בלקבורן. אושיי, אבנס, ווסלי בראון

בזמן שצפיתי ביונייטד וראיתי את הדברים הטובים (מאמץ שלא מפסיק לרגע, שקט הגנתי, אנדרסון) וגם הפחות טובים (קבלת החלטות לא טובה על סף הרחבה, החמצות, החמצות) שודר במסך שעל יד המשחק של יונייטד משחק אחר של קבוצת פער עולמית. נאפולי חזרה מפיגור 2-0 בחוץ מול יובנטוס לניצחון 2-3. כשכמה אוהדי יובה לידי צופים בעיניים לא מאמינות. הפסד לאחר יתרון 0-2 בבית זה דבר שקשה לראות מתרחש ליונייטד של היום אפילו בתסריט הזוי לחלוטין. כי זה הלקח מהיכולת של יונייטד היום וגם מהיכולת הכללית העונה: המאמץ והארגון הם 85%. כשרון יכול להפוך הופעה מחוייבת ומאורגנת להצגה.הכשרון הזה הופיע היום מאד במשורה. השער של ברבטוב היה רגע כזה. השער של רוני גם היה מצויין. ואף אחד לא היה גרוע במיוחד בהתקפה. אפילו לא נאני. למרות שהקיצוני שמשחק באגף של אברה נהנה מיתרון עצום.אבל מה שאני לוקח מהמשחק הזה הוא ווס בראון, אושיי, אבנס – שלושה שחקנים שגדלו ביונייטד ולא בדור הזהב. פשוט אפס בעיות עד הדקה ה-91 בה פסלו לבלקבורן שער שאם נפסל בגלל נבדל לא היה צריך להפסל. הם לא רק הסתדרו בהגנה. הם דחפו את המשחק קדימה. לא עכבו אותו לרגע. בחלקים גדולים אפשרו לחץ על בלקבורן בערך על קו ה-25 מטר. אני לא אגיד שהייתי שקט אם הייתי רואה את ההגנה הזו מתייצבת מול בארסה. אבל במשחק כזה הם יודעים מה נחוץ.המגן הרביעי, אברה, הוא הטוב בעולם בעמדה שלו.וזה מה שכתבתי לפני המשחק:

הייתה קצת חרושת שמועות סביב ריו פרדיננד השבוע. מאבד את מקומו בהרכב, פצוע, אפילו הייתה ספקולציית-זבל שטוטנהאם מתעניינת בו. אני לא מבין את כל הדיון הזה. הוא משחק לא טוב כבר תקופה. היה אשם בכמה שערים ושיירד לספסל. זה לא ביג דיל. הוא ונמניה וידיץ' באמת לא משחקים היום. אני לא רואה בכך אסון גדול מדי. ג'וני אבנס היה הבלם לפני ון דר סאר ברוב שרשרת אי-הספיגה של העונה שעברה. יש לי תחושה כבר זמן רב שהוא צריך להיות שחקן ההרכב הראשון.יש עוד מקום במגרש בו הייתי מצפה ליותר דמוקרטיה. החלוץ ליד רוני. את ברבטוב לא צריך לזרוק, אבל הבחירה האוטומטית שלו להרכב לא טובה. לא מגיע לו לשמור על החולצה אחרי ליברפול. בואו נאמר כך: מייקל אואן הוא שחקן לא פחות גדול ממנו היסטורית. אם הוא נמצא במועדון הוא לצריך להיות אוטומטית מחליף. מגיע לו אותו היחס שמקבלים סקולס וגיגס. וגם וולבק ומאקדה לא צריכים להיות מקוטלגים כ"קרלינג קאפ".באזורים של המגרש שם המאבק על החולצות הוא פתוח דווקא רואים התקדמויות. פלטשר כמובן אבל גם אנטוניו ואלנסיה. על הספסל יושב היום אוברטן, אולי השחקן הכי מסקרן מבין כל הפוטנציאלים, וצריך לקוות שהמשחק יתפתח בדרך בה יקבל כמה דקות.

