גיבורים מקומיים

אני לא אהיה סנטימנטלי לגבי הירידה של ניוקאסל. זה לא "מועדון מקומי שורשי שנדרס על ידי המודרניזציה של המשחק". זה מועדון רקוב בדרך שהוא מתנהל שצריך את הזעזוע שלו. למה שמועדון יישאר ליגה עם המנג'ר השלישי שלו מאז תחילת העונה? אני רוצה לדייק – מועדון רקוב שמתקיים בתוך תרבות האהדה הנפלאה באנגליה. בגלל זה הפתיח.

החטא הקדמון היה לפני כחמש שנים. בובי רובסון כבר רץ עם הקבוצה הזו לאליפות כשהוא בונה דור חדש של שחקנים באזור שתמיד הצמיח את מיטב כוכבי אנגליה. ב-2003 ניוקאסל הייתה שלישית בטבלה. רובסון סולק בדיוק בגלל הצד האחר של כדורגל מקומי. האינטריגות. היו אנשים שלא רצו שיהפוך לדמות חזקה מדי.

כשמונה סם אלרדייס חשבתי שהמועדון הזה יוכל להמציא את עצמו מחדש לראשונה מאז רובסון. לא להיות ברצלונה אבל להיות המועדון שקונה חכם ומקדם צעירים ומצליח על גב התחושה הקהילתית שלו. אבל לקהילתיות יש גם צד מכוער. יש שם אוהדים שמוכנים לשנוא מנג'רים רק כי הם לא מניוקאסל. ואוהדים שפשוט נהנים מהכוח שלהם לפטר מאמנים. ותמיד תחת הסיסמה "כדורגל אטרקטיבי".
הנה מה שקרה אחרי בובי רובסון:
גרהאם סונס 83 משחקים.
גלן רואדר 72 משחקים.
סם אלרדייס 24 משחקים.
קווין קיגאן 21 משחקים.
ג'ו קינר 23 משחקים.
ריאל מדריד של צפון המזרח.
*
ולמרות אלו הדמות הפתטית או העצובה של משחק הירידה לא הייתה שירר או הבעלים הכועס מייק אשלי או מנהיגי האוהדים שהדיחו מאמן אחרי מאמן. זה היה מייקל אואן.

שבת מול המסך. אליפות בעיר החיפושיות! (אבל בגרמניה) - פוסט חי
יומן רומא 2 - מדוע אני לא מכיר במדינת ישראל המפגרת?

No Comments

אבנר זא 24 במאי 2009

אני חושב שמגיע לנו הסבר…

אואן?!?!

דוד מירושלים 24 במאי 2009

חבל לי על המועדון הזה, שהוא מועדון שאני מאוד אוהב.
אולי דווקא הירידה הזאת תגרום לכך שהמועדון הזה ישוב למסורת שאמורה לאפיין אותו ואז ייבנה מחדש, אני מקווה מאוד שהוא לא יילך בעקבות לידס וצ'רלטון…

איש 24 במאי 2009

מייקל אואן פתטי כבר שנים. הוא שבוי בתארים שהודבקו לו בגיל שנתיים ועדיין מאמין שיצליח להתגבר על הפציעות ולהוכיח לעולם שהוא חלוץ ענק כפי שתיארו אותו. גם ואן באסטן (להבדיל אלפי הבדלות כמובן) הבין בגיל 28 את הרמזים שהגוף שלח לו ופרש.
שירר אולי קצת פתטי אם באמת האמין שיצליח להציל את ניוקאסל מירידה. הפעם הזו הם היו זקוקים לקצת יותר מהקסם שלו, על אחת כמה וכמה כשהוא מגיע חנוט בחליפה.
מייק אשלי לא פתטי, הוא מעורר סלידה.

Red Camel 24 במאי 2009

כבר שנים שאני אוהב את ניוקאסל, או ליתר דיוק מרגיש קרבה והזדהות. העיר ניוקאסל מזכירה לי את באר שבע. החשיבות של הקבוצה לעיר מזכירה לי את ב"ש. שתי הפסקאות הראשונות שכתבת על ניוקאסל אלה בעצם שתי פסקאות שכתבת על הפועל ב"ש.
תחליף את רובסון בלופא קדוש, את מייק אשלי באלי זינו, ואת ניוקאסל בהפועל ב"ש, ואת קומץ האוהדים האידיוטים ושיכור הכוח תחליף בשער 2 בוסרמיל. השמת שונים, אבל הסיפור הוא אותו הסיפור בדיוק.
אני אומר את זה בלי טיפה של ציניות, ועם קצת כאב, כי חבל לי על ניוקאסל. האוהדים,העיר והמועדון.

בב"ש זה לקח כמה שנים, אבל בסוף זינו עזב ובאה ברקת שהיא ההיפך הגמור. ועדיין יש שרידים של הריקבון אצל חלק קטן ומטומטם מהאוהדים, אבל השנה סוף סוף אנחנו מתחילים לחזור לשפיות ולמקום הטבעי שלנו. אני מקווה שזה מה שיקרה לניוקאסל (רק הרבה יותר מהר)

שחר 24 במאי 2009

מועדון גדול שהתנהל כמו שכונה,מזכיר קצת את מכבי תל אביב בכדורגל,
לאוהדים ולרחוב יש כח גדול מאוד על ההנהלה,אולם ללא נטילת אחריות
על התוצאות.

