רק שחקן אחד ברמה עולמית גבוהה

כשנבחרת אירופאית קצת לומדת אותנו זה כמעט תמיד קורה

hhh

בגלל שכדורגל בינלאומי בשלבי המוקדמות הוא כל כך גרוע, אנחנו לפעמים מתבלבלים מהתוצאות הלא רעות פה ושם. אבל האמת היא שרוב התוצאות הטובות הן לרוב כי היריבות לא מתכוננות למשחק מול ישראל בצורה יסודית. לא בגלל זלזול אלא בגלל הסיטואציה של משחקים בתוך עונת ליגה שגורמת לרמה במוקדמות להיות גרועה מאד. ואז קורה שעוצרים את רונאלדו או עושים תיקו עם צרפת, אנגליה, ספרד – הכל תוצאות שבאמת קרו. אין מכחיש.

אבל כשאני צופה במונדיאל או ביורו, והנבחרות מוכנות יותר, אני לא לרוב לא רואה נבחרת אירופאית שישראל קרובה אליה. וכשישראל משחקת מול נבחרת אירופאית שצריכה תוצאה היא לעתים נדירות מאד מונעת אותה. כי הפער בכוח אדם הוא גדול ביותר. אז אולי נפלנו קצת קרבן לכמה ניצחונות. שמו לב אלינו. כריס קולמן, מאמן מנוסה, ראה את החסרונות שלנו. עם סגל כמו שלו אין לו בעיה לנצל אותן.

הכי חשוב לא להעלב מכך ״שזו רק ווילס״. ג׳ו אלן שיחק השבוע נגד חואן מאטה, גארת׳ בייל נגד דני אלבש. נבחרת מוכנה שיש לה כמה שחקנים בקבוצות אנגליות בכירות, ורק אחד שהוא רמה עולמית גבוהה, זה גדול עלינו.

ראיון לא בלעדי עם פרגוסון וראיון לא בלעדי עם מוריניו
הניצחון על וילה

110 Comments

אריק 28 במרץ 2015

אם היה אפשר להרכיב הרכב מסגל משותף של ישארל ווילס – ההרכב הוולשי היה נותר ללא שינוי. פשוט כך.

דורפן 28 במרץ 2015

אפשר לדון על ביברס. וזהו.

אריק 28 במרץ 2015

בדיוק כך! שוער והגנה טובים מכל מה שיש לנו או היה לנו בכלל. רמזי ובייל עולם אחר. גם לדלי ואלן אין לנו. אולי ביברס בהרכב של חמישה קשרים וחמד בכושר של לפני שנתיים. באמת שזהו.

גור אילני 28 במרץ 2015

טל בן חיים היה נכנס לדעתי (גבולי) בתור האפסנאי.

יואב בורוביץ׳ 28 במרץ 2015

ביברס נהדר בליגה ברוסיה, בנבחרת תחת גוטמן הוא לא פוגע שנים (למעט המשחק מול בוסניה)

7even 29 במרץ 2015

ענק, אריק!
נפלתי

עידן. 28 במרץ 2015

דבר ראשון צריך להודות, ויילס נבחרת הרבה הרבה יותר טובה מישראל. בכלל לא משנה שבעבר הם לא הצליחו או שהם דרג רביעי. התפתח שם עכשיו דור מוצלח עם כוכב על אחד, עוד כמה שחקני עילית ושחקנים משלימים טובים מאוד שמשחקים כולם באנגליה. לחשוב שנבחרת שבנויה סביב שחקני הליגה הישראלית עם חיזוקים מרוסיה ובלגיה טובה ממנה, זה פחות או יותר כמו אלו שחשבו שישראל טובה מדנמרק.

ועדיין, אפילו שויילס טובה יותר, אפשר היה לעשות תוצאה טובה ובטח להיראות יותר טוב. נראה שגוטמן שגה לגמרי עם המערך שישראל עלו איתו ושבו וויתרנו לחלוטין על ניסיון לשלוט באמצע המגרש. אני מחבב את שרן ייני, באמת נראה שהוא מתאמץ, אבל שחקן שלא מסוגל לקבל ולתת פס מדויק לא יכול לפתוח במרכז המגרש בנבחרת עם שאיפות. גם ההכללה של בן חיים בהרכב תמוהה משהו לאור העובדה שהיא הותירה את נאתכו ורפאלוב בודדים בניהול המשחק.

אחרון חביב בן הרוש. אני מודה שאני לא רואה הרבה כדורגל ואולי במכבי הוא יותר טוב, אבל היום הוא היה מביך לחלוטין. עזבו את זה שהוא לא נתן כדור אחד מדויק בהתקפה, אבל ממגן אתה מצפה שידע להגן (זו הגדרת התפקיד). בן הרוש נראה כמו שחקן שהאיי קיו הכדורגלני שלו כל כך נמוך, שנראה שגוטמן פשוט ייצא לרחוב ולקח לתפקיד את האדם החסון הראשון שהוא ראה.

גורביץ' 28 במרץ 2015

כל מילה בסלע בנאדם.
אני יכול להמשיך ולהוסיף לגבי טיבי שחשב שהוא משחק בליגה הישראלית וחשב שהשופט לא יוציא לו צהוב שני כי הוא ממכבי, ועשה עבירה של צהוב שני תוך שלוש דקות 40 מטר מהשער.
וטל בן חיים החלוץ, שבלי הנפילות והפרובוקציות שלו שעובדות על השופטים בארץ ואולי מול נבחרות ברמה של ישראל ומטה, לא שווה הרבה.
וגוטמן שיכל לצאת מההלם הקרב שהוא היה בו, ולייצב את המשחק דקה 30 כשעוד היה 0-0 עם חילוף, ולהכניס עוד קשר כדי לעצור את השחיטה במרכז שדה, ובמקום זה בהחלטה גוטמנית טיפוסית ופחדנית הוא העדיף לחכות לחצי (או דקה 60-70 מי יודע)
אבל היי, לפחות שכטר לא נכנס חילוף ראשון, גם משהו..

מאיר (חדש בשכונה) 29 במרץ 2015

נראה שכל הבעיה היתה שחקני מכבי? אף שחקן באמת לא היה טוב אולי קצת טל בן חיים הבלם וקצת ייני. כל השאר מתחת לרמתם. דווקא ורמוט אם היה בריא יכול היה להיות זה שיעשה את ההבדל בעיקר בהשתחררות בשטח קטן ומסירה לתנועה.

שגיא 29 במרץ 2015

אוהדי חיפה (והפועל?) מתוסכלים לפניכם.
מכל השחקים הגרועים, דווקא על בן הרוש וייני נפלת? כולם היו גרועים אתמול, אבל זאת חכמה קטנה מאד לבוא בטענות דווקא לשני השחקנים האלה שהם בפירוש לא "הכוכבים" של הנבחרת ואלו שאמורים להוביל אותה.

עידן. 29 במרץ 2015

לא אוהד חיפה ולא הפועל. האמת שכדורגל ישראלי בכלל לא מעניין אותי.

מה שכן אני אוהד שרוף של מכבי בכדורסל, כולל שנים של מנוי בשער 11 (ועוד בשונות ה90 השחונות).

