הניצחון בניוקאסל

בכל זאת בעיות לוקסוס

לגבי הבעיות ביונייטד? פרופורציות ידידי. דיברתי מוקדם יותר עם אוהדי הכוכב האדום, קבוצה שנמצאת בחובות אדירים, והם מתלבטים אם עדיף להם לפשוט רגל ולרדת לליגה הרביעית (הכוונה היא לקבוצת הכדורגל) ולהתחיל מחדש. והכוכב האדום היא לא איזו אזוטריה. היא אחת מ-22 קבוצות בלבד שהיו אלופות אירופה. והסיטואציה של הכוכב האדום הרבה יותר מאפיינת את הכדורגל בעולם מבעיות הלוקסוס של מנצ׳סטר יונייטד.

צפיתי במשחק מספסלי העיתונות בארינה של בלגרד – ואני חייב לציין שהוא לא הפריע במיוחד לעבודתי עבור העיתון. יונייטד יציבה ביותר. למדה להחזיק בכדור וחסרת כל יכולת ליצור מצבי הבקעה מתוך החזקת הכדור הזו.

אחרי יציאת אירופה הגדולה של הצמרת האנגלית נותרו עשרה משחקים. סביר שנראה הרבה יותר יציבות מארסנל ומליברפול – לא בטוח לגבי טוטנהאם וסאות׳המפטון. ולכאורה, לאור הכדורגל הלא כל כך, לא צריך להיות מאושרים מכך שסיטי, צ׳לסי, ארסנל, ליברפול וטוטנהאם עדיין בתכנית. אגיד לכם רק דבר אחד: קשה לשפוט אם יונייטד באמת תיראה רע מול הגדולות יותר. הכדורגל שלה נראה רע אבל מאד מקשה גם על היריבות. ויונייטד הפסידה רק משחק אחד מכל אלו בסיבוב הראשון, ובשעה עם עשרה שחקנים. אז באמת קשה לדעת מה יהיה.

וזה נכתב לפני המשחק:
ttt

לואן חאל אין הרכב עכשיו. אני לא מדבר על פציעות – כמעט כולם זמינים – אלא על איזשהו תאום. איזשהי חוליה במגרש שנראית נוחה ביחד. אתם יודעים מה? אני רואה קצת תיאום בין רוחו לסמולינג אבל זה כמובן לא במקומות שהופכים קבוצת כדורגל לטובה. במספר מצבים בשבת ראינו שחקן של יונייטד מוסר במהירות לשטח פנוי… בו לא היה אף שחקן יונייטד.

וזה מאד נחמד שהוא מקבל פתאום הופעות משופרות מאשלי יאנג או עדנן ינוזאי אבל עכשיו הוא פתאום תקוע עם שאלה חדשה שהיא האם לספסל את אנחל די מאריה? בקבוצה עם בטחון גדול ספסול של כוכב הוא סימן לכוח. יונייטד עם בטחון רעוע מאד במשחקי חוץ כרגע.

מי יכול כרגע להחזיר לה את הבטחון לטווח קצר? למשל מייקל קאריק. הדיווחים הוא שהוא עשוי לחזור היום לפחות לספסל. אבל בכדי לשחק עם קאריק הוא כנראה צריך לוותר על דיילי בלינד. שחקן בו השקיע הרבה כדי להפוך אותו בהדרגה לעוגן בקישור.

ועכשיו לטווח הארוך.

אני אגיד את דעתי מפורשות: אני מאמין בואן חאל. לא כי אני הוא המאמן הגדול בעולם, אלא כי צריך להאמין בו. אני בטח לא מאמין בהחלפת מאמן ברמתו של ואן חאל כרגע או בסיום העונה הזו. גם אם יש אנשים שבטוחים שאם תיתן להם עוד 100 מליון יש להם את המאמן ואת העיסקאות שיביאו את אליפות אירופה. רק שזה לא עובד ככה. יונייטד חייבת לחזור לחשיבה שמאמן עם אסטרטגיה ותכנית יקבל זמן. לואן חאל יש בברור תכנית. זה אפור מאד, זה נופל על כושר ירוד של שחקנים, אבל יש לכך כוון. ויונייטד לא יכולה להרשות לעצמה להפוך למועדון לא רציני.

*

אפשר לנצח שם. הנה משחק נפלא שם: השער השלישי כשרונאלדו עונה לקהל הלועג לו לאחר שהחליק, priceless.

מטעמי עבודה העדכון בסיום המשחק יתאחר בכמה שעות.

