הניחו את האגו בצד

בברצלונה לא אוהבים שחקנים עם אגו. זה לא מתאים במועדון מהסוג הזה. בגלל זה תמיד נדמה שסמואל אטו הוא השחקן הראשון שמועמד למכירה. הוא תמיד רוצה שיכירו בו כחלוץ הטוב בעולם. בגלל זה כמובן אי אפשר היה להמשיך עם רונאלדיניו. הוא רצה יחס כאילו הוא כוכב עולמי. לעומתו כוכבי ברצלונה – מסי, איניאסטה – הם מופת של צניעות. עד שעושים עליהם פאול (עד הערב חשבתי שכריסטיאנו רונאלדו לפעמים תיאטרלי).

מהצד השני חוס הידינק ארגן את השורות בצ'לסי. אבל כמובן שלא הייתה לו את האפשרות לפתור בעיות עמוקות יותר בסגל מזדקן. גם הוא לא עם אגו גדול. הוא לא חתום על הקבוצה הזו. הוא רק בא לעזור לרומן אברמוביץ' לכמה שבועות. פעם זה היה משחק מלא אגו: ג'וזה מוריניו, פרנק רייקארד. רונאלדיניו-גאושו במגרש.

שחקן הדור ביונייטד (זכה בתואר הכי חסר משמעות בקריירה שלו)
ארסנל. יכולנו לתקוע אותם

No Comments

Danny 28 באפריל 2009

i did not see much from Barca. could they have scored? sure, but i think they could have problems in London next week

chaim777 28 באפריל 2009

אני רוצה לציין משהוא שהרבה אוהדי ברסה ומעריצי מסי שוכחים לפעמים. הילד לא יודע לבעוט מרחוק, לא יודע לבעוט בעיטות חופשיות וכמובן אין לו משחק ראש או איום באוויר.
אז במשחק כמו זה של מסי(וראיתי הרבה משחקים שלו העונה זה לא פעם ראשונה שהוא חלש) שהדריבלים שלא לא עובדים לו, אין לו כלום! לעומת רונאלדו שעונה שלמה לא מצליח לו עם הדריבילים! עדין עם 20 ומשהוא שערים כי לרונאלדו כן יש בעיטה מרחוק מדהימה + בעיטות חופשיות מדהימות + משחק ראש מהטובים בעולם.
הבדלים בין מסי לרונאלדו-אני לא אתווכח מי דריבלר יותר טוב אבל ה3 דברים האחרים האלה(בעיטה נגיחה מצבים נייחים) הם הבדל גדול מאוד.

רם 29 באפריל 2009

לוחמה א-סימטרית במיטבה
זו השורה התחתונה, וטוב או לא – תלוי מהיכן מסתכלים על זה.
ממש כמו ישראל נגד החיזבאללה.
פשוט אי אפשר להלחם עם צ'לסי בצורת המשחק הזו והידינק בחר נכון מצדו.
הבעיה היא שהביטול שכפה על ברסה לא הביא לו כדורגל כמאמן (כזה שיכול לגנוב גול – למעט ההצלה ההיא של ואלדס). הידינק מגיע ללונדון מול קבוצה שאיבדה כח אבל אם הוא נעקץ שם הוא בצרה גדולה (והוא חייב להשתמש בהתקפה וכך לשנות את המערך המחריד שלו מהיום)
בסוף לנו זה נתן את אחד מהמשחקים המשמימים שהמפעל הזה יודע לנפק (וכפי שכבר ציינת בעבר רונן – הוא יודע להפוך את המלאכה קשה לצפיה ולעיכול).
אני גם לא מסכים עם הדעה על מסי. הוא פשוט היה ביום חלש במיוחד, ולדעתי ישב לו קצת בראש המשחק ההוא מול צ'לסי..

Danny 29 באפריל 2009

Chaim777: i agree, i still give Ronaldo the number 1 spot in the world despite the "bad" season with only 20 + goals

chaim777 29 באפריל 2009

רם-ובמשחק לא חלש של מסי הוא כן יודע לבעוט/לנגוח???
זה סתם תירוץ לומר שהיה לו משחק חלש כי יש לו תמשחקים החלשים האלה פעם בשבועים.
ואני רוצה לציין תעובדה שרונאלדו לכאורה עם עונה סופר חלשה אבל עדין עם 20 ומשהוא שערים ואולי השחקן הטוב ביותר(השנה) בקבוצה שרצה לאליפות + גמר אלופות

מושיקו 29 באפריל 2009

אנטי כדורגל במיטבו עם שיתוף פעולה פושע של השופט. גועל נפש טהור מקבוצה ששווה כל כך הרבה מיליונים, עליונות אנגלית עאלק המילה היא אלימות אנגלית.

רונן דורפן 29 באפריל 2009

מושיקו – מגיע שלב בהתפתחות של כל קבוצה גדולה בו היא צריכה להתמודד נגד סוג כזה של כדורגל. ובמשחקים הללו היא נבחנת. אי אפשר לזכות בגביע אירופה מבלי להתקל ביריבות נחותות טכנית שינסו לגרור למשחק כוחני יותר. אחרת קבוצות אלופות לא היו נזקקות לשחקנים כמו קין, גאטוסו, מקללה. הן היו פשוט משחקות עם 11 שחקנים מבריקים.

גיא אלון 29 באפריל 2009

ברסה יכולים להתנחם בכך שלא ספגו שער חוץ. אני מעריך שדווקא בלונדון, כשצ'לסי לא יוכלו להרשות לעצמם לשחק כך מול הקהל שלהם, יהיה להם יותר קל להבקיע

רונן דורפן 29 באפריל 2009

גיא – זה נכון 0-0 זו תוצאה לא נוראית לקבוצה הביתית במשחק הראשון. במיוחד אם היא הקבוצה הטובה יותר.

