האם הפייבוריט הוא באמת מי שאנחנו חושבים

האם אנחנו מהמרים על אנשים שבאמת עשו את זה?

jjj

כתבתי כמה מלים בעיתון על הפסדה של קנטקי ועיקרן תחילה. כשבודקים מי הפייבוריט צריך לבדוק למה הוא כזה פייבוריט. והאם לא מייחסים לאנשים מסויימים פייבוריטיות של אנשים אחרים.

אחד הטיעונים ששמעתי לפני הטורניר על היחס הפסיכי שקיבלה קנטקי (1 ל-2 ערב הטורניר) היא שבפעם הקודמת בה קנטקי הייתה קבוצה עמוסת פרשמנים, אפילו יותר, ואמרו שהיא תיקח בקלות את הטורניר – היא באמת לקחה אותו. אז למה לא להסיק מסקנות?

כי אלו בכל זאת אנשים אחרים. הרכב הקבוצה הוא אנשים אחרים. נכון שיש מאמן שנשאר ואין להקל בכך ראש, אבל אנשים צריכים לנצח את המשחק. זה לא כל כך בטוח שקרל אנטוני טאונס הוא אנטוני דייויס. גם אם כמו דייויס הוא קנטקי, גם אם הוא מקדונלד אול-אמריקן, גם אם יילך ראשון או שני בדראפט. ואנשים גם ייחסו משקל לקונצפט. ליכולת של קליפרי להצליח עם שחקני ״וואן אנד דאן״. אז ככה: לא כל שחקני ״הוואן אנד דאן״ נולדו שווים.

נכון, הם עמדו על מאזן 0-38, ולא אכפת לי כמה לוח המשחקים היה קשה או לא, אבל הם היו פייבוריטים לטורניר הארצי. מפעל שחלק גדול מהם מעולם לא שיחק. ולכן לייחס להם כזו פייבוריטיות כנראה היה מוגזם. ואני חושב שזה היה ברור כבר לאחר הניצחון על נוטרה דאם. הניצחון הדחוק הזה היה בהחלט הקדימון להפסד לוויסקונסין.

יש נטיה לחשוב שקבוצה היא עניין יותר יציב מאינדוודואל. כי היא חשופה פחות ליום רע (או פציעה) מקריים של איש אחד. אבל יש גם צד אחר. למשל בכל השנים בהן נדאל היה פייבוריט די קיצוני לרולאן גארוס (השנה מן הסתם פחות) הוא היה פייבוריט לעשות משהו שהוא עצמו עשה בעבר. לא הימרנו פה על ״כוכבי החימר הספרדים״ או משהו שמיוחס לו בגלל מאפיינים שלו. הוא עצמו בא הרבה פעמים וניצח והראה שכל מה שנחוץ הוא יודע לעשות. אותו דבר לגבי אוסאין בולט. אותו דבר לגבי פלויד מייוות׳ר. מה שאנחנו מהמרים עליו הוא שלא ייפצעו או שלא חלה אצלם ירידה גדולה ביכולת. עלייתו של יריב רציני היא כמובן גם אפשרות, אבל זה עניין שבדרך כלל אפשר לאתר בכל מיני תחרויות לפני התחרות הראשית.

זה יכול להיות המקרה גם לגבי קבוצה. אבל רק אם זה באמת אותו ההרכב פחות יותר. כפי שהייתה ברצלונה כמה שנים. היא אמנם לא זכתה כל שנה בליגת האלופות אבל יכולת להמר שכל עוד העניינים מדורגים היא כנראה לא תעוף. והיא באמת לא עפה כבר כמה שנים לפני שלב ההגרלה החופשית. קריסות יכולות להתרחש אצלה מול יריבים מסדר גודל מסויים, אבל לפחות בשלבים המדורגים הם עברו בקלות.

בקנטקי יותר מדי היה ״כמו קנטקי ההיא״. אבל זו לא באמת הייתה קנטקי ההיא.

חידון בלתי רשמי. חידון גלן על מארחת הפינל פור אינדיאנה
כשהתקשורת באמת משפיעה

52 Comments

אנונימוס 6 באפריל 2015

בסופו של דבר גם להיות פייבוריט במפעל של משחקי נוק אאוט זה הרבה פחות משמעותי. לא במקרה משתמשים בארץ בפיינל פור כדי להגביר את התחרותיות.

