על תקשורת ספורט ופוליטיקאים

אבי לוזון אמר היום שהליגה הישראלית היא בין ששת הליגות הטובות באירופה. וזה צוטט ברוב כלי התקשורת האינטרנטים בעברית. ההמשך ברור: בימים הקרובים לוזון יספוג את חיצי הרעל הרגילים מכותבי הטורים, לפחות עד שמישהו יגיד משהו אדיוטי עוד יותר.

אבל האמת היא שהציטוט של לוזון הוא לא יותר מהבלה-בלה-בלה הרגיל של האדם הזה וזה לא במיוחד מטריד אותי. כמה ימים קודם לכן קראתי באחד האתרים משהו לא פחות מופרך. זה היה כשעיריית רמת השרון, שבאופן טבעי התאכזבה שמפגש הדייויס עם רוסיה הועבר ממיקומו המסורתי במרכז הטניס ברמת השרון להיכל הספורט של יד אליהו, שהיא תשדרג את איצטדיון קנדה. מלבד שיפור התנאים והמשטח האיצטדיון יוגדל ל8500 מקומות ויהיה בו גג נפתח. כל זה היה מאד מעניין והאמת שקראתי בעניין, עד שהגעתי לסוף הידיעה. עלות הפרוייקט המוערכת: 4 מליון דולר.

אינני מומחה לבניה. אבל לא שמעתי על איזשהו פרוייקט דומה – איצטדיון עם גג נפתח – שעלותו היא פחות מכמה עשרות מליוני דולרים. לפחות עד שאין אישור לבנות איצטדיונים בשיטת הפל-קל. אז הידיעה היא לא אמיתית. היא סתם הוצאת קיטור בעניין הסכסוך של מרכז הטניס מול איגוד הטניס ועיריית רמת השרון המאוכזבת מעניין אירוח הדייויס. לא רק שהמחיר הוא מגוחך, אלא גם העיתוי. רק לפני כמה חודשים התקבלה ההחלטה להעביר את מפגש הדייויס. וכבר סיימו להכין תכנית פרוייקט לכל השיפורים הללו. לתכנן? לשמוע הצעות? לתמחר? להשוות חלופות? אם משהו מכל זה היה נעשה ברור שהמחיר לא היה 4 מליון דולר.

איכשהו זה יותר מטריד מעניין לוזון. ראשית, כי לוזון סתם אמר דברים מבדחים ביום משמח בו מגרילים את לוח משחקי הליגה. הרי אין קריטריונים אמיתים לאיכות הליגות. כסף או הצלחה בליגת האלופות זה אנגליה. שחקני על זה ספרד. תמורה לכסף ותחרותיות אולי הבונדסליגה. בקריטריונים הללו ליגת העל הישראלית היא אפילו לא מקום ששים (ולמעשה נופלת אפילו מליגת המשנה של ישראל). אבל בודאי אפשר לקבוע איזשהו קריטריון בו הליגה הישראלית היא כן ששית באירופה. הנה מצאתי: מזג האוויר במגרשים בינואר!

לעומת זאת התכנית ברמת השרון היא ידיעה כאילו רצינית – למרות שהיא מופרכת לא פחות מדבריו של לוזון. אבל היא פורסמה. ומי שהעביר אותה קיבל את האינצ'ים שרצה. וזו כבר אשמתה של התקשורת. כי אם מישהו מספר שהוא הולך לבנות או לשפץ איצטדיון שיעביר איזשהן הוכחות. תכנית פרוייקט, סקר ייתכנות, מסמכי מכרז, משהו שיצדיק את פרסום הידיעה.

אם התקשורת הישראלית רוצה לעשות משהו למען הספורט אז שתחדל לצטט אנשי ציבור בעניינים ריקים מתוכן. כבר עדיף לפרסם תמונות של דוגמניות שמסתובבות עם שחקני כדורגל. כי לשרת את הרייטינג פחות גרוע מתקשורת שמשרתת פוליטיקאים. אמנם זה לא ישפר את איכות הספורט הישראלי, אבל כן ישפר את איכות העיתונים והאתרים.

על דומיננטיות באנגליה לעומת דומיננטיות בספרד
כמה קשה לי לאהוב? ומגיע למקסי ולי מזל טוב - חודשיים יחד!

