האתיופים הבעייתיים האלו

אולי גם עכשיו יש מי שיסביר לי שאין כאן גזענות

ff
ביום העצמאות האחרון התבקשתי לבחור עשרה ספורטאים שהם איזשהו סמל חברתי. ובחרתי שניים שחורים. אחד אולסי פרי שציינתי עבורו את ישראל כארץ ההזדמנויות. ודווקא בגלל מערכת היחסים המאד מתוקשרת שהייתה לו אז עם תמי בן עמי. בארצות הברית בימיו של פרי מערכת יחסים של כוכב ספורט שחור עם סלבריטאית לבנה לא הייתה הכי פשוטה בלא מעט אזורים.

והשני הוא היילה סטאין. העיסוק הכמעט פורנוגרפי בעוניו של האיש – ידיעות שהוא מחפש עבודה או עובד כמאבטח – ודווקא על הרקע שריצה הפכה לעניין כל כך היפסטרי בישראל. אנשים מוציאים לחודש על ההכנות למרתון וונקובר סכום שאולי עבור סטאין – המסיים במקום העשרים במשחקים האולימפיים של אתונה – קיום חודשי.

ועכשיו הפגנות האתיופית.

כשאומרים שיש גזענות נגד ערבים, הטיעון הנגדי שזו לא באמת גזענות, זה הסכסוך והשלכותיו. או קיי הבנתי.

וכשהדיון על הפליטים הסודנים מטונפים בז׳רגון גבלסי. אז משווים את זה ליחס האירופי. כאילו גר לא היינו בארץ אירופה. או קיי הבנתי.

כשבכתבה בענייני בריאות או אופנה מוזכרת מישל אובמה והתגובות הן שהיא ״קופה שחורה״ – זה בעלה מנהל מדיניות חוץ אנטי ישראלית. אני מבין לגמרי. זה הוא התחיל. זה בא ממקום של כאב.

כשפיני גרשון מחליק חזרה לציבוריות הספורט שלנו. נו.. טרחן.. ה פיני. לטוב ולרע. מאמן מעולה אגב.

אבל עכשיו האתיופים היהודים שהלכו במדבר וחירפו נפשם להגיע לישראל. הם זועקים את זעקת הגזענות שלהם. במה הם בדיוק בעיתיים? מה ההסבר הרציונלי לגזענות הזו? שמישהו יסביר לי למה גם פה אנחנו לחלוטין לחלוטין בסדר.

נפילתו/עלייתו של האביר האפל - איתי ליבוביץ'
גמר גביע? אז מה (יומן דאבל פרק כ"ב)

337 Comments

wazza 3 במאי 2015

אני מודה שאני לא לגמרי מבין את מהות ההפגנה שלהם (גר רחוק ממדינת תל אביב) אבל אם זה נגד היחס של המשטרה כלפיהם אז אני לא חושב שהמשטרה מפלה אלא מתייחסת לכולם אותו דבר…

דורפן 3 במאי 2015

ברור. זו המשטרה. לא החברה הישראלית. המשטרה הגיעה לכאן מאיזשהו כוכב לכת אחר.

יובל 3 במאי 2015

פרגוסון, בולטימור, חולון. ושכל אחד ישקר לעצמו כמה שהוא רוצה על ״מדינת תל אביב״ ועל ״זו לא באמת גזענות כי המשטרה חרא לכולם״

רפאל 4 במאי 2015

מי אמר שהמעשים שצולמו מייצגים את משטרת ישראל?
יש לך גם הרבה אנשים טובים שם במשטרה
וכן, להבדיל ממקומות אחרים.. גם ייצוג גדול לאנשים מהרבה רקעים ושנות השכלה ( לפי הסקאלה שהחליטו בשבילנו ע"מ שחס וחלילה לא נחשוב שיש לנו זכות קיום בלי מעמד מוגדר ).

אני מרגיש שיש נטייה להציג פשעי שנאה כלפי מיעוטים מצד יהודים כמשקפים כביכול את החברה הגזענית והלא מוסרית שלנו.
לעומת זאת, כשיש מחבלים ופשעים נגד יהודים, זה בגלל שאנשים מסכנים ואם רק היו נותנים להם הזדמנות היו באים עם פרחים.

הביקורת הקשה והנוקבת כלפי עצמנו כחברה היא חשובה גם אם לא נעימה במיוחד.
בשביל שתהיה אפקטיבית, היא צריכה להיות הוגנת כלפי כל הצדדים המעורבים.

אילן 6 במאי 2015

רציתי להתייחס רק לעניין של המשטרה. אני לא שוטר ולא קרוב של אף שוטר, אני סתם אזרח, אבל אני יכול להבין שהעבודה של שוטרים היא עבודה קשה מאד. אני לא מדבר על שוטרי משרד בולסי דונטס. אני מדבר על שוטרים שעובדים בשטח, בהפגנות, בשעות הקטנות של הלילה, נלחמים בפשע ונמצאים בסכנה לעתים תכופות.
שוטר חייב להיות מושלם כדי לצאת טוב בתקשורת ואצלכם, הבלוגרים. מספיק ששוטר יקבל החלטה מוטעית פעם ב- 100 מקרים כדי שההחלטה הזו תגיע לאוזנו של הציבור בתרועות שהנה המשטרה שוב פישלה.
תחשבו על זה, אם איש שיווק או מוכר בסופר או כמעט כל מקצוע אחר טועה פעם במאה מקרים או לקוחות שבהם הוא מטפל, זה אומר שיש לו 99% הצלחה והוא נחשב לעובד טוב, אבל אם שוטר טועה פעם במאה מקרים (או שוטר אחד גרוע ו- 99 שוטרים טובים, סטטיסטיקה, אתם יודעים) זה לא יעבור חלק. לא אצלנו.

אורליוס 4 במאי 2015

וואוו אתה חי בשוויץ כנראה

חיים הצהוב 4 במאי 2015

Wazza גם הם לא חיים במדינת תל אביב הם חיים בישראל כמוך אבל הכי כיף לטמון את הראש בחול ולהגיד שזה לא קשור אליי

wazza 4 במאי 2015

לכל המשתלחים
1. כתבתי שאני גר רחוק מתל אביב לא מתוך כוונה שזה לא קשור אלי אלא שאני לא בקי במניעי ההפגנה (שהתרחשה בתל אביב)
2.לא טענתי שהמשטרה לא פועלת בגזענות אלא שאני לא מכיר דוגמאות כאלו

iverson 4 במאי 2015

אז אתה חי בסרט וכנראה עם עור בהיר

יואב 3 במאי 2015

!!!

ישי 3 במאי 2015

ברור שיש כלפיהם גזענות. יש גם כלפי בני עדות אחרות, אבל כלפיהם הרבה הרבה יותר. אני לא חושב שהגזענות הזו מגיעה לממדים כאלה קטסטרופליים. יש טענה שהמשטרה נטפלת יותר לאתיופים? יש איזה ארגון גזעני בארץ שקורא לעשות להם משהו (נגד הערבים יש, נגד שחורים והיספאנים בארה"ב יש, נגד יהודים יש)? נראה לי שכלפי התימנים במאה ה-19 הייתה יותר גזענות. כמובן שצריך לתקן את המצב, אבל אני לא חושב שהוא עד כדי כך גרוע.
לגבי המכות של המשטרה, כפי שכתב וואזה, המשטרה מרביצה לכולם בלי הבדל גזע (זה נכון שכאן השוטר הרביץ ממניע גזעני, אבל לא ידוע לי ששוטרים בארץ מרביציים יותר לאתיופים).

Lord Anthony 3 במאי 2015

זה שלא ידוע לך ששוטרים בארץ מרביצים יותר לאתיופים, לא אומר שזאת לא המציאות.
יש בארץ גזענות כמעט ממוסדת כנגד העדה האתיופית, כולל (ואולי אף ביתר שאת) של מערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט.
זה שאנחנו לא במקום של ארה"ב, לא אומר שאין בעיה.

ישי 3 במאי 2015

אני אשמח (יותר נכון, אתעצב) אם תחכים אותי.

אדם 3 במאי 2015

לדוגמא בי״ס בבאר יעקב שהפך להיות רק של ילדים אתיופים בגלל שלא התאים למקומיים שהילדים שלהם ילמדו עם אתיופים בכיתה. כמו שלא נתנו לילדים אתיופים בפתח תקווה להיכנס לאחד מבתי הספר שם.
הגזענות כלפי האתיופים היא נפשעת וממוסדת וזה לא מזיז לאף אחד במששלה. אולי עכשיו משהו קצת ישתנה

אוהד 4 במאי 2015

חח הצחקת אותי. שרת הקליטה מהמפלגה המשוקצת הגזענית ומחליאה מכולן לא טרחה אפילו להתייחס להפגנה אתמול.

מיכאל 4 במאי 2015

עצם העובדה שקוראיםלהפם אתיופים, או "יוצאי אתיופיה" ולא פשוט ישראלים היא גזענית. בדיוק כמו "עולים מחבר העמים", או "מעדות המזרח". רק אשכנזים הם ישראלים ללא תוספת. כאילו האשכנזים הם התושבים המקוריים וכל השאר נספחים/טפילים. גזענות דרך השפה.

אורליוס 4 במאי 2015

צא עם אתיופי לבלות בכל עיר בעיר, ותראה את הגזענות בעצמך

ניק 4 במאי 2015

אורליוס,
אני מניח שאתה מתכוון שלך תיכנס עם אתיופי למועדון או תקבל שירות טוב במסעדה למשל…
אבל אין לזה שום קשר לממסד או למשטרה, זה נטו אנחנו האזרחים…

עידן. 4 במאי 2015

מערכת החוק נניח, אבל את הטענה על מערכת המשפט אני מקווה שאתה יכול לגבות בראיות. במדד האחרון שאני ראיתי (אני אבדוק אם אפשר לראות אותו באינטרנט). הענישה כנגד העדה האתיופית לא הייתה שונה מאשר שאר האוכלוסיה היהודית (הענישה כנגד ערבים ישראלים לעומת זאת הייתה גבוהה יותר ).

מעיין אוהד מכבי 3 במאי 2015

ראשית, אלימות משטרתית בישראל היא בעיה חמורה, ומח"ש למרבה הצער לא מטפלים בה כמעט בכלל.
כל מי שהלך למשחקי כדורגל בעשור האחרון נחשף לזה, וזה קיים בכל כך הרבה מקומות נוספים. המשטרה שלנו היא אלימה ומאוד לא רגישה. זה חוצה גבולות ומגזרים (אגב, דווקא במגזר הערבי הם מגלים יותר רגישות, אולי מתוך חשש?).

אני שמח שהעדה האתיופית החליטה לשאת את הדגל.

שנית, לא דין האתיופים (ואני מכיר ומיודד עם כמה וכמה מהם, בעיקר משירותי הצבאי ומלימודי האקדמיים) כדין המסתננים (אפשר לנהל דיון האם אכן חייהם בסכנה או שמא יש כאן טרנד של מהגרי עבודה – האמת ככל הנראה באמצע) וכדין מגזרים אחרים.
ההבדל המרכזי הוא הניסיון והרצון להשתלב. זה עומד לזכותם של האתיופים (והרוסים, והמזרחיים שעלו בשנות ה-50 וכו') וגם לזכות מגזרים אחרים (ולחובתם של חלק מהחרדים ומהערבים, למשל).

חשוב לציין כי הקהילה האתיופית היא קהילה יחסית סגורה וכי המעבר לישראל יצר אתגרים לא מבוטלים עבורם, שנבעו מכך ש"ראשי המשפחה" לא יכלו למלא את תפקידם (עקב פערי שפה בעיקר), וכתוצאה מכך הדור הצעיר נאלץ לשאת בנטל כבד יותר. להערכתי, ההשתלבות תשתפר ותתקדם ככל שהשנים יעברו ומבנה התא המשפחתי האתיופי המסורתי ישתנה (או לחילופין, יוכל לחזור למאפייניו הקודמים, בו המבוגרים עומדים בראש המשפחה).

רוצה לומר – ההפגנות הן סממן וסמל להרבה דברים רעים במדינה שלנו. אלימות משטרתית, חוסר נכונות לקבל את השונה, הזנחה של בעיות חברתיות ושלטוניות, חוסר מחשבה על שילוב וטיפול באוכלוסיות עם מאפיינים שונים ועוד.
החיבוק כאן הוא מתבקש. ההשתפות כאן היא ברורה מאליה. הגזענות עצובה ואין לה מקום בקרבנו.

צרפתי 3 במאי 2015

בפסקה האחרונה דברת על צרפת, לא כן ?

עדי אבני 3 במאי 2015

אני לא באמת חושב שיש פה הפגנה ממוקדת על נושא ספציפי. אני חושב שזה ההכאה של החייל יחד עם הגזענות המשטרתית שקשורה בבלבול בינם לבין העובדים הזרים, יחד עם הגזענות הכללית כנגד שחורים שדורפן היטיב לתאר, ומעל כולם תסכול של דור שני שגדל בארץ לתוך כל זה בעוני ובלי יכולת אמיתית למוביליות חברתית

ירושלמי 4 במאי 2015

ההפגנה היא על נושא מאוד ספציפי.
חוסר שוויון שנובע מגזענות התנשאות ותחושת עליונות מצד המדינה ומצד רוב אזרחיה.

holden 3 במאי 2015

ברוכים הבאים לעולם האמיתי-
ברור שזו גזענות. אבל זה לא חדש וזה מתרחש בכל העולם, איך שלא יהפכו את הגלגל תמיד האדם המשתייך לגזע הלבן ירגיש עליונות מעל הגזע בעל הצבע הכהה יותר,
מי שינסה להצטעצע ולהדחיק הוא פשוט קל-דעת.
כעת הדור הצעיר של האתיופים מוציא תסכולים של 30 שנה, בערים כמו:רחובות, נתניה, קרית-ים ועוד ועוד יש שכונות שלמות שמאופיינות רק בתושבים אתיופים,
כאמור בתחילת עלייתם ארצה הם הושמו בקראוונים שפוזרו בזמנו בטיז איל-נאבי, המזל אז היה שהדור ההוא הותיק הסתפק בקיטורים ובשתיית בירה "גולדסטאר" מהבקר עד לשקיעת -החמה, כיום הדור הצעיר הוא פורק עול, הוא משתמש במיטב הטכנולוגיה, מדברים לעניין ורהוטים ובעיקר מודעים לכוח של המדייה,
עושה רושם שאנו גלגלנו את סלע האפלייה מראש ההר ואין איזה הרקולס שיצליח לעוצרו,
בקהילה של הדור הצעיר זה הבונטון ללכת להפגנות מהסוג הזה, גם מי שהלך בתמימות ולא תכנן להיות אלים נדחף לכך בעל כורחו, הארוע בחולון היה רק הכסות , הסיבות האמיתיות זה מין הרגשת מירמור כלליתהרגשת קנאה בעולים מחבר-העמים,
חלק מהטענות שלהם מוצדקות בהחלט, אבל מה שלא מובן לי זה למה הם מצפים?
תמיד האדם הכהה יזכה ליחס שונה ומופלה רעה, נרצה או לא נרצה זה טבעו של העולם ושל האדם בפרט,
אני לא גזעני אני פשוט ריאליסט

דורפן 3 במאי 2015

וואלה. הכל בסדר. כבר נבהלתי

גיל 3 במאי 2015

אה, זה טבעי אז אין מה לעשות. אם הייתי מקבל שקל על כל פעם ששמעתי את הטיעון הזה…

holden 3 במאי 2015

אין מה לעשות ידידי, לפעמים המציאות כואבת, הכל טוב ויפה מרחוק לטעון לצדק לכל ולשוויון , העידן של וודסטוק הסתיים מזמן, היום העולם כולו הרבה יותר מרושע וציני, הטבע האנושי כולל בין בעלי החיים תמיד יעדיף את הזן שקרוב לליבו, האדם הוא החיה האכזרית והמפותחת מכולם.
היה פעם סרט שאני ממליץ לך לראות:"נחש מי בא לסעוד" שיחק שם סידני פואטיה, בסרט רואים בחורה לבנה שמתאהבת בצעיר כושי משכיל ומביאה אותה לבית הורייה שהם בעצמם תומכים בשיווין וסוג של יפי נפש שכאלו, ברגע שהילדה שלהם הראתה והציגה להורייה את סידני פואטייה המגש עם כוסות השתייה נפלו לאמא מהידיים, אתה הבנת? נאומים חוצבי לבבות זה טוב שזה לא נוגע בך ישירות, איך אמר פה מישהו למעלה: כיום אנשים חוששים להשכיר דירות לאתיופים, בחיפה יש שכונה קשת יום בעצם שתי שכונות:נווה יוסף וחטיבת כרמלי, עם השנים השכונות האלו התאפיינו בגוון בולט של אנשים כהים מהעדה, כל השכנים מסביב ברחו בבהלה מהשכונות האלו והמחירים שם צנחו לרצפה,

גיל 3 במאי 2015

נכון, תגיד את זה לשחורים בזמן האפרטהייד שהמציאות כואבת ואין מה לעשות.