*

התחושה שההרכב מקובע מדי מתחזקת לנוכח התוצאה בפולהאם. כמובן שאני תמיד שמח כשליברפול מפסידה. אבל עם כל הכבוד ליוקרה במפגש לא הייתה ליונייטד שום הצדקה להפסיד להם בכושרם הנוכחי. ויותר שחקנים ממי שהפסידו שם היו צריכים לשלם על כך.

קאחה קאחה
על מקומו הראוי של הכדורסל הישראלי

No Comments

Danny 31 באוקטובר 2009

I looked at Chelsea today, they are tough, mature team and they get the right results. Man u must play much better in the middle, Berba should be on the bench. Hope for a win, to keep up with Chelsea

חיימון 31 באוקטובר 2009

אני מסכים בהחלט. זה בדיוק מה שחשבתי בזמן המשחק המזעזע של ליברפול היום. וגם פחות או יותר לכל מה שכתבת. אוברטן לא רק מסקרן אלא גם מרשים במילואים והשבוע בגביע.
דבר אחד שאני חושב קצת אחרת זה לגבי המשפט האחרון.פרגוסון ידוע כמי שלא נותן להופעות חלשות לגרום לזעזועים ודרמות בהרכב ולכן אין שום הפתעה. ואני אוהב את הגישה הזו. אם אתה מאמין בשחקן זה לא צריך להשתנות נוכח הופעה חלשה. כך לא בוחרים הרכב שחקנים למשחק. אין דבר כזה 11 שחקנים במומנטום חיובי. כך שומרים על יציבות, כך יוצאים ממשברים. מינימום אקראיות ומינימום הימורים. שעטר יהמר או אלישע לוי, או גרנט. פרגוסון לא צריך

חיימון 31 באוקטובר 2009

יסלחו לי אוהביו אבל אני פשוט לא מצליח לכבד או אפילו לקבל את נאני.
הוא לא מבין את המשחק. או את הרול שלו ביונייטד. אין לו הבנה ברמה שמצופה אחרי 3-4 שנים במועדון. יכול להיות שהוא מוכשר אבל שיבריק אחת לכמה שבועות במועדון אחר.

אופיר 31 באוקטובר 2009

בסביבות הדקה ה-40 במשחק בין ארסנל לטוטנהאם עמדתי לרשום פוסט על איך הרבה זמן לא ראיתי מחצית טובה כל כך של 0:0, ואז באו גולים בק-טו-בק…
 
ברצינות, הכדורגל בקבוצות האיכותיות של הפרמיירליג פשוט מדהים. יש לנו נטייה לנוסטלגיה, אבל האמת היא שהאבולוציה של המשחק עשתה לו רק טוב.

רילקס 31 באוקטובר 2009

מסכים איתך
אפשר להגדיר את נאני ככישלון אבל איך שהעונה מתפתחת הוא בסך הכל מחליף של גיגס ובתור אחד כזה הוא ברמה מספקת לעת עתה

חיימון 31 באוקטובר 2009

אגב, נוולנד מפולהאם, שקבר את השני לשער של ליברפול היום, התחיל את דרכו באנגליה אם אני לא טועה ביונייטד. בעיקר מילואים ואולי קצת גביע הליגה… נורווגי מוכשר והרבה יותר תזזיתי מברבטוב המחמיצן

אופיר 31 באוקטובר 2009

בניתם על 25 שערי ליגה של רוני העונה, אבל נראה שהוא שכח לגמרי מקיומה של מיומנות כזו.

מירו 31 באוקטובר 2009

לגבי הבקעת שערים, אני חושב שליונייטד יש שתי בעיות משמעותיות ביחס לשיטת המשחק שלה:
1) משחק האגפים שלה גרוע – אין אף שחקן שיודע לשחרר כדורים גבוהים, חכמים ומדויקים לחלוצים.
2) היא רעה מאוד ממצבים נייחים – גם בגלל היעדר בועט טבעי מוצלח שמסוגל לאיים על השער (אני אגב בכלל לא בטוח שרונאלדו היה כ"כ טוב בעמדה זו), וגם בגלל אותה בעיה של האגפים – היעדר מרים כדורים.