עזי 24 במאי 2009

קודם כל היו ארבעה מאמנים העונה, ותוסיף לרשימה את שירר עם שמונה משחקים (וחמישה הפסדים). אבל אין אפשר לא להצטער על ירידה של ניוקאסל כי תרבות האהדה שם היא באמת נפלאה, למרות חסרונותיה.
הערה קטנה: אתה נטפל לריאל מדריד, זו ספרד ומאמנים מוחלפים בקצב. ברצלונה היתה יותר רגועה מריאל בשנים האחרונות אבל בוא נבדוק נתונים, מ-1974 היו לריאל 22 מאמנים ב-28 קדנציות, לברצלונה היו מ-1975 21 מאמנים ב-26 קדנציות.

גיא אלון 24 במאי 2009

האמת ? בתור מישהו שעוקב אחרי הליגה האנגלית פחות או יותר 25 שנה באופן רציף, אף פעם לא הבנתי את הבאז מסביב לניוקאסל.
בעיני הם תמיד היו אוברייטד, ובסה"כ היו להן כמה שנים באמת טובות אי שם בשנות ה 90 וזהו פחות או יותר.

ירדו ? שירדו. עם כזה בסיס אוהדים חזק כמו שאתם מתארים הם מן הסתם יעלו חזרה, יהיו הפתעת העונה בחצי הראשון של העונה, ויחזרו לגודלם הטבעי.

רונן דורפן 24 במאי 2009

עזי – אל תיקח ללב. ריאל מועדון כל כך גדול שכשאתם על הריצפה צריך לבעוט בכם כמה שיותר. כי מי יודע מתי תהיה עוד הזדמנות?

גיא- זה השחקנים שיצאו מהאזור: צ'רלטון, רובסון, וודל, בירדסלי, קיגן, שירר, גסקוין.

Mr. Kate 24 במאי 2009

השאלה היא מה יעשה אואן עכשיו? איזו קבוצה אנגלית תהיה מעוניינת לקלוט אותו, או שהוא יחליט על קבוצה שתלך לליגת האלופות בארץ אחרת(כי קשה לי לראות את אחת "מהגדולות" מחתימה אותו).
בסך הכל, אני ממש מקווה שהוא יצליח. תמיד טיפה עצוב שיש סיפור על מישהו שלא מימש את עצמו.

Red Camel 24 במאי 2009

גיא – אתה מפספס את העניין. זאת לא עוד קבוצה לונדונית אחת מתריסר בליגת העל. זאת קבוצה שיש לה עיר.
ובסיס אוהדים לא מבטיח כלום. יש קבוצות גדולות שנפלו בגלל ניהול ולא התאוששו, את לידס יונייטד אתה מכיר?
הפועל ב"ש זאת קבוצה שהביאה השנה בליגה השניה בישראל 12 אלף צופים, ולמשחקי חוץ הגיעו לא פעם 3 אלפים, בגמר הגביע באו 20 אלף אוהדים, ועדיין נרקבנו בליגה השניה יותר מדי שנים.

בלי קבוצות כמו ניוקאסל הפריימר ליג היא לא ליגה אמיתית אלא סתם טורניר מוקדמות לליגת האלופות

שלו, רומא 24 במאי 2009

דבר ראשון לגבי סטטיסטיקה זה מדע מסוכן כי מספרים לא תמיד מספרים את הסיפור, ואפשר להוכיח הרבה דברים בעזרת סטטיסטיקה (ואז להוכיח את ההפך).
שנית – הגביע הגיע לרומא הוא מוצג ליד הקולוסאום.
אוהדי יונייטד – מקום המפגש הוא בוילה בורגזה, האיזור באיצטדיון הוא הצפון והאוהדים מאנגליה יושבים בקורבה נורד מקום מושבם של אוהדי לאציו.
אוהדי בארסה – מקום המפגש הוא בויה צ'יפרו, האיזור באצטדיון הוא הדרום והאוהדים מקטלוניה יושבים בקורבה סוד מקום מושבם של אוהדי רומא.
אוהדי הקבוצה המנצחת ימתינו 45 דקות לאחר תום המשחק לפינוי אוהדי הקבוצה המפסידה ישירות לשדה התעופה/לנק' המפגש. אחר-כך אמורות להיות חגיגות בפיאצה קאמפודיאוליו שזה מאחורי פיאצה ונציה בסוף ויה דל קורסו. הכניסה לאיצטדיון החל משעה 17:45 והכניסה למתחמי האוהדים החל מ 15:00 אלכוהל ניתן לשתות מחוץ לאיצטדיון (אסור להכניס!) ומצויין בפרסומים שיהיה במתחמי האוהדים. הכניסה למתחמים בהצגת כרטיס המשחק! יש צורך בתעודה מזהה.
(באופן רשמי כתוב שיתכן ואוהד יצטרך להציג תעודה מזהה, אבל לדעתי לא יבדקו…)

עודד ברידא 24 במאי 2009

תודה על קנופלר, שלא כמו אואן – הוא נצחי.

