ההפסד לאברטון. ממפיס בלוז

שמועה הולנדית להרמת המורל

זה הפסד שמחייב נשימה עמוקה. אני לא אגיד ״עוד יום בהיסטוריה״ כי זו תקופה לא מספיק טובה למצב רוח כזה אבל לחלוטין לא מתחייבת ממהלך המשחק, טעויות, חוסר מוטיבציה, חוסר תכנון נכון או כל עניין שכזה. מגיע קרדיט לאברטון על תכנית מדוייקת ומחויבות וקור רוח. אבל בואו נאמר כך: אם יונייטד הייתה מנצחת איש לא היה טוען שזה עוול עצום. בוודאי לא מצדיק קינות כמו ״יונייטד חזרה חודשים לאחור״. תבוסה וזהו.

או קיי. יש מסקנות. צריך סקורר וגם שיפור באלו שמוסרים את המסירה האחרונה. אבל כל זה ברור. פלקאו סיים. וגם – בכדי לעודד את רוח האנשים – אני אחרוג ממדיניות שוק ההעברות שלי: על פי מקור אחד בהולנד שלא אומר הרבה דברים אבל לא טועה כשהוא אומר (נדמה לי שעם הופלנד, עם רובן לבאיירן, עם סוארז לליברפול וואן דר וארט במעבר לריאל וסניידר במערב לתורכיה) – דפאי יחתום ביונייטד. הבטחון של המקור הפתיע אותי במיוחד לאור שמועות שדווקא ליברפול מחתימה אותו. בכל מקרה: אעניש עצמי בעונש הולם אם זה לא נכון!

עוד לפני המשחק, עוד באירופה, אמרתי שחייבים סקורר:

ggg
ואן חאל אמר שהפתיחה האיטית של העונה עלתה ליונייטד באליפות – אני לא בטוח כי צ׳לסי עשויה לסיים עם יותר מ-90 נקודות – אבל אין ספק שהיא עלתה לה בהשתתפות אמיתית במירוץ האליפות. לפתיחה האיטית של העונה היו סיבות. הרכש התעכב בגלל שמונה מנג׳ר שהיה עסוק מאד במונדיאל. והרכש התעכב שוב בגלל החלטה של ואן חאל לבחון את כל המוני השחקנים שהיו בסגל – לפני שהחל בשחרור רבים מהם.

ועם שתי ההחלטות אין לי בעיה גם לא בדיעבד. כשבוחרים מנג׳ר חושבים על כמה שנים ולא אם יש לו בדיוק תור אצל רופא שיניים. ולגבי השחקנים הכי קל היה להחליט שהכל גרוע – לשלוח למשל את פלאיני ואת יאנג ואת סמולינג לדרכם. ועכשיו יש לך שלושה שחקנים שהם בדיוק השחקנים שקבוצה טובה צריכה. חיילים נאמנים בלי אגו מיותר שיאיישו את ההרכב או הספסל בבורנמות׳ או בליסבון.

יהיה מאד מאכזב היום לראות מצב בו ההפסד בצ׳לסי פגע לקבוצה בבטחון. זה בדיוק סוג ההפסד שלא צריך לפגוע בבטחון – משחק חוץ מול האלופה, יונייטד שיחקה ברמה שנתנה לה סיכוי לנצח והפסידה. אין שום סיבה לפגיעה בבטחון.

האמת היא שבמחזורים האחרונים הייתי רוצה לראות את ואן פרסי משחק מדי פעם. אני נשאר חסיד של אי-נקיון האורוות אלא בחיפוש דרכים למציאת תפקודים חדשים לסוסים ישנים. התפקיד הכי בוער לאיוש בקיץ הוא חלוץ. אפילו התפקיד של קאריק בוער פחות (למרות שברור שגם שם יירכש שחקן) כי בלינד יכול לשחק אותו כששואו באגף. מול צ׳לסי ראינו שאפשר להוסיף את שואו לרשימת אלו שבתוך הקבוצה העתידית. אבל אם חוזרים לואן פרסי, היה עדיף שיוחתם רק חלוץ אחד. ודווקא בגלל היחסים עם ואן חאל ואן פרסי יוכל להיות סופר-סאב. א המקרה שלו הוא לא מקרה פלקאו. הוא ישמח להשאר, יהיה לו סיכוי מצויין לשחק הרבה, במיוחד אם אם לוח המשחקים כולל ליגת האלופות. שזה הדבר שכרגע אסור לשכוח.

התיקו מול ארסנל
ההפסד לווסט ברום

95 Comments

ע' בעל הטיפ 26 באפריל 2015

הבעיה הכי גדולה שלי אם ואן פרסי שהוא פשוט שידר חוסר חשק על המגרש בחודשים האחרונים, כאילו שיחקנו 10 מול 11.
נכון שהוא שני במניין הכיבושים בקבוצה – אבל כשירות רציפה היא לא פחותה בעיניי מקליניות מול השער. (כמשל, אקח את דייגו קוסטה שלא היה כשיר בשליש האחרון בשתי העונות האחרונות והיה יכול להוסיף לרזומה לפחות עוד תואר).

