בולטון. איך הצליחה יונייטד לגנוב את הנקודה?

הגנה בקריסה. את החשבון היא תשלם בואלנסיה


יש לי תיאוריה שמסבירה למה יונייטד לקחה נקודה במשחק הזה. בשלב מסויים החליטו שחקני בולטון, שכידוע בימים כתיקונם עסוקים בקרבות תחתית קשים ופיזיים, שהמשחק הזה הוא ההזדמנות שלהם לתת לקהל שלהם הצגה. להתעלל בהגנה חלשה. להפגין את משחק הצירופים הנאה שלהם. לחתוך בהגנה ולקחת את הנקודות תוך תצוגת כדורגל גדולה. קצת בדומה למה שתעשה ואלנסיה ביום רביעי. אז הם שכחו שיונייטד יודעת להתקיף ונאני ניצל את זה לשער ובישול.

השערים של בולטון לא נבעו מטעויות של בודדים. הם נבעו משרשרת מצטברת של טעויות. למשל כדור נייח זול, בתוספת הפסד במאבק על הכדור פנימה, בתוספת שמירה פתטית של אברה על הקורה שלו. והשער השני היה במתפרצת איטית בה שחקני יונייטד הפסידו תיקולים, כדורי גובה, ונתנו לשחקני בולטון לעבור אותם. ההגנה של יונייטד כרגע היא קטסטרופה מוחלטת. אין שחקן אחד שאפשר להתחיל לייצב סביבו את העניינים.

ואלו החדשות הטובות. במקום שיגנבו ליונייטד נקודות עכשיו היא גונבת אותן.

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

כמובן שהעובדה שקרלוס טבז פתח מחדש את הצמרת האנגלית – ומנע תסריט של בריחה דרמטית של צ'לסי מהפלוטון – עוררה חיוכים. ואת השאלה "האם הוא מביא יותר תועלת ליונייטד כאשר הוא באולד טראפורד או במנצ'סטר סיטי?”

האמת שזו שאלה רצינית. ויש לי עליה כמה תשובות:

א. כמובן שהוא מוכיח שהוא היה יכול לתרום יותר על המגרש גם ביונייטד.

אבל,

ב. כאוהד כדורגל אני שמח לראות אותו ככוכב קבוצה. נמאס לראות כל כך הרבה שחקנים בינלאומיים גדולים משמשים כמחליפים בסגלים האינסופיים של הקבוצות הגדולות.

ג. עדיפה ליונייטד כרגע צמרת רחבה יותר. כי צ'לסי היא היום הקבוצה שמנצחת את החצי  הפחות טוב של הליגה עוד בחדר ההלבשה.

*

יונייטד מבקיעה המון ועושה המון שטויות בהגנה. משהו ייגמר קודם וזה יכתיב את אופיה של העונה. החשש הגדול ביותר שלי הוא שלסקולס וגיגס ייגמר הבנזין בגלל שימוש יתר. בעיקר בסקולס. יונייטד חייבת "לקבל" עוד כמה שחקנים אל שורות העושים. נאני וברבטוב זה פנטסטי. הם גורמים ליונייטד לעשות דברים יפיפיים בהתקפה ובינתיים גם מבקיעים ומבשלים בצרורות. אבל אני לא רואה אליפות שבנוייה על שניהם.

גם יהיה מאד חבל אם המשחקים של סקולס ייבחרו על פי לוח השנה. למשל שהשבוע ישחק את שני משחקי הליגה וינוח בואלנסיה. כי אני חושב שדווקא בואלנסיה הוא נחוץ בהרבה.

קאמבק של אנדרסון למשל יתקבל בברכה. במשחק הקרלינג קאפ בסקנת'ורפ השחקן שהכי הרשים אותי מההרכב השני-עד-שלישי היה דווקא מאקדה. ווין רוני כמובן. ווין רוני בוודאי. וגם השחקן שאני מרגיש שלמרות שהוא עושה המון יכול עדיין לעלות עוד רמה – ג'י סונג פארק.

סיכום מכללות שבוע 4
שדר הכדורגל הכי טוב בעולם

103 Comments

חיים 26 בספטמבר 2010

שמועות עקשניות על הצעה מברצלונה על רוני,האבסורד בהתגלמותו ,מועדון שנזקק להלוואה של 150 מיליון יורו יכול עדיין לקנות שחקנים במחיר כזה.אים יש משהו בשמועות נאבד את הוורלד קלאס היחידי שנותר בקבוצה.

סאביסאביץ' 26 בספטמבר 2010

רוני לא יעזוב את אנגליה, החלומות שלו שונים לגמרי משל רונאלדו. חוץ מזה הוא לגמרי בקטע של אנגליות.
בארסה יכולה לקנות שחקן במחיר מטורף, גם אם היא לוקחת הלוואות, תראה את ריאל, היא לוקחת הלוואות אדירות, אבל עדיין זוכה למימון רב מהבנקים במדריד.

סאביסאביץ' 26 בספטמבר 2010

לא לשכוח את צ'צ'יריטו, קאריק, אוברטאן,בבה שהיה מצוין ב- 20 דק' ששיחק בגביע והקאמבק שאני הכי מצפה לו – הארגריבס. יש סגל רחב וכישרוני, פרגי רק צריך לזרוק אותם למים. בנוסף, לא מצפה מפארק לעלות עוד רמה, אני חושב שהוא נמצא בשיאו, כנ"ל פלטשר.  

אביעד 26 בספטמבר 2010

בבה לא רלבנטי לסגל הבכיר לפחות לעוד כמה חודשים, קאריק רק חזר לאימונים והציפיות מצ'יצ'ריטו קצת מוגזמות כשנזכרים שזו עונתו הראשונה באירופה בכלל ובאנגליה בפרט. הארגריבס? אחרי שנתיים בחוץ, כל תרומה שייתן, קטנה ככל שתהיה היא כבר בגדר משהו שלא מצפים לו.
פארק לדעתי הוא בגדר המוצר המוגמר – הוא כבר כמעט בן 30 ומה שאנחנו רואים (וזה לא מעט), זה מה שנקבל.

חיים 26 בספטמבר 2010

סאביסאביץ', יש גבול לכל דבר עסק גרעוני לא יכול לחיות לנצח על הלוואות צריך לדעת שבטור ההכנסות יכול להיות שיפור קל בלבד אם בכלל ולקנות את ויאה ,רוני ואולי פאברגאס כאשר רק לפני חודשיים משכורות התעכבו עד לקבלת ההלואה זה גובל בחוסר אחריות.

תושב חוזר 26 בספטמבר 2010

כלוא בעבודה.
איפה רואים את המשחק באינטרנט

דורפן 26 בספטמבר 2010

חיים, סביצ'ביץ – האמת שדי מדהימה אותי כמות התשומת לב שאתם מקדישים לשמועות כאלו. נכון, לפעמים שחקנים עוברים ממנצ'סטר יונייטד לבארסה. מרק יוז עבר בשנות השמונים וג'ררד פיקה חזר למועדון בו שיחק בנוער. עוברים גם שחקנים מיונייטד למדריד. בקהאם וואן-ניסטלרוי עזבו אחרי שנזרקו לספסל לחצי עונה באולד טראפורד והיה ברור לגמרי שהם בדרך החוצה. רונאלדו עבר אחרי שנתיים כשהוא אמר במפורש "אני רוצה לשחק בריאל מדריד".
אלו ההעברות שבוצעו בין יונייטד לקבוצות הבכירות בספרד ב-25 השנים האחרונות. חמש העברות. שתיים מהן כי יונייטד לא רצתה את השחקן. אחת של שחקן צעיר ורונאלדו. כבר לא זוכר למה מרק יוז עבר.
האם באמת מוצדק להתייחס לשמועות שמופיעות מדי שבוע לגבי מעבר שחקן לספרד? 

טל 26 בספטמבר 2010

הסיבה לשמועות מאד פשוטה: אין לצהובונים האנגלים שום אופציה אחרת שתישמע הגיונית, אפילו בסטנדרטים המאד נמוכים של קהל הקוראים שלהם. האיטלקיות הגדולות כבר לא מוציאות סכומים בסדר הגודל הזה, אף אחד לא יקנה דיבורים על מעבר שלו לסיטי או צ'לסי, אז שתי האפשרויות היחידות שנשארו הן בארסה וריאל. לא צריך להיות גאון פיננסי כדי להבין שאם לברצלונה היה כסף לקנות את רוני, הם כבר היו קונים את פבארגאס בקיץ הזה.

אוהדי יונייטד צריכים להתחיל לדאוג שכותרות על מעבר לריאל יופיעו במארקה, עד אז אין מה להתייחס לזה.

בני תבורי 26 בספטמבר 2010

Hear hear!