No Comments

אריאל 23 ביולי 2009

לא שאני לא מסכים עם מה שכתבת, אבל כולנו יודעים שזה לא עובד ככה בעולם התקשורת. גם אם אתר אינטרנט או שניים יחליטו שהם לא מפרסמים שטויות, הרי שיהיו אתרים אחרים ועיתונים אחרים שלא יוכלו להתאפק ואז אותו אתר שלא פרסם ייצא חסר.
יש לי ויכוח עתיק יומין עם חבר שעובד בתור עורך ספורט באחד מהאתרים המובילים בארץ, כשהוא טוען שלתקשורת אין יכולת אמיתית להשפיע על הטעם הציבורי, מה שמעניין את הציבור, זה מה שמפרסמים ולא להיפך.
אני אישית לא בטוח שזה המצב, אני כן מאמין שלתקשורת בהחלט יש יד ורגל בקביעת הטעם הציבורי אבל כל עוד יש אתרים שחושבים שהטעם הציבורי זה דיבורים ריקים על כדורגל או סתם דיבורים ריקים על איצטדיון באוויר ברמת השרון (ואני מסכים, 4 מיליון זה מגוחך), שום דבר לא יוכל להשתנות.

רונן דורפן 23 ביולי 2009

אריאל – אני נוטה להסכים עם חבר שלך לגבי מוגבלות התקשורת לשנות את הטעם הציבורי כשזה מגיע לצהוב – כמו תמונות הדוגמניות או אפילו ספקולציות לגבי ההעברות. כי חלק מהדוגמניות הללו באמת שוות שתמונתן תופיע בעיתון! וחודשיים בלי כדורגל זה באמת קשה, אז לפעמים קוראים איזשהי ספקולציה.
אבל ציטוט של פקיד אפור במועצה על איצטדיון שלא יוקם – דווקא זה לדעתי לא מעניין איש.

נוסטרדמוס 23 ביולי 2009

התייחסות לכדורגל ישראלי בפוסט????

אפילו אני לא חזיתי את זה…

אנונימוס 23 ביולי 2009

רונן אני משער שאתה יודע איך זה עובד יותר טוב מרובנו. כלי התקשורת כיום, ועוד ביתר שאת אתרי האינטרנט והמקומונים, ותקשרות הספורט בכלל עוד יותר מאחרות, מורכבים ברובם המוחלט מצוות דליל של צעירים במשכורות מינימום.
אין להם שום כוונה ואינטרס לעשות עבודה עיתונאית במובן שאנו מכירים, וחלק משמעותי אם לא רוב הידיעות המתפרסמות בהן הן אוסף של הודעות לתקשורת שלעיתים מועברות כמות שהן, כולל שגיאות הכתיב, ישר לדפוס/האתר.
במקרה הטוב לוקחים תגובה שתיים בשביל להצדיק את תעודת העיתונאי.

אין שום דבר מיוחד ויוצא דופן בסיפור הזה של רמת השרון. הלוואי שהיה. ידיעות מופרכות באותה מידה, שנבדקות בדיוק באותה מידה מפורסמות מדי יום בכל כלי התקשורת המרכזיים, בכל המדורים.

סתם לדוגמה להזכירך רק לפני שבוע את מקרה דה מארקר ומדבקת הפלא. מי שקורא דה מארקר לא הופתע שהם נפלו בפח. זה עיתון שהולך בלי בושה אל כמות ולא על איכות (ואני לא מדבר בכלל על האג'נדה הלא מוסתרת). ולא מפליא בכלל שהם אכלו אותה בידיעה שכזאת, כי כמעט כל יום 80-90% מהידיעות שלהם זה קומוניקטים מסוג כזה או אחר

גיל רוזנטל 23 ביולי 2009

מה הבעיה לעשות גג נפתח בפחות מארבע מיליון?

פשוט תדמיין את זה:
http://www.youtube.com/watch?v=W2PpHNwVZ3Q&feature=related

רק על עמודים או משהו כזה.

אם מישהו יכול לחשוב שזה פיתרון מחוכם, זה איגוד הטניס הישראלי.
(ואולי אבי לוזון)

קורא אדוק 23 ביולי 2009

ואלו שמות (בלי סדר מסויים ועם התייחסות לליגות הראשונות,למרות שאין ספק שאנו נופלים גם מהליגות השניות בארצות מסויימות):

האנגלית,הספרדית,הצרפתית,הגרמנית,האיטלקית,הפורטוגלית,השבדית,ההולנדית,הדנית,היוונית,הסקוטית,הצ'כית,הרוסית,הטורקית,האוקראנית,הסקוטית.

