שאלה ללא פתרון

למה מסי כמעט ולא מבקיע בטורנירים

mess

התייחסתי היום בעיתון במידה מסויימת לאי הצלחתו של מסי בנבחרת הלאומית. וצריך למעשה לדייק: חוסר ההצלחה שלו בטורנירים. הנתונים מהממים כמעט. יש לו חמישה שערי מונדיאל אבל הם כולם במוקדמות – ונגד בוסניה, איראן, ניגריה ונבחרת מפורקת של סרביה-מונטנגרו. אין לו שום שער בשישה משחקים מול גדולות ממש (גרמניה, הולנד, ברזיל, אורוגוואי). יש לו דווקא שער אחר בשלבי נוקאאוט – ב-0-4 על פרו ב-2007. יש לו שני שערי קופה – אחד מהם בפנדל.

תשובות אלטרנטיבות.

א. הוא לא טוב כמו שעושים ממנו?
זה קשקוש. הוא אחד מחמשת השחקנים הטובים בהיסטוריה. גם לכך התייחסתי. השחקנים הגדולים בהיסטוריה – אלו שאיש לא מתווכח לגבי גדולתם- הצליחו כל אחד בנסיבות שונות כל כך שכלל לא ניתן להשוות ביניהם. אחרי המון דיונים במשך השנים פסלתי כמעט כל נתון השוואתי: מונדיאלים, סטטיסטיקות אישיות, אליפויות אישיות, מי שיחק איתך, מי לא שיחק אותך ונשארתי עם קריטריון אחד: ״האם היית הטוב בעולם ליותר מחמש שנים?״ זה משאיר אותנו פחות או יותר עם די סטפנו, פלה, מראדונה, קרויף ומסי. לכל אחד כמובן הייתה קצת תחרות בשנה נקודתית כזו או אחרת אבל הם כן שלטו בתקופה כזו בהיסטוריה. לכן הם על המדרגה היותר גבוהה.

ב. הוא מבקיע רק נגד קבוצות קטנותֿ?
קודם כל קשקוש. אין כמעט שום הטייה בנתוני ברצלונה שלו בין משחקים גדולים וקטנים. הוא מלך שערי הקלאסיקו. אבל חוץ מזה גם בטורנירים הוא רואה הגנות ממש חלשות. ההגנה של ג׳מייקה היא לא ברמה של איזשהו מועדון בלה-ליגה.

ג. האם לא אכפת לו מנבחרת ארגנטינה?
אני בטוח שאכפת לו מאד. הייתה לו אפשרות כמובן לייצג את ספרד. ממילא לאוהד ברצלונה הממוצע בקטלוניה זה בכלל לא משנה אם אתה מייצג את ספרד ולחלקם עדיין להיפך. אבל מסי לא התחמק לדעתי מעולם ממשחק נבחרת – ובמשחקי מוקדמות – שהם לא קלים בכלל – הוא דווקא מבקיע לא מעט.

ד. האם הוא כפי שאומר אלכס פרגוסון, שכמובן אוהב את רונאלדו, ״שחקן של ברצלונה״?
זה נכון במידה מסויימת אבל פחות נכון. כל עוד גווארדיולה היה בקבוצה מסי באמת הבריק רק מתוך סגנון מאד מסויים. אבל העונה הזו שינתה מאד את התחושה הזו. מסי עבר לאגף ימין. החל להבקיע שערים שמעולם לא כבש – כמו שער הפלא מול בילבאו וגם כמה שערי נגיחה. אולי הדבר היחיד שקצת נכון כאן הוא שמסי אוהב סיטואציות יציבות. אולי הוא לא מי שלא אוהב להפגש עם קבוצה כמה ימים לפני משחק. אבל אחרי שנים בנבחרת זה אמור היה לעבור.

ה. האם חייב להיות מוקף שחקנים טובים?
זה במידה מסויימת נכון ובמידה מסויימת מבחין בין כוכב מודרני כמו מסי לחלק מהקודמים (בעיקר תקופה קרויף באייאקס ומראדונה). אבל רבאק – ראיתם את ההרכב של ארגנטינה? החלק ההתקפי שלו לא גרוע מזה של ברצלונה. בטח לא גרוע בהרבה.

ו. הוא עייף.
אולי, אבל כולם עייפים.

ז. המאמנים של ארגנטינה גרועים במיוחד.
לא חושב, זה כבר יותר מדי מאמנים. וגם בברצלונה הוא עבר רכבת מאמנים. הייתה לו איזה ירידה ביכולת אבל שחקן של שלושת רבעי שער למשחק.

ח. הכדורגל הבינלאומי קצת אפור עליו. הוא רוצה את האיצטדיונים המפונפנים והשחקנים הגדולים משני הצדדים. לא קונה את זה. הוא הולך למגרשי לה ליגה די נידחים ולפינות אפורות של אירופה בשלב הבתים – ומבקיע שם בצרורות.

ט. הלחץ. הוא קצת לא הבקיע בהתחלה במקרה, ואז זה הפך לנושא, וכל העניין החל להדרדר. אני זוכר שזו קצת הייתה הסיטואציה עם ואן באסטן בשני טורנירים בהם שיחק אחרי הטורניר הגדול שלו ב-1988. ובסוף השלושער שלו מול אנגליה הם יותר ממחצית השערים שלו בטורנירים. אבל אני חושב שזה לא יכול להיות ההסבר. הוא החל הרי להבקיע פתאום בתחילת המונדיאל ושחרר את הלחץ, אבל פשוט לא לקח את יכולת ההבקעה לשלבים הבאים (הוא בישל שער אחד יפה מול שוויץ).

י. לא יודע. ככה יצא.

hhh

אליפות אדומה לירושלים
מוות קטן: על הפרישה של גוסטבו בוקולי

172 Comments

יהודה 24 ביוני 2015

1.רק כשסביבו אינייסטה צ'אבי והוא רק רץ 5 ק"מ בשעה וחצי
כלומר לא מגן הוא טוב לפעמים.
2.באנגליה ברצלונה וריאל מדריד מקום 4-8
מפסידים לסאותאמפטון וברייטון ואין 9-0 8-1 וכו

צור שפי 24 ביוני 2015

גם אני רוצה מהחומר שלקחת.

יוסי 24 ביוני 2015

Wtf?!

ניק 25 ביוני 2015

ובישראל ברסה מקום 7, עם הפסדים של 5-1 ו6-1 להפועל חיפה והפועל עכו, בהתאמה.

מזל שלכתוב לא עושה כסף…

ירוק 25 ביוני 2015

+1

למרות שלדעתי את מכבי חיפה הן עדיין מנצחות.

מישהו 25 ביוני 2015

אתה איש חולה. לך להיבדק.

קשקשן בקומקום 25 ביוני 2015

בגלל זה האנגליות מגיעות רחוק כלכך באירופה, גם בצ'מפיונס וגם במפעל השני

אריק י. 25 ביוני 2015

הטרלה

Adidas 26 ביוני 2015

דחוף אני בתור אחרי צור שפי…
חייב קצת ממה שלקחת אדון קישקושון.
סייג לחוכמה שתיקה חביבי

צור שפי 24 ביוני 2015

אחרי טור כזה מן הסתם תבוא התפוצצות שלו נגד קולומביה….
ובכל זאת, אם להיכנס קצת להשערות וספקולציות, יכול להיות שיש כאן איזה מימד של לחץ. ברור שהוא חווה כבר מעמדים גדולים הופיע בהם במלוא הדרו אבל המסגרת של הטורנירים במדי ארגנטינה היא כזו שבה עדיין רובץ עליו נטל ההוכחה. ומן הסתם, כשעובר טורניר ועוד טורניר והוא לא מוריד את הקוף מהגב התחושה כנראה היא שהקוף יותר ויותר כבד ויותר ויותר קשה להוריד אותו. אבל זו באמת פסיכולוגיה בפזו. כמו שכתבת – אי אפשר לדעת.

אריאל גרייזס 24 ביוני 2015

כולם עייפים באמת ורואים את זה. מתי בפעם האחרונה ראינו כוכב על מגיע לטורניר גדול באמת? רונאלדו חלש, רוני נעלם כמעט כל טורניר, אתה באמת לא רואה הופעות סטייל מארדונה יותר. לא סתם גרמניה פרצה בטורניר האחרון, השחקנים שלה נחו על המגרש כל החצי השני של העונה.
העונות האלו פשוט מתישות מדי

גיל 25 ביוני 2015

העונות אולי מתישות אבל בשניים שלושה המשחקים האחרונים של העונה הוא שיחק מעולה. אז פתאום אחרי זה חלה ירידה חדה ביכולת ועוד כשהיה לו קצת חופש מכדורגל. לא קונה את זה.

ניק 25 ביוני 2015

רוני כוכב על בפלנטת מאדים אולי.

אסף the kop 24 ביוני 2015

התשובה פשוטה.
הוא לא מראדונה.

אבי 24 ביוני 2015

לדעתי אתה טועה בדבר אחד. אתה מסתכל רק על מסי… וכפי שהעונה לעומת העונה הקודמת מלמדת אותנו הוא, גדול ככל שיהיה, לא יכול לבד. אף אחד בכדורגל המודרני לא יכול לבד.

הבעיה בארגנטינה כנבחרת גדולה ממסי, הוא רק סיפטום שלה, מדובר בבעיה שחובקת את כל שחקניה, בעיקר את שחקני ההתקפה- הם פשוט לא מופעים לנבחרת! לא אגוארו, די מרייה היגואין לאבצי טבז פאסטורה- נאדה! נבחרת עם אחת ההתקפות הנוצצות בעולם וזה עודל פני שהכנסתי פנימה את השחקן הגדול בהיסטוריה.

אני לא מתיימר להבין או לתת פיתרון לבעיה אלא רק להצביע עלייה. אולי עצם הנוכחות של מסי בנבחרת במקום להוריד לחץ מהאחרים פשוט מסרסת אותם וגורמת להם לא להתאמץ ולתלות הכל בו?

וכעת אציע את הפתרון שעלה בי תוך כדיי כתיבת השורות הללו:

לדעתי התשובה היא בעיקר: נבחרת ארגנטינה לא משחקת כקבוצה ולא מנסה לשחק כקבוצה! היא מוותרת מראש על משחק קבוצתי ותולה את כל תקוותיה במסי ובשאר השמות הנוצצים- על חשבון משחק מסודר שהולם את הקליבר שלה.