אין לי טענות לייני ובן הרוש, הם עשו מה שהם יכולים (שלפי אתמול זה לא הרבה), הטענה שלי היא בכלל לגוטמן, שהקיף את אותם "כוכבים" של הנבחרת בשחקני משנה שלא נתנו להם להראות את היכולות שלהם.

שגיא 29 במרץ 2015

חוזר מההצהרה על האוהדים.

בן הרוש וייני הם אלו שהפריעו לרפאלוב לא למסור אפילו פס אחד נורמלי? לנאתכו ולרפאלוב לאבד כדורים פשוטים שהובילו לשני שערים?
לזהבי לא לנסות לבעוט אפילו פעם אחת לשער? לבן חיים לא לנסות לפרוץ אפילו פעם אחת באגף?
גם ייני וגם בן הרוש לא עשו טעויות קריטיות וגם לא הציגו משחק גרוע יותר משאר חבריהם להרכב. אני בטוח במיליון אחוז שאם היית מרכיב את טוואטחה ואת ביטון במקומם, "הכוכבים" לא היו הופכים ליותר טובים…

no propaganda 29 במרץ 2015

בן הרוש היה זוועה, כולל כמה איבודים ממש שכונתיים בהגנה.
השחקן הבאמת רע השני היה דווקא מרציאנו, משום מה אף אחד לא העלה את זה כאן.

עידן. 29 במרץ 2015

במובנים מסוימים ייני כן הפריע לרפאלוב למסור פס נורמלי. לא באשמתו כמובן, אבל שהוא, כשחקן מרכז שדה, לא מתפנה בכלל בשביל לעזור במשחק המסירות וניהול המשחק, הרי שנבחרת ויילס היה קל בהרבה ללחוץ את רפאלוב ונאתכו ובכך להשתלט על מרכז המגרש. אותה הבעיה הייתה לי עם בן חיים, שהוא אחלה שחקן, אבל מול הצפיפות באמצע היה עדיף לדעתי לו ישראל הייתה פותחת עם עוד שחקן מרכז שדה במקומו.

האמת היא שבמקרה יצא שדיברתי על שחקנים של מכבי, באמת כל הנבחרת שיחקה רע, כאשר לדעתי חלק מזה נוגע לעובדה שהם יותר טובים וחלק אחר נוגע לטעויות פאטליות שגוטמן ביצע.

וכל זה עד שמגיעים לבן הרוש. כמו שאמרתי לא ראיתי אותו הרבה עד אתמול, אבל הוא היה גרוע בכמה רמות מכל החברים שלו. שאר שחקני הנבחרת נרעו רע, אבל לפחות נראו כמו שחקני כדורגל, אצל בן הרוש הייתה לי הרגשה שהוא פשוט לא מבין מה הוא אמור לעשות על המגרש.

ניק 28 במרץ 2015

אני חושב שרוב האשמה במשחק הזה נופלת על גוטמן.
ההכנה המנטאלית הייתה בזיונית. השחקנים קראו יותר מדי עיתונים והסתכלו על יחסי הימורים והיו בטוחים שהם פייבוריטים ברורים
ושהנצחון שלהם עוד לפני שהם עלו למגרש. גוטמן היה צריך להכניס להם לראש שאם כל הכבוד אנחנו עדיין ישראל.

ובייל באמת היה מדהים.. יכול להיות שהוא מסוג השחקנים שפורחים באמת רק כשהם המס' 1 הבלעדי אצליהם בקבוצה

Matipool 28 במרץ 2015

לגבי בייל – יכול להיות שאתה צודק אבל צריך גם לקחת בחשבון שהתקופה הכי טובה של בייל בטוטנהאם הייתה בעונתו האחרונה שם כשהוא שיחק בתפקיד חופשי מאחורי החלוץ בד״כ . באותה תקופה הוא היה נפלא וכבש שערים מדהימים וקריטיים . די דומה לעמדה שלו בנבחרת ווילס .
בריאל מדריד הוא משחק באגף ימין שבו לא שיחק מעולם בטוטנהאם והאלפא דוג הוא רונאלדו שמאד מוחצן ורואים עליו מייד כשהוא לא שבע רצון ממשהו . לא הסיטואציה הכי נוחה וטובה בשביל בייל .

היסטוריון של ספורט 28 במרץ 2015

אני מסכים עלה לגוטמן יותר מדי העטר לראש.

Lord Anthony 28 במרץ 2015

אני חושב שזה קל מדי להגיד שבייל ורמזי גדולים עלינו ולא יכולנו לעשות שום דבר.
הנבחרת נראתה לא מאומנת, בקושי הצליחו להעביר כדורים מהההגנה לקישור, ויותר מדי פעמים כשהכדור היה אצל בייל טיבי ובן חיים היו יחידים בהגנה, מול בייל לבד הם מספיקים אבל כשעוד שחקנים מצטרפים זה כבר סכנה מוחשית לגול.
גם האגפים לא ממש תיפקדו, ובכלל למה לנסות כל הזמן להגביה כדורים לדמארי שזה בלשון המעטה לא החלק החזק של הנבחרת.
יכול להיות שאלו באמת הפרשי הרמות בין הנבחרות, אבל נראה לי שאם גוטמן במקום לריב עם אלירן עטר היה מתרכז בלבצע את העבודה שלו זה היה יכול להראות קצת יותר טוב.

דורפן 28 במרץ 2015

קצת.

איציק 28 במרץ 2015

באמת שאני לא מופתע מהתוצאה. קיויתי לתוצאה טובה יותר אך לא האמנתי שנשיג תיקו ומלע. אין בסיס לכך מבחינה אוביקטיבית. הפתיע אותי הזכיחות של כל מי שדיבר על ללכת על ניצחון. קצת צניעות. היה צריך לדבר על תיקו וניסיון לגנוב ניצחון.
מה שכן, אותי גוטמן הפתיע לטובה עם היסודיות הגרמנית שלו. הוא ידע בדיוק מה השחקנים שלו לא צריכים לעשות והם ביצעו זאת במדויק. כל הכבוד על ההכנה היסודית.
אחרון חביב. בנשחקים כאלו אנחנו רואים מה שווים נאתכו, רפאלוב וכל שאר הכוכבים שלנו בחול. אני באמת לא מזלזל בהם וחושב שהם עושים קריירות יפות. הם שחקנים טובים כל עוד הם שחקנים משלימים או כאלו המוקפים בשחקנים ברמה גבוהה לפחות כמו שלהם. או אז יש להם מרחבי פעולה לבצע דברים יפים. כאשר מסביבת הכל אפור, אז הם לא יכולים להרים את כולם. זה לא מוריד מערכם, רק צריך לדעת שזהו הערך האמיתי שלהם.

כסיפוביץ 28 במרץ 2015

מדויק ביותר!
כל הזוהר של כמה שחקנים כאן מתאים אך ורק למסגרת המקומית או כשהם מוקפים בחבורה של שחקנים ברמה גבוהה.

מתי ישראל ניצחה משחק גורלי?
גם אם מדובר בקבוצה איכותית, בעבר וכמו שיש גם היום, אין ולא היתה להם שום השפעה על היכולת של כל הנבחרת.

