הנקמה בלסטר!

מהירות היא תחליף מצויין ליצירתיות

נכון, לא היה במשחק הזה עדיין את מה שיונייטד באמת צריכה. כוכבים התקפיים עם בטחון לעשות דברים יצירתיים. אבל באין הברקות יש דרך אחרת לקבוצה איכותית להכין מצבים. וזה לשחק מהר. אז לא רוני ולא די מאריה מצאו את הכדור המעולה באמת. אבל הם עשו מספיק שהגנת לסטר תקרוס לכמה דקות והחלוצים יבקיעו. ואז חוסר המזל של המחצית השניה הוא לא כזה מין ביג דיל כזה גדול. דווקא השער הראשון – כשואן פרסי בחצי מטר נבדל – הוא בדיוק תוצאה של הגישה הזו. כשאתה משחק מהר ובכדור אחד לא רק מגינים טועים, גם קוונים.

שמחתי לראות את ינוזאי בהרכב. ינוזאי, כמו לוק שואו, הם שחקנים שליונייטד חשוב מאד להצליח איתם. במהלך השידור נתן השדר נתון מדהים – שהפעם האחרונה שיונייטד לא רשמה בטופס שחקן שעלה מהנוער שלה הייתה ב-1937. ובכדי שינוזאי יהיה מה שכשרונו מציע הוא צריך לשחק לא עם הרכבי מחליפים אלא עם השחקנים הטובים.

השדר שיבח את דיילי בלינד שוב ושוב על המיקום שלו והעזרה להגנה וחיבור המסירות ובצדק. אבל זה נגד לסטר. לא רואה מצב בו מול יריבה בכירה אפשר להשאיר לו את כל העבודה הקשה בקישור.

keep-calm-and-stop-crying-29

אז מועד ההעברות מסתיים, כשיונייטד רוכשת (בעצם מחתימה) את ויקטור ואלדז ושום שחקן שדה. ואני חייב לומר שאני חצוי.

מבחינה אחת אני תמיד חושב שאם לא נמצאים במרוץ לאליפות, החורף הוא זמן טוב יותר לרכוש מהקיץ. כדי לתת לשחקן להשתלב וגם בגלל שרכישות קיץ הן לא פעם רכישות של המחזור הרביעי. הדוגמא המוצלחת היא כמובן וידיץ׳ ואברה.

אבל מצד שני האמת שצריך להגיד לסגל הנוכחי שיוציא עצמו מהבוץ. נמאס מחבורת שחקנים שנקנו בהמון כסף ובעיקר עסוקה בלרחם על עצמה. ואל חאל פתח ב-4-4-2 או ב-3-5-2 – כן מתאים לאנגליה, לא מתאים לאנגליה, כן מתאים לואן פרסי, לא טבעי למאטה, מוייס הרס לזה את הבטחון, פרגוסון היה נותן להוא לשחק – חלאס! נמאסתם!

שיתחילו לנצח משחקים. שיפסיקו לחשוב אם הם זקוקים לסטרוטמן או לפוגבה או לשניהם וגם מגן ימני נוסף. אפשר לחשוב שהם רק מאחרי מוריניו וצ׳לסי. הם מאחרי סאות׳המפטון כרגע.

והפתרון לבעיה הספציפית הזו הוא לא שחקנים חדשים. הפתרון הוא לעקור מהשורש את הגישה הזו.

לריב עם קלאטנברג (אחרי משחק העונה)
התיקו בדרבי

51 Comments

Shutzi 31 בינואר 2015

דורפן, מה עם כמה מילים לסיכום הקריירה של דארן פלטשר במנצ׳סטר יונייטד. אחד השחקנים האהובים עלי. תמיד נתן את הכל בשביל הקבוצה, ובשנות השיא שלו הוא היה אחד השחקנים החשובים בקבוצה, קשר אחורי שעשה ליריב את המוות. בשני הגמרים נגד ברצלונה הוא היה כל כך חסר.
לצערי המחלה עצרה לו את ההתפתחות והוא לא ממש הצליח לחזור ממנה לכושר, שיקנה לו מקום בסגל של יונייטד. נותר רק לאחל בהצלחה בהמשך הדרך ולהגיד לו תודה רבה על שרות נאמן לאורך כל כך הרבה שנים.

דורפן 31 בינואר 2015

הוא היה שחקן שלא בכה.

אלעד 31 בינואר 2015

לא חצוי בכלל. הסגל הזה מספיק טוב למטרות של השנה. הבאנו מספיק שחקנים השנה (באנדרסטייטמנט) וצריך לתת להם להתחבר ועל הדרך רצוי גם לשפר את הרמה ולנצח

דורפן 31 בינואר 2015

הוא היה שחקן שלא בכה.

wazza 31 בינואר 2015

De Gea; Valencia, Jones, Rojo, Shaw; Blind, Di Maria, Rooney, Januzaj; van Persie, Falcao.
Subs: Valdes, Smalling, McNair, Herrera, Mata, Fellaini, Wilson.

edgecator 31 בינואר 2015

אין מצב, זה הרכב הגיוני מדי וחסר כל התחכמויות.

