התיקו בטוטנהאם

שעה של הכדורגל הטוב ביותר של יונייטד העונה

האמת שבמשך שעה יונייטד שיחקה את המשחק הטוב המאורגן והיעיל ביותר שלה העונה ועשתה מספיק כדי לנצח את המשחק. ואם התוצאה הופכת הסיכויים הקלושים להצטרף למרוץ אליפות לקלושים עוד יותר – עם הכדורגל הזה יונייטד תסיים שלישית. אבל גם המחשה שהקילר אינסטינקט הוא לא כמו חוש הרוצח הישן.

הפציעות לא פגעו ביונייטד בחוסרים – מלבד אולי די מאריה – אבל כפו על ואן הרכב זהה בתוך 44 שעות שזה מאד קשה.

פלקאו נראה על סף התפוצצות, אבל זו לא פעם תחושה מטעה, כי אצל חלוץ מד הבטחון משחק תפקיד. הוא כבר משולב מצויין במערך, משחק בלי אנוכיות, גורם המון בעיות להגנת היריב ואתה מרגיש שהוא פשוט צריך את המשחק הגדול האחד עם איזה צמד או שלושער ואז הכל יסתדר איתו. השאלה מה יגיע קודם. התקבעות משבר ההבקעה או הפריצה.

ועדיין אהבתי איך שיחקה ההגנה בשעה הראשונה כשלא נתנה ליותר מדי להתפתח במתפרצות. היא שיחקה כהגנה של קבוצה התקפית.

0-0 מהנה.

וזה נכתב לפני המשחק:

להחזיר את הבובה לחנות להשתלת שיער!
להחזיר את הבובה לחנות להשתלת שיער!

הסתכלתי שוב בהתפעמות של אוהד שוב ושוב בכדור של רוני לואן פרסי בשער השלישי מול ניוקאסל. צ׳אבי או סקולס היו רואים בבישול כזה את אחד היפים שלהם. בנושא רוני בעמדת הסקולס כבר דנו פעמים רבות והסיבה לכך ברורה. הצלחה לשלב את רוני בעמדה הזו הופכת אותו לבונוס עמוס לקבוצה. כי אתה תקבל ממנו שערי קשר. שערי קשר הם ערך מוסף – ומה מאלו שרוני הבקיע לאחרונה פשוט מרהיבים וחשוב מכך: זה לא שער חלוץ שאולי חלוץ אחר גם היה מבקיע אותם.

אחת מגדולותיו על סקולס – והסיבות שבני דורו צ׳אבי וזידאן ראו בו שחקן גדול כל כך – הוא שבנוסף לכך שהוא עשה את העבודה שלהם הוא נתן 155 שערים עם פנדל בודד בכל הקריירה. אם רוני יסתגל לתפקיד תקבל את הגולים הללו. יכול להיות שתקבל גם עוד שנתיים-שלוש על שחקן שהשקעת בו בענק כשהיה בן 18. אז מה שקוראים ביידיש ״אפ-סייד״ הוא ענק בהקשר של הסבתו של רוני לקישור. אני לא חושב שאגזים אם אומר שהצלחה של תהליך כזה תעשה למועדון יותר מעשרות מליונים בשוק ההעברות. הבאסטה בשוק עם שחקנים שמסוכנים כמוהו ממרחק 20-25 מטרים די ריקה.

אבל השאלה היא אם ואן חאל יתמיד בעניין או האם זה אילוץ משום שבהעדרו של די מאריה ויתור על ואן פרסי ופלקאו הוא לוקסוס? פרגוסון גם ניסה את העניין רק בתקופות מצוקת כוח אדם ומעולם לא דבק בכך. והוא ידע גם להפעיל את רוני בעמדות יוצאות דופן – כמו קיצוני. עכשיו זה אמור להיות רציני יותר. כי אם ואן חאל לא יעשה זאת אז ואן פרסי או פלקאו הופכים לגלגל חמישי.

סיפור רוני בקישור בעיני הוא כזה: צריך פשוט ללמוד להרגיע אותו. הבעיה הגדולה שלו במרכז המגרש הוא שהוא לא מנסה לשחק את סקולס, הוא מנסה לא פעם לשחק גם את קין ולא פעם את אלו ביחד. בעבר בהופעות כאלו הוא היה טוב אבל גם רץ יותר מדי והתעייף מוקדם ועושה שטויות ולוקח החלטות מיותרות – כמו האדום שספג נגד ווסט-האם. אסור לדעתי להחזיק את רוני שם מתוך תחושה ״הרווחנו עוד שחקן פיזי ולא על חשבון שחקן יצירתי״. אלא לתת לו את הגיבוי שהיית נותן לכל קשר התקפי. שלא נראה אותו רץ עבור קאריק ומאטה. אם רוני יוכל לבחור את התיקולים והריצות שלו במשורה – יכול להיות שהתקופה שלו בקישור תהיה היפה בקריירה שלו.

