אני דורש הסבר! (על עמרי כספי)

קיימת איזשהי הנחת מוצא לגבי כדורסל ישראלי לפיה אולי אין לנו שחקנים כל כך טובים אבל יש לנו מאמנים נורא טובים. זו הנחה שיכולה להתקיים רק בעולם בו מאמינים בו תפקיד המאמנים הוא לנהל משחקים ולא לבנות שחקנים.אני מסתכל על הסטטיסטיקה של עמרי כספי. על ההתקדמות מדי שבוע. בדצמבר, החודש המלא השני שלו בליגה הזו הוא ירד רק פעמיים מדאבל-פיגרז. שלוש פעמים קלע 20 פלוס. נכון, הNBA לא מה שהיה. נכון, בסקרמנטו הוא מקבל דקות כי הקבוצה לא משהו. אני לא מצפה ממנו לחנוק הגנתית את קובי בראיינט בעוד כמה ימים. אבל יש גבול להסברים. יש גם דברים שאין להם קשר לקבוצה או יריבות – הוא שביעי בNBA באחוזים מהשלוש.ואני מסתכל על סטטיסטיקת דקות המשחק שלו בשנים האחרונות. באירופה ואפילו בליגה. ואני דורש הסבר! (אולי למאמנים בסקרמנטו חשוב הכדורסלן הישראלי?)

הליגה הכי מרגשת שאני זוכר
הליגה הכי מרגשת 2

No Comments

נועם 20 בדצמבר 2009

ואיך מסבירים את זה שברנדון ג'נינגס, שבקושי הסתדר ברומא, חורך רשתות בנ.ב.א. ועושה פלאים במילווקי?

יש פה איזה patern לא מובן..

אמיר 20 בדצמבר 2009

ההסבר דווקא די פשוט מלבד העובדה שכדורסל אין.בי אי כבר לא מה שהיה, כדורסל אמריקאי וכדורסל אירופי הם פשוט שני ענפי ספורט שונים. עומרי כספי מתאים הרבה יותר לכדורסל מהיר, משוחרר, לא מסודר מדי, וכן מה לעשות גם לא חכם כמ שמציגה קבוצה כמו סקרמנטו של פול ווסטפול

רונן דורפן 20 בדצמבר 2009

אמיר. אולי, אבל קלוש. אחד הדברים שעמרי כספי מוכיח השנה שהוא יודע לעבוד והוא משקיע. אחרי שמאמנים בישראל הסבירו שהוא בעייתי משהו. שחקן אתלטי שקולע שלשות מתאים גם לכדורסל אירופי.

נועם. זו גם סוג של שערוריה. רק שהמאמנים ברומא פחות מעניינים. יש גם עוד עניין – ג'נינגס צעיר בהרבה והגיע למדינה זרה בה למאמנים כנראה לא היה אכפת ממנו. כספי הוא שחקן ישראלי ששיחק בישראל.

S&M 21 בדצמבר 2009

רונן, אף מאמן לא אמר שהוא בעייתי או לא משקיע. אמרו שההורים שלו דוחפים את האף, מפטרים מאמנים, ציניים, ולכן אף אחד לא סובל אותם.
גם עבורי הוא הפתעה. אף פעם לא החזקתי ממנו.

S&M 21 בדצמבר 2009

תיקון ותוספת למה שאמרתי: אף פעם לא החזקתי ממנו "פוטנציאל NBA". כי אני רואה בתגובות אחרות ש"אולי השנה הוא היה פורץ גם בישראל". מה זאת אומרת פורץ, כבר מגיל 15 הוא מסומן כדבר הבא בישראל. הוא שחקן מוכח לליגה הישראלית, הוא לא צריך לפרוץ לשום מקום. הפתיע אותי שהוא קולע באחוזים כאלה וצובר ניקוד דו ספרתי כל כך מהר ב-NBA, אבל בישראל? תוך שנתיים הוא היה קולע 30 בממוצע בליגה הישראלית.

בר שושני 20 בדצמבר 2009

כן, אין ספק שהכדורסל האירופאי הרבה יותר חכם. בעיקר בעידן בו רוב הקבוצות באירופה חושבות על התקפה בתור "הזמן הזה בו אנחנו משליכים שלשות בלי קשר למשחק".

נועם 20 בדצמבר 2009

זה נכון אבל מצד שני, עד כמה שידוע לי (אני מודה שיצא לי לצפות מעט מאד במכבי בעונות האחרונות), דווקא בעונה האחרונה כספי הפך לשחקן חמישייה במכבי והיה שחקן די משמעותי בקבוצה, כך שכן היה תהליך בנייה הדרגתי שלו. אני טועה?

בן 20 בדצמבר 2009

מסכים שהענפים שונים.
תיאודורס פפלוקאס שחקן ענק באירופה, לא מתאים ל-NBA. גם שאראס דוגמא.

ודוגמאות הפוכות בשפע. את טורקוגלו אף פעם לא סבלתי באפס.

יוסי 20 בדצמבר 2009

יתכן שגם בישראל, בדיוק השנה, עמרי היה פורץ. יתכן שהנ.ב.א מוציא ממנו מוטיבציה ומוסר עבודה שלא היה לו בעבר. באופן כללי, אם מתוך 20 ישראלים שישחקו בנ.ב.א, למעלה מעשרה יציגו שיפור לא ברור במשחק שלהם, אז נוכל להסיק שיש כאן תופעה ונצטרך לחפש בשבילה תשובות. על סמך שחקן אחד בעונה אחת, חבל להכביר מילים.

א. 20 בדצמבר 2009

יש לציין שאילו החברים של כספי היו משתפים אותו יותר במשחק ההתקפה הסטטיסטיקות שלו היו משתפרות משמעותית.
אילו כספי היה נשאר במכבי הוא היה ממשיך להיות שחקן שאמור לעלות למגרש ולתת דקות מנוחה לזרים שמשחקים בתפקיד שלו – כי חלפו עברו הימים שבהם מכבי העדיפה שחקן ישראלי משמעותי על פני שחקן זר.
ושאר הסיבות להצלחתו הן : שיפור בקליעה לשלוש (כרגע רוב הזריקות שלו חופשיות אבל יגיע הרגע שבו מאמנים יתחילו לשים לב אליו וימנעו ממנו את קבלת הכדור) והוצאת זריקה מהירה כתוצאה מעבודה בקיץ במקום להגיע למשחקי הנבחרת (ויש קונצנזוס לגבי העובדה הזו אצל כל מי שאימן אותו),הפציעות שאיפשרו לו לתפוס מקום מרכזי יותר ובעיקר העובדה שב-NBA היום גם שחקן כמו כספי (לא סופרסטאר בשום אופן) בקבוצה נכונה יכול למצוא את מקומו ולעשות דברים שלא חלמנו ששחקן ישראלי יעשה בליגה הזו.
ראוי להזכיר גם את ההופעה של כספי מחוץ למגרש ובעיקר את הצניעות והענווה שלא ממש אפיינו אותו בעת ששיחק בישראל.

חנן 20 בדצמבר 2009

יש עוד אפשרות: עד השנה, כל קיץ כספי שיחק בנבחרת ולא היה לא זמן לעבוד על המשחק שלו. השנה הוא ויתר על הנבחרת וזה כנראה השתלם לו.

רונן דורפן 20 בדצמבר 2009

בן – המצב ההפוך קצת יותר סביר. כי למרות הכל מדובר בליגה הרבה יותר טובה.

יואב 20 בדצמבר 2009

נועם,
צודק.כספי הפך לשחקן חמישיה לגיטימי במכבי בשנתו האחרונה והראה התקדמות בכל אחת מהשנים שלו שם.אם היה נשאר, לא היו מביאים זר דומיננטי על המשבצת שלו(גם ברמה המיקצועית וגם הכלכלית).מכבי לא עשתה לו רע בשום צורה.ההפך.כספי הגיע לאנ.בי.אי שחקן טוב ומחושל יותר משהיה.

יאמר לזכותו שהוא תמיד היה שחקן שעובד קשה,מחוייב וחסר פחד.

מרמיט 20 בדצמבר 2009

שני הסברים אפשריים עולים בראשי, אחד מהכיוון של כספי והשני מהכיוון של הכדורסל הישראלי:

1. עבודה קשה. כמה מפתיע, כמה פשוט. יכול להיות (אין לי נתונים מוצקים) שהמאמנים בנב"א יותר מעודדים את החניכים שלהם להשקיע באימונים. ולראיה מסת השריר שכספי צבר שם במהלך הקיץ. בעצם, זה מתקשר גם לסעיף השני, כי…

2. פסגת הקריירה של שחקנים ישראלים, לפחות עד לא מזמן, היתה לשמש כשחקני ספסל במכבי ת"א (חוץ מאי-אילו יוצאים מן הכלל שהמחישו את הכלל).
בגלל זה גם נבחרת ישראל התדרדרה ככה, לדעתי, כי החמישייה שלה כללה אי-אילו שחקנים שהתרגלו להיות גלגל שישי במקרה הטוב, ופתאום מצאו את עצמם בעמדת פליי-מייקר.
מכבי ת"א, ספציפית, ממש לא מפגינה כוונות של *בניית* שחקנים. לפחות מאז ימי מיקי-מוטי, הם נוהגים להחתים שחקנים זרים בשלים שעושים את רוב העבודה, ועד לא מזמן קנו את רוב הישראלים הבכירים (חוץ מטפירו, בערך) כדי להרוג את האופוזיציה.
לפיכך, הכדורסל הישראלי סבל מכמה וכמה תמריצים שליליים לספורטיביות ולהבשלת שחקנים. אולי עכשיו זה מתחיל להשתנות, עם אליהו בספרד וכספי בסקרמנטו.

אנונימוס 20 בדצמבר 2009

אני חושב שזה מראה על חוסר האמונה המוחלט בשחקן הישראלי בשילוב (עם היזון הדדי) עם העצלנות הטבעית של שחקנים רבים פה.

