הניצחון על סטוק

ניצחון בדה-חיאה טיים

כשפלקאו נכנס כבר הייתי עצבני מאד – כי שני החלוצים שפתחו היו חיוורים וזו כבר הייתה הדקה ה-75 או אפילו אחר כך – אבל האמת שאפשר לראות שיש לפלקאו עדיין בעייה פיסית.

וכך החוסר מחץ הכניס את יונייטד אל תקופת המשחק שפעם הייתה פרגי-טיים ואחר כך הייתה לקטסטרופה-טיים ועכשיו אפשר לומר שזה דה חיאה טיים. והאמת שההירואיקה שלו מרשימה אותי עכשיו יותר – כי אלו כבר מזמן לא ההופעות שהפכו אותו חד ועירני בעונה שעברה ובתחילת הנוכחית. למרות השוויון הזמני של סטוק הוא יכול היה לישון.

הבעיה שגם אני הרגשתי בהרבה דקות שאני יכול ללכת לישון!

יש גבול לכמות הזמן שאני יכול לצפות בשיטה. יונייטד לוחצת מצויין, מחפה יפה, ומוסרת הרבה יותר טוב מבעבר. אבל רואים מעט מאד גאונות. כשפלאיני כבש הרגשתי שממש מגיע לו השער הזה על עבודה קשה אבל אני אוהב יותר שעובדים קשה באימונים (שבהם אינני צופה!) וכשמגיע המשחק בו אני צופה אני מעדיף שיהיה קצת מבריק יותר.

אבל בסך הכל יש לשער שכל שהשיטה תהיה טבעית יותר לקבוצה, ובתוכה נקבל רוני ודי מאריה ואולי גם פלקאו ומאטה ואולי ואן פרסי בכושר – זה יהפוך בבוא הזמן למעולה. כך אומרים. ניצחון רביעי ברציפות.

וזה נכתב לפני המשחק:

keep-calm-and-take-english-lessons-1

בשבת היו על המגרש בו זמנית רק שניים מששת שחקני הרכש שהובאו השנה, אבל זה ממחיש כמה היררכיה משנה המון בכדורגל. והנטייה של אנשים לחשוב בתקופה גרועה ״שנחוצים לפחות 7-8 שחקנים״ היא מוגזמת. דוגמא מהחיים הוא אנטוניו ואלנסיה. אם הוא לא מי שהאחריות ליצירת מצבים נופלת עליו והוא עוד תוספת התקפית אפשרית הוא פתאום נראה טוב מאד. בכלל שחקן שאני תמיד שופט לצד הזכות – עובד קשה, אין איתו בעיות, מוכן שיחליפו לו תפקידים. אם ישפר בצורה רצינית את הצד ההגנתי שלו הוא יכול להיות רכש-פנימי מצויין של ואן חאל. כי מה לעשות, זו אנגליה, ויש קרנות לכסות, ויש כסאח, ורפאל הוא אמנם מגן טבעי יותר אבל קטן פיזית.

מסתבר שואן חאל שלח את ואלנסיה ללמוד אנגלית וזה ממש הרגיז אותי. רציתי לכתוב את זה מוקדם יותר, התאפקתי, אבל לא יכול יותר: מעולם – לא בכדורגל ולא בחיים, לא בקופי שופס של אמסטרדם ולא במועדוני אוטרכט, לא במדורורדם ולא בנמל רוטרדאם – לא נתקלתי בהולנדי שמדבר אנגלית גרועה כל כך כמו לואיס ואן חאל. הדרך בה תמיד זיהית שחקן הולנדי באנגליה היא שהוא דיבר אנגלית מדוייקת. האנגלית של ואן חאל בושה ושיניח לואלנסיה.

אני זוכר למשל את חוס הידינק אומר שאי-ידיעת קוריאנית היא יתרון עבורו באימון הנבחרת הלאומית שם ״כי אז עובדים ולא מדברים״. אז מה הבעיה עם ואלנסיה? אולי ואן חאל פשוט לא אוהב עדר מתורגמנים שמסתובב במגרשי האימונים. היה לו מתורגמן אחד כזה בברצלונה וזה נגמר לא טוב.

*

המממ…. כדורגל. כשפלקאו נכנס בשבת הקבוצה כבר הייתה עסוקה יותר בלהעביר את הזמן. ועדיין, סיבוב אחד שלו ודאבל פאס עם מאטה ובלוטות הרוק של אוהד כדורגל מתחילות לפעול. שישחק כבר!

סיוע במימון 

השם: אצטדיון סמי עופר
כשההנהלה מחורבנת מחליפים אותה

98 Comments

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

"היה לו מתורגמן אחד כזה בברצלונה וזה נגמר לא טוב" – מעולה.
ואני כן חושב שליונייטד חסרים הרבה שחקנים, פשוט הליגה האנגלית השנה פשוט חלשה בטירוף ולכן אפילו עם כל כך הרבה חורים אפשר לרוץ לליגת האלופות. אבל אני לא חושב שיש למישהו ספק, גם אוהד יונייטד הכי חזק, שהקבוצה הזאת לא מסוגלת להתמודד מול צ'לסי או אפילו הסיטי על האליפות. אפילו לא אם ולנסיה ילמד אנגלית.
ורבאק, הוא איזה חמש שנים באנגליה, איך הוא עוד לא למד??

