מכבי לא בפינל פור*

*אז זה לא מעניין אותנו

forma

שעתיים וחצי לפני שנפתח הפינל-פור במדריד אני הולך לאתרי הספורט הישראלים לחפש משהו.

וואן – אפס אזכורים בעמוד הראשי כי למשל טוטנהאם השיקו מדים חדשים. בעמוד ״כדורסל עולמי״ הידיעה השמינית עוסקת בכך שביילצה נבחר לשחקן השנה של היורוליג.

ספורט5 – אפס אזכורים. בעמוד כדורסל זה לא אחד מחמשת הסיפורים העיקריים אבל יש משהו למטה.

גם בYNET הסיפור לא מוזכר בעמוד הראשי – אבל עמוק בתוך הכותרות הראשיות של הכדורסל גם מוזכר נמניה ביאלצה.

יש אתר חדש – ישראל ספורט – גם בו כלום.

רק באתר וואלה, אמנם הידיעה החמישית – אבל ראיון מעמיק של אוהד גרינוולד המצויין עם יורגוס פרינטזיס. בישראל היום, שם אני עובד, אמנם האתר הוא צנוע יחסית אבל זו אחת מארבעת ידיעות הספורט בעמוד הראשי שלו.
*

לא, אני לא הולך להתייחס לויכוח ישן, ודי נואל, כאילו ״כדורסל הוא הספורט השני באירופה״ או ״כל אירופה יודעת על הישגי מכבי תל אביב״. כדורסל אירופאי מעורר עניין אפסי באירופה. אפילו במארקה, שיוצא בעיר המארחת, כשריאל מדריד משחקת, זה קבור הרבה מתחת לפיצוץ הסופרקלאסיקו בארגנטינה והר ידיעות כדורגל וגם אן.בי.איי אחרות.

*

אני רוצה להתייחס דווקא לתרבות הספורט של ישראל. כי אצלנו זה דווקא כן חשוב. ובישראל המפעל הזה מסוקר בהרחבה כל השנה. מכבי תל אביב והשתתפותה באירופה הם עניין כל כך מרכזי בספורט הישראלי. היית מצפה שזה יביא לאיזשהו עניין אמיתי במפעל הזה מעבר לגאווה לאומית. אבל לא. אנחנו לא שם אז זה לא קיים. שלא לדבר על קצת כבוד למתחרים האחרים במפעל.

צומח שם דשא
תקרת הזכוכית

134 Comments

אסף THE KOP 15 במאי 2015

עזוב אותך מכבי והפיינל-פור.
העיקר שיש לנו ממשלה תודה לאל..

דורפן 15 במאי 2015

בדיחה מקברית. בפעם השלישית יש לנו שר-חלל – אחרי יצחק רבין ורחבעם זאבי

אביאל 15 במאי 2015

דורפן – אולי הכותרת של שר החלל באמת מפוצצת, אבל ישראל היא די מעצמת חלל, בטח ביחס לגודל שלה.

דורפן 15 במאי 2015

לארצות הברית יש שר חלל? אפשר להיות מעצמה בפעילות חלל – אבל מה הצורך בשר?

יובל 15 במאי 2015

דורפן לא כתבת שאתה עובד בישראל היום? אני מריח פה שמץ של ביקורת על הממשלה?

אביאל 15 במאי 2015

דורפן – שיטת המשילות בארה״ב שונה לגמרי מזו בישראל, שוב זה בעיקר שם מפוצץ, לא יותר מזה. האובר-פופוליזם בישראל הפך כבר לבדיחה אחת גדולה, על כל שטות כותרות והגזמות, כמה רע, כמה גרוע, כמה זה לא בסדר, איך ליברמן לא בקואלציה, מה 61 (את ממשלת רבין שכחו), למה הוא ממנה דווקא את האנשים האלה לשרים, עכשיו זה פתאום רע שחברי הכנסת באמת יצטרכו להגיע לכנסת ובקיצור נמאס.

דורפן 15 במאי 2015

האמת אתה צודק וזו הסחת דעת וגם מטופש כל הבאז אנטי-ממשלה סביב העניין הזה. שיהיה שר חלל למערכת השמש ואחד נוסף לגלקסיות חיצוניות. רק שנפסיק לשלוט על עם אחר.

איציק 15 במאי 2015

העיקר שיש את שר-ה-נתניהו

the bird 16 במאי 2015

הכל בגלל הכי בוש !!!!
בוש הכי טוב

אסף THE KOP 16 במאי 2015

על איזה עם אנחנו שולטים ?

צור שפי 16 במאי 2015

על הפלסטינים

אוהד 16 במאי 2015

1. אנחנו לא שולטים עליהם, אחרת היינו יכולים להגיד להם להפסיק לירות עלינו.
2. הם לא עם.

צור שפי 16 במאי 2015

זה סיפור נחמד שאתה מספר לעצמך, רק שלסחורה הזו אין קונים.

אביאל 16 במאי 2015

דורפן – שוב ברחנו לכיבוש, הפלסטינים היו מלאכים פציפסטיים לפני 67.

דורפן 16 במאי 2015

אביאל – הם היו מנוולים גדולים אז ועכשיו. הפתרון הוא לא לשלוט עליהם. גם אם אתה לא מסכים איתי שזה יקרוס עלינו מוסרית (הרי כששולטים עושים המון מעשי עוול יומיומיים קטנים) זה יקרוס עלינו בינלאומית וכלכלית. לחלוטין אני מסכים איתך שזה הדיון האמיתי ולא שר החלל.

משה 16 במאי 2015

נכון, עדיף לקבל את הכל בהכנעה, הכל סבבה, הכל פנאן. המסקנה היחידה שלי היא שטוב שהבית היהודי קבעו את עקרונות הממשלה, עם יכולות המו"מ שביבי מפגין אנחנו נמצא את עצמנו מחזירים להם גם את מישור החוף, הנגב וקפריסין.

