שני הסנט שלי על בלאטלברונגייט

לברון מנוול. בלאט לא מנהל טוב את ענייניו כרגע

Cleveland Cavaliers v Miami Heat

מה שלברון עושה לבלאט מזעזע אבל… יש לי הרבה אבל. 36 שעות של קדושה מעונית הספיקו לי.

1. בחמישה מליון דולר לעונה אתה לא לוקח פסק זמן שאין לך. זה NBA ואתה אמור לבצע בדיוק אפס טעויות קטסטרופליות בפלייאוף. כן, אם אתה פופוביץ׳ או פיל ג׳קסון בטח יסלחו לך. זו לא טעות בתוך אלפי החלטות טובות. זאת טעות שמעלה סימן שאלה גדול. לא אם אתה מאמן טוב, אלא אם אתה מתאים.

2. בלאט מחזר במסגרת ההסברים קלישאה דביקה של פיני גרשון לפיה "מאמן כדורסל דומה לטייס קרב ומקבל מאות החלטות גורליות במשחק". אני ממילא אני לא חסיד של דימויים מיליטריסטים נבובים אבל זו טעות עצומה שלו. לא בגלל שכדורסל לא חשוב כמו מלחמה. בגלל שרק נדמה לו שיש לו מאות ההחלטות כגורליות. מה שמכריע משחקי NBA הוא הנוחות של השחקנים בסגנון המשחק שלהם. הזרימה. פה ושם החלטה או הברקה. לא מאמן שחושב שבכל הוצאת חוץ הוא צריך לשלוט.

3. ואם היה לו פסק זמן שמונה שניות לסיום? למה לקחת אותו? האם לשחקן שלקח ארבע אליפויות מזרח אין שיקול דעת ללכת להתקפה מהירה? גם בסל ההוא של מייקל ג׳ורדן ביוטה פיל ג׳קסון יכול היה לקחת פסק זמן אבל ג׳ורדן יצא להתקפת יחיד. והאם בלאט לא ראה איך קליבלנד נראתה אחרי שני פסקי הזמן הקודמים שלא הצליחה להוציא כדור? ומה הסיכון? לא הפסד, אלא הארכה.

4. שזה נכון גם לתרגיל האחרון שלברון מחק ולא היה צריך להגיד שהוא מחק. נכון, לברון על 35% באותו רגע. אז זהו? זו מידת ההבנה של נפשו של האלוף? שאולי עושה לך את המוות ואולי מחטיא ומחטיא אבל נותן 100% על הפרקט. וגם היה אלוף המזרח ארבע פעמים ברציפות. אתה לא מבין שבאזר ביטר אחד ולברון יכול להתפוצץ אל תוך סדרת הגמר?

לברון מנוול. בלאט לא מנהל טוב את ענייניו כרגע

ניסוי מעניין
באיירן מינכן. שכונה

179 Comments

אבישי 12 במאי 2015

זה נכון, סופסוף התייחסות שקולה ואובייקטיבית לסיטואציה, ובלאט קצת חופר לעצמו את הקבר. סה"כ הוא ניהל טוב את משחק מספר ארבע, ויחסית לפציעות שלה, קליבלנד עשתה הכל נכון. אבל ההתערבות הזו בסיום הייתה קצת, איך לומר, כפייתית.. במיוחד לשרוף את כל פסקי הזמן על תרגיל שנגמר בלתקוע את לברון בדאבל טים.

הבעיה במערכת היחסים בלאט-לברון היא שמדובר במשולש. בלאט – לברון – תקשורת. בלאט מנסה להוכיח לתקשורת שהוא לא הרוקי שהם עושים ממנו בזה שבמקומות מסויימים הוא מנסה לכפות את עצמו, גם על לברון, שמגיב לניסיונות האלו בתקשורת בבוז די מופגן.

מעניין כמה בלאט מעדיף את הסיטואציה שהוא נמצא בה היום על לאמן את הקבוצה שבה הוא חתם.

גיל 12 במאי 2015

כל מה שאתה אומר נכון אבל הבעייה היא שלא חשוב מה בלאט יעשה או יאמר הוא יצא רע. ברגע שתייגו אותו כמאמן רוקי וכזה שבא מאירופה אז הכל מותר. אם הוא יעשה כל מה שלברון רוצה אז יגידו שהוא הבובה שלו. אם הוא מציע משהו קצת שונה אז הוא לא מבין בכדורסל. חבל שהאמריקאים ורוב הפרשנים כל כך שטחיים בניתוח העניינים.

וההשוואה לטייס קרב הייתה טעות גדולה כי אצל האמריקאים לא מדברים על הצבא אלא רק בשביל להודות לחיילים במדים. זה לא ישראל שכל דבר הוא כמו מלחמה ולכן השוואות כאלו מתקבלות בטבעיות.

אגב, לברון לא לקח ארבע אליפויות עדיין. הוא הגיע ארבע פעמים ברציפות לגמר.

גיל 12 במאי 2015

אה, עכשיו ראיתי שכתבת ארבע אליפויות מזרח.

דורפן 12 במאי 2015

לא… טעיתי במקור. תקנתי בקריאה חוזרת תוך כדי צפיה בכדורגל…

איציק 12 במאי 2015

כדורגל… תזכיר לי מזה… זה מה שמשחקים 90 דקות ובסוף באיירן עולה???

אילן 12 במאי 2015

חשבתי שזה המשחק שבו מתמסרים למוות במשך 80 דקות ובסוף מסי וסוארז מכניסים שער כל אחד.

יריב 13 במאי 2015

תיקון חלקי, הרי צריך היה להיות 5 אליפויות מזרח (והראשונה, שנשכחה, היתה המרשימה מכולן).

OneWhoKnows 13 במאי 2015

* 4 ברצף

יריב 13 במאי 2015

זה נכון, אבל גם זה לא כתוב.

אודי 13 במאי 2015

וזה שאתה כתב ספורט בכיר ועשית טעות פטאלית כשרשמת שלברון עם 4 אליפויות זאת טעות שמעלה סימן שאלה גדול לגביך ככתב?!אז התמזל מזלך (כמו לבלאט)ולא שלחת את זה לדפוס בעיתון..סופו של דבר כולנו בני אדם ולכלונו מותר לטעות

איציק 13 במאי 2015

להבדיל מבלאט, הוא לא מקבל 5 מיליון דולר. במקרה הטוב רבע מזה…

אודי 13 במאי 2015

אז יש לי סטרט אפ בשבילך
בוא תוציא טבלה של כמות טעויות שמותר לבצע על פי מנגנון שכר
נו באמת

ניר 13 במאי 2015

לא מבין מאיפה אנשים לוקחים את הטעון הזה ש״אמריקאים לא משווים דברים לצבא״. מזכיר את האבחנות המאולצות מבית מיברג/שלח על ״אמריקה״ שעשו בה שנתיים שלוש לצורך תואר שני, ואולי הרחיקו עד בוסטון לסופ״ש ארוך.

1. באמריקה כן משווים כל מיני דברים לצבא, כל הזמן. בתחום השיווק למשל כל הזמן מדברים על טקטיקה, beachhead, stronghold, boots on the ground וכו׳.

2. הדוגמה של טייס קרב היא לא מיליטריסטית אלא פשוט מדברת על אדם במצב שדורש ריכוז קיצוני. אפשר להשוות לנהג מירוצים לצורך הענין.

3. בלאט כזכור אמריקאי, נדמה לי שגם אחרי שבילה עשורים מחוץ לארה״ב הוא שוחה בשיח האמריקאי יותר טוב מכל מי שכותב פה, כולל אלו שגרים בארה״ב.

איציק 12 במאי 2015

יש לי הרבה אבל אל האבל… שלך

1. אותי לימדו שאין מערכות עם אפס טעויות… גם אם קוראים לה בלאט, פופ או זן, ולטעוית יש נטיה לקרות יותר במצבי קיצון.

2. המאמן צריך לשלוט בכול מהלך, וחלק מהשליטה זו החלטה לתת לשחקנים חופש. אבל את ההחלטה הזו הוא צריך לקחת, כלומר לשלוט בהחלטות שלו ורצוי שיהיו נכונות, אחרת חוזרים לסעיף 1.

3. כאשר לברון יהיה ג'ורדן אז ניתן לו לעשות את 8 השניות לפי החלטתו, בינתים, כמעט כל ההחלטות שלו במשחק 4 היו אסון, כולל שלוש עברות תקף, כולל אחת שכמעט וגמרה את המשחק. עדיף הסיכון של איך הקבוצה יצאה מפסקי זמן, מאשר לסמוך על קבלת ההחלטות של לברון במשחק זה, ובכלל ברוב הסדרה.

4. לברון ממש לא נראה כ-100% על הפרקט. הוא נראה אנמי, לא מרוכז ולא ממוקד. אם הוא היה מרוכז, ממוקד ונותן 100% אז כנראה היה אפשר להסתפק בפסק זמן אחד ולא שלושה, ואז היו נשארים לו שני פסקי זמן אותם היה יכול לא לנצל.