#מכביבול – פודקאסט 031
הנצחון במזרח לונדון

69 Comments

אריאל גרייזס 4 במרץ 2015

גם אני מאמין בואן חאל ובתוכנית שלנו. בהחלט יש לזה כיוון.

תוהה בדרכים 4 במרץ 2015

תכנית זה לא מספיק, התוכנית צריכה להיות מוצלחת ומתאימה לערכים ולכוונות העתידיות של המועדון. לדוגמה, אם הכדורגל של ואן חאל הוא משעמם ויונייטד רוצים לשחק כדורגל אטרקטיבי כערך, אז הגיוני להחליף אותו.

גם ענין המעמד שלו לא לגמרי רלבנטי. שים לב שבהיסטוריה המודרנית של הכדורגל רוב מינויי המאמנים שהפכו להצלחה גדולה, נחשבו בזמן אמת לסיכון מאד גדול (אני מודה שאני לא יודע איך נתפס המינוי של פרגוסון בשעתו): סאקי, קפלו, ליפי, ונגר, גווארדיולה (במידה פחותה גם רייקרד בברצלונה), ואן חאל באיאקס, דל בוסקה. להיינקס היה רזומה והרבה ניסיון, אבל הוא נחשב בשעתו בבאיירן למינוי אפור ולסוג של צביקה שרף במכבי תל אביב: מקורב להנהלה שממנים בשעת משבר שאין מישהו יותר טוב.
רוצה לומר, מאד יכול להיות שהמאמן המתאים ליונייטד מאמן היום קבוצה קטנה יחסית, פשוט צריך להגדיר מטרות ולזהות אותו.

הבעיה המרכזית של יונייטד בהקשר הזה היא שלמקבלי ההחלטות שם אין מושג בכדורגל. לברלוסקוני, לפורטה בברצלונה או ההנהלה של באיירן, היה.

יואב 4 במרץ 2015

המינוי של פרגי בזמנו נתפס כהבטחה גדולה.

יואב 4 במרץ 2015

אף פעם לא ידעתי מי הם מקבלי ההחלטות ביונייטד. מינויים מקצועיים הכוונה.
לא נראה לי שהגלייזרים שם. הם רק מממשים.

אריאל גרייזס 4 במרץ 2015

יונייטד היום במצב, לדעתי, שהיא ארגון גדול מאוד וממונף מאוד שלא יכול להרשות לעצמו הימור על מאמן
כשאתה חברה שנסחרת בבורסה, מה שחשוב לך זה מה בעלי המניות יחשבו עליך ושערך המניה לא יירד. אז הם מפטרים מאמן אחרי פחות מעונה לא מוצלחת, הם ממנים מאמן שהוא הבחירה הכי שמרנית שיש והם קונים שחקנים בהרבה מאוד כסף כדי למנוע מהמניה ליפול. אין להם את אורך הנשימה שיש למועדונים אחרים לעשות ניסוי וטעיה עם מאמן פחות מנוסה או לגדל שחקני בית

יואב 4 במרץ 2015

אין שום אורך נשימה לשום מועדון בסטטוס של יונייטד. ויש בדיוק שלושה ארבעה כאלה.
ויונייטד זה עדיין המקום הכי שפוי לעבוד בו במועדון האקסלוסיבי הזה.

יואב 4 במרץ 2015

ואין שום קשר לבורסה. רק לגודל.

אריאל גרייזס 4 במרץ 2015

בארסה הלכו ולקחו מאמן בלתי מנוסה לחלוטין כמו רייקרד ואחר כך מאמן כמו גווארדיולה ועכשיו גם מאמן לא ממש מצליח, למרות שהם בסדר גודל של יונייטד. צ'לסי הביאו כמה וכמה מאמנים בלתי מנוסים ברמות הגבוהות. ליברפול אולי לא בגודל של יונייטד אבל גם הם הלכו על מאמן שהוא לא שם ושמו את ההימור על שיטה שונה לגמרי של פיתוח -קבוצה אחרי שנים של רכישות מטורפות.
אני כן חושב שזה קשור למצב של המועדון

ניק 4 במרץ 2015

נו גם יונייטד אחרי פרגי הלכו למאמן שהוא לא טופ וגם יותר מאמן של בנייה – מויס.. אחרי שראו שזה לא עובד ניסו מאמן עם שם יותר גדול

אריאל גרייזס 4 במרץ 2015

ותראה באיזה מהירות הם ויתרו על זה. זה בדיוק מה שאני אומר.

