לקראת ההגרלה: קונספירציות. ספרד

[youtube PvCPyuLbEDQ] החוכמה בתיאוריות קונספירציה היא להגיד אותן מראש! ואם הן לא מתממשות להסיק מסקנות כאילו פה ושם כמה דברים בחיים הם בסך הכל מקריים. הציפיות שלי מההגרלה

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אינני כוסס שיניים לקראת ההגרלה! במקום ציפורניים אני כוסס מין עוגת קרם הונגרית שמכינים באיזו מאפיה מחוץ לבודפשט שהיא כל כך טובה עד שמדי בוקר ב-5 מתייצב במקום טנדר לקחת ארגז גדול מהעוגה הזו ל-2-3 בתי קפה יוקרתיים במיוחד בפאריס. ושם לוקחים עליהן יותר מ-10 יורו פרוסה! לפחות ככה אומרים. לא לשווא מכנים את בודפשט "פאריס של המזרח".

להגרלה אתייחס אחרי שהיא תתרחש. אבל ראשית כל החוכמה בתיאוריות קונספירציה היא האפשרות לחזות אותן מראש. לכן אני מכין פה רשימה של דברים בהם אופ"א לכאורה מעוניינת:

שכריסטיאנו רונאלדו יבקר באולד טראפורד עם ריאל מדריד. בשביל לשבור שיאי צפיה.

ששאלקה תפגוש את ריאל מדריד.

שבאזל תקבל הגרלה קלה בגלל ששם זה שוויצרים

שאייאקס תפגוש את באיירן

שהקבוצה מישראל כרגיל תדפק. בגלל המשט או בגלל ישו

אין לי בעיה עם הקונספירציות הללו: יונייטדריאלשאלקה ושתבוא גם הפועל. למה לא?

*

שאלה ששאלתי לעצמי היא כזו: האם הדחת סביליה על ידי בראגה הפורטוגזית היא תמרור אזהרה לליגה הספרדית. שחוסר השוויוניות והיעדר כל מנגנון שוויוניות כלכלית פוגעת בבטן שלה? אוריאל דסקל כתב על העניין בכלכליסט היום.

על פניו לא. הניצחון של בראגה הוא בדיוק מה שהוא: תוצאה במשחק כדורגל בודד. אבל יש גם את הנתונים השלמים:  בשנת 1999-2000 עברה אופ"א לשיטה של ארבע קבוצות למדינה. חוזה השידור הקולקטיבי בספרד פורק ב-2005. בשנים 1999-2005 קבוצות ספרדיות מלבד בארסה וריאל ניצחו ב45.1% מהמשחקים שלהן (55 מ-122). מאז פירוק הסכם השידור הן מנצחות 33.7% מהמשחקים שלהן (29 מ-86).

קייל בוש עושה היסטוריה
אלה אלה ישראלה (2)

60 Comments

תומאס 26 באוגוסט 2010

קונספירציה חשובה נוספת, מוריניו פוגש את האקסית.

דורפן 26 באוגוסט 2010

איזו מהן? את המיתולוגית הוא ניצח כבר שנה שעברה. לפורטו הוא כבר חזר.

תומאס 26 באוגוסט 2010

אינטר

שלו רומא 26 באוגוסט 2010

קונספירציה שעדיין דרושה הוכחה היא קוננספירציה איטלקית, שמגרילה לקבוצות הגרמניות בתים קשים במיוחד:
אינטר, ריאל, שאלקה וקאזאן.
באיירן, שאחטאר, טוטנהאם וטוונטה.
צ'לסי, ברמן, ריינג'רס ואוקזר.
בעוד שהאיטלקיות האחרות יקבלו בתים יותר נורמליים:
מילאן, מארסיי, קופנהאגן, ז'ילינה.
וכן נכנסת גם הקונספרציה האישית שלי, קבוצות שאני רוצה לראות בישראל:
יונייטד (מנצ'סטר יונייטד), רומא, אייאקס, הפועל.
אמן כן יהי רצון.
יש גם קונספרציה הפוכה, נגד האיטלקיות, בהמשך.