לברון מנוול. בלאט מנהל סביר ביותר את ענייניו אך לא מצויין

דן דן 12 במאי 2015

יש טעויות ויש טעויות…, אם השופטים רואים את בלאט מבקש פסק זמן, זה זריקת עונשין וכדור מהצד.., לשיקגו! במצב של 84-84, זה היה כנראה יותר מצב של 84-85 עם כדור מהצד לשיקגו עם 8 שניות.., זה להפסיד את המשחק (והסדרה כולה!) בגלל זה, אם אתה חושב ששותים לו את הדם עכשיו, אם זה היה קורה, אוי ואבוי…

כמו שדורפן אמר, ב 5 מיליון דולר בשנה טעויות כאלה לא עושים

איציק 12 במאי 2015

נכון, הוא כל הזמן חושב איזה טעויות מותר לו לעשות תמורת 5 מיליון דולר. זה שטויות. הטעות חמורה מאוד, ויורדים עליו בצדק, אבל כל אחד כזה שיורד שיעשה עם עצמו חשבון ויספור כמה טעויות הוא עשה וכמה משחקים (או מה שיש במקצוע שלו) הוא הפסיד. אם יורדים על בלאט, אז לברון עשה הרבה יותר טעויות במשחק שיכלו לעלות במשחק הרבה לפני הטעות של בלאט והוא מקבל הרבה יותר מ-5 מיליון דולר.

גיל 12 במאי 2015

טעות של לקחת פסק זמן שלא קיים אסור שתתרחש. זה לא קורה כל משחק וכשזה קורה, זה תמיד ברור. לא רגע יפה של בלאט.

איציק 12 במאי 2015

נוו, זה ברור, אך אין לזה קשר לכך שהוא מרויח 5 מיליון, 2 מיליון או 10 מיליון. לא נראה לי שהתקשורת היתה סלחנית יותר לטעות זו אם השכר שלו היה רק 2 מיליון, או יותר חריפה אם הוא היה 10.

גיל 12 במאי 2015

זה לא קשור ישירות לכסף אלא למעמד של מאמן בכיר.

איציק 12 במאי 2015

כל מי שמאמן ב-NBA הוא בכיר. אבל פה משום מה יותר מידי פעמים הזכירו את השכר של בלאט כאילו זה תג מחיר לטעות.

גיל 12 במאי 2015

בדיוק, כל מאמן הוא בכיר ומרוויח הרבה כסף אבל בלי קשר לכסף הוא היה חייב לדעת כמה פסקי זמן נשארו לו.

איציק 12 במאי 2015

על זה אנחנו מסכימים. כלומר חומרת הטעות היא לא פונקציה של השכר שהוא מקבל.

גיל 12 במאי 2015

היא כן פונקציה במובן הזה שמאמנים בנבא מרוויחים הרבה יותר מבאירופה וטעות כמו שהוא עשה הייתה יכולה לעלות לקבוצה מליוני דולרים.

איציק 12 במאי 2015

טעויות שלברון עשה במשחק הזה והקודמים יכלו לעלות לקבוצה באותם המיליונים, אך אף אחד לא מדבר על זה. מה קרה, המחירים שעלולים מטעויות של לברון לא נחשבים, בטלים? או שאולי השכר שלו נמוך ולכן אין לבוא אליו בתלונות. אז לשכר שלו, ומחיר אין חשיבות, החשיבות היא בעצם היותו שייך לקבוצת העלית של מאמני NBA.

גיל 12 במאי 2015

כן, אבל אלו טעויות שהן חלק מהמשחק עצמו ולא טעות שהיא בעיקרה מנהלית. ואם קליבלנד לא ינצחו את הסדרה אז ללא ספק האשמה תיפול בעיקר על לברון.

דורפן 12 במאי 2015

אנחנו חלוקים ואדגיש.
לגבי 1. אין אפס טעויות, אבל רק שלושים מאמנים הם מאמנים ראשיים בNBA. זו הפעם הראשונה שאני רואה דבר כזה ברמה הזו. ומה לעשות שאין לו קרדיט קודם.

לגבי 2. המממ זו סמנטיקה. אני לא רואה ככה ספורט.

לגבי 3. לברון רחוק מג׳ורדן אבל יותר קרוב לג׳ורדן מאשר בלאט לפיל ג׳קסון

לגבי 4. לברון קיבל החלטות רעות בהתקפה והג׳אמפשוט שלו מת. אבל הוא נתן הכל בהגנה. שמר על חצי קבוצה בערך. אל תבלבל בין הזריקות שלו לאנמיות.

אבישי 12 במאי 2015

לגבי 4, לברון כל כך דומיננטי שהוא אחד השחקנים היחידים שיכולים להיות מזעזעים ומדהימים בעת ובעונה אחת. כזה היה משחק 4.

אלעד 12 במאי 2015

נקודה 4. את נקודה 4 צריך להדגיש שוב ושוב.
לא יודע אם היה שחקן שנדרש למאמץ כזה כמו לברון בשני צידי המגרש, למשך 40 דקות בערב. זה שהוא "נח" לפעמים בין התקפות זו לא זריקת זין. זו חלוקת כוחות הכרחית. למען השם, ב-4 שנים במיאמי הם לא טרחו להביא אפילו גבוה נורמאלי אחד כי הם סמכו על זה שיש להם את לברון שיסדר להם את הפרצות. שייקח ריבאונד, שיעשה הגנה מתחת לסל כשצריך, בחוץ כשצריך ועל כוכב היריבה כשצריך.
השיפוט של לברון פשוט לא הוגן. הוא כנראה מנוול, אבל איך אפשר להעמיד בספק את גדולתו כשחקן?

red sox 12 במאי 2015

1. האמת שזה מעניין, כי ראינו אין ספור שחקנים אמריקאים בכדורסל האירופאי שמנסים לקרוא טיים אאוט כשההגנה לוכדת אותם בtrap, בישיבה על הפרקט או תוך כדי נפילה מחוץ למגרש.

צמשום מה אנחנו סולחים על זה מאוד בקלות ולא טוענים שהם "לא מתאימים". לפעמים שוכחים שהדבר הקשה ביותר לשינוי הוא הרגלים וותיקים.

גיל 12 במאי 2015

זה משהו אחר. זה הרגל שקשה לשנות אבל גם בכדורסל האירופאי לפעמים נגמרים פסקי הזמן לא?

שמעון כסאח 12 במאי 2015

בכדורסל האירופי זה אחרת, פסק זמן מבקשים מהמזכירות, אין? לא תקבל וזהו, אין עונש.

דורפן 12 במאי 2015

רד סוקס. אירופה זה לא העילית. אף אחד לא מצפה מהם להיות מושלמים – כי עובדה היא שהם הגיעו לכדורסל דרג שני. המשכורות הם הן לא של מליונים ו….. מחליפים אותם כמו גרביים.

איציק 12 במאי 2015

כמה הסגות:
1. שואלים, של מי התרומה יותר גדולה, של כל הגדולים, ניוטון, איינשטיין ודומיהם או של כל הקטנים שכל אחד תרם קצת אך בייחד תרמו המון. אז בלאט עשה טעות אחת ענקית. אם נספוק את קמות הטעיות הקטנות של אחרים, כנראה הנזק שלהן יהיה גדול יותר מהאחת של בלאט (וכן, גם מזל לא מזיק).
3. זו לא שאלה כמה רחוק בלאט מפיל ג'קסון אלה האם לתת ללברון לקחת את ההחלטה האחרונה. בקבלת ההחלטות שלו בסדרה ובטח במשחק 4, זו טעות שיכולה לעלות במשחק, הרבה יותר מפסק זמן (אם היה לו עוד אחד).
4. לברון לא סתם לקח החלטות רעות בהתקפה, הוא היה אנמי ופאסיבי בהמון התקפות. וכן הוא היה טוב בהגנה ואני מכיר עוד 2 שהיו טובים מאוד, מוזגוב ושאמפרט (או איך כותבים אותו). מלברון מצפים שיהיה טוב משני הצדדים, כמו שציפו מג'ורדן, מפיפן, מברינט, מדומארס ועוד כמה. עם הוא לא מסוגל לכך, כנראה הוא לא ראוי לכתרים שהוא ואחרים שמים על ראשו.

אלעד 12 במאי 2015

אבל הוא כן מסוגל לכך. אם לא שמת לב הוא קלע את סל הניצחון, ועשרות פעמים בעבר הוא היה דןמיננטי בשני הצדדים ברגעים מכריעים.

איציק 12 במאי 2015

בגלל זה כתבתי עם (בטעות במקום אם). וכשאומרים מסוגל לא מדובר על זריקה אחת שנכנסת ויכלה שלא (גם להווארד יכול להכנס פוקס), מדובר על תהליך, ובתהליך הזה במשחק הזה הוא נכשל לכל אורכו (פרט לזריקה האחרונה). אם היה מתפקד בצורה סבירה (לא טובה, סבירה) לא היה צורך בזריקה האחרונה.

אלעד 12 במאי 2015

בגלל זה אמרתי שהוא עשה את זה עשרות פעמים בעבר בסיטואציות דומות (משחקים דומיננטיים בשני צידי המגרש). אתה לא יכול להתכחש לזה

איציק 12 במאי 2015

נכון, אבל בפלאי אוף השנה ובמיוחד בסדרה הנוכחית הוא לא. אולי נגמר לו הסוס, ואולי זה זמני, אבל לפחות לפי הסדרה הזו נראה שכרגע הוא לא ראוי לקרדיט הזה, ואולי הוא כבר לא המלך ויחי המלך החדש. חובת ההוכחה עליו, כל משחק.

אלעד 12 במאי 2015

אתה צודק, מלבד העובדה שאחרי כל משחק לא שופטים אותו ספציפית למשחק הזה, אלא משליכים מזה על כל הקריירה שלו.
אגב, הלוואי על כל שחקן שייגמר לו הסוס בצורה כזו. כבר ראיתי אנשים פה מכריזים על אנטוני דיוויס כשחקן עדיף, למרות שלא הצליח להשיג אפילו ניצחון אחד עם קבוצה בסדר גודל דומה של כישרון.