קורא 24 במאי 2009

האמת שעצוב לי על ניוקאסל, בלי קשר לניהול. תמיד יש לי סנטימנטים חמים לכדורגל שלהם שתמיד היה כדורגל בריטי, בניגוד לארסנל נגיד.

מיכאל 25 במאי 2009

האנלוגיה לבאר שבע מדהימה: נכונה כל כך ועצובה כל כך

גיא אלון 25 במאי 2009

Red Cammel,
במה ניבדלת ניוקאסל מפומפי, סאות'המפטון, מידלסבורו ואחרות ?
כולן עונות לתיאור שהבאת.
יחד עם זאת, תמיד היה נדמה לי שהיחס לניוקאסל שונה מהיחס לקבוצות שהזכרתי

שלו, רומא 25 במאי 2009

אפרופו גיבורים מקומיים היום נפרדה מילאן מאגדה פאולו מאלדיני שיחק את משחקו האחרון בסן סירו, אחרי 24 שנים עם חולצה אחת, 901 משחקים רשמיים במדי מילאן ו 12 שנה כקפטן שלה. ואיך היה ?
השחקנים של רומא עלו למשחק עם חולצה עליה כתוב "תודה פאולו – יש רק קפטן אחד" וחוץ מהעובדה שרומא ניצחה 2-3 והשחקנים של מילאן עשות הכל כדי לנצח (וגם של רומא) והשיפוט היה קטסטרופה (במידה שווה), היה משהו שדיברו עליו בצורה לא ברורה במשך השידור מין מחאה של האוהדים.
אז ככה בשער (קורבה סוד) שזה היציע מאחורי השער הדרומי יציע האוהדים השרופים של מילאן היה שלט "תודה קפטן, על המגרש הייתה אין סופי, אבל אין לך כבוד למי שהפך אותך למיליונר" ועוד שלט "יש רק קפטן אחד" ליד החולצה של בארזי…
והוא בתגובה אמר שהוא גאה לא להיות אחד מהם…
בראיונות הוא טען שהרבה פעמים האוהדים שרקו לדידה כשקלט כדור פשוט או שרקו לג'ילרדינו שהוא אלוף עולם, ובכלל סן סירו הפך עבורם למגרש ניטראלי ולא מגרש ביתי…
אני חושב שהרבה זבל ממה שקורה במילאן יצא החוצה (בעיקר ביחסים בין הקהל לקבוצה).
ובאמת למישהו כמו מאלדיני מגיע פרידה קצת יותר מכובדת.
רק לחשוב מה יקבלו גיגסי ביום מן הימים או טוטי או שחקן אחר שלבש רק חולצת המועדון אחת והפך לסמל שלה…

שלו, רומא 25 במאי 2009

דרך אגב הוא נתן משחק מצויין ומאד רצה לנצח.

תומר חרוב 25 במאי 2009

שלו- אני לא יודע לגבי המקרה הנוכחי עם מאלדיני אבל זה ידוע שלמילאן יש בעיה עם האולטרס שלה מאז שהם לא משתפים איתם פעולה, בעיקר בנושא של כרטיסים וחבילות למשחקי חוץ. אני לא יודע אם זה עדיין נמשך אבל בשנה שעברה האולטרס החלו בשביתת עידוד שאותה הם כופים בכוח על כל סאן סירו. וכל הכבוד למילאן שנאבקת בזה(דבר בכלל לא מובן מאליו).

רונן דורפן 25 במאי 2009

מאד משעשע סיפור מאלדיני. אין כמו סכסוך איטלקי טוב..

שלו, רומא 25 במאי 2009

הוא יצא נגדם בצורה מאוד אמיצה, ואמר שפעם מילאן הייתה מנצחת בעזרת הקהל והיה קסם באוירה של סן סירו דבר שלא קיים יותר… הוא בעיקר יצא להגנת שחקנים אחרים, מעניין איך סיפרו כזה גדול (בעייני) יופיע ע"י עיתונאים בעלי טור אוהדי הקבוצה (אלה שמעדיפים לראות 0-0 איטלקי על 2-6 ספרדי).
אני בטוח שגם ראול ממדריד וגם שאבי/פויול/אינייסטה יזכו ליותר כבוד מהאוהדים שלהם. הדבר המצחיק שדווקא אוהדי רומא היו אלה שמחו לו כפיים (וגם רוב הטוקבקיסטים לכתה בגזטה הם אוהדי קבוצות אחרות שמודים לו).

שרון רזניק 25 במאי 2009

שלו,
מה הכוונה "מקום המפגש"? מה בדיוק קורה שם?

