סיפור חיובי לאמצע השבוע

אנגליה פתחה היום בסרי לנקה את המשחק השלישי והאחרון בסדרת משחקים בינלאומיים בקריקט מול סרי לנקה. הזכרתי את הסדרה הזו לפני כמה ימים כשבמהלכה שבר מוטייה מורלית'ראן את שיא הוויקטס (פסילות) במשחקים בינלאומיים. המשחק נערך בגאלה שהוא אחד המגרשים הציוריים ביותר בעולם הספורט. הוא ממוקם על חוף האוקיאנוס בצל מצודה הולנדית.

בימים שלפני המשחק היה ספק גדול לגבי איכותו של המשטח, אבל לכל המעורבים היה חשוב שהמשחק הזה ייצא לדרך. כי האיצטדיון הזה נחרב בדיוק לפני שלוש שנים בגל הצונאמי שהרג כ-35,000 מתושבי המדינה. אפשר לראות את תהליך הבניה מחדש של המגרש בסדרת תמונות של באתר הBBC.

תמונה מספר 11, בה נראים אישה אנגליה, בנה והקפטן האנגלי, מייקל וון, הייתה נושא לסיפור מרגש ביותר שהופיע היום באינדפנדנט. האישה הרייט קרולי הייתה בטיול בסרי לנקה ביום של הצונאמי. כשהגל פגע בחוף היא הייתה באוטובוס עם בעלה, ג'וליין אייר. הם היו בנסיעה לאיצטדיון לצפות בבנה של הרייט (מיחסים קודמים) משחק עבור בית הספר האנגלי המפורסם הארו שקיים סיור משחקים בסרי לנקה. הגל פגע באוטובוס. ג'וליין עזר לאשתו להחלץ מהאוטובוס, אבל את עצמו לא יכול היה להציל.

קרולי החליטה להנציח את זכר בעלה באמצעות הקריקט. היא אספה כסף בין חברי המשפחה בכדי להקים מרכז לימוד קריקט בעיר גאלה, בסמוך לאיצטדיון. בתמונה היא מצולמת בטקס שחונך את המרכז. הבן, שגם היה בנו המאומץ של ג'וליין אייר, הוא היום שחקן באוניברסיטת אוקספורד.

אפשר להיות מאד סקפטי כלפי האריסטוקרטיה האנגלית וענפי הספורט שלה. בעיקר הם מקוממים כשמישהו טוען שיש הבדל ביניהם לאחרים באספקטים של הגינות. הייחוד שלהם הוא לא בהגינות, אלא דווקא במקום המיוחד של ספורט בחיים האנגלו-סקסים. בדרך בו העם הזה, לחופי כל האוקיאנוסים ובכל הענפים, מגדיר את עצמו באמצעות הספורט. משחק אותו, חי אותו וגם מנציח את החיים באמצעותו כשלפעמים צריך.

אל בנגורה
ספורטאים שנאשמים באונס

11 Comments

לון 18 בדצמבר 2007

סיפור עצוב. באמת דוגמה יפה לקשר בין הספורט לחיים (ולמתים).

כמו תמיד, קשה לתפוס מוות של שלושים וחמישה אלף איש. לכן סיפורים בודדים מסייעים להפוך את המסה המבעיתה הזו למשהו אנושי.

martzianno 18 בדצמבר 2007

דרך נפלאה להגדיר את עצמך בתור עם – הספורט, וכשזה קורה, הספורט שזור בכל רקמות החיים ואנחנו מקבלים סיפורים מרגשים כמו זה שלמעלה. ניכר כי האנגלו-סקסיים (לסוגיהם) הצליחו להטמיע משהו מזה במקומות שונים בעולם בהם "ביקרו" לאורך ההיסטוריה, אז דבר אחד חיובי הם כן הותירו אחריהם…
[רונן – בקשה אישית (אם לא קשה) – אשמח לאיזה סיפור יהודי טוב לקראת החגים (שעברו)](תודה מראש).

גע"ס 19 בדצמבר 2007

יכול להיות (בכל זאת שש בבוקר עכשיו, אז גם יכול להיות שלא) שההבדל בין יחס האריסטוקרטיה לספורט ליחסם של קבוצות אחרות נובע מהעובדה שעבור האריסטוקרטים הספורט לא היה מפלט מהחיים הקשים או גלגל הצלה להיאחז בו או סיבה לתלות בו תקוות גדולות לשינוי. משום כך גישתם היא "בריאה" יותר ולפיכך ההטמעה של הספורט בחיים רחבה יותר.

תומר 19 בדצמבר 2007

רונן, אין לי יותר מדי מה לומר על הפוסט הנוכחי, זה סיפור יפה שממחיש כי הספורט הוא משל לחוזקם של החיים, ודרך לביטויים באופן עוצמתי.

בלי כל קשר, מה עם גלישת גלים? זה ספורט מדהים שהפופולריות שלו גברה מאוד בשנים האחרונות. ותדע שקלי סלייטר, שלקח איזה 7 אליפויות עולם ב 34 שנותיו, ואשר הפך את הענף לפופולרי בכל העולם, הוא לעניות דעתי ספורטאי פורץ דרך (בהקשר לויכוח על ספורטאי השורה הראשונה)

martzianno 19 בדצמבר 2007

גע"ס, זאת בדיוק הסיבה שהם (האריסטוקרטים, אנגלו-סקסים, ווט-אבר) מגדירים את עצמם כספורטאים ואנחנו מגדירים את עצמנו כקורבנות…

יוני 19 בדצמבר 2007

רציתי להפנות את תשומת לבכם לתואר של הפועל פ"ת אתמול. אכן תואר מהותי… לעניין שיא זכיות בגביע הטוטו בשתי הליגות, אני חושב שהשוונו את השיא של היריבה העירונית

גע"ס 19 בדצמבר 2007

תומר, השמועות אומרות שבעתיד גלישת גלים יהיה הספורט היחידי. כלומר אחרי שכל הקרחונים יימסו.

שי 19 בדצמבר 2007

יוני, היתכן שיש עוד אוהד של הפועל פ"ת בעולם?

פילוסוף רדום 19 בדצמבר 2007

רונן אולי קצת התייחסות לשניידר ?
בכל זאת נפל דבר בכדורגל הישראלי. כולם נותנים לו עצות אולי גם אתה – או יותר ברצינות תוכנית חומש להפיכת מועדון הכדורגל למקבילה של מועדון הכדורסל ברמה האירופאית – והרי זה אפשרי – ראה יוון ותורכיה…

תומר 19 בדצמבר 2007

לגע"ס – נו, אם הקרחונים עתידים להתמוסס, אני חושב שכולנו צריכים ללמוד קצת על הספורט (הקשה מאוד ללמידה מניסיוני הכושל) ועל מי ששלט בו ביד רמה ב 15 שנה האחרונות (רק כדי להגיע לבסוף לישראל למען מטרה נעלה ולמען בר רפאלי, ונאלץ במקום לבלות את ליל שישי בבית המעצר)

פילוסוף רדום 20 בדצמבר 2007

אבי מלר ??? לא יפה…
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?folderid=920&docid=29862&lang=HE

Comments closed