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

אחרי התיקו של ליברפול אתמול, יונייטד כמעט הבטיחה את הטופ 4, אבל צריך לזכור שבשיטת פלטיני יש חשיבות לא לסיים במקום הרביעי: לא עשיתי חשבון מי מדורג בהגרלה, אבל בכל מקרה באוגוסט קבוצות לא מחוברות ולא בכושר המלא שלהן וקבוצה שתהיה טרף קל באמצע העונה, עלולה להוות משוכה גבוהה.

ליברפול של בניטז שהייתה אימת אירופה בקושי עברה את מכבי חיפה בתנאים האלו..

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

ואגב חלוץ מחליף, לנישה המסוימת הזאת, צ'יצ'ריטו אידאלי. אתה לא מחזיק שחקן עם האגו, מעמד, משכורת, של ואן פרסי כסופר סאב.

תומר ש 26 באפריל 2015

גם אני חושב כך לגבי האפונה הקטנה.

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

מקצועית ברור שהוא שחקן מוגבל מכדי להיות חלוץ פותח בקבוצה מובילה לאורך זמן.

אבל יש לו את כל התוכנות לסופר-סאב: אין לו אגו ובעיית ביטחון שהוא עולה מהספסל ויש לו את היכולת להבקיע שערים במשחקים מכריעים ונגד קבוצות חזקות. זה דיוק מה שאתה מחפש בתפקיד הזה.

דורפן 26 באפריל 2015

אני חושב שהוא יחזור ממילא. זה הגיוני כי הוא מכיר את יונייטד ולא תהיה לו תקופת הסתגלות. אבל צריך גם חלוץ בכיר מחליף להרכב.

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

שאני מסתכל על השוק כרגע, אין חלוץ 9 מוכח ברמות הכי גבוהות שמשחק בקבוצה שהיא לא אחת מהעשירות ביותר (כפי שהיו סוארז, קוסטה ולבנדובסקי בעונה שעברה).

אז יש פה שתי אפשרויות: או שיונייטד תלך על סוג של חלוץ שני סטייל רויס או שהיא תצטרך לקחת הימור על שחקן צעיר

ניר 26 באפריל 2015

לפריס יש את זלטאן וקבאני, אחד מהם בוודאות יעזוב ואל תהיה כל כך בטוח שזה לא יהיה ליונייטד.

דורפן 26 באפריל 2015

אם ואן חאל יחתים את זלטן אז באמת ראיתי הכל בכדורגל…

ניר 26 באפריל 2015

הרבה פעמים דברים כאלה נסגרים ברמת הספונסרים-קבוצות-מנהלי מועדונים.

אבל אם זה יקרה, לפחות יהיו הרבה רגעים קומיים בשנה הבאה, הצירוף של שניהם יהיה מאוד משעשע.

אהד 26 באפריל 2015

ספורטינג מרסיי מונקו לאציו רומא גלדבך כל אלו הן אופציות אפשריות לזוכה במקום הרביעי.

דורפן 26 באפריל 2015

איך הגעת לזה? אם אנגליה וספרד מדורגות – צריך עוד שתיים – מן הסתם גרמניה ואז איטליה וצרפת או פורטוגל.

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

בהגרלה הזאת הדרוג הוא של הקבוצות, לא של מדינות. בשנתיים האחרונות הקבוצה הרביעית מספרד (סוסיאדד ואחריה בילבאו) לא הייתה מדורגת בגלל חוסר רקורד באירופה.

העונה היא תהיה (כנראה ולנסיה או סביליה), אבל קבוצות כמו גלדבאך או לאציו, לא בטוח מדורגות.

אהד 26 באפריל 2015

מה שתוהה כתב ועוד: ולנסיה מדורגת בוודאות. גם סביליה אני מניח לאור ההצלחה שלה בשנים האחרונות. לאציו רומא וגלדבך כנראה לא תהיינה מדורגות ותהיינה הקבוצות החזקות מבין הלא מדורגות. כנובן שזה לא סופי – נאפולי עשויה לסיים שלישית ואז לדעתי היא כן תהיה מדורגת.

איתמר 26 באפריל 2015

מרכז ההגנה הוא המקום הכי בוער לטיפול (לבטח אם דה גאה יעזוב).
קל יותר למצוא חלוצים טובים מבלמים מצוינים שיונייטד כה זקוקה להם כדי להאבק בעונה הבאה על האליפות ולעשות משהו משמעותי באירופה.