דורפן 6 באפריל 2015

זה ברור. אבל גם אגרוף (ליטרלי) וגם טניס הם מפעלי נוקאאוט. דווקא בגלל העניין הזה צריך לבחון את החסינות האישית של האינדוודואל.

תוהה בדרכים 6 באפריל 2015

בטניס הסיפור שונה מטורנירי נוק אאוט אחרים, בטח שמשחקים חמש מערכות. מרכיב המקריות הוא הרבה פחות משמעותי, גם כי אין את מרכיב "הקבוצה" ובעיקר כי אין את משתנה הזמן ואתה חייב לנצח את הנקודה האחרונה.

גם באגרוף מרכיב המקריות פחות משמעותי מלבד באספקט אחד- לא משנה כמה אתה עדיף על היריב, מכה אחת שנכנסת יכולה לגמור עבורך את הסיפור.

אנונימוס 6 באפריל 2015

וגם בטניס ואגרוף, יש לי הרגשה שתקופות הדומיננטיות של יחידים הם לרוב בגלל שיש ספסימנים עם יתרון פיזי אדיר על אחרים. נדאל כדוגמה מייצגת, משהו שפשוט אין לאחרים כלים בכלל להתמודד איתו. ועדיין מאד נדיר שיש תקופות שפשוט לא מפתיעים את ההאנשים המיוחדים האלה.
וזה לרוב לא המצב בכדורסל. שם פשוט יש קבוצה יותר מאומנת, עם רמת כישרון יותר גבוהה, אבל נראה לי כמעט בלתי אפשרי שבכדורסל מכללות תהיה קבוצה עם יתרון פיזי אדיר על כל יריבותיה עד כדי כך שכמעט בלתי אפשרי להפתיע אותה

7even 6 באפריל 2015

אני יודע שבספורט שוללים כל הזמן את עיקרון היד החמה, אבל בתור אחד ששיחק (ועודנו משחק) המון ספורט, בעיקר כדורסל,
יש משמעות עצומה בספורט על איזה יום נחתת.
בדיוק כמו אדם שיושב במשרד ולא הולך לו כלום באותו יום, אז גם לקבוצה יש יום שהוא פשוט לא היום שלה.
ואם זה במעמד של פיינל פור אז הלך עליך, כי אין את מחר לתקן.

לוידע אם ציינת בעיתון, אבל הבנתי שחלק גדול מהחמישייה של קנטאקי הם פרשמנים, וזריקה לא טובה, ועוד אחת ועוד אחת, והפסיכולוגיה התחילה לשחק תפקיד. והם כולה פרשמנים, אף אחד לא הכין אותם באמת למעמד כזה, ואיך יוצאים ממנו.

חוצמזה אנדרדוג זה תמיד כיף.
בגלל זה בלתי אפשרי לאהוד את מכבי תל אביב כדורסל.

דורפן 6 באפריל 2015

זה מה שהיה מעניין. ספציפית הם לא הפסידו בגלל אחוזי קליעה (היה שוויון 48%). לרוב באמת ההפתעות קורות כשקבוצה יריבה תופסת יום קליעה. אבל ההגנה של קטנטגי הייתה טובה. הם הפסידו בגלל רפיסות בריבאונד. משהו בריכוז שלהם השתבש.

יואב בורוביץ' 6 באפריל 2015

גם השופטים דפקו אותם בענק עם סל לא חוקי (אחרי שעון ה-35) של וויסקונסין שתיים וחצי דקות לסיום כשוויסקונסין בפיגור 2

אודי 6 באפריל 2015

השופטים גם דפקו את ויסקונסין בדברים אחרים. היה שיפוט נוראי כל המשחק לשני הצדדים. אף אחד לא יצא מקופח.

אודי 6 באפריל 2015

אני חושב שקנטאקי עשתה השנה הרבה נקודות בזכות העליונות ההגנתית שלה בהרבה משחקים. ויסקונסין קלעו באחוזים טובים ולא איבדו כדורים כמעט (10 אני חושב סה"כ). הם לא נתנו לקנטאקי הזדמנות לרוץ, ובhalf court offense אין לקנטקי יתרון.

גיל 6 באפריל 2015

האחוזים אולי היו שווים אבל כמו שגם ציינת בעיתון, היו 5 דקות שהם לא קלעו סל שדה אחד בסוף המשחק וזה מה שהרג אותם. ויסקונסין פשוט לא נשברה והחוזק המנטלי שלהם היה לא פחות חשוב מהיכולת במגרש. קבוצות אחרות היו מתקפלות רק בגלל שזה קנטקי וכאן לותק של ויסקונסין הייתה חשיבות.

