משחק מספר מינוס 1 של סדרת הגמר

42 נקודות, 11 ריבאונדים, 5 אסיסטים ושלוש חטיפות

lj

לניצחון של קליבלנד על גולדן סטייט היו כמה משמעויות, והוא חשוב מאד לדייויד בלאט אישית. אבל המשמעות הגדולה ביותר היא השאלה שהוצבה לווריורס, ובעצם לכל קבוצה שתשחק גמר מול קליבלנד, במזרח או בגמר: מי אצלכם שומר על לברון?

המעבדה
יוקון. בלגרד

75 Comments

יואב דובינסקי 27 בפברואר 2015

ניצחון מרשים. אחרי רבע ראשון של קרב אקדוחנים, הם התחילו לשמור והורידו את גולדן סטייט ל21-23 נק' ברבע. לברון בא לתת הצהרה שהוא שווה MVP, אבל עדיין לא הייתי מקדים את המאוחר. אטלנטה יותר מחוברת מקליבלנד וקליבלנד עדיין לא הרשימו אותי במשחקים פיזיים כמו שיהיו להם בפלייאוף מול מילווקי או מיאמי. הם לא היו רחוקים מלהתפרק מול דטרויט שבאו להרביץ והפסידו במשחק בסגנון כזה לאינדיאנה. יחד עם זאת, הפציעה של רוז מוציאה את שיקגו מהמרוץ. מה עוד שקליבלנד ניצחה כבר את כל קבוצות המזרח לפחות פעם אחת וחמש משמונה הקבוצות שבפלייאוף במערב (הפסידו בבית לדאלאס, יוסטון וסן אנטוניו והגומלין יערך בשבועות הקרובים בחוץ).

dmc 27 בפברואר 2015

אני לא חושב שלמאזן מול קבוצה מסוימת בעונה הרגילה יש משמעות בפלייאוף. עם כל הכבוד לאינדיאנה אתה רואה אותם לוקחים יותר ממשחק אחד לקליבלנד בסדרה?

דורפן 27 בפברואר 2015

חוץ מאטלנטה שבאמת משדרים משהו אחר – קשה לי לראות קבוצה מזרחית מנצחת את לברון 4 מ-7

יואב דובינסקי 27 בפברואר 2015

חשבתי ששיקגו עם רוז, גאסול ונואה יותר מנוסה בפלייאוף מקליבלנד ויותר קשוחה ממנה, אבל בלי רוז אין שם מספיק כישרון ואני מעריך שתסיים רביעית במזרח, תיכנס לסדרת פלייאוף קשה עם וושינגטון והמנצחת תפסיד לאטלנטה. גם מיאמי בלי בוש מנוסה יותר מקליבלנד אבל נופלת בכישרון. אני חושב שקליבלנד שברירית. היעדרות של לאב מפרקת להם את ההגנה, היעדרות של קיירי וכל ההתקפה על לברון. ועדיין, לא, אני לא רואה קבוצה שיכולה למנוע מקליבלנד להגיע לגמר המזרח מול אטלנטה.

איציק 27 בפברואר 2015

דווקא ההעדרות של השומר הגדול לאב מפרקת את ההגנה?
אני חושב שמוזגוב חשוב הרבה יותר מבחינה זו.

דורפן 27 בפברואר 2015

מוזגוב יותר חשוב נקודה.

יואב דובינסקי 27 בפברואר 2015

לא אתווכח, אבל במשחק מול שיקגו לפני האולסטאר ראו כמה לאב חסר וכמה הקבוצה רופסת בלעדיו במשחק פיזי.

גיל 27 בפברואר 2015

אחרי שהוא הפסיק לדבר בלי סוף ולבקר את כל העולם וחזר לשחק כדורסל הוא הראה שהוא השחקן הכי טוב בעולם. האמת, אני אפילו מתחיל לחבב אותו קצת לאחרונה, רק שיתרכז בכדורסל.

אריגו סאקי 27 בפברואר 2015

אין שמירה על לברון ע"י שחקן אחד. הרע במיעוטו זה לסתום את הצבע ולהכריח אותו לשחק בחוץ. יותר זריקות מרחוק ופחות אסיסטים לחברים שלו.
ג"ס מאוד עייפה, סטיב קר צריך להתחיל לתת לשחקנים הרבה יותר מנוחה. פגרת האולסטאר לא הספיקה.