מושיקו 29 באפריל 2009

רונן אין לי בעיה עם העובדה הזו שמגיעות קבוצות שצריך להוציא את המיץ כדי לנצח. אבל יש לי בעיה כשמדובר במגמה כל כך שלילית של קבוצה "גדולה" כל כך ושיפוט הזוי. צ'לסי עשו פי שלוש עבירות רובן קשות יותר וספגו את אותו מספר צהובים, זה לא נורמאלי. שלא לדבר על הפנדל. בזבוזי הזמן הזכירו משחק בליגת העל, יש גבול לכל דבר. חוץ מזה בארסה הגיעה לשלושה מצבים של שער ולא הבקיעה . צ'לסי לא ניסתה לעשות כלום חוץ מלהגיע בשלום הבייתה, והיא הגיעה בשלום אם אפשר לקרוא לזה כך הרבה הודות לחיסורים שיהיו בהגנה של בארסה במשחק הבא.
צ'לסי לא ניצחה ולא נעליים היא הגיעה למצב בו היא מוכרחה להבקיע ושער חוץ יחייב אותה להבקיע שניים. אז צריך לא להשתולל עם גודל ה"הישג" של צ'לסי.

chaim777 29 באפריל 2009

לא תוצאה רעה בכלל לברצלונה, אבל לדעתי זה מכה מוראלית גדולה, דווקא בבית הם ציפו מעצמם לכבוש לפחות שער. במיוחד שסיפור חצי הגמר שלהם סופג דה זה וו(לא שמח משהוא בשבילם) משנה שעברה.

עזי 29 באפריל 2009

ברצלונה נוהגת לעשות במכנסיים בבית בחצאי גמר, גם כשהיריבה פחות טקטית. זו הפעם החמישית ברציפות שברצלונה לא מבקיעה בבית בחצי גמר אירופי – 0-0 נגד מנ.יונייטד בשנה שעברה והדחה באולד טראפורד, 0-0 נגד מילאן לפני שלוש שנים (עלו בגלל הגול של ג'ולי בסן סירו), הפסד 2-0 לריאל ב-2002, 0-0 נגד ליוורפול בגמר אופ"א של 2001 והדחה. הפעם האחרונה שהם הבקיעו היתה ב-2000 נגד ולנסיה במשחק שהיה גארבג' טיים אחרי ה-1-4 של ולנסיה במסטייה.

gdana 29 באפריל 2009

רונן, בכנות, אתה באמת לא רואה שום בעיה עם צורת המשחק הזו? חשבתי שכדורגל אמור להיות בסופו של דבר סוג של בידור, איזה שעמום, אלוהים ישמור. מה ההבדל בין איך שצ'לסי (או יונייטד בשנה שעברה) שיחקה לבין סנדרלנד שהתלוננת עליה לפני זמן לא רב?

רונן דורפן 29 באפריל 2009

gdana – כדורגל בעייתי מאד. מה שאני אומר שאני זוכר ברצלונה אחרת – עם רונאלדיניו ודקו – שהייתה מסתערת על בונקר כזה ביותר תשוקה.

רונן דורפן 29 באפריל 2009

עזי – האמת היא שהיסטורית ברצלונה קבוצה עם פחות מסורת אירופית ממקומית. כמו יובנטוס. כמו שיונייטד לפחות הייתה עד השינוי שאולי קורה בה עכשיו.

ויכסלפיש 29 באפריל 2009

צ'לסי ניסתה לגנוב גול בכדור ארוך לדרוגבה וכמעט קיבלה את מבוקשה. שיפוט מחפיר, מסי נעלם, לא ברור לי למה הנרי נשאר על המגרש. חוץ מזה אל תשכחו שצ'לסי אינה קבוצה עם מסורת מפוארת אלא חבורה נובו-רישית שהמטרה מקדשת אצלה את האמצעים ולכן אינה רואה פסול בכדורגל הגני ומסתגר . ומבחינה זו הידינק הפיק מהם את המירב בקאמפ נואו. ההתלהבות הישראלית מצ'לסי בשנים האחרונות אינה קשורה למשחק מלהיב אלא לטקטיקה מזהירה של מוריניו וגם לאחד העסקנים המקומיים.

ויכסלפיש 29 באפריל 2009

gdana,לא הבנתי מה הבעיה. לדעתי השופט היה רך מדי אבל מה מציק לך בכך שצ'לסי מזכירה את סנדרלנד או ווסט ברומיץ'? הםעושים את החשבון שלהם ומנסים למצות את המירב גם עם 9 בהגנה. זה לא אסתטי? נכון. זה אסור? ודאי שלא. זהה מפריע לך לחשוב על צ'לסי במועדון הגדולות? אני מציע לך לעבור לתפיסה שצ'לסי היא בבסיסה קומבינה של אוליגרך

סמוראי 29 באפריל 2009

פלאשבקים מחצי גמר של העונה שעברה.
שוב קבוצה מפוארת לא מנסה לשחק כדורגל, שוב 70-30 אחזקת כדור, שוב ברצלונה נותנת את ה-20 בעיטות אבל זה לא נכנס, הקבוצה בצד השני מגיעה ל-3 בעיטות (אפילו פחות מהיונייטד בזמנו).
אלא אם יקרה משהו לא צפוי אז אני מניח שדרוגבה יגנוב גול (בוודאי כשברצלונה תחסר שני בלמים) והתסריט של המשחק מהיום יימשך.

מצחיק שהיו אנשים שחשבו שההצלחה של נבחרת ספרד ביורו תחלחל גם למועדונים.

