עוד משחק סנסציוני בשלב הבתים

מכיוון שהמשחק בין מילאן לסלטיק היה די מנומנם בחצי הראשון חשבתי על משהו.

אני חושב שאם מומחה אמריקאי היה מתמנה לייעץ מיוחד לענייני הצ'מפיונס ליג הוא היה נותן לו עיצה מאד הגיונית: להפחית את הייצוג של איטליה וספרד במפעלים הללו. להוסיף קבוצות לאנגליה, לסקוטלנד, לגרמניה ואפילו לסקנדינביה. למה? כי זה בברור לא מעניין אותם במדינות הללו. הקהל פשוט לא בא.
כך למשל לאינטר מילאנו יש בליגה ממוצע צופים של 50 אלף. לגביע אירופה היא מביאה רק 22 אלף. במילאן, שהיא טובה הרבה פחות מאינטר בליגה וטובה ממנה בגביע אירופה, עדיין התמונה לא טובה. 51 אלף צופי הסרייה-A מצטמצמים בשליש למשחקי גביע אירופה. מומחה אמריקאי היה אומר שאולי צריך בשביל המסורת ליגת אלופות במילאנו, אחרי הכל הם האלופים של הדבר הזה, אבל בהחלט צריך להוריד פרנצ'ייז אחד. גם ברומא אין צורך בשתי קבוצות. אולי להעביר אחת לבירמינגהאם. מנצ'סטר היא עוד עיר שצריך לכלול באקספנשיין.

איפה עוד לא ממש משתגעים מהמפעל – ובאים במספרים נמוכים משמעותית מבליגה – בסביליה, ואלנסיה ואפילו מדריד. למה לכפות על האנשים שם משהו שהם לא ממש משתגעים ממנו?

*

כמובן שאלו הצעות טפשיות. אופ"א תתפרק אם מישהו יפגע באיטלקים ובספרדים – שעדיין שולטים במפעלים הללו. אבל ההצעה הזו לא טפשית בהרבה מהשיטה הקיימת. וכשצופים במשחק טפשי עולים רעיונות טפשיים. למרות שהמשחק מילאן-סלטיק פחות טפשי מהמשחק רומא-יונייטד בשבוע הבא. הערב הייתה רק קבוצה אחת בלי אינטרס. בשבוע הבא שתיהן ישחקו לפרוטוקול.

כרגע, שיטת בתים די אקראית בה הדרוג בהגרלה מונעת מאיתנו יותר ממשחק אחד מעניין לקבוצה. וכל התהליך המייגע הזה רק בכדי לצמצם את מספר הקבוצות מ-32 ל-16. לא יותר הגיוני לעשות את זה דווקא בנוקאוט – ואם כבר אז את שלב הבתים לעשות כשנישאר עם 16 או אפילו 8 קבוצות ונקבל את התחרות המרתקת בין קבוצות ענק בכל משחק?

אבל מה בדבר שיטה של משחקי נוקאאוט גם במקום שלב הבתים וגם משלב שמינית הגמר. כלומר 32 או 64 קבוצות בשיטת המפסיד עף. בלי משחק אחד שהוא חסר משמעות ובו כולם מקווים שקבוצה איטלקית באמת תתאמץ. בשיטת המפסיד עף תמיד כולם מתאמצים. ככה זה היה פעם.
*

היועצים של פלטיני כרגע הם לא יועצים אמריקאים. והוא החליט להוסיף שש קבוצות ממדינות קטנות לשלב הבתים. כאילו שחסרות לנו קבוצות חלשות בבתים הללו. שיחליטו: אם רוצים מפעל יותר דמוקרטי שיחזרו לשיטת נוקאאוט. ואם רוצים כסף שיביא מומחים אמריקאים לייעול הנושא הזה. ואם רוצים רמה שיערכו את הבתים בשלבים הסופיים במקום בתחילת העונה. ואם רוצים יותר חיבור של האוהדים לדבר הזה אז שיעשו הגרלות גיאוגרפיות.