אם נהיה אופטימיים נגיד שאנו באותה רמה עם השוויצרית ,הבלגית,הקרואטית,האוסטרית,הבולגרית,הסרבית,הקפריסאית המקדונית,הנורבגית וכולי וכולי

כלומר אנחנו ממוקמים במקרה האופטימי ביותר במקומות 17-24.

סורי אם שכחתי מדינה כזו או אחרת
אני פשוט כותב מייאוש טהור

התגובה מוקדשת לאבי לוזון,שגם אם הגיהנום יקפא לא יהיה מכבודו לקרוא פוסט ובלוג כזה.

יוסי האדום 23 ביולי 2009

לגופו של עניין, יש דרוג של פיפ"א שבו ישראל מדורגת
במקום ה-22, הליגה השבדית לצורך העניין מדורגת 24, השיא של הליגה הישראלית, היה אם אני לא טועה המקום ה 15 או ה 16, מיד אחרי שחיפה עלו לליגת האלופות, והקמפיין של הפועל ת"א היה עוד בחישוב, והדרוג הזה הוא זה שקובע את טיב ההגרלה לפחות בחלקה.
אני מניח שרוב הקוראים פה יודעים את זה, לפחות בגדול, בטוח שגם כבוד היו"ר יודע את זה, אולי הוא רצה להסיט את הדיון מנושא זכויות השידור, לדמותו המגוחכת…

עומר 23 ביולי 2009

גם אני אינני מהנדס בנייה, אדריכל או מתכנן עירוני ולכן אני לא בקיא לגמרי בתוכניות אבל התכנית לשיפוץ איצטדיון קנדה אינה חדשה. אני זוכר שלטים שמודיעים על השדרוג שצפוי לאצטדיון עוד לפני חצי שנה לפחות. תכנית הבנייה היא בטח לא שליפה מהשרוול. יכול להיות שעיתוי פרסום הידיעה לא מקרי, אבל אלה חדשות ישנות.

דן סקיי 23 ביולי 2009

המחיר שפורסם הוא חתיכת פארסה, ויתן על כן עבודה עיתונאית מתחת לכל ביקורת.
אבל מאחר והטניס הוא היום הסוס המנצח התורן, אז כולם רוצים לעלות עליו.
חשוב שעניינים אלו יעלו בכל קריאה שהיא.
פרסום לעניין, ויתר על כן, אמירה לעניין.

גיל מזימבבואה 23 ביולי 2009

אריאל, אחרי שאני קורא את מה שהחבר שלך אמר לך אני יכול להבין את תופעת מכירת הספרים ב – 1 שקל!!!

ליאור 23 ביולי 2009

אני לא יודע אם הפרסום קשור למפגש או לא, אבל אני כן יודע שלפני כמה חודשים הייתי בטורניר אליפות ישראל ברמת השרון (ISRAEL OPEN) ובטקס הסיום ראש עיריית רמת השרון דיבר על התוכניות לשפץ את האיצטדיון, ללא שהוזכרו סכומים. אז יכול להיות שהכוונה אכן קיימת והיא לא ספין זול

כסיפוביץ 23 ביולי 2009

מספיק לעקוב אחרי מקרה ביתר ירושליים לאחרונה.
לא היה ערוץ ספורט או עיתון ספורט שלא ביזה את עצמו כל יום מחדש עם ספינים וכותרות.

אני בא בטענות בראשונה לערוץ הספורט שאמור להיות ספינת הדגל של שידורי הספורט בישראל.
אצלם זה היה פשוט מביש.
מאתרי הרכילויות אני באמת לא מצפה לכלום.
האנשים (או נשים) שמובילים/ות אותם הם/ן מקרה מביש בעצמם/ן.

ערוץ הספורט מנסה למלא מהדורת חדשות שלמה מרכילויות של כתבי שטח, סליחה, של ילדים שמסתובבים בשטח ועל כל פיפס הם יוצאים בידיעה חדשה.

פילוסוף רדום 23 ביולי 2009

אריאל – אז בשביל מה הוא עובד בתקשורת ???