אילן 6 במאי 2015

בפנים.

ניתאי 3 במאי 2015

מה שבעיקר כואב (לי) שזה נשמע כאילו הכל בסדר מבחינתך ולא כאילו זה המצב ובואו ננסה לשנות.

אלעד 3 במאי 2015

הולדן, זאת צורה חשיבה פסיבית ולא נשאר אלא להודות שלאורך ההיסטוריה קמו מספיק אנשים כדי לאתגר אותה, אחרת השחורים עוד היו עבדים, הנשים לא היו יוצאות מהמטבח וכשאני חושב על זה, עוד היינו מאמינים שהשמש סובבת סביב כדור הארץ כי המציאות היא ששורפים את מי שמעז להגיד אחרת.

holden 4 במאי 2015

פסיבית?יכול להיות שאתה צודק, אבל זו גם חשיבה ריאליסטית, נכון שהעולם התקדם והכל טוב ויפה, תקליט אותי:"ביום שבו כל בני האדם יהיו שווים ללא הבדל דת גזע ומין ג'ון לנון יקום לתחייה"
כמו שבים יש דגים טורפים שהם סוג של טורפי על ככה בגזע האנושי אם ארצה ואם לא משום מה הגזע הלבן הוא השולט,אפילו בהפגנה בירושלים זה בלט לי לעין שראש העיר הציע " לחבק" את האתיופים , הוא אמר את זה מכוונה טובה אולי אבל בעצם הראה כאן גישה פטרנליסטית כלפי האתיופים,
השחורים אמנם לא עבדים אבל יש להם תקרת זכוכית שאותה הם לא יעברו, זה שבאמריקה מכהן נשיא שחור זה רק בגלל שהציבו מולו מועמד מקשיש(ג'ון מקיין.) אם בזמנו נגד אובמה לצורך העניין היה מתמודד אחר שניצב מולו סתם גבר אמריקאי בגיל העמידה עם בלורית כסופה וגזרה חטובה אובמה לא היה לוקח, כעת לאחר הקדנציה של אובמה נשיא שחור נוסף זה יהיה פנטזיה לא ממומשת.

האתיופים הרי תמיד בחזקת אשמים תמידית, זה מגיע בגלל שאנשים אוהבים לחלק אנשים לפי תגיות, לפי קטגוריות, יש קבעון ששחור זה אסון, יהיה קשה , עד בלתי אפשרי לשנות את זה.

גיל 4 במאי 2015

כמה נוח לקבל את אי השיוויון כשאתה אחד הנהנים העיקריים ממנו. אי שיוויון אולי התקיים ויתקיים תמיד אבל הוא השתנה מאוד בשנים האחרונות. האי שיוויון הפך לקיצוני יותר מאי פעם בעבר ואין שום הצדקה לקיומו וגם אפשר לצמצם אותו. בכל מקרה, כשיש עוול מוסרי כזה חייבים להלחם בו גם אם הניצחון לא מובטח. רק ככה יגיע שינוי.

holden 4 במאי 2015

אל תיפול במלכודת שההפגנה בגלל הארוע המכוער בחולון, זה תסכול מתמשך וסוג של קנאה מסויימת בעלייה מחבר-העמים, לבנאדם קשה להצביע על החולשות שלו אז הכי קל להאשים אחרים,
המרמור התפרץ כמו בועות מתוך בקבוק שמפניה,

מה יותר קל להתאמץ להתערות בחברה ולהיות נורמטיבי-להיות בלגניסט בשכונה ולעשות "פרנסות" וכל מיני שטויות?
הכי קל זה להאשים אחרים , זו זריקת אשמה כמעט קולקטיבית, זה פלוס גזענות שיש נגדם יצר את הכאוס במרכז העיר הערב, אגב, נגד האתיופים יש גזענות נטו, לא אפלייה אלא גזענות!!

לי זה לא חדש, מפתיע אותי שזה עדיין מרגש אנשים, גזענות על פי צבע עור זה הכותרת של העיתון מאתמול זה חדשות ישנות, ביום שזה לא יקרה אז זה יתפוס אותי מופתע ומודהם,

גיל 4 במאי 2015

בוודאי שזה תיסכול ומי אמר לך שהכי קל זה להאשים אחרים? אחרי עשרות שנים הם מופלים ויש נגדם גזענות אז כשהם סוף סוף מתפרצים ישר מאשימים אותם, כמה נחמד.

iverson 4 במאי 2015

אתה דפוק לחלוטין, יצרת לעצמך אג'נדה שלמה שאתה ממלמל לעצמך כל הזמן כדי לישון בשקט אבל אנשים כמוך הם הכי גרועים

Shai B 3 במאי 2015

בתור אחד שעבד צמוד עם הקהילה המדהימה והמיוחדת הזו 4 שנים בקירוב. אני יכול לומר לך שתיארת את הסיטואציה שלהם בצורה מאוד עדינה.
המצב והגזענות כלפיהם ברחוב היא הרבה יותר גרועה ממה שמישהו פה בכלל מסוגל לתאר.

ברמה כזו שנתקלתי בבעלי דירות שלא מוכנים להשכיר להם דירות כאילו הם אזרחים סוג ג׳.

עדי אבני 3 במאי 2015

ומיותר לציין- אם ערביי ישראל היו מרשים לעצמם פרומיל מהאגרסיביות של יוצאי אתיופיה בהפגנה כנגד האפלייה שלהם בתי החולים היו מלאים היום

איציק 3 במאי 2015

בשוטרים אתה מתכוון

אלון 4 במאי 2015

לא בתי החולים. בתי הקברות. ולא בשוטרים איציק

ר.בקצה 4 במאי 2015

שמעת במקרה על מאורעות אוקטובר 2000?

אנונימוס 4 במאי 2015

בדיוק. הזוי לאמר אבל יוצאי אתיו]יה עוד יצאו בזול כי הם לא ערבים. אם הם היו, אתמול היה נגמר בכמה פצועים/הרוגים מכדורי גומי

ר.בקצה 4 במאי 2015

השוואה מופרכת-
ערביי ישראל יצאו למרי אלים כסיוע להתקפת הטרור מבחוץ של אחיהם מן האויב הערבי, תוך שימוש בבקבוקי תבערה ורוגטקות. האתיופים לא זרקו בקבוקי תבערה, לא השתמשו ברוגטקות ולא ניסו לרצוח שוטרים ואזרחים.
האלימות הערבית מכניסה את האלימות האתיופית בכיס הקטן.

אנונימוס 5 במאי 2015

על ערבים יורים כדורי גומי והורגים גם בהפגנות "שקטות" יחסית כמו של האתיופים שמסתכמות באבנים, חסימות כבישים, הפיכת מכוניות והבערת חפצים.
ראה מקרה בילעין כמשל

אסף the kop 3 במאי 2015

ראשית,
האתיופים סובלים מאפליה. לא מגזענות.
האפליה נובעת מכך שנכון להיום אין להם networking בחברה הישראלית ועל כן הם נדחקים לעבודות שאינן מכניסות ואינם משתחררים מהמעגל החברתי בו הם נמצאים.
הפיתרון: אפליה מתקנת בדגש על המגזר הציבורי ואינטגרציה בחינוך.

ואחרי שאמרתי את זה המפגינים האתיופים טועים פעמיים.
פעם אחת – התמקדות ביחס המשטרה אליהם.
פעם שניה – הסכמתם לכך שחוליגנים מימי מחראת רוטשילד, חלאות המכנים עצמם פעילים חברתיים, ישתלבו במאבקם הצודק.
אלימות לא תעורר אמפתיה לאתיופים, אלא רק רצון לנקוט נגדם ביד קשה. מוטב היה שהאתיופים ירחיקו מעליהם את העלוקות העלק-חברתיות הללו.

ישי 3 במאי 2015

אתיופים סובלים גם מגזענות. מספיק אנשים בחברה הישראלית מתנהגים אליהם כמו *** תוך כדי שהם מסבירים להם שהם אתיופים.
למשל, אחת הסיבות שאין אינטגרציה בחינוך היא שיש רבים שלא רוצים שהילדים שלהם יהיו עם שחורים.

אסף the kop 3 במאי 2015

הייתי נזהר במושגים.
גזענות היא כשיש מדיניות מוצהרת של אפליה על רקע צבע עור.
אני לא חושב שזה המצב בישראל.

דורפן 3 במאי 2015

פתרון מעולה. בוא נמציא איזשהי הגדרה של גזענות ואז לא נהיה גזענות. גזענות באמיתי זה שאנשים שונאים גזע אחר. שנאה – לדוגמא – היא הצורה שהמגיב שלוש קופסאות מעל תגובה משתמש כלפי אנשים שהוא לא מסכים איתם פוליטית. זו דוגמא לשנאה נחותה.

אסף the kop 3 במאי 2015

לא דורפן.
גזענות היא מדיניות מכוונת.
דמגוגיה היא רעה חולה כמעט כמו הגזענות.

דורפן 3 במאי 2015

המצאה שאין לה שום סימוכין. לפי זה למשל ערבי לא יכול להיות גזעני בישראל כי הוא לא קובע מדיניות כלפי יהודים.

אסף the kop 3 במאי 2015

נכון.
בישראל לא יכולה להתקיים גזענות נגד יהודים על רקע דתם.

אהד 4 במאי 2015

אסף, יש גזענות ויש גזענות ממוסדת. בארץ יש גזענות (כמו גם אפליה) כנגד האתיופים. מקורה של הגזענות הוא לא ברה"מ או בשר כזה או אחר, אלא בציבור עצמו.

Amir A 3 במאי 2015

אסף, מבצע משה היה בסוף 1984 ותחילת 1985. העליה הגדולה מרוסיה היתה במהלך שנות ה-90 של המאה העשרים. איך זה שבמשך 30 שנה האתיופים לא הצליחו לפתח networking כלשונך, אבל העליה הרוסית כן?

איציק 3 במאי 2015

אני חושש שההשואה שלך לא נכונה. רוב האוכלוסיה מחבר העמים היתה מסכילה, תוסיב לכך שהיתה בארץ קהילת יוצאי ברה"מ מבוססת שבמידה רבה עזרה להם. כל זה לא היה לקהילה האתיופית. יש הרבה גזענות כלפי האתיופים אך הדוגמא שהבאת לא מתאימה.

Amir A 3 במאי 2015

צודק. מה שנשאר זו השאלה מדוע כבר 30 שנה לא מצליח להיבנות networking לאוכלוסייה האתיופית?

אביאל 4 במאי 2015

חוסר בהזדמנויות מהול בגזענות, לא איזה גזענות של ממוסדת של היטלר, אלא יותר גזענות רכה – כזו שתמיד תעדיף את אדם לבן על פני שחור אם יש אפשרות לבחור.

ישי 3 במאי 2015

מה הקשר למדיניות? אתה אולי מדבר על גזענות ממוסדת.
כשמישהו אומר שהוא לא משכיר דירה לאתיופי או לא מעסיק אתיופי זה גזענות, ויש יותר מדי כאלה בחברה הישראלית.

אסף the kop 3 במאי 2015

ויש כאלה שלא משכירים לחרדים וכאלה שלא משכירים לערבים וכאלה שלא משכירים לסטודנטים.
זה המדד לכך שישראל גזענית ?

ישי 3 במאי 2015

אם מישהו לא משכיר לערבי בגלל שהוא חושב שהגזע הערבי נחות, אז הוא גזען.
מי שלא משכיר לחרדי או לסטודנט, אין לו קשר לגזענות (אם כי התנהגות מגעילה, היא מגעילה גם בלי להיות גזענית).
אם כשאתה אומר המדד לכך שישראל גזענית" אתה מתכוון למדינת ישראל בתור מוסדות המדינה, אז זה באמת לא קשור, אבל אם השאלה היא האם החברה הישראלית גזענית, אז זה בהחלט קשור.

אביאל 4 במאי 2015

ישי – מילא לסטודנטים שהם קבוצה מגוונת יחסית, אבל מה ההבדל בין אי השכרה לערבי, אתיופי או חרדי ?

אלעד 3 במאי 2015

אסף, אני לא חושב שמדברים פה על מדיניות מוצהרת של ממשלה. גזענות ברמת היום יום. כאחד שנשוי לאישה כהת עור (לא אתיופית) אני יכול להבטיחך שהיא קיימת. זה נכון שלא רק בישראל, אבל להתעלם מקיומה זה לא צעד בכיוון הנכון. יש פה הרבה מה לעשות בעניין של חינוך, החל מגיל הגן (ואני אכן רואה שנעשים דברים במסגרות של ילדיי), אבל היות ואין לנו זמן לחכות שיתחלף פה הדור לדור נאור יותר, אני הייתי מכניס תכניות חינוכיות גם למבוגרים.

אסף the kop 3 במאי 2015

סבבה.
עבדתי 7 שנים עם האוכלוסיה האתיופית.
עד שלא תהיה להם networking הם יוכלו קש. הם עצמם אומרים את זה.

אלעד 3 במאי 2015

אני מסכים עם האמירה שלך על האפליה המתקנת, ואגב לא רק לגבי האתיופים. אבל זה לא רק networking ונתקלתי לא במקרה אחד ולא שניים של אנשים שבאים עם הר של דעות קדומות הנוגעות לצבע העור של האדם שמולם. בסופו של דבר עם זה צריך להתמודד כהה העןר, יהיה מוצאו אשר יהיה. תקרא לזה בורות, תקרא לזה גזענות, אבל כל מי שמחזיק בדעות כאלו וגם מוליד ילדים, מייצר המשכיות לחברה גזענית.

אסף the kop 3 במאי 2015

זאת המעלה של הפוליטקלי קורקט.
את דור ההורים זה לא יתקן אבל כן תיתן תקווה לצאצאים.

אלעד 3 במאי 2015

כדי שילד בן שמונה לא יצחק על צבע העור של ביתי ויקרא לה בשמות גנאי, צריך שההורים שלו יחנכו אותו לזה, אחרת לא עשינו כלום.

אסף the kop 3 במאי 2015

זה רק הפוליטקלי קורקט יכול לעשות.
הבעיה הגדולה יותר היא שכאשר אתה מסתובב בעיר אז מנקי הרחובות הם שחורי עור וכשאתה עולך לעבודה אז המנקה היא שחורה.
זה מחלחל לראש.
לכן הפיתרון הוא networking ואפליה מתקנת.

אסף the kop 3 במאי 2015

הולך

אהד 4 במאי 2015

ואולי אין להם networking גם בגלל הגזענות כלפיהם?

אסף THE KOP 4 במאי 2015

לא.
אין להם networking כי הם נמצאים פה רק מאמצע שנות ה-80.

למל קוני 4 במאי 2015

הבעיה של האתיופים היא היעדר נטוורקינג?
אתה אמיתי?
למה לרוסים כשהגיעו לכאן כן היה נטוורקינג?
ובכלל מה שייך נטוורקינג, מי מדבר על משרות בדרגים גבוהים בכלל. מדובר על משרות מעמד ביניים-יות טיפוסיות שאחוז האתיופים בהם מזערי.
מדובר על תשתיות רעועות של ילדים שנולדו להורים שננטשו על ידי מדינה שעבדה כל כך קשה להביא אותם לכאן.

וזה בכלל מבלי לדבר על היחס שלהם מאיתנו – כלל אזרחי מדינת ישראל שרואים אותם כאוויר.
אני מודה ומתוודה – חשבתי עם עצמי כמה וכמה פעמים ומצאתי שמאחורי מכבסת המילים גם בי מקנן גזען קטן.
האם חיי יימשכו כרגיל באם בני או בתי יביאו לביתי בן זוג ממוצא אתיופי? מודה בצער רב שלא.
האם טבוע בי סטריאוטיפ כשלהו כלפי אתיופים? לצערי ולבושתי כן.
אני עובד על כך רבות בכדי להגיע למצב של קבלת האחר כמו שהוא באמת ובתמים ולא רק על הנייר אך זו עבודה כל כך קשה.
ולתוך הקלחת הזו הביאו כל כך הרבה אנשים. למדינה ששונאת את השונה.

בל ניתמם – ישנה גזענות כלפי אתיופים, אולי לא גזענות של "כושי מסריח" (שגם היא קיימת בשוליים) אבל גזענות שגורמת להרבה לזלזל בהם עוד לפני המבט הראשון.

אסף THE KOP 5 במאי 2015

שיהיה לך בהצלחה בהתמודדות עם עצמך.

