הניצחון על פרסטון

אין שום הבנה עיוורת

fac
היה קור רוח מסויים בדרך בה יונייטד לא איבדה את הראש בפיגורועל כך אפשר להוסיף שליונייטד יש רק הפסד אחד ב-18 המשחקים האחרונים. לא הכל נורא. גם ארסנל בבית זו הגרלה חגיגית. שזה גם משהו על רקע עונה אפורה.

הכניסה של אשלי יאנג במקום פלקאו הייתה מין צעד דרמטי שממחיש את התקופה הקשה שפלקאו עובר באולד טראפורד אבל נדמה לי שדווקא המוגבלות של יאנג נתנה ליונייטד משהו. פחות בלבול בשיטת המשחק. שני שחקנים שיכולים לשחק רק כקיצונים, פלאיני הפך לחלוץ המטרה. לכולם היה ברור מה הם עושים.

וזו התחושה שהייתה לי ברוב דקות המשחק. דווקא יש מאמץ ויש לקבוצה צורה. אבל השינויים האינסופיים שעושה ואן חאל בתפקודם של שחקנים הביאו למצב בו אין במנצ׳סטר יונייטד שני שחקנים עם הבנה עיוורת ביניהם. על כל מסירה צריך לחשוב. שום דבר לא אינטואיטיבי.

הניצחון בפאלאס (גביע)
הניצחון על בשיקטאש

26 Comments

אבישי 16 בפברואר 2015

מסכים בהחלט, אי אפשר באמת לומר על אף שחקן שהוא נראה היה רע, אבל התיאום הקבוצתי לא היה מספיק טוב כדי להגיע למצבים. משחקים מהסוג הזה, נגד קבוצות מהסוג הזה, כנראה צריך לנצח ב 4-4-2 ישן וטוב, ונחמד לראות שאפשר לעשות גם את זה.

יוסי מזרחי 16 בפברואר 2015

ולכן, אם כך נראים הדברים, המסקנה היא שהוא לא תרם למעשה כלום ולכן, הביתה.
זה כנראה לא יקרה, אבל בכוון ובקצב הזה, נצטרך לחשוב על הקבוצה שלנו במונחי קבוצה רגילה, יומיומית.

דורפן 17 בפברואר 2015

לא. הוא צריך להשאר. הכי גרוע יהיה להכנס לרכבת חילופי מנג׳רים. הוא בודאי לא מנג׳ר גרוע. אין לו עונה כל כך טובה.

איתמר 17 בפברואר 2015

הכי גרוע יהיה להישאר עם מנג׳ר שמפיק את המינימום מהסגל שמצוי ברשותו ולהניח שבעונה הבאה משהו ישתנה.

דורפן 17 בפברואר 2015

כמו פרגוסון שלקח קבוצה של מקום שלישי רביעי באופן קבוע והפך אותה לקבוצת תחתית. ואם לגבי מוייס אפשר היה להגיד שמונה מישהו חסר נסיון – לואן חאל יש ההצלחות ואת הרזומה בכדי שאפשר לסבול ממנו עונה כזו.

אריאל גרייזס 17 בפברואר 2015

אני זוכר אוהדי יונייטד שממש כעסו כשהזכרנו את פרגוסון בהקשר של רוג'רס בליברפול. לא ברור לי איך הם לא מוחים עכשיו כשהוא מוזכר בהקשר של ואן חאל

יוסי מזרחי 17 בפברואר 2015

אני לא חושש מרכבת מנגרים, אלא מהתקבעות של בינוניות ולשם הוא מוליך אותנו.
נכון שהוא לא מנגר גרוע, אבל בתנאי הפתיחה שהיו לו הוא כשלון לא קטן והשאלה היחידה שנשאלת, היא האם כדאי להתפלל ולקוות לטוב או לחכות עד שהחולי (המטאפורי) יחמיר ואז לנתח, או אולי לטפל טיפול מונע תרופתי גם הוא מטאפורי.

האמת היא שאני כל כך כועס ומרגיש מושפל על מה ואיך שהקבוצה נראית, שאני קצת מחמיר.
הכל בסדר מצידי, רק לא שוויון נפש, וזה יש לממזר ההולנדי הזה, מספיק בשביל מאה שנים קדימה…..

כץ 17 בפברואר 2015

תנאי הפתיחה שלו זה משהו מאוד מטעה עם בזבוז הכסף על כמה שחקנים. אבל סביר להניח שאפילו הוא לא חשב שהקבוצה שלו מבוססת על כ״כ הרבה שחקנים בינוניים שעד היום אינני מבין מה הם עושים או עשו ביונייטד. ההיסטוריה של ואן חאל מוכיחה כי לוקח לו זמן לבנות והוא בונה קבוצות ששולטות מספר שנים.

