הדאבל טרבל

ברצלונה אלופת אירופה

כמעט בלי דרמות ברצלונה זכתה בגביע. היא כנראה לא טובה כמו ברצלונה של 2011 (דווקא לא זו שזכתה בטרבל) אבל הפער בינה לאירופה גדול יותר. לא היו בדרך לאליפות הזו שום רגעים מכריעים – טעות שיפוט, שער ממוזל – שאתה יכול לומר ״יכול היה להגמר אחרת״. היא הייתה טובה מכולן חד וחלק. היא ניצחה 6 מ-7 בשלב נוקאאוט עם הגרלה מאד קשה וההפסד היחיד היה גרבג׳ טיים. שזה לא בא לקחת מהכבוד הרב שהוסיפה לעצמה היום יובנטוס במחצית שניה לוחמנית. היא סגנית אלופה ראויה מאד. רק שהיא סוחבת עליה שחקנים שבאמת לא היו מתקרבים בנקודה הזו בקריירה לשחק בברצלונה.

כי מאיזשהי נקודה במארס, אולי קצת קודם, היא הפכה לקבוצה הטובה באירופה בפער עצום. זה נבע מכמה משברים. משבר זהות בבאיירן, נפילה קשה ומתמשכת לקבוצות האנגליות, משבר ונפילה ברמה במדריד, סוף היכולת של אתלטיקו (ובמידה פחותה דורטמונד) להתגבר על אבדן שחקנים לקבוצות עשירות יותר, אי היכולת של סן ז׳רמן וסיטי למנף את הכסף שלהן למשהו באמת מרשים. וברצלונה נותרה הקבוצה הטובה בענף בפער עצום.

ניצחון לניהול הספורטיבי המצויין של המועדון.

הם דייקו מאד ברכש – אולי קל לדייק בסוארז וניימר (בשנה שעברה) אבל רקיטיץ׳ היה החלטה מצויינת – ושלושת שחקני הרכש גם כבשו היום.

הם דייקו בעדכון שיטת המשחק שלהם, וכנראה ההחלטה הנכונה פה הייתה הגיבוי ללואיס אנריקה בתחילת העונה.

הם גם לא השתגעו בכמויות שחקני הרכש למרות האמברגו שהחל בסיום חלון ההעברות.

עוד טרבל בהיסטוריה.
וזה נכתב לפני המשחק:

15final

1. פעם היינו אומרים לפני משחקים כאלו ״אבל איטליה זו איטליה״. ואימת הקטנצ׳יו הייתה מרחפת מעל המשחק. אבל ליובה אין בעיני אופציה לקטנצ׳יו קלאסי. בגלל מי שיפתחו בהתקפת ברצלונה ובגלל מי שלא ישחקו אצלה.

2. פול פוגבה אכזב אותי קשות במשחק אחד במונדיאל. ציפיתי שישתלט על המשחק מול גרמניה וייתן לצרפתים (שאני חושב שהיו הנבחרת השניה בטיבה בטורניר) סיכוי טוב לנצח. אבל הוא יצא עם ציון ״עדיין צעיר מדי״ מהמשחק הזה.  הוא השחקן היחיד ביובנטוס שאני יכול לחשוב עליו שמהווה איזה אתגר שברצלונה לא כל כך נתקלה בו.

3. למסי זו בעיני העונה היפה ביותר. כי מחורבות הטיקי-טקה – זו לא הייתה שיטה לא טובה אלא כמו כל שיטה למדו להתמודד איתה – יצא דווקא הוא, ולא גווארדיולה, כמי שהתעדכן ולמד. הוא היום השחקן החושב של ברצלונה. הוא גם קצת יותר כייס מבעבר. בוחר את הרגעים שלו. מול באיירן חיכה בסבלנות.

4. היתרון המדובר של הקישור היובנטיני קיים בעיני – אבל הוא בעיקר מספרי. רקיטיץ׳ הוא הזוכה שלי בתואר ״השחקן שלא מדברים עליו מספיק בצמרת הכדורגל האירופאי״. והחריצות של חלוצי ברצלונה בעזרה על פירלו אמורה לבטל את היתרון הזה.

5. לא נראה לי שליובנטוס יש סיכוי להיות טובה יותר או יותר נכון מסוכנת יותר. התחושה היא ברצלונה ביותר משער כי גם קשה להאמין שתהיה בה איזשהי שאננות. ולכן אם אני אלגרי אני מהמר. משחק התקפי מאד בפתיחה. אני רואה זאת קצת מהזווית של אוהד יונייטד שהפסידה לה שני גמרים. בשניהם אני חושב שהדבר היחיד שיונייטד הייתה יכולה לעשות אחרת כנגד עדיפות ברורה של היריבה  הוא להמר בהרכב ובסגנון משחק בפתיחה. כי יתרון תמיד נותן לך סיכויים ולפעמים אתה צריך להבין שהמשחק עבורך הוא עד הגול הראשון.

זו כבר לא ברצלונה של הטיקי-טקה אבל עדיין יש לה נטיה לפתוח לאט והיא עדיין לא הייתה בפיגור השנה באירופה.

שיופיע
המודל

163 Comments

חז 6 ביוני 2015

אז דווקא בתור אוהד יונייטד שני הדברים שראית בשני הגמרים שהפסדנו להם היו בדיוק 10 דקות ראשונות מעולות כשברצלונה הופתעה ואח"כ, טוב אנחנו יודעים איך זה נגמר.

דורפן 6 ביוני 2015

נכון – והיה צריך להמר אפילו יותר. לפעמים הבנת יחסי הכוחות יכולה לשפר אותם במעט. אבל נדמה לי שב-2009 – בעיקר בגלל מה שקרה בין צ׳לסי לברצלונה – יחסי הכוחות לא היו מספיק ידועים לפני הפתיחה. ב-2011 לא היה באמת עם מי להמר והיה הרכב יציב לחלוטין כמעט חודשיים.

מתן 6 ביוני 2015

ב2009 אם לא הקורה של כריסטיאנו וההתגנבות של אטו, שני דברים מקריים לחלוטין שקרו תוך דקה, כנראה שהיינו חוגגים זכיה שניה ברציפות. במקום זה נוצרה ההילה סביב הקבוצה הדוחה הזאת שהגברת המרגשת תצטרך לנפץ היום. אני חושב שכל חובבי הספורט שלא אוהדי בארסה/הצלחות בעד יובה היום

דורפן 6 ביוני 2015

נו טוף… אני מסתפק בזה שהיה סיכוי די טוב עם היתרון

holden 6 ביוני 2015

יובה בהחלט יכולה לעקוץ ולגנוב גול , אולי זה יהיה מוראטה מנגיחה מכדור קרן ואולי פנדל לזכותה ואז…
ואז חומת … ברלין

דניאל אחר 6 ביוני 2015

רק תיקון קטן: עדיין לא הייתה בפיגור בשלב הנוק-אאוט (אלא אם מחשיבים 0:1 במינכן). בבתים הם פיגרו מספר פעמים לפסז'.
חוץ מזה – מסכים. החולשה העיקרית של ברסה הזו היא התמודדות עם לחץ גבוה, וראינו את יובה לוחצת מצויין את ריאל בחצי שלה. אלגרי בטח ינסה את זה כאן, לפחות בחלקים מהמשחק. ואם לא ממש למעלה אז בטח שוידאל \ פוגבה יינסו ללחוץ את בוסקטס שזה תמיד רעיון טוב נגד ברסה.

שלו 6 ביוני 2015

ראשית אני לא מחבב בלשון המעטה את יובה.
שנית אני רוצה שהיא תנצח, כי למרות שהיא הרסה לחלוטין את הכדורגל האיטלקי,
זכיה שלה יכולה להתחיל לשקם אותו.

ואין לדעתי שום סיכוי.
יובה זקנה מדי, איטית מדי ופצוע מדי.

אין שום סיכוי, אבל אם…
זה יהיה נחמד.

