בלון ד׳בלוג 2013-2014. רונאלדו בקושי לפני סוארז

הביס עלה לסוארז בתואר

 

 

טוב, מטרת מוסד הבוחרת האחרונה הhא לא חלילה להוסיף נסיון לפופוליזם זול אלא באמת להביא זווית אחרת. אבל מאמצי האיתור של בוחרת ראויה אחרת מתחום האמנות די נכשלו.עד שהבוחרת האחרונה של השנה שעברה – שחקנית תיאטרון גרמניה בשם יעל האן – פנתה מיוזמה לשאול מדוע אין שואלים לדעתה בעניין זה גם השנה.

– אהה! רצית מישהי אחרת? ולכן אני מאבדת את זכותי הדמוקרטית? מה אני רק פרצוף יפה….
– חלילה.
– אז למה?
– כי הגזמת בבחירות של שחקני פרייבורג בשנה שעברה.
– אני לא זכאית לדיעה? אני רק פרצוף יפה וגוף יפה…
– כמובן שאת זכאית לדיעה.
– אז אני יכולה להיות הבוחרת האחרונה גם השנה?

הממ.. הבלוג לא רצה להגיע ל2015 בלי תוצאות…

– בתנאי שלא תבחרי בשחקנים פרייבורג!

– בטח שלא. מה חשבת שאני לא מבינה. הם היו איומים השנה. כל הגישה השתנתה שם ו…

– טוב, פרייבורג משעממת אותי.  תבחרי כבר.

– ראשון?

– נוייר

– שני?

– רובן

– שלישי?

– הומלס

– רביעי?

– סטרלינג

– חמישי?

איניאסטה

הממ… שני שחקנים שלא קיבלו קולות אחרים.

והנה הבוחרת שנדמה לה שהיא מאד יפה משום מה.

yael

 

*
טוב, פעלתי שוב בשיטת מינימום תמיכה. שחקנים שקיבלו למעלה מחמישה קולות שונים – סיכמתי את הנקודות שלהם, ושחקנים שקיבלו חמישה קולות או פחות אז את מספר הקולות ללא משקל. כי אחרת בחירה מקרית – כמו זה של חוזה בקסטר – יכולה להשפיע מאד. ברסקטר למשל לא באמת היה טוב מרוייס, קוקה ושוויינשטייגר השנה.

הבחירה הייתה צמודה כי עונת הכדורגל הייתה די מפוזרת. ריאל זכתה בצורה מרשימה באלופות – אמנם עם מזל בגמר אבל לאחר שרמסה את באיירן. רונאלדו נבנה מהעניין הזה. אתלטיקו נתנה עונת פלא אמיתית – אבל הקולות נטו להתפזר בין מספר שחקנים. הליגה האנגלית לא הייתה מרשימה כל כך – אבל לא ניתן היה להתעלם מכך שלואיס סוארז כמעט הביא אליפות בליגה בכירה לבדו. והמונדיאל הוא המונדיאל – אבל לא נשכח ששחקני באיירן, שהיו בסיס הנבחרת, אמנם זכו גם באליפות קלה אבל הובסו באירופה.

לשחקן השנה שלנו נבחר ברוב קטן ביותר כריסטיאנו רונאלדו – זוכה השנה שעברה – עם 174 נקודות שהקדים את לואיס סוארז עם 164. אני חושב שאין כאן ספק שסוארז איבד את זה בגלל הנשיכה. אולי בגלל הצד הערכי שהשפיע על כמה בוחרים ואולי בגלל שפשוט פספס הזדמנות ללכת עוד שלב או שניים במונדיאל – מה שהיה מספיק לו כדי לקטוף את התואר.

ואני מזכיר שוב – פיפ״א באופן מחפיר פסלו אותו לבחירה ולא נתנו לגוף הבוחר שלהם מספיק קרדיט בכדי להחליט אם הנשיכה מונעת ממנו להיות מועמד. בדרך כלל בחירת הבלוג די קולעת לבחירת העיתונאים במפעל בשם בלון ד׳אור. ואפשר לראות בברור איך פיפ״א משכתבת היסטוריה.

למקום השלישי הגיע תומאס מולר – השחקן ההתקפי הטוב ביותר של אלופת העולם עם 136 נקודות
אריאן רובן היה רביעי עם 107 וגם הוא בחירת מונדיאל.
בחירות מונדיאל הוא מנואל נוייר עם 70 במקום החמישי – אבל האם היה צריך להיות מורחק בגמר מה שהיה מביא להפסד גרמני?
במקום השישי מגיע דיאגו קוסטה עם 45 נקודות ומוביל שורה ארוכה של שחקני אתלטיקו מדריד. אומר כך: פתיחת העונה שלו מוכיחה שיותר משאתלטיקו עשתה אותו הוא עשה לאתלטיקו.
דיאגו גודין הבחירה שלי, מגיע למקום השביעי עם נקודה אחת פחות – 44
שמיני – גדול שחקני דורנו ליונל מסי עם 32 נקודות. אני אישית הופתעתי לראות כמה נפל בתודעה הכללית. לדעתי קצת היסטריה (בחרתי אותו למקום חמישי). ההיסטריה נובעת קצת מכך שבאמת ירד סטנדרטים אבל יותר מכך שאנשים התעצבנו שפיפ״א כפו אותו כשחקן המונדיאל – תואר שלא הגיע לו.
תשיעי משותף יאיא טורה עם 23. וזה קומון סנס. נכון שבסיום העונה כשסיטי הקדימה את ליברפול היו מי שאמרו שטורה, שהיה נפלא וכבש 20 שערים ממרכז הקישור ראוי יותר מסוארז כי הוא זכה באליפות. אבל זו שוב קשקשת. אפשר כמובן לכפור בחשיבות בחירות אישיות אבל זה שקבוצה זכתה לא אומרת בהכרח שמי מהשחקנים שלה היה הכי טוב.
וגם תשיעי משותף חאמס רודריגז עם 23. חבל שאין בחירה לשחקן המהנה של השנה. קלאסה ואלגנטיות של הימים הישנים יש בו.
סרג׳יו ראמוס היה במקום ה-11 עם 22 נקודות.
אנחל די מאריה הוא במקום ה-12 עם 18. אני מקווה כמובן שבעתיד יצליח להתחרות על התואר עצמו. מבחינה זו עשה צעד גדול לשמו האישי. אין דומה היותך כוכב מועדון גדול להיותך צוות מסייע.
במקום ה-13 וסוגר את הרשימה העיקרית טיבור קורטואה עם 16. אני בטוח שאנשים ירטנו על על עוול כזה או אחר בתוצאות אבל העוול הכי גדול הוא שמנואל נוייר מקדים אותו, ועוד בהפרש כזה. טיבו קורטואה הוא השוער הטוב בעולם והיה כל השנה הזו.