והאם מותר להכניס מצלמת וידיאו למגרש? (רק אם אתה בטוח בתשובה)

בני תבורי 25 במאי 2009

לא ברורה החמלה למייקל אואן, הבחור בנה את הקריירה שלו סביב הכסף והצליח בענק! הוא לא חיפש הצלחה ותארים, הוא רצה והצליח להיות מולטי מליונר. אין לי מושג איפה מחפשים נתונים, אבל ברור לי שגם כיום הוא יושב חזק בצמרת המרוויחים בליגה האנגלית לדורותיהם. אין גם שום סיבה שיפרוש אם יש מי שמוכן לשלם לו את מה שהוא דורש גם בישיבה על הספסל. הוא לא פאתטי, הוא לא מסכן, הוא ניהל את הקריירה שלו בהצלחה מרובה, וכן, הוא היה חלוץ ענק.

S&M 25 במאי 2009

הנה גיבור לא מקומי – קליבלנד ניראים חושך מחוץ לבית. אורלנדו לעומת זאת רק הולכים ומקבלים בטחון. הם הפכו להיות פייבוריטים בסדרה גם על הנייר, ולא רק בזכות זה שעלו עכשיו ליתרון. הידו טורקוגלו – תענוג. כל כך הרבה שכל בגוף לא אתלטי. מרכז כמו מג'יק ג'ונסון, רק בלי כל השואו שנלווה לכך.

IDO 25 במאי 2009

היורוליג הגיע לאורלנדו. הגנה ברזל.
לברון ג'יימס עם 0 נק' מג'מפ שוט. ועדיין מגיע ל 40 נקודות… שזה חצי מהנקודות שקליבלנד עשו. פשוט מגוחך. פטתי אפילו.

Red Camel 25 במאי 2009

גיא אלון- בגלל שניוקאסל תמיד נתנה את התחושה הזאת שיש לה פוטנציאל לאיים על הגדולות. שהיא אחת מהגדולות אבל שהיא בתקופה לא טובה שמתישהו תגמר.

גיל 25 במאי 2009

אורלנדו מייצגים כהלכה את המזרח הישן, זה שהיה מרביץ והיית צריך להקיא דם בשביל כל נקודה. עם זאת, קליבלנד חוץ מלברון פשוט לא בסדרה עד עכשיו וזה אולי קשור לעבודת הכנה לקויה של המאמן. המשחק הבא הוא המשחק הקריטי של הסדרה ונראה מה יהיה.

יוסי מזרחי 25 במאי 2009

באחד הפוסטים הקודמים,כתבתי שאני רוצה שניוקאסל ירדו משום שזו הדרך היחידה שיכולה להוביל לשיקום ולבניה מחדש על יסודות טובים ועם יעדים סבירים,שונים משגעונות הגדלות של חלקים גדולים בקהל האוהדים.

וזה קרה. שום מעשי קסמים לא עזרו ולא יעזרו, והסטטיסטיקה הקצרה בכתבה ,מוכיחה.
ודווקא משום שזו קבוצה עם בסיס אוהדים ענק,גם בקנה מידה מקומי, יש סיכוי טוב, שהם יחזרו מהר ואני מקווה, גם על בסיס שיאפשר להם לחזור למקומם הראוי.

יוסי מזרחי 25 במאי 2009

ועוד מילה אחת בנושא פרידה משחקנים.
סמי היפייה,שיחק בליברפול עשר שנים,ארבע מהן כקפטן.
ללא ספק שחקן מצוין ונאמן לקבוצה.

והנה, הוא חוזר לארצו, והפרידה ממנו,היא ב"הענקת" ארבע-חמש דקות משחק מלאות, במחזור האחרון שלא קובע שום דבר (כרגיל), במקום להפוך את המשחק הזה למשחק פרידה, לתת לו הופעה מלאה ,כקפטן ולהוריד אותו שתי דקות לסיום.
במאמר מוסגר, אני מכיר קבוצה אחת, שבתום עשר שנים ,מוקירה את השחקן במשחק לכבודו,אבל זה משהוא מעולם אחר.

ככה זה, כשי לך מנג'ר שדומה יותר מכל למנואל המלצר מהמלון של פולטי,ובתוספת אגרסיות שליליות.
מזל שהאוהדים (הנהדרים) של ליברפול,הצילו את המצב.

שרון רזניק 25 במאי 2009

יוסי, הם רצו 3 נקודות,תבין אותם,בניטז ניסה לקחת אליפות אתמול…

גיא אלון 25 במאי 2009

הכדורסל של קליבלנד הוא פשוט בושה. אפס אינטליגנצית משחק, וגם יכולת ירושה. בלי לברון זו קבוצת יורוליג בינונית.

ולברון – בעיני הוא מקביל לנדאל בטניס (וקובי, נגיד, לפדרר).
לצד טכניקה מצויינת, עליונות פיזית מוחלטת.
קשה לי לראות אותו ממשיך ככה עד יותר מגיל שלושים עם העומס והפיזיות הזו.