לדעתי 2+ לבארסה.
תיקון לצערי ההפרש בין שתי הקבוצות ביום נתון עומד על 2+.
אבל גמר ליגת האלופות הוא לא כל יום נתון…

Srtest 6 ביוני 2015

משהו בימים האחרונים אומר לי יובה. בלי קייליני היא לא תוכל להמר על הגוש החוסם בהגנה ותצטרך להתייצב על משחק מרכז שדה התקפי. בארסה השנה היא קבוצה שהולכת אחורה קצת יותר כדי לטוס קדימה. עם כל האגדות על הטיקי-טקה נשכחה ההבחנה בין משחק החזקת כדור לבין משחק נגיעות. בארסה השנה לעומת בארסה של פפ משחקת קצת יותר נסוג, יותר מהיר ויותר על נגיעות ופחות אחזקת כדור בטח מול הבכירות של אירופה. פפ כנראה לקח איתו את החזקת הכדור לגרמניה ובארסה נשארה עם המרכיב של הנגיעות המהירות ודומיננטיות של השלישייה בשליש האחרון. עדיין לא משחקת משחק עומק על כדורים מהירים ומתפרצות ככה שהיא קצת לא כל-כך יודעת מה לעשות (כי לא ממש אתגרו אותה) בין מה שנמצא מחוץ לרחבת שלה לבין מחצית המגרש. שמה תהיה יובה והתחושה שלי שיהיה לכך אפקט.

גלעד בלום 6 ביוני 2015

במשחק נתון בודד הכל אפשרי, מתוך עשרה משחקים בין השתיים אני מעריך שהמאזן יהיה משהו כמו 5 נצחונות לברסה, שלושה תיקו ושני נצחונות ליובה (וזה מפרגן קצת ליובה).

נראה אם האיטלקי ישלוף שפן, לבוא התקפי זה הימור שיכול להיגמר בהשפלה, מצד שני עם פירלו הסטטי בקישור וקבוצה די זקנה ועוד בלי קילייני בונקר הוא לא ממש ריאלי.

אני אוהד של שתי הקבוצות, כרגע אני נייטרלי אבל כשיתחיל המשחק נראה לאן הלב נוטה.

מתן, מה בדיוק דוחה בקבוצה הזאת? האמת לא מבין את השנאה, ברסה היא לא בדיוק ״מכבי כדורסל״ של אירופה, היא מתמודדת עם עוד 5-6 קבוצות בעלות אותו תקציב, לא משחקת מלוכלך, שומרת על יציבות כבר שנים, יש לה סגנון משחק מובהק וייחודי ושחקנים אדירים, אני מבין שרוצים לראות אותה נופלת (כמו כל קבוצה שמצליחה יותר מידי), זה לגיטימי אבל מה דוחה פה? שהם מעולים?שהם קונים כוכבים? זה אסור? ריאל פחות דוחים? רונאלדו/בייל/בנזמה עולים פחות מהשלישיה של ברסה?? וצ׳לסי? ובאיירן? ויובה מרגשים למה? (הם כן, אבל למה סוארס ומסי עם ניימאר בחוד פחות מרגשים?)

אפשר לייחל להפסד של ברסה אבל לקרוא להם דוחים? זה דוחה אותך שאוהדים אותם כל כך הרבה אנשים? ואם הקבוצה שאתה אוהד תגיע לרמת הפופולריות של ברסה גם תקרא לה דוחה? (הייתם שם בתחילת העשור עם רונאלדו, גם הייתם דוחים?)

ואם הקורה של רונאלדו היתה נכנסת אז יונייטד היו היום בגמר ולא ברסה?

אריק 6 ביוני 2015

להמר מול מסי וסוארז? לא תודה!
אולי אם יהיה תסכול אפשר להוציא גול פתאום.
אלגרי הוא בעיניי המאמן הכי מעניין טקטית, יכול להיות היתרון של יובה.
הפער בין הקבוצות פשוט נראה לי קצת גדול מדי, לצערי.

גלעד בלום 6 ביוני 2015

ההימור נכשל בינתיים..

אופיר 6 ביוני 2015

ניימאר מכאיב לי בעיניים.

אופיר 6 ביוני 2015

ביג שוט לואיס עושה זאת שוב.

אופיר 6 ביוני 2015

טבז, וידאל, פוגבה, אלבס, מסי, ניימאר: האם אי פעם היה ריכוז גבוה כל כך של תספורות גרועות על מגרש כדורגל?

גיסנו 7 ביוני 2015

התספורת של פוגבה מזכירה לי את הכובעים של marvin the martian מהלוני טונס

http://www.wikihow.com/images/d/d5/Marvin-the-martian-color-Step-8.jpg

אריק 6 ביוני 2015

שוד בפנדל. … כרגיל. זה השופט מנאניגייט. לא?
ניימאר הרבה פחות טוב ממה שעושים.
ופסוף הבנתי למה אוהבים את מרקיזיו

גיל 6 ביוני 2015

נראה לי שזה מדגים בצורה הכי טובה את הבעיות בכדורגל. השחקן הטוב בעולם במשחק חלש ועדיין העליונות של הקבוצה כל כך ברורה.

D! פה ועכשיו 6 ביוני 2015

לא אוהב את השחקן הזה שאתה קורא לו הטוב בעולם

לא מבין למה זו בעיה. מה כיף בזה שהקבוצה שבה משחק השחקן הטוב ביותר תזכה? בשביל זה יש איגרוף. או שח.

חגאי 6 ביוני 2015

נו באמת.. לתת למסי קרדיט גול על הגול הראשון ? ועל השלישי כשכל יובה ברחבה של ברצלונה ?
הגול המכריע באמת היה בעיקר בזכותו.. אבל בופון לא יוצא בזול, הוא באמת יכל לעשות עבודה יותר טובה עם ההדיפה (למרות שבדיוק כמו עם ההדיפה של טר שטגן שהגיעה למורטה לרגל, לפעמים מדובר יותר במזל, או חוסר מזל, מכל דבר אחר).
מסי היה חלש היום, יובה עשו עבודה הגנתית נהדרת עליו ועדיין נראו כמו הקבוצה הפחות טובה, למעט משהו כמו 20 דקות במחצית השניה, בפער גדול..

מי מה למה 6 ביוני 2015

שלושת הגולים של ברצלונה התחילו ממסי, שהגול השני של ברצלונה אומנם הובקע על ידי סוארס אבל שייך כולו למסי שעשה מבצע גדול וסחט הצלה אדירה מבופון – שלסוארס נשאר רק לדחוק משני מטר.

אבל אין מה לצפות מהייטרים . הם תמיד יראו מה שבא להם לראות.

גיל 6 ביוני 2015

אין מה לצפות מהומרים, הם תמיד יראו מה שהם רוצים לראות. זה מזכיר לי את הדיווחים של השחקן הישראלי התורן שהתחיל במהלך שהוביל לגול.

מי מה למה 6 ביוני 2015

אמר ההומר הכי גדול בעולם, ההומר של הלוזר הגדול בהיסטוריה פייטון.

גיל 6 ביוני 2015

הלוזר היחיד כאן זה אתה.

shadow 7 ביוני 2015

"מי מה למה" – אינייסטה וראקטיץ' מוסרים לך ד"ש וגם רוצים לשלוח מסר:"אין לך מושג".

עדיין מחכה לקבוצה המשולבת שלך שתבנה מריאל וברסה

מי מה למה 7 ביוני 2015

גם די מריה , מרסלו ובייל מגמר אלופות 2014 מוסרים לך ד"ש לגבי האין מושג שלך.

שאני אעבוד אצלך אתה תפסיק לחכות לבקשות שלך.

shadow 7 ביוני 2015

אל תדאג לא באמת ציפיתי לתשובה אחרת ממך.
אחרי הכל זה גם ככה ברור לגמרי מה יהיו התוצאות.
ההתחמקות היא נהדרת בשביל הרקורד המרשים שלך פה.

matipool 7 ביוני 2015

"לסוארס נשאר רק לדחות משני מטר" – ממש לא מדויק .
אם תשים לב , הוא כבר מראש מבין בחושים ובאינסטינקטים הנפלאים שלו מה הולך לקרות ופותח בריצה מטורפת לתוך הרחבה , מצליח להשתלט על הכדור תוך כדי הלחץ מאברה ( וגם ראקיטיץ' צמוד שם , דבר שיכול לפעמים לעלות באי הבנה ופספוס ) ולהבקיע כדור קופץ שלא מעט אחרים לא היו מצליחים להבקיע .

