הביוני

Link: Arsenal 0-3 Manchester Utd

התייחסתי היום בטקסט שלי על המשחק בעיתון להבדל בין מסי, שחקן של פעם במובן החיובי, לרונאלדו, שחקן עתידני.

בוידאו אתם רואים את השער השלישי – הוא כלל כמובן ראיית משחק טובה מפארק ואסיסט מושלם של ווין רוני, אבל תראו משהו אחר. ברגע שרונאלדו מוסר את העקב הקטן שלו לפארק מתחילה תחרות ריצה בינו ליוהאן דג'ורו. רונאלדו בפיגור של בערך מטר ושניהם מתחילים ממצב של שינוי כוון בריצה.

בזמן שפארק ורוני מנהלים נכון את ההתקפה, מתנהל ספרינט במהירות שיא בין רונאלדו לדג'ורו לבערך ששים מטרים. בסיום הריצה הזו מקדים רונאלדו את דג'ורו בערך במטר. בעצם זה יותר ממטר, כי רונאלדו צריך להאט קצת בכדי לפגוש את הכדור בצורה אפקטיבית. זה ממחיש בצורה יוצאת דופן את העוצמות הגופניות שיש במשחק המודרני. ספרינט מלא של יותר מששים מטר בכדי לצור לעצמך מטר או שניים. אין לי מדידות מדוייקות. לפי שעון הטלוויזיה זה קורה על פני כ-8 שניות. הריצה נראית משהו כמו 60 מטרים (בתחילה כתבתי 70 אבל נראה לי שהתלהבתי מדי – וקרמר תיקן אותי).

אינני חושב שרונאלדו הוא השחקן המהיר בעולם. אומרים שתיאו וולקוט מהיר ממנו. ווין רוני סיפר לפני שנתיים שבתחרויות ריצה פנימיות ריו פרדיננד ורונאלדו הכי מהירים וגם פטריס אברה קרוב. כל זה מתאים לסטריאוטיפים אתניים. הנקודה היא אחרת – את הספרינט הזה ביצע מישהו שבאותו משחק הבקיע בעיטת עונשין מ-37 מטרים.

לכן אני מנדנד לכם שנתיים שהכדורגל עוד לא ראה דבר כזה.

*

היום יהיה פוסט גם אחרי ברצלונה-צ'לסי. אבל מי שרוצים להתחיל להתקוטט על המשחק הזה לפניו או במהלכו יכולים לעשות זאת כאן.

שפעת החזירים - 5 הערות לסיכום גומלין חצי גמר ליגת האלופות בין ארסנל למנצ’סטר יונייטד
היה פנדל? היה אדום? היתה צ'לסי?

No Comments

Yair 6 במאי 2009

תרשה לי להיות הראשון שאומר, שצ'לסי שיחקה מגעיל, איך הם מעזים לעלות עם בונקר גם בבית ולגנוב שער בודד? לא מגיע להם לעלות.
ומצד שני, איזה יופי של משחק של ברסה, ברגע שהם כבשו את הגול הראשון ידעתי שהם עולים, איזה בישול מדהים של צ'אבי לשער השני… קבוצה היסטורית והיא תוכיח את זה בגמר מול היונייטד.

עזי 6 במאי 2009

הגיוני שרונאלדו או וולקוט רצים כ-11 שניות 100 מטר (ריו לא נראה לי מתקרב לרונאלשו במהירות, אבל אולי אני טועה). בכל מקרה דניס רומאדהל רץ 110 מטר ב-10.2 והוא הכדורגלן הכי מהיר אי פעם. העניין אצל כריסטיאנו זה השילוב של כל מיני אלמנטים פיזיים וטכניים.

שמרלינג 6 במאי 2009

רוני רוזנטל רץ 100 מטר ב11 שניות.

אלי 6 במאי 2009

כמו בקרבות של טייסון, שבהם נבנה המתח במשך שבועות והקרב מסתיים בנוק אואט אחרי 37 שניות בנוק אואט,כמוך גם אני חשתי כבר אחרי הגול של פארק.

לגבי המשחק בערב אני מאמין שכמו בגמר היורו בין ספרד לגרמניה, האדם ינצח את המכונה ושכך יקרא גם בגמר בין רוח האדם לאנשים הביונים ממנצ'טר.

צביקה 6 במאי 2009

נדמה לי שרונאלדו גם רץ בצד החיצוני של הקשת בעוד שהשחקן שרץ איתו רץ בפנים, כך שדי בטוח שהוא רץ יותר מרחק ממנו.

אוזי 6 במאי 2009

מבחני ריצה זה עם כדור?

סמוראי 6 במאי 2009

רונאלדו הוא שילוב של יכולות פיזיות פנטסטיות (מזכיר את לברון) ואישיות כובשת (מזכיר את בראיינט).
אכן כדורגלן ביוני. ההשוואה בעיתון מצוינת. אבל האמת שהספרינט הזה קצת הזכיר לי את הספרינט של מסי בקלאסיקו הקודם
http://www.youtube.com/watch?v=4xLv5InNqgc

Giant Red Devil 6 במאי 2009

After the goal, Ronaldo doesn’t run to Rooney, the player who passed the ball to him for the goal, as is customary. He only greets Rooney last, before signaling to the bench to give him a drink. This is the same Rooney who picked Ronaldo’s shirt from the grass and gave it to him after Ronaldo scored in the previous game. What does it mean?

ספיידרמן בקיבוץ 6 במאי 2009

אני רוצה דוקא להתעכב שניה על העקב שהתחיל את המהלך. בערך מאה אחוז, פלוס מינוס עשירית אחוז, מהשחקנים בעולם לא היה מנסים אותו אפילו. הכדור הגיע לרונלדו בזוית לא נוחה, והוא הצליח לייצר מסירה מושלמת במינימום זמן. אם הוא היה עוצר ומסתובב כמו שכל שחקן אחר (כמעט) היה צריך לעשות, סביר שהשער הזה לא היה מובקע. היכולת שלו לייצר מסירות בנגיעה תוך שימוש בכל חלקי הגוף (הוא עושה את זה הרבה עם החזה ליד הרחבה) היא אלמנט מאד לא מוערך במשחק שלו. חוץ מזה, בדיקה שערכתי העלתה שהואאכן גם רץ ממש ממש מהר.

גיל מזימבבואה 6 במאי 2009

אין ויכוח לגבי רונאלדו, לדעתי הוא הכדורגלן הכי גדול אי פעם, האם הוא שחקן הכדורגל הכי גדול אי פעם זה כבר תלוי בקריטריונים של בעל הבלוג. בכל מקרה מבחינת כדורגל הוא מתקרב לשלמות (אם יש דבר כזה).
עזי, סליחה על הבורות איפה רומדהאל משחק? בזמנו חשבתי שהכי מהיר אי פעם היה אולג בלוחים 10.4 ל – 100 מטר.
לי אישית נראה שוולקוט מהיר ל – 40 מטר אבל 100 מטר אני חושב שרונאלדו ישיג.

ספיידרמן בקיבוץ 6 במאי 2009

אגב צריך גם להעריך את העובדה שאחרי ספרינט מטורף כזה נשאר לו כח לעשות פרצופים מעצבנים לקהל.

