לקראת וויגן. ועוד כמה הערות לסיכום המשחק

1. אני מאד לא אוהב את הפציעה של פטריס אברה לשלושה שבועות. הוא נפצע תוך כדי בישול השער השני מול צ'לסי. בעיני היה לו חלק עצום במשחק הקולח בשבת, ואני חושש מאיזשהי רגרסיה. הפציעה של פרדיננד פחות מטרידה לקראת משחק כזה

2. היה עולם ומלואו בדקת הסיום של המחצית הראשונה נגד צ'לסי. ראשית, התרגיל החוקי שהביא לשער של רונאלדו שנפסל רק משום ששופטים אנגלים הם בדרך כלל מורים אנגלים בבתי ספר לבנים או שוטרים אנגלים במקצועם הקבוע, ולכן מסוגלים למעט מאד מחשבה מקורית

אני מבין מזה שבתוך עונה לא קלה, ובמהלך משחק מכריע כשהמצב הוא תיקו בנקודת האמצע של המשחק, יש במנצ'סטר יונייטד קצת רוח שטות בריאה. וזה סימן נפלא לקבוצה. הנה לכם קצת חומר להתנצחות: אני רוצה לראות את ההבעה על פניו של רפא בניטז אם מישהו מהעוזרים או השחקנים היה מציע תרגיל שכזה במהלך אימון או באסיפת קבוצה. זה עדיין הבדל בין יונייטד לרוב העולם. השער שהובקע כתוצאה מהקרן החוזרת הוא אחד הרגעים הקלאסיים ביותר בהיסטוריה של יונייטד. התאוששות מיידית מרגע מאד מקומם במשחק.  

3. האמונה הבסיסית שלנו בכך שניקח את האליפות מניחה את הדבר הבא: בניגוד ליריבותנו בצמרת אנחנו לא נשמוט את המומנטום כשהוא יהיה בידינו. ביום ראשון בהחלט השגנו את המומנטום. פגענו אנושות בצ'לסי ולראשונה אנחנו בעמדה לקחת את המקום הראשון. עד כאן תאוריות. היום חייב לבוא ניצחון קל בכדי להמחיש זאת. גם אם וויגן הקבוצה היחידה שאיבדה פחות נקודות מיונייטד בשבעת המשחקים האחרונים.

4. פרגוסון דיבר על זוראן טוסיץ' במלים שעושים חשק לראות אותו כבר. והאמת שעדיף עם הקבוצה הראשונה – כשהוא יכול לבוא לידי בטוי. 

*

אני שואל את עצמי אם זה המקום בו ציפינו להיות בשלב הזה של העונה?

מבחינת נקודות ומיקום ביחס ללוח המשחקים שקיבלנו, בהחלט כן.

מבחינת יריבות אני חושב שיש הפתעה. לפני העונה לא ראיתי בצ'לסי תחרות כי היא קבוצה מזדקנת. היא כמובן שינתה את התמונה בחודשיים הראשונים של העונה אבל מאז נראה שאכן היא מבוגרת מדי. אבל ציפיתי לראות פה את ארסנל ולא את מרסיסייד. 

מבחינת כדורגל לא. והיום גילינו דבר מעניין שחשדתי בו די מזמן. זה לאו דווקא הבונקר והעצבנות שמונעים מאיתנו להבקיע. ברבטוב ורונאלדו רחוקים מלהתחבר. העובדה שברבטוב משחק באופן בלעדי במרכז מגבילה את רונאלדו לאגף. זה לא אסון. במשחקים האחרונים רונאלדו עשה לא מעט באגף שלו וברבטוב היה מעורב בהרבה שערים. אבל זה לא טוב כמו בשנה שעברה.

מבחינת הרוח, הנחישות, העקשנות והרצון לזכות בתארים נוספים. אני מופתע לטובה. אפילו בסטנדרטים הגבוהים של יונייטד התגובה הקבוצתית למשבר ברמת המשחק היא מעוררת כבוד. 

יחידת ההגנה בפוטבול שהייתי רוצה לאמן
המקום הראשון. הפנים הרבות של אלכס פרגוסון

No Comments

גיא 14 בינואר 2009

הנעה מעט מאוחרת יחסית למסורת, אבל מרווח הטעות עדיין אפשרי.