יוסי מהאבטיחים 7 ביוני 2015

הוא הבין מראש "באינסטינקטים הנפלאים שלו" שאין מצב שמסי מוסר כדור בשלב הזה, אלא רק בועט. כמו שיעשו 90 אחוז מהגולרים בעולם במצב כזה (כולל סוארז עצמו).
מה עוד נשאר לו לעשות אם לא לרוץ לצד הנגדי ולחכות לריבאונד?
חלוץ גדול בלי קשר, אבל לא צריך להפריז…
ולגיל – איך הצלחת בדיוק לדרדר את מה שמסי עשה בגול הזה ל"היה מעורב בשער"?

אנדר 7 ביוני 2015

אתה מדהים. קופירייטר? כי איך שכתבת דמיינתי משהו בסגנון הגול של ואן באסטן. ואז ראיתי שוב שהוא דחק משני מטר
(למען הסר ספק, הבדיחה פה היא כמובן לא על סוארז)

ירוק 6 ביוני 2015

בחייך גיל.. מסי לא במשחק גדול, אבל הרגע של המשחק (גמר ליגת האלופות, כן?) – שער הנצחון של סוארז – היה כולו שלו. זה לא מספיק?

חוץ מזה פלוס אחד על מה ש- D אמר בסוף.

גיל 6 ביוני 2015

אבל זו בדיוק מצביע על הבעייה. הוא החמיץ ועל הריבואנד עט שחקן שהוא חלוץ טופ 3 או 5 בעולם.

wazza 6 ביוני 2015

גיל איזה בעיה? בעיה שכדורגל הוא משחק קבוצתי? באמת בעיה רצינית

גיל 6 ביוני 2015

לא, שהאופציה השנייה או השלישית בהתקפה היא סוארז.

D! פה ועכשיו 7 ביוני 2015

בתור אחד שראה כל משחק של לואיס. בעונה שעברה. הייתי מעדיף לראות אותו אלפא דוג לנצח, ולא רק אותו. יש בעיה כללית, לא רק בספורט, שבו הכח והעוצמה הולכים ומתלכדים לכיוון המרכז, בניגוד לחברה פה קשה לייצר מרכזי משנה בפריפריה שיהוו תיגר אמיתי על המרכז.

אבל אתה הדגשת את עליונות הקבוצה. אני תמיד שמח לראות בספורט קבוצתי זכיות שבהן האלמנט הקבוצתי עולה על האלמנט של היחיד. זה פשוט לשים את האמירה של בקונטקסט.

גיל 7 ביוני 2015

שים לב שדיברתי על עליונות הקבוצה ולא על משחק קבוצתי בהכרח. היא לא משחקת כמו הספרס או אפילו הטיקי טקה של לפני כמה שנים ועדיין היא שולטת בכדור 70% מהזמן ויש לה כישרון כל כך רב שבלי קשר לסגנון היא פשוט חזקה מדי. אז גם אם שחקן זה או אחר ישחק זוועתי יש שם יותר מדי שחקנים שעושים הבדל ואף אחד לא מתקרב לרמת הכישרון הזו.

דניאל אחר 7 ביוני 2015

האמת היא שמסי היה היום מאוד-מאוד טוב. למשל, ב-WhoScored הוא נבחר לאיש המשחק

גיל 7 ביוני 2015

כמו שנבחר לשחקן המונדיאל?

מי מה למה 7 ביוני 2015

כמו שפייטון הלוזר הניצחי שלך נבחר ל MVP של סופרבול 2006 עם פלייאוף של 3 ט"ד ו 7 אינטרספשין ו רייטינג באותו פלייאוף של 70.

הקולטס עשו אליפות באותה עונה לא בזכות פייטון אלא למרות פייטון. לוזר כבר אמרתי ? מזל שלקח אליפות אחת ב 17 שנות קריירה, לאח שלו יש אחת יותר. עובדה.

עוד פאן בוי של רונאלדו, העיקר שאתה סובל כל שנה מחדש ממסי. זה הכי חשוב. אל תשכח גם השנה להצביע לרונאלדו בבלון דה בלוג.

דורפן 7 ביוני 2015

טוב, יש פה כלל לגבי נאצות וריבים. מי שנורא חשוב לו לקלל ולריב – יעשה את זה תחת השם שלו.

מי מה למה 7 ביוני 2015

איפה ראית פה קללות או נאצות ?

דורפן 7 ביוני 2015

זה סגנון שלא בא לי עליו וזה בלוג שהוא במקרה שלי. אני גם לא מתלהב מהסגנון של עמיתך לויכוח – אבל לפחות הוא עושה את זה תחת השם שלו ומבחינה זו אחראי לדבריו. ואני בהחלט בדיעה ומדיניות שאנשים שחשופים במידה סבירה מתנהלים בתרבות דיון טובה יותר.

אריה 7 ביוני 2015

יש שיטענו שאליפות אחת 'נקיה' ולא משנה כמה בקושי היא הושגה שווה יותר מ4 אליפויות עם כוכבית…

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אני לא אוהד של הפטריוטס או של בריידי אם לשם כיוונת.

גיל 7 ביוני 2015

מאנינג גם אחראי לכיבוש והתחממות גלובלית והתגנב למשחק של הפטריוטס נגד הקולטס בתחפושת כדי להוציא את האוויר מהכדורים.

בקיצור, אתה מבלבל את המוח ומגיב כמו ילד בן 5 (ואני עושה עוול לילדים בגיל הזה). כשתרצה להגיב לעניין ובלי להשמיץ תודיע לי.

דניאל אחר 7 ביוני 2015

לא הבנתי את השאלה כל כך, אבל זו בחירה שמבוססת על ציון אוטומטי שנותן האלגוריתם של האתר לפי נתונים סטטיסטיים. רוצה לומר, האתר לא מכיר את השם "לאו מסי".

יעקב נקש 7 ביוני 2015

רק ילדים חסרי מושג ראו מסי טוב היום… היום הוא הוכיח סופית שאין לו מקום בשלישייה הגדולה בהיסטוריה, הוא פשוט לא שם…

עמוס לוי 7 ביוני 2015

10 דריבלים מוצלחים שזה פי 2 מכל שחקני יובה ביחד

5 key passes

99 נגיעות בכדור, הכי הרבה מכל 28 השחקנים ששיחקו אתמול, ו 30 נגיעות יותר מפירלו שנגע הכי הרבה בכדור משחקני יובה

השער המכריע של המשחק שייך כולו למסי

רק הייטרים ראו משחק חלש של מסי אתמול

no propaganda 7 ביוני 2015

למסי הייתה מחצית ראשונה חלשה מאוד, במחצית השניה הוא שיחק טוב אבל לא משהו לפנטיאון. בחירה בוא לשחקן המשחק מאוד מוזרה לי, שחקן המשחק לדעתי הוא ראקיטיץ ובהפרש. לדעתי גם אינייסטה היה טוב ממסי.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אף אחד לא בחר בו לשחקן המשחק. כפי שדניאל כבר הסביר האתר whoscored לא בוחר שחקנים לפי השם שלהם אלא לפי נתונים סטטיסטיים בלבד ואלגוריתם.

למסי היה משחק טוב אתמול. לא משחק לפנתיאון אבל גם לא משחק חלש. הבעיה שמסי הרגיל אנשים לסטנדרטים כאלה גבוהים (העונה כמו בכל עונה 58 שערים + 28 בישולים) שכל משחק שהוא לא כובש לפחות שער אחד אוטומטי נתפס למשחק חלש, בטח אצל הייטרים.

לדעתי שחקן המשחק זה או בופון או בוסקטס.

no propaganda 7 ביוני 2015

לא יודע מה הקריטריונים של האתר אבל לפי ראייתי את המשחק הם בחרו בשחקן הלא נכון. זה שהקריטריונים שווים לכולם לא אומר שהם לא מוטים לכיוון שחקנים מסוימים. ואני מסכים איתך שלמסי היה משחק לא חלש אבל לטעמי רחוק מלהיות שחקן המשחק.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

שוב פעם שחקן המשחק ?

אתה לא שם לב שאתה מנסה לשכנע אותי במשהו שאני לא טוען אותו ?

no propaganda 7 ביוני 2015

האתר בחר אותו לשחקן המשחק וחשבתי שזה בסיס הדיון. אם אתה גם חושב שהוא היה טוב אבל היו טובים ממנו אז אין במה לדון אנחנו מסכימים לחלוטין.

