ההפסד לצ׳לסי

אופתע אם יונייטד לא תהיה חזקה מהם בעונה הבאה

חבל להפסיד אבל אין לי שום בעיה עם המשחק היום. עם כמה חסרונות בולטים בהרכב נכנסו שחקנים צעירים – מקנייר ושואו – ויונייטד שמרה על המערך והסגנון הדומיננטים. ולא, לא הרגשתי שמוריניו ״ניצח טקטית את המשחק״. פשוט בלי קאריק ובלינד המסירות היו טיפה לא חדות מספיק. ופלקאו גמור אז לא היה ליונייטד מי שיסיים חצאי הזדמנויות. יונייטד הייתה קרובה יותר לכבוש ראשונה במשחק וגם אחר כך השיגה יותר מצבים – למרות מצב אחד מעולה של צ׳לסי.

יונייטד תצטרך יותר את הנקודות שם בשנה הבאה.  כי איך שדברים נראו – מהמקום ששתי הקבוצות באו למשחק – אני אופתע אם יונייטד לא תהיה חזקה מצ׳לסי בעונה הבאה. מצחיק לבקר את האלופה. אבל זה לא היה מזן הבונקרים ההרואים שמוריניו הציב לפעמים במשחקי חוץ גורליים מול קבוצות בכושר שיא.

אם זה מה שיש לצ׳לסי להציע בבית מול יריבה ממש לא אדירה, ובמצב נוח ביותר בטבלה, זה היה מאד מאד דל.

 

וזה נכתב לפני המשחק: 

uuu

צ׳לסי כבר הרבה זמן לא משחקת טוב. וזה לאו דווקא מצב שההפסד באירופה (סן ז׳רמן) חשף את רמתה האמיתית. היא נפלה מאד גם באנגליה וממש מגרדת תוצאות גם מול התחתית. ב-15 המשחקים האחרונים כבשה רק פעם אחת (מול האל) יותר משני שערים. אני לא יודע אם זו נפילה איכותית אמיתית או שלקבוצה של מוריניו קשה לשמור על מתח תחרותי בלי אתגר – האליפות בכיס ואין אירופה. אם זה רק עניין האתגר אז יונייטד פותרת להם את הבעיה הזו היום. יש להם אתגר.

יונייטד לעומת זאת מצאה בדיוק 11 שחקנים ששיחקו מצויין ביחד. ליתר דיוק 12 – שלושה בלמים התחלקו בשתי העמדות במשחקים הללו. והיום יחסרו ארבעה. שניים מהם בלמים- ג׳ונס ורוחו – וכאן הפתרון נראה ודאי – פאדי מקנייר. אבל חסרים גם קאריק ובלינד. בלינד מצא תיאום פנטסטי עם יאנג באגף וזו בעיה אחת. אבל הבעיה היותר גדולה היא שאם הייתי צריך להחליף את קאריק בעמדה לפני רביעיית ההגנה,  בלינד הוא השחקן היחיד שבאמת מסוגל לעשות זאת.

אז קיים הפתרון הרגיל לכל בעיה – שווין רוני יילך לשחק שם ופלקאו יקבל הזדמנות לפתוח ולהבקיע את השלושער שישאיר אותו באולד טראפורד. אם להיות אופטימי: לפעמים דווקא משחק גדול יכול לגרום לסקורר לכבוש. אפשר להסיט לעמדה של קאריק את אנדר הררה, מאטה ייכנס לאמצע ודי מאריה יפתח. שני הפתרונות הללו לפחות ישמרו את איכות כוח האדם המשחק.

לכאורה עדיף הפתרון השני, בין היתר כי לדי מאריה יותר עתיד בקבוצה מפלקאו. אבל יש שיקול אחר. רוני רגיל שמחליפים לו תפקיד ושיחק כמעט כל תפקיד התקפי בפרמייר ליג. מאטה והררה רק מצאו את העמדה הנוחה שלהם – אולי עדיף לא לשחק עם זה. חוץ מזה שצ׳לסי תנסה לכתוש פיסית את הררה אם ישחק שם.

הניצחון על ניוקאסל
ההפסד לאסטון וילה (גביע) - לא באנו להנות

167 Comments

גל 18 באפריל 2015

מצב באמת בעייתי, אבל לגמרי לא הייתי נוגע בהררה ומאטה, השחקנים שלנו שיוצרים הכי הרבה וצריך לנצל את זה.

בעולם דמיוני הייתי מצפה שפלאייני והררה יעבדו טוב ביחד, כי על הנייר זה יכול להיות מעולה, אבל אני לא מדמיין את הררה מתחיל התקפות מהעומק וזה יכול להוביל לבעיות רציניות בבניית ההתקפות.
אני שונא את רוני בקישור, מה שאומר שאני קצת רוצה לנסות את זה בכל זאת משהו דומה עם פלאייני והררה באמצע, מאטה מעליהם, יאנג ודי מריה בצדדים ורוני עדיין בחוד, כאשר מאטה ו/או הררה מתבקשים מואן חאל לבוא עמוק ולבנות ההתקפות.

ניק 18 באפריל 2015

עוד רעיון זה לתת לרפאל לשחק ואז להזיז את ולנסיה לקישור, כשמאטה יכנס לאמצע..
מצד אחד קשה להאמין שואן חל יתן לרפאל לשחק פתאום ועוד ביום ש2 שחקני הרכב מההגנה בחוץ, אבל מצד שני אולי הוא ירצה אקסטרה
עזרה על האזרד, שהוא בגדול כל מה שיש לצלסי בהתקפה בימים אלו.

כחול 18 באפריל 2015

בצמד המשחקים מול יונייטד וארסנל נלמד אם צ׳לסי ראויה לאליפות, או שסתם לא הייתה יריבה במשך 70% מהעונה.
צמד המשחקים האלה לא בהכרח ישפיע על זהות האלופה. אבל בשבילי כאוהד צ׳לסי אלו שני גמרי גביע (כמו שאוסקר אמר), ואם אנחנו לא נבוא חזקים ונוכיח שמגיעה לנו אליפות, גם אם בסוף נזכה בה, יישאר לי טעם חמוץ מהעונה הזאת.

דורפן 18 באפריל 2015

חשבתי כך לפני שנתיים… זה יעבור. כל אליפות היא מיוחדת

JM 18 באפריל 2015

שום טעם חמוץ לא יישאר ואפילו לא נעליים.
צ'לסי הוכיחה מתחילת העונה שמגיע לה לזכות באליפות ו-2 משחקים נגד גדולות לא יישנו שום דבר.
(שנה שעברה היה לנו את המאזן הכי טוב בטופ 4 בין הגדולות וסיימנו שלישי).
צ'לסי מתחילת העונה משחקת את הכדורגל הכי טוב ואם יש מגיע בכדורגל אז ברור שמגיע – במיוחד אחרי טעויות השיפוט שהיו נגדנו השנה, שבלעדיהן, מוריניו היה עולה היום עם הנוער.

כחול 18 באפריל 2015

תיקון קל אך חשוב- צ׳לסי של תחילת העונה, לא ״מתחילת העונה״.
הכדורכל הכי טוב, התחושה שמגיע לה לזכות באליפות, כל הדברים הטובים שייכים לתחילת העונה. מאז סוף דצמבר הקבוצה די מקרטעת חוץ מאולי שתי הברקות, ונותנת תחושות הפוכות לתחילת העונה.
השיא היה פ.ס.ז׳ – יענו אלופת אנגליה משחקת מול קבוצה בעשרה שחקנים שפשוט שולטת לה במגרש הביתי. ובכלל כדורגל סוחף, יפה, שמשולב עם אופי קשוח? צריך לחזור ארבעה חודשים אחורה בשביל לראות את צ׳לסי משחקת ככה.
מקווה שיזכירו לנו קצת מה הפוטנציאל של הקבוצה הזאת היום,

גור אילני 18 באפריל 2015

כולנו מייחלים למשחק שבו צ׳לסי מתפוצצת על קבוצה חזקה אחרת כדי לשים קצת קרם על העוגה, אבל מוריניו לא זה שייתן לנו את זה.

כחול 18 באפריל 2015

אני בטוח שאתה צודק, אבל כרגע אני פשוט לא מרגיש את זה…

תוהה בדרכים 18 באפריל 2015

מזווית הרגשית של אוהד, ברור שככל שהזכייה בתואר היא אחרי מאבק יותר קשה וצמוד, כך השמחה ברגע הזכייה תהיה גדולה יותר. ברור גם שככל שהזכייה תראה פחות ריאלית לאורך הדרך, כך השמחה ברגע ההשגה שלה תהיה גדולה יותר (ראה יונייטד ב99 או ליברפול ב2005).

אבל זה ניתוח רגשי. רציונלית צריך לזכור שלא תפקידה של צ'לסי לדאוג למאבק צמוד. ליגת כדורגל (אלא אם יש קיזוז) זה לא עונת NBA שאתה יכול לישון לאורך רוב הזמן ולהתעורר ברגעים המכריעים. בלית כדורגל נקודות שמושגות באוגוסט משמעותיות בדיוק כמו נקודות שמושגות באפריל.

זה מאד ארסנלי לחלק עונה או מאבקי נוק אאוט לחלקים במקום להסתכל על הסך הכול / השורה התחתונה.
בהקשר הזה, קראתי ב"גרדיאן" את רשימת המאמנים המצטיינים בליגה העונה ושמו שם את ונגר לפני מוריניו. אני אחרון מעריצי מוריניו פה, אבל איך בדיוק סדרת ניצחונות בארבצ' טיים נחשבת יותר מסדרת ניצחונות שהכסף עוד היה על השולחן?

סימנטוב 18 באפריל 2015

נכון, זה דבר אחד להיאבק על התואר במשך כל העונה לעומת לשחק נהדר בשלושה החודשים האחרונים של העונה בגדי להגיע לאלופות (גם סקולס כתב על זה אתמול)

אריק 18 באפריל 2015

למרות שסקולס לא מדייק בזה שלא נותר על מה להאבק כל הפרשנים כמעט העריכו בנקודת הזמן ההיא שיונייטד תסיים חמישית אחרי ליברפול. וגם המצב שונה מאמן בשנה ראשונה לעומת שנה 20

סימנטוב 18 באפריל 2015

Next year we'll have to hit the ground running

תוהה בדרכים 18 באפריל 2015

לגבי הכושר של צ'לסי בחצי השני של העונה, יש לכך כמה הסברים:

1. זה טבעי שלקבוצות יש עליות וירידות לאורך עונה. המפתח הוא לצאת בנזק מינימלי מהתקופות הפחות טובות.

2. מוריניו שחק את ההרכב הראשון שלו. אני מניח שהוא זיהה שהיריבות לא במיטבן והוא ניסה לגמור את העונה בחצי הראשון ואלי בחצי השני להתמקד יותר באירופה.
זה מתבטא בירידה בכושר בחצי השני של העונה, אבל שמסתכלים על השורה התחתונה, הוא צדק והפתיחה החזקה הבטיחה לו את האליפות.

3. שאתה מסתכל על הסגל של צ'לסי, יש לה תלות גדולה מאד בגולים של דייגו קוסטה וכאשר הוא בקושי משחק בחצי השני בגלל הרחקות ופציעות, קשה לה להבקיע מספיק שערים בשביל להיות קבוצה דומיננטית.
זה צריך להיות לקח עבורה לעונה הבאה- היא חייבת יותר גולים מעמדת החלוץ השני, עם כל הכבוד לעבודה ההגנתית של ווילאן.