כרגע אין מפעל יותר משעמם ומייגע משלב הבתים של הצ'מפיונס ליג.

חדשות טובות בעניין רונאלדו (קאקה כדורגלן העונה בעולם)
נימוסים אירופים

43 Comments

מוחמד 4 בדצמבר 2007

צודק
מאז שיש 32 קבוצות השנים שהיה בהן שני שלבי בתים היו הכי מענינות ולא בגלל השלב הראשון.
כל שבוע ערוץ הספורט חוגג את שבירת שיא השערים אבל משום מה זה לא מרגיש כזה טוב.

גיל 4 בדצמבר 2007

זה הרי המובן מאליו מה שאתה מציע וזה מה שהיה קיים במשך שנים. אם כבר, למה לא לעשות את זה גם בגביע העולם או אליפות אירופה מהשלב הראשון?

מוחמד 4 בדצמבר 2007

אין צורך באליפות אירופה, מס. הקבוצות גם כך מצומצם. תראה את ההגרלה אין משחק אחד קל משעמם או מובן מאיליו מי יעלה מאיזה בית.
אבל גם אי אפשר להוציא את שלב הבתים מהתחרויות הללו גם לסגנון הזה של תחרות יש טעם מיוחד אז נראה לי שהכי עדיף שלבי נוקאוט שלב של 4 בתים ועוד פעם נוקאוט.

שמרלינג 4 בדצמבר 2007

אולי היו יכולים להעלות רק קבוצה אחת מכל בית לשלב הבא במקום שתיים.

Ido 5 בדצמבר 2007

לי דווקא אין בעיה עם הטיזר לצמפיונס שנערך לפני הקריסמס. עד שהדרמה תתחיל בפברואר.

ומה לעשות תמיד יגיעו פחות צופים למשחקי ראווה באמצע השבוע.

אין צורך באמריקאים, אני דיי בטוח שהעצה הראשונה שלהם היא: תהפכו את הכדור הזה לאליפסי

Glenn Edward Schembechler 5 בדצמבר 2007

הצעה מעניינת להרחיב את הצמפיונס לכיוון מנצ'סטר. אתה לא חושב ששרידן יתנגד? יותר מדי עומס עלול לפגוע באולדהם השנה והם גם ככה לא מבריקים.

Glenn Edward Schembechler 5 בדצמבר 2007

וברצינות שאלה: האם לאופ"א אין כבר יועצים שיווקים מהסוג הזה, גם אם לא אמריקאים, אבל בוגרי MBA מהמוסדות הטובים? מהמעט שאני יודע דרך קרובי משפחה (אחי בעצם) בפורמולה 1 כבר מזמן הם מרכיב חשוב.

מרקפוצ'ינו 5 בדצמבר 2007

לא רק זה אלא גם לצמצם את המונדיאל ואת היורו לפחות קבוצות. אני יכול לחיות עם זה שישראל לא תעלה מעולם לטורניר גדול אם הטורנירים יהיו ברמה ולא מה שקיבלנו במונדיאלים האחרונים.

גיל 5 בדצמבר 2007

הרמה לא תשתפר אם יורידו קבוצות במונדיאל. צריך לתת ייצוג יותר אמיתי לנבחרות מהיבשות השונות (להגדיל את הייצוג לאירופה למשל) ובאותה מידה לאפשר לנבחרות להתכונן כראוי. אולי בשנת מונדיאל לעשות משחקי בית וחוץ בגביע האלופות כדי לצמצם את העומס, לתת לקבוצות בכירות פטור ממפעלים זניחים כמו גביע הליגה ולאפשר יותר ימי אימון לנבחרות.

Ido 5 בדצמבר 2007

מחזק את גיל. יותר ימי אימון לנבחרות.

לון 5 בדצמבר 2007

רונן, זו טבעה של כל ליגה.
בליגות המקומיות בכל שנה יש כמה קבוצות שמשחקות לפרוטוקול במחזורים האחרונים.
(כאוהדי קבוצה שנאבקת על האליפות באופן קבוע אנחנו פחות שמים לב לזה).