גם אני ממש לא מופתע מהתוצאה.
לפחות זו היתה הכנה טובה לקראת שלישי

Matipool 28 במרץ 2015

איציק – כל מילה .

גלן 28 במרץ 2015

הכדורגל הישראלי בערך מאמצע העשור הקודם ועד עכשיו הוא ההצדקה בה' הידיעה לבורוביץ. למעשה אני יותר בורוביץ מבורוביץ בנידון. זה לא כשרון בלבד שחסר ומיאש, זה שאין פתרון כרגע זמין.

ומבחינתי , הדרך הנכונה היחידה שנותרה היא שדרוג הזרים כמו בעידן הזהב הקצר שהיה קל להביא לפה מסה של זרים שבאו לעבוד. ואיתם גם השחקן והקצב השתפרו.כלם זוכרים יעקובו או רוסו או פישונט אבל שוכחים שגם הפחות טובים היו ברמה יותר גבוהה מהמלאי הנוכחי הכל כך בינוני.
אני פשוט לא מאמין שזה אפשרי בקונסטלציה הנוכחית.

כסיפוביץ 28 במרץ 2015

זה הרבה יותר עמוק מזה.
אני מזמין אותך לראות אימון ילדים ונוער כאן והכל יתחבר צ'יק צ'ק.

גלן 28 במרץ 2015

ברור, כמו שכתבתי את זה לא ניתן לשנות. אני בספק אם בכלל ניתן לשנות אבל הזרים זה האופציה הכי קלה הגם שכרגע הסיכוי שלה כלכלית ו מבחינת אטרקטיביות מאז נמוך.

Matipool 28 במרץ 2015

דורפן – גם ראמזי ברמה העולמית הגבוהה . הפציעות אמנם עצרו אותו כל פעם מחדש אבל הכישרון והיכולת שם .
בעונה שעברה הוא היה הכי טוב בפריימרליג עד לפציעה שלו והוביל את ארסנל למקום הראשון . רק אח״כ החלה הפריצה של ליברפול וסוארז .
אני כל כך מצטער שלא הימרתי בגדול בווינר על ווילס למרות תחושת הבטן שלי שהם ינצחו . היחסים שנתנו כאן היו לא הגיוניים והיו חלק מתחושה כללית של זלזול משהו בוויילס . ממש לא ברור .

גלן 28 במרץ 2015

יש משהו מנחם בישראל שגם השמאל, גם הימין וגם אוהדי הכדורגל- לכל אחד מהם בדרכו שלו הפרעה זמנית קשה שלסרוגין חולפת וחוזרת בתפיסת המציאות. זה לפעמים עושה את החיים יותר קלים.

אביאל 28 במרץ 2015

דעתי לגבי המשחק, בגדול גוטמן ניסה להמשיך עם המומנטום ופתח עם ארבעה שחקני התקפה מובהקים (רפאלוב, בן חיים, זהבי ודמארי), בחצי השעה הראשונה ראו שנאתכו וייני לא מצליחים להתמודד מול קשרי ווילס (בכל זאת אלן ורמאזי) ואז היה צריך לשנות את המערך, דווקא במקרה הזה אני מבין את ההתעקשות התמידית של גוטמן לגבי ורמוט, שמשלב הגנה-התקפה בצורה טובה יותר.
אם נשים לב, הגול הראשון הוא יותר מזל, המצב שהוביל לגול השני, לאדום וגם לשלישי הגיע בדיוק בגלל שמרכז השדה היה בחסרון משמעותי – הרבה פחות מאיזה מהלכים של ווילס ויותר מטעויות בהגנה.

נקווה לתיקו בשלישי.

שגיא 29 במרץ 2015

אתה מבין את הפרדוקס? להמשיך מומנטום מלפני 3 חודשים? אין דבר כזה מומנטום במשחקי נבחרת בשלב המוקדמות.
בפיזיקה מומנטום נשמר כל עוד אין התערבות חיצונית. ב-3 חודשים יש כל כך הרבה "התערבויות חיצוניות" שרוב הסיכויים שהמומנטם ישנה כיוון….
בנבחרת צריך לדעת להתכונן לכל משחק כאילו הוא המשחק הראשון וגם האחרון של הנבחרת. לא רלוונטי בכלל מה היה במשחק הקודם. בטח שלא רלוונטי מה היה בקמפיינים הקודמים (ע"ע איתי שכטר בסגל ומרציאנו בשער).

אביאל 29 במרץ 2015

שגיא – אם כדורגל היה פיזיקה אף אחד לא היה טורח לצפות :)

אכן כדורגל נבחרות הוא חיה משונה, אבל יש שתי פרדיגמות עיקריות בנוגע לסגל – או ללכת עם הרכב שרץ יחדיו או לבחור בכל פעם את השחקנים שנמצאים בכושר הטוב ביותר, אם המזל לצדך שניהם מתאחדים ואם יש לך מזל גדול מאוד – אז הרבה שחקנים משחקים באותה קבוצה – ראה ברצלונה-ספרד או באיירן מינכן-גרמניה – העניין הוא ששתיהן עובדות וכושלות כנראה באותה תדירות, ככה שאין מה להאשים את גוטמן במקרה הזה, מה שכן, כמו שכתבתי קודם תמיד נדרשת גמישות תוך כדי המשחק ואיוניר ראה את זה דיי מהר.

בילבו באגינס 28 במרץ 2015

אי אפשר שלא להזכיר את השוער. אוואט היה לוקח את הראשון בעיניים עצומות וגם את השני. מרציאנו פשוט לא מתאים לרמות האלה ואין לנו אף אחד יותר טוב. במשחקים כאלה. זה מה שמכריע טעות לפה ולשם. עם לא היינו סופגים את הראשון הייתה יכולה להתפתח פה דינמיקה שונה לגמרי וכל הדיון המחוכם שהיה פה היה מיותר. אני חושב שטוב שהפסדנו היינו יכולים לחשוב שלמדנו לשחק כדורגל עכשיו אנחנו מבינים שאין קיצורי דרך. בלי אקדמיות רצינות לצעירים והשקעה לטווח ארוך לעולם לא נצליח.

גורביץ' 28 במרץ 2015

אוואט לקח יפה גם את השלישי נגד פורטוגל.
עזוב שטויות ואל תאמין לסיפורים, כי לא באמת ראית משחקים של אוואט במיורקה, נכון?
גם אני לא, אבל כן ראיתי משחקים שלו בחיפה, וכשהכסף על השולחן הוא שוער חלש מאד, אבל עם יחסי ציבור טובים זה הכל.

בילבו באגינס 29 במרץ 2015

נכון בזכות יחסי ציבור הוא שיחק באחת הליגות הטובות בעולם עשר שנים. בחייאת אתה משווה בין מרציאנו לאוואט?

אבי ערך מוסף 29 במרץ 2015

יחסי ציבור היו לדוידוביץ, לא לאוואט.
להגיד על שוער שנבחר במשך מספר עונות כמצטיין של המועדון ובאחת מן השנים כשוער מס' 3 בלה ליגה אחרי ואלדס וקסיאס יחסי ציבור זו אחיזת עיניים.