ואז שאר מקבלי הקולות:

ארבעה אזכורים:
פיליפ להם

שלושה אזכורים:
חואנפראן

שני אזכורים:
משצ׳רנו
סטרלינג
זלטן – שנשא נאום נפלא בטקס קבלת תואר שחקן השנה בשבדיה והזכיר את קלאס אינגסן שהלך לעולמו
ארתורו וידאל ששיגע לאוהדי יונייטד ת׳שכל כל הקיץ. לא מבין איך הוא קיבל קולות ופוגבה לא
וגארת׳ בייל שעלה המון כסף. אני חושב שהיה משיג יותר קולות כהפתעה נעימה מאשר תחת זכוכית המגדלת של השחקן היקר בעולם

איזכור אחד:
מירנדה, שירן ייני, אביב זוהר, חוזה בקסטר, דויד סילבה, אנדרה שורלה (אחד השחקנים האנדרייטד בעולם), סמי חדירה, ניימר, ואלרו, קהיל, שוויישטייגר, גאבי, זאנטי, רוייס, פיליפה לואיס, ריאן פלין, הארי מקגוויר, מייקל דוייל וקונור קודי, איוון רקיטיץ׳, מאטס הומלס ואינאסטה גם.

קרלסן-אנאנד II, משחקים 2-1: כאילו לא חלפה שנה
אם אתה אוהד מכבי

91 Comments

עומרי 12 בנובמבר 2014

לא הייתה שנה בה היה ראוי באמת לפרס אבל כמכלול קריירה העובדה שזלאטן יסיים אותה מבלי לקחת בלון ומבלי אפילו להגיע לשלושת האחרונים (ביזיון גדול) מאוד מצערת. מזכיר לי קצת את דרו בריס ותואר הMVP

מור 13 בנובמבר 2014

כל כך מסכים איתך.
בעתיד יהיה עוד מסי, אנחנו גם נראה עוד רונאלדו, אבל בחיים לא יהיה עוד זלאטן.

רומן 15 בנובמבר 2014

There is only one Zlatan

דורפן 12 בנובמבר 2014

עומרי – זה קורה עם כמה שחקנים. סקולס לא היה מעולם שחקן השנה באנגליה – למרות שבקלות היה שחקן העשור של יונייטד שהוציאה כמה זוכים.

אריק האדום 13 בנובמבר 2014

אני בחרתי את עומר דמארי. לא מבין איך הוא לא נכנס לרשימה של "איזכור אחד". אני דורש בדיקה של רו"ח חיצוני!!!

דורפן 13 בנובמבר 2014

כי בחרת אותו בכל חמשת הבחירות וטופס ההצבעה שלך נפסל!

אריק האדום 13 בנובמבר 2014

מצטט: "אתם מתבקשים לבחור את חמשת הראשונים שלכם על פי הכללים. ראשית – חמשת הבחירות כתובות בברור – ואחר כך הסברים אם בא לכם."
איפה רשום שטופס בחירה יפסל אם תהייה חזרה על אותו שחקן? איפה התקנון? אתה ממציא חוקים בדיעבד?
עיצוב חדש יש, ותיבת תלונות איפה???

עידוקוליס ליפשיץ 13 בנובמבר 2014

מעניין אותי כמה מתוך המצביעים בכלל לא אזכרו את רונאלדו. לגבי אחת, שנשמעת די בטוחה בעצמה, כבר ידוע שלא הצביעה עבורו.
ז"א, כמובן, כמה מצביעים היו?

דורפן 13 בנובמבר 2014

רונאלדו 51, סוארז 43, רובן 41 ומולר 38. למולר היו בדרך כלל הצבעות גבוהות ולרובן נמוכות ולכהן הוא הקדים אותו. היו 70 בוחרים בערך.

קורא אדוק 13 בנובמבר 2014

מברוק על העיצוב החדש! הזדמנות נוספת להודות על כל התוכן הנפלא ולאתר הספורט הטוב בארץ בהפרש ניכר

ורק הערה אחת קטנה-הוויכוח לגבי השחקן הגדול בדורנו לפחות בעיניי רחוק מלהיות מוכרע אם לכריסטיאנו תהיה שנה פנטסטית נוספת שתוביל לצמפיונז בק טו בק אז בעיניי הוא לוקח בגדול

ירושלמי 13 בנובמבר 2014

פרשת קורטואה-ניוור, תוקם וועדת חקירה לאלתר!

וחאמס רודריגז מקום תשיעי? חה! הצחקתם אותי, על חמישה שערים במונדיאל,רבע גמר ועונה בינונית מינוס מגיע לו מקום תשיעי? הייתי נותן את הפרס והיוקרה לנבחרת קוסטה ריקה במקום לחאמס, היא הגיעה לאותו הישג בלי אף שם רציני.
וזה רק מוכיח עד כמה לאנשים יש זכרון קצר. ושהם מסונוורים מהקבוצה בה הוא נמצא עכשיו ולא מהיכולת בעונה הקודמת.

ק. 13 בנובמבר 2014

ברור שיש הרבה במשפט האחרון שלך (לדעתי הכושר של רונאלדו בנובמבר הלא רלוונטי לזכייה הביא לו בק טו בק פה),
אבל חאמס היה השחקן השני הכי טוב שנה שעברה בצרפת (לזלאטן) ובהחלט היכולת במונדיאל (בנוסף ל-6 שערים והבישולים) וההובלה של הנבחרת ששיחקה הכי טוב מלבד גרמניה מביאה לו קרדיט ובטוח מקום בעשירייה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 13 בנובמבר 2014

איך קבעת שהיא שיחקה הכי טוב מלבד גרמניה? מה עם צרפת למשל או אפילו ברזיל שניצחה את אותה קולומביה?

no propaganda 13 בנובמבר 2014

איך קבעת שהיא שיחקה הכי טוב מלבד גרמניה? מה עם צרפת למשל או אפילו ברזיל שניצחה את אותה קולומביה?

ק. 13 בנובמבר 2014

לדעתי קולומביה בחמשת המשחקים שלה שיחקה כדורגל יותר טוב מצרפת וברזיל בחמשת המשחקים הראשונים.
צרפת התחילו חזק אבל היו בינוניים מאד מול ניגריה (מלבד הבליץ ברבע השעה האחרונה) ומול גרמניה. ברזיל שיחקה טוב אולי מול מקסיקו וקמרון החלשה, ולחלקים קטנים מאד מול צ'ילה. מול קולומביה ברזיל לא ניצחה בכדורגל…

no propaganda 13 בנובמבר 2014

אני מסכים שקולומביה שיחקו כדורגל יותר מהנה לצפיה אבל לדעתי צרפת שיחקו יותר טוב, המשחק נגד גרמניה שהצליחה להעלים את צרפת כליל עשה רושם רע ולדעתי קצת פוגע בהתרשמות הכללית מצרפת, לא בטוח שקולומביה הייתה נראית יותר טוב מול גרמניה.

אני לא מאמין ב"לא ניצחה בכדורגל" אלא אם כן היו טעויות שיפוט יוצאות מגדר הרגיל אז זה כדורגל גם אם זה לא נראה טוב ולכן אני חושב שברזיל היו טובים מקולומביה. אני מסכים איתך שברזיל שיחקו גרוע בכל המשחקים שלהם אבל עם תוצאות אי אפשר להתווכח.