תומר חרוב 26 באוגוסט 2010

אני רוצה שהפועל יקבלו את ריינג'רס, נשמע לי טוב ש2000 סקוטים יסתובבו לי מתחת לבית.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 26 באוגוסט 2010

לא הבנתי. בסוף יש קיזוז או לא?

גמל (לשעבר גמל אדום) 26 באוגוסט 2010

אוי, כמה שאני אוהב את התגובות שמפתיעות אותי כמו אגרוף בבטן וגורמות לי לצחוק כמו אידיוט

נעל קרועה 26 באוגוסט 2010

אם ריאל היא בדירוג השני,אז היא תפגוש באד הבתים את ,אינטר,צ"לסי,יוניטד,ביירן,ארסנל?
בשלב הזה היא יכולה לפגוש את בארסה?

דורפן 26 באוגוסט 2010

לא יכול להיות מפגש בין קבוצות מאותה מדינה עד רבע הגמר

דודו 26 באוגוסט 2010

אופציות אטרקטיביות נוספות:
1. באיירן עם איאקס – ואן חאל נגד קבוצתו המיתולוגית
2. ארסנל עם שחטאר – אדוארדו חוזר לאמירויות
3. מילאן עם מארסיי ועם אייאקס – אלופות אירופה לשעבר (בית שהפועל יכולה להפתיע בו)
4. ליון עם ריאל – נקמה על שנה שעברה

לדעתי הבית הכי סביר להפועל יהיה עם ליון, בנפיקה ובאזל, אם כי האוהדים בארץ יתאכזבו בגלל חוסר האטרקטיביות של הקבוצות. רוצים אטרקטיביות, תביאו את אינטר, ריאל וטוטנהאם, אם כי ספק עם ישיגו בבית כזה נקודה אפילו.

גמאני 26 באוגוסט 2010

אולי פנאתינייקוס במקום בנפיקה בדרג השני ובראגה או קופנהגן בדרג השלישי

דודו 26 באוגוסט 2010

בנפיקה זו לא האימפריה שהיתה פעם, אם כי תמיש קשה לשחק בפורטוגל. בנפיקה נמצאת אחרי שני מחזורים בתחתית אחרי שני הפסדים, כך שהיא לא כל-כך חזקה. לגבי בראגה, אל תזלזל בה. אני הימרתי שהיא תעיף את סביליה למרות שאמרו לי שהשתגעתי ואכן השבוע זה קרה אחרי הצגה בסביליה. קבוצה שניצחה בסביליה, לא תתקשה גם בבלומפילד. קופנהאגן זו בעיה, כי על הנייר היא קבוצה בינונית, אך מאז ומתמיד התקשינו במשחקים נגד קבוצות סקנדינביות. אם כבר עדיף גלזגו ריינג'רס. עוד אימפריה לשעבר שנחלשה מאוד

גמאני 26 באוגוסט 2010

לא מזלזל אבל בנפיקה עברה כמה שינויים בקיץ ואולי רק חסר להם להתחבר(די מריה זו אבידה גדולה למועדון כזה)

ריינג'רס זו גם אופצייה נוחה והפועל מסתדרת עם סקוטיות

גמאני 26 באוגוסט 2010

שיטת החלוקה לדרגים יוצרת מצב ששאלקה,שסיימה שניה בליגה,נמצאת בדרג שלישי בעוד שורדר ברמן שסיימה שלישית נמצאת בדרג השני
למרות שבסופו של דבר זה יכול לשחק לטובת שאלקה(אם נניח היא תקבל את פנאתינייקוס או בנפיקה וברמן את טוטנהאם) זה עדיין נראה קצת לא הוגן
כנ"ל לגבי ליון ומארסיי ומילאן ורומא(כשכאן מדובר על דרג ראשון ושני וזה כבר הרבה יותר משמעותי)

גמאני 26 באוגוסט 2010

אה-וכמובן אייקס וטוונטה

טל 26 באוגוסט 2010

רונן, התקציב של בראגה הוא עשירית מזה של סביליה. על פי הלוגיקה הזו סביליה צריכה תקציב גדול פי 11 כדי להתמודד איתה?
זה שסביליה (למרות סגל מצוין) שיחקה כמו פח אשפה זו אשמת המאמן והשחקנים שלה, לא חוזה השידורים. זה טיעון שהייתי שומר למפגשים שלה מול ריאל וברצלונה.
ביכולת שהיא הציגה, גם טוטנהאם הייתה מודחת אם היא הייתה פוגשת יריבה נורמלית. זו דינמיקה של משחקי נוק אאוט, בטח בשלב הזה של העונה.