להזכירך, רק לפני שנה יונייטד היתה זקוקה לניצחון במחזור האחרון של שלב הבתים.
וגם שנה קודם כשהודחנו.

דרך אגב, בספרד יש הרבה קהל בליגת האלופות, ללא השוואה לאיטליה.
בקנבאואר אמר מפורשות לערוץ הספורט שמשחקים באמצע השבוע גרועים גם עבורם (כשבאיירן התמודדה מול מכבי ת"א). פשוט מפני שרוב הקהל של באיירן מגיע מחוץ למינכן וקשה לו לעשות זאת ביום עבודה.

יתכן שזה נכון גם לגבי חלק מהקהל של האיטלקיות.

בדוק בבקשה עם המומחים האמריקאים שלך, מה המצב אצל קבוצות שאין להן סיכוי להגיע לפלייאוף בארה"ב.

מרקפוצ'ינו 5 בדצמבר 2007

בהמשך לנק' של לון – צריך לבדוק מה אחוז התיירים במשחקים של האנגליות בליגת האלופות. אני לא מכיר הרבה אנגלים שמסוגלים להוציא כל כך הרבה כסף על כדורגל בשבוע אחד.

אנונימוס 5 בדצמבר 2007

איך רואים שאתה לא מתעניין בכדורסל רונן.
בטח שיש משהו יותר משעמם משלב הבתים של הצמפיונס ליג. קוראים לזה היורוליג. בכל שלב שהוא.

שלב הבתים של הצפמיונס אולי לא מרתק אבל יש בו עניין.
אנח הראשון לקרוא להחזיר את גביע האלופות לשיטה הישנה. אבל אני מודה שבשיטה הנוכחית יש רמה גבוהה לפחות יחסית של מחקים גם בשלבים המוקדמים.
ביורוליג הרמה זוועה והעניין על הפנים כמעט בכל שלב.

חייש 5 בדצמבר 2007

הכול נכון, אבל זאת עדיין הליגה הכי מעניינת שיש, בכל ספורט אפשרי, לדעתי. נכון שהבתים פחות אטרקטיביים, ועדיין. אין כמו שלישי רביעי מול הטלוויזיה.

עמיחי שלו 5 בדצמבר 2007

אני דווקא לא חושב שזה רעיון טיפשי, אבל הוא כנראה לא ריאלי. כבר מזמן צריך לבטל את שיטת הבתים, על פי רוב קבוצות גדולות מגיעות למשחקים האחרונים בהרכבים משניים, והמשחקים הם חסרי עניין. שיטת נוק אאוט תייצר הרבה יותר עניין, מתח והפתעות

יוני 5 בדצמבר 2007

החברים המלומדים שוכחים שבארה"ב יש רק מפעל אחד (איזה תרגום מטופש זה מפעל. רק מייצרים כסף מזכויות שידור), והשיטה ברוב ענפי הספורט דומה, כלומר בתים, ואז פלייאוף. הם לא מכירים את המעבר בין סוג אחד של התמודדות מול קבוצת תחתית בסוף שבוע ומול קבוצה חזקה יחסית באמצעו, ונוק אווט יש בעיקר בטניס.

לענייננו, לדעתי צריך להכניס את הגדולות לשלב המוקדמות, ולתת אפשרות להפתעות. צריך לתת הזמנות לחלשות, ולא להכניס אותן לשלב הבתים אוטומטית. האפשרות להיכנס לשלב הבתים על חשבון צ'לסי היא לא רק תיאורטית, ותגרום להשקעת כספים גדולה יותר במזרח אירופה, תגדיל את הרייטינג שם, וכמובן תכניס עוד כסף לאופ"א, מטרתנו המוצהרת…

שאלה לא קשורה – רונן, יש לך השכלה משפטית? בארה"ב?

גע"ס 5 בדצמבר 2007

אני מצטרפת לחייש. מה לעזאזל נעשה באמצע השבוע אם ליגת האלופות תהיה מצומצמת יותר? (למרות שהרעיון להחליף את הסדר – קודם נוקאאוט ואז בתים – הוא גם לא רע).

