פשוט לא כזה חשוב

דעתי על מה שכתב גיל שלי על ג׳קסון

phil-jackson-introduced-at-msg

קראתי את מה שכתב גיל שלי על פיל ג׳קסון ועל כך שהוא לא צלח את המעבר ממאמן לג׳נרל מנג׳ר. כי מדובר בסט יכולות שונה לחלוטין. אני לא חולק על הדברים אבל רואה את הדברים פשוט אחרת. בעיני ג׳נרל מנג׳ר הוא תפקיד הרבה פחות חשוב ממאמן. אני לא מזלזל בחשיבות התפקיד הזה, אבל אני מחליף ג׳נרל מנג׳ר טוב אפילו בעוזר מאמן טוב. ואני מודע לכך שהיו כמה ג׳נרל מנג׳רים טובים. למשל ג׳רי ווסט.

אבל בדרך כלל זה מתאר מישהו שלא כך כך רוצה לעבוד. הוא רוצה לתת את התובנות שלו מלמעלה ולא להתעסק בעבודה השחורה. כאילו אם ג׳קסון היה מאמן ולא ג׳נרל מנג׳ר או נשיא אז לא היו נותנים לו יד חופשית ברכש? למאמן עם 11 טבעות? היו נותנים. כל הסיפור שהתחשק לו להתעסק רק בזה ולא התחשק לו לאמן.

ושום ספר מאניבול לא ישכנע אותי אחרת. מאניבול מתאר שיטה לא רעה ולצידה הבלחה. אבל למעשה את הניתוחים שעשה בילי בין לא היה שום צורך שיעשה ג׳נרל מנג׳ר. מתמטיקאי-סטטיסטיקאי טוב בצוות המקצועי יכול להביא את ההערכות הללו. כל ההאדרה של התפקיד הזה היא תוצאה של תרבות הפנטזי ליג שהשתלטה על הספורט. שחלק עצום מהאוהדים עסוק כל השבוע בלמכור ולקנות שחקנים וחושב שמה שהוא עושה קשור לעולם האמיתי. אז זה לא. אין להם קשר לניהול קבוצת ספורט.

בהסתייגות אחת. ג׳נרל מנג׳ר רע הוא אכן מכה שלא כתובה בשום מקום. היכולת של ג׳נרל מנג׳ר להביא נזק היא עצומה. אני לא צריך להביט רחוק. אני אוהד פורטי-ניינרס.

*
גם אם התפקיד לא הכי חשוב אפשר לבצע אותו טוב ואפשר לבצע אותו רע. בינתיים ג׳קסון רע. כי המשימה האחת והיחידה של הג׳נרל מנג׳ר של הניקס צריכה להיות להפטר מכרמלו אנטוני.

קריקט, אמריקה
בואו לא נרמה את עצמנו - עידו גילרי

113 Comments

ניינר 19 בפברואר 2015

זה יותר פשוט-הבלוף הקרוי פיל ג'קסון התפוצץ סופסוף, זה הכל. זה שהוא מחרב את הניקס על הדרך זה הבונוס.

יעקב נקש 19 בפברואר 2015

אף פעם לא שמעתי שקוראים לפיל ג׳קסון בלוף, הייתי שמח לשמוע על סמך מה אתה חושב כך?

ניימן 19 בפברואר 2015

צודק.

הדבר היחיד שאני יכול להיזכר שדומה לזה היא שנת 2002. שם הבלוף של ג'ורדן סוף סוף התפוצץ כשהוא לא הצליח להוביל את הלייקרס לאליפות בלי ג'קסון.

ניימן 19 בפברואר 2015

*וושינגטון כמובן, לא הלייקרס.

ניב 19 בפברואר 2015

המטרה היחידה שלו היא להיפטר מג'. דולאן…

גיל שלי 19 בפברואר 2015

בעולם של היום, אני חושב שלג'נרל מנג'ר יש חשיבות שאולי פחותה מחשיבות המאמן, אך עולה בהרבה על חשיבות עוזריו. דבר ראשון, הג'נרל מנג'ר אמור לבחור את המאמן. הוא צריך להתוות את הדרך, ולבחור מאמן מתאים לדרך. תחת אחריותו למצוא לא את השחקנים הטובים ביותר, אלא את המתאימים ביותר לשיטה של המאמן שבחר. למאמן אין זמן לראות שחקנים אחרים, הוא ממוקד בשחקנים שלו.

גלן 19 בפברואר 2015

אני משוכנע שאם יעשו סקר מי צריך להיות הבא בתור של isis אז לפחות באזור אחד של אמריקה יבחרו במט מילאן.
אבל אני ממש מסכים עם הפוסט.

גלעד בלום 19 בפברואר 2015

ניינר, זהב בלוף של 11 אליפויות, וואחד בלוף מה אני אגיד לך…ג׳קסון הוא רוקי כמנג׳ר של קבוצה ומגיעה לו עונת חסד, אני מסכים עם דורפן שהמאמן

הוא עמדה יותר קריטית אבל באמריקה יש היררכיה והג׳נרל מנג׳ר מחליט על הכל (כולל סגנון משחק) חוץ להעביר אימונים ולנהל משחקים. זה שג׳קסון

הביא מאמן צעיר שמתגלח עלינו לא ממש עזר השנה, ניהול המשחק של פישר די קטסטרופלי, הניקס הפסידו לא מעט משחקים בהפרש של חמש

נקודות או פחות, לא זוכר שניצחו משחק צמוד העונה.

האידיאלי זה כמובן מאמן שהוא גם ג׳י. אם. כמו פופוביץ בסן אנטוניו או פאט ריילי במיאמי אבל לג׳קסון אין כבר את האנרגיה לעמוד על הקווים ולטוס

למשחקי חוץ (הוא פשוט לא יכול לעמוד על הרגליים, עבר ניתוח להחלפת אגן)

בשיטה האמריקאית לחרב קבוצה זו הדרך הכי טובה להפוך את הגורל שלה, ג׳קסון הוא הראשון שהיה לו אומץ לחרב את הקבוצה מהיסוד, גם בעונות

הגרועות היינו לא פעם בעמדה של להיכנס לפלייאוף (בעיקר בגלל המזרח החלש), תמיד ניסו לתת תחושה שאם הכל יתחבר אז תהיה קבוצה סבירה

למרות שכל ילד יודע שמאנשים כמו כרמלו, אמארה ומרבורי כמנהיגים הרבה דשא לא יצמח ורק חשבון הבנק שלהם תופח בכמה מליונים.