יש כאן גם מרכיב אחר שבו כל קבוצה שעולה לשחק נגדם היא בסופר מוטיבציה להיות זו שמנחילה להם את ההפסד הראשון בעוד עבור קנטקי זה עוד משחק ברצף. כמובן שהמשחק חשוב להם אבל היריבה לא יוצאת דופן מבחינת ההכנות.

יואב בורוביץ' 6 באפריל 2015

דורפן- כמה כסף שמת על דיוק? יש כאן הזדמנות אמיתית להתעשר.

אודי 6 באפריל 2015

אישית אני חושב שגם מול נוטר דאם וגם מול ויסקונסין קנטאקי פגשה שתי קבוצות שהיא לא התמודדה כמותן השנה. בבראקט שלי סימנתי שהאייריש מעיפים את קנטאקי, ושויסקונסין לוקחים את הכול. גם אצל דיוק אף אחד מהשחקנים לא היה עדיין בפיינל פור או אפילו משהו דומה לזה. קליפארי מגייס שחקנים מדהים אבל אני לא יודע כמה הוא מאמן גדול. היה נראה לי בשני המשחקים שהקבוצה שלו הייתה לא מוכנה כל כך ליריב. מול האייריש זה בקושי הספיק, אבל ויסקונסין קבוצה מאוזנת, עם 7-פוטר שיכול לקלוע מכל מקום במגרש, שחקן עם ביצים מפלדה כמו דקר, נייג'ל הייז שהוא פשוט מאמי וגארדים שלא מאבדים כדורים. לדיוק יש המון מה לתת, אבל אומרים על הקבוצה את אותם הדברים שאמרו על קנטאקי לפני חצי הגמר.

יואב בורוביץ' 6 באפריל 2015

קנטאקי לא פחות מוכשרת מדיוק, אבל קואץ' קיי מאמן טוב בהרבה מקואץ' קאל. וגם: אומרים על דיוק השנה שכשהיא טובה- היא הכי טובה. ולאחרונה, היא ממש טובה.

shohat 6 באפריל 2015

לא הבנתי אם המעודדת שבתמונה היתה גם בשנה שעברה.

אודי 6 באפריל 2015

אפילו בקנטאקי המעודדות נשארות את כל ארבע השנים

Amir A 6 באפריל 2015

לא מבין את הקטע של המעודדות. לא מצליח להבין למה מישהי רוצה בכלל להיות מעודדת.

גיל 6 באפריל 2015

למה מישהיא רוצה להיות מלכת יופי? כל כל הרבה שנים בארה"ב ועוד לא הבנת שלהיות מעודדת זה עניין שנחשב יוקרתי להרבה נשים?

No ONE 6 באפריל 2015

למה נשים רוצות בארה"ב רוצות להיות פורנ סטארס? חלק בגלל הכסף וחלק בגלל שהן אוהבות את זה

אדם 6 באפריל 2015

אוהבות את מה? לבחורה כזו אין בעיה להשיג סקס מזדמן גם בלי שישלמו לה על זה.
זה הכל כסף, והרבה ממנו.

No ONE 7 באפריל 2015

פגשתי מספיק בחורות כאלה , זה לא קשןר לסקס מזדמן
הן אוהבות לעשות סקס מול מצלמה ולקבל על זה כסף , זה לא אחד מהדברים האלה , זה הכל ביחד

גיל 6 באפריל 2015

יש הבדל בין מעודדות לשחקניות פורנו. מעודדות מקובלות מאוד ויש אפילו תחרויות שהופכות אותו לקצת ספורט. יש לזה היבט אסתטי, אתלטי ואלמנטים של ריקוד וזה נחשב יוקרתי בתיכון להתקבל לנבחרת.

Amir A 6 באפריל 2015

אני חושב שאתה מבלבל בין מה שנקרא DANCE TEAM ובין המעודדות. בתיכונים הראשונים הם אלו שהולכים לתחרויות עליהן אתה מדבר וכאן באמת מדובר על קבוצות עם אסטתיקה וכדומה. אין קשר בין זה ובין המעודדות. או כמו שהבת שלי הגדירה לי את זה הרגע, ל- DANCE TEAM יש כשרון. למעודדות אין.