אסף THE KOP 16 במאי 2015

אני בעד להחזיר את תל אביב, לרבות תושביה, אומניה ועיתונאיה

אסף THE KOP 16 במאי 2015

אמניה

אוהד מטס 16 במאי 2015

אתה בטח מודע לזה ששלושה רבעים מהתל אביבים הם אנשים שברחו ממקומות אחרים בארץ אחרי שהבינו את גודל הקטסטרופה של חיים בפרובינציה הישראלית?

משה 16 במאי 2015

מי שיקרא את התגובות שלך יחשוב שמדובר במיליטנט משדרות או מירוחם שקופח כל השנים וזכה להתנשאות מצד תושבי המרכז. אתה מראשון לציון דהיינו (עפ"י תפיסתך) אתה שייך לצד המקפח והמתנשא.

אביאל 16 במאי 2015

משה – בהחלט לא בהכנעה, אם אתה לא מסכים עם הממשלה הזו אפשר להתווכח על החזרת השטחים, מדינה פלסטינית, שוק חופשי לעומת תכנון מרכזי, קצבאות ילדים, כספים להתנחלויות, כספים לתרבות וכו׳ – במקום להתלונן על שר החלל לדוגמא, אני חושב שהשמאל בהחלט צריך ללמוד ממערכת הבחירות האחרונות שלהיטפל לעניינים שהם בעיקר רכילות אחת גדולה (מחזור הבקבוקים בבית ראש הממשלה) או איזה סוג של התבכיינות על כל צעד וצעד, החל ממינוי היועצים, הבחירות הפנימיות ועד למי ימונה לשר המדע והחלל, את החלל אגב הוסיף יעקב פרי בקנדציה הקודמת לכל מלעיזי נתניהו.

משה 16 במאי 2015

אני מסכים איתך לגבי נושא המהות אבל בחלק מהנושאים הגבול מתערבב. אתה יכול לנתח את הנושא של משרד החוץ מכיוון של "האם להשאיר את משרד החוץ ללא שר בכיר זה לגיטימי " ואתה יכול באותה מידה לשאול "האם זה ראוי שחוטובלי תוביל את מדיניות החוץ של ישראל ?". אחד יישמע עוסק במהות והשני בפרסונה. איך שלא תסובב את זה אני חושב שזה מטריד, לצערי מצביעי הימין מנפנפים את הדיונים האלה בעיסוק בטרמינולוגיה התקשורתית במקום לשאול את עצמם את השאלות הקשות.

גיא זהר 16 במאי 2015

רק תיקון לגבי רבין וה-61. רבין החל את הקדנציה עם יותר מ61 כששס היו בפנים וגם העביר את החלק הראשון של הסכמי אוסלו. אח"כ שס פרשו וגולדפרב ערק מצומת ואוסלו 2 עבר סביב עניין המיצובישי. ממשלת 61 היתה פרק זמן קצר.

אביאל 16 במאי 2015

גיא – לפי התחזיות גם הממשלה הזו תיהיה קצרה, העניין הוא שכל דבר הכי קטן הופך למנופח, הממשלה הזו לא לגטימית כי מירי רגב היא שרת התרבות וכי דני דנון הוא שר המדע והחלל, על זה תקום ותיפול ישראל, כנראה שכאשר מפסידים ומפסידים הטיעונים הופכים לשטותיים הרבה יותר.

יריב 16 במאי 2015

אני חושב שפספסת את הנקודה. הממשלה הזו לגיטימית. הממשלה הזו היא בדיחה כי מירי רגב היא שרת התרבות (שר המדע והחלל הוא בדיחה בכל ממשלה, כמו השרים לשיתוף פעולה אזורי, איומים אסטרטגיים, ענייני מודיעין ובטח עוד כמה משרדים). ככה זה, כשהממשלה מספרת לנו בדיחה, אנחנו צוחקים, כמו שצחקנו על יאיר לפיד כשר החינוך. צוחקים, כי אחרת לא נשאר אלא לבכות.

גיא זהר 16 במאי 2015

יאיר לפיד שר האוצר. שזה מגוחך עוד יותר. הגיע לאחד התפקידים החשובים במידינה עם ניסיון ניהולי דומה לשל אלונה. ולגבי ממשלת ה61, ממני לא שמעתי שהיא לא לגיטימית ומבחינה פרסונלית היא לא רעה יותר מקודמותיה למרות שלא נראה לי שאף אחד מתלהב מרגב. זה בדיוק הכשלון של נתניהו שאחרי הצלחה כה גדולה בבחירות וכשהוא שולט בסיעתו ללא מיצרים, הצליח להכנע לשותפותיו הקואלציוניות באופן שלא מוסיף לו כבוד. ולא שלא היו לו אלטרנטיבות.

יריב 17 במאי 2015

לא היו לו אלטרנטיבות, הוא דאג לזה לקראת הבחירות. כמובן, מאחר והוא הבהיר שיש רק קואליציה אחת אפשרית (זו שנבנתה, עם אופציה לישראל ביתנו בנוסף), נשארנו עם מצב שבו לכל המפלגות יש אותו כוח מיקוח. אין קואליציה בלי הליכוד, אבל גם אין קואליציה בלי ש"ס, בלי הבית היהודי, בלי כולנו ובלי יהדות התורה. אני לא יודע אם הבחירות היו הכרחיות מבחינת נתניהו, אני לא יודע אם הטקטיקה שלו היתה חיונית כדי להגיע לעמדה בה הוא מרכיב את הממשלה, אבל ברור שכשהגיע להרכבת הממשלה לא היו לו אלטרנטיבות ולא יכולת להתמקח מול השותפים לקואליציה, והוא תמרן את עצמו למצב הזה.

אילן 15 במאי 2015

אם שר הבריאות מבקר בבתי חולים ושר התעסוקה מבקר במפעלים, איפה מבקר שר החלל?

MOBY 16 במאי 2015

אילן הסר דאגה של הבריאות לא מבקר בבתי חולים (אלה אם כן הם נבנים על אתר ארכיאולוגי)
שר התעסוקה לא מבקר במפעלים (אלה אם כן הנדבן שלו דורש זאת) ולכן לצערנו שר החלל לא מבקר את….