4. ססק הוא שחקן שיש לו ירידה דראסטית ביכולת בחצי השני העונה. זה היה ידוע ראש לכל מי שמכיר אותו. שמוסיפים את העדרות של קוסטה, מקבלים מצב שבו מהשלישייה הדומיננטית במשחק ההתקפה של צ'לסי בחצי הראשון של העונה, נשאר רק האזר.

אריק 18 באפריל 2015

יש חסרון אחד משמעותי – קאריק. ואין מי שיעשה מה שקאריק עושה גם לא בלינד.
עם כל השאר הרבה פחות בעיה להתמודד.
רוני יחליף את קאריק כי הבנת המשחק שלו שניה רק למוחלף. הוא היה נהדר נגד סיטי עם 35 נגיעות בלבד.
הבעיה שהוא גם פחות טוב ממנו כקשר וגם שאין לו מחליף בעמדת המקור. אולי יאנג ישחק מגן ודי מריה לפניו, זה דווקא פתרון שאני אוהב.
בקיצור האופטימיות בלי קאריק נעלמה.

יאיר 18 באפריל 2015

קשה לי להאמין שפלקאו בהרכב זו בכלל אופציה מבחינת ואן חאל. גם כאוהדים או כפרשנים חובבים אני לא חושב שצריך לחשוב האם לדי מריה יש יותר עתיד או לפלקאו אלא מי יכול להועיל יותר לקבוצה, נראה שהתשובה היא הארגנטיני.
אם רוני ירד לקישור מי שישחקו למעלה יהיו די מריה/ינוזאי/ווילסון בקיצור לדעתי רוני יפתח כחלוץ בודד.

אם לוק שואו כשיר אז לפחות יש לנו איזה מגן שמאלי טבעי. הוא היה פחות טוב מבלינד בכל הזדמנות שניתנה לו אבל הוא שחקן טוב ונדמה לי שזה החור הפחות מדאיג.
סיכוי טוב שרביעיית ההגנה תראה: ולנסיה, סמולינג, מקנייר ושואו. ההולנדי לא סמך על רפאל עד עכשיו.. לא רואה את זה משתנה במשחק נגד האלופה הנכנסת.

בקישור הבעיה הגדולה ביותר. אני חושב שואן חאל ינסה לא לזעזע את ההרכב יותר ממה שהכרחי כך שכן יפתח עם יאנג, הררה, מאטה ופלאיני. מי עוד? או שישים את מקנייר בקישור (שזה המקום הטבעי שלו עד כמה שאני מבין) ואיזה ילד בהגנה נניח בלאקט שזו האופציה הפחות ראלית לטעמי. מה שכן הייתי מהמר שיקרה זה די מריה בהרכב.

יאיר 18 באפריל 2015

מסתבר שאין לי מושג. הלוואי ופלקאו ייתן משהו!

ברק רום 18 באפריל 2015

דה חאה
ולנסיה: מקניר, סמולינג, שואו
מאטה: פלאיני, הררה, יאנג:
רוני
פלקאו
לדעתי זה יהיה ההרכב כשפלאיני יתוםקד קשר אחורי לפני הררה
אבל ללא קאריק וההגנה הפצועה- הסיכוי שלנו נמוך. בקיצור, אקנה בכיף 0;0

טל המנצ'סטרי 18 באפריל 2015

ברק

זה יהיה ההרכב רק שרוני יתפקד יותר כקאריק מאחור ולא כשחקן שמחבר בין הקישור להתקפה.

למרות החיסורים ובגלל פציעות, אני מאוד שמח שואן חאל מעדיף לשמור על אותו מערך של 4-3-3
ולהוציא את תפירת הטלאי של רוני כקשר אחורי יותר ובגלל חיסרון של קאריק ובלינד, אין יותר מדי משחקי כיסאות וגם לא שינוי של מערך.
אולי יהיה אקסטרה תשומת לב ועבודה הגנתית שפלאייני, אולי גם הררה יצטרכו לבצע אבל בגדול הבסיס של ארבעת המשחקים האחרונים הוא אותו הבסיס ויציבות תמיד מוסיפה לסיכויי הצלחה.

m6 18 באפריל 2015

אז רוני במקום קאריק ושוא במקום בלינד. מקניר עם סמולינג כמו שאמרת.
הלוואי והנמר יתן את השלושער שלו היום!

wazza 18 באפריל 2015

De Gea, Valencia, Smalling, McNair, Shaw, Mata, Rooney, Herrera, Young, Fellaini, Falcao

אריק 18 באפריל 2015

אז זה מה שיש למוריניו להציע? שישה שחקנים שעושים רק הגנה ואחד שמשחק דוחף קדמי נגד הגנה של בני 21 והרכב חסר? בבית?
עכשיו יסבירו שההחמצה של רוני בדקה 4 והקורה של פלקאו והטעויות של דין (ממש קבוצה מקופחת ומסכנה) זה גאונות.
אוהב את מוריניו, אבל זה לא מה שהייתי רוצה לראות ביונייטד לעולם.

עירן 18 באפריל 2015

+11111111

חגאי 18 באפריל 2015

איזה טעויות של דין בדיוק? את מוכן לנמק קצת יותר?

אביעד 18 באפריל 2015

מה שבלט לי זאת הטעות בגול בעבירה הברורה שלא נשרקה של טרי על פלקאו והעבירה שלא נשרקה של רוני על דרוגבה בתוספת הזמן. לא בגלל שאלו היו הטעויות היחידות, אלא בגלל שאלו היו 2 סיטואציות בהן דקה לפני/אחרי היו סיטואציות זהות בהן דין החליט הפוך.

אריק 18 באפריל 2015

הטעות בגול איפשרה לצלסי את הבעיטה היחידה שלה לשער. פנדל כמובן שלא היה.

יוסי מזרחי 18 באפריל 2015

לא הבנתי את החלק האמצעי של הדברים.

אריק 18 באפריל 2015

Like

יואב 18 באפריל 2015

אריק,
גם אני אוהב את המיוחד אבל לא הייתי רוצה 25 אחוז החזקת כדור בבית בעונת אליפות מול יריבה טובה ולא יותר. לא בא לי על זה):

גיל 18 באפריל 2015

מסכים איתך, משחק עלוב של צ'לסי אבל לא זה מה שרצית בשנתיים האחרונות?

אריק 18 באפריל 2015

בניגוד לכמה אחרים יודע להגיד שלא צדקתי ;).
אני רק חושב שכמו בריאל גםנגם ביונייטד היה משחק אחרת. ועדיין הופעה כל כך עלובה.

גיל 18 באפריל 2015

אתה זוכר איזה משחק חשוב שהוא כן שיחק אחרת? בריאל באמת היה קצת שונה כי עם כמויות הכישרון שם לא יכל לשחק אחרת, אבל בכל שאר המקומות הוא מרדים את הצופים גם כשהוא בפרוש הקבוצה הכי טובה או כשיש לו יתרון שחקן.

Yair 18 באפריל 2015

צ׳לסי ניצחה כי ניצחה את ההזדמנות שלה ויונייטד לא, לא משנה מי החזיק בכדור וכמה.
אני יודע שיש הרבה שרצו את מוריניו אחרי פרגי אבל אם זה מה שהוא תיכנן לעשות ביונייטד אז אני מוותר, לא משנה כמה תארים זה מביא, זה כדורגל מבאס לאללה

תiמר 19 באפריל 2015

הכדורגל הזה גם עולה לו בתארים (ע"ע פריס סן זרמן)

אביעד 18 באפריל 2015

1. אז הפסדנו. חבל. היינו צריכים לנצח את זה, אבל לא כל מה שצריך לקרות קורה :(

2. צ'לסי תהיה אלופה (מה שברור כבר חודשיים), ותהיה אלופה ראויה. אבל מה? לא מאיימת. לא קבוצה שאתה מסתכל לעונה הבאה ואומר "איך לעזאזל מנצחים אותם?!" כמו שהם היו בסבב הראשון של מוריניו באנגליה. קבוצה טובה, לא יותר מזה. בכלל, אני מקווה שכולם ייקחו מזה את מה שהם צריכים – את העובדה שצ'לסי, עם 8 נק' הפרש ומשחק חסר, מול יריב שנאלץ לעלות עם בלם נוער ובלי קשר אחורי טבעי, בחרה לעלות עם שני קשרים אחוריים, החזיקה בכדור 30% מהזמן וחיפשה תיקו ובמקס' לגנוב גול. המסר שמוריניו שידר היום זה מסר של חולשה.

3. הגול זה משהו שאנחנו לא סופגים עם קאריק או בלינד בקישור האחורי. ולו רק בגלל שהם פשוט היו מתמקמים בעמדה כמו שצריך ולא היה הבור שאפשר לאוסקר (עקב נהדר) והזאר את החופש למהלך הזה.

4. לפני שנה-שנתיים, אשלי יאנג היה שחקן גמור. שחקן שלא היית לוקח לסגל אימונים של קבוצת תחתית. היום הוא שחקן שאלופת אנגליה הנכנסת מעלה קשר אחורי נוסף, אצלה בבית, בשביל להתמודד עם האיום שהוא מהווה.

5. שמישהו יפריש את מייק דין כבר. הוא לא הכריע את המשחק ולא קיבל החלטות ענק שגויות, אבל שופטים כמוהו זה קטסטרופה למשחק. עצירת רצף, מלא החלטות קטנות שגויות. זה מטריף. לא יכול להיות שבמהלך של הגול, טרי דורס את פלקאו בלי שריקה ודקה אח"כ פלקאו עושה את אותו דבר לטרי ויש עבירה. למה? לא יכול להיות שבלאקט נושם על דרוגבה ויש פאול וחצי דקה אח"כ רוני זורק את דרוגבה לרצפה ואין פאול.

6. הצהוב בסוף להררה היה נכון ומדויק, אבל מדגים בדיוק למה נמשיך לראות צלילות. תחשבו על הסיטואציה מנקודת המבט של הררה. אם הוא נופל אז או שיהיה פנדל או שהוא יקבל צהוב. No Brainer. ברור שהוא ייפול. אבל אם מה שמחכה לו בקצה השניח של הצלילה זה לא צהוב אלא השעייה לשלושה משחקים, כנראה שהוא היה נשאר על הרגליים. וזה בדיןוק מה שצריך לעשות לגבי צלילות. בתוך המשחק צהוב, אח"כ השעייה לשלושה משחקים על פי צילומי טלוויזיה.

Yair 18 באפריל 2015

לגבי נקודה 3, אפשר להפנות אותך לשער הראשון של סיטי בשבוע שעבר?

אביעד 18 באפריל 2015

לא חושב שזה אותו דבר. הגול של סיטי היה כשל כללי ולא סיטואציה בה אובדן כדור על החצי משאיר לך בור של 30 מ' בין החצי לרחבה…

Yair 18 באפריל 2015

קאריק שחקן חשוב, אבל להגיד שאם הוא משחק לא היה פה גול זה לא נכון לדעתי, השער הראשון בסיטי אולי היה כשל כללי אבל גם כשל ספציפי מאוד שלו, הוא נתקע במקום ונתן לסילבה לטייל לכיוון השער, הוא היה בעמדה וזה לא ממש עזר לנו.