תומר ש 31 בינואר 2015

כל הרכב בלי אנדר הררה הוא התחכמות!

סימנטוב 31 בינואר 2015

אוקיי את מי את מוציא?

סימנטוב 31 בינואר 2015

אתה.. (סליחה)

תומר ש 31 בינואר 2015

יש הרבה קומבינציות אפשריות. לדעתי הטובה ביותר היא הורדה של אחד החלוצים לספסל (אני נוטה להישאר עם פלקאו) רוני עולה קדימה, והררה במקומו בקישור. הייתי מכניס גם את פלאיני במקום ינוזאי, אבל זה כבר עניין פחות חשוב מלהכניס את הררה להרכב.

סימנטוב 31 בינואר 2015

יש מצב (אני אישית לא רואה את פלאיני השחקן הרכב קבוע בגלל שהתרומה שלו להנעת הכדור קטנה ואצל ואן חאל… הנעת הכדור קדושה). אני לא חושב שואן חאל חושב על הרכב ובעיקר מערך קבועים (בהתאם למשחק הסגירות משתנות וכד') ואת זה אני אוהב בו.

edgecator 31 בינואר 2015

אני חושב ששינוי גישה כזה מקורו צריך להיות במאמן באופן שיחלחל לשחקנים, אם כי ברור שהם לא פטורים מאחריות ועבודה בעניין הזה, רחוק מכך. בכל מקרה, עכשיו יש הזדמנות מצוינת להתחיל לנצח: 4 משחקים ב-12 ימים, אולי יגדל ל-5 משחקים ב-15-16 ימים אם נעבור את קיימברידג' (ומסתבר שזה "אם" גדול). מאסט ווין היום – ובצורה משכנעת דיה.

אריק 31 בינואר 2015

מה זה ההרכב הזה??
סתם ככה פתאום לפתוח עם ההרכב החזק?

Matipool 31 בינואר 2015

חבל שהברגים התחילו להסתדר לו .
כשרואים את השמות בהרכב הזה , זה די מפחיד .
נשמח אם הוא יחזור לעצמו עם הרכבים הזויים / מוזרים .

Gil - Zimbabwe 31 בינואר 2015

איפה קאריק?

אריק 31 בינואר 2015

פצוע. חודש.

zen 31 בינואר 2015

לינקים חברים?

אריק 31 בינואר 2015

Livetv.sx

Danny - Long Island 31 בינואר 2015

חוזרים לשחק עם קיצונים טבעיים??

Danny - Long Island 31 בינואר 2015

הבנתי שלא. די מריה מאחורי החלוצים. רוני בצד שמאל? כמה שאני לא מבין בכדורגל, מפחיד….

אדם 31 בינואר 2015

יש מצב שואן חאל מנסה לגרום לרוני לרצות לעזוב לקראת העונה הבאה?

איתמר 31 בינואר 2015

הרכב התקפי לא מאוזן שיכול להבקיע 4-5 שערים ולספוג 3-4.
אני מופתע מכך שבשלב כה מתקדם של העונה ואן חאל טרם מצא את ההרכב הנכון והמנצח.

אריק 31 בינואר 2015

מלא זמן מחפשים יורשים ביונייטד.
נדמה לי שאולי נמצא אחד.
לורון.

אדם 31 בינואר 2015

גם לפורלאן

Matipool 31 בינואר 2015

גדול !

אדם 31 בינואר 2015

הבקיעו גול מקרן שלא ג׳ונס הרים, מה הסיכוי?!

Fred the red 31 בינואר 2015

דיילי בלינד הרכש היחיד שמתחילת העונה מצדיק את עצמו והרכש הכי טוב של יונייטד מאז ואן פרסי. שחקן ענק

תומר ש 31 בינואר 2015

כשנותנים לו לשחק הררה מצדיק את עצמו.

edgecator 31 בינואר 2015

ברור שאי אפשר להשאיר לבלינד את כל העבודה מול יריבה נורמלית, ואן חאל לא יעלה הרכב כזה מול קבוצה בכירה ובצדק. אבל הוא עדיין המצטיין במשחק – אם כי זה לא בהכרח דבר חיובי כשהקשר האחורי שלך הוא המצטיין שלך.