יעקב נקש 16 במאי 2015

זה גיא זוהר גיא זוהר?

יעקב נקש 16 במאי 2015

זהר*

גיא זהר 16 במאי 2015

שלילי.

אביאל 16 במאי 2015

MOBY – למה ההשמצה, הקנדציה הקודמת של ליצמן זכתה למחמאות מקיר לקיר.

ניק 16 במאי 2015

אז זהו שאין שר בריאות!

שלו 15 במאי 2015

בקריירה דלו ספורט
אין בדף הראשי,
יש ידיעה רביעית במדור הכדורסל…

דורפן 15 במאי 2015

אבל הקוריירה, אני מתאר לעצמי, לא מסקר את הדבר הזה באינטנסיביות ביום יום.

שלו 15 במאי 2015

לא מסקר כמעט בכלל, רק קבוצות איטלקיות בד"כ וגם אז בהתאם להתעניינות בכדורסל באיטליה..
הקבוצה של בלאט קיבלה כותרת ראשית במדור הכדורסל ואפילו ידיעה בדף הראשי.

פאקו 15 במאי 2015

הספורט הזה מעורר עניין בדיוק כמו שיט או ג'ודו הזוכים לעניין רק אם יש שם נציג ישראלי. אם אין נציגים, אזי יש יישור קו עם שאר היבשת\עולם. זה הכל.

S&M 15 במאי 2015

איזה קטע מוזר.. אז איך מנפחים בפועל את חשיבות ויוקרתיות המפעל כשמכבי משחקת? איך זה מצליח כל כך הרבה שנים?
לא יודע את התשובה. ברשותך, אני אקח כמה ימים לחשוב על זה.

דורפן 15 במאי 2015

האמת זה לא מובן לי. כי האינטרס של מנפחי-סיפור-מכבי הוא שגם בשנה כזו יהיה לזה הד ציבורי. הרי מכבי תחזור לשם בשנים הבאות

גיל 15 במאי 2015

אני חושב שזה חלק מהיהירות והכוחנות הישראלית. אם ישראל הכי טובים במשהו אז זה הדבר הכי חשוב בעולם וכמובן מקור גאווה למדינה. ברגע שישראל לא שם אז זה דבר זניח עד לא קיים. אין אמצע בארץ. או שזה הספורט הכי חשוב בעולם או שזה כלום. זה מעיד כמובן גם על תרבות ספורט שלא מתעניינת בספורט עצמו אלא רק בשורה התחתונה שלו ואיך היא מוסיפה או לא למאזן של ישראל נגד הגויים או מכבי נגד הפועל.

אלעד 15 במאי 2015

זו קצת הכללה גסה. מפעלי הכדורגל (מונדיאל, ליגת האלופות, ליגות מובילות באירופה) עדיין מקבלים כאן דרגת חשיבות מוגזמת למרות שישראל לא שם.

גיל 15 במאי 2015

כל מה שקשור לכדורגל מקבל הרבה תשומת לב. הכוונה שלי לכל ענפי הספורט האחרים שבאמת לא נראים כמעניינים אף אלא אם יש קבוצה או שחקן ישראלי שמשתתפים.

ניתאי 15 במאי 2015

ולכולם ברור שגודו ושייט הם ענפים זניחים, אפילו כשהם מביאים מדליות אולימפיות (ואז מן הסתם מסוקרים יותר).
זה יותר מכבי מאשר ישראליות.

גיל 15 במאי 2015

ענפים אישיים חוץ מאולי טניס לא מעניינים אף אחד בארץ אבל כדורסל? אנשים כן אוהבים כדורסל ועובדה שצופים בנבא. אז נכון שהפיינל פור הוא לא הנבא אבל בכל זאת זה העלית של אירופה ויש הרבה סיפורים מעניינים סביבו.

ניק 16 במאי 2015

זה נכון גם בכדורגל עצמו..
כשרביבו שיחק בספרד אז שידרו את כל המשחקים של סלטה… כשהוא עבר לטורקיה אז שידרו פתאום ליגה טורקית…

לדעתי גם ברסה בעצם ישראלית, כי התופעה שם די דומה למכבי

אסף THE KOP 15 במאי 2015

הכל בגלל אקיבוש

אהד 15 במאי 2015

גיל, זה בגלל הכיבוש

פה איתמר 15 במאי 2015

הכל בגלל עקיבוש

ניר 15 במאי 2015

והנורבגים בלי ספק היו מתעניינים בשחמט באותה מידה בלי מגנוס קרלסן, והמונדיאל היה מקבל סיקור דומה בארה״ב או אוסטרליה אם הנבחרות שלהן היו מגיעות אליו באותה תדירות של נבחרת ישראל.

גיל 15 במאי 2015

המונדיאל מקבל חשיפה עצומה בארה"ב בלי קשר למה הם עושים בטורניר. למעשה, הרייטינג של הליגה האנגלית וליגת האלופות עולה ועולה כל הזמן ושם לא משחקים אמריקאים.

דור 16 במאי 2015

הצלחות מכבי ת"א באליפויות אירופה לקבוצות מהוות את הסיפור הספורטיבי הכי מוצלח שהיה (וכנראה יהיה) כאן. מכבי ת"א היא הקבוצה שבמקום השני בטבלת הזכיות באירופה (עוברת את צסקא בגמרים לעוד עונה אחת לפחות), כלומר בהשוואה לכדורגל מכבי ת"א היא מילאן. זה נתון מטורף, קבוצה שבכל עשור מביאה כמה תארים (או לפחות גמרים), ויודעת לחדש את עצמה עם תקציבים נמוכים יחסית. אם לא יתלהבו מזה אז ממה יתלהבו? כשמכבי לא ביורוליג אז מן הסתם שמדברים על זה פחות, עדיין מצאתי כתבות צבע בצהובונים השונים, לא מבין על מה הטרוניות, ובטח שלא הבנתי מה הקשר ל"כוחניות הישראלית".

אריק י. 16 במאי 2015

כמו בשאר התחומים גם בספורט הכיבוש משחית אותנו בלי שנרגיש, אם לא הכיבוש היה ליורוליג 80 % רייטינג בישראל.