במסגרת הטפשות שלו דולן הצליח לשחרר עם השנים כל שחקן סביר שהיה לו ( דייויד לי, מרקוס קמבי, צ׳אניננג פריי, ג׳רמי לין, ג׳אמאל קרופורד,

גאלינרי, טימותי מוזגוד, ניייט רובינזון ) ולהביא אגואיסטים כמו מרבורי, ג׳יי אר סמית, כרמלו ואמארה, אולי עם ג׳קסון תחזור השפיות ונראה פה סופסופ

קבוצה נורמלית, דולן צריך מישהו חזק מספיק שיגיד לו ״לך תנגן עם הלהקה המסריחה שלך, נקרא לך שתחתום על הצ׳קים מידי פעם, אל תראה את

הפרצוף שלך לא באימונים ולא במשחקים, ראה לאן הבאת אותנו כשהתערבת, אל תתערב אידיוט בר מזל שכמותך שנולדת למשפחת דולן״.

וחוץ מזה בהצלחה לספרס היום מול פיורנטינה.

שניר 19 בפברואר 2015

התכוונת לטייטל הזה שנקרא
"head of basketball operations"
שמאגד בתוכו את תפקיד המאמן ותפקיד הג'נרל מנג'ר.
כמו דוק סקליפרס או SVG בפיסטונס.
אגב פופ הוא רק המאמן , ביופורד הוא ה GM.

Asaf 19 בפברואר 2015

סתם תיקון פופוביץ׳ הוא לא GM לספרס יש את אר סי ביופורד בתפקיד הזה ,בקשר להתייחסות לפוסט מאוד הקטנת כאן את תפקיד הג׳נרל מנג׳ר בהתייחס ל-Nba יש לו סמכות עצומה ופעמים רבות הם מובילים את מהלכי בניית הקב׳ הרבה יותר מהמאמן הראשי. ולגבי ג׳קסון אני חושב שזה מוקדם לשפוט ייקח רק שנתיים לפחות לנקות ולהתחיל לבנות מחדש בניקס עם שלל החוזים המופרכים שם, מה שכן נק׳ רעה אחת כבר יש לו בזה שלא מנע את הארכת החוזה של כרמלו ותקע את עצמו איתו עוד כמה שנים כשחקן מוביל

אריאל גרייזס 19 בפברואר 2015

אני בטוח שדוק ריברס היה מביא אליפות בבוסטון גם אם דני איינג' לא היה מביא לו את קווין גארנט וריי אלן, לא? ושבלי שאקיל ופאו גאסול פיל ג'קסוןהיה לוקח חמש אליפויות בלייקרס.
לא מבין את הזלזול הזה. שני התפקידים חשובים. ומה שאמרת על בילי בין בכלל מצחיק. הוא לא סטטיסטיקאי או אנליסט. הוא לא עשה את העבודה בעצמו – הוא ה-GM שהקשיב לסטטיסטיקאים.

דורפן 19 בפברואר 2015

אריאל – זה כמו להגיד שמי שחתם על החוזה של רונאלדו מטעם ריאל מדריד הביא את האליפות. דני איינג׳ לא ״זיהה״ את גארנט ואת ריי אלן. הוא החתים אותם. עבודה ניהולית טובה וטו לא.

אסף 19 בפברואר 2015

אבל זה בדיוק העניין.
לזהות את הכישרון של גארנט גם אני יכול.
להחתים אותו רצו 29 קבוצות, ורק איינג' הצליח. וזו הצלחה ששווה אליפות.
בעיני תפקיד ה GM הוא החשוב בנ.ב.א, במיוחד בשנים האחרונות.
הלייקרס, מיאמי, בוסטון – רוב האליפויות של התקופה האחרונה הגיעו מבניית סגל טוב ולא מעבודת אימון מפוארת.

אריאל גרייזס 19 בפברואר 2015

בדיוק. ואם אתה רוצה דוגמא ל-GM שיודע להעריך כשרון אז קח את זה של סיאטל ואת הקבוצה שהוא בנה שם. האם הוא יותר חשוב מפיט קארול? לא יודע, אבל אני בטוח שבלי שרמן ו-ווילסון ועוד הרבה בחירות דראפט שלו, קארול היה יכול לחלום על האליפות.

אריאל גרייזס 19 בפברואר 2015

וצריך להוסיף שיש עוד אלמנט מלבד לזהות כשרון וזה נושא של חיבור בין שחקנים והתאמה. הרי גם לכרמלו יש כשרון וכשהוא הגיע לניקס הוא היה בשיאו, ואז הביאו את אמארה, שאמור היה להשלים אותו וגם לו יש כשרון – וזה פשוט לא עבד. אפשר להוסיף את הדוגמא של מאלון ופייטון שהגיעו ללייקרס בזמנו ואפילו את הטרייד על קווין לאב לקליבלנד שאני לא בטוח בחוכמה שלו לאור ההתאמה של לאב לסגנון משחק של לברון. בניית קבוצה זה הרבה יותר מאשר זיהוי כשרון.

דורפן 19 בפברואר 2015

וקבוצות גדולות באמת נבנו על ידי מאמנים לא על ידי מנג׳רים. בדיוק ההבדל בין סאן אנטוניו למיאמי. ובמקרה של מיאמי מי המנג׳ר? פחות או יותר לברון. הוא החליט להביא את עצמו וכוכבים הצטרפו אליו.

בפוטבול בגלל כמות השחקנים זה תפקיד קצת יותר חשוב. ובכל זאת לעולם לא אשווה בין איזשהו מנג׳ר למישהו כמו בליצ׳יק או וולש.

אריאל גרייזס 19 בפברואר 2015

בוא נזכור שבליצ'ק הוא גם ה-GM של הפטס. ובוא נזכור שלפני שהוא נהיה זה שאחראי על הכל, היה שם אחד – סקוט פיולי – שעשה את העבודה הזאת טוב בהרבה מבליצ'ק.
ובוא נזכור שבתקופה של רד אאורבך או וולש לא היתה תקרת שכר וזה היה די פשוט להחתים את מי שאתה רוצה.
אני לא אומר שצריך להשוות. כן, GM כנראה פחות חשוב ממאמן. וגם מאמן פחות חשוב מהשחקן שלו ועדיין אנחנו מדברים על מאמנים בלי סוף. שים את ג'קסון בלי מייקל והוא לוקח אליפויות בשיקגו? כינים! פאט ריילי בלי מג'יק וקארים?
זה לא הופך את התפקיד הזה לכזה שאפשר לבטל ב-כל מה שצריך זה לזהות כשרון ולהביא אותו. בטח ובטח בעידן תקרת השכר

דורפן 19 בפברואר 2015

אריאל – מרגע שמונו אנשים לג׳נרל מנג׳רים ברור שיש מי שעושים זאת טוב מאחרים.

מה שאני אומר – זו טעות מלכתחילה להוציא את גיוס השחקנים מידיו של המאמן. עדיף סקאוט שיציע למאמן שחקנים. ג׳נרל מנג׳ר צריך לחזור להקרא אחראי על סקאוטינג ולדווח למאמן. ברגע שהפכו את ממונה הסקאוטינג לאחראי על המאמן יש תשעה מקרים לא מוצלחים על כל אחד מוצלח.