ק. 13 בנובמבר 2014

רשמתי שיחקה הכי טוב, לא הגיעה לתוצאות הכי טובות (אחרת הייתי רושם את ארגנטינה). לכן ברזיל לא ברשימת הטובות/ המרשימות שלי וקולומביה כן, גם אם הנצחון היה חוקי…
התעלמת מהמשחק של צרפת מול ניגריה (75 דקות מאד בינוניות), מה שמשאיר אותנו עם רושם משני המשחקים הראשונים בלבד (שגם אותי הרשימו).

ארז (דא יונג) 13 בנובמבר 2014

גם העובדה שחאמס ממוקם מעל די-מריה היא די בעייתית בעיניי. אבל הציבור אמר את דברו ועלינו לקבל את דין הבוחר.

ד"א: רק אצלי חלון הpaypal נפתח בשפתה של זוכת המונדיאל האחרון? האם דה באזר באמת שכחו למה שימש paypal הגרמני לפני 70 שנה? איפה הרגישות?

S&M 13 בנובמבר 2014

הפוך גוטה, הפוך. סוארז הגיע למשהו רק בזכות הנשיכה. אחרת מי היה מזכיר אותו בכלל.

D! פה 13 בנובמבר 2014

– בחירה מאכזבת.

– אני לא בטוח איך היו נגמרים הדברים עם קורטאה ונוייר היו מחליפים קבוצות. נוייר מוסיף מימד חדש לתפקיד השוער ולכן הוא ידורג גבוה יותר בסופו של יום. מה שכן, תמיד כיף לראות שני שוערים צעירים שיכולים ללכת איתנו עוד הרבה שנים. (הרבה הרבה במקרה של שוערים).

– באופן אישי אני חושב שלהגיע לגמר ולהפסיד את הגמר זה כמעט אותו הדבר. כמו שלואיס הביא את ליברפול עד לבאר ויאיא לקח את התואר. לא בהכל ניתן לשלוט ולא תמיד השחקן הבולט הוא זה שאחראי לחוסר ההצלחה בסיום. לכן אני חושב שרובן יכול היה בשקט גם לסיים גבוה יותר. הוא עדיין סובל מבעיית תדמית אצל אנשים רבים אבל אם היינו היום בתנאים של לפני עשרים שנה ולא במירוץ החימוש הפרסומי הוא היה נחשב לאחד הגדולים בעולם היום. הולנד הגיעה כמעט הכי רחוק שהיא יכלה ואין ספק מי סחב אותה לשם. גם בבאיירן הוא היה דומיננטי מאד בתוך צוות אדיר של שחקנים.

אריאל גרייזס 13 בנובמבר 2014

רק אני תוהה לגבי התמונה הזאת ומה רונאלדו מנסה לתפוס שם?
אני מאוד לא אוהב שנים של מונדיאל או אליפות אירופה, כשפתאום הכל כל כך מוטה. רובן היה נכנס לרשימה בכל מקרה, אבל כנראה שלא נויר (עוד שניה גם עליו) ובטח שלא מולר. מעניין שרונאלדו לא קיבל שום מינוסים על ההופעה שלו במונדיאל (פצוע, או לא פצוע – הוא לא היה שם בכלל).
ולגבי נויר וקורטוואה – אני מת על הבלגי והוא שוער אדיר, אבל אני לא רואה איך כרגע הוא שוער יותר טוב מנויר. הגדולה של נויר זה שהוא מחסל מצבים עוד לפני שהם הופכים לכאלו. הוא סוג שוער שאין בעולם. ממציא את העמדה מחדש.

ק. 13 בנובמבר 2014

הטענה הראשונה שלך לא לגמרי תופסת פה, כי לזוכה בבלון הזה היה מונדיאל חלש להחריד (ולדעתי זה אמור להזקף לו בטור החובה)…

אריאל גרייזס 13 בנובמבר 2014

זאת הסיבה העיקרית שהוא לא נבחר ברוב מוחץ. לך ארבע שנים אחורה ותראה את סניידר לוקח שחקן השנה פה על משחק וחצי טובים

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 13 בנובמבר 2014

סניידר לא היה לוקח בלי יכולת טובה בטראבל של אינטר. לדעתי זה של צ'אבינייסטה בלי ספק.
הנקודה היא לדעתי שיש משקל למפורסם ולנוצץ יותר ממראה עיניים- רונאלדו היה אולי הרביעי בחשיבותו בדסימה וגם בליגה היה טוב אבל ריאל נכשלה בגדול.
זה מחזיר אותי לנקודה שעלתה פה למעלה – כדי לזכות בבלון דה בלוג חשוב לא פחות להיות לוהט בזמן הבחירה בשנה העוקבת

חז 13 בנובמבר 2014

הרביעי בחשיבותו? אחרי מי? הוא הבקיע 17 שערים בצ'מפיונס כמעט פי 3 מהבא אחריו בקבוצה.

ק. 13 בנובמבר 2014

תראה את שלבי ההכרעה, לא רק המספר המרשים בפני עצמו (17) – ראמוס, די מריה, צ'אבי אלונסו, אבל זו רק דעתי.
לא אומר שלא היה טוב, אבל לאורך משחקים שלמים, ובייחוד המכריעים, אלה היו לדעתי הטובים והמשמעותיים ביותר בריאל.
כמו שנכתב פה בעבר (נדמה לי תוהה) בנוקאאוט היה לו גול משמעותי אחד – השלישי מול דורטמונד.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

אנחנו חיים בעידן שבו כל משחק משודר והזיכרון קצר, כך שכמה משחקים של הרצת תוצאות מול מועמדות לירידה בליגה וקבוצות חלשות בבית המוקדם באלופות באוקטובר-נובמבר, שווים לא פחות מזכייה במונדיאל.

חלק גדול מהבעיה נובעת מכך שהפרס ניתן על עונה קלינדרית ולא על עונת כדורגל- זה יוצר עיוות גם מכוון שהזיכרונות הטריים הם מהמשחקים האחרונים, בחלק הפחות מכריע של העונה וגם מכוון שזה מייצר עיוות מובנה.

רונאלדו בעונה שעברה זכה בבלון דאור על עונה שבה הוא לא זכה באף תואר (לעומת טראבל של באיירן) ועל עונה שבה בליגה, ריאל הפסידה את האליפות ב15 הפרש והוא הבקיע 34 שערים לעומת של 46 של מסי (ב32 משחקים). למה? כי מסי היה פצוע באוקטובר-נובמבר ובתקפה הזאת אף אחד כבר לא זכר את הטרבאל של באיירן.