אריק י. 16 במאי 2015

הישראלים רואים בדושקו איבאנוביץ' את אבו מאזן וגרוע מכך, הם רואים באוברדוביץ' את נסראאלה.

יאיר 15 במאי 2015

אני לא מבין למה זה רע או מפתיע.
בישראל אוהבים כדורסל (כנראה הספורט השני בפופולריות שלו אחרי כדורגל בפער עצום) אבל לא מתעניינים בכדורסל אירופי. אין בזה שום דבר חדש. למרות שמכבי משחקת כל הזמן נגד אותו קבוצות (ריאל, ברצלונה, פנאתינייקוס ושות') מעטים מאוהדי מכבי או אוהבי הכדורסל ארץ בכלל מכירים את השחקנים אצל היריבות. במהלך העונות האחרונות ערוץ הספורט וצ'רלטון מנסים למכור לציבור כדורסל אירופי שהוא לא מכבי אם זה משחקי יורוליג או הליגות בספרד ויוון וזה לא הולך, אחוזי רייטינג מזעזעים.

בישראל אוהבים את מכבי, את ליגת העל, את הליגה הלאומית ואת התקצירים מהNBA. זו המציאות ואני לא חושב שזה רע.

גיל 15 במאי 2015

אם אוהבים כדורסל אז למה אין עניין בקבוצות הכי טובות בשלב הכי מכריע של העונה?

איציק 15 במאי 2015

דווקא יש עיניין גדול מאוד בקבוצות הכי טובות בשלב הכי מכריע של העונה. מה לעשות שקבוצות אלו משחקות מעבר לים.

אלעד 15 במאי 2015

לא זו הביקורת. הביקורת היא שכשמכבי שם אנחנו מנפחים את חשיבות האירוע ומנסים להראות שכל העולם מתפעל מהקבוצה התל אביבית ( או יותר חשוב – מהקהל שלה). כשהאמת היא – גם אנחנו לא מתעניינים יותר מדי במפעל כשאין לזה קשר ישיר אלינו

איציק 15 במאי 2015

אתה גם לא מתענין באיזה פאב ומה קורה בו, אבל אם שם עושים יום הולדת לאישתך/חברה שלך הוא פתאום מעניין הרבה יותר. ככה זה. מה אתה חושב שכל אמריקאי מסתכל אחרי כל משחקי הפלאי אוף אחרי שהקבוצה שלו עפה? אני מניח שהרבה פחות. אנחנו עוקבים כנראה אחרי הפלאי-אוף שלהם יותר מאשר אוהד אמריקאי שקבוצתו עפה.

דורפן 15 במאי 2015

איציק – אתה פשוט טועה כאן. כל חובב אן.בי.אי בארצות הברית ממשיך להתעניין – בודאי בסדרת הגמר.

איציק 15 במאי 2015

הרייטינג מאוד גבוהה כיוון שזה מעניין באופן כללי. אני כתבתי על משהו אחר לגמרי. אני כתבתי על ריטינג במקום ספציפי. נקח כדוגמא את בוסטון. אני לא בדקתי כי אם עושה ניחוש מושכל. הריטינג בבוסטון של צפייה בפלאי-אוף גבוהה יותר כאשר הסלטיקס משחקת בו מאשר אחרי שהיא עפה, ובהתאמה, הצפייה במשחקי סלטיקס היו גבוהים מאשר צפיה בסדרות אחרות. אני לא מדבר על הריטינג הכללי בארה"ב כי אם לוקלי. כך גם ביורוליג, העיניין הלוקאלי שלנו גדול יותר כל עוד מכבי משחקת, ויורד אחרי שהיא עפה. אני מניח שאם תבדוק את הרייטינג בישראל במשחקים שמכבי לא משתתפת בהם לפני ואחרי שהיא עפה, כנראה לא יהיה שינוי גדול. השינוי הוא יותר מקומי.

אלעד 15 במאי 2015

איציק – כשמכבי שם והקהל "שוטף את אירופה" אנחנו בטוחים שבכל חור באירופה מסתכלים ומתפעלים. כשהאמת היא – זה לא מעניין כמעט אף אחד, כמו שעכשיו זה לא מעניין אותנו.

אגב, זה לא תמיד היה ככה. אני זוכר כילד שמאוד התעניינתי בליגת האלופות. פשוט הכדורסל באירופה קצת ירד מנכסיו

יריב 15 במאי 2015

זה עניין של מידה. אני מצפה לירידה בעניין כשהקבוצה המקומית מודחת, אני בטוח שזה כך גם בNBA, למשל. עם זאת, אני לא מצפה למעבר מ"הכותרת הראשית" ל"לא קיים".

איציק 15 במאי 2015

זה בדיוק מה שאני אומר, וגם כאן זה ככה. הירידה אולי תלולה מזו שבארה"ב אבל עדיין יש עיניין. מה שכמובן לא מתבטא בעיתונות הספורט שכולה מופנת לכדורגל אם הישראלים לא משתתפים. בקהל הרחב המצב שונה. כמו שאין פוטבול בעיתונות, אבל לפי דה-באזר אתה יכול לתאר לעצמך שההתעניינות בציבור גבוהה מהסיקור עיתונאי.

יריב 15 במאי 2015

זה שזה עניין כמותי לא אומר שזה לא עניין, בפער מסוים נכון להתייחס אל זה כהבדל קטגורי (כפי שיש עניים ושאינם עניים, גם אם כולם היו מעדיפים שיהיה להם יותר כסף), והפער הזה הוא בהחלט בקטגוריה אחרת מהמעבר מ"כותרת ראשית" ל"כותרת שלישית".

תקשורת ההמונים מקצינה את ההעדפות, זה ברור, אבל אני חייב לומר שיש פוטבול בעיתונות לקראת הפלייאוף ובמהלכו (בהארץ).

