יומן אליפות של הניינרס (9). יש לו ביצים

כשהכל כבר קרס. הוא הציל את העונה

kkkk

קפרניק הוא קווטרבק מפלג.  והיום היה מיקרו קוסמוס של הדיון.

יש אנשים שלא אוהבים באופן עקרוני את הקווטרבק האתלט – ובדור שלנו אני מוכן להניח שאצל רובם זו לא גזענות. הם מעדיפים את המשחק הישן מהפוקט. ויש אנשים שלא אוהבים את ההייפ. אבל אני חייב להגיד – זה לא אשמתו שכתב בגיל 14 בכיתה שיהיה הקווטרבק של הפורטי-ניינרס וככה יצא ואחרי זה קצת קשה למנוע את ההייפ. והוא מפלג במיוחד כשהאוהד המודרני מחזיק על המחשב קובץ אקסל ובו הוא מחשב כל הזמן את התפוקה של שחקנים אלטרנטיבים שאפשר היה להביא בכסף דומה.

והוא לא מוסר מושלם. לפעמים יש לו פגזים יפיפיים אבל לפעמים נדמה שאין לו את המסירה המעודנת יותר. וקצת בגלל שהוא לא משחרר נורא מהר את הכדור אבל גם לזה יש צד שני. קווטרבק בלי רגליים שרואה סאק פוטנציאלי חייב להפטר מהכדור. קפרניק בצדק מחכה קצת יותר. כי אם יהיה קצת בלגן והוא יראה אור הוא יכול להעלם לחמישים יארד.

וברגעים הקריטיים הוא לא הכי קר רוח ומדוייק. לא קווטרבק עילית עדיין. אבל דבר אחד אי אפשר לקחת ממנו: יש לו ביצים.

 *

51 יארד לקרבטרי, בדאון רביעי ועשרה יארד כשהעונה עומדת להסתיים, מחזירים אוהד ניינר ל-1988.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

יומן אליפות של הפטס - ביי (סיכום חצי עונה)
אם יש דיין באולם שיופיע מיד

55 Comments

אריאל גרייזס 10 בנובמבר 2014

מסירה מטורפת. והגנה עלובה, כמיטב המסורת של רוב ראיין. אכן, ביצים. מצחיק איך תמיד דיוני ספורט חוזרים לקטע הגברי הזה..

ק. 10 בנובמבר 2014

בדיוק. מתנה מההגנה. בערך המסירה היחידה שהשלים ברגע האחרון. יש אלמנט בספורט שנקרא מזל וזאת הסיבה העיקרית שהניינרס ניצחו היום.
וכן, המסירה הזאת תיתן להגנה אפשרות להגיש לו עוד נצחונות לקחת על המדף.
גם לדרו בריס יש ביצים, אבל זו לא התכונה היחידה שלו כקב (למרות המתנה שהגיש בדרייב הפותח)

urlacher 10 בנובמבר 2014

ולא ציינת את הפלאג שגראהם קיבל שפסל את ההייל מרי

ק. 10 בנובמבר 2014

גם… למרות שנפסל בצדק

גיל 10 בנובמבר 2014

חשבתי שיאנג לא ק"ב כזה טוב :-)

ניינר 10 בנובמבר 2014

למרות הניצחון ההרואי ההתקפה עדיין טעונה שיפור ניכר. מקווה שההשמטות של בולדין זה משהו חד פעמי. הסאק על בריס יכול להיות משנה ממונטום של עונה שלמה

גלן 10 בנובמבר 2014

רק חבל לי שהפסדתם משחק של שתי הגנות על אמת.

גיל 10 בנובמבר 2014

אגב, מספר 21 שלכם נראה לא רע. חבל שלא השתמשתם בו שבוע שעבר.

D! פה 10 בנובמבר 2014

יאנג נראה כאילו הוא עומד להקיא ולהתמוטט בסוף המהלך, זה כי הוא אף פעם לא רץ כלכך הרבה לפני כן או שהיה חולה?

o_stern 10 בנובמבר 2014

אוף, איזה משחק!
אני רגיל שהניינרס אף פעם לא עושים את החיים קלים, זה משהו שנמשך כבר הרבה שנים, עוד מלפני שהארבו הגיע. אבל היום זה היה משהו מיוחד. המשחק הזה שאב לי את כל האנרגיה עד שבסוף כבר לא נשאר לי כל לשמוח.

