע ליוון בגלל המהומות באתונה? מדוע אולימפיאקוס כאן ולאריסה לא?
יש החלטות לא להגיע שניתן להבין – הסירוב של ליברפול להגיע לחיפה בצל מלחמת לבנון השניה. יש החלטות לא להגיע שנותנות ביטוי להרגשת השחקנים – ההחלטה של צ'לסי לשחרר מהנסיעה למשחק מול הפועל ת"א כל מי שחפץ בכך. אבל ההחלטה של לאריסה? אני לא יכול להצדיק אותה.

Red Camel 8 בינואר 2009

אריאל – לי יש התנגדות גדולה מאוד לביטול המחזור, ואני באר שבעי.
המטרה של המבצע הזה היא לאפשר לתושבי הדרום אורח חיים תקין, בלי לרוץ למקלטים (לי יש ממ"ד, איזה כיף) אז מבחינתי לעצור את הכדורגל זה בדיוק ההיפך. במיוחד לאור הסיבות שכתבתי בתגובות הקודמות. אני לא מצפה שישחקו בוסרמיל אבל אני מצפה שישחקו.

יוסי- חברי, אני חושש שאתה נותן לי יותר מדי קרדיט… מה שבלבל אותי זה שהשתמשת בשני "לא" ובנוסף המרכאות. אני בפלונטר. מינוס ומינוס שווה פלוס? המרכאות זה ציטוט או ציניות?

אנונימי 8 בינואר 2009

דורפן, אנא השאר בתחום הספורט.

כקורא נאמן שלך, עצוב לי להיווכח שברגע שמדובר בביקורת על מדינת ישראל, אתה מאבד פתאום את המחשבה הבוחנת, המבקרת, מטילת הספק, מחפשת הזויות החדשות – שכה מאפיינת אותך בדרך כלל.

לכתוב שהמשטרה חרא ושישראל לא דמוקרטית זה קל מדי.

כמו שכתבו יוסי מזרחי וגמל אדום, ההפגנות ה"לא אלימות" הן לא ממש כך. התמונה, כפי שיודע מי שחי כאן, מורכבת. גם מי שחי בניו יורק יודע ששוטרים יפי נפש לא מסוגלים להתמודד עם הפשע, שהוא הסכנה האמיתית.

יצאת קטן. בבקשה תשאר בספורט ואל תכתוב על מלחמות לסילוק טילים משדרות, בטח לא מאיזה באר ספורט שכונתי בהונגריה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 בינואר 2009

זו אותה משטרה שעלתה ליציעים ביד אליהו או בבלומפילד והשתמשה באלימות קשה כנגד אוהדים
זו אותה משטרה שנהגה באלימות קשה נגד מתנחלים בעמונה
זו תמיד אותה משטרה אלימה (לעיתים אלימותה נובעת מחוסר אונים ומחוסר אמצעים לפיזור הפגנות ברמת אלימות כזו או אחרת) – הבעיה היא שכל אחד עסוק בענייניו ומתייחס להתנהגות המשטרה האלימה רק כאשר הוא נפגע ואילו כאשר אחרים,יריביו הפוליטיים או הספורטיביים,נפגעים – הוא מקבל זאת לעיתים באדישות לעיתים אפילו בהבנה.

ועדיין צריך לכתוב – משטרת ישראל פחות גרועה,מושחתת ואלימה מהרבה משטרות ברחבי העולם

אריאל 8 בינואר 2009

גמל – כשיהיה אורח חיים תקין בדרום, שישחקו כדורגל.
אני לא חושב שזאת כזאת הקרבה גדולה, אבל זה המינימום שתושבי הדרום יכולים לתת בשביל להזדהות עם אזרחים אחרים במדינה שחיי היום יום שלהם נפגעו.

יוני 8 בינואר 2009

זו אותה משטרה שאף אחד מחברי הבלוג לא חולם לשרת בה. כי העבודה קשה ושוחקת, כי המשכורת זוועתית, כי יכולים לירות בך או לפגוע בכל דרך אחרת, ועוד ועוד.

ואגב, הם מגייסים בעיקר בזמני משבר כלכלי :)

ליאונידס 8 בינואר 2009

רונן.
אני חושש שציפיותך מהמשטרה או ממשטר דמוקרטי בכלל הנם גבוהים מידי.
ג'ורג' ברנרד שאו הטיב להגדיר את השיטה הדמוקרטית אף יותר מצ'רצ'יל.
Democracy is a form of government that substitutes election by the incompetent many for appointment by the corrupt few.

Red Camel 8 בינואר 2009

אריאל- אני חושב שלא שתית את הקפהתהמיץ תפוזים של הבוקר. "זה המינימום שתושבי הדרום יכולים לתת בשביל להזדהות עם אזרחים אחרים במדינה שחיי היום יום שלהם נפגעו"??
ואני חשבתי שלתושבי הדרום נפגעים חיי היום יום (שדרות, אשקלון וב"ש זה הדרום) אז עם מי הם אמורים להזדהות? עם כל הכבוד זו לא מלחמת יום כיפור. אם אני יכול להתאמן כרגיל, ואמא שלי יכולה ללכת לעבודה כל יום אז גם כדורגל צריך לשחק.
אולי גם נסגור את בתי הקולנוע, מסעדות, חדרי כושר?!