גיא אלון 25 במאי 2009

ירושה = ירודה

אוהד ש 25 במאי 2009

לגבי מייקל אואן – אני לא מסכים עם ההגדרה פתטי.
אואן כמו ואן באסטן וקטש הוא פשוט טרגדיה ספורטיבית, ההבדל בינו לבינם שהם הבינו שאין אפשרות לחזור לשחק, והוא לא הבין זאת, אך מבחינתי כאוהד ספורט ישנה תמיד החמצה לראות מישהו שלא ממצה את הפונציאל שלו בגלל פציעות.
זה לא פתטי זה פשוט עצוב.

כסיפוביץ 25 במאי 2009

אוהד
אני חושב שהפתטיות באואן התבטאה בעזיבה לריאל, שם בערך נגמרה לה הקרירה שלו.
ראה מקרה סטיבן גרארד שלמרות הכסף הגדול העדיף בסופו של דבר להישאר סמל ונאמן למקום.
אואן היה יכול להיות כזה [ונשים בצד את הפציעות הטורדניות בשנים האחרונות].
עצוב מאוד אך בדיעבד גם פתטי משו…

Mr. Kate 25 במאי 2009

אני בכלל לא בטוח כמה המעבר של אואן לריאל מדריד היה פטתי. ליבפרול בכלל אל הייתה בשנים גדולות שלה אז. הבעייה הייתה שגם ריאל מדריד נכסה אז לתקופה רעה יותר, ושבריאל רע-השדחקנים הם אלו שסובלים.

בני תבורי 25 במאי 2009

Mr. Kate
המעבר של אואן למדריד לא היה פאתטי, הוא היה שיקול עסקי טהור ונכון מבחינתו. אואן הרוויח שם כסף גדול. הבעייה היא שהמעבר התבצע לאחר שהנהלת ליברפול מלאה כמה דרישות של אואן ובניהן פיטורי הוייה, מה שהשאיר טעם רע בכל הסיפור.

מקמנמן 25 במאי 2009

http://www.youtube.com/watch?v=VP7-wxb2em4&feature=related

תנו קצת כבוד לחלוץ שלא מימש את הציפיות ממנו אבל נתן את אחד הרגעים הקסומים בתולדות המונדיאל

כסיפוביץ 25 במאי 2009

אואן חבר לריאל ב-2004 כנראה גם בגלל ההצלחה של בקהאם.
הוא הצטרף לקו קידמי שכלל את רונאלדו זידאן פיגו ראול ובקהאם.
כל זאת שהגלקטיקוס מעבר לשיאם.
אני לא מבין מדוע הוא חשב שיהיה לו שם מקום של קבע ואכן המעבר שלו היה הצלחה כלכלית, אך מקצועית הוא היה כישלון גמור.

איתן גרין 25 במאי 2009

רונן
קראתי כתבה מצוינת שלך על 'דנבר' בעיתון. למה לא פה? רק כדורגל?
תראה איך הכדורסל המותח נדחף לבלוג למרות שלא פתחת את הנושא כאן. כל אחד ומרכז עיניניו אבל חצאי הגמר של הנ.ב.א. מענינים לא פחות, חשובים לא פחות ודחופים לא פחות מירידתה של ניוקאסל שהוא נושא מענין בפני עצמו. סוף סוף קבוצה שהיא לא מותג. כי בזמן האחרון כולכם כאן הלכתם, כאמור, רק בבגדי מותגים: ברצלונה, מנצ'סטר יוניטד, ריאל. באיירן וכו' ליגות וכדורגל של עשירים.
חוץ מזה, לא נגמר עוד כלום בין אורלנדו לקליבלנד. הייתי מחכה קצת עם המילה פאתטי. היא זמינה מאוד וממש גולשת מן הלשון אבל לא רצינית ברוב המקרים. וגם דנבר עוד בתמונה לדעתי.
בקיצור, רונן, קהל הכדורסל מחכה. ותראה איזה יופי:כתבת על דנבר שהיא ממש כמו ניוקאסל. רק באמריקה.

גמאני 25 במאי 2009

אני לא יודע את הסכומים במדוייקים אבל עד כמה אואן יכל להתעשר יותר במדריד?אם הוא היה נשאר בליברפול הוא היה ישן ברחוב היום אחרי הירידה?

לדעתי אם הוא היה נשאר בליברפול הוא אולי היה קצת פחות עשיר אבל היה לו מעמד אצל אוהדי הבית שלו שהוא לא יכול לקנות עם שום כסף.חוץ מזה אולי מניעת הפגיעה המנטלית הזאת של ייבוש על הספסל של ריאל וחזרה לאנגליה כפיספוס הייתה עוזרת לו להתגבר על פציעות….

אביאל 25 במאי 2009

בקשר לאואן – הרבה יותר קל להסתכל בראייה לאחור, בזמנו אני מניח שזה היה נראה הדבר הנכון לעשות בשבילו.

בכל מקרה בני, אם אתה אומר שפיטרו מאמן בגלל שהוא דרש את זה אני קצת מבין למה הוא עבר למדריד.