זה מוביל לכך שמצד אחד מנהלים ומאמנים מעדיפים להשקיע בשחקנים זרים שמקבלים במחיר על המשקל במקום לתת לישראלי הזדמנות להתפתח, ומצד שני ישראלים לא נלחמים מספיקים על המקום שלהם ולא מנסים להתפתח ולהוכיח שמקומם על המגרש כמו שכספי עשה והתעקש

תומר חרוב 20 בדצמבר 2009

ההסבר פשוט לטעמי. בביצה, הרבה יותר קשה להתרומם. כספי שיחק במועדון שלאוהדים שלו אין שום רצון לראות שחקן ישראלי מתפתח על חשבונם, הם רוצים נצחונות. גם למאמן של מכבי( ולא משנה איך קוראים לו)אין את הלוקסוס לבנות שחקנים כי אם זה לא יתבטא בנצחונות אז הוא ימצא את עצמו בחוץ יותר מהר מהקרוס אובר של ג'נינגס, גם בתיכונים צריך להביא נצחונות, הנצחונות האלה באים על חשבון משהו.
כשכספי שיחק אצל קטש בגליל הוא התקדם, כשהלפרין שיחק בלובליאנה הוא התקדם, אבל בסוף כולם עושים את אותה הטעות והולכים למכבי, גם בגלל שהמטרה העיקרית של שחקן היא קודם כל להגיע לשם, האן בי איי הוא קצת מעבר לציפיות. אולי ההצלחה של כספי תשנה את זה קצת.

יואב 20 בדצמבר 2009

תומר,
השאיפה לניצחונות היא גם נחלתן של הספרדיות הגדולות, היווניות הגדולות,הרוסיות ועוד..אלו קבוצות כדורסל תחרותיות.לא מוסד התנדבותי.
ואין כאן שום דבר יוצא דופן.מי שמספיק מוכשר וטוב- מקבל גם את הסבלנות(כספי, אליהו, בורשטיין, הלפרין, ליפין, ג'מצ', דניאל, נדב, קטש, שפר).כמובן שבמועדון גדול ושוחק, נופלים שבבים מתחת לשולחן ומפספסים.ולא תמיד יש זמן.
הלפרין זאת סוגיה אחרת שלא קשורה בכלל לעניין. הוא לא מסוגל להנהיג את מכבי(או מועדון בסדר גודל הזה)ולכן מקומו הטיבעי הוא המקום שהוא נמצא בו עכשיו- גארד מחליף בקבוצה גדולה.נתנו, ניסו וזה לא הלך.למוכשרים יותר כמו קטש ושפר, זה בא בקלות. הם פשוט שחקני כדורסל הרבה יותר טובים ממנו. ואם הלפרין היה נשאר כשחקן שביעי במכבי-אף אחד לא היה מרוצה ומאמרי המערכת היו מושחזים מתמיד, כך שהסידור הזה, הוא טוב לכולם….

תומר חרוב 20 בדצמבר 2009

יואב, הטענות הן לא למכבי. הטענות הן לשחקנים שעושים פעם אחר פעם את אותה השגיאה ומעכבים את הקריירה שלהם על הספסל הצהוב.אלו אפילו לא טענות מכיוון שהם רשאים לעשות כן אבל זה חלק מההסבר. מהשמות שהזכרת, שפר, קטש ונדב, שלושתם יכלו לשחק באן בי איי אם לא היו ממהרים לחתום במכבי,הם אמנם לא סופסלו אבל בהחלט עיכבו את הקריירה שלהם. טל בורשטיין היה בגיל 19 רכז שיודע לחדור לסל ולשאוב ריבאונד, במכבי הוא הפך לעמדה מספר שלוש לגיטימי באירופה ולא יותר מזה.
אליהו עיכב את הקריירה שלו במכבי, לא קידם אותה. במיוחד אצל צביקה שרף. האבסורד הוא שדווקא אצל ספאחיה הוא שיחק יותר ושיחק טוב, גם נדב קטש ושפר נתנו את הכדורסל הכי טוב שלהם אצל ילובאץ.
אם הלפרין היה מתבשל קצת יותר מעונה בקבוצה כמו לובליאנה ולא חוזר מהר כלכך למכבי, אולי היום הוא היה במצב שהוא כן יכול להוביל קבוצה גדולה, אבל זה לא משנה. התבנית ברורה, תמיד תהיה העדפה של הספסל הצהוב על פני כל הפרקטים האחרים.
וגם, אם קבוצה ממתגת את עצמה כקבוצה של המדינה, מן הראוי שגם תגדל ותצמיח כמה כדורסלנים ישראלים בכירים. אף אחד לא דיבר על מוסד התנדבותי אבל אני יודע ששמעון שש להזכיר בכל במה עד כמה מכבי חשובה וחיונית לכדורסל הישראלי.

יואב 20 בדצמבר 2009

זה כנראה לא פשוט כל כך.לא זכורים לי כשרונות על בשנים האחרונות שפוספסו או שצמחו.מקטש לכספי השחקן המשמעותי(מבחינת הליגה) היחידי שגדל במכבי הוא פניני.והמצב בשאר הקבוצות לא טוב יותר.
בורשטיין לא שיחק שלוש במכבי. היה שם את פארקר והוא חלק את עמדות אחד שתיים עם שאראס. ואני חושב שהוא עשה קאריירה יפה ומכובדת כשחקן חמישיה לגיטימי בקבוצה הכי גדולה של מכבי בכל הזמנים.
ואליהו קיבל חוזה של מיליון יורו בספרד רק בגלל מספרי היורוליג שלו בשנה שעברה(והוא אכן לא נספר אצל שרף) כך שהבמה ניתנה לו.ללמוד זה מצויין אבל זה חייב לבוא בקונטקסט תחרותי במקביל.וזה בהחלט לא פשוט להסתגל. לכן קוראים לזה "ברמות הגבוהות".

rondi 20 בדצמבר 2009

קודם כל, אמיר, בן וכל השאר – כדורסל זה כדורסל. נמאס כבר מהשטות בהזו של "שני ענפים שונים".

מצד שני, ברור שיש איפיונים שונים בין הכדורסל האירופי והאמריקאי (כמו שברור לדוגמא ההבדל בין הכדורגל האנגלי והספרדי..)

הכדורסל ב-NBA הרבה יותר סכמטי, בו לכל שחקן יש תחום אחראיות ברור על סמך הכישורים הספציפיים לו. לכל שחקן ברור בדיוק מה מצופה ממנו בכל דקה על המגרש (גם במשחק וגם באימונים)
עומרי כספי הוא הקבלן הכי גדול בכדורסל הישראלי מאז מיקי ברקוביץ'. לא המוכשרים בכדורסלני ישראל, אבל כמותו הוא אחד שתמיד יודע מה מצופה ממנו, ונותן הכל כדי לספק.
כספי שמר על תהליך שיפור גם בשנים שלו במכבי, למרות שהדרישות ממנו היו הרבה פחות מוגדרות, וכנראה שהיה ממשיך להשתפר ומוצא את מקומו גם בכל קבוצה אחרת באירופה..
לכן, ההסבר שלי הוא פשוט התאמה..

חזי השועל 20 בדצמבר 2009

דורפן זו קנוניה.. נגעת בקצה הקרחון.
אנשי הכדורסל נפגשים בלילות בטברנות אפלות עטויים גלימות במטרה להדיח את שלטון מכבי…

טוב אני חוזר לקרוא בשר הטבעות…

אהה ואנ משוכנע שאני מדבר בשם הרוב השפו כשאני מבקש ממך, תן לנו חודש בלי פוסטים כדי שהתמונה של אשתו של מרפי לא תאבד לנצח…

ירון ארבל 20 בדצמבר 2009

וואו. מאיפה להתחיל. טוב. זה בטח יהיה ארוך. מתנצל מראש.

מאמנים – בקבוצה מקצוענית תפקידם לנהל (ולנצח) משחקים. בנוער לגדל שחקנים. פשוט ביותר. אבל יש עוד רבדים למקצוע "מאמן". גם לדעת לזהות כשרון זה חלק מלהיות מאמן. בשני הרבדים האחרונים קשה לומר שאנחנו מובילים. בטקטיקות וכיוצ"ב דווקא בהחלט כן.

שלשות – הילד תמיד ידע לקלוע. מהרגע שעלה לבוגרים, וברוך השם אני עוקב אחריו צמוד מגיל 15. יש ערמות של ת'רדים שבהם רבתי עם בר שושנים (לא אישי חמוד) למיניהם על זה שהילד יודע לקלוע. תעיף מבט בסטט' שלו לאורך השנים. כבר בגליל עליון, בגיל 18, הוא עמד על יותר מ-40%. יציב כל שנה מאז. רק שלקלוע מבחוץ יש שתי דרכים – מכדרור או ממסירה. כספי מאז ומעולם היה אחד שיודע לקלוע מקבלת כדור ועליה לסל ועד היום יש לו בעיה עם לקלוע מכדרור (כלומר ליצור לעצמו את הזריקה). זה בין 40 ומשהו אחוז לקליעה במסירה לבין…במקרה הטוב 15% מכדרור. בנבא הרבה יותר קל לקלעים מהסוג הזה כי ההגנה שם מבוססת באופן פשוט ביותר של 1על1, וברגע שמישהו עובר את ה-1 שלו, וזה קורה לא מעט בליגה בה ברוב הלילות לא עובדים קשה (כלומר הגנה) ועם הרבה מפלצות אתלטיות וזריזות. ברגע שאחד עובר את האחד שלו יש תנועה בהגנה ומישהו נשאר חופשי. קבוצה חכמה תמצא את המישהו הזה ותדאג שזה יהיה הקלעי הכי טוב שלה. מסתבר שלקינגס יש את זה. סטיב קר, לבנבן, איטי, לא אתלטי בעליל, עם אחוזים יותר גבוהים מכספי לאורך כל הקריירה, חי על הקונספט הזה 18 שנה בערך. אפילו הביא כמה אליפויות ככה. כמו רוברט הורי שרק חיכה על הקשת ולכדור וזרק. לא משהו אחר. זה ההסבר לשלשות.