יוני- דווקא בגלל שברור לכולנו כמה החשיבות של המשטרה גדולה יש טענות. אם זה תלוי בי המשכורות של השוטרים (והמורים) היו גדלות, מה שהיה מושך כח אדם איכותי יותר ומאפשר סינון טוב יותר.
המשפא האחרון לא מחזק את הנקודה שלך, אלא להיפך. התפקיד של המשטרה זה לא ליצור מקומות עבודה ולא להקטין את האבטלה.
דרך אגב, את הסיכונים שכתבת מכירים גם בשב"כ ובצבא ועדיין השביעות רצון מהם הרבה יותר גבוהה מהמשטרה.

יגאל 8 בינואר 2009

אם מכות משוטרים בהפגנה פוליטית הם הקריטריון שלך לדמוקרטיה או לחוסר דמוקרטיה, אז אני לא חושב שבכל העולם יש מדינה דמוקרטית אחת.

Red Camel 8 בינואר 2009

אנונימי= גם אני רציתי שרונן יכתוב רק על ספורט אבל רק בגלל שיש מספיק חדשות ופוליטיקה במקומות אחרים, אבל אם כבר אז כבר…
חוץ מזה, מה זה משנה איפה הוא גר? לפעמים דווקא להסתכל על זה מבחוץ יכול לעזור לחשוב בצורה אובייקטיבית. אתה רוצה לומר לי שלכל אידיוט ברחוב יש מושג טוב יותר על מה שקורה בארץ רק בגלל שהוא גר פה? אני אתן לך משימה, צא החוצה ושאל אנשים בצורה רנדומלית מה המילים של ההמנון, מי היה הנשיא הראשון, כמה ימים נמשכה מלחמת ששת הימים. מניסיון התשובות יפתיעו אותך. מה שאני אוהב בבלוג הזה שפה התשובות יפתיעו אותי לטובה. חוץ מזה רוב הדיונים פה אינטלגנטיים ועניינים וגם כשאנשים עם דיעות הפוכות לגמרי משלי כותבים משהו אני יכול להבין את ההגיון מאחורי מה שהם אומרים.
חוץ מהבלוגים שנוגעים בליברפול-מנצ'סטר, אז חלק יחסית גדול מהאנשים פה הופכים לאידיוטים ילדותיים וההגיון בורח מהיציאת חירום הקרובה ביותר.

ועם כבר אנחנו כבר בבקשותדרישות מרונן…
רונן, העם דורש סדרת כתבות על MMA! ויפה שעה אחת קודם!

רונן דורפן 8 בינואר 2009

יגאל – ראשית, אין בעולם דמוקרטיה מושלמת. זה ברור. אבל לא נראה לי שהפגנה של סטודנטים בתחומי הקמפוס בחיפה עמדה לגרור הפרות סדר המוניות.

אריאל – הסיבה שחשבו לבטל את הבייסבול במלחמה לא הייתה הזדהות או עניין אמורפי אלא משהו הרבה יותר פרקטי: השחקנים הלכו למלחמה.

יוני 8 בינואר 2009

לגבי הלחימה, תקשורת ופוליטיקה:
1. דגלי פלסטין המונפים בידי אזרחי המדינה בעת לחימה בפלסטין הם לא דבר לגיטימי בעיניי. זו לא פחות הסתה מ"רבין בוגד". אם זה יכול להוביל למהומות או לפגיעה בחיי אדם, ולדעתי יש סיכוי גבוה שכן, זו הסתה.
2. מאידך, למרות הצידוק במטרת הפעולה, לא ברור כמה היא תחזיק מים לטווח הארוך. מה שברור הוא שנהרגים עשרות ילדים, כאשר צה"ל החליט שבגלל שהמחבלים יורים ממרכזים אזרחיים, מותר לירות לשם בחזרה, גם אם אין זיהוי וודאי. מצד שלישי, מדובר בלחימה, לא בגן שעשועים.
3. לגבי הספורט, אני לא הייתי הולך למשחק כל עוד יש לחימה. אם אנשים הולכים, כנראה שזה לא באמת מפריע להם, או שהם מזדהים עם תושבי הדרום בדרכם.

אריאל – המשפט האחרון מראה שלמשטרה יש כוונה לגייס כוח אדם איכותי, למשל כאלו שפוטרו לאחרונה. הם מנצילם את המצב, לא מאזנים את שוק העבודה. גם אני בעד העלאת משכורות למורים, רופאים, אחיות ושוטרים. כמה חבל שאנחנו לא מחליטים כלום, ואולי זו בעצם בחירה שלנו, לא להחליט/להשפיע.

אריאל 8 בינואר 2009

גמל – טייפו, טייפו. הכוונה היתה שזה המינימום שתושבי *המרכז* יכולים כדי להזדהות עם תושבי הדרום

יגאל 8 בינואר 2009

עוד לא הבנתי למה מכות בהפגנה בקמפוס מערערים את הדמוקרטיה הישראלית עם או בלי הפרות סדר עתידיות.

אם אני זוכר נכון לפני שנתיים המשטרה ההונגרית, "בידיעה והתעלמות" של ג'יורצ'אן, היכתה, רמסה והבריחה מפגינים בהפגנות בבודפסט.

וברמת העיקר והטפל, אני מופתע לגלות שהתובנה המהותית שלך בפוסט על המלחמה היא שישראל היא דיקטטורה כי ניצן וד"ר א. קיבלו מכות בהפגנה.

יואב 8 בינואר 2009

תמיד העציבה אותי הידיעה, שארועים מצערים(אך שכיחים בעולם דמוקרטי) כמו דיכוי הפגנות של השמאל על ידי אלימות, אינם יכולים להתרחש כלל בצד השני.