תומר חרוב 25 במאי 2009

מייקל אואן איבד מהרלוונטיות שלו עוד מלפני שהוא החל להיפצע בצורה כרונית. כמו שציינו פה לפני זה קרה ביום שבו הוא עבר לריאל מדריד. אני זוכר כתבה שראתי עליו לפני שנים על הצניעות והאופי המיוחדים שלו ואיך שהוא נשאר ליברפולי אמיתי גם אחרי ההצלחה שיושב בפאב עם החבר'ה שלו,לא מנקר עיניים,לא עושה שופינג בלונדון ולא נחשב לאחד מהספייס בויז של ליברפול. לדעתי הוא גם קורבן של העיתונות האנגלית שניפחה את היכולת שלו מעבר לכל פרופורציה הגיונית, הרי גם אותו שער נפלא במונדיאל לא מתקרב באסתטיקה,בטכניקה ובקושי לזה של מראדונה. זה לא הפריע לאנגלים להתחיל לערוך השוואות בינו לבין הגדולים ביותר.
אירוני שהקריירה שלו הלכה לאן שהלכה בעוד ששחקן אחר שבלט איתו באליפות אירופה לנערים כבש אתמול את השער האחרון של ליברפול העונה.

עומרי 25 במאי 2009

סה"כ הפיינל פור של הNBA חושף עובדה די מפתיעה: קבוצות העלית של הליגה כיום הן קבוצות מאוד פגיעות ובינוניות.
וזה למרות שאנחנו נמצאים בעידן מדהים מבחינת כמות כישרון, רק שהוא מתחלק בין הרבה יותר מועדונים.

אם ניקח את קליבלנד לדוגמא: קבוצה קשוחה הגנתית, עם שחקן על אחד שעדיין לא הגיע לשיאו וחבורה של רולים מסביבו. קבוצה שהולך ומתברר שזמנה עדיין לא הגיע.
בהחלט לא החומר ממנו עשויות אגדות. והקבוצה הזו הייתה מרחק ניצחון ביתי אחד משבירת אחד השיאים הקבוצתיים החשובים בליגה (מאזן ביתי של 40-1 של בוסטון ב-86)ונחשבה למועמדת הבכירה לזכייה באליפות.

הימים בהם היו שניים שלושה או ארבעה הול אוף פיימרים בשושלות כנראה עברו ונשארנו עם פלייאוף שיוויוני יחסית אבל גם כזה שעומד לספק אלופה שתתקשה להתמודד עם השוואות לעבר.

בני תבורי 25 במאי 2009

גמאני,
אתה צודק, גם בליברפול הוא היה שיאן השכר, אבל במדריד משלמים יותר.

אביאל,
לא מבין את המשפט האחרון שלך. אואן הציב רשימת דרישות שכללו החלפת המאמן (הוייה). זו אינה המצאה ליברפולית, היו דברים מעולם גם במועדונים אחרים. אגב את הוייה צריך היה לפטר ללא קשר לאולטימטום של אואן.

סימנטוב 25 במאי 2009

בני
שמחת עניים אך שמחה, לשנה הבאה בליגת העל הבנויה לפחות עכשיו יוכלו לקנוס את חצוצררה

סימנטוב 25 במאי 2009

רונן
לא שמחה לעיד אך הייתי רוצה לשמוע את 'שתי האגורות' שלך על רוד אם זה נכון שהוא עובר לטורקיה – נזרק? קיבל את מה שנתן ליונייטד? סה'כ פרגי חיכה לו שנה וצירף אותו ברגעיי קושי לא זכר את הרוח הביאה אותו? אשמח לקרוא…

מרקפוצ'ינו 25 במאי 2009

רונן, תודה ששמת את אחד המלודיות האהובות עליי של הגיטריסט האהוב עליי (וזורם בו גם דם יהודי, אם אני לא טועה).

אני אתגעגע למשחקים של ליברפול-ניוקאסל. בדרך כלל היו אלה משחקים של 7 שערים או יותר. וזה הזמן להודיע שאני מצטרף לקוראים בחו"ל ועובר לכמה שנים לאזור התפוח הגדול.

אביאל 26 במאי 2009

בני – דרישה של שחקן להחליף מאמן על אף שאתה מדבר על זה כדבר שבשגרה הוא בכל זאת קצת שערוריה ואני חושב שאם האגו של שחקן מרשה לעצמו להציב למועדון (ועוד אחד כמו ליברפול) תנאי כזה ועוד מבקש אותו, אז לעבור לריאל מדריד זה משהו נורמלי מאוד.

יואב 26 במאי 2009

גם בשיאו, אואן היה קצת אובררייטד שהוגדל בגלל מלאי לא מלהיב של חלוצים אנגלים.היום, הוא לא מסוגל לתת חודשיים רצופים ללא פציעות .

גיל 26 במאי 2009

עומר, עוד מוקדם מדי לקבור את קליבלנד. הם יכולים לנצח את 3 המשחקים הבאים. אני מסכים שיש פחות מדי כישרון ביותר מדי קבוצות. אני חושב שגם בעונה כל כך עמוסה, עם שחקנים שמשחקים בנבחרות בקיץ, יש הרבה יותר סיכוי לפציעות או סתם שיגמר להם האוויר.