דניאל אחר 7 ביוני 2015

טוב, לא הבאתי את האתר בתור הוכחה שמסי היה השחקן הטוב ביותר (בכל מקרה, ברוב משחקי הכדורגל אין באמת שחקן אחד 'טוב ביותר').
רק רציתי להגיד שמסי היה אתמול מאוד טוב, מהטובים בברסה, ובתור גיבוי לדעתי הבאתי את הבחירה האוטומטית של whoscored. אם אתה מסכים שמסי היה טוב אתמול אני אפסיק לחפור ואחזור לראות תקצירים.

דניאל אחר 7 ביוני 2015

משונה שאתה אומר את זה, כי לדעתי דווקא בראשונה הוא היה אפילו יותר טוב, וכמעט כל ההתקפה של ברסה עברה דרכו. משום מה אם הוא לא כובש יש נטייה להגיד שהוא היה חלש, אבל בברסה הנוכחית הוא מבלה הרבה בתור פליי-מייקר קלאסי, כמו במחצית הראשונה.
בשנייה הוא כבר עשה יותר דריבלים לכיוון השער אז זה יותר בולט בעין. אם תצפה שוב במשחק אני בטוח שתסכים איתי.

no propaganda 7 ביוני 2015

אני אראה היום שוב את המשחק ואגיב, אבל לפי הצפיה הראשונה די סגרו אותו ורב הנגיעות שלו במחצית הראשונה היו מחזור פוזשן.

דניאל אחר 7 ביוני 2015

קודם כל, תהנה :)
חוץ מזה, שים לב שכל מסירה אלכסונית שלו מימין לשמאל יצרה משהו טוב לברסה (מזיכרון: השער, יד ברחבה, מצב לניימאר, היו עוד).
לפני 6 שנים אלה היו בדיוק אותן מסירות בכיוון ההפוך, של צ'אבי לאלבס. העונה מסי מחליף אותו.

יעקב נקש 7 ביוני 2015

מחליק ברחבה, בועט לשמיים, לא מכניע שוער ממרחק יחסית קצר, אפס בישולים, אפס כיבושים… לא יודע מי האתר הזה שאתם מדברים עליו אבל אם הוא נבחר לשחקן המשחק זה מגוחך בדיוק כמו שהוא זכה בשחקן המונדיאל… כן, מעורב, בעט את הבעיטה שסוארז כבש את הריבאונד שלה, בלה בלה בלה, אני שמח, נגמר הויכוח של הגדול בהיסטוריה (ויכוח מיותר מלכתחילה, כי הוא לא). הגדולים הצטיינו ברגעים הגדולים, מסי כוכב היה ליגה עם הבלחות באלופות וכישלון טוטאלי בנבחרת כולל בעיטה חופשית לשמיים ברגע הכי חשוב של ארגנטינה מזה עשרים שנה בערך, רגע שאצלי סגר את הסיפור…
ובנוגע לעניין ההייטרים, אנחנו קיימים רק כי יש כל כך הרבה ילדים וטרמפיסטים של כדורגל שמנסים להרוג את הענף כי הלהטוטן הלטיני הזה מצולם יותר מאחרים…

יעקב נקש 7 ביוני 2015

כוכב הלה ליגה*

עמוס לוי 7 ביוני 2015

יעקב אתה הייטר של ברצלונה, אתה הייטר של מסי , כל בר דעת שקורא אותך כאן מבין זאת בשניה.

הויכוח נגמר רק בראש שלך. בינתיים אתה ממשיך לסבול ממסי וברצלונה כל שנה מחדש, וזה מה שחשוב…..

הפרשן 7 ביוני 2015

אני בטוח שמסי לא יכול לישון בלילה בגלל שאתה לא מחזיק ממנו. לא נורא, יש לו את גביע האלופות הרביעי לשפר לו את מצב הרוח.

יש אנשים שכל קשר בינם לבין אובייקטיביות מקרי בהחלט

אנדר 7 ביוני 2015

איזה פתאט זה שבטח כססת ציפורניים כל המשחק בציפיה שמסי לא יכבוש והעיקר שתרוץ לפה להטריל… תודה שזה היה ככה

גיל 7 ביוני 2015

אז הנתונים הסטטיסטיים לא מספרים את כל התמונה כמו בהרבה מקרים אחרים. הוא היה רחוק מלהיות המצטיין במגרש ולמעט השער השני שדווקא החמצה שלו תרמה לשער הוא לא עשה הרבה ביצירת מצבים.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

בעיטה מ 18 מטר = החמצה

לקרוא ולא להאמין .

גיל 7 ביוני 2015

הוא לא הבקיע גול לא? תכף תגיד לי שזה היה בכלל בישול שלו.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אתה פרודיה

החמצה = ששחקן מגיע אחד על אחד מול שוער

לפי הלוגיקה שלך כל בעיטה של שחקן כדורגל מחוץ לרחבה שהשוער בקושי הודף זו החמצה של הבועט.

תפרוש, תפרוש בשיא. אתה עושה בושות לעצמך.

גיל 7 ביוני 2015

חשבתי שהכוונה במשחק כדורגל היא להכניס את הכדור לשער וכל מה שלא נכנס זו החמצה, אולי שווה לרענן את החוקים עבורך? ואכן, כל בעיטה שהשוער הודף זו החמצה. שינו משהו בניקוד של הכדורגל ולא הודיעו לי או שאתה חי בעולם דימיוני שסופר גולים אחרת?

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אין לך מושג בענף שנקרא כדורגל.

סיימתי לדון איתך. הזמן שלי יקר.

גיל 7 ביוני 2015

אתה משחק סטנגה ולי אין מושג.

יעקב נקש 7 ביוני 2015

כן אני אנטי בארסה, מובהק אפילו, ההייפ סביבה, בגלל גודלו התקשורתי (ותודה לתקופה ושום דבר מעבר), ובגלל שהוא נתמך ע״י מיליוני חסרי מושג כמוך, מחק מאה שנה של כדורגל… אתם הורסים לנו את ההנאה מברצלונה, כי אתם ממליכים אותה להכי הכי (היא לא) ואת מסי להכי הכי (לא בטופ שלוש בהיסטוריה), ובזה אתם מבזים את הענף ובוודאי שאת עצמכם… עמוס…

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אני אוהד אייאקס עוד משנות השבעים, אבל אני מזהה גדולה של קבוצה או שחקן ולא נותן לתופעות כמו של טרמפיסטים מצד אחד או הייטרים מצד שני, להפריע לי להיות אובייקטיבי. ממליץ לך לנסות.

והכי רציני, באמת, רק המלצה – חבל על הבריאות שלך. זה נראה שאתה ממש לוקח את מסי וברצלונה אישית…

עמוס לוי 7 ביוני 2015

מיועד למר נקש כמובן

יעקב נקש 7 ביוני 2015

מודה שאתה צודק, מצאתי את עצמי ביותר מדי ויכוחים עם אנשים שאין להם שום מושג בכדורגל חוץ
מבארסה ומה קרה עשור אחורה מהיום… אותי לא תשכנעו שמסי שחקן גדול יותר או משפיע יותר מזידאן לדוגמה…

דיזידין 8 ביוני 2015

אחרי שאמרת זידאן כל השאר נשכח.
אין כדורגלן טוב ממנו.

אבל תן צ'אנס למסי. הפער ביניהם הוא גמר מונדיאל אחד.
אם זכור לי נכון, עוד ב-1998 טענו נגד זידאן שהוא נחנק במשחקים הגדולים אחרי שהוא הפסיד בכמה גמרים רצופים עם יובנטוס ובורדו. בהמשך אותה שנה הגיע המונדיאל, שני הגולים בגמר והשאר היסטריה.

ומצד שני, אתה לא יכול להתעלם ממה שמסי עושה ואיך שהוא עושה.
הוא לוקח הקבה הרבה יותר תארים קבוצתיים מזידאן, מבקיע יותר משער למשחק, למעשה מבקיע כמו חצי קבוצה וחצי משאר הגולים הם בישולים שלו. בקבוצה ההשפעה שלו יותר גדולה משל זידאן.