בגדול, טוב לראות שוב את היהלום, עכשיו רק נותר לקוות שואן חאל ידבוק בו ברצף המשחקים הקרוב, ולו לשם ההמשכיות. אבל הציוות המסוים בקישור פשוט נראה מוזר מדי. הרי גם ינוזאי וגם רוני אפקטיביים יותר בעמדה שמאחורי החלוצים, בעוד שדי מריה טוב משניהם בעמדה במרכז המגרש. אז למה להציב אותם הפוך? הדבר היחידי שאני יכול להעלות בדעתי הוא שואן חאל מעדיף לשחק עם די מריה מעל העמדה שבה הוא שיחק בשנה שעברה, כי יונייטד השנה לוחצת הרבה יותר מריאל ואולי צריך את הפעלתנות ההגנתית שלו גבוה יותר במגרש. אבל בחייאת – כשאני מסתכל על ההחמצה שלו במחצית השנייה, נראה לי די ברור שהוא לא צריך להיות השחקן שמקבל כדורים כאלה, אלא השחקן שמוסר כדורים כאלה.

ועם כל הכבוד לינוזאי, שכנראה מכדרר עד עכשיו, הררה הוא אופציה *הרבה* יותר טובה ממנו בקישור, בטח בעמדה שבה הוא נאלץ לשחק. אני חושב שהוא צריך להיות במעמד מחליף ראשון – זה יאפשר לו לקבל מספיק הזדמנויות להוכיח את עצמו. כרגע הוא לא שווה הרכב.

אריק 31 בינואר 2015

רואה את צלסי וחושב שבפחות כסף ממה שיונייטד הביאה את די מריה פלאייני ומאטה הם הביאו את זומה, קוארדדו, מאטיץ הנהדר, פבריגס וקוסטה.
וזה עוד עם מנג'ר בזבזן.

הבנת הנקרע 31 בינואר 2015

צופה גם כן ונזכר בימי הקרבות בין לונדון למנצ'סטר כשבצד אחד ויירה ובשני קפטן קין.

מאטיץ' נהדר בצ'לסי מה שהעלה את התהיה איפה המקרר טורה בצד השני?

wazza 31 בינואר 2015

בגינאה המשוונית

אביאל 31 בינואר 2015

אריק – התהפכו היוצרות, למרות שאם צ׳לסי צריכה היא תמיד מוכנה לשפוך הון.

אריק 1 בפברואר 2015

אכן התהפכו. ייתכן שצלסי תוציא הון בנתיים כשמסתכלים על הסגל אין שחקנים שעלו יותר מממחירם בשוק. הרב זה להפך, מציאות.

רונן דורפן 1 בפברואר 2015

לא התהפכו היוצרות אלא יונייטד הצטרפה לצ׳לסי בפזרנות. אריק הוא חשבונאי. אז הוא מוטרד כששחקן של ארבעים מליון נותן פחות תפוקה משחקן של שלושים מליון – אבל זה לא שצ׳לסי החלה להתבסס על שחקני בית. היא פשוט כנראה קנתה יותר טוב.

אריק 1 בפברואר 2015

א. לא חשבונאי.
ב. נדמה לי שאחת הטענות למוריניו היתה שהוא פזרן ולא נותן צאנס לצעירים.
אז לא מטריד הכסף של הגלייזרים. כן מטרידה אותי התפוקה. וכן מטרידה אותי התנהלות לא רציונלית. צ'לסי עם כל פזרונתם העלתה אתמול חוליית הגנה ושוער מעולים שעלו פחות מהחוליה האחורית של יונייטד וליברפול למשל. קישור טוב יותר שעלה פחות וצעירים כמו קורט זומה שמקבלים צ'אנסים. זה היה הפוך מזמן והאמנו שזה מה שייתן ליונייטד יתרון בטווח הארוך. כרגע, המצב די מטריד. זה שינוזאי ווילסון גדלו בנוער זה נהדר אבל מה זה עוזר שסביבם יש שחקנים שעולים כל כך הרבה ומרוויחים כל כך הרבה. זה לא יותר sustainable ממה שצ'לסי עושים.
מתסכלת יותר העובדה שהטעות של מאי 2013, תעלה לא רק בתארים מיידים אלא גם תמשיך לעלות בעתיד.
העתיד נראה כחול.

edgecator 1 בפברואר 2015

אתה חצי צודק, כי מספיק רכש *חכם* של 2-3 שחקנים והמצב מאוזן לחלוטין. אל תשכח גם, שהמעבר מהסגל שפרגוסון יכול היה להרשות לעצמו לסגל שכל מאמן אחר (גם מוריניו כמובן) לא יכול היה שלא להרשות לעצמו, היה די חד – בעוד שבצ'לסי יש שלד ברור כבר שנים. ובמצב שלהם צריך ללכת רק על חיזוקים מאוד מסוימים, מה שמקל על העבודה, לא פותח פתח לפאניקה וגם לא נותן לקבוצות שאתה מנהל איתן מו"מ איזשהו לוורג'.