הנתון הכי חשוב: בתקופה שהזכרת, הקבוצות הספרדיות זכו בחמישה מעשרה התארים שחולקו בכדורגל האירופאי (למעשה 7 מ13 אם מחשיבים נבחרות). שלושה מתוכם בגביע אופ"א / הליגה האירופית שהוא הסמן לעוצמת ליגה לרוחב. הלוואי על כל ליגה משבר כזה ברמת ההישגים באירופה. יש עיוותים בכדורגל הספרדי, אבל די מדהים שהכדורגל הכי מצליח באירופה בפער ענק כל הזמן עומד למבחן על הרמה שלו.

דורפן 26 באוגוסט 2010

דרוג אופ"א חושב אחרת- ב-2005 ספרד הובילה בפער הגדול ביותר בתולדות הדרוג. כיום היא רק שניה למרות שברצלונה עברה לראש הדרוג.

אור שחולם להיות אלבס 26 באוגוסט 2010

אבל מאז ריאל נכשלת באירופה עונה אחר עונה.
ככה שהבעיה שוב לא בקבוצות כמו סביליה, ולנסיה או ויאריאל

דורפן 26 באוגוסט 2010

אור – הירידה של ריאל קשורה לכך. כי היא לא ברצלונה. ובעיני האינדיקציה הכי גדולה לבעיה של הליגה היא שריאל בכאוס מוחלט כמה שנים משיגה מאזנים דמיוניים בליגה הספרדית. למעשה ברצלונה היא הנפגעת העיקרית מהעלמות שאר הצמרת. בצמרת קצת יותר צפופה היא הייתה בורחת לליגה בקלות כבר כמה שנים.

טל 26 באוגוסט 2010

ריאל לא משיגה במשך שנים מאזנים דימיוניים, זה פשוט לא נכון ברמה העובדתית. בעונה שעברה היא השיגה מאזן נדיר (אני גם חושב שהיא הייתה קבוצה מצוינת בעונה שעברה), עונה קודם (למשל) היא השיגה 78 נקודות, מאזן דומה לזה שהשיגה ארסנל בפרמיירליג העונה. ב2007 היא זכתה באליפות עם 76 נקודות.

טל 26 באוגוסט 2010

עזוב דרוג אופ"א, הבאתי לך עובדות יצוקות 12 טון בטון באדמה: הקבוצות הספרדיות זכו בחמישה מעשרה התארים שחולקו בחמש השנים האחרונות. זה משבר?

שלו רומא 26 באוגוסט 2010

זה כמו לבדוק את שני האנשים הכי עשירים בארה"ב ולטעון שמצב הכלכלי שם תקין ועובד.
ריאל מודחת שנה אחרי שנה ע"י קבוצות הרבה פחות עשירות ממנה. אלמלא רומא מפסידה את ליגת האלופות שנה שעברה היא בדרג ראשון, ריאל בגלל הליגה שלה מגיעה כל שנה לשלב הבתים שזה 4 נק' בדרוג. בליגה יותר תחרותית היא הייתה מאבדת פעם בכמה שנים את המקום שלה, כמו ליברפול. והדרוג שלה היה נפגע הרבה יותר, וניתן לראות שהאנגליות שמגיעו בקביעות לרבע וחצי גמר, הן גם האלה שמופיעות בקביעות כנציגות, ריאל כבר לא הייתה בחצי גמר המון שנים.

טל 26 באוגוסט 2010

שלו, לא זכור לי שארסנל מאבדת את המקום שלה ומדובר בקבוצה מוגבלת להחריד. גם לא מילאן באיטליה (אם לא מחשיבים את העונה שהיא פתחה עם 8 נקודות מינוס), למרות מצבה הבעייתי. יונייטד לא סיימה מחוץ לטופ 3 באנגליה מאז 92. ריאל וברצלונה סיימו לא מעט פעמים מחוץ לטופ 3 בליגה שלהן בתקופה המקבילה.