אגב, מעניין מתי מאמנים יבינו שחוק שערי החוץ היה אמור לעודד את קבוצת החוץ להתקיף, ולא לעודד את קבוצת הבית להגן. ברבע הגמר כבר חשבתי שהידינק נמצא בצד הנכון של המאמנים…

ארנון 29 באפריל 2009

קומבינה של אוליגרך, נובורישים, הכל נכון, אבל מה הקשר של זה למשחק הערב? כפי שכבר נכתב כאן למעלה, יונייטד הגדולה, האלופה שבדרך, קבוצה עם מסורת, היתה שותפה למשחק לא פחות מחפיר באותו המקום ובאותו השלב בשנה שעברה.
מסתבר שהמשחקים הטובים באמת בצ'מפיונס הן בין האנגליות לבין עצמן. בשנה שעברה – ליברפול-ארסנל,ליברפול-צ'לסי ואפילו הגמר יונייטד-צ'לסי, השנה ליברפול-צ'לסי.
הסיבות לכך לא ברורות, אבל ייתכן שהסיבה היא שפשוט האנגליות טובות יותר. ה 12-0 בקרבות נוקאאוט בין אנגליה לשאר היבשת בשנתיים האחרונות בצ'מפיונס זה נתון שפשוט קשה לתפוס.
בינתיים נקווה שהמגמה תימשך גם הערב.

אביאל 29 באפריל 2009

מושיקו – תפסיק עם השטויות, היונייטד שנה שעברה באותו שלב שיחקו בדיוק באותה צורה בקאמפ נואו ועם כל הכבוד, הם היו טובים בהרבה מצ'לסי של השנה והעובדות אחרי הכל מדברות בעד עצמן, את בארסה של שנה שעברה לא זוכרים ואת היונייטד כן, למה ? כי הם עברו אותם, זה כזה פשוט.

בתור אוהד ריאל ואחד ששונא את בארסה, אני ישמח אם השנה הם יגמרו רק עם הגביע, אם הם יעופו באלופות ויפסידו לריאל את האלופות זה יגמור להם את הקבוצה.

בכל מקרה, תמיד אני טוען שמסי לא היה שורד שבוע בליגה האנגלית, כל משחק שלו נגד מגינים שלא מחשבנים לו (כמו שעושים בספרד) היה גורם לפחד על הרגליים שלו ולשחק כמו שהוא שיחק היום, אין מה לדבר רונאלדו כשחקן עדיף בהרבה לדעתי ונקווה לראות אותו במדים הלבנים שנה הבאה :)

YB 29 באפריל 2009

דורפן, מתי כבר תשנה את חוקי שערי החוץ באופ"א. אין לעיתונאי בכיר שכמותך השפעה במסדרונות בניון? ואם זה לא מספיק אז תצרף את עזי דן ותעשו משהו. נמאס לי מהעיוותים האנכרוניסטים של היבשת המשוקצת המתכנה אירופה הקלאסית.

סמוראי 29 באפריל 2009

חוק שערי החוץ רחוק מלהיות הבעיה (היחידה). הרי אם הוא לא היה קיים אז 0-0 היה תוצאה טובה יותר לצ'לסי.
גבריאלה מרקוטי כתב טור מעניין בנושא הזה לפני חודשיים
http://sportsillustrated.cnn.com/2009/writers/gabriele_marcotti/02/26/two.legged.strategy/

גלעד בלום 29 באפריל 2009

תראו לי קבוצה נורמלית שלא לוקה בהרס עצמי שהיתה הולכת לברצלונה ומנסה לשחק פתוח יותר,זה חצי גמר אלופות,אין מקום להרפתקנות וזה לגיטימי בהחלט,גם יונייטד עשתה את זה,מי יזכור את הבונקר אם צ'לסי ינצחו בשבוע הבא?מה שבטוח ,יהיה משחק מענין יותר.

לגבי מסי-לא היה לו משחק גדול אבל הוא עדיין היה מסוכן ולמרות שנשמר חזק לא איבד הרבה כדורים,סגרו אותו חזק שניים שלושה שחקנים,ברור שהיה לו קשה,במשחק כזה לא מצפים ממנו ליותר מהברקה אחת או שתיים שייצרו מצב לגול,הצפיפות במרכז המגרש הפכה את המשחק לבושידו,זו טקטיקה צינית שמוצדקת עד הגול הראשון שלא בא לצערנו.

לגבי ההשוואה לרונלדו,ההשוואה ביניהם היא לא לענין,לא רלבנטית ומה שבטוח סובייקטיבית.קודם כל שניהם משחקים בתפקיד שונה,מסי הוא מספר 10 קלאסי,עושה משחק סטייל מאראדונה שפועל עם רגל שמאל בעיקר ומבשל לא פחות מאשר מבקיע.רונלדו יותר וורסטילי,יותר חלוץ מאשר קשר למרות שגם הוא יודע לבשל גולים,בקיצור שניהם גדולים. מי יותר טוב? רונאלדו חתום על גביע ליגת האלופות ושתי אליפויות,מסי חתום על האליפות של השנה(בהנחה שיזכו) ואם יוליך את ברסה לזכיה בליגת האלופות אז יש קייס לומר שהם די שווים.בנבחרת שניהם עוד לא הטביעו חותם.

אגב,אני לא מסכים עם הטענה שמסי מצליח בספרד כי ההגנות שם רכות ושלא היה מצליח באנגליה.יש לא מעט דוגמאות של שחקנים "צנומים" שהצליחו באנגליה-אפילו ברקוביץ המאוס ,אבל גם בניון, וג'יאנפרנקו זולה בזמנו.האנגלים אמנם קשוחים אבל לרוב הם משחקים בהגינות,באיטליה לדעתי יותר קשה להבקיע כי ההגנות יותר מלוכלכות.

יש רק דרך אחת אובייקטיבית לבדוק מי יותר טוב-לעשות טרייד-רונאלדו לברסה ומסי ליונייטד,להשאיר את הסגל הקיים בשתי הקבוצות ולראות מי מהקבוצות תצליח יותר בליגה המקומית ובאירופה בעונה הבאה,זו הדרך הכי קרובה מדעית להשוואה שתהיה קרובה למציאות,כל השאר זה ספקולציות.

שרבל 29 באפריל 2009

1- צ'לסי בכלל לא קבוצה גדולה ואני מקווה שלא יהיו אף פעם.
2-יונייטד לא הרביצו ככה כמו שצ'לסי הרביצו ללברסה, פשוט מכות נתנו להם וקיבלו לגיטימציה מהשופט עם שיפוט זוועתי!!!