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

גרייזס, מה שיפה הוא זה:
-היונייטד מאז 92 שלטו בליגה, חזרנו לעבר האפור שלנו למשך שנת 2013-2014. 2014-2015 תיגמר כנראה עם חזרה לליגת האלופות וב2015-2016 נחזור להיות ליגטימים. גג 2016-2017 אליפות. לטעמי.
-ליברפול עד 92 שלטו בליגה. חזרתם לשלוט למשך עונת 2013-2014 (למרות שהחלקתם בסוף). 2014-2015 תיגמר כנראה עם ההכרה שחזרתם לאפור וב-2015-2016 תהיו בטוחים שחזרתם לאפור. גג 2116-2117 אליפות לטעמי.

לקח לו מעט זמן לגלגל להסתובב הפעם…

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

אם אתה יודע לחזות את העתיד כל כך טוב, בוא תחסוך לי קצת ותגיד לי מי יקח את הסופרבול ומתי ביבי כבר לא יהיה ראש ממשלה, ותחסוך לי את המתח

סימנטוב 2 בדצמבר 2014

ביבי כמו כמו הג'וקים מחוסן לכל פצצה

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

סופרבול סיאטל.
ביבי לא ראש ממשלה זה קצת יותר מורכב… אני מניח שבמרץ הוא עדיין יהיה. הלוואי ולא…
ואז מלחמה כנראה, סיבוב בצפון. זה תורם…
ואז עוד פעם בלגן בגדה, אינתיפאדה שלישית…
לא רואה שנדבקות אליו פרשות שחיתות או עברות מין (האיש כל כך מפחד לטעות שהוא פשוט לא עושה כלום. כולל הכל).
ואז בחירות שוב כנראה בערך במאי 2017… כחלון עם מפלגה חברתית….
עדיין לא…
יש מצב שאנחנו תקועיםי איתו מעבר למה שאני מצליח לראות (כאמור עונת 2016-2017).
אבל עם יד על הלב… בהקשר של עץ המזורגג של ליברפול שעכשיו הוא של יונייטד, אתה יודע שאני צודק.

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

לא, אני לא יודע. האמת שאני לא יודע לגבי יונייטד, הם גם לא כל כך מעניינים אותי. אני מניח שהם יפתחו עוד פעם את הכיס בינואר ועוד פעם בקיץ, כי אתה מביא מאמן כזה אז אתה חייב לשפוך עליו תקציב. העניין הוא שאין קורולציה בין כמה כסף הוצאת בחלון ההעברות להצלחה בליגה ואף אחד לא יודע באמת כמה זמן ואן חאל ישאר. אז לדבר על 2016? זה רחוק.
בכל מקרה, מה שמעניין אותי זה הקבוצה שלי. ואני מכיר את הבעלים שלהם ויודע כמה הם מחויבים. ואני מאמין ברוג'רס. בכל מקרה, המחשבה שמה שהיה הוא שיהיה שמורה לילדים קטנים בלבד. אני מעדיף להיות יותר בוגר

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

אני שמח להיות פיטר פן בכל מה שקשור לספורט, לנחש, לפנטז, להקניט, לשמוח עד בכי (זהבי בטדי) לכאוב עד דכדוך (זהבי בבלומפילד) הבגרות שלי שמורה לנושאים אחרים. ספורט הוא הבריחה שלי. המקום הלא רציונאלי.
אני מסוגל לראות משחק ספורט (בכל ענף) רק אם יש קבוצה שאני ממש אוהב או ממש שונא. אלא אם כן זה אירוע must. ככה זה, הרבה רגש, הרבה אינפנטיליות. בגלל זה קשה לי עם כל הסטטיסטיקות. אוהב כתבות צבע. אוהב שחקנים כמו מריו (ראית את הציוץ שלו היום… גאוני. עלאק גזעני), אוהב שחקנים כמו אריק.
אבל אני לא בוגר…
והעיקר שבעטנו אתכם מהעץ!!!

יואב 2 בדצמבר 2014

לא מעניינים אותך אריאל? באמת?

באבא ימים 2 בדצמבר 2014

אולי –

ואולי יונייטד של 2014-15 זה ליברפול של 1995 שהחליפה מאמן, שברה את שיא ההעברות על סטאן קולימור וחשבה שנגמרו לה הבעיות.

דבר אחד בטוח – אם אתה צודק, זה יסתום את הגולל על אחד מהוויכוחים העתיקים ביותר בדה באזר (ובבלוג השכן ת.נ.צ.ב.ה) – במשך שנים טענו אוהדי ליברפול (ולא רק הם) שהגדרת פרגי כמשיח הכדורגל היא אשליה וזה הכל בגלל הכסף של יונייטד. אוהדי יונייטד (ולא רק הם), טענו שזה ממש לא הכסף אלא העובדה שעשרה קבין של חוכמת כדורגל ירדו לעולם ואחד עשר מתוכם נטל פרגוסון.

אם מקומה הטבעי של יונייטד הינו המקום הראשון חרף העובדה שפרגי לא שם זה בסך הכל אומר שפרגי הוא עוד מאמן – מאמן טוב אפילו…

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

לא עברתי על המספרים אבל יש מצב שמה שואן חאל ומויס הוציאו בשנה וחצי זה פלוס מינוס מה שפרגסון הוציא בכל ה-6873 שנים שלו בתפקיד. אז זה הוא בהחלט מאמן טוב, אבל ממש לא "עוד מאמן" פאקינג לגנד!