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

אפשר לטעון את ההפך: הגנה זה הרבה מאד טקטיקה ועבודה קבוצתית בעוד בחלק ההתקפי אתה חייב כישרון.

יונייטד מצאה את וידיץ ברוסיה בגיל 25. גם טיאגו סילבה הגיע מהליגה הרוסית. אתה לא תמצא חלוץ מהטופ העולמי שמשחק ברוסיה בגיל 25.

גילעד 26 באפריל 2015

טיאגו סילבה הגיע מברזיל. הוא עשה סיבוב קצר ברוסיה, ברח משם מהר מאוד הביתה ורק אז עבר למילאן. אגב, בשנה הראשונה שלו במילאן לא היה קשור לענף בכלל. עם בלמים צריך סבלנות והרבה ממנה. הנסיון והרוגע הם דברים שאין שני להם ואף אחד לא נולד עם זה.

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

צודק, טעות שלי.

צור שפי 26 באפריל 2015

הגול המהיר מרמז שאתה צודק (וזה דה-חאה).

אריק 26 באפריל 2015

לא יודע. לא לגמרח מבין את ההתלהבות מפלאייני ובטח לא מהצב. יאנג בהחלט מפתיע אבל רחוק מהצמרת העולמית.
את סמולינג אני אוהב, אבל שוב גם כאן לא יודע אם הוא מספיק טוב להרכב ראשון.

אריק 26 באפריל 2015

כשהגאון ההולנדי ינצח משחק בלי קאריק אולי אהיה אופטימי.
מאטה פשוט עצוב.

דוד 26 באפריל 2015

כן… אבל נראה אותם מנצחים אותנו בהחזקת כדור!

אריק 26 באפריל 2015

+1.
בגלל זה לא בועטים לשער, פוגע בסטטיסטיקה.

אריק 26 באפריל 2015

אהה כן; דבר נוסף, בלינד מגן שמאלי טוב.
בתור קשר במקום קאריק… מעדיף את האחרון עם קביים.

D! פה ועכשיו 26 באפריל 2015

לא דיברו פה, לפני שבוע או משהו, על סעיף הנאמנות היקר של ואן-פרסי? זה לבד לא ייתן לו להשאר.

איתמר 26 באפריל 2015

המעבר של די מאריה מהטופ העולמי למעמד של נער פוסטר הוא לא פחות ממדהים.
הקבוצה שאליה הוא יעבור בקיץ תהנה ממנו כי הוא יגיע לעונה הבאה עם מוטיבציה אדירה.

ניק 26 באפריל 2015

הוא לא ילך לשום מקום בעונה הבאה.. בסכום שקנו אותו אין מצב בעולם שיתנו לו ללכת אחרי עונה אחת (שגם ככה ברוב הזמן בה כל ההתקפה נראתה זוועה)…
מצד שני אם פריז שמו 50 על לואיז אולי הם יתנו לנו 100 עליו ואז אפשר למכור בכיף :)

קירקגור 26 באפריל 2015

הממממ… כל אחד שמבין את חוקי הנבדל יהיה שיפור משמעותי בזמן זה…

אביאל 26 באפריל 2015

כולל שני השערים בנבדל מול הסיטי ?

קירקגור 26 באפריל 2015

בדיוק. צריך עוד כאלה גם כן!

אריק 26 באפריל 2015

קלופ כבר חתם איפשהו?

סימנטוב 26 באפריל 2015

הלו בלי פזמיזם.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2015

כבר?

אביאל 26 באפריל 2015

תבדוק עם מרטינז.

Yair 26 באפריל 2015

מאניה דיפרסיה מישהו?

לפני חודשיים כבר ויתרנו על הטופ 4, לפני שבועיים כבר היינו מקום שני, ועכשיו מחתימים את קלופ ושולחים את כולם הבייתה.
מצד שני, לא יודע למה אני מצפה כשלירן שכנר מתפקד כשדרן/פרשן (מה הוא אמור להיות?) שבוע אחרי שבוע בערוץ שמשדר את כל המשחקים