*

בשבועות האחרונים יונייטד ניצחה שלוש יריבות ״מיד-מייג׳ור״ – ארסנל בחו, סאות׳המפטון בחוץ וליברפול – במשחקים שמכולם יצאנו בתחושה שהיריבה הייתה טובה יותר. ואן חאל טקטי מאד במשחקים הללו אבל קשה אפילו לומר שהיו כאן ניצחונות טקטיים. היה כאן דויד דה חיאה. אחד משניים יקרה בשלב מסויים: יונייטד תתחיל להיות דומיננטית גם בחוץ או תחטוף זפטה.

הניצחון על ברנלי
התיקו בסאות׳המפטון

64 Comments

אריק האחר 28 בדצמבר 2014

רונן
לרוני לפעמים יש מסירות מצד לצד שמזכירים
אחד בשם סר בובי צארלטון
30 -40 מטר על הסנטימטר.
מעבר לגולים וללחימה הבעיה הכי גדולה לדעתי של רוני הוא רוני!!
כשהוא מפסיד כדור עקב חוסר ריכוז או סתם מהלך לא מוצלח הוא לפעמיים פשוט מתנפל
או רץ על השחקן שלקח ממנו את הכדור ואתה יודע שזה יסתיים בצהוב / אדום .

גלן 28 בדצמבר 2014

Hail! to the victors valiant
Hail! to the conqu'ring heroes
Hail! Hail! to Michigan
The leaders and best!
Hail! to the victors valiant
Hail! to the conqu'ring heroes
Hail! Hail! to Michigan,
The champions of the West!

דורפן 28 בדצמבר 2014

הייתי בחתונה במישיגן ונגנו את זה. אתם אנשים חסרי חיים

אריאל גרייזס 28 בדצמבר 2014

זה עדיין משעשע אותי:
https://www.youtube.com/watch?v=Zv0_EpF5SyY
ברכות לוולברינס ותנחומיי לאוהדי הניינרס

גלן 28 בדצמבר 2014

שזה רע?

דורפן 28 בדצמבר 2014

כנראה שלא

תוהה בדרכים 28 בדצמבר 2014

העתיד יוכיח, אבל אני לא חושב שרוני יכול להיות קשר לאורך זמן בקבוצה עם שאיפות רציניות:

– קשר חייב להיות יציב: נקודת התורפה של רוני לאורך כל הקריירה. וזו לא יציבות ברמת המספרים אלא יכולת לאורך 90 דקות, כל משחק.

– קשר חייב טכניקה הרבה יותר גבוהה על שטח קטן, גם מבחינת יכולת מסירה וגם מבחינת יכולת להתמודד עם משחק לחץ. לרוני אין את זה.

– זה מיינד סט אחר לחלוטין: להניע כדור, לשלוט בקצב משחק. לתת מסירת הוליווד פעם במשחק זה חלק קטן מאד בעניין.

אם אין ברירה במשחקים מסוימים בגלל פציעות זה משהו אחד, אבל לבנות עליו בתפקיד הזה בבניית הסגל זו תהיה טעות גדולה מאד של יונייטד, לפחות אם יש לה שאיפות לזכות באליפות מקומית ולאיים על ליגת האלופות בשנים הקרובות.
אגב, זה גם לא יחסוך לה כסף מכוון שבמצב כזה (בגילו של ואן פרסי) היא תצטרך להביא חלוץ.

אריק האחר 28 בדצמבר 2014

לרוני יש טכניקה מעולה גם על שטח קטן כמו להרבה שחקנים טובים בליגה האנגלית .
יש לו יכולת מסירה לשטחים ארוכים ( הוליווד
כלשונך) שאין כמעט בליגה האנגלית.
אני מסכים איתך לגבי היציבות שלו אבל לדעתי לשם כיוון רונן הגולים שיברו מהקישור יתנו ליונייטד להרוויח את החלוצים שנמצאים
היום בסגל.
רוני במשחק האחרון שיחק מושלם את תפקיד הקשר בכול היבט

אריק האחר 28 בדצמבר 2014

שיברו/ שיבואו

תוהה בדרכים 28 בדצמבר 2014

טכניקה במקרה הזה, היא דבר יחסי. אני לא משווה אותו לשחקן בליגה הישראלית או אפילו לרוב השחקנים בליגה האנגלית. אני משווה אותו לשחקנים שממלאים את התפקיד הזה בקבוצות החזקות בכדורגל העולמי. אני לא חושב שלרוני יש טכניקה ברמה הזו.