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

בדקתי. ואן חאל ומויס הוציאו 210,100,000 פאונד (SO FARׂ) פרגסון הוציא 542,350,000 פאונד.
ממוצע שנתי כולל: ואן חאל ומוייס – 105,050,000 פאונד, פרגסון – 20,446,038 פאונד
ואם מתייחסים לשנה של ואן חאל כאל רק חצי שנה כי לך תדע מה יקרה בינואר אז:
ואן חאל ומוייס – 140,066,667 פאונד, פרגסון – 20,446,038 פאונד
ננטרל את השנים הראשונות של פרגסון שהסכומים היום פעוטים, למען ההגינות ונתייחס רק לנתונים החל משנת 2001 (פרגסון הוציא אז סכום של 57,600,000 פאונד, מכובד גם היום):
ממוצע שנתי מ-2001-2002:ואן חאל ומוייס – 105,050,000 פאונד, פרגסון – 37,538,750 פאונד.
עוד נתון, פרגסון הוציא בשנת 2006-2007 90,225,000 פאונד (אנדרסון, נאני, קאריק, ארגריבס וקוזצק).
זו השנה היחידה שהוא עבר את מוייס בהוצאה, שלא לדבר על ואן חאל.
ככה שגם אם נדבר במספרים (ראית גרייזס? אני מסוגל להיות בוגר) אז פרגסון היה הרה יותר ממאמן.

באבא ימים 2 בדצמבר 2014

זה מטעה לחלוטין כי זה לא לוקח בחשבון אינפלציה בכלל ואינפלציה במחירי שחקנים (שהיא גבוהה הרבה יותר) בפרט מה שיוצר הטיה לרעת הוצאות מאוחרות יותר.

רק כדוגמה- רוי קין עלה 3.75 מיליון פאונד והיה שיא ההעברות. במונחים של היום כששיא ההעברות הוא באיזור ה-60 מיליון לספור את קין כהוצאה של 3.75 מיליון זו בדיחה. צריך לספור אותו כהוצאה של למעלה מ 40 מיליון אולי אפילו 50 כדי באמת להיות מסוגל להשוות apples to apples.

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

תאמין לי, עברתי על כל המספרים, אני יכול לתת לך איזה נתון שאתה רוצה. פרגסון עבד עם פחות כסף.
ואגב… שמייכל? 500,000??? WTF?

באבא ימים 2 בדצמבר 2014

האמונה שלי איננה רלוונטית. יש לך הוכחות – תביא אותן.

דורפן 2 בדצמבר 2014

באבא – אתה צודק כי בסכומים אי אפשר להתחשב כי כניסת אוליגרך או בחירות במדריד משפיעים על מחירים. לעומת זאת כמות האלמונים שנרכשו והביאו תרומה עצומה, בצד שחקני בית היא מדד טוב.

באבא ימים 2 בדצמבר 2014

מדד טוב למה? לגדולתו של מאמן? אם כן, יכול להיות שרוי קין צודק והגדול מכולם זה בריאן קלאף.

הטענה שלי היתה שאם יונייטד תחזור להיות זוכה סדרתית בתארים כפי שאריק האדום ניבא זה אומר שפרגוסון מאמן מצויין, אבל לא עשה שום דבר שכל מאמן מצויין אחר – עם הכסף של יונייטד – היה עושה.

זה עדיין לא קרה – יונייטד לא זכתה בשום תואר ללא פרגי ואני חושב שגם אם היא תזכה בתואר מדי פעם, אוהדי יונייטד יכולים רק לחלום של שני עשורים של דומיננטיות כפי שהיה בתקופת פרגוסון. עם זאת – אם יונייטד תשחזר את הדומיננטיות שלה – ביחוד אם זה לא יהיה תחת מאמן אחד שישרת אותה במשך למעלה משני עשורים, זה בוודאי ישליך על איך אנחנו תופסים הסטורית את המורשת של פרגי.

דורפן 2 בדצמבר 2014

באבא – מבין את הנקודה שלך אבל גם לא. כי ״הכסף של יונייטד״ זה גם מורשת של פרגי. הוא קיבל את הקבוצה עם 44 אלף אנשים במושבים. הוא בנה מחדש את המועדון למה שאתה מתייחס אליו עכשיו כנקודת פתיחה. נכון שהמורשת של בזבי הייתה שם – אבל היא בוזבזה והתאיידה כבר ברובה.

באבא ימים 2 בדצמבר 2014

האם באמת פרגי הוא זה שאחראי לבום הכלכלי של יונייטד? לאנשי העסקים לא היתה איזשהיא תרומה לעניין?

אני רוצה לעשות הבחנה בין אחריות ישירה לאחריות עקיפה – אחריות ישירה זה להיות בצומת ההחלטות העסקיות האסטרטגיות של הקבוצה (לא החלטות כדורגל או החלטות עסקיות הנוגעות לרכישת שחקנים וכו') – ההחלטה על הרחבת האיצטדיון, זיהוי פוטנציאל השוק וגיבוש אסטרטגית חדירה וכו'.

אחריות עקיפה זה להעמיד קבוצה שהיא מספיק טובה, תחרותית ומלהיבה כך שאנשי העסקים יוכלו למנף את ההצלחה שלה.

באיזה מידה יש לפרגי אחריות ישירה לבום הכלכלי של יונייטד?

אריק 2 בדצמבר 2014

באבא. האמת כמובן באמצע. אין לי כח לפרט אבל העובדה היא שרק שקנו את האלוף הטרי קנטונה מהיריבה הישירה הדברים זינקו. מצד שני בלי פרגי יונייטד לא היו שם ולא היו ממשיכים כפי ששהמשיכו. האם אנצלוטי ליפי מוריניו ואחרים היו מצליחים יותר או פחות. לעולם לא נדע

באבא ימים 2 בדצמבר 2014

אני מבין אבל הנקודה שלי היא אחרת.