ארגנטינה צריכה מאמן על, מישהו ישוכל במסגרת המזן מהועט של מאמן נבחרת להבין מה השיטה ולהנחיל אותה, בהתחשב בקישור הדליל שלה, ההגנה החזקה וההתקפה הקטלנית התשובה ברורה! ארגנטינה יכולה לשחק אך ורק כברצלונה של אנריקה! כזאת שמשחררת את השלישייה הקדמית ונותנת לה לעשות שמות ביריבה כשהקישור רק צריך לדחוף אליה את הכדור.

רועי מ 25 ביוני 2015

דונגה?

jhkj 27 ביוני 2015

תגובה של מישהו שלא באמת ראה את ארגנטינה משחקת בשנים האחרונות

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

קרויף לא שיחק עם שחקנים טובים לצידו? נבחרת הולנד בלי קרויף הייתה מרחק קורה מלזכות במונדיאל על אדמת דרום אמריקה. מראדונה שיחק לצד שחקנים טובים מאד, בטח לא פחות טובים ממה שהיה ליריבות שלו (ברור שבשנות ה80 הסגלים היו פחות טובים בהשוואה להיום).

אפשר להבין את הרצון של פרגוסון להחמיא לרונאלדו (בלי ציניות, אני לא מצפה ממנו לאובייקטיביות בנושא, בדיוק כפי שאני לא מצפה ממאמני עבר של מסי), אבל הוא טועה ומטעה- מסי פחות תלוי בשחקנים סביבו מרונאלדו שבתצורתו הנוכחית הוא סוג של גרד מולר מודרני. על פי אותו עיקרון אנשים המציאו שרונאלדו "שחקן שלם יותר" רק בגלל שהוא נוגח יותר טוב וכל זה בזמן שמסי הוא הדרבילסט, מוסר המסירה האחרונה והגולר הטוב בעולם.

יריב 24 ביוני 2015

תוהה, דורפן כתב "קרויף באיאקס".

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

בדקתי. בסגל ההולנדי ב74 שיחקו שישה שחקני איאקס, לא כולל קרויף עצמו שכבר היה שחקן ברצלונה. לא חייתי באותו זמן שלא לדבר על ראיתי משחקים, אבל קשה לי להאמין שבמונחי התקופה (הרבה לפני חוק בוסמן, בתקופה כמעט ללא זרים בכדורגל האירופאי) זה יכול לעבור בתור צוות מסייע לא טוב.

יריב 24 ביוני 2015

הם גם זכו איתו ב3 אליפויות אירופה, כנראה היו קבוצה די חזקה, אני רק אומר שנראה לי שדורפן דיבר על הקבוצה שלו ולא על נבחרת הולנד.

רומן 27 ביוני 2015

"הגולר הטוב בעולם"
חחח
0-0 גמר המונדיאל, הגולר הטוב בעולם עומד אחד על אחד מול השוער בזווית נוחה ו…
דקה 112 מאריו גוצה משתלט בנגיעה ובועט בקור רוח לפינה.
אתה נמדד במשחקים כאלה, זה מה שהופך אותך לאלמותי.
מסי לעולם לא יהיה כזה.
0 שערים 0 יכולת במשחקים מכריעים.
אין עצמה, אין נגיחה, אין מהירות, אין בעיטה, מה יש?

הפרשן 29 ביוני 2015

באמת נכון, מה יש? לא יודע לעבור שחקן, לא יודע להבקיע או למסור.

רק ש.. יש לו את ממוצע השערים הטוב ביותר של שחקן בליגה בכירה ב30 השנים האחרונות לפחות. מלך הבישולים ב-5 השנים האחרונות, השחקן עם הכי דריבלים מוצלחים בעולם כבר 7 שנים ברציפות או משהו כזה. השחקן עם הכי הרבה תארים קבוצתיים ואישיים בעשור האחרון והרשימה ארוכה.

מלך השערים והבישולים של הקלאסיקו, מלך השערים של ליגת האלופות 4 שנים ברצף. ועוד ועוד. שלא לדבר על איכות השערים שהוא מבקיע ולא רק על הכמות (מציע לך לראות תקציר של השערים של כריסטיאנו ושל השערים שלו כדי שתקבל מושג).

אפשר לבקר אותו בדברים אחרים. אבל אתה יוצא טמבל של מבין דבר בכדורגל, וטוב שכך.

ציון נאנוס 24 ביוני 2015

דייגו סימאונה כמאמן הנבחרת יפתור את הבעיה

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

מה בכדורגל של סימאונה גורם לך לחשוב את זה? פקרמן היה המאמן האידאלי לנבחרת ותחתיו היא גם שיחקה את הכדורגל הכי טוב שלה מאז מראדונה. לטעמי הם היו אולי הנבחרת הכי טובה במונדיאל ב2006.

עובר אורח 24 ביוני 2015

לדעתי גם הנבחרת של באסילה אחר כך שיחקה נהדר

יוסי 24 ביוני 2015

זה ההבדל בין השחקן הטוב בהיסטוריה – מסי

לשחקנים הגדולים בהיסטוריה. ויש כאלה לפחות חמישה ומסי פשוט לא ביניהם

האחות של זידאן 24 ביוני 2015

זלטאן לא הבקיע שערי נוקאאוט בליגת האלופות עד גיל 28..
זה אומר שמעתה והלאה מסי הולך להפציץ.

וברצינות. אין הסבר שיספק מישהו , אבל אני לא חושב ש"ככה יצא". זה ערבוב של הרבה דברים: חוסר שיטה, נראה שבנבחרת הוא משחק יותר קבוצתי ומלכתחילה מנסה להבקיע פחות (לא משכנע), הבדל גדול בין כדורגל הנבחרות לכדורגל הקבוצות – כשזה 11X11, האפקט הקבוצתי הרבה יותר חזק מהאינדיבדואלי, וברמת נבחרות אנו רואים שבשנים האחרונות הנבחרות המוצלחות הן נבחרות "מקומיות", עם שחקנים שנפגשים המון ומשחקים המון שנים יחד (הגרמנים ובעיקר הספרדים). בארגנטינה וברזיל זה לא ככה. גם בישראל. :0

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

דורפן, שאלה עקרונית.

מתוך חמשת השחקנים שהזכרת כגדולים בהיסטוריה, רק מסי שיחק (בשיאו) ב25 השנים האחרונות. בהנחה שהבאים ברשימה הם גארניצ'ה ופושקאש, יש מצב לפני מתוך שבעת השחקנים הגדולים בהיסטוריה, רק שניים שיחקו בכמעט 40 השנים האחרונות.

לוגית, זה נראה לך הגיוני שהכדורגל הפסיק לייצר שחקנים גדולים ברמה היסטורית, בניגוד לענפים אחרים ולמרות התקדמות בכל אספקט בערך? או שאולי אנחנו שופטים את השחקנים המודרניים בסטנדרטיים בלתי אפשריים בהשוואה לשחקנים שהם יותר מיתוסים ואגדות ולא ראינו אותם משחקים על בסיס שבועי?

דיזידין 24 ביוני 2015

דורפן פשוט שכח את זידאן, החוט המקשר בין התקופות.

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

מקריאת דעותיו בעבר, אני יודע שדורפן לא מחזיק מזידאן כשחקן בסדר גודל הזה.

דיזידין 24 ביוני 2015

כן, איבדתי תקוה לגביו.
אבל לפחות הוא עשה רדוקציה לשאלת גדולתו של זידאן:
האם הוא היה הטוב בעולם ליותר מחמש שנים?
כאילו דא, ברור שכן

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

ממש לא, בטח לא כשחקן קבוצות. זידאן שיחק עשר שנים ביובה (בתקופה שהיא הייתה במעמד של ריאל וברצלונה היום) וריאל מדריד וזכה רק בשלושה תארי אליפות ורק בגביע אלופות אחד.

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

וצריך להזכיר שבאיטליה הוא שיחק בתקופה חלשה של מילאן (לא כמו היום, אבל רחוקה מזו של החצי הראשון של שנות ה90 או עידן אנצ'לוטי) ובספרד בתקופה החלשה של ברצלונה ב25 השנים האחרונות. זה לא שאת רוב האליפויות הוא הפסיד לקבוצות על.

דיזידין 24 ביוני 2015

לדעתי אתה מייחס משמעות רבה מדי לתארים קבוצתיים.
הוא היה שחקן השנה בעולם שלוש פעמים בין 1998 ל-2003 ובוודאי שהוא היה השחקן הכי טוב בעולם בתקופה זו, גם בקבוצות וגם בנבחרת.
המתחרה העיקרי שלו בדור הזה, רונאלדו האמיתי,י גם מדגדג את רשימת הגדולים ביותר. אבל בשנים המדוברות הוא היה פצוע חצי מהזמן.

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

אני לא חושב שהוא היה השחקן הטוב בעולם בכל עונה ספציפית בתקופה הזו. אתה רוצה להגיד לי שזידאן היה השחקן בעולם ב1999 בזמן שיובה סיימה במקום השביעי באיטליה?

הוא זכה בתארים בגלל הצטיינות בנבחרת ואולי במשחקים גדולים, לא על היכולת שלו על בסיס שבועי. ואני מזכיר שב98 הוא אפילו לא נתן טורניר טוב עד הגמר.

אריק י. 25 ביוני 2015

זידאן היה השחקן הכי טוב בעולם חמש שנים ברצף בין השנים 98-2003, אתה בטוח? אני דווקא זוכר בשנים האלו לפחות שתי עונות פנומנליות של ריבאלדו ושל רונאלדו השמן.

אריק י. 25 ביוני 2015

נ.ב בתקופה של זידאן ביובה הוא לא היה השחקן הכי גדול של הקבוצה.
מי שזוכר את הכושר של דל פיירו באותן השנים – הוא פשוט היה מעל כולם, אי אפשר היה לעצור אותו.

צודק 25 ביוני 2015

+1000

שמעון 26 ביוני 2015

אם עושים טופ 10 של כל הזמנים (משנות ה-80 ואילך שהחלו לשחק כדורגל נורמלי ולא רחוב) זידאן בהחלט ברשימה.