חוץ מזה שתמיד יהיה לפחות משחק אחד בכל פעם שכן יהיה בו עניין והוא כן יהיה חשוב לשתי הקבוצות. אתמול זה היה חריג, בגלל שהתקיימו רק שני משחקים, אבל גם ככה המשחק השני אתמול כן היה משמעותי לשתי הקבוצות.

אוריאל 5 בדצמבר 2007

השינויים החדשים של פלאטיני יהפכו את השלב הראשון בצ'מפיונס לבדיחה עוד יותר גדולה…

עופר 5 בדצמבר 2007

השאלה מה אנחנו מחפשים, ואני חושב שמה שטוב בנוק אאוט, זה שיש יותר סיכוי להפתעות. ליגת האלופות הייתה הכי טובה כשהיו 16 קבוצות. אם כבר, לעשות שלב נוקאאוט ראשון עד שמגיעים ל16, ואז לעשות שיטת ליגה אמיתית (כי בכל זאת קוראים לזה ליגת אלופות) בשני בתים, כששתי הראשונות מכל בית עולות ומשחקות את החצי גמר והגמר במקום נייטרלי – הפיינל פור של הכדורגל. יכול להיות ממש מגניב.

אבל חוץ מזה, אני גם לא מי יודע מתעניין בכדורגל בשלב הבתים הראשון… אבל זו עדיין הדרך היחידה שקבוצה כמו מכבי חיפה יכולה להיכנס למפעל הזה. אז אני לא ממש אובייקטיבי…

אריק 5 בדצמבר 2007

הם שופטים את הצלחת המפעל לפי כמות הכסף שמתקבל. ולכן מדובר בהצלחה מסחררת ולאף אחד לא אכפת שהרמה ירודה, המשחקים בלי עניין והליגה מזמן לא של האלופות אלא מעין מועדון חברים לקבוצות מסויימות.

ברגע שהצופים יפסיקו ללחוץ על השלט של הטלויזייה ולצפות בשעמום הזה זה יפסק, אבל זה לא יקרה לעולם.

birdman of the batsmen 5 בדצמבר 2007

לעניות דעתי העניה באמת, שיקול נוסף של אוהד כדורגל יגע כפיים ומשקים קום, הוא שאחרי משחק אמצע שבוע צריך למחרת לקום לעבוד.

רונן דורפן 5 בדצמבר 2007

אבל בירדמן –
למיטב ידיעתי אתה הרי לא משחיז שם את הסכינים? למה אתה צריך להגיע מוקדם לעבודה?

אלון זנדר 5 בדצמבר 2007

חברים יקרים, מספיק להתלהם. נכון שהשיטה לא מושלמת, וחסרונה המרכזי הוא משחק של האיטלקים אחרי שהבטיחו את עלייתם (מה שקורה תמיד). אבל המטרה של הצ'מפיונס ליג זה לא רק להראות לנו כדורגל טוב ויפה (גם לא של המונדיאל, דרך אגב) ולשעשע אותנו.

ומאחר וכולנו סוציאליסטים ובעד שיוויון, אנחנו צריכים לעודד את השיטה, ואפילו את הרפורמה של פלאטיני (אמרנו שאשתו יהודיה?). כי רק ככה, נוצרת איזשהיא חלוקה של העוגה הפיננסית. משחק בודד של נוק אאוט לא יביא לקבוצה מפורטוגל או טורקיה את הכסף שהיא מרוויחה בהגרלה בבית עם מילאן וסביליה, נניח. או ברצלונה ובאיירן. לכן מספר מסויים של "חלשות" עולה לשלב המוקדם כדי "לייצג בכבוד" ובין השאר נצח את יונייטד שאיבדה עניין (יום יפה לאוהדי מכבי חיפה, לא כן?)ויותר מזה – להרוויח הארד קש.