גם צ'לסי מאז 2005 הצליחו יפה מאוד – שלוש אליפויות ארבעה גביעים וגביע ארופה תוך פחות מעשור. הם בוודאי מינפו את זה כלכלית אבל לא באופן שיונייטד מינפו את זה. הצלחה על המגרש – מרשימה ככל שלא תהיה איננה ערובה לבום כלכלי. היא אולי תנאי הכרחי אבל לא תנאי מספיק. לכן – אם האחריות של פרגי לבום הכלכלי מוגבלת למה שהוא עשה על המגרש אני אני חושב שלקשור לו כתרים על הפיכת יונייטד לענק הכלכלי שהיא זה לא נכון.

D! פה 2 בדצמבר 2014

באבא – סיכוי טוב מאד שאם צ'לסי היו עושים את העשור הזה עשור אחד קודם הם היו היום במקום שונה לחלוטין.
בתכלס, פרגי מאמן נהדר לדעתי, אפילו מדהים ביכולת שלו להפוך שחקני בלוף לשחקנים טובים מאד בתוך המסגרות שהוא בנה ותחזק. השתלב ליונייטד הכל בתהליך הזה וטיימינג זה כמעט הכל בחיים.
החזרה לאירופה, ההצלחה המקצועית בדיוק בזמן הבום הכלכלי העולמי, חשיפה לשווקים חדשים בתור קבוצה מנצחת עם מותגים (מי אמר בקהאם ולא קיבל). לא חושב שניצא אי פעם עם תשובה מוחצת לגבי מי משך את מי לאן.

דורפן 2 בדצמבר 2014

באבא – אחריות לא קטנה. הוא למשל היה מאלו שתמיד דחפו להגדלת האיצטדיון.

צרפתי 2 בדצמבר 2014

חשבתי שאתה לא והב סטטיסטיקה…

יואב 2 בדצמבר 2014

נכון, הרי בקהאם נולד מותג.

D! פה 2 בדצמבר 2014

בהנחה זה בשבילי – הוא לא נולד מותג ולא היה הופך, כנראה, למותג מקבוצה בינונית. אבל זה שהוא הפך למותג שהיה לא קשור רק ליונייטד אלא גם אליו. בטוח שזה היה שווה ליונייטד המון.

Gil - Zimbabwe 2 בדצמבר 2014

באבא, אנחנו אוהדי יוניטד "הזקנים" שהיינו איתם גם בליגה השנייה בשבילנו ואן חאל הוא סטיית תקן. אנחנו צריכים את "הסבא" הזקן שחודר לנו ללב (ד"א לכם היה אחד ובעטתם אותו לנבחרת), לצערנו סטיב ברוס ומרק יוז עדיין צעירים ואנחנו מחכים לאחד מהם בסבלנות. מסתפקים בינתיים עם מה שיש.

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

ואן חאל בן 63 בדיוק הגיל המתאים להיות מאמן מתחיל ביונייטד. והאנגלית שלו ברורה בערך כמו הסקוטית של הסר (אולי בגלל זה לשחקנים שלו לוקח 3 חודשים ללמוד אותו). אני מניח שביונייטד יתנו לו לעבוד בתמורה להישגיות, והוא כבר הוכיח שאין לו בעיה להשיג את זה.
לדעתי יישאר הרבה יותר זמן ממה שחושבים. יתעלה על פרגסון עם מספר הגביעים עם האוזניים הגדולות שהוא יביא למועדון.
לדעתי בשנה הבאה נוחת באולדטראפורד אחד משלושת המועמדים לכדור הזהב, וכלום יודעים ששוער אנחנו לא צריכים.

יוני ק 2 בדצמבר 2014

אריק, הנבואה מהשורה האחרונה שלך מעמידה בצל את יכולת חיזוי העתיד שהפגנת בתגובה 1…

באבא ימים 2 בדצמבר 2014

גיל – בגילנו הזקנה מה לעשות מערפלת את הזכרון…

פרגי לא נולד זקן. הוא התחיל לאמן ביוניטד בגיל 45 וזכה בתואר הראשון בגיל 52. כשהוא היה בגילו של סטיב ברוס הוא כבר היה מאמן יונייטד תשע שנים (שש שנים במקרה של מרק יוז). לואי ואן חאל הוא הרבה יותר סבא במובן הזה.

דורפן 2 בדצמבר 2014

באבא – רוי קין אומר משהו אבל הוא אחת ההוכחות הכי גדולות לגדולתו של פרגי – ניצול מושלם של שחקן פסיכופת ואז איתור מדוייק של הרגע בו צריך להעיף אותו ובדרך החדה ביותר (טיפול שמתאים לקין – לא לכל שחקן). אבל אמירה שקלאף מנג׳ר גדול יותר היא לגיטימית. כי לעולם תשאר השורה ״נוטינגהאם פורסט אלופת אירופה״ ואת זה לעולם לא ניתן להשוות להישגים שמישהו צובר בריאל מדריד. משאמרנו כל זאת: פרגי זכה באליפויות סקוטלנד ובגביע המחזיקות עם קבוצה סקוטית קטנה בעידן בו המפעלים האירופאים היו הרבה יותר קרובים ברמתם (הוא עבר את באיירן וריאל מדריד בדרך לתואר הזה). אז הוא כן הוכיח עצמו גם ברמת הקבוצה הקטנה. לפני כן הוא גם עלה ליגה בסקוטלנד עם קבוצה שממוצע הגיל שלה היה 19. אבל במועדון הראשון שלו הוא פוטר…

בני תבורי 3 בדצמבר 2014

אריק האדום,
גם ביום חג וניצחון נאה של יונייטד אתה עוסק בליברפול? עדיין סקנד בסט?

