אתלטיקו סימאונה

אין תפקיד טוב מזה למאמן הטוב בעולם

Atletico Madrid Press Conference

דיאגו סימאונה מרשים אותי לא בנאמנות שלו לאתלטיקו, זה כמובן מרשים גם, אלא במיוחד בחוכמה שלו כשחתם עד 2020. בהבנה איפה הLEGACY שלו. הוא יכול כמובן להכנס לתחלופת המנג׳רים ריאל-מילאן-סיטי-צ׳לסי-פסז׳ – אני מקווה שלא אבל אולי גם יונייטד תהיה בשוק הזה. אבל הוא רואה יותר מיומיים קדימה.

אני רואה כמה אפשרויות לכך שבטווח הבינוני אתלטיקו תאבק על אליפות ספרד עם אפשרויות כלכליות טובות יותר.

א. סיכוי מסויים שהליגה הספרדית תשפר את חלוקת הכספים הפנימית שלה. אגב, זה לאו דווקא יגדיל את הכספים של אתלטיקו אלא קצת יפחית מאלו של הדואופול ואת הקטנות יעשיר ממש. ואם רף האליפות יורד מה95-100 ל-85-90 הוא במצב טוב בהרבה.

ב. האיצטדיון החדש של אתלטיקו. בהקשר הזה חשוב לזכור שבניגוד לריאל ובארסה אתלטיקו כן שייכת לכסף פרטי. ועם איצטדיון גדול יותר היא עשויה לעניין כסף גדול יותר. למשל את בעל מניות המיעוט בא וונג ג׳יאנלין.

ג. הכספים המוגדלים של הפרמייר ליג רק יגדילו את היקף הייצוא מספרד לאנגליה. באופן אירוני אתלטיקו היא כנראה המרוויחה הגדולה ביותר מחוזי השידור של הפרמייר ליג.

ובסיטואציה כזו הוא יכול להיות הפרגוסון של אתלטיקו ואפילו יותר. להיות שם שנים כשכל תואר שייקח יהיה רשום לחלוטין על שמו ועל המורשת שלו. וכל עוד שיטת ליגת האלופות היא הנוכחית סיכוי לגביע בדרך כלל יהיה לו.

כמה ג׳ובים טובים יותר באמת מחכים שם בחוץ? בברצלונה בה אינו בן בית ובריאל תמיד יהיה עונה גרועה מפיטורין. היציבות הקוסמית של תפקיד גדול באנגליה בעצם כבר לא קיימת. הוא לא יקבל אותה מקבוצת שייח או אוליגרך, והוא יכול לקבל אותה תאורטית במקום כמו ליברפול או ניוקאסל. אבל אולי מלבד במשכורת אין פה שיפור עצום מאתלטיקו. אני לא רואה אצלו את הרצון (הלגיטימי כשלעצמו) של לואיס ואן חאל או מוריניו דווקא להוכיח שהוא יכול לעשות זאת בכמה ליגות שונות. אומרים שיש לו קשר עמוק לאיטליה אבל גם שם קשה לראות את הקבוצה שתיתן לו כרגע פלטפורמה טובה מאתלטיקו. והוא מספיק טוב בכדי לקחת את ארגנטינה גם אחרי שמסי יפרוש ולהיות מועמד לזכיה במונדיאל. אני אפילו חושב שעדיף לו בלי מסי.

אני מקווה כמובן שיביס את אנצ׳לוטי בצמד המשחקים הללו. מאמן מוערך אבל אם להיות הגון, מהמאמנים שתלויים ב-100% בסגל שהם מקבלים.

כשהמובן מאליו הוא הסטנדרד
ברוך הבא טי ג'יי

43 Comments

גיל 14 באפריל 2015

הקושי העיקרי שלו הוא שעד עכשיו הוא נתפס כסוג של אנדרדוג ויהיה מעניין לראות אם הוא יכול לשמר רמה גבוהה לאורך זמן. חוץ מזה, מעבר לכדורגל ההגנתי על גבול הברוטאלי אני לא מסוגל לתמוך בפרובוקטור מ98.