ק. 13 בנובמבר 2014

אני הייתי הלא מזוהה…

קורא אדוק 13 בנובמבר 2014

גרייזס נו באמת, שוב הטענה הזו שסניידר נתן משחק וחצי טובים? מה יהיה? כנראה שלהיות שחקן מרכזי (ויש האומרים הכי מרכזי) בטרבל של אינטר ולהיות מעורב ישירות באיזה 8 שערים במונדיאל זה לא מספיק,ולא נתחיל בכלל לדבר על 2 הכדורים המדהימים שהוא הביא בגמר לרובן באחד על אחד מול איקר ורובן פספס.
תן לי לנחש,אתה עדיין עצבני שהוא העיף את ברזיל…

גיל 13 בנובמבר 2014

לא היה לו מונדיאל חלש אלא בינוני בסטנדרטים שלו והוא גם שיחק פצוע. לא חושב שזה צריך להזקף לגנותו.

uvik 13 בנובמבר 2014

אריאל החגיגה הזאת התחילה ישר אחרי שנולד לו ילד,הוא לא מנסה לתפוס שום דבר הוא עושה תנועות חמודות לילד שלו…

דורפן 13 בנובמבר 2014

אריאל – הוא בעיקר חיסל את המצבים בכך שעבר לבאיירן בליגת המיקי מאוס.

מתי 13 בנובמבר 2014

אחת התמונות שאני לוקח מהמונדיאל האחרון היא שחקן אלג'יראי מתוסכל אחרי שנוייר הקדים אותו לעוד כדור עומק. נוייר בעיני הוא שוער שלם יותר, מעולה בקריאת המשחק וגם מספק הצלות משוגעות. גם אם האקרובטיות פחות בולטת לעין מאז שעזב את שאלקה…

יוחאי שטנצלר 13 בנובמבר 2014

על שורלה נאמר – המחליף הטוב בעולם

no propaganda 13 בנובמבר 2014

חשבתי שזה שמור לסולשיאר :)

no propaganda 13 בנובמבר 2014

אי אפשר להתעלם מהעובדה שסוארז ממוקם שני משום שיש הרבה אוהדי ליברפול בין קוראי הבלוג. במקרה של הבלון ד'אור זה לא היה המצב וסוארז לא היה מדורג גבוהה גם אם היו נותנוים את האפשרות.

שני שחקנים שבחרתי היו עם אזכור בודד ועוד אחד עם 4 אזכורים, הכי גבוהה הגיע נויר וגם הוא אצלי רק במקום ה5.

רונאלדו זכה ואם זה קרה בפורום כל כך איכותי כמו כאן אז אין מנוס מזה שיזכה גם בבלון ד'אור, זה מאוד מאכזב שכמעט בכל השנים האחרונות הזוכים מקבלים את הפרס על מערכת פרסום טובה.

D! פה 13 בנובמבר 2014

לפי זה גם יש הרבה אוהדי ריאל בבלוג (לא שאפשר להתכחש לזה שיש פה הרבה אוהדי ליברפול). אם כבר אני חושב שמה שהרים את לואיס כלכך גבוה למרות אירועי המונדיאל אלו אוהדי קבוצות אחרות שצפו בליברפול הרבה לפני שנה רק בגללו. אבל אלו נתונים שאולי בעל הבלוג יוכל לספר לנו עליהם. אולי צריך להוסיף הצהרת אהדה בעונה הבאה

no propaganda 13 בנובמבר 2014

עכשיו אני מאוד מצטער שסוארז לא ברשימת ה23 של פיפא :)
כך היינו רואים מי צודק.

רונאלדו הוא מכונת פרסום מהלכת ולכן הוא מצליח לקבל קולות יתר בכל פורום, סוארז עדיין צריך את האוהדים של הקבוצה שלו.

D! פה 13 בנובמבר 2014

לגבי מכונת הפרסום כבר טענתי פה שלולא מירוץ החימוש הפרסומי רובן היה נחשב לאחד מהגדולים ביותר היום.

זה גם לא עניין של צדק. ברור שיש פה הטייה מסויימת בגלל ריבוי אוהדי ליברפול מצד שני יש פה המון אוהדי יונייטד וכשאין להם את מי להציע אז אין להם את מי להציע. אנחנו יכולים להסכים שחבל שהוא לא ברשימה.

no propaganda 13 בנובמבר 2014

זה בדיוק מה שאני אומר.

למען הסר ספק גם אם היו פה הרבה אוהדים של באיירן הייתה הטייה כזו.

D! פה 13 בנובמבר 2014

ביום שיהיו המון אוהדי באיירן תזמין אותי לצפייה המשותפת שלהם.

no propaganda 13 בנובמבר 2014

אם אתה מעונין אני יכול לחבר אותך לחוג האוהדים.
אני לא מגיע לשם הרבה אבל ממה שאני יודע יש מפגשי צפיה.

D! פה 13 בנובמבר 2014

חבר. למה לא. אני לא אגיע הרבה אפילו לאלו של ליברפול אני לא מגיע הרבה אבל אשמח לשמוע קצת באוורית.

no propaganda 14 בנובמבר 2014

adib1987@gmail.com
זה המייל של ראש חוג האוהדים, קוראים לו עדי.

D! פה 15 בנובמבר 2014

תודה

אריאל גרייזס 13 בנובמבר 2014

על כל אוהד ליברפול פה יש שני אוהדי יונייטד . אם אתה לא שם את סווארז אחרי שנה שעברה (והפתיחה של השנה) לפחות בטופ 3 שלך – אתה לא מבין כלום בכדורגל, מצטער. והיום כמה וכמה וכמה כאלו שעשו את זה.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

חלק מתקופת כושר השיא של סוארז בעונה שעברה לא נחשבת מעשית לבלון דאור של העונה.

למה לסוארז מגיע יותר מדייגו קוסטה למשל? הוא שחקן יותר טוב ללא ספק, אבל קוסטה לצד מספרים אישיים מרשימים, גם זכה באליפות והיה רחוק דקה מזכייה בליגת האלופות.
כמו במקרה הMVP בNBA, זה לא רק היכולת האישית אלא השילוב שלה עם הצלחה קבוצתית.

אריאל גרייזס 13 בנובמבר 2014

אמרתי אחד מהטופ 3, גם לקוסטה מגיע להכנס לשם (אני הכנסתי אותו), אבל המשך ההצלחה של אתלטיקו השנה בלעדיו, לעומת מה שקורה לליברפול, די מוכיחה שסוארז היה חשוב יותר. בעיניי הרבה יותר מגוחך שמישהו כמו גודין נכנס לטופ 6, בגלל שלושה גולים (חשובים ככל שיהיו) כשאחרת אף אחד לא היה מסתכל עליו. אם זה היה נכון, אז רוברט הורי היה צריך לזכות באיזה שישה MVP

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

גודין הוא בלם, תפקידו הוא לא להבקיע שערים. ובתפקיד שלו, הוא אולי הטוב בעולם היום.