דותן 6 במאי 2009

רונן – קודם כל שחקתם מדהים (אתה יודע כמה קשה לי לכתוב את זה) אבל אני ממש בציפיה לראות איך יראה המשחק שבוע הבא כש-ארשבין משחק….

אולי עוד יש תקווה…

באבא ימים Old Timer 6 במאי 2009

האמת היא שלא היה צריך אפילו למדוד. מספיק לראות כדי להתרשם מן התאוצה שהוא יצר. העוצמה היתה באוויר. משהו בריצה שלו הזכיר לי את רוד חוליט בונה מומנטום.

דותן 6 במאי 2009

דרך אגב אחרי צפיה בוידיאו – אם לדג'ורו היה קצת יותר חוכמת משחק הוא היה חוסם את נתיב הריצה של רונלדו 30-40 מטר מהשער ומוציא אותו מהמהלך…

ספיידרמן בקיבוץ 6 במאי 2009

אגב למי שהזכיר כאן את רוקט רוני רוזנטל, דומני שאין מחלוקת כי רונאלדו עולה עליו ביכולת טכנית

Yair 6 במאי 2009

איש העכביש, רוזנטל לקח אליפות עם ליברפול, את זה רונאלדו עדיין לא השיג.

ספיידרמן בקיבוץ 6 במאי 2009

יאיר, צודק. וטוב שכך

אחד שאין לו מושג 6 במאי 2009

… אבל גם לא אוהד של ברסה ולא של מנצ'סטר יונייטד.

אין ספק, שניהם שחקנים מדהימים. שתיהן קבוצות מדהימות. מנצ'סטר לעתים קרובות די משעממת, רונאלדו תמיד מגעיל אותי. כזה שלא היית מסובב אליו את הגב אף פעם.

ברצלונה תמיד מרתקת, מטריפה את החושים. מסי נראה בנאדם נפלא. כזה שהייתי רוצה שיהיה חבר שלך.

סימנטוב 6 במאי 2009

ספיידרמן
רציתי לכתוב התעלת עם פרצופי רונאלדו אבל התעלת גם ביכולת הטכנית :)

יואב תל אביב 6 במאי 2009

דותן- דג'ורו נתקע בין פארק לרונאלדו,ההחלטה ללכת עם רונאלדו באה מאוחר.הפאס של פארק לרוני אמנות,הפאס של רוני לרונאלדו גאוני,לא שאני חושב שרוני גאון,אבל אם חיפשתם הבדל בין גאונים כמו זידאן לרונאלדו,זה ההבדל,זידאן לא ירוץ לעולם כמו רונאלדו ורונאלדו לעולם לא ימסור כמו זידאן או צ'אבי..לא שהוא חושב על זה בכלל..

אופיר 6 במאי 2009

ראשית כל, הטור מצוין ומבטא במדויק את מה שאני, כאוהד ארסנל, מרגיש.

בענין רונאלדו, לא יכולתי להסכים יותר.
האינסטינקט שלי הוא לקחת את הצד של ליאו מסי, שנראה הרבה יותר כמו מישהו שהייתי רוצה להיות חבר שלו, אבל כשאני רואה שחקן בגובה 190 ס"מ עם שליטה בכדור של 160 ס"מ, בעיטה חזקה (מה זה חזקה? פגז!) בשתי הרגלים ומשחק ראש מהמשובחים שראיתי, כח, אתלטיות וקילר אינסטינקט מטורף, אני לא יכול שלא להרגיש סימפטיה כלפי האיש הקטן (מסי) שהתחזק פיזית משמעותית בשנים האחרונות ופיתח מהירות מסחררת (חכמת משחק ושליטה בכדור תמיד היו שם) ועדיין, רגל ימין על גבול הלא-קיימת ומבנה הגוף הצנום יהיו אלה שיפגעו בסופו של דבר באריכות הימים שלו ככוכב על.

דרך אגב, לעובדת היותו של רונאלדו "ביוני" ושל מסי "אחד משלנו" יש חשיבות רבה בדרך שבה שבה אנחנו שופטים את ההתנהגות של כל אחד מהם.

איש 6 במאי 2009

רונן- חשוב לציין גם שדג'ורו גבוה מרונאלדו בכמעט 10 ס"מ, כך שסביר להניח שיש לו צעד יותר גדול. ועדיין הוא מפסיד בטיסה הזאת.
עזי, גיל מזמבבואה- וולקוט אולי מהיר אבל המהירות שלו לא שווה כלום כשהוא לא נוגע בכדור בשני חצאי הגמר.

אביעד 6 במאי 2009

עזי, ידעתי את זה על רומדאהל. הזכרת לי משחק של דנמרק ביורו 2004 (נדמה לי) שרומדאהל הוחלף בדקה ה-20 בגלל פציעה, הוא רץ לספסל באיטיות והשדר ביקש מהפרשן, דני נוימן, להסביר את החילוף. נוימן אמר שרומדאהל רץ במהירות לספסל והחילוף בא כתוצאה מכך שהמאמן הדני כבר לא יכל לחכות ולהכניס את המחליף – גרונקיאר :)
אלי, סתם שאלה: אם בארסה מסמלת את רוח האדם ומנצ'סטר הם האנשים הביוניים, אז לפי החלוקה הזאת תיירי הנרי הוא "רוח האדם" ומולו וויין רוני הוא "איש ביוני"?
אחד שאין לו מושג, רק על פי איך שהשניים נראים היית מעדיף את מסי כחבר על פני רונאלדו? וואלה? רוב האנשים היו מעדיפים את זה שלוקח אותם למסיבות ומארגן להם בחורות ואלכוהול על פני זה שהולך לישון כל ערב ב 22:00 אחרי כוס שוקו…
אופיר, אתה צודק בהחלט בנושא שיפוט ההתנהגות.

birdman 6 במאי 2009

קראתי לאחרונה שוולקוט רץ 100 מטר ב-10.6. הארי רדנאפ שאימן אותו בפורטסמות סיפר שכשהוא רץ על שלוליות, המים לא מתיזים.

יש כל מיני גורמים משפיעים על ריצה ספציפית באמצע משחק, כמו עייפות מצטברת ומחויבות של אותו הרגע.

עמרי 6 במאי 2009

כדוקטורנט לתורת המשחקים, ניסיתי למצוא מניע שיגרום להידינק לנסות ולהתקיף יותר מאשר בקאמפ-נואו – ולא מצאתי.

ארסנל הוכיחו שכאשר משחקים באופן התקפי אל מול קבוצה דורסנית, זה יגמר רע. וברצלונה הרבה יותר מאיימת מיונייטד.

תתכוננו ל-120 דקות של בונקר

יוסי מזרחי 6 במאי 2009

אחד שאין לו מושג, וואלה אין לך.