אריק האדום 3 בדצמבר 2014

בני, שנה שעברה הייתה עונה על סף ההיסטורית שלכם, אשכרה רצתם לאליפות וההתעסקות ביונייטד ובמויס הייתה מטורפת.
כמו שכבר רשמתי כאן פעם, מי שלא שמח לאיד לא ידע שמחה מעולם.

Wazza 2 בדצמבר 2014

אני די חולק עליך לגבי ולנסיה, לי מאוד קשה איתו, כמו שאמרת הוא עובד מאוד קשה ויש לו יתרונות מסוימים אבל הוא נשאר שחקן מאוד מוגבל, החוסר יכולת שלו להשתמש בשמאל מגביל אותו לא רק בתקיעה של המשחק אם סוגרים אותו מימין אלא גם בתאקלים נוראיים בהגנה, לזכותו ייאמר שהוא מנסה ומתאמץ.

כספרי 2 בדצמבר 2014

אני חולק על כך שהליגה האנגלית חלשה…ההשוואה למשחקים באירופה היא במקום. עדיין הקבוצות האנגליות הבכירות עובדות הרבה יותר קשה בליגה לעומת הבכירות בשאר הליגות האירופאיות…בוא נגיד שהרבה יותר קשה נגד סטוק או סנדרלנד מאשר חאטפה או סמפדוריה או וולפסבורג (אפילו עם בנדטנר…)

אריק 2 בדצמבר 2014

לא מאמין שהלכת לשם… 3…2….1… ו:

wazza 2 בדצמבר 2014

למחוק את התגובה של כספרי מהר!

יותם 2 בדצמבר 2014

תוהה? אתה פה? תוהה? אתה פה?

אדם 2 בדצמבר 2014

אולי צריך לומר שלוש פעמים ברצף ״הליגה האנגלית הכי טובה״ ואז הוא מגיע.

edgecator 2 בדצמבר 2014

טוב, אולי תשתכנעו אם זה יגיע מאוהד יונייטד:

אם נסתכל לרגע על הקבוצות שהגיעו לחצאי הגמר של הצ'מפיונס והליגה האירופית ב-3 השנים האחרונות:

* ספרד – 11 הופעות שמתחלקות בין 6 קבוצות.
* אנגליה – 3 הופעות, כולן של צ'לסי.

אני מצטער, אבל גם נניח שסטוק טובה יותר מחטאפה, זה בטח לא מה שמסביר את הפער הזה. ובתור חובב ליגה אנגלית מושבע, באמת שקשה לי לחשוב על טיעון אחד שאשכרה נתמך בעובדות ולא בהצהרות ריקות מתוכן ומצייר תמונה אחרת.

edgecator 2 בדצמבר 2014

וכמובן שאין בתגובה הזו כדי להתחיל דיון כזה או אחר שאינו קשור ליונייטד :)

אדם 3 בדצמבר 2014

זו הנקודה, למי איכפת מי יותר טובה, העיקר זו הליגה שיונייטד נמצאת בה. גם הצ׳מפיונס די תפלה השנה.

אריק האדום 3 בדצמבר 2014

לגמרי… לגמרי…

יותם 3 בדצמבר 2014

אני משוכנע כבר שנים, המדד היחיד שבו האנגלית עולה מבחינתי הוא מדד הריגוש.

כספרי 2 בדצמבר 2014

כמובן לא במקום…..

אריק 2 בדצמבר 2014

ולנסיה שחקן מעולה. כן כן מעולה. אני בניגוד לזה האדום כן אוהב לראות סטיסטיקה וכשאני מסתכל עליה לא אכפת לי עם רגל שמאל של ולנסיה נמצאת שם רק כדי שלא ייפול ואם הוא עושה תמיד אותו מהלך, יש לו יופי של סטיסטיקה בעיקר אם נמחק את שנת המויס.
שחקן נוסף שרובכם מקלסים פה לא מעט הוא מייקל קאריק. מייקל קאריק שחזר לשחק לפני שלושה משחקים. כמה נקודות יונייטד הפסידו מאז?
אז כנראה שהוא לא כזה גרוע…
פלקאו אם רק יהיה בריא זה רמה אחרת מכל מה שיש ליונייטד, גיים צ'נג'ר אמיתי. שרק ייכנס לקצב. קדימה.

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

בסטטיסטיקה הכוונה היא לכמה פעמים הוא נגע במשחק בחלק החיצוני של רגל שמאל כשהוא פרץ מהאגף הימני.
גולים בישולים נקודות זו לא סטטיסטיקה… זה בלאדי פוטבול!!! (ולא זה שמשחקים עם היד…)

Gil - Zimbabwe 2 בדצמבר 2014

תישמע אריק, שרונן התחיל עם הפוסט על יוניטד היה הסכם בלתי פורמלי שלא כותבים שום דבר רע על ג'ון אושיי ודארן פלצ'ר ולא חשוב מה הם עושים. עכשיו גם מייקל קאריק ניכנס לרשימה. אתרוגים.
איך עלי מוהר כתב פעם על סטיב ברוס, למרות כל המוגבלויות הבו אדם הניף פעמיים את גביע האליפות בתור הקפטן של יוניטד.

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

חובה 2-3 כאלו בכל קבוצה של היונייטד. ההימור שלי הוא סמולינג לעשור הקרוב.

Gil - Zimbabwe 2 בדצמבר 2014

סמולינג בהחלט ראוי וגם ג'ונס רק שיפסיק להיפצע, עם הגודל שלו הוא יכול להיות בקלות מגיסט ב – 890.