על פי איזה קריטריון מגיע לסוארז יותר ממסי? שניהם לא זכו בתואר, אבל מסי לפחות הצטיין גם באלופות ובמונדיאל.

edgecator 13 בנובמבר 2014

טוב. אתה חייב להפסיק לטעון שמסי הצטיין, סחב או הוביל מישהו לאנשהו במונדיאל. כבר אמרתי לך בעבר – על אותו משקל אתה יכול לטעון שרונאלדו הוביל את ריאל לדסימה, ואתה הרי טוען בדיוק את ההיפך. שניהם סחבו את הקבוצה / נבחרת בשלב המוקדם ונחלשו משמעותית בהמשך. ההבדל, אם כבר, הוא שרונאלדו היה טוב יותר ממסי בשלב המוקדם ורע פחות בשלבים המאוחרים (אולי להוציא את הגמר).

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

לא, כי אין בעיה למצוא חמישה- שישה של ריאל מדריד שהיו משמעותיים מרונאלדו בזכייה הזו- שני הבלמים, שני שחקני מרכז השדה, די מאריה, אולי בייל.
מלבד אולי מאסצ'ראנו בשני המשחקים האחרונים, אין אף שחקן של ארגנטינה שהתקרב להיות משמעותי כמו מסי: אגווארו לא עשה כלום, די מאריה חלש וכלל לא שיחק בשלושת המשחקים האחרונים, היגואין הבקיע שער אחד ונעלם בשאר הזמן.

גם התפקיד שלהם הוא שונה: רונאלדו מסיים מצבים ששחקנים אחרים מייצרים עבורו. מסי צריך לייצר עבור שחקנים אחרים.

ובכלל, ההשוואה בין ריאל מדריד שמפרקת קבוצות בחצי המשחקים שלה (מה שמאפשר לרונאלדו להריץ תוצאות במשחקים גמורים) לבין מונדיאל שבו כמעט כל משחק הוא צמוד וקשה, היא מופרכת ביסודה.

דוגמה? יש קונצנזוס שרובן היה מצוין במונדיאל. עם כל זה, הוא לא עשה פעולה אחת פרודוקטיבית בשלבי הנוק אאוט (לא כולל המשחק על המקום השלישי) מלבד לצלול לפנדל מול מקסיקו. אף אחד לא זוקף את זה לחוותו מכוון שמסי נשפט בסטנדרטים אחרים לחלוטין.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

"זוקף לחובתו" כמובן.

edgecator 13 בנובמבר 2014

עצם זה שיותר שחקנים של ריאל היו טובים מרונאלדו מאשר שחקנים של ארגנטינה היו טובים ממסי, ממש לא גורר שמסי היה טוב מרונאלדו. רמת המשחק במונדיאל, ודאי שבשלב הנוקאאוט, הייתה ירודה מאוד יחסית לצ'מפיונס, ועד הגמר ארגנטינה ויריבותיה הסריחו את המגרש במשחקים לא קלים במיוחד לצפייה. ובכלל, היא הגיעה לגמר תודות לכדורגל מסודר, מאורגן והגנתי מאוד ביסודו, כך שאתה לא יכול גם לומר שלמסי הייתה איזושהי השפעה מיוחדת על המשחקים שפיצתה על סטטסיטיקה של בישול בודד בשלבי הנוקאאוט.

ואני לא יודע איך אתה מגדיר פעולה פרודיקטיבית, אבל כל משחק ההתקפה של הולנד נשען על רובן. כל פעולה קבוצתית טובה או כמעט-טובה בהתקפה נבעה, לרוב באופן ישיר, מהיכולות האישיות שלו.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

נו, אבל מידת ההצטיינות / חשיבות שלך לקבוצה נבחנת ביחס לשחקנים אחרים בקבוצה שלך. החשיבות של מסי לארגנטינה הייתה גדולה משמעותית מזו של רונאלדו לריאל.

לגבי רובן, אותה נקודה: הוא היה בפער משמעותי השחקן החשוב של הולנד. ועדיין, בתאכלס, חוץ מצלילה נגד מקסיקו הוא לא עשה שום פעולה שהובילה לשער במשחקי ההכרעה.

edgecator 13 בנובמבר 2014

טוב, בוא נפריד בין ההצטיינות היחסית לבין רמת המשחק בפועל. אם, לצורך העניין, 10 שחקנים משחקים גרוע ושחקן בודד משחק מדהים – השחקן הגרוע פחות הוא השחקן השני הכי טוב, אבל זה לא אומר שהוא משחק טוב. ומסי לא שיחק טוב, בכלל. רונאלדו, לעומתו, היה סביר בהחלט (עד הגמר, כאמור), ושום כמות של שחקנים ששיחקה טוב ממנו לא תשנה זאת. בקיצור, ראש לשועלים לעומת זנב לאריות.

לעניין ההצטיינות, אני בכלל לא מסכים איתך שמסי היה השחקן השני הכי הטוב של ארגנטינה. אני עדיין אשמח אם תסביר לי מה הייתה תרומתו למשחק שלה בשלבי הנוקאאוט (מעבר לזו שנבעה מעצם נוכחותו במגרש), כי אני לא ממש ראיתי כזו. מה שכן ראיתי, למשל, זה את רוחו, ביליה או גאראיי מהווים חלקים אינגטרליים בשיטת משחק מאוד טקטית.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

בסך הכול של הטורניר הוא היה השחקן המצטיין של ארגנטינה: חמישה מתוך שבעה שערים קשורים ישירות אליו. נכון שהוא לא היה המצטיין בשני האחרונים. מה הוא עשה? למשל בחצי הגמר הוא השאיר פעמיים שחקן (פלאסיו אם אני לא טועה) לבד מול שוער. זה כבר יותר ממה שרבן "המצטיין" עשה במשחק הזה.

ואני שואל שוב- מה רובן עשה בשלבי הנוק אאוט? הרי לגביו יש הסכמה כללית שהוא מצוין למרות אפס תרומה מעשית בכל שלבי הנוק אאוט. למה לגביו אתה לא טוען שהמצטיינים בעצם היו שחקני ההגנה של הולנד שמנעו מהיריבות להבקיע ברבע וחצי הגמר?

בכלל, מהדברים שאתה כותב על "ראש לשועלים" אפשר לחשוב שרק ארגנטינה שיחקה במונדיאל. גם רונאלדו שיחק שם והיה אחד השחקנים הגרועים בטורניר. ובבקשה בלי סיפורים על ה"סגל של פורטוגל" בזמן שהסגלים של ארצות הברית וגאנה חלשים בהרבה.