S&M 23 ביולי 2009

אני מסרב להאמין שראש עירייה משקר כשהוא אומר שהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אישרה תוכנית.

זה לא "נתכנן", וזה לא "יש לנו תוכניות" ואפילו לא "הושלמו התוכניות". ועדה לתכנון ובנייה זה גוף ציבורי, עם 5-10 חברים, שאליה מגישים תוכניות והיא מאשרת או דוחה או שולחת לעשות תיקונים. זה גוף פורמאלי שנקבע בחוק, כפוף למשרד הפנים.

לא הגיוני שהוא משקר ברמה כזו. אני מאמין שזה חלק מתוכנית שנקראת רש/1/763 – רצועת הנופש. אולי זה משהו שהולבש עליה כתב"ע מקומית.

רונן דורפן 23 ביולי 2009

אס אנד אם – אני בטוח שהייתה איזשהי ישיבה. ויהיו תיקונים קלים. כמו הוספת אפס אחד לתקציב.

פילוסוף – ככה זה בתקשורת הספורט. מגיעים בגלל ארמסטרונג ומסי. נשארים עם לוזון.

דותן 23 ביולי 2009

רונן – אני חושב שאתה קצת חוטא בענין – עד כמה שאני יודע (וזה רק מהתקשורת) ענין שיפוץ איצטדיון קנדה הרחבתו וענין הגג הוא תוצר של המפגש מול הרוסיות לפני יותר משנה (פסטיבל שארפובה) – כבר לאחר המפגש ההוא הוגשה תוכנית ראשונה שלא אושרה וגררה תוכנית נוספת מספר חודשים לאחר מכאן.

ככה שענין העיתוי שהתיחסת אליו ונושא רצינות הבדיקה אולי קצת לא הגון – יכול להיות שכל מה שכתבת נכון אבל יכול גם להיות שאתה קצת אובר בקורתי שלא לצורך.

שלו רומא 23 ביולי 2009

יש עונה חדשה בפתח, לוח משחקים חדש,
ולמרות הכל אני מתרגש, ואני לא יודע אפילו למה?
בפוסטים קודמים נכתב על מכבי שהיא לא נמצאת יותר בין הגדולות,
וזה עדיין מפריע לי, למה?
כי כנראה המוצר בתור מוצר הוא בעל פוטנציאל, ולמרות כל החבטות שספג,
למרות האיצטדיונים, חוסר הכבוד המיקצועי של העוסקים בו,
אבי לוזון, הגזענות, המחירים.
עדיין עמוק בפנים יש עדיין רומנטיקה, יש זכרון עמום,
ברומר מעל הגנת ב"ש לוקח אליפות למרות שחיפה הייתה יותר טובה.
נימני לוקח אליפות למרות שחיפה הייתה יותר טובה.
נימני מסובב את דבידוביץ בחיפה בגביע למרות שחיפה היתה יותר טובה.
כבר כתבתי שחיפה הייתה יותר טובה.
אה היה גם את גמר הגביע שמכבי הרסה לחיפה את הדאבל למרות שחיפה הייתה יותר טובה.
ומכבי גם שיחקה בליגת האלופות (בתור שנייה) למרות …
קבוצות גדולות נמדדות בתקופות הקשות שלהן (מאן יו, פ.צ.)
לחיפה עוד לא היה משבר …

אוהד ש 23 ביולי 2009

רונן –
לדעתי חלק גדול בהצלחה של הבלוג נובעת ממיעוט בדיונים בספורט הישראלי.
לדעתי ככל שנדוש פחות בביצה העכורה הזאת , כן ייטב.
נוסטרדמוס אומרת:

23 ביולי, 2009 בשעה 16:45
התייחסות לכדורגל ישראלי בפוסט????

אפילו אני לא חזיתי את זה…

….