דורפן 24 ביוני 2015

זידאן בחיים לא שחקן בסדר גודל כזה וגם לא גדול שחקני צרפת. החמישה שמניתי – או הארבעה כי מסי לא סיים עדיין – הם לרוב קונצנזוס לטופ 5. מישל פלטיני לא רחוק מלהתקרב לחבורה הזו.
זידאן הוא שחקן שאני סופר-אוהב. http://debuzzer.com/dorfan/10969/
אבל זה לא צריך לעוות את המציאות. חוץ מעובדה פשוטה – במשחק ענק כמו כדורגל – זו לא ליגת אן.בי.איי אחת – אם אתה בן העשרים-שלושים הטובים בהיסטוריה אתה שחקן מדהים.

יריב 25 ביוני 2015

אגב, את אותה הערה (על התקופות) אפשר לתת לכיוון השני. איפה השחקנים הגדולים מלפני מלחמת העולם השניה? אני לא באמת יודע כמה גדולים היו שחקנים כמו מתיאס סינדלר או ארתור פרידנרייך, אבל שחקנים מהתקופות האלו לא מגיעים לרשימות כמעט בכלל. האם מתקבל על הדעת שלא היו שחקני כדורגל גדולים לפני די סטפנו?

דיזידין 25 ביוני 2015

בסופו של דבר, אתה לא יכול לקבוע גדולה של שחקן שלא ראית.
שום סטטיסטיקה ושום ספרי זכרונות לא יעזרו.
זה כמו לקבוע שמישהו מלחין גדול בלי לשמוע את המזיקה שלו.

יריב 25 ביוני 2015

כמה אנשים פה באמת ראו את די סטפנו משחק? או אפילו את פלה? אפילו בהגדרה מאוד מינימליסטית של "לראות את X משחק" כמו "לראות 90 דקות במצטבר".

דיזידין 25 ביוני 2015

לכן רק לזקנים מותר להגיב פה.

אבל זה לא נכון לכל ספורט.
לא צריך לראות את מרק ספיץ זוכה בשבע מדליות כדי להעריך את גדולתו.
מספיק להכיר את ההישגים, את התוצאות, את המתחרים, את התקופה.

שמעון 26 ביוני 2015

תקשיב סבא שלי ראה את כולם והיה גם במשחקים של פלה, ודי סטפאנו והרבה אגדות. אתה יכול לשאול אותו היום מי הכי טוב והוא אומר שאף אחד לא מתקרב למסי. אני שאלתי אותו את זה כי סיקרן אותי מה הוא יגיד.

דורפן 27 ביוני 2015

תוהה. אני חושב שכרגע הכדורגל נותן – למרות מסי ורונאלדו – פחות הזדמנות להתבלט. ברגע שיש רק 4-5 קבוצות שהן רלוונטיות למשהו מעט מאד שחקנים מקבלים צ׳אנס להיות כוכבי ענק. כי לעולם לא אגדיר שחקן שהוא השני בקבוצתו – נניח צ׳אבי – כאחד מממש הגדולים. כלומר הוא רלוונטי לגמרי לדיון בטופ 25 אבל לא בטופ 5.

גארינצ׳ה ופושקש הן דמויות אגדיות וזה בהחלט מוסיף. מבחינת רמת כדורגל והישגים אני משער שבוודאי צריך להצמיד להם לפחות את פלטיני וואן באסטן – שמסמנים כמעט את האיקסים. הובילו את נבחרתם להישג שלא היה קודם (גם אם זה יורו), שלושה בלון ד׳אור (הסתייגות עם ואן באסטן שעל פי חוקי תקופתנו לפחות אחד מהם היה עובר למראדונה), גם הובילו קבוצה גדולה – אבל מעל הכל – הכדורגל אותו שיחקו.

רונאלדו אני חושב גם מתקרב למקום היסטורי מאד גבוה. זה אולי פחות סקסי מכשרון נטו כמו של מסי אבל כתופעה פיזית הוא ממדהימים בהיסטוריה. הוא עשה את זה בשתי ליגות – ובכל אחת בתקופה בה היא שלטה באירופה. ממוצעי השערים ושני בלון ד׳אור וגביעי אירופה עם שתי קבוצות – מה שמשחק לרעתו ציבורית הוא שזה באמת הישגים אינדוודואלים (כמו הצלחה בשתי ליגות).

דבר אחרון – שחקנים ששורדים בתודעה שלושים-ארבעים שנים זה נדיר מאד. אם פושקש וגארינצ׳ה עשו זאת אז היה בהם מן הסתם משהו מיוחד מאד.

אלון 24 ביוני 2015

אני חושב שכולם באמת מותשים. איזה כוכב התקפי גדול(מחוץ לגרמניהואריאן רובן שגם נח בבאיירן) נתן הצגה במונדיאל? נייאמר היה טוב. סוארז נתן משחק אחד גדול.
מסי התחיל נפלא ונחלש. רונאלדו לא היה קיים,כנל ווין רוני.
שחקנים מהקבוצות הבאמת גדולות שמשחקות איזה 60 70 משחקים פשוט קורסים בטונירים.

גורביץ' 24 ביוני 2015

סוארז היה מדהים כמו תמיד במונדיאל, וגם היה ממשיך ככה אם לא הפרובוקציה של קילייני.
הוא השחקן היחיד בכדורגל המודרני שמשחק באותה הרמה בכל מעמד וכל מסגרת (אולי גם תומס מולר אבל הוא פחות טוב)

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

א. לא. גם פורלאן, ניימאר, צ'אבי בשיאו, אינייסטה.

ב. עד העונה הנוכחית, סוארז מעולם לא שיחק עונה של 60 משחקים בקבוצה שלו ולכן הוא הגיע הרבה יותר טרי לקיץ. זה חלק מהעניין.

גורביץ' 24 ביוני 2015

לגבי א. – פורלאן וניימאר לא בליגה של סוארז, צ'אבי וסוארז לא נמדדים במספרים, הם באמת טובים בכל מעמד, אבל לא נמדדים בתפוקה, אם לחדד את הנקודה – סוארז ואולי גם מולר הם היחידים לדעתי שנמדדים בתפוקה שלהם ומספקים את הסחורה בכל מצב.
לגבי ב. – נו באמת ? סוארז סחב על הגב שלו את ליברפול עם עומס התקפי לא אנושי בעליל וסגנון משחק הרבה יותר אגרסיבי ומתיש של לחץ בלתי פוסק על הכדור, מאשר רוב שחקני העל האחרים. לא קונה את זה שהוא היה יותר רענן מאחרים. יכול להיות שזה שהכושר הגופני העילאי שלו שעושה את ההבדל

אלון 25 ביוני 2015

נתן עונה אדירנ בליברפול. אבל איאפשר להשוות 40 משחקים בעונה ל70 שכוללים ליגת האלופות עד השלבים המכריעים.

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

פורלאן היה השחקן הטוב ביותר במונדיאל ב2010, כך שבטח שהוא בליגה של סוארז. ניימאר הוא שחקן נבחרות אדיר ולאור הפציעה שלו אתה לא יכול להכתים אותו בתבוסה לגרמניה. הוא עשה שטות נגד קולומביה, אבל את זה גם סוארז עשה נגד איטליה.

סוארז שיחק בעונה שעברה 37 משחקים במדי הקבוצה שלו, מסי שיחק העונה 58. וההבדלים הם משחקים קשים- ליגת האלופות והשלבים הגבוהים בגביע. יש לך בלבול בין סיבה ומסובב: היכולת של סוארז לשחק באינטנסיביות הזו נבעה מכך שהיו לו הרבה פחות משחקים. ראית שהעונה, שפתאום הוא היה צריך לשחק פעמיים בשבוע, הוא סבל בסוף העונה מפציעת עומס.

גורביץ' 25 ביוני 2015

זאת אומרת, רק בשביל להבין, הטענה שלך היא – הסיבה שמסי לא מצליח להביא את התפוקה המטורפת שלו מבחינת כיבוש שערים, היא אך ורק בגלל עומס ועייפות ?
כי כשאתה מתייחס לסוארז, אתה ממשיך להתמקד בזה שהיה לו כביכול קל להביא את אותה תפוקה בגלל שהוא שיחק פחות באותה עונה

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

סוארז נתן טורניר אחד באמת גדול- הקופה ב2011. ב2010 הא היה טוב, אבל כינור שני לפורלאן וב2014 הא שיחק שני משחקים, באחד מהם הוא היה חלש. אני טוען שהוא הגיע לקיץ הרבה יותר טרי בהשוואה לשחקנים ששיחקו 60 משחקים בעונה.

matipool 25 ביוני 2015

סוארז הגיע למונדיאל האחרון פצוע ( נפצע במחזור הליגה האחרון במה שהיה בדיעבד משחקו האחרון במדי ליברפול ) ולא נתנו לו כמעט סיכוי להיות כשיר למונדיאל . ההתאוששות שלו הוגדרה כנס . במשחק הראשון ( ההפסד לקוסטה ריקה ) הוא לא שיחק ונגד אנגליה זה היה המשחק הראשון שלו לאחר הפציעה כשהוא לא כשיר לגמרי ובכל זאת הוא הבריק כשהיה צריך . אחר כך הגיע המשחק נגד איטליה וקילייני שסיים את הסיפור שלו עם המונדיאל ( והקופה הנוכחי ) . אורוגוואי ללא סוארז בשנים האחרונות היא נבחרת חיוורת ממש כמו ליברפול ללא סוארז ..

עומרי 24 ביוני 2015

מבקיע או לא מבקיע, מסי של המונדיאל האחרון לא יכול להימדד רק בגולים. הוא ייצר התקפה נון-סטופ ומשך שלושה מגינים. ארגנטינה ש-ל-ו נחלה הצלחה קבוצתית ראשונה מזה 3 דורות שחקנים.

משה 24 ביוני 2015

ראיתי שאיזה כתב בכלכליסט השתמש בטור שלך כדי לבסס טענה שלברון טוב מג׳ורדן. אחרי הטור הזה הוא עובד על הגאונות הבאה שלו "ערן זהבי טוב ממסי ".

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

סקרנת אותי, אז הלכתי לקרוא את הכתבה. מדובר בהזיה. הבן אדם השתמש בעונות של ג'ורדן בבולטס בשביל להאדיר את לברון- כמעט בגיל 40 ואחרי חזרה מפרישה של שלוש שנים.

