לגבי מכבי חיפה

לגבי מכבי חיפה ממש בקיצור. קיצור מקוצר כי ראיתי רק תקציר.

זו רק הוכחה למשהו שאני חושב שנים. שמצבו של הכדורגל הישראלי איננו גזירת גורל.

בכדי להתקדם לא צריך אוליגרכים מפוקפקים. ולא צריך אנשי עסקים סוג ב' או ג' או ז' שבכדי לייצר לעצמם חשיבות וחשיפה תקשורתית מחליפים מאמן כל יומיים. ולא הרברבנות חסרת הכיסוי של אבי לוזון. המעפיל למונדיאל, הבונה איצטדיון לאירוח גמר האלופות.

ואגב, ופה לרוב אני בצד השני, לא חייבים מאמנים זרים. אני חושב שעדיף אבל הנה גם מאמנים מקומיים יכולים להעמיד קבוצה תחרותית. ולא חייבים גם בונקרים של 7-2-1 מהסוג שהעמיד אברם גרנט מול אריות כדורגל כמו שוויץ – כשחברו הנאמן דרור קשטן הולך אחריו.

צריך רק לעבוד.

ולא, אני לא מקדים את המאוחר ומחכה לגומלין. ניצחון על זלצבורג הוא לא העניין והוא גם לא ביג דיל. הכדורגל, לפחות בתקציר, היה יפה, מהיר, שייך לתחום.

איך התאהבתי בכוכב NBA
מזל טוב למקסי, להילה ולשימקו

No Comments

שלו, (רומא, עכשיו בארץ הקודש) 20 באוגוסט 2009

רונן אני ראיתי את המשחק ומאוד מאוד הופתעתי לטובה.
כמובן לקח 11 דקות להשתיק את השידור + הפרשנות ואח"כ אירופה.
קצב, דיוק מוטבציה ועבודה על המגרש.
ואני ממש לא אוהד / מחבב את הקבוצה הירוקה.
מה ששחר מראה בחיפה שיש שנים טובות יש שנים רעות, יש שנים עם כשרונות ויש שנים יותר קשות.
אבל יש דרך.
לשמחתי גם יש להם מאמן יותר מראוי שעשה כברת דרך עד שהגיע למעמד מבלי לקצר את הדרך.
יכול להיות שגם מכבי חיפה לא תעבור אבל הם הראו שלא צריך לפחד במשחק חוץ.
וגם שלא צריך לגנוב גול – היו להם לפחות 4 הזדמניות נוספות איכותיות להבקעה.

רון 20 באוגוסט 2009

מסכים איתך רונן.
היה כדורגל מהנה, ואני לא אוהד הקבוצה.
פשוט היה משמח לראות כדורגל חיובי.

אוהד ש 20 באוגוסט 2009

רונן –
חבל שנכנעת ללחץ הקהל …
בסך הכל ניצחו קבוצה מאוסטריה (דרג 5 מתוך 6 שישראל 3).

אלי 20 באוגוסט 2009

רונן,

חבל שלא ראית את המשחק אתמול או את המשחקים האחרים של קבוצות ישראליות באירופה (בפרט בני-יהודה). אם היית עושה זאת, אני בטוח שהיית חוזר בך מהביטול המוחלט של הכדורגלן הישראלי.

יכול להיות שזלצבורג תעבור את מכבי חיפה, אך כל מי שראה את משחקי מכבי חיפה או בני יהודה השנה יודע שיש בישראל כדורגל מהנה יותר מברוב הליגות באירופה. כל מי שראה אתמול את קטן, גולסה או רפאלוב, יכול להבין למה השתמשתי בדימוי של ברישניקוב בהופעה עם להקת פסחים, בהקשר של כדורגלנים ישראלים לעומת רוב חוטבי העצים האירופים.

רוב עיתונאי הספורט רואים כדורגל בעיקר של 4 הגדולות באנגליה וספרד ועל סמך זה מבקרים את הכדורגל הישראלי.

ד"ר א. 20 באוגוסט 2009

אני ראיתי כשני-שליש מהמשׂחק, וברובו אכן היה כדורגל כיפי. אם דבאלישווילי היה יותר (או בכלל) מרוכז, היו עוד שני גולים.

כשחיפה דרסו את הקבוצה האומללה מבלפסט תהיתי אם הכדורגל הצפון-אירי כל-כך גרוע. עכשיו מסתבר שאולי זו דוקא חיפה שלא כל-כך רעה.