Georgie Best 26 באפריל 2015

סיכום המשחק – מאז שמייקל קאריק נפצע ויצא 5 דק' לסוף הדרבי אנחנו ביחס שערים של 5-0…בלינד לא מספיק טוב כדי להחזיק את הקישור האחורי לבדו.
דווקא שיחקנו יופי של מחצית ראשונה אבל השער השני כנראה הוציא המון אוויר מהמפרשים ונתקלנו בקבוצה בפורמה מצוינת שתמיד נותנת אקטסרה פוש מולנו, מה גם שאין להם על מה לשחק מלבד הכבוד.
די מאריה ומיראלאס נכנסו כמחליפים, שניהם "על הנייר" טובים ב-3 וחצי רמות מאשר השחקנים שפתחו על חשבונם בהרכב, איזה השפעה הייתה לבלגי כשנכנס ואיזה השפעה של הברברי…מהשחקנים האלה בשכונה שאתה שונא לשחק איתם, לוקחים את הכדור וחייבים לחפש את הפעולה המיוחדת…רבאק, תניע כדור!
גם לא מובן מה ההתעקשות על ליאור "פלקאו" אסולין…ת'כלס אסולין היה תורם יותר, עם כל הכבוד לרדמאל שמאוד אהוב על ידי הקהל והוא באמת חמד של בחור, זה ממש (ממש) לא זה.
על ההגנה אין מה להרחיב, זה מה יש כי הרבה פצועים, אני מאוד מעודד מההופעות של לוק שואו בשבועיים האחרונים, יופי של שיתוף פעולה עם אשלי יאנג, שהיום שותק טוטאלית ע"י קולמן הנפלא.

בני תבורי 26 באפריל 2015

דורפן,
אל תניח לעצמך להניח הנחות מגוחכות, דפאיי ישחק אצלכם ולא בליברפול, אתה לא צריך את 8200 בשביל זה. גם הכותרות שקושרות אותו לליברפול מטרתן ברורה והיא לחלוטין לא מה שנטען בהן.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2015

ברור שדפאיי ישחק בשביל ואן חאל, כל הפלירטוט עם ליברפול הוא ניסיון להשיג מחיר.

אהד 26 באפריל 2015

הוא בכלל כזה טוב?

בני תבורי 26 באפריל 2015

הוא נתן הופעות מצויינות במונדיאל ויש לו מניות רבות באליפות בהולנד

דורפן 26 באפריל 2015

הוא פוטנציאל שחייבים לנסות

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

יש נטייה לבטל שחקנים מהליגה ההולנדית, מתוך תפיסה (נכונה בעיקרון) שזו ליגה פחות חזקה מהליגות הגדולות וגם מאד פתוחה והתקפית.
ועדיין שניים מתוך חמשת שחקני ההתקפה הטובים בעולם (רובן וסוארז) הגיעו משם, לצד לא מעט שחקנים מצוינים אחרים. יש פה הימור מסוים, אבל לא כזה גדול בסכומים שמדברים עליהם, עבור מועדון כמו יונייטד.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2015

אם נלך יותר אחורה גם יש את רונאלדו, רומאריו, זלאטן, ואן ניסטלרוי כמובן ועוד לא מעט חלוצים גדולים שהתחילו בליגה ההולנדית. אני דווקא חושב שהיא מהווה ליגה טובה מאוד לבחינה של הצלחה עתידית של חלוצים.
מצד שני, יש את דירק קאוט..

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

בתקופה שאתה כותב עליה הליגה ההולנדית הייתה הרבה יותר קרובה ברמתה ומעמדה לליגות הגדולות. עצם העובדה ששחקן זר כמו רומאריו שיחק שם בשיא הקריירה שלו ולאורך תקופה, מעידה על זה.

אהד 26 באפריל 2015

זה לא מתוך זלזול אלא מתוך העובדה שלא ראיתי משחקים שלו העונה. במונדיאל הוא אכן היה טוב, אבל נראה היה לי גם כוואן טריק פוני.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2015

נכון

דורפן 26 באפריל 2015

אהד – אם לא רואים עונה בה הבקיע 27 שערים מעמדת קיצוני אז באמת יש סיכוי לפיחות במעמדו…

matipool 27 באפריל 2015

דירק קאוט היה חמש שנים ברציפות מלך השערים בהולנד עם סדר גודל של 30 שערים בעונה ( או משהו דומה . לא בדקתי בגוגל ) . היינו בטוחים שמגיע אלינו חלוץ על שישכיח את אואן ( ואת התחליפים הלא מוצלחים שהביאו אחרי אואן ) .
לא הלך . בסוף הוא הפך לסוס עבודה בעיקר באגף . שחקן נאמן , משקיען ואהוב אבל לא חלוץ סקורר וכמובן בלי האימפקט של טורס שהשפיע מיידית בצורה יוצאת דופן .
רק מזכיר את זה בקשר לדפאיי .

אריק 27 באפריל 2015

אפונסו אלבס וקז'מן… ההוא מאברטון שהיה עסוק בהרבה דבדברים חוץ מכדורגל, אחרי שהיה הבטחה. ועוד ועוד.

wazza 26 באפריל 2015

ובל נשכח את דניאל דה רידר!

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

לא צריך לבנות תיאוריות על משחק בודד ולאורך עונה יש לקבוצות עליות וירידות.