שלו רומא 26 באוגוסט 2010

טל סטטיסטיקה יפה אבל לא אומרת כלום בעיקר כי לא עומדת בחוק המספרים הגדולים. הנבחרת לא רלוונטית כי הליגה האנגלית כבר מזמן לא אנגלית.סיביליה וזה לא תירוץ צריכה לבנות את הכושר שיא שלה לשלב הבתים, ובתחילת העונה היא עדיין לא שם,מה שמשאיר סיכוי לקבוצה נחותה לנצח אותה (עם הכנה נכונה), היא לקחה הימור שגם בכושר חלקי היא תצליח לעבור ואז לנסות להגיע לשיא בסביבות שמינית / רבע גמר. כשזה עובד מקבלים הפתעות בשלב הנוק אווט, כשזה נכשל יש סנסציה במי נכנס לשלב הבתים.

טל 26 באוגוסט 2010

כל מה שכתבת נכון (חוץ מהקטע של חוק המספרים הגדולים שלא הבנתי). רק איך בדיוק ענין חוזה השידורים רלבנטי כאשר אתה מפסיד לקבוצה עם עשירית מהתקציב שלך?

דורפן 26 באוגוסט 2010

זו שאלה טובה. כמו השאלה למה האנגליות לא מצליחות בגביע אופ"א כשדווקא ברמה ההיא היתרון הכספי של אנגליה הוא הכי גדול. נדמה לי שמה שקורה הוא אבדן מנטליות תחרותית. כשאתה לא מתחרה על משהו בצורה רצינית משהו נפגע.

כמו שכתבתי – הפסד בודד של סביליה לא אומר דבר. אתלטיקו הודחה באותו שלב עונה קודם וזכתה באופ"א בהמשך.

אבי 26 באוגוסט 2010

אני במתח גדול: יש לי סיכוי של 1:8 לראות לראשונה את מנצ'סטר יונייטד מהיציע. זו משמעות ההגרלה; שלב הבתים די לא מעניין בשנים האחרונות.

אם כך יקרה, אהיה חייב להשיג פרטי לבוש בצבעי ניוטון הית'! הרי לא אוכל להופיע באדום – יחשבו שאני אוהד הפועל.

גמל (לשעבר גמל אדום) 26 באוגוסט 2010

דורפן- אחד הטיעונים שלך לא מסתדר לי מבחינה הגיונית.
אתה אומר שברצלונה היא הנפגעת העיקרית מהחלשות הליגה. זה לא מסתדר לי עם העובדה שהיא זכתה ב4 מ5 אליפויות ספרד האחרונות. אם אתה מתכוון שבליגה חזקה יותר ההפרש בינה למקום השני היה גדול יותר אז גם זה לא חד משמעי כי גם ברסה הייתה מאבדת יותר נקודות.
אולי מפגשים עם קבוצות חזקות יותר בליגה היה עוזר לברסה במפעלים האירופיים… אני יכול להבין את ההיגיון מאחורי טענה כזאת אבל בתקופה הזאת ברסה זכתה פעמיים בליגת האלופות והגיעה לחצי הגמר עוד פעמיים.
ברצלונה היא שגרמה להיחלשות הליגה והיא המרוויחה העיקרית מהמצב החדש. לא נפגעת מזה ולא נעליים

גמל (לשעבר גמל אדום) 26 באוגוסט 2010

היה עוזר => היו עוזרים

תומר חרוב 26 באוגוסט 2010

גמל, למה אתה אדום לשעבר?

גמל (לשעבר גמל אדום) 26 באוגוסט 2010

האמת אין סיבה מיוחדת. פשוט גמל אדום נשמע קצת כמו אוהד כדורגל בן 13. אז החלטתי להישאר רק עם הדבשת

טל 26 באוגוסט 2010

בכל הסגל של בארסה, יש חמישה שחקנים שהגיעו מקבוצות אחרות בספרד: וויה, אדריאנו, קייטה, אלבס ומליטו. בסגל של יונייטד יש יותר שחקנים שהגיעו מקבוצות אחרות באנגליה: רוני, סמולינג, ברבטוב, פרדיננד, קאריק, ולנסיה.