עזי 20 באוגוסט 2009

הכדורגל הצפון אירי גרוע, ברמת הקבוצות. זלצבורג היתה גרועה אתמול והקבוצות האוסטריות מדורגות אחרי הישראליות בהישגים באירופה (ישראל 22, אוסטריה 24 בדירוג חמש השנים האחרונות שהור הקובע באופ"א). לא לחינם חיפה היא המדורגת וזלצבורג לא, לא לחינם אם חיפה תעלה זה היה בזכות השיטה של פלאטיני. כן, אתמול חיפה שיחקה טוב, אבל על כל משחק כזה יש משחק נגד אוקטובה.
מה שכן חיפה היא הקבוצה היחידה שמנוהלת ומאורגנת כמו מועדון אירופי בארץ ולו בגלל זה מגיע לה.

שמרלינג 20 באוגוסט 2009

אכן, היה משחק טוב. אני אוהד של חיפה ולא מתיימר להיות אוביקטיבי, ובכל זאת, בעיני חיפה מפלרטטת עם כדורגל אירופי איכותי כבר כמעט עשר שנים, כאשר בערך בעונה אחת מתוך שלוש הקבוצה מצליחה להציג כדורגל ראוי לשמו (ולא רק לאליפויות ) .

בונוס נהדר שהיה אתמול לאוהדי הקבוצה ולאנשי המועדון, היה לראות שכל השחקנים שבלטו, בישלו או כבשו, היו או שחקני בית במלא מובן המילה או כאלה שנבנו במועדון שלא ויתר עליהם והמשיך להשקיע בהם למרות עונה או שתיים חלשות. במעלה כזאת יכולים להתהדר מאוד מעט מועדוני כדורגל.

ד"ר א. 20 באוגוסט 2009

עזי –

אני מניח שהמצב בקבוצות צ.אירלנד הוא משום שהפרמייר ליג שותה להם את כל הכשרון עוד מלפני בוסמן, הלא כן?

לגבי השיטה של פלאטיני: כל עוד אין ליגה סגורה בשיטה האמריקאית, היא נראית סבירה. היא הרבה יותר קרובה לשיטת הישנה, הרומנטית יותר, מאשר מצב בו מכניסים את 20 הקבוצות העשירות ביותר לאותו כלוב כל שנה.

***

שמרלינג –
אני דוקא לא אוהב מכבי חיפה מסורתי, אבל נכון שהיא הקבוצה היחידה בארץ שקרובה איכשהו לאירופא, ולו בזכות הניהול (כמו שכתב גם עזי).
אחד הדברים שאני אוהב במסורת של המועדון – ובמיוחד אמש – הוא השילוב השיטתי של כשרונות מהמגזר הערבי. בחיפה הדבר מובן מאליו. ברוב הקבוצות בליגה לא ממש.
אין לי כלים למדוד כמובן, אבל אני חושב שהאגביות הזו יוצרת רושם חיובי בחו"ל, גם אם תת-מודע.

Danny 20 באוגוסט 2009

I grew up as a Macabi Haifa fan, from the old days with, Shmilo, shwager, Boostony, Amar, Held, etc. its a great feeling and well deserved

יוני 20 באוגוסט 2009

אתמול חבר שאוהד את הקבוצה המקוללת מפ"ת שולח לי SMS, אולי נעבור לאהוד את החיפאים? דקתיים אחר כך הגיע השוויון.

באמת שיחקו יפה. כל הכבוד לאלישע, לשחק שם עם שני שני 18 בהרכב. כבוד למחלקת הנוער של חיפה. תמיד נראה לי שהקבוצה מרכזת את כל הכשרונות מחדרה וצפונה…

יואב 20 באוגוסט 2009

עצוב לי כצהוב לומר את זה אבל מכבי חיפה היא שמורת טבע פה.
הכדורגל שהיא משחקת הוא רק קצה הפירמידה שנשענת על ניהול נכון, מיקצועי, מתוכנן(יחסית לכאן כמובן).
אם אלישא עולה עם ילדים בני שבע עשרה במשחק חוץ בעל השלכות כלכליות ומיקצועיות כאלה, זה רק בגלל הביטחון והמעמד שהמערכת מעניקה לו.
אין פה מאצ' אפ אמיתי לבעל קבוצה שגם מבין את המשחק, בעל ממון, יכולת ניהול ואשר חי את קבוצתו.ותודה לוועד אגודת מכבי שטירפד את קניית מכבי על ידו, אי שם בסוף השמונים….