Oded 29 במרץ 2015

עוד לפני הגול היתה לוויילס הזדמנות של אחד על אפס מהמגירה של בייל והשחקן פשוט פספס את הכדור. חוץ מזה גם לפני ההרחקה הם היו טובים בהרבה מאיתנו.
להגיד שהפסדנו את המשחק בגלל מזל, שוער או טעות לפה או לשם זו או גניבת דעת או חוסר קשר עם המציאות

דורפן 29 במרץ 2015

חוסר קשר – שישה שבעה מצבים ברורים לווילס. אפס לישראל והתוצאה לא מקפחת את ישראל כלל

rami 29 במרץ 2015

האמת שהיה מצב לבן שהר בסיום שהוא הצליח לבעוט את הבעיטה הכי נוחה לשוער = פצצה ישר לידיים שלו.
מסכים שהתוצאה ממש לא מקפחת את ישראל, בייל בכושר יותר טוב מסיים עם רביעיה את המשחק הזה.

בילבו באגינס 29 במרץ 2015

מסכים איתך. אבל עם שוער נורמלי נגיד אוואט בשנים היפות שלו היינו יכולים לסגור משחק כזה עם אפס אפס. אחרי הכול הראשון התפרקנו.

גיל 29 במרץ 2015

גם אם השוער אשם בשער הראשון מה הוא אשם שהנבחרת התפרקה וספגה עוד שניים? אם שער אחד שובר את הנבחרת אז זו נבחרת גרועה.

משה 29 במרץ 2015

אוואט מעולם לא לקח כדורים כאלה, זה אפילו די מביך שהוא השוער עם הכי הרבה הופעות בנבחרת, תמיד הוא היה בינוני.

תiמר 29 במרץ 2015

וואו.. ר-ק ל-א אוואט!

גיל 28 במרץ 2015

במילה אחת: לא. בשתי מילים: לא כוחות.

כמה כיף לראות קבוצה עם שחקן על כזה שכל הקבוצה עובדת עבורו והוא לא מסורס בקבוצת מיליונרים. שחקן שבלי להבין במשחק בכלל כל צופה יודע שהוא הכי טוב במגרש. זה חלק מהטרגדיה של הכדורגל העולמי היום שבה יש כל כך הרבה כישרונות שאנחנו לא יודעים כמה טובים הם יכולים להיות בקבוצות שהם האלפא דוג ובמקום זה הם מוכרים את הכישרון שלהם לקבוצה שהם אולי הכישרון הרביעי או החמישי הכי טובים.

לגבי הכנות נגד הקבוצה אני לא ממש מסכים. ישראל ניצחה את צרפת או אוסטריה במחזורים מאוחרים של הקמפיין כשקבוצות אמורות לדעת נגד מי הן משחקות. זה לא זלזול של היריבות אלא צירוף מקרים נדיר של יכולת טובה(אוסטריה) או סתם מזל כמו במקרה של צרפת. אני חושב שהבעייה היא שמעמדת האנדרדוג ישראל משחקת לפעמים טוב אבל תמיד כשיש ציפיות הן מתרסקות. סוג של רגרסיה לממוצע תודעתי. היו להם ניצחונות סבירים עד עכשיו אבל פימפו לנו שהם בדרך ליורו וזה אחד המשחקים הכי חשובים אי פעם ואז יש ציפיות ותחושה שהם באמת טובים וזה מה שקורה. אני חושב שגם בהתאחדות יודעים את זה ולכן תמיד מסדרים משחקים קודם נגד קבוצות חלשות כדי שיווצר מומנטום ואז נגד קבוצות בכירות בבית בשלב מוקדם כשהכל עוד פתוח וישראל בעמדת הובלה. זה נוגד כל הגיון תחרותי כי אז אם באמת ישראל תהיה קרובה להעפיל ליורו היא תשחק משחקים קובעים בסוף הקמפיין נגד החזקות בחוץ.

שלו 28 במרץ 2015

אני הייתי מוציא מההרכב את זהבי וייני.
בזבוז אנרגיה מיותר על נבחרת,
יש מקומות שהם יותר יעילים.

שגיא 29 במרץ 2015

הרגע הכי טוב במשחק אתמול היה כשזהבי יצא בחילוף. לפני זה היו לו כמה כניסות חזקות בבייל וכבר פחדתי שהם יבואו לנקום ויפצעו לי אותו.

המכבייה 28 במרץ 2015

1-קיימת סיבה בוודאי ששלושה מאמנים זרים מציבים את שרן כמגן. הוא לא עילוי גם שם אבל החוכמה והמחויבות מספיקים. זה היה קישור מופקר ממש.
2-ערן משחק בקבוצה דומיננטית ושם הוא יכול להרשות לעצמו לטעות, לנסות, לזוז. יש לו הרבה זמן בשביל לעשות את ״הקטע״ שלו. בנבחרת, הוא נאלץ ליצור ממקום של נחיתות. זה לא מספיק טוב. נקודתית לעניין הזה, שחק איתו באגף. ואם לא, אז לא.
אפילו פאקו לא שם אותו בקישור מול יריבות נחותות.
3- אני כותב את זה כבר לא מעט(ואני מכביסט)-טבח ובן הרוש זה אגף נטול כל אייקיו כדורגל. הם חסונים, מהירים ו…זהו.
4- התגובה של גוטמן הדהימה אפילו אותי. הרחקה ואז הגול השני? באגביות כאילו אין זמנים לעניין הזה.
5- אני לא אוהב את בייל. הוא שחקן על כמובן. לא מתחבר.

מעיין אוהד מכבי 29 במרץ 2015

כל מילה, אבל ארחיב מעט לגבי הקישור המופקר – ייני ונאתכו פשוט לא מסוגלים להתמודד עם העוצמה והפיזיות של הוולשים. גוטמן פשוט הפקיר אותם, ועוד הגדיל לעשות שציפה/ביקש/הנחה את ייני לנסות לעזור בחיפוי על בייל.

זה היה מפגן של חוסר מוכנות וחוסר מודעות טקטית מהמעלה הראשונה. הכי ישראלי שיש. איפה ניסיון להפתיע? איפה ניסיון לשנות תוך כדי המשחק?
גם בחלומות הורודים ביותר של גוטמן, אני לא רואה איך הוא תכנן / חשב שנייצר מצבי הבקעה בהרכב הזה. לא ניצב מולך מאמן ישראלי שייתן לנאתכו חופש פעולה להפעיל את זהבי. התייצבה מולנו נבחרת מאומנת, שהתנפלה על נאתכו וידעה שהוא יקרוס תחת הלחץ.

נאתכו נראה פחות טוב בנבחרת לא רק כי הוא משחק עם שחקנים פחות טובים, אלא כי המאמן פחות עוזר לו. בצסק"א מאפשרים לו לפצות על חולשותיו ולהבליט את האיכויות שיש לו בניהול במשחק ובהתקפה. ראינו נבחרת וויילס שעבדה ועמדה כקבוצה ובאה לתת את הבמה לכוכבים שלה, באופן שהבליט את האיכויות שלהם (המהירות של בייל, ההצטרפות מאחור של ראמזי, הדחיפה המהירה של הכדור קדימה ע"י אלן), ולעומתה ראינו אלתור.