ההצלחה של ברצלונה לא נבנתה על לקיחת שחקנים מקבוצות אחרות בלה ליגה.

דורפן 26 באוגוסט 2010

טל – זה לא משבר בהשוואה לשום מדינה. אבל חלש בהרבה מחמש השנים שקדמו לכך.
בחמש השנים לפני כן – שתי זכיות באלופות, עוד שתי קבוצות בגמר, שנים של שלוש קבוצות בחצי גמר האלופות. חצי מהקבוצות ברבע גמר אופ"א. חמש קבוצות שונות בחצי גמר הצ'מפיונס (מאז היו שתיים). ירידה של 40% במספר הקבוצות ברבע גמר אופ"א. המגמה היא לכוון אחד.

לפעמים יש לכך השפעה חיובית על התוצאה הסופית – למשל אתלטיקו זכתה באופ"א לאחר שהודחה מגביע האלופות.

גם איטליה יכולה להסתכל בסיפוק בחמש השנים האחרונות. יש לה שתי זכיות באלופות – שזה כמו ספרד ואפילו על ידי קבוצות שונות. אלא שזה לא מסתיר תמונה כללית ירודה.

שלו רומא 26 באוגוסט 2010

במקרה האיטלקי צריך להסתכל בפרטים, אינטר היא הכל חוץ מקבוצה איטלקית, הליגה משלמת מחיר על פרשות שחיתות, שחקנים של יובה עברו לקבוצות בליגות אחרות באירופה או לאינטר, מה שחיזק את אינטר משמעותית והחליש את הליגה. שחקנים חדשים לא הגיעו כי יובה נפגעה כלכלית ולא יכולה לשלם את הסכומים כמו בעבר, ואינטר כבר מלאה. גם מילאן נפגעה מעונה מחוץ לליגת האלופות, גם בדירוג וגם כלכלית, שתיהן נמצאות במערבולת לא קטנה. אינטר ביססה את עצמה כמעצמה הזמנית היחידה בליגה. גם זאת סיבה למה הדרוג האיטלקי נפגע לטובת הגרמני, שנה ללא יובה ומילאן, ועוד שנה ללא יובה בליגת האלופות פגע אנושות בצבירת הנקודות האיטלקית. כמובן שזה עונשו של המושחת, אבל זאת גם האמת מאחורי הניקוד, מי שמנצלת את זה היא הליגה הגרמנית ללא שום קשר.

טל 26 באוגוסט 2010

גם אותה ולנסיה שהגיעה לשני גמרים, מכרה מיד את שני כוכביה ללאציו: קלאדיו לופס ומנדייטה. אז מה ההבדל מהיום?

לולנסיה היה בשנתיים האחרונות סגל אדיר, אולי טוב יותר מהסגלים של שנות הקטור קופר ובניטס והיא לא שיחזרה את אותם הישגים. יש גם הסברים מקצועיים (למשל רמת המאמן) לכישלנות או לפחות לחוסר מיצוי פוטנציאל. לא הכל מסתכם לזכויות השידור. אגב, הנפילה הכלכלית של ולנסיה קשורה בעיקר להסתבכות בנית האיצטדיון שלה.

דורפן 26 באוגוסט 2010

טל – הניצחונות היחידים של ריאל באירופה היו על ציריך ומארסיי. מילאן – שכולם לעגו לה כשהובסה על ידי יונייטד בקלות מחפירה – די שלטה במשחקים מול ריאל.

דורפן 26 באוגוסט 2010

לגבי ה-78 נקודות של ריאל שנה קודם. תבדוק את הנתונים. המאזן היה דמיוני לחלוטין לקבוצה שגם אז הייתה עלובה באירופה. אחרי ההפסד לברצלונה היא ניצחה 16 מ-17 משחקים – וזה תוך כדי הפסד 0-5 לליברפול. ואז אחרי התבוסה במשחק ההכרעה היא פשוט הפסידה את חמשת המשחקים האחרונים של העונה.