Yair 26 בספטמבר 2010

ההגנה קצת (קצת?) מביכה, חוצמזה שער יפה של רונאלדו…

שרבל 26 בספטמבר 2010

קצת יותר מדי לא יודע מה קורה להם חייבים לנצח
!!!!

סימנטוב 26 בספטמבר 2010

אכן גול יפה…

פראליה 26 בספטמבר 2010

דורפן, מה אתה אומר על הקריצה של סניידר ליונייטד?

רועי שהגיע אחר-כך 26 בספטמבר 2010

ההגנה אמנם מביכה, אבל פחות מאשר במשחקים קודמים. ויש גם קצת יותר שאר רוח במרכז השדה. בינתיים המשחק לא מביך, ואני אפילו מרוצה מההתקדמות. סר אלכס, אגב, מפגין קצת יותר מעורבות ממה שהתרגלנו לראות אותו מפגין בחודש האחרון. זה גם נחמד.

דורפן 26 בספטמבר 2010

פראליה- שזה אפילו לא שווה התייחסות.

פראליה 26 בספטמבר 2010

דורפן, אני מדבר על ההתאמה המקצועית והאישיותית שלו בעינייך כאוהד יונייטד, לא על הפן הרכילותי, אבל אם אומר לא שווה התייחסות..

שחקן 10 26 בספטמבר 2010

לדעתי פארק גמור, אנדרסון עוד יכול להפתיע ואין מצב שרוני יעבור קבוצה.

roi 26 בספטמבר 2010

שאלה למביני עניין-
מתי קרה שצ'לסי, ארסנל ומנ' יונייטד הפסידו באותו המחזור?

פראליה 26 בספטמבר 2010

רוי, אני מקווה שאתה אוהד יונייטד

נתי 26 בספטמבר 2010

רונן,
התלבטתי איפה לכתוב את זה. במקום הרלוונטי או כאן, אבל החלטתי שאיפה שהכל התחיל – שם זה ייגמר. לאחר תקופת מה שבה החלטתי לא לתת "לייק" אך להמשיך ליהנות מהשירות שהאתר הזה נותן, החלטתי שזהו. אני מפסיק לקחת חלק במשהו שמעצבן אותי לעיתים קרובות מדי. אני לא צריך להיכנס לאתר (באופן ספציפי יותר לפוסט האחרון של בקרמן) בשביל לקרוא שרצחתי את רבין.
לפני כשנה גיליתי את תופעת דורפן ומאז עקבתי הרבה. אחרי פוסטים יומיים ואחרי חומר ארכיוני. נהניתי מאד מהדיונים, מהסובלנות, מהפתיחות, ובעיקר מהידע הרחב שלא תמיד מוצא את מקומו לכתבה כזו או אחרת בעיתון.
המעבר הביא איתו אלמנטים חיוביים יותר וחיוביים פחות. לא אפרטם כעת-אני לא יודע אם זה מעניין מישהו.
אבל נמאס לי להתעצבן. אז פה ושם, אחת ל אני אכנס, אעיף מבט ואמשיך הלאה. אבל כעוד אתר. לא מעבר. נכון, אני אשלם מחיר. אתה ומנחם לס זה ויתור אמיתי. דורון קרמר ודובי מילר זה בונוס שלא הכרתי לפני דה-באזר (פוסטים על ריצות מרתון יש לי במשפחה-גיסי מקווה לסיים היום בברלין במקום ה-20,000, אבל שמתי בווינר 17,809). אבל כל זה לא שווה רדידות וחוסר סובלנות. אני לא צריך את דה באזר כדי להיתקל בדיקטטורה שמאלנית במסווה של ליברליזם.
הערה בשולי הדברים: ייתכן וזו רק הרגשה שלי, אבל משהו בדיונים פה השתנה. נדמה לי שמדד שפיתחתי, מדד עוזי דן, המודד תגובות של עוזי, אבל תגובות מתווכחות, עם סטטיסטיקות וכד', ולא "לייק ענק" אולי יוכל לעזור פה. נדמה לי שתוכל לבדוק זאת אצלו בדרכים יותר קנוונציונאליות. אולי זה מחיר ששווה לכם לשלם בתמורה לחשיפה גדולה יותר. אני רק מעיר כאן. לא מותח ביקורת.

אריאל 26 בספטמבר 2010

אתה יודע, אף אחד לא הכריח אותך להכנס לפוסטים של אף אחד. אתה יכול לקרוא את אלו של רונן בלי את אלו של בקרמן, ולהיפך

נתי 26 בספטמבר 2010

ראשית, זה לא עובד ככה.
שנית, באתר שנעשה בו מאמץ להרחיב את קהל קוראיו כדי לנסות ולהשיג בעתיד חסויות או מימונים כאלה ואחרים אני מתאר לעצמי (ואני מודה שאני לא מספיק מבין בעניינים האלה) שמספר הכניסות לאתר משפיע מאד. בדיוק כפי שסופרים לייקים. ואני לא רוצה שיספרו אותי כדי לממן מקום שחוזר ואומר לי: פה אתה לא רצוי.

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2010

נתי,
לקבל החלטה כמו שקיבלת, זה לתת לצד השני לנצח. גם אני קראתי את ברקמן היום.גם אותי דוחה הגישה הזו, של שמאלנות בוטה, שיקרית ואפלה במסוה של ליברליזם, אבל אני חולף וממשיך. כדאי גם לך.

גמאני 26 בספטמבר 2010

בינתיים הבעיות בהגנה והפוריות בהתקפה מתעלמות מהפוסט וממשיכות בשלהן…..נקווה שזה יגמר בניצחון-כיאה למשחק שאואן מבקיע בו

אין סיכוי שרוני יעבור לספרד-כבד עליו ללמוד ספרדית מה גם שבבארסה מנסים ללמד שחקנים גם קטאלנית

לקח לו הרבה זמן אבל נאני שחקן מצויין-בדרך להיות שחקן ענק

צור שפי 26 בספטמבר 2010

הפוסט של החתונה הבולגרית המשיך להשפיע, רק שבכיוון ההפוך.

אביעד 26 בספטמבר 2010

טוב, מחשבות ראשוניות: ברור שאני לא יכול להוכיח את זה, אבל נראה לי שכל הבעיות בהגנה מקורן בג'וני אוואנס. או ליתר דיוק, בחוסר הביטחון וחוסר השקט שהוא מקרין. ההגנה מתכווצת אליו או לכיוון השחקנים "שלו" לעיתים הרבה יותר מדי קרובות ואנחנו משלמים על זה מחיר. ראה הגול השני של בולטון.
ברור שאפשר פשוט להכניס את ריו חזרה במקומו, אבל זה לא פתרון אמיתי. די ברור שריו כבר לא בנוי ל-50 משחקים בעונה ונמאניה וידיץ' נותן את הלב והגוף בכל משחק ומשלם על זה בפציעות מדי פעם. מה יקרה אז? אוואנס יהיה עוד יותר חסר ביטחון. במקביל, אני לא בטוחש סמולינג הוא הפתרון כבר עכשיו (אולי בהמשך) או שווס בראון הדועך יעזור (מי שירצה להזכיר את ג'ראר פיקה, שישכח מזה. אני לא בטוח שפיקה היה מתפקד יותר טוב אחרי שנתיים של 15 משחקים בעונה).
מבחינה התקפית, במשחק מחריד של כל חוליית הקישור וההתקפה אנחנו עדיין שווים 2 גולים בזכות נאני. הבחור סופרסטאר לכל דבר ועניין והיום זה שער ובישול.
אנחנו חייבים עוד שחקן קישור שיתחיל לתת תוצרת. כמה שיותר מהר, יותר טוב.
מחשבה נוספת, לקראת המסטאייה: 4 משחקי חוץ וניצחון בודד על סקאנת'ורפ בגביע הליגה. לא מספיק טוב.

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2010

רונן, מותר לך לפנטז על פארק.
אתה בחברה טובה,יחד עם סיר אלכס.גם הוא חושב שפארק הוא שובר שויון או לפחות מישהו שהיריב, כל יריב מפחד ממנווממנו תבוא הישועה.
והמציאות מה לעשות,מראה שכאשר פארק משחק, כולל היום, אנחנו בחוסר של שחקן. אוי לנו אם ממנו מצפים לישועה.
.
כדי להיות הוגן אני מדגיש שהוא תמיד נותן הכל כשהוא משחק. זה רק לא מספיק לקבוצה כמו יונייטד.
זו תמימות אם לא טיפשות לצפוק מפארק למלא את מקומו של גיגס.בכל היבט שהוא בודאי בצד ההתקפי.
כך קורה שחילוף שלו היום, מעביר את המומנטום לבולטון,וכשמקבלים גול שחלקו חוסר מזל וחלקו הראשון הוא חור באמצע, צריך לרדוף אחרי הרוח כדי להשוות. היום זה הצליח.