שגיא 29 במרץ 2015

1+

מתי 28 במרץ 2015

ואולי הבלגים יבואו לא מוכנים…

יואב דובינסקי 28 במרץ 2015

בטח יש כאן היסטוריונים עם זיכרון יותר טוב משלי, אבל אני לא זוכר מתי ישראל הובסה בכזה הפרש בבית מול יריבה שמדורגת מתחתיה.

גיל 28 במרץ 2015

הדירוג הזה הוא בדיחה. אין שום מצב בעולם שישראל מדורגת מקום 26 בעולם לפני דנמרק, יוון, ארה"ב, רוסיה, איסלנד, יפן ועוד לא מעט נבחרות.

מתי 28 במרץ 2015

על מה ולמה הגענו למקום ה-26?

גיל 28 במרץ 2015

תשאל את פיפ"א.

יואב דובינסקי 29 במרץ 2015

אני יותר מתייחס לדרג שלישי, שזה המקום הריאלי והיציב של ישראל בערך כל המילניום הזה

ערן (המקורי) 29 במרץ 2015

הבדיחה היא שנבחרת עם בייל, ראמזי ועוד שחקנים בולטים בפרמייר ליג שויכה לדרג רביעי

שגיא 29 במרץ 2015

איזה עוד שחקנים בולטים יש להם בפריימר ליג? יש להם את בייל וראמזי שהם רמה מעל אבל כל השאר בינוניים מינוס.
זה שהם משחקים בפרמייר ליג, זה בעיקר בגלל שהם גדלו באי הבריטי. אם השחקנים האלה היו גדלים במדינות אחרות, מעטים מאד מהם היו מגיעים לפרמייר ליג.

rami 29 במרץ 2015

בינוניים מינוס בהשוואה למי? לדויד אלאבה ושות' או לאיתן טיבי ושות'?
ניל טיילור, בן דייויס, אשלי וויליאמס, ג'ו אלן. כולם שחקנים טובים. לא מבריקים ולא מובילים ולעולם גם לא יתיימרו לעשות את זה. הם משלימים חלקים בקבוצה ומבינים בדיוק מה התפקיד שלהם בכל משחק. בכל שבוע הם מתמודדים מול שחקנים כמו אלכסיס סאנצ'ז-דייגו קוסטה-רוני וכו' וכו'. לנו אין שחקנים כאלו.
" זה שהם משחקים בפרמייליג זה בגלל שהם גדלו באי הבריטי"? מה זה הטיעון ההזוי הזה? אתה מבין ששחקן שלא מספיק טוב לא ישחק, נכון? הקבוצות האנגליות קונות ככ הרבה שחקנים זרים ששחקן מקומי שלא עומד בסטנדרטים פשוט לא יישאר בהרכב, וגם לא בסגל. השחקנים האלו גדלו בכל מח' הנוער עם עשרות ומאות שחקנים אחרים, מח' הנוער האלו ב2 העשורים האחרונים מביאות גם כשרונות צעירים מחול אז התחרות שלהם עוד יותר קשה, ועדין הם אלו ששרדו את כל המיונים האלו, ובמקום לרכוש שחקן מכל רחבי הגלובוס הם אלו שמשחקים בקבוצות פרמיירליג. קצת כבוד.

דורפן 29 במרץ 2015

זה בעיקר לא רלוונטי כי הסיבה שהם בעצם אנגלים אכן נותנת להם יתרון. זה באמת הסבר אבל לא נסיבות מקילות. ולנו יש, כמו ספרד או פורטוגל, את יתרון המזג אוויר. יותר קל להתאמן אצלנו מאשר אצל ווילס. האם אנחנו מנצלים אותו?

הם נחשפים בגיל צעיר לרמות יותר טובות. הכדורגל שלנו לא חשוף לתחרות. יש הגנה על השחקן המקומי הן בליגה גדולה יחסית להיצע, הן בהגבלות, והן בתגמול כספי נאה יחסית לא לצאת לאירופה.

לשחקן הוולשי אין שום הגנה. הליגה המקומית בלי כסף. הליגה השכנה והעשירה תובענית מאד. אלו שמגיעים להיות מקצוענים הם טובים באופן ממוצע משלנו.

בעוד יומיים נראה נבחרת לא של כמה שחקני פרמייר ליג אלא של כמה מהטובים שבהם. לא בטוח שסגל חלש משל אנגליה.

ניק 29 במרץ 2015

טוב אתם מבינים שפיפא לא יושבת וחושבת כל חודש איזו נבחרת לשים לפני איזו נבחרת…
הכל עובד לפי ניקוד.. אני מניח שהבעיה המרכזית שנצחון על ספרד ונצחון על אנדורה שווים בניקוד (לדעתי)…
וכן ברור שריאלית אנחנו ותר קרובים למקום 62 מאשר ל26…

מאיר (חדש בשכונה) 28 במרץ 2015

בלי הגול בשניות האחרונות של המחצית הראשונה, רוב הסיכויים שבמחצית השניה הנבחרת היתה עולה טוב בהרבה. זה באמת גול שברמה הבינלאומית הוא שערורייה, בעיקר של השוער.

גיל 28 במרץ 2015

זה רק מחריף את הבעייה. ספגת גול שלא מחויב המציאות? בסדר, זה כואב ומרגיז אבל שזה ישבור את הנבחרת? אפילו ב2:0 עוד היה מה לעשות אלמלא ההרחקה. זה רק מראה כמה שבירים השחקנים.

משה 29 במרץ 2015

הוולשים היו הרבה יותר טובים לכל אורך המחצית. אולי אפשר היה למנוע את השער אבל כבר במחצית הראשונה זה היה נראה לא כוחות.

duncan 29 במרץ 2015

לעיתים ישראל גונבת תיקו ואפילו נצחון מדי פעם.
לרוב זה מה שיוצא..ישראל תמיד היתה נבחרת כדורגל חלשה. לא כי המאמן לא טוב. השחקנים גרועים. גם אם אחד משחק בבלגיה.

ערן (המקורי) 29 במרץ 2015

רק מאמן זר. רצוי עם צוות עוזרים זר.
מה שג׳ורדי הוכיח בליגה, הוכח כבר בעבר על ידי ג׳ק מנסל ועל ידי נילסן בנבחרת.
מאמן זר (מוצלח. פרננדס לא היה מאמן מוצלח) = הסיכוי היחיד להתגבר על השכונתיות המובנית כאן.
לא בטוח יוביל לטורניר גדול, כי עדיין זה תלוי בעיקר בחומר השחקנים. אבל יגדיל את הסיכויים משמעותית.

שגיא 29 במרץ 2015

אל תדאג. וועדת האיתור בראשות משה דמאיו כבר הזמינה כרטיסים למסע ברחבי אירופה לאיתור מאמן מתאים.

גיל 29 במרץ 2015

וואי, וואי, וואי, איזה משחק אדיר בין קנטקי לנוטר דיים. משחק מושלם כמעט של נוטר דיים וזה לא הספיק. איזה שחקן זה הטאונס הזה.