אופיר 27 בפברואר 2015

מפתיע, בהתחשב בכך שרק לעתים רחוקות מישהו שם משחק יותר מ-30 דקות, ושהם שיחקו עד עכשיו פחות משחקים מרוב הליגה.

אופיר 27 בפברואר 2015

בלי ספק יקחו את המזרח. פייבוריטים לתואר?

אשר 27 בפברואר 2015

כדי לקחת את המזרח, פחות או יותר צריך שאטלנטה תקרוס לגמרי. לא חושב שזה יקרה.
התואר עדיין רחוק והוא עובר בקבוצה אחת עייפה וקשוחה שתגיע מהמערב. ובאטלנטה.
אני באמת לא חושב שהקאבס עדיפים על לפחות 4 קבוצות בליגה כרגע.

אריאל גרייזס 27 בפברואר 2015

אני מניח שהוא התכוון לקחת את הפלייאוף במזרח

אריאל גרייזס 27 בפברואר 2015

אני לא מבין למה כולם מניחים שגולדן סטייט תיקח את המערב. נכון שאין שם קבוצה דומיננטית אחרת כרגע אבל יש שם מספיק קבוצות שיכולות להדיח אותה.
בכל מקרה, משחק של עונה סדירה – לא צריך להתרגש יותר מדי מנצחון בדיוק כמו מהפסד

יואב דובינסקי 27 בפברואר 2015

נוטה להסכים. יש 4-5 קבוצות שיכולות לקחת את המערב. סן אנטוניו עסוקה בחלוקת עומסים, אוקלהומה יכולה להתחבר, ממפיס, גולדן סטייט, כולן יכולות. גם פורטלנד ויוסטון קבוצות טובות. אתפלא אם הקליפרס או דאלאס יגיעו לגמר.
מסכים גם לגבי חשיבות המשחק. מה שכן, בפעמים הקודמות העונה שקליבלנד שיחקה מול אור הזרקורים (משחק פתיחת העונה והבכורה המחודשת בקליבלנד מול ניו יורק, סן אנטוניו בבית, משחק החזרה למיאמי בכריסמס, המשחק שלפני האולסטאר בשיקגו), לברון החריב את המשחק. אז אני כן רואה בניצחון חשיבות מיוחדת גם בגלל היריבה וגם כי לברון הצטיין במשחק מסקרן שאמריקה צפתה בו.

דורפן 27 בפברואר 2015

אם ראיתם את המשחק: הוא היה חשוב. הוא שוחק באינטנסיביות שלא ראיתי בשום משחק של קליבלנד העונה ולא בגישה של ״אם מישהו ברח קצת ננסה לנצח מחר בערב״. נלחמו בו.

אריאל גרייזס 27 בפברואר 2015

זה העניין, שאם קבוצה אחת משחקת באינטנסיביות והקבוצה השניה לא, אז זאת לא כזאת אינדיקציה.
אבל אני אגיד כזה דבר – הסיבה שאני חושב שגולדן סטייט לא תייצג את המערב בגמר היא בדיוק זאת – קבוצה כמו קליבלנד או סן אנטוניו או ממפיס או אפילו אוקלוהומה – הרף שלהן כשהן מעלות אינטנסיביות, במיוחד בצד ההגנתי, הרבה יותר גבוה מאשר של קבוצה כמו גולדן סטייט, שפחות בנויה על יכולת הגנתית. במידה רבה, גולדן סטייט מזכירים לי את פיניקס של שנות נאש. אולי לא כאלו רכים בהגנה אבל בהחלט תלויים מדי בקליעה מבחוץ, כשבפלייאוף אתה מקבל הרבה פחות free looks.

איציק 27 בפברואר 2015

יש להם שני שחקנים שלא צריכים בכלל LOOK כדי לקלוע ;)
אבל אני מסכים איתך בקשר לאינטנסיביות. אני גם חושב שלניסיון יש תפקיד ובגלל זה אני פחות נוטה לחשוב שלקליבלנד יש סיכוי גדול השנה (טוב גם מילר והמטריקס אבל הם תמיכה נפשית מהספסל יותר מסחקני מפתח, למרות שביום פקודה הם…). היחידים שהיו במעמדי פלאי-אוף וגמר הם לברון ובלאט, אם אירופה נחשבת. צריך ניסיון לעמוד בלחץ של פלאי-אוף, או להיות מנותק כמו בלו… אבל הוא כבר פרש.