אני לא מבין את החילופים ,הפרסונות וההגיון שבהם. אם בשויון כשגיגס פצוע (והחילוף לוקח 10 דקות)ואתה מחפש נצחון, למה לבזבז חילוף סתמי ואחר כך לתקן עם שחקן שמלכתחילה יתן לך פי עשר בהתקפה ולא מעט בהגנה ? כך אתה נגרר למאבק שבמזל נגמר בתיקו. לא כי בולטון היו שווים את זה,אלא כי אנחנו לא היינו שווים יותר,והחמרנו את מצבנו בחילוף אומלל אחד שאין לי ספק, יחזור עוד על עצמו ולא תמיד יהיה לנו מזל או זמן לתקן.
ככה זה, ששחקן שמצליח בתפקידים מסוימים כמו לנטרל או להפריע לכוכב יריב, הופך לקלף ולפקטור בניהול המשחק ולחילוף ראשון.

נעל קרועה 26 בספטמבר 2010

איך אפשר להגדיר קבוצה שמוכרת את הסופרסטאר שלה ב 90 מיליון יורו וקונה שחקן מהליגה למקומות עבודה בפורטוגל?
נקווה שפגנסון יהיה על המטוס למילאנו הלילה,או שהוא כבר מעבר לריפוי כמו ארסן וונגר

אבי 26 בספטמבר 2010

לא נעים להגיד, אבל היה משחק מהנה.ומותח. מגיע כבוד לבולטון.

כיף לראות את החלק הקדמי – יש שם הרבה דמיון, וזה יהיה ממש נהדר כשרוני יתחיל כבר לפגוע (אל נצור את פול סקולס!).

ההגנה? – אהההם, לא ממש…
אני מסכים עם אביעד לגבי אבנס: יותר מדי פעמים הוא עם הגב לאירועים ברחבה; נראה חסר כוון ומשדר לחץ. יש פרדיננד (יש?) וסמולינג. אני הייתי שמח מאד לראות את רפאל הדינאמי במקום אושיי הכבד, בגוף ובמחשבה; הוא לא יעשה יותר טעויות.

סאביסאביץ' 26 בספטמבר 2010

לא חושב שרק הגנה בעייתית, הכל מתחיל מהקישור האחורי, פלטשר פתח את השנה בכושר בינוני ומטה, שנה שעברה הוא היה מנצח על המאבקים של השער השני או לפחות עושה פאול לפני שהכל מתדרדר, השנה הוא פשוט לא מספיק לעשות את זה.

אושה גם כן בעייתי בגלל שאינו טכני ולדעתי כשרפאל ישחק וישתף פעולה עם נאני הצד הזה יהיה הרבה יותר מלהיב ומאוזן לשמאלי – גיגס ואברה. במשחקים שתקועים באמצע וצריך לתקוף דרך, הבחירה היותר טובה היא רפאל.

ההגנה מאוד איטית, אין ספק שוידיץ' איבד ממהירותו, סמולינג מאוד מהיר אבל חסר נסיון, מעניין אם פרגי יהיה סבלני כלפיי אוונס או שיוציא אותו מההרכב כבר במשחק הבא.

יואב 26 בספטמבר 2010

רונן, כל מילה.
העונה הזאת החלה הפוך לגמרי מהעונה הקודמת,ובעיקר הדברים אמורים לגבי רוני ואברה.יונייטד היתה מאד רשלנית היום, בשני צידי המגרש ועם חזרתם של אנדרסון, קאריק,ריו,האגריבס(כבר מתאמן רגיל וטוב לדברי הסר)התחרות תעשה טוב לכולם.

אביעד 26 בספטמבר 2010

יוסי, אתה מבקר את פארק ושוכח משהו חשוב בדרך: המשחק היום הוא לא חזות הכל. יש עוד משחק, לא פחות חשוב, כבר ביום רביעי. אין לך את אנטוניו ולנסיה לפחות עד פברואר וגיגס כבר לא במצב גופני שמאפשר לו לשחק 3 משחקים בשבוע. אז בין אם היום או ביום רביעי, אתה תצטרך את פארק. אם 30+ הדקות שלו היום על המגרש (ובמקום גיגס שגם לא היה משהו) יקנו לך את האפשרות לתת לגיגס לפתוח במסטאייה, זה לא שווה את זה? אתה באמת חושב שמול בולטון, פארק לא מספיק טוב?
ג'י סון פארק הוא לא מכובי היונייטד. הוא שחקן סגל שתרם ויתרום הרבה ובמצב העניינים הנוכחי ובמיוחד לאור הפציעה של ולנסיה, פארק הוא הווינגר המחליף הראשון. בצדק.

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2010

אביעד.
אני לא מבקר את פארק ,אני מבקר אל פרגוסון.
כל משחק או אף משחק אינו חזות הכל. אבל הם (המשחקים) מצטברים.
בשנה שעברה הפסדנו אליפות רביעית רצופה, בגלל תיקו בבלקבורן,או הפסד בפולהאם או, או, או, שכולם הצטברו.
לשאלה המרכזית שלך, אני לא רואה בפארק שחקן כזה שבמשחקו, מאפשר רוטציה ולו מתוכננת. והאמת היא שהחילוף שלו היום היה טלאי ולא משהו מתוכנן.
ליוניטד סגל שהוא הרחב ביותר הליגה. אם יש צורך ברוטציות, ישנם רבים אחרים כמו למשל אואן,מקדה ואני יכול להיות עוד יותר ציני ולהמשיך, רק שאני עצבני מדי כרגע.
אמרתי ואני חוזר: אם פארק הוא הווינגר המחליף הראשון, חבל לנו על הזמן.

אביעד 26 בספטמבר 2010

יוסי, להכניס את פארק במקום גיגס ל-30 דקות במצב של שוויון, זו בהחלט רוטציה (אלא אם גיגס נפצע) ואם כך סביר בהחלט שמתוכננת.
לגבי רוטציה לווינגרים: אואן ומאקדה אינם שחקני כנף. אנחנו מדברים כרגע על מחליפים לגיגס ונאני שהם קשרי האגף שלך. בהיעדרו של ולנסיה, מי בסגל של יונייטד הוא קשר אגף מוכח שעדיף על פארק? אוברטן? בבה?
אם כבר טעות בחילוף, אני חושב שאואן היה צריך להיכנס במקום סקולס ולא במקום פלטשר. ראשית זה היה מאפשר לסקולס מנוחה שאולי הייתה מכניסה אותו לתמונה ליום ד', שנית, אם כבר אנחנו מבלגנים את המשחק בצורה הזו, אז כישורי ניהול המשחק של סקולס פחות קריטיים. בטח מול היכולת העדיפה של פלטשר להסתדר באמצע לבד. בשניה שבולטון התאקלמו לבלגאן (בערך 2 דקות אחרי הגול של אואן, קצת אחרי הבעיטה של נאני), הם התחילו ללחוץ על סקולס באמצע ויונייטד איבדה כל צ'אנס להתקפה מלבד כדורים ארוכים (ובזה לא תנצח את בולטון).

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2010

ואני חוזר ואומר.
החילוף של פארק השפיע יותר מכל על המשחק.

הגול של אואן איזן אבל החילוף של פארק שינה מומנטום.
"חסרים ווינגרים"??? זה טיעון ירוד.
בקאדר של שלושים פלוס, טיעון כזה הוא לא מכובד.(כמובן, בלי לפגוע בטוען).
בגילי המתקדם ועם קצת נסיון בחיים ובכלל, אני תמיד מעדיף לחפש את המטבע היכן שאבדה ולא מתחת לפנס הקרוב. קוראים לזה: להסתכל לאמת בעיניים.

יואב 26 בספטמבר 2010

אני חושב שאתה טועה יוסי.פארק שחקן נהדר וסופר לגיטימי וזה הוכח כבר כל כך הרבה פעמים בעבר שזה נשמע מאד לא רלוונטי להיום.

יואב 26 בספטמבר 2010

אביעד,
לא צריך לחפש סיבות בכח למה פארק משחק. הוא קנה את זה בזכות כבר מזמן.זה הרבה מעבר לרוטציה, הוא פשוט קיצוני לגיטימי, יעיל וטוב בליגה הזאת. נקודה!

יואב 26 בספטמבר 2010

ןגיגסי נפצע בכל מקרה(גם רוני).

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2010

יואב.
רלונטי גם רלונטי.
אני מעריך אותו כספורטאי שעושה הכל כשהוא מקבל צאנס ולכן הביקורת לא עליו.
הוא לא שובר שוויון ולא משנה מומנטום.
היו לו ואולי עוד יהיו משחקים שבהם הוא יתרום לנו,אבל לא ממעמד של מחליף ראשון,ותרצה או לא, זה מה שקורה.