איציק 12 במאי 2015

כל אחד מודדים יחסית למקסימום שלו, או יחסית למה שהוא מנסה לצייר את עצמו. כרגע, ולא למשחק אחד, כי אם כבר תקופה, הוא הרבה יותר נמוך ממה שהוא היה, והרבה הרבה יותר נמוך ממה שהוא עושה מעצמו.

אלעד 12 במאי 2015

כנראה אנחנו מסתכלים דרך שני זוגות משקפיים שונים לגמרי. קליבלנד על המסלול לגמר עם סגל די מוגבל ופצוע. ולברון מצליח לשמור על כוחות ולא לבזבז מאה אחוז מול קבוצות מוגבלות כמו בוסטון. הוא יצטרך את זה מול היריבה מהמערב שתהיה הרבה יותר טובה.

איציק 12 במאי 2015

נניח שאתה צודק, מה מצדיק את אופן המשחק שלו מול שיקאגו, הם הרי אתגר ששווה להתאמץ ולא לשמור יותר מידי כוחות כדי לעבור את הסדרה.

אלעד 12 במאי 2015

קודם כל, כל אחד זכאי גם למשחקים פחות טובים. ואין סיבה אחרת לכך שהסדרה היא 2-2 חוץ מהעובדה שלברון לקח אותם על הכתפיים בשתי הנצחונות, אפילו שלא היה במטבו.

איציק 13 במאי 2015

נסכים שלא להסכים

אלעד 13 במאי 2015

שאני אבין, חיכית לראות מה הוא עשה הלילה וזה מה שיש לך להגיד??

איציק 13 במאי 2015

ממש לא ראיתי לצערי הלילה. אני יודע את התוצאה ומתוך השלוש וחצי הדקות שיצא לי לראות הוא שיחק כמו שהיה צריך לשחק את כל הסדרה. אם זה היה ככה כל הסדרה אז היא היתה כבר גמורה. דווקא בגלל זה כל מה שכתבתי קודם זה נכון. באמת הגיע הזמן שיגיע לסדרה. אני לא מדבר על כמות הנקודות או על הריבאונדים, גם קודם היו לו סטטיסטיקות יפות. מתוך המעט שראיתי (ובהנחה שזה מייצג את כל המשחק), אני מדבר על הנחישות של תקיפת הטבעת כדוגמא… מי שרוצה שינסה לעמוד בקצב ובעוצמה. לא משהו אנמי, בוא ננסה לדחוף עם הטוסיק ואם לא יתנו לי אזרוק מאיפה שאני עומד.

היסטוריון של ספורט 12 במאי 2015

אם בלאט לוקח אליפות אז נראה לי לומר שלברון קרוב לג'ורדן יותר ממה שפיל ג'קסון לבלאט

תומאס נוימן 13 במאי 2015

1. הסיבה שזה כמעט אף פעם לא קורה למאמן ראשי ב-NBA היא שיש צוות שלם של עוזרי מאמן שתפקידם בין היתר ללחוש על אוזנו של המאמן הראשי ברגע שהוא לקח את פסק הזמן האחרון המותר לו. במכבי, למשל, מישהו כמו אלון שטיין היה דואג שבלאט יידע מראש. פה הצוות של קליבלנד פישל, ומי שהציל את כולם היה טיירון לו שתפס את בלאט כשכמעט כבר היה מאוחר מידי (אבל למעשה היה אמור לעדכן את בלאט – הוא או אחד מהעוזרים האחרים – שניות רבות לפני כן)

daniel 13 במאי 2015

לא יאומן. בלאט מבזבז שני טיימאאוטס על הוצאת חוץ שמסתיימת בלי שום תרגיל מאחוריה, לוקח טיימאאוט שאין לו ובסוף הצוות שלו אשם?
אולי מספיק עם זה? הבחור עשה שתי טעויות. אחת טכנית בדמות הטיימאאוט והשניה מנטאלית בנסיון נואש לשלוט בהכל גם כשלא צריך.

תומאס נוימן 13 במאי 2015

בזבוז שני טיימאוטס מיותרים – אכן טעות של בלאט.

העובדה שלא זכר שאין לו יותר טייםאוטס – פישול שיכול היה להימנע לו צוות הסיוע היה עושה את העבודה שלו כמו שצריך

cookie-monster 13 במאי 2015

נקודה מצוינת

פורד פרפקט 12 במאי 2015

מסכים איתך שהכל על הכוכב. לטוב ולרע ואת זה בלאט עדיין צריך ללמוד כי מה שהולך באירופה לא ילך בנ.ב.א. אבל גם ג'ורדן ידע לשחרר כדורים לפקסון וסטיב קר וגם זו גדולה. לברון עדיין לא הפנים שהוא מהווה דוגמא לשאר הקבוצה. אין לו את ווייד ושאר הווטרנים שיתמכו בו כשהוא נותן את העבודה שלו. הוא מנסה לצאת גדול לבד. זה לא עובד ככה בקבוצה

דמוסתנס 12 במאי 2015

לברון באיזשהו מקום עובר את אותה התנסות שהייתה לגורדן עם כל הקטע של לנצח לבד. גם לאלוהים לקח זמן עד שהוא הבין שהוא צריך את החברים שלו (אם ג'ורדן אלוהים, סטיב קר הוא מלאך?) . מלברון ההבנה הזו נחסכה כי היה לו בהיט קבוצה עם שחקנים מנוסים בסדר גודל שלו שדאגו לנהל את הקבוצה אבל בקליבלנד הוא מנסה לקחת עליו הכל וחייבים לקוות שהוא יראה את האור בזמן.

No ONE 12 במאי 2015

על מה אתם מדברים? במשך שנים לברון היה תחת ביקורת נוראית שהוא מפחד לקחת אחריות וכל הזמן מוסר ונותן לחברים שלו הזדמנות לנצח את המשחק(למרות שלברון תמיד עשה את המעשה הנכון מבחינת כדורסל)
תמיד אמרו שאין לו קילר אינסטינקט של קובי או ג'ורדן, הוא היה תמיד יותר אובר קבוצתי וקיבל על זה ביקורת איומה
תמיד אמרו על לברון שהוא יותר מג'יק בסגנון המשחק מאשר ג'ורדן
אז בפעם אחת מהבודדות שהוא לקח הרבה זריקות רעות וגם ניצח את המשחק הוא מקבל ביקורת הפוכה?
בקיצור כל מה שלברון יעשה זה רע , הבנתי
והוא גם לא מנוול, הוא אמיתי וזה מה שיש
מתיחסים פה לבלאט כאילו הוא הדיקטטור הגדול , אז הוא מאמן ביג פאקינג דיל
לברון הרבה יותר מנוסה מבלאט ב NBA פלייאוף וגם הרבה יותר שקול, הייתי אומר שכרגע מה שעובר בראש של לברון בקשר למשחק הוא יותר מעשי,תכליתי ונכון מאשר מה העובר בראש של בלאט(שזה נראה די היסטרי)

יריב 13 במאי 2015

אני באופן בסיסי בעד לברון מאז שראיתי איך התקשורת שחטה אותו אחרי שבמהלך האחרון במשחק הראשון בגמר המזרח של 2009 הוא העז למסור לשחקן פנוי שהחטיא.

Srtest 12 במאי 2015

+1 לשניכם

עומר 12 במאי 2015

אין בקליבלנד מספיק כשרון או מוכנות כדי לקחת אליפות,דברים לפעמים לוקחים זמן.השאלה כרגע היא לא אם בלאט יישאר אלא אם לברון בכלל רוצה להישאר.כל זה בהנחה שקליבלנד לא מגיעה לפחות לגמר.

גיל 12 במאי 2015

האמת היא שהמשחק הלילה הוא אחד המרתקים שיש בגלל כל הסיטואציה. איך לברון ובלאט יראו? לדעתי קליבלנד יגיעו לגמר וגם אם לא יקחו אליפות ההערכה לבלאט רק תגדל. אבל כל כישלון מייד יזכירו לו את המשחק הזה ואת פסק הזמן שניסה לקחת.

גדי 12 במאי 2015

אפשר לשאול למה לברון מנוול? נראה לי שפיספתי משהו בסקירת העיתונות שלי…

Matipool 12 במאי 2015

היית ביומיים האחרונים מחוץ לכדור הארץ ? זה היה כמעט בלתי אפשרי להתחמק מהסיפור .

גדי 12 במאי 2015

שמעתי על הטעות של בלאט, אבל ממה שאני קורא עכשיו בגוגל אני רואה רק איך לברון מנסה לא לשבור את הכלים עם בלאט. אז אנא חברים, עזרו לי – למה הוא מנוול? מה הוא עשה? (אני שואל ברצינות!!)

דמוסתנס 12 במאי 2015

הוא הודה בפומבי שהוא חתר תחת בלאט ומחק את התרגיל של המאמן בשביל תרגיל שהוא יזם בעצמו.

חוץ מזה, כל העונה הוא מתייחס לבלאט כאל דמות שכפופה לו ובבוז מופגן

daniel 13 במאי 2015

אז גם עדי גורדון מנוול?

עירן 13 במאי 2015

דניאל, אם לא הבנת, הענין הוא לא המחיקה (הרבה מחקו). העניין הוא האמירה המלאה באהבה עצמית את זה בציבור. בפעמים אחרות שחקנים סיפרו את זה בדיעבד ובד"כ אחרי שהעונה נגמרה ולא בזמן סדרת פלייאוף כשזה בא מהשחקן המוחק עצמו.