Red Camel 8 בינואר 2009

אריאל- מה זה טייפו? אני מניח שם של משקה? אם כן איך הוא? ההחלטה על ביטול הליגה לא קשורה להזדהות של תושבי המרכז או שום דבר כזה, זאת החלטה פופוליסטית וזהו. גם אם תכתוב 30 סיבות מדוע יש לבטל את הליגה אני מבטיח לך שלא חשבו אפילו על אחת מהן בהתאחדות.
על שדרות יורים טילים ומרגמות כבר שמונה שנים, מוזר שפתאום תושבי המרכז צריכים להזדהות. מה נשתנה הלילה הזה? אולי בגלל שעכשיו יורים גם טילים על ב"ש, ותושבי ב"ש חשובים יותר מהשדרותים ולכן יש להזדהות איתם בכל הארץ. חייבים להבין, על שדרות יורים שמונה שנים, זה בלתי נתפס בכלל, אבל הליגה שוחקה כרגיל. בקשר לחיילים שנלחמים, אני האחרון שיזלזל בעבודת קודש שלהם (כל החיילים שלי כבר גויסו אז אולי אני הבא בתור) אבל הם נלחמים, זהירות קלישאה, בשביל שבארץ יהיה אורח חיים תקין. ולכם אנחנו צריכים להשתדל לשמור על אורח חיים תקין ככל האפשר. גם לשחק כדורגל.

לרגע נשמעתי כמו קופמן. ברררר… אמאל'ה

רונן דורפן 8 בינואר 2009

יגאל – אני נתלה באילנות גבוהים. הונגריה היא מדינה שלא לקחה אחריות אמיתית על רצח מאות אלפי יהודים ואחרים בזמן מלחמת העולם. מדוע אתה רואה בה איזשהי דוגמא לדמוקרטיה?
אם העלית את הטיעון הזה משום שאני נמצא בהונגריה, אז זה טיעון קצת לא הכי מבריק. אנשים נמצאים במקומות לא בגלל שהם בדקו את מצב הדמוקרטיה בהם.

מצב הדמוקרטיה בישראל לדעתי רעוע מהרבה בחינות. שיטת בחירות לא אפקטיבית, איום מתמיד על בתי המשפט, בעיתיות בזכויות אזרח ועוד עניינים. אלימות משטרה היא רק בעיה אחת.

יוני – מותר לדעתי לצעוק רבין בוגד. הוא אדם שנבחר לראשות ממשלה וככזה צריך להיות מוכן לביקורת ציבורית חריפה.

יואב – די בדומה, הצד השני הוא לא אידיאל עבורנו.

אריאל 8 בינואר 2009

גמל – קודם כל, אין לי ויכוח על זה שמדובר בדמגוגיה. אבל לפעמים, מתוך שלא לשמה בא לשמה והחלטות דמגוגיות עשויות להיות גם נכונות. ההחלטה של גלגלצ, לדוגמא, של לא לקיים ישיבת פלייליסט בגלל הלחימה היא גם דמגוגיה וגם אידיוטיות.
לגבי שדרות – אני מסכים, אבל חייבים לעשות את ההבדלה בין מיליון איש שנמצאים תחת איום לבין 20 אלף כאלה. ולא שאני מצדיק לרגע את ההתעלמות משדרות, אבל אני חושב שבכל זאת יש הבדל

אסף 8 בינואר 2009

אני ממש לא אוהב את הזבל שאנשים נהנים לשפוך על המשטרה מתי שרק אפשר.
בואו לא נשכח שהמשטרה בישראל היא גוף חלש , ולעיתים אף נרדף על ידי השילטונות – ראו מקרי החקירות נגד אולמרט ומשפט רמון .
אין לה אג'נדה משל עצמה, אלא ( ואם מישהו חושב אחרת – יתכבד ויציג את ה"אג'נדה" הנ"ל ) היא מנסה לאכוף את החוק, וזה דורש לעיתים כח. ואם החוק לא ישמר – זו תהיה דמוקרטיה?
אני לא בקיא בפרטי ההפגנות שנערכו, אבל אני יודע שכל הפגנה, גם בתוך קמפוס מצריכה אישור של המשטרה, ואם ההפגנה חורגת ממה שאושר, המשטרה צריכה ( לא יכולה, צריכה ) להחזיר אותה למסגרת.
זה נכון להפגנות נגד הגדר, נגד ההתנתקות, ונגד העלאת שכ"ל לסטודנטים. וגם להפגנות נגד המלחמה.

רונן דורפן 8 בינואר 2009

אריאל – אני חולק עליך בעניין שדרות. המדינה צריכה להתייחס להפגזה של שדרות כמו להפגזה של תל אביב. במיוחד כשהיא כל כך מתמשכת.

אריאל 8 בינואר 2009

רונן, אז איפה שמים את הגבול? האם אתה יוצא למלחמה בשביל 1000 איש? ובשביל 100? ובשביל 10? (אני עושה פה חיקוי של אברהם אבינו, למי שמכיר).
אני חושב שאין ספק בכלל שהטיפול בנושא שדרות ועזה עשה עוול גדול לתושבים שם ואם זאת היתה תל אביב התגובה היתה שונה. מצד שני, כמו שאנחנו מגלים עכשיו (ומי שעוד לא גילה, יגלה בעוד כמה ימים) יש מעט מדי שאנחנו יכולים לעשות בנושא. גם כיבוש כל הרצועה לא יעצור את הקאסמים (אנשים שוכחים שגם לפני פינוי הרצועה היו קאסמים) ועל כן לא ברור האם היה טעם ביציאה לפעולה מלאה בלי שברורות התוצאות שלה. אבל פה אנחנו ממש נכנסים לפוליטיקה

רונן דורפן 8 בינואר 2009

אריאל – אל תבין מדברי שמלחמה היא הפתרון. אינני משוכנע בכך ואינני משוכנע שלהיפך.
אינני יודע איפה עובר הגבול – ואין דין אחד כדין מליון. אבל עשרים אלף אנשים שחיים כמה שנים ברציפות תחת הפצצות זכאים לפתרון בדיוק כמו תושבי תל אביב.