משה 14 באפריל 2015

שונא את הכדורגל שלו, כמאמן וכשחקן. מעריך מאוד את ההישגים.

גיל 14 באפריל 2015

מסכים.

ניינר 14 באפריל 2015

שנאתי אותו כשחקן אבל מוריד את הכובע בפניו כמאמן. הלואי שיפרקו את ריאל

אריק 14 באפריל 2015

וואהו, קצת הגזמת עם אנצ'לוטי. מנג'ר אאנדרייטד שאחראי לא מעט לאחת הקבוצות הגדולות שראיתי – מילאן שלו היתה נפלאה הרבה בזכות המערך שם.
(וכן שבצנקו וקאקא ופירלו וקאפו ונסטה ומאלדיני, אבל לקבוצות אחרות היו אז גלקטיקוס.

רונן דורפן 14 באפריל 2015

גם ריאל משחקת נפלא. אבל כל גביעי אירופה שלו הושגו בלי אליפות מקומית ולפעמיים ממש תוך ויתור על מאבק האליפות. אז הוא שיאן הזכיות באלופות ביחד עם פייזלי – אבל הוא לא מהמנג׳רים הללו שתמיד מתחרים.

ובהחלט אחת התכונות החשובות שלו שהוא חביב על נשיאים. הוא מאמן נשיאים מעולה.

אריק 14 באפריל 2015

הוא יודע לעבוד עם אגואים גדולים בחדר ההלבשה אבל לא על חשבון סמכות והוא מכין את הקבוצות מצויין למאבקים מאתגרים. עם זאת, נכון לעכשיו אין לו תשובה לסימואנה. חושש שהיום ימצא

סניור 15 באפריל 2015

ממש אלישע לוי האיטלקי :)

היסטוריון של ספורט 15 באפריל 2015

בכל זאת ולמרות שאתה צודק
הוא בכל זאת זכה כבר באליפויות באיטליה ,אנגליה וצרפת.
אני מקווה מאד שהוא לא ישלים את הסרייה בספרד אך חושש מכך מאד.
נגיד זאת כך אליפות תתן לו 4 אליפויות ב 4/5 הגדולות עדיף אפילו ממוריניו (בהנחה לא מוחלטת שהליגה הצרפתית טובה מהפורטוגלית ).

וגביע הצ'מפיון והוא גם הראשון להגן על התואר (מאז "ליגת האלופות " ) וגם לוקח גביע רביעי כמאמן (ויש לו גם כשחקן ).

יואב דובינסקי 14 באפריל 2015

אם המשחקים האירופאים הקיץ בבאקו יעברו בשלום, אני לא אתפלא אם האזרים גם יגדילו את ההשקעה בספונסרשיפ לאלתלטיקו כחלק מניסיון לקדם ביד לאירוח המשחקים האולימפיים ב2024

משה 14 באפריל 2015

האזרים נמצאים בסוג של חרם אירופי בגלל נגורנו-קארבך, איך הם קיבלו את אירוח המשחקים האלה ?

ארז N 15 באפריל 2015

$$$

דוד 14 באפריל 2015

יפה מאוד. מקווה שיביס וכו' וכו'. יקבל בראש, הוא וכל הסוציאליסטים פה (אותך אני לא מאשים בסוציאליזם אבל אין לי ספק שאם ריאל תיתן הצגה לא נראה ממך חצי מילה לשבח)

ירון 15 באפריל 2015

תמיד מצחיקים אותי האנשים שחושבים שסוציאליסט זאת קללה

דוד 15 באפריל 2015

לא לזה התכוונתי ח"ו… אבל אני מניח שמי שכל כך רוצה שאתלטיקו תביס את ריאל מחזיק בדעות כאלה

אהד 14 באפריל 2015

ונג ג׳יאנלין הוא די אניגמה מבחינתי. הוא ניסה לרכוש את ולנסיה בקיץ אבל הפסיד במכרז, כשהטיקט שלו היה לפתוח את הקבוצה לשוק המזרח הרחוק ובעיקר לפעול באמצעות אקדמיות נוער שם (לפי מה שהבנתי, הוא פילנתרופ גדול). יהיה מאוד מעניין עד כמה הרכישה שלו תיתן בוסט לאתלטיקו, במיוחד בטווח הקצר.
אגב, יכול לכתוב את הפוסט הזה גם על קלופ. המבחן האמיתי שלו יהיה בשנה הבאה וכך גם של סימאונה לדעתי.