מאנו 12 במאי 2015

נדיר, אבל אני מסכים לכל מילה שכתבת.
לברון הוא כוכב ענק, אבל ג'ורדן הוא עדיין לא. ההתעקשות שלו להראות שהוא שולט בעניינים והוא הבוס בקבוצה הזאת היא ילדותית, פתטית, וגם תתנקם בו בסופו של דבר.
ובלאט גם עשה כמובן טעויות. אני מקווה בשבילו שבסוף העונה, איך שהיא לא תגמר, הוא יימצא קבוצה אחרת בנ.ב.א.

red sox 12 במאי 2015

דבר אחד שלא סוכה לתשומת לב בתוך שלל הסיפורים הללו – זה היה משחק כדורסל פשוט נורא. מותח, דרמטי, קשוח, הכל נכון. אבל חרא כדורסל.

איציק 12 במאי 2015

ואתה עוד החמאת למה שהיה באמת!!!

ק. 13 במאי 2015

ועוד דבר שמתעלמים ממנו (מלבד אסף רביץ בוואלה) זה שבלאט בניהול משחק מצויין לפחות ב47 הדקות לפני האחרונה השאיר את קליבלנד במשחק למרות שאף אחד מהביג3 לא הופיע (כ"א מסיבותיו)

דורפן 13 במאי 2015

להגיד שלברון לא הופיע זו התעלמות מהעובדה שמשחק כדורסל משוחק גם בהגנה

עירן 13 במאי 2015

רונן, הוא עושה הגנה קבוצתית נהדרת, אבל קשה להגיד שבאטלר מתקשה מולו כמו שהוא מתקשה מול באטלר.

ק. 13 במאי 2015

הלילה (משחק 5) הוא היה הרבה יותר דומיננטי בהגנה מברביעי. אבל אם אתה רוצה, קח את זה רק על ההתקפה וכמובן שביחס לממוצע וליכולת של עצמו (20+ נק' של דלבדובה היו כמובן מתקבלות אחרת)

ק. 13 במאי 2015

ועדיין, אפשר לבקר את בלאט על הדקה האחרונה, אבל שוחקו לפניה 47 דקות – זה כמו להלל שחקן שדחק את השער המכריע ולא את מי שבאמת יצר אותו או את מי שהחזיק לקבוצה את מרכז המגרש (וברור שאתה לא עושה את זה)

דורפן 13 במאי 2015

אני לא חושב שקליבלנד בכלל טובה במיוחד בפלייאוף.

אלעד 13 במאי 2015

קליבלנד, ויסלחו לי כולם, לא נראית מאוד מאומנת לכל אורך השנה. גם לא היו להם סטרצ'ים כאלו שהרגשת שהכל מתחבר.
לברון פה הוא גם הבעיה וגם הפיתרון. מצד אחד ייתכן שהוא יותר מדי דומיננטי כדי שניתן יהיה להחזיק סביבו קבוצה מאומנת. מצד שני, הסיבה שהם בכ"ז מגיעים כל כך רחוק זה הוא.

ק. 13 במאי 2015

מסכים עם שניכם (לגבי הפלייאוף לפחות, לא רואה משחקי נבא שלמים בעונה הרגילה) – אבל עדיין במשחק ההוא, התאמות וניהול משחק טוב שלו, בהתאם לנסיבות שהיו אמורות להוביל להפסד, השאיר אותם במשחק (מלבד התקפות ה-1 על 5)

Amir A 12 במאי 2015

במידה מסויימת לבלאט יש מזל שלברון יצא עם ה- "מחקתי את זה". אם לברון לא היה עושה את זה אז הדיון הרציני יותר היה סביב הטעות של פסק הזמן, וזו טעות בלתי נסלחת. לא משנה אם דבר כזה יכול להתרחש, ולא משנה ש"זה קורה". העובדה היא שההשלכות של הטעות הזו הן הכי קיצוניות שאפשר.

מאיר (חדש בשכונה) 12 במאי 2015

שניות לסיום בשיוויון, ברשותך השחקן אולי הכי טוב בעולם, עם אגו ענק ואתה מחליט על תרגיל עבור מישהו אחר בקבוצה, זה תרגיל מנהיגות שכשל, גם בגלל שבנבא יש סגידה לכוכבים ולא למאמנים ולכן, כוחם של הכוכבים הוא גדול מאוד. עם זאת, אם בלאט לא יפוטר, הוא יתחשל ולו רק מדום שזה לא הרג אותו.
הכניסה לפרקט כדי לקחת פסק זמן , היתה כנראה ביטוי ללהיטות יתר או מעורבות יתר שהסתיימה במבחן המנהיגות האמור.

גיל 12 במאי 2015

זה באמת נראה ככה. יותר כמו ניסיון להתחכם ולהראות לאמריקאים משהו אחר. תאורטית גם התרגיל של בלאט יכל לעבוד אבל פה בדיוק הבעייה. אף מאמן לא נשחט על זה שנתן לכוכב הגדול שלו לנצח את המשחק גם אם זה לא תמיד המהלך הכי חכם.

תiמר 12 במאי 2015

בלאט סיים את דרכו בקליבלנד אחרי היומיים האחרונים אפילו אם יזכה באליפות. הלחץ לפטר אותו יגיע גם מתוך המועדון ולא רק מבחוץ.
כל הדברים שקרו בימים האחרונים הם כאילו מישהו כתב בספר תהליך נפילה של מישהו שהגיע לשיא והאמירה עכשיו על הטייס קרב כבר ממש הפכה אותו לבדיחה (אפילו אם פופוביץ היה אומר את זה היו צוחקים עליו)

תiמר 12 במאי 2015

*תאר בספר

Amir A 12 במאי 2015

מה החישוב הקר לפטר את בלאט? מה יביא להם מאמן אחר שבלאט לא מביא להם (דהיינו להיות על הקווים בלי להפריע ללברון יותר מדי)?

תiמר 13 במאי 2015

אין סיבה אחת קריטית, זה פשוט לא שידוך מתאים. גם הלייקרס (מג'יק) פיטרו מאמן אחרי אליפות

גיל 12 במאי 2015

הוא לא סיים את דרכו בכלל. אליפות או הגעה לגמר וכולם חברים טובים.

מאיר (חדש בשכונה) 12 במאי 2015

מדום זה משום…

ניימן 12 במאי 2015

בקשר ל – 1: ברור שהוא לא היה צריך לעשות את הטעות – אבל השאלה היא איך הוא יכול לנהוג מהרגע שהיא נעשתה? (אין לי שמץ של מושג)

איציק 12 במאי 2015

לקחת אחריות, ולהתפטר, לפרוש מאימון ולהסתגף בדלת אמותיו עד שארית חייו.

ניימן 12 במאי 2015

והמהדרין יוסיפו: חרקירי.

דורפן 12 במאי 2015

לעשות מה שהוא עשה – להודות. אבל לא להרגיש קדוש מעונה עם השחיטה התקשורתית… ואם אפשר לא לבלבל את המוח על טייסים.

העליתי את הנקודה הזו לא כמשהו אופרטיבי לבלאט – אלא כמין תגובה לכך שאני מרגיש שיש תחושה שהוא מקבל יחס לא הגון. השחיטה מוצדקת לגמרי.

תומאס נוימן 13 במאי 2015

שחיטה לא מוצדקת. העוזרים של פיל ג'קסון תמיד ידעו ללחוש על אוזנו כאשר הוא מיצה את פסק הזמן. הפאשלה היא של צוות האימון שלא עשה את זה מייד אחרי שלקח את פסק הזמן האחרון המותר לו. לבלאט פשוט יש הרבה קלאס אז הוא לוקח את הטעות לחלוטין על עצמו.

גם עושים יותר מידי ביג דיל מדימוי הטייסים, אפשר לחשוב מה הוא אמר.

בלאט נמצא בסיטואציה קשה שבה הוא לא יכול להביא את הכישורים שלו כמאמן לידי ביטוי בגלל ששחקן-העל ש"נפל" עליו הוא מהסוג של לברון ולא מהסוג של טימי דאנקן. בפועל, בלאט מאמן הרבה יותר מוכשר מ-90% מהמאמנים ב-NBA

דורפן 13 במאי 2015

להאשים את העוזרים..זה באמת חיל האוויר! :-)

איציק 13 במאי 2015

מה לעשות, אין טיסות בבודדת כי אם להק :-)

כריס וובר 12 במאי 2015

שאלה שלא נשאלת ולטעמי צריכה להישאל – האם חוק הטיימאאוט לא פשוט מטומטם? למה ניסיון לקחת טיימאאוט, גם אם נגמרו לך, ראוי לעונש שעלול לגרום לך להפסיד משחק?
בעיני זה עונש מוגזם על דבר שהוא לא אלים או פוגעני כלפי היריבה.

איציק 12 במאי 2015

רק כריס וובר מסוגל לשאול שאלה כזו :-) :-) ;)

דורפן 12 במאי 2015

העונש הוא לא כזה כבד – זריקת עונשין וכדור עובר. הבעיה שבאופן טבעי הדבר הזה בדרך כלל קורה בסיום אז יוצא שהוא קשה. והוא גם מוצדק: תחשוב על יריבה שלוחצת על שחקן בפינה והוא נמנע מהלחץ בכך שהוא מאותת פסק זמן? העברת הכדור צריכה להיות אוטמטית בעיני. זריקת העונשין פתוח לדיון – אבל גם מוצדק לדעתי. כי בסך הכל זה יכול למנוע חטיפה שהופכת להתקפת מעבר שהיא באחוז גבוה מאד סל

Srtest 12 במאי 2015

כריס רציתי תמיד להגיד לך שהיית אחד ממי שקוראים להם כוכבים שהצלחתי להתחבר אליו. קליעה טובה, משחק קבוצתי, סטרץ' 4 עוד לפני שהיה פופולרי, יכולת מסירה, יכולת לשנות עמדות בקבוצה המצוינת ההיא של סקרמנטו, ובסופו של דבר אפשר להציע שהיית גדול על תרבות ספורט שמהללים אותה ודווקא זכרו לך לא את התרומה הגדולה למשחק ולפיתוחו אלא איזו טעות מצ'וקמת שלא חזרת עליה.