אריק 1 בפברואר 2015

רכש חכם זה לקנות את מאטיץ ופבריגס לקישור ואת זומה פליפה לואיז וקואדרדו להגנה לפני שקונים אם בכלל את מאטה פלאייני ודי מאריה. איך יונייטד היתה נראית עם כל אלו?

edgecator 1 בפברואר 2015

די מריה זה רכש מצוין, גם אם קצת אוברפרייסד. בשיטה יעילה יותר התקפית הוא יפרח לפחות כמו שפרח בריאל. ושוב – תסתכל על עמדת הפתיחה של יונייטד בתחילת העונה הקודמת לעומת עמדת הפתיחה של צ'לסי באותה תקופה. אין מה להשוות בכלל. לא צריך לשאוף כרגע לנהל מדיניות רכש כמו צ'לסי, זה לא ריאלי כי אנחנו נמצאים במצב שונה וכולם יודעים את זה. אמרת וצדקת שהיוצרות התהפכו. אבל אם ישקיעו בשנה הקרובה קצת מחשבה ברכש, לא תהיה סיבה שהפערים לא ייסגרו בחזרה.

יואב 1 בפברואר 2015

אריק,
שיהיה כחול. זה הרע במיעוטו.
וכאחד שגם מאד רצה את המיוחד, הרכבת הזאת כבר יצאה מהתחנה.
לא יתכן שרק הוא מתאים לנו.

אריק 1 בפברואר 2015

בודאי שלא רק הוא. עדיין שעוזב מישהו כמו פרגוסון הולכים לבא בתור אחריו לט לסקוטי הבא בתור אלא לבא בתור ולא ל has been אלא למישהו מבטיח או יציב.
לא יודע מה יש אחרי פפ, אנצ'לוטי, מוריניו, קלופ(כן, עדיין) וסמאונה אבל בטוח שיש. מוריניו היה פשוט גם זמין וגם מעוניין מה שהופך את העניין למתסכל.

יואב 1 בפברואר 2015

מסכים איתך.

שלו 31 בינואר 2015

סטרוטמן הולך לשבת הרבה זמן בחוץ,
מדברים על יותר זמן מה פעם הקודמת…

wazza 31 בינואר 2015

אני היחידי שעוד לא התלהב מינוזאי (אף פעם)?

אבי 1 בפברואר 2015

כן

Shutzi 31 בינואר 2015

התלהבות תהיה הגזמה, אבל ינוזאי השתפר ככל שהמשחק התקדם, ובייחוד התרשמתי מהיכולת שלו לעבור שחקן בזכות צער ראשון מהיר (זה נראה לעתים נורא קל). הוא צריך כמובן לשפר את המסירה האחרונה / הפעולה האחרונה, אבל זה גם יגיע. מלבד זאת, הוא גם מלא את המשימות ההגנתיות שלו בצורה מספקת. הוא היה יכול להצליח יותר היום, אם לוק שאו היה משחק יותר טוב.
לגבי האחרים, בלינד היה ללא ספק המצטיין. כעת אני יותר רגוע, מהעדרותו של קאריק. די מריה היה מאד פעלתן ומלא אנרגיה, אבל חסר קור רוח. פלקאו תרם הרבה למשחק ההתקפי שלנו ולטעמי היה המצטיין מבין שחקני ההתקפה שלנו.
לסיום, טוב שנצחנו באופן חד וברור, צריך לקוות שכך ננצח את רוב משחקי הבית שלנו נגד קבוצות מרכז / תחתית הליגה.

באבא ימים 1 בפברואר 2015

אופטופיק:

אחת מההופעות הזכורות לי ביותר באולימפיאדת מונטריאול היא ההופעה של של ברוס ג׳נר שזכה במדלית זהב בקרב עשר תוך שהוא שובר את שיא העולם. הזוכה בקרב עשר נחשב תמיד לאתלט המושלם, אתלט האתלטים – גבר הגברים.

ברוס ג׳נר.

רונן דורפן 1 בפברואר 2015

מדהים הסיפור

matipool 1 בפברואר 2015

למי שלא יודע או לא ברור על מה מדובר ( אני מניח שבאבא ניסה לצרף תמונה אבל לפחות אצלי לא רואים אותה ) – ברוס ג'נר נמצא כרגע באמצע הליך של שינוי מין כשהוא באמצע שנות השישים לחייו .
יכול להיות שזה מההשפעה של הקרדישיאנים עליו ?

קנטונה 1 בפברואר 2015

במזוודה של פלטשר מתחבא אולי גם ג׳וני אוואנס?

fred the red 1 בפברואר 2015

+1

Comments closed