איציק 15 במאי 2015

נכון, לקראת הסופרבול יש קצת, אבל מה עם העונה הסדירה. ותראה כמה דיונים יש פה על העונה הסדירה. אפילו על מקרה הניפוח בחלק מהמקומות לא היה כלום, או בקטנה. הפינאל-פור משודר בערוץ הפתוח ואני מניח שיש לא מעט שרואים זאת (אני כדוגמא). לכן, אני לא בטוח שאתה צודק. אין לי אחוזי צפיה של מכבי ביורוליג ולא של הפינאל-פור אך בהחלט היה מעניין לראות את הפער.

דורפן 15 במאי 2015

איציק – הדבר הזה מקביל לכך שאם גרמניה לא תעלה למונדיאל לא יתעניינו בו שם

איציק 15 במאי 2015

אני חושב שזו הקבלה לא מתאימה, כי כבר אמרנו שכדורגל הוא חריג מבחינת עיניין יחסית לכל ענף ספורט אחר. האם אמריקאים היו עוקבים אחרי הטור דה פראנס אם לו ארמסטרונג? האם העיניין בטור אותו דבר מאז בארה"ב?

איציק 15 במאי 2015

דרך אגב, נראה שריאל מדריד קבוצת חצי גמר מעולה :-)

גיל 15 במאי 2015

האמריקאים לא עקבו אחרי הטור גם כשאמרסטרונג התחרה.

דורפן 15 במאי 2015

איציק. אמנם ברוח הדיון אפשר לדון על הכל… אבל להשוות בין האהדה של האמריקאים לספורט לישראלים…. בשבוע הבא נשווה בין עירוני אשדוד לברצלונה כמועדונים מובילים בכדורגל האירופאי?

מבקר המדינה 16 במאי 2015

ערוץ הספורט הוא לא ערוץ פתוח

איציק 16 במאי 2015

דורון, היא הנותנת, אני חושב שאין בסיס להשוואה כלל וכלל ועדיין גם אצלם יש לוקל פטריוטיות, ואם אין להם נציג אז זה מעניין הרבה פחות. אני מניח שאם היה להם אלוף עולם בפטאנג אז הם היו מתעניינים בו כמו בישראל בפוטבול רק כי יש אלוף עולם אמריקאי, ורגע אחרי זה שוכחים מענף זה שוב עד לאלוף הבא.

איציק 16 במאי 2015

ערוץ 5 לא פתוח?
לפני שבוע התקשרו אלי והודיעו לי שללא תוספת שכר פותחים את ספורט גולד ואת ספורט לייב.

גיל 16 במאי 2015

לארה"ב יש אלופי עולם או אלופים אולימיפיים בג'ודו, האבקות, קליעה למטרה, כדורמים והרבה ענפים אחרים שלא מעניינים אף אחד ולא מעלים את הרייטינג לשידורים הללו.

מבקר המדינה 16 במאי 2015

אי אפשר להגיב למטה אז זו תגובה לתגובתו של איציק:
"לפני שבוע התקשרו אלי והודיעו לי שללא תוספת שכר פותחים את ספורט גולד ואת ספורט לייב"
אני מניח שאתה ישראלי, לכן רגיל שדופקים אותך כמו כמעט כולנו
אבל במקומות מתוקנים שבהם יש תמורה לאגרה ערוץ פתוח הוא ערוץ שנקלט ללא תשלום נוסף לחברת כבלים\לווין, רק עם ציוד קליטה בסיסי-אנטנה\צלחת וממיר שמתחבר לטלויזיה או ממיר בטלויזיה עצמה.

גיל 15 במאי 2015

יש הבדל בין ירידה ברייטינג לבין אפס רייטינג בכלל.

רפאל 17 במאי 2015

אנשים רואים NBA אחרי שהקבוצה המועדפת שלהם עפה, כי הליגה כמפעל תחרותי היא מעניינת וברמה הגבוהה ביותר.
פורמט הפיינל פור של היורוליג, מעבר לכך שהוא מגוחך, אינו מאפשר לאוהדי כדורסל לקחת את המפעל ברצינות, גם כשהקבוצה שלך עוקצת פעמיים וגונבת את הגביע.
פיינל פור של נוק אאוט במשחק אחד ומגרש ניטראלי ( לכאורה ) גם לא מאפשר ליריבויות ספורטיביות להתפתח ובגדול זה הרגשה של פגע וברח.

בישראל לא מתעניינים ביורוליג כי יש לאנשים שכל ישר.
הפעם לא קשור לחוסר בתרבות ספורט.
ההיפך- מי שלא מבין מה הבעייה עם איך שהיורוליג מתנהל נמצא בבעיה קוגנטיבית קשה לטעמי.

גיל 15 במאי 2015

אוהו, ועוד איך. בארה"ב מעריכים ספורט והרייטינג של סדרות גמר, סופרבול,גמר המכללות בכדורסל ופוטבול וכו' מראה שהם חובבי ספורט אמיתיים.

D! פה ועכשיו 15 במאי 2015

סופרבול לא מראה על חובבי ספורט אמיתיים.
אפילו פה הוא זוכה לרייטינג שעולה על זה של גמר היורוליג.

גיל 15 במאי 2015

עזוב סופרבול, אנשים צופים בדראפט או 100 אלף איש מגיעים למשחק אימון של אלאבמה או אוהיו. פוטבול נערץ כאן.

היסטוריון של ספורט 15 במאי 2015

אתה צודק אבל לא לגביי .
אותי זה מעניין מאד
ולדעתי ריאל "תפתיע" ותזכה.
אגב לא קרה כדבר הזה שקבוצה לוקחת את היורוליג והאלופות באותה עונה _על כל השמות)
אשתקד רייס מנע זאת והשנה בופון.

דורפן 15 במאי 2015

טוב – נדמה לי שזה רק יכול לקרות לריאל ובארסה… או אולי בעתיד רחוק יותר קבוצת כדורגל ספרדית אחרת או באיירן

ניתאי 15 במאי 2015

אני מקגיש שאתה מזלזל במכבי

דורפן 15 במאי 2015

ברצלונה עשתה זאת ב-2011

trailblazer 16 במאי 2015

ברצלונה לקחה את היורוליג ב2010.