אביעד 20 באוגוסט 2009

בוא ניתן קרדיט היכן שמגיע – גולסה הוא תוצר קומפלט של נס טוברוק. דוידוביץ', קינן, גאדיר, כיאל, קטן ורפאלוב הם תוצר מחלקת הנוער. אני לא בטוח אם מימון ממחלקת הנוער של חיפה או של טוברוק.
לא ראיתי את המשחק (בחרתי בחירה מודעת בזוועה בברנלי) אלא רק תקציר. ונראה תענוג, נתנו לי קצת נחת. אבל גם כשמכבי חיפה מנפקת מדי פעם פנינים שכאלו, היא עדיין תקועה בביצה. יניב קטן למשל אינו שחקן נבחרת מ"שיקולים מקצועיים". מסתבר שגילי ורמוט עדיף עליו.

ד"ר א. 20 באוגוסט 2009

אביעד –

לא מכיר את השיקולים המקצועיים בעניין הנבחרת, אבל קטן שׂיחק מצויין אתמול. נתן לאחרים סביבו הרבה הזדמנויות במסירות קטנות ומדוייקות, ובמשיכת שומרים.

יואב 20 באוגוסט 2009

קטן אדיר בתקופה האחרונה.זה אולי התחיל במשחק העונה שלו מול הפועל, שהיה משחק לאספנים.

אביעד 20 באוגוסט 2009

זה התחיל אצל קטן הרבה לפני כן. הוא פשוט "נאלץ" להתמודד כבר 3 שנים כמעט עם הצל של החוזה הענק שלו. מה שהוא לא עשה, הוא תמיד שמע את "ציפינו ליותר משחקן שמרוויח 400 אלף דולר לעונה". מה שהמשחק מול הפועל ת"א שינה היה בעיקר את היחס אליו. כמובן שלא לטעם קשטן, אבל זה מה יש…

רונן דורפן 20 באוגוסט 2009

כמי שלא צופה ביניב קטן באופן קבוע. זה ממש משמח אותי. כי אצלי הוא תמיד היה אנדר-אצ'יבר עצום.

דוד מירושלים 20 באוגוסט 2009

זה גם כיף קטן בזכות הקבוצה המפסידה, רד בול זלצבורג היא יצור כלאיים משונה ומגעיל שמקומו לא ייכון בכדורגל העולמי.
היה איתי בכיתה חבר מאוסטריה שהיה אוהד שרוף של אוסטריה זלצבורג, אני לא בקשר איתו כבר תקופה אבל אני בטוח שהוא שמח בסוף המשחק (ולא רק בגלל שהקבוצה המנצחת הייתה מישראל).
המשך הצלחה לחיפה.

moby 20 באוגוסט 2009

קטן נפל להגדרה של שחקן לא נכונה.
משום מה הוחלט איפשהו מישהו שקטן הוא חלוץ (אולי פעם כשהיה צעיר הבקיע בגלל המהירות והכוח שלו) והוא בכלל שחקן כנף או מתחת לחלוץ. כאשר הוא מתופקד כחלוץ חוד יחיד אין לו מה לעשות על המגרש (הוא די מחמיץ כשהו אחד על אחד). אבל בבעיטות מחוץ לרחבה (מנצ'סטר רונן)או במסירות לחלוץ או לאגפים האיש מלך.
כמו כן אין מי שיכול לעצור אותו על הקו – מין רוזנטל משודרג שיודע גם להרים את הראש ולמסור.

ד"ר א. 20 באוגוסט 2009

moby –
מה שאתה מתאר נשמע בדיוק כמו מה שראינו אתמול

יואב 20 באוגוסט 2009

אביעד,
לא חושב שזה התחיל הרבה זמן לפני כן, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא. אולי גם לו היה קשה עם תג המחיר.שהוא טוב, חיפה זורמת וקלילה.
רונן,
מסכים לגמרי. הוא אנדר אצ'יבר אמיתי.

תומר חרוב 20 באוגוסט 2009

אביעד, שי מימון אכן בא מטוברוק. ואני מסכים עם יואב, עד המשחק מול הפועל קטן לט ממש סיפק את הסחורה(בלי קשר לחוזה) אבל מאז הוא משחק פשוט תענוג.
אני גם מסרב להתלהב יתר על המידה, המשחק הזה לא אומר שום דבר על הכדורגל הישראלי, הוא מעיד יותר על האוסטרי. בסך הכל זו לא פעם ראשונה שחיפה מנצחת קבוצה אוסטרית וגם לנבחרת הייתה הצלחה מולם. כל הכבוד לאלישע לוי אבל מול קבוצה שאין לה כל כך הרבה נקודות תורפה(ומדובר באלופת המדינה שלה) חיפה לא מתקרבת לתוצאה כזו. אני עדיין לא החלטתי אם זה טוב או רע שחיפה תהיה באלופות, מצד אחד זה יכול לקדם ומצד שני להנציח עליונות על הליגה, מה שכן ככל הנראה תהיה אפשרות ללכת לראות קבוצה אירופית גדולה כמו יובנטוס.