אגב, קליבלנד יכלו להשוות את השיא ולא לשבור אותו. הם היו עושים את זה די בקלות אם לא היו נותנים לשחקני החמישייה לנוח במשחק האחרון.

cookie-monster 26 במאי 2009

לאיש * בענין שירר – נדמה לי שבMOTD הראשון אחרי שהוא נקרא לדגל, והתנהל בלעדיו,אמרו שם באולפן משהו כמו: כשקוראים לך מהבית בתחינה ומבקשים עזרה, קשה לסרב- לפעמים הלב פשוט גובר על המוח.

מרקפוצ'ינו 26 במאי 2009

שירר היה יכול להועיל לניוקאסל הרבה על המגרש הרבה יותר מאשר על הקווים. נדיר המקרה ששחקן, ולא משנה כמה גדול הוא היה, מצליח לעשות שינוי כל כך גדול בקבוצה כל כך גרועה כשהוא מאמן בפעם הראשונה בחייו.

בני תבורי 26 במאי 2009

אביאל,
אכן כן.

יואב,
זה סוג של אופנה שכיחה כיום לחבוט באואן ולומר שהיה אוברייטד על רקע מחסור בחלוצים וכו' ובמיוחד שאפשר לקשר אותו לליברפול…
האמת היא שאואן בשיאו היה פנומן, לא פחות. אל תחפש השוואות בין השער שלו נגד ארגנטינה לזה של מראדונה נגד אנגליה. אואן ניחן בצעד ראשון ומהירות פנטסטיים, משחק ראש מצויין ודיוק קטלני בבעיטות. גם כיום, אילולא הפציעות, היה יכול לתרום הרבה לכל קבוצה בכל רמה.

דודו 26 במאי 2009

מה שפתטי היום זה לא מייקל אואן, שפשוט סובל מחוסר מזל משווע בקריירה שהתחיל אכן עם מעברו לריאל מדריד, אלא הנסיונות לגמד את יכולותיו של אחד החלוצים הטובים שידע הכדורגל האנגלי מעולם.
נכון, אואן לא הוביל את ליברפול לאליפות ולגביע האלופות, אך זה היה בעיקר בגלל שעל הספסל היה ז'ראר הויה הדביל ולידו במגרש שחקנים ברמה בינונית עד טובה אבל אף אחד לא ברמה עולמית (אולי מלבד מקמנמן). אואן, כשלא היה פצוע, היה מכונת כיבושים הן בליברפול והן בנבחרת אנגליה. הוא כבש שערים נפלאים רבים, ביניהם חשובים במיוחד כמו בגמר גביע אופ"א המדהים ב- 2001 (5-4 נגד אלאבס) ובגמר הגביע האנגלי נגד ארסנל באותה שנה. הוא כבש שלישייה במשחק הבלתי נשכח בו הביסה אנגלייה את גרמניה במינכן 5-1!!! באותה השנה הוא זכה בצדק בתואר כדורגלן השנה באירופה. למרות שהפסיק לשחק ברמות הגבוהות בעקבות הפציעות הרבות, הוא נמצא במקום הרביעי במבקיעי כל הזמנים בנבחרת אנגליה עם 40 שערים (בובי צ'רלטוןראשון עם 49). תארו לכם מה היה קורה עם לא היה נפצע כל-כך הרבה, כבר היו לא ודאי מעל 60 כיבושים.
בקיצור, תנו לו את הכבוד המגיע לו

יואב 26 במאי 2009

בני,
ממש לא אופנה.זאת היתה דעתי גם בזמן אמת ושיוכו לליברפול לחלוטין לא רלוונטי לעניין.
אואן אכן התברך בתכונות שציינת(בעיקר חי על מהירות) אבל הסך הכללי שלו נפל מחלוצים אחרים באותה תקופה(רוד, רונאלדו, ראול, סבצ'נקו)וסך תכונותיו לא נותנות את התמונה המלאה, כמו-הוא נטה להיעלם,להיפצע(וחוסר יכולת מנטאלית וגופנית להתרומם מזה), אחד על אחד בינוני, מתקשה לייצר מצבים לבד, ולא ממש הותיר חותם והצליח באף קבוצה ששיחק.זה לא רזומה של פנומן ובטח לא עשוי מהחומרים שלוקחים את שחקן השנה בעולם.
אנגליותו הגדילה אותו מאד ביחס לערכו האמיתי.לאיזאגי "הלא מוערך",יש שלוש מאות שערים!! בליגה האיטלקית והוא ניחן באותן תכונות.

יואב 26 במאי 2009

נ.ב
ולרגע לא טענתי שאואן לא היה שחקן כדורגל ראוי(בשיאו הקצר).במדינה המשוועת לגיבורי כדורגל(ואני אנגלופיל)הוא קיבל את רבע השעה שלו.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 במאי 2009

נ.ב 2
ובהקשר של ליברפול,
בעיני פאולר היה שחקן מוכשר יותר, מגוון יותר, שגרם לי להגיד וואו לפעמים.

יואב 26 במאי 2009

אני האנונימי.