רוני 6 במאי 2009

"כדוקטורנט לתורת המשחקים, ניסיתי למצוא מניע שיגרום להידינק לנסות ולהתקיף יותר מאשר בקאמפ-נואו – ולא מצאתי."
הממ, שער חוץ? :)

רחמנ א ליצנ בדרכים 6 במאי 2009

הדבר היחיד ששמתי לב אליו בוידאו בפוסט הקודם היה המהירות שבה רונאלדו הגיע לצד השני. בנוגע לדיון הנוכחי. מילדות אני אוהב ליברפול ושונא יונייטד. שנים לא ראיתי אפילו משחק שלהם. אחרי השנה שעברה אני כמעט לא מחמיץ משחק כשאני יכול וזה רק בשביל לראות את הפלא הזה, רונאלדו. לא יודע לגבי גדולים אחרים בהיסטוריה הרחוקה, אני צעיר מדי, ואין לי אפילו את הרצון להשוות בין שחקנים במקומות שונים על המגרש, אבל העובדה שאני מחכה כל שבוע לראות את רונאלדו מפתיע אותי עם עוד יכולת עוד תנועה עוד טריק אומרת בשבילי את הכל

שחמוביץ' 6 במאי 2009

שאלה –
האם הכדור בליגת האלופות שונה מזה שמשחקים בליגה?

נראה כאילו רונאלדו מסתדר עם הכדורים של ליגת האלופות מעט יותר טוב….

תראו, צ'לסי, לצערי , יפתיעו היום.
כולם נוטים להיכנס לרומנטיקה של בארסה, וזה לגיטימי לחלוטין. הם משחקים יפה לעין, מכניסים שערים רבים, וגורמים לך הנאה צרופה.
אבל היום חברים, ושוב אני אומר – לצערי, צ'לסי ייתנו בראש לאין הגנה של בארסה.
בלי פויול-מרקז אני מעריך שקאלו-דרוגבה בחוד, יחד עם למפרד-באלק-אסיין וההוא שהכניס לקופת המועדון 12 מיליון, פשוט יחסלו את בארסה.

זה יהיה חבל אבל זה המצב.

רונן דורפן 6 במאי 2009

קרמר – עצרתי את הסרט כשהוא על קו האמצע – את השער הוא מבקיע מבערך שבעה מטרים – זה בערך 47-48 מטרים בהייבורי וזה בערך בחמש שניות. או קיי – זה ממצב של כבר מהירות מלאה – אז המהירות של 9-10 מטרים לשניה היא איטית מאלוף אולימפי שנמצא בסביבות ה-11 מטרים לשניה.

דותן – אני חושב שזו הסיבה שרונאלדו רץ בקשת חיצונית, כדי שאם דג'ורו ירוץ לעברו לרוני תהיה דרך יותר פתוחה לשער.

רוני מתורת המשחקים. רק העובדה שהם לא הבקיעו בנואו קאמפ ומאלצת אותם לנסות לנצח. ההימור על 0-0 ביתי 120 דקות גדול מדי.

לשעבר זיו 6 במאי 2009

אם יונייטד תזכה בשבועות הקרובים בדאבל הנכסף של אליפות+ליגת אלופות (ומי יעז לדבר על עונת טרבל או קוודרופול או איך שלא קוראים לזה למרות שרשימת התארים תאשר את הכינויים הללו) אפשר יהיה להניח את האצבע על אותה נקודה בזמן שבה יונייטד כמו נולדה מחדש,אותו רגע שבו יונייטד הפציעה מבעד לעבים האפרוריים (האמת היא שאלה היו אחר צהריים חמימים,צחים ובהירים) וגילתה את זהותה האמיתית הקורנת והמתפרצת,הילדותית משהו – היה זה כמובן הרגע שבו איש יקר בשם הווארד ווב הצביע על הנקודה הלבנה ללא כל סיבה והשאר (כך צריך לקוות) יכתב בדפי ההיסטוריה.

ההבדל בין מסי לרונאלדו הוא כמו ההבדל בין שירה לפרוזה והרי ברור מי המשורר בצמד הזה.
הנה שיר שדליה רביקוביץ היתה יכולה לכתוב על מסי ככתוב משוררת אל משורר :
אֲנִי אוֹהֶבֶת אוֹתוֹ עַכְשָׁו

בְּכָל כֹּחִי.

עוֹד יָמִים אֲחָדִים וְאֶחְדַּל.

וְכָךְ זֶה הָיָה בַּהַתְחָלָה:

אָהַבְתִּי אוֹתוֹ כְּמוֹ שֶׁחַמָּנִית אוֹהֶבֶת אֶת הַשֶּׁמֶשׁ

וּכְמוֹ שֶׁהִיא נוֹטָה אֵלָיו.

וְלֹא מִפְּנֵי שֶׁהוּא הַשֶּׁמֶשׁ

וְלֹא שֶׁאֲנִי חַמָּנִית.

אָהַבְתִּי אוֹתוֹ בִּגְלַל מַה שֶּׁהוּא

וּמַה שֶּׁאֲנִי.

לִפְעָמִים כְּשֶׁצַּעֲרִי גּוֹבֵר עָלַי

אֲנִי רוֹצָה לוֹמַר לוֹ

אֲדוֹנִי, אַתָּה בְּכָל הָעוֹלָם,

בְּכָל הָעוֹלָם, וְרַק לֹא פֹּה.

וּמִלְּבַד זֶה, אֲדוֹנִי,

חַיַּי נְתוּנִים בְּכַפְּךָ.

אֲבָל אֵלֶּה דְּבָרִים שֶׁיֵּשׁ לָהֶם שִׁעוּר

וְאֵלֶּה דְּבָרִים שֶׁיֵּשׁ בָּהֶם טָעוּת.

אֵלֶּה דְּבָרִים

שֶׁהָיוּ מֵעוֹלָם.

Vamos barça

ג'וס 6 במאי 2009

גול אחד של ברצלונה, והמשחק נראה אחרת לחלוטין.
צ'לסי צריכים שניים, ואז הם יתחילו לתקוף, ואז ברצלונה יכולה לשים עוד אחד.

בקשר למסי-רונאלדו. אין ספק שרונאלדו הרבה יותר ורסטילי (וגם טוב מאוד בכל אחד מהתחומים), אבל מסי עושה דברים שלא יאמנו כשהכדור על הריצפה וזה כל כך כיף לראות.
ועל ההבדלים בשחצנות אין בכלל על מה לדבר.

פילוסוף רדום 6 במאי 2009

רונן-
ציפיתי למצוא גרף איכותי שיתאר את מעוף הכדור בשער השני, ויסביר מדוע המסלול שבו הכדור בחר אינו אפשרי מבחינה פיזיקלית, ואלמוניה שהוא כידוע דוקטור לפיזיקה(או לפחות ככה הוא נראה) – לא העלה על דעתו שהכדור יגיע לנקודה שאליה הגיע.

אבל גם הסרטון מחזק את הטענה על הכוחות העל אנושיים של הבחור.

עדיין הייתי בוחר את סטיבי לפניו אם היינו עושים כוחות בשכונה.

רונן דורפן 6 במאי 2009

קרמר – עצרתי את הסרט כשהוא על קו האמצע – את השער הוא מבקיע מבערך שבעה מטרים – זה בערך 47-48 מטרים בהייבורי וזה בערך בחמש שניות. או קיי – זה ממצב של כבר מהירות מלאה – אז המהירות של 9-10 מטרים לשניה היא איטית מאלוף אולימפי שנמצא בסביבות ה-11 מטרים לשניה.

דותן – אני חושב שזו הסיבה שרונאלדו רץ בקשת חיצונית, כדי שאם דג'ורו ירוץ לעברו לרוני תהיה דרך יותר פתוחה לשער.