הערה ללון – בראיון הזה עם בקנבאואר גם אני הייתי – וזה לא מדוייק. רק האוהדים העשירים של באיירן (שמהווים אחוז נכבד בארינה החדשה, בLOUNGE שלהם), לא יכולים לבוא באמצע השבוע, וכנ"ל המשפחות שעושות סופשבוע של קניות וכדורגל במינכן – חלק גדל והולך של הצופים. לכן יש לבאיירן בעייה רצינית עם הגרעין הקשה של אוהדיהם, עם נטייה לאמריקניזציה של הצופים וכמו כן עם היותה של הארינה המגרש עם פחות אווירה של כדורגל מכל אצטדיון אחר בבונדסליגה (מלבד קוטבוס, שם כדוריד נשים יותר פופולרי מכדורגל).

רונן דורפן 5 בדצמבר 2007

מוחמד – אכן שיאי השערים הם פארסה. מכיוון שטרחתי לראות את כל משחקי הקבוצה שלי – שמונת השערים מול קייב היו הקלים ביותר שלנו השנה.

לגלן – אני מבקש ממך לא לזרוע מדון מעכשיו ועד יום ראשון. כל אוהדי העיר מנצ'סטר מתבקשים לאחד את השורות מאחרי ריקי האטון. כתבתי על זה היום בעיתון – ווין רוני עולה לזירה לצלילי בלו-מון? ימות המשיח. יובס מייוות'ר הרשע.

לון – לליגה מקומית יש מסורת. קבוצות לא מזלזלות במשחקים מכל מיני סיבות. בעיקר בגלל הסיבה שהן צריכות לשחק מול אותה תקשורת, אותם שופטים, אותם אוהדים ואותן קבוצות גם בעוד שנה.
מרקפוצ'ינו – אתה רואה צל הרים כהרים. מנצ'סטר יונייטד היא מושכת התיירות מספר אחת באנגליה. ועדיין אומרים שמשחק ביתי גדול של יונייטד שווה בסך הכל 10000 לינות לבתי המלון בעיר. חצי מאלו הם אוהדי הקבוצה האורחת. הרוב המכריע הם
אוהדים מקומיים. אם תביט על נתוני גביע הליגה תראה שהם לא שונים במיוחד.

חייש – אתה צודק מנקודת מבטך. אתה אוהד בישראל שמקבל הזדמנות לצפות בשחקנים הגדולים. אבל אוהדי המועדונים מצביעים ברגליים – הם יותר מתעניינים בליגה מקומית. לפחות עד השלבים הסופיים ממש.

יוני – יש לי השכלה משפטית. לא מארצות הברית.

עמיחי – ובנוסף אפשר יהיה לכלול יותר קבוצות. אין לי בעיה עם מפעל גדול – אפילו 128 קבוצות שייצאו לדרך. אבל שלכל משחק תהיה משמעות.

עופר – עדיף שבכל שנה תהיה קבוצה מישראל. שבדרך כלל תעוף בסיבוב הראשון אבל לפעמים תעבור סיבוב או שתיים או שלושה – מאשר חוויה קצת ריקה מתוכן פעם בכמה שנים. מכבי חיפה שיחקה יפה מאד בשלב הבתים, אבל בעצם נאבקה, והצליחה על המקום שלה באופ"א. וההרכב ששלחה יונייטד לקפריסין היה מחפיר.

birdman 5 בדצמבר 2007

או. קיי… אני רואה שבבלוג הזה אני צריך להזהר…

גע"ס 5 בדצמבר 2007

הבעיה היותר גדולה עם משחקים משעממים היא שהם מעודדים הימורים. הימורים הופכים כל משחק למעניין. אתמול, למשל, הסתכלתי מאוד בעניין על המשחק כי הייתי צריכה שסלטיק ינצחו ויהפכו את העשרה שקלים שהשקעתי לכ-950 שקל (בנוסף לנצחון של בנפיקה והפסד של QPR, שהיו לי די ברורים). נו, זה לא קרה.