ועדיין שאתה מסתכל על הסך הכול, בעונה כל כך חלשה של ליברפול וחסרת יציבות של סיטי, מקום רביעי עם כישלון בגביעים, בלי אירופה על הראש ובלי להיות דקה אחת במאבק האליפות, זה רחוק מלהיות הצלחה. בטח אחרי הוצאה של 150 מיליון פאונד. והאמת צריכה להאמר- בליגה בעונה שעברה, יונייטד לא מסיימת בטופ 4.

אני לא כותב שצריך לפטר את ואל חאל, אבל על הרצף שבין הצלחה לכישלון הוא יותר קרוב (כרגע) לאפשרות השנייה.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2015

בדיוק כמו שכתבתי על רוג'רס אתמול – אנשים נוטים לזכור את מה שקרה לאחרונה. לואן חאל יזכרו את הריצה המוצלחת בסוף העונה עם ניצחונות יפים על הסיטי וליברפול. בכל מקרה, היה צריך לקרות משהו מאוד קיצוני כדי שהוא לא ימשיך עוד עונה – עוד עונה כזאת והכסא שלו יתחיל להתנדנד

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

זה נכון. הרי כל התפיסה של הצלחה מול כישלון מתבססת על כך שלאנגליה יש כרגע ארבע מקומות בליגת האלופות.

זה מצחיק, רוג'רס הוא כישלון לעומת ואן חאל, כי עם סגל פחות טוב, בלי הכוכב הגדול שלו מהעונה שעברה, עם אירופה על הראש, הוא ייסיים 5-6 נקודות מיונייטד, בליגה של 38 מחזורים.

יואב 26 באפריל 2015

לא חושב שיונייטד(אם תיהיה בטופ 4) תסמן לעצמה את העונה הזאת כהצלחה. זה רק המינימום ההכרחי פלוס כמה רגעים יפים שניקח איתנו הלאה. בניגוד לליברפול, שאצלה טופ 4 זה כנראה משול לתואר. וזה גם לא משנה כל כך איך זה נתפס אצלם. סדרי גודל שונים וציפיות אחרות.

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

אני חלילה לא כותב בשם מיליוני אוהדי יונייטד, אלא רק את הרושם שלי מהנרטיב התקשורתי.

לדוגמה, לפני איזה שבוע עשו ב"גרדיאן" (לא איזה צהובון, כן) דרוג של כל מאמני הפרמיירליג על פי ביצועיהם העונה. ואן חאל דורג במקום החמישי, פלגריני במקום ה20. וזה במצב שבו יונייטד מקדימה את סיטי בפער קטן מאד. זה מתפרש אצלי כאילו לקחת את יונייטד לטופ 4 זו איזו הצלחה מטורפת. לא ברור.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2015

אצל ליברפול טופ 4 לא משול לתואר. זה עניין של ציפיות. כשלוקחים לך שחקן ששם 30 שערים ובישל עוד 10+ ומביאים חצי קבוצה חדשה במקום, אז מן הסתם ציפייה ריאלית היא לטופ 4. כשמביאים לך מאמן עם שם גדול ורכש של 200 מיליון בלי לאבד כמעט אף שחקן משמעותי, הציפייה היא לפחות להתחרות על האליפות. שנה שעברה, למשל, טופ 4 היה הצלחה ליונייטד לאור העזיבה של פרגי ומיעוט הרכש. השנה, לדעתי, הכשלון שלה לא פחות גדול מהכשלון של ליברפול, אם לא יותר.

יואב 26 באפריל 2015

לא רלוונטי. נלחמים פה על הרבה כסף. יונייטד תסתדר גם בלי, ליברפול פחות. קרא לזה איך שבא לך.
לא מעניינות אותי ההשוואות אליכם. לא אתם היריב לנצח ומי נכשל היום ומי אתמול, זה מעולה לבלוגים.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2015

האמת שבחוזי שידור של הפריימרליג, הכסף של ליגת האלופות הוא הרבה פחות פקטור. המקום שזה בא לידי ביטוי זה דווקא בנושא של הספונסריות, כמו הסיפור של אדידס עם יונייטד. ופה, שנתיים-שלוש מחוץ לליגת האלופות וגם יונייטד תהיה בבעיה.

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

אתה מתייחס לזה מזווית של רואה חשבון. ליגת האלופות זו הבמה הכי חשובה וגדולה של כדורגל המועדונים ושם צריכים ורוצים לשחק השחקנים הגדולים ביותר. עונה אחת מילא, אבל אף שחקן מוביל לא ירצה לבלות את הקריירה שלו בקבוצה שלא משחקת בקביעות בליגת האלופות.