Yair 6 ביוני 2015

פוגבה לא עשה את ההבדל. מפתה מאוד, בטח כאוהד יונייטד, להגיד שאולי אם היה מתבשל קצת יותר לפני שנהיה כוכב פותח… וכו׳, אבל כנראה שאין קשר, הוא פשוט צעיר ושיחק נגד קבוצה יותר טובה. נאחל לו שיעבור חזרה ליונייטד או שישאר ברמה הזאת

מי מה למה 6 ביוני 2015

פוגבה זה האוברייטד הכי גדול בכדורגל העולמי כיום.

גילי פלג 6 ביוני 2015

לדעתי פוגבה היה הטוב במגרש

מי מה למה 6 ביוני 2015

מוראטה ביובה (ממש בלי קשר לגול), בוסקטס בברצלונה

Srtest 6 ביוני 2015

כמה שמענו על הטענות נגד פרגוסון בגלל פוגבה? אז ריאל ומוראטה. איזה שחקןכמה שמענו על הטענות נגד פרגוסון בגלל פוגבה? אז ריאל ומוראטה. איזה שחקן.

יובה פשוט פספסו ועוד במשחק הגנה מעולה על מסי. לפעמים בכך הדבר מסתכם, בפשטות של המשחק.

שי 6 ביוני 2015

השיקול של ריאל לגבי חלוצים הוא האם השחקן יהפוך לסופרסטאר. זהו. ולחסה היה סיכוי יותר טוב בהיבט הזה. (ואני מת על מוראטה)

no propaganda 7 ביוני 2015

אם ראיתי את המשחק אתמול אז אתה היית אמור לראות שהאוברחחטד הכי גדול בעולם הוא ניימאר, היה השחקן הכי גרוע במגרש. מה שכן גצה נותן לו תחרות חזקה העונה בעניין האוברייטד.

יעקב נקש 7 ביוני 2015

מסכנים השחקנים שמשחקים היום עם החשיפה המוגזמת והביקורת שכל משועמם עם מקלדת כותב עליהם… שני ילדים בני 22 ואתה מחליט שהם אובר-רייטד… תשיגו חיים…

יעקב נקש 7 ביוני 2015

אני מניח שאתה בגיל 22 כבר הגעת למלוא הפוטנציאל שלך וגם לא היה ויכוח בנושא…

no propaganda 7 ביוני 2015

לא מבין מה פוטנציאל קשור פה. יש רבים שטוענים שניימאר הוא טופ 10 ויש אפילו שאומרים טופ 5 בעולם כיום, לא בפוטנציה אלא ממש עכשיו. אני חושב שהמשחק אתמול(ולא רק הוא) הראה עד כמה זה רחוק מהמציאות.
דרך אגב אין פה טעניות כלפי ניימאר וגצה אלא כלפי הפרשנים שטוענים את הדברים האלה.

הפרשן 7 ביוני 2015

עונה של 39 שערים, ממש אוברייטד. היה חייב להבקיע לפחות 50 כדי להיות טופ 10.
תשיג חיים, לא כל השחקנים חייבים להיות בשיאם בגמר, בעיקר כשהם לא משחקים נגד קונוסים. גם הזאר היה אוברייטד בגלל המשחקים נגד פסז', ורונאלדו ובייל אוברייטד נגד יובה, וטורה ואגאורו נגד בארסה.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

יותר מזה , שים לב לכמות השערים נגד קבוצות חזקות

5 שערים נגד פ.ס.ז
4 נגד בילבאו
3 נגד אתלטיקו מדריד, באיירן, ויאריאל,
2 נגד סביליה
1 מול ריאל, יובה

השחקן היחיד בהיסטוריה של ליגת האלופות שכבש ב 5 משחקים רצופים ברבע, חצי , גמר ליגת האלופות

no propaganda 7 ביוני 2015

אתה מסתכל על סטטיסטיקה ולא על כדורגל.
הוא כובש הרבה בגלל שהיריבות נותנות לו לשחק יותר מאשר למסי וסוארז.
במשחק הראשון נגד באיירן למשל, שחקן דגול כמו רפיניה העלים אותו לגמרי מהמשחק.

ועוד דבר יש בטופ 10 שחקנים שלא הבקיעו בכלל העונה או הבקיעו מעט מאוד. לא כל דבר בכדורגל זה כמה שערים כבשת. אם זה כל מה שמעניין אותך, פשוט תראה תחרויות פנדלים. יש המון דברים לא פחות חשובים, כמו כמה כדורים חטפת להגנה, איך אתה משתחרר מלחץ של היריב, כמב אתה עוזר למגן שלך בהגנה וכו'. ניימאר חלש מאוד בכל הדברים האלה וזה בנוסף לכך שמגנים בינוניים מינוס יכלים להוציא אותו מהמשחק. הבעיה שכשיש גם את סוארז ומסי, קבוצות לא תמיד מקצות שחקן לסגור אותו כי צריך לעזור לאחרים.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אני לא יודע אם ניימאר טופ 10 או לא, מה שבטוח שגם אם הוא לא טופ 10 כרגע, הוא מילימטרים משם. להשוות אותו לאחד כמו גצה זו בדיחה לא מצחיקה.

ניימאר בגיל 23 הכובש מספר 5 בהיסטוריה של נבחרת ברזיל, נבחרת ששיחקו בה שחקנים כמו פלה, בבטו, רונאלדו, רומאריו, ריבאלדו , רונאלדו, והרשימה עוד ארוכה. צריך לקרות משהו ממש בלתי צפוי שהוא לא יסיים את הקריירה ככובש מספר 1 שלה בכל הזמנים.

no propaganda 7 ביוני 2015

הכובש מספר אחד של נבחרת גרמניה הוא מירוסלב קלוזה. נבחרת ששיחקו בה גרד מולר, רומיניגה, זיילר והרשימה עוד ארוכה יותר מכך הכובש מספר 3 של גרמניה הוא לוקאס פודולסקי. מה זה בדיוק אומר?

כרגע ניימאר לא מתקרב לטופ 10 או אפילו טופ 20. רק במשחק אתמול שיחקו כמעט 10 שחקנים טובים ממנו:
מסי, סוארז, ראקיטיץ, בוסקטס, מסצ'רנו, וידאל, בופון, גם קייליני אם היה משחק. ועוד כמה באותה הרמה פחות או יותר כמו בונוצ'י ופוגבה.

ואותו גצה שאתה משמיץ ובצדק כי השנה הוא היה זוועה אבל בעונה האחרונה שלו בדורטמונד היה יותר טוב מניימאר השנה.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אתה משווה היסטורית את רשימת החלוצים של גרמניה לרשימת החלוצים של ברזיל ? זה לא רציני באמת ואני אפילו מתפלא כי אתה נראה לי אחד הכותבים הכי מביני עניין כאן בבלוג.

no propaganda 7 ביוני 2015

הרשימה של ברזיל ארוכה יותר ללא כל ספק אבל הרשימה של גרמניה גם לא קצרה, בטח אם ברשימה של ברזיל אתה מכניס שחקנים כמו בבטו וריבאלדו( שחקן מצוין אבל לא חלוץ). הנקודה שלי היא לא לאיזו נבחרת יש רשימה מרשימה יותר של חלוצים אלא שזו סטטיסטיקה לא מייצגת. קלוזה אפילו לא קרוב לגרד מולר ברמתו כשחקן וגם עוד 20 שערים בנבחרת לא היו משנים את זה.

הפרשן 7 ביוני 2015

אני מניח שראית את גירד מילר משחק שנים על גבי שנים במאות משחקים. עם כמות השערים הפסיכית של מילר הוא היה חייב להיות אחד מ10 השחקנים הטובים בהיסטוריה. הוא אפילו לא בדיון, כי הוא היה סקורר ותו לא, ממש כמו קלוזה. ניימאר להזכירך הוא שחקן אגף ולא חלוץ במובן הקלאסי של המילה, כך שכמות השערים שהוא מבקיע היא לא מובנת מאליה.