דורפן 27 בפברואר 2015

גולדן סטייט מאד רצתה את המשחק הזה ועשתה כל מאמץ לחזור. היא בהחלט ידעה שהיא צריכה להעביר מסר ללברון – ולא הצליחה להעביר אותו

גיל 27 בפברואר 2015

לא נראה לי שראית את גולדן סטייט הרבה השנה. יש להם את ההגנה הכי טובה בליגה.

גיל 27 בפברואר 2015

אכן, היה ברור שהמשחק חשוב לשתי הקבוצות וקליבלנד הייתה טובה יותר. לגולדן סטייט יש בעייה שהם לא משחקים טוב בחוץ. יש להם אנרגיות מדהימות וקהל נפלא אבל בפלייאוף צריך לדעת לשחק בחוץ וזו לדעתי החולשה העיקרית שלהם.

no propoganda 27 בפברואר 2015

במצב שנוצר, אני לא בטוח שגולדן סטייט יעברו סיבוב.

ניינר 27 בפברואר 2015

יהיה בסדר. קודם כל שנגיע לגמר (מאד חושש מממפיס) ואז נטפל בלברון
GO WARRIORS!!!

בני תבורי 27 בפברואר 2015

ניינר,
אחרי הפייאסקו של הניינרס אתה עוד במערב?

ניינר 27 בפברואר 2015

אני עוד בבונקר

איציק 27 בפברואר 2015

מסכים לגבי ממפיס. הם נראים כאילו, נו טוב, שישתעשעו בינתים בליגה הסדירה ונתן להם בראש בפלאי אוף, אבל לא, הם די מפחידים.

איציק 27 בפברואר 2015

זה רק לי נראה ככה, שלמרות שמוזגוב לא שם הרבה על הלוח, לא מוסר אסיסטים כמעט, ממעט בחסימות ואפילו בריבאונד הוא בסדר אבל לא חייה רעה, ה-(+/-) הרבה פעמים הכי גבוה עם מספר דקות פחות משאר הכוכבים? אני לא חסיד גדול של סטטיסטיקות כאלו כי יש שאלות באיזה דקות משחקים ועם מי, אבל אצלו זה מאד עיקבי. הוא מביא כנראה הרבה דברים שלא רואים בסטטיסטיקות האישיות.

dmc 27 בפברואר 2015

ה(+\-) גבוה כי הדקות הכי טובות שלהם בהגנה הן איתו

איציק 27 בפברואר 2015

זה מה שאני אומר, הוא נותן דברים שאין בסטטיסטיקה, כי זה לאו דוקא ריבאונד, חסימה או חטיפה, כי אם הסתכלות כוללת שלא רשומה בשום מקום פרט למוחם של אנשים אלו ואחרים.

אריאל גרייזס 27 בפברואר 2015

הכל יש בסטטיסטיקה, רק עניין של לחפש עמוק מספיק. או לפחות זה מה שהמאמר הזה מנסה לתאר (מעניין לטעמי): http://grantland.com/features/department-of-defense/

איציק 27 בפברואר 2015

אולי יש, אבל לא באתרים שאינם לעכברי כדורסל בלבד. אני מדבר על מקומות כמו האתר הרשמי של ה-NBA. שם רואים דברים בסיסים שלהסיק על התרומה האמיתית של שחקן קשה ולפעמים לא ניתן בכלל. כספי גם דוגמא לכך בתקופה האחרונה. ה-(+/-) שלו טוב בהרבה מהנתונים היבשים באתר.

אריאל גרייזס 27 בפברואר 2015

טוב, זה נכון לגבי כל ספורט.

דורפן 27 בפברואר 2015

שני הסנט שלי. לפני מוזגוב כשקווין לאב יצא החוצה היריבה הייתה יכולה לפנות את הצבע. עכשיו כשלאב מתרחק ממוזגוב נוצר מרחק בין הגבוהים של היריב. החיים של לברון ואירווינג קלים מאד ככה.