גל 29 באפריל 2009

בקר שמח לכולם,
בהשוואה המתבקשת בין רונאלדו למסי,לי אין ספקות,בכדורגל המודרני בו לאתלטיות משמעות גדולה,
לרונאלדו יתרון,מסי הוא אומנם דריבליסט אדיר,קורא משחק ענק ושחקן קבוצתי עם מידה נאה של צניעות אבל כאן מסתיימת ההשוואה,רונאלדו,אתלט מדהים,בועט בשתי רגליו,נוגח נפלא,בועט עונשין מהטובים בעולם ובקיצור הכל.
פרגי חייב לאזן ולאפס את אופיו המחורבן,להיפטר מהתיאטרליות והבכיינות,לבגר אותו,לחשל ואם כאן יצליח,יש לנו מודל של הטוב מכולם בכל הזמנים,בשורה אחת ואפילו לפני פלה,מארדונה וקרויף!

גיל 29 באפריל 2009

גל, מה זה לפני פלה? לפי התאור שלך ג'ים תורפ עומד חיוור.

Giant Red Devil 29 באפריל 2009

Noticed just now- after the 3rd goal vs. Tottenham, Ronaldo took off his shirt and threw it. Who picked it and gave it back to him- Rooney.

גיל מזימבבואה 29 באפריל 2009

גל – אני מסכים עם המשפט האחרון שלך ב -100% , אני גם מאמין שאם הוא ישאר תחת פרגסון הוא באמת יהיה כזה, הבעיה שלו בנבחרת, הם חייבים לזכות בגביע עולמי.
גלעד בלום – ההצעה מעניינת לחילופין אבל צריך להוסיף תנאי אחד, מסי צריך לשחק תחת פרגסון.
Giant Red Devil – אכן אני גם ראיתי את זה בשידור, בכלל נראה שהשניים לא מפסיקים לחפש אחד את השני לגול.
המשחק אתמול היה חוס הידינק במיטבו,הוא שם שתי שורות של קצבים, הצמיד שחקנים לכוכבים של ברצלונה ושכל הפרשנים ילכו ל…אני כמעט בטוח שהוא ינצח בלונדון .

אוהד 29 באפריל 2009

ברצוני להביע את מחאתי הרשמית בפני מוסדות הכדורגל העולמיים. למה לי ללכת לאצטדיון(והלכתי)ולשלם ממיטב כספי כדי לראות משחק כדורגל אם מה שאני רואה הוא ציניות במיטבה? עדיף לשבת בבית ולהנות מזויות הצילום. נכון, כדורגל הוא משחק (game ) שמטרת העל בו היא הנצחון, אבל איפה החדווה? חשבו לרגע על הפרדיגמה העתיקה של הכדורגל, קרב הגלדיאטורים ברומא.גלדיאטור שרק מתגונן ולא תוקף?
אין ברירה, תוחזר שיטת הנוקאאוט לאלתר.

גיל 29 באפריל 2009

אני לא מבין על מה התלונות לצ'לסי. בשלבים הללו מה שחשוב זה מבחן התוצאה ולא הכדורגל. אם הם יזכו בגביע מישהו יזכור את הדרך? הם גם צריכים לשחק כמו כל קבוצה אחרת ולקבל רביעייה? כל קבוצה מנסה למקסם את היכולת שלה בנסיבות הללו. אם ברצלונה קבוצה כל כך גדולה הם אמורים להתגבר על כך.

עמיחי 29 באפריל 2009

כצפוי, ברסה קבוצה נהדרת עד שהיא נתקלת בהגנה אנגלית. התמונות הכי חזקות מהמשחק הם העצבים של אלבס והנפילות של שאר שחקני ברסה. הגמר – צ'לסי – יונייטד. הכחולים מנצחים בפנדלים. ג'ון טרי מבקיע

אוהד 29 באפריל 2009

גיל,
התלונות הן לא על צ'לסי. כשיש שני משחקים בשיטת בית וחוץ הטקטיקה משחקת תפקיד מפתח. מבחינתי בארסה הפסידה מכל הסיבות שכבר צויינו: חוסר מחץ, כוח ומישהו שיעשה את הצעד הנוסף מתוך רעב אמיתי, חוסר ניצול מצבים נייחים ועוד.אני מייצג את צרכן הבידור, שלפני שהוא מתגאה במספר הכיבושים(שלו או של קבוצתו) והתארים (למי יש יותר גדול)הוא רוצה להרגיש שהשעתיים שהקדיש למשחק כדורגל ולא לדברים אחרים השתלמו לו. מבחינתי עדיף הכדורסל, כי אף פעם אין רגע דל.

ניינר 29 באפריל 2009

מה כבר אפשר להגיד על ה"כדורגל" הציני והמחריד של צ'לסי? צורת המשחק שלה היא עלבון לליגת האלופות. הבונקר, הכיסוחים, שום נסיון לפתח משחק, רק לחנוק את היריב. גם השופט הזה הוא עלבון לליגה. אבל אני אופטימי כי בבית צ'לסי תצטרך לשחק פתוח ואנחנו נמצא דרך לעקוץ אותם. יש איזה אוהד כדורגל בר דעת שמעדיף את צ'לסי על ברצלונה בגמר? אני משוכנע שבארסה תעיף את החבורה המגעילה של הידינק בברידג' ועולם הכדורגל ינשום לרווחה.

יוסי מזרחי 29 באפריל 2009

לא ראיתי את המשחק ולא קראתי את התגובות.
אבל, רציתי להאיר נקודה אחת:זה היה המבחן הרציני האמיתי הראשון של ברצלונה החדשה.
מבחן רציני אצלי הוא משחק מול קבוצה עם תפישת משחק אנגלית, ועם שחקנים ברמה של ארבעת הגדולות באנגליה, והדורסנות של ברצלונה היתה כלא היתה.
חומר למחשבה.