אני פשוט לא מבין את ההיגיון של להתפשר דווקא בעמדה כל כך חשובה. הרי זה לא שליונייטד אין כסף.

אדם 28 בדצמבר 2014

רוני לאורך השנים היה אחד השחקנים הטובים בעולם (אם לא הטוב שבהם) במשחק בנגיעה בכדור. זה בהחלט נחשב בתור טכניקה על שטח קטן. אז נכון, הוא לא יעבור את השחקן שלו על סנטימטר בסיבוב מסחרר כמו אינייסטה אבל הוא לא נדרש לזה. בטח לא בליגה האנגלית.
מבחינת איכות המסירה, ראיית המשחק והתנועה הוא לא נופל מאף קשר בעולם ואף עולה על רובם. שלא לדבר על הבנת המשחק והתשוקה.
יונייטד לא תשחק את הכדורגל של בארסה שמשוחק בשטחים קטנים על 20 מטר מהשער – זה לא הכדורגל שלהם. בקבוצה הנכונה עם השיטה הנכונה, רוני בתור קשר 50-50 (או 60-40) הוא הקשר המושלם.
ואם אתה רוצה השוואה אז הייתי משווה אותו לקרוס ואני לוקח את רוני על פניו בכל יום ובכל שעה (אבל אני משוחד).

תוהה בדרכים 28 בדצמבר 2014

רוני בשום שלב בקריירה לא התקרב להיות הטוב בעולם בשום דבר, בטח לא משחק נגיעה אחת בכדור. להשוות אותו לשחקן כמו קרוס כשחקן מרכז שדה זה עלבון לגרמני שאשכרה הוכיח את עצמו בעמדה הזו ברמות הכי גבוהות ובמעמדים הכי גדולים.

בחולשה של הפרמיירליג נכון להיום, מול קבוצות כמו ניוקאסל זה יכול לעבוד. זה לא מהלך שיכול להחזיר את יונייטד למקום שבו היא הייתה לפני 6-7 שנים ולשם היא צריכה לכוון.

דווקא בעידן שבו יונייטד נמצאת בהלך רוח שבו רכש עונה על הכול לא ברור למה היא צריכה להתפשר בעמדה כל כך משמעותית.

אדם 28 בדצמבר 2014

לא לי ולא לך יש את הנתונים לקבוע שהמהלך הזה לא יחזיר את יונייטד לגדולתה. לא מוצא הרבה פרמטרים בהם רוני נופל מסקולס, למעט composure. לכן, רק הזמן יספר.

לגבי כל שאר הדברים, אלה הן דיעות אישיות, נסכים שלא להסכים (למעט זה שקרוס הוכיח את עצמו אבל זה לא מעיד שום דבר על רוני או על העלבה שבהשוואה)

אדם 28 בדצמבר 2014

ורק אציין שהוא לא נפל ממנו בפרמטרים אינדיבידואלים – הסכום של סקולס בתור קשר אחורי ללא ספק עולה על רוני, לפחות נכון להיום ועד שיוכח אחרת.

תוהה בדרכים 28 בדצמבר 2014

כתבתי על ההשוואה בינו לבין קרוס כשחקני מרכז שדה, לא כשחקנים באופן כללי.

אתה לא יכול להשוות חלוץ בן 29 שנתן משחק אחד טוב בתפקיד הזה, בבית נגד קבוצה מפורקת לאחד משחקני מרכז השדה הטובים בעולם. ההשוואה הזו הייתה מופרכת אפילו אם היית שם במקומו את מסי.

יוסי מזרחי 28 בדצמבר 2014

אדם ותוהה:
גם אני מסתייג מההשואה של קרוס לרוני בתפקיד הקשר מאחור וחושב שקרוס עדיין טוב יותר, אלא ש:
זה לא מוריד מערכו ותרומתו של רוני בתפקיד הזה בתקופה הנוכחית ובצוות שמתקיים כרגע ביונייטד, ומצד שני, גם במשתמע, זה לא הכי חכם לשות מרוני איזה דרדק או פקק. הוא כנראה קצת יותר מזה ולכן אחד מכם הגזים לכאן והשני לצד המנוגד, ושניכם טועים.