אביעד 5 בדצמבר 2007

רונן, קל להגיד שההרכב ששלחה יונייטד לקפריסין היה מחפיר, אבל זה לא בדיוק ככה
ריקרדו (שוער נבחרת ספרד דאז) בשער, נוויל את נוויל מגנים ובראון ופרדיננד בלמים, סקולס, ריצ'ארדסון, פיל נוויל ודני פיו בקישור, פורלאן וסולשיאר בחוד.
אמנם הרכב מוחלש, אך בכ"ז 8 שחקנים בינ"ל של נבחרות אנגליה, ספרד, אירלנד, נורבגיה ואורוגוואי, לא כזה גרוע…
אבל הבעיה כפי נאמרה לפני טמונה בכסף – בשביל ליצור עניין צריך מתח וסכנה ממשית ל"גדולות" לעוף, מצב כזה מהווה סכנה פיננסית גדולה ולכן ישנו חשש ממשי שהמועדונים הגדולים בסופו של דבר יתפלגו ע"מ ליצור ליגת אלופות משלהן (כמו שהיה ביורוליג) אבל השלב הבא אחרי זה עלול להיות ליגה אירופית לכל דבר הכוללת התנתקות מהליגות המקומיות וזו בעיה גדולה שתביא להרס המועדונים הקטנים. השיטה כיום, על כל מגרעותיה, מספקת את הגדולות, נותנת אפשרות ריאלית לרווח לקבוצות קטנות ובכך יתרונה. חוץ מזה, בכל שנה יש קבוצה גדולה אחת לפחות שנמצאת בסכנת הדחה עד הרגע האחרון ולעיתים אף מודחת, מנצ'סטר הודחה לפני שנתיים, ברצלונה ניצלה ברגע האחרון בשנה שעברה וליברפול השנה עדיין מתנדנדת…

Glenn Edward Schembechler 5 בדצמבר 2007

Funny you mentioned it: I just argued with the Comcast people about my HBO PPV rights for the fight. What is your prediction (as usually I am cautiously pessimistic)?

אחד שלא משלם לצ'רלטון... 5 בדצמבר 2007

כנראה שכתבתי את זה מאוחר מדי בבלוג הקודם אז אשמח אם תענו לי עכשיו..

רונאלדו השתדרג כל כך בעונה שעברה בגלל שהוא נעשה קבוצתי יותר או בגלל שהוא נעשה יעיל יותר או שמא האחד הוא תולדה של השני (ואם כך מי תולדה של מי?)

יואב 5 בדצמבר 2007

רונן, יצא לי לחפש מקומות לינה ביום משחק של יונייטד, שנתיים ברציפות(לא למדתי את הלקח)וזה היה סיוט מתמשך של נסיעה במונית באמצע הלילה ועצירה בעשרים מקומות לינה שונים בכל טווח המחירים(כבר הייתי כל כך מיואש שהייתי מוכן למשכן את עצמי בשביל מקום לינה).כולם ענו לי "הוזמן למשחק"…אני זוכר שזה ממש הדהים אותי שמשחק של קבוצת כדורגל מחסל כמעט לחלוטין את אפשריויות הלינה בעיר שהיא גדולה מספיק.

Glenn Edward Schembechler 5 בדצמבר 2007

Speaking about HBO: the Bryant Gumbel show “Real sport” is something you should definetly all try. I don’t know if you can watch it online or in Israel at all but if so, don’t hesitate. Anyone shares my thoughts? . Just from last week:
-An Oklahoma State alumni graduate millionaire trying to take over university policy with his money.
-The Anorexic problem of professional jockeys leading even to death.

לון 5 בדצמבר 2007

אלון, תודה על הנתונים המדוייקים. כתמיד כיף לקרוא את האינפורמציה שלך.

סלית, לא ידעתי שחלק מהאשמה בהטיות המשחקים נופל עלייך….

שבי 5 בדצמבר 2007

ואני טוען שכבר שנים הכדורגל האירופי ברמת המפעלים (לא הליגות) הוא כדורגל משעמם להחריד, לא מעניין, טקטי ברמות מזעזעות, וחוץ מהברקה פה ושם זה כדורגל שלא מאד מעניין את הצופים הנייטרלים שלא עושים שקר בנפשם.