וזה שלמדת עברית ובאת לכאן בכלל מציב אותך על המאונט ראשמור הכדורסלני שלי.

ואפרופו טעות, ישנו שחקן עבר שנחשב יותר מפואר ממך, שהיום הוא מאמן באחת הקבוצות מאלה שנחשבות לטובות ביותר, שהדבר היחיד שהוא מצליח לעלות במוחו הקודח, בהתמודדות עם ההתקפה של הקבוצה שמנגד ובחוסר אתגור של ההגנה שלה, הוא לעשות 800 אלף פאולים על שחקן שקולע עונשין רע כדי שהמאמן ייאלץ להוציאו אותו, ושום רעיון אחד אחר לרפואה. וכולם מתעסקים עם טעות של מאמן שכמו שאומרים בספורט שאתה לא מכיר, מעמיד את הקבוצה שלו על המגרש כמו שצריך, גם אם לא תמיד מבצעת בצורה מקסימלית.

אופיר 13 במאי 2015

אתה תותח. אם היית חשבון טוויטר הייתי עוקב אחריך.

Srtest 13 במאי 2015

ותודה לכריס וובר שבאמת אהבתי אותו מה שלא קורה לי הרבה עם שחקני אנביאיי בפרופיל גבוה.

רועי 13 במאי 2015

זה כל כך מביך שכל סוגדי ה NBA ממלאים פיהם מים. שום מילה על ההתנהלות הזו.

דורפן 13 במאי 2015

רועי – בעיתון כתבתי שהעבירות על דהאנדרה ג׳ורדן זה מחפיר וצריך לשנות את החוקים. או להתייחס כעבירה במתכוון או לאפשר מעבירה שמינית או שישית על אותו שחקן (סתם רעיונות, אפשר אחרים) לקחת את הכדור מהצד.

רועי 13 במאי 2015

ועדיין, ראיתי כאן הרבה פוסטים על NBA, לברון, בלאט, קרי, קליפרס, סן אנטוניו וכו'. אני חושב שמה שהיה שם מצדיק פוסט משלו.
עצוב שצריך להגיע למצב של לחוקק חוק נגד זה.
דווקא ב NBA, שהשואו הוא חזות הכל, מאמן מרשה לעצמו להתנהל בצורה מבישה כזו שגוזלת כל טיפת הנאה מהצופים.

איציק 13 במאי 2015

הינה, היום לא הרשה לעצמו, אז הם דרסו את הקליפרס.

אלעד 13 במאי 2015

אגב ביקורת ששחקן מעביר על מאמנו, כולנו מדברים על בלאט – לברון, אבל גם הארדן העביר ביקורת די גלויה נגד האסטרטגיה של האק-דה-ג'ורדן. אף אחד לא עשה מזה סיפור. כנראה כי מקהייל הוא סוג של אגדה

Srtest 13 במאי 2015

בוא נרד לשורש העניין – הפרצה התגלתה בפלייאוף כבר באותה סדרה לוהטת של הסיבוב הראשון במערב על ידי המאמן בקליבר הכי גבוה, המשיכה על ידי המאמן שניצח אותו ועברה עכשיו לאותו מאמן שמבין השלושה נמצא מבחינת הקבוצה שלו ואיך שהיא נראית הרחק מאחוריהם. לכן הפוקוס צריך להיות על מה שאותו מאמן אמור לעשות בשביל הקבוצה שלו כדי להראות אפילו קצת יותר טוב. בפועל – בלי יכולת להתמודד בצורה בוגרת עם בלייק גריפין ולהכריח את ג'ורדן הנגר לבטא את נגריותו.

תiמר 13 במאי 2015

מטומטם לאללה

תiמר 13 במאי 2015

לשאלה של כריס

היסטוריון של ספורט 12 במאי 2015

והנה החצי שקל שלי .
1.הטעות : הטעות היא באמת חמורה והיא באמת יכולה הייתה לגדוע את הקריירה שלו אבל מעצם הגדרתנו כבני אדם הטעות הזו כמה שהיא חמורה היא אפשרית ואפילו מובנת (כי בכל זאת יש נסיבות ) דווקא המשוואה של טייס קרב (או טייס בכלל ) מובנת לי כי הוא יכול להטיס אלפי טיסות ובשנייה של חוסר ריכוז להרוג מאות.
2.משמעות הטעות : בעיני מכיוון שהיא לא השפיעה בפועל אף אחד לא יזכור אותה אם קליבלנד יעברו את הסדרה הזו .

3. בכל היתר בלאט עשה בעיני עבודה טובה ..בכלל עצם ההגעה לכדור אחרון במשחק שכל הקלפים לרעתו (למעט פציעת גאסול ) היא הישג גדול.
בסופו של יום הסדרה הספציפית הזו תוכרע על פציעות …אבל מי שתשרוד תגיע לגמר כי בכל הכבוד לאטלנטה וושינגטון הם לא יהוו איום.
אם וכאשר כשמגיעים לגמר הכל אבל הכל יכול לקרות מוקדם מדי לחשב.
אם בלאט לוקח אליפות אפילו אם הוא לא ממשיך בקליבלנד (והוא ימשיך בוודאות ) הוא את שלו עשה ומן הסתם יקבל צ'אנס במקום אחר לעשות.

עוד אמיר אחד 12 במאי 2015

הבעיה שלי עם לברון זה לא שהוא מנוול או לא מנוול, הבעיה היא שהוא שקרן שמאמין לעצמו. שהוא חושב שהוא דבר אחד, אבל הוא בעצם משהו אחר לגמרי, בקיצור שהוא לא מחובר. בשפה קצת פלצנית הוא פשוט לא טיפוס אותנטי, לא אמיתי. קצת מצחיק להגיד את זה במעמדו, אבל לברון הוא בעצם סוג של wanbe, מישהו שרוצה להיות משהו שהוא לעולם לא יהיה, כמו מייקל למשל, ושאפילו שהוא לא עד הסוף יודע את זה, הוא בעצם יודע את זה. והידיעה הלא מודעת הזו, עמוק עמוק בפנים, גורמת לו להתנהג כמו השמוק שהוא מתנהג עכשיו. הפער הבלתי אפשרי הזה בין כמה גבוה שהוא, לבין מה שהוא רוצה להיות, לבין חוסר היכולת המובנה שלו להיות מה שהוא רוצה להיות, צריכה לגרום לנו בסופו של דבר לחמול קצת עליו, יותר מלכעוס, כי זה קשה לדעת שלעולם לא תהיה מה שאתה חושב שאתה מוכרח להיות, ומכך בעצם שלעולם לא תוכל להיות מה שאתה. לפחות בעניין הזה, על אף הזובור התקשורתי האכזר, יש לבלאט יתרון גדול על לברון. הנה נתון שנתן לו הטבע טוב יותר מל"מלך", הוא יכול להתקרב להיות הוא כרגע, גם אם זה עכשיו לא כזה להיט גדול.

גל 13 במאי 2015

בקיצור.. רונאלדו שרודף אחרי מסי + מנטליות גטו של מאצ'ו שדיפ דאון הוא הכי חסר ביטחון.. והבעיה כאן ומכאן נבעה גם הטעות של בלאט עם הטיים אווט(עדיין לא מצדיק) היא שלברון לא נותן ולא ייתן לו ביטחון. זאת טעות של לחץ שלא מתאימה לו. לדעתי לברון הוא זה שסימן לבלאט על הטיים אווט והוא הגיב אינסטנקטיבית. קבוצה בנויה קודם כל מכימיה ומתחושת שקט שחבריה מקרינים אחד כלפיי השני שמאפשר לה להגיע לשיא ברגעי לחץ(מזכיר לכם את הבלקאווטים של קליבלנד בתקופת הטרום-טריידים). זו הסיבה העיקרית שלברון על שלל גילגוליו בקריירה אף פעם לא התקרב ללמצות את עצמו. הוא קיבל במתנה את הנתונים הטבעיים הכי טובים אי פעם ואיפה הוא ואיפה ההישגים של כל אלו שהוא מושווה אליהם

No ONE 13 במאי 2015

לקחת יותר מדי PCP

רמי 13 במאי 2015

אמיר, תגובה נהדרת ונכונה בעיניי! חבל שלא שרקו טכנית. זה אמנם היה הופך את בלאט לפשאלונר היסטורי אבל מבחינתי הוא היה מרגל של כוחות האור כנגד כוחות הלברוניזם. מעבר לכך הוא בעיניי עושה בי״ס לתיבודו בניהול המשחק( לא חוכמה, טיב מנהל המשחק הגרוע ביותר שראיתי בנבא). בהצלחה לבולס .

Srtest 13 במאי 2015

תיבודו עושה רושם של מאמן מתוחכם ושיטתי, ונראה לי שהמקום שבו הוא נופל הוא כפול: אין לו מספיק FEEL לשחקנים שלו והוא מגיב מאוחר לציוות שלהם במשחקים. כלומר גם TIMING. ניקולה מירוטיץ' הוא בדיוק השחקן שהיה צריך לשחק הרבה קודם בסדרה והרבה פחות עכשיו משום שיש לו יכולות קליעה ודינמיקה מעמדת פנים שהיו מאוד עוזרים לו מול הפקק של מוזגוב את תומפסון ובאותה העת, הוא לוזר. הוא לא מגיב טוב ברגעי לחץ כפי שיש עכשיו והוא עדיין לא מצא בעצמו את היכולת להתמודד עם הקשיחות כפי שהיא עכשיו וכפי שגם ראינו בגמר היורוליג מול דיוויד בלו.