הלאה – וזה מתקשר גם למר ג'נינגס – בנבא מותר לך לבצע טעויות הרבה-הרבה יותר מאשר באירופה. תיקח זריקה טיפשית (ועוד אחת), תמסור מסירה ליציע בשם הניסיון לאלי-הופ וכו' וכו' וכו'. דברים שבאירופה עפים עליהם לספסל. בטח ג'נינגס שהיה רכז ואמור לעשות כמה שפחות טעויות, וגם עמרי שהיה הכי צעיר בקבוצה שלו, היו משלמים על הטעויות הללו בדקות משחק. בנבא זה חלק לגיטימי ביותר מהמשחק. תוסיף לזה את הסגנון האחר, וכמו שנכתב כאן "זה משחק שונה לגמרי" וזה גם עוזר להפנים. ג'נינגס, לא יעזור בית דין, לא היה קולע 55 נק' אפילו בליגה האיטלקית. פשוט לא היו נותנים לזה לעבור. בנבא נותנים להצגה להמשיך. לא הורסים את המשחק בשביל לנצח. מחליפים עליך שומר במקרה הקיצוני. באירופה היו דואגים להוציא לו את הכדור מהיד. אגב, גם טוני פארקר לא מצליח לשלוט, כמו שהיית מצפה מאחד השחקנים הכי טובים בנבא, כשהוא מגיע לשחק באירופה. פשוט משחק שונה, ואם נוח לחשוב ששם הוא עדיין יותר טוב אז… אני לא מסכים. שונה. לא יותר טוב.

לא קונה את הסיפור של הנבחרת. הוא התבקש לוותר על 4 שבועות בשביל הנבחרת. אף אחד לא עושה קפיצה כ-ז-ו גדולה ב-4 שבועות. קשר דמגוגי גרידא. מהרגע הראשון הייתי הכי נגד בעולם על ההתקפלות שכל הענף הראה פה מול ההחלטה הזו של עומרי. התקפלות שנבעה מפרובנציאליות ואי ידיעה של הפרטים. מה שכן…עובד קשה. הכי קשה שיש. אי אפשר לקחת את זה ממנו.

ענווה תמיד היתה לילד, עד שנשרף הפיוז, וכרגע אין סיבה שישרף שם. באמת אחד האנשים היותר מקסימים שיש באזור.

מבחינתי, ברמה המקצועית, המקרה של כספי מלמד שכדי להצליח בנבא צריך להיות אתלט ברמה סבירה לליגה, עם קשר לכדורסל (כי ברוך השם היו שם מספיק מפלצות אתלטיות שלא ידעו מה זה כדור) ולהיות פייטר בן זונה. זהו. מספיק.

רחוק מהעין שלנו מתרחש מקרה די דומה בצד השני של הליגה. יונאס ירבקו, ילד שבדי שנבחר בסיבוב השני בכלל ע"י הפיסטונס, הוא בדיוק אותו סוג שחקן של עומרי. פורוורד בין 3 ל-4, אתלט לא רע בכלל, מוכשר מספיק אבל לא בטירוף אבל מעל הכל פייטר בן זונה שקיימים מ עט מאד בליגה. מסיבוב שני בדראפט הוא עומד עכשיו על 28 דקות בממוצע בדטרויט. חלק מהמשחקים בחמישיה. מספרים פחות טובים מכספי, אבל זה לא מעט בגלל שתפקידו בפיסטונס יותר מוגבל, בכל זאת לא קבוצה של רוקיז כמו בסקא-טאון.

ירבקו הוא בדיוק אותה דוגמא לסיפור של כספי.

אה, כן. הוא דווקא לא ויתר על הנבחרת שלו, שבכלל שיחקה בדרג ב'. נסע לגרוזיה וסלובקיה. שיחק נגד לוקסמבורג ואירלנד. במקום להיות במתקן אימונים המפואר של הפיסטונס כל בוקר. בכל זאת הצליח לו. ממש לא כי הוא יותר מוכשר מעומרי. בדיוק להפך.

נועם 20 בדצמבר 2009

סחטיין על התגובה המושקעת. השכלתי.

עומרי 20 בדצמבר 2009

ניסיון להסבר- בקיץ אחד של ליגת קיץ והתרגשות מהמעמד ההיסטורי כספי הכריח את עצמו לעבוד על דברים שמעולם לא נזקק לעבוד עליהם קודם לכן.
לדעתי בשנתיים במכבי הוא לא התקדם לשום מקום, כי במכבי לא עובדים עם שחקנים על שיפור היכולות שלהם, עובדים על לנצח את המשחק הבא(שזה בסדר גמור לקבוצה כה הישגית).

עוד דבר- כספי, 2.06, נופל בדיוק לסוג השחקנים שמנהלים בליגה נוטים להפוך למולטי-מיליונרים ולבעלי מקום של קבע ברשימת האוברפיידס השנתית של ביל סימונס. גבוה, קולע שלשות בקצב מסחרר, נראה עם אפסייד הרבה יותר גבוה ממה שיש לו באמת.

העיתונות בארץ לא תבין מאיפה זה בא לה כשהוא יקבל מכריס וואלאס 55 מיליון ל6 עונות עוד כמה שנים.

רונן דורפן 20 בדצמבר 2009

תומר חרוב – ראשית אני מבקש מאנשים לא להגיב בשרשורים. אין לי עניין בכך שכל שני אנשים ינהלו דיון עצמאי.
שנית, אין פה אבסורד שספאחיה וילובץ נתנו יותר דקות וקידמו ישראלים. כי מאמנים מקרואטיה יודעים לקדם שחקנים. מצד שני לא ברור לי מה עשו שניהם במועדון חסר סבלנות כמכבי.

תומר חרוב 20 בדצמבר 2009

זה לא שהם רק קידמו שחקנים, הם קידמו ישראלים. נראה שמאמן זר מבין יותר את הצורך בשחקן מקומי בכיר יותר מאשר מאמן ישראלי. האבסורד הוא בזה שדווקא כמאמנים שאין להם יותר מידי גב, הם עשו מהלכים שמאמנים עם גב הרבה יותר רחב כמו פיני גרשון לא יעשו. ואם כבר לא ברור, אז הכי לא ברור מה טיילר עושה בחיפה, מתי בדיוק הכדורסל הישראלי הצמיח סנטר ראוי? משם הוא יעשה את ההתקדמות למאבקי הצבע באן בי איי?
זו עוד אחת מהסטיגמות שמצויות בספורט הישראלי. בכדורגל חייבים להביא מאמנים מחול על מנת להתקדם( שזה נכון מאוד), בכדורסל זה פשוט דור חלש או משהו כזה. המאמנים הם מחוץ לתחום בעניין ודווקא כאשר ברור שיש קבוצה אחת שהיא דומיננטית וכל השאר יכולות בכיף לטפח שחקנים.
אני חושב ששורש הבעיה מצוי קודם במבנה של כדורסל התיכונים. זה פשוט ביזיון שבמסווה של חינוך שוחקים נערים צעירים במסגרת שהיא לגמרי לא רלוונטית לקידום שלהם או של הספורט אשר נועדה אך ורק להעניק יוקרה לכמה בתי ספר בארץ.

קורא 20 בדצמבר 2009

אני לא חושב שיש למכבי עניין לעצור התקדמות של שחקנים, אבל אני חושב שבין הברירות של לקדם שחקן או לקדם את הקבוצה הם יקחו את השנייה. שחקנים שהיו מספיק מוכשרים וחזקים מבחינת אופי, קידמו גם את עצמם במקביל, כמו שפר וקטש, אחרים נעלמו.

בני תבורי 20 בדצמבר 2009

אני חושב שההבדל בין כספי של היום לזה ששיחק במכבי קשור גם למערכת הציפיות של הקבוצה. מכבי הולכת על הכי גבוה בארופה, סקרמנטו רוצה רק לחזור הביתה בשלום. מידת הלחץ שונה לחלוטין וההשפעה נכרת.

אבישי 20 בדצמבר 2009

ההבדל בין רוב נפגעי מכבי לבין כספי הוא שהוא היחיד שהבין שאם אין הוא לו מי לו. הוא היחיד ששם את עצמו ואת המטרות שלו לפני, ומבחינתו על חשבון, המטרות של המועדון ולא סר למרותם של שמעון מזרחי או פיני גרשון.

בכל הנוגע למאמנים ולקידום שחקנים, הבעיה הגדולה בכדורסל הישראלי עם קבוצות שהן לא מכבי היא כסף. והבעיה עם מכבי היא שזו קבוצה שלא מוכנה להוריד את הרגל מהגז, גם כשזה מתוך פאניקה (ראה דוגמה די בראון, צ'ארלס גיינס וארון מגי) ולכן לא מכניסה את עצמה לעולם לתהליך של בנייה מחדש.

אריאל 20 בדצמבר 2009

אני חושב שהגיע הזמן להפסיק עם הסיפור הזה על כך שמכבי רוצה לבנות את עצמה ולא את השחקנים שלה. זאת שטות מדרגה ראשונה לדעתי. זה הפך לסוג של נבואה שמגשימה את עצמה שמאמנים במכבי כבר מאמינים שאם הם רוצים שהקבוצה תצליח, הם לא יכולים לסמוך על הישראלים ולתת להם זמן להתפתח.
יש עשרות דוגמאות בהיסטוריה, כולל של קבוצות פאר בכדורסל האירופאי, שנתנו לשחקנים אצלם להתפתח מהסיבה הפשוטה שמה שטוב לאותם שחקנים טוב גם לקבוצה. אבל במכבי הכניסו לעצמם לראש, והאוהדים קונים את הלוקש הזה, שבשביל שהקבוצה תצליח הם לא יכולים לחכות לשחקן שיתפתח. ואם הם באמת מאמינים בזה – שלא יחתימו שחקנים צעירים מגיל 22-23 וגמרנו.