תומר 8 בינואר 2009

כמו שגלן וגמל אמרו לפני,לא צריך לחכות להפגנות נגד המלחמה כדי לבחון את ההתנהגות המשטרה ולגלות שהיא מתחת לכל ביקורת. והעובדה שאף אחד מאיתנו לא היה מוכן לשרת בה היא לא תירוץ להתנהגות ברברית כלפי אזרחים.אוהדי כדורגל בישראל יודעים זאת טוב מאוד. לצערי,רוב היסמניקים רק מחכים לרגע שבו יוכלו להרים יד על מישהו וזה לא מעניין אותם אם הוא ימני,שמאלני,אוהד הפועל או בני יהודה. כאוהד כדורגל ואזרח שמעולם לא הסתבך עם החוק נתקלתי לא פעם בשרירותה של המשטרה וסבלתי ממנה ולא הייתי רחוק מלקבל את אותן המכות שקיבל ניצן(מקווה שאתה חש בטוב)או להיעצר בגלל שהפלתי בטעות כוס תה במגרש כדורגל.בקיצור, השוטרים לא מכים בגלל מצב הדמוקרטיה בישראל(שהוא בכי רע) אלא בגלל שהם מנייאקים(סלחו לי על הביטוי וההפשטה).
בקשר למצב הדמוקרטיה-מבלי להיכנס לפרטי המלחמה, אין פה שום חדש.ישראל היא מדינה לאומנית,מיליטנטית,מתלהמת שמנהיגיה משתמשים בפרובוקציות כדי לקבוע את סדר היום ציבורי ומעוניינים לשלוט באזרחים בצורה מפחידה. והיחס לכל מי שחושב או נראה אחרת הוא בהתאם לחברה שכזו. בהקשר הזה התנהגות השוטרים מפחידה אותי הרבה פחות מהלגיטימציה שהיא מקבלת מרוב האנשים.הטבעיות בה אנשים חופשיים(פחות או יותר)מקבלים את הדרישה ליישר קו ולסתום את הפה,בגלל שיש מלחמה מעוררת בי רעד. כשאתר החדשות הגדול במדינה מפרסם מאמר דעה שאומר שלשמאלנים יש גן יהודי פגום שגורם להם לגבש את דעתם ושיש לאשפזם אז באמת שאני לא יודע לאן עוד נגיע.
בקשר לדחיית הליגה-החלטה שהיא לא רק פופליסטית אלא גם אינטרסנטית משהו. אילו קבוצות רוצות לדחות את הליגה(אבל לא את גביע הטוטו)"כי למי יש חשק לשחק"? זו שהחלוץ שלה מתאבל על מות אימו,זו שמחפשת בלם,זו שצריכה לסגור העברה יקרה של זר לגרמניה,זו שיש לה מאמן חדש(ויו"ר התאחדות שהוא אוהד) וזו שאחד הפלופים שלה שעלה לה מליונים בקיץ פצוע ולא יוכל לשחק במשחק הבא. מי כן רוצות לשחק? מ.ס אשדוד וקריית שמונה.
אני לא מבין את טענת ההזדהות,הרי בכל אספקט אחר אנחנו ממשיכים את חיינו ללא הפרעה(בצדק) אז למה שזה מגיע לכדורגל צריכים כולם לקום ולהתחסד? למה שלא נפסיק את הלימודים בכל האוניברסיטאות כדי להזדהות עם הסטודנטים בספיר שמפסידים זמן לימודים יקר? למה שלא נסגור את בתי העסק שלנו כדי להזדהות עם אלה באשקלות שסופגים מכה כלכלית בעקבות המצב?למה לעצור בכדורגל?
רונן-עצוב לי שהאמירה "זה לא ביג דיל לקבל הפסד טכני במצב של סכנת חיים" נשמעת לי הזויה. אני לא חושב שבליברפול יסכימו איתך(לא בפעם הראשונה), אני לא מאמין שהם היו מוותרים על ליגת האלופות בגלל זה.ובמצב שיכריזו על ניצחון טכני בכל פעם שקבוצה לא רוצה להגיע לישראל אפשר לפנטז על זכייה אירופית או לפחות הופעה בגמר של קבוצה ישראלית אחרי מסע ניצחונות טכניים ברחבי היבשת.

ד"ר א. 8 בינואר 2009

שלום עלינו הלואי –

קודם כל, גילוי נאות: למרבה המזל לא נתקלתי באלימות באופן אישי, רק כעד שמיעה (וקריאה). את המקרה של ניצן אינני מכיר.

ההפגנה בחיפה היתה סוערת, אבל בהחלט לא אלימה. טרחתי לברר, והצגתי שלל עדויות כאן:
http://www.yehudemo.org/?p=138

לא פעם קראתי כאן בתגובות תלונות על המשטרה בכלל, והיס"מ בפרט, לפיהן דוקא מי שאמור לשמור על הסדר הוא הוא האחראי לחלק גדול מן האלימות.
תלונות דומות שמעתי גם מסטודנטים/ות שהפגינו בזמן השביתה, מחברים שמחו נגד הפינוי בעמונה, מחרדים שהשתתפו בהפגנות (יש קישורים בטור בבלוג שלי; עדויות מעמונה שמעתי גם מאנשים שהיו שם, וכך גם לגבי שביתת הסטודנטים). התמונה זהה בדיוק לזו שתוארה בפני לגבי הארועים בקמפוס בחיפה: מצב מורכב מתפוצץ *בגלל* ולא למרות המשטרה.