ד"ר א. 20 באוגוסט 2009

תומר חרוב –

לחיפה בכל מקרה יש בעשׂור האחרון עליונות בליגה. ולא בגלל שיתוף במפעל אירופי, אלא בזכות ניהול מוצלח. שׂים בצד שתי אליפויות של גאידמק, והם זכו בכולן פרט לאחת.
השתתפות בליגת האלופות היא פרס ראוי, הלא כן?

שלו, (רומא, עכשיו בארץ הקודש) 20 באוגוסט 2009

תומר – התכוונת לראות עוד פעם קבוצה אירופאית גדולה כמו יובנטוס,
כי כבר ראינו אותה ברמת גן לפני מספר שנים… (1-1 נגד מכבי).
לחיפה יש עליונות וזה לא נמדד באליפויות אלה ביציבות.
השלב הבאה שלה הוא אצטדיון ביתי ראוי לשמו, וקהל מסיבי תומך ומלווה,
רצוי לה לבנות זאת נכון ולא לעמוד בעוד מספר שנים כמו מכבי ובית"ר מול הגולם שקם על יוצרו.

עזי 20 באוגוסט 2009

ד"ר א, אולי אתה לא קורא אותי בהארץ אבל גם מהתגובות שלי פה צריך להיות לך ברור שאני בעד השיטה של פלאטיני, למעשה הוא לא תיקן מספיק 0למרות שרצה) וזו רק קוסמטיקה. וליגה אירופית סגורה היא אסון ברמה של בוסמן.

מרקפוצ'ינו מארה"ב 20 באוגוסט 2009

ואף מילה על ארבייטמן שסוף סוף מתחיל לממש את הפוטנציאל שלו. כמו שאמר עליו השדר האוסטרי (כשהשידור הישראלי נפל באינטרנט) – "ג'וקר, סופר ג'וקר!"

עדיין נשאר לעשות את העבודה בבית.
רונן, יצא לך לראות את התוכנית של האצטדיון החדש בחיפה? תענוג!

ג'וס 20 באוגוסט 2009

אני לא אוהד של אף קבוצה ישראלית, ואפילו שונא את הכדורגל הישראלי, אבל אתמול ראיתי משחק כדורגל.
בניגוד למה שרואים בארץ. ובלי השוער שלהם היה לחיפה עוד איזה 3-4 גולים.
וקטן באמת היה טוב.

בני תבורי 20 באוגוסט 2009

היתרון של חיפה נמצא בעמדת הבעלים. אין לזה אח ורע בכדורגל הישראלי, בעלים שרוצה ומוכן להשקיע בסדר עדיפות הפוך: קודם כל הישגים אחר כך רווחים. בגלל זה יש מערך סקאוטינג שמביא את מיטב הכשרונות, יש מתקן אימונים ברמה גבוהה, יש התנהלות מקצוענית על הדשא ומחוצה לו, יש אינטגריטי וראייה לטווח ארוך. מעורר קנאה והערכה. שאף אחד לא יטעה, מאיר שמיר עשיר משחר בהרבה, רק שהמיקוד שלו שונה. זה בשביל יוני.

ד"ר א. 20 באוגוסט 2009

עזי –

אינני קורא את העיתון בו אתה כותב, עוד לפני שהפך ל"דה קאנטרי". ההקשר אוסטרי דוקא. אחרי שהעיפות אותנו ועלו למשׂחקי הכרעה נגד טורקיא, הכותרת היתה "האוסטרים נארחים לקראת הטורקים". זה היה יותר מדי בשבילי.
אבל גם כאן מסתבר שאינני עוקב מספיק, ואני מתנצל ומוריד לעצמי י"ח מטרים בחידון הבא.

מרקפוצ'ינו –
מוציא את כל החשק האיש שעל שמו יהיה קרוי האצטדיון.