אופיר 29 במרץ 2015

תענוג לראות את ראמזי בכושר הזה.

רומן 29 במרץ 2015

פעם באלף שנה אפשר לנצח עם המסירות הקצרות וה"טכניקה" האישית. אבל כדורגל הוא קודם כל לפני הכל בבסיס שלו זה משחק של כח ומהירות, על זה יש את האקסטרות. כשאוכלים בילדות חומוס וקובה לא גדלים להיות חזקים ומהירים, לכן אין לנו שום סיכוי להיות נבחרת מכובדת. בושה וזבוז זמן כל פעם לתלות תקוות בחבורת הערסים הזאת עם הג'ל בשיער והדריבל על מטר מרובע, שילכו לשחק קטרגל "שישי ישראלי". מדינה בדיחה.

יוסי מהאבטיחים 29 במרץ 2015

אני משער שאתה מחשיב פיש אנד צ'יפס או פרנקפורטר כמזון על?

וברצינות, אם יש לנו שחקנים שיודעים להשתלב בקבוצות מקצועניות כמו צסקא, סלטיק או אלמריה, אז כנראה שאנחנו לא כאלו נחותים או "ילידים".

יש לנו בעיות בהגנה וכנראה שההרכב לא הותאם מספיק (למרות שנשפכו על ההרכב ים מילים לפני המשחק והרוב האמינו שזה ההרכב החזק), אבל מפה ועד השחיטה רבתי יש מרחק.
הפסדנו, קורה. מישהו יתפלא אם במשחק מול בלגיה או בוסניה הולשים יחטפו שלישיה?

רומן 29 במרץ 2015

משתלבים זאת המילה הנכונה.
ביטון באמת שחקן אירופאי מצוין, אין לי מושג למה הציפלוח הצהבהב מועדף על פניו.
נאתכו? כמו פירלו טוב כשלידו יש 2 קשרים חזקים וגדולים.
זהבי? בדיחה עלובה, פרמייר ליג אעללק, כשאני רץ לאט אני עוקף את הספרינט שלו, שימשיך להפגיז מול אשדוד ופ"ת, אפס מאופס, עגלה, הסטראוטיפ של השחקן הישראלי.
טיבי? זה בלם זה?
רפאלוב ושהר היו היחדים ששיחקו אתמול בחלק ההתקפי, היו מסוגלים להתמודד עם הפיסיות של הוולשים.

אם יש סיכוי כלשהו לא להתבזות מול בלגיה זה לעלות עם 4-5-1 עם שהר לבד בחוד ו3 קשרים דפנסיביים.

אפ הייתי מאמן הייתי עולה עם שוער:בן חיים, גרשון (בלמים) בן הרוש,דוידזדה:נאתכו, ביטון, כיאל, טוואטחה(שישחק קיצוני) רפאלוב: שהר לבד בחוד.

שגיא 29 במרץ 2015

רפאלוב? היה טוב? אתמול?

רומן 29 במרץ 2015

כן כן רפאלוב.
רק מי שלא מבין כדורגל יגיד שהוא היה רע אתמול.
בא לקבל, השתלט יפה, החזיק בכדור מול הוולשים החסונים, לא הפסיד מאבקים פיסיים.
מה ציפית? לדריבלים ופדאלדות? כשהוא היחיד שעושה תנועה וכל מי שלידו עומד ומסתכל מה אתה רוצה שהוא יעשה? כשזהבי לא מסוגל להרוויח כדור אחד ולא מסוגל פעם אחת להשתחרר לקבל כדור מה אתה רוצה שליאור יעשה, למי ימסור? אז הוא החזיק בכדור, הפגין פיסיות ועצמה ושיחק מצוין.

המכבייה 29 במרץ 2015

חבל שלא עזרת לבלבול לפני שבוע, כי שם זה נראה גרוע יותר. לפחות הנבחרת בעטה יותר למסגרת. טיימינג זה הכל. חבל.

שגיא 29 במרץ 2015

רק אוהד חיפה (ואולי גם דודו דהאן) יכול לחשוב שרפאלוב לא היה רע מאד אתמול.
עד כמה שזכור לי, הבעיטה היחידה למסגרת של הנבחרת היתה של זהבי שהשתחרר ובעט לשער.
זכור לי גם שרפאלוב איבד בשלומילאיות את הכדור שהוביל לגול השלישי.
אני מנסה להיזכר בפס טוב אחד שרפאלוב נתן, לא מצליח. גם לא באיזה חילוץ כדור שלו במרכז המגרש.

רומן 29 במרץ 2015

הבעיטה היחידה לשער היתה ל בן שהר.
זהבי ספק בעט ספק מסר ספק דחף בכל אופן זה עבר רחוק מהקורה.
וכן אני אוהד חיפה, וכן הפעם היחידה בהיסטוריה שהנבחרת שלנו היתה שווה משהו זה כשהיא היתה מבוססת על מכבי חיפה של אנריי באל. ואם יש משהו במדינה המסריחה הזאת שמזכיר אירופה זה מכבי חיפה גם כשלא הולך.
אבל זה לא מהות הדיון.
בצורה הכי אובייקטיבית שיש, רפאלוב בן הרוש ושהר(בדקות המעטות שלו) היו טובים אתמול, באו לקבל ולא נפלו בפיסיות מהוולשים. כל השאר, ישראלים קטנים ומפוחדים, שחקני קטרגל.

שגיא 29 במרץ 2015

הפעם היחידה שהנבחרת שלנו היתה שווה משהו, היתה לפני 45 שנה. היו שם יותר שחקני הפועל חיפה משחקני מכבי חיפה. היו שם גם הרבה שחקני מכבי ת"א.
האובייקטיביות ממש זועקת מכל תגובה שלך… כנראה שלא היית בארץ ב-3 השנים האחרונות בה הקבוצה האירופאית שלך היתה כל כך "אירופאית".
רפאלוב היה חלש מאד ונראה קטן ומפוחד בדיוק כמו שאר השחקנים. רק שמכוכב כמוהו, ציפינו ליותר. בייחוד אחרי כל הרעש שעשו פעם קודמת שהוא לא פתח בהרכב.

רומן 29 במרץ 2015

הייתי במשחק וראיתי משהו אחר לגמרי.
עובדה שאני מציין לטובה גם את בן הרוש ושהר, והם לא בדיוק חיפאים.

ירוק 29 במרץ 2015

עזוב נו, שגיא. לענות לעניין לרומן זו ההגדרה לבזבוז זמן.

ירוק 29 במרץ 2015

הוא מציין את בן הרוש לטובה אחרי אתמול. נו… אפשר להתייחס לזה ברצינות?

7even 29 במרץ 2015

עשר דקות אחרי שאיווניר אמר ש "הגענו לדקה 30 ופעם היינו מסיימים מחצית בפיגור במשחק לא טוב שלנו".
מפה לשם אחרי 7 דקות נטו זה היה 0-2 ונחיתות שחקן לנו.

קירקגור 29 במרץ 2015

הסוקרים טעו והטעו.