אריאל גרייזס 26 באפריל 2015

ברור,אבל ראינו השנה שליגת האלופות לא הפריעה ליונייטד להביא את מי שרצתה ולא עזרה לליברפול להביא את השמות הגדולים שהיא רצתה. לכן, ליגת האלופות כמטרה היא בעייתית לשתי הקבוצות

אמיר המקורי 26 באפריל 2015

עם הגנה של ילדים(מקניר קטסטרופלי)והתקפה אימפוטנטית גם 70% החזקת כדור לא יביאו לך ניצחון!
ביום שכזה קבוצה חייבת להראות לפחות מוטיבציה ולחימה שיכולה הייתה להחזיר את היונייטד למשחק במחצית השנייה.
כפי שראינו לא היה אפילו אחד שיסמן את הדרך………………ולמה ממפיס שחקן שעוד לא קרע כמה זוגות נעליים אמור לעודד אותי.?
יעודד אותי איבוד נקודות של סיטי וליברפול!

Vered s 26 באפריל 2015

ממפיס דפאי שחקן מתוק כמו שוקולד. הוא יודע לשחק על שטחים קטנים כמו נגן ג׳אז. אם משהו אז הגיל שלו אומר שמי שמאמן אותו בעונה ראשונה בליגה גדולה ישפיע עליו השפעה ניכרת. על התפיסה שלו את עצמו ועל המעמד שלו ובטח מיקצועית. זה שחקן שיהיה מאד תלוי במאמן ובשיטת מישחק בעונה הבאה.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2015

אסור להכנס לתנודות קיצוניות ,ולבכות כי הפסדנו.
יש הבדל מהותי בין שני ההפסדים האחרונים. מול צלסי זה היה שוד ושם היינו ראויים לנקודה פלוס.
בגודיסון פארק הפסדנו בצדק מוחלט למרות הסטטיסטיקות המטופשות,כי מי ששיחק מולנו אכן שיחק כדורגל, ניצל את כל יתרונותיו ומנע את הנקודות החזקות שלנו מלבוא לכדי ביטוי, וגרם לנו לשחק לא-כדורגל..
טקטית, הביס היום מרטינז את ואן-חאל כמו שואן-חאל היכה את מוריניו, בשבוע שעבר. החלק העצוב שלנו בא לביטוי יתר בכך שלא היתה לנו תכנית ב' ולא שינינו כלום לאורך כל המשחק, והמשכנו ללכת עם הראש בקיר למרות שהכתובת הייתה על אותו קיר והיא הלכה והתחזקה.
ראיתי שכמה חברים מתחילים לסכם את העונה, במימדי הצלחה ו-או כישלון. זה מוקדם כי העסק לא סגור,ארבעה מחזורים לסיום גם למקומות שניים ושלוש – וגם לארבע חמש.
בכל מקרה, הצלחה מסחררת לא היתה כאן (ולא תהיה) למרות שהיו כמה דברים חיוביים וכמה נקודות אור.
בכל מקרה, אם פלקאו נכשל, זה גם כי לא נתנו בו אמון מספיק, ולבטח על רקע מה שקיבלנו מדה-מריה. זה בא אחרי פציעה וזה אחרי עונת שיא, וזה קצת הזוי, אבל ציצריטו היה תורם הרבה יותר, אם היה מקבל את הדקות שהם קיבלו, ואני הייתי חושב טוב לפני שהייתי משאיר את הארגנטינאי ומשחרר את פלקאו.
עכשיו צריך ואפשר לנצח ארבעה משחקים אחרונים, כן,כולל את ארסנל, ולצאץ לפגרה. מגיע גם לנו.

אריק 26 באפריל 2015

לנצח עם גולים וכל זה?

יוסי מזרחי 26 באפריל 2015

תראה, לפי התיאוריה שלך, עם מויז זה לא הלך, אז הביאו קוסם. ואולי ,לך תדע.

אריק 26 באפריל 2015

מעולם לא קראתי לא קוסם. שתי טעויות לא הופכות…

יוסי מזרחי 26 באפריל 2015

נכון, אבל התיחסת אליו כאל מושיע ומכאן הדרך קצרה.

קירקגור 26 באפריל 2015

לא בטוח שואן חאל יצא עם ידו על העליונה מול מוריניו בשבוע שעבר…

יוסי מזרחי 26 באפריל 2015

אמנם סיימת את המשפט עם שלוש נקודות, אבל לא הבנת את הדברים. נסה לקרוא שוב.

קירקגור 26 באפריל 2015

לא הצלחתי. הבנתי מדבריך שואן חאל הכה את מוריניו בשבוע שעבר.
(נקודה אחת).

יוסי מזרחי 26 באפריל 2015

טקטית , הביס היום מרטינז את ואן-חאל כמו שואן-חאל הכה את מוריניו בשבוע שעבר.
זה קטע שעומד בפני עצמו, וההשוואה מתייחסת למילה הראשונה, לפני הפסיק,
עכשיו, נסה שנית.
בהצלחה.

קירקגור 26 באפריל 2015

אה, אז יעני הביס טקטית את מוריניו.
והפסיד 1-0
(סימן שאלה)
תודה.