יוסי מזרחי 28 בדצמבר 2014

לשות צ.ל. לעשות

אדם 28 בדצמבר 2014

אבל זה לא מדויק, לרוני הייתה תקופה תחת פרגוסון בה הוא שיחק באמצע והיה מצוין. זה לא בא משום מקום.
אתה צודק דבר אחד – אבל האמת שאת ההשוואה עשיתי רק בגלל מה שאמרת על הטכניקה, לא חושב שלקרוס יש טכניקה טובה מרוני והוא עדיין מהקשרים הטובים בעולם.

תוהה בדרכים 28 בדצמבר 2014

ולגבי "תכונות" של שחקן מרכז שדה: זה לא מצב שבו אתה לוקח תכונות ספציפיות ומחבר אותן.

הרי על פי הלוגיקה הזו, מסי יכול שחקן מרכז השדה הטוב בעולם: הוא הדריבליסט הטוב ביותר, המוסר הטוב ביותר של המסירה האחרונה, עושה את הפעולות הטוב ביותר על שטח קטן. אז מה הבעיה? ששחקני אמצע צריכים לרוץ הרבה ומסי רץ הכי מעט על המגרש חוץ מהשוער.

להיות שחקן אמצע זה מיינד סט: להניע כדור ימינה שמאלה ולא רק לתת מסירות הוליווד, לשלוט בקצב המשחק, להיות נגיש למסירה בכל רגע נתון ויציב לאורך 90 דקות. לרוני אין את זה ובשלב הזה של הקריירה שלו, כנראה גם לא יהיה.

אדם 28 בדצמבר 2014

אנחנו מסכימים שתכונות זה רחוק מהכל – ע״ע מה שכתבתי על סקולס.
ההבדל בינינו הוא שאתתה כנראה לא ממש מעריך את רוני ואני כנראה מעריך אותו יותר מידי. פשוט לטעמי הבנת המשחק שלו בהחלט יכולה להביא אותו למלא את התפקיד בצורה מצוינת. להיות נגיש, לשלוט בקצב וכו׳. יציבות (בעיקר נפשית) זו הנקודה היחידה שבה יתכן שרוני נופל ולא יהיה אף פעם קשר גדול. עם זאת, גם יתכן שבמיקום החדש וקבלה של התפקיד החדש זה ישתנה.

תוהה בדרכים 28 בדצמבר 2014

זה לא ענין של להעריך את רוני כשחקן כדורגל באופן כללי.

לעניות דעתי, ההנחה שחלוץ בן 29 יכול לעשות בשלב הזה של הקריירה שלו מעבר כל כך קיצוני (זה לא שהוא קשר התקפי שהופך לקשר אמצע או מגן שהופך לבלם) ועוד במידה שתספיק לרמות הגבוהות ביותר, היא מופרכת.

תאר לעצמך שבגיל 29-30 היו טוענים שתיירי הנרי יכול להפוך לשחקן מרכז שדה ברמות הגבוהות. האם מחלוקת על הטענה הזו הייתה מבטאת זלזל בהנרי כשחקן כדורגל?
להפך, יש פה הערכת יתר מטורפת ליכולות של רוני.

אריק 28 בדצמבר 2014

יונייטד תהיה יותר דומיננטית רק ששום גרף התקדמות אינו לינארי.בנתיים שלוש נקודות יספיקו.

יוסי מזרחי 28 בדצמבר 2014

ראיתי את ואן חאל בראיון אחרי המשחק בשישי. הנושא המרכזי היה רוני ותפקודו במרכז השדה.
המסר של ההולנדי (נמאס לי לכתוב ואן חאל) היה ברור. שינוי התפקוד הוא לא לא (רק) כצורך השעה אלא כרוך בראיה ארוכת טווח.
הוא התיחס בין היתר לשני השערים שלו ולאסיסט, והסביר שלהבנתו יש לרוני יכולת לשחק משחק מלא ככל שהדבר קשור לניידות וכושר גופני.
זה אומר שבהנחה שרוני יבין ויפנים את מלא המשמעות של שינוי התפקיד, יתממשו מרבית ההנחות שדורפן הזכיר כאן. גם שערים מהאמצע הקדמי וגם קרירה יותר ארוכה (טפו טפו), וגם איזה שהוא וויסות של המשאבים לרכישות אחרות. הלואי.
כבונוס למאמן, זה יעזור לו בפתרון הצפיפות למעלה ויחסוך הרבה כאבי ראש ולב לכולם.
.
וכן, צריך לנצח את התרנגולים.
מתאים לי מאוד ,לפני העוף הצלוי שאני מתכנן עליו להמשך היום.