יוסי מזרחי 18 באפריל 2015

באופן כללי אני מסכים עם הדברים, אבל יש איזו שהיא סתירה בין נקודות חמש ושש.
הררה לא צלל. הוא נתקל ברגליים של המגן, ונפל.
בסך הכל לא היה שם פנדל אבל בטח לא צהוב.
מה צריך לעשות עם צוללנים? אני מסכים אתך, אבל לא כל מצב כזה הוא צלילה שמכוונת להטעות את השופט. פה היתה טעות של מייק דין, והטעות השניה שלו היתה בפאול על פלקאו, וזה כן השפיע על התוצאה הסופית, אבל אני לא מחפש תרוצים ויצאתי מהמשחק הזה בהרגשה טובה,

עירן 18 באפריל 2015

לדעתי היה פנדל. הררה לא סתם "נתקל ברגליים". הרגליים האלו זזו קדימה בניגוד לתנועה של הררה הצידה וקדימה, לא הגיעו לכדור וגרמו, לחלוטין לא באחריות של הררה, לנפילתו ברחבה ועצירתו מלהמשיך בתנועה עם הכדור ברחבה.
פנדל.

חמציץ 18 באפריל 2015

תסתכל שוב בהילוך החוזר האחרון של המהלך. קייהיל שם רגל אבל אם הררה לא מושך את הרגל שלו ימינה באופן לא טבעי הוא כלל לא נתקל בו. שורה תחתונה – קייהיל נטע את הרגל בדשא והררה יזם את המגע. ומנקודת המבט של השופט ראו את זה מצוין.

אביעד 18 באפריל 2015

יוסי, גם אם היה מגע שמספיק לנפילה, לשנינו ברור שהררה עשה מזה הרבה יותר מטעמים ממה שזה היה בשביל הפנדל. לטעמי זה היה צהוב מוצדק. והעובדה שמייק דין צדק במשהו אחד, לא אומרת שהוא לא היה היום ובכלל שופט נוראי…

יוסי מזרחי 18 באפריל 2015

אביעד
כנראה שהררה עשה מהמגע יותר ממה שהיה אבל בלי הרגל שנתקלה בו, הוא לא היה נופל והכדור ברגל…

משה 18 באפריל 2015

בתור אוהד ליברפול אני שונא את שתי הקבוצות מספיק כדי להיות אובייקטיבי :).
לא היה פנדל והגיע לו צהוב, הוא הושיט רגל לכיוון קייהיל באופן לא טבעי לתנועה שלו. זה היה ניסיון להטעות את השופט ולכן זה צהוב.

ColoColo 18 באפריל 2015

הדבר היחידי שביאס אותי זה שמאניו לחצו יותר טוב לפני החילופים של די מאריה ויאנוזי.

Yair 18 באפריל 2015

די מאריה נראה גמור באגף, דריבל עם הראש בקיר או הגבהה לשומקום. נקווה לואן חאל יש תכנית לגביו

Danny - Long Island 18 באפריל 2015

שמח להיות אוהד יונייטד, אין לי ביקורת, נהניתי מהמשחק. רכש נקודתי לפי ראות עיניו של LVG ואנחנו חזק במאבק האליפות בעונה הבאה וגם במצב לא רע ב CL
כעת, צריך לגמור את העונה חזק.

יואב 18 באפריל 2015

החילופים שלא שיפרו אותנו וזה החיסרון שאקח מהמשחק הזה מעבר להפסד(שהוא לא קריטי בעיני).
יונייטד נראתה לייבלי ברוב הערב וזה לא מובן מאליו העונה.

אביאל 18 באפריל 2015

דורפן – מצטער אבל לא מתאימה לך התמימות הזאת, אם מוריניו היה רוצה לנצח הוא לא היה עולה עם זומה יחד עם מאטיץ ופאברגס במרכז – תוכנית המשחק עבדה מצוין, רק לא להפסיד, לשחק סגור ולצאת למתפרצות או לחכות לטעויות, תיקו שכולו נצחון ונצחון שהצעיד את צ׳לסי צעד גדול מאוד לתואר.

יונייטד במומנטום, צ׳לסי כבר חודש לא לוחצת על הדוושה, תבדוק כמה שחקנים צ׳לסי שיתפו לאורך העונה ובכמה משחקים לעומת יונייטד ותבין היטב את מצב הרעננות, מכאן להגיד שתופתע עם יונייטד לא תיהיה חזקה מצ׳לסי זה מרחק רב מדי ואפילו קצת יותר מדי גאוותני, גם שכחת מה קורה לואן חאל אחרי העונה הראשונה ברוב הקבוצות שלו.

וכן, יבואו אריק וחבריו ויגידו לי שאני מפחד :)

מה שבטוח, שבוע שני ברציפות שהשיפוט חוזר למתכונת הרגילה, לטובת יונייטד, כל שריקה גבולית ליונייטד נשרקת והרבה התעלמויות בעיקר מדחיפות על דרוגבה, איך הבלם הצעיר שלכם לא קיבל צהוב על העבירה של איבנוביץ לא ברור לי, בטח בהשוואה לצהוב של אוסקר לדוגמא – כוח ההרתעה השיפוטי של יונייטד בהחלט חזר ולבעלי הזכרון הפגום, השיפוט בליגה העונה לקח לצ׳לסי 4-6 נקודות.

אביעד 18 באפריל 2015

אביאל – בחיי שהגיע הזמן שתפסיק להתבכיין על השיפוט. באמת. בטח אחרי הגול שלכם והעבירה של טרי – להזכירך השופט הבהיר בדיוק דקה אח"כ שבעיניו זאת עבירה :)

מעבר לזה, ובעניין יותר חשוב – תוכנית המשחק של מוריניו עבדה במקרה (גם מזל צריך) והיא ממש לא הייתה הדבר נכון לעשות בסיטואציה הזאת. לא תמיד ההחלטה הלא נכונה מובילה לתוצאה לא נכונה. ההחלטה של מוריניו היום שידרה דבר אחד בלבד – פחד. וזה לא מה שצ'לסי הייתה צריכה או יכולה לשדר.

אביאל 18 באפריל 2015

אביעד – יונייטד מקבלת עזרה קבועה מהשיפוט, זה נעלם לעונה וחצי וחזר.

בקשר לתוכנית המשחק של מוריניו, אני מאוד אוהב את סגנון הביקורת הזאת על מוריניו בטח שהוא לא מפסיק לספק קבלות על קבלות אבל אתה החלטת שהוא טעה, איך בדיוק הוא טעה אם למעשה מה שהוא רצה הצליח ? לא כל כך מסתדר לי.

עניין הפחד לא חשוב, צ׳לסי היתה בעונות האחרונות נאיבית לחלוטין, כולל בעונה שעברה, משחקים פתוחים לגמרי שבסוף גמרו לנו את העונה, אז נצחנו פעמיים את ליברפול, פעמיים את סיטי, תיקו ונצחון מול יונייטד וארסנל ולא לקחנו אליפות, נראה לי שמוריניו יודע מה הוא עושה למרות שאתה לא חושב ככה.

גיל 18 באפריל 2015

על סמך מה אתה מבסס את זה שיונייטד מקבלת עזרה מהשופטים למרות ששוב ושוב מחקרים מוצאים שאין הטייה כזו? עיוורות כזו מזמן לא ראיתי.

אביאל 18 באפריל 2015

גיל – איזה מחקרים ? היה אחד בטלגרף וגם הוא היה די פופוליסטי, בלי שום מתודולוגיה מובנת ועם בסיס נתונים שלא לוקח בחשבון הרבה מאוד פרמטרים.

גיל 18 באפריל 2015

היו שני מחקרים לפחות שהובאו פה לאורך השנים, לפחות באחד מהם הראו שיש הטייה נגד יונייטד. אתה טוען לאחרת, תביא הוכחות לכך מעבר למשהו שאתה חושב. אם זה כל כך ברור אז בטח לא מסובך למצוא ראיות אובייקטיביות להטייה כזו.

גיל 18 באפריל 2015

ואגב, אולי תשמח לשמוע שמחקר חדש מראה שצ'לסי היא הקבוצה שמתנהגת הכי גרוע לשופטים. אני אשים קישור בתגובה הבאה.

אביאל 18 באפריל 2015

גיל – תשאל כל אוהד כדורגל שלא אוהד את יונייטד והוא יספר לך על יונייטד ושופטים, זה מספיק.

בקשר להתנהגות גרועה לשופטים, אם אתה מחפש מוסריות, חדווה, אהבת אדם וכו׳ אתה מוזמן שלא להיות אוהד צ׳לסי, כי בפעם האחרונה שבדקתי המטרה בכדורגל היא לנצח ולא להתנהג יפה לשופטים.

אגב זה חלק מהקמפיין נגד צ׳לסי העונה, קמפיין צלילות, קמפיין אלימות וגם קמפיין התנהגות לא יפה לשופטים – ספורט במיטבו.

גיל 18 באפריל 2015

באמת, זה העדות שלך? כל מי ששונא את יונייטד חושב שהיא נהנית מהשיפוט? מגוחך זו לא מילה.

ועכשיו נתונים מהשופטים עצמם שמראים שצ'לסי הכי בכיינים ומתייחסים הכי רע לשופטים זה קמפיין נגד צ'לסי. אכן אין גבול להזיות.

ואני לא מסכים איתך שהמטרה היא לנצח. עם כדורגל מסריח כמו של צ'לסי לא הייתי רוצה לקחת אליפות.

יוסי מזרחי 18 באפריל 2015

הויכוח הזה ירד מהפסים. לא בושה להפסיק אותו כאן ועכשיו.

גיל 18 באפריל 2015

הוא אף פעם לא היה על איזה שהם פסים, אלא רק על הזיות.

אביאל 18 באפריל 2015

גיל – לא אמרתי שונא, אמרתי לא אוהד.

אם המטרה בכדורגל היא לנצח אני מוכן להסכם איתך, שיונייטד ישחקו הכי יפה ומוסרי שיש ושאנחנו ניקח את האליפות בצורה ״מסריחה״, מסכים ?

אני אכתוב את זה שוב בפעם העשירית היום, יונייטד במומנטום, צ׳לסי בתקופה לא טובה, יונייטד רעננה שיתפה 32 שחקנים (הכי הרבה בליגה) בפחות משחקים מצ׳לסי ובלי משחקים באירופה, לעומת הכי מעט שחקנים משותפים (23 או 27 אני לא זוכר) וגם עונה אירופית של צ׳לסי, תיקו זה תוצאה טובה לצ׳לסי, מה אתה עוד צריך ? מה ? אני לא מבין את ההתבכיינות הזאת.

אביאל 18 באפריל 2015

יוסי – בהחלט אני מרגיש כמו ילד קטן כאן, גיל קורא לי הזוי, לצ׳לסי מסריחה ואני צריך לתרץ לגננת.

גיל 18 באפריל 2015

המטרה שלי כאוהד הוא לראות כדורגל יפה שמנצח. רק להביא תוצאות פחות חשוב לי.

כנראה שכל הקבוצות מגיעות למשחקים נגד צ'לסי בתנופה בעוד צ'לסי עייפים ופצועים כי ככה הם משחקים כל הזמן בלי קשר ליריבה או לביתיות.

והזיות הן טענות שנחשבות ל"עובדה" בלי לספק שום תמיכה אמפירית בהן אלא להסתמך על אנשים בעלי אינטרס מובהק להראות משהו.

אביעד 18 באפריל 2015

נמאס לי להתייחס לשיפוט, תתלונן כמה שבא לך.