לגבי למה כספי מצליח ב-NBA ולא בארץ, האמת – גם אני אובד עצות. את כל מה שמתואר פה שקלתי ועדיין זה רחוק מלהצדיק כזה הבדל עצום. אין לי אלא להודות שפה בארץ, אפילו פיני גרשון ירום הודו (דרך אגב, אחד מהאנשים שהכי אחראים לקונספציה שדיברנו עליה קודם) פשוט לא מבינים כדורסל.

גיל 20 בדצמבר 2009

אני כן חושב שזה מעיד שהנבא חלשה יחסית. אולי יש כמה שחקני על אבל שחקני משנה ברמה יותר נמוכה מבעבר. זה רק מוכיח שהרבה מאוד שחקנים יכולים להצליח שם אם יהיו בקבוצה המתאימה ויתנו להם לשחק. עם זאת, בוא נחכה לשנה הבאה. נראה אחרי שילמדו אותו איך הוא יסתדר.

קורא אדוק 20 בדצמבר 2009

הבעיה היחידה בתיאוריות המבריקות שרצות פה היא בקשר הרופף משהו למציאות ולהגיון. במבחן המציאות כספי שיחק במכבי הרבה מאד. וכנגזרת של זה, יותר הגיוני לטעון שהתקופה שלו במכבי שבמהלכה הוא שיחק ברמות הגבוהות באירופה הכינה אותו לNBA מאשר לטעון שהתקופה במכבי פגעה בו.

אריאל 20 בדצמבר 2009

קורא אדוק – כספי לא שיחק כל כך הרבה במכבי (אלא אם אתה קורא לליגה הישראלית הרבה) וגם כשהוא שיחק הוא לא הפגין קרוב בכלל לרמה שהוא מראה בסקרמנטו.

עומרי 20 בדצמבר 2009

גיל- קשה לי להסכים. אין היום בנבא 'כמה כוכבי-על', יש היום בליגה יותר סופרסטארים ואולסטארים לגיטימיים מאשר בכל תקופה אחרת בהיסטוריה.
אני חושב שאני יכול לספור לפחות 20 שחקנים מתחת לגיל 30 שעשויים להוביל קבוצה לאליפות או להיות סייד-קיק לסופרסטאר שיעשה זאת.
החשיפה לעולם והבום הגדול של הכדורסל בתחילת שנות ה-90 הובילו את הליגה להיות עמוסת כישרון יותר מאי-פעם.

בסופו של דבר העונה הרגילה בנבא היא במה בה לפחות 2-3 שחקנים מדי שנה נותנים תפוקה מפתיעה בדיוק כמו כספי השנה, זאת מכיוון שלסליפרים בסגנון הזה יש מה שלהמוני שחקנים אחרים אין לאורך 82 משחקים מתישים- כוח-רצון עילאי להוכיח את עצמם. זה לדעתי חלק גדול ממיתוס הסופמור-סלאמפ הידוע לשמצה, המון רוקיס נתקלים בקשיים לשמר את הרצון הזה.

קורא אדוק 20 בדצמבר 2009

יש יותר אולסטרים כי יש יותר קבוצות. תוריד את מספר הקבוצות ל23 ומספר האולסטרים הליגטימיים ירד פלאים.

קורא אדוק 20 בדצמבר 2009

הוא כן שיחק הרבה. לא הבנתי למה מתקשרת הטענה שלך על הרמה שהוא מפגין. מכבי כ"מועדון" אחראי על סיטואציה ספציפית ותפקוד של שחקנים בתוך אותה סיטואציה? שחקנים שונים מתפקדים יותר או פחות בסיטואציות שונות. ליאור אליהו (דוגמה נופסת ופאילו גרועה שהבאת) שיחק הרבה יותר טוב במכבי לעומת היכולת שהוא מפגין היום בספרד.

קורא אדוק 20 בדצמבר 2009

קבל תיקון והתנצלות- לא אתה נתת את הדוגמה של אליהו.

אופיר 20 בדצמבר 2009

ירון ארבל עם הפוסט המאלף כתב את מה שאני חשבתי: הבן אדם פשוט לא מפחד לעשות טעויות, לכן הוא לוקח זריקה, ועוד זריקה ועוד אחת. בישראל ובאירופה היו אומרים שזה שכונתי וזורקים אותו לספסל, ופה זה סימן לביצים גדולות ונזקף לזכותו. אין מה לדבר, הילד נהנה.

ישי 20 בדצמבר 2009

סתם לפרוטוקול – רבים נתנו את קטש כדוגמא לשחקן שהצליח לבלוט במכבי. להזכירכם כששרף אימן את מכבי ת"א הוא כמעט הרס את קטש – הוא לא נתן לו לשחק כמעט בכלל. (כמו לאליהו שנים אח"כ) קטש נהיה שחקן גדול רק שילובץ הגיע לאמן את מכבי ונתן לו את המפתחות.
יכולנו לנהל את אותו דיון על קטש אם הוא היה נבחר ל-NBA לפני שילובץ הגיע למכבי.
וחוץ מזה אף אחד לא מזכיר את אודריך שהוא סיפור אפילו יותר הזוי מכספי

אופיר 20 בדצמבר 2009

בנו אודריך, עוד סיפור על כישרון שהקהל הצהוב כמעט גמר לו את הקריירה.

ירון ארבל 20 בדצמבר 2009

באמת שלא חסרות דוגמאות לשחקנים שלא הצליחו באירופה וכן הצליחו, יותר או פחות, בנבא. והפוך. לרוב רובם אין טיפת קשר למכבי/גרשון.

גיל 20 בדצמבר 2009

עומרי, הנקודה היא שלקלוע 20 נקודות במשחק זה לא אומר שאתה כוכב או אולסטאר. האלמנטים האינדבידואלים מאוד בולטים ובקבוצות חלשות קל יחסית להפציץ. השאלה היא אם אתה משפר את הקבוצה. לקינגס יש שני רוקיס טובים והם משתפרים, אבל כוכבים גדולים מובילים קבוצות לנצחונות רבים יותר.

יואב 21 בדצמבר 2009

שרף לא היה קרוב בכלל להרוס את עודד. בסידרי העדיפויות של מכבי, עודד עמד במדרגה מעל. הוא חזר מהגליל ככוכב העתיד וגם צביקה ידע את זה. המפתחות, ברמה הריגשית והמעשית היו אצל עודד עוד לפני ילובץ. כספי שיחק מספיק ביורוליג כדי להיות בחירת דראפט. וגם במכבי הוא לא חשש מכלום. זה האיש.

גלעד בלום 21 בדצמבר 2009

אני לא רואה כדורסל אירופאי כבר שנים כך שאין לי מקור להשוואה בנושא של כספי,פשוט התרגלתי לקצב ולסגנון של האן בי איי,למה לראות ליגה נחותה כשיש את הדבר האמיתי?אן בי איי אני רואה המון כבר יותר מ-30 שנה.אין ספק בכלל שהרמה באן בי איי הרבה יותר גבוהה מבחינת היכולת האישית והאתלטיות.באן בי איי המאמנים סומכים יותר על האינטיליגנציה והאינסטינקט של השחקן,יש מעין כאוס מאורגן ונראה שהסגנון הזה מוציא מכספי את התכונות היותר טובות שלו.שחקנים מוכשרים שמשחקים עם שחקנים יותר טובים יעלו את הרמה שלהם בהתאם וזו אולי הסיבה לשיפור של כספי,על זה שהוא מוכשר פחד אין וויכוח.אני חושב שכספי נפל על מאמן שיודע דבר או שניים על פיתוח שחקנים צעירים.

בעיניי, האן בי איי,למרות ההשמצות של חלק מקוראי הבלוג(ובעל הבלוג) היא הרבה יותר איכותית ומעניינת מכל ליגה אחרת,למרות שאני מודע לבעייתיות שלה -82 משחקי ליגה רגילה שחייבים למלא קוביות שידור בטלוויזיה שלא מעט מהם חד צדדיים ומשעממים.העומס-קבוצות שמגיעות לעיר בארבע בבוקר ועולות לשחק אחרי כמה שעות אחרי משחק של הארכה בלילה הקודם.באירופה אין כזה דבר משחק יום אחרי יום למשל,מדובר במרתון ולכן הפסדים פה ושם מתקבלים בטבעיות גם אצל הלייקרס והסלטיקס לעומת מכבי למשל שחייבת לנצח 80-90 אחוזים מהמשחקים שלה אחרת מזרחי יקבל התקף לב..

אל המציאות הזאת נכנס כספי והיא תפורה עליו,הוא משחק בקבוצה לא רלבנטית שנמצאת בבנייה ומהבחינה הזו הוא הגיע למקום המושלם,לו היה מגיע לאורלנדו או לסלטיקס או קבוצה שרצה למעלה כבר שנים היה מתייבש על הספסל.

הסיבות שהוא מציג מספרים כה מרשימים והשתלבות כה ראויה לציון הוזכרו ע'י הבלוגרים-עבודה בקיץ על פיתוח המסה השרירית,שיפור החולשות וגם הסגנון היותר חופשי של הליגה,שמאפשר לשחקנים חכמים כמוהו למצוא את הקוביה שלהם על המגרש,במקרה של כספי זה השלשות החפשיות וגם כל מיני סלים שלו כשהוא אוסף שאריות ריבאונד התקפה.אבל יש לו גם סטטיסטיקה הגנתית טובה בריבאונדים ,חסימות וחטיפות כך שהוא כלל לא חד מימדי וזה מה שמאמנים באן בי איי אוהבים.הוסיפו לכך את החוסן המנטלי שלו וקבלו שחקן אן בי איי לגיטימי.מישהו פה הזכיר את סינדרום השנה השניה,יהיה מענין לראות אם ישמור על יציבות לאורך שנים כי אם כן אז זה באמת סיפור יפה.

שנים חלמנו על שחקן אן בי איי ועכשיו כשיש לנו אחד כזה מתברר שזה לא כל כך מסובך.בראיה לאחור סביר להניח שכל אלה שדובר עליהם כפוטנציאל לאן בי איי,החל ממיקי ברקוביץ,ג'מצ'י,נדב וקטש היו מצליחים להשתלב בליגה בצורה מכובדת אם היו נופלים לסיטואציה מסוימת שמתאימה להם.