גיל 31 באוקטובר 2009

מזל טוב לרוי קין! אחרי 15 מחזורים והיותו המנג'ר של הקבוצה היחידה בכל הליגות שלא ניצח הוא סוף סוף עשה את זה.

אופיר 31 באוקטובר 2009

הרבה קלאסה של ברבאטוב בשער.
האמת היא שזה מגיע לו, אחרי שחיפש את השער בהתמדה לכל אורך המשחק, וכל תוצאה אחרת פרט לניצחון של מאניו במשחק הזה היתה אבסורד.

רילקס 31 באוקטובר 2009

זה אני או שאוברטן נראה כמו סילבסטרה רק יותר בהיר?

אמיל רסום 31 באוקטובר 2009

עזבו אתכם שנייה חבר'ה, איך מארגנים את זה ששגיא כהן יעוף מהטלוויזיה שלי?

קורא אדוק 31 באוקטובר 2009

יש רגעים שאני מסתכל על ברבטוב ואני נזכר באריק קאנטונה

חן 31 באוקטובר 2009

אוברטן תת רמה, כל התקפה שעוברת דרכו נעצרת, נקווה שזה הלחץ .
ובארבאטוב טוב מאוד היום (כולל גול מדהים) אם כל הכבוד לאואן,בסגל שבו הקישור לא יוצר מצבים, צריך את באברבאטוב על המגרש

מירו 31 באוקטובר 2009

בשם אללה הרחמן והרחום, אפילו אנדרסון היה מכניס את זה.

רילקס 31 באוקטובר 2009

אם רק שפונגין היה מגביה כמו אושיי

חיימון 31 באוקטובר 2009

איש המשחק – וואלנסיה. נהדר. רק דברים טובים יצאו ממנו היום

איש 31 באוקטובר 2009

למה לא קונים גם את רגל שמאל של ואלנסיה?!

Yair 31 באוקטובר 2009

רגל שמאל של ואלנסיה פורקה ומשמשת לטובת חלקי חילוף לאואן הארגריבס, עמכם הסליחה.

יואב 31 באוקטובר 2009

הילד רעד היום מהתרגשות. זה היה ניכר בכל פעולה שלו לעומת משחק שקט וטוב בגביע הליגה ביום שלישי.
משחק קצת מפוזר ורשלני מול קבוצה שממש לא רצתה לעבור את החצי.
רונן, מסכים לגמרי בנושא ליברפול. נקודה שם היתה מתבקשת לאור כושרה הרע.
ומסכים עם חן. בארבטוב חייב לשחק כל עוד הקישור לא מייצר איום וגיגס לא לבוש. אין לנו את הלוקסוס לוותר על טיפת חוכמה מהסגל שלנו. 

סימנטוב 31 באוקטובר 2009

חיימון (2) מסכים לגבי ברבטוב פרגי לא משנה כ"כ מהר לא בהרכב ולא בהחלפות (ראה מקרה נאני)
בני
מה קורה לפנתרים? אחרי כל הPR בתחילת העונה זה ממש לא נראה טוב

עוז 31 באוקטובר 2009

אגב, ומבלי לפגוע בזכויות של יונייטד שמוכיחה שוב עד כמה היא קבוצה מרשימה וכמה טעו טיפשים כמוני שהימרו נגדה במשאל פתיחת העונה – בישראל מכרו היום שוב משחק כדורגל. סתם, אנקדוטה שכזו. קרה, קורה ויקרה.

בני גלובינסקי 31 באוקטובר 2009

היה חשוב לנצח כדי לבוא לברידג' בפער נורמלי. פרגוסון יעבה את הקישור ויקווה שעד שבוע הבא דארן "שחקן של משחקים גדולים" פלטצ'ר יחזור לקו הבריאות.