המונדיאל הוא הטורניר החשוב ביותר בכדורגל- מכאן המשמעות שמעונקת לכל מה שקורה שם. מצד שני, התנאים בו הם פחות נוחים לשחקני העל. אתה לא יכול להשוות שחקן כחלק ממכונה משומנת בסופר קבוצה שלו לעומת יכולת של שחקן אחר בתנאים הרבה פחות טובים ונוחים, בנבחרת שלו.
ואגב, רונאלדו לא שיחק טוב נגד באיירן עד שהקבוצה שלו סגרה את ההתמודדות.

edgecator 13 בנובמבר 2014

שיבחתי את ההגנה של הולנד במהלך הטורניר, ומשבח אותם גם במבט לאחור. מה שאני לא מבין זה איך זה מוריד מהיכולת של רובן. נהפוך הוא – ההגנה הייתה טובה, ואן חאל היה מצוין ורובן, בראייה של הטורניר כולו, היה אדיר. זו הייתה הולנד של המונדיאל, כמעט כל משחק ההתקפה של הולנד התבסס עליו. הוא קיבל את הכדור כמעט בכל פעם שהולנד יצאה קדימה, אבל מה לעשות שהיה מוקף בכל מיני has-beens ושחקנים בינוניים אחרים, ובנוקאאוט המשחקים סגורים קצת יותר. אנשים מסתכלים על ה0-0 מול קוסטה ריקה ושוכחים שהולנד בעטה 20 פעמים לשער – אתה משבח את קיילור נבאס (ובצדק), ככה שאתה אמור לזכור את זה. בעצם, יוצא שבשלושה מארבעת המשחקים בשלבי הנוקאאוט, רובן היה מצוין. ובמשחק מול ארגנטינה אף אחד בשתי הנבחרות שהוא לא קשר אחורי ומטה לא היה טוב.

ולגבי מסי, אתה מדבר על תחילת הטורניר, אבל עיקר הדיון הוא בשלבי הנוקאאוט. מה גם שאותה טענה נכונה גם לגבי ריאל. ואת זה שרונאלדו היה גרוע במונדיאל, אני לא מכחיש. מה שכן, אני נותן לו קצת הנחה כי הוא היה פצוע *במהלך* הטורניר (ועוד בגמר הצ'מפיונס, למעשה). גם בלי ההנחה הזו – זה לא משנה, כי זה לא הדיון. הנקודה היא פשוטה – למסי ולרונאלדו היה חלק מאוד דומה בקמפיין של הנבחרת / קבוצה שלהם, מבחינת רמת התפקוד פר שלב בטורניר. ההבדל הוא שרונאלדו זכה, ולפי מה שראיתי כאן מהתגובות שלך, אתה רואה בזה קריטריון מכריע בהצטיינות. זה לא אומר שהוא צריך לזכות, זה כן אומר שיש לו קייס חזק יותר.

edgecator 13 בנובמבר 2014

*נכונה גם לגבי רונאלדו*

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

יש פה אי הבנה- אני לא חושב שלמסי מגיע לזכות העונה. כתבתי שזה מגיע לשחקן של אתלטיקו או שחקן גרמני.
במידה והוא היה זוכה באחד משני התארים שהוא פספס- אליפות או מונדיאל- היה לו קייס חזק מאד. מה לעשות שהוא לא זכה.
טענתי טענה אחרת: שמגיע לו יותר העונה משלרונאלדו הגיע בעונה שעברה. שמסתכלים על העובדות היבשות, אני לא חושב שאפשר להתווכח על הקביעה הזו, רק שהנרטיב התקשורתי הרבה יותר משמעותי במקרים האלו מירידה לפרטים והשוואה אובייקטיבית של הסיטואציה.

בשורה התחתונה לאף אחד משניהם לא מגיע, אבל אחד מהם נהנה מקמפיין תקשורתי ופתיחה מחדש של ההצבעה, רק כדי שהוא יזכה.

לגבי רובן, אתה שוכח שלשחק מול קוסטה ריקה זה הרבה יותר קל ממה שאמור להיות משחק רבע גמר מונדיאל. הנקודה פה שבמקרה של רובן אף אחד לא טוען שהוא לא הבקיע או בישל בנוק אאוט ולכן הוא בעצם לא היה השחקן המובל של הנבחרת שלו.

ואה, מעבר לעומס ועייפות אחרי עונה ארוכה, ספק אם רונאלדו היה פצוע במונדיאל. שחקן שמשחק שלושה משחקים מלאים בשבוע, הוא לא פצוע. אתה שומע את הסיפורים האלו גם בריאל ועובדה שהוא משחק בכל משחק, כולל הקטנים והקלים ביותר. זה בעיקר תירוץ נוח למצב שבו הוא משחק גרוע.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

ואגב, כל מי שראה את אתלטיקו על בסיס שבועי, יודע שמיראנדה וגודין (לצד שחקנים נוספים) היו הרבה יותר משמעותיים בהצלחה הקבוצתית מאשר קורטואה, שבקושי הייתה לו עבודה בגלל ההגנה שלפניו.

אם אתלטיקו הייתה הקבוצה המצטיינת בכדורגל העולמי בעונה שעברה וההגנה הייתה החלק החזק שלה, הגיוני ששחקני הגנה שלה יהיו ממוקמים גבוה ברשימות כאלו.

no propaganda 13 בנובמבר 2014

אל צשכח את פליפה לואיז שהיה מעולה

no propaganda 13 בנובמבר 2014

יונייטד נתנה עונה נוראית אם המצב היה הפוך אז הייתה הטיה גם לצד שחקן של יונייטד.

בקשר לחוסר ההבנה המוחלט שלי בכדורגל אז אני באמת מצעטר, פעם הבאה אני אזכור לא להביע דעה בדברים שאני לא מבין.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

בזכייה של רונאלדו יש סתירה מובנית: בעונה שעברה הוא זכה רק בגלל משחק אחד נגד שבדיה ולמרות שהקבוצה שלו כשלה בכל החזיתות, העונה הוא זכה למרות שהוא היה הפלופ של המונדיאל (לצד קסיאס) ולא הופיע לאף משחק גדול של הקבוצה שלו.
אתה זוכה בבלון דאור על משחק אחד נגד נבחרת של עגלות (שהגעת עליו מלכתחילה רק בגלל יכולת חלשה בבית המוקדם) על העלייה למונדיאל ואחרי שנראת כמו כלום ושום דבר במונדיאל עצמו, זה לא נזקף לחובתך.

בסך הכול מגיע לו העונה יותר מאשר בעונה שעברה, אבל גם הפעם יש מועמדים ראויים הרבה יותר.

גם לסוארז לא מגיע: הקבוצה שלא לא זכתה באף תואר והוא חירב לנבחרת שלו את המונדיאל.

התואר צריך ללכת לשחקן של אתלטיקו או שחקן גרמני.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

"משחק שהגעת אליו" כמובן.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

עוד הערה על הבלון דאור בונה שעברה ועל המשמעות של הנרטיב התקשורתי לעומת העובדות, בבחירות האלו.

אני לא חושב שלמסי מגיע לזכות העונה, אבל בטוח מגיע לו הרבה יותר מאשר הגיע לרונאלדו בעונה שעברה.

עובדות: שניהם לא זכו בתואר, אבל מסי לפחות היה השחקן המוביל בנבחרת שהגיעה לגמר המונדיאל ולפחות הקבוצה שלו איבדה אליפות במשחק האחרון של העונה ולא ב15 הפרש. כל שאר הנתונים די דומים . אז למה היה קונצנזוס בעונה שערה שלרונאלדו מגיע והעונה יש קונצנזוס דומה למסי לא מגיע?