צור שפי 3 במאי 2015

מעבר להסכמה שלי עם כל מה שרונן כתב אני גם חושב שההכללה שעשית לגבי מפגיני רוטשילד, רבבות רבות בעצרת השיא, היא ברוטלית, גסה ומנותקת מהמציאות. היו שם אלמנטים רדיקליים אבל הם לא היו הרוב.

צור שפי 3 במאי 2015

זו תגובה ל״מחראות וחלאות״ של אסף.

אלון 4 במאי 2015

ברור, השמאל אשם

אסף THE KOP 4 במאי 2015

ברור.
מי אתה חושב שהסית אותם לאלימות אתמול ? המתנחלים ?

matipool 4 במאי 2015

נו באמת , אסף . אתה באמת מאמין במה שכתבת לגבי ההסתה לאלימות ?

אסף THE KOP 4 במאי 2015

כן

ניק 4 במאי 2015

לי זה נראה נוח מדי להאשים גורמים אחרים באלימות וככה להסיט את האש מעצמך..
אני רוצה הוכחות שהיו שם גורמים שמאלניים\ימניים…

matipool 4 במאי 2015

אני לא .
אני רק מתפלא איך כל הזעם הזה לא פרץ כבר מזמן .

גיל 3 במאי 2015

מה אתה לא יודע למה הם בעייתים? הם דוחקים את הישראלים הוותיקים מעבודות ניקיון.

אסף the kop 3 במאי 2015

כאילו מצב השחורים אצלכם יותר טוב גיל.

דורפן 3 במאי 2015

בדיוק. יש לכושים 22 מדינות ללכת אליהם.

אסף the kop 3 במאי 2015

אני בטוח שמצב האזרחים השחורים בישראל עדיף על מצב האזרחים השחורים בהונגריה או ארה"ב.

אלעד 3 במאי 2015

מצב השחורים בישראל טוב ביחס לארהב.
מצב הערבים טוב ביחס לסוריה.
מצב המזרחים טוב ביחס למרוקו.
מצב הקומוניסטים טוב ביחס לרוסיה של סטלין.
מצב ניצולי השואה טוב ביחס למצבם בתקופת השואה.
מצב המתנחלים טוב ביחס ל…

דורפן 3 במאי 2015

ברור. יש לך תפישה אינטואטיבית של כל הסיטואציות בכל המקומות. ותמיד יוצא לך ישראל מקום ראשון!

אסף the kop 3 במאי 2015

בדיוק כמוך רק ב 180 מעלות.
מה הבעיה ?

גיל 3 במאי 2015

מישהו אמר שמצב השחורים טוב? כרגיל אתה דוחף את הדמגוגיה שלך.

אסף the kop 3 במאי 2015

אף אחד לא אמר.
פשוט רצוי שתתעסק בתחלואי המדינה שלך לפני שאתה מתנשא על הישראלים.

גיל 3 במאי 2015

רונן, למה תגובות כאלו לא נמחקות עם כל הכבוד למדיניות הסלחנית של הבלוג?

סימנטוב 3 במאי 2015

אסור לו גם הוא לא בארץ…

אריק 4 במאי 2015

+1

אהד 4 במאי 2015

+1

אסף THE KOP 4 במאי 2015

+1

ישי 4 במאי 2015

הבנאדם מנבל פה את הפה שלו ללא הפסקה, ואתה נזכר לבקש למחוק תגובות בגלל שהוא מעליב את המדינה שלך?

גיל 4 במאי 2015

לא, כתבתי בעבר לא פעםשמי שמשתמש בשפה כזו צריך להמחק, אבל כנראה שזה לא מספיק דוחה.

הוא גם בכלל טועה לגבי איפה אני גר אבל זה לא רלוונטי.

אילן 6 במאי 2015

די מצחיק העניין הזה של השתקת ישראלים שגרים בחו"ל. אתה יכול להיות מפקד סיירת מטכ"ל בדימוס עם כל עיטור אפשרי. ברגע שדרכת במדינה זרה, איבדת כל זכות דיבור.
כנראה שזה קל יותר לתקוף מישהו אישית מאשר להתמודד עם טיעונים.

אביאל 4 במאי 2015

גיל אתה קראת לו דמגוג הוא קרא לך מתנשא, בפעם האחרונה שבדקתי דמגוג זה קצת יותר מעליב ממתנשא

Oded 4 במאי 2015

אסף – לפעמים מסכים איתך ולפעמים לא אבל התגובה הזו לגמרי לא במקום

ברוך 3 במאי 2015

הקטליזטור הוא הגישה התקיפה של המשטרה נגד האתיופים. העדויות הן שהמשטרה משתמשת בכפפות ברזל כלפי האוכלוסיה, עוצרת, מעכבת וחוקרת באסרטיביות נקרא לזה אתיופים הרבה יותר מיהודים לבנים. אבל המשטרה, כמו הצבא, היא כלי. היא כמו ניידת, היא כמו אקדח. משטרה לא פועלת על דעת עצמה אלא על פי מדיניות סדורה ועל פי רוח המפקד. ורוח המפקד מתייחסת לקופים כמו קופים.
אגב רוה"מ לקח את העניינים לידיים ועוד לפני ההפגנה הודיע שייפגש מחר עם הבחור האתיופי שהוכה ע"י שוטרים (והיה הטריגר להפגנה). פתרונות מבית המדרש של דודו טופז.

matipool 4 במאי 2015

מדויק ועצוב .

אריק 3 במאי 2015

יש באיזה מקום בעולם חברה לא גזענית?

אסף the kop 3 במאי 2015

בודאי.
סוריה, עיראק, סודן.
איפה הן ואיפה ישראל.

אלעד 3 במאי 2015

אז כל פעם שמעלים בעיה שקיימת במדינה ישר גוררים את הנושא לאישיו הבטחוני ולשכנותינו הערביות…. ככה באמת מובטח שדבר לא ישתנה פה

צור שפי 3 במאי 2015

אסף – אלה באמת המדינות אליהן אתה רוצה להשוות אותנו?

אסף the kop 3 במאי 2015

לא.
זאת תזכורת לאלו שחושבים שישראל היא הגיהנום עלי אדמות.

צור שפי 3 במאי 2015

אני מבין אבל חושב שההשוואה הזו עושה לנו עוול. אנחנו לא צריכים להסתכל בכלל על מדינות מהסוג הזה כאיזה מדד לגבינו.

צור שפי 3 במאי 2015

זו גם גישה שלא מעודדת ביקורתיות וביקורתיות היא הכרחית כדי להשיג שיפור.

אסף the kop 3 במאי 2015

אני מוכן לביקורת.
אני לא מוכן לשתוק לאלה שקוראים לי גזען.

אדם 3 במאי 2015

ואם אתה באמת גזען (לא יודע, שואל)? אוהדי בית״ר מתגאים בזה

shadow 4 במאי 2015

אתה לא גזען אל תדאג.
סתם טמבל מן המניין.
ועוד מתעקש להראות את זה פה.
מצחיקה כמות התגובות שלך לכתבה מסוג זה. ישר קופץ להתצדק.

shadow 4 במאי 2015

אגב חשבתי שצדקנות היא תכונה של שמאלנים

אסף the kop 4 במאי 2015

הצל של השמאל

אביאל 4 במאי 2015

צור שפי – מצב המיעוטים, שלא נדבר על היחס שלהם מהרוב ברבות מארצות אירופה גרוע הרבה הרבה יותר מאשר מצב האתיופים בארץ.

גיל 3 במאי 2015

יש מדינות עם הרבה פחות גזענות וכאלו שנלחמות בגזענות כמו ניו זילנד, אוסטרליה, קנדה, המדינות הסקנדינביות.

אסף the kop 3 במאי 2015

ספר את זה לאבורג'נים.

גיל 3 במאי 2015

ישראל יכולה ללמוד מאיך שאוסטרליה התמודדה בעשורים האחרונים עם האבורג'ינים.

מעיין אוהד מכבי 3 במאי 2015

אם ישראל הייתה עושה לפלסטינים (שים לב, לא לערביי ישראל) את מה שהאוסטרלים עשו לאבוריג'ינים (אגב, חלק מהמעשים נבעו מכוונות טובות אבל הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות כידוע לך) היו לנו כמה מנהיגים על ספסל הנאשמים בהאג.

גיל 3 במאי 2015

אתה מדבר על העבר ואילו אני מדבר על היום.

אריק 4 במאי 2015

בקוניסלנד עדיין החוק מתיר ציד אבוריגינים. רק לא ביריה בודדת.
מאיפה הבאת את אוסטרליה?
מדינה שה"עתיד שלה הוא פחם" כדוגמא למשהו מתקדם?

גיל 4 במאי 2015

באולימפיאדה הדליקה אבורג'ינית את המשואה, אתה רואה משהו דומה קורה אצלנו? אוסטרליה לא מכחישה את העבר שלה ומתמודדת איתו, לא קרוב למה שישראל מנסה לעשות.

אריק 4 במאי 2015

מצטער אבל פשוט אין לך מושג בעניין זה.
גם לוסי אלהריש הדליקה משואה… מה זה משנה למישהו שמותר לצוד אותו?

גיל 4 במאי 2015

תראה לי איפה בדיוק כתוב שמותר לצוד ומי עושה את זה? יש הרבה חוקים מופרכים בכל מיני מדינות בארה"ב שאף אחד לא מממש. ויפה שאתה קובע מה יש לי מושג ומה לא.

גיל 4 במאי 2015

ואתה מצחיק אותי, אתה משווה משואה ביום העצמאות למשואה אולימפית?

אביאל 4 במאי 2015

גיל – שתיהיה אולימפידה בישראל נדבר, תגיד לי אתה אם האבוריג׳ינים היו זורקים בקבוקי תבערה יום יום על הרכבת בסידני, אם היו מתאבדים בתוך אוטובוסים ובמרכזי קניות ואז נותנים לאבוריג׳ינית להדליק משואה היינו מדברים.

גם ההשוואה בין העוול שנעשה לאבוריג׳ינים לבין הערבים הוא הזוי ואתה יודע את זה היטב.

אביאל 4 במאי 2015

עוד נקודה גיל, נחכה קצת ותראה את חקיקת האנטי-טרור של האוסטרלים אחרי הפיגוע שהיה אצלהם לא מזמן – בוא נגיד שאם נשווה את השינויים שנעשו בבריטניה אחרי ה7.7 או בארה״ב אחרי 11.9 – ישראל נראה כמו מדינה נאורה, בבריטניה אתה יכול לעצור מעצר מנהלי כפול בזמן מאשר בישראל, שלא נדבר על מה שהאמריקאים עושים.

גיל 4 במאי 2015

האתיופים זורקים בקבוקי תבערה ומתאבדים בתוך ישראל? זה חדש לי.

אביאל 4 במאי 2015

גיל – מה כתבתי ומה ענית, אני דיברתי על הערבים, לא על האתיופים – ההשוואה היתה בין אבוריג׳ינים לערבים, אין שום סיבה אגב שלא יהיה מדליק משואה אולימפית אתיופי מטעם ישראל.

גיל 4 במאי 2015

אתה זה שהעלית את נושא הערבים שבכלל לא הזכרתי בכל התגובות שלי. דוגמא קלאסית להסטת הדיון.

the bird 4 במאי 2015

אביאל אתה מתווכח עם קיר…
אין קליטה רק פליטה.
כל הדיון בשרשור פה עבר כבר מזמן לערבים מול אבורג'ינים
כי הגאון החליט לקשור את אוסטרליה לעניין
וכשמנסים להוכיח לו שאפילו מול הערבים מושאי הגזענות האולטימטיבית מבחינתו (פי כמה וכמה מאתיופים לשיטתו)
ואחרי שהוא עונה לכל מי שכתב לו על כך והם מוכיחים לו כי
ההשוואה שלו נופלת הוא עושה צוקהרה לאחור ומחזיר את האתיופים למרכז הדיון מולך .
כל מה שנותר לי להגיד לך בהצלחה אביאל (:

גיל 4 במאי 2015

אכן אין שום קליטה, אלא רק טיפשות מצידך וכתיבה דגמוגית כהרגלך.

אהד 4 במאי 2015

ספר ללוסי אהריש, שמסתבר שזה די ריגש אותה עד דמעות.

גיל 4 במאי 2015

מה זה קשור שריגש אותה? זה בכלל לא בר השוואה.

אסף the kop 3 במאי 2015

סע לאוסטרליה.
אולי תבין מה זאת גזענות

גיל 3 במאי 2015

נסעתי ואני יודע מצוין שאני מעדיף לחיות שם על הארץ מבחינת גזענות.

אסף the kop 3 במאי 2015

ברור.
אתה לבן.

גיל 3 במאי 2015

אה, אז פתאום הטיעון הדמגוגי שלך של לנסוע לאוסטרליה לא תקף. אני מבין, כל פעם שחושפים את הדמגוגיה שלך אתה ממציא אחת חדשה.

אסף the kop 3 במאי 2015

תיסע לדם נודניק ותגור שם תקופה.
אני עשיתי את זה.
היחס לאבורגנים הכלואים בשמורות המרוחקות שלהם או אלו המכורים לאלכוהול הוא רק טיפה טוב יותר מאשר לכלב מוכה פרעושים.
אתה עוד מבלבל לי את המח על אוסטרליה ?
האבורגני הממוצע היה מעדיף להיות אתיופי בישראל.

אסף the kop 3 במאי 2015

לשם

גיל 3 במאי 2015

שוב, אני מקווה שימחקו תגובות דוחות כאלו כמה שיותר מהר.

אסף the kop 3 במאי 2015

אתה בעד סתימת פיות.
תנסה לדמיין שאני ערבי.

גיל 3 במאי 2015

אני בעד שתגובות דמגוגית דוחות ומשמיצות שהן אלימות ומונעות מאחרים להגיב לא יקבלו ביטוי. אתה עונה להגדרה הזו.

the bird 4 במאי 2015

איך תמיד הסתימת פיות מגיעה תמיד מהצד הפלורליסטי
"המכיל" בהגדרה

גיל 4 במאי 2015

איך תמיד הצד האלים מאשים את הצד השני בסתימת פיות ולא יודע מה זו גסות רוח ודמגוגיה.

the bird 4 במאי 2015

כן גיל…אתה המגיב המגניב,
שמענו על הטיעונים הנפלאים שלך
אתה ממש השירה בהתגלומתה פאר היצירה

גיל 4 במאי 2015

כרגיל. תגובה משמיצה ודוחה שלא קשורה לכלום. אבל תמשיך, זה רק מוכיח את הטענה שלי.

דמוסתנס 4 במאי 2015

גיל תסלח לי אני חולק איתך את רוב דעותיך אך דרך הביטוי שלך פשוט מזעזעת. אין כמעט דיון איתך בו אתה לא מאשים את הצד השני בדמגוגיה, בין אם זה דיון על כדורסל או פוליטיקה. תלמד לכבד את נצד השני גם בלי להתלהם.

"סימן ההכר של מוח משכיל הוא שהוא יכול להכיל רעיון בלי להסכים איתו"

אנדר 4 במאי 2015

גיל, אתה חייב לעבוד על היכולת שלך להתמודד עם דעות שמרגיזות אותך. מה זה כל ה'תמחקו תגובות' הזה. איזו היסטריה

גיל 4 במאי 2015

אני מבין שתגובות כמו: :תיסע לדם נודניק ותגור שם תקופה." או "אתה עוד מבלבל לי את המח על אוסטרליה ?" הן תגובות שקולות ולא דמגוגיות ועוד אני זה שמתלהם. אולי תלמדו קצת מה זו דמגוגיה ומהן תגובות דוחות לפני שאתם מגיבים (דמוסתנס ואנדר)?

ואנדר, אין לי שום בעייה להתמודד עם דיעות מנוגדות לשלי ואני עושה את זה כל הזמן פה. אבל אם אתה חושב שמה שנכתב כאן אלו דיעות ולא השמצות וסתם כתיבה דוחה אז באמת שאני לא יכול לעזור. ויפה שאתה קורא לתגובות שלי היסטריה כי אתה רק מדגיש מהי תגובה דמגוגית שבין השאר היא תגובה לגופו של כותב ולא של טיעון.

אנדר 4 במאי 2015

במקרה המסוים הזה גיל, ממש לא מעניין אותי שתאשים אותי בשימוש בטיעון 'אד הומינום' וכו', מפני שבפועל אתה אמור להיות מסוגל להתמודד גם עם 'דמגוגים' לכאורה (ובמיוחד שמסתבר שזה דפוס להאשים את מי שקשה לך להסכים עם דעותיו כדמגוג)
ולכן, בקשות חוזרות למחוק תגובות שאין בהן לא חלילה איום או צל צילו, לא ניבול פה, לא חשיפת פרטים אישיים וכו' , אלא רק שימוש במילים שהן, בוא נאמר, די רחוביות ויומיומיות והאמת שגם חלק מהתרבות הישראלית לטוב ולרע הן ביטוי להיסטריה בעיני. תתמודד.