אם יש לו קושי בשחקנים ספציפיים, יש לו גם כשל מסוים שבמקומותינו מכונה להיות "שבוי בקונספציה". ההגנה שלו מצוינת, וכמו שכבר נכתב מבחינה העמדות בהגנה הוא מציב את השחקנים והם יודעים מה לעשות, הקטע הוא, שהגנה היא פועל יוצא גם של קצב, ודינה של הגנה וקצב איטי לא כמו דינה של הגנה וקצב אחר ומשחק מעבר. הקבוצה שלו קבוצה עם יכולות במשחק מעבר שצורת ההגנה שלו לא מאפשרת להן לבוא מספיק לידי ביטוי. הגנה שהיא גם סוג של עצירות. יכול להיות שהוא חוסם שטחים ומשבית לרגעים ארוכים את התקפת קליבלנד, רק שבסופו של משחק היכולת הכללית של קליבלנד להעניש בקצב מהיר וצבירת נקודות ממצבים טובים גבוהה מהיכולת שלו לסגור את היתרונות הברורים כביכול של קליבלנד.

cookie-monster 13 במאי 2015

מה שמאד הפתיע אותי במהלך העונה הזו (ולא עקבתי אחרי NBA מאז ג'ורדן) זה הרמה הירודה של הניתוח משחקים בארה"ב. חשבתי שאמרו ששם לא נראה כל כך הקבה כותבים עם סדר יום לממש וכתיבה מתוך שכנוע עצמי עיוורון מוחלט לכוכבים ושטחיות.
בלאט עשה טעויות. אבל מתיחסים אליו בצורההכי לא אובייקטיבית

Srtest 13 במאי 2015

נכון! משום שכמו פה זה אנחנו נגד העולם (מישהו אמר נציג ישראלי בכיר מול נציג אמריקאי בכיר ויש כסך?…) שם מדובר בחוסר יכולת להתמודד עם משהו שונה ובעיקר מישהו שונה שגם הגיע ממקום שונה, ולכן כדאי גם כאן וגם שם להצביע על העליבות הספציפית.

רועי 13 במאי 2015

והסגידה לכוכב על חשבון המאמן והורדתו לדרגת שטיח נמשכת גם בפוסט הזה.

אנונימוס 13 במאי 2015

גם כוכבי נ.ב.א כשעוברים לאירופה ומשחקים בשביל משכורות עתק במונחים אירופיים ממשיכים לעשות צעדים ועבירות כי הם רגילים לחוקים אחרים כל חייהם. ועליהם אף אחד לא יגיד איזו בושה.
עם כל התיעוב שלי לבלאט, כל הסיפור הזה (מלבד להצביע על חוק מטומטם – למה להעניש על טיים אאוט שלא היה?!) מראה על כך שגם בארה"ב בסופו של דבר פרובינציאליים, ואוהבים להתעסק בשטויות ולחשוב שהם המציאו את היקום

יריב 13 במאי 2015

למען ההגינות יש לומר – הם לא המציאו את היקום, אבל הם באמת המציאו את הכדורסל.

דורפן 13 במאי 2015

אנונימוס – כי השחקנים האמריקאים באירופה ירדו ברמה. משחקים במקום סוג ב׳. טעות כמו של בלאט הרבה יותר נסלחת בליגת הפיתוח או הליגה המונטנגרית. מקבלים חמישה מליון דולר לשנה ואת הסגל הטוב בליגה בכדי להיות סופר-מעולים. לא בכדי ללמוד ולהתפתח. אני לא אומר שאין נסיבות מקילות – אבל אין סיבה לתקשורת להתחשב בכך. בלאט לא נשפט אם הוא מאמן טוב – אלא אם הוא המאמן הנכון להפקיד בידו סגל כזה.

cookie-monster 13 במאי 2015

למה הרמה של השחקנים האמריקאים בארופה קשורה?

הנקודה היא שאדם רגיל למשהו תקופה ארוכה של שנים/עשורים וזה לא כל כך פשוט לשנות.

ובלי קשר – גם נזכרתי שבלאט נשאל לפני תחילת העונה מה השוני הכי גדול מארופה לNBA.
ונחשו מה התשובה שלו הייתה ….. TIMEOUTSֱ
AMOUNT OF TIMEOUTS

Srtest 13 במאי 2015

ואם מגיע לאירופה מאמן שלא יודע להתמודד עם מאצ'-אפ זון ועוד ורגיל ללכת פחות או יותר לשחקן-שניים, איך מתמודדים עם הטעויות שלו?

Srtest 13 במאי 2015

יש לי דוגמא מצוינת מהעונה אבל מקרב השחקנים: דונטה סמית' מול דווין סמית'. האחד שחקן אנביאיי לפי כל פרמטר. מספיק לראות מהלך או שניים שלו כדי לראות שהוא מביא דברים שאי אפשר להתמודד איתם. השני אחד משחקני החיזוק הכי פחות אתלטיים ומרשימים פיזית שראיתי. אחד התחיל את העונה עם רעש וצלצולים וביצועים פירטוכניים מרהיבים, והשני הגיע ברגע הנכון עם הבנת המשחק שלו ונתן נוקאאוט ללא עוררין. בפועל ולא בתיאוריה, דווין סמית' מבין את הכדורסל כאן פי מיליון יותר טוב מדונטה סמית' ולדונטה יש יתרונות פיזיים ואתלטיים פי אלף מדווין. בסוף היכולת של דווין סמית' לקרוא את המצבים בכדורסל שמשחקים אותו כאן שאפשר להגיד עליו אלף ואחד דברים כל עוד מנסים להסתכל עליהם לגופם, גוברת על נתונתי האנביאיי של דונטה סמית'.

אנונימוס 13 במאי 2015

אז ירדו ברמה, אז מה? אתה מקבל 2 מיליון דולר בעונה ואתה שחקן מקצועני, אפשר לצפות שתבין מה נחשב צעדים ומה לא. ובכל זאת לוקח להם המון זמן ללמוד. לא מאשים אותם בהכרח. יש פה כנראה גם קצת עניין של זלזול, אבל בעיקר של שינוי אינסטינקטים והתנהגות בסיסית שנחרטה בך במשך 20 שנה. לא פשוט לשנות.
וזה אנושי. ואפילו אני, שכאמור מתעב את בלאט במלוא רמ"ח אבריי, חושב שמה שעושים לו פה הוא פשוט לא הגון ברמה הבסיסית ביותר

Srtest 13 במאי 2015

בלייק גריפין עשה במשחק האחרון חמש מאות פעם צעדים במעבר ולא שרקו לו, והשדרנים הותיקים שמכירים את ההקלה שהליגה נותנת בעניינים כאלה דיווחו על העניין ומייד המשיכו הלאה כאילו כלום ו"שכחו" מהאירוע.

רועי 13 במאי 2015

מדהים שלא משנה כמה אימנת, כמה תארים לקחת, בסופו של דבר יבוא פרשן דמיקולו ויספר לך איך צריך לנהל התקפה אחרונה של משחק.
להזכיר לך איך התנהלה ההתקפה האחרונה לפני הוצאת החוץ ? השחקן עם נפש של אלוף עם הכדור, אין לו שום מושג מה הוא הולך לעשות, בסופו של דבר הוא חודר ראש בקיר עד הטבעת ומתפלא שהוא לא מקבל פאול. סליחה כמה זמן אתה משחק בליגה הזו שאתה מצפה לקבל שריקה במצב כזה, במשחק 4 של חצי גמר פלייאוף במגרש חוץ ? אין לך שום הבנה בנפש של שופטים ?

אלון 13 במאי 2015

מדהים שלא משנה כמה שיחקת, כמה תארים לקחת, בכמה MVP זכית, יבוא מגיב דמיקולו ויסביר לך איך צריך לשחק את ההתקפה האחרונה של המשחק

רועי 13 במאי 2015

אני לא הסברתי איך צריך לשחק, זה תפקידו של המאמן. מאמן… איזה קונספט מוזר…

אלון 13 במאי 2015

סליחה, הסברת איך לא צריך לשחק

רועי 13 במאי 2015

אני תיארתי איך המהלך שוחק, את התוצאה כולם ראו.

אלון 13 במאי 2015

בקיצור את לברון מותר לבקר ואת בלאט לא

רועי 13 במאי 2015

מוזר, אני חשבתי שזה הפוך.

אריק 13 במאי 2015

לברון הוא השחקן הטוב בליגה. בהרבה.
לא למרות האופי שלו. בגללו.
שבלאט יגיד תודה וישתוק.

רועי 13 במאי 2015

באמת חוצפן בלאט הפישר הזה

אריק 13 במאי 2015

זה בדיוק מי שהוא בקונטקסט הזה.
תבלעו את הפטריוטיות שלכם ותשאלו:
בלי לברון, בלאט היה פה?
או קיי.
ולהפך?

דורפן 13 במאי 2015

אני אהיה יותר מעודן. קליבלנד היא קונטנדרית בגלל לברון. לא בלאט. ואידך זיל גמור.

עירן 13 במאי 2015

רונן, אז מה ? בלאט (מאד) עוזר לה גם להשאר שם כקונטנדרית בשלב הזה של העונה ולמרות כל מה שעברה ואולי, רק אולי, בגין זאת מגיע לו יחס קצת אחר מלברון ומהתקשורת שם.