לעניין קפרניק, המסירה היתה ישר לארכיון, עומדת שם בכבוד עם ניסים אחרים שהתרחשו בעבר לקבוצה המפוארת הזו. וזה בהחלט היה ברגע שהעונה כולה מונחת על הכף (וזה הולך להיות נכון עד סוף העונה מעכשיו).
אבל עדיין צריך לזכור שאחרי המסירה הזו הם לא הצליחו להשיג את הטאצ'דאון שהיה מנצח להם את המשחק. קפרניק שוב פעם הראה במשחק הזה שהוא לא יודע לזרוק החוצה כשצריך וזה עניין של אימון. הכי גרוע היה לראות את הדאון השלישי האחרון בדרייב האחרון, כשניו אורלינס מראים בליץ, כל העולם יודע שראיין לא יודע משהו אחר חוץ מבליץ בדאון שלישי, ורק קפרניק לא רואה את זה ובמקום מסירה קצרה וקלה לאחד הרסיברים הלא מכוסים באמצע שהיתה מצילה את הדרייב, מחזיק בכדור ומקבל את הסאק. זה נראה שהוא לא מקבל את האימון הנכון וזה מפתיע בגלל שלמאמן הראשי שלו קוראים ג'ים הארבו.

משה 10 בנובמבר 2014

מסירה מדהימה, קפרניק בוודאי אומר לעצמו : "אז ככה זה מרגיש כשיש לך הגנה ליותר משניה וחצי…".
מדברים כל הזמן על קפרניק אבל הוא לא היחיד שלא משחק טוב בזמן האחרון, גם הרסיברים לא מאוד עוזרים (בנוסף ל-OL). קראבטרי ובולדין שמטו היום מסירות טובות, דיוויס לא הגיע לשחק העונה ואנחנו שוב צריכים להישען על הכתפיים הזקנות של גור שסוחב את הקבוצה.

גיל 10 בנובמבר 2014

לא שפוי הרוג'רס הזה. ק"ב מושלם אחרי רבע ורבע. יכול לשבור את שיא הט"ד אם רק ירצה. אין ק"ב שזורק בתנועה טוב ממנו.

גיל 10 בנובמבר 2014

טוב, זה קצת מגוחך. צריך להכניס כמה חוקים לטובת ההגנה. יותר מדי התפוצצויות של ק"ב יש השנה.

גיל 10 בנובמבר 2014

יה אללה, 6 במחצית. שישבור את השיא ויעמיד אותו על 10.

7even 10 בנובמבר 2014

לא יקרה

גיא 10 בנובמבר 2014

הלילה גם רוג'רס וגם מאנינג יכלו לשבור את שיא ה-TD למשחק עם רק היו רוצים.

גלן 10 בנובמבר 2014

שיא חסר משמעות בעידן הזה, שמן הסתם יישבר בסוף כי קב חסר משמעות היסטורית כמו סטפורד.

גיל 10 בנובמבר 2014

אני מסכים. הרבה משיאי הט"ד חסרי משמעות ונראה שבשנים האחרונות יש מגמה להדגיש כל מיני שיאים איזוטריים כמו רצף המסירות לט"ד. השיא הזה במיוחד טיפשי כי הוא לא מעיד על כלום. אחרי 5-6 ט"ד קבוצות פשוט מפסיקות למסור או מושיבות את הק"ב על הספסל. בקלות הוא יכל להגיע ל10 אתמול אם היה באמת רוצה.

גלן 10 בנובמבר 2014

הידעת שססטפורד שבר איזה שיא של אלווי לשיא יארדים ל 70 משחקים ראשונים. הזוי

גיל 10 בנובמבר 2014

מה שחשוב זה השוואה לתקופה. כש6 ואפילו 7 ט"ד במשחק הם כבר לא דבר כזה נדיר זה אומר משהו. תוחזר ההגנה לאלתר!

גיל 10 בנובמבר 2014

ואגב, זה קשור גם לזה שרוקיס משחקים מההתחלה. וסטאפורד גם זורק המון.

CK7 10 בנובמבר 2014

קארמה איז א ביץ'….אחרי ששנה שעברה הזברות שדדו מהניינרס ניצחון עם שריקה לעבירה של אחמד ברוקס על בריס, השנה אותו ברוקס עם סאק פאמבל על בריס בשביל לנצח את המשחק.
בסך הכל משחק טוב מאוד לניינרס בכל הגזרות, מול קבוצה איכותית במגרש קשה. הOL תפקד הרבה יותר טוב, בייחוד הסנטר מרטין וגם הצד השמאלי היה פעיל בחצי הראשון. שני הרוקיס (בורלנד ולינץ') עושים עבודה נהדרת.
קאפ גם הוא היה עם משחק טוב מאוד, אחראי בזריקות וללא אינט' – ולגבי הפאמבל, ובכן זה פעמים רבות המחיר של ק"ב שחושב על אופציית ריצה יותר מאשר על להעיף את הכדור. והאמת עם קצת יותר ריכוז של הריסיבירים יכול להיות שכל העסק לא היה מגיע להארכה.
כפי שזה נראה השנה, מאזן של 10-6 עשוי שלא להספיק להכנס לפלייאוף ב NFC. אחרי שאמרנו את זה, המשמעות היא שהניינרס גמרו כמעט לגמרי עם אפשרות להפסיד. המפתח ככל הנראה נמצא בשלושת נמשחקים שנותרו לניינרס בתוך החטיבה (כרגע הם במאזן שלילי של 1-2) 2 מול הסיהוקס ואחד מול הקרדס.