גיל 4 במאי 2015

אנדר, באמת, תסתכל על הציטוטים המאוד חלקיים שהבאתי כאן. אין כאן ניבול פה והתקפות אישיות? אין שום דיון עם דמגוגיה כי אין כאן שום טיעון. כשמישהו תוקף אותך אישי ומנבל את הפה מה אני אמור לעשות? לקלל אותו בחזרה? אכן התמודדות למופת. יש לך חוסר הבנה בסיסית למהי תרבות דיון ומהו דיון חופשי. תגובות אלימות וביריוניות כמו שיש כאן דווקא הן אלו שמונעות כל שיח ומדרדרות את האתר. פעם היו כאן דיונים אינטליגנטיים ותרבותיים, עכשיו זה הפך להאשמות אישיות וכתיבה דוחה ולא נעימה שמונעת מהרבה אנשים להגיב. אז מי כאן המצנזר בדיוק?

ובאמת תגובה כמו תתמודד היא דוגמא מאלפת לטיעון ענייני, תרבותי וכזה שישכנע אותי לענות לך בצורה עניינית.. תודה שאתה מזכיר לי מהו הדיבור הישראלי היומיומי הדוחה. חשבתי שהאתר הזה מתעלה מעבר לזה.

אהד 4 במאי 2015

גיל, אז הוא כתב לך נודניק. נו אז מה? ורחמנא לצלן הוא שלח אותך לאוסטרליה (הלוואי עליי). זה לא דמגוגי וזה לא ניבולי פה.
זה לא אישי וצר לי אם תבין זאת כך, אבל אני חייב לציין שלעתים קרובות מדי אתה מאשים את האחר בדמגוגיה.

גיל 4 במאי 2015

אתה לא יודע מה זה דמגוגיה. תפתח מילון או ויקיפדיה.

אהד 4 במאי 2015

מתוך ויקיפדיה:
דמגוגיה היא שיטה לשכנוע והשגת כוח פוליטי המתבססת על פנייה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב – לרוב באמצעות שימוש ברטוריקה ותעמולה מתלהמות ורגשניות, ולעתים קרובות תוך שימוש במוטיבים לאומיים או פופוליסטיים, ואזכור סלקטיבי של עובדות.

נו..

גיל 4 במאי 2015

יפה, ועכשיו תשווה את ההגדרה למה שנכתב כאן בתגובות.

אנדר 4 במאי 2015

אני מתפלא שאתה לא רואה את הבעייתיות בלהאשים את כל מי שמסביבך כל הזמן בחוסר יכולת לנהל דיון, ולנהל איתו דיון (מאשים) על כך

גיל 4 במאי 2015

אני מתפלא שאתה לא רואה שום בעייה בלהמשיך לא להגיב לטענות שלי עניינית ובנוסף לקרוא לי היסטרי או לפטור אותן בטיעון המנצח "תתמודד". לא רואה שום בעייה בהצבעה על חוסר היכולת של אחרים לנהל דיון ענייני תוך שימוש בדמגוגיה. זה רק עוד ניסיון להשתיק אותי ולתת פרס לביריוני האינטרנט.

the bird 4 במאי 2015

גיל יש שלב שמותר לומר טעיתי…אף 1 לא מצפה ממך שתשנה את דעותיך (פה באתר זה הבית שלהם)
אבל לפחות לגבי הדרך שאתה מנהל בו ויכוח …אולי תתחיל כבר להתנהג כמו אדם בוגר
ולא אכלו לי שתו לי קראו לי נודניק…
אתה רק מראה כמה אתה באמת נודניק אם כבר….

גיל 4 במאי 2015

למה אתה לא עושה את זה לגבי עצמך? זה שאני חוזר על עצמי לא אומר שאני טועה. אתה כרגיל לא מגיב בכלל לעניין מה שרק מוכיח את מה שאני אומר.

the bird 4 במאי 2015

אסף אתה צודק הוא נודניק (:

אילן 6 במאי 2015

צריך לייסד תכנית לחילופי אוכלוסין שתבצע החלפה של אוכלוסיות מופלות לרעה בין מדינות. למשל העברת האבורגי'נים לישראל, האתיופים לאוסטרליה והאסקימוסים לבחריין. התכנית תכלול סקרים וסטטיסטיקה לאחר כל חילוף. רק כך נדע אם אנחנו טובים יותר או פחות.

אלעד 3 במאי 2015

גזענות היא בעיה גלובאלית, אני חושב שכדאי שלפני שנפתור את זו של אוסטרליה ומקומות אחרים, נפתור את זו שלנו. אולי נוכל לייצא את הפיתרןן לעולם

אריק 4 במאי 2015

כמי שחי שנתיים באוסטרליה אניניכול לבשר לך שהגזענות שם לא פחותה מפה. מבחינה מסויימת היא הרבה יותר גרועה בכסות של פוליטיקלי קורקט. גם במדינה שלך חייתי שנתיים ויודע שהגזענות שם בכלל מטורפת.
עכשיו יש את אלו שחושבים שניו זילנד היא אוטופיה. אוי כמה שהם גזענים.
בקיצור – דוגמאות גרועות מאוד.
רוצה לנסות שוב?
יש גזענות בכל מקום. מדרום אמריקה ועד איסלנד. זה כנראה אופי האדם וזה מבאס.
אבל היי, עדיף להיות לבן ולהתבאס.

ירון 4 במאי 2015

ברזיל ביחס לגודל שלה ולהטרוגניות של האוכלוסיה יחסית נטולת גזענות.

אריק 4 במאי 2015

אוי כמה שאתה טועה!!

ירון 4 במאי 2015

חייתי בריו חמש שנים, רוצה לספר לי משהו?

אריק 4 במאי 2015

אני מכיר סיפורים אחרים מאנשים שחיים שם. האם מצבם של צאצאי העבדים (שהגיעו במאה ה19, כן,) טוב ממצבם של יהודי אתיופיה בישראל
האם יש לבנים בפאבלות?
מה תוחלת החיים של אדם שחור לעומת לבן? מה שיעור ההתאבדויות?
אפשר להאשים הכל בפערים כלכליים אבל בתכל'ס זאת גזענות מובנית.

אהד 4 במאי 2015

והכי גרוע, חמישים שנה הדירו את השחורים שם מתפקיד שוער הנבחרת הלאומית!

אילן 6 במאי 2015

זה לא קשור, כדורגל מבטל גזענות. אם מסי היה יהודי בגרמניה הנאצית, נראה לך שהיו שולחים אותו למחנות?

אהד 6 במאי 2015

כן

ר.בקצה 4 במאי 2015

ספר אתה-
מי חי בשכונות מוקפות הגדר, לבנים או שחורים?

אילן 6 במאי 2015

הלבנים גרים בשכונות מוקפות גדר. השחורים גרים בשכונות מוקפות שוטרים.

ד״ר א. 3 במאי 2015

לא נחמדים.

Amir A 3 במאי 2015

בחיי. 45 שנה וכלום לא השתנה.

MOBY 4 במאי 2015

כנראה שבעוד 10-20 שנה נמצא אותם ראשי ועדים גדולים, ראשי מועצות וראשי ארגוני פשע.
אז נדע שהאינטגרציה הסתיימה.

יוסי 4 במאי 2015

+1000

אדון פפינו 3 במאי 2015

העלייה האתיופית היא עלייה תמימה וטובה , שכמעט 30 שנות חינוך מעוות ורשעי על ידי הסמרטוט האדום ימח שמו וזיכרו , בסופו של דבר נותנים את אותותיהם

הם בסך הכל מוציאים קיטור מתסכול ראייתי , שנקודת הפתיחה בחיים שלהם ( עקב בואם של משפחתם ממדינה מפגרת ) נמוכה מצעירים ישראלים אחרים

ככה זה ששוטפים לך את השכל מיום היוולדך על תרבות ה – " מגיע לי " של הסמרטוט האדום ימח שמו וזיכרו ( מעטים זוכים לראות את האור ולחמוק מהטלפיים המפלצתיים שרצחו עשרות מיליוני בני אדם והתעללו והתאכזרו בעוד מאות מיליונים , וכל זה רק במאה האחרונה )

במקום לשאוף למצוינות ולהביא את עצמך וסביבתך לטוב , הרבה יותר קל לקנא ולקנן על מרות ה " גורל " שהחזקים ה " נעלים " עשו לי

כל המוזכר לעיל איננו בא לבטל או להכחיש את מקרי הגזענות והאלימות מצד אנשי התפקידים בחברה הישראלית ( והחברה הישראלית כולה בכלל ) כלפי האתיופים שאכן קורים וישנם ,
אלא אך ורק כדי להעמיד את הנושא במידתיות הנכונה , ולא כפי שתשקורת הקאפואים הקומוסוציאליסטים של ה – NWO מנסה לצייר

דורפן 3 במאי 2015

סטירה מבריקה על פיון פשיסטי. יישר כוח

אדון פפינו 3 במאי 2015

הייתכן דבר וניגודו במשמעות אחת ?

הפאשיזם שייך למחנה הטמא המזוהם והמפלצתי שלך , השואף לשלוט בחיי הפרט

דורפן עדיף שתתעסק בספורט , מודעות עצמית וסביבתית אף פעם לא היו בחיקו של עבד הסמרטוט האדום , אחרת היה חוסך לעצמו כניסה באין מוצא ( פרט לאלימות כמובן )

אילן 6 במאי 2015

פפינו זה לא אמרגן הקרקס מפינוקיו? מה שלום קונצ'טה, אחי?

יריב 3 במאי 2015

דורפן, זה לא פיון פשיסטי אלא שוטה אנרכו-קפיטליסטי, חיה אחרת לגמרי.

אסף the kop 3 במאי 2015

תשמע
אם הוא היה אידיוט אנרכו-בולשביקי הוא היה יכול לקבל בלוג באתר וכבוד וכפיים.

יריב 3 במאי 2015

אנרכו-בולשביקי זו חתיכת אוקסימורון, אז אני נאלץ להסכים. מסתירה אפשר להוכיח כל דבר.

אסף the kop 3 במאי 2015

אתה גורם לי לפהק

the bird 4 במאי 2015

חחחחח אסף + מיליון (:

יריב 4 במאי 2015

על פניו, מה שחסר לאסף הוא דווקא מילון.

the bird 4 במאי 2015

התנשאות היא תמיד מפלטו של הנבל

קירקגור 4 במאי 2015

חשבתי שפטריוטיזם

עירן 4 במאי 2015

אסף, אני רק שאלה: איזו תהיה עלתה אצלי כשקראתי את תגובותיך כאן.

מחד, אתה מגיב באדיקות ראויה לציון בכל פוסט שנוא כזה (שנראה לך, אולי, כמאיים. לא יודע).
מאידך, אתה מקפיד בתגובות האלו לבקר את "רוח האתר" בדה באזר.

אז – כמי שמוצא כאן מקום לפרוק תחושותיו על התנשאות השמאל וכל זה, תרמת כבר לאתר הזה, כדי שימשיך להיות לו קיום ועם זאת מקום כה מיוחד בשבילך ועבורך ?

סתם מחשבה.

אסף THE KOP 4 במאי 2015

כן.
תרמתי ואמשיך לתרום.

דורפן 4 במאי 2015

אתם לא משתמשים בביטויים קצת גבוהים מדי. מה בדבר פחדן שמקלל בעילום שם?

trailblazer 4 במאי 2015

פסאודו-שפטליסטי

מתי 4 במאי 2015

לא ידעתי שיורם שפטל קורא בדה באזר

wazza 4 במאי 2015

לקחת לי את התגובה, אשכרה שפטל

shohat 3 במאי 2015

תובנות מהניסיון המעשי שלי –
א. קיימת בעיה של profiling – הפיכת אדם לחשוד ע"ב דעה קדומה מובנית. זו לא תמיד גזענות מודעת אך מבחינה תוצאתית זו גזענות. אתיופי לבוש בטרנינג וכובע צמר שישוב במכונית מתחת לביתו בשכונה (בה תושבים אתיופים רבים) הוא "חשוד", כאשר לרובנו לעולם לא יהיה החשש הזה מתחת לבית שלנו. זו חוויה שמי שלא עבר אותה יתקשה להבין כמה היא מקוממת ומשפילה. זו גם בעיה שקשה מאד להתמודד איתה (משום שהשוטרים עשויים לפעול ע"ב מחשבה שהם צודקים). רק באמצעות חינוך למודעות ולריסון ההטייה הזו. (בעיית ה – profiling עשויה להתקיים גם בקרב חברי הקבוצה המסומנת עצמה. למשל – גם שוטר שחור בארה"ב עשוי לגלות רמת חשד גבוהה, א-פריורית, כלפי שחורים).

ב. קיימת בעיה של דרדור אמצעים מהיר. בהמשך ל – profiling היחס הוא כאל חשוד והוא עשוי להיות תקיף מלכתחילה. אם יש איזשהו גילוי של כעס מצד "החשוד", טרוניה או ויכוח – במקרים רבים, רבים מדי, מה שבשכונה אחרת היה מסתיים בדין ודברים, בדיקת תעודות, אזהרה, מגיע במהרה לשימוש בטייזר (שוקר חשמלי), מכות של רבים מול יחיד, הכנעה ואיזוק לרגל של ספסל ציבורי, וכל מה שמכונה בז'רגון המשטרתי-משפטי כ"כח סביר". מיותר לדבר על עוצמת ההשפלה.

ג. התנגדות בדמות נפנוף ידיים או ניסיון למנוע איזוק מובילה לכתב אישום חמור של תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות כל שכן או בן משפחה שהתקרב וזעק עשוי למצוא את עצמו נאשם ב"הפרעה לשוטר במילוי תפקידו". במצב של מילה של נאשם מול עדויות שוטרים – בהיעדר הוכחה פוזיטיבית לאלימות שוטרים תלונת האזרח למח"ש תיסגר, השוטרים יקבלו גיבוי וברוב המוחלט של המקרים יינתן אמון מלא בעדויות השוטרים לצורך הרשעה (סעיף ג' רלוונטי לנאשמים מכל המגזרים). החריגים לתרחיש הזה הם נדירים.

עם זאת, לא פעם מצאתי קשב והגינות בקרב מערכת המשפט (פרקליטות) ביחס למקרים מהסוג הזה, שאפשרו לצמצם את הפגיעה.

ישנם מקרים רבים מדי מהסוג הזה. הרושם מהם מצטבר ומייצר תחושות מאד קשות, שמקורן בפחד, תחושת תסכול והשפלה.

אסף המושבניק 3 במאי 2015

אני לא יודע איך נראה הפיד שלכם ביום כזה, אבל יש משהו שצץ אצלי – ולא רק ביד, גם במעיים.

אל תדאגו אחיי יוצאי אתיופיה, גם מי שחושב שאני ושכמותי שייכים ל"אליטה" חדשה, גם אנו לא התקבלנו כאזרחי מדינת תל אביב. ובכן – אנו לא רוצים להתקבל ככאלה.

ועוד "מאמר מערכת", פחדנים ארורים.
http://news.walla.co.il/item/738864

אילן 6 במאי 2015

פשוט מזעזע.

אסף the kop 3 במאי 2015

לסיכומו של דיון.
אני חושב שרק אם חלילה יהרג הערב שוטר, ישראל תפסיק להיות גזענית.

Selby 3 במאי 2015

פאשיזם בשידור חי בCNN(סיקור בלתי פוסק של שעות), רק זה היה חסר לתדמית של מדינת ישראל.
לא בשטחים הכבושים ולא נגד ג'יאהדיסטים. בצפון תל אביב יורים(דרגה אחת מתחת לאש חייה) על חיילי צה"ל קרביים(סטטיסטית זה ציבור שמקריב מעצמו בצורה לא פרופורציונאלית , בדומה לדרוזים) רק כי צבע העור שלהם שונה.
מהרגע שהתחילו לירות על מפגינים בבילעין כי הם "האוייב" זה מדרון חלקלק, השלב הבא בעוד עשור או שניים כשיהיה רוב דתי יהיה לירות במפגינים חילוניים שיפגינו לא בעד תחבורה ציבורית בשבת, אלא בעד תחבורה בשבת בכלל.

כמה טימטום זה להוציא זעם מוצדק באלימות ברחובות שלא תשנה כלום במקום להוציא אותו בקלפי, זאת מחלה של כל העם הזה כולל האתיופים שבכל בחירות מצביעים ברובם למפלגות גזעניות, תהרגו אותי לא יודע למה.