יריב 19 בפברואר 2015

הזכרון שלך משובש בנוגע לניקס. אמארה גיע לפני כרמלו ונראה טוב מאוד (חצי עונה). כרמלו הגיע אחריו. במידה רבה זו בדיוק הדוגמה לדרך שבה GM יכול לחרב קבוצה, או במקרה זה בעלים שמתעקש לבצע את עבודת הGM גרוע.

ההחתמה של אמארה היתה, כנראה, רעיון די טוב – אלא שהוא לא מתאים לקבוצה עם אנתוני והוא משחק הרבה פחות מהמתוכנן בגלל פציעות.

אריאל גרייזס 19 בפברואר 2015

צודק, אבל הנקודה היא אותה נקודה. לשים שני כשרון ביחד ולצפות לקבל אלופה זה לא עובד

פה איתמר 19 בפברואר 2015

קודם אמרה הגיע.
רק אחר כרמלו.
חוץ מזה מסכים איתך.

דורפן 19 בפברואר 2015

גארנט חתם כמו שגאסול חתם – בגלל השם של הקבוצה. לא בגלל האמונה בחזון של דני איינג׳ (שׁאגב, חוץ במקרה הזה די לא פגע לאורך ההיסטוריה שלו- מה הוא עשה עכשיו). גאסול חתם בלייקרס אני גם לא המום שהלך לקבוצה שמשלמת הכי טוב, דואגת לך להזמנות לפלייבוי מנשיון ועברו עליה בהעברות (לא דראפט) רק ווילט, קארים, מאלון,שאק, קובי ומג׳יק – כלומר חלק גדול מהטופ 20 בהיסטוריה.

יריב 19 בפברואר 2015

מג'יק נבחר על ידי הלייקרס בדראפט. קובי הגיע בהעברות, אבל לא כשחקן גדול (לפני שהתחיל לשחק בליגה, ולקח לו שנתיים להיכנס לחמישיה של הלייקרס).

דורפן 19 בפברואר 2015

קובי היה ידוע איזה פרוספקט הוא. עדיין מהלך גדול של ווסט. במקרה מג׳יק נדמה לי שסחרו כדי להשיג את הבחירה הראשונה בדראפט. אבל זה לפני תקרת השכר. הלייקרס שילמו בערך פי שלוש משאר הליגה.

יריב 19 בפברואר 2015

יש הבדל די גדול בין "פרוספקט גדול" ל "חלק מהטופ 20 בהיסטוריה", כפי שאפשר להבין מזה שהוא נבחר רק במקום ה13 בדראפט.

הבחירה של מג'יק אכן התקבלה בטרייד מוזר מאוד מהג'ז, אבל הטרייד הזה היה 3 שנים קודם לכן (טרייד חד צדדי שראיתי אומרים שהוא "פיצוי על החתמת גודריץ' בג'ז". גודריץ' עזב את הלייקרס כשחקן חופשי ב76).

אוהד מטס 26 בפברואר 2015

ראשית, זו טעות להשוות כדורסל עם בייסבול ופוטבול בהקשר של תפקיד ה- GM. יש הבדל גדול בין ספורט של 5X5 כמו כדורסל לענפים עם סגל של 25 או 50+ כמו בייסבול ופוטבול.
שנית, אני חושב שדורפן מפספס את החידוש של בילי בין. בין ראה את הספורט כניסיון להשיג כמה שיותר ניצחונות כאשר כל שחקן בקבוצה תורם אחוז מסוים לסך הכל. הגדולה של בין (ולדעתי מה שגרם למייקל לואיס להתלהב ממנו כשכתב את מניבול) הייתה ההבנה שלו שהשוק אינו מעריך נכון את התרומה של שחקנים מסוימים לסך הניצחונות. השימוש בסטטיסטיקה נועד לייעל את ההערכה ולא בא סתם מהאוויר. כאשר בין החל לממש את התפישה שלו היו מעט מאד קבוצות שהחזיקו מחלקה אנליטית. היום לרוב הקבוצות יש מחלקה כזאת. וזה מביא אותי לנקודה השלישית.
הרבה מאמנים יכולים לזכות באליפות. יש מעט מאד מאמנים שאחראים לבניית שושלת. כדי לבנות שושלת צריך מישהו מעל המאמן, מישהו שטווח הראיה שלו ארוך יותר מהעונה הנוכחית. טרי פרנקונה זכה עם הרד סוקס בשתי אליפויות. הוא לא הביא את האליפויות האלו. מי שעשה זאת הוא תיאו אפשטיין. ג'ו טורה זכה בחמש אליפויות עם הינקיז. שוב, מי שהביא את האליפויות הללו היה ה -GM,בריאן קשמן. בניגוד לפיל ג'קסון, בבייסבול יש לפחות דוגמה אחת למי שהצליח בתור מאמן ובתור GM – ברנץ' ריקי, אולי הגדול מכולם. האיש שהיה לו החזון לגייס את ג'קי רובינזון ולשבור את מחסום הגזע בבייסבול. האיש שהמציא את הרעיון של ה Farm system בבייסבול ואחד הראשונים להשתמש בשיטות אנליטיות.

יהודה 19 בפברואר 2015

ואני נזכר בתפקיד של רד אאורבך בסלטיקס אחרי שהוא פרש מאימון

דורפן 19 בפברואר 2015

אתה מדבר על מצב קצת אחר. על מי שבנה את המועדון וסגנון המשחק. אבל זה לא שהיה לו ג׳נרל מנג׳ר מעליו לפני כן. גם פרגוסון בשנותיו המאוחרות נתן יותר סמכות למאמנים שלצידו ואימן קצת פחות בטרנינג.

יהודה 19 בפברואר 2015

כל אנלוגיה היא מוגבלת. אבל אאורבך עשה את המעבר ממאמן לג'נרל מנג'ר ואת שניהן עשה בהצלחה פנומנלית.

דורפן 19 בפברואר 2015

אורבך היה נשיא. מנהל המועדון. לא הייתה תקרת שכר להתעסק בה. זה לא GM של ימינו.

יהודה 19 בפברואר 2015

כמו שאמרתי אנלוגיות הן תמיד מוגבלות (גם בין GM שונים בליגה היום),
עם זה יש דברים דומים המאמן עומד על הקווים ונמצא עם השחקנים באימונים
ה GM אחראי על בניה אסטרטגית לרבות רכש ורבות רכש מאמנים.