והכי הזוי שלכך אורך הטור הוא לא מזכיר עובדה פשוטה- הסיבה העיקרית לכך שלברון לוקח קבוצות מוגבלות יחסית לגמר היא החולשה העצומה של האזור המזרחי, חולשה כמעט חסרת תקדים במונחים היסטוריים. אם הוא היה משחק במערב עם אותן קבוצות, ספק אם הוא היה מגיע ליותר משני גמרים בקריירה שלו וגם זה בקבוצה עם צוות מסייע חזק כמו מיאמי בעונות הראשונות שלו שם.

פשוט לא יאמן שהאנשים האלו מתפרנסים מכתיבה על ספורט.

משה 25 ביוני 2015

זה עצוב כי יש סיכוי שמישהו קורא אותו ואומר לעצמו שיש בזה משהו. בניגוד לויכוחי מסי- מראדונה-פלה שבהם אפשר להסתכל על הנתונים בצורה שונה ולתת משקל לתקופה ולמפעלים השונים פה מדובר בבדיחה, גם ברמת הטיעון וגם ברמת הסקת המסקנות.

ניק 25 ביוני 2015

נו כמו שרשמתי בתגובה למגיב הראשון פה – לכתוב לא עולה כסף! חבל רק שאנחנו צריכים לשלם כסף כדי לקרוא אנשים הזוים (וזה בלי לקרוא את הכתבה בכלל)

no propaganda 24 ביוני 2015

1. למעט מראדונה ופלה אף אחד מהשחקנים שציינת לא היה הטוב בעולם למשך 5 שנים. בטח לא קרויף.

2. אני לא מאמין שזה מקרי, המדגם גדול מדי מכדי שזה יהיה הגיוני.
שתי סיבות שנראות לי הגיוניות:
1. חלוציחם הם הם אוברייטד, אני לא מתכוון כאן למסי אלא דווקא לכל השחקנים שמשחקים איתו בנבחרת במקומם שחקי קישור טובים ומסי יראה יותר טוב. זה לא משנה אם אלה יהיו צ'אבי ואינייסטה או קרוס ושוויני או ראקיטיץ ומודריץ. תחליף את כל ההתקפה של ארגנטינה בצמד כזה והכל יראה אחרת עבור מסי.
2. מסי פורח בתוך שיטה כאשר הוא השחקן החופשי, בארגנטינה אין שום שיטה מאז פקרמן. כשפקרמן היה המאמן ארגנטינה שיחקה טוב אבל מסי עוד היה צעיר מדי.

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

קרויף לא היה השחקן הטוב בעולם בחצי הראשון של שנות ה70?

no propaganda 24 ביוני 2015

בקנבאואאר היה שחקן טוב ממנו ברב השנים האלה.

ניינר 24 ביוני 2015

כנראה לא ראית את קרוייף משחק. הגדול בדורו ביי פאר

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

קשה מאד להשוות בין שחקן התקפה ובלם. אפשר באותה מידה לטעון שבארזי היה השחקן הטוב בעולם בחצי הראשון של שנות ה90 ולא ואן באסטן, באג'יו או רומאריו. קשה מאד לשלול את הטענה הזו וקשה לא פחות להוכיח אותה.

דורפן 24 ביוני 2015

בקנבאואר גם לא היה השחקן הטוב בגרמניה. הוא אולי היה השחקן הטוב בנבחרת גרמניה וגם זה כנראה היה מילר אם ממוצע ההבקעה הפסיכי שלו

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

מי היה יותר טוב ממנו- גינטר נצר?

דורפן 24 ביוני 2015

ממה שאומרים זקני הגרמנים אז בליגה נצר בוודאי. הוא סחב קבוצת מנשנגלבך לאליפויות נגד באיירן עם ההרכב הכמעט מושלם שלה. אבל גם בבאיירן מה שגרד מילראני חושב שמילר בוודאי. בין 68 ל-74 מילר עם יותר מגול למשחק בליגה על פני שש עונות.

no propaganda 24 ביוני 2015

אם מורידים את הכדורגל לגולים ואסיסטים אז המילרים והכריסטיאנו רונאלדואים תמיד יחשבו כטובים יותר. אבל אם להסתכל יותר לעומק אז רואים ששחקנים כמו צ'אבי ובקנבאואר הרבה יותר חשובים להצלחה של קבוצות.

דורפן 24 ביוני 2015

סקוררים של 25 שערים בקבוצה גדולה לא מרשים אותי משום שחקן במגרש. אבל סקורר שחורג מכל מה שידוע לתקופתו בעצם גורם לזה שקבוצתו צריכה לייצר פחות – ומילר היה כזה. בכל אופן בקנבאואר גם לא היה עושה המשחק של באיירן או של גרמניה. הוא היה מנהיג ההגנה.

no propaganda 24 ביוני 2015

הם היו מניעים הרבה בהגנה והוא היה מוציא התקפות, זאת כמובן לא שליטה במשחק ברמה של צ'אבי אבל זה היה בסיס הההצלחה גם של גרמניה וגם שבאיירן. ושלא תבין אותי לא נכון, מילר היה אדיר ייתכן שגם הוא היה לא פחות טוב מקרויף אבל בקנבאואר היה רק אחד.

Shadow 25 ביוני 2015

נוטים לזלזל בהגנה בדיוק כמו שעשו בסידרת גמר האנביאיי.
אנשים אוהבים נוצץ.

אופיר 25 ביוני 2015

צל, אני מכיר את האג'נדה שלך בנוגע לכדורסל, אבל בכדורגל הילדים הכשרוניים ביותר אוטומטית מנותבים להתקפה, כך זה היה מאז ומעולם. יותר קשה ליצור מלהרוס, אלה עובדות החיים.

Shadow 25 ביוני 2015

אתהה צודק חלקית. הכישרון אכן הולך להתקפה אבל זה לא אומר שזה יותר קשה.
בגלל החוקים ובגלל הפוזיציה של המגן מול המתקיף, הרבה יותר קשה להגן מלהתקיף.
לכן שאתה רואה שחקן שהגנתית הוא תופעה צריך להעריך אותו יותר ולהבין את גדולתו.

אופיר 25 ביוני 2015

בהחלט, אני מעריך את כולם ומכיר בחשיבותם. בכדורגל המודרני Fullback (בין אם בימין או שמאל) הוא אולי התפקיד שדורש את מגוון היכולות הגדול ביותר, והבלמים הם הרבה פעמים השחקנים האינטליגנטים על המגרש, שלא לדבר על הקשר האחורי שהוא נגן הבס של הקבוצה (זה שמוותר על האגו והפעולות הנוצצות כדי שהכל יתקתק).

ועם כל זה, ילדים מגיעים לכדורגל כי הם חולמים לכבוש שערים מול קהל, לא להרוס התקפות – זה מגיע אחרי זה, כשהם מבינים שיצטרכו להתפשר כדי להתפרנס מכדורגל. לכן שחקני ההתקפה לנצח יקבלו את מרבית התהילה, ובצדק.

no propaganda 24 ביוני 2015

ולגבי נצר שלקח אליפויות שתי אליפויות בתחילת שנות ה70 אבל ממש לא היה לבד שיחקו אחתו שחקנים כמו ברטי פוגס ויופ היינקס, הוא ממש לא סחב לבד. ואל תשכח שמישנגנבאך לקחו 3 אליפויות רצופות כשהוא כבר היה בריאל מדריד מול באיירן אף יותר טובה מזאת של 70 ו71.

גורביץ' 24 ביוני 2015

אני נוטה להסכים לגבי הנקודה הראשונה שלך – אם לפחות אחד מהחלוצים של ארגנטינה היה מתפקד במונדיאל (שיעול.. אגוארו..שיעול), סביר להניח שהם היו גם מבקיעים יותר בנוק אאוט, וגם עם סיכוי גבוה לזכות.
זה עדיין לא מסביר את הנקודה של הפוסט שהיא איך מסי עם הממוצע הבקעה הפסיכי שלו, לא מבקיע כמעט בטורנירים

Shadow 25 ביוני 2015

פשוט מאוד.
הוא כנראה הרבה יותר תלותי בשחקנים שמסביבו,ממה שעושים ממנו. ממש כמו רונאלדו.
וכנראה שהשחקנים שמשחקים סביבו הם שחקני על היסטורים שמנסים לגמד כל הזמן כדי להאדיר את מסי.
בדיוק כמו שכנראה מאדירים את השחקנים של ריאל למרות שרובם אוברייטד.

מי שלא עיוור פשוט מסתכל על התוצאות.

מזכיר לי מישהו אחר.

ירוק 25 ביוני 2015

אחרי לברון עברת למסי? :)

מקווה שבמקרה הזה אתה לא טוען ברצינות שהוא לא אחד מהגדולים בהסטוריה.

ק. 25 ביוני 2015

+1 לגבי סיבות 1 ו-2 בתגובה שהחלה את השרשור

red sox 24 ביוני 2015

רונן, אחרי השער ברביעיה מול פרו, מסי הבקיע גם בחצי הגמר מול מקסיקו. ולא סתם שער אלא אחד היפים בקריירה.
ואפשר להוסיף גם טורניר אולימפי מעולה כולל שערים ובישולים מכריעים בביג'ינג.

דורפן 24 ביוני 2015

נכון – אבל זה מה שמעניין – כל זה קורה קצת לפני שהוא מסי. כלומר לפני שהוא הופך לשחקן הטוב בעולם – אז אולי הלחץ כן משחק תפקיד.

ויכסלפיש 24 ביוני 2015

אני רק אעיר שב-2010 מראדונה היה המאמן ומסי היה אמור לבשל לטבז והיגואין מעמדה 10

ניר 24 ביוני 2015

הכשלון הגדול בנוק אאוט במיוחד במונדיאלים הוא של נבחרת ארגנטינה באופן כללי עם 8 שערים בשמונה משחקים מאז 2006 כאשר חמישה מהשערים הובקעו מול מקסיקו, כישלון נוסף בעיני הוא מיעוט המצבים לכיבוש של ארגנטינה בכלל ומסי בפרט, זאת אומרת אין כאן מקריות או חוסר מזל.

ברמת הקבוצות אין ספק שמסי הוא אחד מחמשת הגדולים בהיסטוריה, הן מבחינת מספרים אישיים והן מבחינת תארים קבוצתיים, ברמת הנבחרות הן מבחינת מספרים אישיים בעיקרבמשחקי מפתח והן מבחינת תארים מסי ממש לא שם.