הדינוזאור 26 במאי 2009

לגבי ניוקאסל וגורלה העגום –
השאלה אם זה לא מה שצפוי לרוב קבוצות הפריימרליג בשלב זה או אחר לאחר שיראו שאין להם סיכוי לכבוש את הפסגה ואור הזרקורים , ולאט לאט יתדרדרו בטבלה .
קבוצות שהיינו רגילים לראות בחצי העליון יסיימו עונות במקומות 10-14 ומשם הדרך לתחתית כבר לא רחוקה .

ובמילים אחרות – אילו קבוצות ( מלבד הטופ 4 ומנצ'סטר סיטי עם הבעלים העשירים ) אפשר להיות בטוחים שלא יגיעו למצב כזה בעוד 3-4 עונות ?

עזי 26 במאי 2009

יואב, לאינזאדי אין 300 שערים בליגה האיטלקית אלא בכל המסגרות יחד, כולל גביע, כולל אירופה כולל נבחרת. 303 אם נדייק. הוא בהחלט חלוץ גדול, אבל הוא משחק עונה 18 וכמעט בן 36. אואן בעשר שנים, עם הרבה פציעות, כבר כבש 245. קצב ההבקעות שלו בנבחרת הוא הרביעי בהיסטוריה, אחרי ליניקר, ג'ימי גריבס ובובי צ'רלטון. הוא היה כישרון ענק וכמו שקורה בפציעות בכדורגל אם אתה מהיר, קשה לך מאוד לחזור אחרי פציעות קשות למהירות שלך (ע"ע רונאלדו). ובעונה בריאל אגב הוא הבקיע 16 שערים למרות ששיחק הרבה כמחליף.

סימנטוב 26 במאי 2009

רונן אשמח לקבל תשובה על רוד (#45)

יואב 26 במאי 2009

עזי,
תודה על הנתונים. בעיית האמסרינג(פוגעת בעיקר בשחקנים מהירים) הטרידה גם את גיגסי ופרגי. הם מצליחים לשלוט עליה בשנים האחרונות עם מנוחות ואולי ידע וטכנולוגיה טובים יותר. אין ספק שפציעות פגעו באואן ומספריו טובים. לי יש קצת בעיה עם חלוץ שמתקשה לייצר מצב לבד ובינוני באחד על אחד(רוד כזה אבל מה שהוא שכח בשש עשרה, אף אחד לא מוצא).לרוני לדוגמה,אין את המספרים של אואן אבל הוא שחקן כדורגל הרבה יותר שלם, מגוון, מחוייב.גם פאולר שהוא אנדרייטד בטירוף…
ויאלי אמר פעם, שהוא שיחק עם כאב, רוב הקאריירה. אין בריירה אחרת. זה תקף לכולם(אין כשירות של מאה אחוז בליגה האנגלית.תמיד יש מכה וסימן כחול, או שריר מכווץ). אואן, כמו סאהה,רגיש יותר לפציעות, גם מנטאלית.

iftach 26 במאי 2009

You say this base on what? You know how Owen feels?

יואב 27 במאי 2009

יפתח,
אם נתעלם מהקנטרנות המיותרת שלך(הרי ללא דיעה אישית וזווית מסויימת של העניין, כל הדיונים פה מיותרים ויכולים להתמקד רק במספרים, ומספרים, כולם יכולים לתת) הרי שלדעתי, שחקן שנפצע כרונית ולא מצליח להתאושש ולתת חודשיים רצופים(כבר שנים)-חלק גדול מהעניין זה המוכנות הנפשית שלו להתמודד עם כאב, לחץ, אינטנסיביות.פרגי רמז על זה בהקשר של סאהה(אולי נשאל את פרגי על מה מבוססת דעתו?)ומקרה אואן, לא שונה.
רונאלדו מקבל ברגליים(ובכלל בגוף) בעונה, יותר ממה שאואן יקבל בעוד כמה גילגולים. לו, זה גורם לתגובה הפוכה.הוא רוצה את הכדור, הוא לא פציע ומשחק שלושה משחקים בשבוע על בסיס קבוע. אואן לא.מצבו התמידי הוא לא כשיר. הוא ביזבוז כסף כבר שנים, לכל קבוצה בגלל חוסר כשירותו.שאל את ניוקאסל.
בבסיס, הוא כישרון גדול(לא יותר מפאולר אגב),בטח במולדתו אבל הוא הוגדל.אם היה נולד בברזיל או ארגנטינה, לא בטוח שהיה בזז. איזאגי(הלא מוערך בעליל) יצר לו קאריירה ארוכה יותר, מספקת יותר, משמעותית יותר ללא הרעש הנלווה הזה.כי איזאגי הוא חלוץ טוב במדינה שמגדלת תמיד חלוצים טובים.גם טבז, הונטלר, סולשיאר כבשו לא מעט כשחקנים מחליפים במועדונים גדולים.
פציעות והתאוששות מהם, זה הרבה בראש. שאואן יסיים חצי שנה רצופה, תיהיה משמעות לדיון הזה. אנחנו מנתחים רוח רפאים כרגע….

Comments closed