יואב 4 במרץ 2015

ריאל וברצלונה לא בורסאיות. וזה בית משוגעים גדול הרבה יותר.
לעומת זאת יונייטד בורסאית כבר למעלה מעשרים שנה.

קורא 4 במרץ 2015

אני אתן כמה הבהרות לטובת אלה שפחות מכירים דו"חות רבעוניים. יונייטד חייבת כרגע 326 מיליון פאונד, לא מעט אבל גם לא הרבה לקבוצה שרושמת הכנסות של 433 מיליון פאונד בשנה ורווח של 24 מיליון ליש"ט. הקבוצה ייצרה 102 מיליון דולר (!) מפעילותה השוטפת ב-2014, ובקופה שלה יש 66 מיליון פאונד. אם מורידים את המזומנים הרי שהחוב של הקבוצה עומד על 260 מיליון פאונד, חוב שממש לא קשה לשרת לארגון כזה.

ועוד לא נגענו בזה שלמרות שהקבוצה לא היתה בליגת האלופות בשנה שעברה, ההכנסות שלה דווקא גדלו ב-19% ל-433 מיליון פאונד, בעיקר בגלל זינוק בהכנסות משידורים בטלוויזיה.

מה שאני אומר, בקיצור, זה שיונייטד יכולה לעשות כל מה שהיא רוצה כרגע, יש לה די אורך נשימה לזה, כולל החלפה של ואן חאל.

http://www.businesswire.com/news/home/20140910005427/en/Manchester-United-plc-2014-Fourth-Quarter-Full#.VPd9bMsfpD8

אריאל גרייזס 5 במרץ 2015

ריאל ובארסה זה משהו אחר, יש שם יושב ראש שצריך להיבחר מחדש ולכן צריך לעשות צעדים פופוליסטים. ועדיין, ההתנהלות של בארסה לאורך השנים היא ממש ממש לא של בית משוגעים. יש להם תוכניות לטווח ארוך, הם לוקחים מאמנים שמתאימים לקונספט של המועדון ולא מנסים להתאים את השחקנים לקונספט של המאמן .

יואב 5 במרץ 2015

ואיך רק אחרי שנה וחצי ללא פרגי החלטת מהן התוכניות של יונייטד? שתף אותי כי אני(שאוהד אותם משנות השמונים) לא יודע.

יואב 5 במרץ 2015

ובקיצור,
תאורית הבורסה שלך היא סתם אוויר חם. אין בה כלום.
ובנקודות זמן של כל מועדון, בטח הענקים שבהם, תמצא טעויות, פאניקה ובילבול.

יואב 5 במרץ 2015

וכאילו שמוריניו היה בא אליכם אם הייתם חפצים בו.

גיל 4 במרץ 2015

ברור שצריך לתת לו עוד שנה לפחות, אסור להיכנס להיסטריה של פיטורים. צריך לזכור שבקושי היה לו זמן להתכונן לעונה בגלל המונדיאל וכל הקניות נראה שנעשו בלי הרבה תכנון לטווח הארוך אלא יותר כדי להרגיע את האוהדים. אולי אחרי קיץ שפוי יהיה יותר טוב.

שחר ע. 4 במרץ 2015

אנחנו רחוקים שנות אור מהקבוצה הנפלאה ההיא

fred the red 4 במרץ 2015

אם לדבר רגע על העניין המקצועי, יונייטד צריכה להחזיק פחות בכדור.
אחוזי ההחזקה בכדור פוגעים בקבוצה והסגנון אינו מתאים לכדורגל האנגלי המבוסס על כח ומהירות.
היתרון המשמעותי באחוזי ההחזקה בכדור יוצר מצב של התגוננות תמידית מצד הקבוצה היריבה וכאשר אין מי שייקח על עצמו את המשחק בין אם בגלל יכולת לא מספיק טובה (פלקאו), תפקיד לא אופטימלי במגרש (רוני) ובין אם בגלל כושר ירוד (די מריה) אז לא מגיעים למצבים והשליטה במגרש היא אופטית בלבד.
מנגד, כאשר הקבוצה היריבה יוצאת למתפרצת היא מוצאת את העורף חשוף ולכן ההפסדים המרגיזים (כמעט תמיד בהפרש של שער אחד).
ברגע שיונייטד תתן לקבוצה היריבה לשחק היא תוכל לנצל את הכשרון של שחקניה בהתקפות המתפרצות, כפי שכבר הוכח העונה לא פעם ע"י רוני ודי מריה ולנצל למקסימום את היתרונות של השחקנים.
כך גם העורף יהיה פחות פגיע והצורך לסמוך על דה חאה יפחת.