אופיר 14 באפריל 2015

אתלטיקו צריכה ללכת חזק על המיתוג שלה כ-"אלטרנטיבה", ולהפוך להיות הבית של היפסטרי הכדורגל. מין גרסת הכדורגל של הרוקנרול.

ניק 14 באפריל 2015

קבוצה לבלוטלים למיניהם כאילו?

אופיר 14 באפריל 2015

התכוונתי יותר לבסיס אוהדים פוטנציאלי. השחקנים הם כמובן הטופ שבטופ, וחלקם יקרים למדי.

תומר ש 15 באפריל 2015

ארדה טוראן מטפח זקן היפסטרי עוד לפני שזה היה היפסטרי.

אלעדוס 15 באפריל 2015

כבר יש דבר כזה, ואפילו ממש לא רחוק משם ,בשכונת וואייקס. ראיו ואיאקנו, מועדון הכדורגל המגניב בתבל! (או לפחות מתחרה ראוי לתואר…). קבוצה של שכונה וקהילה שעוזרת לאוהדים שלה בצרות וכל מיני סיפורים כאלה, ובין אוהדיה יש כמה מוזיקאים שהם לגמרי רוקנרול. למשל זה:
https://www.youtube.com/watch?v=o8TYcZfp1zw

הופעה על הדשא במחצית.

פו 14 באפריל 2015

טור מעולה!

יניב פרנקו 14 באפריל 2015

ושכחת נקודה מאוד חשובה – זו מדריד, לא עיר שדה , לא מקום רע להשתקע בו לשנים.

red sox 14 באפריל 2015

הוא חכם, אבל יש גם "תסריט אימים" שבו חלוקת ההכנסות בספרד לא משתנה. מה שיקרה הוא שנדידת הכוכבים מספרד לאנגליה( עם חוזה השידור החדש) תהיה מאסיבית מאוד, אבל לא תכלול את ריאל ובארסה שימשיכו להחזיק בטופ של הטופ. במצב כזה אתלטיקו תהיה בצד הלא נכון של הרף, תתקשה מאוד להחזיק ולרכוש שמות גדולים והפער בינה לבין הדואופול רק יילך ויגדל.

אסף 14 באפריל 2015

למה עדיף לו בלי מסי?

דוד 15 באפריל 2015

מריו סוארס אחרי המשחק 'אתה לא יכול לשים שופט סרבי במשחק הזה'. אמירה אומללה. אני כבר יכול לדמיין את מנדז'וקיץ הקרואטי מזהיר את חבריו בחדר ההלבשה שהשופט הסרבי הולך לקפח אותו, תסלחו לי אבל זה גועל נפש ואת זה הוא למד מסימאונה הפרובוקטור. אם השופטים לא אוהבים את חבורת הכסחנים הזו, הם יכולים להאשים בזה רק את עצמם
נ.ב. למה קיפח דוקא אותו ולא את מודריץ'?

גילעד 15 באפריל 2015

לא ירדתי לסוף דעתך בעניין סעיף 3. נכון שרב הקבוצות הקטנות יותר בספרד יאבדו שחקנים, אבל אתלטיקו, כמתמודדת על תארים, תהיה חשופה יותר לתשומת לב מצד קבוצות שיוכלו להציע כלכלית הרבה יותר. יש אך ורק 2 קבוצות בספרד שהמגניטודה שלהן תהיה לעד חזקה מהכסף האנגלי. אתלטיקו לא תוכל לנצח את צ'לסי (במגרש הכלכלי) , לעולם לא תנסה זאת אפילו, ולא בטוח שתמיד תמצא כשרון חלופי.