אמיר 29 באפריל 2009

כל הויכוח מי גדול יותר מסי או רונאלדו לא יכול להיות מוכרע,שניהם גדולים ולכל אחד יש יתרון
על השני בפרמטר כזה או אחר.
דבר אחד כן ברור לי שמסי "נחנק" מול קבוצות פיזיות והגנות קשוחות וצפופות,לראייה בשלושת
המפגשים האחרונים שלו מול אנגליות הוא היה נון פקטור!
כשאתה מקבל שמירות כפולות ומשולשות מקבוצות אנגליות שלא נותנות לך לנשום או להתחיל
בדריבל המפורסם שלך החיים נראים פתאום פחות קלים מהמפגשים מול ההגנות הספרדיות.
הפנומן הפורטוגלי מתמודד עם שחקנים שכאלו ברמת השגרה ויכול להם שבוע אחר שבוע!
נתון זה וחוסנו הגופני האדיר הינם היתרון הבולט שלו מול העילוי מארגנטינה.

אסף 29 באפריל 2009

אבל למה לא להתלונן על צ'לסי? נכון שהם משחקים חוקי (פחות או יותר ), אבל כאן בדיוק המקום לבקר את המשחק הזה. נכון, האינטרס שלהם כקבוצה הוא להגן עם 9 שחקנים. האינטרס שלנו כצופים הוא שמשחקים של קבוצה כזו לא ישודרו בערוץ ציבורי.
חיים – גם למסי יש 20 שערים. בלי בעיטות חופשיות ובלי נגיחות, כך שאולי הם שווים יותר משל העבד.
ואני לא חושב שאפשר להשוות בצורה רצינית בין ברצלונה של השנה לזו של שנה שעברה, כך שאוהדי צ'לסי צריכים לחכות עם כרטיסים לרומא.

Drazick 29 באפריל 2009

מסי פגש את מה שרונאלדו מתמודד איתו כל שבוע.
שחקנים שהיכולת הפיזית שלהם מדהימה והם הגנתיים.
בספרד שחקן עם אתלטיות מדהימה הוא שחקן התקפה.

מסי הוא "One Trick Pony", כדור צמוד לרגל ואולי 20 המ' המהירים בכדורגל.
הבעיה שהוא פוגש מישהו שיכול להיות קרוב אליו במהירות ולשים עליו גוף הוא נהיה מה שראינו אתמול.

וגלעד, איפה ראית את מסי כ- 10 קלאסי? מעשית הוא אותו תפקיד כמו רונאלדו רק בימין כדי לנצל חיתוך לאמצע.
הוא ממש לא עושה המשחק של ברצלונה (זה אינייסטה).
הוא שחקן נפלא, אבל לדעתי בפאזל של קבוצה שנבנית עליו הוא לא היה מצליח כפי שעושים ממנו.
רונאלדו וקאקה לפני שנתיים נתנו עונות שבאמת סחבו קבוצה על הגב.
מסי בינתיים חלק מקבוצה שלפי אתמול אין לה גב.

יוסי מזרחי 29 באפריל 2009

אסף,
עבד ??
חשבתי שאנחנו אחרי הענין הזה.
בכל מקרה, אני מאחל לך ולכולנו בעצם, להיות עבדי עולם בתנאים כאלה.
אתה יוגע מה, ? ב5% מהתנאים.
תאמין לי, אתה לא צריך לרחם עליו.

ויכסלפיש 29 באפריל 2009

גלעד, 10 קלאסי אתה מתכוון לקשר בונה מאחורי החלוץ, כמו מראדונה בזמנו.התפקיד הזה הולך ונעלם. ריקלמה עדיין ממלא אותו כפי שברקוביץ' סיני ומלמיליאן מילאו בעבר, אבל למיטב הבנתי בבארסה הנטל מתחלק בין צ'אבי ואינייסטה ומסי מושך בעיקר לקו ימין

אביאל 29 באפריל 2009

שרבל : בקשר לתגובה הראשונה שלך, אני מניח שזה נובע מפחד וכל פסיכולוג יגיד לך את זה, במיוחד את המשפט המסיים.

עמיחי : מקווה למה שאתה רואה.

ניינר : אתה אוהד יונייטד נכון ? תשיג את המשחק של שנה שעברה ומעניין אם תגיד אותו הדבר על היונייטד.

בקיצור במבחן הרציני השנה (כמו שכתבו כאן בבלוג המון פעמים) – משחק נגד קבוצה אנגלית גדולה בארסה בינתיים נכשלה, נראה מה יהיה במשחק השני הכל יכול לקרות, אם צ'לסי חטפה רביעיה מליברפול בבית היא גם יכולה באותה קלות לחטוף אותה מבארסה ואני מניח שהידיניק יודע את זה.

זיזו 29 באפריל 2009

מה זה הלגיטימי לא לגיטימי הזה?!
הדרישה לכדורגל יפה העבירה אתכם על דעתכם? מטרת המשחק היא להבקיע יותר מהיריבה ולא לעשות מהלכים שישעשעו את הקהל.
זה לא קרקס וכדורגל הוא בשום פנים ואופן לא אירוע בידור. כדורגל זה תחרות ספורטיבית שמושכת קהל.
אני שומע את אוהדי בארסה מייללים שצ'לסי לא באה לשחק כדורגל אבל מה שהם באמת מתכוונים זה שצ'לסי לא שיחקה את הכדורגל שהם רצו ממנה.
צ'לסי שחקו משחק פיזי של גברים ומצד שני שחקני בארסה התעסקו בהתגלגלויות על הדשא.
אפשר לשפוך על בארסה את כל המחמאות על הכדורגל האסטטי שלהם אבל הם הראו אופי חלש והמשחק הפיזי תסכל אותם והוציא אותם לגמרי מהמשחק שלהם.