נראה לי גם (בלי הרבה ידע ,רק ממעקב בעיתונים) שכספי ניהל את עצמו בתבונה בכל מה שקשור למלכודת הצהובה ששמה מכבי ת'א כשברח מהם ולא התפתה כמו כולם אחרת היה אולי גומר כמו פניני או גרין .

ירון ארבל 21 בדצמבר 2009

אם לא ראית שנים ואין מקור להשוואה, על מה מבוססת ההחלטה שהרמה הרבה יותר גבוהה בנבא?

יואב 21 בדצמבר 2009

גלעד,
"למלכודת הצהובה" יש חלק בבחירתו של כספי בדראפט.הוא לא ברח(איזה מין מושג תלוש מהמציאות)-הוא נבחר!! על סמך מספרים ופוטינציאל שהראה במכבי וביורוליג. מאד בסיסי ומאד פשוט…
ויש את העניין הפעוט הזה של כישרון…מכבי לא עוצרת את פניני וגרין להראות לעולם את מה שהם יודעים.אם הם מספיק טובים, זה בטח טוב גם לה.היא מתווכת טובה יותר בעניין הזה מכל קבוצה ישראלית אחרת(והלוואי וזה יקרה להם).
הרי כתבת שאנ.בי.אי זה הטוב ביותר שיש. אז מין הסתם הליגה הזאת לא פתוחה לכל ישראלי/אדם שלובש גופיה ומכדרר.כולל אפיק ניסים ואוחנון…

גלעד בלום 21 בדצמבר 2009

יואב שלום,

בשבילך זו מכבי האהובה שלך,בשביל שאר האנושות הלא מכביסטית "מלכודת צהובה" זה מושג שאינו מצריך הסבר,זו אמנם מלכודת מזהב אבל עדיין מלכודת.

אתה מתכחש לניגוד האינטרסים בין שחקן ישראלי שחתום במכבי שרוצה לשחק באן בי איי??איזה אינטרס יש למכבי לרצות שכספי יעזוב אותה ללא תמורה?

גם נדב היה יכול להיבחר וגם שפר אם היו הולכים בדרך של כספי אבל הם חתמו במכבי כי העדיפו חוזה מובטח ולא רצו להסתכן,כספי לקח הימור מסוים ועמד בפיתוי של לחתום במכבי,זו המלכודת

חיים 21 בדצמבר 2009

מה שבטוח גלעד שאים כספי היה משחק "בנופת צופים התמיד צודקת"שלך הוא לא היה מצליח לראות NBA גם בטליוזיה עם חונך כמו איזנברג ומסורת של בית ברנר.

קורא אדוק 21 בדצמבר 2009

ובמה זה שונה מכל קבוצה אחרת? לקבוצת הצדיקים שאתה אוהד אין אינטרס לשמור על הכוכבים שלה? הם ישחררו את ורמוט ושכטר ללא תמורה כדי שיכולו להגשים את הקריירה האישית שלהם?

פה בדיוק נכנסת לתמונה הצביעות האדומה- הרי אם שחקן של הפועל היה עושה מסלול דומה לזה של כספי, הייתם מתגאים ש"אנחנו עשינו אותו". מכביע מואשת בזה שהיא הרסה אותו.

תבין בלום, השנאה שלך למכבי היא לא תירוץ להפרכת טיעונים מגוכחים.

קורא אדוק 21 בדצמבר 2009

הפרכת = הפרחת. מופרכות הטיעון בלבלה אותי.

martzianno 21 בדצמבר 2009

פשוט להוריד את הכובע בפני הילד – אמביציונר ברמה הגבוהה ביותר, דוגמא ומופת לכל ספורטאינו באשר הם.
חוץ מזה, קצת מזל וטיימינג לא הזיקו מעולם לאיש.

אליאב 21 בדצמבר 2009

יש כאן גם אלמנט פסיכולוגי חזק. בארה"ב יש משהו שמעודד הצלחה ומיצוי פוטנציאל – בכל התחומים, בין אם בספורט, בביזנס, באקדמיה ומה לא. הם יודעים ליצור סביבה שמצד אחד דורשת הרבה עבודה אבל מצד שני מאד מפרגנת. זה בניגוד מוחלט לגישה בארץ שבעיקר מתאפיינת במרפקנות ובניסיון "להוריד" לאנשים את הראש. 

גיא אלון 21 בדצמבר 2009

למטריציאנו ולעוד כמה.
חסרות לי כמה מילות ביקורת על הילד.
למה ספורטאי כמו כספי, או טל בן-חיים צריך לחכות לחוזה בליגה נחשקת בשביל לעבוד על החולשות שלו ?
מה, בשביל מכבי לא נאה לו לפתח מסת שריר ולעבוד על הקליעה שלו ? למה רק כשהוא נבחר בדראפט ?
אם הוא היה מוסיף 7 קילו מסת שריר, ומשפר את האחוזים שלו פיני גרשון לא היה נותן לו מקום בחמישיה ? ברור שכן.הוא רוצה לנצח וכספי משופר היה נותן לו את יותר אפשרויות לעשות את זה.

אני לא מסכים לגבי מה שנאמר על תפקיד המאמן לבנות את השחקן. זה נכון בקבוצות קטנות ובנוער/נערים, לא בקבוצות כמו מכבי.
אם כספי היה מגיע לעונה החדשה במכבי באותה גישה שהוא הגיע לסקרמנטו הוא היה היום המניה הכי בטוחה של פיני.

martzianno 21 בדצמבר 2009

גיא אלון –
הסטטיסטיקה של כספי מראה התקדמות ושיפור עקביים משנה לשנה – התקדמות שגרמה לסקרמנטו לבחור בו בסופו של דבר.
סביר להניח שהיה הופך לשחקן משמעותי ברוטציה של פיני, במידה ולא היה נבחר בדראפט. האנרגיות והאמביציה היו קיימות גם באירופה.
כיוון שנבחר, עשה את ההתאמות הדרושות ועשה אותן על הצד הטוב ביותר. מה לעשות שמה שמספיק כאן, לא מספיק שם?

גיא אלון 21 בדצמבר 2009

מטריציאנו, יש לי בעיה עם המשפט האחרון שלך.
מה שבעיני מגולם במשפט הזה הוא ששחקן עושה "מה שמספיק" ולא "מה שאפשר".

גיא אלון 21 בדצמבר 2009

אגב, רק עכשיו אני שם לב שאני משבש את השם שלך. סורי.

martzianno 21 בדצמבר 2009

(סלחתי… :) )

martzianno 21 בדצמבר 2009

גיא –
אני לא מבין על מה אתה מלין. כספי הגיע למקום הכי גבוה האפשרי מבחינתו (נכון לעכשיו). הוא הגיע לשם בגלל הגישה המקצוענית שלו ומוסר העבודה הגבוה. אילולא אלה, לא היה מגיע.
לפי מה שאתה אומר, הוא לא הראה את כל היכולות שלו במכבי, כי הוא "שמר" אותן לנ.ב.א. – זה הרי מגוחך.
אם היה משחק טוב יותר במכבי, היה נבחר עוד קודם…

גיל מזימבבואה 21 בדצמבר 2009

אם אני מבין נכון את כל עכברי הנבא שכאן, בסיכומו של דבר זה 60% אישיות ו – 40% יכולת. וכאן נגמר הסיפור, וזוהי גם התשובה לשאלה לשאלה של רונן. האישיות שלו שונה מהשאר.
כספי פשוט מוכן לוותר על הארוחות של אמא למען קריירה. מה שקשה להרבה ברמתו.

יאיא 21 בדצמבר 2009

זה ידוע וכבר דובר על זה רבות. המאמנים הישראלים, ולא משנה אם זה מאמן קט-סל או מאמן נבחרת הנוער, חרד קודם כל למשרה שלו ולכן הנצחונות הן חזות הכל, ולאו דווקא בניית השחקנים. זו הסיבה לדעתי שכספי עדיין לא מלוטש, שלא לדבר על ליאור אליהו.

ד"ר א. 21 בדצמבר 2009

תמיד משעשע לראות איך כשמכבי עולה לדיון, חלק מהאנשים מכניסים לאוטומט ושוכחים מהמציאות.

כספי – בשנה שעברה שׂיחק ביורוליג 14.5 דקות בשלב הבתים הראשון, 22.5 בשלב השני. מתוך 16 משׂחקים פתח ב-8.
לא רק שלא יובש על הספסל, הוא הפגין התקדמות, והצוות המקצועי תיגמל אותו בדקות.
ל-3 עמד על 0.450 עונתי. בקיץ הוא פשוט הגדיל את הטווח. (ואגב, למי שטוען שהשלשות שלו חופשיות, מומלץ לבדוק ביוטיוב את הבאזר-ביטרס שלו, כמה שלשות בג'אמפ בסיבוב מעל שומר, ועוד כהנה וכהנה).
[]
הנפלד וג'מצ'י – שני אנשים שלא נהרסו ע"י מכבי, אלא הרסו את הקמפיינים האירופיים שלה לאורך עשׂור.
ג'מצ'י, עם האתלטיות המדהימה שלו (ודאי לזמנו, וגם בכלל), היה יכול להיות אחד משׂחקני ההגנה הגדולים ביותר של אירופא לדורותיה. הוא היה יכול להפוך להיות ריבאונדר התקפה אימתני (רואה מבחוץ להיכן הכדור הולך, ומעופף לקטוף אותו). הוא היה יכול לעשׂות המון נקודות מחדירה לסל והוצאת עבירות. אבל לא. הוא עמד מבחוץ והמטיר שלשות. ובהגנה עברו אותו כמו קונוס. והוא עלה בחמישיה, בכל משׂחק, עשׂור שלם.
ואותו הדבר לגבי הנפלד – רק הפוף. לו לא התחשק לשׂחק התקפה. עשׂור שׂיחקנו 4 על 5 בהתקפה, עד שהביאו את דלס קומג'יס והנפלד ירד לספסל. הנפלד הגיע מהספסל לממוצע דו-ספרתי, ומכבי לקחה גביע אירופא.
הלוואי היו הולכים לנ.ב.א – שניהם.
[]
גיא פניני – כאן, גלעד, אתה שובר שׂיאים. מצד אחד אתה מודה בגלוי שאתה לא צופה ביורוליג, ומצד שני כבר גבשת דעה על איך הקריירה שלו סובלת בגלל שהוא במכבי.
אז לידיעתך, במחצית העונה עד כה הוא בסס את מעמדו כשׂחקן שישי, עלה בחמישיה פעמיים, ונותן תרומה יפה מאד לשׂחקן בשנתו הראשונה.
[]
ומילה לגבי המאמן הישׂראלי המושמץ, אם הוא כל כך גרוע, איך נסביר שבאליפות אירופא האחרונה היו מאמנים ישׂראליים ברבע מהקבוצות?