טל 26 באוגוסט 2010

שבמקרה גם היו המשחקים הקשים ביותר שלה. ההסבר הוא הפוך: הרצף הניצחונות נבע מסדר המשחקים. סדר המשחקים בעונת 2008/9 בספרד, יצר מצב שבו שיחקת את חמשת המשחקים הקשים ברצף. בתוך אותה רצף, התיקו היחידי של ריאל היה במשחק קשה- נגד אתלטיקו. בסיומו, היא התחילה לשחק נגד הקבוצות החזקות בחוץ והתחילה להפסיד.

ואני לא חושב שריאל באותה עונה הייתה יותר עלובה מארסנל בעונה שעברה.

דורפן 26 באוגוסט 2010

טל – אתה חי בעבר. כתבתי המון פעמים את שבחה של הליגה הספרדית עד 2006. למשל – בחצי הראשון של העשור רק קבוצה אחת בחמש עונות עברה את גבול 80 הנקודות. זו הייתה ליגה רצח בשנים הללו. אבל זה נגמר. שתי קבוצות לקחו את הקופה הכספית, חילקו ביניהן ובשנתיים האחרונות על פי הסטטיסטיקה היבשה ריאל מדריד מעמידה את הקבוצה הטובה בהיסטוריה שלה.

טל 26 באוגוסט 2010

באותה מידה שעל פי מספר הנקודות (בליגה שנחשבת לכאורה ליותר קשה מהיום) כל האלופות בשנות ה2000 באנגליה, עדיפות על יונייטד של עונת הטראבל.

עד החלשות קבוצות הצמרת שם בעונה האחרונה, גם בפרמיירליג קבוצות זכו באליפות עם 90 נקודות ויותר.

דורפן 26 באוגוסט 2010

טל – יונייטד של עונת הטרבל נתנה עונה מאד לא יציבה. היו בה כמה תבוסות ולמעשה כל התארים שהשיגה היו בזכות נסים והתערבות אלוקית וסולשיארית.

וכן – אני חושב שבאופן גורף מספר נקודות נמוך יותר מסמן כוח של ליגה. יש פה ושם יוצאים מהכלל – למשל אם יש עונה מדורדרת של כל הבחינות. אבל העונה האנגלית הקודמת הייתה בושה מבחינת הקלות שהצמרת צברה נקודות. בעיקר ארסנל שלא הייתה קבוצה טובה. לעומת זאת טוטנהאם הייתה קבוצה טובה ובסוף העונה הפגינה כמה משחקים עצומים

להגיד שמועדון ברמה של ריאל מפסיד חמישה משחקים ברציפות בגלל סדר משחקים זה קצת עלבון לסדר הגודל של המועדון הזה.

טל 26 באוגוסט 2010

אז על פי הלוגיקה הזו הליגה הצרפתית היא הטובה באירופה?

עד העונה שעברה, אלופת אנגליה זכתה כמעט בקביעות בתואר עם המספר הגבוה ביותר של נקודות בהשוואה לליגות האחרות. ועדיין, זה לא הפריע לאנשים להכתיר את הפרמיירליג לליגה החזקה באירופה.

לגבי ריאל: אחרי ה6-2 האליפות הייתה עוד חיה (ברצלונה גם איבדה נקודות), אבל ריאל איבדה אותה בשני הפסדים בולנסיה וויאריאל. וכן, קבוצות עושות רצפים לאורך עונה. גם לבירמינגהאם היה רצף של 11 או 12 משחקים ללא הפסד בעונה שעברה. איך שלא מסבובבים את זה, 78 נקודות זה לא מספר גדול במיוחד. מה לעשות שלפני ואחרי הרצף, ריאל בעיקר הפסידה.

טל 26 באוגוסט 2010

ואגב, אתה חושב שיונייטד של העונה שעברה (85 נקודות) עדיפה על הקבוצה של עונת הטראבל?

דורפן 26 באוגוסט 2010

טל – ברור שיש רמה כללית של ליגה יחסית למדינה. אבל כן – ליגה צרפתית שקולה מפיקה מהקבוצות הצרפתיות יותר מליגה חד צדדית.