בארסה הזכירה לי קבוצת כדורסל שסוגרים לה את הצבע והיה מתפשרת על זריקות מרחוק.
מסי רצה להראות לעולם אתמול את גדולתו ולא הצליח מול ההגנה הפיזית. מה שנשאר לו זה ליירט כדורים ליציע.

חשבתי אתמול שיש לי צרבת, אחרי זה חשבתי שאכלתי משהו לא טוב אבל כנראה שזה פשוט היה הצפייה בדני אלבס שהעלתה בי בחילה. איזה שחקן מגעיל! אלים, רמאי ומעל הכל בכיין ומתחזה ברמות שמסי ורונאלדו נראים לידו כמו גלדיאטורים.

אני חושב שמה שגמר את בארסה היה הנוקאוטט שחטף הנרי (רוחו של קאנברו ריחפה באוויר). כשבארסה צריכה באמת גול ברגעים לחוצים הוא השחקן שהכי מפחיד אותי. ברגע שהוא יצא מהעניינים בארסה שמטו כתפיים. ברגע שבוג'אן על המגרש באמת אפשר להירגע.

טל 29 באפריל 2009

אנשים פה כתבו על "הגנה אנגלית". לא יודע, אני ראיתי לא מעט משחקים בליגה האנגלית בשנים האחרונות ולא ראיתי את צ'לסי משחקת כפי שהיא שיחקה מול בארסה. או לפחות לא מאז משחק קודם בקמפ נואו לפני 4 שנים.

ומכוון שהטענה הזו נכונה גם לגבי היונייטד (ראו העונה שעברה בחצי הגמר), המסקנה אמורה להיות הפוכה- הקבוצות האנגליות הבכירות לא מאמינות ש"הגנה האנגלית", לפחות כפי שהיא מוכרת מהפרמייר ליג, תספיק מול ברצלונה.

גפן 29 באפריל 2009

צ'לסי ביישה אתמול את הכדורגל האנגלי. בושה. הפועל יהוד הייתה נותנת הצגות דוגמת צ'לסקי אתמול במשך שנים.

באנגליה לא תהיה להם ברירה והם יאלצו לשחק כדורגל. ושם הם יקבלו בראש.

חוץ מזה אני לא יודע למה אנשים פה חורצים גורלות אחרי משחק אחד. הרי כשברסה יתנו להם בראש, באנגליה, אל מול הקהל הביתי שלהם, כולם פתאום כן יגידו שזו הקבוצה הכי גדולה בעולם.

אני עדיין לא רואה סיבה כלשהי שהגמר לא יהיה ארסנל-ברסה.

גלעד בלום 29 באפריל 2009

דרזיק וויכסלפיש-מסי משחק די דומה למרדונה,הוא אמנם אוהב לבוא מימין ולחתוך שמאלה אבל הוא גם ניסה לבוא מצד שמאל וגם מהאמצע,הוא בהחלט לא קשר ימני שנשאר במשבצת שלו (כמו בקהאם למשל),אלא שחקן חפשי,למעשה היחיד שיש לו חופש להיות איפה שהוא רוצה על המגרש,נכון שאינייסטה וצ'אבי אחראים להנעת הכדור במרכז המגרש ולחילוץ כדורים כי מסי לא ממש עושה הגנה,זו ההנחה שהוא מקבל כי הוא אמור לספק את האנרגיה בהתקפה ואת המסירה החכמה,בדיוק כמו דייגו בעבר,ריקלמה או קאקה,ברקוביץ,מלמיליאן(להבדיל אלף אלפי הבדלות וסיני(להבדיל מאה מאות הבדלים כי סיני עשה קצת הגנה). 

לכל אלה שהשמיצו את ברצלונה על חוסר מחץ,כוח,השתנקות של מסי וכו'-נא להמתין,הברקה אחת ב-180 דקות,זה כל מה שברסה צריכה כדי להחזיר את צ'לסי למשפחת הכדורגל,זה הגיוני שצ'לסי ניטרלה את ברסה ל-90 דקות,אבל כפי שהידינק אמר זה לא הגיוני לעצור את מסי/ברסה לשני משחקים מלאים.

גם אלה שהשמיצו את צ'לסי אולי יאכלו את המקלדת,אחרי הכל צ'לסי יכולה לתת הצגה בבית,כבר ראינו אותם עושים דברים יפים השנה.

זוכרים את התגובות פה אחרי המחצית של יונייטד מול טוטנהאם?לא צריך להסיק מסקנות אחרי 0-0 צפוי,כולה מחצית,בהצלחה לאדומים היום…

Drazick 29 באפריל 2009

גלעד, גם רונאלדו ממנצ'סטר חופשי לשנות מיקום בהתאם למצ' אפ שמולו.
אבל בגדול, מסי רחוק מלהיות עושה משחק.
הוא לא כמו בקהאם כי בקהאם היה ימני ששיחק באגף ימין.
מסי שמאלי באגף ימין כי היום האופנה היא חיתוך למרכז עם יכולת לבעוט ברגל החזקה.
או לבצע חילופי מסירות ובכל מקרה להיות מול השער כאשר נוח לבעוט עם הרגל החזקה.

מסי הוא לא העושה משחק של ברצלונה בכל מקרה. אפילו אם מותר לו ע"מ להשיג מצ' אפים נוחים יותר ללכת למרכז ואף מעט שמאלה.

אף אחד לא מספיד, ברצלונה קבוצה נהדרת והרבה יותר טובה מצ'לסי ולמעשה בעלת הסגל הכי טוב בעולם.
אני רק חושב שממסי עשו פסטיבל שלא מגיע לו.
יש לו לוקסוס שאין לכוכבים גדולים של קבוצות אחרות (על רונאלדו וקאקה לצורך העניין ניתן לשים 2 שחקנים ולא לשלם מחיר רב) אי אפשר לשים עליו יותר משחקן אחד, כי אז נשארים אחרים כמו אינייסטה, הנרי וצ'אבי לבד.
כשמול מסי עומד אתלט ברמה הכי גבוהה ונותן לו פייט במהירות ועדיפות בפיזיות, הוא חוזר לגודלו האמיתי.
רונאלדו וקאקה ואחרים הראו שמול מישהו שנותן פייט ליכולות העיקריות שלהם הם מסוגלים לעשות שינויים במשחק שלהם ע"מ בכל זאת לתת תפוקה.