כמו שאמרתי, לא תמיד ההחלטה הלא נכונה מובילה באמת לתוצאה הלא נכונה. היום במקרה, זה עבד. אבל תוכנית המשחק "עבדה מצויין" בהנחה שמוריניו בנה על החמצות של רוני ופלקאו. יונייטד ייצרה את המצבים שלה ופשוט לא כבשה. אם בעיניך זו תוכנית משחק מוצלחת אז אשרייך. וברור שמוריניו יודע מה הוא עושה, אבל הוא לא תמיד צודק…

ובאשר לפחד – זה חשוב. זה חשוב לגבי השחקנים שאתה רוצה להביא, השחקנים שאתה רוצה להשאיר, הצורה בה היריבות מתייחסות אלייך. במשך שנים יונייטד הייתה מנצחת לא מעט יריבות (בעיקר קטנות) רק על אפקט הפחד. גם לצ'לסי של מוריניו בסבב הקודם היה אפקט כזה.
לצ'לסי הנוכחית כבר אין אפקט כזה. לעונה הנוכחית זה לא כזה משנה ומוריניו יצטרך לעבוד קשה בשביל לייצר אפקט כזה בשנה הבאה.

אביאל 18 באפריל 2015

אביעד – אתה שוכח את המצב של דרוגבה ואת הקורה של האזרד, באותו מהלך גם אם מאה אחוזים מהמצבים הטובים היו נכנסים לכל הצדדים היה תיקו (ומוריניו לפי ההרכב חתם על תיקו ומעלה), שנינו יודעים היטב שאף פעם מאה אחוזים מהמצבים קורים, כמה תארים היו ליונייטד אם המצבים נגדה היו באחוזים גבוהים כל כך ?

אני מצטער אבל זה מנותק מהמציאות, ראשית, לא זכור לי שאי פעם שחקן לא רצה לבוא לצ׳לסי בגלל שצ׳לסי כביכול מפחדת או בגלל שהיא עשתה בונקרים גדולים על הבמות הגדולות ביותר בעולם הכדורגל, לפי ההחתמות בחמש השנים האחרונות, המצב של צ׳לסי מעולם – זכור לי דווקא בהחלט שהאזרד בחר בצ׳לסי (אז אלופת אירופה) על פני יתר הגדולות של אנגליה וכולנו רואים באיזה רמה הוא (בניגוד לפרגסון שראה ב34 מיליון פאונד שצ׳לסי שילמה עליו כהגזמה פרועה) שחקנים רוצים תארים, זה מה שזוכרים. אגב אהבתי מאוד את בניית התיאוריה לגבי הפחד על סמך משחק אחד, בחצי העונה הראשונה צ׳לסי דרסה את רוב הקבוצות, בלי בעיות מיוחדות – מוריניו זוכר היטב שבעונה שעברה התואר היה לו בידיים והוא הפסיד אותו, תוסיף לזה שחיקה ואת זה שצ׳לסי שיתפה הכי מעט שחקנים העונה בליגה ותבין את ירידת המתח אצל צ׳לסי, שום פחד ושום נעליים, שום תודעה ולא כלום, כל כוכב גדול בעולם ירצה לבוא לאלופת אנגליה, לגור בלונדון, לשחק לצד שחקנים ותיקים עם המון תארים, לשחק לצד שחקנים צעירים מבריקים ובעיקר לשחק תחת מוריניו, כי לרוב הוא מביא אותם לשיא.

תוהה בדרכים 18 באפריל 2015

אני מסכים שזכותו של מאמן לשחק איך שהוא רוצה ומה לעשות שחוקת הכדורגל מאפשרת לשחק בונקר. אתה יודע, לא תפקידו של מוריניו לגרום הנאה לאוהדי היריבות או להקל על המשחק שלהן.

רק מה שאתה כותב, עובדתית לא מדויק- צ'לסי באף שלב העונה לא דרסה קבוצות חזקות. היא שיחקה בדיוק באותה דרך בשני המשחקים נגד סיטי, בשני המשחקים מול PSG, מול ליברפול בגביע הליגה באנפילד. גם במשחקים גדולים שבהם היא לא עשתה ממש בונקר, היא עדיין שיחקה כדורגל הגנתי.
יותר מזה, אין קבוצת דרג שני ומעלה אחרת בכדורגל האירופאי שהייתה משחקת בבית מול הקבוצה הנוכחית של יונייטד (או סיטי. או PSG) כדורגל כל כך הגנתי. שוב, זכותך לאהוב את הכדורגל הזה (ענין של טעם), אבל להכחיש שמוריניו משחק ככה על בסיס קבוע העונה, זה עיוות של המציאות.

אביאל 19 באפריל 2015

תוהה – משחקים מרשימים של צ׳לסי העונה – אברטון (6-3), סוואנסי (4-0), וילה (3-0), מאריבור (6-0), שאלקה (5-0), טוטנהאם (3-0), ספורטינג ליסבון (3-1), דרבי (3-1), ווטפורד (3-0), סוואנסי (5-0), טוטנהאם-גמר גביע הליגה (2-0) – בהחלט לא מקביל לשתי העונות הגדולות של מוריניו בתחילת הקנדציה הראשונה בצ׳לסי, אבל בכל זאת.

נמשיך, בעונה שעברה צ׳לסי ניצחה את הגדולות, פעמיים את ליברפול (בעונת שיא שלה), פעמיים את סיטי (האלופה), תיקו ונצחון מול יונייטד וארסנל – ומה מוריניו קיבל ? אפס תארים.

עכשיו אני ואתה יודעים היטב מי זה מוריניו, את מוריניו מעניינים תארים, בשביל זה הוא מגיע לקבוצות ובשביל משלמים לו הכי הרבה כסף – אם הוא הגיע למסקנה שנגד הקבוצות שתיארת צריך לשחק ככה ולעומת זאת צ׳לסי, בעיקר במחצית הראשונה של העונה מול הקבוצות הקטנות-בינוניות הציגה עליונות מוחלטת (אתה מוזמן לקרוא את הטורים של גור או לעשות חיפוש בטלגרף ולראות את הכותרות לגבי צ׳לסי) הן בליגה והן בשלב הבתים של ליגת האלופות ברוב המקרים, כך שאם מוריניו חושב שזה הדבר הנכון, מי אני בעד בתור אוהד צ׳לסי, שמוריניו זה שהוציא לפועל והביאה אותה לגדולתה יבוא ויחלוק על כך שאני מקבל אליפות אחרי ארבע שנים, החגיגה והסיפוק של התואר מספקים לי יותר הנאה מאשר היינו דורסים את יונייטד 10-0 ולא לוקחים את התואר.

לגבי פ.ס.ז., גם לי היתה ביקורת אל מוריניו שיכל לגמור את המשחק, אבל עם מוריניו מגיעים גם דברים כאלה, פ.ס.ז. העיפה את צ׳לסי בדיוק כמו שצ׳לסי העיפה את ברצלונה לאורך השנים, את פ.ס.ז. בשנה שעברה, את באיירן בגמר ולא חסרות דוגמאות, בדם יזע ודמעות, זה האתוס של צ׳לסי אם תבדוק טוב, אף פעם לא ניצחנו ״חלק״ כמו באיירן, ברצלונה, ריאל, יונייטד וכו׳ בדרך לתארים הנכספים. לכן אני מוכן לקבל גם את ההדחה מול פ.ס.ז., כי זה חלק מעולם הכדורגל, צ׳לסי שלטה במשחק, הובילה פעמיים ופעמיים חטפה ממצב נייח, קורה, לרוב אנחנו עושים את זה, הפעם הגיע תורנו.

תוהה בדרכים 19 באפריל 2015

המשחקים נגד טוטנהאם היו רחוקים מלהיות דומיננטיים, אם ראית אותם. PSG היו באופן ברור הקבוצה העדיפה לאורך כל ההתמודדות, כולל 90 דקות שבהן הם שיחקו בעשרה שחקנים. שאר המשחקים לא היו מול קבוצות צמרת.

כתבתי שזכותו של מוריניו לשחק איך שהוא רוצה ואני לא יכול להתווכח איך צריכה לשחק קבוצה שאני לא אוהד. אני רק מציין שצ'לסי בשום שלב העונה לא שיחקה כדורגל דומיננטי מול קבוצות חזקות. טוב, רע, כל אחד ישפוט לעצמו.

אריק 18 באפריל 2015

הגאונות באה לידי ביטוי בעיקר בהחמצה של רוני ובקורה של פלקאו. שח מט. גאון.
השיפוט נתן לכם את הבעיטה היחידה לשער מ25% מהזמן שהכדור היה אצלכם.
אהה וגם נגד 10 שחקני פסז.
מבריק!

שאול 18 באפריל 2015

ועדיין מה שנזכור זה 1-0, ואת זה שכנראה אנחנו ניקח אליפות.

אריק 18 באפריל 2015

אליפות ראויה. מאמן מעולה. לא רוצה לראות כזה כדורגל באולד טראפורד.
טען פה רונן שזה נגד המסורת וזה התברר היום שצדק.

אביאל 18 באפריל 2015

אריק – אני שמח שאתה הולך לישון עם מצפון נקי שלא הקשיבו לך לגבי מוריניו.

חשבת על זה שאולי דווקא ביונייטד הוא היה צריך לשמור על אותו אתוס שאתה מדבר עליו ? כמו שהוא עשה בריאל ? או שהאפשרות הזאת פסולה.

לי דווקא זכור איזה חצי גמר שבו יונייטד עשתה שני בונקרים לתפארת מול ברצלונה, בדרך לזכיה בליגת האלופות, האתוס הלך לישון באותו הזמן ?

גיל 18 באפריל 2015

לקרוא למשחק של יונייטד עם הגול של סקולס בונקר זה כמו לומר שצ'לסי מרגשת.

אביאל 18 באפריל 2015

גיל – בונקר בונקר, אמרו את זה אוהד יונייטד פה הרבה פעמים בשנים האחרונות, הגול של צ׳לסי היום לא פחות יפה.

גיל 18 באפריל 2015

אין לי מושג מיהם אותם אוהדי יונייטד עלומים אבל ממליץ לך לצפות שוב במשחק, אולי תלמד קצת על מה זה בונקר ומה לא. והגול של סקולס לא רק שיותר יפה אלא גם הרבה יותר חשוב.

southport 18 באפריל 2015

אם אני זוכר נכון, הטענה לא הייתה לבונקר אלא למה לא דרסנו ושיחקנו מבוקר. (לא מלשון בונקר)

אביאל 18 באפריל 2015

אריק – המבריק הגדול כאן זה ללא ספק אתה, אדם שהיה מגיע מחוץ לדה באזר וקורא את התגובות שלך בשתי העונות אחרונות היה חושב שמדובר על שלושה אנשים שונים. כתבת כאן והיללת את מוריניו לא פעם, אז ניסת איכשהו לדמיין שתיקחו אליפות אם תנצחו היום בגשר (כמה פעמים זה קרה מאז שאברמוביץ הגיע ?) ותסמכו על ארסנל בשבוע הבא (כי הם בהחלט קבוצה שיודעת להתעלות במשחקים גדולים) ואז על ליברפול שתעשה בשבילכם את העבודה, זה היה כל כך בלון מנופח שהתסכול שלך גורם לך לפקפק שמוריניו הוא מאמן שאפשר להגדירו בקלות כגאון.

אהבתי את העקיצה לגבי פ.ס.ז., בטח שיונייטד עם עונה אירופית מפוארת.