יואב 26 בספטמבר 2010

יוסי,
כקיצוני? בוודאי מחליף ראשון ולעיתים קרובות גם כשחקן הרכב. הוא בחירה כמעט קבועה במשחקי חוץ קשים בליגה או בליגת האלופות כבר כמה שנים.ואני זוכר לא מעט תוצרת- באמירויות, מול ליברפול, בגשר מול צלסי, במשחק מכריע בבורו באליפות הראשונה ועוד…הוא סוג של עובדה קיימת ומועילה כבר זמן רב.אין לי מושג למה נתפסת עליו.עזוב הגדרות של שובר שיוויון.גיגסי, שהיה חלש היום,נפצע, פארק החליף אותו.טבעי לגמרי. אתה מתאר את פארק כשחקן גביע הליגה ואתה פשוט טועה או לא זוכר-כי זה פשוט לא נכון עובדתית.שחקן יונייטד לכל דבר ועניין.
אגב, הוא היה תענוג צרוף במונדיאל….

יואב 26 בספטמבר 2010

לפארק יש מעל 160 הופעות ביונייטד. ובעונות די מוצלחות.

אמיר 26 בספטמבר 2010

יוסי – ממש לא מבין אותך – לבקר את פרגי.?כאן בבלוג של דורפן..?עוד רגע קט יקומו עליך כל אלו המחשיבים את עצמם אוהדים טובים ומסורים ממך יען כי את הסר אסור לבקר!

טל 26 בספטמבר 2010

שאלה עקרונית: (אי) היכולת לשחק שני משחקים בגילאי ה30+ זה משהו מוכח?
ברור שגיל משפיע על פרמטרים כמו מהירות, ניתור וזריזות.
אבל כושר? למה ששחקן בן 33 לא יהיה בכושר של שחקן בן 26?

אביעד 26 בספטמבר 2010

ברמה העקרונית, ככל שהגיל עובר את 30 ומנתר למעלה, למיטב הבנתי, לגוף לוקח יותר זמן להחלים ממאמץ דוגמת משחק של 90 דקות. אם נסתכל על סקולס כדוגמא: על פי עדותו הוא, בשנתיים שלוש האחרונות הברכיים שלו כואבות אחרי כל משחק ולוקח להן כמה ימים "להירגע".

טל 26 בספטמבר 2010

ברור שהגיל משפיע גם באספקט הזה. השאלה היא 4-5 שנים עושים הבדל כמו באספקטים של כוח מתפרץ.

טל 26 בספטמבר 2010

עושים = עושות

יואב 26 בספטמבר 2010

כמו שאביעד כתב, זאת יותר היכולת של הגוף להתאושש אחרי מאמץ.
בתשעים דקות נקודתיות-אין בעיה גדולה(ברור שאתה יורד קצת בפרמטרים מסויימים אבל מצד שני-אתה כדורגלן מנוסה וחכם יותר).

דורפן 26 בספטמבר 2010

טל – לדעתי לגיל עצמו אין משמעות. אין בעיה להיות עם דרישות הכושר המתאימות לכדורגל בגיל 35. השאלה היא יותר כמה שנים כבר שיחקת וכמה נשחקת.

גלן 26 בספטמבר 2010

גם אנחנו מגלים לעיתים נדירות, יעילות בהעברות (פטרוב). ואני מסכים עם אביעד- אולי עדיף היה מבחינתכם שאבנס באמת יתעסק עם הבחורה ההיא.
ולגבי הנושא שנתי העלה- בלי להתייחס לשמות אני חושב שיש משהו נכון וחשוב בשאלה שלו. לטעמי יש מקום להבין האם אנחנו פה בפלטפורמת עיתון או שמא כמו קודם, כניסה לבלוג זה או אחר היא משמעותית לאותו כותב בלבד. לדעתי, ואשמח לשמע את דעת הכותבים, זוהי עמימות (מדומה?) שאין סיבה לא לפזר.

אלעד 26 בספטמבר 2010

הייתי רוצה לשמוע מה יש לאנשים המלומדים המגיבים על הבלוג הזה והכותבים אותו לומר על הראיון שקוים עם ווסלי סניידר בו הוא אמר כי לא ייסרב להצעה מהיונייטד. האם זה טוב לקבוצה? האם זה טוב לסניידר? אילו דברים ישתנו לדעתכם בקבוצה עם וכאשר יבוא?

פראליה 26 בספטמבר 2010

תשמע, מסתבר שזה מעניין חלק נכבד מהקוראים כאן אבל לא את העורך, אם היה דיבור כזה על צ'לסי זה היה מעניין אותי היום פי כמה מעוד תיקו מול בולטון אבל יש ב"ב

אלעד 26 בספטמבר 2010

*אם

דורפן 26 בספטמבר 2010

גלן – אנחנו בפלטפורמת בלוגיה. הכתיבה היא באחריות הכותבים ועל דעתם ללא עורך.

יש יוצא מהכלל – וזה בלוג האורחים. בבלוג האורחים יש מספר אורחים קבועים שיש להם רשיון חופשי לכתוב כל אשר על דעתם – וגם טקסטים של אנשים ששלחו לנו טקסטים וביקשו שיפורסמו. אנחנו לא מפרסמים את כל אלו כי לדעתנו לא הכל טוב מספיק.

מקבל ההחלטות הכמעט בלבדי לגבי האיכות הזו הוא דווקא בקרמן – בגלל נסיונו כעורך. וככזה אפשר להעביר עליו ביקורת. אבל… הביקורת היחידה שאני אהיה מוכן להתייחס אליה בהקשר של ההחלטות הללו היא על משהו שלא פורסם ולא על משהו שכן פורסם.

הביקורת על משהו שכן פורסם צריכה להיות בתוך הדיון ולעמוד באיזשהם כללים של טעם טוב.  אבל הביקורת שאני לא מוכן לקבל היא "שהטקסט הזה לא היה צריך להתפרסם". כי איכשהו נדמה לי שדיונים בישראל עוסקים קצת פחות מדי בנושאים וקצת יותר מדי בשאלה "למי יש זכות דיבור".

גלן 26 בספטמבר 2010

רונן- אולי התכוונו לשקיפות כלכלית. האם מיליון כניסות שלי אליך מתגמלות/בע"ש יתגמלו את X או Y שאני לא כ"כ רוצה לקרוא.

דורפן 26 בספטמבר 2010

גלן – כשיהיו הכנסות לא תהיה לקוראים כל אמירה לגבי מה יעשו איתן. מכיוון שמעולם לא ביקשתי מהקוראים כסף נראה לי שהעמדה הזו סבירה. רק כדי להרגיע: הכסף לא יופנה למימון טרור.

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2010

נרגעתי…..

הופ 26 בספטמבר 2010

אני רוצה להזכיר שגם במתכונתו הקודמת הבלוג היה חלק מפלטפורמה של בלוגים. וכשמישהו קרא אצל דורפן זה לא אמר שהוא מסכים עם מה שכותב צפניה. זה שעכשיו זה פלטפורמה של בלוגי ספורט לא משנה הרבה מהבחינה הזו.
אני מנסה לחשוב איך הייתי מרגיש במקום נתי ודי מבין אותו. ויכול להיות שגם אני הייתי מחליט לא להיכנס יותר כדי "לא להיות חלק ממקום שמתייחס אליי ככה". נדמה לי שהשאלה היא – ודורפן רומז לכך בתשובה שלו – האם טקסט שמדבר על השמאל בצורה שלילית (נניח: כתוב בו "פושעי אוסלו") בהקשר ספורטיבי יישאר בחוץ רק בגלל זה. ואני חושב – ובקרמן, תקן אותי – שהתשובה היא לא.

דורפן 26 בספטמבר 2010

אני אחסוך לבקרמן את התשובה. התשובה היא לא.

גלן 26 בספטמבר 2010

הופ ורונן- אני מסכים עד שזה מגיע לכסף. אם מישהו מעורר בי אנטגוניזם חריף , אין סיבה שאני אממן אותו אפילו בשם הפלורליזם.

גלן 26 בספטמבר 2010

ולממן פרושו כמובן גם כניסות בלב ולא תשלום אקטיבי.

אסף 26 בספטמבר 2010

נשאלת השאלה למה בכלל הפוסטים צריכים להביע עמדות פוליטיות כל כך מובהקות. ברור שהרעיון הוא הסתכלות על ספורט מזווית רחבה יותר ולא רק מגובה הדשא, ובכל זאת.

הסיבה שאני נכנס לכאן היא הידע וההבנה של הכותבים ( והמגיבים ) בספורט על נגזרותיו והשלכותיו השונות. כשהעמדה הפוליטית/חברתית כרוכה או נובעת מאיזה סיפור ספורטיבי אז מילא. בפועל, יש לי הרבה פעמים הרגשה שהספורט הוא רק תירוץ לשטיחת הדעות הפוליטיות של הכותב.
וזה מבאס.