אני חושב שזה נובע גם מסיבה מערכתית כגון סגנון המשחק של הנבחרת, זימוני שחקנים והרכבים וגם מסי עצמו שיש הרגשה שהוא קצת אנמי במשחקים האלה, קל לנחש שזה בגלל לחץ אבל מסי כבר הוכיח במעמדים חשובים שהוא ווינר ענק, אני מנחש שיש כאן אלמנט פסיכולוגי קל ובעיקר העובדה שברמת הנבחרות יותר קל לנטרל מאשר ליזום וליצור, וכאשר יריבות חזקות עם שחקני הגנה מעולים המתמקדים במסי יותר קל להם לנטרל אותו ואת ארגנטינה בכלל מאשר ברמת הקבוצות ששם ברצלונה מאד מתורגלת ויודעת לשבור את הטיפול הזה במסי.

תוהה בדרכים 24 ביוני 2015

ברמת קבוצות הוא אחד משני הגדולים בהיסטוריה, כנראה הגדול ביותר- שיאן שערים היסטורי בכל מסגרת, אלוף מקומי שבע פעמים וארבע פעמים בליגת האלופות, בגיל 27. התחרות היחידה שלו פה היא די סטפנו. מראדונה לא מתקרב להיות אחד מחמשת השחקנים הגדולים בהיסטוריה ברמת קבוצות, די סטפנו לא עשה כלום ברמת נבחרות. גדולה בסך הכול היא שילוב של ההישגים בקבוצות ובנבחרות.

ניר 25 ביוני 2015

לא טענתי בשום מקום אחרת מכך, ולמעשה חוסר ההצלחה היחסי שלו בנבחרת הוא זה שגורם לקונצנזוס די גדול שהוא לא במדרגה של פלה ומראדונה, ותרשה לי לחלוק עליך כאן בנושא הצלחת מראדונה בקבוצות, אמנם עיקר תהילתו טמון בנבחרת אבל בשבע עונות בנאפולי הוא לקח 2 אליפויות ו2 סגנויות וזה בתקופה שהיתה תחרות הרבה יותר גדולה כאשר איטליה היתה הליגה החזקה ביותר עם יריבויות אדירות ובתקופה שלא היה צ'מפיונס ליג ולכן הוא לא יכל כל שנה להשתתף במפעל הבכיר.

לדעתי סטיית התקן הגדולה של מסי בנבחרת חלה במשחקי הכרעה, כיוון שהתפוקה שלו בנבחרת מבחינת מספרים היא לא רעה, אבל כשזה מגיע למשחקי הכרעה התפוקה כבר נהיית חלשה ולאור העובדה שהוא קיים כבר מספר דו ספרתי של משחקים כאלה, אין כאן מקריות לדעתי.

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

הטורניר שמסי נתן בקיץ האחרון עולה על המונדיאלים שמראדונה נתן ב82 ו90. מראדונה נתן בסך הכול טורניר נבחרות אחד גדול בקריירה שלו (הוא גם לא זכה מעולם בקופה). הטורניר הזה באמת היה ענק, אבל הוא עדיין היה טורניר אחד.

בתקופה שלו מראדונה בנאפולי הכדורגל היה הרבה יותר שיוויוני בהשוואה להיום. לנאפולי היה תקציב גדול (עובדה שהם שברו את שיא ההעברות בשביל להביא את מראדונה) ושחקנים נהדרים. הזכיות של נאפולי היו הישג גדול, אבל רחוק ממדהים כפי שנוטים להציג אותו. ורונה ב85 וסמפדוריה ב91 זכו באליפויות באותה תקופה, עם מועדונים קטנים יותר.

ניר 25 ביוני 2015

להגיד שהמונדיאל שמסי נתן בקיץ האחרון עולה על זה שמראדונה נתן ב 90 נתון לויכוח בלשון המעטה, הוא למעשה כמעט זהה, גם התוצאות בנוק אאוט וגם בגמר, רק בהבדל אחד, שמונדיאל 90 היה מזעזע באיכותו באופן כללי. בכל מקרה אתה גם מתעלם ממונדיאל 94 שמראדונה פתח אותו מצויין. אבל אתה יודע מה שמסי ייתן רק מונדיאל אחד כמו זה שנתן מראדונה ב 86 ואז יגמרו הויכוחים, בנתיים זה עוד לא קרה.

לגבי הקבוצות, לא טענתי שנאפולי היתה חלשה ולא אמרתי שהוא עשה משהו מדהים, רק הראתי שבשנות השיא שלו הוא עשה הישגים מצויינים עם נאפולי יחסית לאותה תקופה, ולכן לא הסכמתי עם הקביעה שלך שהוא לא מתקרב להיות אחד מחמשת הגדולים בהיסטוריה, ואם כבר העלת את הנקודה אז נאפולי היסטורית היתה תמיד נחותה מהמילאנזיות ומיובנטוס למעט בתקופת מראדונה, וזה בתקופה שהכדורגל האיטלקי היה בשיאו, כך שלמראדונה יש כמה קבלות ברמת הקבוצות.

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

מראדונה ב90 לא הבקיע שער ולא עשה כמעט שום פעולה פרודקטיבית חוץ מסללום אחד מול שחקנים ברזילאיים מסוממים. ההישגים של מראדונה בנאפולי מכובדים מאד, אבל לא הופכים אותו לאחד מחמשת שחקני הקבוצות הגדולים בהיסטוריה. פלטיני היה שחקן קבוצות גדול ממראדונה.

ניר 25 ביוני 2015

במונדיאל 90 בנוקאאוט מראדונה עשה לפחות כמו מסי, אלא אם כן אתה תולה את גדולתו של מסי בשערים נגד בוסניה ואיראן, מה גם שמונדיאל 90 היה המונדיאל עם הכי מעט שערים בממוצע בהיסטוריה ומראדונה היה פצוע בקרסול, אבל אתה יודע מה אני לא מבקש שמסי ייתן מונדיאל כמו מראדונה ב 86, רק שייתן גול אחד בנוק אאוט ואז נשווה את גדולתם כשחקני נבחרת.

פלאטיני לקח 2 אליפויות באיטליה בדיוק כמו מראדונה אבל הוא עשה את זה ביובנטוס המועדון הכי מעוטר, אז לומר שהוא היה שחקן קבוצות גדול ממראדונה, אני לא בטוח…חוץ מזה שהבאת כדוגמה את פחאטיני שהוא אחד השחקנים הגדולים אי פעם ומפלרטט עם החמישה הגדולים ביותר, אז בכל מקרה אתה לא מוכיח כלום בטענה הזאת.

דרך אגב מסי אחד הגדולים לדעתי, אבל יש לו קוץ אחד בדמות ההופעות שלו במשחקי הכרעה בנבחרת.

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

לא טענתי שמסי שחקן נבחרות שווה למראדונה, טענתי שההבדל ביניהם מתמצה לטורניר אחד. שלא יובן אחרת, הטורניר האחד הזה הוא באמת הבדל גדול ומוצדק מבחינת שיפוט היסטורי, שאתה בחון את הקריירה שלהם בנבחרת.

את פלטיני נתתי כדוגמה לשחקן ששיחק באותה תקופה ונחשב למתחרה של מראדונה על תואר השחקן הטוב בעולם.

ניר 25 ביוני 2015

בכל מקרה העניין כאן הוא לא השוואה בין מסי למראדונה.

דורפן העלה כאן סוגיה מעניינת ואני הצעתי את שני הסנט שלי, הייתי שמח לדעת מה אתה חושב על הסברה שלי בקשר ליכולת ולתוצאות של מסי במשחקי הכרעה ומה לדעתך היא הסיבה.

שמעון 26 ביוני 2015

מראדונה שיחק עם סמים ממריצים אחי והבקיע גול ביד מטעויות שיפוט. ההיסטוריה זוכרת רק את הנוצץ ולא את האמת. וכן על הדרך גם הבקיע לדעתי את השער הגדול בהיסטוריה.

יריב 25 ביוני 2015

אני תוהה תמיד כשמדברים על שחקנים גדולים בכדורגל מועדונים, איך מעריכים שחקן כמו פלה (ורוב הדרום אמריקאים עד לאחרונה). מה אנחנו יודעים על כדורגל המועדונים הדרום אמריקאי?

ניר 25 ביוני 2015

אני חושב שעזי דן ידע לתת לך תשובה מפורטת.

גיל 25 ביוני 2015

שבשנות ה60 וה70 הם עשו קרקס מהמועדונים האירופאיים.

גיל 25 ביוני 2015

ואריאציה על ד' וה'. הוא טוב כשהמשחק מותאם אליו כמו שהוא בברצלונה, כשיש איתו שחקני אלופת עולם או חלוצים מהטופ 5 וכשיש לו את הביטחון והשקט הנפשי בסיטואציה מוכרת לפעול בצורה חופשית. זו הסיבה לדעתי למה הוא לא יחשב להכי גדול אי פעם כי בסיטואציות פחות בטוחות ומוכרות הוא מתפקד פחות טוב מה שלא קרה לאף אחד מהגדולים שהזכרת.

אהד 25 ביוני 2015

+1
רק הסתייגות, יכול להיות שלמרות זאת, הוא עדיין יהיה הטוב בהיסטוריה.
בגלל זה אני מעריך מאוד את רונלדו, שהצליח גם במנצסטר וגם בריאל.

גיל 25 ביוני 2015

אגב, יכול להיות שזה קשור גם לילדות שלו ולצורה בה גדל. הרבה ענקים כולל מראדונה גדלו בעולם עני ולא יציב. במצב כזה הופכים לקשוחים יותר והצטיינות היא חלק מההשרדות. לעומת זאת יש אנשים אחרים שחייבים סביבה בטוחה כדי להצליח וברגע שמשנים משהו הם מתפקדים פחות טוב. רואים את זה הרבה אצל ילדים שאם נותנים להם לשחק כשהוורים משגיחים עליהם אפילו מרחוק אז הם נהנים וחופשיים ויכולים להיות מאוד יצירתיים אבל כשהם לבד לגמרי או בסביבה זרה קשה להם.