אריק האחר 28 בדצמבר 2014

יוסי
כל מילה

ניר 28 בדצמבר 2014

רונן, מסכים איתך שהסטת רוני למרכז יכולה להועיל ליונייטד מהסיבות שציינת (ומעוד כמה אחרות), אך התיייחסת רק לטובה שתצמח לקבוצה כתוצאה ממהלך זה ולא להעדפות של רוני. אם זכרוני לא מטעה אותי רוני התבטא מספר פעמים בעבר שהעמדה המועדפת עליו היא בחוד (במיוחד בתקופת הסר).

vered s 28 בדצמבר 2014

ואן חאל הניח את רוני בקישור ואת ואן פרסי בחוד. רוני הוא קפטן ותמיד בהרכב. זה הדיל. ואן חאל מדבר על הפילוסופיה שלו בקשר לאישיות של קבוצה שצריכה להיות סוציאליסטית. סוציאל נניח לא דמוקרטי. ואן חאל השיג חיבור מצוין בין רוני לואן פרסי. זאת היתה המטרה. התיקשורת האנגלית לא הפסיקה להיתלהב מהאסיסט של רוני ומהחיבוקים בינהם. ודיברה בדיוק על הנושא הזה כהישג הגדול של ואן חאל אחרי הבוקס דיי.

vered s 28 בדצמבר 2014

מענין לאיזה טווח הוא חושב את זה. לדעתי זאת גם הסיבה שוילסון זה החלוץ השלישי. כי הוא מאד מאד צעיר. הוא בונה קבוצה מאוזנת בהרבה פרמטרים. אני אוהבת את לינץ׳ ההולנדי מאד. למרות שזאת לא הקבוצה שלי אבל מה איכפת לי בקבוצה שלי יש את אוסטין.

vered s 28 בדצמבר 2014

למרות שאוסטין לא עשה היום כלום. כותבת בפוסט שלך כי אתה יודע הקבוצה שלי תמיד בעוד תוצאות מעוד מישחקים שהיתקיימו היום.

סימנטוב 28 בדצמבר 2014

אוף טופיק, לוילסון, בלאקט, מנייר, ריס ג'יימס, ג'סי לינגראד, ואנראס פרירה נגמר החוזה בקיץ. הם יכולים לחתום כבר בראשון לינואר בקבוצות מחוץ לאנגליה. ג'יימס וליגארד מתנדנדים, פרירה מריץ את הסוכן שלו, הוא מעוניין לקבל דקות משחק.

wazza 28 בדצמבר 2014

אם כבר התחלת לבאס אני רק אזכיר לכולם שרוני מאוד אוהב חופשות חג מולד ומתקשה לחזור מהן

Yair 28 בדצמבר 2014

אוהב חופשות קיץ, שאלוהים יעזור לנו אם הייתה לו חופשת חג המולד

wazza 28 בדצמבר 2014

אוהב חופשות באופן כללי והם קיבלו יום חופשי אתמול

Yair 28 בדצמבר 2014

כמה נזק הוא כבר יכול לעשות לעצמו ביו… לא משנה, בוא לא נציב לו אתגרים

עוד מתן אחד 28 בדצמבר 2014

אני לא חושב שרוני יכול להיות סקולס (סקולס ענק מידי) אבל עם שילוב של שניים מהשלושה- די מריה,הררה וקאריק זה יכול להיראות מפחיד!
אגב יאנג לא בנוי לרמה הזו….

כץ 28 בדצמבר 2014

מדוע לטעון שיאנג לא מתאים?? יאנג הסתגל בצורה טובה מאוד לתפקיד החדש שלו ולדעתי הוא משחק את הכדורגל הטוב ביותר שלו ביונייטד. ההוכחה לכך, הוא משתק לחלוטין את ההתקפה מהצד שלו והצד השמאלי תוקף הרבה יותר טוב כאשר הוא על המגרש. נכון ששואו אמור להיות הדבר הבא מצד שמאל, אך עד עתה הוא רק נפצע וטרם החל להראות את הפוטנציאל הגדול שלו. נכון להיום יאנג אחד הטובים באנגליה בתפקיד החדש שלו.