בהצלחה.

רחמנ א ליצנ בדרכים 14 בינואר 2009

רונן – נראה לי שהתכוונת לחובה אם כי בתור אוהד של ליברפול חבל מתאים לי יותר

אבישי 14 בינואר 2009

כמות העקבים במשחק המאני טיים מול צ'לסי הייתה מאוד מרשימה.

Spartan 14 בינואר 2009

אסור לנו היום בשום פנים ואופן לחזור למשחקים עד צ'לסקי.
חייבים לתקוף, לתקוף ולתקוף ולהבקיע שער עד ההפסקה.
החדווה במשחק מול צ'לסקי, האמונה העצמית והיכולת מעידים שחל שינוי בקבוצה – החותמת הרישמית היום בערב.
Glory Glory Man United

גיא אלון 14 בינואר 2009

איכשהו, היונייטד קצת נינוחים מדי, קצת מרוצים מדי מעצמם ונראה שנדמה להם שהעונה מסתיימת בעוד שבוע…

הנה כמה סיבות להתחיל להרגיע את עצמם:
– מינוס חמש נקודות ושני משחקים ביד זה לא באמת שקול למקום ראשון. עדיין צריך לקחת את הנקודות האלה, בשני משחקים שהאחד (הערב) הוא בדיוק מסוג המשחקים בהם הם התקשו כל כך השנה והשני הוא משחק חוץ לא פשוט.
– משחק אחד טוב לא צריך להשכיח יכולת רעה בחודשיים האחרונים
– גם עם צמצום הפער (ואולי עליה למקום ראשון) – בסה"כ מדובר על נקודה הפרש.
– מרסיסייד, ללא הלחץ של המקום הראשון, היא קבוצה הרבה יותר מסוכנת.

לון 14 בינואר 2009

תרגיל הקרן הוא מאפיין של דרך וגישת האימון של פרגוסון. הוא אינו מעלה רעיונות מיוחדים, אינו הוגה טקטיקות חדשניות וכו'. לעומת זאת, הוא נותן חופש פעולה מלא ליצירתיות של שחקניו ושל עוזריו. כך למשל יכול היה בקהאם הצעיר לבעוט ולהבקיע מחצי מגרש. הוא ידע שיש לו גיבוי. כך יכול היה רונאלדו לעשות כמעט כל שרצה, עוד לפני שהגיע לרמת העל. לכן הוזכרו בעבר בריאן קיד, סטיב מקלארן וקיירוש כמי שתרמו רבות לקבוצה.

ניצחונות במשחקים כמו וויגן הם הבסיס לזכייה באליפות.

Yair 14 בינואר 2009

קצת חוסר התחשבות מצד אברה, אם כבר אתה נפצע לתקופה של עד חודש אז למה לא בזמן ההשעיה? חבל…
מעניין אם האח פאביו לבית דה סילבה יקבל דקות משחק עכשיו, אם הוא כשיר בכלל.

Red Camel 14 בינואר 2009

רונן- למרות החשיבות של ההתקפיות נגד וויגן, בשום יקום ובשום מצב הפציעה של פרדיננד פחות חשובה משל אברה. גם אם מנצ'סטר תשחק נגד 8 בלמים ו3 שוערים

chaim777 14 בינואר 2009

אברה היה מאוד חסר לנו בזמן שהוא היה בהשעיה…
כמה חבל שהוא נפצע עוד פעם עכשיו… אמרתה שאתה לא מודאג מחסרונו של ריו, ואני מוסיף שזה בגלל שיש לו מחליף ראוי (אוונס) אבל לא יודע מה איתכם (ואם פרגסון) אני ממש לא מחזיק מאושה כשחקן טוב.. העזרה שלו להתקפה היא אפסית! ועמדת המגן בימינו היא חשובה מאוד להתקפה..