נרטיב תקשורתי והרצת תוצאות באוקטובר.

no propaganda 13 בנובמבר 2014

אתה צודק שרונאלדו נהנה מהנרטיב התקשורתי, אבל גם מסי נהנה ממנו כשפתאום מישהו בתקשורת נזכר בשיא לא קיים לשנה קלנדרית. אינייסטה ופירלו עדיין מתבאסים. לשניהם יש מכונת פרסום מטורפת שעם כל שנה פוגעת בשם של הפרס הזה.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

פירלו? על מה הגיע לו?

זה נכון שגם נהנה מסי מפרסום, אבל זה לא מתקרב בכלל למצב עם רונאלדו בשנתיים האחרונות: זכייה בבלון דאור בלי זכיה באף תואר קבוצתי ונחיתות מוחלטת גם ברמה האישית (אם מודדים על פני עונת כדורגל) והכול בגלל משחק אחד במוקדמות. העונה קבלת קרדיט על הזכייה של ריאל למרות שהוא לא היה אחד מחמשת השחקנים המשמעותיים והתעלמות מוחלטת מהיותו הפלופ של המונדיאל.

עובדה שאף אחד לא טוען שמגיע למסי לזכות העונה למרות שמגיע לו יותר מאשר לרונאלדו בעונה שעברה.

no propaganda 13 בנובמבר 2014

אחת הסיבות כביכול לזכיה של רונאלדו בעונה שעברה היא שהוא היה מלך השערים של ליגת האלופות.

בגדול, מה שאתה אומר זה שמכונת הפרסום של רונאלדו חזקה מזו של מסי ואתה צודק.

לא חושב שפירלו היה צריך לזכות, רק אומר שהיה צריך לסיים לפני מסי. הוא היה המצטיין של איטליה שהגיעה לגמר היורו כולל ניצחון מרשים מאוד על גרמניה החצי.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

ברמת הטיעון, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. להגיע לגמר זה לא לזכות.

אינדבידואלית, מסי נתן באותה עונה את אחת העונות הגדולות של הכדורגל (משהו שרונאלדו לא עשה בשנתיים האחרונות). מכוון שבליגת האלופות זכתה צ'לסי ובלי לעבור את החצי בשלושת המשחקים האחרונים שלה ועם מקום שישי בליגה המקומית שלה ביורו ספרד עם בסיס של שחקנים מאותה קבוצה של מסי, הבחירה בו הייתה לגיטימית .

no propaganda 13 בנובמבר 2014

לא הבנתי למה היא הייתה לגיטימית כשספרד זכתה ביורו ואינייסטה הצטיין וברמה הקבוצתית השיג את כל מה שמסי השיג. בכל מקרה הגעה לגמר היא לא זכייה אבל מסי גם לא הגיע לשום גמר ולטעמי הזכיה הזאת בדיוק כמו זאת של רונאלדו היא תוצר של פרסום.

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

מסי ואינייסטה הגיעו לאותם הישגים, אבל המשמעות של מסי בהשגה שלהם (באותה עונה) הייתה הרבה יותר גדולה. רונאלדו העונה אפילו לא היה אחד מחמשת השחקנים המשמעותיים בקבוצה שלו, בזכייה שלה בליגת האלופות.

בעונת הזכייה של מסי לא הייתה קבוצה שזכתה בטארבל או שחקן שהציג מספרים אישיים משמעותית יותר טובים משלו. אתה יודע, מעבר לכל דבר אחר, היכולת של מסי באותה עונה עלתה בהרבה על מה שהציג רונאלדו בעונת הזכייה שלו.

אני מסכים (שבגלל מיעוט התארים הקבוצתיים) זו זכייה שאפשר להתווכח עליה. אבל גם ניתן להסביר ולהצדיק אותה, מה שאי אפשר לעשות במקרה של רונאלדו.

no propaganda 13 בנובמבר 2014

מסכים שהזכיה של מסי פחות גרועה מזאת של רונאלדו אבל לדעתי אי אפשר להצדיק אותה. היא הייתה תוצר של פרסום ונרטיב תקשורתי בדיוק כמו זו של רונאלדו.

no propaganda 13 בנובמבר 2014

דרך אגב עלתה לי מחשה מעניינת.
אם בין 23 המועמדים השנה היה רק מועמד אחד של נבחרת גרמניה נניח מולר, זה היה מעלה את הסיכוי שלו לזכות. אותו דבר אם היה שחקן בודד של אתלטיקו.

מתן 13 בנובמבר 2014

לא רק שנוייר הוא שוער הרבה יותר טוב מקורטואה (ועם כל הכבוד דעתו של בעל הבלוג לא מעניינת אותי פה), הוא השחקן הטוב בעולם. כן, השחקן. יותר ממסי, רונאלדו ואפילו מולר. נוייר שינה את המשחק. הצורה שבה הוא משחק גרמה להרבה שוערים ומאמנים לשנות את התודעה ואת איך שוער צריך לתפקד. בנוסף לזה, יש לו משחק רגל שלא נופל משל טוני קרוס

דורפן 13 בנובמבר 2014

נויר לא שינה שום דבר במשחק. שוערים משחקים כבלמים מאז גיולה גרושיץ׳ בשער הנבחרת ההונגרית. רק כל הבונדס-אוהדים חושבים שהוא המציא משהו. אגב – הוא חטף בגלל זה לא פעם שערים מביכים – אז הוא גם לא הכי מבריק בזה. משחק הרגל שלו לא קרוב לואן דר סאר. אחלא שוער בקבוצה עם דומיננטיות קיצונית – זה הכל. באירופה חטף יפה וקורטואה הגיע רחוק יותר. וחלקו בזכיית גרמניה הוא בין היתר שלא הורחק מול ארגנטינה כשהיה צריך להיות מורחק

תוהה בדרכים 13 בנובמבר 2014

אני מסכים שסגנון המשחק שלו מביא לא פעם לטעויות ושערים מביכים, אני חולק עליך שלואן דר סאר היה משחק רגל טוב יותר. ואני מזכיר לך שההולנדי נכשל ביובה ונהנה בתקופה שלו ביונייטד מהגנה הטובה בעולם באותו זמן.

אני גם חולק עליך בעניין הקבוצה הדומיננטית, הרי הוא היה פנומן גם בתקופתו בשאלקה (זוכר את המשחק מול יונייטד?).

אגב, השוער הכי משמעותי לקבוצותיו בעונה שעברה היה בכלל קיילור נבאס. כמעט לבד הוא הביא לבנטה למרכז טבלה ואת קוסטה ריקה מרחק פנדלים מחצי גמר מונדיאל.