no propaganda 4 במרץ 2015

לדעתי לפחות בשיטת שלושת הבלמים, ואן חאל צריך לשים את די מריה כמגן ימני. לשים את די מריה מאחורי החלוצים כמו שראיתי בכמה משחקים זה בזבוז מוחלט. הכח של די מריה הוא בלחץ ובכושר גופני. אמנם יש לו דריבל טוב אז הוא יכול לשחק בכנף אבל יכולת הכיבוש שלו חלשה אז זה לא התפקיד האידיאלי שלו. גם במדריד העונה החזקה שלו הייתה בעונה שעברה כשהוא שיחק בקישור.

אריקפ 4 במרץ 2015

לא יודע מה רציני ומה לא, השעמום הזה חייב להגמר ומהר. זה הדבר הכי גרוע שיש.

סימנטוב 4 במרץ 2015

מצד אחד רוצים שהמאמן יהיה האישיות החזקה והדומיננטית במועדון מצד שני אם המאמן בא רק לכמה שנים יהיה קשה לשמר את ההמשכיות אחריו, ברוכים הבאים לעולם הכדורגל פוסט פרגוסון. בשכלול הנזק צריך לשמר את ההולנדי שמשום מה מזכיר לי את המשפט האלמותי של רמפול על אשתו she who must be obeyed

אריק 4 במרץ 2015

אפשר לנצח שם? בוא נדייק, צריך לנצח שם.

יוסי מזרחי 4 במרץ 2015

רונן.
אתה אומר: תנו לו להמשיך כי צריך מאמן עם אסטרטגיה וצריך לזה זמן.אני מבקש ברצינות מלאה שתספר לי איזו אסטרטגיה אתה רואה אצלו ומהי התכנית. ואני לא ציני,אלא מבקש באמת.

דורפן 4 במרץ 2015

הכדורגל מאד הדוק. מנטרל את היוזמה של היריב. הכדור נמצא אצל יונייטד שזו האסכולה של ברצלונה של ״איך למנוע שערים״. אם היה אפשר להלביש על זה איזשהי פוריות התקפית זה היה לא רע בכלל. הפוריות ההתקפית=אפס.

יונייטד לא מצליחה לצור מצבים מתוך החזקת כדור כי הכדורגלנים היצירתיים יותר שלה – רוני ודי מאריה הם שחקני מהירות. לכדורגל הזה היא חייבת סוג של פליימייקר כמו צ׳אבי-איניאסטה או סקולס. אנדר הררה הוא הדבר היחיד שהוא קצת בסביבה הזו, אבל או שהוא אוברייטד או שייצא ממנו משהו בעתיד – כרגע הוא לא באזור של הפליימייקרים הטובים. אולי מאטה כן – אבל הוא לא מתיישב עם התכנית ההגנתית.

כשאין לך שחקנים כאלו – אתה מנטרל את היריב בעוד שבעצמך לא יוצר = שעמום.

יוסי מזרחי 4 במרץ 2015

אז המסקנה היא שסך כל התוצאה היא שעמום.
זו כמובן לא תכנית עבודה, אבל יש מוצא.
אתה טוען שאין לו למעשה שחקנים מתאימים ומי שיש לו לא מתאים לשיטה שהוא מנחיל כלומר החזקה בכדור. מכאן שצריך אחת משתיים: או להחליף שחקנים ולא מדובר באחד או שניים, או להחליף שיטה שתתאים למה שיש לך,וזו גם לא אסטרטגיה אלא אולי טקטיקה לטווח קצר.
ואני אומר שאין בדברים ממש. כשהוא מחליט ללכת על שלושה בלמים ויהי מה, הוא לא מביא בחשבון את איכות המצאי שלו ואת העובדה שאין לו מוביל כדור מאחור, אם הוא לא מנצל את היתרון הקטלני של שחקני התקפה מהירים שיש לו ולא יוצר עבורם משחק מהיר ואספקת כדורים מאסיבית, אתה מוצא את פלקאו רץ במרכז השדה במקום שהיריב ירוץ אחריו ברחבה. במקום זה הוא מסרס אותם עם "פוזישן" דמיוני וחסר השראה, בסדר, אז לפחות תן למובילי כדור ושחקנים טכניים ומוכחים ומנוסים כמו מאטה להיות ציר מרכזי. אבל למאטא אין לו מקום,
אני טוען כי הוא לא יודע מה הוא רוצה ואין לו תכנית אמיתית.
אחר כך, נלך לרכישות. בקייץ הוא היה עסוק וקנינו מה שהיה ומכל הבא ליד, וביומיים האחרונים, זה כשהיה כסף כמו חול ומבחר כמעט בלתי מוגבל, אבל הוא חיכה לסטרוסמן שכבר לא יגיע בגלל פציעה שמסתבכת.. בינואר היתה צריכה להיות לו איזו שהיא תמונה אבל התוצאה היתה אפס ומכאן או שהוא לא חשב שצריך או שהוא לא נערך כנדרש. ראה שניים שלושה שינויים שעשה מוריניו, שהיה לו שלד טוב בהרבה אבל הוא לא חיכה למשיח אלא איתר את הבעיה את הפתרון והראה יכולת ביצוע
בקיצור לא אסטרטגיה ולא תכנית. אילתורים, בירבורים שחצנות ונקוה לטוב.