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

מגיסט ב-890 כל אחד יכול להיות….
עדיף אחות ז*** מאח צנחן

סימנטוב 2 בדצמבר 2014

אני הכי מתגעגע לשיר של אושיי :)
https://www.youtube.com/watch?v=RxaXQrFPtDQ
כן זה היה להיט עולמי…
https://www.youtube.com/watch?v=Pkd12VR27Bg

סימנטוב 2 בדצמבר 2014

קאריק תמיד הה שם
It's Carrick you know, it's hard to believe it's not Scholes…

אבו צ'יצ'ריטה 3 בדצמבר 2014

אריק – כל מה שכתבת נכון, חוץ מזה שלקלס זה לשבח ונראה לי שהתכוונת הפוך…

שי רוז 3 בדצמבר 2014

בעברית לקלס תופס גם כ-"לשבח" וגם כ-"ללגלג/להעליב".

אמיר המקורי 2 בדצמבר 2014

כמה נזילים הם חיי ספורטאי,פלקאו לבטח(רונאלדו ומסי לא נכללים)הסקורר הטוב ביותר בעולם עד לפני פחות משנתים!
עשה גול מתיי ואיך שרק רצה,והיום…גם כדור משני מטר לא יכנס לו לשער אפילו ירצה עד מאוד…
אבל בכל נגיעה שלו או תנועה רואים איזה שחקן אדיר הוא….זה ענין של זמן ושל רצף משחקים,כשהשערים הראשונים יגיעו זה יהיה פלקאו של פעם

יואב 2 בדצמבר 2014

בגיל 45, פרגי כבר היה מאמן סנסציוני. רק שנדייק בפרטים.
פרגי הוא משיח כדורגל. עושרה ומעמדה של יונייטד היום(טופ 3 בספורט העולמי), רק מעצים את פועלו של הסר.
היא היתה עוצמתית גם לפני אבל ההבדל הוא מפלצתי.
ובזכותו היום, היא תיהיה שם לשנים. לפחות בכל הקשור לאמצעים.
והיא תצליח ותיקח תארים. כיאה למעמדה. ואז, יהיה חשוב לזכור בזכות מה זה קרה.

תומר ש 2 בדצמבר 2014

+1

סימנטוב 2 בדצמבר 2014

+1

איתמר 2 בדצמבר 2014

קראתי פעם שכאשר קנטונה הגיע ליונייטד העריכו את שוויה בחמישים מיליון ליש״ט.
כאשר קנטונה פרש העריכו את שוויה של יונייטד בחמש מאות מיליון ליש״ט.
היו לפרגוסון שותפים חשובים ביותר בהצלחות המקצועיות והכלכליות.

אריק האדום 3 בדצמבר 2014

there is only one cantona

רומן 2 בדצמבר 2014

אל תדאג לפלקאו, הוא הולך לתת הצגה מול סטוק(אם ישחק יותר מ 30 דקות)

גיל 2 בדצמבר 2014

הדבר החשוב הוא לשמור על עקביות. היה משחק אחד טוב וקל ונקווה שגם המשחק הזה יהיה קל, משהו כמו 4-1.

תומר ש 2 בדצמבר 2014

הבעיה עם רפאל היא לא בפיזיות שלו – לא פעם הוא הוכיח שהוא מסוגל להתמודד עם שחקנים גדולים יותר פיזית ממנו, גם באוויר. הבעיה איתו, ואין לי דרך אחרת לומר זאת, היא שהוא פשוט מטומטם חסר תקנה. בנוסף לכמות הפציעות הנוראית שלו. ג'ונס וסמולינג ממש אחריו הן בפציעות והן ב-IQ.

שי ס. 2 בדצמבר 2014

תודה רבה סוף סוף מישהו אומר את זה, ועד שלחלוטין נפסיק להסתמך על השלישייה המטופשת הזאת לא נגיע לשום מקום

z 3 בדצמבר 2014

+1 לגבי רפאל , מקדים בהרבה את ג'&ס בחוסר האייקיו שלו

אריק האחר 2 בדצמבר 2014

לא זוכר רצף של יותר מחמשה משחקים
מג׳ונס, רפאל, אבנס וסמולינג.
בכלל הרכב הגנתי אחיד שרץ כמה משחקים
לא קיים ביונייטד כמה עונות!!!
צלסי כמשל או אפילו סיטי הרבה יותר יציבות.
בהצלחה הערב

אבישי 2 בדצמבר 2014

רוני נח, ווילסון במקומו בהרכב לצד ואן פרסי, פלקאו על הספסל.

תומר ש 2 בדצמבר 2014

חייב להגיד שלא ראיתי עדיין שום דבר מלהיב במיוחד מווילסון. זאת הזדמנות ענקית בשבילו להראות משהו כי ואן חאל לא יוכל להמשיך לספסל את פלקאו לאורך זמן.

אריק האחר 2 בדצמבר 2014

לינק דחוף למשחק ?

יוני ק 2 בדצמבר 2014

למה רוני לא בהרכב?

יוני ק 2 בדצמבר 2014

אה המכה ההיא מהמשחק הקודם.

ניק 2 בדצמבר 2014

כנראה שהמשיח או השלום בדרך כי הצלחנו לעלות עם אותה חמישיית הגנה 2 משחקים רצוף (אפילו אם 3 מה5 לא אמורים להיות שם במצב אידיאלי)!!

לפי השדר הרוסי ליונייטד היו העונה 42-43 פציעות…. פשוט הזוי!