עזי 20 באוגוסט 2009

אני לא מכיר דבר כזה, לא שאני מפקפק חלילה במה שאתה אומר. זו באמת סיבה טובה. האם ייתכן שזו היתה מהדורא מיוחדת שחולקה רק לדוקטור א.?

צודק גם לגבי האיצטדיון.

הדינוזאור 20 באוגוסט 2009

שמעו , לא רוצה להפריע למחמאות והחגיגות –
אם חיפה תמשיך לשחק טוב וחיובי , מגיע לה להתקדם
ושיהיו בריאים ורק הצלחה למועדון .

הבעייה היא שהגדילו עליהם את הליגה עכשיו , זורקים עוד זבל קבוצות למסגרת שכולם ראו שגם עם 12 היתה גדולה מידי כנראה.
הם יגיעו למעמדים ויעשו כסף באירופה , אבל בליגה – האתגר רק יורד , הקבוצות ברובן נעשות חלשות יותר .
התקווה היחידה אם כבר מצויה בפורמט עם צמצום הנקודות וה'עונש' שנותנים לקבוצות במקומות 7-10 .
צריך לראות אם זה יעבוד , ואם ההתאחדות לא תחליט לבטל זאת אחרי עונה אחת ולהשאיר אותנו כמובן עם 16 הקבוצות – רק בלי ה 'פלייאוף' .

היכולת הטובה של חיפה אם כבר רק מעידה על כמות הכשלים בדרגים הניהוליים של הכדורגל ועל איך שהתדמית כ"כ רעועה והתקשורת בנושאים אלה כה מאוסה ובלתי נסבלת .

עובדה שיש קבוצות שיודעות לשחק כדורגל כשהן מקבלות את ההזדמנות והבמה .
אבל עובדה יותר חשובה – שאין אף אחד שיכול על ההתאחדות וראשיה והם שולטים בהכל.
בשורה התחתונה – מה שאבי לוזון וחבריו רוצים , זה מה שיהיה .
ותהיה לנו ליגה עם יותר מידי קבוצות בעונה הזו !
ואין מה לעשות לגבי זה .
לכן , הכדורגל כן במצב אנוש וימשיך להישאר בסטטוס כזה .

הצלחה נקודתית לא משנה את העובדה הזו .

ד"ר א. 20 באוגוסט 2009

עזי –
מהדורה רגילה לגמרי. מדובר בכל זאת על כמעט לפני עשׂור. אולי אפילו לא עבדת שם אז (אינני יודע).

אגב, ההחלטה שלי על כתיב שׂוטה נבעה במידה רבה מכמות השגיאות האימתנית שראיתי בעיתונים, כולל זה שפעם היה לאנשים חושבים. אמרתי לעצמי שאם הם מרשים לעצמם בשגגה, ודאי שלי מותר בכוונה.

ד"ר א. 20 באוגוסט 2009

ואגב, אני לא רואה צידוק ל"מהדורא", אבל אוהב איך שהמילה נראית.

עזי 20 באוגוסט 2009

אין צידוק דקדוקי, זה היה בשבילך.

הקורא 21 באוגוסט 2009

הדבר שהמשחקים של הישראליות באירופה הוכיח לי הוא שהקבוצות הישראליות הטובות מסוגלות לשחק מהר ומדויק כשהן מתמודדות עם יריב חזק. מה שמתסכל הוא שכשחיפה תפגוש את בני יהודה המשחק יתנהל בקצב איטי ולא בקצב בה התנהלו המשחקים שלהן מול היריבים באירופה.

זה מזכיר לי את הסיפור שמרצה אחד סיפר לנו פעם, על מורה חדש ומלא מוטיבציה שנכנס לחדר מורים, אחרי שנה אחת הם מדביקים אותו בשעמום והוא הופך לאחד כמוהם – בלי רוח חיים. חיפה תחזור לליגה ותדבק ברמה הירודה וגם בני יהודה.

הדינוזאור 21 באוגוסט 2009

הקורא ,
אתה כ"כ צודק.

סופרפלי 21 באוגוסט 2009

מתברר שגם וורמוט לא כזה נורא.

גלעד בלום 21 באוגוסט 2009

סופרפליי-תודה שמישהו פה מזכיר את ההישג של הפועל.לגבי חיפה-אין ספק שהיא מהווה דוגמא לאיך קבוצה מישראל צריכה להיות מנוהלת,עד כמה שזה נשמע מוזר יש לה כבר שם מכובד באירופה.אגב,גם הפועל ת'א,עם כל המוזר שבדבר מצליחה להעמיד קבוצות שמצליחות באירופה כבר הרבה שנים ומגיע לה להיות מוזכרת באותה נשימה עם חיפה בקטע של אירופה,בארץ חיפה הרבה יותר יציבה וגם יותר ווינרית,אני לא חושב שיש עוד מועדון שסיים במקום השני יותר מאשר הפועל ת'א.