שי ס. 13 בנובמבר 2014

ואן דאר סאר נהנה מההגנה הטובה בעולם או שההגנה הטובה בעולם נהנתה מרואן דאר סאר? אם יש משהו שפרישתו של הענק ההולנדי לימדה אותי ששוער הוא חצי הגנה (אם לא יותר), מה שקרה לוידיץ אברה ואפילו ריו (למרות שאצלו זה גם היה הגיל) רק מוכיח זאת, פאק הוא אפילו גרם לאבאנס להיראות סביר. זאת גם הסיבה למה בחיים לא החזקתי מקסיאס, כי לא משנה כמה הצלות גרנדיוזיות יהיו לו, לנהל הגנה הוא לא יודע.

הרמן וולף 13 בנובמבר 2014

אוי דורפן.

מתן 13 בנובמבר 2014

נוייר מונע חצי מהמצבים שקורטואה מציל וגם כשהוא נדרש לזנק הוא עושה את זה יותר טוב מהבלגי. אתה מדבר על שערים מביכים שהוא סופג. כמה כאלה היו העונה (וזה לא שקורטואה היה מושלם)? בנוסף לזה, לנוייר יש רפלקסים טובים בהרבה מלקורטואה לטעמי.
לא טענתי שמשחק הרגל שלו הוא הכי גדול בהיסטוריה (ד"א למרות האהבה הענקית שלי לואן דר סאר אני לא בטוח שמשחק הרגל שלו היה טוב משל נוייר) אבל אי אפשר להתווכח מהעובדה שהוא הטוב בעולם כיום ובטח יותר טוב משל הענק הבלגי שלך.
אם אתה רוצה לדבר על המונדיאל, זה רק מזיק לטענה שלך. בלי קשר לגמר (שאני ממש לא מסכים עם הטענה שלך שהגיע לו אדום) נוייר היה הרבה יותר טוב מקורטואה. בכל דבר ובכל משחק. רק במשחק מול אלג'יריה הוא עשה יותר ממה שקורטואה עשה בכל המונדיאל.
קורטואה שוער ענק אבל ממש לא ברמה של נוייר. אני לא יודע אם זה אהבה עיוורת לבלגי או שנאה לגרמני אבל מה שזה לא יהיה מונע ממך לראות את זה

edgecator 13 בנובמבר 2014

אני גם מאוהדיו הגדולים של נויר, אבל קורטואה לא רחוק ממנו עד כדי כך. בטח לא כשאתה מביא בחשבון את פער הגילאים ביניהם, מה שמקבל משנה חשיבות כשמבינים שמדובר בשוערים. קורטואה הוא השוער השני הטוב בעולם כיום בלי תחרות בכלל, ובעיניי גם טוב יותר ממה שנויר היה בגילו.

יונתן (הראשון) 13 בנובמבר 2014

נוייר באמת אחלה שוער וגם התפקוד שלו כחצי בלם מאד מרשים, אבל בעניין הזה דורפן צודק לגמרי: הוא שוער של באיירן מינכן ושם (תאורטית) גם אריאל הרוש היה מביא מספרים דומים.

מתן 13 בנובמבר 2014

בגלל זה לא נתתי מספרים (ולא שההגנות של אתלטיקו או צ'לסי חלשות). דיברתי על איכות השוער ועם כמה שקורטואה טוב, והוא שוער גדול, הוא ממש לא ברמה של נוייר

D! פה 13 בנובמבר 2014

גם פדרר לא המציא את הגש ורוץ לרשת אבל הוא היחיד כמעט בטופ שמשחק ככה. אז זה מעין החידוש.

ואיך פעם אחת ואן דר סאר עושה את ההגנה לגדולה אבל נוייר רק נהנה מההגנה הגדולה? (זה לא היה רונן שטען) אבל על אותו משקל קורטאה היה ענק אבל נויר רק נהנה מקבוצה דורסת. של מי ההגנה היותר טובה בעונה שעברה של באיירן או של אתלטיקו?

יוסי מזרחי 13 בנובמבר 2014

.

כספרי 13 בנובמבר 2014

ההתעלמות משחקני שפילד מחפירה לדעתי בנובמבר עוד היינו בדרך לליגה הרביעית (ליגה TOW כמו שהיא נקראת) ובאפריל פספסנו את הפליאו-אוף במחי קורה (של באקסטר כמובן) בכלל קצת כבוד לקבוצה שבעטה הכי הרבה לשער בליגה השלישית וכמעט הכי מעט למסגרת…

כספרי 13 בנובמבר 2014

אגב אוהדי ליברפול קונור קודי בלם שהיה מושאל אצלנו ממכם בשנה שעברה (השנה בהדרספילד) כבש חמישה שערים והיה היחיד עם אחוז חיובי מול השער…מדובר בנוגח אימתני והוא רק בן 21

כספרי 13 בנובמבר 2014

אגב בשנים של גביע העולם ואליפות אירופה (שני מפעלים מיותרים לדעתי) יש הטיה ברורה בעונה רגילה אין סיכוי שחקן מהליגה הצרפתית יהיה בין 20 הראשונים. צריך לעשות בחירה נפרדת או לבחור את שחקן השנה בעולם רק כל ארבע שנים ואידך זיל גמור…

אריק 13 בנובמבר 2014

היה מועמד אחד לשחקן העונה. אחד.
ואיכשהו הוא סיים שני פה. מוזר. מוזר מאוד.

כספרי 14 בנובמבר 2014

לא הבנתי? היו הרבה מועמדים (גם חוזה באקסטר) ובחרו בפוזה ולא בשחקן

Matipool 14 בנובמבר 2014

מה שרונאלדו עשה אחרי הבקעת הפנדל שלו בסוף ההארכה מול אתלטיקו בגמר היה כל כך פאתטי ומביך שרק על זה הייתי שולל את האפשרות שיזכה בבלון ד׳בלוג .
ובנימה אישית , פנייה ללואיס סוארז – תחזור תחזור .. אם אתה רוצה להיות מלך .

דוד 14 בנובמבר 2014

אני עכשיו בקטע של 'תבוסות של נוייר'. 1. 2011, שאלקה מפסידה 5-0 לקייזרסלאוטרן, שיורדת ליגה בסוף העונה. נוייר ממשיך לבאיירן. 2. 2012, גמר הגביע, באיירן מפסידה 5-2 לדורטמונד. לבנדובסקי מבקיע 3 שערים קלים ללא הפרעה מצד נוייר. 3. מוקדמות המונדיאל, גרמניה מוליכה 4-0, שבדיה משווה ל 4-4. נוייר במשחק נוראי ומגושם, סופג שער מקצה הרחבה בשניות האחרונות. 4. 2014, ריאל מדריד מנצחת 4-0 באליאנץ, נוייר ביציאות שלומיאליות כמעט סופג פעמיים מהחצי. 2 גולים מרונאלדו שקורטואה היה עוצר. אמת שהתכונה הבולטת אצלו היא ביטחון ונונשלאנטיות, שלעיתים קרובות מצילים את הקבוצה מספיגה, ובעיקר גורמים לחלוץ לשקשק ותוסיפו את הגודל המפחיד שלו… אבל מהירות וגמישות יש לקסיאס וקורטואה יותר, לדעתי

Comments closed