דורפן 5 במרץ 2015

אני אומר שהוא כבר העמיד קבוצות גדולות, הוא לא שרלטן, הוא כן שחצן, וכרגע לא הולך לו.

יוסי מזרחי 5 במרץ 2015

אגיד את הדברים בעדינות. אנחנו חלוקים מאוד בענין הזה.

קורא 4 במרץ 2015

הבעיה היא שהוא עושה משהו שהוא לא יעשה, משחק כדורגל שהוא לא ב-DNA של המועדון. זה יכול להצליח אבל זה ממש לא נעים לצפייה. למה לך להיכנס לארגון שלא מתאים לו הסגנון הזה ולהפוך אותו? עדיף לו שיילך לארגון שמתאים לסגנון הזה, ושייתן למישהו שיהנה לאמן בסגנון שיונייטד מכירה ואוהבת לאמן את יונייטד, לא יותר פשוט?

אילן 4 במרץ 2015

דווקא במשחק האחרון היה נדמה לי שהתחלתי לראות קצת משחק לחץ חיובי (הפתיחה הייתה נוראית, אבל אחרי 25 דקות הם התחילו קצת לשחק). הייתה הנעת כדור לא רעה. היה נדמה שמשהו מתחבר. מעניין לראות היום אם תהיה המשכיות.

כץ 4 במרץ 2015

השיפור מבחינת התיאום בהתקפה והממהירות בהתקפה החל במשחק מול סוונזי. פשוט אין לי מושג איך הם לא הבקיעו יותר מגול אחד.

עד כמה שאני מאמין בואן חאל, לדעתי החודש הקרוב הולך על לקבוע את גורלו. יש כמה משחקים מול קבוצות צמרת, במידה ויונייטד יראו מגוחכים אינני רואה את הגלייזרים משאירים את ואן חאל היונייטד. במיוחד לאור העובדה שסימאונה, קלופ וגארדיולה פנויים.

ניק 4 במרץ 2015

דווקא במשחקים מול קבוצות גדולות הכדורגל הזה די יעיל.. גם פרגי שיחק משעמם לא פעם במשחקים גדולים (אצלו זה התבטא במערכים הגנתיים)..
והמאמנים שציינת פנויים בערך כמו שהם היו פנויים בתחילת השנה ובשנה שעברה – או בקיצור – לא באמת פנויים.

אמיר המקורי 4 במרץ 2015

לא מובן לי "הייבוש" הטוטאלי שמבצע ההולנדי לחואן מאטה, נכון שהספרדי אינו מצדיק את הסכום המופרז שמויס שילם עליו אבל העונה למרות ששיחק רק בחצי מהמשחקים יש לו תפוקה לא רעה כלל ועיקר הן בכיבוש שערים והן בבישולים שני אולי רק לרוני….
הכדורגל היותר מוצלח שהיוניטד שיחקה העונה(בעיקר בבית)היה כשמאטה היה בהרכב, כל שיקולי ההגנה אינם רלוונטיים כשיש לך חלוצים וקשרים שלא נותנים פס לגול או שער מה שהספרדי יודע גם יודע….

מומין 4 במרץ 2015

די מאריה לא סתם גרוע, הוא ממש השחקן הכי חלש במערך שלנו. חייב להחליף אותו

wazza 4 במרץ 2015

שתי הצעות לסדר היום:
1. להפסיק את הדבר הזה שנקרא "חגיגה אנגלית"
2.להשתיק את הדבר הזה שנקרא מוטי איוניר

אריאל גרייזס 4 במרץ 2015

ואם עושים חגיגה אנגלית, למה על הגב של המשחק הכי משעמם?

wazza 4 במרץ 2015

כדי להחזיק אותנו ערים?