יוסי מזרחי 27 באפריל 2015

אז "יעני" הבנת.
גם זה הישג. (יחסי).

קירקגור 27 באפריל 2015

(משתדל)

יוסי מזרחי 27 באפריל 2015

לא היה לי ספק שתצליח.

קירקגור 28 באפריל 2015

זה רק כי האמנת בי.

יוסי מזרחי 28 באפריל 2015

היא הנותנת.

קירקגור 28 באפריל 2015

כן, זה די מתמצת את מהות הדיון.

דורפן 26 באפריל 2015

אריק – ההבדל בין השנה שעברה להיום תהומי (גם בגלל הרכש).

שנה שעברה הכשלון מול הבכירות היה מוחלט. בחצי השני העונה המשחקים והתוצאות מול הבכירות מצויינים. עדיף להיות במצב שאתה צריך לפתור את הבעיות מול אברטון ולסטר וסוונסי מאשר מול ליברפול וסיטי.

קלופ הגיע לגמר האליפות לאחר ניצחון פנטסטי על ריאל מדריד, כשבעצם היה צריך להיות מודח ברבע הגמר וקיבל שני גולים מנבדל בזמן פציעות. חוץ מזה אין לו הצלחה סוחפת באירופה ובגרמניה קצת פתרו את הכדורגל שלו. הכשלון שלו העונה הוא עם התקציב השני בליגה. יש לו תכונות נפלאות. הוא אכפתי וכריזמטי ומקדם שחקנים. אבל בגרמניה די פתרו את הכדורגל שלו והוא בפרשת דרכים.

אם הייתי ליברפול הייתי חושב חמש פעמים אם להביא אותו וליונייטד אין סיבה להביא אותו.

נ.ב שינג׳י קגווה לא קרע את הבונדסליגה לגזרים העונה גם עם מאמן שמבין איזה עילוי הוא.

אריק 26 באפריל 2015

קלופ מאמן מבריק. באיירן פירקו לא את הקבוצה ביסודיות. בסוף יש את השלב שזה עובר את המאסה הקריטית.
קאגווה סופסוף מתאושש ממויס.
עדיין מעדיף אותו על הצב.
כמובן שאין טעם להחליף את הפוץ ההולנדי שתמיד לא סבלתי, אבל צריך לשחרר קיטור.
עונה שנע בין מגוחך למשעמם עם שני פרקים שקאריק שיחק ברציפות 6 משחקים מה שהביא ליונייטד 36 נקודות.
רואים שיפור מסויים, אבל כל כך קל לעצור את יונייטד של ון חאל שזה עצוב.
לא מבין למה אתה חושב שנהיה עדיפים על צלסי בעוד חצי שנה. לא רואה את זה גם עם שלושה דפאיי (על כל סואז יש באבל ועל כל ון ניסטלרוי יש קזמן). הומלס אוברייטד. גונדדגאן בריא זה נפלא. אבל זה לא יספיק.

דורפן 26 באפריל 2015

אתה רואה משחקים בגרמניה השנה? אם מה שמטריד אותך זה כדורגל שקוף – אז זו דורטמונד. זהו. קבוצות כבר לא תוקפות אותם כדי לחטוף את המתפרצת. הם צריכים לחשוב על משהו חדש.

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

אנשים גם נוטים לשכוח שדורטמונד תחת קלופ מעולם לא הצליחה לשלב הצלחה בליגה ובאירופה. בשנות האליפות הם הודחו בבתים מוקדים באירופה ושנה ובשנתיים היותר מוצלחות בליגת האלופות, לא היו במרוץ האליפות לפני חצי העונה. וזה בליגה עם 34 מחזורים ופגרת חורף ארוכה מאד, מה שאמור לעבוד הקבוצות עם הסגלים הפחות עמוקים.

סימאונה הוא ההשוואה המקובלת: אתלטיקו בעונה שנחשבת פחות טובה עומדת על קצב של 85 נקודות- מלבדם בעונה שעברה, אף קבוצה מחוץ לשתי הגדולות לא הגיעה מעולם ל80 נקודות, כולל ולנסיה ולה קורוניה שנות האליפות שלהן. והן לא שיחקו באלופות. אתלטיקו הגיעו לרבע גמר האלופות (וכנראה היו מגיעים לחצי כמעט בכל הגרלה אחרת) ושיחקו שמונה משחקים בגביעים, שישה מתוכם מול ריאל וברצלונה. קבוצות של קלופ לא הוכיחו יכולת להתמודד בהצלחה עם עומס שלא קרוב לזה.

הייחוד של קלופ הוא יותר הכדורגל האטרקטיבי שלו מאשר בהישגים נטו. הוא הצליח לייצר כדורגל כמעט חדשני של ורסיה התקפית של כדורגל מתפרצות.