אריאל 23 ביולי 2009

גיל, אני חושש שלא הבנתי את ההקשר.
פילוסוף – הוא עובד שם כי הוא סך הכל נהנה מהעבודה ובפינת האלוהים הקטנה שלו הוא יכול לדחוף את האג'נדה האישית שלו. בא נגיד שזה לא מקרה שיש אתר מסוים בארץ שדוחף את הספורט האמריקאי בצורה מסיבית.
רונן – בימים כתיקונם זה כנראה לא היה מעניין אף אחד, אבל אחרי הניצחון על רוסיה אז זה כן. אז מפרסמים. וכמו שאמרתי – אם עיתון א' לא יפרסם, זה לא יימנע מעיתון ב' לפרסם.
ודרך אגב – אני מאמין באמונה שלמה שלתקשורת בארץ בהחלט יש יד ורגל בעיצוב דעת הקהל. אפשר להרגיל את הקהל לאיכות, אבל אין סיכוי בעולם שזה יקרה כי תמיד יהיה מישהו שיפנה למכנה המשותף הנמוך ביותר

רועי מ(זה שבא קודם) 23 ביולי 2009

רונן
לא עדיף קודם שהגג יסגר בכלל? קראתי רק את הכותרת כי זה נראה לי הזוי מלכתחילה.וגם למה 8500 ולא רבבה לדוגמא.
ומלזון אני באמת לא מצפה לשום דבר.וחוץ מזה נתניה מנצחת 2-0.
כנראה שאנחנו אימפריה בכל זאת.

ספיידרמן בקיבוץ 23 ביולי 2009

רונן – יכול להיות שהפוסל במומו פוסל? אולי פשוט המחיר לא מדויק, או מתייחס לשלב כלשהו בפרוייקט המתוכנן (אבל באמת יש תכנית רצינית). האם בדקת את הענין לפני שהלבשת את הסיפור על התיאוריה המוצדקת כשלעצמה על עליבות עיתונות הספורט בארץ. החלטת שמדובר בסתם שליפה ללא שום ביסוס רציני, רק על בסיס העובדה שהמחיר שצוטט הוא לא ריאלי. לפחות ממה שאני למד מהתגובות זה כנראה לא מדויק (אני לא עיתונאי ואין לי מושג מה באמת נכון).
בכדי שלא יאשימו אותי בביקורתיות יתר, אציין שאני תומך בעמדתך בענין תמונות של דוגמניות במדורי הספורט.

אלי 23 ביולי 2009

ע"פ מחקר שערך חוקר התקשורת, ד"ר צבי רייך, ופורסם לאחרונה, מקורן של כ-40% מהידיעות בעתונות הישראלית הוא ביוזמה של משרדי יחסי ציבור ודוברות בעוד 30% מהידיעות – משרדי יחסי הציבור מעורבים בשלב איסוף המידע. מה שמוביל לכך שהפרסומאי ראובן אדלר ניהל בשנים האחרונות את המדינה(פורום החווה). ואם זה המצב בעיתונות הכללית, סביר להניח שבעיתונות הספורט המצב רע עוד יותר.

רונן דורפן 23 ביולי 2009

אלי – דווקא אני חולק שבעיתונות הספורט המצב יותר גרוע… אני חושב שהוא הכי גרוע בעיתונות הכלכלית כי שם האינטרסים של משרדי יחסי הציבור עוד יותר גדולים. בספורט הוא סתם גרוע.

ספיידרמן – בדקתי בכמה מקומות את הידיעה – והיא חוזרת על עצמה. אם היו רוצים לומר שזה רק סקר ייתכנות היו אומרים. אין תכנית רצינית, כי תכנית רצינית במהותה יש לה תקציב רציני.

ספיידרמן בקיבוץ 23 ביולי 2009

אם בדקת אני חוזר בי (לכן כתבתי מלכתחילה – ש"יכול להיות..)

redsox 23 ביולי 2009

רק בבלוג של אוהד קאבס יכולה להרשם התעלמות כזו מהפרפקטו הראשון מזה חמש שנים במייג'ורס.
מארק בהרלי, גרב לבנה-שאפו!

רונן דורפן 23 ביולי 2009

רד סוקס. תאורטית יכולתי למחוק את התגובה הזו שהגיעה כמה שניות לפני שהשלמתי את הקטע. אבל אני משאיר אותה כאן כמצבה ואנדרטה לבכיינות האינסופית של אוהדי בוסטון. (-:

חיימון 24 ביולי 2009

הווו איזו הרמה להנחתה. "תקשורת ספורט בארץ" – אין דבר כזה!!הדבר היחיד שיותר מביך מתקשורת הספורט בארץ זה היו"ר של ההתאחדות.
כאחד שטעם ב 5 שנים האחרונות טעמה של תקשורת הספורט בארץ מאחורי הקלעים, אני יודע שזה פשוט עניין מגוחך. הנתונים המספריים שהציג כאן אלי הם גושפנקא אמיתית למציאות כואבת שמעטים יודעים את מימדיה. העיתונות הכללית חוטאת בכך שהיא לחוצה מהפסד ידוע מראש בדיווח מול המדיה החדשים, המקומונים לא מספרים שום דבר והאינטרנט??? בליל של ידעות חסרות שחר, סקופים לא אמיתיים וספינים שנובעים מאינטרסים שהלוואי והיו פוליטיים. זה הרבה יותר נמוך מזה. אם זה מעניין מישהו אני בעסקי המסעדנות היום… והקשר שלי לתקשורת ספורט הוא בעיקר באתרים רשמיים של מועדונים ובלוגים כמו זה בו אני מוצא כנות ותשוקה שכבר לא קיימת.
רונן – אני מסכים עם רובם פה שהנושא הזה קצת נמוך בשביל קוראיך הנאמנים אבל מבחינתי התזמון היה מתאים. ואתה כל כך צודק. ידיעה שכזו לא יכולה לעבור דרך עורך מדור איכותי וענייני שמאמין בעקרונות עיתונאיים. ולא מדובר על אתיקה. מדובר על מקצועיות. אם עורכים ועיתונאים מצפים מהשחקן הישראלי הממוצע לעשות שני אימונים ביום כי "כך נוהגים באירופה", לא יכול להיות שאינטרסים פוליטיים ואחרים יניעו אותם לפרסם ידיעה מנותקת מהמציאות.

S&M 24 ביולי 2009

רונן,

(כנראה) יש תוכנית רצינית, היא הוגשה לוועדות וקיבלה אישור.

(כנראה) יש תקציב, כי רשות מקומית לא מתקצבת מכספיה בניית מתקני ספורט כאלה, אלא פונה אל קרן המתקנים של הטוטו ומבקשת תקציב. מאחר ולא מדובר במגרש של קבוצה, אלא בפרוייקט בעדיפות לאומית שעוסק בספורט תחרותי בסטנדרט בינלאומי, זה זוכה לעדיפות ואין לו כמעט מתחרים על התקציב. אז יהיה תקציב, אם לא השנה אז בשנה הבאה או במימון רב-שנתי.

לגבי "אצטדיון עם גג נפתח עולה עשרות מליונים", נשמע לי הגיוני מה שאתה אומר, ששכחו איזה אפס. היום יש באצטד' מקום ל-4,500. אם הם מדברים על הגדלה של עוד 4,000, ועוד בנייה נרחבת של חדרי הלבשה, מתקנים, חדרי כושר – 4 מיליון דולר נשמע לי כמו תקציב שמספיק רק לגדר מסביב. אולי זה רק חלקה של הרשות, והשאר יבוא מהטוטו.

לגבי ידיעות יחצניות במסווה של ידיעה עיתונאית – הידיעה הספציפית הזו היא הודעה יחצנית, שפורסמה כמעט בהעתק של מילה במילה בכל האתרים שבהם בדקתי. סביר להניח שלראש המועצה יש 100% בפרסום אבל 0% בייזום התוכנית. סביר להניח שהיוזמה לתוכנית באה ממרכזי הטניס, והם היו צריכים את הרשות המקומית רק כי כך מבקשים תקציב מהטוטו – אז הפוליטיקאים רכבו על התוכנית כאילו היא שלהם וכאילו שהם תורמים לה משהו.

בקיצור, צדקת בביקורת על פוליטיקאים, אבל בתוכן קצת פחות. ;-)

רונן דורפן 24 ביולי 2009

אס אנד אם. זה בדיוק מה שאמרתי. ידיעה יחצ"נית. כל עוד אין תקציב וידוע מאיפה הוא מגיע הפרוייקט לא רציני בעיני. גם אם המחשבות רציניות. ו-4 מליון דולר זה תקציב היחסי ציבור והעורכי דין…

ויכסלפיש 24 ביולי 2009

ליגת העל היא לא השישית בטיבה באירופה אלא הראשונה, בלי מתחרות רציניות. באיזו ליגה נוספת יש אחיזה לחבורת עסקנים מאיזור גוש דן, סוכני שחקנים חלקלקים ועיתונאים מקושרים. האנשים האלה באים לכדורגל כדי להתפרנס ממנו בכבוד, ולעזאזל רמת הכדורגל והאיצטדיונים