גיל 7 באפריל 2015

אני לא מתבלבל. תגגל cheerleading ותראה את התחרויות שהן משתתפות בהן או תקרא את הערך בויקיפדיה. יכול להיות שבמקומות מסוימים עורכים הפרדה בין מעודדות תחרותיות לאלו שהולכות לאירועי ספורט אבל מה שהן עושות זה די דומה.

מיקיג' 6 באפריל 2015

הטיעון שלך מציג את אחד הכללים הכי מגניבים ומעוררי מחלוקת בסטטיסטיקה: ככל שיש יותר פרטים בקבוצה הנסקרת, כך גדל הסיכוי לסטייה מהנתון הסטטיסטי. ביחידים יש יותר עקביות מאשר בקבוצות, כי יש פחות משתנים רלבנטיים. מצד שני, הסטייה מהסטטיסטיקה בקבוצה תהיה תמיד בשיעור נמוך בהרבה מהסטייה ביחיד.

ואם כבר ססטיסטיקה, ניתוח מרתק של המשחק (בכל מיני היבטים) אצל סילבר.

אריאל גרייזס 6 באפריל 2015

זה נכון וזה משהו שאנשים לא כל כך מבינים. תשאל אנשים שלמדו קצת סטטיסטיקה מה צריך לקרות כדי שהטלות מטבע יהיו חצי חצי ורובם יגידו שצריך פשוט להטיל את המטבע הרבה פעמים. אבל האמת היא שהסיכוי שהמטבעות יתפלגו בדיוק חצי חצי הוא גדול הרבה יותר אם תזרוק את המטבע פעמיים מאשר 100 פעמים

שלמה 6 באפריל 2015

החוק החזק של המספרים הגדולים אומר שאם תטיל הרבה פעמים הסיכוי שהמטבעות יתפלגו חצי חצי שואף ל-1.

לא ברור לי על סמך מה אתה קובע שזה לא כך.

גיל 6 באפריל 2015

אם תזרוק מטבע פעמיים הרבה פעמים אז יש 50% לקבל חצי חצי. אם תזרוק 100 פעם הסיכוי שזה יהיה בדיוק חצי-חצי קטן הרבה יותר. לעומת זאת אם תתבסס על שתי זריקות לקבוע את ההסתברות של קבלת חצי חצי אז יש סיכוי גבוה שתקבל אמדן מוטעה, לעומת זאת ב100 מטבעות הוא יהיה קרוב יותר לאמדן האמיתי.

תוהה בדרכים 6 באפריל 2015

"שואף ל1".

הסיכוי שבהטלה שנייה תקבל שתי תוצאות שונות הוא בדיוק 50 אחוז. הסיכוי שאחרי 100 הטלות יהיה לך חלוקה מדויקת של 50-50 היא נמוכה משמעותית מ50 אחוז. רוב הסיכויים שיהיה קרוב: 51-49, 53-47, 54-46 וכו', אבל לא בדיוק 50-50.

גיל 6 באפריל 2015

זה רק אומר שכשיש הרבה משתנים אז קשה להגיע בעקביות לאותה תוצאה בדיוק אבל היא תהיה תמיד באיזור כי הגורמים השונים יאזנו אחד את השני. כשמודדים משתנה אחד הסיכוי לפגוע בול גדול יותר. זה כמו שאף פעם כמעט לא תמצא שלמשפחה ממוצעת יש בדיוק 2 ילדים או כל מספר שלם אחר אבל דגימה של משפחה בודדת תמיד תניב מספר כזה.

תוהה בדרכים 6 באפריל 2015

קראתי שהמשחק היה משחק חצי גמר הנצפה ביותר מזה 22 שנה (מה היה לפני 22 שנה? הפב פייב נגד קנטקי, אם אני זוכר נכון).

שתי נקודות בענין הזה:

1. כל סיפור הקבוצה הבלתי מנוצחת של קנטקי כנראה יצר ענין יוצא דופן, גם אם מעשית ומקצועית לא הייתה לו משמעות גדולה. גמר קנטקי-דיוק בטוח היה שובר כמה שיאים.

2. די מדהים לראות שירידת הרמה בכדורסל המכללות (בעקבות העזיבה המוקדמת של שחקנים) לא פגעה בענין הכללי. בשנות ה80 אנתוני דיוויס היה עוד משחק בפיינל-פור הזה.