שגיא 29 במרץ 2015

נבחרת ווילס לא נבחרת גדולה כמו שעושים ממנה ונבחרת ישראל לא חלשה כמו שעושים ממנה. לכל אחת מהנבחרות יש את היתרונות והחסרונות שלה. התפקיד של המאמן זה לדעת להסתיר את החסרונות ולנצל את היתרונות. בזה גוטמן כשל.
גוטמן הוא מאמן קבוצות מעולה אבל לנבחרת הוא פשוט לא מתאים.
בנבחרת, בייחוד בשלב המוקדמות, לא מתאים לפעול בגישה של הרכב מנצח לא מחליפים. לא מתאים גם שיהיה מושג "שחקנים של מאמן". גם חדר הלבשה חזק לא מעניין. צריך לשים את השחקנים הטובים ביותר בכל רגע נתון.
שכטר לא פוגע כבר שנתיים? החוצה. בהפועל גוטמן יכל לתת לו קרדיט שיחזיר את עצמו לאחר כמה משחקים. בנבחרת אין זמן לזה.
עטר בכושר שיא? בהרכב גם אם הוא לא מתסדר עם 21 משחקני הסגל וצעק על המאמן בשיחה "פרטית".
מרציאנו חוטף חמישיות כל שבוע ולא הציל גול כבר חודשיים? שמים את חיימוב או הרוש.
ההגנה של ווילס איטית וכבדה? שמים את גדיר שיפרפר אותם.
לווילס יש 3 בלמים בגבוה 2.20, נותנים הוראה שלא מגביהים כדור אפילו פעם אחת.
השחקן הכי יקר בעולם משחק נגדך? דפוק לו שמירה אישית לאורך כל המשחק.

בקיצור, יש לנו מאמן מעולה שפשוט לא מתאים לאימון נבחרת. לא תשכנעו אותי לעולם שנבחרת ישראל לא היתה צריכה ויכולה לנצח אתמול ווילס בבית. עם מאמן אחר היינו עושים את זה.

דורפן 29 במרץ 2015

ומה אם ווילס משחקים על החסרונות שלך? והמאמן שלהם עושה עבודה טובה?

שגיא 29 במרץ 2015

זה מה שקרה אתמול באמת. להם יש מאמן טוב שעשה את העבודה. אם גם שלנו היה כזה, זה לא היה נגמר 3-0.

דורפן 29 במרץ 2015

מה שאני אומר, גם בטקסט, אם שני המאמנים עושים עבודה טובה זה חוזר לשחקנים. שלהם יותר טובים. הניצחונות שלנו מושגים בדרך כלל במצב שהיריב לא הכי מוכן.

דור 29 במרץ 2015

יש להם נבחרת מאוד לא מאוזנת, לא 'נפלתי' בלשון המעטה מאף אחד למעט בייל כמובן, ראמזי ואלן. הגנה לחוצה שהעיפה המון כדורים החוצה והגבהות סתמיות שביטלו התקפות יפות.

דרור 29 במרץ 2015

וויילס מאז ולתמיד. פעם ג'ון צ'ארלס, כיום גארת' בייל. לפחות אתמול זה נגמר ללא פגיעות בנפש:
https://www.youtube.com/watch?v=c0yXJFs5w7s

יואח האדום 29 במרץ 2015

מדינה מטורפת – או סקנדל או פסטיבל או גם וגם .
שילוב של אופי ישראלי חסר מודעות ליכולתו (לא רק בספורט) ותקשורת שערורייתית שרק מלבה את האש.(אגב , תמיד מעניין אותי מה מערך הציפיות במדינות אחרות ששוות ערך לנבחרת שלנו ולהשגים שלה – האם גם שם יש אורגזמה תקשורתית לפני ומפח נפש אחרי? )
במאקרו, אנחנו לא טובים בכדורגל . מצחיק שתמיד אומרים שמאז מקסיקו 70 לא עלינו לטורניר גדול (כאילו שלפני מקסיקו 70 היינו אריה כדורגל…) .הנכון הוא שמשנת הקמתה ישראל מעולם לא השתתפה בטורניר גדול למעט פעם אחת – גם תרנגול עיוור וכו'.
בתכלס אנחנו משתפרים . תנועה קלה כלפי מעלה . חלפו הימים שכדורגלנים ישראלים היו תופסים את הצד בדקה 60 . (וכל ההתרפקות על בקרוביץ ורביבו וסיני ואורי וויקי פרץ וחודורוב ודוד המלך זה נוסטלגיה בשקל ופרובציאליות של ציבור שלא היה מודע לרמת הכדורגל באירופה באותם שנים ).
יש לנו שחקנים ברמה סבירה וגם כמה שלא שווים כלום .
הבעייה היא כרגיל היציאה מפרופורציות : יש לנו שחקן שמשחק באלמריה – אם אלמריה תשחק נגד ריאל מדריד , מה הסיכוי שאלמריה תנצח אותה במאני טיים? מה הסיכוי שצרלטון תנצח את ארסנל במאני טיים? מה הסיכוי שאשדוד תנצח את ליברפול???.
במיקרו – תפסנו יום חלש . קורה .
מעניין מה יהיו התגובות של התקשורת שלנו אם נוציא תוצאה טובה נגד בלגיה (סיכוי קלוש אך אפשרי) .

דורפן 29 במרץ 2015

על ויקי לכלכת. שחקן טוב שהצליח יפה באירופה

יואח האדום 29 במרץ 2015

גם רביבו וברקוביץ ובניון ורוזנטל ושפיגל עשו קריירות יפות – עדיין לא משנה את התמונה בכללותה .

נולי 29 במרץ 2015

אחרי שראיתי בשנה שעברה את מכבי ת"א לא מצליחה לפתח משהו שדומה לכדורגל בוגרים נגד באזל בבאזל הבנתי שהכדורגל שלנו רחוק שנות אור מהכדורגל באירופה. אין למה לצפות ואין ממה להתאכזב. זה מה יש

Amir A 29 במרץ 2015

שאלה למי שמכיר ומבין כדורגל בינלאומי. איך ישראל היתה מתמודדת נגד נבחרות אפריקאיות? משום מה נראה לי שמבחינת הניהול, ההשקעה בנוער וכדומה התהליך בישראל דומה יותר לכדורגל האפריקאי מאשר האירופאי ומעניין אותי לדעת א. האם זה באמת נכון; ו-ב. האם ישראל היתה מצליחה באליפות אפריקה לאומות.

דור 29 במרץ 2015

די לבלבל את המח, כמו שהפער בינינו לבין בוסניה הוא לא 3 שערים ככה הפער בין ווילס אלינו לא 3 שערים. משחק רע מאוד של הנבחרת, ורע במיוחד של גוטמן שלא השכיל לעבות את מרכז השדה בזמן. תוסיפו לזה גול (כרגיל) בדקה קריטית וזה מה שיוצא. חלאס לשבח אחרי נצחונות ולשלוף חרבות אחרי הפסדים, הרי אם בסוף הנבחרת תעלה ליורו כולם פה יאכלו את הכובע.