רוני מתורת המשחקים. רק העובדה שהם לא הבקיעו בנואו קאמפ ומאלצת אותם לנסות לנצח. ההימור על 0-0 ביתי 120 דקות גדול מדי.

סמוראי – מסי בורח למגן שמתייאש בשלב מסויים. רונאלדו בעצם עוקף את דג'ורו. התמונה הרבה יותר ממחישה מהירות אמיתית.

עמרי 6 במאי 2009

רונן, רוני

ברגע שצ'לסי ינסו לפתוח את המשחק, הבליץ של ברסה יתרכז לאותו חלון הזדמנויות צר של מס' דקות בודדות (בדומה ל-11 דק' הראשונות אתמול).

ובלי לפגוע, יכולות ההתקפה של ברסה גדולות מאלו של היונייטד.

ההימור על 120 דקות אמנם גדול אבל הסיכוי גדול מהסיכון.

עזי 6 במאי 2009

גיל, הוא שייך לאייאקס אבל בחצי העונה האחרונה מושאל לניימיכן.
אביעד – גדול!

רונן דורפן 6 במאי 2009

זיו – אין לי ספק שלו דליה רביקוביץ הייתה איתנו, היא הייתה אוהדת ארסנל.

קרמר 6 במאי 2009

שבעים מטר נשמע לי מוגזם. האורך של המגרש באמירויות הוא 105 מ' (ע"פ וויקפידיה). בהתחשב בעובדה שהוא בועט מהקו של הפנדל (הנה הלכו 11 מטר) כדי לרוץ 70 מטר הוא צריך להתחיל את הריצה 8 מטר מקו הרחבה. למעשה יותר סביר שהוא קיבל את הכדור 15 מטר מהרחבה, התקדם שלושה מטרים באלכסון ואז נתן גז.
הכי טוב להסתכל על הקווים של הדשא שהם פחות או יותר באותו הרוחב.כל פס על הדשא הוא בערך 6 מטר ולדעתי הוא רץ 10 קווים מה שמביא אותנו לשישים מטר, שזה קצב של בערך 12.5 שניות למאה מטר.
בגלל שרונן ציין (בצדק) שרונלדו מאט לקראת סוף הריצה, בדקתי גם את המהירות שלו בלי הקטע האחרון (עד קו הדשא שלפני הרחבה). שמונה קווים הם 48 מטר ב5.7-5.8 שניות שזה בערך 11.8-12.0 שניות למאה מטר.
גם אם המדידות לא מדוייקות ולכן הם גורמות לסטיה של שנייה כלפי מטה זה מדהים כי מדובר על ריצה תוך כדי משחק.

איש 6 במאי 2009

לשעבר זיו- ועכשיו מה?!

יורם אהרוני 6 במאי 2009

כל מי שכותב על זמנים ל – 100 מטר של כדורגלנים, שחקני פוטבול וכדומה שיסביר בבקשה גם מה הייתה שיטת המדידה ומהם המקורות מהם הוא דלה את הנתונים. ההפרש בזמנים שהושגו בשיטות מדידה שונות הוא עצום. מקובל היה לחשוב פעם שההפרש באתלטיקה בין מדידה ידנית לאוטומטית הוא משהו כמו 24 מאיות אבל אני זוכר את התקופה בתחילת שנות השמונים כאשר בארץ הפעילו את שתי השיטות במקביל ולפעמים היו פערים של 7 שבע עשיריות השנייה, ותמיד לאותו הכוון…11.0 ידני היה לפעמים 11.70 אוטומטי. הזמן המהיר ביותר שנמדד בתחרות אתלטיקה ל – 10 מטרים הראשונים בריצת 100 מטר הוא ככל הידוע לי 1.83 שניות (בן ג'ונסון בסיאול ומוריס גרין ב – 2001). יש לי לא מעט תלמידים בבית-הספר שרצו 10 מטר ב – 1.8. האם הם מהירים מג'ונסון וגרין? מה פתאום. הזמנים של ג'ונסון וגרין כוללים בתוכם גם זמן תגובה שבמקרה הוא זהה ועומד על 0.132 אלפיות. התלמידים זנקו ללא פקודה ואני הפעלתי את השעון אחרי שזיהיתי את התזוזה שלהם. זמן התגובה שלי הוא לפחות כמו זמן התגובה של האצנים וסביר להניח שאפילו גדול יותר ולכן צריך להוסיף לזמן התלמידים עוד שתי עשיריות. יש גם אפשרות נוספת: השופט בקו הגמר רואה את הרץ מתקרב לקו הסיום ולוחץ על הסטופר לפני שהוא חוצה את הקו. ב – 10 מטר אחוז השגיאה הוא עצום כפי שהראיתי. ב – 100 מטר השגיאה באחוזים קטנה יותר אבל עדיין היא גדולה מאד. צריך להוסיף לכך שכדורגלנים לא מקפידים לעמוד אחרי קו הזינוק, מי שמודד להם אינו מודד מיומן בדרך כלל ויתכן אפילו שהם לוקחים קצת תנופה ולא מקפידים על זינוק ממצב נייח. רק כדי לסבר את האוזן עד כמה תנופה משפיעה: את ה – 10 מטר השניים בריצת 100 מטר עבר מוריס גרין ב – 1.00 שניות. אגב, לפני 40 שנה בדיוק זכה כדורגלן מהליגה הראשונה בישראל באליפות ישראל בריצת 100 מטר עם הישג של 10.6 ידני. זה היה חזי פלמן משמשון תל-אביב.

קרמר 6 במאי 2009

ההשוואה לאצנים היא כמובן לא הגיונית. זמן התגובה זה מה שמפריע לך? ומה עם העליונות של המשטח? והעליים שמותאמות בדיוק לאירוע? שלא לדבר על העובדה שאצן בא נותן הכל בריצה והולך. הריצה הזאת באה בדקה 60 של המשחק. יש לו כבר שניים או שלושה קילומטר ריצה בשלב הזה ואז פתאום, בתוך מהלך הוא פשוט נותן גז.

רונן דורפן 6 במאי 2009

אהרוני – תודה על האינפורמציה, אבל עכשיו אני רוצה ממך הערכה. כשאתה רואה את רונאלדו רץ לאיזו תוצאה בתנאים אולימפיים אתה חושב שניתן להביא אותו, נניח עם חצי שנת אימוני אתלטיקה?

רונן דורפן 6 במאי 2009

וקרמר – הדבר שאותי הכי מרשים הוא דווקא הבעיטה בסוף. כי היא קשורה לחמצן במוח.

יואב תל אביב 6 במאי 2009

זיוה??

קרמר 6 במאי 2009

רונן זה יותר מסתם הבעיטה. אחרי ריצה כזאת לדעת להאט בדיוק בזמן כדי להגיע אל הכדור זה דורש מחשבה של טייס קרב (של פעם, לא הרובוטים של היום שמשחקים פלייסטיישן). זה כאילו יש לו יכולות לשחק סנוקר או שח תוך כדי ריצה.