היה משהו מצחיק בפרצוף של נפתלי בנט שאמנם הגיע לכיכר רבין רק כדי לתפוס טרמפ(חבוב, הבחירות נגמרו, אמנם לא הצביעו לך בתוך הקו הירוק אבל הם נגמרו) אבל הפרצוף היה די אותנטי, מין הבעה כזאת של התנפצות של אשלייה משיחית. אולי הבנה שלגזענות ולמעשים פנאטיים יש השלכות. נו טוף, מחר בבוקר זה יעבור לו והוא כבר יתחיל יעבוד על חינוך מחדש של ילדינו. לימודי שואה מהפעוטון עם דגש על השם חאג' אמין אל חוסייני פלוס תזכורת לכך שיש מוסך עם שם כזה ביפו.

ישראל 4 במאי 2015

אתה מודע לכך שהפגנה הנוכחית מספר השוטרים הפצועים היה בערך פי 3 ממספר המפגינים הפצועים, וזאת למרות שלשוטרים יש אמצעי מיגון טובים יותר. למי שראה בשידור חי חלק מההפגנה לא היה ספק מי הצד האלים בהפגנה (המוצדקת כשלעצמה, למעט האלימות והוונדליזם).

בנט, בדיוק כמו זהבה גלאון, מנסה לתפוס טרמפ פוליטי מההפגנה.

Lord Anthony 4 במאי 2015

מעניין, שלמי שראה את ההפגנה בשטח לא היה גם כן ספק מי הצד האלים, ואלו לא היו המפגינים למקרה שתהית.

רימוני הלם על מפגינים בתל אביב?! איך אפשר אחרי שימוש מופרז בכוח ברמה כזאת לדבר על אלימות כנגד המשטרה.

ניק 4 במאי 2015

סליחה על מפגינים בבלעין יורים כי הם מתנהגים באלימות!
היה איתי בפלוגה חבר שאיבד עין מהאבנים שלהם, אז עם כל הכבוד לצדקנות שלך, זה לא שחור ולבן!

the bird 4 במאי 2015

למה לבלבל אותם עם עובדות….חבל ..
תזרום איתם

אריאל ש 4 במאי 2015

הפוך גוטה, על המפגינים מבילעין יורים מההתחלה עוד לפני שהם זרקו אבנים. תבדוק שהבחור בפלוגה לא איבד עין מאבן שזרקו החברה של מצדה:
http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1700619

the bird 4 במאי 2015

חחח להביא תגובה על סמך כתבה מגמתית בעליל של עיתון
שכל קשר בינו לבין ישראל הוא מקרי בהחלט,
כולנו פה נרגשים וזורמים איתך
אתם צודקים (:

כסיפוביץ 3 במאי 2015

רק לא לשכוח
"זה או אנחנו או הם"

רק מי זה הם לעזאזל…?

גיסנו 3 במאי 2015

זו פשוט הפעם הראשונה שבה קהילה מרגישה שאין לה מה להפסיד.
מחאת יוקר המחיה הייתה הרגשה של פסטיבל. לרוב האנשים שנפגעו מכך היה יותר מדי מה להפסיד ולכן זה התמסמס וכל הישג שעוד נבע מהמחאה הזאת הולך להמחק בקואליציה הקרובה.
אנשים נדחקים עוד ועוד לפינה, ותמיד יש תחושה שלמרות הכל יש מספיק צרות מבחוץ והמצב לא מספיק רע כדי שדברים כאלה יקרו. אבל תשאיר סיר לחץ על אש קטנה מספיק זמן ובסוף הוא יתפוצץ.
השאלה העיקרית כרגע לדעתי היא מי תהיה הקהילה הבאה שתתפוצץ ככה.

אסף the kop 4 במאי 2015

ההיפסטרים

אופיר 4 במאי 2015

רונן, גזענות מצד מי? כל קבוצה בעלת יצוג יחסית נמוך באוכלוסיה לנצח תרגיש מעט מקופחת, אבל האם יש פה אפליה גזעית שיטתית? יתכן, אבל אני לא נתקלתי בכזו.

גיל 4 במאי 2015

האם יהודים בארה"ב וברוב מדינות העולם המערבי מרגישים מקופחים? וודאי שלא.

אופיר 4 במאי 2015

הייתי מנחש שחוץ מבצפון אמריקה (שם הם לא מיעוט זניח יותר מהרבה מיעוטים אחרים), יהודים מרגישים מקופחים (אם לא נרדפים) בכל ארץ וארץ בעולם המערבי.
נשים באקדמיה מרגישות מקופחות, נוצרים במצרים מרגישים מקופחים, זו דרכו של עולם.

גיל 4 במאי 2015

אני מאוד בספק אם יהודים באנגליה או בלגיה מרגישים מקופחים בצורה כלשהיא. במדינה חופשית זה כמעט לא קיים, בטח לא על בסיס קבוע. יכולות להיות אירועים אנטישמיים נקודתיים בכל מקום אבל לא משהו ממש מאיים.

דורפן 4 במאי 2015

אופיר – לא חושב זה נכון. אני חי כידוע לך בהונגריה. יהודים בהכללה חוששים משנאה אנטישמית אבל לא חשים קיפוח (כפי שהיה בין מלחמות העולם תחת השלטון הימני קיצוני שההיסטוריונים החדשים בוודאי יקשרו איכשהו לשמאל). הם מודעים לכך שמצבם הסוציו-אקונומי טוב יחסית. שנאה וקיפוח הם דברים שונים.

אופיר 4 במאי 2015

גיל, רונן, כשבאתי להוציא רשיון נהיגה מקומי במקום מגורי, היתה לי אפשרות להבחן על התיאוריה באנגלית, מנדרינית, רוסית ונדמה לי שגם בערבית. מה שאני רוצה לומר הוא שקבוצות אוכלוסין עם מסה קריטית הצליחו להשיג לעצמן הטבות שקבוצות קטנות יותר אינן זוכות להן – וניתן לראות בכך "קיפוח" (אם כי בניגוד ל-entitlement של יהודי שמהגר לישראל, לנו לא היו כאן כל דרישות). גם ימי חופש בחגים היהודיים לא מגיעים לנו, וגם זה יכול להחשב ל-"קיפוח".

גיל 4 במאי 2015

זה לא קיפוח אלא עניין פרקטי של איזונים הגיוני שכאשר יש מיעוט גדול שדובר שפה אחרת אז יתאפשר להם להבחן בשפת האם. אני לא יודע איפה אתה חי אבל סביר שיש מעט דוברי עברית במקום וליצור מבחן בעברית זה נטל גדול מדי. הרי יש מאות שפות בעולם אז האם היית מצפה שכל משרד ממשלתי יפרסם בכל השפות הללו? ברור שלא. אגב, בלא מעט מקומות יכריחו גם מיעוטים גדולים להבחן בשפה המקומית כעניין של עיקרון.

אופיר 4 במאי 2015

בוודאי שאני לא מצפה למשהו כזה, אני רק רוצה לומר שאוכלוסיות בלי מסה קריטית מתקשות יותר לדאוג לאינטרסים שלהן, ומכאן יכולה לנבוע תחושת קיפוח. ידוע למשל שנשים באקדמיה סובלות בשכיחות גבוהה מכל מיני בעיות של בטחון עצמי שנובעות מייצוג נמוך. זו בעיני דוגמא קלאסית לסיטואציה שבה היעדר ייצוג מספיק מונע מתן מענה לצרכים הספציפיים של אוכלוסיה (ועדות קביעות שלא מבינות את המשמעות של שיא הקריירה שמתנגש עם הקמת משפחה).

גיל 4 במאי 2015

אבל זה לא אינטרס אלא יותר גחמה פרטית. למה בדיוק אתה מצפה שמדינה שהגרת אליה תפנה אליך בשפת המקור? זו לא דרישה סבירה. זה לא קשור לאפליות אחרות שקיימות או לאוכלוסיות מושתקות. הרי יהודים בכל מקום בעולם מהווים קבוצות לחץ פוליטיות מאוד אפקטיביות אז אולי אנשים ממקומות אחרים צריכים להרגיש מקופחים?

אופיר 4 במאי 2015

אני מקווה שבשלב זה ברור שאין לי שום רצון או ציפיה כזו זה ניתן כדוגמא, כן?
הכוונה שלי היא שבכל פעם שקבוצת אוכלוסיה אחת מקבלת הטבה כלשהי שאחרות אינן מקבלות, זהו מצב של קיפוח. ובהחלט, הדברים חלים גם על לא-יהודים במידה והם זוכים ליחס פחות מיהודים.

גיל 4 במאי 2015

לא כל מצב שקבוצה מקבלת הטבה מסוימת זה קיפוח של קבוצה אחרת. קיפוח הוא ביחס למה שמצופה ממי שגר במדינה. אם אתה גר במדינה דוברת אנגלית אז אין שום קיפוח בזה שמצפים ממך לכתוב ולקרוא באנגלית. האם שימוש ברוסית בארץ ברוב המוסדות הוא קיפוח של עולים מהולנד למשל? המדינה פשוט מכירה בזה שאחוז גבוה מהאוכלוסייה דובר רוסית וזה מקל עליה את ההתנהלות מולם.

דורפן 4 במאי 2015

אופיר – אני לא יודע מה אתה עושה בחיים. אולי לא נתקלת כי משלח ידך או אורח חייך לא מביא אותך להתקל בזה (גם אני כמעט לחלוטין לא נתקל בהם) אולי אתה מעמיק בתחומים הללו ועדיין סבור שאין קיפוח. אני לא חושב שכל קבוצת מיעוט מרגישה קיפוח. לדוגמא: משפחתי הייתה אנגלו סקסית וכמובן שמעולם לא חשנו או סבלנו קצה קצהו של קיפוח. לא הייתי ממהר לפסול תחושות כאלו כסובייקטיביות. כפי שכתבו פה, כשאנשים מוכנים להתנהג כמי שאין להם מה להפסיד – אולי החברה לא נתנה להם סיכוי אמיתי.

אופיר 4 במאי 2015

רונן, אתה צודק – אני לעולם לא אומר למישהו שנתקל בגזענות "אין גזענות". אני חושב שאין גזענות "ממסדית" כלפי האתיופים (בניגוד לערבים, למשל), ולכן אני לא חושב שהפגנה כזו תשיג מטרה כלשהי (כי גזענות של אנשים פרטיים נפתרת רק עם הזמן).

איפה אתה חושב שקיימת בישראל גזענות ממסדית?

the bird 4 במאי 2015

כרגיל לפני שמאשימים מישהו או משהו בגזענות
טלו קורה בין עיניכם
כמה מבינכם יש להם חבר אתיופי או מכר שכזה?
כמה מבינכם מדברים עם ערבי או מכירים מישהו ערבי מלבד בחומוס?????
וכו' וכו'
כנראה שבהונגריה יש הרבה משניהם …
כי "האבחנות" שלך ממש "טובות "

the bird 4 במאי 2015

(נלחץ בטעות)
ולמרות אי ההסכמה שלי עם כותב הבלוג על "הגזענות" הקיימת
בהחלט יש פה בעיה משמעותית בהשתלבות של האתיופים בחברה
מכיוון שזה תהליך שקשה להם הרבה יותר משבאו ממדינות מתקדמות יותר
(וגם לרוסים זה היה קשה מאוד להשתלב…
וזה עדיין קשה אבל יכולת ההשתכרות שלהם גבוהה יותר בעקבות אקדמיה וכו')
ונראה לי שאם יממשו מה שכותב 1 הציע כמה תגובות מעליי
על אפליה מתקנת כמו שעושים פה משום מה לערבים
זה יכול להועיל הרבה יותר מאשר כל מיני טיעונים דמגוגים פה באתר.
ואלימות משטרתית יש כל הזמן ללא קשר למיעוט כזה או אחר
הוול שלי הפייסבוק מוצף בכאלו מל המינים והצבעים
אוהדי כדורגל
נהגי רכבים
ערבים,מתנחלים,דתיים,ערסים ,ואשכנזים לפלפים…
דווקא שם אין אפליה ואין גזענות

בני תבורי 4 במאי 2015

ציפור,
אם היית יודע שאני חי בואדי ערה ומרבית חברי ושכניי ערבים, יש מצב שהתגובות שלך לפוסט שלי על אחי נצרת היו יותר שקולות?

the bird 4 במאי 2015

עצם המחשבה שלך שהתגובות שלי לא היו שקולות מכיון שכתבתי נגדך/דעתך,היא כבר בפני עצמה בעייתית.
עיקר הבעייתיות שלי נבעה ממה שכתבת בפוסט על בשארה והיתממות שלך בענין כשנוח לך כשברור שאם זה היה משהו מהצד השני של המתרס לא היית כותב כך.
בתור מי שעובד כבר שנים ארוכות מאוד
עם ערבים שחלקם מאזורך….
וגם עם פלשתינאים לידיעתך
אתה אז ממש מצליח להתעלם
לגביי מה שהם באמת חושבים על היאהוד
(יש מיעוט קטן מתוכם שחושבים אחרת )
עיין ערך המפלגה האיסלמית ,חסימות כבישים אלימות שההפגנה אתמול זה משחק ילדים לידם ועוד.
מה שעושים שם למי שבאמת מנסה (ולא בשם דו קיום מזוייף) להשתלב בחברה שלנו….(יש בודדים מהם שניסו להתגייס )ואיך השפילו אותם בחברה שם…
אז כשרוב החברה שם מתייחסת אליי כאויב
אני בהחלט חושב שטקס כמו של סכנין הוא בושה וחרפה….
והבלוג שלך בעיניי היה התגלמות הניתוק של השמאל מהעם

יותם 4 במאי 2015

אני לא מבין את הטיעון הזה. מה הקשר בין מה שאתה אומר לבין גזענות? אנשים שלא מכירים יהודים הם אנטישמים? אני לא מכיר ולו פורטוגלי אחד לרפואה, זה עושה אותי גזען?
אני לא בוחר באופן אקטיבי להמנע מאתיופים, את אלה שאני מכיר אני אני מחבב או לא בהתאם לאדם, כמו ערבים ופורטוגלים. אני צריך חותמת של לפחות שלושה חברים כדי לומר שלא להשכיר דירה בגלל "גזע" זו גזענות? כדי שתהיה לי דעה בנושא?

shadow 4 במאי 2015

אני לא מסכים עם רבות מהתגובות פה על שלילת הגזענות כלפי האתיופים.
בישראל יש גזענות מובנה מעצם היותנו יהודים.
מי שלא חי בחול ולא שומע איך יהודים מתיחסים בדיבור שלהם לגויים לא מבין בכלל על מה אני מדבר.
את הגזענות הזו יבאו לארץ והיא קיימת בתוך הגזע היהודי עצמו. יש ששוים יותר ויש ששווים פחות.

אחרי כל מה שנאמר עדיין אני לא חושב שמצבם מצדיק הפגנות אלימות.
אלימות היא מוצא אחרון ועדיף להימנע ממנה ככול האפשר, מה גם שהפגנות אלימות(בחולם) והפגנת אלימות(בשורוק) משיג בדיוק את ההיפך מבחינת דעת קהל.

היה יותר ראוי אם היו יוצאים קודם כל בהפגנות שקטות ומשמעים את קולם כדי שמצבם יזכה לתהודה קצת יותר רצינית.

נ.ב

מעניין איזו מלחמה מתוכננת הקיץ כדי להשכיח גם את הבעיה הזו מהשיח הציבורי.

the bird 4 במאי 2015

בבבטטטטחחחח חכה עוד שניה ביבי קורא לסוכני המוסד לפעול
הניה זורק קסאמים על שדרות,
ונסראללה על קצרין…
המשכורת שלהם משולמת שוטף פלוס 30 ממרכז הליכוד

כמה שאתם מנותקים מאיפה שאתם חיים….
השנאה לשלטון ימין מעבירה אתכם על דעתכם

אסף the kop 4 במאי 2015

הרגת אותי

אדם בן דוד 4 במאי 2015

הקיץ תהיה מלחמה.
פשוט תהיה.
זה ברור וידוע.
לי אין שום עיניין בזה, לך אין בזה שום עיניין ואפילו לאסף אין בזה שום רצון.
כמו גם לרב תושבי הדרום, הצפון ולבנון.
אבל תהיה.
זה מניע את הכלכלה, זה מייצר כותרות זה מאחד ומשכיח בעיות.

the bird 4 במאי 2015

ממש נתן הנביא אתה…
יש לך גם את המספרים של הלוטו?

נראה לי שרק בכאלו תגובות אפשר לענות לניתוק ו"הדמגוגיה בשקל של השמאל" (למדתי מגיל…בכל זאת מצ'עמם)

אביאל 4 במאי 2015

מניע את הכלכלה ? בפעם האחרונה שבדקתי הצמיחה ברבעון השלישי של 2014 היתה שלילית בגלל צוק איתן וגם התיקון של הרבעון האחרון לא הצליח להדביק אותה, שלא נדבר על זה שאמנם לא נפרצה המסגרת התקציבית מבחינה פורמלית משום שהיא מסווגת כ״קופסא״ אבל נשפך הרבה מאוד כסף שעדיף היה לחסוך אותו.