ניימאר השנה עשה עבודת לחץ והגנה מדהימה, הוא השתפר עשרות מונים בעניין הזה. הדריבל שלו הוא אחד הטובים בעולם, טופ 5 או לפחות 10 לכל הדעות. זה שבגלל השנאה שלך אליו את סלקטיבי במה שאתה בוחר לראות לא מוריד מגדולתו. הוא הוביל את ברזיל לחצי גמר המונדיאל והפציעה שלו שברה את הנבחרת מבחינה מנטאלית. שחקן שמבקיע בגמר הליברטאדורס ובגמר הצ'מפיונס הוא לא שחקן סוג ב' כפי שאתה מציג אותו.

כריסטיאנו לא עושה כלום חוץ מלהבקיע שערים, ללא דריבל וללא ניהול משחק. אני מניח שהוא לא טופ 10 לפי ההגיון שלך, כי תכל'ס מי מסתכל על שערים כשהוא צופה בכדורגל, איזו קבוצה מסתכלת על יכולת ההבקעה של שחקן חוד כשהיא מחליטה לרכוש אותו? -_-

ניימאר בן 23, והוא כבר הטביע את חותמו כאחד השחקנים הטובים בעולם, הוא טופ 10 בלי ספק, והוא דופק על הדלת של הטופ 5. בארסה אלופה הרבה בזכות התנועה החכמה שלו והסיומת המצויינת.

אבי 6 ביוני 2015

הסיכום של דורפן מהיר כמו שער הפתיחה של ברצלונה. ובאותה רמת דיוק.

רומן 6 ביוני 2015

במצב של 1-1יובה השתלטה לחלוטין על המשחק, ואז הטורקי קיבל איתות באוזניה.
פנדל יותר מוודאי על פוגבה לא נשרק ובזמן ששחקני יובה ההמומים מתווכחים, הגמדים המתרוצצים גונבים את הגביע. זה כל הסיפור, בעיני יובה אלופת אירופה.

גיל 6 ביוני 2015

יפה שבעיניך הם אלופים שניתן להם את הגביע? ולא היה פנדל וגם אם היה, רק על זה שהפסיקו לשחק מגיע להם להפסיד.

חז 6 ביוני 2015

לדעתי- פנדל של 100%. איך שלא נהפוך את זה, זו הייתה הדקה שהכריעה את המשחק.

גיל 6 ביוני 2015

היא אולי הכריעה את המשחק אבל זה לא פנדל בעיניי. אם כבר, הפנדל שלא שרקו לברצלונה היה יותר מוצדק. אבל כאמור, גם אם השופט טעה, הגול הוא באשמת יובנטוס שהפסיקו לשחק. לא מתאים לשחקנים ברמה כזו.

Srtest 6 ביוני 2015

דיי דיי לא ידעתי שבכדורגל הקונספט של "נו קול איז דה-רייט קול" כל-כך יותר מפותח מהכדורסל. יש מגע, שניהם דוחפים, למי היתרון? אם טענות אז טענות למי שקובע מדיניות של שיפוט שמגינה על שחקנים כמו מסי ולא עוסקת במה קורה כשגוף גדול בתוך הרחבה (ממש כמו סנטר בכדורסל) עושה פיבוט. פוגבה מאוד פיסי רק שאולי הוא מסתמך על זה יותר מדי.

מדיסון באמגרנר 6 ביוני 2015

גם היד של ליכטשטיינר הייתה יכולה להיות פנדל במחצית הראשונה,טוב שלא שרקו

אודי 6 ביוני 2015

אני רציתי שיובנטוס ינצחו, אבל לא חושב שהיה פנדל. שני שחקנים שתפסו אחד את השני ונפלו. שום קונספירציה.

ערן (המקורי) 7 ביוני 2015

כנ״ל

ירושלמי 7 ביוני 2015

ולדעתי סקרמנטו של 2002 לקחו את גמר המערב.

ירוק 7 ביוני 2015

צודק, למי אכפת למי אופ״א נותנת את הגביע, בספר של רומן יובה אלופה! תודה שעדכנת אותנו.

ניק 7 ביוני 2015

אני בכלל חושב שמנצסטר יונייטד כן עלו השנה לליגת האלופות והם בכלל האלופה!!! יאייי גביע רביעי!!!

יעקב נקש 7 ביוני 2015

סבבה שאתם צוחקים עליו אבל היה פנדל מאה אחוז, תפיסה בחולצה וגרירה אחורה עם חיבוק, הגזים אלבס והשופט עשה מה שמצופה ממנו, לתת יתרון לבארסה…

רומן 7 ביוני 2015

תודה

אנדר 7 ביוני 2015

מה 'תודה' שלח לו פרחים או משהו. לא יודע, תתייעץ עם הבוסים

הפרשן 7 ביוני 2015

אתה לא מתעייף מלהשפריץ את השנאה שלך לבארסה בכל מקום? בארסה הייתה הרבה יותר טובה והגיעה להרבה יותר מצבים, יובה לא נשדדה, תתמודד עם זה.

ניק 7 ביוני 2015

גם אם היה פנדל (ולדעתי לא היה) זה קצת איך נגיד בעדינות, מצחיק, להגיד שמבחינתו יובנטוס אלופת אירופה.
חוץ מזה שלפי לוגיקה כזאת אפשר להגיד שבמקס זה היה נגמר ב3-2 ועדיין ברסה הייתה אלופה.
אני שונא את ברסה כנראה לא פחות מרומן, אבל אני גם יודע להיות אובייקטיבי כשצריך

גיסנו 7 ביוני 2015

וגם מכבי חיפה אלופה וליאור רפאלוב מלך ישראל

אופיר 6 ביוני 2015

ג'יזס, עד שהגמר הזה ישכח יהיו פה הרבה חילופי דברים ברמת ONE.

רומן 6 ביוני 2015

או עד שתוציא את המטאטא מהתחת, כקרוב שביניהם

D! פה ועכשיו 7 ביוני 2015

בוווז.

צרפתי 7 ביוני 2015

1+

מדיסון באמגרנר 6 ביוני 2015

סיכום מצוין,האלופה ראויה וגם הסגנית

עידן. 6 ביוני 2015

טוב היה לראות משחק נקי מטעויות שיפוט (פנדל לא היה וגול הפסול של ניימאר היה אחת המפעמים הראשונות שראיתי שופט רחבה אשכרה עושה משהו).

ברצלונה אלופה ראויה. ראקטיץ, שהיה הרכש הכי פחות נוצץ הוא איש המשחק מבחינתי.

מה שכן, ניימאר באמת אחד האוברייטד הגדולים שמשחקים היום.

ניק 6 ביוני 2015

בהחלט נראה שראינו היסטוריה היום – שופט רחבה שאשכרה עושה את העבודה שלו ומקבל החלטה!
כמו שאני מכיר את אופא זה המשחק האחרון שלו כשופט :)

no propaganda 7 ביוני 2015

התכוונתי לכתוב בדיוק את אותה התגובה :)

עדיין נשגב מבינתי איך בעל הבלוג וההבנה המצויינת שלו בכדורגל קורא לניימאר טופ 10 בעולם, לא בטוח שהוא טופ 10 במשחק אתמול.

צור שפי 7 ביוני 2015

+1 לעידן למעט ניימאר שלא זהר אבל לא היה רע והיה מעורב בשניים משלושת הגולים. בכלל, העובדה שמסי, ניימאר וסוארס לא היו בשיאם היא הדבר הכי גדול בנצחון אתמול, נצחון של קבוצה.

ניק 6 ביוני 2015

אני בהחלט מסכים שזה הגביע הכי מרשים של ברצלונה (מה3 האחרונים).. עשו דרך מאוד קשה ומכובדת כשעברו 4 אלופות בנוקאוט (כנראה שיא) ובאמת בלי טיפת עזרה ושערוריה מה שאפיין מאוד ה2 הקודמים… ועוד בכדורגל הרבה יותר מהנה לעין ומגוון..
כל הכבוד

תומר חרוב 6 ביוני 2015

באסה.

אהד 7 ביוני 2015

+1

אבי 7 ביוני 2015

אתם חושבים שניימאר באמת האמין שהכדור לא פגע לו ביד (מין תעתוע פסיכולוגי שמעוות את הזיכרון בשירות האינטרס), או שמדובר ברמאי?