דורפן 26 בספטמבר 2010

גלן – אם אני מבין נכון, אז הדרישות שלך הן שאם תהיה יום אחד פרסומת באתר – אני צריך להסביר לך מה עשיתי עם הכסף? (ואולי בעצם כבר עכשיו – כי אולי על סמך כניסות שיש עכשיו תהיה בעתיד פרסומת) אני נאלץ לדחות את הבקשה…

דורפן 26 בספטמבר 2010

נתי וגלן – יותר ברצינות. אם אתם רוצים לא לקרוא את בקרמן יופי. אם אתם רוצים לא לקרוא את כל האתר בגלל בקרמן, גם כן לגיטימי. אבל בואו לא נקשור את הדיון הזה לכסף. אף אחד לא גנב לכם לירה. זה קצת דיון בטעם קלוקל במצב בו כל הכותבים בינתיים נותנים מזמנם ללא תמורה כספית (למרות שתרומה רוחנית ונפשית ויצירתית הוגנת ביותר)

אביאל 26 בספטמבר 2010

רוי – השדרים של צ'רלטון אמרו שהמחזור האחרון בו לא ניצחו ארבעת הגדולות, היה בנובמבר 2008.

בקשר למשחק, אלמנדר רכב היום לא רק על אוונס אלא גם על וידיץ', יש לו את זה לבחור, כבר ביורו 2008 הוא נתן משחקים מעולים, בולטון בהחלט קבוצה חביבה, אני אישית לא ראיתי הרבה זמן קבוצה בינונית מינוס באנגליה מתקיפה עם כל כך הרבה שחקנים מול היונייטד.

נתי – אני מסכים עם האמירה הכללית שלך כלפי הנטייה שמאלה ובמיוחד אצל בקרמן, אבל כמו שיוסי אמר, להתקפל זה הכי גרוע, תענה לו ותביע את דעתך או שפשוט תדלג על הכתבות שלו, בכל מקרה לי בפעם האחרונה הוא אפילו לא ענה על תגובה, אבל זה לא אומר שאני יפסיק לקרוא כאן ולכתוב נגד דברים שאני לא מסכים איתם, זה כל היופי באינטרנט בכלל ובבלוגים בפרט.

גיל 26 בספטמבר 2010

ממתי בעל אתר מסוים מסביר מה הוא עושה עם הכסף? מה שכן, אני מודה שקצת מסובך לעקוב אחרי הכתיבה פה. האתר מעוצב יפה אבל קשה לעקוב אחרי דיונים ומי הגיב על מה. גם בניגוד לאתר הקודם יש הצפה בפוסטים ופוסטים טובים קצת הולכים לאיבוד לדעתי.

דורפן 26 בספטמבר 2010

גיל – בעניין הגרפי אנחנו מטפלים. פשוט מצאנו את עצמנו עם יותר בלוגים ויותר טקסטים משחשבנו – שבועיים-שלושה סבלנות וזה ייפתר

אבי 26 בספטמבר 2010

עצה לגבי הבלוגיה: עדיף ש"בלוג האורחים" לא יעוצב כבלוג, אלא כמשהו שדומה יותר לעיתון אינטרנטי, או לדף בית עם קישורים לכתבות ע"פ כותרות וכותרות משנה כמו, למשל, האתר של יונייטד.

לא מדובר באמת בכותב אחד, ב"בלוגר", וכאשר יש כמה פוסטים ביום, אי אפשר לעקוב! …וגם אין כח: כמה פעמים כבר אפשר ללחוץ "פוסטים קודמים"? צריך שבמבט (דף) אחד יהיה אפשרי לתפוס תפוקה של לפחות שבוע.

זו התחושה – תחושה חזקה – שלי.

iggy 26 בספטמבר 2010

מדוייק.

הפלטפורמה של בלוג בוורדפרס לא עובדת כל כך טוב כשיש יותר מפוסט אחד ביום. אם נכנסים לאחד הבלוגים של הכותבים הקבועים זה פחות מורגש כי אכן יש בד"כ מספר חד ספרתי של פוסטים בשבוע. אבל בbuzz כמעט בלתי אפשרי לעקוב.

אביעד 26 בספטמבר 2010

יוסי, בינתיים כל הדיון סביב פארק הפך ללא רלוונטי. העובדות הן כאלה:
בשבוע שעבר במצב 2:2 בבית מול ליברפול, פרגוסון חיפש שינוי התקפי ופנה למאקדה. לדעתי פארק בכלל לא היה בסגל.
השבוע במצב 2:2 פארק נכנס כמחליף ראשון בעקבות הפציעה של גיגס, מאקדה היה המחליף השני. בלי קשר לדעתי או דעתך על פארק ומעמדו, זה לא נראה כאילו משתמשים בו כשובר שוויון.

סימנטוב 26 בספטמבר 2010

הכללה של אושי בהרכב היא יותר בגלל החולשה של אוונס וחוסר החדות של וידיץ נקווה כשריו יחזור רפאל יקבל יותר דקות.
עונת פוסט מונדיאל היא תמיד בעייתית. מסכים אנדרסון חייב להיכנס לעניינים כמה שיותר מהר אולי גם אוברטן גם פאביו לרוטציה צריכים להכנס קצת לרוטציה.

טל 26 בספטמבר 2010

פארק נראה לי סובל מתסמונת בניון: זלזול מסוים ביכולות של שחקנים שלא מגיעים ממדינות כדורגל קלאסיות.

תמיד חשבתי על פארק כשחקן אפור שעיקר כוחו הוא בעבודה טקטית וריצה בלתי פוסקת. המונדיאל גילה שחקן עם יכולות טכניות נהדרות שסחב קבוצה על הגב ולא מוגזם לטעון שהיה שחקן הפרמיירליג המצטיין בטורניר.

אותו דבר בניון. לפני העונה הייתה הנחה שליברפול היא מרוויחה גדולה בטרייד בניון תמורת קול, למרות שמבחינת יכולת (וסטטיסטיקה) בשנים האחרונות, בניון לא נפל מקול בכלום. רק שקול הוא אנגלי ובניון ישראלי.

פארק שחקן מצוין, נכס לכל קבוצה בעולם.

פראליה 26 בספטמבר 2010

אתה מוכן להסביר בבקשה את "אותו דבר בניון"?

טל 26 בספטמבר 2010

בניון לא נתפס כשחקן לגטימי (לפחות לא לגיטמי כמו ג'ו קול) ברמות הגבוהות בכדורגל האנגלי, למרות שהוא שחקן מוכח ברמות האלה.

Yair 26 בספטמבר 2010

גם אני נהניתי לראות את פארק במונדיאל, הלוואי שנראה את אותו שחקן ביונייטד, לא יודע אם זה בגלל שהרמה שונה או בגלל ששם יש לו הרבה יותר בטחון בתור הקפטן/מנהיג (לא סגור על זה שהוא באמת הקפטן) אבל במונדיאל הוא היה שחקן אחר לגמרי.

יואב 27 בספטמבר 2010

מסכים לגמרי.

גלן 26 בספטמבר 2010

רונן-אל תקפוץ! קודם כל דיברתי על שקיפות שהיא בעיני ליגיטימית. אם הההתנהגות היא כמו של עיתון אדרבא- הודיעו לנו. ואם לא גם זה משהו שצריך לדעת. אני פה ב3 פאזות (ואולי בתמימותי היו יותר) – הבלוג בנפרד, הבלוג בקב' אורנג ועכשיו. מן הסתם זה האיטיות התרבותית שלי אבל נראה לי שמותר לבקש הבהרות מה המשמעות של החבירות השונות (ולך הזכות לסרב…) . והליונס מוציאים לי את כל הפאן של הסופ"ש….