גלן 29 במרץ 2015

א. לישראל היו פעם קבוצות שעשו הרבה יותר באירופא והיו יותר מרשימות גם כשלא עלו שלב. מהפועל פתח תקווה והלאה.
ב. לישראל היו פעם כוכבי כדורגל שהיו גם כוכבים ולא סתם חסרי יחוד בליגות שוות אחרות. ספרדית, אנגלית, תורכית ובלגית. לצעירים, כשבלגית הייתה בלגית ולא ליגת על משודרגת קצת.
כשמר זהבי וחבריו יראו סימנים שמעידים על קרבה לסעיף א' או ב' נדבר.

אלכס 29 במרץ 2015

ברקוביץ', רוזנטל, שפיגל, שפיגלר, קלינגר היו שחקנים….

יואח האדום 29 במרץ 2015

לא יותר מהשחקנים שלנו היום – ובכל מקרה גם איתם לא הגענו לשום מקום .
ואגב , בדקתי לאור ההערה של דורפן על ויקי פרץ – אז ויקי פרץ שיחק בסה"כ 3 שנים בצרפת , מתוכן שנתיים בשטרסבורג ושנה בליגה הצרפתית השנייה אז עם כל הכבוד (ויש הרבה כבוד) לאיש ,לשפם וללוק של כוכב פורנו של הסבנטיז שלו -גם הוא לא כבש את אירופה בסערה מה שמזכיר שמשה סיני הענק שעשה בי"ס לליגה הגיע לבלגיה וחזר משם אחרי תקופה קצרה עם הזנב בין הרגליים …
הכל נוסטלגיה .

גיל 29 במרץ 2015

שטרסבורג הייתה אז קבוצה טובה מאוד וזה היה בזמנים שהיו מעט זרים באירופה.

דורפן 29 במרץ 2015

ולדעתי הוא לא ראה את ויקי משחק. היה שחקן אלגנטי, מהיר, מקצועי מאד. עוף נדיר באירופאיות שלו

מיכה 29 במרץ 2015

3 שנים רצופות באים לכאן מאמנים אירופאים למכבי תל אביב ומשחקים בשיטה שנהוגה באירופה עליה הם גדלו והתפתחו שאומרת = שליטה שליטה שליטה במרכז המגרש, ואנחנו בשלנו מסרבים ללמוד וקוראים להם פחדנים ועוד מיני כינויים ככל הבא לעט או לפה בתוכניות הבירבורים. וכך אפילו גוטמן שהו בתפיסתו מאמן שמאמין בשיטה האירופאית מפחד לשחק בשיטה שהוא מאמין בה ובלבד שלא יקראו לו פחדן או גרוע יותר כינויים ששמורים לפאקו רחמנה לצלן ( ראו את כל השלל אחרי משחקה של מכבי נגד פתח תקווה) , וכך יוצא שהתקשורת שאומנם לא היא ששיחקה אתמול היא היא הקובעת את הכיוון של הדריכה במקום שלנו.

matipool 29 במרץ 2015

עוד מישהו זוכר את החיוך המאושר של גוטמן בטקס הגרלת הנבחרות כשוויילס הייתה הנבחרת שהוגרלה מהדרג שלה נגדנו ? לא הבנתי ממה הוא כל כך מרוצה אז . חטא היוהרה .

גיל 29 במרץ 2015

למה אנחנו לא יכולים להיות כמו איסלנד שאני באמת לא מבין מאיפה הם מביאים את היכולת הזו?

רומן 29 במרץ 2015

כי אנחנו יהודים ויהודים לא טובים בספורט.
אנחנו נמוכים, חלשים ואיטיים.
בנוסף גם התזונה שלנו לא נכונה אבל בעיקר זה עניין של גנים.
לא נורא אנחנו טובים בלבלבל במח, ולספור כסף של אחרים, זה גם משהו

רפאל 29 במרץ 2015

מדובר בטורניר המונה כעשרה משחקים לכל נבחרת בפריסה של שנה וחודשיים.
משחק קודם שלנו היה באמצע נובמבר, עכשיו סוף מרץ. כארבע וחצי חודשים הבדל.
אי אפשר לדעת איזה יכולת תהיה, קשה מאוד לשמור על יציבות, הן לטוב והן לרע.
גארת' בייל כן עשה את ההבדל אתמול.
הוא היה כמעט בלתי ניתן לעצירה ונתן הופעה של סופרסטאר.
בלגיה על הנייר הנבחרת החזקה בבית בפער גדול. אבל זה לא מבטיח להם ניצחונות, בטח לא קלים.
לא חסרות דוגמאות בהן נבחרות גדולות באו לסגור את המשחק ולהוציא את הניצחון הדחוק או אפילו להסתפק בתיקו במשחק חוץ.
במונדיאל הבלגים שיחקו מאוד טקטי ופושר. יכול להיות שגם עכשיו.

באמת מברוק לוולשים. אחד המשחקים הטובים ביותר של קבוצת חוץ מול הנבחרת. הניעו כדור מהר ומדויק, סגרו מצוין את נסיונות ההתקפה של ישראל. פשוט נתנו הופעה יוצאת מן הכלל ובאמת לא ברור איך לא העפילו לטורניר כל השנים האלה ובכלל מי שם אותנו דרג לפניהם.
מסתבר שקיבלנו הגרלה ממש לא פשוטה. ייתכן מאוד שהקבוצות הבכירות בדרג השני והרביעי נפלו אצלנו.
גם בוסניה תתעורר ותיתן לנו בראש אצלה ולו בשביל הנקמה…

גיל 29 במרץ 2015

נראה לך שאחרי שהבלגים ראו איך ווילס התעללו בישראל הם יבואו לשחק על תיקו?

כספרי 29 במרץ 2015

אני חושב שלפני שלושה או ארבעה חודשים כתבתי כאן שווילס יפרקו את ישראל…ואכן…מי שלא צופה מספיק בכדורגל בריטי יכול לצפות לניצחון ישראלי…זה שהוולשים הם גרמניה או איטליה (הם אפילו לא אנגליה) אבל השחקן הישראלי הממוצע לא יודע מה לעשות שמפעילים עליו לחץ פיסי מתון. וזה כל ההבדל. הליגה כאן פח ואף מילה על הדירוגים של אופ"א ופיפ"א

כספרי 29 במרץ 2015

הוולשים הם כמובן לא גרמניה או איטליה

דורפן 29 במרץ 2015

זה נכון. באיזשהו מקום יותר נוח לישראל עם נבחרת כמו בוסניה, גם אם היא טובה מווילס. לעומת זאת הבלגים יותר טכנים מבוסניה ויותר פיזיים מהוולשים. אז מענין מה יהיה..

אריק 29 במרץ 2015

פה אני לא רואה מקום לישראלי בסגל. יהיה רע לתפארת

רוני 30 במרץ 2015

ההפסד היה של גומן ורק שלו.
קבוצה שלמה לא עומדת נכון על המגרש מול יריב שלמד אותנו וידע בדיוק איפה לסגור.
לא מבין מה גוטמן עשה בחצי שנה האחרונה מלבד לטייל בעולם

Yair N 31 במרץ 2015

Is Israel better than Australia these days, Ronen?

Comments closed