רונן דורפן 31 באוקטובר 2009

עוז – לטובת המאזינים בחשכת הגולה. איזה משחק?
קורה אדוק – חבל שזה רק רגעים.
אופיר – ההערה שלך לגבי אבולוציה היא מאד נכונה. זה מחזיר אותי לכמה ויכוחי טרום עונה. חבל שהקבוצה הטובה בעולם לא משחקת כל שבוע מול קבוצות שמשחקות בקצב כזה.

סופרפלי 31 באוקטובר 2009

עוז, אתה מדבר על המשחק של ביתר?

עוז 31 באוקטובר 2009

בית"ר ירושלים – הפועל חיפה. אני ממליץ למי שלא ראה לראות את תקציר המשחק. השופט בוחבוט והקוון שלצידו הצליחו לקבל שורה של החלטות שערוריותיות במחצית השניה שהסתיימו באדום, פנדל שלא היה (מרחק שני מטרים מהשופט, בלי עבירה ומחוץ לרחבה) ושער מנבדל ברור. גם החלטות אחרות שלהם היו רעות (היה שער שהובקע אחרי שכדור שבעט שחקן מהקרן חזר ישירות אליו מהקורה, אבל אפשר להניח שהם לא ידעו את החוקה במקרה הזה) אבל ההחלטות האלו במחצית השניה היו מכירת משחק בצורה הגולמית ביותר. ניצן שירזי בעמדת הפרשן זיהה זאת מיד, אבל ברור שדבר לא ייעשה.

אמיר 31 באוקטובר 2009

זה פשוט לא מספיק טוב עבור המשחקים מול הגדולות של הפרמייר והיבשת בכלל,וזה נאמר בהנחה שההגנה תיהיה במיטבה!
הקישור ההתקפי של היונייטד בינוני להחריד,בכל שנות הפרמייר לא היו לנו 2(נאני/ולנסיה)שחקני אגף כל כך בינוניים שעלו יחדיו כ – 32 מליון פאונד.
געגועיי לקאנצלסקיס,לי שארפ,גיגסי הצעיר ובקס.
היונייטד לא שווה היום יותר מהגעה לרבע גמר האלופות
וזאת בהנחה שתקבל הגרלה נוחה בשמינית.
בקיץ הבא יגיעו:חלוץ,קשר איכותי והמחליף של אדווין הגדול

רונן דורפן 31 באוקטובר 2009

 
אמיר – יש לי שאלה אליך – ואני שואל אותך אפרופו המשחק של יובה שראיתי היום במקביל. מי הן כל קבוצות הפאר האירופאיות שעולות באופן ברור על יונייטד? באיזו קבוצה אתה רואה את שני הקיצונים המזהירים, את הקישור ההגנתי המצויין, את הסקוררים?
נניח שברצלונה חזקה מיונייטד (למרות שגם לה יש בעיות). מיהן כל הקבוצות הנפלאות הללו בגללן יונייטד בקושי בשמונה האחרונות.
 

אלי 31 באוקטובר 2009

עזרה רונן-
בגלישה באופרה מיני לא רואים שמות.
תודה

רונן דורפן 31 באוקטובר 2009

אלי – אני מעביר את זה למחלקה הטכנית של אורנג'. מקווה לטיפול מהיר

אמיר 1 בנובמבר 2009

רונן – אני רוצה להתייחס ליונייטד ולא לאחרות,הן לא מעניינות אותי למרות שיש צדק בדברייך ורוב הגדולות נחלשו.
יש לטעמי יותר מידי שחקנים בינוניים ביונייטד והם מתרכזים בעיקר בקישור ההתקפי שלאורך השנים היה דומיננטי. נכון שבנושא שמונה האחרונות זה תמיד היה עניין של הגרלה או ערב נתון,אבל
ההרגשה היא שעד לא מזמן היונייטד היתה
עדיפה בזכות היכולת בשלבים הללו והיא
תעבור את המשוכה וכעת אני מרגיש שאנו
באים קצת "קטנים" ופגיעים.