נתי 26 בספטמבר 2010

רונן, בדיוק בגלל שזה אתר חינמי ובו הכותבים תורמים מזמנם ומהידע שלהם לא באתי -ותקן אותי אם זה קרה-לתקוף. גם לא התלוננתי.
הבאתי את החלטתי, שאולי משקפת הרגשה של עוד כמה, כדי להביא זאת לתשומת לבך, שתהיה מודעות לדברים. טוב לכם ככה? אין בעיה. אתה לא חייב לי דין וחשבון. אני אסיר תודה למה שקיבלתי ממך עד היום (ואני לא ציני).
יחד עם זאת, אני חייב להגיב למספר נקודות, לצורך ההבהרה בלבד:
1. אני לא מבין איך הדיון למה עושים עם ההכנסות (העתידיות, שבעז"ה יהיו). אין לי בעיה שכל אחד יעשה עם כספו כרצונו. פה לא מדובר במה עושים עם הכסף. אלא (וגם זה היה במענה לאריאל ששאל למה לא להחליט לא להיכנס לכותבים מסוימים) אלא אם אני מממן כתיבה ששוללת את קיומי או את דעותי ואף מלגלגת עליהם תוך זלזול. כלומר, לא באתי ואמרתי: אני רוצה לראות על מה ההכנסות שאני משתתף בייצורן הולכות. לאחר שהכסף נכנס אליך הוא שלך. באתי ואמרתי אני לא קונה מוצר שפוגע בי (ופה קונה רלוונטי לא במובן שזה לא עולה לי אלא במובן שצריכת המוצר מייצרת את הכנסותיו ליוצרו). אם הייתי יודע שיש לאתר הכנסות והן קודש למימון משטים תורכים ולכן לא הייתי צורך אותו זה אולי היה רלוונטי. אבל זה פשוט לא מה שטענתי. גם בקריאה חוזרת.
2. רק לשם הבהרה: אני לא כיוונתי לכותב מסויים, אע"פ שאם חייבים לאפיין אז ברור שבקרמן היה המוביל בקטע של לכתוב טקסטים פוליטיים עם אופי מסויים של כתיבה. אני לא כיוונתי לבקרמן (אלא במקרה הפחות טוב לכתיבה מסוג מסויים. גם אם ב-באז לא היו מתפרסמים שמות הכותבים הייתי מביע אותה עמדה) מ-2 סיבות:

נתי 26 בספטמבר 2010

בטעות התגובה נשלחה באמצע ואני מייד אסיים מהמקום בו הפסקתי

אמיר 26 בספטמבר 2010

הנה כמה הערות על המשחק והבלוג:

1.איך זה שלדורפן מותר לבקר את היונייטד(ההגנה)ולהישאר בחיים נקי ממתקפות של משתתפי הבלוג..?האם ביקורת על היונייטד אינה שווה ביקורת על הסר..?
2.איך זה שני השחקנים הכי גרועים(גם רוני..)מתחילת העונה אושה ואברה מקבלים את חולצת ההרכב..?
3.כמה זמן עוד נצטער על השחרור של פיקה..?היכן הוא והיכן אבנס ומה עבר לפרגי בראש כששיחרר אותו..?
4.היכן דור הצעירים שפרגי מכין לנו לשנים הבאות – תעברו שחקן שחקן ותראו שחוץ מנאני ואבנס שנחשבים כבר ותיקים כל שאר ההרכב נשק לשלושים וארבעים…!

דורפן 26 בספטמבר 2010

אמיר – עניין פיקה זו אובר-אובר-אובר חוכמה בדיעבד.
האם אתה באמת ברגע ההעברה, כשוידיץ ופרדיננד היו שני הטובים בעולם פחות או יותר, אמרת שאתה חושב שפיקה חייב להשאר? ושוידיץ ופרדיננד שלא נתנו יותר מגול או שניים בחודש חייבים לרדת לספסל כדי שהוא ילמד. האם באמת אמרת את זה? האם כשיונייטד לא ספגה 14 משחקים גם שאלת את עצמך למה לעזאזל שחררו את פיקה?

מה שקרה ששחקן טוב לא קיבל הזדמנויות בגלל שהיו שני בלמים פנטסטים והוא שוחרר כדי שיוכל לקדם את הקריירה שלו. ככה ראוי שיהיה. זה ששלוש שנים אחר כך יש משבר בלמים לא אומר שהיה צריך לשמור אותו. במהלך השלוש שנים הללו היו גם הצעות מריאל מדריד ומילאן על ג'וני אבנס, שהיום נראה קטסטרופה, אבל לתקופה היה בקו הגנה – בזמן פציעת פרדיננד, שלא ספג 14 משחקים.

מה שצריך זה בלם עכשיו – לא שאלות מה היה קורה אם פיקה היה נשאר לפני שלוש שנים. לפני שלוש שנים הקריירה שלו הייתה תקועה ביונייטד וסביר להניח שהיה נשאר על הספסל ולא הופך לשחקן שהוא היום.

יואב 27 בספטמבר 2010

פיקה גם לא כל כך הרשים ביונייטד בהזדמנויות שקיבל ואבנס היה מוכן לשמש גלגל שלישי בתקופה הרלוונטית, לאחר תקופות טובות ומחשלות בסנדרלנד.

אמיר 27 בספטמבר 2010

רונן,
1.זה מאוד פשוט,פיקה הרגיש שהוא לא מוערך מספיק ע"י הסר וההשתלבות שלו ביונייטד אינה בטוחה בשום שלב בעתיד!
2.חוכמה בדיעבד או לא אני יכול לומר לך עם יד על הלב כי גם בימיו הקצרים ביונייטד ראיתי את הכישרון הטכניקה והפיזיות הגלומות בבחור והצטערתי מאוד על שחרורו.
3.לזהות כוכב זה תפקידו של הסר וגם העיתוי מתי אתה מחליף את הכוכבים המתבגרים שלך עבור העתיד!
4.נכון להיום ובהתחשב בגיל וביכולת של וידה,אברה,ריו,אושה הסר צריך לקבל החלטות מידיות עבור שנתיים קדימה.
החברה האלו בטוח לא יהיו שם כולם בעוד שתי עונות כי כבר כעת הם מתחילים את שלב השקיעה בקרירה שלהם!

אביעד 27 בספטמבר 2010

אמיר, אתה מוזמן להסתכל על מה שכתבתי. פיקה הפך להיות הבלם שהוא כי שיחק בבארסה שנתיים ברצף 40-50 משחקים בשנה. בשנה הראשונה שלו בבארסה אחרי שחזר מיונייטד נמאניה וידיץ' וריו פרדיננד היו כמעט ללא עוררין צמד הבלמים הטוב בעולם. באמת חשבת שהוא טוב מהם אז?
בשנה האחרונה שלו ביונייטד, כשהוא עשה כמה טעויות, גם חשבת שהוא כזה גדול? הרי אם כבר בולטון, למיטב זכרוני הפעם האחרונה בה הפסדנו לבולטון הייתה בעונת 2007/8, אז הפסדנו 1:0 משער של אנלקה שבא אחרי טעות חמורה של פיקה.
אתה באמת בטוח שאם ג'וני אוואנס לא היה משחק 40-50 משחקים בעונה בשנתיים האחרונות, בקבוצה שמוכנה להתעלם מהשגיאות הקטנות שהוא עדיין עושה, אז הוא עדיין היה פחות טוב מפיקה?
לגבי דור הצעירים: בהרכב אתמול פתחו 7 שחקנים בני פחות מ-30. 4 שחקנים בני פחות מ-27. בהרכב היונייטד השנה שיחקו עד עתה 13 שחקנים בני 25 ומטה. אם נוציא שניה מהמשוואה את גביע הליגה אז מדובר ב-10 שחקנים. זה דור העתיד שלך.

אמיר 27 בספטמבר 2010

אביעד – תמנה לי בבקשה את השמות,לפי הספירה שלך 7+4 זה כבר 11 שחקני הרכב!את טועה ומטעה אחרים:
1.בין האחד עשר הראשונים היו – גיגסי,סקולסי,אדווין – אני לא זוכר שגילם יורד מ – 36 שנה!
2.אתה מדבר על שחקהים בני פחות משלושים ושוכח לציין שרובם בני 29 וזה נושק לשלושים.(וידה,ברבה,אברה,אושה)
3.אני רוצה שתאיר את עיני אבל עם עובדות מדויקות! – האם חוץ מנאני ואבנס(רק כי ריו לא כשיר)יש צעיר בין הגילאים של 18 ועד 23 שמצליח לקבל מפרגי את חולצת ההרכב הראשון.
חד משמעית אין אחד שכזה!
4.אם תלך אחורה אתה תראה שכל האגדות של היונייטד היו מספיק טובים כבר בגילאי העשרה שלהם כדיי לקבל את החולצה הראשונה.
אני מדבר כמובן על גיגסי בין השבע עשרה,סקולסי בין 20-21,גארי באותה התקופה ובקס כבר בגיל עשרים.