Amir A 19 בפברואר 2015

כבר כמה ימים יש וויכוח בתוכניות הספורט בארה"ב סביב הנושא של הסתמכות על סטטיסטיקות בבחירת שחקנים, וזאת לאחר שברקלי טען שמדובר בטמטום. לדעתי יש חוסר הבנה בסיסי ביחס לנושא הזה. אף אחד לא זקוק לסטטיסטיקות כדי לבחור בלברון, שאק, מיגי, קרשו וכדומה. היתרון של הסטטיסטיקה מגיע בשני מצבים: (1) כשמה שיש על הלוח אלו שחקנים מאמצע הערימה; (2) כשלארגון אין כסף להחתים מישהו מהשחקנים הבכירים. במצבים כאלו, כשמדובר על עונה ארוכה שבה מספר קטן של נצחונות יכול להכריע בין פלייאוף ובין חופשה באקפולקו, הסתמכות על סטטיסטיקה יכולה לשנות עתיד של קבוצה, וצריך GM טוב שישקיע את הזמן כדי להיות עם האצבע על הדופק. אפשר להפיל את זה על המאמן אם רוצים, אבל זה כבר תלוי בענף. אני לא רואה איך זה מתקיים בענף כמו פוטבול, שם רק עבודת האימון גוזלת בערך 53 שעות ביממה.

אריאל גרייזס 19 בפברואר 2015

אתה חי בכלל, לא קבור מתחת לשלוש מטר שלג?

Amir A 19 בפברואר 2015

אנחנו, למזלנו, לא חטפנו השנה יותר מדי. רק הטמפרטורה עומדת על משהו שבין מינוס 10 למינוס 20 כבר שבועיים רצוף.

אריאל גרייזס 19 בפברואר 2015

וואלה, הבדל עצום מבוסטון למרות שהמרחק לא כזה גדול

שניר 19 בפברואר 2015

דורפן אני גם לא מאמין במלו וביכולת שלו ללכת עד הסוף , אבל אנחנו לא הוגנים כלפיו.
בפעם היחידה שהוא שיחק לצד שחקן באמת איכותי הוא הגיע לגמר המערב רק כדי להפסיד לאלופה שבדרך.
כפי שציינתי בפוסט של שלי, בוא נמתין לקיץ ונראה אם ג'קסון יצליח למשוך מישהו רציני ואז נוכל לעמוד על טיבם.

גיל 19 בפברואר 2015

אף שחקן רציני לא רוצה לשחק עם כרמלו, זה אומר לך הכל. לא הוביל קבוצה לכלום למעט אולי הבלחה אחת, איש של סטטיסטיקות אישיות שגם הן לא משהו כשמסתכלים על כמה זריקות הוא לוקח.

דורפן 19 בפברואר 2015

מה יהיה הגון עבור כרמלו? לבנות קבוצה שלמה סביבו לחמש שנים? אני שואל – מתי כבר נמצה את ההזדמנות לכרמלו? מה עוד צריך לקרות? החתמה של דוראנט?

אסף 19 בפברואר 2015

הדבר ההגון הוא להפסיק לצפות שיוביל קבוצה לאליפות.
הוא שחקן מעולה, שיכול לתרום המון לקונטנדרית. לא כזה שיכול להוביל אחת (ובזה הוא לא שונה מ 98% מהשחקנים בליגה).
את הניקס הוא הוביל ל 3 עונות פלייאוף רצופות אחרי עשור של לוטרי, ומקום שני במזרח. מי שציפה ליותר מעריך את מלו הערכת יתר.
בשבילי בתור אוהד זה יופי.

7even 19 בפברואר 2015

כמו שציין גלעד, בשיטה האמריקאית חייבים לחרב קבוצה לחלוטין כדי לתת לה סיכוי בעתיד.
לדעתי מה שג'קסון עושה לאחרונה זה מעולה.
הוא העיף את ג'יי אר סמית' ואת אמארה תוך חודש וחצי.
ברניאני הולך בסוף העונה, והוא לא חידש חוזה כמעט לאף שחקן.
למעט כרמלו, רק 7 שחקנים חתומים לעונה הבאה, על שכר מצחיק (יחסית),
ורק 3 חתומים מעבר לעונה הבאה.

הניקס בדרך הנכונה להיחרב טוטאלית, כלומר – לבנות מחדש.
זה יתחיל בדראפט 2015.

גיל 19 בפברואר 2015

תמיד הדראפט הוא המקור לתקוות אינסופיות אבל איכשהוא כמעט כל הקבוצות החלשות לא נבנות ממנו.

7even 19 בפברואר 2015

דווקא יש לא מעט דוגמאות.
ברור שהן לא הרוב, אבל בהחלט יש.
שיקגו של היום, אוקלהומה שלהיום. טורונטו של היום.
אמנם לא הקבוצות הכי טובות בדור הזה אבל קבוצות מצויינות

גיל 19 בפברואר 2015

איך שיקגו של היום? הם עשו טריידים חכמים אבל אם אתה בונה על דריק רוז אז לא בטוח שזה השתלם. אוקלהומה כן וגם ניו אורלינס אבל הם היוצאים מן הכלל שמעידים על הכלל. טורונטו קבוצה חביבה אבל לא תגיע רחוק. הבעייה היא לא רק שיש מעט כישרונות על אלא שהם לרוב נתקעים בקבוצה חלשה לאורך שנים כמו קווין לאב. המקרה של אוקלהומה נדיר כי שם יש שני כוכבי על וגם הם עדיין קצת אנדראצ'יברים.

Zak 20 בפברואר 2015

גם גולדן-סטייט של השנה, אינדיאנה והספרס של שנה שעברה. כלומר לא מעט קבוצות שהן בטופ

גיל 20 בפברואר 2015

כן, אבל הספרס חוץ מדאנקן מצאו את הבחירות שלהם נמוך וגם גולדן סטייט בחרה בקארי ותומפסון בבחירות 7 ו11 כך שזה לא שהם היו בחירות בטוחות ששווה לעשות טאנקים עליהן.

יוספיהו 19 בפברואר 2015

אני מאמין שדווקא הכשלון השנה יוציא מג'קסון דברים טובים.
אולי היה חסר לו קצת דרייב (ואולי לא) ועכשיו יש לו מספיק סיבות ומקטרגים כדי להגיע לפגרה עם הסכין בין השיניים.
בלי קשר,
אהבתי איך שהוא הסיט אליו את האש שהופנתה לעבר דרק פישר.
לא יודע אם ראוי לנקות את פישר מכל אשמה, אבל זה היה מהלך טקטי מצוין מבחינת הארגון.

גיל 19 בפברואר 2015

אני לא חושב שהוא כזה רע, את זה נדע עוד שנה כנראה. הוא עשה טעות קרדינלית עם כרמלו אבל גם פינה הרבה מקום תחת התקרה. אם מישהו רציני ירצה לבוא לשם זו כבר שאלה אחרת. לא לג'קסון הGM זה בטוח.