חזי השועל 1 בנובמבר 2009

זהו. סופית ורשמית אני צריך את הטלפון של פרגי. דחוף.
משהו לא בסדר איתו אם הוא ממשיך לתת קרדיט לנאני הזה.
האיש פשוט אנטי כדורגל.
לא רק שהוא ישב על המשבצת של אברה שעושה עבודה הרבה יותר טובה ממנו באגף כמגן (ותורם הגנתית, דבר שמנוגד כנראה לדת של נאני) הוא גם מקבל את ההחלטות הלא נכונות מאוחר מדי.

נאני היה מאוד דומיננטי במשחק, אבל לולא הוא המשחק של יונייטד היה הרבה יותר תכליתי.
נמאס לי מהפורטוגלי הזה. כדאי למכור אותו כשהמותג שלו עדיין שווה משהו (איכשהו כמו קייזר סוזה, הוא הרבה יותר מאיים ממה שהוא באמת).
אז דורפן… מה הטלפון של פרגי?

יואב 1 בנובמבר 2009

חזי,
קייזר סוזה מאיים באמת(: תשאל את קיטן.

חזי השועל 1 בנובמבר 2009

that gimp? u've got to be kidding me :)

יוסי מזרחי 1 בנובמבר 2009

שתי תגובות קצרות (הגלל התקלה הטכנית.

עוז:
מכירה ? אני חשבתי שהיתה שם תקלה קשה של השופט שניבסה ל"תקן טעות בדרך של טעות הפוכה ואיבד בדרך שליטה.
מכירה ?? קצת מחשבה לפני התלהמות לא תזיק.
אמירות כאלה מורידות את רמת הדיונים לזנות.

חן:
בכבוד הראוי,אני מכיר יותר מאדם אחד, שיחלוק על שלושת הקביעות שלך (14).

עוז 1 בנובמבר 2009

יוסי, אחרי שהתקשורת 'ניקתה את הסיפור' והשוותה אותו לטעויות עבר מול בית"ר הוא אולי שקע, ואתה מרגיש נוח להאשים אותי ולא את בוחבוט בהזניה של המקצוע.

אני מזמין אותך לקרוא תגובות של אוהדי הקבוצה בפורום שלהם, שם העניין לא שקע.
http://www.hapoelhaifa.com/forum/viewforum.php?f=1

יוסי מזרחי 2 בנובמבר 2009

עוז, אני לא תוקף אותך אישית אלא מתנגד ובועט נגד השימוש במונח מכירה.

שלא תבין לא נכון, גם אני הרגשתי רע מאוד עם מה שקרה לשופט. בלי קשר לטעויות שיפוט בבאר שבע,ובלי קשר שהכל התחיל מטעות נגד בית"ר. חבל שזה קרה ודוקא לשופםט שבדרך כלל שיפוטו סביר.
אנחנו נגררים לשימוש במילים גדולות לתאור כל דבר ולא תמיד במקום. המונח מכירה היה לא במקום.זה כל מה שרציתי להגיד וללא שום כונה לפגוע אם כי השתמשתי בביטוי "לא פרלמנטרי".

אביעד 1 בנובמבר 2009

אפשר לבקר עד מחר את מצבת החלוצים של היונייטד, אבל בהתייחס להיצע הקיים, אואן לא יכול לשחק יותר ממשחק בשבוע ומאקדה את וולבק עדיין לא מוכנים להרכב הפותח, לכן ברבאטוב צריך לפתוח אוטומטית (אואן אגב הרבה יותר יעיל כרגע מהספסל מאשר בהרכב).
לגבי אוואנס: אתמול לא הייתה הפעם הראשונה שהוא פותח כאשר לצידו מישהו שאינו ריו/וידיץ'. אתמול כן הייתה הפעם הראשונה שבציוות כזה ההגנה לא נראתה רעועה משהו. בהתייחס לאנטי כדורגל של בלקבורן אתמול, זו לא מחמאה גדולה במיוחד, לכן אני לא כ"כ בטוח ש"הגיע הזמן" שאוואנס ינשל את ריו או וידיץ' מההרכב הפותח.
המשחק מול צסק"א לא יבשר הפעם על ההרכב מול צ'לסי. לא ברור אם פלטשר כשיר, גיגס ופרדיננד ככל הנראה לא כשירים לצסק"א וכמובן יש 5 ימי מנוחה בין המשחקים שזה מספיק גם בשביל סקולס.