סימנטוב 2 בדצמבר 2014

70 percent of the earth is covered by water, the rest by David de Gea!

סימנטוב 2 בדצמבר 2014

התחרבשו הפונטים אבל לא הכוונה ;)

z 3 בדצמבר 2014

גדול

יוסי מזרחי 2 בדצמבר 2014

לפעמים יש מזל ושכל לפעמים יותר מזל משכל והיום היה לנו רק מזל בלי גרם שכל.
נכון ששלטנו והנענו, אבל כאשר לא מחסלים את היריב כשאפשר, אז הוא כמעט מחסל אותך בסיום ושתי הנקודות שניצלו ברגע האחרון הן בבחינת מתנה.

edgecator 3 בדצמבר 2014

מחצית ראשונה לא טובה, הנעת כדור חסרת תכלית. קצת איששה את החשש שהיה לי לפני המשחק שאחרי 3 ניצחונות רצופים, מישהו הולך לנוח קצת על זרי הדפנה. המחצית השנייה הייתה שיפור, סטוק לא באמת הייתה שם עד הסיום. קצת יותר חדות והם הורגים את סטוק במקום להרוג לנו את הנשמה. וכן, מזל אמנם – אבל זה משהו שנהננו ממנו מאוד לאורך המון שנים, והוא חסר לנו באותה מידה בשנה האחרונה. העונה בינתיים נראה שזה קצת חוזר, ודה חאה בטח לא מזיק.

בשורה התחתונה – בלי רוני ודי מריה, כשמאטה ממשיך להתגלות בבינוניתיו בכל משחק מחדש וגם הררה סובל מיום לא מוצלח, זה עובר.

קירקגור 3 בדצמבר 2014

הופה, והפער כבר על 8 נק'… זובי מוריניו לא מזיע…

Shutzi 3 בדצמבר 2014

אני לא מכיר את בעיות ההזעה של מוריניו, אבל לצערי אין לו כרגע שום סיבה להלחץ מיונייטד. מה אמור להלחיץ אותו? שיונייטד נצחו שלושה משחקי בית שהיו חייבים לנצח (שניים מהם בשיניים) וניצחון חוץ אחד עם ה ר ב ה מזל מול ארסנל??? אם ננצח חלק נכבד מסדרת המשחקים הקשה שמצפה לנו (סאוט׳המפטון, ליברפול, טוטנהאם וניוקאסל), אז אולי יהיה אפשר לדבר על איום שלנו על צ׳לסי …

אריק האדום 3 בדצמבר 2014

ליברפול זה משחק קשה?

edgecator 3 בדצמבר 2014

טוב, זה אמור היה להיות שרשור חדש.

אגב, שמישהו בבקשה יסביר לי את ההיגיון של ואן חאל: פלקאו חוזר לכשירות, ולא פותח. אז אוקיי, צריך לחזור לכושר משחק, הדרגתיות וכו'. איך בדיוק הוא אמור לעשות את זה עם כ"כ מעט דקות?

ניק 3 בדצמבר 2014

דורפן, אם לך קשה אחרי 3-4 משחקים, מה נגיד על הטיקיטאקה?! :)))

ואגב אני חושב שהיה שווה להזכיר את יאנג היום שנתן משחק מעולה (בלי קשר לעצירה שלו מהקו) והיה הטוב במגרש לטעמי

צרפתי 3 בדצמבר 2014

אז זה נכון שברסה זה כבר לא אותו הדבר?!.. (נרדמתי מול המסך לפני שנתיים…)
מצטרף למחמאות ליאנג.

אבישי 3 בדצמבר 2014

מספר תובנות נגועות באופטימיות:
1. לגבי שיעורי האנגלית של וולנסיה, בהחלט ניכר שהתיאום שלו עם מאטה והררה מאד השתפר מאז שהתחיל בשיעורים.
2. עכשיו זה הזמן לצבור נקודות ובטחון בזמן שמתחברים, גאונות זו פריווילגיה של קבוצות שכבר משחקות בצ'מפיונס. כמו ליברפול למשל.
3. גאונות אפשר למצוא בתפקיד של קאריק, אולי השחקן שהגיע הכי פחות קרוב לשער של סטוק (חוץ מדה חאה). הוא לא קשר ולא בלם, הוא בלם זעזועים. או בלם חירום. תפקיד שלכאורה מקריב שחקן שדה, אבל במינימום תנועה יוצר אופציה של מסירת חירום, מה שמאפשר להמשיך להניע כדור בבטחה.
4. אסור לשכוח שזה בערך המשחק השלישי שההרכב הזה משחק ביחד.
5. לגבי שיטה וטקטיקה זה עניין של טעם, אבל השיפור הגדול שהביא ואן חאל מתבטא בקבלת ההחלטות. הביצוע עדיין טעון שיפור, אבל כשהשחקנים מקבלים החלטות טובות יותר, גם עם ביצוע בינוני קשה להם להפסיד.
6. דוד דה-חאה.

edgecator 3 בדצמבר 2014

דורפן, אם יש לפלקאו יש בעיה פיזית – הוא לא צריך לשחק. כמות הדקות הספורה שהוא נותן לא תורמת בכלום, כי כמו שכתבתי למעלה, זה לא מה שיחזיר אותו לכושר משחק בזמן הרצוי. וגם אם הוא יכבוש בזמן המועט הזה, ומישהו יטען שאיזשהי נצרה השתחררה, הוא עדיין לא יקבל מספיק דקות בשביל שנראה אם זה אכן המצב.