היסטוריון של ספורט 17 במאי 2015

בגדול הספרדיות אבל אם נדייק יותר התכוונתי שאין עיר שאחזה בשני הגביעים בו זמנית.
ראו למשל
1. 1964 ריאל זוכה לראשונה בכדורסל ומפסידה בגמר הרגל לאינטר
2. 1974 ריאל זוכה בכדורסל והקבוצה השנייה ממדריד מפסידה בגמר הכדורגל למינכן (במשחק חוזר יחיד בהיסטוריה של הגמר ).
3. 1984 רומא זוכה בכדורסל ומפסידה לקבוצה שבעל הבלוג לא אוהב בפנדלים בגמר באולימפיקו ..אגב הפנדלים הראשונים בגמר המפעל.
4. 1987+1988 מילאנו זוכה בכדורסל …כשהיא הפסיקה לזכות בסל היא זכתה ברגל 89-90
5. 2006 ברצלונה תיקח בכדורגל אך קודם לכן מפסידה בפינל פור
6. 2009 כנ"ל
7. 2010 בין שני תארי הרגל אתנחתא לתואר בסל …דווקא אז ברגל נתקלים במוריניו
8. 2014 כשמדריד יודעת שהגביע ברגל מונח בארון בעיר שכן הגמר כבר נקבע בין ריאל לאתלטיקו …ריאל רחוקה רייס אחד מהיסטוריה.
9. אחרי שרונאלדו פינה דרך פלא אם רייס (הפעם פילפה ) יביא את הגביע ?

דורפן 17 במאי 2015

התכוונתי ב-2011 כדוריד-כדורגל :-)

אהד 15 במאי 2015

זו לא חידה גדולה מדי..
הליגה הלאומית לא מעניינית אותי בכלל. שנה הבאה, אני מניח שאלך למשחקים ואראה עוד כמה. למה? כי הפועל ירדה ליגה ואני אוהד אותה. כשארצה לראות כדורגל איכותי, אזפזפ לליגה הספרדית/איטלקית (לפני שיקפצו עליי אנגלופילים, אין לי צ'רלטון ופוגבה ויתר על פרגי).
אותו הדבר עם מכבי ת"א. כשהיא משחקת, אוהדיה יצפו ביורוליג. כשהיא לא, אוהדי הכדורסל האמיתיים יזפזפו לנבא. זה הכל.

אריק י. 15 במאי 2015

+100

אריק י. 15 במאי 2015

למה שנתעניין ביורו-פח האפרורי והבינוני הזה כשאין שם אף קבוצה ישראלית (ועוד בזמן סדרות ושלבי הכרעה בNBA). גם אין לי עם מה ועם מי להזדהות וגם אין לי כדורסל יפה לעין לראות. למה שאצפה בזה? מה אני בעונש שאני צריך לראות עוד קבוצה 'לוחמת' ובונקריסטית של אוברדוביץ' 'מפוצצת' ומשחקת הגנה קשוחה ארבעה רבעים. או לחלופין – לצפות בעוד קבוצה יוונית טקטית, משעממת וממושמעת שמשחקת כדורסל לא סקסי בעליל?
דורפן החיים גם ככה קשים, רוצים לראות קצת שואו טיים.

מתן 15 במאי 2015

מה שעצוב פה זה שאתה קורא להם ישראלים ושאתה מצליח להזדהות איתם

שמעון 15 במאי 2015

על מה אתה מדבר אבא של טיוס ולנדסברג לחמו איתי ביחד באצ"ל

שלמה 16 במאי 2015

הרמה ביורוליג גבוהה בהרבה מהרמה בסדרה בין אטלנטה לוושינגטון

אהד 17 במאי 2015

ג'וני? חזרת?

איתמר 15 במאי 2015

הפיינל פור ללא מכבי דומה לאירוויזיון ללא נציג ישראלי.
אם לא קיימת האפשרות לרומם את רוחה של האומה בניצחון על הגוים האנטישמיים ושונאי ישראל ואין אפשרות לייחל לכישלונם של מי ש״מייצגים״ את ישראל, האירוע הופך להיות זניח ושולי.

ניר 15 במאי 2015

וואו – אז זה בעצם בדיוק כמו בכל מדינה אחרת בעולם?!

מתן 15 במאי 2015

אין דבר יותר מתוק מהשקט של יום שישי של פיינל פור שהמחלה לא משחקת. שבת שלום חובבי ספורט אמיתיים

יואב בורוביץ' 15 במאי 2015

דורפן- זה כך כבר שנים. כשמכבי לא בפיינל פור האירוע כמעט ואינו מסוקר בארץ. המצב של ירושלים והירוקאפ אפילו חמור יותר. בקושי כותבים מי זכתה במפעל.

יואב בורוביץ' 15 במאי 2015

כל הרעיון של להכריע ליגה ארוכה של עונה שלמה, וליגה עם סדרות, בפיינל פור הוא כל כך נואל, שלדעתי אין כמעט חשיבות למפעל בגלל האופן שבו הוא מוכרע.

בנצי שמש 15 במאי 2015

וה-NCAA?

יואב בורוביץ׳ 15 במאי 2015

NCAA היא לא ליגה. היא שילוב של עשרות ליגות (במכללות יותר מ-300 קבוצות). זו גם עונה הרבה יותר קצרה. גם כל ההכרעה היא במסגרת של טורניר נוקאאוט. ועוד משהו: את הפיינל פור עורכים שם בערך מתחילת המאה ה-20.

דורפן 15 במאי 2015

חוץ מזה שהקבוצות משחקות בליגות מקומיות – וזה היה מאז ומתמיד הטורניר החשוב עבורן. רק בשלושים שנים האחרונות עלה מעמד הטורניר הארצי. היחס ביניהם הוא כמו היחס בין ליגה אנגלית/גרמנית/צרפתית לליגת האלופות

יריב 16 במאי 2015

איך היורוליג בהקשר הזה? אני מניח שלחלק מהקבוצות (הספרדיות? היווניות?) הוא פחות חשוב מהליגה המקומית.