ברק רום 4 במרץ 2015

מה שמפחיד זה ששלושת רבעי עונה הסתיימו ואין כיוון. לא ברור מה התפקיד של פלאימי??? כל שבוע משהו אחר- הערב עלה כחלוץ שני. הררה משוטט ללא מטרה, די מאריה מאבד כוחות באגף הלא נכון..
יותר מדי שח לא בתםקיד, יותר מדי ניסיונות היחס לשלב מאוחר וקריטי של העונה. כרגע ון חאל פועל בדרכים משובשות, לא פוריות וממש חסרות היגיון

אבישי 4 במרץ 2015

מייקל קאריק חילוף מנצח

סימנטוב 4 במרץ 2015

:)

איתי 4 במרץ 2015

גול שכולו וויין רוני. הוא ולא אחר.

משחק נוראי, אין מילים אחרות. מה לעזאזל עובר על ואן חאל אם ההצבות ההפוכות האלו? זה מחרפן. חשבתי שסיימנו אם הרעיון הזה אחרי הנס ב-99 שפרגי החליף בין גיגס לבקהאם. אבל לא. גם ואן חאל רוצה. אני בדרך כלל מאשים קודם כל את השחקנים, אבל המערכים האלו וכמות השינויים הבלתי נגמרת הם מוות למשחק שלנו, ליצירתיות, למהירות, לתיאום ולעיניים של הצופה. כבר כמעט איחלתי שנפסיד.

יוסי מזרחי 4 במרץ 2015

מצד אחד אני שמח גם מפני שהגיע לנו ומצד שני, תיקו היום היה מסמן את סוף דרכו של השרלטן הכי גדול שקיים היום בכדורגל האנגלי. ואני לא בטוח בראיה ארוכת טווח מה יותר טוב לנו.
עכשיו האדיוט הזה שקיבל כל מה שהיה מספיק גם לדיויד מוייז להתמודד ברצינות על התואר,יסביר ויספר את האגדות שלו ואת התיאוריות שממלאות אותו.
זה היה המשחק הקל ביותר בסידרת משחקי החוץ של השבועות הקרובים. יש לנו עוד ביקור באנפילד באמירויות ובגשר. אם כך נראינו היום,אני לא יודע מה צריך כדי שנשאר בחיים ואם יש לנו את מה שצריך.
בחיים לא כתבתי על אף אחד את הדברים האלה אבל מדובר בזבל הכי גדול שנפל עלינו ואולי זה חלק מהעונש על העוול שנעשה למויז.

יואב 5 במרץ 2015

תחליף את האמירויות בגודיסון פארק.
וכל מילה יוסי((:

אריק 5 במרץ 2015

"העוול" שנעשה למויזי שלך הוא כה חמור עד שלדעתי מובטח לו המקום השני בש"ס.

יוסי מזרחי 5 במרץ 2015

אריק.
מה שקורה איתנו השנה וכל התנאים הסביבתיים ידועים וברורים,אומר שמי שדהר בראש אלה ש"ידעו" שמויז הוא הבעיה ה י ח י ד ה ורק כשילך הכל יחזור לקדמותו צריך להיות קצת יתר צנוע ומתון.

אריק 5 במרץ 2015

לא פותרים טעות בעוד טעות

גיל 5 במרץ 2015

או שאולי הטעות בפיטורי מויס פתחה פתח לשרשרת טעויות. יכלנו להיות בשנה שנייה של מאמן חדש במקום לתת לעוד מאמן להתחיל מחדש וללמוד את הקבוצה.

אריק 5 במרץ 2015

אני חושב שלהוציא שלושה אנשים, אתה יוסי ומויס כולם הבינו שהוא לא בליגה הזאת.
ון חאל עולה עליו ואם ישאר בטח גם ישפר את הקבוצה, הוא כבר משפר אותה במובן של דרך וסדר, הבעיה שהוא משעמם באופן כל כך נורא שכבר לא אכפת מהדרך או מהתוצאה או מהחיים עצמם, עד שלפעמים אני שוכח שהאיום הכי גדול על הקיום האנושי זאת אירן וטועה לחשוב שזה השעמום.