ויכסלפיש 14 בינואר 2009

המשחק נערך ביום ראשון, וגם ברשימה שלך ב"ישראל היום" היתה טעות דומה. באותה הזדמנות מעניין שסקולארי טען שהסגל הנוכחי של צ'לסי לא מסוגל לזכות בתארים העונה. סאותנד יכולה לחזק את דבריו

cookie-monster 14 בינואר 2009

בקהאם סיפר באוטוביוגרפיה שלו שסיפרו לו שכשהכדור היה באוויר פרגי נהם משהו בסגנון "מה הוא לעזאזל מנסה לעשות"

בני 15 בינואר 2009

ניצחון דחוק אבל לחשוב. ירידת המתח הורגשה. אין ספק שחסרונו של אברה תוקע את המשחק. חבל שגיגס לא צעיר בכמה שנים כדי שיוכל לשחק 5-6 משחקים ברציפות.

Yair 15 בינואר 2009

היה משחק? כל מה שאני זוכר הם 3 נקודות…

וברצינות, וידיץ' במשחק קולוסאלי, אני מקווה שהפציעה של רוני לא רצינית כי אנחנו פשוט קבוצה אחרת בלעדיו, מה גם ששמעתי שגם טבז ירד מדדה לחדר ההלבשה.

Yair 15 בינואר 2009

ותוך כדי שאני כותב את התגובה הקודמת פרגי מגלה שרוני בחוץ ל3 שבועות ושטבז סקולס ואוונס שיחקו עם פציעה לאורך כל המחצית השנייה…

יואב 15 בינואר 2009

וידיץ, באמת שנגמרו המילים. המועמד הלגיטימי היחידי של יונייטד לשחקן העונה.
וויגן היו נהדרים. עמדו יפה ולא הפסיקו להיות בכל מקום, תשעים דקות.
אולי המשחק החלש ביותר של יונייטד העונה.שתי פעולות נפלאות של בארבטוב(המסירה בחיצון לרומאלדו בגול, והבעיטה הנפלאה שלו מהמקום במחצית השניה)היה כל מה שהיה ליונייטד להציע התקפית.
בלי רוני זה תמיד מרגיש פחות טוב ושביר יותר.

תומר 15 בינואר 2009

וידיץ פשוט מדהים,זה אחד הדברים היפים בכדורגל לראות בלם שמחזיק הגנה שלמה על הכתפיים שלו וזה מה שהוא עשה הערב. במחצית השניה הייתה רק קבוצה אחת שניסתה לשחק כדורגל.

לירן שבתאי 15 בינואר 2009

זה אכן נכון שפרגי מעניק חופש יצירתי לשחקניו ולעוזריו, אך לצד זה הם יודעים טוב מאוד שבמידה והם לא ירוצו, ילחמו, ויבצעו את שאר הדברים האלמנטרים שפרגי דורש מהם הוא יקרע אותם לגזרים("מייבש השיער" השחקנים מכנים זאת)וזה ידידיי, מה שמבדיל את פרגי משאר המאמנים, היראת כבוד שרוכשים לו, אותה יראת כבוד שכל מי שמדבר עליו מכנה אותו כ"הבוס", אותה יראת כבוד שהפכה אותו למאמן הגדול ביותר.

גיל 15 בינואר 2009

וזה מעלה שאלה מעניינת: איפה ממוקם פרגוסון ברשימת המאמנים הגדולים ביותר אי פעם? טופ 5? יותר מזה? הוא לבטח המעוטר ביותר בקבוצה ברמה כזו לא?

גיל מזימבבואה 15 בינואר 2009

יש ליוניטד בעיה קשה בצד שמאל. וויגן שיחקו כל הזמן על החולשות של אושה. ולנסיה "פירפר" אותו פעם אחר פעם. נאני הוא אלוף העולם בלאבד כדורים. ב – 10 דקות הראשונות ספרתי לו 6 איבודים והתעייפתי. למזלנו פרגסון לא חיכה אפילו לדקה ה- 60 המסורתית שלו והחליף אותו בדקה ה – 56.
הפציעות של אברה ורוני מאד משמעותיות כי ב – 3 שבועות הקרובים ליוניטד יש כל 3 או 4 ימים משחק ולכן הם יפסידו כמות די נכבדה של משחקים. נראה לי שבמשחקים שלקבוצה היריבה יש קיצוני ימני מסוכן שווה לשים את גיגס בתור מגן שמאלי. פרגסון כבר עשה את זה העונה ב – 20 דקות האחרונות נגד מידלסבורו וזה עבד יפה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 15 בינואר 2009