משה 19 בפברואר 2015

האם התגובות היו שונות אם הוא לא היה מחדש את החוזה לכרמלו ? מישהו יודע להסביר את ההגיון בצעד הזה ?

Oded 20 בפברואר 2015

כן
לא

אסף 19 בפברואר 2015

כל התיאוריות על פירוק הקבוצה בדרך לבנייה מחדש מתעלמות מהעובדה שאף שחקן משמעותי לא ירצה להגיע לקבוצת תחתית.
למה לגאסול לעבור מקונטנדרית לקבוצת לוטרי שתבזבז את שיא הקריירה שלו על נסיונות בנייה?
הרוב הגדול של הכישרונות בליגה עובר מקבוצות חלשות לקבוצות טובות (מהקיץ: פאו, לאב, רונדו, גרין).
לברון היה יוצא דופן, בין השאר בגלל שעצם הגעתו הופכת קבוצה לקונטנדרית. אבל הוא יחיד בהיבט הזה.
לדעתי, הנוכחות של כרמלו יכולה לעזור בלפתות שחקנים טובים אחרים להגיע ניקס. בלעדיו זה יהיה יותר קשה.

גיל 19 בפברואר 2015

להפך, הנוכחות של כרמלו תרתיע כל כוכב גדול.

גיל שלי 19 בפברואר 2015

אסף – מספיק לראות את טייסון צ'נדלר השנה, לעומת שנה שעברה, כדי להבין את ההשפעה של כרמלו. אגב, צ'נדלר היה מוכן לעשות הכל כדי לעוף משם, ואף שחקן אחר לא התקרב לשם, אז אני לא בטוח במה שאתה כותב לגבי רצון השחקנים לשחק ליד כרמלו

אסף 19 בפברואר 2015

צ'נדלר לפני שנתיים ליד כרמלו היה יותר טוב מהשנה.
אני לא אומר שכרמלו הפך אותו לכזה, אבל מלכתחילה אני לא מניח שהוא היה עוזב קבוצה אלופה ומצטרף לניקס בקיץ 2011 אם לא היה שם לפחות פוטנציאל להצלחה (אמרה לפני הירידה וכרמלו).
בוא נראה מי יסכים להגיע לניו יורק בקיץ הקרוב.

אריאל גרייזס 19 בפברואר 2015

גארנט ואלן הגיעו לבוסטון אחרי שהם סיימו שניים מהסוף. אבל אני מסכים שזה היוצא מהכלל שמעיד על הכלל, ובדרך כלל שחקנים לא ילכו לקבוצות גרועות – אלא אם אלו שחקנים שחושבים רק על כסף/סטטיסטיקות אישיות – ואז זה לא השחקנים שאתה רוצה מלכתחילה (AKA – כרמלו).
פעם, לניקס לפחות היה את הסקס אפיל של העיר הגדולה, מדיה וחוזי פרסום וכו', היום המצב שלה כל כך גרוע שאפילו זה לא עוזר למשוך שחקנים טובים

דורפן 19 בפברואר 2015

בדיוק – וגם היכולת להחתים את גארנט או גאסול הם לא איזשהי עבודת הכנה ומכירה מדהימה של המנג׳רים. בסך הכל קבוצות פאר החתימו סופרסטארים. דרכו של עולם.

אסף 19 בפברואר 2015

בסדר, המשימה של הGM היא ליצור תנאים מתאימים ליצירת סגל טוב. לבוסטון וללייקרס יש את היתרונות שלהן, ועדיין תראה את ההבדל בין הלייקרס של 2008 לזו של היום. אין פה כלום חוץ מחילופי הנהלה (בעלות, במקרה הזה).
כדי לטעון שהמאמן חשוב יותר מהג'י.אם צריל להראות קבוצה שהצליחה בגלל עבודת אימון טובה ,למרות הנהלה כושלת.
אטלנטה של השנה אולי תהיה בעתיד טיעון.

דורפן 19 בפברואר 2015

זו שוב החשיבה בקוביות. עבודה באמת נכונה היא לתת לצוות האימון לבנות את הקבוצה – כשהניהול רק קצת עוזר לה במשא ומתנים. השיטה של הנהלה שבונה את הסגל ואז מחפשת מאמן – לרוב לא בונה קבוצה גדולה באמת.

איציק 19 בפברואר 2015

האם זה נכון גם במקרה של ג'ורדי קרויף. אני חושב שהוא בידיוק ההפך מהטענה שלך. אפשר להביא דוגמאות לכן ולכן, אין צודק יחיד או מודל יחיד אך מנג'ר מוצלח שמתווה, אך לא חונק את המאמן, נראה כמשהו בעל סיכוי טוב מאוד. ראה את גרג פופוביץ' כדוגמא.

דורפן 19 בפברואר 2015

איציק – ג׳ורדי קרויף בונה קבוצה שמצליחה מאד במפעל בה יש לה לפחות פי שתיים תקציב מהיריבות (או יותר) ולא מגיע לשום הצלחה באירופה. הכדורגל אכן משופר – להגיד שיש כאן משהו כמו ״קבוצה גדולה״ מאד טעון בדיקה. בינתים לא קבוצה יותר גדולה ממריבור (שפועלת על תקציב של הפועל חיפה בערך)

איציק 19 בפברואר 2015

התקציב הגדול ביותר בליגה היה לה גם לפני ג'ורדי, ומה היא קיבלה. ואולי יותר חשוב, יש דרך התנהלות. יש שגיאות, יש נפילות, אבל ההתנהלות והשקט נותנים תקווה לעתיד. היא לא תהייה צ'לסי, אפילו לא באירן ( ;) ) אבל היא תהיה קבוצה שקנראה תתקדם. הקשר הלינארי בין הוצאות לתוצאות אינו נכון. המיסים לא זהים, תרבות הספורט שונה, מאגר השחקנים האיכותיים הזמין במדינה לא אותו הדבר ולא כמה צריך לשלם עבורם. אולי בסלובניה גם מכבי היתה יכלה להסתדר עם תקציב של הפועל חיפה.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2015

אתה יודע, זו שאלה מעניינית כמה הניקס הם מועדון גדול, מעבר לזה שהם משחקים בניו יורק ויש להם הרבה אוהדים בתקשורת הישראלית.

הרי לאורך ההיסטוריה הם היו קבוצה לא מאד מצליחה ולא זכור לי שבאיזשהו שלב (מאז תחילת שנות ה70) הם היוו כוח משיכה לכוכבים. היה להם סופרסטאר אחד ב30 שנים האחרונות וגם הוא לא היה טופ 5 בליגה. הלייקרס קמו ונפלו כמה פעמים, אבל מעולם לא איבדו את האפיל שלהם. לא נראה לי שלניקס מעולם היה את כוח המשיכה הזה.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2015

סופרסטאר אחד ב30 השנים האחרונות וגם הוא לא היה טופ 5 בליגה ונבחר דראפט- הוא לא הגיע כפרי אייג'נט.