אריק 18 באפריל 2015

איפה קראת שחשבתי שיש לנו סיכוי לאליפות??
כתבתי לך שאין לכם ממה לפחד.
זאת בדיוק הבעיה שלי עם מוריניו היום!
ואני מאוד אוהב אותו, מה זה השישה שחקנים שעושים רק הגנה ומוותרים על הכדור ככה? זאת לא ברסה שבאה היום לגשר, זאת קבוצה מאורגנת וחזקה אבל לנקודה זאת, לא יותר מזה. ככה לא מופיעים בבית למשחק כזה. לא אצלנו.

אביאל 18 באפריל 2015

אריק – בפוסט הקודם של דורפן, שדיברתי על שני הנבדלים של יונייטד מול הסיטי, אמרת שאני מפחד, איזה פחד זה היה ? להפסיד ליונייטד ? לא, אני מניח שהתכוונת מפחד להפסיד את האליפות.

מה לא מובן ? מוריניו רצה תיקו, יונייטד במומנטום, צ׳לסי לא, יונייטד רעננה, צ׳לסי לא, יצא נצחון, זהו, לא יותר מזה – לא פחד, לא עונה הבאה ולא תיאוריות.

בצ׳לסי מקבלים באהבה כל מה שמוריניו עושה, אין אצלנו מוסריות מזויפת, האליפות האחרונה של יונייטד גרמה לך להרגיש לא בנוח למרות שהכדורגל היה לרב בינונית ? היית מוותר על אותה אליפות כי היא לא סיפקה אותך ? אני חושב שלא.

גיל 18 באפריל 2015

הכדורגל שיונייטד סיפקה באליפות האחרונה היה פי אלף מרגש יותר ממה שצ'לסי מראה היום. הם לפחות לא הסתגרו במשחקי בית קובעים נגד סיטי וצ'לסי למרות שהפסידו אותם.

אביאל 18 באפריל 2015

גיל – יש לך אולי גם מחקר לגבי רמת ההתרגשות של יונייטד לעומת צ׳לסי ? לי דווקא זכורים אירועי התרגשות גדולים הרבה יותר של צ׳לסי בעשור האחרון.

גיל 18 באפריל 2015

אני מבין לחלוטין ששתי אליפויות יותר מרגשות מ5 אליפויות בגלל שהן יותר נדירות.

אביאל 18 באפריל 2015

למה שתיים ? שלוש והרביעית בדרך.

יוסי מזרחי 19 באפריל 2015

תמיד ידעתי שסרגל הזמנים שלך הוא אינטרוולים של עשר שנים….

אביאל 19 באפריל 2015

יוסי – הסרגל נקבע מאז שאברמוביץ הגיע.

אריק 18 באפריל 2015

כתבתי לך שאין ממה לפחד.
בהחלט לא נהנתי מהכדורגל אבל אף קבוצה אנגלית לא החזיקה שלושה רבעים מהמשחק את הכדור. זה לא היה קורה באולד טרפורד אלא אם כן זאת ברצלונה של פפ

אביאל 18 באפריל 2015

אצטט לך את מוריניו לגבי הדברים שלך
– We don't care about stats, only points. They could have had 99% possession, we don't care."

wazza 18 באפריל 2015

חח גדול אביאל!

אביאל 18 באפריל 2015

שמח לבדר.

יואב 18 באפריל 2015

אריק,
באמת, רק עכשיו הבנת את זה? ואתה מדבר עם אדם שחובב את האיש.

יוסי מזרחי 18 באפריל 2015

אביאל, אם לא הבנת עד עכשיו איך ולמה עפתם בבושת פנים מאירופה ,מול קבוצה עם עשרה שחקנים וכשמספיק לכם תיקו, אז אתה לא מבין גם מה היה היום בסטמפורד ברידג.
למה בבושת פנים?? כי צלסי היתה צריכה והיתה יכולה, ה י ת ה – י כ ו ל ה, לתת לפסז ארבע גולים והיא בחרה לשחק על תיקו. ולקבוצה כמו צלסי זו בושה.
עכשיו זו לא בושה לרצות תיקו,מול יונייטד בבית ולקוות לגנוב גול, אבל כדאי להכיר במציאות.
היום זה הצליח לצלסי שהית יכולה והיתה צריכה לשחק אחרת נגד יונייטד.
סתם דעה אישית ולא כדי לקנטר.

אביאל 18 באפריל 2015

יוסי – על מה אתה מדבר ? באותה צורה שפ.ס.ז. העיפה אותנו בליגת האלופות זכינו בעצמנו בליגת האלופות, אם זה בעשרה שחקנים בקאמפ נואו, בפיגור 2-0 מול ברצלונה אדירה, או בגמר, בבית של באיירן, עם גול שחטפנו בדקה קריטית, עם פנדל נגדנו בהארכה, עם פנדל ראשון מוחמץ בפנדלים, אז הפעם זה קרה לנו, זה קרה לנו עם ההחלקה של טרי שהיתה צריכה לשים בארון עוד גביע עם אוזניים גדולות, זה קרה לנו עם שופט הזוי וגול שקורה פעם בעשור של אנייסטה, זה היופי בכדורגל, לטוב ולרע – אתה מרגיש רע עם ההופעה של יונייטד בגמר ההוא בברצלונה ? לא חגגת ? הרגשת רע ? שגנבתם למעשה את הגביע לבאיירן ? אני חושב שלא.

גם לא ברור לי על מה כל המהומה, במיוחד שהתוכנית של מוריניו עבדה, עצרנו את המומנטום של יונייטד ובעיקר נצחנו משחק שהוא תמיד קשה – הפכתם פה קצת לאוהדי ברצלונה שלא מסוגלים לקבל הפסד וחייבים איזה עליונות מוסרית על היריבה, אז יופי שהחזקתם בכדור 70 אחוז, במה זה עזר ?

יוסי מזרחי 18 באפריל 2015

אני יכול להתוכח איתך על מרבית הנקודות שאתה מעלה, אבל זה ויכוח חסר תוחלת וחסר תועלת. אני רק מעיר כאן שלא ראיתי שום תגובה מצד אוהדי יונייטד שממנה ניתן להבין שאנחנו "לא יכולים לקבל הפסד ורוצים עליונות מוסרית וגו',".

אביאל 18 באפריל 2015

ציטוטים:

״ההחלטה של מוריניו היום שידרה דבר אחד בלבד – פחד. וזה לא מה שצ'לסי הייתה צריכה או יכולה לשדר.״ – נגדיר את זה במוסרי.

״ואגב, אולי תשמח לשמוע שמחקר חדש מראה שצ'לסי היא הקבוצה שמתנהגת הכי גרוע לשופטים״ – גם כן מוסרי.

״עם כדורגל מסריח כמו של צ'לסי לא הייתי רוצה לקחת אליפות.״ – מוסרי וקצת לא יודעים לקבל הפסד.

״הגאונות באה לידי ביטוי בעיקר בהחמצה של רוני ובקורה של פלקאו. שח מט. גאון.
השיפוט נתן לכם את הבעיטה היחידה לשער מ25% מהזמן שהכדור היה אצלכם.״ – בהחלט לא יודעים להפסיד.

״ואני מאוד אוהב אותו, מה זה השישה שחקנים שעושים רק הגנה ומוותרים על הכדור ככה? זאת לא ברסה שבאה היום לגשר, זאת קבוצה מאורגנת וחזקה אבל לנקודה זאת, לא יותר מזה. ככה לא מופיעים בבית למשחק כזה. לא אצלנו.״ – מוסרי עם נגיעה קטנה לגבי לא יודעים להפסיד עם האזכור של ברצלונה.

״האלופה הכי מגעילה שאני זוכר.
אם זה הכדורגל של מוריניו, אני כל כך שמח שהוא לא בא אלינו. מוותר על 3 אליפויות רצופות ולא מתבזה כמו הקבוצה שלו.״ – מוסריות ברמה של ברצלונה.

מספיק ?

יוסי מזרחי 18 באפריל 2015

מיותר.

אביעד 19 באפריל 2015

אז אתה קובע עכשיו בשבילי, מה מהדברים שאני אומר קשור למוסר? שיהיה לך לבריאות. נדמה לי שאתה מסוגל ליותר.

יוסי מזרחי 18 באפריל 2015

בסופו של דבר, היתה הופעה יפה שלנו, אם כי חסרת מחץ, אבל עם הצהרה חד משמעית על איך תיראה העונה הבאה, והעתיד מבטיח.
הוא מבטיח גם מתוך הסתכלות על הופעה של מקניר,הופעה של שואו אחרי חודשיים העדרות, על הבנה של השחקנים על איזו חולצה הם לובשים והמחויבות הנגזרת מכך,עד כדי כך שחסרון של כמה שחקנים מובילים כמעט ולא הורגש, על יתרון בולט על האלופה שבדרך, בכל המימדים של המשחק, ואפילו במאבקים פיזיים.
אם המשחק הזה היה מסתיים 2:1 ליונייטד, זה היה מתקבל בטבעיות ובלי שום הרמת גבה, וזה במגרש שסיפק לנו כמה שיעורים בכדורגל בשנים האחרונות..
אותי לא מעניינת הטקטיקה של צלסי, (הלואי והיינו עושים כך, כשהובלנו בשמונה נקודות שישה מחזורים לסיום, והפסדנו אליפות בעשרים השניות האחרונות באותה עונה,כי היינו נאיבים(אני לא רוצה להגיד אדיוטים)) .
לא הייתי מעלה את מייק דין כאשם בהפסד הזה למרות הטעות, ולו רק כי יכולנו לתת שניים ולא היינו מספיק חדים או עם מזל.
בסך הכל היה בסדר ויש למה לצפות.

תומר ש 18 באפריל 2015

מילים כדורבנות יוסי

יואב מקטמון 18 באפריל 2015

האלופה הכי מגעילה שאני זוכר.
אם זה הכדורגל של מוריניו, אני כל כך שמח שהוא לא בא אלינו. מוותר על 3 אליפויות רצופות ולא מתבזה כמו הקבוצה שלו.
לטעמי, נשברו היום שיאי הציניות של קבוצה אלופה. בזבוזי זמן מכוונים, ארבעה בלמים שלא מתרחקים יותר מ – 20 מטר מהשער, חילופים בדקות ה – 91 וה – 93, ועוד ועוד. רק חסרות היו התמונות של דרוגבה שומר על הכדור ליד הקרן.
ואחרי שגמרתי להוציא קיטור, משהו על יונייטד:
משחק מצוין שלנו, שלטנו בכל אספקט של המשחק, כולל הגעה להזדמנויות טובות מאד ברחבה. עם קצת יותר חדות של רוני ופלקאו היינו מנצחים, ואז כל פרשני הבדיעבד שמכתירים את מוריניו כ"גאון הטקטי שניצח בעזרת תכנית משחק מושלמת" היו סותמים את הפה.
ראינו שפלקאו לא חד ולא יכול להישאר אצלנו; נזכרנו שוב שפלאיני לא באמת מתאים לרמות האלה ומה שעובד נגד הגנות פחות חזקות לא עובד כאן; לרוני אסור לשחק בקישור, הוא כמעט חסר משמעות שם; ולנסיה לא מתאים; מקנייר אדיר (אם כי לא הופעל עליו לחץ כלשהו היום).
ואחרי כל הבעיות הפרסונליות, יש בי הרבה מאד אופטימיות לקראת העונה הבאה.

יואב מקטמון 18 באפריל 2015

שכחתי לשבח את לוק שואו – משחק מעולה שלו! ההכנה לרוני בדקה ה- 4 (איזה פספוס מעצבן, כבר שמחנו על הגול) היתה המהלך הכי יפה במשחק (פרט לגול של הזאר).