דורפן 16 במאי 2015

רק לישראלית הוא יותר חשוב

גיא זהר 16 במאי 2015

לא בטוח. ברוסיה כבר אין ליגה מקומיות אלא vtb ולמיטב ידיעתי מבחינת הקבוצות הרוסיות היורוליג חשוב יותר. אותו כנ"ל לגבי הקבוצות מאקס יוגוסלביה, פשוט הן לא מספיק תחרותיות. גם לגבי יוון ואפילו איטליה אני לא ממש בטוח. ברור שליגה הספרדית חשובה יותר לספרדיות. זה עדיין לא אומר כלום לגבי מידת השוליות של היורוליג.

דורפן 16 במאי 2015

ביוגוסלביה זה בברור האדריאטית. הם אוהבים את היורוליג אבל אין להם מספיק כסף להתחרות אבל הם יודעים שאת הסקאוטים האמריקאים הרבה יותר מעניינת האדריאטית שלהם – כי זה כדורסל הרבה יותר טוב מהיורוליג

גיא זהר 16 במאי 2015

לגבי רמת העניין של היגוסלבים הבעתי הסתייגות. לגבי הרמה באדריאטית לעומת היורוליג תרשה לי לחלוק עליך. הרמה ביורוליג בטח בטופ 16 גבוהה הרבה יותר מהאדריאטית.

דורפן 16 במאי 2015

גיא – זה מעניין יותר את האמריקאים כי אולי יש שם בחירות דראפט. בטופ 16 יש רג׳קטים שלהם. הכדורסל יותר טוב באותה מידה שכדורסל קולג׳ים טוב מהיורוליג – לא הקבוצות יותר טובות אבל המשחק מעניין יותר.

שלו 15 במאי 2015

מצחיק שהיחידים שעוקבים אחרי הפיינל פור הם אוהדי הפועל…

רועי 15 במאי 2015

כרגע תוצאת המחצית במשחק בין אול' לצסקא היא הכותרת הראשית בוואלה ובספורט 5.

רועי 15 במאי 2015

עזבו אותי מלברון, תנו לי לצפות בספנוליס כל יום !
איזה מלך.

שמעון 15 במאי 2015

לגמרי. מאיר טפירו היווני

דורון (אחר) 15 במאי 2015

בוואלה דווקא היה שידור ישיר (מושאל מערוץ 5, שכבר מזמן לא משדרים שידורים ישירים באתר, וחבל!) של המשחק של ספאנוליס, וכרגע המשחק השני מדוחח שם בכותרת הראשית.

דורון (אחר) 15 במאי 2015

*מדווח

אסף 15 במאי 2015

ענף הספורט השני הכי פופולארי בארץ, אחרי כדורגל, הוא ישראלים.
לדוגמה, מי שעוקב אחרי הnba רק בעברית עשוי לקבל את הרושם שבלאט הזניק את רמת הכדורסל שם לכזו שלא נראתה מאז עונת הרוקי של כספי.
במילים אחרות: העניין הציבורי בבלאט או במכבי תל אביב כדורסל נובע לא מאהבת הכדורסל אלא מאהבת ישראלים (או יהודים).
אז באמת למה שחובב ישראלים יתעניין בפיינל פור? זה פשוט לא הספורט שלו.

גונן בן סירה 16 במאי 2015

+2

ברוך שמילוביץ 15 במאי 2015

אין פה שום דבר חריג או ראוי לביקורת. היורוליג לא מעניין את ישראל ולא קשור לתרבות הספורט בישראל, מכבי ת"א נגד הגויים מעניין את ישראל. אנחנו לעומת אחרים, וגם זה בהינתן שאנחנו מנצחים (אחרת עדיף לרוץ לחניה באמצע הרבע הרביעי כדי לפחות לנצח את הפקקים). זאת התרבות בישראל ואם אנחנו לא במפעל אז אין מפעל. אפשר לומר שהאהבה של הישראלים את הכדורסל האירופי שקולה לאהבה שלהם לספורט בכלל. לא התחרות, לא הסיפור, לא המסורת. רק מה יוצא לנו מזה. והשנה לא יוצא לנו כלום.

D! פה ועכשיו 15 במאי 2015

בזודדוייטשה אין אפילו שורה על חצאי הגמר, אפילו עכשיו כשוואלה למשל מלא בהם לגמרי ובחלקים המרכזיים שלו.
אולי סתם אין בילד אפ מטורף כי מי שאינו אוהד מכבי לא יצפה במשחקים, וכאלו אוהדים, אוהדי יום חמישי, יש בארץ המון. אבל יש מספיק עוקבים ששמחים לקרוא על המשחקים עצמם.

MOBY 16 במאי 2015

השנה השתפרנו יש אולפן ויש שידורים.
לפני שנתיים לא היה כלום השידורים היו באתר בתשלום (זו הסיבה שאני שלא אכפת לו מהצהבת מעדיף שתגיע לפיינל פור כי זה מחייב שידורים). חוץ מזה שקרה פה מקרה לא שכיח בכדורגל שקבוצות שעדיין יש להם על מה לשחק הודיעו לכולנו ללכת לים. הם הבעלים והבעלות שלהם המאמנים שלהם וכדומה.

מבקר המדינה 16 במאי 2015

האמת, בצעדי צב יש התקדמות בנושא…
בשנים עברו חצאי הגמר שודרו בערוצים בתשלום, פעם 5 לייב, פעם צ'רלטון.
ב-2007 חצאי הגמר בכלל לא שודרו. הגמר שודר החל מהרבע השני בשידור בזיוני כרגיל של ערוץ 1.
ב-2003 אני לא זוכר אף שידור מהפיינל פור, תקנו אותי אם אני טועה.
כנ"ל שנות ה-90.
בעונת 94 שאף קבוצה ישראלית לא עלתה לשלב הבתים אני חושב שמיותר להרחיב את הדיבור,
כנ"ל בשנים עברו בהן מכבי לא עלתה לפיינל פור\גמר.
מי יודע, מתישהו עוד חמש-עשר שנים נגיע למצב כמו ביוון ובספרד שבו יש קבוצה שלהם בפיינל פור, והמשחק משודר גם בערוץ הממלכתי וגם ב"ערוץ הספורט"-ובשני הערוצים ב-HD…

רומן 16 במאי 2015

נו מה? איך אומרים, qed, לא?