גיל שלי 19 בפברואר 2015

אלן יוסטון הגיע כפרי אייג'נט, דולן שילם לו כאילו מדובר בשחקן הטוב ביותר בהיסטוריה של ענפי הכדור

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2015

ואלן יוסטון רחוק מלהיות סופרסטאר.

תחשוב על איזה שחקנים יוסטון רוקטס (לא הלייקרס) הצליחו למשוך ב20 שנים האחרונות: דרקסלר, בארקלי, פיפן, מגריידי, הארדן, הווארד. איפה הם ואיפה הניקס. ויוסטון זה הבאר שבע של האמריקאים.

איציק 19 בפברואר 2015

ניסית להשפיל את באר-שבע או להחמיא ליוסטון?

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2015

ליוסטון יש את מרכז החלל, אבל אני בטוח שאין להם תחנה מרכזית חדישה כמו לבאר שבע.

עדי אבני 19 בפברואר 2015

+1

איציק 19 בפברואר 2015

בבאר-שבע יש הרבה יותר אסטרונאוטים ;)

גיל שלי 19 בפברואר 2015

תוהה, ברור לגמרי. ראינו את הקסם של הניקס כשדוני וולש רדף אחרי לברון (לא עניין אותו בכלל), וגם בתקופה שהיתה הנהלה נורמלית בניקס (צ'קטס) שלא הצליחה להביא שחקן אחד נורמלי כדי לשים ליד יואינג. מה שכן, יואינג כן היה טופ 5 בליגה

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2015

לאורך זמן, לא מסכים (למרות שזו לא עובדה אלא דעה).

ג'ורדן, אקים, רובינסון, בארקלי ומאלון תמיד היו עדיפים עליו לטעמי. אפשר לעשות לו קייס ב94 (שנת הפרישה הראשונה של ג'ורדן). אחריה הוא כבר היה בירידה.

גיל שלי 19 בפברואר 2015

מסכים חוץ מרובינסון.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2015

שניהם היו לוזרים, אבל רובניסון בשיאו היה מפלצת סטטיסטית ואתלטית ברמות של לברון. אי אפשר להוכיח את זה כמובן, אבל אני חושב שהוא היה שווה יותר ניצחונות לקבוצה שלו לאורך העונה הרגילה.

גיל שלי 19 בפברואר 2015

רובינסון בלי דנקן לא הריח את גמר הפליאוף. תחשוב עם איזה שחקנים יואינג עלה לגמר, ואיתגר את מייקל בפלייאוף, סטרקס, מייסון, אוקלי

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2015

שוב, אי אפשר להוכיח את זה, אבל לדעתי זה היה יותר ריילי מאשר יואינג, במובן של הסגנון המאד הגנתי ואלים שהוא הנחיל להם.
יואינג היה הכוכב של הקבוצה, אבל אני לא בטוח שאם היית לוקח את רובינסון ושם אותו במקומו הקבוצה הייתה נראית פחות טוב.

גיל שלי 19 בפברואר 2015

דווקא בגלל הסגנון של ריילי, אי אפשר היה להחליף את יואינג, בגלל זה אי אפשר למדוד אותו בסטטיסטיקות רגילות

אסף 19 בפברואר 2015

לא לאורך זמן, אבל לפרקים יואינג היה טופ 5. נגיד, ב90 כשנבחר לחמישיית העונה, או ב94 כשהיה אולי השחקן הטוב במזרח.
האמת היא שגם לכרמלו יש קייס – ב 2013 הוביל את הליגה בנקודות, נבחר 3 לmvp, והיה כח בלתי עציר בהתקפה.

תוהה בדרכים 20 בפברואר 2015

כתבתי, זו לא קביעה מדעית שלא ניתן להתווכח עליה, לטעמי ג'ורדן, אלאג'ואן, רובינסון, בארקלי ומאלון תמיד היו מעליו. אני יודע שבמקרה של שלושת האחרונים בעיקר ניתן להתווכח.

מקריאת הספר שלו ב95 אני יודע דורפן בשעתו מיקם אותו יותר גבוה (הוא אפילו שם אותו לפני אלג'ואן). אני לא יודע אם דעתו השתנתה בפרספקטיבה של 20 שנה.

איציק 20 בפברואר 2015

מלאן ויואינג לא יכולים להיות מעל הארבעהשלפניהם או אפלו להיות קרובים אליהם כי הם לוזרים. כשהכסף הגדול על השולחן, הם פישלו.

תוהה בדרכים 20 בפברואר 2015

גם רובינסון ולדעת רבים גם בארקלי, היו לוזרים..

ק. 20 בפברואר 2015

זה לא הוגן לדעתי להגיד על מאלון לוזר – יוטה אתגרה את אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה פעמיים למשחק 6 בפיינלס. אם היו זוכים באחת מהן זה היה הישג נדיר.

איציק 20 בפברואר 2015

מאלון עשה במכנסיים בכול משחק גורלי בדקות הסיום.
רובינסון היה אלוף עם יכולת מאוד טובה.
בארקלי הפסיד אך לא היה לוזר, פשוט היה מישהו שהיה טוב יותר. הוא לא השפיל עינים מול אף אחד ומול אף מעמד. יכל להפסיד אבל זקוף. מספיק להזכר בסדרה המופתית שלו בפיניקס עם ראש העיר ודן מארלי.

ק. 20 בפברואר 2015

איציק,
לא שאני ממעריציו, אבל זה לא רציני להגיד דבר כזה. אולי הדימוי שלך נוצר מזה שג'ורדן חטף לו בגאונות 41 שניות לסיום משחק 6.
תסתכל על התפקוד שלו בדקות הסיום בארבעת המשחקים שיוטה ניצחה בסדרות האלה ובגמרים של המערב לפני כן באותן שנתיים ותביע את דעתך שנית. איך שלא תסובב את זה, גם אם לא הייתה "התעלות מטורפת" – זה רחוק מלעשות במכנסיים.
מסכים איתך לגבי בארקלי ופיניקס בסדרה האדירה מ-1993 (אגב, שיקגו של הטריפיט השני עם רודמן וקוקוץ' הייתה טובה מאשר בראשון עם גארנט).

איציק 19 בפברואר 2015

אני חושב "המשימה האחת והיחידה של הג׳נרל מנג׳ר של הניקס צריכה להיות להפטר מכרמלו אנטוני." היא הערכת חסר. זו תוצאה תת-אופטימאלית. אם רצית הערכה באמת אידאלית היתה כותב ש"המשימה האחת והיחידה של הג׳נרל מנג׳ר של הניקס צריכה להיות להפטר מדולן."
זה כבר היה יכול להיות הישג עם השפעה לשנים רבות.