ניק 7 ביוני 2015

ניימר הוא רמאי ומתחזה מהטופ העולמי.. אבל זה שהוא הלך להתלונן לא קשור לעיניין.. 99% מהשחקנים מתלוננים לשופט גם כשברור להם שהשופט צודק ב100%

הפרשן 7 ביוני 2015

הכדור נגע בידו, אך הוא לא התכוון לכבוש עם היד. הוא חשב שזה לא מצדיק לפסול שער בגלל שהנגיעה לא הייתה מכוונת, ויש לו קייס בעניין, אם היד של ליכטנשטיינר לא יד, אז גם שלו לא .

ניק 7 ביוני 2015

הוא לא התכוון? מה זה שייך? בפועל היד הייתה מושטת והכדור נגע בה ואפילו קצת שינה את הכיוון של הכדור.
אצל ליכטנשטייר היד הייתה צמודה לגוף.

ושוב הנושא פה הוא פחות הויכוח על האם היה פנדל או לא, שזה וויכוח לגיטימי… הבעיה עם החלק השני של התגובה.

ניק 7 ביוני 2015

אוי המשפט האחרון לא קשור.. חשבתי שזה על תגובה אחרת

יותם 7 ביוני 2015

אצל ליכשטיינר היד לא היתה צמודה. רוצה לומר, אם היד לא הייתה שם הכדור עובר אותו ונכנס. אני מאוד שמח שלא נשרק שם פנדל אגב, החוק מריך להשתנות

ניינר 7 ביוני 2015

אני כבר לא יכול לחכות לעונה הבאה. עם סוארז מתחילת העונה השמים הם הגבול. הטריו הזה יכול לעשות הסטוריה

מי מה למה 7 ביוני 2015

חכה יש להם משימה לקחת את הסופר קאפ הספרדי והאירופי ואת אליפות העולם לקבוצות ולעשות שוב 6 תארים בעונה בדיוק כמו ב 2009.

ולדעתי, ואני כותב זאת כאן כבר חודשיים – ברצלונה מודל 2011 הייתה הכי טובה בפער גדול מזו של 2009 ומזו של 2015. הקבוצה של 2011 לא מקבלת מספיק קרדיט כי לא זכתה בגביע ספרד אז לא היה טרבל ובאותה עונה זכו "רק" ב 5 תארים

גיא זהר 7 ביוני 2015

סופר קאפ ספרדי מעניין כמו גביע הטוטו. וגביע העולם לקבוצות מבאס במתכונת החדשה ובכלל שייך לעונה שאחר כך. טרבל מספיק יפה. ומה התואר הסו קולד שישי? גביע קאטלוניה?

עמוס לוי 7 ביוני 2015

סופר קאפ אירופי

עמוס לוי 7 ביוני 2015

בסופר קאפ הספרדי מוריניו כמעט הוציא לוילאנובה עין, והקבוצות עולות שם עם ההרכבים הכי חזקים שיש. אל תזלזל במה שלא מעניין אותך.

גיא זהר 7 ביוני 2015

בסדר. נחמד ויפה אבל זה קשור לעונה הקודמת. לא אוהב האדרה של חיבור תוארים. אף אחד לא דיבר על עונות של מולטי תארים לאייקס ב72 לדוגמא כמו על עונת טרבל לנתניה ב78 (לקחה גם אינטרטוטו). מבין קבוצות שרוצות למכור עוד חולצות, אבל בשורה התחתונה זה בולשיט.

גיא זהר 7 ביוני 2015

ברצלונה מספיק גדולה גם ככה.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

לא זה לא קשור לעונה הקודמת אלא תארים שנחשבים לעונה קלנדרית, וזה ממש לא קשור לברצלונה, זה תופס גם לגבי כולן.

וכן דיברו – באיירן ב 2013 לקחו 5 תארים (הפסידו רק סופר קאפ גרמני) וריאל לקחה ב 2014 4 תארים (לא לקחו אליפות וסופר קאפ ספרדי)

גיסנו 7 ביוני 2015

מסכים שזה כבר בעונה שאחרי לכן אומרים 6 תארים בשנה קלנדרית (בד"כ אליפות העולם לקבוצות עוד נכנסת לפני ינואר).

טפשי או לא זה כבר סובייקטיבי – אני בדעה איתך שגם כל מיני פרסים בסגנון הבלון ד,אור ושחקן השנה וכו' צריכים להיות בסוף עונה ולא לפי שנה קלנדרית, זה מרגיש קצת מאולץ.

גיא זהר 7 ביוני 2015

עניין השנה הקלנדרית הוא בעיה אחת. יותר מפריע לי האדרה של תוארים שחשיבותם מוגבלת (יתווכחו איתי על גביעי המדינה שערכם ירד – נכון אבל כאן יש מסורת). גם אייאקס של 72 זכתה בחמישה ארים סו קולד כי למיטב ידיעתי לא היה סופר קאפ הולנדי כמו שאצלנו יש גביע הטוטו רק מ85

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אחחחחחח אייאקס ! אייאקס של שנות השבעים אחת הגדולות אי פעם , ללא ספק בכלל

<<<< אוהד אייאקס

גיל 7 ביוני 2015

יש גם טריפל קראון אחרי 37 שנה, איזה יום ספורט גדול וזה עוד לפני המנה העיקרית.

xxxxxx 7 ביוני 2015

סוארז בגול על הפרצוף של אברה.
לפעמים החיים מעניקים לנו את הרגעים הקטנים האלה…

יואב 7 ביוני 2015

זה שבכה בקריסטל פאלאס?
באמת קנס קטן לתת(((:

ערן (המקורי) 7 ביוני 2015

אני מת על סווארז. ואוהד ליברפול. אז אין לי עודף סימפטיה לאברה.
אבל אברה עשה בזמנו נכון כשהאשים על סוארז באמירה גזענית, שאכן נאמרה.

יואב 7 ביוני 2015

הזברות היו מאד אמיצות היום. רק בתרחיש מאד מסויים הן היו לוקחות והן היו קרובות לתרחיש הזה. חבל.
הפס(ניימאר) לבישול הגול הראשון היה נהדר.
התקפת השיוויון של יובה היתה פירסט קלאס.
אבל פתאום למסי היה הנתיב. ועין על השער.
וזה עשה את ההבדל.
יובה היתה מנצחת היום כל יריב אחר.
היה משחק מעולה עם גישה מאד פוזיטיבית.

ZORK 7 ביוני 2015

בסופו של דבר גם הגביע הזה רשום על שמו של גווארדיולה-
מי שקיבל את אחת האלופות המרשימות ביותר שהיו, והפך אותה לכלום ושום דבר, אבל לפחות עם פילוסופיית כדורגל.

אסף THE KOP 7 ביוני 2015

איך פרגוסון ויתר על פוגבה, איך ?!

אם באיירן בריאה, אני בספק שברצלונה עוברת אותם.

ניק 7 ביוני 2015

אסף אתה לא יודע שאסור לשאול את השאלה הזאת? זה בעשרת הדברות!
יתנפלו עליך תכף אוהדי יונייטד שלא תדע מאיפה זה בא לך

נ.ב.
הדבר שבאמת התרשמתי ממנו היום לגביו היה הכוח המטורף שלו… אבל זה דווקא האלמנט שהכי קל לייצר לשחקן כדורגל כנראה…
אבל בהחלט יהיה מעניין לראות איך הוא יתפתח

עמוס לוי 7 ביוני 2015

בהחלט מעניין לאן הוא יתפתח, יש לו נתונים להיות אחד הקשרים הטובים בעולם, שלדעתי לפחות הוא לא שם כרגע, אולי בעתיד.

המחיר שקבוצות מוכנות לשלם עליו נכון להיום פשוט הזוי בעיני.

D! פה ועכשיו 7 ביוני 2015

אם לבאיירן היה מאמן אחר, אין ספק שהיא לא.

טל המנצ'סטרי 7 ביוני 2015

כי לא היתה לו טביעת עין לשחקנים כמו קני דלגליש…גם נדב יעקובי שאל אתמול את השאלה הזו, הוכחה שחסרי מושג יכולים להגיע רחוק בטלוויזיה.
מה עם סטיבי ? סטיבי…סטיבי, אני כבר מתגעגע.