אי אפשר להשוות כלום לשנת הטרבל. זו תקופה בה היו בקבוצה 4-5 שחקנים לא בריטים וגם אלו היו סקנדינבים. לא היה צורך לצבור הרבה נקודות ליגה. עשר שנות בוסמן שינו הכל.

טל 26 באוגוסט 2010

בעיני תחרותיות יתר היא עדות לרמה בינונית. יש לי הרבה סימפטיה לבונדסליגה, אבל מבחינת רמת כדורגל חסרות שם קבוצות ושחקנים ברמה גבוהה.

לא סתם, הליגה הספרדית יותר פופולרית בעולם מהבונסליגה או הליגה הצרפתית (והיום מגם האיטלקית)- יש שם איכות כדורגל יותר גבוהה, גם ברמת הקבוצות ובטח ברמת השחקנים. אני לא מכחיש שיש בעיות בלה ליגה, אבל מרוב הדיבורים על פערים, שוכחים שיש עוד דברים שמאפיינים את הליגה הספרדית. למשל, העובדה שבליגה הזו משחקים השחקנים הטובים ביותר בעולם.

מפריע לי שכמעט כל התתיחסות בישראל לליגה הזו היא מהזווית הזו (ראה ידיעות היום). זה בערך כמו להתייחס לפרמיירליג רק מזווית איכותו הירודה של השחקן האנגלי והכשלונות בזירה בינלאומית. לא יאמן כמה השמצות סופג כדורגל הספרדי בתור הזהב שלו, על אינספור הכדורגלנים המופלאים שהוא מייצר או שבאים לשחק בליגה הספרדית.

שלו רומא 26 באוגוסט 2010

חוק המספרים הגדולים אומר בפשטות, שכדי לגבות טענה בנתון סטטאטיסטי צריך שהמדגם יהיה גדול מספיק, אם באותה התפלגות שנתת זה היה נגיד 500 תארים מתוך 1000, זה היה נתון שאפשר להתיחס עליו במשך חמש מנים, אבל המקריות של ההגרלות היא כל כך גדולה, שמדגם של עשרה תארים הוא לא מספיק גדול בשביל לאושש או להפריך. העיניין הוא לא חוזה השידורים אלה פערי התקציב (לנקודה שאני טוען בה) תוכנית ההכנה השנתית של קבוצה אמורה / יכולה להביא אותה לשני שיאים בעונה מקסימום, קבוצה כמו הפועל תבנה על שלב הקדם עונה כדי להעפיל לליגת האלופות ו/או שלב הבתים, או סוף הליגה. חיפה שנה שעברה הפסידה פעמיים, בתקופת השיא שלה היא לא השיגה נקודות בליגת האלופות ולא יצרה פער גדול מספיק לאליפות נוספת (גם בגלל הקיזוז) בפעם הקודמת שהיא הייתה זה נתן לה עונה חלומית בליגת האלופות אבל לא הספיק לליגה. קבוצה כמו סביליה לא יכולה להרשות לעצמה שיא כושר בשלב זה של העונה מה שאומר שהיא פגיעה, כמו שאר הפיבוריטיות שראינו לאורך השנים, זכור לי שגם היונייטד בעונה שבה היו צריכים להשתתף במוקדמות חרקו. לדעתי זאת הסיבה שסביליה נפלה.

גיל 26 באוגוסט 2010

הכל טוב ויפה אבל שלב הבתים משעמם. גם אם שתי קבוצות גדולות מוגרלות יחד אין לזה את העוקץ של משחק משמעותי. ההגדרה חשובות בעיקר לקבוצות הקטנות כי הגדולות יעלו בכל מקרה.

טל 26 באוגוסט 2010

איזה בית מעפן הפועל קיבלו. ממש מקרה קלאסי של גם לאכול את הדג המסריח וגם להיות מגורש מהעיר: מצד אחד כמעט ואין סיכוי לעשות משהו, מצד שני אין קבוצות אטרקטיביות. בית חזק של ליגה אירופאית.