דורפן 17 בפברואר 2015

אבל ההנחה של ״להתפלל לטוב״ היא הנחה שהמנג׳ר הזה לא עשה שום דבר בקריירה והוא זקוק לנס. לא פחות הגיוני להניח שהמנג׳ר התקשה קצת להסתגל השנה לכדורגל האנגלי.

תוהה בדרכים 17 בפברואר 2015

מוריניו, אנצ'לוטי, פלגריני, ונגר (עונה מלאה ראשונה) זכו באליפות בעונת הבכורה שלהם באנגליה. שאתה מסתכל על הקריירה של ואן חאל בבאיירן למשל, העונה הראשונה הרבה יותר מוצלחת מהשנייה. רוצה לומר, ההנחה לפיה דברים יעשו הרבה טוב בעונה הבאה, רחוקה מלהיות דבר בטוח.

ביונייטד כרגע המצב מורכב במיוחד מכוון שהתוצאות נכון להיום סבירות, אבל הכדורגל איום ונורא. היכולת שיונייטד מציגה ביחס להשקעה, מצדיקה פיטורים. מצד שני, אחרי הפיטורים של מויס בעונה שעברה קצת בעייתי שוב לפטר מאמן ועוד כזה שכנראה יעמוד במבחן התוצאה.

אני חושב ששאלת ההישארות שלו תלויה גם בזהות המחליף האפשרי. אם פתאום ישתחרר לשוק אחד מהשמות הגדולים, יתכן שיונייטד יקפצו על המציאה. לוותר על ואן חאל בשביל מנג'ר לא מוכח, נראה לי לא סביר.

אריק 17 בפברואר 2015

כפי שאמרת, כרגע אין בשוק אף אחד זמין כנראה, אבל מצד שני אי אפשר להמשיך עם השעמום הזה, זה הכי רע מהכל. אם ון חאל לא מצליח עד מאי לגרום לעסק לעבוד. הביתה.

אריאל גרייזס 17 בפברואר 2015

מקווה מאוד שדורטמונד תישאר בליגה. זה שקלופ יהיה זמין ליונייטד מפחיד אותי.

אריק 17 בפברואר 2015

דורטמונד כבר לא תגיע לאלופות, כנראה ,אבל מקום באירופה יהיה להם…

ויקטור מורוז 17 בפברואר 2015

נראה לי שפפ מסיים חוזה בבאיירן.

Danny - Long Island 17 בפברואר 2015

כל כך נכון רונן. אנדר מסכן את השער ממרכז השדה, לא חד כרגע אבל הוא פשוט צריך דקות משחק. פלקאו לא משתלב, חבל על הכסף ורוני, עושה את הריצות שלו מאחורי המגינים; הוא צריך להשאר חלוץ.

edgecator 17 בפברואר 2015

מסכים מאוד.
עם איך שפלקאו נראה, בקרוב יוסר אילוץ שני החלוצים. 4-2-3-1 נראה בעיניי אידאלי, אבל הייתי מנחש שמול סוונזי בשבת ואן חאל יחזור להיכנע ל"חוסר האיזון בקישור", יציב את רוני במרכז השדה ויחזיר את הררה לספסל.

כץ 17 בפברואר 2015

לא בטוח שההוצאה של פלקאו היא זאת שגרמה יונייטד לשחק אלא הגול שקיבלו. עד הגול יונייטד שיחקו בצורה אידיוטית מול קבוצה נחותה בהרבה מבחינה טכנית. לא פעם ראשונה שהדבר הזה קורה להם העונה ולדעתי זה לא קשור למאמן. המאמן נותן את ההוראות אבל הוא לא מצפה משחקנים כ״כ טובים לשחק חלש ולא חכם.

ניק 17 בפברואר 2015

זאת כרגע הבעיה הגדולה ביותר לדעתי – סטטיסטית לא הכל רע באמת, והנה אנחנו ברבע גמר הגביע ובמקום ה3 בליגה…
אבל מבחינת יכולת זה פשוט מדכא כאוהד לראות את הקבוצה עם הכדורגל העלוב שלה.
כאילו לא להגיע לרבע מצב מול קבוצה מהליגה השלישית כל המחצית הראשונה זה אומר משהוא, וזה לא שנראנו גרוע יותר מבמשחקים אחרים.

איפושהוא ואן חאל נראה לי כאילו הוא בא לשחק מנג'ר (המשחק מחשב) ולא לאמן קבוצה , עם ההתחכמויות והניסיונות האין סופיים שלו. במנגר יש רובריקה של כמה הסגל מכיר את השיטה שבה אתה משחק, ואם אתה מתמיד באותה שיטה היא מתמלאת לגמרי אחרי חודש וחצי בערך. כרגע אין לנו אף שיטה שהייתה מגיע אפילו לחצי.