יוסי מזרחי 5 במרץ 2015

אתה מתעקש לא להבין כלום.
אני לא תומך במוייז ולא בטיח.
אני רק מזכיר למי שבאדיקות הסביר לכולם שהצרות באו רק ממינוי מוייז ושלשאר המשתנים לא היתה משמעות, את חוסר ההבנה שלו.
זה מה שאתה אמרת כל הזמן, ומה לעשות שהמציאות יותר חזקה ותוך פחות מעונה אתה מקבל הסבר מעשי ועיוני, תיאורטי ומבצעי על כך, נגיד בעדינות, לא הצלחת להבין את המציאות אז ואתה מתעקש להמשיך בתפיסה ההיא גם עכשיו.
הטיעון שלי של הזמן הזה הוא שואן חאל, שקיבל תנאי פתיחה שלא יחזרו לעולם אצל שום מנגר, מגיע בקושי רב לתוצאות שמויז הגיע אליהן, למרות שלא הצליח להכנס לתפקיד ולמרות שהסגל שעמד לרשותו היה בגדר אסון לעומת השחצן ההולנדי שקיבל כל מה שרצה ויכול היה לשפר והתוצאותי דומות.
אני מציע בידידות רבה, שלא תתנבא על העתיד ועל מה שההולנדי יעשה ומה ישפר.
גם משום שזו לא חוכמה גדולה, מפני שעם התנאים שיש לו, חוסר הציפיות שהולך ומעמיק והרכש הנוסף שהוא יקבל, אני יכול לחשוב על כמה מאמנים מהשורה השניה באירופה שיגיעו מהר יותר ממנו ליעד.

גיל 5 במרץ 2015

כל הטיעון לגבי מויס שתקף גם לגבי ואן חאל הוא ששנה אחת לא מספיקה על מנת להעריך את היכולת של המאמן והפוטנציאל שלו. מעטים מאוד המאמנים שמגיעים לקבוצה חדשה, בטח אחרי מאמן מיתולוגי, ומייד מובילים אותה להצלחה. לכן צריך לתת צ'אנס לכולם וזה כולל מויס.

עירן 7 במרץ 2015

יוסי וגיל,

לא הבנתי – זה שמויס לא היה מתאים זה ברור, לא ??? או שטרם הבנתם את זה….

הבעיה היא במי שהחליף אותו, לא בזה שהוא היה נורא.

זה שאתם מנסים להסביר שהיה צריך לתת לו עוד זמן זה כבר קצת מביך.

יוסי מזרחי 7 במרץ 2015

אתה לא מבין את הנקודה המרכזית שעליה מדברים (גם)גיל ואני.
הנושא המרכזי בכל הויכוח הוא לא מוייז ושאלה התאמתו, אלא מוייז בהשוואה למה שבא אחר כך.
וכאן אני לא בטוח שמויז מפסיד. זה כל הענין.

גיל 7 במרץ 2015

עירן, אתה ואחרים שוב חוזרים על אותה טעות והיא לחרוץ גורל של מאמן בשנה הראשונה שלו. לי זה ממש לא ברור שמויס לא מתאים והשנה מדגימה את זה בצורה הכי טובה. הביאו מאמן מעוטר שאין חולק על הכישורים שלו שמשיג הרבה פחות מסך הכישרון שיש לו בקבוצה ובתנאים טובים יותר ממויס. אז אם זה קורה פעמיים רצוף יכול להיות שהבעייה לא רק במאמן אלא יש גורמים אחרים שמשפיעים?

Danny - Long Island 4 במרץ 2015

כולם כאן טוענים ש LVG מטומטם. לא נראה הגיוני

קירקגור 4 במרץ 2015

לפי הכיפים בסוף המשחק (שזה מדד יחסית מאוד אמין) עם ואן חאל, חצי מהקבוצה מבסוטה עליו, שזה הקליקה האנגלית וההולנדית. החבורה הלטינית לא נראית מחוברת למעט דה-חיאה. הבלגים נשארים המשתנה הנעלם ביצירת הגוש החוסם.

אבישי 4 במרץ 2015

ואן חאל ידע שיפול שער כי הוא ניתח את ההתנהגות של טים קרול ועל סמך ההכרות המעמיקה עם שפת הגוף של השוער ידע שיטעה. ולכן במקום להכניס את פלקאו העדיף את קאריק כדי להתמודד עם הלחץ הצפוי של ניוקאסל. סיכוי לא רע שהתוכנית המקורית במחברת הייתה להכניס אותו במקום רוני, אבל לפי השינויים בצבע של הקעקועים של מרקוס רוחו, ואן חאל וצוותו הסיקו כי רמת החמצן בדמו בירידה והעדיפו להוציאו.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2015

אני תוהה אם די מאריה לא יבקש שימכרו אותו בסוף העונה. הוא נראה מאוד מאוד לא מרוצה – קודם מציבים אותו במקום שלא מתאים לו בכלל ואז מחליפים אותו כי הוא לא טוב

ניק 5 במרץ 2015

אתם רוצים? עליי :)
האמת על ליברפול של שנה שעברה הוא היה תפור

גיל 5 במרץ 2015

לא, הוא יפה מדי לקבוצה הזו.