האמירה לפיה מלחמה מניעה את הכלכלה, במיוחד בימנו היא חסרת אחריות.

אדם בן דוד 4 במאי 2015

מניעה את הכלכלה במובן שהיא מספקת תעסוקה ותקציבים לגוף הגדול במשק.
ואני ממש לא נתן הנביא אבל לא קשה לנחש שבקיץ הקרוב תהיה מלחמה
לצערי הרב עוד לא הרבה זמן תראו בעצמכם
לא הבנתי למה זאת דמגוגיה

the bird 4 במאי 2015

כי זאת בהגדרה במילון לדמגוגיה
"דמגוגיה היא שיטה לשכנוע והשגת כוח פוליטי המתבססת על פנייה לדעות קדומות, פחדים, אמונות תפלות וציפיות הציבור הרחב"
כי בעצם זה שאתה והצל פה מנסים "לאיים" עלינו במלחמה כי הימין בשלטון (ביבי אהוב נפשכם)
וכך הוא כביכול משנה את סדר היום זו בהגדרה דמגוגיה .
וחוץ מזה האמת היא שבלי קשר כך סתם בא לי להגיב כמו גיל מלמעלה (:

אדם בן דוד 5 במאי 2015

איזה כוח פוליטי אני מנסה להשיג?
אני לא מאיים במלחמה ואין לי שום דבר נגד ביבי בנושא זה-
הוא זהה לכל ראשי הממשלה בארץ ובעולם לאורך ההיסטוריה שהקריבו חיי אדם לצרכים פוליטים
גם ראש הממשלה השמאלני האחרון, פרס, ניסה לעשות את זה כשיצא למבצע בלבנון בתקופה הקצרה שלו כרוה"מ אחרי רצח רבין. (דרך אגב, הייתה שמועה שהקצין שהיה אחראי לטעות הטיווח שסיימה את המבצע היה נפתלי בנט).
אבל פרס , כמו פרס, בהיותו הגרסא הפוליטית של הבפאלו בילס\שיקאגו קאבס\מרלין אוטי- הצליח לחרבן גם את זה.
בכל מקרה אני לא מנסה להפחיד או להעליב אני רק מפיץ את ההערכה, הלצערי מאוד סבירה, שלי לגבי המלחמה בקיץ הקרוב.
בוא נקבע שניפגש בטור של טב"י בו הוא מסביר את הכשלון הנוסף של הצהובים להעפיל לליגת האלופות (אמן כן יהי רצון) בזה שהיה קשה להיערך בגלל המבצע.
גם לי בא להגיב כמו מישהו אחר אז כמו שאסף היה אומר:
"לא טוב לך ? לך תגור בדרום" (או משהו כזה)

the bird 5 במאי 2015

שכחת את ברק (ראש הממשלה האחרון ממפלגת העבודה/ישראל אחת /איזה כינוי אחר שמלבישים שם כל בחירות)
שקרא לסוכן מוסד עראפת להתחיל באינתיפדת אל אקצה
התשלום שלו הגיע להבדיל ממרכז הליכוד במזומן ומראש כנראה בקמפ דיוויד (עשה לו הנחה 5%)

לא נמאס לקרוא בפוליטיקלי קורקט
("הקריבו חיי אדם לצרכים פוליטיים") לשלטון כ"רוצחים" רק כי הם באים לא מהצד הנכון מהמפה?

אדם בן דוד 5 במאי 2015

ברק לא שמאלני
הוא אופרטיוניסט- יכל באותה מידה להיות בליכוד.
מי שהתחיל את אינתפאדת אל אקצה- ועשה זאת ממניעים פולטים טהורים, קרים ומתוכננים היטב- היה שרון.
(אני רוצה להדגיש כי בדיונים כאלה יש נטיה לא להעניק לערבים את האחריות שלהם לנושא- הם בהחלט היו אחראים. זה ששרון החליט לעשות פרובקציה לא אומר שהם היו חייבים להגיב- אבל הם הגיבו משיקולים פנימיים שלהם)
אני לא חושב שביבי רוצח (לגבי שרון זה דיון אחר). אני חושב שלא מעט פעמים מנהיגים מקריבים חיי אדם למען מטרות.
פעם, או ככה לפחות הזיכרון המתעתע גורם לי לחשוב, זה היה נעשה בכאב ומתוך הבנה שיש מטרה גדולה "לאומית" מאחורי זה. היום זה נעשה בקלות יחסית.
למשל- את אותו ההסכם של הפסקת האש הציעו לממשלה לפני כל הבלאגן בעזה.
עסקת שליט הייתה באותו התווה כבר שנתיים שלוש לפני.
אני חושב שתהיה מלחמה בקיץ כי זה משרת הרבה מאוד אינטרסים.
אני לא מסיר אחריות מהחיזבאללה\איראן\אסד\חמאס- הם פשוט לא ההנהגה שלי.
אני גם לא בטוח שלו הרצוג היה נבחר היה קורה משהו אחר-
הנה למשל משהו (ואתה כל הזמן מחזיר לביבי אבל אני לא מתייחס דווקא אליו אלא להנהגה באשר היא) שקורה כריטואל כל פעם-
ברגע שיש ניסיון אמיתי לאזן את התקציב- הווה אומר לקצץ בהוצאה הכי גדולה שלנו, וכל מי ששירת יותר מיום יודע כמה ביזבוז נוראי יש במערכת הביטחון- פתאום יש התחממות בגזרת הצפון או עזה או גם וגם.
פתאום יש הערכות מודיעניות שככה וככה
ואם זה לא עוזר אז יש מבצע או חיסול (כזה שיכלו להוציא לפועל גם קודם אבל לא הוציאו וכזה שהיה ברור שיוביל לחימום הגזרה)
אני ממש לא התכוונתי להיות דמגוג.
לא נכנסתי לדיון ימין\שמאל- רק הערתי שלי ברור שתהיה מלחמה בקיץ.
בלי להפנות אצבע לביבי- לדעתי הוא ראש ממשלה כושל כי הוא פועל מתוך מחשבה על מחר ולא על עוד עשרים שנה- אבל אני לא חושב שהוא שונה מהותית מכמעט כל אחד אחר.

matipool 5 במאי 2015

אני דווקא בונה על קיץ ללא מבצע צבאי / לחימה . זה בד"כ קורה בשנים זוגיות ..
מעריך שזה יקרה במהלך 2016 .

כסיפוביץ 5 במאי 2015

מסכים
אפילו פול התמנון יודע לא להמר נגד ביבי בשנים זוגיות

אביאל 5 במאי 2015

אדם בן דוד – ראשית, אתה טועה, מלחמות בסגנון של צוק איתן לא תורמות לכלכלה – הנתונים שפורסמו הראו שהצמיחה נפגעה בשל צוק איתן, מגזרים שלמים נפגעו ולצורך העניין הכסף שנכנס לא פוזר בצורה אחידה אלא בעיקר לטובת אלו עם הכסף, לכן אין בזה שום תרומה לכלכלה ואם אתה חושב שנתניהו לצורך העניין, אח שכול, יוצא למלחמה בשביל להניע את כלכלת המדינה אז לדיונים מסוג זה אני בכלל לא נכנס.

עכשיו, אני לא מכיר אותך ואתה לא מכיר אותי, לכן הנבואה שלך בדבר מלחמה בקיץ כאן על הדפים הוירטואלים של דה באזר אין שום חשיבות מהסיבה הפשוטה שאף אחד לא יזכור כבר בקיץ שכתבת דבר כזה וגם אם יזכרו אתה לא באמת תשלם ״מחיר״ תודעתי, חברתי, כלכלי וכו׳ על אותה נבואה שלך, עכשיו זה מוביל לנקודה נוספת, מה אתה מוכן לעשות כאן בדפי דה באזר במקרה שלא תיהיה מלחמה בקיץ, האם תוקיע את עצמך ?

אדם בן דוד 5 במאי 2015

אתה צודק- הן לא תורמות למצב הכלכלי שלי או כנראה, אני לא מכיר, שלך.
הן כן כפי שציינת תורמות למצב הכלכלי של מי שיש לו כסף ו\או כוח.
אני לא זוכר את המקור רק שזה היה מקור מכובד שהראה שבארה"ב רב ההחלטות מתקבלות לטובת אחוז מצומצם של האוכלוסיה שלו יש לוביסטים וכסף וכו
כך גם בארץ
ייש קבוצות בעלות כוח שיש להן אינטרס ברור במבצעים שכאלה. צוק איתן בהחלט היה מיותר- את אותה עיסקה עם החמאס ניתן היה לבמע כבר באפריל שלא לומר אפריל 2012
אני חושב שאנחנו קרובים מידי למבצע, והגורמים המעורבים עדיין שוטלטים. אם ניקח את האינתיפאדה ששרון הניע, לדוגמא, אז מי שבחש בזמנו (אדלר למשל) כבר סיפר ותיאר איך בקור רוח התקבלה החלטה להבעיר את השטח ממניעים פולטים קרים.

אני מבטיח להתנצל. ואף אשמח מאוד לעשות זאת. אשמח לאכול את כובעי בריש גלי ולכתוב "אביאל התותח ביבי המלך תחי תחי תחי" אם לא תהיה מלחמה.

אביאל 5 במאי 2015

אדם – אם אתה חושב שישראל יוצאת למלחמות כדי להעשיר את הכיסים של עשירים מסוימים אז שוב זה יותר קונספירציה מאשר משהו שאפשר באמת לנהל עליו דיון, אל תשכח שבאותה מידה עשירים אחרים נפגעים וגם להם יש כוח.

אם אני לא טועה אז צוק איתן התחיל הן בעקבות שנים של רקטות יחד עם התגברות משמעותית באותה תקופה ומעל לכל עם חטיפת שלושת הנערים, אם אתה טוען שזו איזה מזימה בה ישראלים עשירים ממריצים אנשי חמאס לחטוף ולרצוח נערים צעירים כדי להרוויח כסף במלחמה או מערכה צבאית שיכולה או לא יכולה לקרות זה נראה לי קצת חשוד.

אני חושב שאנחנו רחוקים ממבצע, ראשית בעיקר משום שלחמאס אין אינטרס להיכנס למערכה, אין לו תומכים מקרוב והתומכים מרחוק מעורבים בהרבה דברים אחרים (בעיקר סוריה), הסבב הקודם פגע בו אנושות וסביר להניח שבסבב הבא, בטח עם ממשלת ימין כזו עלולה להביא להכחדתו של חמאס ולהפסד השליטה שלו בעזה, אני לא אומר שלא תיהיה עוד מערכה בכלל, אבל לבוא ולהגיד הנה הקיץ הגיע ושוב פעם נכנס לסבב זה נראה לי מרחיק לכת, מספיק גם לראות שאין כמעט, למעט טפטוף קטן מאוד שלא מגיע מחאמס רקטות שנורו לעבר אזרחים.

אדם בן דוד 9 במאי 2015

סיבות לצאת למבצע תמיד יש
לפעמים אנחנו גם מייצרים כאלה
שוב, הואיל ועובדות נחשפות תמיד לאחר הרבה שנים-
אני זוכר ראיון שנתן משה דיין בו הוא סיפר איך היינו מתגרים בסורים כדי שיגיבו וירו על איזה טרקטור שזיגזג על הגבול כדי להפציץ מהאוויר בחזרה.
יש הרבה גורמים שמובלים לסבב נוסף בעזה ובצפון
חלקם בגלל הערבים וחלקם מהצד שלנו.
אני עומד בהערכתי שיהיה סבב הקיץ. בעזה קרוב לוודאי ובצפון כמעט בטוח.
שוב- אני לא הגבתי לקונספציה שביבי יצא למלחמה בגלל מניעים כלכלים בלבד-אגו, למשל, הוא גורם גדול יותר. כמו גם צרכים פולטיים פנימיים.
אני עומד מאחורי ההערכה שלי שהקיץ צפוי סבב נוסף במלחמת שלושים השנה של ישראל-פלסטין (הכוללת גם את הנגזרת הלבנונית)

ישראל 4 במאי 2015

"הגזענות קיימת בתוך הגזע היהודי עצמו".

קשה לכתוב משפט יותר גזעני מזה.

אהד 4 במאי 2015

כן, אה.. היהודים האלו קוראים לנו "גוים" ואחרי זה הם לא מבינים למה אנו עושים בהם פוגרומים.. חצופים!

אביאל 4 במאי 2015

shadow – רגע רגע, אבל גם האתיופים הם יהודים, גם הם גזעניים ?

אדם בן דוד 5 במאי 2015

אם יש ספר שמספר את כל מי שלא מספר את עצמו- מי מספר את הספר?
והאתיופים בהחלט גזענים- לא פעם אתה שומע על אתיופי שחטף מכות ממשטרת ההגירה עקב טעות בזיהוי- והוא אומר "מה אני? סודני?"

אביאל 5 במאי 2015

נו אדם, נלך לפי האנלוגיה שלך, שהם גזעניים אז אולי הגיע להם מכות מהשוטרים לא ? אולי כולם גזעניים וכולם צריכים לחטוף מכות לא ? אני לא מבין לאן בדיוק אתה חותר.

אדם בן דוד 5 במאי 2015

אני סברתי שאימרה לגבי הגזענות של האתיפים נאמרה כהלצה ולכך הגבתי
אבל אני בהחלט מסכים שכולם גזענים
לא חושב שלאף אחד מגיע לחטוף מכות

אביאל 5 במאי 2015

אדם – העניין הוא שshadow טען שהיהודים הם גזעניים מלידה (אמירה גזענית בפני עצמה), אז תהיתי, אכן חצי בהלצה וחצי בשאלה רצינית מה קורה עם האתיופים, שהם כן יהודים, האם גם הם גזעניים ?

Srtest 4 במאי 2015

יש קשר בין מה שאנו רואים עכשיו לבין מה שיצא בעקבות הבחירות מאיזה צד סלבי על מי שהצביעו לימין? אפשר להגיד שעל רקע הקונפליקט המדובר והיחס הבוטה כלפי אותם מצביעים, נבנה יחס כללי כלפי אנשים בעלי צבע עור כהה יותר. כי אם בוחנים דווקא לא מבחינת האלימות הגלויה, אלא זו המערכתית כלפי אותן שכונות וקהילות, מדובר בדחיקה איטית ומתמשכת של מי שאינם טובים מספיק. כאן כבר השאלה שצריך לשאול היא כואבת ביותר.

בני תבורי 4 במאי 2015

אני לא יודע לומר בוודאות אם יש גזענות ממוסדת בישראל,, אבל ללא ספק קיימת גזענות בחברה הישראלית והאתיופים חשופים לה יותר מכל אחד אחר בחברה. צריך גם להזכיר כי ההפגנות החלו על רקע מחאה כנגד היחס של המשטרה לאתיופים, לא על אפליה במקומות עבודה או במערכת החינוך. אילו ידעה המשטרה לפעול מהר ונחוש כנגד הבהמות הפרימיטיביות שלובשים את מדיה ומשוכנעים שהם החוק ולא נציגיו, יתכן וחלק מהמראות הקשים היו נמנעים.
אבל אל דאגה, ביבי יגיע, יפשיל את שרווליו, שרה תביא פיצות, פוטואופ עם ילדים עם צמות, קשקושי סופרטאנקר ויאללה הביתה.

רועי 4 במאי 2015

עדיין בטראומה מה 17.3 אה… ?
לא נורא בני, יעבור לך.

גל ד 4 במאי 2015

זה לא יעבור לנו כי זה לא עניין של אגו. אנחנו באמת חושבים שהממשלה הזו גרועה למדינה.

רועי 4 במאי 2015

זה לא עניין של אגו, זה הרבה יותר עמוק מזה.
ב 17.3 היתה המחאה האמיתית, מחאה לא מאורגנת, שקטה, ללא אלימות, ללא מושכי חוטים, ללא כסף זר.
המחאה הזו היתה כנגד אנשים "נאורים" כגון בני תבורי. "אוהבי אדם" עלק.
המחאה הזו היתה כנגד אנשים שמטיפים יום וליל לקבל את השונה, כל עוד השונה הוא לא כזה שמחזיק בדעות שונות מהדעות שלהם רחמנא ליצלן.
המחאה הזו היתה נגד אנשים כגון בני תבורי, רוויי שנאה מעוררת חלחלה כנגד אלה שמעזים להחזיק דעה שונה משלהם, שנאה שאין שונה במאום מגזענות.
והם אפילו לא יודעים שהם כאלה.