איציק 27 בפברואר 2015

זה נכון בצד ההתקפי, למרות שהוא עושה שם עוד דברים יפים שמפנים שחקנים. בכול אופן, נראה לי שהתרומה הגדולה יותר היא בהגנה, למרות שבדף הסטטיסטיקה אין לו הרבה חסימות או ריבאונדים יחסית לגבוהים אחרים בליגה.

יואב דובינסקי 27 בפברואר 2015

הוא נהדר. הוא משנה זריקות של היריבה, הוא שדרג לקליבלנד את כל ההגנה. לא זכרתי אותו כל כך טוב לא ביורוליג ולא בנבחרת רוסיה. הוא צריך להשתפר כשהוא מקבל כדור מתחת לסל ולפעמים הוא עושה עבירות מטופשות בהגנה. אבל הוא פשוט אדיר.

יותם 27 בפברואר 2015

בינתיים ווסטברוק בונה לעצמו קייס רציני לMVP עם עוד טריפל דאבל. זוכרים שהם רק הגיעו לליגה וכולם אמרנו שרוז טוב יותר? (לא בקטע של proved us wrong, בעצב גדול על כך שלרוז לא היה צאנס)

dmc 27 בפברואר 2015

12-38 מהשדה. זה mvp?

אריאל גרייזס 27 בפברואר 2015

ה-MVP יילך בין קארי להארדן. לא רואה מישהו עושה לזה צ'אלנג' אמיתי.

איציק 27 בפברואר 2015

עם כל חוסר האהבה שלי מהארדן, הוא באמת מספק מספרים מדהימים ולא רק בנקודות. מספרים שהוא אפילו התחיל לנסות לשמור.

איתן 2 במרץ 2015

ראיתי קליפ של הארדן עושה הגנה, והוא שומר מזהיר – זז מהר, חוטף המון, טיימינג מעולה לחסימות. זאת אומרת שיכולת לשמור יש לו. מאמין שבפלייאוף הוא גם ירצה לממש אותה בקביעות.

יואב דובינסקי 27 בפברואר 2015

אם קליבלנד תסיים שניה במזרח, יש קייס חזק גם ללברון. למרות שלא הייתי נותן לו רק בגלל השבועיים חופש שלקח באמצע. ועדיין, השחקן הכי טוב בליגה.

אריאל גרייזס 27 בפברואר 2015

גם שנה שעברה הוא היה השחקן הטוב בליגה, זאת לא המשמעות של MVP

יותם 27 בפברואר 2015

בדיוק. ווסטברוק נותן הופעות מרשימות כשדוראנט לא משחק. שלושה טריפל דאבלים מאז האולסטאר ודיי לוקח את הקבוצה על הגב. מצד שני הארדן עושה את זה כל העונה…

אסף 27 בפברואר 2015

נשים בצד את המספרים היפים שלו: קליבלנד בלי לברון 2-8, איתו 35-14.
במשמעות הכי מילולית של התואר, הוא ה MVP.
במציאות, אני באמת לא רואה מישהו חוץ מקארי או הארדן לוקח.

איציק 27 בפברואר 2015

אני מניח שהמאזן של קליבלנד עם מוזגוב או ג'י אר סמית לא פחות טוב מאשר עם לברון. זה עדיין לא עושה אותם מועמדים ל-MVP.

אסף 27 בפברואר 2015

טוב, זה גם יהיה נחמד אם מי שבוחר יראה כמה משחקי כדורסל. ההשפעה של לברון על קליבלנד היא טוטאלית.
וכמובן, המאזן של סמית ומוזגוב העונה פחות טוב משל לברון.

איציק 27 בפברואר 2015

בקליבלנד??? אתה בטוח?

אסף 27 בפברואר 2015

לא בקליבלנד, כתבתי ״העונה״. כולל בניקס ובדנבר.
אבל אנחנו לא באמת דנים במועמדות של גיי.אר.סמית לmvp, נכון?

איציק 27 בפברואר 2015

ממש לא, אנחנו דנים האם המאזן הטוב של קבוצה מקנה לשחקן את המועמדות, או דרוש הרבה מעבר. כנראה זה תנאי הכרחי אך בהחלט לא מספיק.