היסטוריון של ספורט 25 ביוני 2015

זה שילוב של המון דברים.
ראשית כדורגל ביוני שוחק מאד בשנים האחרונות את כל השחקנים.
הנה מדגם מייצג.
ממונדיאל 2002 והלאה.
2002 : פיגו הגדול התקשה מאד והודח בבתים.
זידאן הגיע פצוע והודח באותו השלב.

המרשימים ביותר היו קאן שהוא בכלל שוער ורונאלדו שהיה בכלל פצוע רוב העונה….וככה לא נשחק.

2006 : זידאן באמת נתן חתיכת טורניר …אבל בליגה ובאלופות לא הצליח מי יודע מה…לא בדקתי את מספר ההופעות שלו בריאל באותה העונה אבל יכול להיות שכאן מסתתרת הסיבה.
השני היה קנבארו שהוא בלם.
הכוכבים הברזילאים פישלו ולא הרשימו בייחוד רונאלדיניו (שכיכב בענק באותה העונה ) וכן קאקה ,רונאלדו ורוביניו .

2010 : לשחקן המצטיין נבחר פורלאן אך לא היה באמת מישהו מרשים.בספרד הייתה זו קבוצה ובעיני לפחות צ'אבי שיחק בהילוך שני (למרות שנבחר לנבחרת הטורניר ).
גם מסי גם רונאלדו לא היו שם יותר מדי.

2014 : מי שכיכבו היו מולר ורובן …אבל הם שיחקו בליגה פחות שוחקת שהוכרעה בינואר.
כל השאר באו די גמורים כולל מסי (ככל שהטורניר התארח) וכן כריסטיאנו וקוסטה .

גם ביורו המצב די דומה בשנים האחרונות.

ב 2004 יוון זכתה ללא איזה כוכב על…מי שהיה באותה עונה הוא כריסטיאנו שלא הרשים מדי ביורו.

ב י 2008 נבחר צ'אבי למצטיין אך ספרד הציגה קבוצתיות כנ"ל ב 2012.

בקיצור הסיבה המרכזית היא העייפות.
סיבה שנייה היא שארגנטינה מגדלת הרבה חלוצים טובים ולכן מסי משחק יותר אחורה.
בנוסף למרות האטרייה אין בארגנטינה יותר מדי שחקנים מבריקים במרכז השדה וזה גורם למסי
1. לא לקבל מה שהוא מקבל בקבוצה

2. לשחק בתפקיד יותר אחורי

גיל 25 ביוני 2015

דווקא רונאלנדו נתן טורניר מצוין ב2004.

היסטוריון של ספורט 25 ביוני 2015

אתה מדבר על ילד בן 17-18 בשנה ראשונה בליגה רצינית.
לכן לא הייתה לו את השחיקה המדוברת

גיל 25 ביוני 2015

אין לי ויכוח איתך על הסיבות רק שאמרת שהוא לא הצטיין ביורו בעוד שהוא כן.

היסטוריון של ספורט 25 ביוני 2015

נכון אתה צודק .
התבלבלתי בין יורו 2008 ל2004 בשנת 2008 רונאלדו שבא על תקן כוכב על אכזב .
בשנת 2004 הוא היה " חדש"

ColoColo 25 ביוני 2015

הייתי במשחק נגד ג'מיקה וממש הופתעתי מחוסר הניידות שלו…הוא פשוט זז חצי ממה שהוא עושה במשחק של ברסה ואת זה אני מסביר בעייפות ובקבוצה לא מאומנת שפשוט לא מביאה את הכדור למקומות שהוא צריך.

Shadow 25 ביוני 2015

מעניין מה הממוצעים.

כולם בודקים שיאים אבל השאלה בכמה משחקים.
כמה משחקים היו משחקים בעונה פעם וכמה היום?
ברור שמי שמשחק בקבוצה שקבוע מגיעה לשלבים אחרונים מקבל יותר הזדמנויות.

זה כמו לבדוק כמה שחקן קלע ב100 משחקים ולהשוות אותו לשחקן אחר ששיחק 80 משחקים. זה לא רציני.

ממוצעים זה הנתון המעניין.

ד"ר רזי הופמן 25 ביוני 2015

מסי הוא השחקן הטוב בעולם ב 7 השנים האחרונות. חד וחלק. אני לא חושב שמישהו יכול לערער על כך!
המספרים שלו מדברים בעד עצמם. אם בנבחרת ארגנטינה היה לו צוות מסייע ברמה גבוהה גם היה לו גביע עולם אחד לפחות.
תקחו הכל בפרופורציות ותהיו אובייקטיביים.
אני בכלל אוהד ריאל מדריד, אבל אובייקטיבית, למרות הזיקה לרונאלדו, ברור לי שמסי טוב ממנו גם בגלל שבברצלונה יש צוות מסייע טוב יותר.
אם כבר אני מדבר על ריאל כולם ראו השנה שמה שדפק לה את העונה היתה הפציעה של לוקה מודריץ, אחרי הפציעה היא נצחה על אדי הדלק עד שגם אלה נגמרו ואז היא התחילה לגמגם וברצלונה עברה אותה….כשלוקה חזר זו כבר לא היתה אותה קבוצה וזה לא היה אותו מודריץ של תחילת העונה.

אהד 25 ביוני 2015

בנבחרת ארגנטינה אין לו צוות מסייע ברמה גבוהה? באמת?

no propaganda 25 ביוני 2015

אני לא מסכים עם הקביעה הזאת, לדעתי צ'אבי היה הטוב בעולם ב2008\2009 עד 2010\2011. לא רוצה לפתוח את הדיון הזה שוב, רק אומר שיש דברים מעבר למספרים.

רון 27 ביוני 2015

צ'אבי היה הקשר הכי טוב בעולם בשנים האלו והשחקן השני הכי חשוב של בארסה, אבל לא יותר גדול ממסי עם כל הכבוד. אולי ב08/09 צ'אבי היה חשוב כמו מסי לעונת הטרבל ואפילו יותר, אבל ב10/11 מסי השחקן הכי טוב וחשוב של בארסה בלי שאלה בכלל (זה כבר התחיל עונה לפני ב09/10).

ניתאי 2 25 ביוני 2015

כשקראתי שאמרת שיש לו רק שער אחד בשלבי נוקאאוט בטורנירי נבחרות, הייתי בטוח שאתה מדבר על השער מול מקסיקו בחצי גמר של 2007 (כמו שראיתי שמישהו הזכיר פה לפני בתגובות), וזה באמת אחד השערים היפים שלו. בכלל לא זכרתי שהוא הבקיע גם ברבע נגד פרו.

ובאמת שקשה למצוא לזה סיבה. יש שחקנים שיותר טובים בנבחרת למרות שהם לא טובים בקבוצות (לוקאס פודולסקי, פדרו), כנראה שאצל מסי זה הפוך.

גיל שלי 25 ביוני 2015

מסי שחקן מאוד חכם. אולי הוא הסיק מהמונדיאל האחרון שכדאי לו לשמור כוחות לשלבי הנוקאאוט. אני מניח שנקבל תשובה מול קולומביה.

משה 25 ביוני 2015

הטענה של צוות מסייע בארגנטינה של חלק מהמגיבים לא רצינית בעיני. השמות שיש בהתקפה ובקישור ההתקפי מעידים על כשרון נדיר (אגוארו, טבז, היגוואין, פסטורה, די מריה,…), כזה שיזכר ככשלון מוחלט אם לא יביא תארים. הדבר היחיד שארגנטינה כן מצליחה לעשות זה לא לספוג שערים. ההגנה המושמצת שלה מחזיקה אותה בתמונה כבר כמה טורנירים והביאה אותה לגמר המונדיאל כך שהטענה שמסי לא מקבל סיוע מנותקת מהמציאות.

ד"ר רזי הופמן 25 ביוני 2015

מה די מריה עשה השנה ביונייטד?
10 בישולים וכמעט בלי שערים. העבודה ההגנתית שלו לא היתה שווה הרבה.
העובדה היא שהנבחרת למרות אינדיבידואלים מעולים לא התחברה אומרת דרשני.

משה 25 ביוני 2015

לא שופטים שחקן עפ"י עונה אחת, די מריה היה השחקן הכי טוב של ארגנטינה במונדיאל עד שנפצע.

באטיגול 26 ביוני 2015

27 איבודי כדור מול בלגיה וגול אחד כל הטורניר.
לפחות שלישי אחרי מסצ'רנו ומסי, אם לא הרבה אחרי.

פורנוהוליק 25 ביוני 2015

צ'ילה – אורגוואי – עוד רגע מפואר של רמאות במשחק כדורגל, שופט שלא יכול להתשמש במצלמות טלוויזיה, והרשעים צוחקים כל הדרך לניצחון.

תומר ש 25 ביוני 2015

משחק נוראי ממש.. שיחקו שם נטו אולי 40 אחוז מהזמן המלא

ColoColo 25 ביוני 2015

לא ראית אותו, עד הדקה ה 70 היה משחק מצוין וקשוח, לא אלים ובלי סיפורים.

איתן 25 ביוני 2015

אם בשביל הארגנטינאים למראדונה היה את "יד האלוהים" אז בשביל הצ'יליאנים לחארה יש את "אצבע הקודש"
ואחר כך עם אותה אצבע הוא החזיק את פניו כאילו קיבל מכה…נו באמת חארה משחק בחרא

חיים 25 ביוני 2015

הבקעת שערים אינה המדד היחיד המעיד על איכות השחקן.דל בוסקה חשב שמסי היה השחקן הטוב ביותר במונדיאל שבו זכתה ספרד(אינייסטה היה הבחירה הרישמית). והנימוק שלו היה שמסי ייצר מצבים לשערים יותר מכל אחד.

ניק 25 ביוני 2015

אני חושב שבסופו של יום מסי הוא השחקן היציב ביותר בהיסטוריה.
כולם מדברים על הכי טוב או לא הכי טוב – זה קצת קשה לשפוט, לדעתי הוא לא.
קראתי פה תגובה על למה לברון לא יכול להיות הכי טוב בהיסטוריה כי המזרח כיום הוא חלש מאוד (שזה כמובן נכון), אז לדעתי זה תופס גם כלפי מסי – הוא נמצא כנראה בתקופה הכי פחות תחרותית של הליגה הספרדית (ועונה וחצי של אתלטיקו לא תהפוך אותה לתחרותית) אי פעם וגם ברמת האירופית בקושי יש קבוצות טובות שמצליחות לאורך זמן ב10 שנים האחרונות – יש את ריאל (ואפילו היא לא עברה את השמינית במשך 7 שנים עד לא מזמן), ביירן ואולי צלסי והיונייטד. חוץ מזה זה הבלחות של קבוצה כזו או אחרת אבל לא משהוא שנמשך מעבר ל1-2 עונות (דוגמאת אתלטיקו ודורטמונד).
פעם קבוצה כמו דינמו קייב הייתה כוח אירופאי על פני תקופה ממושכת, ושלא נדבר על אלופות אירופה ממדינות כמו רומניה שהיום להגיע בשבילם לליגת האלופות זה הישג גדול.