הפתרון הטוב ביותר לכדורגל האירופי המתדרדר הוא שינוי שיטת הניקוד עם תגמול על הבקעת שערים, אבל זה כבר עניין לפוסט אחר (שאולי כבר נכתב פה בעבר…)

עופר 5 בדצמבר 2007

רונן יקירי, אתה עדיין עצבני בקשר להרכב של מנצ'סטר בקפריסין? צ צ צ צ אז ניצחנו, 3-0… עוד יום בהיסטוריה הארוכה של מכבי חיפה :)

מרקפוצ'ינו 5 בדצמבר 2007

העיקר שארסנל איבדו קצת נק'

רונן דורפן 5 בדצמבר 2007

ללא משלם….
זה היה שינוי כללי. ואן ניסטלרוי עזב. הרחבה התפנתה. מרגע שזה קרה גם התברר שהוא עולה על רוני והוא הפך לכוכב של הקבוצה. ההיררכיה בקבוצה הסתדרה וכרגע נראה שלפחות הכוכבים מרוצים ממנה.

אופיר 6 בדצמבר 2007

הקבוצות הספרדיות מתעניינות בליגת האלופות, וממוצע הצופים שלהן בליגה ובאירופה לא כזה שונה.

בעונה שעברה ממוצע הצופים של ריאל בליגה ובאירופה היה זהה, וכך גם של ולנסיה. העונה אולי זה קצת השתנה אבל לא בצורה משמעותית, וזה מרשים אם מתחשבים בכך שלמשחקים באירופה אין מנויים וצריך לקנות כרטיס במיוחד, ובאמצע השבוע קשה יותר להגיע למשחקים.

המקרה של סביליה יוצא דופן כי ההנהלה שם התנהגה בטיפשות כמו ההנהלה של הפועל תל אביב. היא החליטה לא לאפשר קנייה של כרטיס בודד למשחק ליגת האלופות, אלא רק מנוי לשלושת המשחקים במחיר מופקע. חלק ממועדוני האוהדים החרימו את ליגת האלופות בתגובה. בגביע אופ"א סביליה מילאה את האצטדיון בכל משחק, לכן אין להסיק שהיא לא מתעניינת באירופה.

אני לא מסכים עם הטענות לגבי העניין בליגת האלופות. בליגות המקומיות רוב המשחקים משעממים, לא משנה אם הם משחקי "לא כוחות" בין קבוצות גדולות לקטנות, או שהם משחקי מרכז טבלה אפורים. הסיכוי העיקרי למשחק מעניין הוא של קבוצות הצמרת הנמוכה, בינן לבין עצמן או אם הן בבית נגד קבוצה גדולה.

בליגת האלופות יש קבוצות כמו פנרבחצ'ה, אולימפיאקוס, ברמן, שאלקה, לאציו, צסק"א, שטוטגרט, פורטו, שחטיאר וכו' – זאת כמות גדולה יותר של קבוצות מעניינות מכמות קבוצות הצמרת הנמוכה באנגליה/איטליה/ספרד, ולכן מובטחת לנו כמות גדולה יותר של משחקים מעניינים.

אולימפיאקוס – ברמן, לדוגמה, הוא משחק הרבה יותר מעניין מכל משחק בית של היונייטד נגד קבוצה שהיא לא אחת מארבע הגדולות.

אוריאל 6 בדצמבר 2007

לאלון זנדר. "העוגה הפיננסית" לא שווה כלום אם היא מחולקת לקבוצות ממדינות כמו בולגריה, רומניה וישראל שאיכשהו הצליחו לשלוח קבוצות, שממומנות על ידי מאפיונרים ופושעים אחרים. הצ'מפיונס ליג תיהיה הרבה יותר בריאה וכלכלית אם רק קבוצות מקצועיות ונקיות ישחקו בה. אין לי בעיה אם ישורין מקום לדנמרק, נורבגיה ושבדיה, כי הכדורגל שם מנוהל טוב יותר והוא בריא יותר מאשר הכדורגל בבולגריה או טורקיה. כשבבולגריה ומדינות אחרות ינקו את הכדורגל שלהם משחיתויות ואלימות אז אפשר יהיה לדון בחלוקת כספים.
אופ"א דורשת להכניס יותר קבוצות קטנות ממדינות קטנות למפעל בשביל לחלק את העושר אבל בעצם מכניסה מחלות כמו מכירת משחקים בגלל פוליטיקה (חלילה שלא יאבדו את הקול של קזאחסטן).