מתן 28 בדצמבר 2014

האמת שאשלי דווקא היה היום לא רע בכלל, כולל כמה הרמות מאוד מסוכנות. הוא מאוד לא יציב ולא שחקן הרכב לרמה הגבוהה ביותר אבל הוא אחלה גיבוי כשצריך עזרה בכנף. בשביל לשפר את הקבוצה צריך להביא את הומלס ולקצוץ לסמולינג את הרגליים על מנת להבטיח שלא יתקרב לאולד טראפורד

עוד מתן אחד 29 בדצמבר 2014

היה לא רע ועדיין משהו שם מאוד חסר לי…..
חוסר יציבות,צלילות הזויות,קושר קבלת החלטות לקוי ושיחרור איטי של הכדור.
דומה לג'רבניו ששיחק בארסנל והיום ברומא רק שג'רבניו יותר סקורר.

יוסי מזרחי 29 בדצמבר 2014

אני אתך בנושא קיצוץ הרגליים של סמולינג!!
מה הוא חושב לעצמו הכושי הזה? מה זה, כל אחד יכול לבא ולקבל חולצה ומקום בהרכב??? ועוד לקבל על זה כסף???
רק כושי מסריח כמו סמולינג מעז לעשות כך, וצריך לקצץ לו את הרגליים.
וכשנגמור ממנו, צריך יהיה לקצץ ו ה פ ע ם ב א מ ת את הלשון והאצבע של חלאה כמוך.

עירן 29 בדצמבר 2014

+111 יוסי

סימנטוב 29 בדצמבר 2014

מצטרף +111 ליוסי

מתן 29 בדצמבר 2014

מצטער אבל אני לא יכול לראות את האידיוט הזה. כמות ההרס שהוא גורם להגנה שלנו גם סארי פלאח לא מסוגל לעשות

יוסי מזרחי 29 בדצמבר 2014

מתן,
זו תגובה סבירה ואפילו מכובדת,אם כי אני לא מסכים עם התוכן.
וכל השאר מיותר ואני מנצל את גילי המתקדם והזכרון הנחלש וכבר לא זוכר על מה היה הדיון המיותר הזה.

סימנטוב 29 בדצמבר 2014

יוסי אתה מחמאה לאינטליגנציה…

Yair 28 בדצמבר 2014

נראה לי שיונייטד פשוט נפלה מהרגליים. יכולנו לגמור את זה במחצית הראשונה, אבל טוטנהאם התאוששה יפה בשנייה ונראתה יותר טוב

תוהה בדרכים 28 בדצמבר 2014

מוזר מאד שדווקא במשחק הזה (עם זמן התאוששות כל כך קצר), הוא המשחק שבו יונייטד עלו עם אותו הרכב בדיוק בשני משחקים רצופים, לראשונה מאז 2012.

Yair 28 בדצמבר 2014

תסתכל על הספסל, אין הרבה אופציות אחרות

קירקגור 28 בדצמבר 2014

אם העונה תמשיך ככה, בסוף המצח שלי יהיה שטוח לגמרי…

תוהה בדרכים 28 בדצמבר 2014

נתון מעניין.

בשלב הזה של העונה שעברה, ליונייטד היו 34 נקודות, רק 2 פחות מהיום. וזה בעונה עם אירופה על הראש ועם סגל פחות טוב (אם כי גם עם פחות פציעות).

במילים אחרות, כרגע עם כל הרעש, השיפור העיקרי עונה הוא ביכולת של היריבות על הטופ 4.

ניק 28 בדצמבר 2014

באמת נתון מעניין.. אבל ישנה הפרדה ברורה בין המשחקים הראשונים לבין המשחקים האחרונים. לדעתי אפשהוא במשחק נגד לסטר אפשר לשים את הקו. אחריו אנחנו צוברים נקודות בצורה גבוה משמעותית מבעונה שעברה.
כלומר יש שיפור! הבעיה הכי גדולה אצל מויס, לדעתי לפחות, שלא נראה שום שיפור בקבוצה ושום בנייה לטווח הארוך.
העונה אפשר לראות קו עליה יפה ביכולת.

אריק 28 בדצמבר 2014

23 מ27.