קראו לי תמים אם תרצו, אבל דיכוי חופש הדיבור על ידי כוחות השלטון – וביחוד לאור ההפרטה המשתוללת – מפחיד אותי הרבה יותר מהחמאס או מחזבאללה.

בקשר להפסדים הטכניים, לא חשבתי על כך, אבל רונן העלה נקודה נכונה. עם כל חוסר הצדק הנקודתי נגד בני-השרון במקרה זה, כדאי לא ליצור תקדימים להשתמטות.
היום בערב אמורה אולֻמפיאקוס לשׂחק ביד-אליהו. אני מקוה לערב ספורטיבי למופת.

רונן דורפן 8 בינואר 2009

תומר – אני חושב שאם היו מאיימים על מרסיסייד בהפסד טכני, הם היו שולחים מישהו לישראל לבדוק את המצב, הוא היה מדווח שאין שום סכנה לשחק נגד מכבי חיפה והם היו מגיעים. וגם אוהדי מרסיסייד בבלוג היו נהנים מכך.

ד"ר א. 8 בינואר 2009

אגב, גלן –

נעזוב לרגע את המוזרויות הפרטיות שלי, במהלך השיטוט שלי ברשת כדי לאסוף דוגמאות לטור (ולא היה צורך בשיטוט מקיף במיוחד), ראיתי שהאיות המקובל ביותר על הציבור הוא דוקא
משטרע.

אישית אני סבור שהבעיא היא פחות בשוטרים ויותר בפקודות שהם מקבלים.

תומר 8 בינואר 2009

רונן-אני מסכים במאה אחוז. האמירה נשמעה לי הזויה בגלל שבליגת האלופות של היום דברים לא מתנהלים כך ולא יתנהלו כך. האינטרסים של אופ"א וליברפול הם משותפים במקרה הזה ורק לפי האינטרסים האלה הדברים יתנהלו. אין פה שום קשר לצדק ספורטיבי.

אנונימוס 8 בינואר 2009

רציתי לכתוב משהו, אבל ראיתי שגלעד בלום די סיכם בצורה מדויקת ויפה את כל מה שרציתי לאמר.
"קשה להתעלם מהמהירות שבה אנו חוזרים בעיתות מלחמה לפטריוטיזם ולאומנות קיצונית ללא שום יכולת להסתכל על התמונה הגדולה". לא יכולתי לנסח זאת יותר טוב. זה אולי הדבר הכי מטריד בעיניי בכל החוויה הקשה שעוברת עכשיו על כולנו.

משה חצוצרה 8 בינואר 2009

מסכים עם שי. חורש צריך לקבל מכות בעיקר בגלל המוזיקה שהוא מייצר, נדמה לי שקוראים ללהקתו אלקטרה (על שם הספונסר של מכבי ת"א כדורסל).
וחוצמיזה, הבלוג הזה הוא חתיכת אוננות וירטואלית, אנשים שלא קרעו זוג נעלי המגפר כותבים על ספורטאים כאילו חלקו איתם אותו מסטינג באקדמיה לרוגבי. מזכיר לי קצת משפט שנאמר פעם על מורים :
IF YOU CAN'T – TEACHֱ.
בכל מקרה, אני את האוננות שלי מעדיף למצוא ב YOUPORN.COM
בהצלחה לכולם.

יגאל 8 בינואר 2009

רונן,
ירדת קצת נמוך.
"זה טיעון קצת לא הכי מבריק. אנשים נמצאים במקומות לא בגלל שהם בדקו את מצב הדמוקרטיה בהם".

ביחס למי שמטיף לדמוקרטיה, הומניזם, סובלנות וגו' בכל פוסט שלישי, חשבתי שהנושאים הללו יהיו מספיק חשובים לאדם ערכי בבואו לבחור מקום לחיות. אבל אני מניח שכסף, קריירה וכל היתר הם טיעונים מבריקים הרבה יותר.

אני מאמין בזה שההוויה קובעת את ההכרה. ההורים שלי, כמו עוד כמה, עזבו בשעתו מדינה שהם חיו בה לגמרי לא רע מהבחינה הכלכלית בשביל עניינים כמו דמוקרטיה וציונות (מצטער, לא התכוונתי לנבל את הפה).
אז קצת צורם לי לקבל הטפות מוסר מתנשאות בשעת מלחמה, והנחיות הצבעה בשעת שלום ממישהו שאינו עתיד לשאת בשום תוצאה מכל זה. 

הרבה יותר מעניין לקרוא מה אתה חושב על פרגסון והסלטיקס.

רונן דורפן 8 בינואר 2009

יגאל – פנה למוסדות, תבדוק את שירתתי בצה"ל, בדוק את הציונים בקורסים השונים, מספר עבירות חניה והזיקה שלי לתנועה הציונית. בדוק כמובן גם כמה אני מרוויח ואת הסיבות שהגעתי לפה. אחר כך תודיע לי באיזה היקף אני זכאי לדיעה. אני מבקש התחשבות כי אני צם ביום כיפור ומתעניין בשואה. ולמה לערב הורים? גם ההורים שלי עלו לישראל. אבל הם לא ויתרו על קריירה מצליחה – אז אני לא יודע אם זה נחשב.