ד"ר א. 21 בדצמבר 2009

חוץ מזה, אם כבר כדורסל, האם זה אני שהחמצתי, או שבלוג הספורט המוביל בעברית מתעלם מהעובדה שמישהו, גאון נדיר וייחודי בדורנו, שיבץ את הפועל אוסישקין למחוז צפון של הליגה הארצית, ואת הפועל ת"א למחוז הדרומי, ובכך מנע ארוע נדיר, אולי אפילו יחודי, בו קבוצה מקיימת דרבי נגד עצמה?

א. 21 בדצמבר 2009

במה זה שאול אייזנברג שתכנה אותו גאון נדיר וייחודי בדורנו ?
יש עדיין אפשרות ששתי הקבוצות תיפגשנה בגמר גביע האיגוד אלא אם שאול ידאג שקבוצתו הפועל שאול תל אביב לא תגיע לגמר.

ד"ר א. 21 בדצמבר 2009

לבקשת רונן, אני עונה למטה

אורן 21 בדצמבר 2009

לגיא אלון: להעלאת מסת שריר נילווית גם ירידה ביכולת הקליעה בטווח הקצר (תרתי משמע בזמן ובמרחק). לראיה, אחוזי הקליעה המחרידים של כספי מהעונשין בתחילת השנה. באירופה, כמו גם בקבוצות NBA שמבקשות אליפות, אין את הרצון לקחת את הסיכון הזה.
לכספי יש חוזה מובטח בסקרמנטו לשנתיים, שזה מספיק זמן לאפס את היד, והסיכון מצידם הוא שולי – אין אליפות ולא יורדים ליגה.
ייתכן והמסקנה היא שטובת השחקנים (והמשחק) מחייבת רויזיה בשיטת המשחקים באירופה

גיא אלון 21 בדצמבר 2009

אורן – אני בספק אם זה השיקול שהוביל את עמרי כספי.

אורן 21 בדצמבר 2009

לגיא: לא, זה השיקול שהוביל את הקינגס. כספי עבד על כוח בהסכמה הוראה של הקבוצה (הרצון וההשקעה כולם שלו). רק תחשוב שסביר להניח שעם אחוזים דומים לתחילת העונה בעונשין ומשתי נקודות הוא כנראה היה רואה את שאר המשחקים ביורוליג מהספסל.

עומרי 21 בדצמבר 2009

ד"ר א- לא אסכים לשמוע ירידות על ג'מצ'י גיבור ילדותי!
דורון ג'מצ'י הוא פוטנציאל הנבא הישראלי הכי גדול אי-פעם. במיוחד לתקופה בה שיחק.
בסוף שנות השמונים תחילת ה-90 הוא היה מהפיור שוטרס הטובים בעולם וגם מסיים מתפרצות מדהים.

והוא גם הישראלי האחרון שסחב את מכבי על הגב להשגים, כי קטש סחב אותה לשומקום.
לחוסר-מזלו הוא נתקל בקבוצה האירופית הטובה בכל הזמנים בגמר האירופי.

יואב 21 בדצמבר 2009

גלעד בלום,
איזה הימור הוא לקח? חוזה נהדר באנ.בי.אי או חוזה טוב במכבי? מי שהחליט בזמנו לוותר, החליט לוותר.לכספי היה סעיף יציאה כזה.
כמו שכתבו לך לפני,איזה אינטרס יש להפועל לשחרר את שכטר לאנגליה ללא תמורה?אני לא רואה בזה מלכודת אדומה/הראלית או טביבית לכן
אין קשר שזאת מכבי האהובה שלי(בחורף, בקיץ, בסתיו ובאביב) כמו שיש קשר שהיא לא האהובה שלך כי אין סיכוי שאני אבין איך מכבי עשתה רע לכספי.

יואב 21 בדצמבר 2009

עומרי,
אתה מזכיר את ספליט ושוכח את טרסר מילאנו של מקאדו ומנגין.כאשר מיקי ומוטי על הספסל, צביקה שלח את ליפין וג'מצי להביא לו את הגביע בחצי דקה האחרונה…

ד"ר א. 21 בדצמבר 2009

עומרי –
היופי בדמוקרטיא הוא שמצד אחד מותר להגיד מה שרוצים, אבל מצד שני לא חייבים להקשיב…
לגבי ג'מצ'י – שׂים לב למה שכתבת: pure shooter – מסכים לחלוטין. מסיים מתפרצות – אין ויכוח.
אבל מה אני רציתי ממנו? הגנה חונקת, ריבאונדים, חדירות לסל שמתבצעות (שלא כמו במתפרצת) מול מגן. בקיצור, כל חלקי המשׂחק שבביצועם אפשר לחטוף מכות.
אילו טרח ג'מצ'י להוסיף את כל זה למשׂחק שלו, אין ספק שהיה מגיע ל-NBA, וגם היינו לוקחים איזה גביע או שניים בדרך.
[]
[]
יואב –
אתה מזכיר את מקאדו ומנגין ושוכח את ד'אנטוני. זו אכן היתה קבוצה כבירה, שהיתה לוקחת גביע או שניים גם מספליט.

יואב 21 בדצמבר 2009

א,
קבוצה כבירה שלא עלתה עלינו.היינו קבוצה נהדרת אז. ניצחו אותנו כאן, הפסידו לנו שם(איזה משחק היה שם) וגמר צמוד עד השניה האחרונה(הייתי נוכח בו).
קשה לי עד היום לקבל את מה שצביקה עשה שם.יש לך את מיקי ואתה לא משתמש בו בדקות האחרונות? היש חטא גדול מזה?
לצערי,האיירבול ההוא(שליפין אשם בו בעיקר)וההחלקה מול אסטודיאנטס תמיד יאירו את ג'מצ'י באור פחות הישגי.

גלעד בלום 21 בדצמבר 2009

לכולם-אחת ולתמיד-אני לא שונא את מכבי,ומעולם לא שנאתי אותם,אפילו ישבתי פעם אחת על הספסל שלהם במשחק גביע אירופה לאלופות.אגב,כשזכו ב-77 בפעם הראשונה שמחתי למרות שאני "אוהד את הפועל".בזכות מכבי והמונופול שבנתה אני לא רואה כבר שנים ליגה ישראלית או ארופאית וכך יש לי זמן לראות ענפי ספורט יותר מעניינים.לא ראיתי משחק שלהם מאז שהפועל ז'ל ניצחה את מכבי עם ליאור ליובין ב-25 הפרש המפורסם.

ברור שזה לגיטימי לעשות כל מה שמכבי עשתה ב-40 השנים האחרונות (אם אתה מכבי),כל עוד לא עברה על חוקי ההגינות והמוסר ואת זה היא כידוע מעולם לא עשתה…

לגבי אייזנברג-הוא מושחת לא פחות ממזרחי (רק שהוא הרבה פחות מתוחכם וערמומי)ואם כבר יש בי שנאה אז היא אליו כאחד שהרס מועדון לגיטימי בישראל וכטיפוס מעצבן.

לגבי פניני וגרין-אוקיי אני חוזר בי,שיכחו שהזכרתי אותם.

לגבי ה"מלכודת הצהובה"-תשאלו את חנן קרן,תומר שטיינהאואר..יואב-,אתה באמת מרים גבה כשמישהו אומר "מלכודת צהובה"? לקחת שחקן שמשחק 35-40 דקות בקבוצה מסוימת,לשלם לו פי שלוש מהמשכורת ולייבש אותו על הספסל זה לא מלכודת?מישהו פה בהכחשה,לא?אני לא אומר שהמקרה של כספי דומה בכלל,אבל ההיתממות,אוי ההיתממות,אתם המכביסטים לא מסוגלים לרגע לראות דברים מנקודת מבט של "לא אוהד מכבי"?לא חס וחלילה שונא,הרי זה רק ספורט ,מה יש לשנוא פה?

קורא אדוק 21 בדצמבר 2009

אתה מתכוון כמו שהפועל עושה לזנדברג?

אתה הזכרת את המקרה של כספי כ"דומה". מן הראוי שאם אתה משתתף בדיון שתהיה מודע לעובדות. או שמההגיון שלך אני צריך להבין ש"נקודת מבט של לא אוהד מכבי" היא לטעון טענות שאין בינן לבין המציאות קשר?

נועם 22 בדצמבר 2009

הפועל עושה לזנדברג?

אתה מודע לזה שהוא רק חוזר עכשיו לשחק אחרי פציעה של 6-7 שבועות, כן?

אוי איך שהקנאה (והשנאה) מעוורת..

קורא 22 בדצמבר 2009

גלעד,

"כל עוד לא עברה על חוקי ההגינות והמוסר ואת זה היא כידוע מעולם לא עשתה…"

כדאי לחכות בסבלנות לסיום החקירה בפרשת פנאן. לא כן ?