επτά 15 באפריל 2015

יש יותר כישרון מקומי בספרד ויותר כישרון בעל פוטנציאל ייבוא מדרא"מ ממה שהאנגליות הגדולות יכולות לאגור. זה מוביל למצב שהכסף של האנגליות בסה"כ יוביל לסכומים יותר גדולים, לאו דווקא לתנועה גדולה יותר. אני מניח שכן תהיה עלייה קטנה במעבר מספרד לאנגליה, אבל העלייה תהיה בעיקר במחירים. תהיה אינפלציה. זה תקף גם לאיטלקיות ובעצם לכל קבוצה/ליגה שטובה בסקאוטינג ו/או טיפוח כישרון מקומי. כולם הולכים לעשות קופה על חוזה השידורים החדש של הפרמיירליג.

תחשבו על תחילת העשור הקודם בתור דוגמא. לאציו של קראניוטי החליטה להתפרע בשוק ההעברות עם תקציבים מפלצתיים. מי שהרוויחה מכך היא לא לאציו (שפשוט שילמה מחירים מנופחים על שחקני רכש ברמה זהה לאלו שהביאה גם קודם להתפרעות), אלא ולנסיה שעשתה קופה על חשבון ההתפרעות הנ"ל.

קבוצות כמו אתלטיקו, ולנסיה, בילבאו, פורטו, בנפיקה, רומא ואודינזה יכולות להנות מהסכם השידורים הזה לא פחות מהאנגליות עצמן.

הכישרונות הדרא"מ יגיעו ב-95% מהמקרים לפורטוגל/ספרד/איטליה. זאת חוליה בלתי עקיפה בשרשרת מבחינת האנגליות כי אין להן את הקשרים, הן בנחיתות מבחינה תרבותית וגם מבחינה ביורוקרטית (לך תוציא אשרת עבודה לילד קולומביאני לא מוכח). זה שלב בשרשרת המזון שאי אפשר לעקוף אותו לא משנה כמה כסף יש לך ולכן האנגליות לעד יצטרכו לשלם פרמיום על הכישרונות הגדולים האלה אחרי שהם כבר פורצים בגיל 21-25.

ע' בעל הטיפ 15 באפריל 2015

כל מילה. מעולה

צור שפי 15 באפריל 2015

מי שהיה במשחקים בקלדרון ודאי שם לב שרוב החולצות האדומות-לבנות בקהל נושאות על גבן את הכיתוב Simeone 96 לזכר הדאבל ההוא שבו היה לסימאונה חלק כשחקן. נדמה לי שאפילו סר אלכס, ללא עוררין המנג'ר הגדול ביותר בתולדות המשחק, לא זכה לדבר כזה וביציעי אולד טראפורד תמיד היה רוב לחולצות עם שמות השחקנים. אני כמובן לא מכיר/לא זוכר אף מקרה אחר (שוב, למעט פרגוסון – ולו זה לקח הרבה שנים) שבו מושא האהדה המרכזי הוא המאמן ולא שחקן, ובפער כל כך גדול. האמת היא שקל להבין את זה – תארו לעצמכם לריאל מדריד היתה מוכרת את רונאלדו וברצלונה את מסי אחרי עונה או שתיים – זה מה שאתלטיקו עשו עם החלוצים הטובים ביותר שלהם, ולא פעם אחת אלא פעמיים – עם פלקאו ודייגו קוסטה (ועל ההעברות של דה-חאה וקורטואה אני כבר לא מדבר וגם אובלאק הראה אתמול שאין סיבה לדבר עליהם). יש כאן מצב של סימביוזה מוחלטת בין מאמן ומועדון ונדמה לי שלשני הצדדים ברור שפירוק החיבור הזה יכול רק להזיק לשניהם.
וביחס למשחק אמש – אני לא יודע אם זו המעורבות הריגשית שלי אבל מזמן לא נהניתי כל כך מאפס אפס שהיה תוצר של קרב אדיר של כל השחקנים על המגרש (אני אוהד שרוף של אתלטיקו אבל לא שונא את מדריד). מקווה שכמו בחצי המאופס הביתי בשנה שעברה נגד צ'לסי זה יספיק לגומלין אבל צריך להיות ריאלים – למדריד שחקנים יותר טובים.