הופ 26 באוגוסט 2010

קבלו משהו מעניין ונחמד, בהמשך לדיון על ספורט נשים ושוביניזם פה וב-BUZZ (סתם תירוץ צולע להכניס את זה):
http://www.nytimes.com/interactive/2010/08/29/magazine/womens-tennis.html?src=tptw
תגיות: טניס נשים, סלו-מושן, שרירים, גוף נשי.

(אני עם דמנטייבה, אגב).

כסיפוביץ 26 באוגוסט 2010

אדיר
דמנטייבה בענק

בליקי 26 באוגוסט 2010

פשוט יפהפה. אין על קלייסטרס. מושלמת!

ניינר 26 באוגוסט 2010

הגרלה מהגהינום להפועל. קבוצות לא מעניינות וטובות בהרבה מהפועל. מקסימום נקודה בבית מול בנפיקה והרבה שיעמום

D! 26 באוגוסט 2010

חשבתי שיהיה להפועל סיכוי לעלות שלב
אבל רציתי לחכות להגרלה.
נפלו חזק
חזק מאד
קבוצות חזקות וכאלו שלא יזלזלו
מצד שני – בלי שמות גדולים

פראליה 26 באוגוסט 2010

זוכרים מה אמרן גוטמן עונה שעברה אחרי שקיבל את ראפיד וינה וסלטיק? "בית של צ'מפיונס". מה יגיד עכשיו הבכיין הסדרתי "קיבלנו בית של אינטרטוטו"?

Yair 26 באוגוסט 2010

"איייכס" הוא הציטוט המדוייק אם להאמין לאתר ערוץ הספורט…

שלו רומא 26 באוגוסט 2010

יסלחו לי אוהדי הליגה הגרמנית, אבל אני מתקשה לראות את שאלקה עולה מבית עם בנפיקה וליון, וגם חושב שזה לא יהיה קל לברמן לעלות מבית עם אינטר טוטנהאם וטוונטה. זה בטח לא אוטומטי. לעומתן מילאן קיבלה בית סביר (אבל יהיה לה קשה) ורומא צריכה לעלות שלב אם לא תעשה שטויות. כך שהקרב על הקבוצה הרביעית רחוק מלהסתיים.

טל 26 באוגוסט 2010

שלו, מילאן קיבלה את הבית הכי קשה מכל המדורגות ראשונות. היא קיבלה את הקבוצה הכי חזקה בקבוצת הדרוג השניה (ריאל) ואת הקבוצה אולי הכי חזקה בקבוצת הדרוג הרביעית (אוקזר).

שאלקה יש סיכוי סביר לעלות. טוטנהאם וברמן זה 50/50. שתי קבוצות מאד חזקות בבית ואיומות בחוץ.

טל 26 באוגוסט 2010

אגב, יש טענות באיטליה על קונספירציה אנטי איטלקית? כי התחושה היא שהאיטלקיות תמיד מקבלות את ההגרלות הכי קשות.

שלו רומא 26 באוגוסט 2010

איך שאני רואה את זה, האיטלקים כאילו קיבלו הזדמנות שנייה.
באיירן ורומא בבית ששתיהן צריכות לעלות, רומא אולי קצת תזיע אבל היא יותר טובה קלוז' ובאזל. אינטר צריכה לעלות מכל בית, וברמן קיבלה הגרלה שלא בטוח שתסתדר איתה. שאלקה קיבלה את ליון ובנפיקה ואני מעריך שזאת תהיה הפתעה עם תעלה, לא מאוד גדולה אבל הפתעה. לגבי מילאן סה"כ בית קשה אבל ניתן לעלות ממנו. בסיכום שלי האיטלקיות קיבלו הגרלה פחות קשה מהגרמניות, ונראה לי ששלוש איטלקיות יהיו בשמינית ורק גרמנית אחת. אני לא חושב שההגרלה אנטי איטלקית, לרומא ואינטר הגרלות טובות ולמילאן ההגרלה יחסית קשה כי מילאן נחלשה אבל אייקאס ואוקזר אלו קבוצות שמילאן צריכה לעבור, עם כל הכבוד שלי אליהן.

Comments closed