יואב תל אביב 6 במאי 2009

לא לשכוח יכולת התאוששות מדהימה בצורת מקבץ פרצופים משועשעים תוך טיול בפארק עם ריו פרדיננד..עליונות פיזית מוחלטת

S&M 6 במאי 2009

גם אי אפשר להשוות ריצה אחרי שעה של משחק עם נעלי פקקים על דשא רטוב לריצה אחרי מנוחה עם נעלי ריצה על מסלול אתלטיקה. בלי להיות מומחה בתחום, אם הוא רץ 11.8-12 שניות ל-100 מטר על דשא, הוא ירוץ לפחות שניה פחות על מסלול.

S&M 6 במאי 2009

הבעיה בבלוג הזה היא שעד שאתה כבר חושב שעלית על משהו, ואתה לוחץ על שליחה, מתברר שכבר שמונה אנשים מעליך שלחו את אותה חוכמה.

רונן, פתח בבקשה פוסט לפני המשחק הערב, כדי שהדיון בשחיטת התיאוריה בדבר 'עליונות אנגלית הגנתית' יהיה מרוכז במקום אחד.

יורם אהרוני 6 במאי 2009

אין שום סיבה שכריסטיאנו רונאלדו ירצה לעבור לאתלטיקה ולכן אין טעם לעסוק בזה. אני לא יודע על כדורגלנים בעולם שנמדד להם זמן אוטומטי בריצת 100 מטר בתחרות אתלטיקה אבל סביר שיש כאלה.יש כמובן המון שחקני פוטבול שנמדד להם זמן אוטומטי בריצת 100 מטר ואפילו מהר מ – 10.00 .אני יודע על שחקנית כדורגל שבגיל 20 עשתה הסבה לאתלטיקה וזכתה בתואר אולימפי ב – 800 – אלי ואן לנגן אלופת ברצלונה 1992. אני יודע גם על אתלטית בישראל שעשתה הסבה לכדורגל: סילבי ז'אן קפצה לרוחק 5.60 בגיל 19.

אופיר 6 במאי 2009

לא חושב שאפשר להפריך את תיאוריית ה"עליונות האנגלית ההגנתית". אם ברצלונה תפרוץ את הבונקר של צ'לסי זה מפני שברצלונה קבוצה מעולה. זה לא משנה את העובדה שהיא משחקת בליגה של קבוצות מצ'וקמקות שלא התאימו את עצמן למשחק המודרני.

גלעד בלום 6 במאי 2009

היו ויש לא מעט שחקנים שהיו יכולים גם אתלטים-בישראל זה היה בני טבק שעשה קריירה מהיכולת לעבור שחקנים בצעד ראשון,גם רוזנטל היה שחקן של מהירות בלי טכניקה,ארון לנון גם הוא מהיר כמו שד ומנצל את זה יפה בצד ימין.

צריך להבדיל בין מהירות נטו ומהירות עם הכדור,זו הגדולה האמיתית.מדובר ביכולת כדרור תוך כדי תנועה,למסי ורונלדו היכולת להתקדם מהר ועדיין לא לאבד שליטה על הכדור,לוולקוט פחות למרות שהוא אולי מהיר לא פחות. לרונלדו יש גם עצמה פיזית,לא רק מהירות וזה משמעותי מול "מגינים סקוטיים בלי שיניים".הגורם השני הוא יכולת החיזוי,רונלדו לא רק השיג את המגן שלו בספרינט של 60 מטר אלא גם חזה במדויק את המקום הספציפי שהכדור יגיע אליו ותזמן את הריצה בצורה מושלמת,זו גדולה של אמן אבל חייבים להזכיר שבלי הגאונות של רוני והמסירה הקודמת של פארק(משחק הכי טוב שלו העונה בעיני) הגול לא היה קורה,זה שער שצריך ללמד בבי'ס להתקפות מתפרצות,החלוץ הגיע לקבל כדור מההגנה בתוך החצי שלו כמו שכתוב בספר,הסיט למגן ששלח מסירת עומק לקיצוני הסופה והחלוץ שהחל במהלך סיים את המהלך-פשוט מוזיקה.הספרינט של רונלדו מראה כמה אמונה יש לו בחברים שלו וכמה גדולה יונייטד,מהלך קבוצתי של הבנה עיוורת.

יואב תל אביב 6 במאי 2009

גלעד-מאמני ילדים בכדורגל קוראים לזה "שלוש מכות",אתה צודק לגמרי שביצוע מושלם של מהלך כזה מראה על גדולה של קבוצה מאומנת היטב,אגב למרות שזה נראה מהיר ותכליתי,זה מהלך מסובך לאללה..

יורם אהרוני 6 במאי 2009

באליפות ישראל באתלטיקה בשנת 1991 היה מקצה הזמנה לכדורגלנים בריצת 60 מטר. השיפוט היה אוטומטי. הכדורגלנים רצו בנעלי ספורט פשוטות ולא בספייקס (נעליים עם מסמרים בהם משתמשים האצנים). התוצאות: משה אייזנברג – 7.42; אלון חרזי – 7.56; אלון חזן – 7.63; אריק גילרוביץ' – 7.70.אוסיין בולט עבר את ה – 60 הראשונים בביג'ינג ב – 6.32 ככל הנראה (לא הייתה שם מדידה רשמית של כל 10 מטר.) מוריס גרין עבר 60 מטר ב – 6.33 וכך גם ג'ונסון בסאול.

עזי 6 במאי 2009

לא סתם טבק היה מהיר, אבא שלו היה רץ 100 אולימפי.

יורם, נעשים באימונים לפעמים מדידות – ידניות כמובן – של ריצת 100. רומאהדל רץ 10.2 באימון של דנמרק במדידה ידנית כשהמודד לוחץ על הסטופר וצועק לצאת, כך שיש פה גם זמן תגובה בתוצאה הזאת ואסור לשכוח שאין אדני זינוק שנותנים דחיפה, ולר מדובר במשטחים החדישים עליהם רצים האתלטים כך שיש אלמנטים לכאן ולכאן.

גיא 6 במאי 2009

עם כל הכבוד לסופרלטיבים, דג'ורו לא ראה אותו עד לקו הרחבה בערך. שימו לב להבדל הקצב המשמעותי בקצב הצעדים. רונאלדו בספרינט מטורף בעוד שדג'ורו עוקב אחרי הכדור.
כמובן שזה נובע מהעובדה שהוא נאיבי ולא שיער בנפשו שרונאלדו יעיז לרדוף אחרי הכדור שלו עצמו, ועוד להגיע אליו. חצוף.

עזי 6 במאי 2009

יורם, היתה מדידה כל 10 מטר בבייג'ינג.
0-10 1.85 שנ'
10-20 1.02
20-30 0.91
30-40 0.87
40-50 0.85
50-60 0.82
60-70 0.82
70-80 0.82
80-90 0.83
90-100 0.90

קרמר 6 במאי 2009

אני חייב לשאול שאלה. ראיתי עכשיו את הגול שוב ויש שם קטע מדהים. קצת לפני שהוא מגיע לרחבה (10 מטר בערך) זה נראה כאילו רונלדו פתאום מוריד את הראש ומרים אותו שוב. הסתכלתי שוב על כל הריצה, וזאת תנועה שהוא עושה רק שם (רוב הזמן, אגב הוא מסתכל הצידה לכדור, מה שבטח לא תורם למהירות).
יכול להיות שזה סוג של סימון לרוני? משהו בסגנון "תמסור עכשיו!"? כי ככה זה נראה לי ושניה אח"כ רוני באמת מוסר.