ערן קאלימי 1 בנובמבר 2009

רונן, לא ברור לי, אתה טוען שמה שקרה ליובה זה דבר שעל סף הבלתי אפשרי בהקשר של יונייטד? כי זה נכון, אבל זה גם על סף הבלתי אפשרי עבור יובה.

הסיכוי שהשוער הטוב בעולם, וחולית ההגנה אחת מהטובות בעולם (שאוחזת את שחקן ההגנה הטוב בעולם כיום בדמות קייליני) ישגו שלוש פעמים בהרחקות כדור פשוטות (בעיקר טעויות של אותו קייליני מהסוגריים הקודמים) כמעט ולא קיים.

עובדה שהתקיים.

זו לא רוח קבוצה שאיפשרה את המהפך, וזו לא רוח היונייטד שלא תאפשר כזה מהפך. זה פשוט ברדק כדורגל סופר נדיר שכל השלכה ממנו היא לא הגיונית, היות ודברים כאלו לא קורים.

עד שהם קורים.

יואב 1 בנובמבר 2009

קיילני שחקן ההגנה הטוב בעולם? ממתי? ממתי שהחלטת?הוא והשוער שךו לא ממש עוזרים ליובה להוביל את הטבלה. וכל דבר פרט לניצחון ברמת גן, גם ישאירו את "שחקן ההגנה הטוב בעולם" בבית…

שלו רומא 1 בנובמבר 2009

ארבע ימים באמילייה רומנה חסכו מהבלוג את הערותי לאחרונה…
אבל:
אמיל רסום – ישנם שני פתרונות שאני מכיר,
1. לעבור לחיות בחו"ל, שזה קצת יותר יקר,
אבל גם יותר מהנה.
2. לקנות צלחת ולקלוט את השידורים ישירות.
פתרון שלישי וקצת פחות חוקי להשתמש במחשב.
חזי השועל – יש בעיה כשרוצים להגיע לסוף העונה,
כשהשחקנים היותר טובים לא פצועים או שחוקים,
ועדיין הקבוצה רצה לאליפות / ליגת האלופות.
זה מתסכל את האוהדים, אבל אם תחשוב על כל דקה של נאני על המגרש,
כהארכת הקריירה של גיגסי זה משתלם ונראה אחרת.
 ערן קאלימי – מה שקרה ליובה זה שמולה הייתה קבוצה שהחליפה ליצן במאמן.
שעפ"י התוצאות של סמפדוריה גם שם הוא בנה קבוצה לא רעה,
ליובה דרך אגב יש הגנה רעה מאוד עם שוער ענק.

ערן קאלימי 2 בנובמבר 2009

אין לי ספק שנאפולי אחלה קבוצה, אבל זה בכלל לא קשור לנקודה שלי, מה שקרה ליובה היתה סטיה סטטיסטית. זה יכול לקרות לכל קבוצה.
זה שיובה קבוצה בינונית, שנופלת בהרבה מהטופ האירופי כרגע, בכדורגל, בעומק ואולי גם באופי זה עניין אחר, אבל לא רלבנטי להפסד.
ויואב, לא מדוייק, לא מאז שהחלטתי, אלא מאז שהתחילה העונה.

איש 3 בנובמבר 2009

אביעד(34), בני(23)- פלטשר צפוי לחזור מול צסק"א כך שאם לא ייפצע בשלישי הוא כשיר לשחק מול צ'לסי.

ברכות לקורא וויין רוני להולדת הבן.

Comments closed