מתן גילור 28 בפברואר 2015

העניין הוא לא רק מה המאזן איתם, אלא יותר מה בלעדיהם. ובלי ג'יימס הם הקבוצה החלשה בליגה. בלי מוזגוב וסמית' הם עדיין עם מאזן טוב.

אסף 28 בפברואר 2015

נו באמת.
שחקן ששם כל ערב 26-6-7, והופך את הקבוצה שלו מהגרועה בליגה בהיעדרו לקונטנדרית אמיתית – בעיני זה אמור לפחות להכניס אותו לדיון, איפושהו בין קארי ומוזגוב.

איציק 28 בפברואר 2015

אני חושב שמה שקורה עם הארדן ביוסטון לא פחות מדהים. כמה זמן הם משחקים בלי הביג מאן. בגדול אני כמובן מסכים. אני לא בא לומר שמוזגוב יותר טוב מלברון (למרות שהוא סגר להם הרבה ברגים). אני גם חושב שבהרכב הנוכחי ואופן המשחק הנוכחי של קליבלנד, גם בלי לבקרון לא תהייה התפרקות כמו בפעם הקודמת. והם כבר ניצחו בלעדיו. תוציא את הארדן או את קרי וההתפרקות שם תהיה לא פחות גדולה לטעמי.

איציק 28 בפברואר 2015

גם בלי לברון כמובן

shadow 28 בפברואר 2015

זה קצת כמו היד החמה לא?!
עד היום לא הצלחתי להבין מה זה בדיוק MVP. מה ההגדרה? איך בוחרים?

כשתהיה הגדרה ברורה יהיו פחות ויכוחים

אלעד 28 בפברואר 2015

מה שקורה עם הארדן ביוסטון מספק לי תשובה על שאלה היפותטית שמעסיקה אותי לפעמים: "מה היה קורה אם ג'ינובילי לא היה שחקן שישי בספרס אלא מוביל קבוצה אחרת". סביר להניח שזה מה שהיינו מקבלים – סטטיסטיקות הרבה יותר טובות בקבוצות שלא עוברןת 2 סיבובי פלייאוף. הארדן יכל להיות השחקן השישי הטוב בליגה וחלק מרצף אליפויות. במקום זה הוא שחקן מדהים לצפייה (בשבילי לפחות) בקבוצה עם תקרה נמוכה יותר. היות ואני לא אוהד הת'אנדרס ממש לא אכפת לי שזו הדרך שהקריירה שלו התפתחה.

גיל 27 בפברואר 2015

זה יהיה קארי או לברון. אם קליבלנד מסיימים שניים במזרח והוא ממשיך לשחק ככה וגולדן סטייט קצת בנסיגה אז לברון יקח.

גיל 27 בפברואר 2015

הם הפסידו והוא 1 מ10 לשלוש. אתלט אדיר, קלע מחונן, לא מוביל משחק ולא מוביל קבוצה, לא משפר אף אחד.

אלעד 27 בפברואר 2015

אריק בלדסו מהצד השני עם כמעט אותם מספרים ורק חמש החטאות, וגם ניצח את המשחק. הוא גם בדיון ל MVP?

MOBY 27 בפברואר 2015

שששששש
אל תעירו את בלאט הוא בחלום…..
וברצינות
משחק ליגה טוב, לא נותן שום אינדיקציה אם נראה את שתי הקבוצות בגמר או יתרון בפלייאוף.

shohat 27 בפברואר 2015

מה שהרשים אותי זה שקליבלנד הגיעה למשחק עם תכנית משחק הגנתית ברורה. שאמפרט, ג'יי אר וקיירי רדפו אחרי תומפסון ולא אפשרו לו כמעט זריקות חופשיות. הם התרכזו בקרי (שנעלם לגמרי במחצית השניה) ותומפסון, גם במחיר של לספוג פה ושם בצבע מאיגוואדלה והאחרים. בהתקפה היה משחק מצוין של לברון, בהגנה זו היתה ממש תצוגה קבוצתית.