ורק בהערה מהותית על מה שעשתה בזמנו המשטרה ההונגרית – אני מצטער שאני מתייחס לכך, כי גם במקרה הזה לא חייתי אז בהונגריה אלא באנגליה (יש לי נטיה חשודה להתרחק מצרות כנראה…). המפגינים שהוכו היו אנטישמים ונאו נאצים. הרבה מהם מבצעים עבירות שנאה נגד מיעוטים – יהודים וצוענים והומואים בין היתר. אני לא חושב שזו ההתנהגות של מתנגדי מלחמה בישראל.

רונן דורפן 8 בינואר 2009

משה חצוצרה – גם בyou porn יש אנשים שצופים בזיונים מבלי שהם עוסקים בכך

אריאל 8 בינואר 2009

תומר – הלוואי ורמת ההזדהות במדינה היתה כזאת גדולה שאנשים היו מתנדבים להפסיק את החיים היום יומיים שלהם בשביל לתמוך באנשים אחרים בה. אבל אני חושב שלוותר על כדורגל זאת לא דרישה כזאת גדולה (נכון, כדורגל זה יותר מחיים ומוות, אבל בכל זאת) כי זה מותרות.
אף אחד לא מבקש מתושבי תל אביב לא ללכת לסרטים או לבלות, אבל אם הם ייצטרכו לוותר על הכדורגל שלהם לשבועיים כי חברים שלהם יושבים במקלטים – לא יקרה להם כלום

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 בינואר 2009

OK, from now on say:
ד"ר ע'

Glen 8 בינואר 2009

it's me

ד"ר א. 8 בינואר 2009

גלען –
רק אם אתה מרשה לי לאיית את שמך כמקובל ביידיש…

יוני 8 בינואר 2009

רונן, כמה אתה מרוויח בגדול זה לא מעניין, אבל מעניין כמה אתה מרויח מהספונסר של הבלוג, חברת כ. רונאלדו השקעות

רונן דורפן 8 בינואר 2009

יוני, רונאלדו כמעט נהרג ואתה מתעסק בהלצות?

יוני 8 בינואר 2009

אם הוא ציוני כמו שאני חושד, והרי הוא תומך בבלוג, אני מאחל לו שלא להתעמת עם פרדי קאנוטה

גיא אלון 8 בינואר 2009

כינוסים גדולים של אנשים אינם רצויים בדרום הארץ בימים אלה (בואו נגיד יבנה ודרומה). לפיכך בהכרח משחקי כדורגל אינם יכולים להתקיים באזורים אלה.
האופציות:
1-דחיית המשחקים המיועדים להיות משוחקים בדרום. אופציה רעה המשדרת ש"זו בעיה שלהם וזה לא ממש מעניין אותנו במרכז ובצפון".
2-החלפת ביתיות – יש כאן אלמנט שעלול לפגוע במנויים, ובכן בספורטיביות של שיבוץ המשחקים,אך הוא שולי יחסית.
3-לא לשחק בכלל. נזק כלכלי, אך בשום אופן לא נזק מוראלי ובטח לא "זה אומר שהחמאס ניצחו". זה,אם תסלחו לי,פשוט קשקוש.
(חוץ מזה, איך אמר עיתונאי המלווה את אולימפיאקוס ?"אם אצלנו היו משחקים במצב כזה זה היה מתפרש כחוסר כבוד כלפי הכוחות הלוחמים והאזרחים שנמצאים בסיכון").

בקיצור,לבטל. לא יקרה שום דבר אם עכברי הכדורגל יתאפקו עוד שבוע.

לגבי המשטרה – כמי שקצת מקורב לנושא (דרך קרוב משפחה),כל דבר שהמשטרה עושה עם חוסר האמצעים שלה,והמגבלות החוקיות והפוליטיות שמוטלות עליה, הוא פשוט נס בעיני. לא מגיעה להם הקטילה הזו. הבעיה היא בעיית סדרי עדיפויות לאומיים והקצאת משאבים.

Amir A 8 בינואר 2009

מעניין שבדיוק היום התובעת המשטרתית דרשה למנוע כניסתם של ארבעה מפגינים נגד המלחמה לתל-אביב בטענה (בין השאר) ש"פעילותם פוגעת במורל".

עכשיו, עזבו ימין-שמאל, בעד-נגד, נפולת של נמושות-סלע קיומנו. כל מי שהדמוקרטיה חשובה לו צריך לחטוף צרבת קשה כשהוא רואה את המשטרה מביאה טיעון שכזה.

lazybones 8 בינואר 2009

אמנם אני לא בארץ כרגע אבל אני די בטוח שאם הייתי, הדבר הראשון שהייתי חושב עליו בכל פעם שבמושב שלי הייתה נשמעת התראת "צבע אדום", ויש בו כאלו, הוא ללכת ולשחק כדורגל עם החברים, ואני בטוח שגמל אדום יסכים איתי…

כי מהרגע שאני זוכר את עצמי ספורט תמיד היה חוויה משחררת מכל מיני דברים אם זה מבחנים בתקופת בית הספר, אם זה להשתחרר קצת מההרגשה של צבא כשאתה יוצא לסופ"ש בבית, וכן גם אם יורים עלייך טילים.

ובגלל זה אני חושב שצריך ספורט בכלל וכדורגל בפרט (בגלל שזה הספורט האהוב עליי וגם בגלל שזה הספורט הפופולרי ביותר בארץ) צריך להמשיך כרגיל ולתת לאנשים את האופציה לברוח קצת ממה שהם שומעים ורואים בטלוויזיה כל יום כל היום, לי זה תמיד אחרי השעתיים הראשונות של הדיווחים.