אל 6 בדצמבר 2007

רונן – אני חושב שזסאת שיטה לא נכונה. נוקאאוט מההתחלה עג הסוך סתם יהפוך את זה לעוד מפעל גביע.. לא משהו שבאמת נרצה לראות – תיקו חוץ, משחק על שערי חוץ ובונקר ביתי ועוד.. די מגעיל.

דווקא השיטה בה משחקים נוקאווט עד ל-16 הגדולות ואז ישנה ליגה עד לשלב רבע גמר נניח, היא שיטה מצויינת לדעתי.
חסרון אחד שלה הוא שאין למעשה הפרדה בין השלבים המוקדמים (מה שנקרא היום הסיבוב השלישי – לפני משחקי הבתים) לבין שלב הנוקאאוט עצמו (שבו ישתתפו 32)… כיום למעשה יש הפרדה באמצעות שלב הבתים – ככה שברור שמי שנמצאת בשלב הבתים היא בליגת האלופות..

יוש 6 בדצמבר 2007

"ליגת" האלופות היא לכל היותר גביע האלופות. אני הייתי שמח אם הייתה ליגה אירופאית אמיתית הכוללת כ-4 קבוצות מכל מדינה בכירה (אנגליה, איטליה וספרד)ועוד מס' קבוצות בכירות משאר המדינות. כמובן שליגה כזו תחייב את הקבוצות לא להשתתף בליגות המקומיות שלהן. לי בכל מקרה לא חסר לראות משחק נגד פולהאם או אסטון וילה, ואני רוצה שייקבע פעם אחת ולתמיד (פר עונה) מי הקבוצה הטובה ביותר באירופה.
לדעתי, הדבר יטיב עם הליגות המקומיות (בולטון אלופה?), ונניח שהיו מאפשרים לקבוצות הליגה האירופאית להשתתף במשחקי הגביע במדינותיהן.
אני חושב שזהו השלב הבא והבלתי נמנע בכדורגל האירופאי.

לון 6 בדצמבר 2007

אופיר, תגובה יפה. גם מבחינת הנתונים וגם מבחינת השקפתו של הצופה הניטרלי שאינו אוהד את אחת מהגדולות.
ברוך הבא :)

אופיר 6 בדצמבר 2007

תודה לון!

הגבתי כאן כמה פעמים בעבר. בדרך כלל אני מסתפק בהנאה הגדולה שבקריאת הבלוג (בעיקר כשמדובר בענפי ספורט שאינם כדורגל, בהם אני רחוק מלהיות מבין גדול).

r 8 בדצמבר 2007

הייתה פעם כתבה של נדב יעקובי בבלייזר על "ליגה אירופאית" (משהו כמו שכתב יוש למעלה). ליגה בסגנון של ה-NBA וNFL, עם כמה בתים אזוריים + משחקים נגד קבוצות מבתים אחרים, ובסופו של דבר שלבי נוקאאוט..

אני חושב שהוא דיבר על משהו כמו 48 קבוצות, שלדעתי זה הרבה הרבה יותר מדי! (בינינו, יש באירופה אולי 10 קבוצות דרג ראשון ואולי עוד איזה 8 דרג שני וזהו).

השאלה בדיוק מה זה יעשה לליגות המקומיות… אני לא רואה את יונייטד או ליברפול מסוגלות לוותר על הליגה האנגלית (וכן, גביע וליגה זה לא אותו דבר.).

מה אתה חושב רונן?

Comments closed