גיא 6 במאי 2009

אגב, גול ברסאי פלייסטיישני פרופר

עומרי (המקורי?) 6 במאי 2009

קודם כל עמרי- אולי תקרא לעצמך עמרי הדוקטורנט? מה אתה אומר?

רונאלדו באמת מזכיר את לברון ג'יימס בקומבינציית כישרון שלו. וגם את יוסאין בולט ונדאל. מין סוג כזה של ספורטאים שמזכירים לך שהזמן עובר והאבולוציה לא מפסיקה לעבוד.

לבארסה אין סיכוי אמיתי היום מול הידינק. זו תמימות לחשוב שיש לה. הסגל האדיר הזה והקבוצה המלבבת הזו יקחו צ'מפיונס, אבל הם יעשו זאת רק בשנה הבאה. בדיוק כמו הקבוצה של 04-07

Drazick 6 במאי 2009

אין ספק שמדובר בשחקן השלם ביותר מאז רונאלדו הברזילאי וכנראה שגם יותר.
אני באמת לא מבין מה ההשוואה ברמת היכולת למסי.
ההאדרה של מסי נובעת מסגנון המשחק שלו שהכי דומה למה שבערך כולנו חווים ביום שישי עם החבר'ה במתנ"ס. כדרור זריז ומהיר ומסירה לדאבל.

רונאלדו הוא כזה שבכלל אין לנו את הסרגל למדוד.
אבל גם בלי למדוד, קל לראות שמדובר במשהו ארוך, ארוך מאוד.

עמיחי 6 במאי 2009

דורפן, מסכים לחלוטין עם האבחנה בין מסי לרונאלדו. המחשה לכך היא מה מסי עשה נגד צ'לסי ומה רונאלדו עושה נגד כולם. עבור רונאלדו כל הגנה היא ריאל מדריד. מה משעניין אותי הוא איך אתם מגיעים לחודש אחרון ונראים הכי טוב שנראתם מאז תחילת העונה

ספיידרמן בקיבוץ 6 במאי 2009

ראיתי שוב את הוידאו – זה הדבר הכי קרוב ל"הרים ורץ לנגוח" שראיתי מימי

ד"ר א. 6 במאי 2009

דראזיק –
בעיקר הצוואר שלו ארוך. חוץ מהשבטים האלה באפריקא, שם שׂמות הנשים צמידים על הצוואר כדי להאריך אותו, לא ראיתי מעולם אדם עם צוואר כזה.

יובל 6 במאי 2009

קראתי פעם איפשהו שיש מעל ל-40 שחקני NFL אשר יורדים את ה-10 שניות במאה מטר. משום מה אני לא מוצא שום דבר על זה בחיפושים ברשת.

אין ספק שיש שם כמה שהיו בקלות יכולים להיות בשלישיה הראשונה בעולם בריצה, אבל העדיפו יותר כסף, יותר חשיפה, והרבה יותר עניין (גם באימונים)

עומרי (המקורי?) 6 במאי 2009

יובל- זה נשמע לי מאוד לא סביר. שחקני NFL נמדדים בריצה ל40 יארד, זה הבנצ'מרק העיקרי. לרדת מ10 שניות למאה מטר זה עניין הרבה יותר נדיר ממה שנדמה. זה מעולם לא נעשה ע"י אדם לבן למשל.

אור 6 במאי 2009

אני מאוד מקווה שהטובים ינצחו היום.
חושש מאוד שכל הגבהה של צלסי תהיה גול..

יובל 6 במאי 2009

עומרי (המקורי?) גם לי- ולכן ציינתי שאני לא מוצא אישור על כך ברשת. אבל אני בטוח ששמעתי על כך איפשהו, ממשיך לחפש.

גיל 6 במאי 2009

נדמה לי שגארי קאספרוב רץ 100 מטר בפחות מ11 שניות. זה מסביר את העצבי ברזל שלו.

יורם אהרוני 6 במאי 2009

עזי, יש לי הנתונים שהבאת אבל התפרסמו גם נתונים אחרים. לא מצאתי בשום מקום את שיטת המדידה. מולי אפשטיין טוען בנחרצות ממש מהרגע הראשון שאחרי הריצה כי בולט כמעט לא האט בעשרה המטרים האחרונים בביג'ינג. לחיזוק טענתו הוא מביא זמנים אחרים לכל 10 מטר בסוגריים הנתונים שאתה הבאת: 1.865 (1.85) ; 1.00 (1.02); 0.90 (0.91); 0.87 (0.87); 0.85 (0.85); 0.84 (0.82); 0.82 (0.82); 0.83 (0.82); 0.85 (0.83); 0.86 (0.90) ראה את מאמרו של אפשטיין למשל בכתובת הבאה: http://www.mako.co.il/Sports-fitness/muli-epstein/Article-d839f82827fde11006.htm
כאמור, מולי לא מציין את המקור שלו ומהי טכניקת המדידה. עד כמה שידוע לי המארגנים סיפקו זמני ביניים לכל 100 מטר ב – 10,000 (יש לי הנתונים האלה, אבל אני לא חושב שזה מעניין מישהו) אבל סיפקו נתונים רשמיים של מדידת 10 מטר ב -100 מטר. אני זוכר שב – 1987 התפרסמו נתונים לגבי ריצת השיא של של ג'ונסון ברומא והשוואה עם קרל לואיס והם לא היו הגיוניים כי השתמע מהם ששניהם מאיטים בשלב מסויים ואחר כך שוב מאיצים ודבר כזה לא נצפה מאוחר. קבוצת חוקרים גרמניים בדקה שוב את הנתונים והגיעה למסקנה כי הייתה טעות ופרסמה נתונים הגיוניים יותר. מיד אחרי רומא 1987 הייתי בקורס מאמנים בכירים בוינגייט ורכז הקורס לאתלטיקה היה המאמן הגרמני הנודע אולריך יונאט. משום מה יונאט לא היה מודע לכך שבני ארצו כבר תיקנו את הממצאים והוא אמר שהוא יושב שעות ארוכות ומנסה להבין אייך גם ג'ונסון וגם לואיס מאיטים ואחר-כך מאיצים…הנתונים השגויים הראו כי הם מגבירים עד קו ה – 40: את 10 המטרים בין ה -30 ל – 40 עבר לואיס ב – 0.85 וג'ונסון ב – 0.86. פתאום בין ה – 40 ל – 50: לואיס 0.90 וג'ונסון 0.89 ואחר-כך בין 50 ל – 60 שניהם 0.83…בנתונים המתוקנים שניהם רצו את המקטע הרביעי ב – 0.87, החמישי ב – 0.86 ובשביעי ג'ונסון 0.85 ולואיס 0.86. מאחר שמאית השניה זה פחות או יותר גודל שגיאת המדידה אפשר לומר שהם הגיעו לשיא המהירות בגבול ה – 50 מטר (או למעשה מעט אחרי 40 מטר) ושמרו עליה עד הסוף כמעט בלי להאט.