אבל אם נחזור למשפט הראשון – מבחינת יציבות, כנראה שלא היה כמו מסי לעולם

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

יש לך בלבול בין סיבה ומסובב- הליגה הספרדית פחות תחרותית היום בגלל מסי. היציבות שלו היא הסיבה העיקרית שברצלונה יכולה לעשות כל עונה 90 נקודות. מבחינת רמה הליגה הספרדית היא בפער גדול הטובה באירופה- זה לא שהקבוצות האחרות פחות טובות היום, כפי שאתה יכול לראות במפעלים האירופאיים. סביליה ב2007 כמעט לקחו אליפות עם קבוצה פחות טובה משהייתה להם בעונה שעברה, פשוט כי היריבות שלה לצמרת היו פחות חזקות.
בNBA אתה יכול לנמנם עונה שלמה ולהעלות הילוך בפלייאוף. בליגת כדורגל אתה לא יכול לעשות את זה. יותר מכך, לברצלונה גם אין הפריבילגיה שיש לקבוצות כמו באיירן, יובנטוס או צ'לסי בעונה שעברה, לישון חצי עונה ועדיין לקחת אליפות בהליכה- כל משחק קובע וכל הפסד נקודות יכול לעלות לך באליפות.

גם הטענה שלך על התחרותיות של ליגת האלופות לא מדויקת, מכוון ששכחת להזכיר, שבעבר שיחקו בטורניר רק אלופות. עובדתית, בפורמט החדש אף קבוצה לא זכתה פעמיים ברציפות, מה שהיה די שכיח בפורמט הישן, כולל עם קבוצות שלא נחשבו להיסטוריות.

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

ואני מעלה שוב את התהייה למה טיעוני התחרותיות לא מושמעים על ידי אוהדי יונייטד, במקרה של פרגוסון. סטטיסטית, בעידן הפרמיירליג הליגה האנגלית היא הליגה הבכירה הכי לא תחרותית באירופה: רק ארבע אלופות שונות ב20 שנה, רק שש קבוצות שונות בטופ 4 ב10 שנים, קבוצה כמו ארסנל לא יצאה מהטופ פור, 19 שנה.

פייזלי וקלאף אימנו בתנאים הרבה יותר שוויוניים, בליגה אנגלית יותר חזקה וגם הצליחו (ביחס למספר השנים שהם אימנו) הרבה יותר באירופה. ואין לי כלום נגד פרגוסון, אני רק ממחיש את השימוש הסלקטיבי משהו במונח "תחרותיות" שזה נוח בדיון .

ניק 25 ביוני 2015

הדיון הוא לא כמה הליגה הספרדית תחרותית בהשוואה לשאר אירופה. זאת לא הנקודה ואין טעם להתווכח על זה, נסכים שלא להסכים.
אתה אומר שהליגה הספרדית לא תחרותית בגלל מסי? אז אתה חייב לתת קרדיט דומה לכריסטיאנו כי גם הפער בין ריאל לשאר הליגה הוא עצום (שוב, להוציא עונה וחצי של אתלטיקו). ואני לא חושב שאתה מסכים עם הקביעה הזאת (גם אני לא), אז זאת כנראה לא הסיבה (הסיבה לפני ואחרי הכל היא כסף וצורת החלוקה השערורייתית שלו).
מסכים שצריך יותר ריכוז בספרד מבחינת ברסה מאשר בגרמניה ואיטליה (ממש לא מסכים לגבי אנגליה, על כל עונה שצלסי לוקחת אליפות מוקדם יש עונה שמגיעים למחזור האחרון בלי הכרעה, אבל שוב זה לא הוויכוח), אבל זה לא מראה על חוזקן של היריבות. אבל זה כן מצריך ממסי להיות יציב מאוד ולהבקיע\לבשל כל משחק.
וצריך לזכור 2 נקודות על ההצלחה הגדולה של הספרדיות באירופה : הרבה מההצלחה שלהן היא בליגה האירופאית, שזה גם יפה אבל זה תחרות שרוב הקבוצות לא לוקחות ברצינות.
בליגת האלופות יש את ריאל וברסה. אתלטיקו נתנו 2 עונות טובות ונראה לאן ימשיכו שנה הבאה. שאר הקבוצות הספרדיות? למעט מלאגה אף אחת לא עשתה כלום בשנים האחרונות. סוסיאדד סיימה לפני שנתיים את שלב הבתים עם נקודה ושער אחד למשל.

לגבי ליגת האלופות – במצב הנוכחי לא הייתה אלופה שלא מ4 הליגות הגדולות כבר מעל עשור. וכן יש הבלחות של קבוצות בכל עונה אבל לאורך זמן יש 3-5 קבוצות שמצליחות בצורה רציפה בעשור האחרון.

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

אתה באמת רוצה שאני אתחיל להשוות בין ההישגים של הקבוצות הספרדיות והאנגליות באירופה? כי זה יהיה מביך. בארבע העונות האחרונות, אף קבוצה אנגלית מלבד צ'לסי לא עשתה כלום בליגת האלופות. יונייטד מול אולימפיאקוס בעונה שעברה הייתה היחידה שעברה סיבוב נוק אאוט.

הספרדים זכו ב11 מתוך 20 התארים האחרונים (לא כולל סופר קאפ), ניצחו 30 מתוך 33 מפגשי הנוק אאוט האחרונים בכלל וגברו על האנגלים ב14 מתוך 15 מפגשי הנוק אאוט האחרונים. אני יכול להמשיך, אבל הכיוון ברור. התירוץ על האנגלים ש"לא לוקחים ברצינות את הליגה האירופאית" מזכיר את מה שכתב גרייזיס לא מזמן על מה שאמר המרצה שלו: במקרה של כישלון הרבה יותר נוח להסביר ב"לא רציתי" מאשר "אני לא מספיק טוב".
הליגה הספרדית הרבה יותר חזקה מהליגה האנגלית. חוסר היכולת האנגלופילית להכיר בזה היא כבר לא ענין לדיון ספורטיבי. אבל אחת הסיבות לכך שהכדור האנגלי הולך ודועך, היא שהם הביאו את היכולת להתעלם מהמציאות לדרגת אומנות. ועד שאתה לא מכיר בכך שיש בעיה, אתה לא יכול לפתור אותה.

לשאלתך, החשיבות של מסי לברצלונה גדולה בהרבה מזו של רונאלדו לריאל. רונאלדו היום הוא בסך הכל פינישר, עם תרומה יחסית מינימלית למשחק השוטף. פינשר עצום והיסטורי, אבל עדיין פינישר. מסי הוא בפער גדול גם השחקן החשוב בברצלונה מבחינת יצירתיות והיום עוד הרבה יותר בעבר (לאור הדעיכה של צ'אבי והעונה החלשה בקריירה של אינייסטה).

ועדיין לא ענית לי לשאלה המרכזית והיא למה (לשיטתך) חוסר התחרותיות באנגליה בתקופתו לא מגמד את ההישגים של פרגוסון. ולפרגוסון גם אין את ההישגים של מסי באירופה.

ניק 25 ביוני 2015

לא עניתי כי הדיון הוא על מסי ולא על פרגי.
כנל לגבי ההשוואה בין אנגליה לספרד. לא דיברתי על זה ולא כתבתי מילה אחת על אנגליה בתגובה הראשונה שלי.
כמו שכתבת על בורוביץ גם עליך אפשר להגיד משהוא דומה – אתה לעולם לא מתייחס לטיעון למה הליגה הספרדית לא תחרותית אלא ישר זורק את הדיון לליגות האחרות, משמע זה לא אני זה הם.

לגבי הדיון – אז אוקי מסי גרם לברסה לברוח לליגה. אז מי גרם לריאל לברוח? ההגנה שלא קיימת? המאמנים שמתחלפים כל שנתיים? הכוכבים הגדולים שמוחלפים שם כל שנה? לא, זה רק בגלל רונאלדו!
ריאל נמצאת בדיוק באותה סיטואציה כמו ברסה מבחינת החוסר תחרותיות. פשוט בתחרות בין השניים ברסה מנצחת רוב הזמן. כלומר לפי מה שאתה אומר אם מייחסים את מסי כגורם לבריחה של ברסה לליגה, אז גם לריאל חייבים לייחס גורם כלשהוא והגורם הזה יכול להיות רונלדו.
אבל זה לפי התיאוריה שלך – אני לא חושב שהליגה לא תחרותית בגלל מסי. זה היה קורה גם בלעדיו …
אולי מבחינת אחוזים הפער בנקודות בממוצע היה מצטמצם ב10-15% מהפער כיום, אבל זה היה עדיין פער מטורף.

אהד 25 ביוני 2015

הליגה האנגלית יותר תחרותית (להבדיל מאיכותית). העובדה שהגדולות פחות טובות גורמת לכך. הנתונים שאתה נותן לגבי מספר הקבוצות שסיימו בטופ 4 הוא מטעה, כי בעוד שבאנגליה יש דומיננטיות של ארבע קבוצות, בספרד יש דומיננטיות של 2. על אותו משקל יכולתי להגיד שהליגה הגרמנית הכי דומיננטית כי יש בה את התחלופה הגדולה ביותר בטופ 4. בפועל, היא הליגה הכי פחות תחרותית שאני מכיר.
נתון שמעיד על כך הוא ההפרש בין המקום הראשון והשני למקום הרביעי. השנה ההפרש בספרדית עמד על 17ו-15, כשבאנגלית על 17 ו-9. שנה שעברה זה היה 20 ו-17 בספרדית ו-17 ו-15. לפני שנתיים זה היה 34 ו-19 בספרדית מול 16 ו-5 באנגלית.
שתי הראשונות של ספרד הפסידו בעונה האחרונה 8 פעמים ליתר קבוצות הליגה (כלומר בלי לקחת בחשבון את המפגשים ביניהן). בשתי העונות לפני כן היה מדובר ב-7 ו-9 הפסדים במצטבר (בהתאמה; כולל מפגשים ביניהן, כיוון שאני לא זוכר את התוצאות). באנגלית העונה שתי הראשונות הפסידו 10 פעמים ליתר קבוצות הליגה (כלומר בלי לקחת בחשבון את המפגשים ביניהן). בשתי העונות לפני כן היה מדובר ב-11 ו-12 הפסדים במצטבר (בהתאמה; כולל מפגשים ביניהן).
הפרש השערים המצטבר של שתי הקבוצות עם מאזן השערים הטוב ביותר בספרדית בשלוש השנים האחרונות עמד על 169, 133 ו-136. אצל האנגליות זה היה 96, 116 ו-79.