אם באיירן בריאה ואם לסבתא היו גלגלים, תלמד לפרגן אסי כשצריך, חוץ מזה אתה מבסוט לא? בשביל סוארז.
שונא טבז וגם פוגבה יחיה, אגב פוגבה, מישהו שם לב שבגול הראשון הוא נרדם בשמירה בתוך הרחבה ובגול השני הוא זה שאיבד את הכדור למתפרצת?
אולי לא הבוסר של גיל 18 ועדיין, כל הספוברלטיבים שהוא לא מפסיק לקבל….

חבל לי בשביל אברה, גם בופון שתמיד היה ג'נטלמן ופירלו וגם הוא ידע להגיד שבאנגליה היה רק קשר אחד באמת, ולא, הוא לא התכוון לסטיבי…סטיבי, סטיבי, אני כבר מתגעגע.

בקיצור אסי, מפגש פורום הבא בירה עליך, אם לא בשביל סטיבי אז לפחות בשביל ביבי.

ניק 7 ביוני 2015

told you :)

אריק האחר 7 ביוני 2015

ניק תתפלא
כמו שמשחק כדורגל יש המון טעיות של שחקנים יש המון טעויות
של מנג'רים וקבוצות גדולים ככל שיהיו.
אני לא יודע מה הסר ויונייטד ניסו ועשו בעניין פוגבה ברור לי שהם
לא ויתרו בקלות ויתכן שגם שגו אז מה ?
יש קבוצות שלא טעו ויטעו בצורה יותר גדולה?
נמאס לדוש בנידון .
יונייטד תצליח עוד בגדול לגבי שחקנים אחרים ותטעה לא פחות בהמשך
כל זמן שזה יהיה סביב הגדולים אין לי שום בעיה בזה
אגב לדעתי בעניין טבס היא טעתה פי מאה !!!

ניק 7 ביוני 2015

מסכים.. רק למה אתה מפנה את זה אליי?
אני חושב שבנקודת הזמן שהוא שוחרר זאת הייתה החלטה בהחלט הגיונית. אולי היום בדיעבד זאת שגיאה.
ואם כן אז זה טעות של פרגי, הכל בסדר, הוא גם טעה.
תפנה את זה לטל, הוא לא מוכן לקבל שאולי נעשתה פה טעות כלשהיא.

טל המנצ'סטרי 7 ביוני 2015

פרגי ביקש ממנו להישאר ואמר לו שהזמן שלו יגיע, ריו ניסה להכניס בו קצת שכל, סקולס לפני כמה שבועות אמר, ת'כלס, הבחור לא היה בשל באותה תקופה (וראו את זה במספר ההופעות שלו בקבוצה הראשונה, כישרון אבל בוסר לגמרי) הוא גם קיבל הצעה כספית מכובדת ובכל זאת החליט שהוא בגיל 18 יודע טוב יותר וגם העדיף להקשיב לסוכן הממולח שלו.
איפה הטעות של מישהו ביונייטד פה?
מה שהיה מספיק טוב ונכון עבור פרגוסון בכדי לקדם ולגדל את לי שארפ, ראיין גיגס, דיוויד בקהאם, פול סקולס, האחים נוויל, ניקי באט ועוד איזה אחד, רונאלדו לקריירות ארוכות ומצליחות ביותר, כנראה לא היה מספיק בשביל פישר בן 18, שחקן ליגת מילואים שהיום משחק עם כרבולת על השיער.

יש איזה אחד, פיקה, שאתמול הניף עוד גביע וגם על הראש של פוגבה, אמר ערב המשחק:
“I moved to Manchester United when I was a 17-year-old kid. Nemanja Vidic was five years older than me and Rio Ferdinand nearly nine years and at the time they were the best central defenders in the world. They never had a bad game! I learned so much during my time at United. Sharing a dressing room with Paul Scholes, Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Ruud van Nistelrooy and Ryan Giggs at such a young age was an amazing experience. I didn’t play as much as I would have liked but it was a masters degree in development both as a player and a person.
I’ll always be grateful to Sir Alex, who was like a second father to me.

אז יש מי שעבורו הדרך שבה פרגוסון חשב לנכון לקדם שחקן צעיר בהדרגה היתה כ masters degree in development both as a player and a person.

ויש מי שנראה כמו תרנגולת ועם כל הכבוד לכישרון והפוטנציאל של פוגבה (שחקן טוב, ללא ספק) בהיררכיה בריאה של מועדון כדורגל יציב,בגיל 18 שומעים בקולו של המנג'ר הגדול בעולם כי זה מה שהפך את יונייטד בין היתר לכל-כך מצליחה לאורך השנים, ומי שלא רוצה? מוזמן ללכת לשתות מהים של עזה.

ניק 7 ביוני 2015

אני מכיר את הדעה שלך, ואני גם מסכים איתה ברובה.
אם זאת אני מקבל את זה שאולי בדיעבד זאת הייתה טעות.

במאמר מוסגר – המקרה של פיקה קצת שונה משל פוגבה.
פיקה היה צריך להתמודד עם וידיץ וריו בשיאם, כשהם היו 2 מ3-4 הבלמים הטובים בעולם באותה תקופה.
בקישור לא היו לנו שחקנים כאלה טובים שאי אפשר היה להזיז חלק מהם לטובת פוגבה.

אמיר המקורי 7 ביוני 2015

ניק,

צודק! אכן בקישור היה גם היה מקום לשילוב הדרגתי של פוגבה,אין קשר לגיל 18 גם הפנומן הפורטוגלי קיבל חולצת הרכב בגיל הזה..

יואב 7 ביוני 2015

אמיר,
אל תטעה, רונאלדו ממש לא קיבל את חולצת ההרכב.

טל המנצ'סטרי 7 ביוני 2015

זו היתה טעות אם דברים לא היו מתנהלים נכון, בשכל, עם רצון כן ואמיתי לנסות ולשכנע את השחקן להישאר,אבל לא בגלל שהשחקן התפתח להיות שחקן טוב.

טעות בדיעבד זה כשאלכס פרגוסון יצא לחופשה בשקט נפשי ולאחר שפול גאסקווין הבטיח לו שישחק ביונייטד בעונה הבאה ובמקום לדאוג שיחתימו את השחקן באותו הרגע וכמה ימים לפני שטוטנהאם גנבו לנו אותו מתחת לידיים.
טעות בדיעבד זה שקני דלגליש אמר לרוי קין, לא נורא, תחתום על החוזה ביום שני כי ביום שישי כשקין כבר היה איתו באוטו, המזכירה של המועדון בבלקבורן כבר סיימה את עבודתה והלכה הביתה ורק היא ידעה איפה הטפסים המתאימים, זמן שהיה מספיק טוב עבור פרגוסון לשכנע את קין לבוא ולחתום ביונייטד.

מבחינת כדורגל, פול פוגבה אז לא היה השחקן שהוא היום וכבר ראינו לא פעם הבדלים עצומים בין שחקן שמצליח נהדר בליגת הנוער או המילואים, מתקשה ואפילו נכשל בבמה המרכזית יותר, ולא היתה שום אינדיקציה מלבד כישרון ופוטנציאל שיכולים היו להבטיח משהו במאה אחוז וכמו שכל החכמים בדיעבד מספרים היום.

אנדר 7 ביוני 2015

תענוג לקרוא את דבריו של פיקה. תודה על הציטוט

גיל 7 ביוני 2015

העניין של פוגבה מקביל בעיניי לאמירה שמנצ'סטר ויתרה על העונה האחרונה של רונאלדו ומכרה אותו לריאל. זה ששחקן לא משחק בקבוצה לא אומר שהקבוצה לא רצתה אותו. יש שחקנים שלא רוצים לשחק שם או דורשים יותר מדי ולא שווה בנקודת הזמן ההיא או בכלל לשבור את הבנק עבורם, זה הכל.

צרפתי 7 ביוני 2015

תמשיכו לחמם את טל, ה׳ריבים׳ שלו מעשירים אותנו בסיפורי רקע מעניינים (להבדיל מוויכוחי הסרק המשעממים והנאצות הזולות מלמעלה).

יואב 7 ביוני 2015

לייק

סולי 7 ביוני 2015

חשוב מאד- הם לא נתקלו בפציעות משמעותיות בשלבים המכריעים של העונה
הם רצו כמעט על אותם 11 בכל המשחקים החשובים!

Comments closed