שים לב שאולי מלבד רוני בימים טובים שלו, אף אחד מההתקפה של מנצ'סטר לא יפתח בברצלונה. כנ"ל לגבי כל אחד מקבוצות הצמרת האחרות באירופה.

ברצלונה היא כיום היחידה שגורמת לשמיכת ההגנה של כל קבוצה אחרת להראות קצרה מדי.
הידינק התגלה כמישהו שיודע להגדיל שמיכות.

יואב 29 באפריל 2009

דווקא אתמול,ברסה הוכיחה את גדולתה בכך שלא נכנעה לתסכול ולקיצורי דרך בדמות הרמות סתמיות והמשיכה לשחק את כדורגל המסירות הנהדר שלה,מול מתנגד פיזי מאד, בסיזיפיות מרשימה. לא רק שהיא מוכשרת בטירוף, היא מאומנת להפליא.

אוהד 29 באפריל 2009

רק כדי לסכם את עניין ברצלונה אל מול צ'לסי, משחק יפה מול ניצחון: אם לברצלונה היו קצת יותר כלים התקפיים, כמו למשל בעיטה חזקה מרחוק וניצול, נורמאלי של מצבים נייחים, או לחילופין שחקן עם אופי לוחמני באמת (קלאץ'), המשחק היה נגמר כנראה אחרת.
חבל שמוריניו לא נבחר למאמן של בארסה. בעוד גוארדיאולה עושה עבודה טובה,הוא ממשיך מסורת שהגיע הזמן לשנות, זו שרונן רומז אליה בציניות, ורק הוא היה יכול לעשות את זה.
ולסיום, תודה לסיר פרגוסון שחינך את ג'רארד פיקה והסכים לתת לו לחזור לברצלונה. ללא ספק הקנייה הטובה ביותר של ברצלונה השנה.

לירן שבתאי 29 באפריל 2009

לפני ההתמודדות התערבתי עם חבר על 100 שקל שצ'לסי עולים. עוד לפני ההגרלה של רבע הגמר אמרתי לו שברצלונה לא יכולה להתמודד מול הגנה אנגלית. פרשנים ועיתונאים מכל העולם ובמיוחד בערוץ 5 נוטים לפער ולהעצים את ברסה הנוכחית. אז נכון הם משחקים כדורגל יפייפה ושוברים שיאים, אבלל!!! הם עוד לא זכו בתואר אחדד!! ויותר מזה, הם משחקים בליגה שהגנה היא בגדר המלצה וגם אם כבר יש הגנות הם קקיוניות. לאורך עונה שלמה ברסה הייתה נאבקת על מקום 2-3 בליגה האנגלית מפני שאין לה עומקקק. ביוניטד יושב טבז חלוץ נבחרת ארגנטינה, בצ'לסי זה אנלקה שעד לפני שבוע היה מלך השערים של הליגה ובברסה עולה בוז'ן ומחמיץ מחמש מטר. הוא כבר מאקדה לא יהיה.
לגבי מסי, זו פעם ראשונה שהוא מוביל על הגב קבוצה בחצי הגמר, הפעם הוא בלי רונלדיניו או דקו, כל העיניים עליו. הוא בקושי בן 21 וניכר על פניו שהוא קיבל פיק בירכיים. וזה בסדר גם רונאלדו כשהוביל את יונייטד בפעם הראשונה בחצי הגמר קרס נגד מילאן ועונה הכזה הוא כבר כיכב נגד צ'לסי בגמר. זה בסך הכל טבילת האש של מסי בתור כאנר ראשון, המבחן האמיתי שלו יהיה שנה הבאה.
אני אישית נהנתי מהמשחק משום שצלסי, כנציגה אנגלית הוכיח אחת ולתמיד שהפרמיירליג זו הליגה הטובה והחזקה בעולם בעליל. ההתקפה שלכאורה נחשבת לטובה בעולם לא הצליחה לסכן אותה עד לדקה ה90.

אביעד 29 באפריל 2009

אני לא מבין את הטענות נגד צ'לסי. מקריאת התגובות כאן נראה שזיזו הגדיר זאת הכי טוב – מה שאוהדי בארסה באמת מתכוונים זה שצ'לסי לא שיחקה את הכדורגל שהם רצו ממנה.
צ'לסי רוצה גמר ומבחינתה זה שיגעון לבוא לקאמפ נואו ולשחק פתוח. הם עשו מה שהם היו צריכים בשביל הגמר וכל הטענות על כן יפה/לא יפה, כן/לא לגיטימי הן מיותרות.
אתמול דווקא לא היה המבחן של בארסה. אתמול הייתה הפעם ראשונה שבארסה מתמודדת עם הגנה כ"כ פיזית, אתלטית וקשוחה וזה בסדר שהם קצת נתקעו. המבחן שלהם יהיה בשבוע הבא – מה הם למדו מאתמול ואיך הם יתאימו את עצמם. זה יהיה גם המבחן של מסי. עוד משחק חלש והתפיסה שתתקבע היא שצריך הרבה פיזיות לעצור אותו, קבוצה שלא יהיה לה שומר פיזי ואתלטי לעצור אותו – תשתמש בשומר אלים. הידינק יעשה חכם אם ימשיך להשתמש בבוסינגווה נגדו, הכוח העיקרי של מסי באגף הוא החיתוך למרכז, בוסינגווה הימני יוכל לעצור כניסה כזאת לאמצע יותר בקלות מאשלי קול. מנצ'סטר השתמשה בסיוע של סקולס לאברה בכל פעם שהוא הלך לאמצע בשביל לאלץ אותו ללכת על הקו והוא למעשה לא היה כמעט אפקטיבי.
אני אישית חושב שמבחינת צ'לסי, התוצאה אתמול היא נוראית. לא נראה לי שהם יצליחו לעצור את בארסה על 0 שערים במשך 180 דקות (אמנם מנצ'סטר הצליחה בשנה שעברה, אבל בארסה השתפרה מאז) ואם הם יספגו שער בברידג', הם ייאלצו להבקיע שניים ויצטרכו לפתוח את המשחק, מה שעלול לעלות להם ביוקר.