אריק 26 באפריל 2015

תבדוק תקציבים של דורטמונד ואתלטיקו, זה לא דומה. סימואנה הוא מאמן טוב יותר. בטח מבחינת השגים. אבל לעולם לא יתאים לאחת הקבוצות הגדולות. קלופ כן. אם אני ליברפול, אני הולך ברגל לגרמניה להביא אותו. אלוף מוכח.

אהד 26 באפריל 2015

אנשים נוטים לשכוח את מכת הפציעות שדורטמונד עברה. רויס, צמד הבלמים, קובה, גונדוגאן, פיזצק ועוד

תוהה בדרכים 26 באפריל 2015

אתה טועה, התקציב של דורטמונד יותר גבוה. וגם אם לא נחשיב את צ'לסי למועדון גדול, מוריניו אימן את ריאל מדריד והכדורגל שלו יותר הגנתי משל סימאונה (ראית את זה שהם שיחקו אחד מול השני).

הכדורגל של אתלטיקו לא יותר הגנתי ממה שיונייטד הציגה באירופה בין 2008 ל2011.

בני תבורי 26 באפריל 2015

אריק,
אל תקשקש, אין לליברפול שום סיבה להחליף את רוג'רס בקלופ. אם קלופ יקבל תקציב וסמכויות שיש לרוג'רס, הוא לא יעשה יותר ממנו. אם יקבל יותר תקציב וסמכויות, למה להחליף?

אריק 26 באפריל 2015

תן לקשקש.

אריק 26 באפריל 2015

מה שמטריד אותי יותר מהכל זה כדורגל משעמם להחריד.
עדיין לא הבנתי מאיפה האופטימיות בקשר לעטנה הבאה.

ירומיל 27 באפריל 2015

כמדומני השער של סנטנה באמת היה מנבדל, אבל השער של רויס לא – וגם השער השני של מלאגה באותו משחק היה מנבדל (אמנם קטן ומיותר). מה גם שכשמתחילים עם "היה צריך" אין לזה סוף. הוא גם "היה צריך" לנצח במשחק הראשון שלוש–אפס.

Gil - Zimbabwe 26 באפריל 2015

באמת קטונתי מלהחליט את מי להביא ואת מי לא, את מי לשחרר ואת מי לא. אבל לדעתי פתיחת העונה הבאה (בתקווה שזו תסתיים טופ 4) תשפיע על כל העונה. לדעתי אם ניצור מומנטום טוב ב – 10 משחקים הראשונים (אגב זה מה שקרה לליברפול שנה שעברה) הכל יתחיל להסתדר, אני חסיד של הגרלה נכונה בפתיחת העונה (מויס המסכן…), ויצירת המומנטום.
אגב אתמול ראיתי פלצ'ר, קלברלי ווידיץ' נהדרים – צביטה.

Georgie Best 27 באפריל 2015

השנה קיבלת את ההגרלה הכי נכונה לפי המונחים שלך, ראינו מה קרה בפועל…
פלטצ'ר היה טוב נגד ליברפול, קלברלי נותן הופעה טובה פעם בחודש במקרה הטוב, וידיץ', אוהדי אינטר שאני מכיר מאוד לא מרוצים ממנו, עם כל האהבה לשלושה, ויש המון כזו כלפי הראשון והאחרון, הם לא מספיק טובים לסטנדרטים שלנו.
אבל כמובן שכיף לראות אותם מצליחים, בטח ובטח שהמלך הסקוטי עושה את זה מול ליברפול וקלברלי דופק את השכנים הרועשים…

גלן 27 באפריל 2015

עוד חמישה ימים.

אביעד 27 באפריל 2015

בקשר לנושא המקורי – אני בעד לשחרר את ואן פרסי. דחוף. הבנאדם יקבל בשנה הבאה שכר של 20 מליון פאונד כולל בונוס נאמנות. אפשר לעשות בכסף הזה הרבה דברים טובים יותר מלתת אותו לחלוץ פציע, מזדקן, שכבר שנתיים נראה אדיש על סף חסר האכפתיות ואם לא היה הולנדי כבר מזמן היה בחוץ. אלוהים יודע איך אחרי ההופעה המבישה שלו נגד ארסנל בסביבוב הראשון בליגה, הוא נותר בהרכב. היה לו מספר חד ספרתי של נגיעות בכדור לאורך 75 דקות, כולל בעיטת הפתיחה והרמת קרנות. הוא היה יכול להיות סופר סאב אם באמת היה איכשהו מתאמץ.

ברק רום 28 באפריל 2015

ון פרסי ירק לנו בפנים השנה. התעצל, התבטל ובגד ברוח המועדון. צו גירוש מיידי. כל דקה של פלקאו זה חרה
מעדיף שיריץ את ווילסון הצעיר שנעלם לפתע

Comments closed