דורפן 6 באפריל 2015

איפה אתה מכיר מצב שיש עניין בגלל העניין האמורפי של ״רמה״? אנשים צופים בגלל הזדהות.

גיל 6 באפריל 2015

אנשים צופים הרבה בגלל הימורים. אין טורניר או אירוע שגורר כל כך הרבה הימורים וזה מה שתורם תרומה מכריעה לרייטינג.

תוהה בדרכים 6 באפריל 2015

לא מסכים, ראה הליגה האיטלקית בכדורגל. גם בליגת הכדורגל שלנו היה יותר ענין (ברמת צפייה בטלוויזיה, לא קהל במגרש) בשנות ה90, שהליגה הייתה חזקה יותר. מצד שני, אתה ראית את הרנסס בטניס הגברים עם העלייה של נדאל ואחריו דג'וקוביץ שנתנו קרבות אדירים לפדרר.
זה כמובן לא המשתנה היחידי, אבל הוא אחד הדברים שמשפיעים.

במקרה של כדורסל המכללות אתה לא חושב שמצב שבו בכוכבים נשארים שלוש-ארבע שנים במכללה ונפגשים אחד מול השני בשלבים המכריעים של הטורניר, זה משהו שאמור להשפיע על העניין?

תוהה בדרכים 6 באפריל 2015

בהקשר הזה, שים לב שמשחק המכללות הנצפה ביותר בהיסטוריה הוא הגמר של משיגן מול אינדיאנה סטייט, למרות שלא מדובר בשמות הכי גדולים בכדורסל המכללות, בגלל הקרב של מג'יק מול בירד.

דורפן 7 באפריל 2015

מישיגן סטייט (בהקשר למשחק הכי נצפה).

אני חושב שלרמה יש השפעה קטנה יחסית – כמובן שיש השפעה מסויימת. ובכדורגל האיטלקי שציינת אולי הסיבה הפוכה – ירידת העניין (כתוצאה מאלימות ושחיתיות) הביאה לפגיעה כספית ולבסוף לכך שהקבוצות הגדולות באיטליה נחלשו. כי לרוב לאוהד אין אופציה. אם הליגה האנגלית נחלשה הוא ייסע לגרמניה לראות משחק? יתחיל לצפות במשחקים מליגות אחרות? הוא ימשיך לצפות בקבוצה אותה הוא אוהד. תחרותיות ושוויונות זה עניין אחר – זה תמיד מגדיל את העניין.

איצטדיונים, אווירה בטוחה לנשים ומשפחות – זה מביא קהל. הדוגמא הכי טובה היא האיצטדיון החדש בחיפה. בעונה גרועה הוא הביא לעליה יפה בקהל.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

כתבתי- שאתה מתייחס לישראל תבדיל בין כמות הקהל במגרשים (שאכן עלתה משמעותית) והעניין הציבורי בכלל. בשנות ה90 משחקי העונה בין מכבי תל אביב ומכבי חיפה עצרו את המדינה והביאו מעל 30 אחוזי רייטינג. היום המצב לא קרוב לזה.

לא מסכים בכלל לגבי התחרותיות והשוויוניות כמגדילות את העניין. עובדתית גם בגרמניה וגם אנגליה, הפופולריות של הליגה עלתה דווקא בתקופה של ירידה משמעותית ברמת התחרותיות. הליגה האנגלית בעיקר נהייתה הרבה פחות תחרותית בעידן הפרמיירליג.

גיל 6 באפריל 2015

מה שאתה מדבר עליו זה בעיקר חוסר היכולת להשוות יכולת של קבוצה או שחקנים בעונה נתונה לקבוצה או שחקנים אחרים בעבר. אתה צודק שרק בגלל שהשחקנים בעלי אותם מאפיינים כמו שייכות לאותה קבוצה או היותם מקדונלדס אול אמריקן אז לא אומר כלום בהשוואה ביניהם. אני חושב שזה מאוד תלוי במאפיינים שבוחרים. קנטקי זכו רק פעם אחת באליפות ולכן ברור שהתחרות אצל הגברים היא קשה יותר. אצל הנשים אתה יכול להמר בתחילת העונה על קונטיקט גם בלי לדעת מי משחק שם ואם יש פרשמניות. יותר קל לחזות ספורט אישי כי אז יש טרק רקורד שאפשר להסיק ממנו.