יואב 21 בדצמבר 2009

גלעד,
כתבת בעצמך שמקרה כספי שונה(וגם אליהו, הלפרין,קטש)ועל זה הדיון.אין עניין בלהפוך את זה לויכוח-מכבי/הפועל או העוולות הגדולות של מזרחי.פשוט כתבת מלכודת צהובה לעניין לא קשור.הוא בהחלט היה רלוונטי בעבר, אני לא מכחיש ולא מיתמם ואף מסכים איתך.
כל מי שמוכשר מספיק, התקדם ממכבי. בקשר לתומר-סלח לי, האיש קיבל הזדמנויות ולא רצה להיות שם מלכתחילה.לא במאמץ ולא ביכולת.הוא בא רק לכסף ,בשיא הציניות הקיימת.האיש פשוט פרזיט וזאת עובדה ידועה לכל.. בסל ניצחון של גורדון בגביע, הוא קפץ משימחה בעודו יושב על הספסל של מכבי. עלוב שהוא בכלל לבש את המדים הצהובים. עלוב.
ועל כל חנן קרן יש גם את פארקר, ניקולה,שאראס, בלאט, פיני, גוט, שמיר.גם הם התקדמו מיקצועית וכלכלית דרך מכבי.

קורא אדוק 21 בדצמבר 2009

לא הבנתי מה ההבדל בין מקרה שטינהאואר ומקרה זנדברג. למה אף אחד לא מדבר על זה שהפועל מייבשת שחקן שיכל להיות כוכב בקבוצות אחרות?

יואב 21 בדצמבר 2009

או הווטו של פרגי על העברת היינזה לליברפול או לקבוצות אנגליות אחרות שמתמודדות איתו על התואר. פרימיטיבי הפרגי הזה…

א. 21 בדצמבר 2009

מה הקשר של זנדברג ?
זנדברג הגיע להפועל כמי שמיועד להיות שחקן הרכב.
לאחר שהחלה העונה גוטמן החליט להחתים את וויצ'יצ'ויץ וכמעט במקביל זנדברג נפצע וכיום (למרות פציעתו של ווצ'יצ'ביץ') ניכר לכל מי שצפה בשבועות האחרונים שזנדברג לא בכושר משחק בוודאי לא ברמה הנדרשת היום בהפועל.

יואב 21 בדצמבר 2009

חוץ מהדוקטור, אף אחד כאן לא טרח לבדוק את הסטטיסטיקות של כספי ואת גרף ההתקדמות שלו אבל משננים פה מנטרות(ידועות מראש)שלא קשורות למציאות בכלל רק כדי לנגח. מה לעשות שהמציאות היא אחרת?
לכספי היה חלום שבער בו והוא עובד קשה כדי לחיות אותו. נהדר.הקרדיט הוא שלו לגמרי.מכבי, היתה פלטפורמה מצויינת בדרך. לא יותר ולא פחות.

ד"ר א. 21 בדצמבר 2009

גלעד –
בפניני טעית, אבל לגבי גרין אתה דוקא צודק. הוא מתייבש על הספסל, וחבל מאד.
אפילו בליגה, שם הישׂראליות שלו אמורה לקנות לו דקות, הוא לא משׂחק יותר מדי, כיון שגרשון של השנה אוהב (מחוסר ברירה) לשׂחק small ball. ואז הוא מעלה כמס' 4 את… גיא פניני.

אגב, עוד הרבה זמן לא אשכח את משׂחק הבכורה של גרין ביורוליג (24 נק' 9 ריב' אזא"מ) בקובנה נגד ז'לגיריס.
אחרי המשׂחק התראיין פיני גרשון ואמר, אל תדאגו, בהמשך הוא לא יקלע ככה. אמר וקיים.

א. 21 בדצמבר 2009

גרין נתן בהפועל את העונה הכי גדולה שלו תוך שהוא מתמודד ללא רגשי נחיתות מול וויצ'יץ' ובסטון.
כאוהד הפועל אני שואל איזו ברירה היתה לו לאחר ההתפרקות של הפועל עם הליכתו של גוסינסקי ושובו של שאול ?
יש גיל מסויים שבו שחקנים ישראלים חושבים על חשבון הבנק וגרין מן הסתם נמצא במקום הזה.
צריך להעריך את גל מקל שנמצא בגיל שבו חשבון הבנק משני לדקות המשחק ולאפשרויות להתקדם ולהתפתח.

moby 21 בדצמבר 2009

זה נקרא מקצוענות!!!
רוב שחקני הנבא רואים בעיסוקם מקצוע הם משתפרים משנה לשנה (משהו זוכר את קובי/מייקל/גארנט בשנה הראשונה שלהם. ראו את הכשרון הבלתי נגמר אבל העבודה הקשה בקיץ היא זו שהקפיצה אותם כל שנה גבוה יותר ויותר. השחקן הישראלי בקיץ נוסע לדרום אמריקה או למזרח גם המובילים שבהם.או שהוא יוצא למסע השרדות מתיש ומטופש (בייחוד הצעירים שבחבורה.
2. המאמנים בישראל מחויבים לנצחון ולא לבניית שחקנים מגיל נוער לוקחים את הגבוה (לרוב 1.95 שאולי שיגבה במקרה הטוב ל- 2.01 ונותנים לו להיות סנטר ולא עובדים על הכדרור והקליעה.
3. יש מספר זרים אלמותיים ששיחקו בארץ הטובים שבהם והמקצוענים שבהם הגיעו מהנבא. אפילו המכשף שהקניון במוח שלו היה עמוק יותר מים המלח היה מחויב למשחק (לפחות עד שהסמים וצ'ורה גמרו אותו.(בנקס,תומפסון,ביניון,באק ג'ונסון ועוד כדוגמאות) והם היו דוגמאות לעבודה קשה בדומה למיקי ברקוביץ (שלא סתם היה אמור להיות מספר 1 מ א י ר ו פ ה בנבא).

ד"ר א. 21 בדצמבר 2009

א –

זה שאול אחראי לשיבוץ הנפרד? איך הוא עשׂה זאת?
הגאונות נמצאת ביכולת לפספס את אחד הארועים ההיסטוריים הכבירים ביותר בדברי-ימי הספורט הישׂראלי. (ואני לא ציני ולא אירוני).

ובכלל, האם יש תקדימים בספורט העולמי לכך שקבוצה משׂחקת נגד עצמה?

א. 21 בדצמבר 2009

כידוע איגוד הכדורסל אחראי על כל הליגות למעט ליגת העל שבאחריות המינהלת ולשאול,בעל תפקיד כלשהוא באיגוד,יש מהלכים ששלחו את הפועל שאול ממחוז צפון לדרום ואת הפועל אוסישקין שהיתה כמובן מיועדת לשחק במחוז דרום צפונה.
אני חולק עליך שמדובר בשתי קבוצות שהן כביכול ישות אחת.
בעונה הראשונה של הפועל אוסישקין היו רבים שהתקשו לקבל את השמחה לאידה של הפועל שאול ובלבם קיוו שיום אחד שאול יעלם באיזה שהוא אופן טמיר ואחר כך יבוא האיחוד המיוחל בין שתי הקבוצות.
ככל שחולפות השנים ומתברר יותר ויותר שהפועל אוסישקין היא הדבר האמיתי והפועל שאול היא קבוצת כדורסל במצב של מוות קליני שקומבינות מסייעות להשאיר אותה בליגה הארצית – כך גם מתמעטים האנשים שחשים צביטה בלב בהתבשרם על עוד הפסד של הפועל שאול.מבחינה רגשית הפועל שאול מעסיקה מעט מאוד אנשים ובסיום העונה כאשר הפועל אוסישקין תעלה לליגה הלאומית יקיץ הקץ על חלומו של שאול להגעתו של מיליארדר אמריקני או גרוזיני שירכוש את הקבוצה נטולת האולם והאוהדים.

ד"ר א. 21 בדצמבר 2009

א –

לגבי שתי הפועל: ישות אחת – כביכול.
הפועל שאול מייצגת בעיני (כמעט) את כל מה שרע בכדורסל הישׂראלי. הפועל אוסישקין (כמעט) את כל הטוב שעוד יכול להיות.
חבל שלא נזכה לראות מפגש בין השתיים. לא בשביל הערך הספורטיבי, בשביל הסימליות.
[]
לגבי גרין – אני לא בא אליו בטענות. הוא צריך לדאוג לעצמו. אני כן בא בטענות לפיני גרשון, שצריך לתת לו לשׂחק יותר.
גרין נתן בזמנו לא מעט משׂחקים מעולים בנבחרת, נגד שׂחקני יורוליג ואפילו נבא. הוא שווה בשקט 15 דקות ביורוליג, ביחוד בימים בהם ה-small ball לא עובד.

D! (aka UF) 21 בדצמבר 2009

the reason, as i see it, can be seen in his first moments in Macacbi. and there you will find also the reason why Halperin is not. Balls. big balls. he never showed fear from the ball, the coach, the crowd, Shimon and Maccabi. even when it send him to the bench he would try again and again, to get the ball, to move to the ball and to score. everything that halperin has failed to do.
simple…

יואב 22 בדצמבר 2009

מסכים לגמרי.

אנונימוס 22 בדצמבר 2009

אני לא מבין את השאלות פה לגבי גרין. אנחנו בשנות החמישים שלצאת לחו"ל היה מעשה בלתי יעלה על הדעת? שחקנים ישראלים משחקים בהצלחה כבר מזה עשור לפחות בקבוצות שונות באירופה.
למעשה יש בין בחורינו המצויינים שיצאו לשחק בנכר גם אחד, איך קוראים לו…יניב גרין!
אם גרין היה רוצה היה יכול מזמן לשחק בקבוצה אירופית נחמדה, להראות את יכולתו המצויינת ובתקווה גם להתקדם. במקום זה הוא חוזר פעם אחר פעם חסיר הבשר.
בחירה חוקית שלו, בחירה חוקית של מכבי ומבחינת מאזן תשלומים גרידא ומניעת חיזוק מהיריבות בחירה נכונה של שני הצדדים.
מבחינת מחוייבות מוסרית-אתית-ווטאבר לענף, לקידום השחקן הישראלי ולקידומו האישי של יניב גרין – בחירה על הפנים וכישלון ידוע מראש בסבירות גבוהה ביותר(לטעמי לפחות). של שני הצדדים.
וחבל.