שאול 18 באפריל 2015

ועדיין דורפן.

אם תשאל את סוכנויות ההימורים באמצע אוגוסט מי תיהיה אלופה בעונה הבאה, אני מניח שצ'לסי תזכה ביחס הגבוה ביותר.

להגיד שאתה לא מפחד מצ'לסי זה יפה, אבל אל תשכח שכמעט סגרנו עליכם דאבל, אם לא גול מקרי של RVP בדקה ה-94 (ובשניהם היינו בלי המבקיע הכי טוב שלנו).

אז הכל טוב ויפה שיונייטד נראית הרבה יותר ומתחברת, אבל כשיהיה באמת מאבק אליפות יהיה על מה לדבר.

מה שנזכור זה 1-0 בברידג' וזה מה שחשוב.

גיל 18 באפריל 2015

אל תהיה כל כך בטוח בסוכנויות ההימורים. מאוד תלוי איך יראה הקיץ לכל קבוצה. המשחק הזה לא יזכר בכלל כי היה עוד משחק משמים שהתוצאה בו לא שינתה הרבה. צ'לסי תזכה באליפות כי היו הכי טובים כל השנה וזה הכל. שנה הבאה הכל מתחיל מחדש.

אביאל 18 באפריל 2015

גיל – סגל שרץ יחד עם חיזוקים וכסף שבהחלט יש לצ׳לסי הוא מצב התחלתי טוב יותר מאשר עוד רכש בסגנון היונייטד של השנה שעברה.

גיל 18 באפריל 2015

הרגש שנה שעברה היה חד פעמי כנראה, עכשיו יהיה מתון בהרבה וגם יכלול שחרור של שחקנים.

Gil - Zimbabwe 18 באפריל 2015

המשחק הכי טוב של יוניטד השנה. חבל רק שניגמר בהפסד.

אביאל 18 באפריל 2015

נראה לי שהמשחק בשבוע שעבר מול הסיטי היה הרבה יותר טוב.

Gil - Zimbabwe 18 באפריל 2015

לפני שבוע זה היה שונה, לא יודע איך להסביר. גם שיחקנו בבית.
אביאל תעשה לי טובה ואל תיקח את מה שמוריניו אמר ברצינות (99% וכ"ו), לא ציפית שיגיד משהוא אחר?
גם ואן חאל אמר אחרי המשחק שאם השופט טעה ולא שרק על עבירה של טרי אז על אותו משקל הוא היה צריך לשרוק על פנדל. יש דברים שלא
צריך להביא בתור טיעון לדיון.
אני גם בטוח שמוריניו רצה להיראות אחרת.
למרות הכל אני חושב שצ'לסי אלופה ראויה.

אביאל 18 באפריל 2015

גיל – עם כל הכבוד ליונייטד ולהילה שיצרו לה כאן, זה בערך המקום היחיד שהילל את יונייטד שמצאתי עד עכשיו באינטרנט, אז יונייטד החזיקה 70 אחוז מהכדור, הייתי מצפה מקבוצה שמחזיקה כל כך הרבה בכדור ליצור מצבים, שתי בעיטות למסגרת, בדיוק כמו לצ׳לסי.
אם מוריניו היה רוצה להראות אחרת הוא לא היה עולה עם זומה בהרכב, מוריניו רצה תיקו שיעצור ליונייטד את האליפות, הרי יונייטד הפסידה כמעט מאותו מצב של צ׳לסי את האליפות לסיטי לפני שלוש שנים – מוריניו יודע לשחק התקפי, מוריניו יודע להוציא מהשחקנים שלו את המיטב, פה הוא רצה ללכת על בטוח.

גיל 18 באפריל 2015

15 בעיטות לשער לעומת 7 זו הסטטיסטיקה החשובה וזה הבדל גדול שמצביע על מי הגיע יותר למצבים.

אביאל 18 באפריל 2015

גיל – כדורים למסגרת זו סטטיסטיקה יותר חשובה לדעתי ואם אני לא טועה שמעתי אנשי כדורגל וסטטיסטיקה מציינים את זה, אני אשמח לדעת מה דורפן אומר לגבי זה.
בקשר למצבים בLive Score כתוב 11 מול 5 – המצבים המסוכנים של יונייטד היו עם רוני, פאלקו והבלם הצעיר מחוץ לרחבה, לעומת הגול והמשקוף של האזרד, שאר ההזדמנויות היו בעיקר ניסיונות לבעוט ממצבים לא נוחים, אם תיקח בחשבון שיונייטד שלטה ב71 אחוז מהזמן בכדור תראה שהיא היתה צריכה לייצר יותר מצבים לעומת החזקת הכדור של צ׳לסי והמצבים שהיא הגיעה אליהם, כלומר צ׳לסי יצרה יותר מצבים ביחס לכמות הזמן שהכדור היה אצלה.

אגב, בכדורגל זה לא באמת משנה אם החזקת בכדור 99 אחוז מהזמן ובעטת 200 פעמים למסגרת ועוד 300 פעמים מחוץ למסגרת אם מצד השני בעטו פעם אחת, זה כל היופי לא ?

גיל 18 באפריל 2015

עצם הדיבור על מצבים מסוכנים לא אומר הרבה. קבוצה יכולה להיות בעלת שליטה מוחלטת במגרש ועדיין להיות עם פחות מצבים מסוכנים. זה מה שהיה היום. השליטה של יונייטד הייתה ברורה רק שהם לא ניצלו אותה וצ'לסי כן זה הכל. לא יודע שזה שקבוצה שבנחיתות ומנצלת יותר מצבים הופכת את המשחק ליותר יפה אבל זה לא משנה.

שאול 18 באפריל 2015

הסטטיסטיקה החשובה היא הגולים ,ושם ניצחנו.

כל השאר לא משנה שום דבר..

אני מוכן לחיות גם 30-0 בקרנות לטובתכם, כל עוד השלוש נקודות אצלנו.

אביאל 18 באפריל 2015

שאול – עזוב, יש פה אנשים שמעדיפים משחק יפה על נצחון, אמרתי כבר שאני מוכן שהם ישחקו יפה לעד ושאנחנו ניקח את כל הנקודות.

כץ 18 באפריל 2015

לא זוכר משחק כ"כ חלש של צילסי מול יונייטד. אפילו בשנים היותר חלשות שלה בעשור האחרון. ברכות לאלופה החדשה אבל סגנון המשחק הזה של מוריניו הוא פשוט בושה.. הייתה תחושה מול קבוצת תחתית שהבקיעה שער ורק מחכה שהמשחק יסתיים.
לא מאמין שאברמוביץ יתן לפיאסקו הזה להימשך גם בעונה הבאה גם אם הם יקחו אליפות נוספת. כ"כ הרבה שחקנים מוכשרים מייצרים כ"כ מעט ופשוט רואים שזה בגלל מוריניו.

JM 18 באפריל 2015

Breaking News: Man united fans are down to earth again

Danny - Long Island 18 באפריל 2015

What kind of shit is that

יואב מקטמון 18 באפריל 2015

אוהדי צ'לסי – בדיוק כמו הקבוצה שלהם: חסרי קלאסה לחלוטין.
אבל זה ברור – הם לא באמת נהנים מהאליפות שלהם, הם לגמרי לא נהנים מהכדורגל שלהם, אז מה נשאר להם?
העלבות ברמה של ליגה ד' והתבכיינויות על השיפוט.
ככה זה כשהמאמן שלך מונע ע"י פחד מכישלון ותחושת רדיפה לא נגמרת – זה מייצר כדורגל נוראי ואוהדים עלובים.

אביאל 18 באפריל 2015

תודה רבה יואב מקטמון, אני שמח שאתה בוחן כליות ולב, שאתה יודע אם אנחנו נהנים או לא.
שאתה קורא לנו חסרי קלאס בכיינים ואומר ״האלופה הכי מגעילה שאני זוכר. אם זה הכדורגל של מוריניו, אני כל כך שמח שהוא לא בא אלינו. מוותר על 3 אליפויות רצופות ולא מתבזה כמו הקבוצה שלו.״ או ״זה מייצר כדורגל נוראי ואוהדים עלובים״, בהחלט הפוסל במומו.

צרפתי 18 באפריל 2015

די, זה מעייף, תנו תובנות מעניינות, שיהיה כייף לקרוא.

שאול 18 באפריל 2015

קשה להתייחס ברצינות לתגובות כאלה.

זה דווקא מרגיש ההפך:

אוהדי יונייטד בוכים על זה שהם הפסידו אז מאשימים 'בונקר' של מוריניו וחוסר רצון לשחק כדורגל.

חברים, אתם מתייפייפים, הייתם קונים ניצחון בברידג' לא משנה איך הוא היה קורה.

תפסידו בכבוד, ותקוו למשהו שונה בעונה הבאה.

יואב מקטמון 18 באפריל 2015

אביאל,
להתבכיין על השיפוט היום (וזה הדבר שאתה עשית, סלח לי שאני לא מביא את הציטוט המקורי), זה חוסר קלאסה.
ובמיוחד היום, כאשר שתי השריקות היחידות שהיו בעלות השפעה על התוצאה (העבירה של טרי שהובילה לגול והנפילה של הררה ברחבה) הלכו לכיוון צ'לסי.
לכתוב "דורפן – מצטער אבל לא מתאימה לך התמימות הזאת, אם מוריניו היה רוצה לנצח הוא לא היה עולה עם זומה יחד עם מאטיץ ופאברגס במרכז – תוכנית המשחק עבדה מצוין, רק לא להפסיד", זה חוסר קלאסה.
ההשוואה שערכת בין הנצחון של יונייטד בגמר ב – 99 לבין צורת המשחק של צ'לסי של מוריניו לא מדויקת ולא מראה על קלאסה: יונייטד לא בחרה מראש להתגונן נגד קבוצה פחות טובה, אלא נקלעה למשחק לא טוב, בוודאי יחסית לכל העונה האירופית שלה אז, ויצאה מזה בזכות נס. מוריניו דוגל בכדורגל פחדני, נסוג ומאיין כשיטה, כדבר קבוע.
אני לא חושב שיונייטד קבוצה "מוסרית" יותר, למרות שטענת כך. אני גם לא חושב שצ'לסי היא אלופה לא ראויה – היא בהחלט הקבוצה החזקה ביותר השנה באנגליה, by far. ועדיין אני חושב שהכדורגל שלה משעמם ושלילי, לא מעורר שום אמפתיה (בניגוד לסיטי או ארסנל, לדוגמא), ושהמדד בכדורגל, בוודאי לאוהדי כורסא כמונו, הוא לא רק מספר התארים אלא גם מידת ההנאה.
ולגבי המשפט הראשון בתגובתך האחרונה ("אני שמח שאתה בוחן כליות ולב, שאתה יודע אם אנחנו נהנים או לא"), לא נותר לי אלא להשתתף בצערך אם זה סוג הכדורגל שגורם לך הנאה.

שאול 18 באפריל 2015

לא הייתה שום חשיבות לשיפוט היום.

לא הייתה שום טעות קריטית שהשפיעה על המשחק. טרי לא עשה עבירה בגול הראו את זה בבירור בהילוכים החוזרים.

וכתגובה להודעה שלך ראה תגובה שלי לעיל.

גיל 18 באפריל 2015

הוא ערך השוואה למשחק נגד ברצלונה בחצי שהעלה לגמר נגד צ'לסי שגם הוא לא היה בכלל בונקר.