יובל 6 במאי 2009

צ'לסקי משחקים עם מערך 8-2. זה שינוי מרענן אחרי ה- 9-1. אני צופה שניים לפחות של ברצלונה

גפן 6 במאי 2009

טוב. צ'לסי משחקת בדיוק על פי התכנית. בונקר אה לה הפועל יהוד, ועקיצות במתפרצות. כנראה זו הדרך נגד ברצלונה. יאך ריאל לא עלו על זה?

סופרפלי 6 במאי 2009

מפתיע אותי שברצלונה לא מצליחה לגייס את היצירתיות כדי לפרוץ את המערך של צ'לסי, לא ברצלונה ולא המאמן שלה, ואם הם לא יכולים, אז מי כן?

Danny 6 במאי 2009

i don't see much hope for Barca

יוסי מזרחי 6 במאי 2009

ברצלונה מחזיקים בכדור 65% מהזמן ולא יצרו חצי מצב.
כל מי שחשב שההגנה של צלסי היא כמו הצעצועים בליגה הספרדית, ומסי/אינייסטה/אטו וצאבי, יטיילו כמו מול אלבסטה וכיו"ב מקבל מושג על המציאות.
100-120 שערים בספרד משולים אולי לחצי בסטנדרטים של הגנה אנגלית.אולי חזק מאוד
זה אומר ,שהבונקר של צלסי כנראה יצליח.
חבל.

יוסי מזרחי 6 במאי 2009

סופרפלי,
אנחנו יכולים.
אפילו בלי פלטשר (ואני לא צוחק)

עוז 6 במאי 2009

מהדקה התשיעית ואילך הקטנתי את מסך השידור (אני צופה על מחשב) ועברתי להתרכז בדברים אחרים עד אחרי ההפסקה. זה נראה כאילו בברצלונה לא העלו על דעתם שצ'לסי תצליח להבקיע שער במחצית הראשונה והצורה שבה המשחק התפתח מרגע הבקעת הגול מבטיחה שאם ייפול כאן עוד שער הוא יהיה של צ'לסי. ברצלונה מחזיקה בכדור אבל לא בועטת למסגרת פעם אחת, מסי כמעט ולא נכנס לרחבה ולא בועט לשער ורק צ'אבי נמצא במשחק, אבל אם הייתי גוארדיולה לא הייתי בונה עליו שינצח את המשחק.
הסיטואציה של גוארדיולה עכשיו כל כך קשה ותובענית, ומדובר מאמן שלא נדרש להתמודד עם מצב כזה מעולם. כמעט כל הסיכויים נגדם עכשיו, וגם כל הלחץ.

סופרפלי 6 במאי 2009

אני יודע שאתם יכולים, יוסי מזרחי.

עופר 6 במאי 2009

אם צ'לסי באמת עולים, זה עונש גדול לאופ"א, ואני מקווה שההשלכות של גמר שני ברציפות בין אותן קבוצות, שמאותה מדינה, יאותת להם שמשהו חייב להשתנות במפעל הזה.

pupu 6 במאי 2009

ברצלונה ינצחו 3-1.
בגמר – ברצלונה ינצחו 4-0 אבל אוהדי מנו ימצאו שלל של סיבות מדוע ברצולנה באה רעננה יותר (מישהו אמר ליגה קלה?) ואיך וUFEA לא רצתה שמנו תשמור על התואר.

לגזור ולשמור.

דנידין 6 במאי 2009

pupu,אתה מצחיק. גזרתי ושמרתי עד הדקה ה-90 ואז אני אחזיר לך את שתוכל לזרוק את זה לפח.

עוז 6 במאי 2009

אני מניח שבברצלונה קונים עכשיו 1-1 בכל מחיר. דרוגבה אגב משעשע במיוחד היום, אני חושב שהוא יכול לגוון את הקריירה עם כמה הופעות בסוהו. אנחנו בדקה ה-65 אגב וברצלונה עדיין בלי בעיטה למסגרת, אבל לפחות מסי מנסה בעיטה לשער, שיהיה במזל.

pupu 6 במאי 2009

בגלל אבידל אני מוריד את התחזית ל- 2-1

אוזי 6 במאי 2009

אם בארסה איכשהו עולה בגמר תהיה הגנת סילביניו פיקה טורה פויול…תענוג לרונאלדו.

ערב קצת עצוב, אני חייב לומר

pupu 6 במאי 2009

אני לא מבין למה טוענים שברסה לא בועטת. היא בעטה 10 פעמים. 8 מחוץ למסגרת ו-2 נבלמו. מה רציתם שכל בעיטה תהיה גול?

אוזי 6 במאי 2009

אין צורך לומר שהויכוח על השחקן הטוב בעולם מוכרע פה בהפרש עצום אלא אם כן אושתק.

אוזי 6 במאי 2009

אושתק ע"י מסי עם גול מסחרר הכוונה

pupu 6 במאי 2009

אוזי – אני יודע ומסכים. מסי מראה שהוא משחק עם חבורה של חדלי אישים. הוא מאה פעמים טוב יותר מרונאלדו (החיקוי)

אוהד 6 במאי 2009

טוב אז אני לוקח את (כמעט) זכות הראשונים להגיב על המשחק
שבעצם כמעט ולא ראיתי….ועדיין לא נגמר
ולומר שאני, כקאטאלני מאומץ ממש לא עצוב שבארסה הפסידה. למה? בגלל הנטייה המקומית להמריא לשחקים כשהכל הולך ולחשוב שבארסה הכי טובה בעולם. עכשיו יחזרו הביתה לעשות שיעורי בית ואולי סוף סוף יתחילו לעבוד, למשל, על בעיטות מרחוק, או להביא שחקנים שגם יודעים לשחק מלוכלך סטייל דקו.
נפלא להיות אוהד כדורגל באופוריה שאחרי הטבח בברנבאו

לילה טוב וויכוחים נעימים

אוזי 6 במאי 2009

כוונתי שאסיין הוא הטוב בעולם כמובן

pupu 6 במאי 2009

חילוף הגנתי של האווז ההולנדי. שינוי תחזית. 1-1

אוהד 6 במאי 2009

אה, כן וגם תשקיע במחליפים ברמה גבוהה יותר.
הפער בין הרצוי למצוי הוא כמו בין קייטה להנרי.

אוהד 6 במאי 2009

ומישהו שידע לבעוט בעיטות חופשיות כמו בנאדם. טוב אולי לא כמו רונאלדיניו אבל יותר טוב מאלבס הברווז.

עופר 6 במאי 2009

אני לא יודע מה זה בדיוק, אבל השופט כנראה ממש רוצה שבארסה יעלו.
גורם לי פתאום לצעוק בהזדמנויות של צ'לסי.

pupu 6 במאי 2009

לא להאמין. אוהדי ההצלחות יוצאים מהחורים לפני הדקה ה-90. רק אתמול אלבס היה המלך. האם יצא לך, אוהד, להקשיב לשגיא ומלר?? הקשב ולמד!

סופרפלי 6 במאי 2009

האמת שאם ברצלונה יעלו (והלואי שזה יקרה) זו תהייה גניבה.

יואב תל אביב 6 במאי 2009

שמישהו יספר לגוארדיולה שאם מבקיעים עולים

Red Camel 6 במאי 2009

טוב שיש כדורגל כדי להזכיר לי שלפעמים החיים לא צודקים

שלו, רומא 6 במאי 2009

יש!