הנבל 6 במרץ 2015

די – מאריה נקנה דווקא הוא ובסכום הזה בגלל שאפשר לתפקד אותו בכמה תפקידים וזה יעבוד.
בינתיים הוא בולשיט מוחלט , וממשחקי תחילת העונה לא התלהבתי ממנו , כי אלו היו קבוצות חלשות או חזקות בתקופה חלשה.

הוא חייב לקחת את העניינים בידיים אם הוא רוצה להישאר ,אחרת אין לו מקום פה. משחקנים ברמה שלו ובמחיר שלו אתה מצפה להכל והתירוץ של מוצב איפשהוא שהוא לא רגיל ,זה קשקוש , כי זה לא קשור לדיוק במסירות ולדריבלים מוצלחים. חבל שלא החזירו את נאני בחורף לפחות יכלה להיות שם תחרות וזה היה דוחף אותו להשקיע יותר.

אבישי 5 במרץ 2015

אני זוכר את "המחברת" (the notebook) בתור דרמה רומנטית, לא ידעתי שהעונה הוא יהפוך לסרט אימה צפוי.

red sox 5 במרץ 2015

ון חאל ניצח לכם את המשחק עם מהלך מבריק, על סף הגאונות.
אני מדבר כמובן על הכנסתו של טים קרול לפני הפנדלים מול קוסטה ריקה.

Fred the red 5 במרץ 2015

תשכחו מאטרקטיבי ומושך. ככה זה הולך להיראות עד סוף העונה. החזקה אינסופית בכדור ומיעוט מצבים. אבל חייבים לנצח וכמה שיותר. המטרה היא לסיים טופ 4 וכל האמצעים כשרים! לכן אני מרוצה אחרי המשחק היום. אין טעם לנסות להבין את המערך החילופים או מה עובר לואן חאל בראש העיקר הניצחון.
בורימג בורימג מאן יונייטד

Fred the red 5 במרץ 2015

בורינג בורינג כמובן

ניק 5 במרץ 2015

מעניין אותי להכנס לראש של גיגס ולדעת מה הוא חושב על ואן חאל…
האם הוא לומד ממנו משהוא? האם הוא מעריך אותו? האם הוא לא סובל אותו?
אבל האמת שגם אם הפרוייקט הזה לא ילך בסוף בצורה הכי אופטימלית, אם גיגס ייקבל ממנו את
היסודות לאימון זה יכול להיות שווה את זה, כי שחצן או לא, האיש יודע כדורגל וזה אי אפשר לקחת ממנו.

אבו צ'יצ'ריטה 5 במרץ 2015

משהו חיובי: שער פרגוסוני לגמרי. בדקה פרגוסונית, בסגנון פרגוסוני (הכוכב הכי גדול של הקבוצה יוצר מצב לא בזכות הברקה אלא בזכות לחץ ונחישות) ועל ידי שחקנים שפרגי הביא….

Georgie Best 5 במרץ 2015

דורפן,
איך פילוסופיית משחק של החזקה בכדור מסתדרת עם פלאייני בהרכב על חשבון מאטה? ואנדר הררה למשך חצי עונה על הספסל?

דורפן 5 במרץ 2015

המספרים מדברים בעד עצמם. זה לא אומר לגבי כל שחקן בפני עצמו. נדמה לי שאת מאטה הוא לא אוהב כי הוא לא עובד בכדי לזכות בכדור בחזרה.

תוהה בדרכים 5 במרץ 2015

המבחן של ואן חאל יהיה בסדרת המשחקים הקרובים והקשים על הנייר. אתם יודעים, אחד הצידוקים לכדורגל פרגמטי הוא שזה אולי פחות מלהיב אבל יעבוד במשחקים הגדולים. המבחן פה הוא לא רק בתוצאה עצמה (שבכדורגל יכולה גם לשקר- ראו המשחקים הקודמים מול ליברפול וארסנל) אלא בשאלה האם יונייטד תראה כקבוצה חזקה שקשה לשחק נגדה.

Comments closed