הדינוזאור 21 באוגוסט 2009

אז בעצם הפועל גם כן יציבה ( מקום שני כ"כ הרבה פעמים ) .
לגבי ווינריות – קשה לקבוע ע"פ הליגה .
אפילו סמרטוטים כמו בית"ר ירושלים עם 'קצת' כסף יכולים לנצח משחקים ולקחת אליפויות בהליכה. באירופה לומדים הרבה יותר טוב על אופי של מועדון ומה האוהדים תופסים מהם .

ד"א – הראן של הפועל באופ"א עונת 2002 היה ונשאר ההישג האירופי הגדול בישראל , יותר מעונת הצ'מפיונס של חיפה !

הרעיון ש ' זה לא מה שאתה עושה , אלא נגד מי עושים זאת '
תקף כאן מאוד והפעם – דווקא בוחרים את המפעל השני בחשיבותו , מה שלא יהיה בד"כ עם המשפט הזה.
כי הדרך של הפועל ת"א היתה יותר מרשימה וארוכה .
חיפה עברה רק את אולימפיאקוס ואז נפלה קשה מול קבוצה יוונית אחרת . הפועל ת"א עברה כמה וכמה קבוצות אירופיות בכירות ,
כולל מרחק שער בודד מהעפלה סנסציונית מול מילאן ברבע הגמר , אלופת אירופה עונה לאחר מכן .

גיל מזימבבואה 21 באוגוסט 2009

דינוזאור אתה שוב משחק ב "אם" ומרחק שער בודד? תנסה להיות אוביקטיבי, הראן של ת"א ב – 2002 היה ראן של שביט אלימלך בלבד (אוסטריץ נגע בכדור 3 פעמים בשלושה משחקים וזה הספיק), אבל אם אתה רוצה "אם" אז אם השוער הטורקי לא היה טיפש ויוצא סתם 40 מטר מהשער הפועל לא עוברת את השלב השני.
בתור אחד ששתי הקבוצות לא מענינות אותו חיפה נראים יותר אירופאים.

הדינוזאור 21 באוגוסט 2009

נו בדיוק ,
גם צ'מפיונס ליג נראה יותר חזק מאירופה ליג
אבל תכל'ס , הפועל עשתה הישגים יותר גדולים
ועברה קבוצות קשות מאוד בנוק-אאוט .

אין פה עניין להוריד ממה שחיפה עשו והרוויחו .
רק בא להגיד שנוהגים לשים את חיפה ראשונה ברשימת הווינרים
והאמת היא שהפועל בינתיים היו לא פחות טובים – אם משווים את התוצאות וההתקדמות ראש בראש .
אדרבה , אם הפועל עשו את כל זה עם קבוצה פחות טובה ממה שחיפה נחשבת להיות – אז ההישג עוד יותר מרשים וזה כן עושה אותם לווינרים .

אבל מה אנחנו מדברים ומתווכחים על שטויות –
בסופו של דבר אלה שתי קבוצות מפח הזבל של הכדורגל המקומי בישראל , ולא משנה מה הן עושות וכמה הן טובות – הרפש חזק מהם .

עופר הירוק 21 באוגוסט 2009

נהניתי לראות את חיפה, גם בגלל שאני אוהד שלהם. נהניתי מזה שהם שלטו במגרש, ואני לחוץ כמו אני לא יודע מה בקשר למשחק ביום שלישי.

אני לא יודע מי קבוצה יותר טובה באירופה לאורך זמן, וכנראה שזה לא באמת משנה. קבוצה צריכה להצליח מול הקבוצות שהיא צריכה לשחק נגדן. לא מול "אירופה". וגם מכבי חיפה וגם הפועל ת"א, הצליחו לעשות את זה, גם מול קבוצות קטנות, וגם מול קבצות גדולות.

מה שכן קצת מפריע לי – הוא הביטוי "הרפש חזק מהם". וגם הזלזול הממושך בכדורגל הישראלי. לפני כמה זמן, היה פה פוסט שדיבר על האכזבה הישראלית כלפי כל מה שלא מצליח ברמה הכי גבוהה, או לוקח אליפות עולם או אירופה, בהקשר של שחר פאר או דודי סלע.