רונן דורפן 13 במאי 2015

עירן – מלברון מגיע לו יחס אחר. טאף לאק. הוא לא איש נחמד. ככה יצא לה. אף אחד לא הולך לזרוק את לברון. הלאה.

התקשורת הייתה רכה עם בלאט. מכבדים אותו מאד.

הגיבוי למאמן – שאני תמיד בעדו – צריך להגיע מצד ההנהלה, לא התקשורת. היא יכולה לכתוב מה שהיא ראתה. ניהול גרוע מאד של סיום משחק מכריע.

אריק 13 במאי 2015

עירן. אני אשמע קצת כמו שלמה שרף עכשיו.
גם עם שייע פייגנבוים כמאמןז, קליבלנד היתה בחצי גמר המזרח. אז עד כאן, בלאט לא הרוויח עדיין כלום. צטער.
אל לברון לא נחמד… מה לעשות? הוא מי שהוא ועובדה שכל המכלול שלו שווה את הכדורסלן הכי דומיננטי בליגה.

איציק 13 במאי 2015

הם לא היו מגיעים לפלאי אוף של המזרח, לא עם שיעה ולא עם שרף, גם לא עם שרף מהכדורסל.

אלעד 13 במאי 2015

אבל עם שייע הם היו ניצלים מירידה במחזור האחרון.

איציק 13 במאי 2015

:-) :-) :-)

היסטוריון של ספורט 13 במאי 2015

ואני אהיה יותר מועדן האם פיל ג'קסון שלדעתך רחוק מבלאט יותר ממרחק מייקל מלברון האם הוא היה לוקח טבעת בודדת מכל הטבעות שאין לו מקום באצבעות אם
1. מייקל היה נעדר פליאוף אחד ? (או אפילו פיפן )
2. קובי או שאקיל (בתקופה של שאק ) היו נעדרים פליאוף אחד ?
אפילו אם לא היה גאסול לא היו טבעות ( בתקופתו ) .

שורה תחתונה אין מה לעשות הליגה היא כמעט בלעדית של כוכבים (למעט אולי לארי בראון בשנת 2004 ).
אבל גם כוכבי העל צריכים בדרך כלל מאמן ראוי והעובדה היא שללברון הענק אין שום טבעת אליפות בקליבלנד …הוא נאלץ לנדוד למיאמי ולהתחבר ליריב האתמול וויד עם חיזוק מבוש (רפואה שלמה ) בשביל הטבעת.
ככה שאם השנה הוא לוקח את הטבעת צריך לתת קצת לספקט לאיש שלקח טבעות גם ביורובאסקט (נגד אותם מקצועני הנ.ב.א גאסול ושות ) ,גם ביורוליג וגם לקח מדליה אולימפית.

Srtest 13 במאי 2015

מה לעזאזל אתה עושה? אתה מציב דיוויד בלאט מהלבנט שהוא מספיק טוב כדי להראות כמה כל המאמנים הישראלים הם זבלים ואז כהגדלה גם כמה לאירופאים אין באמת מושג ואז הוא מספיק גרוע כדי להוציא גדול את האלילים האמריקאים מעולם התדמיות. בשום פנים ואופן לא יכול להיות שהוא לקח שני שחקנים שנפטרו מהם כמו שומפרט וסמית' והפך אותם לחלקים חשובים בדהירה לסדרת הגמר (לפחות של המזרח), שלקח שחקן "שלו" כמו מוזגוב ומייד שילב אותו, שלמרות כל הביקורות ידע להשתמש בקווין לאב כקלעי בקבוצה מהסוג הזה ולא כמשהו אחר, ואצלו קיירי נראה קצת יותר כמו שחקן שמשחק בקבוצה של בני אדם אחרים. מהי ההשפעה של מאמן על היכולת של עוד ועוד שחקים לבוא לידי ביטוי? הססס אל תגיד! שלא יצטרכו לכפור.

יריב 13 במאי 2015

כל אחד יכול לקחת שחקנים שהניקס נפטרים מהם ולגלות שהם טובים – זו בטח הסיבה שהניקס נפטרים מהם.

איציק 13 במאי 2015

האם מזה גם ניתן להסיק משהו לגבי השחקנים מהם הניקס לא נפטרו?

Srtest 13 במאי 2015

כרגיל הסוגיה היא לא טוב או רע אלא התאמה. התגובה של סמית' אחרי הסיפור עם לברון ובלאט מראה שהוא כפוי טובה והוא מעדיף ללכת עם האיש החזק. הוא היה הסרח העודף בניקס. האם הוא לא קלע שם? קלע גם קלע. כנראה שהוא לא התאים ומבחינת כדורסל הוא יותר מתאים בפוזיציה הנוכחית לקאבס. שומפרט הוא באמת שחקן שלא ראו שאפשר לבנות עליו, ושוב, עכשיו במהופך, אנחנו רואים שיש לו אופי מצוין בכל הנוגע להבנת התפקיד הקבוצתי שלו. כנראה שכל עוד נשארים בכדורסל ה-GM והמאמן בקאבס יוצאים לא רע בכלל (אולי יותר מדי…) וברגע שעוברים לניהול אנשים כמו שיש שם אז עוברים כבר לתחום אחר שהוא כמו השחור ללבן הזה.

עירן 13 במאי 2015

אריק, לא מסכים איתך בעניין האופי. לא בגלל האופי הוא הכי טוב. בגלל כישורים והנתונים. עם אופי אחר היה ממריא אפילו יותר גבוה.

אופיר 13 במאי 2015

למה בעצם כולם כאן מתרעמים על האופן שבו מתנהל ה-NBA ומנסים לכפות על הליגה את הקודים ההתנהגותיים של הכדורגל\כדורסל האירופיים? אולי ההבדלים האלה הם חלק מהסיבה שה-NBA היא ליגה מרתקת, שבה השחקנים לא שפוטים של מאמן רס"ר אלא נותנים ביטוי לכישרון,האתלטיות ויכולת האלתור שלהם, בעוד שהכדורסל באירופה הוא ענף דרג ז' שהולך מדחי אל דחי?

רועי 13 במאי 2015

ואולי אם היו נותנים למאמן לעבוד שם הקבוצה היתה נראית טוב יותר ? יש אופציה כזו ?

אופיר 13 במאי 2015

אולי, ואולי אנחנו לא יודעים יותר טוב מהם מה עובד ומה לא, ובינתיים כל העדויות מצביעות על כך שהם מסתדרים מצוין גם בלי התובנות שלנו, ובכל מקרה בלאט בחר להצטרף לארגון שמתנהל בצורה מסוימת ואני בטוח שגם הוא מבין את זה ולא מעונין לחנך או לשנות אותם.

דורפן 13 במאי 2015

רועי – הוא צריך לדעת איך לעבוד ועם מי הוא עובד.

רועי 13 במאי 2015

לא מבין את כל הניסוחים האלה שלכם, במקום פשוט להגיד – אין מקום למאמן בקבוצה הזו.

דורפן 13 במאי 2015

אני אסביר את זה קצת יותר פשוט. מאמן פורטוגל ביורו (הם הגיעו לחצי הגמר ורונאלדו היה טוב) אמר ״אני משתדל לתת לו כמה שפחות הוראות. הוא יודע מה לעשות״. זה לא אומר שאין עוד עשרה (ארבעה) שחקנים. זה לא אומר שלא צריך לתת לו קווים כלליים. להחליט עבורו שניה וחצי לסיום אם הוא צריך לזרוק או למסור – מיותר. רק להדגיש: מיותר אצל מתי מעטים. לברון בינהם

איציק 13 במאי 2015

אתה צודק, המאמנים מפריעים לליגה. לא צריך אותם, השחקנים כבר יסתדרו לבד. יש לנו המון דוגמאות ב-NBA שתומכות בכך!!!

אופיר 13 במאי 2015

איציק, אקדמאי שמשתמש בטיעוני איש קש?! פייר, התאכזבתי.

אני חושב שברור גם לך שתפקיד ומעמד המאמן ב-NBA נתפסים אחרת מכפי שאנחנו רגילים, ושכך היה מאז ומעולם. המאמנים המצליחים לא הגיעו למה שהגיעו כי השביתו את הכוכב או השליטו סדר ביד רמה, אלא כי התנהלו בתבונה ולא הציבו לבעלים אולטימטום מסוג "או אני או הוא".

איציק 13 במאי 2015

מאמנים מצליחים חלשים יותר מהכוכבים, אך עם מספיק כח לעמוד מול כל כוכב אם ההנהלה נותהת גיבוי. אפילו מאמן חלש יותר יכול לעשות זאת אם יש גיבוי מעל (ראה מקרה ספלוטרה ופט ריילי). אתה גם שוכח שרוב החברה ב-NBA הם רול-פליירס והם מאוד צריכים את המאמן שיגדיר להם היטב את התפקיד שלהם. הם אולי רול-פליירס נפלאים אבל אחד ריבאונדר, שני קלע, וכו'. מעטים מאוד כמו לברון, רוז, דוראנט או דויס שהם הרבה מעבר. אז כאשר אתה כותב שצריך לתת להם לאלטר ולתת ביטוי לכישרון, אתה מדבר על המיעוט. ומה היה באירופה? פטרוביץ', קוקוץ', גאליס, קטש, לא קיבלו חופש מהרס"ר-ים להראות את הכישרון, בתוך מסגרת שבה שאר השחקנים צריכים לאפשר לכוכבים לזהור. לכן הטענה שלך לא מחזיקה מים ולכן התגובה היא צינית, ועובדה שהבנת בדיוק את טענתי. אז נכון באירופה המאמן חזק מהכוכב וב-NBA הפוך, ועדיין, אף כוכב לא יכך אליפות בלי מאמן טוב (גם אם הכוכב הוא גם המאמן – ראה מקרה ביל ראסל).