אביאל 18 באפריל 2015

יואב מקטמון – רוב החלטות השיפוט הקטנות הלכו עם יונייטד, כנ״ל לשליפת הצהובים המוגזמת של דין – זה מה שאמרתי.

כמו ששאול כתב, תראה בMOTD, ההתנגשות בין טרי לפלקאו מתרחשת בכל משחק מספר לא מבוטל של פעמים ותראה לי פרשן כדורגל רציני אחד שנותן להררה פנדל, התחזות לשמה.

למה המשפט שלי מראה על חוסר קלאסה ? זה תיאור מדויק של המציאות, אם מוריניו היה צריך נצחון הוא בשום פנים ואופן לא היה פותח עם זומה בהרכב, הוא רצה תיקו ומעלה, זה שירת את האינטרס של מוריניו, לקחת את אליפות אנגליה – לא יודע מה בין זה לקלאסה.

אתה שוב עושה הכללה וקובע מה אוהדי כדורגל אוהבים או לא, אני מוכן להתחייב לך שכל אוהדי הכדורגל באנגליה היו מוכנים לעשות בונקר מפואר במשחק ביתי אחד ולקחת אליפות, אפשר לחשוב שזה דפוס שמוריניו עשה לכל אורך העונה, אולי במשחק אחד מול הסיטי והיום נגד יונייטד בזמן קריטי (פירטתי כבר על ההבדלים בין יונייטד לצ׳לסי במצב הנוכחי) – מכאן ולהגיד על הקבוצה שכבשה הכי הרבה שערים בליגה (65 יחד עם הסיטי) ו101 במשך כל העונה (מספר בהחלט מכובד באירופה) שהיא קבוצה מגעילה ושאתה משתתף בצערה של אוהדיה (אגב, כמוני וכמו יתר אוהדי צ׳לסי אני מאמין שמחנו היום מאוד מהתוצאה). זה בהחלט מזכיר לי את התלונות נגד מוריניו של ריאל מדריד ששוברת שיאי שערים, שיאים אישיים, שיאים היסטוריים אבל נמדדת בגלל בונקר אחד נגד ברצלונה.

JM 18 באפריל 2015

פחד מכישלון?
הבחור לא יודע איך להיכשל.

משה 18 באפריל 2015

הוא נכשל בריאל.

אביאל 18 באפריל 2015

נכון, שבירת ההגמוניה של אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה של הכדורגל, אליפות, גביע, גמר גביע, שלוש פעמים הדחה מחצי גמר מונדיאל לקבוצה שבמשך שמונה שנים לא עברה את רבע גמר ליגת האלופות, ששנה קודם לבואו הביאה שניים מהשלושה שחקנים הטובים בעולם ולא השיגה כלום – שהפך את ראמוס ממגן ימני טוב לאולי הבלם הטוב בעולם, תשווה את ביצועי אוזיל או דה מריה אצל מוריניו לעומת היום, את בנזמה שבעונת הבכורה שלו כבש תשעה שערים ולאחר מכן 26 ו32 ואת רונאלדו מ33 שערים ל53 ו60.

שלא נדבר על כך שהוא החזיר את ריאל לימיה הגדולים ביותר מהבינוניות שדבקה בה, בעיקר בזירה האירופית ובמיוחד בכל הנוגע ליריבות החד צדדית שהיתה עם ברצלונה של גווארדיולה עד להגעתו של מוריניו.

אבל הוא נכשל.

תראה לי מאמן שיקח את ליגת האלופות עם פורטו, או שלקח קבוצה מקוללת כמו אינטר שבמשך חמישים שנה נכשלה פעם אחר פעם ולוקח איתה טאבל היסטורי, עם סגל שאף שחקן ממנו לא הוציא מעצמו עשירית מאז עזיבתו של מוריניו.

יואב 19 באפריל 2015

הכי כיף לאהוד ביתר, ריאל, צלסי, באיירן ובטח שכחתי כמה… אתה כמעט תמיד לוקח משהו.
ממש מקנא בך עם כל העוצמות האלו…

יואב 19 באפריל 2015

כל כך הרבה רגש מרוכז, משהו אתה.
אני כבר כלב זקן, לא אלמד טריקים חדשים. וחבל):

ניק 19 באפריל 2015

אביאל צודק במאה אחוז!
מוריניו ממש לא נכשל בריאל… מוריניו בעצם לא נכשל באף קבוצה שבה היה וההפך הוא הנכון, הוא השיג תארים היסטוריים כמעט בכל מקום שבו הוא היה….
ואני אומר את זה בתור אוהד יונייטד כן…

אביאל 19 באפריל 2015

שכחת את יובנטוס, למרות שהיום הקשר פחות חזק, אתה יודע רבנלי וויאלי כבר לא משחקים ואני כבר לא ילד כמו אז :)

אגב, אכן ענית בהקשר ישיר למה שכתבתי, דווקא אתה יואב יודע שמוריניו מספק קבלות ושאין בכלל על מה להתווכח בנושא הזה.

יואב 19 באפריל 2015

אני מחבב את המיוחד. מאד.
אולי עדיף לי לחבב ולעקוב אחריו מרחוק כי הייתי חי קצת פחות בשלום עם יונייטד שממתינה להעניש ולא יוזמת להעניש.

תומר ש 18 באפריל 2015

צ׳לסי אלופה ראויה. לא חושב שהיה מישהו שציפה למשהו אחר ממוריניו, זה היה ידוע מראש וכמו שיוסי אמר, חבל שלא עשינו אנחנו ככה כשהובלנו 8 הפרש על סיטי.

אין מה לדבר על השיפוט. זה דיבורים של קבוצות נחותות. המחקרים מראים על איזון בהחלטות שלא לומר קיפוח של יונייטד, לכן אין מה להתעסק בכך ולדאוג לנצח משחקים למרות השיפוט.

שנה הבאה אליפות.

טל המנצ'סטרי 18 באפריל 2015

צ'לסי עשתה צעד גדול לאליפות ואפשר לפרגן לה על העובדה שהיא יודעת לבוא ולקחת את הנקודות בשביל האליפות ולא משנה איך, גם זו חוכמה ויעילות זה חלק מרכזי מהעניין.
אני אצא מריר ובכל זאת, יונייטד עלתה היום עם הצל של פלקאו, עם רוני כקשר ועם ילד חסר ניסיון כבלם, אני באמת לא מבין מדוע מוריניו בכדי לנצח את זה מוליך את הקבוצה שלו לשחק כאילו היתה זו ברצלונה של מסי בשיאו בנואו קאמפ היום מולו וזה אותו הקו בדיוק וסימן השאלה ששאלתי לאחר המשחק של צ'לסי מול פ.ס.ז.
אני כן חושב שעם חומר השחקנים שיש לצ'לסי היא יכולה לשחק כדורגל אחר, אם הייתי אוהד של צ'לסי אפילו הייתי דורש לראות כדורגל אחר, ביונייטד פיטרו את דייב סקסטון בתחילת שנות ה 80 כי הכדורגל שלו היה נגיטיבי מדי ולא תאם את הרוח של יונייטד וגם כשהתוצאות לא היו כאלה רעות, זו הסיבה גם שלא רציתי את מוריניו ביונייטד, אליפויות? אנחנו נזכה בהן ובדרך אחרת ועד אז מוכן לבלוע גם שנתיים או יותר של לקרדה.
הקדנציה השנייה של מוריניו עד כה בצ'לסי לא מזכירה את הראשונה, זו ממש לא צ'לסי המפחידה, החזקה, השולטת ללא עוררין בשדה וזה לא משנה אם זה משחק בית או חוץ, זו לא צ'לסי שמכתיבה את הקצב אלא פשוט מוציאה את המינימום, המינימום הזה יהיה ככל הנראה שווה אליפות לעונה הזו ובחגיגות אליפות זה לא צריך להפריע לאף אחד שקשור בצ'לסי, להגיד לכם שזה כוס התה שלי? ממש לא, אני אוהב את שלי עם 1 סוכר וקצת חלב, אחרים יעדיפו נענע.

אבי 19 באפריל 2015

אם יש חלב, לא צריך גם סוכר :-)

edgecator 18 באפריל 2015

טוב. אני לא מעודד כי התכנית של מוריניו עבדה, אני מניח שהמשחק הזה נראה איך שהוא ציפה שהוא ייראה. אמנם משחק די שוטף של יונייטד אבל לא מאוד תכליתי, לרוב נתקענו באיזור הרחבה. אני כן מעודד, כי זה נראה בהחלט לא רע בהתחשב באילתורים בקישור ובהיעדרו בפועל של חלוץ. בשורה התחתונה, המומנטום אולי נעצר מבחינת הניצחונות, אבל גם אחרי החילופים הכפויים עדיין נראה שעברנו את השלב העיקרי בטרנסופרמציה חזרה.

אני לא חושב שאני אופתע אם צ'לסי תהיה חזקה מאיתנו בעונה הבאה, אני בהחלט לא מופתע לראות בבלוג הזה תגובות לא הכי נונשלנטיות של אוהדי צ'לסי, אפילו שזה שלא ממש מתיישב עם הגישה המוריניואית שהם כ"כ אוהבים (ובגדול, גם אני) וב"זחילה" שלהם לאליפות. אז אולי כן היה ממה לפחד, ואולי הם גם שומרים קצת לשנה הבאה.

יואב 18 באפריל 2015

היה לי כיף היום. ליונייטד היתה צורה של קבוצה, שרוצה, ראשונה לכדור, עם תוכנית מסויימת. חבל, לא תמיד צריך להחליף לשם החילוף.
מקווה שאנחנו נפתח את העונה הבאה בעמוד 56.

אבי 19 באפריל 2015

מה זה עמוד 56?

יואב 19 באפריל 2015

מספר גנרי כמו עמוד 42. אותו הוא עבר כבר(:

אסף the kop 19 באפריל 2015

כמה עמודים יש לכם בספר ? רבאק.

קירקגור 19 באפריל 2015

טוב, בכל אופן הפסדנו, כן?

(ונכון, היה משחק לא רע. חמוד, היא הייתה מגדירה את זה.)

אריק 19 באפריל 2015

רונן. לא מבין את ההנחה שנהיה בהכרח טובים מהם. יש להם הגנה מעולה, קשר אחורי מעולה אחד האזארד, גולר מוכח ומנג'ר מעולה.
הם רצים ביחד כבאכבא שנה שלישית ויתחזקו.
כל זה לא קשור שבדיוק בגלל זה, הם עיצבנו ואיכזבו במשחק – הם יותר טובים.
נכון שיונייטד בכיוון הנכון אבל לא הייתי נסחף.
אולי נהיה טובים מהם אבל אני בכלל לא ל כך בטוח.

ניק 19 באפריל 2015

https://www.youtube.com/watch?v=xMMEtQ3C_Z8

אתם חייבים לראות את זה! ואן חל הזה אין לו אלוהים :)

סימנטוב 19 באפריל 2015

גדול :)

wazza 19 באפריל 2015

איזה פוץ!

יוסי מזרחי 19 באפריל 2015

לא הפסקתי לצחוק.
אבל למען האמת, אני אוהב תגובות כאלה…

אסף the kop 19 באפריל 2015

אתפלא אם גם ליברפול לא תהיה חזקה מהם בשנה הבאה.

יוסי מזרחי 19 באפריל 2015

אסף,
גרארד פורש ולכן, מן הסתם תהיו יותר חזקים בעונה הבאה לא ???
סתם ,סתם, קנטרנות לשמה….