דורפן 19 בפברואר 2015

כן – אבל זה לא בהגדרת התפקיד…

איציק 19 בפברואר 2015

:-)
אבל תודה שזה היה יכול להיות הישג אדיר.

Amir A 19 בפברואר 2015

רוצו לקרוא (או להקשיב) לראיון שאי.אס.פי.אן עשו עם מייק שנהאן. דוגמא קלאסית לאיך בעלים יכול להרוס קבוצה. הוא מספר שם שאחרי עונת הרוקי שלו רוברט גריפין בא לצוות האימון והודיע להם מפורשות אילו מהלכים מקובלים מבחינתו ואילו מהלכים לא מקובלים. זה מסביר שני דבריםף (1) למה גריפין לא יהיה באמת ק"ב עילית בליגה הזו; ו-(2) איך בעלים יכול להרוס קבוצה. אחרי הכל, בלי הגב של סניידר גריפין לא היה מעיז לעשות את זה.

גיל שלי 19 בפברואר 2015

טוב, שנהאן נכשל בשנה הזאת, גריפין רצה רק להסביר לו מה צריך לעשות כדי להגיע לסופרבול. רק לוזר יסתפק בעלייה לפליאוף אחרי חמש מאות שנה

shohat 19 בפברואר 2015

אני מצטרף לקולות הממתנים את ביטול חשיבות תפקיד ה – GM.
GM לא צריך להיות חשוב מהמאמן כדי להיות חשוב.
במציאות של תקרות שכר והדינמיקות שהן מייצרות, ההחלטות של GM מורכבות הרבה יותר מזיהוי כשרונות או ניהול מו"מ. מתקיים משחק אסטרטגי שלם – איך לצבור נכסים, איך לשמור או לייצר גמישות, ומהו העיתוי הנכון להשתמש בנכסים.
ניקח את דוגמת קליבלנד. מצד אחד זה נראה כל כך פשוט. לברון החליט לחזור, הכל הסתדר סביבו והחברים שהביא, והרי כולם רוצים לשחק איתו.
אבל קודם כל קליבלנד היתה צריכה לצבור נכסים (נכון, בזכות כמות לא חוקית של מזל בדראפט) כדי לבוא ולברון ולהראות לו שאם הוא בא הם יכולים לשים לידו שני שחקנים של חוזה מקסימום ואת העזרה הדרושה. הוא חזר לקליבלנד לא רק כי זו חזרה הביתה אלא גם כי הוא שוכנע שתהיה לו הזדמנות לנצח לא פחות מאשר במיאמי.
כשזה לא ממש עבד והעונה היתה בדרך לכשלון קולוסאלי, בוצע המהלך של הטרייד על וויטרס והבאת שאמפרט, סמית' ומוזגוב – ופתאום בלאט הפך ממאמן מסכן למאמן גדול. אני מאוד אוהב את בלאט ולא מפחית מהזכויות שלו, אבל בלי העזרה הזו מגריפין היה לו כנראה הרבה יותר קשה. ה – GM צריך לאפשר למאמן ולשחקנים את ההזדמנות. ואת זה אפשר לעשות באופן מוצלח או כושל. גם מזל, כמובן, גם מזל.

או ניקח את גולדן סטייט. כמה GMים היו אומרים לפליפ סונדרס בקיץ "שכח מזה, קליי תומפסון לא על השולחן"?

גם אני לא אוהב את "תרבות הפנטסי שהשתלטה על הספורט" ומאות הכתבות על מי יעשה איזה טרייד וכמה ומתי ולפי איזה סעיף בחריגים לתקרת השכר. וכל דירוגי ה – trade value – כמה התעסקות במסביב…

אני מאד מסכים לכותרת של הפוסט. "פשוט לא כזה חשוב" כי לפיל ג'קסון אחרי 11 טבעות, ובעיקר הראשונה, מותר להכשל בכל מה שהוא יעשה בחיים מהיום (לא שאני מאחל לו) וזה לא ימחק את מה שהוא עשה.

דורפן 19 בפברואר 2015

שוחט – אני אומר שהוא מקבל החלטות חשובות. כי העבירו אליו הרבה החלטות חשובות שהיו פעם של מאמנים ועדיף היה להשאיר אותן שם.

shohat 19 בפברואר 2015

לא יודע, אני לא מבין בזה מספיק, בטח לא את המשמעות היומיומית הפרקטית.

אני מניח שיש סיבות רציונאליות ופרקטיות למודל שקיים ברוב הקבוצות. השאלות הרלוונטיות הן בין השאר משאבי זמן ותשומת לב (כולל לעשות את כל הטלפונים סטייל ג'רי מגווייר ולעשות מינגלינג עם פונקציונרים בקבוצות אחרות ובהנהלה של הליגה), של סוג הכישורים והתכונות (אולי ישנם מאמנים שיותר מתאימים לזה ואוהבים את זה, ויש מאמנים טובים שאולי פחות) ושל רמת המורכבות והירידה לפרטים "בירוקרטיים" (שלא דומה למה שהיה בעבר). וזאת כאשר למאמן יש מספיק נושאים ודאגות לעסוק בהם.

נראה לי שלא נכון שהמאמן יהיה לגמרי מחוץ לתמונה, כי זה רכיב התאמה משמעותי שאי אפשר להתעלם ממנו.

Zak 20 בפברואר 2015

אני חושב נחשון שבמקרה של קליבלנד מוכיח דווקא את ההיפך, שהמקום של ה GM הוא דווקא משני אם לא שולי? הרי תסתכל על תהליך הבנייה של הקבוצה:

בחירות דראפט גבוהות – מזל
ההגעה של לברון – נטו החלטה של השחקן
טרייד לאב על וויגינס – כנ"ל, ככל הנראה החלטה של לברון. דווקא כאן אם ל GM היתה מילה מול לברון, קליבלנד היתה הצעת מטרייד שמסתמן כלא מוצלח במיוחד
הטריידים על שאמפרט, סמית' ומוזגוב – ללא ספק הברקה של ה GM, במיוחד ההימור המוצלח על זה סמית'.

אז רואים של GM יש ללא ספק חשיבות, אבל היא עדיין מתבטאת רק בטאץ' הסופי, כאשר המרכיבים העיקריים בבניית הקבוצה הם בידיים אחרות

shohat 20 בפברואר 2015

אני מסתכל על זה אחרת.
"הנטו" של ההחלטה של לברון לא היתה בלתי-מותנית. וזה גם לא רק בחירות דראפט. בשביל להביא את השחקן הכי טוב בעולם, במהלך שיגדיר את הקריירה שלו מבחינתו, דרושה הרבה מאד עבודה. אני לא יודע מהי חלוקת העבודה בתוך המועדון אבל זה הישג בלתי-רגיל מבחינתם.