יואב תל אביב 6 במאי 2009

יש יש יש יש !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S&M 6 במאי 2009

;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

יאללה, הפועל יהוד הביתה.

pupu 6 במאי 2009

אני לא מאמין שבאלטי (שהיה שחקן של ברסה!!) מתאמץ ככה נגדה.

pupu 6 במאי 2009

ההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה

שלו, רומא 6 במאי 2009

red camel – זה נכון לגבי כל מי שיעלה

עופר 6 במאי 2009

כל הרחוב (ואני) צעק כאיש אחד…
ורד קאמל, צודק. אין צדק בכדורגל, ואין בחיים.

רחמנ א ליצנ בדרכים 6 במאי 2009

and now it is going to be even more amusing. cannot wait to read it all tommorow. sweet dreams

סופרפלי 6 במאי 2009

יייייייייייייייששששששששששששששששששששששששש

pupu 6 במאי 2009

קדימה. 4 גולים נגד מנו ודנידין ישלח לי התנצלות

S&M 6 במאי 2009

הדתיים צודקים. יש אלוהים.

אמנון 6 במאי 2009

זאת אמורה להיות קבוצת ההתקפה הגדולה בעולם?

סופרפלי 6 במאי 2009

אין צדק בכדורגל, איזה כיף.

קורא 6 במאי 2009

התחושה שהמשחק הזה עורר בי היא פשוט מחליאה. אי אפשר לחשוב שאני אוהד של צ'לסי אבל מה שהשופט עשה להם הוא פשוט שערוריה, כאילו מישהו הכתיב לו שברצלונה תעלה לגמר.

ומעבר לזה, ברצלונה לא אשמה. הגול של ברצלונה הזכיר לי את הגמר הגדול ההוא ב-99, קבוצה שכל המשחק שום דבר לא הלך לה אבל ברגע הנכון היתה שם.

דנידין 6 במאי 2009

pupu, אבל 4 של מניו על ברסה אתה שולח לי שוקולד

אוהד 6 במאי 2009

יורים כאן עכשיו זיקוקים כמו ביום העצמאות
לגוארגיולה יש מלאך ששומר עליו
מגיע או לא מגיע
דרמה לא חסרה כאן
הכותרת: השוד בסטמפורד בריד'ג (אם יורשה לי להציע לבעל הבלוג)

Danny 6 במאי 2009

Barca started to play after the RED, but still one shot on target during 97 minutes. Ronaldo is waiting in Rome

עוז 6 במאי 2009

אכן שוד, אכן שיפוט מגמתי נגד צ'לסי, אבל כמה אנרגיה!

סופרפלי 6 במאי 2009

קורא, צריך לזכור שברצלונה שיחקו את 20 הדקות האחרונות בפיגור ובעשרה שחקנים, הוא לא היה חייב להרחיק את אבידל, אז נראה לי שתיאוריות הקונספירציה קצת מנותקות מהמציאות.

דבר שני, ברצלונה הפעם הראתה הרבה פחות כדורגל והרבה יותר אופי מבדרך כלל, וצ'לסי הראתה שיחד עם מנצ'סטר, היא עדיין הקבוצה המפחידה בעולם.

סופרפלי 6 במאי 2009

ובגמר הנרי יחזור, וברצלונה משחקת הרבה יותר טוב עם הנרי.

יוסי מזרחי 6 במאי 2009

נצחון הכדורגל(שברצלונה לא הביאה) על הציניות של צלסי.
מסקנה לא אוביקטיבית: מארבעת המשתתפות בחצי הגמר-רק יונייטד

פלד 6 במאי 2009

יש איזה אמרגן איגרוף שירים קרב בין דרוגבה לשופט הנורבגי?

שלו, רומא 6 במאי 2009

1. צ'לסי הייתה צריכה ויכלה לנצח הרבה קודם.
2. בגמר בארסה תשחק בלי הגנה (כמו תמיד).
3. המשחק הוא בגדר כרטיס צהוב לבארסה כי מנצ'סטר הרבה יותר חזקה מצ'לסי כמעט בכל עמדה במגרש.
4. מגיע לכדורגל שקבוצה כמו צ'לסי תפסיד בדקה האחרונה וגם להיות מקופחת בפעם הבאה שישחקו כדורגל לעשות בונקר נגד 10 שחקנים + חילוף הגנתי זה אנטי כדורגל והשופט החליט בצדק להעניש !!!
5. התעשייה הצבאית מציע עכשיו לחוס מישרה באגף ההגנה בתור מהנדס בונקר ראשי.
יש מדינות בעולם שהיו מאשימים את הינדיק בחוסר כבוד למקצוע (נדמה שבאמת יש חוק כזה באנגליה).

סופרפלי 6 במאי 2009

אולי נגד אנגליות חזקות הדרך היחידה של ברסה לנצח זה להפוך את המשחק לשכונתי, בלי הגנה, ובלי אלבס.

גיא 7 במאי 2009

צ'לסי שיחקו בונקר?! ראינו את אותו המשחק?

סמוראי 7 במאי 2009

בארסה שיחקה רע – הקישור של בוסקטס וקייטה (במקום טורה ואינייסטה) היה לא יצירתי בעליל וברצלונה לא הצליחה להיכנס לרחבה.
צ'לסי סגרה חזק את המרכז ואילצה לבעוט את ברצלונה אינספור בעיטות ממרחק ולהרים כדורים מהאגף – שני תחומים שבהם ברצלונה לוקה. כמו כן צ'לסי סגרה את האגף של מסי ואיפשרה להעביר כדורים לאינייסטה ואטו באגף שמאל. מסי לא כפה על עצמו את המשחק אבל בשלב מסויים הוא היה חייב להעז יותר ולמרות הבישול עדיין יש לו מה להוכיח.
צ'לסי עדיין עם אותו סגנון כדורגל מכוער, כאשר במשחק ביתי מול קישור אפור ושליש משחק מול 10 שחקנים הם שולטים 30% בכדור. הפעם לפחות הייתה הצטרפות טובה להתקפה.
חוץ מזה, משחק הירואי של צ'אבי ואינייסטה.

בגמר ברצלונה עם הנרי אבל בלי שחקני הגנה חשובים. סילביניו לא מסוגל להתמודד עם הפיזיות האנגלית ולדעתי קייטה המוגבל יפתח כמגן שמאלי. קאסרס צריך לפתוח כבלם לדעתי כי החשיבות של טורה בקישור היא קריטית, אבל לפפ הפתרונים.

cookie-monster 7 במאי 2009

שלו -לא מתפקיד השופט לקבוע איזה צורת כדורגל מותר או אסור לשחק. ז'וגו בוניטו או בונקר או כל דבר ביניהם. יש לו חוקה והוא צריך לפעול לפיה. סה טו.

סימנטוב 7 במאי 2009

בהנחה שיש בעיה עם יערות הגשם ויצור החמצן לרחבי הכדור שלנו מצטמצמים רונאלדו עשה עבודת קודש ירוקה: מאות מיליוני אנשים לרחבי הכדור לא נשמו ולפרקים לאורך המשחק ושום חמצן לא נצרך!! good job

Comments closed