רומא ביצעה תרגיל קרן באופן מאוד דומה במשחק נגד מילאן ואני לא אתפלא אם מישהו ביונייטד (רוני או גיגס) ראה את זה ב-youtube והחליט לנסות.
מכיוון שברצלונה קובעת השנה את הרף מבחינת איכות,אסתטיקה,הנאה צרופה הרי שניתן לקבוע שעד השלב הזה של העונה יונייטד לא מתקרבת אפילו ל-70% מהרמה שברצלונה הציגה עד עתה.
מוריניו טען לאחר המשחק נד צ'לסי שהתוצאה משמעותית אבל המשחק היה די בינוני ולא מרשים ולאחר שפגה ההתלהבות מהמחצית השניה הטובה של יונייטד ניתן להצטרף לדעתו.
יונייטד רחוקה מאוד מלהיות קבוצה מרשימה שמשחקת כדורגל סוחף ומענג.
שתי הבעיות שמונעות ממנה לשחק את הכדורגל שהתרגלנו אליו לאורך השנים הן : אף אחד משחקני הרביעיה ההתקפית לא בשיאו ואפילו לא מתקרב לכך.טבז מאוד רוצה אבל דחיקתו לספסל פגמה באופן משמעותי באיכות המשחק שלו.בעונה שעברה היה בטבז יותר מאשר ההתלהבות שעדיין בולטת במשחקו.
הבעיה השניה והחמורה יותר היא דלות הקישור.מבלי שנרגיש יונייטד עברה לשחק 4-3-3 תוך ויתור על משחק אגפים (וכאן חסרונו של אברה מורגש ביותר כאשר אליו מצטרף דה סילבה שמשום מה נמנע כמעט לחלוטין מהשתתפות במשחק ההתקפה – בניגוד ליכולות שהציג במשחקיו הראשונים).שלישית הקישור ולא משנה מה הרכבה היא שלישיה לא יוזמת,לא מצטרפת,לא מאיימת.בניגוד למה שנכתב לאחר המשחק נגד צ'לסי תפקיד הקישור ביונייטד הוא לא להתכתש עם קשרי היריב אלא להיות שותף במשחק ההתקפה ויונייטד מקבלת מעט מאוד מקשריה.
הפער האיכותי בין השלישיה ההתקפית ובין שלישית הקישור היא גדולה מדי ופרגי יהיה חייב ליצור איזון בין שתי החויות לקראת העונה הבאה.
מוזר שנאני ואנדרסון לא התקדמו במילימטר מאז שהגיעו לקבוצה.כל זמן שקירוש היה חלק מהמערכת הם זכו לקרדיט אבל נדמה שפרגי מבין שהרבה לא יצא מהצמד הזה.

אמיר 15 בינואר 2009

גם לכם גון אושה עושה דפיקות לב מואצות..?ההופעה שלו אתמול גבלה בבושה!היש עוד סיכוי שנאני
יהיה שחקן ברמה או שהוא בדרכו החוצה בעונה הבאה..?
בואו ונומר אמת,משחק המסירות של וויגן היה טוב יותר ויונייטד לא הצליחה לשלוט באמצע המגרש.
נכון להיום ובמבט קדימה לצמפיונ'ס ולעונה הבאה של הפרמייר הבעיה שלנו הינה בקישור!
אין ולו שחקן אחד שמצליח לתת הופעה יציבה ומשכנעת לאורך זמן,החילופים התכופים בקישור
הם לא רק עבור רענון ההרכב אלא הודאה של פרג'י שאין לו היום שחקן אחד בחלק הזה של המגרש
המסוגל להיות משכנע ודומיננטי לאורך זמן.

בני תבורי 15 בינואר 2009

אנונימי (זה שם חיבה?),
ההשוואה לברצלונה נכונה כמו ההשוואה בין גבינה לנפט. הקבוצה המדוברת כאן משחקת בליגה קשה וקשוחה הרבה יותר מזו של ברצלונה.

Comments closed