לגבי הטרייד של וויגינס תמורת לאב – במקור מאד לא רציתי שיעשו את הטרייד הזה, בגלל העדפה "רומנטית" לתסריט של בניית הקבוצה עם רוקי חדש ומבטיח ולא בניית קבוצת כוכבים אינסטנט. אבל משנעשה, אני לא שותף לביקורת לאור מה שראינו עד כה. לאב משלם מחיר בסטטיסטיקה אישית ובתפקיד המשני שלו אבל הוא גורם קריטי בהצלחה של הקבוצה (זה כבר דיון אחר). קשה לדעת איך וויגינס היה נראה בקליבלנד ומה היתה הדינמיקה בינו לבין לברון וקיירי.

Yavor 19 בפברואר 2015

אתה מגזים לחלוטין בשיפוט של ג'קסון. אם לבלאט אנחנו מוכנים לתת עונת השתפשפות ורק אז לשפוט, על אחת כמה וכמה כשמדובר ב-GM שמגיע למצב נתון מבחינת חוזים וסגל, ולא באמת מנהל משחקים בפועל. עבודתו תישפט בעוד שנה שנתיים – כרגע הוא עובד עם ירושה מהממשלה הקודמת.

גיל שלי 19 בפברואר 2015

הוא החליט להחתים את כרמלו, הוא החליט לנסות להגיע לפליאוף השנה, לפחות כרגע לא עושה רושם שהוא מצליח באופן יוצא דופן

Yavor 19 בפברואר 2015

הוא אולי אמר שהוא רוצה פלייאוף – מה ציפית שיגיד? ואם הוא לא מאמן – איך תאשים אותו באיך שהקבוצה משחקת?

גיל שלי 19 בפברואר 2015

לא אמר, עשה. החתים את כרמלו, עשה טרייד על השנה האחרונה של טייסון צ'נדלר בשביל חוזה קלדרון ודלמברט. הוא ממש לא ניסה להגיע למצב שבו לניקס יש בחירה ראשונה בדראפט, זה יוצא ככה. ואגב, זה יוצא ככה בשנה בה אין לברון בדראפט, ואין שום תרחיש בו הניקס פתאום הופכים בין לילה לקבוצה

אלון 19 בפברואר 2015

אין לברון אבל אולי יש דאנקן.

גיל שלי 19 בפברואר 2015

יוצא דיוק, הסיכויים לא טובים

אלון 19 בפברואר 2015

לברון חזר לקליבלנד כי היה שם יוצא דיוק. חוץ מזה אני מעריך כל תיכוניסט שמגיע לקולג' ורוצה להיות דאנקן. הבעיה שעד עכשיו נתקלתי רק באחד כזה.

דורפן 19 בפברואר 2015

אירווינג שיחק 200 דקות בדיוק או פחות?

למה אתם לא מנכסים את קובי בראינט שאמר שהיה הולך לדיוק אם היה הולך לקולג׳? אולי תתלו את הגופיה שלו .. :-)

איציק 19 בפברואר 2015

כשאתה כותב "בדיוק" האם הכוונה:
1. מקום בו שיחק,
2. מספר המדויק של דקות אותן שיחק,
3. כל התשובות נכונות.
;)

אלון 19 בפברואר 2015

העביר שנה במערכת ושיחק 13 משחקים אבל בדקות זה יותר ממה שמשחקים שחקנים של קליפרי בעונה.
למה לעצור בקובי, אפשר גם לתלות את הגופיה של של שון לבינגסטון….
גם אחרי שאוקפור יהיה שחקן השנה עדיין לא יתלו את הגופייה שלו כמו שלא תלו את הגופיה של ברנד.

גיל 19 בפברואר 2015

הוא בעצמו הודה שהוא נכשל כרגע ושזה יותר קשה ממה שחשב.

אלון 19 בפברואר 2015

פילדלפיה היא דוגמה לחשיבות שיש לג'נרל מנג'ר ולהשפעה שלו על הקבוצה. הייתה עליו כתבה גדולה ב espn השבוע ועצלן הוא בטח שלא ככה שקשה לי עם הקביעה שזה תפקיד לעצלנים.
הבעיה היא שבמידה וזה יצליח אז הדור החדש של המנג'רים יהרוס את הליגה.

דורפן 19 בפברואר 2015

בוא נגיד ככה. לג׳י.אם יש הרבה יותר זמן מהמאמן לשבת עם בעל הבית..

אלון 19 בפברואר 2015

כמו בכל עבודה זה תלוי באדם. בעיני זה חשוד שמכניסים לחוזה סעיף שמותר לך לגור 3000 מייל ממקום העבודה.

אלון 19 בפברואר 2015

לגבי ההחתמה של אנטוני. בקיץ רדפו אחריו מיאמי, שיקגו, יוסטון, דאלאס והלייקרס. מה שזה אומר שזה לא טיפשי להחתים אותו או שזה טיפשי אבל כולם טמבלים.

איציק 19 בפברואר 2015

זו היתה ההזדמנות להחליש (או אפילו לפרק) את היריבות וג'קסון לא ניצל הזדמנות זו.

עורב סגול 19 בפברואר 2015

In Ozzie we TRUST!

גיל 19 בפברואר 2015

כמה מילים מבזבזים על הקבוצה הלא חשובה הזו. שים אותם במילווקי ואף אחד לא ישמע עליהם כלום (ומילווקי הרבה יותר טובים מהם השנה). כמו הרד סקינס בפוטבול.

No ONE 19 בפברואר 2015

ג'נרל מנג'ר זה התפקיד מחוץ למגרש הכי חשוב בספורט האמריקאי

שלומי 19 בפברואר 2015

דורפן, אני מצטער שאני קצת מערבב פה ענפים שונים, אבל מה דעתך על יורדי קרויף?
ההבדל בתוצאות ובדרך של מכבי של גולדהאר טרום-קרויף למכבי של קרויף הוא עצום, ואי אפשר לתלות את ההבדל רק בשחקנים.
לדעתי זו ההוכחה שהג'נרל מנג'ר הנכון במקום הנכון יכול להיות יותר משמעותי ממאמן.

היסטוריון של ספורט 19 בפברואר 2015

הייתי רושם זאת כך …כשהמאמן הוא בעל מעמד הוא לא צריך להיות ג'נרל מנג'ר ולא צריך נשיא….לחליפין הוא יכול לעשות את התפקיד בעצמו
ראו למשל ראלי ,פופוביץ ,גקסון בעבר ואפילו סילוואן ביוטה.
אבל כשלמאמן אין מעמד ….התפקיד של ג'נרל מנג'ר חשוב הרבה יותר
ראו למשל אזייה תומאס בניקס.

Comments closed