עכשיו, הליגה הישראלית לא צריכה להיות הליגה הכי הכי טובה באירופה, גם לא השישית וגם לא ה-15. היא צריכה לשקף את הגודל של ישראל מול אירופה. (ליגה, לא נבחרת).
ובסך הכל, הכדורגל כאן הוא ברמה סבירה. אף אחד נייטרלי לא יתעניין בשידור ישיר של עכו מול רעננה, כמו שאף אחד נייטרלי ככל הנראה לא יתעניין בשידור ישיר של ברנלי מול וולבס.
ולא שלא עושים פה טעויות ניהוליות, ולא שהכל בסדר, אבל תכלס, היא לא כזו גרועה. בטח מבחינת הכדורגל, וגם מבחינת עניין בצמרת.

אלון זנדר 21 באוגוסט 2009

עופר, אני חושש שטעות חמורה בידך. הכדורגל בארץ לחלוטין לא ברמה סבירה, הוא כדורגל רע. הכדורגל שמכבי חיפה משחקת באירופה הוא סביר. אין שום סיבה שקבוצות ישראליות לא ישתתפו מדי פעם בבתים של ליגת האלופות. אתה טוען שיראל "יחסית לאירופה" לא צריכה להיות במקום ה15? (ונכון, היא לא, היא סביב 19-23). מי הן אותן מעצמות המדורגות לפני ישראל? מה זה "הגודל של ישראל מול אירופה"?
ישראל גדולה מדנמרק או קרואטיה, אם אתה מתכוון למספר תושבים, וקרובים לצ'כיה או בלגיה. אבל זה אפילו לא הסטנדרט. יחסית לכסף המושקע בכדורגל בישראל, (שזה, לדעתי, מה שעומד מאחורי המקום השישי המפורסם של לוזון) ישראל חייבת להיות בעשירייה הראשונה.
ולא, זה לא רק עניין ניהולי. קודם כל הבעיה בישראל היא היעדר כמעט מוחלט של תרבות ספורט וספורטיביות, או לפחות הערכה לפעילות ולהצלחה ספורטיבית.

יוכריד יוקראו 21 באוגוסט 2009

מבחינתי, כשלקטן יש משחק טוב, הוא יותר טוב מבניון. היכולת שלו, ביום טוב, לקחת את המשחק עליו פשוט אדירה!כשקטן טוב, היחידי שהיה יותר טוב בהיסטוריה (מביו הישראלים) הוא ברקוביץ. הבעיה, שעד השנה, קטן היה מציג לראווה שני משחקים טובים בשנה.
אם הוא ימשיך בקו הזה, העתיד וורוד.

עופר הירוק 21 באוגוסט 2009

אלון, מה זה אומר "כדורגל רע"?
אני רואה משחקים של כדורגל בארץ, ולדעתי הם לא כאלה גרועים.
ובעניין הכסף שמושקע בכדורגל בארץ, הוא עומד באותה רמה עם אירופה. גטבורג היא קבוצה של 10 מיליון יורו, והיא שיחקה מול הפועל ת"א שהיא קבוצה של 6 מיליון יורו גג.

שלו, עוד מעט חוזר לרומא 21 באוגוסט 2009

עופר הירוק – אני מסכים לחלוטין עם אלון,
מכבי חיפה היא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל,
תרבות ספורט וספורטיוויות זה לדעת לקבל הפסדים כחלק מהמשחק.
זה לדעת שיש תקופות קשות, זה לא לזלזל בקהלשל הקבוצה/קבוצות ולשנות את השיטה.
צ'כיה למשל שולחת נציגים לליגות הבכירות באירופה בתור מסורת.
קרואטיה מעמידה נבחרת ראויה כל טורניר, לפעמים מצליחה יותר לפעמים פחות.
אלו מדינות שמשקיעות היום בילדים כדי שעוד 15 שנה יקצרו פירות.
בישראל חוץ מחיפה מי עושה את זה?
יו"ר ההתאחדות מגדיל את הליגה שיהיו מספיק קבוצות כדי שיוכל לחסוך בתמיכה בקבוצתו.
כדי לדאוג שהיא תשרוד בליגת העל מבלי להתחזק או להשקיע כסף.
שאר הקבוצות תמכות בזה כל אחת מסיבותיה, החלשת היריבות, הנצחת המעמדות.