דוד מירושלים 24 ביולי 2009

לגבי הדירוג, דירוג הליגות של אופ"א עובד עפ"י נוסחה שמשקללת הישגים באירופה לאורך 5 שנים.
ישראל בשיאה (כאשר שוקללו גם רבע גמר גביע אופ"א וגם מכבי חיפה בליגת האלופות) דורגה בסביבות המקום ה15 (אם אינני טועה…), מה שנתן לה 2 מקומות במוקדמות ליגת האלופות של שנת 04/05 (אז שיחקו מכבי ת"א ומכבי חיפה).
יאמר לזכותו של לוזון, הוא סייג את דבריו ואמר שהליגה לא ברמה של הליגות הטובות באירופה. אבל היא טובה מהרבה אחרות (הוא הביא את בולגריה ואת לטביה כמשל).

birdman 24 ביולי 2009

בעונה הלפני אחרונה מכבי פ"ת כמעט ירדה ליגה. ע"י הגדלת מספר הקבוצות בליגה, אבי לוזון רוצה להבטיח את השארות מכבי פ"ת בליגת העל.
אך עוד לפני שנבעט ולו כדור אחד במתכונת החדשה נהיר לכל בר דעת שהרמה תהיה עלובה, שכן רמת כשרון מסוימת שהתחלקה בין 12 קבוצות, תיצטרך כעת להתפרש על פני 16. כל רשתות הטלוויזיה בורחות מזכויות השידור כאילו מדובר במחלה מדבקת. תגובת לוזון היא מעין מנגנון התגוננות.
לעניות דעתי העניה באמת, מספר המבקרים במגרשים לא ייקטן. אמנם הרמה תצנח, אך קודמים לה מרכיבים דוגמת דרמה, עניין במאבקי צמרת והשרדות, והזדהות עם ייצוג מקומי.
הרמה של הכדורגל שלנו לא משהו, אבל זה עדיין הכדורגל שלנו.

יואב 25 ביולי 2009

שיטת הורדת הניקוד לחצי לאחר שלושים מחזורים-מרתקת, יחודית.
יש עוד ליגה בה תאורטית, הקבוצה שצברה יותר נקודות פר משחק, לא לוקחת אליפות?פריצת דרך אמיתית.

שלו רומא 25 ביולי 2009

שיתנו בונוס לכבוצות שיש בהן לוזון, תוספת לקבוצות בבעלות לוזון ועוד קצת כסף לקבוצות שעונות לשם "מכבי פ"ת",
זה יוסיף עיניין לחשבון הבנק של יו"ר הכדורגל ויבטיח סופית,
שהאדמה החרוכה הקימת לא תגדל יותר כלום.

שלו רומא 25 ביולי 2009

כבוצות=קבוצות

הדינוזאור 26 ביולי 2009

birdman ,
תגיד שאתה אוהב את הכדורגל בישראל ,
אבל בבקשה אל תחשוב שזה לגיטימי לקרוא לכך הכדורגל שלנו .
כי מי שמשתמש בתיאור זה הם בעיקר העסקנים וגופי התקשורת
שמנפחים את האגו ומתפרנסים מהשטויות האלה .

הצירוף שלנו מעליב אותנו , כאילו אנחנו חבורה של עארסים פרימיטיביים ולמרות שאנו מנסים לחשוב על עצמנו כאנשים תרבותיים ונבונים , בעצם מתחת לכל זה אנחנו 'ישראלים מפגרים ' שלא מגיע להם יותר מההתאחדות על שלל עבריניה ותינוקיה .

הדינוזאור 26 ביולי 2009

יואב ,
לשאלתך – יש כמה ליגות בדרום אמריקה שמקיימות פלייאוף על האליפות , זה דבר ראשון .
בקולומביה השנה לקחה קבוצה מהמקום השמיני את האליפות !

לדוגמה קרובה יותר – בליגה הבלגית מהעונה הקרובה יקיימו שיטה דומה מאוד לזו הישראלית .
16 קבוצות , 30 מחזורים ואז חלוקה לבתים כאשר 6 הראשונות
יקזזו את מספר הנקודות כדי חצי ( עם עיגול כלפי מטה ) .
ההבדל הוא ששם יקיימו עוד 10 מחזורים ולא רק 5 כמו בארץ .