נכון שזה סה"כ משחק עונה רגילה בבית אבל הוא היה סוג של מבחן אם ה – 17-2 לפניו הוא "אמיתי". אז אי אפשר לזלזל.
נראה שיש להם באופן די עקבי את היכולת להעלות רמה באינטנסיביות מול קבוצות חזקות.
אני נהניתי מהמשחק.

asaf 27 בפברואר 2015

לברון עצום ועל זה אין ויכוח אבל כבר ראינו שאפשר להתמודד אתו בהגנות כאלה ואחרות ולעתים נדירות עם יחדי סגולה גם לבד ,
קוואי לאונרד והספרס מוסרים ד"ש. חוץ מזה השאלה הגדולה בקאבלירס היא מה קורה עם מי שסביב לברון ומה תהיה התרומה שלהם בפלייאוף .

גיל 27 בפברואר 2015

לאב ואירווינג משתפרים ואפילו ג'יי אר סמית לא עושה שכונה כך שהם באמת בכיוון הנכון.

מתן גילור 27 בפברואר 2015

איך אפשר להגיד שקאווי עצר אותו אם הוא קלע כזו כמות של נקודות ובכאלו אחוזים? הרבה מעל כל אחד אחר בסדרת הגמר. אם ה-NBA לא היה מקובע על MVP רק מהמנצחת (למעט מקרה בודד), הוא היה זוכה (ואת זה דורפן כתב).
אפשר להוריד לו טיפה את המספרים, אבל כשהוא משחק אינטנסיבי, כמעט בלתי אפשרי להוריד אותו מתחת ל-25 נק' למשחק בלפחות 50% אפקטיבי.

asaf 27 בפברואר 2015

מתן באופן יחסי לאחרים קוואי עצר אותו שוב זה באופן יחסי לאחרים ,במקרה של לברון המושג לעצור הוא יחסי מאוד

אסף 27 בפברואר 2015

קוואי לא עצר את לברון. הוא נעצר זמנית רק ע״י טכנאי המזגנים של הספארס.

שי ס. 28 בפברואר 2015

אני אגיד זאת בצורה מאוד פשוטה מהמשחק השלישי של הסדרה לברון ג'יימס לא היה הסמול פורווד הטוב במגרש.

מתן גילור 28 בפברואר 2015

אני אגיד זאת בצורה מאד פשוטה: אני מעדיף שחקן של 27/8/5 על פני שחקן של 24/9/2. וצריך לזכור שהאחרון שיחק עם קבוצה טובה בהרבה וקלע בשתף המשחק.
אז אולי, אולי, אפשר לטעון שהפער היה די קטן ואפשר לס"א להראות את ההבדלים המהותיים בשאר הקבוצה, אבל עדיין ג'יימס היה טוב יותר. גם מספרית וגם מעבר למספרים.
וממתי שופטים לפי 60% מהסדרה?
כי בכל הסדרה המספרים הם 28/8/4 מול 18/7/2 – הבדל עצום. איך אפשר לתת לשני את ה-MVP כשההבדלים המספריים כה גדולים?
סדרה של 28 נק' ב-57% מהשדה ו-51% מהשלוש (65% אפקטיבי!) +8 כ"ח + 5 אסיסטיים היא מעבר למעולה.
אני לא מבין אי אפשר בכלל לטעון על שחקן שקולע 28 נ' ב-65% אפקטיבי מהשדה (אני לא כולל עונשיין, אז תכלס זה גבוה יותר) שמישהו עצר אתו.

איציק 28 בפברואר 2015

אני חושב שאוביקטיבית לברון טוב מלאונרד, אבל מהניתוח אני מבין דבר כזה: הממוצא של לאונארד בשלושת המשחקים האחרונים היו 24/9/2 ובסדרה כולה 18/7/2, כלומר המספרים שלו בשני המשחקים הראשונים היו חושך (9/3/2 ו-9/0/2). מרגע שהוא הופיע, הסיפור של קליבלנד נגמר (המשחק הראשון נגמר בפער מינימאלי של 15 נקודות). די MVP, לאחד שכך משנה את התמונה (הקצנה – כי לפי המשחק הראשון, הספרס הסתדרו יפה בלעדיו, אבל כנראה שאיתו זה הרבה יותר נוח). אני בכוונה מקצין, אבל הרושם שזה יוצר (מוצדק או לא) הוא גדול, ולברון כדי לקבל MVP בסדרה שמיאמי די מובסת צריך לתת מספרים הרבה יותר מרשימים (לא שהמספרים לא מרשימים אבל לא מספיקים ל-MVP של קבוצה שנכנעה ללא תנאי, הפסידה 4 בהפרש גדול וסחטה ניצחון אחד בקושי). אז המספרים של לברון יפים, אבל הקבוצה שלו לא הופיעה. בכלל, זה נדיר מאוד שה-MVP בא מהקבוצה המפסידה והטח שהמספרים צריכים להיות בפער גדול יותר מכל השאר. בכול אופן, לשנה זו, אני מסופק אם לאונרד מועמד שוב ל-MVP של סדרת הגמר, ואיך שזה נראה עכשיו (למרות שגם בזה אני סקפטי), ללברון יש סיכוי טוב יותר להתמודד על ה-MVP. ועל העונה הסדירה בכלל אין על מה לדבר ובפער עצום.