אריק 4 במאי 2015

כלומר ביבי נבחר בגלל הצבעת מחאה נגד בני תבורי?

אסף the kop 4 במאי 2015

בקלפי במענית

אריק 4 במאי 2015

לא נית לדעת עם התמיכה בביבי בקלפי במענית נבעה מהעובדה שבני יפה נפש סמולן או בגלל מצבם של הרעוע של כלי הרכב.

אסף THE KOP 4 במאי 2015

גם וגם

בני תבורי 4 במאי 2015

אריק,
כרכז רכב במענית אני מבקש שתחזור בך

גל ד 4 במאי 2015

זה בגלל ההתגייסות של כתבי העלון.

אריק 4 במאי 2015

חוזר.

בני תבורי 4 במאי 2015

אריק,
מה, לא?

אריק 4 במאי 2015

אני חשבתי שזה בגלל שציפי/בוזי נתפסו כמתייחסים לבוחרים כטיפשים ומפזרים הבטחות ריקות. וגם בגלל שכלכלית לא כל כך נורא פה אז אנשים העדיפו את הרע המוכר על הרע הלא נודע.
אבל יכול להיות שהכל בגללך. זה אפילו אולי הגיוני.

משה 4 במאי 2015

אחד המשעשעים, אנחנו מוחים ולכן הצבענו לשליט הנאור. כמו כל ההסברים שקיבלתי בחודש וחצי האחרונים, בגלל התקשורת, גרבוז, בני תבורי, הבועה התלאביבית, בן כספית, רביב דרוקר…
אני שמח שכולם התעסקו ונלחמו בנושאים החשובים שעמדו לפרקם והצליחו "להשתיק" את כל המנוולים שהזכרתי לעיל ופוגעים במדינה.

בני תבורי 4 במאי 2015

משה,
לדעתי הייתה כאן מחאה נגד מחירי הכרטיסים בפרמייר ליג

רועי 4 במאי 2015

ושוב הזלזול המתנשא הזה.
השנאה אכלה אותך מבפנים, כדאי שתטפל בזה.

the bird 4 במאי 2015

רועי
כל הכבוד
אהבתי…מילים כדורבנות !

גל ד 4 במאי 2015

ללא מושכי חוטים וללא כסף זר. נפלא.

רועי 4 במאי 2015

כסף של איזה ממשלות זרות בדיוק ?

trailblazer 4 במאי 2015

כסף של זונות ממקאו

אסף THE KOP 4 במאי 2015

אתה מעדיף כסף של זונות מסקנדינביה ?
זאת גזענות לא ?

LEONIDAS 4 במאי 2015

בסקנדינביה הזנות לא חוקית .
במקאו ובוגאס..? נו, אתה יכול לשאול את מנהלי המלונות של הפטרון.

אסף THE KOP 4 במאי 2015

בסקנדינביה הזונות נמצאות בממשלה.

אביאל 4 במאי 2015

trailblazer – בפעם האחרונה שבדקתי אין שום סיבה שאלדסון יתלכלך בזנות, אם היית טורח פעם לחקור קצת את העניין, היית יודע שזנות גם בסין וגם בוגאס לא חוקיים בדיוק והכסף שהוא עושה מהימורים גדול הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מאשר לעסוק בזנות. עיסוק בזנות מסבך אותו לא רק בכל הקשור לזנות עצמה, אלא גם בהלבנה של כספים, עבירות שלא מומלץ בדיוק לעשות לא בדמוקרטיה האמריקאית ולא ברפובליקה העממית של סין.

זה שצרי המוח בארצנו קישרו הימורים לזנות היא בעיה בפני עצמה ומעלה תהייה הן לגבי היכולת המוחית שלהם לקשר בין דברים, זה לא הפריע להם להתעלם ממרטין שלאף (בעלי הקזינו ביריחו) והקשרים שלו עם אריאל שרון וזה גם בטח לא מעיד כלום לדעתם על הפלסטינים שהפעילו קזינו בשטחם חס וחלילה, שהגזענות לא תברח.

אגב, נתניהו עלה לשלטון לפני ישראל היום, אני מניח גם שאף אחד שהתכוון לא להצביע לנתניהו קורא ישראל היום וחשוף לשטיפת המוח כביכול, מה גם שפתאום מילארד הדולר של אדלסון לפרויקט תגלית, אולי הפרויקט הכי חשוב של ישראל בכל מה שקשור להסברה בינלאומית לגיטמיים איפה שנוח, עוד מאפיין של השמאל הישראלי – כזה שמעדיף לקחת כסף מעמותות ואנשים אנטישמיים, אנטי-ישראליים ואוטו-אנטישמיים שרוצים להעכיר את פניה של ישראל בעולם מאשר לקחת כסף מיהודי שתומך בעובדה הפשוטה שישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי.

no propaganda 4 במאי 2015

למה רק ממשלות הן בעיותיות ומיליארדרים בעלי שליטה בחברות גלובליות לא?

אייל הצפון 4 במאי 2015

מה קרה שפתאום גילית שיש גזענות?
תמיד הייתה גזענות, ותמיד הגילויים החמורים ביותר של גזענות היו מצד האפריקאים שמצפון למדבר סהרה (שמכנים עצמם אדומים), לאפריקאים שמדרום לסהרה (חומים בהגדרתם), והחלוקה הגיאוגרפית מקבילה פחות או יותר לחלוקה בין מוסלמים ללא מוסלמים.
ההיסטוריונים החדשים מנסים לטעון שהכל אשמת הקולוניאליזם והאדם הלבן, אבל כל תופעת העבדות והסחר בעבדים לא הייתה מתאפשרת אלמלא האפריקאים שבצפון היו תופסים אפריקאים מהדרום (לסהרה), ומביאים אותם לספינות של האירופאים.
חס וחלילה לטעון שכל מי שבא מארצות האיסלם הוא גזען, וברור שיש אשכנזים שהם לא פחות חשוכים, אבל ככלל, ככול שהאדם מרגיש את עצמו פחות קרוב לאליטה השלטת, שבישראל זה אחוס"לים, כך הוא יגלה גזענות רבה יותר לכל מי שהוא עוד יותר מרוחק ממנו. הותיק כלפי העולה החדש, הבהיר כלפי הכהה יותר, הציוני כלפי הלא ציוני, ומעל לכל היהודי כלפי המוסלמי. האתיופים עונים גם על קריטריון הותק, גם על הצבע, ובנוסף על כך חלקים מהממסד הדתי מפקפקים בעצם היהדות שלהם.
המשטרה והצבא בסופו שח דבר הם בני אדם. אף אחד לא משאיר בבית את הדעות ואת החינוך שלו כשהו עולה על מדים, ולכן התנהגות המשטרה תואמת את אופי ההפגנה.
ועל אף כל זאת אין כאן משהו יוצא דופן ולא איום קיומי על ישראל, תוך כמה עשרות שנים, בהנחה שברוב היישובים בארץ האתיופים לא יופרדו במערכת החינוך (ומקרי ההפרדה הם רק בחינוך החרדי ובשאר הזרמים הם היוצא מהכלל), הילדים ישחקן יחד, ובין אם ההורים ירצו בכך או לא, הם כבר לא ירגישו בהבדלי הצבע.

ניב 4 במאי 2015

ההפגנה אתמול זה הוואדי סאליב של העדה האתיופית, עוד עלייה שאנחנו כחברה ומדינה לא עשינו מספיק בשביל לקלוט.
הפעם האשמה אינה מונחת לפתחה של מפלגת מפא"י..
הבעיה היא שהיא באה בזמן שיש גם ככה תחושה של התפרקות הלכידות של החברה.
ממש מקווה שהכל יסתיים בשלום.

איציק 4 במאי 2015

קראתי את כל התגובות, ורמת הדיון עשתה אותי עצוב. כמעט כולם מסכימים שיש בעייה. חוסר ההסכמה היא האם זה גזענות (ממוסדת או לא ממוסדת) או אפלייה; האם הממשלה אשמה או האתיופים, וכו'. כמה רפש מוצאים אחד על השני בגלל הגדרות ועוד כל מיני שטויות. במקום זה תסתכלו ותראו, שלא משנה איך תגדירו את הבעייה, ומי אשם, בסופו של דבר יש בעייה!!! צריך לטפל בה כי המצב לא הגיוני. הממשלות לדורותיהן דאגו להעלות את האתיופים ארצה ולהלחם עליהם. תפקידן של הממשלות הללו היה גם למצוא פתרונות ולהבין את המצוקות של עלייה זו. לקחת בחשבון את ההשכלה, התרבות, צבע עור (היה ברור שיש לכך השפעה כי זה תמיד מפיע אם לא מטופל כראוי), צרכים מיוחדים. אבל כמו בהרבה מקרים אנחנו טובים בעלייה אך לא בטיפול בעולים. אני לא מאשים ימין/שמאל או כל מגזר אחר. צריך להודות שהם לא טופלו כמו שצריך, וצריך לבדוק מהר ולפעול מהר כדי לטפל בכך. ומה אני רואה בתגובות… רפש אחד בשני, הרבה שינאה מכל הצדדים, ועוד על מה שכולם מסכימים (כמעט), שצריך לשפר את מצבם. לא חבל…

אסף the kop 4 במאי 2015

איציק
תרשה לי לפשט את הויכוח עבורך.
ישראל גזענית או לא בעינך ?

אהד 4 במאי 2015

יש גזענות בישראל. יש גם בארה"ב, בשבדיה ובסודאן.
אני חושב שהוויכוח לא אמור להיות סביב זה ושעצם הדיון הזה רק מסיט את הדיון מהמהות, שהוא היחס הגרוע/מפלה/גזעני/כל התשובות נכונות שאותו מקבלים האתיופים.

איציק 4 במאי 2015

אני חושב שכל אדם הוא גזען מטבעו בכך שרוצה לתת עדיפות לקרובים לו (מכל בחינה שהיא). כיוון שכך, השאלה היא לא האם אנחנו גזענים או לא, כי אם איך אנחנו כאינדיבידואלים וכחברה מתמודדים עם זה. אני לא חושב שמדינה כמדינה גזענית באופן מוצהר, למרות שיש בה חוקים שמטיבים עם אוכלוסיות מסוימות, מכל מיני סיבות. העיניין הוא לא האם המדינה גזענית כי אם האם יש גזענות מובנת והאם היא מטופלת כמו שצריך. כאן אני בספק. חוץ מזה, גם אם לא תקרא לזה גזענות כי אם אפלייה לרעה, ויהיו הסיבות אשר יהיו, הדבר דורש תיקון. ראה מה קרה עם העלייה מצפון אפריקה, עם העליה מתימן, במידת מה עליה מחבר העמים, עם העליה מאתיופיה. לא למדנו איך לקלוט עולים. למדנו איך להביא אותם ארצה. זה לא מספיק, זה לא קליטת עליה.

the bird 4 במאי 2015

איציק
אפשר לומר שכמעט אפשר לחצום על כל מילה שלך.
יש לך דה באזר פוליטי משלך (:

the bird 4 במאי 2015

*לחתום

באבא ימים 4 במאי 2015

איציק – אני מסכים למהות אבל תרשה לי להקשות עליך.

נחילים של מילים נשפכו, לרבות בבלוג הזה, על ההתבטאויות של גרבוז ווקסמן. דיברו על ״ניחוח על גזענות״ דיברו על ״גזענות מכובסת״, דיברו על מה שיש מתחת למילים ומה הכוונה האמיתית מתחת לביטוי מנשקי קמעות ומשתטחי קברים.

למה היה לך כל כך קל להאשים את גרבוז בגזענות ועכשיו פתאום כאשר אתה רואה התנהגות שאני מקווה שתסכים איתי שהיא לאין ערוך יותר גזענית (אתה עצמך מודה שצבע העור משחק כאן תפקיד) פתאום ״השאלה היא לא אם אנחנו גזענים או לא״?

איציק 4 במאי 2015

מסיבה פשוטה שאני אומר שאנחנו כן גזענים. אני לא מסתתר ולא מכבס אני אומר זאת בפנים. מרגע שאמרתי זאת ואני מודע לזה, השאלה מה הלאה. האם אני צריך לומר "ככה אנחנו וככה נמשיך" או לומר "אני מודע, גם אני כזה (מקווה שבמידה מועטה) וצריך לטפל בזה." בטיפול בבעייה יש לפחות שני רבדים. אחד, הטיפול בדיכוי יצר הגזענות. השני, טיפול בנפגעי התופעה הזו. לדעתי הם נפגעו גם מגזענות אך לא רק, ולכן הטיפול צריך להיות כולל יותר.
האם עניתי לשאלתך?

באבא ימים 4 במאי 2015

כן. תודה.

רפאל 4 במאי 2015

צודק, יש בעיות וצריך לעבוד עליהם.
כמובן גם להעניש את מי שמתנהג באלימות ובניגוד לחוק, בין אם אלה שוטרים שסרחו או אנשים שחושבים שמותר להם להכנס לדשא ולהרביץ לשחקנים או אנשים שרואים הפגנה ומרגישים שיוכלו ליצור המולה ולהתחמק ללא עונש.
לעבוד על הנושאים החשובים יחד עם ענישה מתאימה.

יוני (המקורי, מפעם) 4 במאי 2015

אני זכיתי להכיר לעומק בני העדה האתיופית כשלמדנו יחד משפטים באונ' ת"א, מקום די אליטיסטי. הם התקבלו בעזרת אפליה מתקנת, וטוב שכך. חכמים, שאפתנים, מקסימים. לא "מופנמים" או "שקטים". אם יתנו להם, ישקיעו באמת, דברים יכולים להשתנות מהר. לא בעוד דור.

הסמל פפר 4 במאי 2015

הבוקר, שעות ספורות לאחר שהמסוק המשטרתי שחג מעל ביתי שעות אתמול חזר לבסיסו יצאתי כרגיל לריצה.
בדרכי חזרה עברתי ליד אולם האירועים טראסק בנמל תל אביב.
היה שם אירוע בוקר של קהיליית ההייטק, השתלמות או משהו כזה.
הצצתי פנימה. אתם יודעים איך זה נראה: מזנונים עם ארוחת בוקר קלה, מצגות על מסכים, המון אנשים צעירים קוליים, גברים צעירים עם זיפים וזקנים, ג׳ינס מעודכנים וחולצות מכופתרות, נשים צעירות עם שמלות קלילות וסנדלים, כמה כיפות סרוגות מינימליסטיות, חיוכים, טאבלטים, כמה מעשנים בחוץ.
ארבעה אתיופים ספרתי, שניים מאחורי עמדת האומלטים, אחת בקבלה ואחד ליד דלת השירות עם מדים של טווס חברה לניקיון.
אין אולי גזענות ממוסדת או אפלייה רשמית, יש רק משהו שגורם לכך שבכל מקום בו יש כסף, מעמד, אנשים שנהנים בלי לחשוש מה יהיה מחר בבוקר, אין אתיופים.

אסף THE KOP 4 במאי 2015

הסמל,
תן לי לנחש מה היו מצביעים אנשי קהיליית ההי-טק אם היית מציב שם קלפי.
רמז: הגלאונית הייתה מרכיבה קואליציה וסתיו שפיר הייתה שרת הביטחון.

LEONIDAS 4 במאי 2015

Democracy is a pathetic belief in the collective wisdom of individual ignorance.

רפאל 4 במאי 2015

אם זה דמוקרטיה, מהם המשטרים האחרים?

גל ד 4 במאי 2015

אל תהיה כ"כ בטוח.

יש גם הרבה מצביעי בנט אצלנו.

חיים הצהוב 4 במאי 2015

אסף התגובה המטומטמת שלך זה הבעיה

אסף THE KOP 4 במאי 2015

צהבת
מי שם אותך לממונה על האינטליגנציה בדה-באזר ?

the bird 4 במאי 2015

יש חותמת של ממונה בת.ז.
אם אתה מהמחנה הנכון.
אסף לי ולך אין את החותמת הזו

Man United 4 במאי 2015

אתה חייב לדחוף אתהשמאל/ימין הזה לכל תגובה?זה כבר מתחיל לעייף.

רפאל 4 במאי 2015

האמת שממש נחמד לעבור מידי פעם על עיתונים מגזריים… ( נראה לי כל עיתון במידה רבה הוא כזה )
איך הארץ מציגים את המצב, לעומת יתד נאמן…. ידיעות וישראל היום. יש הרבה דעות. נחשפים להרבה צרכים וקשיים מסוגים שונים ומגוונים.
קל מאוד לגדול בארץ ולא להיות ער בכלל למצוקות של תושבים ערבים ביהודה ושומרון למשל…
גם קל מאוד לגדול בארץ ולא להיות מודע למחשבת ישראל או לחשיבות הארץ בראי ההיסטוריה וההווה.
קל מאוד לא להבין את החשיבות של לימודי החול….
גם קל לא להבין כמה בכל העיתונים גורמים לנו להרגיש שיש כ"כ הרבה דברים שאין לנו מה לעשות לגביהם ואם רק המועמדים שהעיתון מריץ היו חזקים יותר, אולי היו כותבים יותר חדשות טובות…

אסף THE KOP 4 במאי 2015

יש לך 2 אפשרויות:
1. להפסיק לקרוא אותי (אם אתה מסוגל).
2. להצטייד באקסטזי.