אייל הצפון 16 במאי 2015

שאלת ביצה ותרנגולת.
האם יש עניין רק אירועי ספורט שערוצי הספורט משדרים, ובין היתר אלו שנותנים זכויות שידור בחינם, כדי להגדיל פופולאריות כדי למכור עוד חולצות (ליגה ספרדית), או שיש נציגים ישראלים או שערוצי הספורט משדרים ענפים בהתאם לעניין הציבורי.
אבל זה לא רק בספורט אלא בהכל. בישראל משום מה יש מקום (או שמשכנעים אותנו שיש מקום), למותג אחד או לשניים לכל היותר. בין אם זה ערוץ טלוויזיה, עיתון, מכונית, או מפלגה, עושים הכל כדי שיהיו שני שחקנים שיקחו 70-80% מהשוק וינהלו אותו כדואופול, ורק מה שנשאר פתוח לתחרות אמיתית.
ואותי זה מעצבן, כי אין שום סיבה שיורידו את יורוספורט2, עם האופניים, האוזי רולז, וכל שאר ענפי הספורט שמעניינים אולי אחוז אחד באוכלוסיה, לפחות הפעם עשו את זה אחרי שהסתיימה אליפות העולם בסנוקר, כי לפני כמה שנים הורידו את ערוץ יורוספורט באמצע סדרת הגמר.
זה לא רק שיש מדורת שבט אחת (או שתיים לכל היותר), אלא שמתייחסים בחשד לכל מי שלא רוצה לשבת ליד מדורות או שלא מתעניין בשבטיות, פן חס וחלילה, אם יהיו לציבור עוד כמה אפשרויות בחירה כל מה שבנינו פה במדינה יתפוגג כלא היה, ואני אומר אפשר להפסיק עם הפאניקה הממוסדת, שום דבר לא ילך לאיבוד גם אם את שידורי האח הגדול יראו רק 35%, ולא 60%.

ניינר 16 במאי 2015

לא יודע אם יש או אין עניין ביורוליג, אני רק יודע שערוץ 5 הטינופות לא שדרו את משחק העלייה של גולדן סטייט למרות הפרומואים. זה הזמן להתנתק מהנבלות ולעבור לKODI. שיישרפו עם היורוליג שלהם

ק. 16 במאי 2015

מדהים שלא שידרו ולו משחק אחד מהסדרה הזאת בערוץ שאינו 5+לייב. מנוולים
מקווה שמעכשיו, שאין יתר ממשחק בלילה לא יעשו יותר תרגילים כאלה

שורה 16 במאי 2015

שונאי מכבי שונאים אותה הרבה יותר משאוהדיה אוהבים אותה.
בכלל, אנשים מלאי שנאה הם אובססיביים.
אפשר להרגיש את זה בכל טקסט של דורפן על הספורט הישראלי.
או על ישראל בכלל.

ניק 16 במאי 2015

ממ אולי תלך לרופא, אתה נראה לי יותר מדי רגיש…
אני אישית לא מרגיש כלום ממה שאמרת

גור אילני 16 במאי 2015

״עניין״ זה משאב שמאד קשה לזייף – או ליצור באופן מלאכותי רק כדי להאדיר מפעל עבור העונה הבאה. הדפסה סיטונאית של שטרות ״עניין״ ביורוליג (ע״ע כתבות באתרים) לא תביא מיידית או בכלל לעליית הערך של היורוליג אם אין תמיכה של ביקוש מאחוריה.

מבחינת חלוקת המשאב הזה שנקרא ״עניין״ – בארה״ב יש הבדל מהותי, והוא שבכל זמן נתון ישנם מסכים בכל בית, פאב או אפילו סופרמרקט, שמציגים משדרי ספורט חיים, וזה דבר שקיים שם עשרות שנים. זה נותן מצב של עניין שנפרש לאורך כל השנה, ומתנייד משעה לשעה, מעונה לעונה ומספורט לספורט. אצלנו כל העניין המועט שגם כך יש בציבור מתחלק על ליגות שכולן סביב עונת החורף בשעות אחה״צ-ערב.

דורפן 16 במאי 2015

גור – אבל העניין הוא טעות של היורוליג.

הפרמייר ליג לא ימכור את זכויות השידור לגורם שיגיד ״אני רוצה לשדר רק את יונייטד – לקבוצות האחרות אין מספיק אוהדים״ והNFL דואגים שכל קבוצה נמצאת בשידור ארצי. אם אני היורוליג אני כופה על הגורמים המקומיים שקנו את הזכויות לשדר עוד משחק בשבוע באותה חשיפה – כלומר אם הערוץ היווני שמשדר את אולימפיאקוס עושה זאת באוויר הפתוח – הוא מחוייב למשחק לא יווני אחד בשבוע. רק ככה אתה בונה עניין כללי.

יניב פרנקו 16 במאי 2015

היורוליג הוא מפעל סגור לקבוצות מסוימות – כל עוד משדרים אותם מבחינתו זה בסדר .

ד״ר א. 16 במאי 2015

צודק, וזה תמיד היה ככה.
לא זוכר שידור, או אפילו עיסוק עיתונאי נרחב, בגמרים של גביע אירופא בשנים שלא העפלנו.

דגש 17 במאי 2015

אימה ופחד ותדהמה! מהדורות החדשות בטלוויזיה המקומית באוהיו נותנות השנה יותר מקום לסיקור הפלייאוף מבשנה שעברה!!!!!

דגש 17 במאי 2015

דווקא מעניין, הייתי מסתכל על הפיינל פור אם זה לא היה כואב.

ירח אדום 17 במאי 2015

כמו שכתבו מעלי- הספורט הפופולרי השני בחשיבותו כאן הוא "הישראלים בגולה".
כל כך מדוייק.
יחי הפרובינציאליות!

Comments closed