לגבי יאנג – דורפן, אני לא מבין למה בכל פעם העונה שאתה מזכיר אותו אתה חייב להוסיף את זה שהוא בינוני/מוגבל.. פר דקות משחק לטעמי אחד מ2-3 שחקני השדה הכי טובים שלנו השנה

יוסי מזרחי 17 בפברואר 2015

לגבי יאנג, כל מילה שכתבת כאן נכונה ומדויקת. וגם שאר הדברים מתארים את המציאות.

7even 17 בפברואר 2015

אךךך מנג'ר מנג'ר…

סימנטוב 17 בפברואר 2015

מוקדם להסיק מסקנות יש עוד המון שיטות פילוסופיות (של דרך ותהליך), צריך להמציא את המשחק מחדש עדיין לא נגמרו כל הדפים במחברת!

אריק האחר 17 בפברואר 2015

אלוף העולם בכתיבה במשחקי כדורגל.
לקבוצה בריאה יש שלד קבוע שמשחק ביחד לאורך העונה
אם התאמות של פציעות עומס גביע וכו'
לדעתי ( לא בדקתי לעומק ) העונה יונייטד לא שיחקה בשני
משחקים ברצף אם שבעה שחקנים ממשחק למשחק.
שלא לדבר על שיטה קבועה ממשחק למשחק.
אתמול בחצי הראשון יונייטד הסריחה את הדשא[
הסריחה !!!
לא כתבתי בחיים שלי כך על הקבוצה שאני כל כך אוהב.
ההולנדי המשיך לכתוב.

גל 17 בפברואר 2015

דווקא השלד נשאר זהה לאורך המשחקים האחרונים, דה חאה, רוחו, שו, בלינד, רוני, פלקאו ודי מריה פותחים בכל משחק שבהם הם כשירים, בדרך כלל גם ואן פרסי וג'ונס. זה שלד מספיק יציב.
הבעיה היא שאנחנו נראים חרא למרות שהשלד נשאר זהה. אני לא מבין את זה. אנחנו פשוט נוראיים, אין משהו שלא נאמר – השחקנים לא עושים תנועה בלי כדור בכלל, שחקני הקישור מוסרים בצורה עיוורת לווינגרים במטרה שהם ירימו בלי לחשוב ויקוו שיצא מזה משהו טוב, אף אחד לא בא לקבל כדור.. פשוט חושך. אני חושב שאשמה רבה מונחת על השחקנים, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהשיטה פשוט לא עובדת וזה אשמת ואן חאל וצוות האימון. אני באמת באמת באמת לא מבין על מה הם עובדים באימונים, הקבוצה לא משתפרת ממשחק למשחק, השיטת משחק ישנה ולא עובדת והקבוצה פשוט לא מתואמת ולא משחקת כדורגל. כל קבוצה שעולה מולנו משחקת טוב יותר.

edgecator 17 בפברואר 2015

אגב – משחק שלישי (או כבר רביעי) ברציפות שיונייטד משחקת מזעזע במחצית הראשונה, ואחרי שינוי מסוים במערך קצת מתאפסת על עצמה. מעניין אם ואן חאל יפסיק מתישהו לתת לעצמו קרדיט על השינויים ויתחיל להימנע מהצורך לבצע אותם.

Shutzi 17 בפברואר 2015

החוסר תאום בין השחקנים אחרי כמעט 2/3 עונה הוא לחלוטין לא מובן ולא מתקבל על הדעת. זה לא רק שאין הבנה עיוורת בין השחקנים … גם הבנה ״לא עיוורת״ כמעט בלתי קיימת במשחקים של הקבוצה …
זה קשור כנראה לתפקוד המוזר של חלק מהשחקנים ולזה שיש הרבה שחקנים חדשים, אבל כבר היינו אמורים לראות ניצנים של השתפרות … בינתיים זה רק נהיה גרוע יותר.
ולגבי אתמול, למה לא לשים את הררה באמצע ואת די מאריה בכנף מההתחלה? די מאריה יכול אמנם לשחק באמצע והוא אכן מראה סימני שיפור, אך ברור לכל שהררה הרבה יותר אפקטיבי במרכז המגרש מאשר באגף ימין ודי מאריה מהווה איום תמידי, שהוא מגיע מהאגף (בעיקר מימין).

Danny - Long Island 17 בפברואר 2015

רוני חלוץ
אנדר באמצע
די מריה בשמאל אבל רשאי להתנהג כשחקן חופשי

Comments closed