אלעד 10 בנובמבר 2014

לא יודע לגבי קםרניק, מי שבטוח יש לו ביצים זה השופט שביטל את ההייל-מארי של הסיינטס במגרשם הביתי.

אריאל גרייזס 10 בנובמבר 2014

היתה עבירה ברורה, וראית שהוא שלף את הדגל בלי לחשוב בכלל. זה שופט מהסוג שאני אוהב, שלא מהסס

משה 10 בנובמבר 2014

העבירה היתה כל כך ברורה ששני שופטים זרקו את הדגל הצהוב.

גיל 10 בנובמבר 2014

הקריאה הכי קלה אי פעם.

גיא זהר 10 בנובמבר 2014

היתה עבירה, אבל השחקן של הניינרס נפל בתיאטרליות כאילו ירו בו. השדרים האמריקאיים התפוצצו מצחוק, ובצדק.

HaGoMaN 10 בנובמבר 2014

במחצית הראשונה ראינו איך הניינרס צריכים לשחק כשגור רץ מצויין והקו פתח חורים מצוין. כשקאפרניק זרק אז הוא שחרר את הכדור ממש מהר, בלי לחשוב יותר מדי ונסות לקרוא מה קורה. זה עבד מצויין וזו לדעתי הדרך שבה הניינרס צריכים לשחק תמיד – החוזקות של קאפ זה כשהוא משחרר את הכדור מהר. הוא לא ק"ב עילית, הוא כן עושה דברים מתסכלים מדי פעם, אבל אם לא מבקשים ממנו להיות פייטון בספרד אופנס עם קו התקפה שעובד מצויין בריצה אבל בהגנה על המוסר הוא פחות חזק, אז הוא ק"ב מצויין.

וחשוב לא לשכוח שהסיינטס באו במומנטום ושיחקו בבית (11 נצחונות רצופים בדום) ושהם קבוצה סופר ביתית. נצחון שמשנה עונה, אינשאללה

גלן 10 בנובמבר 2014

יומן ה9:7 נודד חזרה לבלוג הזה (רוטציה בשאר יומני האליפות מובטחת כולל הג'יאנטס!! והברס!!!!).
בקצרה- ההגנה הכי טובה בעיר לפי המספרים. ועדיין קשה לי להשתכנע אחרי כ"כ הרבה שנים. נגד הריצה אנחנו חיות אבל טנהיל (שבאמת משתפר) אינו באריות . מכאן שניפוח הסטטיסטיקה הפעם (לדעתי קשור ליומן הניינרס שנחשפו שוב להתקפה שמסוגלת לחשוף את בעיתיות הסקונדרי ו+400 יארד עם OT לא משמעותי דווקא).
מה שברור אבל זה שהספשל טים שלנו הוא הגרוע ביותר ואתמול הוא נפגש עם אחד הטובים ויצא בזול יחסית (ט"ד אחד). זה לפחות לא משעמם כי פתאום בדאון רביעי ו5 כמעט ב40 הולכים על קונברסיון.
יוצאים לדרך קשה כעת של קרדינלס ופטריטיוטס בחוץ רצוף. ניצחון אחד משניים יהיה מספק. כמו שכתבתי ביומן הברס יש משהו מתסכל בכך שהעולם מחייך אלייך עם 4 משחקים רצופים של ניצחון בדרייב האחרון בערך וזה לא יעזור כי יש לך את רודג'רס בדויזיה. זה פשוט לא פייר! נקווה שהמלחמה העקובה של הקאובויס-איגלס וסיהוקס-ניינרס ואולי הקרדינלס תשאיר בשבילנו מספיק נפצעים לפליאוף.