למרות שעל פניו זה נראה כמו פורמט דומה וליגות בכוחות שווים פחות או יותר , זו טעות . בבלגיה זה יביא לתוצאות מדהימות , אצלנו זה עוד סימן להמשך הדקדנס .

ההסבר בלינק הבא :
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1514044

birdman 26 ביולי 2009

דינו, לפני כמה שנים ראיתי כותרת במוסף יום ו' של ידיעות אחרונות: "אמנם הבת שלי זונה ונרקומנית, אבל היא עדיין הבת שלי". דברי מבוססים על אותה כותרת, אך מכיוון שהיא כ"כ מצמררת, לא רציתי להביא אותה כלשונה בתגובתי הראשונה.

רונן דורפן 26 ביולי 2009

בירדמן – אני מוחה! זונות עובדות מאד קשה בכדי להתפרנס. במיוחד זונות נרקומניות שיש להן שאיפות בחיים – להשיג את המנה הבאה. לא הוגן להשוות אותן לכדורגלנים ישראלים גם אם יש לך בעיה מוסרית איתן.

הדינוזאור 26 ביולי 2009

birdman ,
למען הסר ספק – אני חושב שכולנו הבנו את כוונתך גם בפעם הראשונה , התגובה שלי היתה רק to state the point על משחק המילים שכה התרגלנו אליו אבל לא היה יכול להיות רחוק יותר מהמציאות .

לגבי האמירה עצמה – זה בדיוק הטיעון שהיו צריכים להשתמש בו הקבוצות הגדולות בשביל לקדם פורמט אחר שמשרת טוב יותר את המטרות המקצועיות/כלכליות של הליגה.
כי חיפה והפועל ת"א , גם אם יצליחו באירופה , הרי שעדיין היכולת שלהם למנף עצמם גבוה יותר או לפחות להתמיד בתנאי הסף האירופיים תלויים בחוזק המסגרת המקומית שבה הם משתתפים , ירצו או לא .

עד שלא תקום איזו ליגה סדירה אזורית בינלאומית עם מתכונת של עונה מלאה , הקבוצות שיש להן שאיפות להתקדם במפעלים האירופיים חייבים לקחת בחשבון שאת מירב משחקיהם הם נאלצים לתת בסצינה המקומית , ואם זו תהיה חלשה או לא רלוונטית – גם יהיה קשה בהרבה להעמיד תקציבים ראויים ולהחתים שמות המספיקים להתקדמות באירופה .

אז לצורך ההמחשה , ניקח את חיפה והפועל שעם הגדלת הליגה צפויות להגדיל את הדומיננטיות על פני המתמודדות .
הליגה תהיה חולה ועלובה , הם בוודאי יהיו במקומות הראשונים ובקלות – אבל החולשה הכללית לא תפסח עליהם .
הם עדיין חלק , אומנם החלק למעלה – אבל זו המסגרת העיקרית שלהם .
הקבוצות הבלגיות למשל ייהנו מליגה חזקה ותחרותית יותר
ובעקבות כך גם יגדילו הכנסות , יעמידו תקציבים גבוהים יותר
ויהיה להם יותר משחקי עונה גדולים ומכריעים ובסיס עדיף ( מהמצב הקודם ) להחתמת שחקנים עם סיכוי לכמה עונות גם .

מכיוון ששלב הפלייאוף מהווה 40 אחוז מסך הנקודות הכולל , הקבוצות באירופה יוכלו להתמקד לחלוטין שם בלי לחשוש שקבוצה או שתיים יברחו וכבר לא יהיו תלויים בעצמם במרוץ לאליפות.

גנט , גנק , לוקרן , זולטה וארחם , ווסטרלו , בירשחוט ( אנטוורפן ) , מוסקרון , שרלרואה וסרקל ברוז' – אלה לא שמות שבהכרח אמורים להיות טובים יותר מקבוצות הצמרת הישראליות – אבל לאור תנאי הדינאמיקה התחרותית בליגה והמגמות ההפוכות ( למרות שיטה מאוד דומה ) אנחנו נראה איך הנציגות הבלגיות גם מכניסות יותר כסף למרות המיתון ומתקדמות באירופה ,
זאת בניגוד למה שנראה כאן .

Comments closed