רועי מונדר 22 בדצמבר 2009

פיני לך הביתה
אהבתי אותו בגליל כאשר לקח לנו אליפות. אבל ברגע שהדובן הזה הסיא לי למכבי את אלוהים הוא גמר איתי וגם קצת את הקבוצה.
הם שמו אותו מעל מכבי וזה אסור שיקרה.
מה גם שהוא לא נותן צ'אנס לישראלים למרות שחקני רכש בשקל שלא מוכחים את עצמם וממשיך לתת להם שוב ושוב הזדמנויות.

ובאמת שחבל לי שיניב לא משחק יותר. אבל יש לו חולשה של צבירת עבירות גדולה. שימוש בידים במקום עבודת רגליים..

גלעד בלום 23 בדצמבר 2009

אני שמח שעוררתי פה דיון מרתק בעזרת פליטות פה שהדפסתי למקלדת כשאני חצי ישן בלי להיות מעורה בנושא של יורוליג ,מכבי וכו'..הרבה יותר חשוב-אני לוקח את הבן שלי לראות את הניקס בפעם הראשונה(מול שיקגו) וביום שישי מול מיאמי,

בקשר לכדורסל הישראלי-אין כמובן להאשים את השחקנים(כמו שטיינהאואר,גרין,חנן קרן,לאבן מרסר) שעברו למכבי עבור כסף,מדובר בפרנסה.אין כמובן להאשים את מכבי שהיא עושה כמיטב ביכולתה לנצח כמה שיותר משחקי כדורסל ולזכות בכמה שיותר תארים,גם אם זה אומר לקנות(כמעט )כל שחקן מוכשר,היא לא אשמה שהיא עשירה ואטרקטיבית עבור הישראלים המובילים.אני לא מאשים.

אבל אל תאשימו אותי שאני לא מתענין בליגה שבה ב-40 שנה זוכה קבוצה ב-38 אליפויות והשתיים האחרות שזכו התמוטטו מיד אחרי הזכיה החד פעמית.

הפרדוקס הוא שהשליטה של מכבי החלישה את שאר הליגה כל כך שגם השחקנים(ילידי ישראל) הטובים בישראל בקושי מקבלים דקות במכבי בגלל המחויבות להישגים,החוק הרוסי לא ממש שינה עד כמה שאני מבין.עדיף בעיני ליגה ברמה יותר נמוכה עם יותר שחקנים תוצרת בית,לא מבין למה התירו מלכתחילה יותר משני זרים קבוצה,אין ספק שאינטרסים של מועדון יורוליג בישראל מנוגדים לאינטרסים הכלליים של הענף.מה זה מועיל לי שחמישה אמריקאים,קרואטי וביילרוסי הביאו גביע?הכדורסל הישראלי התברך במכבי שהפכה לאימפריה אירופית ב-40 השנה האחרונות,ומה קרה לכדורסל הישראלי המקומי באותן שנים?

יואב-זה לא ענין הפועל -מכבי, כל מה שאמרתי זה שאייזנברג לא פחות מושחת ממזרחי(תסכים איתי ששימון קצת מושחת)אין כבר הפועל בכדורסל,הקבוצה של שאול זה לא נחשב והפועל אוסישקין אין לה יריבות הסטורית עם מכבי,בעוד שנתיים אולי תתחיל יריבות חדשה,נטולת שנאה ואלימות .לגבי תומר שטיינהאואר-אתה צודק לגמרי ואני אומר לך את זה מהיכרות אישית עם הבן אדם,הוא היה שתול.הוא פשוט לא רצה להיות שם,שנא אותם,לזכותו ייאמר שהוא לא מחשיב את שתי האליפויות שזכה עימם ברזומה שלו.

יואב 23 בדצמבר 2009

יריבות חדשה נטולת שינאה ואלימות לא תיהיה בעתיד הקרוב לצערי.שירי שמעון ופנאן הן עדיין בראש מצעד הפזמונים אבל הלוואי ואני טועה.
תומר בא לעשות את הפנסיה במינימום מאמץ ואני יודע את זה מבפנים(אתה בטוח שהוא שיחק שנתיים? לדעתי שנה אחת).אבל כך היתה כל הקאריירה שלו.את תומר מעולם לא עניין להתקדם מיקצועית ובמכבי זה הקצין לרמות אבסורדיות ממש..הוא הפוסטר המושלם ל-איך לא להיות ספורטאי.

בכל מקרה,זה באמת לא דיון מכבי הפועל.ההישג של כספי, הוא קודם כל שלו ורק שלו. מכבי היתה פלטפורמה לא רעה לעניין הזה, מין חלון ראווה יוקרתי.

יוסי 23 בדצמבר 2009

גלעד בלום היקר, אני נהנה לקרוא את התגובות שלך, אז בבקשה עשה טובה והקל על הקריאה: שים רווח אחרי סימני פיסוק ולא לפניהם. תודה.

גלעד בלום 23 בדצמבר 2009

יוסי- תודה שאתה אוהב לקרוא את השטויות שאני כותב, הנה הרווח שרצית, עכשיו חזרתי מהניקס-בולס, משחק לא רע של הניקס, הבולס בצרות, נראו אפאטיים עד הרבע הרביעי, לפי שפת הגוף של השחקנים דל נגרו הולך הביתה לפני האולסטאר, הניקס לעומת זאת בעלייה, 7-3 בעשרת המשחקים האחרונים, 6 נצחונות ביתיים רצופים, מאז שהוא ייבש את הגמד הם התחילו לנצח. דא'נטוני מאמן קצת מופרע, הוא משחק עם 6-7 שחקנים, ברבע הרביעי הם כמעט נפלו מהרגליים, הבולס חזרו מ-22 הפרש ל-1 כמו שתמיד קורה אבל הניקס לשם שינוי לא השתנקו, ביום שישי מגיע דוויין ווייד למשחק קריסטמס בגארדן, נקווה שלא ימטיר עלינו 50 פלוס, הסופרסטארים אוהבים להתעלל בנו.

יואב- לגבי תומר, אתה צודק שהעונה במכבי היא כתם בקריירה שלו אבל נסחפת קצת. הוא אחד משחקני הליגה הטובים בדורו ובכל הקבוצות ששיחק (חוץ ממכבי) הוא היה שחקן מוביל ואהוב על הקהל שסיפק מספרים מעולים עונה אחר עונה וגם היה שחקן קלאץ לא קטן , בהפועל הוא נתן עונות יפות מאד,נלחם ואפילו היה סוג של סמל ,לא הייתי קורא לו סמל למקצוענות אבל הוא תמיד נלחם והיה שחקן חכם שידע לחפות על החולשות שלו כ"סנטר" בעזרת יד רכה מבחוץ. הוא עד היום משחק בליגות נמוכות אם אני לא טועה ואני בטוח שהוא לא מרוויח מליונים. הוא היה הסנטר המוביל בנבחרת במשך עשור שלם, לא הייתי קורא לזה פוסטר לאיך לא להיות ספורטאי.

מה שהוא עשה היה אולי ציני אמנם אבל גם לרכוש אותו היה ציני. אני חושב שהוא בא עם כוונות טובות אבל המנטליות שלו לא התאימה למועדון כמו מכבי כי הוא אהב את המשחק ובמכבי שרף הוציא לו את החשק לחיות. באותה תקופה הוא היה הגבוה הישראלי הכי טוב בליגה ומכבי רכשה אותו בעיקר כדי להחליש את היריבות, עובדה שהם זכו באליפות די בקלות והוא כמעט ולא שיחק ,הם ממש לא היו צריכים אותו, נדמה לי שהוא קיבל חוזה של מעל 200 אלף דולר לעונה, מדובר בשנות ה-90 וזה היה סכום עתק בשביל שחקן ספסל. אגב אתה צודק, הוא שיחק רק עונה אחת והושאל לרעננה למרות שהיה לו חוזה במכבי.

ד"ר א. 23 בדצמבר 2009

גלעד –

לפחות אני לא האשמתי אותך בזה שאין לך עניין בליגת הכדורסל פה. רק בזה שלמרות זאת אתה מפתח עליה תיאוריות.
ואגב – גליל לא התרסקה אחרי האליפות, הקבוצה קיימת עד היום.
וגם חולון לא התרסקה אחרי האליפות, אלא דוקא לקחה גביע. השנה היא כן מתרסקת, אבל זה עניין של ההנהלה (ואני צופה קאמבק בישורת האחרונה).
[]
לגבי ה"שלושה אמריקאים, קרואטי, ביילרוסי" וכו' – כך נראה היום הכדורסל האירופי. גם הכדורגל, אגב. מספיק דיונים היו כאן על חוק בוסמן ולא צריך עוד אחד, אבל כמי שדוקא כן צופה ביורוליג אני מבטיח לך שכל הקבוצות נראות כך.

יואב 23 בדצמבר 2009

גלעד,
מכבי קנתה אותו עם כוונות טובות ואף נתנה לו צאנס אבל זה היה בלתי אפשרי.הוא לא שיחק כי הוא לא התאמן ברצינות, לא התאמץ והיה נזק בחדר ההלבשה. דג גדול בבריכה קטנה.
בקבוצות קטנות לא מבלים במטוסים, אין לוח זמנים דחוס, אין לחץ וציפיות, אין שני משחקים בשבוע במאני טיים, אין את הדרישות שיש במכבי.זה היה קצת קשה לתומרלה אז הוא עשה שביתות איטלקיות קטנות ומשך את משכורתו במקביל.פרזיטיות לשמה וזאת האמת.ברוב הקאריירה שלו דברים באו לו בקלות כי הוא גבוה ישראלי שגם יש לו כישרון וזאת היתה חיה נדירה בשנות התשעים(אם פליישר הצליח להתפרנס מכדורסל, אז מה יש להוסיף?).זה מספיק בשביל להעביר שנים בליגה שלנו, זה לא מספיק בשביל חודש במכבי…

Comments closed