מתן גילור 28 בפברואר 2015

איציק, הניתוח שלך קצת חוטא, כיוון שבמשחק הראשון, כשלברון נפצע ברבע האחרון ההיט הובילו.
הוא יצא, ספרס הפכו, הוא עוד חזר לצמק ל-2 הפרש ואז כשיצא זה גדל ל-15 הפרש תוך דקות בודדות. רק כדי להבין את הערך האדיר שלו לקבוצה שלו. כלומר, בלי ג'יימס ועם קאווי במשחק חלש, לקח לדורבנות דקות בודדות לנצח 15 הפרש.
מבחינת הנוהג, אין ספק שאתה צודק ורק סדרה עם מספריים פסיכיים כמו של ג'רי ווסט נתנה לו MVP בלי אליפות. אני רק אומר שהנוהג הזה שהפך לקיבעון לאו דווקא מייצג נאמנה את המציאות.
זו גם הסיבה, לענ"ד, שזה מוגדר כ-MVP ולא כ"שחקן המצטיין", כיוון שאז אז יותר קשה (וכמובן שעדיין אפשרי) לעשות כל מיני שטיקים.

איציק 28 בפברואר 2015

אני מבין, וכפי שכתבתי, בכוונה הקצנתי בכמה מקומות כדי להדגיש איך מי שמחלק את התואר, ואך אנשים מסחוץ יכולים לראות את זה. בכול אופן, גם אני בדעה שהמספרים של לברון לא היו מספיק פסיכים ל-MVP כאשר הקבוצה שלו מפסידה 4-1 ללא תנאי ובהפרשים גדולים. אם זה היה נגמר 4-3 נניח ומשחק שישי מוכרע על פאול שלא בוצע ושלשלת שוויון שהכניסה להערכה, עוד היה אפשר לדון בכך ;)

מתן גילור 28 בפברואר 2015

אני אישית חושב שהשינוי במשחק של ספרס כתוצאה מהשינוי ברמה של קאווי זו הגדרה מעולה ל-X פאקטור. יותר מאשר ל-MVP.

איציק 28 בפברואר 2015

אפשר להציעה את זה. ה-NBA אוהב הגדרות חדשות וחלוקת פרסים. וקצת יותר ברצינות, SA היא קבוצה מאוד מאוזנת ובטח באליפות האחרונה, כך שמאוד קשה לבחור בה MVP. היו שנים שהיה אפשר לומר שדאנקן/ג'ינובילי/פארקר מובילים באופן די בולט. באחרונה לפרקים נראה אפילו דיאו כשחקן הטוב במגרש. ה-NBA (וגם היורוליג או כל ליגה אחרת) לא מסוגל לתת MVP משותף או לומר שאין NVP. הם יודעים שזה שואו והקהל מצפה ל-NVP, אז חייבים לחלק.

אסף 28 בפברואר 2015

נניח שהגמר ההוא היה משוחק מחדש. אם היו מציעים לפופ שלברון וקוואי לא ישתתפו – הוא היה מסכים?
אז זו התשובה לשאלת ה mvp האמיתי.
כיוון שנהוג לבחור mvp מהקבוצה המנצחת, הטיעון של לברון הרבה יותר חלש.

cookie-monster 27 בפברואר 2015

אגב
בלאט אומר על ג ר סמית דברים שלא זכור לי שהתבטא בצורה כזו על שחקנים בעבר. או שזה רק הזכרון העלטב שלי.

cookie-monster 27 בפברואר 2015

העלוב.*
וסימן שאלה בסוף.

Comments closed