סימנטוב 28 בדצמבר 2014

יש לך זיכרון קצר ;)

אריק 28 בדצמבר 2014

ההולנדי המעצבן מתחיל להראות קבלות. בשלב הזה, אני מפסיק להתלונן. ראיתי חלק מהמשחק של צ'לסי אנחנו עוד לא שם אבל מתחילים לצמצם פערי איכות. לא אכפת לי מה אומרת הטבלה בדצמבר, אנחנו כבר עברנו כמה עשורים של ליגה, הקבוצה מתחברת ונראית יותר טוב. ברור לי גם שיהיו עוד משחקים מעצבנים בדרך אבל רואים שיש דרך וגרף שיפור. אפילו אפשר כבר להנות לפרקים.

Shutzi 28 בדצמבר 2014

פעם ראשונה אחרי הרבה משחקים, שיונייטד ירדה להפסקה עם הרגשה שהגיע לה הרבה יותר מ 0-0. מחצית ראשונה מאד טובה, עם שליטה ברורה והגעה למספר רב של מצבים. מה אפשר לבקש עוד? אה, שנשים לפחות גול אחד מכל המצבים האלה (ואן פרסי). במחצית השניה כבר היה סיפור אחר. טוטנהאם היו יותר טובים ויותר קרובים לשים את הגול. עם שריקת הסיום נשמתי לרווחה והייתי מרוצה מהנקודה, שעוזרת לנו במאבק על מקומות 3-4 (הדיבורים על כאילו אנחנו במרוץ לאליפות הם נאיביות ועיוורון).
נקווה לתוצאה טובה בחוץ מול סטוק סיטי (משחק קשה!)

אריק האחר 28 בדצמבר 2014

ואן פרסי דוקא הגיע למצבים וגם פלקאו הסיומת
הייתה חסרה .
ההצלה של השוער הצרפתי מהבעיטה של יאנג
הייתה מופלאה .
יאנג מגלה יציבות עושה את המוטל עליו ולא לחינם הוא שחקן הרכב קבוע .
אם רוני היה מגיע לרוחב של רפאל במקום מאטה היה לנו גול.

סימנטוב 28 בדצמבר 2014

מילה טובה לואן פרסי התנועה המצויינת שלו פותחת את המגרש ומאפשרת לרוני ומאטה שטחים. מילה טובה גם לשחקן הסגל שהוא יותר חרוץ ממוכשר יאנג, האומץ והנכונות לקרב שבוערים בו מרשמים.

יוסי מזרחי 28 בדצמבר 2014

נכון מאוד.
חבל שאי אפשר לקבץ תגובות של כל מיני מבקרים ומבינים על יאנג, נניח שנה אחורה, כדי להנות בדיעבד מהניתוחים המלומדים שלהם….
בחיים יש כוכבים ויש פועלים שחורים ומי שלא מתבייש לעבוד קשה בשביל אחרים ועבור הקבוצה, ראוי לקצת יותר כבוד.
ויאנג וגם וולנסיה ראויים להרבה כבוד.

Georgie Best 28 בדצמבר 2014

1+

edgecator 28 בדצמבר 2014

יוסי, יאנג היה רע בשנה שעברה, וגם לפני כן היה שחקן בינוני לכל היותר לתפקיד שלו במועדון על (גם אם היו לו את הרגעים שלו. ד"ש לונגר). בתפקיד הנוכחי הוא יותר אפקטיבי ומשחק בהחלט לא רע בתקופה האחרונה, ובהחלט מגיע לו הקרדיט על זה. אבל אין שום בעיה עקרונית עם הביקורת שהופנתה כלפיו בעבר. עבודה קשה לא הופכת שחקנים לחסינים, בטח כשהם לא עומדים ברף מינימלי כלשהו של יכולת. כפי שהיה בשנה שעברה עם יאנג.

יוסי מזרחי 29 בדצמבר 2014

adgecator
באופן עקרוני הדברים שלך נכונים.
הביקורת שלי היתה על חוסר איזון ויציאה מפרופורציות. כשהוא היה חלש,וכך לגבי כל אחד ואחד, היה מקום לביקורת אבל היא היתה צריכה להיות מאוזנת והגונה.
אני דוקא חושב שניתן להתעדכן ואסור להינעל על דעות קדומות. היום בתפקידו הנוכחי הוא טוב?? זה מה שמעניין אותי. היסטוריה ,קצת פחות חשובה כאן, ולעתיד יהיו התפתחויות משלו.

אריק 29 בדצמבר 2014

יאנג חייב להפסיק לצלול. אחרי זה נדון ביכולת. (לא רעה העונה, אבל לא חושב שמספיק טוב להתחרות בסיטי או צלסי)

סימנטוב 29 בדצמבר 2014

הדשא של השכן באמת ירוק יותר אך גם הוא לא היה מכיר ביאנג כשחקן סגל לגיטימי.