יש כאן גם בעייה נוספת והיא שבמכללות קבוצות רבות לא משחקות באותה הליגה ולא נפגשות אחת עם השנייה ולכן קשה להעריך את יכולתן האמיתית. מדדים כמו RPI לא אומרים כנראה יותר מדי. גם הרמה הנמוכה הכללית של המכללות תורמת לחוסר היכולת לדעת כמה טובה הקבוצה.

דורפן 6 באפריל 2015

ויש עוד נקודה – שהדרוג הוא בסופו של דבר אנושי. ובגלל שהוא מחולק לארבע הוא די מרמה. אנשים מתעלפים כשמדורגת 12 מעיפה מדורגת 5. אבל באמיתי זה כמו שבטניס מספר 48 יעיף את מספר 20. לא סיפור גדול בכלל. בפינל פור זה כמובן שונה קצת.

Yavor 6 באפריל 2015

אגב השנה, בניגוד למקובל בדר"כ, לא היתה אף מדורגת 12 שניצחה מדורגת 5

אריאל גרייזס 6 באפריל 2015

אני דווקא חושב שהיחס היה נכון למדי. זה שהם הפסידו לא אומר שהוא לא היה נכון, סך הכל היה 50% שהם יפסידו. גם ניתוחים סטטיסטיים מתקדמים שמו אותם על איזור ה40-45% לקחת את הכל.
מה שכן, חבל שנחסך מאיתנו גמר של דיוק מולם. היה יכול להיות לזה רייטינג עצום

דורפן 6 באפריל 2015

טוב, בדיעבד תמיד קל להגיד. אבל ממה שראיתי בטורניר לא הייתה סיבה שהם יהיו 1 ל-2 ודיוק וויסקונסיון 1 ל-8 או משהו כזה

אלון 6 באפריל 2015

התאומים הריסון הם שחקני שנה שנייה והם היו הטובים בקנטקי במשחק האחרון. קולי סטיין הוא ג'וניור. ההייפ סביב קנטקי הוא לא היה בגלל פרשמנים אלא בגלל שלד שהגיע לגמר שנה שעברה וכמעט ולא השתנה ואליו הצטרפו 4 פרשמנים מצויינים, ההילה סביב קאליפרי והעובדה שהיתה יכולה להיות היסטוריה.
הפרשמנים של דיוק לא פחות טובים מאלה של קנטקי והחשיבות שלהם לקבוצה יותר גדולה.

בארקלי אמר, אחרי המשחק נגד נוטר דם, שהגבוהים של קנטקי לא מספיק skilled (לא בטוח מה התרגום המדיוק ). אחרי 38 משחקים מישהו שם לב שרוב הנקודות של הגבוהים מגיעים מריבאונד התקפה ואלי אופס, דברים שקורים הרבה פחות שמשחקים מול קבוצות מיומנות.

Amir A 6 באפריל 2015

מיומנים

אלון 6 באפריל 2015

מביך, ברחה לי המילה.

אלון 6 באפריל 2015

אני גם חושב שב 2012 היו פחות קבוצות עילית מאשר היום והדרך היה יותר קלה.

גיל 6 באפריל 2015

לדעתי כשיש לך שחקן על כמו אנתוני דיוויס בקבוצה כישרונית זה עושה את ההבדל. לקנטקי יהיו הרבה שחקנים בסיבוב הראשון אבל לא רואה אחד שיתקרב למה שדיוויס משיג בנבא.

אלון 6 באפריל 2015

יכול להיות שיעברו עוד 10 שנים עד שנראה עוד דייויס אבל היו להם עוד שחקנים מצויינים שתרמו לא פחות.
ב 2012 חוץ מצפון קרוליינה לא ראיתי אף קבוצה שמתקרבת אליהם ברמה. השנה חשבתי שדיוק, וויסקונסין, וירג'ניה, גונזגה ואריזונה יכולים לנצח אותם.

גיל 6 באפריל 2015

עוד נקודה שלדעתי מבלבלת אנשים והיא שפייבורטיות לא אומר שאותה קבוצה בהכרח תנצח.

אלון 6 באפריל 2015

במיוחד בטורניר

wazza 6 באפריל 2015

וסיטי מפסידה!!!

אסף the kop 7 באפריל 2015

עוד לא למדתם ממקרה בוז'י שאין כזה דבר פייבוריט ?

גלעד 7 באפריל 2015

אני רק שאלה, מתי דהבאזר הפך להיות הבלוג הפרטי של בורוביץ'??

Comments closed