אביעד 28 בספטמבר 2010

1. ואלה שמות: אברה (29), וידיץ' (29), אוש'ה (29), אוואנס (23), פלטשר (26), נאני (24), רוני (25), ברבאטוב (29).
2. אתה כמובן שוכח לציין שהקבוצה של בקהאם, גיגס וסקולס באמצע שנות ה-90 כללה לא מעט וותיקים (פאליסטר, ברוס, שמייכל, ארווין), אתה כמובן שוכח שהקבוצה ההיא הייתה בעל סגל קצר יותר משמעותית וסבלה לא מעט מפציעות (גיגס במיוחד) עקב עומס. אתה שוכח שהקבוצה ההיא לא כללה יותר מדי שחקני מפתח בגילאי הביניים של 23-30 (קאנטונה, קין ו…?). בקבוצה הנוכחית יש לפחות 11 כאלה.
3. מאקדה, האחים דה סילבה, סמולינג, הרננדז, גיבסון, אנדרסון, אוברטן, בבה. בנוסף יש בהשאלה את וולבק, קלברלי ודיוף. עכשיו, עם יד על הלב, מה הבעיה בקשר אליהם לטעמך? האם הם לא מספיק טובים? קצת קשה להתלונן שהם לא מקבלים דקות ובמקביל לטעון שהם לא טובים.
או שאולי הבעיה היא שהשחקנים שהם מנסים להדיח מההרכב טרם גמרו את הסוס? הרי מלבד עמדת המגן הימני, אין שום עמדה בה אני יכול לומר בכנות שהשחקן הנוכחי שפותח בה והינו מעל גיל 23 הינו שחקן גמור או לא מספיק טוב שיש להחליפו בשחקן צעיר. בנוסף, סקולס ו-ואן דר סאר הם הבאנקרים היחידים שלך מעל גיל 30 (נוויל רחוק מלהיות קבוע בהרכב, גיגס נלחם על מקומו מול ולנסיה ונאני).
אני שמח שהחלטת שחצי קבוצה כבר מתחילה את השקיעה שלה. אל תיתן למציאות להפריע לך. וידיץ' משחק מצויין מתחילת העונה, אברה נתן אשתקד את עונתו הטובה בקריירה, ברבאטוב משחק נפלא מתחילת העונה.
ולגבי תכנון קדימה: בקבוצה יש בדיוק 25 שחקנים מעל גיל 21 שנרשמו לעונה. מתוכם 7 בני 25 ומטה, יש עוד 5שחקנים בני פחות מ-21 עם ניסיון בפרמייר ליג, יש את בבה ועוד 3 שחקנים צעירים בהשאלה בקבוצות פרמייר ליג. 16 שחקנים בסה"כ. כמה זה מספיק לך בכדי לחשוב שיש תכנון קדימה?

נתי 26 בספטמבר 2010

רונן, בדיוק בגלל שזה אתר חינמי ובו הכותבים תורמים מזמנם ומהידע שלהם לא באתי -ותקן אותי אם זה קרה-לתקוף. גם לא התלוננתי.
הבאתי את החלטתי, שאולי משקפת הרגשה של עוד כמה, כדי להביא זאת לתשומת לבך, שתהיה מודעות לדברים. טוב לכם ככה? אין בעיה. אתה לא חייב לי דין וחשבון. אני אסיר תודה למה שקיבלתי ממך עד היום (ואני לא ציני).
יחד עם זאת, אני חייב להגיב למספר נקודות, לצורך ההבהרה בלבד:
1. אני לא מבין איך הדיון למה עושים עם ההכנסות (העתידיות, שבעז"ה יהיו). אין לי בעיה שכל אחד יעשה עם כספו כרצונו. פה לא מדובר במה עושים עם הכסף. אלא (וגם זה היה במענה לאריאל ששאל למה לא להחליט לא להיכנס לכותבים מסוימים) אלא אם אני מממן כתיבה ששוללת את קיומי או את דעותי ואף מלגלגת עליהם תוך זלזול. כלומר, לא באתי ואמרתי: אני רוצה לראות על מה ההכנסות שאני משתתף בייצורן הולכות. לאחר שהכסף נכנס אליך הוא שלך. באתי ואמרתי אני לא קונה מוצר שפוגע בי (ופה קונה רלוונטי לא במובן שזה לא עולה לי אלא במובן שצריכת המוצר מייצרת את הכנסותיו ליוצרו). אם הייתי יודע שיש לאתר הכנסות והן קודש למימון משטים תורכים ולכן לא הייתי צורך אותו זה אולי היה רלוונטי. אבל זה פשוט לא מה שטענתי. גם בקריאה חוזרת.
2. רק לשם הבהרה: אני לא כיוונתי לכותב מסויים, אע"פ שאם חייבים לאפיין אז ברור שבקרמן היה המוביל בקטע של לכתוב טקסטים פוליטיים עם אופי מסויים של כתיבה. אני לא כיוונתי לבקרמן (אלא במקרה הפחות טוב לכתיבה מסוג מסויים. גם אם ב-באז לא היו מתפרסמים שמות הכותבים הייתי מביע אותה עמדה) מ-2 סיבות:
א. אין לי דבר אישי נגד בקרמן. אולי (מן הסתם יותר נכון לומר בטוח) זה לבושתי אבל לא הכרתי את פועלו בעבר, ואדרבא, מהתרשמותי נראה כי זה בן אדם שאכפת לו ממה שקורה וככזה הוא עדיף בעיניי על רבים אחרים גם אם דעותי הפוכות לשלו. אבל כשיש תוכן שפוגע בי אין לי סיבה לבוא איתו במגע. יש לי עניין להציג דעה שונה בפני מישהו שיכבד אותי. לא בפני מישהו שבמקרה הטוב קושר אותי לרצח רבין.
ב. זה לא רק הוא אבל לא נראה לי שיש טעם לפרט.
אני מקווה שהבהרתי מדוע לטיעון כאילו יש לזה קשר לכותב הוא מופרך. שוב, כפי שכתבתי בדברי זו שאלה נטו של תוכן. להציג את זה כאילו זה בגלל הכותב ולא הכתוב זה לעשות לעצמך חיים קלים. שגם זה כמובן לגיטימי רק שלא צריך לייחס זאת אלי.

3. הערה כללית: העלבון וההחלטה שלי קשורים לעובדה שבאופן עקבי הפרסום בנושאים פוליטיים מפורש וחופשי יותר מבעבר. בעבר, רוב הנושאים הפוליטיים עלו בדיונים, וגם אלו שהעלית בעצמך, היו נו טוב, בהתאם לאופי כתיבתך. על מה שנכתב בדיון בודאי שאין לי טענות. אבל, האם באתר שמאגד מספר כותבים עם סגנונות שונים, הקישור לפוליטיקה עדיין לגיטימי אך זה לא סביר להעיר במקום שבו הוא פוגע? מה כל כך נורא אם מעירים על סגנון באתר שמאגד כל כך הרבה כותבים?

4. הופ – תרגיל מחשבתי מבריק. רק שים לב, שבהתאם לתשובה של רונן, אמירות כאלה אינן בנמצא. למה? אולי מפני שבניגוד למה שמקובל לחשוב, הימין (השפוי, המרכזי) הינו בעל שיח פתוח יותר מהשמאל? רוצה לומר, שאני לא רוצה אתר שיאפשר לי לכתוב פושעי אוסלו כשמישהו כותב לי רוצח. לא רוצה את זה ולא את זה ולא כצנזורה אלא כרמת שיח של בני שיחי.

5. אביאל, יוסי מזרחי – אני חושב שעניתי למה שאמרתם בתשובתי לאריאל. אבל רק 2 הערות:
א. על תגובה בדיון אפשר לעבור. על פוסטים לא. כי בשביל מה אנחנו פה?
ב. כשאומרים "זה אכן מכעיס אבל אז הצד השני מנצח" יותר מדי פעמים זה הופך שחוק. הדוגמה שעולה לי בראש -ולהבדיל הרבה הבדלות- זה הפעם האלף בה צביקה הדר בפנים רציניות מודיע בערב של פיגוע נורא ואיום על זה שהם נורא התלבטו אם לשדר עוד תוכנית אבל החליטו שכדי שהטרור לא ינצח ההצגה חייבת להימשך. ועכשיו לפרסומות.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 בספטמבר 2010

נתי,
לגבי (4). לא, אני לא חושב שהימין (השפוי, המרכזי) הוא בעל שיח פתוח יותר מהשמאל (השפוי, המרכזי). אבל זה כמובן תלוי בהגדרה שלך לגבי מיהו "השפוי והמרכזי" (ומאפשר לך לפטור כל ימני שלא מתיישב עם זה כ"קיצוני").
לא לכתוב דעות ימניות ובתמורה לא לכתוב דעות שמאלניות זו לא פתיחות מבחינתי. אני לעומתך לא רוצה אתר שאוסר עליי לכתוב לא את זה ולא את זה.
עם זאת, גבולות צריכים להיות בשיח, ואם מישהו היה מכנה אותי "רוצח" (ואולי גם "פושע אוסלו") גם אני הייתי מתעצבן ואולי גם מחרים. אז חזרתי לטקסט של בקרמן לבדוק, ואני לא רואה שם שהוא כינה אותך רוצח. למיטב הבנתי הוא מבקר שם בצורה סרקסטית את הטענות לפיהם האחראים לרצח היו "עשבים שוטים".

הופ 26 בספטמבר 2010

האנונימי מעליי, זה אני.

נתי 26 בספטמבר 2010

אם אתה לא מבין מהטקסט שבעיני בקרמן האנשים הבאים: ביבי, צחי, משתתפי ההפגנה בכיכר ציון, וכל המתנחלים מחוברים/אחראים לרצח רבין אז אין לי מה להוסיף. אולי אין טעם שאקרא בלי קשר, לאור קשיי בהבנת הנקרא. אני רק אציין שאני פשוט לא מבין איך אפשר להבין אחרת.