אני לא רוצה לדבר עוד על ההחלטה ההזויה של ביטול המחזור בכדורגל זה מעצבן אותי לחשוב על זה, ואני מתחיל לגרד בראש כשאני מתעצבן.

חוץ מזה, השבוע דיברתי עם סבתא של חברה שלי, היא ניצולת שואה (לא חברה שלי, הסבתא שלה) דיברנו על ספורט והיא סיפרה לי שבמחנות הריכוז והעבודה היו משחקים כדורגל, היא סיפרה לי את זה בכזאת התרגשות, אני רק יכול לדמיין כמה הכדורגל נתן לה ולכל אותם אנשים.

אז עם כל הכבוד למלחמה, לטילים, לחמאס ולאבי לוזון, אם בטרזינשטט שיחקו כדורגל גם בבאר שבע, באשקלון ובאשדוד אפשר.

lazybones 8 בינואר 2009

אה כן שכחתי
ותסלח לי גם גיא אלון..

Glen 8 בינואר 2009

Dr.A- still Aleph is better.

Ronen: I think it's not Ronaldo this time. They probably replaced the original Ferrari tires with the one of your sponsor Kumho.

I had these tires on my car and I was not pleased in the Michigan snow although the good name the company has.
I hope he has some car insurance- say AIG for example

רונן דורפן 8 בינואר 2009

גלן – אם זה  AIG אז הכסף בא מכספי המסים שלך..

Glen 8 בינואר 2009

Yes. Such a shame

רחמנ א ליצנ בדרכים 8 בינואר 2009

רונן, בנוגע לתשובה שלך למר חצוצרה ובהקשר להשוואה המופלאה של דר א. אתמול, אני חושב שהגיע הזמן לחשוב על ספר ציטטות של הבלוג. יש ימים שאני מוצא את עצמי פעור פה או צוחק בפה מלא מול המסך

אביעד 8 בינואר 2009

Lazybones – אם אתה רוצה ללכת לשחק כדורגל כשיורים עלייך טילים – אתה מוזמן. יש הבדל בין "לשחק כדורגל בשכונה" ו"לשחק כדורגל במחנה ריכוז" לבין לשחק כדורגל במגרש בו יש כמה מאות או אלפי צופים.

Red Camel 8 בינואר 2009

משה חצוצרה- נמאס כבר מהשטויות האלו. עכשיו רק לספורטאים מקצוענים מותר לדבר על ספורט? לדעתי לא. לצערי אני לא מכיר את הרוב המוחלט בבלוג הזה אבל לי יצא לקרוע כמה עשרות זוגות נעלי כדורגל, יותר מדי זוגות נעלי צבא, ועכשיו אני קורע דברים אחרים. ספורט ממלא חלק גדול (מדי) בחיים שלי. את לייזיבונס לצערי אני מכיר טוב (מדי) והוא שחקן כדורגל, לא כל כך טוב, אבל שחקן כדורגל. ואם אני לא טועה גם גלעד בלום אחז במחבט פה ושם. אז נראה לי שהנקודה שלך לא רק שלא רלוונטית אלא גם לא נכונה.

יגאל ואנונימי- נמאס גם כשאומרים לרונן על מה מותר לו לכתוב. גם אני מעדיף פוסט על איזה מתאגרף אלמוני או כדורגל. אבל זה הפוסט שלו ואם הוא רוצה לכתוב על נושא יותר רגיש, זכותו. אם לא נאה לכם תתעלמו מהפוסטים שלא לטעמכם.

לייזיבונס- מאז שעזבת לא שיחקתי כדורגל פעם אחת. ביזיון!
ובהצלחה במבחנים לקבוצה ההיא.

אביעד- אפשר לשחק כדורגל וכשיש אזעקה ללכת למקלט. לא צריך לעצור את החיים. חוץ מזה תשמח לדעת שצמוד למגרש של לייזיבונס יש מקלט אז בסדר.

יוסי מזרחי 8 בינואר 2009

RED CAMEL
הקרדיט ניתן לך בדין.
התכונתי לומר שההפגנות שעליהן דיברנו היו אלימות מצד המפגינים והמשטרה היתה הצד המגיב.זו האמת וגם אתה יודע זאת.

רונן, אני מסתיג באופן חד מהדברים שהפנה אליך יגאל.זכותך כמו שיש לו זכות,להביע דעה משלך,אבל מה שמטריד אותי היא העובדה שישנו מיעוט לא קטן שרואה את ההתרחשויות בארץ בפריזמה חד צדדית נגד המדינה (היחידה שיש לנו ,לטוב ולרע)תמיד ובכל מצב,ומיעוט זה,לא משרת אפילו את שאיפותיו שיהיה פה בסדר.
קוראים לזה קיצוניות והיא שקולה לקיצוניות מהצד השני.

בני תבורי 8 בינואר 2009

גיא אלון,
יש אכן בעייה קשה עם סדרי העדיפויות והקצאת המשאבים ואין ספק שמדובר במכשלה רצינית לעבודת המשטרה. אחת המכשלות המשמעותיות ביותר היא המשכורת הנמוכה (יחסית) שאינה מהווה גורם משיכה לכוח אדם איכותי יותר.
ההצלחות של המשטרה נובעות מהעובדה שלמרות התנאים, מגיעים לשורותיה גם אנשים איכותיים מידי פעם שמצליחים לעשות את מה שנראה לך כנס.
מצד שני, מה פירוש מגבלות חוקיות? איסור להשתמש בכוח לא סביר? חוק נגד מעצרי שווא? אין מגבלות חוקיות, יש סדרי דין ונהלים שנקבעו ואושרו בדרך חוקית ודמוקרטית וטוב שכך. השוטר אינו אמור לעצב מחדש בכל פעם את הדמוקרטיה, הוא מחוייב לכללים ואינו מעל לחוק. הפגנה צריכה להתקיים באישור ובהתאם לכללים. אם נפרצו המסגרות החוקיות, יש בידי המשטרה מספיק כלים להשתמש בהם כדי להחזיר את הסדר הציבורי על כנו.