גיא 10 בנובמבר 2014

יש לי תחושה שב-24 בדצבר, דטרויט בגרין ביי, יהיה המבחן האם דטרויט באמת קונטנדרית או שאלוהי הפוטבול פשוט רקם את העונה הזו כבדיחה אכזרית על חשבונם של אוהדי הליאונס…

urlacher 10 בנובמבר 2014

אני לא יודע איך אתה מעז לבכות על כך שרודג'רס בבית שלך כאשר אתם ניצחתם אותו השנה!
מה שכן השבועיים הקרובים הם חתיכת מבחן לליונס.
לנצח את הדולפינס, הפאלקונס והסיינטס בשניות הסיום, ולרוב בגלל טעויות שלהם, זה יפה אבל עדיין לא מרשים.

גלן 10 בנובמבר 2014

URLACHER לצורך הדיוק ההיסטורי והגם שסביר שזה היה קורה בכל מקרה הרי שמבחינתי בכל אשמים הברס! המסלול של הפקרס למטה נראה היה מתוכנן היטב עד שנתתם להם לחזור ולעלות וליצור איזה קארמה חדשה בשבוע 4. פותאום מאותו רגע הם נראים חזקים תחת המטרייה של רודג'רס.

אני מסכים שבעין לא מזויינת זה לא מרשים. אבל זה מה שיש. למרות שפלמר כנראה פצוע יש לי הרגשה שאולי נפתיע דווקא במזרח. יש להגנה שלנו כבר על החגורה העונה 4 טבעות סופרבול של ק"ב. עוד שלוש לא תזקנה.

urlacher 11 בנובמבר 2014

תאמין לי שאני חושב כל פעם מחדש על המשחק הזה.
בניגוד למשחק ביום ראשון האחרון ההתקפה שלנו עמדה כשווה מול ההתקפה של הפאקרס במחצית הראשונה של אותו המשחק אבל לאורך זמן זו לא הדרך לנצח את רודג'רס(כמו שאתם הוכחתם)
מה נעשה שההגנה שלנו היא אחת העלובות בליגה בשנתיים האחרונות?
והפציעה של פאלמר נראית כמו מתנה משמיים…

עידן. 10 בנובמבר 2014

אני בהחלט לא מת על קפרניק, לא בגלל הסיבות שמנית בפוסט אלא יותר בגלל שאני חושב שהוא (נכון להיום) ק"ב לא מספיק טוב לקבוצה עם יומרות אליפות כמו הניינרס.

אבל יותר מזה, מה שמעצבן אותי אצלו זה שדווקא נראה שיש לו את הפוטנציאל, אבל הוא לא ממש מנסה ללמוד ולשפר את החסרונות שלו (וכאן בהחלט ניתן להאשים גם את המאמנים, אבל לא רק אותם).

גם אתמול עם כל הכבוד לזריקה המדוברת (והמאוד מוצלחת), הוא עמד על בערך 45% דיוק במסירה וזה מול ההגנה הסתמית עד מאוד של הסיינטס (רוב ראיין הזה פשוט מגעיל). עם מספרים כאלו הוא לא יגיע רחוק.

ביצים זה טוב ויפה, אבל זה רק התוספת על העוגה. לפייטון ורוגרס יש ביצים וגם לג'י קאטלר והוייר לשם הדוג'. זה לבד לא מספיק בכדי להיות ק"ב טוב.

גיל 10 בנובמבר 2014

הנתון של ההשלמות הוא החשוב ביותר. אתמול אמנם הייתה יחסית חריגה ביחס למשחקים אחרים אבל הוא מסתובב סביב 60% שזה לא מספיק עבור ק"ב עלית. הוא צריך ויכול להשתפר בדיוק שלו אם קבלת ההחלטות שלו תהיה טובה יותר.

משה 10 בנובמבר 2014

זה היה בסדר עד שהגענו לקאטלר.

ליאור 10 בנובמבר 2014

קפרניק הוא צ'קדאון צ'רלי. לא מסתכל מעבר לאופציה מס'1 ו2 במקרה הטוב. לא מבחין אצלו את היכולת לקרוא את התפתחות המהלך ובוחר במסירה הנכונה אם יש כזו. מעייף אותי לצפות בקוורטרבק שלא מסוגל להשתפר בפוקט, מבחינת צופה נייטרלי מעדיף לצפות בQB אחר. השנקל שלי

shohat 10 בנובמבר 2014

לראות את ההתקפה של הניינרס ולהיות בעדם זה לפגוע רטרואקטיבית באהדה למונטנה ורייס. היה לי אתמול ממש קשה להסביר לעצמי למה אני רוצה שהם ינצחו בכלל.