הופ 26 בספטמבר 2010

אני לא יודע מה זה "מחוברים", אבל הטקסט בהחלט קושר את כל מי שהזכרת למסע ההסתה נגד רבין. יש תיאוריה לפיה מסע ההסתה הזה הוביל בסופו של דבר לרצח, והיא לגיטימית לא פחות מזו לפיה יגאל עמיר היה רוצח שפעל בוואקום תרבותי. אני לא יודע אם אתה היית חלק ממסע ההסתה הזה ומה היה חלקך בו, אבל אם היית חלק ממנו אז גם לך יש אחריות מסוימת לרצח. גם לי יש. משום שלא שמתי לב בזמן להשלכות הרות האסון שיכולות להיות להסתה הזו ולא פעלתי מספיק כדי להילחם בה.
יש אחריות ויש אחריות, ואני מבין שאתה בוחר לראות בדבריו של בקרמן הטלת אחריות במובן המחמיר. אני רואה את הטקסט בתוך ההקשר שלו – תשובה לטענה שההסתה הפרועה אז לא קשורה לרצח ושהתומכים בפגיעה פיזית בראש הממשלה (לפני מעשה; לפני שהתמודדו עם המעשה בפועל), בקריאה גלויה או בהסכמה שבשתיקה, היו "קומץ".

בני תבורי 27 בספטמבר 2010

נתי,
אני לא צריך את הטקסט של בקרמן כדי לדעת שידיהם של ביבי, הנגבי, משתתפי ההפגנה בכיכר ציון וחלק מהמתנחלים אחראים להסתה פרועה ואלימה שתוצאתה הישירה רצח רבין. רוצה להתחיל ויכוח?

דורפן 26 בספטמבר 2010

נתי – שוב. עניין ההכנסות נראה לי הזוי. אם אתה מרגיש שבקרמן מכפיש אותך באופן קיצוני שלא מאפשר לך לקרוא בכל האתר. בסדר. אם אתה כל כך פגוע מה זה משנה לך אם האתר מכניס כסף או לא ולמי זה הולך? אם זה כל כך נורא אז זה נורא גם אם זה לא מכניס כסף.
מה עוד שברור שאתה כן מממן כלי תקשורת שמפרנסים אנשים עם דעות דומות. אלא אם אתה לא הולך לשום אתר מיינסטרים ישראלי ולא קונה שום עיתון ולא מוציא גרוש על טלוויזיה.

מעניין אותי מאלו עוד גופי תקשורת אתה דורש הבהרות כאלו?

כל הטיעון שלך מסורבל. אם בקרמן פגע בך בצורה לא הוגנת אז זה מה שקרה. נהג כפי שאתה מבין. אבל הפגיעה היא לא בגלל שאמרו לך לעשות לייק בפייסבוק ואולי הלייק הזה יביא לאתר לירה ואולי מהלירה הזו חלק מהכסף יילך למישהו שמכפיש אותך.

זיגפריד ששון 27 בספטמבר 2010

דורפן, טענתך נכונה לאור ההנמקות והטיעונים שאינם מהוקצעים של הקורא בשם נתי. אולם אשאל אותך, מדוע סוגייה פוליטית-היסטורית שאין לה כל קשר לספורט מועלית בכלל באתר ספורט המתיימר בצדק לגישה אינטלקטואלית ביקורתית בתחום? בספורט, כפי שכולנו יודעים, ישנם רבדים וקשרים עמוקים להיסטוריה כללית, פוליטיקה, גזע, גיאוגרפיה ועוד. כל מאמר כאן המקשר בין ספורט ובין התבוננות רחבה מעין זו יבורך. וזה מייחד אותך, וחלק מן הכותבים כאן, מעיתונות ספורט נפוצה.

(גם אם ברור שהנטייה הפרשנית הדומיננטית, כאשר נעשה קישור כזה, של מרבית הכותבים כאן היא אימוץ הנארטיב והגישה ה"ליברלית הרילאטיביסטית" באקדמיות האנגלו-סכסיות שהפכה לדומיננטית בקרב אינטלקטואלים, והמתיימרים להיות כאלה,בציבור הרחב וגם בבלוגיה זו.)

הנה הצעה לתיזה המתאימה לבקרמן ודומיו: הידרדרות הרוח הספורטיבית בעולם האנגלו-סקסי לפני מלחמת העולם השניה תרמה לפשעי המלחמה שביצעו האנגלו-אמריקנים בהפצצות האסטרטגיות על גרמניה. כידוע קיימות האשמות של אקדמאים אנגלו-סקסים שבנות הברית אחריות לפשעי מלחמה שיטתיים בהפצצות האסטרטגיות על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השניה. ראלף ראיקו ואחרים, למשל, טוענים שצרציל הוא פושע מלחמה. אכן, מדוע באמת להפריע על ידי פגיעה מכוונת ושלא מכוונת באזרחים גרמנים, כשהגרמנים טרודים במרץ בהשמדת אוכלוסיות שלמות. ובכלל זו חוצפה מזעזעת לשאוף לקצר את המלחמה האיומה הזו באמצעים שאינם מוסרים בעיני יושבי הכורסא הליברלים 40 שנה מאוחר יותר. בגרמניה ישנה תנועה רחבה צוברת אוהדים מחוצה לה, הדורשת לראות באזרחים הגרמנים שנהרגו בהפצצות כקורבנות לפשע מלחמה מאורגן של ההנהגה האנגלו-אמריקנית. ורומן מלא רחמים עצמיים על ה"קורבנות" הגרמנים היה רב-מכר היסטרי בגרמניה בשנים האחרונות. הקורבנות היו רובם מתנגדי היטלר ודם 750,000 גרמנים סמוק יותר מ-20 מיליון אזרחים סובייטים שנהרגו-נרצחו לפי אומדן אחרון.

כל קישור מאולץ, או שאינו קיים, בין אירוע או תהליך פוליטי תחת איצטלא ספורטיבית אין לו מקום כאן. (במילים אחרות, עורך ראוי, או מישהו בעל שכל ישר המעורב בניהול הבלוגיה, היה נמנע לפרסמו.)

Danny 27 בספטמבר 2010

So the game was not a great defensive outing for the Reds. but how about the energy and work of Luís Carlos Almeida da Cunha, at the moment he is better then CR

ויכסלפיש 27 בספטמבר 2010

מישהו חיפש פה את אוברטן, לדעתי השחקן כלל לא בסגל יונייטד, גם הארגריבס,טוסיץ' ומאמא דיוף לא ב-25

אביעד 27 בספטמבר 2010

ויכסלפיש – הארגריבס ב-25. מה שכן, הוא לא נרשם לשלב הבתים בצ'מפיונס.
טוסיץ' נמכר בקיץ לצסק"א מוסקבה ודיוף הושאל לבלקבורן עד תום העונה כך שהם לא ב-25 ולא היו צריכים להיות שם. אוברטן גם לא ב-25, אבל כיוון שהוא בן 21 ונכון ל 1.1.2010 הוא היה בן פחות מ-21, הוא יכול לשחק באופן חופשי מבלי שנצטרך לרשום אותו ב-25.

אבי 27 בספטמבר 2010

רונן, קשה לקרוא את הפרטים על התמונה. באיזו שנה (ומפעל) נערך המשחק הנ"ל?

דורפן 27 בספטמבר 2010

אבי – זה גמר הגביע של 1958 בו ניצחה בלקפול 0-2. יונייטד הייתה עם הרכב הטלאים בעיקבות תאונת המטוס שלושה חודשים לפני כן – שהצליח לעבור עוד ארבעה סיבובים בגביע. האגדה אומרת שאת התשואות ליונייטד בעלייתה למגרש שמעו עד מזרח לונדון.

אבי 27 בספטמבר 2010

בולטון כמובן :)

דורפן 27 בספטמבר 2010

זיגפריד – תודה על הערותיך בדבר מה אינו ראוי להתפרסם.

דורפן 27 בספטמבר 2010

אני חייב לומר שמכל הקשקשת הלא מעטה פה – הקשקוש על פיקה הוא הכי מגוחך. כן – ההתקדמות של פיקה הוקרבה עבור כמה אליפויות ואיזה אליפות אירופה.

ואין לי שום ספק – בזמן שיונייטד קבעה שיאים של אי ספיגה, שלושה וחצי חודשים לא נתנה שער בליגה, אין לי ספק שבסיום כל משחק רמת והתרעת – זו הייתה טעות לשחרר את פיקה.

עכשיו תשמע משהו על כדורגל. אחת הסיבות ששחקנים צעירים באים ליונייטד זה כי הם יודעים שהם יקבלו יחס הגון. ואם לא יהיה להם מקום בהרכב הם ישוחררו למקום בו יוכלו להתקדם.  

Comments closed