אלון 13 במאי 2015

הפוך. שחקנים טובים יכולים לקחת אליפות עם מאמן בינוני או אפילו לא טוב
מאמן מעולה לא יכול לקחת אליפות עם שחקנים בינוניים או לא אובים

איציק 13 במאי 2015

מאמן טוב צריך שחקנים טובים ולהפך. ג'ורדן לא לקח כלום עד שלא הגיע מאמן טוב. אולי אני מתבלבל אך אני מכליל את ג'ורדן בקבוצת השחקנים הטובים.

רונן דורפן 13 במאי 2015

איציק – אבל זה לא אומר שבלאט מאמן טוב עבור לברון.

איציק 13 במאי 2015

אולי זה לא אומר שלברון שחקן טוב עבור בלאט :-)

אלעד 13 במאי 2015

אבל זה נכון. כשבלאט הגיע לקליבלנד חשבו שתהיה לו הזדמנות לבנות קבוצה צעירה ומוכשרת בלי לחץ וציפיות.
בכלל, גם במכבי, בלאט פרח מעמדת האנדרדוג (כמה שזה מוזר להגיד על מי שהיה מאמן מכבי). גם כשזכה עם רוסיה באליפות אירופה הוא לא הגיע מעמדת הפייבוריט.
ההגעה של לברון הציבה אותו בטריטוריה לא מוכרת.

איציק 13 במאי 2015

מסכים

איציק 13 במאי 2015

קצת יותר ברצינות. כבר לפני תחילת העונה הגבתי שלדעתי זה לא טוב לבלאט שלברון מגיע. אם נצא מתוך הנחה שאתה צודק וזה גם נראה כך, אני מצפה עדיין מלברון להיות מאנטש. אני מצפה יותר מההנהלה שתשים גבולות ברורים ותרגיע את המערכת. אם בלאט לא מתאים, עדיין לא אומר שהוא ראוי להשפלה. אפשר לומר לו, לברון חשוב יותר ואנו ניפרד. כל מה שקורה, גם אם אתה צודק, איננו מכובד, לא מכבד את האירגון וגם לא מכבד את לברון עצמו. אם הוא לא מבין זאת, צריך מישהו שיסביר לו.

אלון 13 במאי 2015

מאמנים בינוניים לקחו אליפויות. ריברס, ספולסטרה
קבוצות בינוניות לא

איציק 13 במאי 2015

ריברס כנראה לא כזה בינוני כמו שעושים ממנו וכך גם ספלוטרה. ולא כל האלופות הן קבוצות נהדרות… יש סתם קבוצות טובות כמו שיש מאמנים שזכו באליפויות והם לא מאמנים גדולים, סתם מאמנים טובים.

אזי 13 במאי 2015

כמה זריקות כאלה לברון החטיא?
כמה כאלה הוא בכלל לא לקח?

או שיש מאמן, או שאין מאמן.

לפי רובכם כאן, זה לא שבלאט מיותר בקבוצה של לברון. זה שמאמן מיותר שם.

דורפן 13 במאי 2015

לא אזי. כשמגיע הרגע של פעולה אחת בודדת יש סופרסטארים מסויימים שההחלטה צריכה להיות בידיהם.

איציק 13 במאי 2015

אתה בתוח שהמסירות להורס גראנט או למאמן של GS היו החלטה ברגע של ג'ורדן ולא משהו מתוכנן על ידי הזן? אני חושב שיש המאטה בערכם של המאמנים ברמה בורוביצ'ית. לכוכב יש חופש פעולה (גם באירופה, ראה שארס, רייס, פארגו ככוכב לפרקים) אך גם עבורו צריכה להיות מסגרת בה הוא פועל גם במהלך האחרון.

רועי 13 במאי 2015

אזי, הם בסך הכל מפנימים וחוזרים על מה שהוד מעלתו מפמפם כל השנה.

Srtest 13 במאי 2015

רועי כשהגבת עכשיו ענית לכותב התגובה או השתמשת בלשון "אזי", קרי נגזרת של השורש "אז"?

רומן 13 במאי 2015

תגיד מה כל זה בכלל משנה?
שחקן מלכלך ומשפיל אצ המאמן שלו בתקשורת, מה כל זה משנה?
אני לא יכול בכלל לתפוס את זה, אני לא יכול להבין איך הוא התלבש למשחק היום? איך הוא נשאר בקבוצה? איך בלאט נשאר בקבוצה?

Srtest 13 במאי 2015

אולי רומן כי המשחק יותר חשוב מקרבות היסטוריים בין סמכות למפריה… הממממ המשחק יותר חשוב ממניירות של שמנמנים מאחורי הקלעים…

אלעד ד 13 במאי 2015

רונן, שאלה של מרצה לספרות:
האם באמת לא מקובל בארה"ב לדבר על ספורט במטאפורות צבאיות? למשל:
Fight, Dominate, Destroy, Offense, Defense, Shoot, Run and Gun Basketball
האם ספורט הוא לא (גם) תחליף למלחמות?

דורפן 13 במאי 2015

זה כמובן נכון, ועדיין ההשוואה של עצמך כטייס קרב היא קצת לא בטעם… לטעמי.

אלעד ד 13 במאי 2015

לא יודע. המיתוס הציוני הראשון שהשתחררתי ממנו הוא ההערצה לטייסים. זה היה מפריע לך אם הוא היה מדבר על פעולה שלו או של שחקן כ"דורשת דיוק של מנתח?" – והרי גם מנתחים עוסקים בדיני נפשות ועובדים ימים ולילות בלחץ עצום.

אלעד ד 13 במאי 2015

לא יודע. המיתוס הציוני הראשון שהשתחררתי ממנו הוא ההערצה לטייסים. זה היה מפריע לך אם הוא היה מדבר על פעולה שלו או של שחקן כ"דורשת דיוק של מנתח?" – והרי גם מנתחים עוסקים בדיני נפשות ועובדים ימים ולילות בלחץ עצום.

גיל 13 במאי 2015

כן, זה היה צורם באותה מידה כי האמריקאים מבינים שזה משחק ולא חיים ומוות.

אלעד ד 13 במאי 2015

האמריקאים גם מבינים מה זאת מטאפורה: אמצעי רטורי שמצביע על דמיון בהיבט מסוים, ולא על זהות מלאה. בדוגמה שהבאתי, דמיון ברמת הדיוק או הריכוז שדורשת פעולה, ולא בחשיבותה. אף אחד לא חשב שד"ר ג'יי היה רופא. חוץ מזה, הספורט עצמו הוא מטאפורה: לחיים, למלחמה וכו'. גם את זה האמריקאים מבינים.

Srtest 13 במאי 2015

שאלה עוד יותר מאתגרת: אם קליבלנד נראית ככה כשלברון נח על הספסל ודלבדובה עושה האלי-הופים לגבוהים (מה שכמעט לא קורה כשלברון משחק) וככה כשלברון משחק מה זה אומר על המאמן?

לא נורא, הכל ספקולציות, בסוף נקרא את הספר של השוורץ-מאסטר דיוויד בלאט בו הוא ידבר על כך שבסוף יש מצב שללברון היה שוורץ יותר גדול ולכן מדובר בנסיבות מקלות.

איתמר 13 במאי 2015

שמעתי אתמול באחת מתחנות הרדיו של espn את סם סמית (בדרך כלל שנון וציני ונהנה לשחוט שחקנים ומאמנים) מעיר כמה הערות מאוד מעניינות :
הטעות של בלאט בלקיחת פסק הזמן – אנושית.
התרגיל של בלאט – סביר בהתחשב באחוזי הקליעה של לברון.
התקשורת בקליבלנד שונאת את בלאט ורואה בו אדם יהיר ומתנשא.
הרבה מאמנים בליגה לא אוהבים את בלאט בגלל התירוצים שהוא משמיע בנושא הפציעות.
לברון הוא uncoachable, בניגוד לג׳ורדן שאהב לשחק אצל ובשביל מאמנים.
לברון ניסה להביא לפיטוריו של ספולסטרה אבל פט ריילי אמר לו שניכם שכירים של המועדון והוא ימשיך להיות המאמן.

לפני כמה חודשים, בתקופה הרעה של קליבלנד, סם סמית התייחס לביקורת של הפרשנים על בלאט וציין את העובדה שחלק מהפרשנים הם מאמנים שממתינים לכישלון של בלאט כדי להסתער על המקום המתפנה.

הכי מאכזב לשמוע ולקרוא עיתונאים ופרשנים אמריקנים שגם בשלב הנוכחי של העונה ממשיכים להגיד ולכתוב שהם בעצם לא יודעים דבר על בלאט. זה בעיקר מבטא עצלנות.

רוב העיתונאים והפרשנים האמריקנים אדישים להצלחות של בלאט באירופה בעת שאימן קבוצות ואת נבחרת רוסיה. מנגד, כאשר דיוק זכו באליפות והחל דיון תקשורתי שנועד למקם את ששבסקי בין המאמנים הגדולים בהיסטוריה, כולם הזכירו את הזכיות שלו בשתי מדליות זהב אולימפיות ובשתי אליפויות עולם כהישגים משמעותיים.

אריק 13 במאי 2015

שולושה שחקנים שיונייטד ויתרו עליהם מפרקים את ריאל… רק אומר.

Comments closed