סמוראי 29 באפריל 2009

הציפיות מצ'לסי היו שהם יבואו לשחק כמו שהם שיחקו באנפילד מול הקבוצה שהייתה החמה ביותר בעולם, או שיבואו לשחק כמו שפורטו הקטנה שיחקה באולד טראפורד מול אלופת אנגליה, אירופה והעולם. משהו כזה.
לא שישחקו כמו סנדרלנד מאומנת ע"י אייל לחמן…

ניינר 29 באפריל 2009

אביעד אני מקווה שאתה צודק ושצ'לסי ישחקו פתוח. אז אני אהיה די רגוע למרות ששני בלמים של בארסה לא יוכלו לשחק ונראה איזה פתרון גוורדיולה ימצא לעניין. אבל גול או שניים בטוח נשים וזה, אני מקווה, יספיק.
אביאל, אני רחוק מלהיות אוהד יונייטד.באנגליה ספרס זו הקבוצה שלי אבל בעיקר אני חולה בארסה ולא יכול להגיד שנהניתי מהמשחקים מול השדים האדומים. בלי קשר לאהבתי לבארסה, מה שצ'לסי עשו אתמול היה פלילי, מבחינת רמת הכדורגל ותפישת המשחק ומבחינת הכיסוחים.

אביעד 29 באפריל 2009

ניינר, בלם אחד יהיה פיקה. הבלם השני- אחד מבין מיליטו או מרטין קאסרס יפתח ושניהם בלמים בכלל לא רעים. אני לא חושב שבארסה בכאלה צרות בעניין. למרות שזה נראה לי קצת מוזר שבלם כמו פיקה שלא היה מספיק טוב להיות בלם שלישי ביונייטד הוא מספיק טוב לבארסה…

בן 29 באפריל 2009

לגבי השיפוט, ממש לא נכון להגיד שהיה קרב בושידו. צ'לסי לא שיחקו מלוכלך. שחקני בארסה לא רגילים לסגנון משחק כמו זה שנתקלו מולו אתמול. השופטים בליגה הספרדית נוטים לשרוק מהר יותר משופטים דוגמת זה שראינו אתמול, אבל זה לא הופך כל נפילה והצגה של אינייסטה לפאול.

תומר 29 באפריל 2009

אביעד- קורה לא פעם ששחקן שכביכול לא מספיק טוב לקבוצה אחת פורח באחרת. אתה מכיר טוב מאוד את הדוגמא של ג'וזפה רוסי, אני מניח שיש כמה אוהדי מנצ'סטר שרוצים אותו חזרה.
אדגר דווידס היה קטסטרופלי במילאן אבל ברגע שעבר ליובה הוא היה נהדר. הנרי נכשל ביובה והפך להצלחה מטורפת בארסנל.סמואל אטו במדריד,ואן דר סאר ביובה ועוד ועוד…
אולי פיקה לא יצליח כמו הדוגמאות שהזכרתי אבל בכל מקרה לא הייתי פוסל את זה על הסף.

סמוראי 29 באפריל 2009

לבלמים צעירים לוקח זמן להתפתח. בחצי הראשון של העונה פיקה נראה רע וטעה לא מעט, גם אני חשבתי שפרגוסון צדק כשהעדיף את אוואנס על פניו, אבל בינתיים פיקה השתפר באופן מפתיע וכבר נראה מצוין באופן עקבי.
כרגע כבר אפשר לסמוך עליו אבל על קאסרס עדיין לא. מיליטו פצוע כבר שנה שלמה. בארסה תשחק עם שני בלמים צעירים ותקווה שהם יעמדו מול דרוגבה ולמפארד…

אביאל 30 באפריל 2009

יואב : בארסה היתה מוכיחה שהיא גדולה אם היא היתה כובשת ומנצחת אתמול, בונקר או לא בונקר, קבוצה גדולה כמו שאתם אוהבים להגיד יודעת גם להתעלות מול בונקר.

ניינר : מה פלילי ? מה ? אתה לא מדבר בצורה אובייקטיבת בכלל, מה שחשוב בסופו של דבר זה מי שעולה לשלב הבא וצ'לסי רוצה לעלות לשלב הבא, מה רע בזה ? מה פלילי בזה ? כדורגל צריך להיות משחק יפה רק כי זה טוב לקבוצה שלך ? תצא מראייה הצרה הזאת ותבין שאחרי הכל את האלופים זוכרים והתארים הם אלה שנספרים ונזכרים בהיסטוריה ואם לבארסה לא יהיו כאלה גם אתה תשכח מהעונה הזאת בעוד שנתיים, בדיוק כמו ששכחת מהכדורגל של בארסה לפני שלוש שנים.

קורא 30 באפריל 2009

היו פה הרבה קולות שאמרו שברצלונה היא הקבוצה הכי טובה בעולם וזילזלו ביכולת של צ'לסי לעבור אותה. מנגד, היו קולות שאמרו שעד שברסה לא נתקלת בקבוצה רצינית אין מה להתלהב, עכשיו ברור מי מהצדדים צדק. צ'לסי כבר הראתה שהיא מסוגלת כשהיא צריכה גם להבקיע ארבעה שערים, ולמעשה, ברצלונה להערכתי תצטרך להבקיע לפחות שני שערים בשביל לעבור בסטמפורד ברידג' – משימה לא קלה.

Comments closed