יוסי 2 10 בנובמבר 2014

וזו בדיוק הבעיה באהדה לקבוצה לאורך זמן – מה הם צריכים לעשות כדי שמישהו שראה את מונטנה משחק יוכל לאהוד אותם באמת? העבר של SF כמעט אינו מאפשר להמשיך לאהוד אותם

כח הגברה 10 בנובמבר 2014

זה רק אני, או שאם המסירה היתה באמת טובה, קראבטרי היה חופשי לגמרי לרוץ עם הכדור לאנדזון ולנצח את המשחק לפני ההארכה?
לדוגמא, המסירה של ביג בן בקטע העוקב בלינק ש freddie נתן. לא שזה עזר הרבה לסטילרס.

גיא זהר 10 בנובמבר 2014

לא צריך להגזים. מסירה תוך כדי תנועה על 50 יארד זה כמעט המקסימום שזרוע יכולה לייצר.

כח הגברה 10 בנובמבר 2014

כאמור, ביג בן חולק עליך (צפה בקטע הבא בלינק של week 10 can't miss…).

דוד 10 בנובמבר 2014

דורפן, מתי יוחל השיפוץ באתר, אני מחכה כבר לפוסט של אייל סגל

גיל 10 בנובמבר 2014

דוד, יש פוסטים שלו כל הזמן. תכנס לבלוג שלו.

דוד 10 בנובמבר 2014

הוא כתב (באחת התגובות האחרונות) שפוסט שלו מתעכב בגלל השיפוץ

גיל 10 בנובמבר 2014

כן, ראיתי. בטח יעלה בקרוב.

Samir Zamfir 10 בנובמבר 2014

נולד עוד בקהאם כוכב אתמול. אפילו שרמן המאנייק נתן לו כבוד. בחצי הראשון הוא תפס כל כדור שהסתובב באוויר. ו17 נקודות במחצית בסיאטל זה הרבה בזכותו.

שרמן מאנייק כי אחרי הכל הוא עשה את המהלך המשמעותי במשחק כשתפס עמדה לחטיפה על בקהאם. בסוף זה הוסט לתומאס, שסוף סוף נזכר לעשות מעשה.

גם קרול די מאנייק, כי למה רק עכשיו הוא נזכר לומר שלינץ' שחקן ההתקפה הכי טוב של הקבוצה. זה ברור. הוא הרץ הטוב בליגה בהיעדר AP. ובכל ההפסדים של ההוקס הוא לא קיבל את הכדור מספיק.

כשלינץ' משחק טוב ווילסון יכול לשחק את האופציה ולרוץ כאילו היה הרץ השני, הספידסטר של הקבוצה. ולעזאזל עם הארווין והג'ט סוויפ שלו.

בזריקות זה הלך לווילסון קשה. וזה אולי גם חדשה טובה. אין ק"ב-על על המגרש. ואין תופסים מעולים. תנו לרוץ ולהשיג יארדים בכוח. אחריות וקבלת החלטות זה משהו שווילסון היה מעולה מהיום הראשון.

קשה עם הפציעות. עכשיו גם מיביין, מי שהוביל את הגנת הריצה המצויינת העונה, נפל בהגנה. ג'מאל צ'ארלס יהיה שם שבוע הבא לנצל את זה.

לפחות בגזרת ההפלות והלחץ היה שיפור במחצית השנייה. יצטרכו להפיל את אלכס סמית' כי הוא ישחק שמרני ולא ייתן הרבה אופציות לINT.

התחילה העונה ביושרת האחרונה

רועי 10 בנובמבר 2014

כמעט כמו בארנס מול ברזיל.

דרך אגב האם היה טאצ'דאון בשבוע שעבר לקולין או לא?

רוני 10 בנובמבר 2014

איך הזריקה הזאת מראה שיש לו ביצים? לא היה לו שום דבר אחר לעשות… גם ככה זה דאון רביעי ואם לא עושים כלום מפסידים. זה קצת כמו הייל מארי, הצלחת – יצאת גאון, פספסת – לא נורא.
הוא יודע לעשות מהלכים גדולים, אבל הוא לא עשה איזה מהלך אמיץ במיוחד בסגנון מאנינג למאנינגהאם..

מעיין אוהד מכבי 12 בנובמבר 2014

הדבר המרכזי שיש לקפרניק זה מזל שקרסון פאלמר נפצע, בטח ובטח בהתחשב בלוח המשחקים הלא פשוט של אריזונה.
גם זה לא בטוח שיספיק לוויילד קארד, בהתחשב במה שקורה בדטרויט/גרין ביי ובפילדלפיה/דאלאס.

מעיין אוהד מכבי 12 בנובמבר 2014

ובטווח הארוך יכול להיות שדווקא סיום העונה במקום השלישי בבית שלהם ייטיב עם הניינרס מבחינת לוח משחקים קל יותר בעונה הבאה.

Comments closed