Shutzi 3 בדצמבר 2014

פשוט לא יאמן שלא שמנו את השלישי והרביעי ועוד יותר לא יאמן שסטוק לא השוו בסוף … תודה לדיויד דה חאה ואשלי יאנג :)

קורא 3 בדצמבר 2014

דווקא היום חואן מאטה היה נהדר, העביר את המשחק לצד לצד והיה היחיד עם טיפת שכל בקישור של היונייטד.

Southport 3 בדצמבר 2014

חשוב לי להקדים שאני אישית ממש מרגיש את ההבדל בין מויס לון חאל ( למישהוא יש בכלל ספק ששנה שעברה היינו סופגים את השוויון?)

אבל לעניות דעתי העונה מתחילה מבחינתי ביום שני הבא רצף של משחקים שתבדיל בין הגברים לילדים.
אם אני זוכר נכון זה היה תחילת הסוף של מויס אחרי רצף ניצחונות על הקטנות הוא הפסיד לביניוניות (ניוקאסל ואברטון בליגה סוואנסי בגביע) ומשם כבר לא היתה דרך חזרה.
אז עם כל הכבוד לרצף על פאלס האל סטוק בבית וארסנל שגם מויס ניצח בוא נחכה ונראה מול סאותהמפטון טוטנהאם וילה ניוקאסל ועוד קבוצה בינונית.

Danny - Long Island 3 בדצמבר 2014

We are coming back

אריק 3 בדצמבר 2014

טוב, צריך לדבר על מאטה ועל ינוזאי.
מבחינה פרסונלית כולם היו בסדר להוציא את החלוצים שהיו באמת אנמיים. כולם חוץ ממאטה. מצטער, אני חושב שזוזה תפר את יונייטד פה. 37 מיליון פאונד בשביל צב. יש למאטה איכויות בחלקים מסויימים של המשחק אבל הוא זז לאט חושב לאט ומניע כדור לאט והוא פשוט תוקע את המשחק, הוא גם לא עושה הגנה לא מחלץ כדורים, היכן הוא תורם חוץ נכדורים חופשיים וסיומת טובה?
ומה קורה עם ינוזאי? מה רוצה ממנו ון חאל? הוא חייב לשחק!

חז 3 בדצמבר 2014

לא ראינו את אותו משחק.

Gil - Zimbabwe 3 בדצמבר 2014

במילה אחת, מזל!!!
למרות החוסר ברק של רוב ההרכב אהבתי את הלחימה. בכלל באופן אישי אני מעדיף קבוצה
של 7 לוחמים ו – 4 בעלי יכולת מעל הממוצע, רוני, מריה, ואן פרסי, והרביעי אני לא יודע מי זה אצלינו אולי מאטה.

טל המנצ'סטרי 3 בדצמבר 2014

מצד אחד אני לוקח בחשבון שגם האל וגם סטוק היו משחקים נוחים ביותר מבחינת יריבות שהקשו עלינו אבל אי אפשר שלא להרגיש שדברים קטנים מתחברים יותר ובדרך לשלם הגדול יותר.
4 ניצחונות רצופים וזה תחילת מומנטום חיובי לכל דבר, באופן טבעי זה גורם לקבוצה להיות שמחה יותר, בטוחה יותר ויש סוג של מלחמה, אם על מקום בהרכב ובקבוצה שרצה ומנצחת וזה הבדל עצום לעומת מלחמה על הרכב כשהקבוצה מקרטעת ובכלל מלחמה קבוצתית, הרבה יותר ממושמעים, מגנים, עוזרים.

ב 2 המשחקים האחרונים שלטנו ללא עוררין במגרש והחזקנו הרבה יותר בכדור,שוב, זה גם "תודות" ליריבות אבל לא רק, זו דרישה של ואן חאל, זה הציוות במרכז השדה שתורם לזה.
הבעיה היא שמצד אחד אנחנו מחזיקים המון בכדור אבל מבחינת מצבים, זה ממש לא מספיק טוב ולא הגענו למספיק מצבים ב 2 המשחקים האחרונים והשאלה היא מה יהיה מול קבוצה חזקה הרבה יותר? יהיה מעניין לראות את התשובה הראשונה ביום שני הקרוב, בחוץ נגד סאות'המטון.

סגנון משחק של להחזיק הרבה בכדור ולא להגיע ליותר מדי מצבים, זה לא משהו שאני רוצה לראות, זה לא כוס התה שלי הסגנון הזה אלא מעדיף את הישיר יותר אבל זו התחלה וכזו חשובה שתורמת ליציבות ושעליה נוכל לבנות משהו ולשפר ולכן, סבלנות, צריכים להתחיל מאיפשהו.

איתמר 3 בדצמבר 2014

מבחינת מספר הכדורים שנבעטו אל עבר שער הקבוצה היריבה בממוצע למשחק אין הבדל גדול בין העונה הנוכחית לעונות הקודמות (בחנתי את שמונה העונות האחרונות).
ההבדל מצוי במספר הבעיטות למסגרת – בעונה שעברה ובמשחקים של העונה הנוכחית אחוז הבעיטות למסגרת צנח לאזור של 30% לעומת 55%-60% בשש העונות הקודמות.

Gil - Zimbabwe 3 בדצמבר 2014

גארי ביילי אמר פעם שמתוך כל 8 בעיטות למסגרת צריך גול אחד לפחות.

סימנטוב 3 בדצמבר 2014

מעודד, משחק לא הכי מרשים אבל העסק מתחיל להתחבר יפה.
דה חאה מתחיל לאגור סטטוס…
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2858280/David-Gea-virals-Twitter-reacts-Manchester-United-goalkeeper-s-performance-against-Stoke-City.html

Comments closed