אריאל גרייזס 15 באפריל 2015

הרבה יותר מפעמיים. גם את טורס הם מכרו וגם את אגווראו..
ומסכים איתך לגבי המשחק אתמול, גם אני מאוד נהניתי משום מה

היסטוריון של ספורט 15 באפריל 2015

צור ידידי הוירטואלי
אשתקד בחצי הגמר הראשון הערכתי שזו תוצאה טובה לאתלטיקו ושהיא תעבור את צ'לסי וצדקתי (לשמחתי ).
גם הפעם אני מאמין שה 0-0 טוב בעיקר לאתלטיקו מכיוון שאין בעיני כמעט משמעות למגרש ולכן גול יתרון לאתלטיקו יסגור את הסיפור .
ואם זה יקרה אשמח עוד יותר

צור שפי 15 באפריל 2015

היסטוריון יקר,
זוכר כמובן את ההתכתבות בינינו בשנה שעברה. היתה לי אז לקראת סטמפורד ברידג' תחושה טובה במידה כזו שטסתי מהארץ למשחק ואכן שמחתי וצהלתי (רק כדי לחטוף את הבומבה הכואבת בליסבון כמה שבועות מאוחר יותר). השנה אני יותר פסימי. מדריד הרבה יותר טובים מצ'לסי של השנה שעברה ואתלטיקו נשארה אותה יחידה לוחמת אבל הכדורגל פחות טוב.

דוד 15 באפריל 2015

אני אוהב שאתה קורא לנו מדריד…
לפני 3 שנים בגביע הצדקה נגד הסיטי הניפו אוהדי יונייטד שלטים welcome to Manchester

צור שפי 15 באפריל 2015

ככה קוראים לכם בספרד. הכינוי ריאל שייך לסוסיידאד.

צור שפי 15 באפריל 2015

ואנחנו כמובן אתלטי.

איאן ראש 15 באפריל 2015

אם היחזקות שאר קבוצות הליגה מורידה את מספר הנקודות הדרוש להשגת אליפות אז גם אתלטיקו תסבול מכך. זה לא שרק ריאל ובארסה יצברו פחות.
לגבי סימאונה עצמו, לא חושב שהוא המאמן הטוב בעולם. הוא מתאים לסוג מסויים של קבוצות קצת כמו מוריניו. כאוהד גם של אינטר אני יכול להעיד שאני אוהב את מוריניו בגלל התוצאות (שהיו מאוד חשובות לקבוצה במצב של אינטר) אבל בכל מה שקשור למשחק עצמו ומה שמסביב אני סלדתי.

זהבי לך לטוטנהאם 15 באפריל 2015

אני רוצה לומר משהו לגבי השיפוט אתמול :
אם סוארז או באלוטלי או כל שחקן קצת פרובוקטיבי אחר עושים את מה שקרבחאל עשה אתמול למנדזוקיץ' (נשיכה + אגרוף קטן לחזה) הוא לא חוזר לשחק העונה אבל כמובן שאפילו צהוב הוא לא קיבל
נ.ב אני ממש לא אוהד בארסה או משהו בכיוון

יוסי מהאבטיחים 15 באפריל 2015

בדיוק בשביל מקרים כאלו צריכים להמציא איזה sweat box ולהוציא את מנדג'וקיץ' וקרבאחל החוצה מהמשחק ישר לשם ל 3 דקות לפרוק עצבים אחד על השני הוקי סטייל.
אחר כך המשחק יהיה הרבה יותר רגוע.

היסטוריון של ספורט 15 באפריל 2015

התגעגעתי מאד ….לאבטיחים .

שי ס. 15 באפריל 2015

מצחיק שאתה חשוב שקארבחל היה שורד שלוש דקות בקופסא הזו

יניב 15 באפריל 2015

מנדז'וקיץ העלה טוויט שבו הוא מנקה את קרבאחל מחשד לנשיכה ומסתייג מהאשמות שיפוט חד-צדדיות בטענה ששתי הקבוצות עשו הכל כדי לנצח. קרבאחל ריטווט אותו, אגב.

דוד 15 באפריל 2015

כנראה שמריו יותר קרואטי ממנו (כתבתי התגובה 12)

Comments closed