D! פה ועכשיו 5 במאי 2015

אסף, זו לא דוגמא.
אבל יש לי ארבעה חברים עובדי הייטק (ולא הרבה יותר חברים בכלל) אף אחד מהם לא הצביע אפילו לבוז'י. אחד עבר מביבי ליאיר בבחירות הקודמות ונשאר שם, לצערי.
אני בכלל לא בטוח שאתה צודק במה שאתה אומר. למעשה תוצאות הבחירות מראות שבניקוי האוכלוסייה הערבית והחרדית במדינת ישראל יש פה רוב כזה גדול לימין (ואני כולל פה גם את כחלון אף על פי שלא כל מצביעיו הם ימין קלאסי) שאין כמעט שום קהילה כזו או אחרת שהיא שמאל. יש את הקיבוצניקים ויש את אזור השרון/חלקים מת"א. +- זהו.

rami 4 במאי 2015

מעניין אם היית רושם הודעה דומה על כך שמרבית ה"מאבטחים/שומרים" מגיעים מאוכ' מסוימת, והירקנים, ופועלי הניקיון וכו' וכו'.

אסף THE KOP 4 במאי 2015

שהחלאות מתעלקות על הפגנות אזי רק אלימות, דם ורוע מתרחשים.
השמאל הקיצוני הוא חבלני ומסוכן.

http://news.walla.co.il/item/2851138

חיים הצהוב 4 במאי 2015

"אפשר תמיד לגרום לאנשים ללכת אחרי השלטון. זה קל. כל מה שאתה צריך להגיד להם זה שהם מותקפים, ולהאשים את הפצפיסטים בחוסר פטריוטיות ובחשיפת המדינה לסכנה. זה עובד אותו דבר בכל מדינה." (הרמן גרינג)

רועי 4 במאי 2015

תתבייש לך.
אנחנו לא חיים בשנות ה 30 של המאה הקודמת.
אתה לא צריך להגיד לאנשים כלום, אנשים לא טיפשים (למרות שאתם מאוד אוהבים לסווג את מצביעי הימין ככאלה).
להגיד לאנשים שהם מותקפים… אין לך בושה, מדינה שמשלמת בדם ונלחמת על קיומה עוד מלפני שנוסדה.

חיים הצהוב 4 במאי 2015

אתה רציני? איפה אתה חי? לפני חודש בבחירות הראש ממשלה שלך לא יצא בתקשורת וקרא לצאת לבחור כי השמאל מביא ערבים לקלפי?

רועי 4 במאי 2015

ואתם תמשיכו לשקר לעצמכם שבגלל הקריאה הזו 70% מהעם לא מסכים עם הדעה שלכם.

רועי 4 במאי 2015

אהבתי את "ראש הממשלה שלך", אתם כאלה דמוקרטים ונאורים.

חיים הצהוב 4 במאי 2015

אתה מתייחס אלי בתור שמאלני ואני לא אבל קשה לי מאוד עם אנשים שטופי מוח כמוך שכל מה שהם מפיצים זה שנאת חינם

רועי 4 במאי 2015

איפה ראית שאני מפיץ שנאה בדיוק ?
או שאוטומטית אני נכנס לקטגוריה הזו, כי כפי הידוע, חופש הביטוי בישראל שמור לצד אחד של המפה בישראל,
וכל ביטוי מהצד השני מסווג ישר כגזענות/שנאה/טיפשות/בורות.

חיים הצהוב 4 במאי 2015

חח אתה קראת את התגובה של אסף? או שכרגיל אתה ממשיך רק לצעוק סיסמאות ששטפו לך את המוח איתם?

רועי 4 במאי 2015

שטפו לי את המוח… תתעוררו כבר.

ארנון 5 במאי 2015

רועי,
"איפה ראית שאני מפיץ שנאה בדיוק ?"
תקרא שוב את התגובה שלך לבני תבורי – זו הפצת השנאה הכי בולטת בכל שלושמאות התגובות לפוסט הזה. כמובן אסף והציפור נותנים לך קרב מכובד, אבל התעלית עליהם.

אסף THE KOP 5 במאי 2015

ולחשוב שיש הורים שמסכימים שתחנך את ילדיהם…

the bird 4 במאי 2015

שטוף מח מדבר
זה כמו המשוגעים שמחפשים חלון להיכנס לבית משוגעים….
שנאת שלטון הימין …גרמה לכם להיות עיוורים למציאות

אילן 6 במאי 2015

איך שוב הגעתם לעניין המייגע של שמאלנים נגד ימנים? האם זה סופו של כל דיון?

רפאל 4 במאי 2015

אין שום דבר רע בלהיות מוכן להגן על עצמך. כך עושים שלום ומונעים מלחמות.

אסף THE KOP 4 במאי 2015

אין לי תחרות איתך בציטוט נאצים.

אביאל 4 במאי 2015

חיים הצהוב – היהודים והנרדפים של שנות ה30 היו צוחקים על ההשוואה שלך, באמת שאין גבול, דנינו ושוטריו הם גרינג אה, פשוט בושה.

No ONE 5 במאי 2015

אני לא שמאל ולא ימין , לדעתי שני הצדדים לא יודעים מה הם עושים , אני לא גר בארץ,לא רוצה להצביע או להחליט בשביל מישהו אחר
הציטוט שהוא הביא לא קשור להשוואה זו או אחרת,הוא לא הישווה את הנאצים לשוטרים ישראלים,
אבל הציטוט הזה הוא נכון לכל מדינה בעולם, ישראל,ארה"ב,רוסיה,בריטניה,ברזיל,אירן וכל מקום שתבחרו
רייגן נבחר על בסיס הציטוט הזה(וגם על זה שלמפלגה הדמוקרטית לא היה מועמד רציני מ 1980 עד 1992 )

חיים הצהוב 4 במאי 2015

אני גר באזור מרכזי בתל אביב, מדי פעם יש כל מני שיכורים שצועקים לי מלמעטה ומשתוללים אבל היו 2 מקרים שירדתי למעטה בגלל הבלאגן ןבשניהם היו מעורבים אתיופים, במקרה הראשון זה נער צעיר אתיופי שכמעט ועבר לינץ אחרי שהתחיל עם ידידה של מישהו, אני לא מבין איך אפשור להכות מישהו ששוכב על הריצפה ומתחנן שיעזבו אותו.
המקרה השני היה בחור כבן 50 60 שניסה בכוח ובצעקות ניסה לגרור צעירה אתיופית הבייתה.
כל מי שאומר שזה רק המשטרה הוא משקר לעצמו אנחנו חברה שמקדשת גזענות ונהיית יותר ויותר אלימה

איתן 4 במאי 2015

קראתי לא מעט תגובות ויש גם לי כמה שאלות\תמיהות

1.בתור עדה שעד קצת פחות מדור נהגו ללכת לבאר ולשאוב מים,לא ידעו מה זה בכלל מיקרוגל, אם אתה היית מגיע עם הילד שלך לבית חולים והיו מפגישים אותך עם מנתח לב אתיופי לא היית נלחץ לפני שהיית מברר עליו פרטים

2.בתוך אוכלוסיה שסגורה בתוך עצמה וחיה בגטאות לרוב, אין לרוב האנשים את היכולת לצאת ולהתקדם ולוותר על הקל והמוכר ולכן הם נשארים תקועים עם עבודות ללא שכר גבוה…חוץ מזה שכלכלית והשכלתית יש להם נק' פתיחה נמוכה יותר אפילו מול אוכלוסיות מוחלשות בארץ

3.איפה שיש חוסר השכלה יש עוני עוני גורם למרמור קנאה, תחושת קיפוח ויוצר פשע… הרי מין הסתם במסדר חשודים בגניבה מהסופר יש יותר סיכוי שילד אתיופי יהיה הגנב של השוקולד מאשר ילד שגר בסביון, מכיוון שלא חסר לו שוקולד

4.אני חייב להגיד שאני מגנה את התנהגות השוטרים שמכים את החייל האתיופי, אך כאשר אתה רואה וידאו של זמן מסויים בלי לדעת מה קרה לפני וללא קול…קל מאוד לשפוט. אולי השוטרים תפסו את החייל מבצע מעשי סדום בקטינה? בכל זאת אני לא שופט בבית משפט …אבל בנוגע למחאות נכון האזרחים האתיופים כאן מופלים לרעה, למרות שהם ברובם אזרחים שומרי חוק משלמי מיסים ומשרתים בצבא…אך המשטרה תפקידה לשמור על הסדר הציבורי ולא לאפשר למראות כמו שנראו אתמול שיקרו

חיים הצהוב 4 במאי 2015

וואוו ללא מילים…

thomas 4 במאי 2015

שמע ישראל

חיים הצהוב 4 במאי 2015

1. כי המשפחה של גרשון הייתה פעם רק משוררים
2. יש לך טעות, זה לא אוכלוסייה שסגורה בתוך עצמה אלה אוכלוסייה שסגרו והרחיקו אותה
3. מי יוצר את החוסר השכלה? למה יש את העוני? למה אתה מניח שילד מסביון יותר טוב מילד אתיופי? אני מכיר אנשים מסביון שהם חלאת המין האנושי ובוא אני אספר לך משהו גם ילדים מסביון גונבים ואם במקרה יהיה חסר להם והם ירגישו עוני הם יגנבו לא פחות מהילד השחור
4. אבל מה קורה שהמשטרה לא ממלא את תפקידה? מי שומר על האזרחים מהמשטרה? המשטרה תפקידה לשמור על סדר ולא לעשות מה שבא לה

אהד 4 במאי 2015

"הילדים של סביון" גונבים יותר כסף. זה נקרא עבירות "צווארון לבן".

Gil - Zimbabwe 4 במאי 2015

לצערי נחשפתי לבלוג הזה רק עכשיו, בתור אחד שכבר כמעט 11 שנה באפריקה. אני חושב שאם הכל יתחיל מאיתנו אנשי היום יום מצבם ישתפר. אנחנו צריכים להשכיר דירות, צריכים לקדם בתחומי העבודה, לא להפלות אותם במועדונים, להפסיק להשוות אותם לסודנים. לקדם אותם ברשויות (אגב הנספח המשטרתי ביוהנסבורג הוא אתיופי, האם זה מיקרה שאתיופי ניספח באפריקה?).
אני חושב שאם האזרחים יתנו להם שווי הזדמנויות הכעס שלהם על הממשל יתחלף, הבעיה אצלינו ולא רק ברשויות.
השני סנט שלי – שאני לוקח מישהוא לעבודה אהי מבקש לבקש דף ללא שם, גיל, מין או כל דבר אחר שיזהה את המרואיין, רק השכלה, כישורים וניסיון.

כסיפוביץ 4 במאי 2015

יפה
מה שמצער בעיקר בכל התגובות למעלה זה בדיוק מה שאתה כותב.
במקום להתעסק בתחלואות חברתיות מתעסקים בלהתכתש אחד עם השני.

אף אחד כאן לא רוצה להתחלף עם השוטרים או המפגינים.
אבל כולם יודעים מי לא בסדר…

אביאל 4 במאי 2015

דורפן – אכן יש גזענות נגד אתיופים ושחורים בכלל, כולל המהגרים הלא חוקיים, בוא נניח שאם המהגרים הלא חוקיים היו מגיעים משוודיה לכולם היה יותר נוח, יש גם אפליה כלפי אלה שהם שחורים מעט יותר, אבל היא כמובן לא באותה עוצמה והיא שקופה הרבה יותר והיום קוראים להם בכיינים.

אבל, לזרוק לכאן את ההשוואות עם הבעיה של המיעוט הערבי זה עוול וזה עוד מאפיין ידוע של השמאל שאוהב לכרוך הכל יחד כדי לחזק את הטענות שלו, אני רק אצטט מתוך משהו שכתבה ידידה שלי באינסטגרם עם תמונה מההפגנה בה אישה אתיופית יושבת על הרצפה בוכה ומסביב שוטרים ״די לגזענות, די לאלימות משטרתית וגם די לכיבוש, סתם כי ככה״, מסביר את העניין ?

גם העובדה האיזוטרית שאיימן עודה ובנצי גופשטיין שניהם בהפגנה מביעים תמיכה בקהילה האתיופית מראה שכל הטיעון שלך כאילו יש כאן איזה כת או קבוצה גזענית שהממסד מאפשר לה חופש פעולה נגד כל דבר ששונה ממנה הוא לא יותר מהלקאה עצמית, מאפיין ידוע של השמאל הישראלי.

דורפן 5 במאי 2015

אז אני מבין שאנחנו עם מוזר. כלפי האתיופים גזענים אבל לא נגד ערבים.

קצת מזכיר לי שהציבור מזדעק על קצינים שצטרידים מינית אבל לא מוכן לשמוע שאולי הם ברוטלים בהתייחסות לערבים.

תמשיך לדמיין לך חברה ששולטת חמישים שנה על עם אחר (בלי קשר לסיבות בגללן זה קרה) אבל נשארת מלאת חמלה ואנושיות וסולידריות.

ותמשיך להאשים קבוצה פוליטית קטנה ולא את מנהלי המדינה.

אהד 5 במאי 2015

אנחנו גזענים גם נגד הערבים. אבל מה הקשר? ולמה לכרוך את נושא אפליית האתיופים עם נושאים אחרים..
שתי הקבוצות האלו הן שונות לחלוטין. אתה רוצה לגזור גזירה שווה – תיהנה. רק אני מניח שגם אתה יודע שאין לזה ביסוס גדול מדי.
ואפשר להפסיק לדמיין ולהתחיל להציג עובדות? דורפן, האם החברה הישראלית אלימה יותר מהחברה בצרפת או בארה"ב? היכן באות לידי ביטוי השלכות הכיבוש על החברה הישראלית?

אסף THE KOP 5 במאי 2015

באמת הגיע הזמן להפסיק את הכיבוש הפלסטינאי של ארץ ישראל.

אביאל 5 במאי 2015

דורפן – קיימת גזענות הן נגד ערבים והן נגד אתיופים (או אנשים שחורים בכלל), כל אחת מהסיבה שלה. מרבית האיבה לערבים מגיעה מתוך הסכסוך והדם הרב שנשפך והקיצוניים ביותר הופכים את זה גם לסוג של גזענות טהורה – לחשוב שאוהד בית״ר, שמגיע מאותו המוצא בהרבה מן המקרים בדיוק כמו אותם ערבים, יחד עם השכלה נמוכה ושאר הפרמטרים ולהגיד שמדובר על גזענות נוסך תורת הגזע ואיזה עליונות של היהודי על פני הערבי זה בולשיט אחד גדול, באותה מידה היתה יכולה להיות איבה כלפי סינים, הודים ושוודים אם ישראל היתה בסכסוך כזה, בדיוק כמו שנאה ואיבה על רקע סכסוכים היסטוריים ולא חסרים מקרים כאלה.

השמאל שוב כורח את נושא הכיבוש, עכשיו הוא מחבר אותו עם האפליה כלפי האתיופים, מעניין אם מחר יסגו מכל השטחים, האם נראה שיפור בחייו של האתיופי הממוצע ?

ישי 5 במאי 2015

במקום גזעני נורמלי היחס לערבים היה יותר טוב מלאתיופים (תשאל את פיני גרשון אם אתה צריך להסברים מפורטים).
היחס כלפי הערבים הרבה יותר גרוע כי יש לנו איתם סכסוך (כלומר הם נוהגים לרצוח יהודים או לעזור לרוצחי יהודים), ולאתיופים הוא הרבה הרבה הרבה יותר טוב פשוט בגלל שהגזענות בארץ מאוד לא חזקה.

בני תבורי 5 במאי 2015

"זה הכול הסמול האלו. אם הם לא היו מתערבים, האתיופים בכלל לא היו שמים לב שהם שחורים." (קובי ניב)

אסף THE KOP 5 במאי 2015

"“I won’t react to something just because I’m supposed to, because I’m an African-American" (קובי בריאנט)

(-:

יוסי 6 במאי 2015

שיחזרו לאתיופיה ואף אחד לא יתנשא עליהם

matipool 6 במאי 2015

איך אף אחד לא חשב על זה קודם ?
זה נקרא יצירתיות ומחשבה מחוץ לקופסא .

Comments closed