גיא 19 באפריל 2015

יש פה התלהבות מוגזמת מהמשחק של יונייטד. הם שיחקו טוב, יותר טוב מצ'לסי, שלטו בכדור רוב הזמן, אבל בשורה התחתונה חוץ מהקורה של פלקאו והבעיטה של רוני בהתחלה- יונייטד לא ישבה על השער של טיבו שלא נדרש לתת הצלות גדולות (וזה בניגוד להרבה משחקים של צ'לסי מול קבוצות תחתית ). ופה ההצלחה של צ'לסי נמדדת. להצליח לנטרל בצורה מעולה קבוצה שנמצאת בשיא היכולת שלה העונה, כשצ'לסי בתקופה בינונית ובלי 2 החלוצים שלה-זאת הצלחה.

חוץ מזה שאחרי הכשלון החרוץ בעונה שעברה שנגמרה בלי אף תואר, מוריניו בשלב שהוא רוצה אליפות. תקראו לזה משעמם/לא מסוגנן/קשה לצפייה אבל אוהדי צ'לסי שראו 4 אליפויות עד כה בהיסטוריה-לא ממש בררנים על הדרך יותר מידי (במיוחד אחרי 5 שנים בלי התואר). לאוהדי יונייטד שלקחו 13 אליפויות רק בעידן הפריימרליג ו19 בסה"כ יכולות להיות השגות על הדרך..

ולדבר על השיפוט במשחק הזה זה באמת ילדותי..

תומר ש 19 באפריל 2015

20 חביבי 20

רומן 19 באפריל 2015

באסה, רציתי שיונייטד ינצחו.
אבל זה נראה קל מדי לצ'לסי לסגור את המשחק, אפילו קצת מעליב. דקה 75 חיככתי ידיים בהנאה ואמרתי טוב, עכשיו תתחיל ההסתערות ולצערי היא לא הגיעה. יונייטד חייבת חלוץ מרכזי פירסט קלאס שנה הבאה, חוץ מזה לא צריך כלום. לא הייתי מוותר כל כך מהר על פלקאו, הוא הכי פירסט קלאס שיש, פשוט צריך בטחון, אולי יפתח דף חדש עונה הבאה. צ'לסי רחוקה מלהרשים

ניק 19 באפריל 2015

הבעיה עם פלקאו זה שהוא לא שלנו.. אם הוא היה שלנו אני מסכים שאפשר לתת לו עוד עונה, כי בסהכ להוציא את החודש האחרון, כל ההתקפה שלנו הייתה חושך כל העונה…
אבל הוא לא שלנו וצריך לשלם עליו 50 מיליון (בנוסף למשכורת מטורפת). וזה לא הוא שווה בשום צורה.

דורפן 19 באפריל 2015

אתה לא צריך לשלם עליו את ה-43 מליון כי אף אחד לא עומד בתור לשלם אותם – ומונאקו פשוט לא יכולה לשלם את משכורתו.

יוסי מזרחי 19 באפריל 2015

משמע-במשא ומתן חכם אפשר להישאר איתו ובמחיר סביר ואני מאמין שזו אופציה עדיפה על להשקיע סכום מטורף על מישהו שיצטרך הסתגלות ולך תדע….
.

שי ס. 19 באפריל 2015

בשידור הבריטי הפרשן (נדמה לי נוויל) טען שפלקאו כל הזמן עושה תנועה מעולה והשחקנים של יונייטד פשוט לא מחפשים אותו ספק בכוונה. מודה שלא הצלחתי לשים לב לעניין, מישהו כן שם לב?

רומן 19 באפריל 2015

אני מסכים איתו.
פלקאו באמת זז מצוין, הוא נייד מאוד ומהיר.
לא הייתי שורף אותו כל כך מהר, סה"כ הבנאדם הוכיח לאורך כמה שנים שהוא חלוץ ענק ולא חסרות דוגמאות בהיסטוריה של חלוץ גדול שעובר תקופת משבר וחוזר, ואם אתמול היה מבקיע את הבעיטה שלו בשמאל אז היה יוצא ענק?

שי ס. 19 באפריל 2015

של יובן לרגע לא נכון, אני גם חושב שפלקאו חלוץ ענק ועוד יכול להיות ענק בשבילנו. הוא גם תמיד רץ ומשתדל בניגוד לכל מיני חלוצים הולנדים. אבל משהו בסיומת פשוט לא עובד השנה, אני בעיקר מקווה שאם הוא אי פעם יחזור לעצמו זה יהיה אצלנו ולא אצל יריבה.

דוד 19 באפריל 2015

בסוף הגענו לדיון הבלתי נגמר על מוריניו, ואומר את דעתי:
ביחד עם סימאונה, מוריניו המאמן הטקטיקן מספר אחד בעולם. אבל יש נקודה אחת, בקבוצות שלו, כיוון שהתוצאה כל כך חשובה גם צורת המשחק מתנהלת כך- לא רק מבחינה הגנתית. קבוצה של מוריניו שנקלעת לפיגור או מקופחת על ידי שופט (דבר שקורה המון!) במצב של שוויון מאבדת את קור הרוח, מבצעת עבירות מיותרות של עצבים ומתקשה לפתח משחק סבלני, משחקת מהר ולא מדוייק כאילו זה סוף העולם. בכלל, נראה שהקבוצה לא נהנית עם הכדור, ומנסה להבקיע כדי להיפטר ממנו כמה שיותר מהר (מה שהביא בריאל מדריד כמה מההתקפות המהירות היפות בהיסטוריה). התכונה הזו מביאה אולי תועלת טקטית במשחקים ספציפיים נגד קבוצות גדולות שבאות לתקוף, אבל פועלת כחרב פיפיות כשהדברים משתבשים, בעיקר מול הקטנות. לעומת זאת כשאני רואה את ריאל של אנצ'לוטי אני לא מבחין בהבדל בצורת המשחק בין מצב של פיגור או של יתרון.
ועדיין אני מת שיחזור לריאל, כי בשבילנו אין כמו לנצח בקאמפ נואו ובקלדרון. עם השילוב של מוריניו והמהירות של רונאלדו וגארת בייל, השמים הם הגבול. ואם לא הוא אז קלופ, המתחרה היחיד למוריניו על תואר אדריכל התקפות המעבר הטוב ביותר.

אוהד מוריניו 20 באפריל 2015

גם לי יש תחושה שכשהקבוצות שלו שנקלעות לפיגור, הן מתקשות. בטח מפיגור של 2:0. מצד שני, אין הרבה מקרים של פיגור כזה…

סימנטוב 19 באפריל 2015

המון דברים טובים בתקופה האחרונה. לא כ"כ החזקתי מפלאיני עד התקופה האחרונה ויותר משאני משמח בהצלחתו אני שמח לראות כמה אינטליגנטי ואן חאל שהעצים את היתרונות שלו במערך וכמעט העלים את החולשות שלו. מאוד נהנה מהתנועה 'הפילוסופית' בלי הכדור של השחקנים, בנוסף לא פעם רואים שחקן התקפי קרא מהלך הגנתי וסגר מתפרצת. מאוד אוהב על מאטה אבל לא משוכנע שהוא יכול להביל אותנו לארץ המובטחת. אהבתי את המשחק של מקנייר אמיץ אסרטיבי במשחק קשה הוא בא ומשתלב נהדר (ג'ונס מוטרד?) העבודה של ואן חאל מצוינת. קראתי השבוע שמוריניו הוא אחת הצלחות הגדולות של ואן חאל (כאילו שהוא לא היה מצליח בלעדיו…) שמח שואן חאל מחזיק מגיגס.

southport 19 באפריל 2015

מישהו מוכן להתיר את הנדר של פלקאו שהוא לא מסתפר עד שיכבוש.
מונקאו עוד תתבע על שימוש בלתי סביר.

השתי סנט שלי לגביו (ומאד מתפלא שלא כתבו זאת קודם),

טורס.

דורפן 19 באפריל 2015

לא כתבו – כי המקרה מאד שונה – חוץ מהעובדה שהם לא מבקיעים. טורס עבר קבוצה בתוך ליגה בה כבר הוכיח עצמו בתוכה ועוד לקבוצה יותר טובה. פלקאו פשוט נראה לי שלא אוהב את הכדורגל באנגליה. בהתאם טורס נרכש ופלקאו נלקח בהשאלה. עדיין הימור לגיטימי לכל הדעות.

תוהה בדרכים 19 באפריל 2015

לא מאד שונה.

המקרה של פלקאו מאד ברור: שחקן שנפצע את אחת הפציעות הקשות ביותר לשחקן כדורגל, בגיל מבוגר יחסית. אצל טורס זה קרה בגיל צעיר יותר ולא תוצאה מפציעה אחת ספציפית, אבל גם אצלו ברור שהירידה היא תוצאה של פציעות.

האמת היא שאני לא יודע כמה פלקאו שולט בקריירה שלו, אבל אחרי הפציעה הזאת הוא היה חייב ללכת לקבוצה שיכולה להבטיח לו מקום בהרכב כדי לנסות לחזור לכושר. הבעיה היא שהקבוצות שיכולות לשלם את המשכורת בהתאם למעמד שלו לפני הפציעה, לא היו יכולות להבטיח לו מקום בהרכב.
הקיץ בכלל מחכה לו (או בעצם למנדס) החלטה קשה, כי בלי ירידה רצינית בדרישות, האופציה היחידה שלו תהיה לשחק בקטאר או סין.

דורפן 19 באפריל 2015

נדמה לי שהם יכולים להעביר את הקשיים למונאקו שעדיין חייבת לשלם לו את המשכורת. מכיוון שמונאקו – למרות ההצלחה הנפלאה שלה העונה – לא מסוגלת לשלם את משכורתו היא מן הסתם תיאלץ לשחרר אותו בפחות או יותר חינם (לא אסון כי הוא לא בדיוק נקנה מכספי המועדון) ואז בלי דמי העברה הם יהיו בעמדה טובה להתקרב למשכורת הקיימת.

תוהה בדרכים 19 באפריל 2015

אחרי העונה הנוכחית, אני לא רואה קבוצה במערב אירופה משלמת לו אפילו שליש מהמשכורת ביונייטד, יגיע בחינם או לא. אם הוא היה אחרי פציעה קשה ועונה גרועה, אבל בגיל 24-25, מילא. אבל בגילו?

הוא יכול להרוויח נחמד בתורכיה ואולי ברוסיה (לא יודע מה המצב הכלכלי של הקבוצות שם כרגע). משכורת שקרובה לרמה הנוכחית הוא יוכל להרוויח במפרץ או סין.

יונתן פ. 19 באפריל 2015

בנוגע לפלקאו – לדעתי מסתבר שהוא פשוט חלש פיסית ולא מסוגל לשמור על הכדור עם הגב, ובלמי היריבה יודעים את זה ופשוט לוקחים לו את הכדור בכוח. מכיוון שרוב המשחקים של יונייטד הם נגד יריבה מסתגרת, ואין שטחים פתוחים בהתקפה שהוא יכול לנצל עם התנועה הטובה שלו, הוא כמעט ולא מועיל, ואף להפך – מאבד המון כדורים במאבקים פיסיים.

Gil - Zimbabwe 19 באפריל 2015

פלקאו יפרח בגביע דרא"מ (אם לא ייפצע) ויקבל בחזרה את הביטחון.
אני אישית אוהב אותו ומאמין שהוא כשיר הוא מה שיוניטד צריכה. מקווה שייסגרו איתו כמה שיותר מהר.

Comments closed