סימנטוב 29 בדצמבר 2014

היה מכיר…

Georgie Best 28 בדצמבר 2014

מבאס לגמרי כי לשם שינוי שיחקנו כדורגל מצוין (אני מדבר על החצי הראשון), ממש ישבנו על השער של התרנגולים, הגענו ליותר מצבים בחצי השעה האחרונה של המחצית הראשונה מאשר בחודש האחרון ואיכשהו סיימנו את המחצית הזו (ואת המשחק) עם 0 במאזן הכיבושים, ניחא פלקאו שנראה איום ונורא מול השער, אבל ואן פרסי עם 2-3 מצבים נהדרים וגם מאטה היה חייב לתרגם את הבעיטה ברגל ימין (גם אם זו הרגל החלשה) לשער, שלא לדבר על חוסר המזל בכדור החופשי שסיבב נהדר לקורה של לוריס, שגם לו כמובן חלק ארי בנקודה המזליקית של התרנגולים, אבל צריך להיות הוגנים (גם אם זה קשה) ולהגיד שלשם שינוי אנחנו אלה שמרגישים מה זה לצאת עם פחות נק' ממה שהגיע לנו ולהתמרר מיום מצוין של השוער ממול.
החצי השני היה הרבה (הרבה) פחות טוב, מפוזר, האמת שמתחילת המשחק הרמנו כדורים מעל להגנה של היהודונים, כמובן שלא קל לעבור את פרטונחן ובמיוחד פאציו הנפיל אבל הקטע המשמעותי היה שהגענו לכל כדור שני מה שגרם לנו להגיע בקלילות לרחבה, וכל זה הלך לאיבוד בחצי השני שם כנראה שהיריב הבין שאי אפשר להפסיד כל מאבק שכזה.
נקודה שהיא בטח שלא אסון, אבל שוב, מספיק מצבים ב-45 הדק' הראשונות כדי לגרום למשחק הזה להיות סט, גיים אנץ מאטץ' בירידה להפסקה.

פרסנולית, מאטה היה נפלא עם כמה כדורים של ללקק את האצבעות, המשך ישיר למשחק משלשום עם הבישול הממזרי לרוני, היום היו לו כמה וכמה כאלה, אבל פעם אחת פלקאו בעט כמו ילדה ברגל שמאל, פעם נוספת בפתיחת העונה רוני שנותר לגמרי לבד מול לוריס לא עצר טוב את הכדור אבל בכל מקרה זו הייתה הופעה קסומה של הגאון הספרדי, אני פשוט מת על השחקן הזה.
רוני היה טוב במרכז המגרש, יאנג בחצי ראשון פנטסטי, ולנסיה יותר שקט אבל אמין מאוד הגנתית. אני היחיד שיצא מהמשחק הזה עם תחושה שרפאל לא לגמרי סגור על העמדה שלו ומה הוא צריך לעשות ואיפה לעמוד? יותר מדי פעמים הולך לאמצע.
קאריק למעט איבוד אחד בשלהי המשחק היה…קאריק, ראיתם את המסירה שלו לואן פרסי שהתחפש לטורס מול לוריס? מה לעזאזל זה היה? מה הוא ניסה לעשות?
הגנתית, ג'ונס היה טוב למעט 2 עבירות מטופשות בפוזיציות מסוכנות, אוונס יכול לשגע פילים, מקנייר עוד ילד וצריך לשלם שכר לימוד מובן לחלוטין ואגב, זו הפעם השביעית שהוא פותח בהרכב והפעם הראשונה שלא ניצחנו!
היה נחמד לראות את שואו חוזר גם אם עושה רושם ששום דבר (ובצדק) לא יכול להוציא את יאנג מעמדת הווינג באק.

ואחרי הכל, הנתון של 2 ניצחונות ב-9 משחקי חוץ מאוד מדאיג, ולחשוב שגם השניים הגיעו בסט מארי ובאימרויות בשתי ההופעות אולי הכי מזעזעות של מנצ'סטר יונייטד במילניום הנוכחי…

ותודה לברנלי על הפיכת היום הזה ללגמרי לא רע.

Cantona 30 בדצמבר 2014

המחצית הכי טובה של יונייטד העונה זה בטוח. כדורגל מהיר, חד ושופע מצבים.

במחצית השנייה הם פשוט התעייפו.

רוחו תחזור כבר, אני לא יכול לראות יותר את ג'וני אוואנס. בבקשה.

Comments closed