יוסי 9 בינואר 2009

קראתי בעניין את הדיון. כמה מפתיע ומרענן שזה אחד הדיונים הכי פתוחים ורגועים בנושא, שראיתי ברחבי הדבר הזה שנקרא בלוגספירה. יש רק שניים-שלושה מגיבים בעד המבצע, וגם הם הרבה פחות מתלהמים מהמקובל. אולי זה בזכות העובדה שלא רבים דיברו כאן נגד המבצע, אלא רק על כך שהם לא משוכנעים שהוא מוצדק מוסרית וטקטית (לא שזה חשוב למישהו, אבל לדעתי המבצע הוא טעות בטווח הארוך, מהסיבה שציין, בעקיפין, מר שלמה צורף היקר, ולכן אין הצדקה מוסרית לסבל שהמבצע גורם לעזתיים ולדרומיים).

רציתי להביע את אי-הסכמתי עם האנונימי שיעץ לרונן לכתוב רק על ספורט. דווקא פוסט מעניין ותורם. מה גם שהוא עסק בספורט. לדעתי, הרעיון שקבוצה שלא באה למשחק שלא בוטל תספוג הפסד טכני הוא רעיון הוגן ונכון.

ד"ר א. 9 בינואר 2009

יוסי מזרחי –

אתה צודק לגבי המיעוט המסויים הזה, וגם לגבי ההבחנה על התרומה שלו לטוב הכללי. המחשבה שכל האשמה בסכסוך העברי-ערבי נמצאת בצד שלנו היא לא רק אוילית, אלא גם מחמירה את המצב ומרחיקה כל סוג של פתרון (חוץ מהסוג הסופי, ובזה אנחנו ממש לא מעוניינים, אני מקוה).

אבל יש כאן ויכוח עקרוני, מקביל לדעה של פרט זה או אחר לגבי התבונה שבמהלכי הממשלה בקשר לעזה בשנים האחרונות בכלל ועכשיו בפרט.
האם מותר להפגין ולמחות בזמן מלחמה?
יותר מדי אנשים אומרים שלא. לדעתי, המחשבה הזו מסוכנת מאד. היא נותנת לממשלות באשר הן כלי נהדר לדיכוי כל מחאה שהיא: פותחים במלחמה. כמה קל ונוח. בעיני, כל מי ששולל את זכות המחאה בזמן מלחמה מקדם במרץ את המלחמה הבאה.

אדם 9 בינואר 2009

משטרה היא מעצם יסודה גוף פרו ימני עם נטיות למיליטריזם וטוטאליטריות. כשמוסיפים לזה את החומר האנושי הנמוך בדרך כלל של שוטרי היס"מ שאמונים על אירועים מסוג זה בארץ(ונתקלתי במספיק שוטרי יס"מ בכל רחבי הארץ כדי לעשות את ההכללה הזאת), קשה להגיד שהאירועים הללו מפתיעים.
משטרה מסואבת, תומכת בבעלי ההון וכוח ובאנשי השלטון, אוכפת חוק באופן סובייקטיבי, מתעסקת רק במי שאין מי שיגן עליו(סטודנטים, אוהדי כדורגל, מפגיני שמאל, הפגנות ארגוני עובדים) ומתקפלת מול בריונות(נוער גבעות, משפחות פשע).

birdman 10 בינואר 2009

An Arab sheikh passed away in England. As the widow looks into the coffin she sees him resting in Paul Gascoigne's underwear. Shocked, she turns to the funeral master demanding explanations. "Madam," the funeral master replies as he reaches into his inner jacket pocket, "I have his will right here, he specifically requests to be buried in the Gazza strip".

Yair N 13 בינואר 2009

I've lived in Melbourne for 14 years now, so it’s very hard for me to judge. Listening to the Israeli media in the last few weeks, it seems that the divisions in Israeli society keep growing. It seems that if you look at combat units like the one we both served in, the number of religious nationalists soldiers seems to be far bigger than it used to be.

The Left has every right to demonstrate, as long as they also serve in the front line like you and me did. I am not talking about the pilots or kibbutznicks going to the sayarot. I am talking about Shyrion and Golani, the real work, the grease not the glory. Does the Israeli elite lead on the battleground as well as demonstrate, or is it the religious, the poor, and the new immigrants fighting (I am talking about sadir and kevah obviously Miluim is different), while the Elites demonstrate?

I might be mistaken, it might be the perception of someone that has been away for a very long time (after all its easy to make mistakes when looking from Mount Waverley). I hope it is and people tell me I am wrong because if I am not the problem is far more serious than police behaviour.

ד"ר א. 13 בינואר 2009

יאיר –
עדיין הרוב משרת בצבא, גם באיזורי הגריז. יש מחקרים המצביעים על כך שרוב החיילים הקרביים הם מרקע כלכלי חלש ו/או עולים חדשים ו/או צאצאים לעולים ותיקים מארצות האישׂלאם. מצד שני, אם תחבר את שלוש הקבוצות הללו, ותוריד מכלל האוכלוסיא את החרדים והערבים (הפטורים משירות בכל מקרה), תקבל רוב מכריע בציבור בכל מקרה.

המצב פה אכן הולך ומקצין, זו לא רק אשליה מרחוק.

Comments closed