עופר הירוק 21 באוגוסט 2009

שלו
תן מבט על בני יהודה ת"א – קבוצה שחצי הרכב שלה הגיע מהנוער שלה, ותראה איזה כדורגל שובה עין היא משחקת.
תן מבט על בית"ר ירושלים של השנה – קבוצה שמשחקים בה המון צעירים שגדלו בנוער. גם במכבי ת"א כדורגל, יש הרבה שחקנים צעירים שהולכים לראות מגרש השנה.
אני לא אומר שהכדורגל הוא מצויין, אני רק אומר שהוא לא כזה גרוע כמו שמנסים לעשות ממנו.
אל תשכח שכל אותם ילדים שאתה מדבר עליהם, קל להם הרבה יותר להתאזרח בחו"ל+ ישראלי תמיד נחשב כזר + לא עושים צבא ולכן לא צריכים לחזור לארץ. לישראל במשך שנים היו ויש נבחרות צעירות בכדורגל טובות מאד.
נכון, יש המון בעיות בכדורגל, וההנהלה שלו היא מזעזעת ברמת ההתאחדות וברמת חלק מהקבוצות (דני לוי למשל, זה אדם כל כך נוראי בעיני), אבל אני כן חושב שהכדורגל עצמו, הוא לא כזה גרוע.

שלו, עוד מעט חוזר לרומא 21 באוגוסט 2009

הארת את עיני, אני אשתדל לראות את העונה הבאה דרך פריזמה זו,
אבל בו לא נשכח את השנים האחרונות שאני מקווה באמת היו התחתית.

יואב 22 באוגוסט 2009

חיפה היא כל מה שמכבי רצתה להיות.
בעל בית איכפתי, השקעה בנוער,להיות שם למרחקים ארוכים.
ללא קפריזות, המאמן יכול להתבטא, והירושלמים יכולים להשתולל קצת.זה לא משנה את סדר היום.

יוני 22 באוגוסט 2009

בני (27), אני מעריך את המחווה…

מכבי חיפה היא שילוב של עיר גדולה שמייצגת מחוז עם בסיס אוהדים יציב + בעלים שהוא איש עסקים חכם + השקעה כספית מעל הממוצע אבל ממש לא היסטרית + תהליך של 20 שנה.
לדעתי הנקודה המהותית היא האחרונה. אם מישהו רציני, חכם ועשיר ייקח את הפועל באר שבע לכזו תקופה, נראה דברים מדהימים.
בראייה של שנת 2030, לדעתי שחר לא ייחשב פחות משמעון מזרחי במה שהוא עשה למועדון שלו. אם משקללים את ההבדל בקושי של מה נדרש כדי להצליח בכדורגל באירופה לעומת הכדורסל, ואת ההבדל בתקציב שצריך.

רונן דורפן 22 באוגוסט 2009

יוני – מכיוון ש2030 קצת רחוק לי אומר ששחר כבר היום מעל שמעון מזרחי. מבחינת הצלחה שניהם השיגו כנראה את המקסימום בניתן במציאות הישראלית (אולי מזרחי כבר יותר) אבל חשובה הדרך.
שחר עשה זאת בלי התחברות לממסד, בלי הנצחה ממסדית-כספית של יתרונו, בלי נסיונות להצר את צעדי היריבים. ובלי רדיפת הכבוד שאמנם אין איתה בעיה אבל היא סתם חסרת חן.
מזרחי הוא עסקן ספורט גדול בהרבה משחר. פרומוטר גדול משחר. אבל שחר איש ספורט גדול ממנו.

יוני 22 באוגוסט 2009

רונן, עם הרעיונות שלי והניסוח שלך נגיע רחוק :)

שלו, עוד מעט חוזר לרומא 22 באוגוסט 2009

רונן ההבדל המרכזי כמו שאני רואה הוא,
שמזרחי הפך בסופו של יום את הקבוצה ללא אהובה גם ע"י אוהדיה
(וזה בגלל שאני לא יכול להשתמש במילים קשות יותר).
ושחר הפך את הקבוצה לחביבה ובטח לא שנואה ע"י אוהדי יריבותיה.
היא אף פעם (לטובת) אני מקווה לא תגיע למעמד של מכבי ת"א, הפועל ת"א, בית"ר י-ם,
שהיחס אליהן הוא או אהדה או שנאה.
האהדה של מכבי תל אביב בכדורסל הגיע אצלי לאדישות מוחלטת,
אם לפני מספר שנים אפילו אחלתי לה הפסדים, היום אני אפילו לא עוקב אחר התוצאות.
ללא ספק בעיקר בגלל שמעון מזרחי והתנהלותו.

Comments closed