אהד 25 ביוני 2015

הערות:
העובדה שהגדולות בליגה האנגלית פחות טובות…
על אותו משקל יכולתי להגיד שהליגה הגרמנית הכי תחרותית (ולא דומיננטית)

שמעון 26 ביוני 2015

אחי זה פשוט בארסה הכי טובה ולא הקבוצות האחרות שלא טובות. כולן מקבלות מבארסה בראש, באסה אבל זה האמת. הם מפרקים כל יריבה ולא כי היא חלשה אלא מדובר בקבוצת הכדורגל הטובה בהיסטוריה ביי פר.

אמיר המקורי 25 ביוני 2015

רונן – קודם כל פוסט מעניין ביותר..לעניין שאר הגדולים הריי שפלה,קרויף ומארדונה כן הגיעו לטורנירים,אפילו בגדול!
אז מה זה אומר על מסי.? האם זו בעייה מנטאלית.? האם בזמנו ניתן היה להגיע לטורניר כמו גביע העולם רענן יותר כי ההונה הסדירה לא הייתה מתישה.כל כך..?

רועי הצרפתי 25 ביוני 2015

כשמסי משחק בנבחרת ארגנטינה (ביחוד בטורניר יבשתי) אנחנו שוכחים שהוא משחק בנבחרת דרום אמריקאית.
לי תמיד יש את ההרגשה הזאת שהשחקנים הדרום אמריקאיים שעושים שמות בקבוצות הגדולות שלהם באירופה – מגיעים לנבחרות ולמשחקים ב"דרום אמריקה" ומשחקים כמו ב"דרום אמריקה": קצת יותר שכונה קצת יותר להט, דם חם והמשחקים בדכ אגרסיביים הרבה יותר ממה שנהוג לראות בליגות (אלא אם אתה שחקן של סימאונה).
שחקנים כמו היגוואין ודי מריה – שאין מה לעשות היו לשניהם עונות מזעזעות – מגיעים לנבחרת והם לא רואים בעיניים. הם לא מחפשים את מסי כל מסירה. כשיש להם שבריר סיכוי לבעוט לשער הם יבעטו. ולאור הכושר הלא משהו שלהם ככה זה גם נראה.
שנית, עייפות זה פאקטור. תגידו מה שתגידו. מרדונה וקרוייף לא היו מגיעים למצב שהם משחקים שלוש שנים רצוף 65-70 משחקים בשנה. ושבוע חופש פה ושם זה באמת לא מספיק. לפעמים צריך להסתכל על השחקנים ולראות שהם פשוט צריכים להתאוורר. כמה חודשי מנוחה הולכים להיות ללברון עכשיו?

אמית 5 26 ביוני 2015

גם אם היתה להם עונה לא טובה בפועל הוא לא היו גרועים, מול ג'מייקה למשל די מריה היה מצויין אולי אפילו הטוב במגרש, גם הבישול, והמצבים שהוא יצר, כולל משקוף אחד והמתפרצת שלו שנעצרה ע"י השוער. גם היגואין היה בסדר. הבעיה היא שאין חיבור בין השחקנים כמו שכתב אריק בתגובה 30.

אריק י. 25 ביוני 2015

לא יודע, אני עוקב בדבקות ובאדיקות אחרי ארגנטינה הנוכחית כבר כמה שנים. לא פספסתי אף מחצית של הנבחרת הזאת (כולל משחקי ידידות וטורנירים של הכנה). הקבוצה הזאת לדעתי (ובכוונה כתבתי קבוצה) לא תתחבר לעולם. קשה לי להסביר 'בשפת הכדורגל' מה מונע מחבורת שחקנים מוכשרת בתוספת השחקן הטוב בעולם להצליח. אני אנסה להסביר את זה בשפת הכדורסל, מקווה שאני אצליח ואני מקווה שתבינו אותי. הרבה פעמים אנחנו רואים קבוצות גדולות, נגיד בNBA, קבוצה כמו סן אנטוניו שנחשבת למספר1-2 בעולם, שפתאום מפסידה סדרה לקליפרס. ואותה קליפרס אחרי כמה שבועות מפסידה סדרה ליוסטון. ואז אח"כ פרשני כדורסל מסבירים לנו (ומסבירים נכון) שזה שהקליפרס ניצחו את סן אנטוניו ואז הפסידו ליוסטון זה לא אומר שיוסטון טובה יותר מסן אנטוניו, וזה בעצם רק עניין של -מ-צ'-א-פ-י-ם יותר טובים ופחות טובים – יעני התאמות.
וזה לדעתי בול מה שקורה עם הנבחרת הארגנטינאית. רק שהמצ'אפים\התאמות לא עובדים קודם כל בתוך הקבוצה. אין כימיה מקצועית וחיבור טכני טוב בין השחקנים על המגרש, אפילו בפעולות פשוטות. יש בעיה בחומר השחקנים הספציפי הזה (מוכשר ככל שיהיה) כשכולם משחקים יחד, זה כמו להכין עוגה עם 90 % שוקולד. די מאריה, מסי ופסטורה זה שני מהנדסים יותר מדי על המגרש לטעמי. אגווארו – יש לו חיבור והתאמה הרבה יותר טובים ומוצלחים בקטע הזה של הכימיה הטכנית-קבוצתית בסיטי. לארגנטינה הוא פשוט לא מתאים במצ'אפ הפנים קבוצתי.

ColoColo 25 ביוני 2015

מסכים

גיל 25 ביוני 2015

ממתי עודף כישרון הוא בעייה? שחקנים גדולים מוצאים דרך לשחק ביחד.

הארכיון 25 ביוני 2015

התשובה נורא פשוטה. הוא לא רגיל להתמודד עם אתגרים כשאין לידו קליברים.
ועובדה זו נכונה גם לגבי כריסטיאנו רונאלדו.
סוליסטים אדירים בהרכב נדיר אך לא ברמה של רונאלדו החלוץ ודייגו ארמנדו.
ההשיגים של רונאלדו (גמר יורו וחצי גמר יורו) משתווים לגמר הבודד של מסי וכל ניתוח אחר הוא גניבת דעת.

rami 25 ביוני 2015

רונאלדו ופורטוגל הגיעו גם לחצי גמר מונדיאל 2006 בנוסף למה שציינת.

תוהה בדרכים 25 ביוני 2015

מעניין שאתה זוקף לזכות רונאלדו את הגמר ב2004 (לא כשחקן המוביל של פורטוגל), אבל "שוכח" את גמר הקופה ב2007 של מסי.

רונאלדו הברזילאי שיחק לצד שחקנים עצומים כל הקריירה שלו ועדיין הצליח לא לזכות בתארים במדי הקבוצות שלו. אנשים דיברו על ההגרלה של ארגנטינה במונדיאל. זו הייתה הגרלת מוות לעומת מה שהיה לברזיל ב2002- הם שיחקו מול פאקינג תורכיה בחצי הגמר וגמר מול הנבחרת הכי חסרת כישרון בהיסטוריה של גרמניה בלי השחקן הכי טוב שלה.

רונאלדו פנומנו היה כישרון יוצא דופן (ברמה של מסי והרבה יותר מכריסטיאנו רונאלדו) לפני הפציעות, בעונה שלו בברצלונה ובעונה הראשונה באינטר. לאחר הפציעות הוא לא היה אותו שחקן ולא קרוב לשחקן טופ 5 היסטורי. בתקופה הזאת הוא היה שחקן פחות טוב מתיירי הנרי (אם כי אולי יותר ווינר).

Srtest 25 ביוני 2015

בדיוק. אפשר כמה שרוצים לברוח מהסטטיסטיקה בעוד זו מגדירה הכי טוב את מסי. כשכל התנאים מוחזקים קבוע כמו שאומרים בתחום המחקר, מסי הכי טוב בפער עצום. כשפתאום שומטים את הקרקע הבטוחה שלו מתחת לרגליים מה קורה לו? עוד שחקן טוב, לא יותר. בטח לא מסי. כאילו ממש יש שני שחקנים. באירופה גם אנחנו רואים שבגמרים בד"כ אין לו תוצרת כי בד"כ הטירוף ההגנתי של היריבה מזכיר קצת את מה שקורה בנבחרות אם ניקח בחשבון את חוסר התיאום יחד עם המוטיבציה. אבל גם בלי קשר למסי – מישהו זוכר משחק של נבחרת ארגנטינה שהוא נהנה לראות? לא ברור מה קורה בנבחרת הזו. מסי ארגנטיני? הוא תוצר של המערכת המשומנת ובעלת היכולות של הקאמפ נואו כבר עשר שנים.

כששחקן כמו מראדונה עבר מה שעבר הוא הבין מה הוא כמעט תמיד צריך לעשות. תוסיפו לכך את העניין שהוא הרבה יותר הצטיין ברגעי קסם והבלחות לעומת היעילות הבלתי-פוסקת של מסי ותמצאו כדורגל שפשוט יכול לתפוס לא משנה איפה יזרקו אותו. לכן היו טורנירים שהוא יצא גאון וטורנירים שלא זוכרים אותו. אצל מסי אין את העלייה והירידה אלא הקו הטוב והסביר שאינו ממש מסי. אמרו לפני – לגבי כולם כמובן שלא היינו באמת מעירים ככה. למסי פשוט אין את האופי כדי לסחוב נבחרת של שחקנים שהקשר ביניהם מוטל בספק. יש כישרון, אבל למראדונה היה גם קאניג'ה כזה, לא הכי מוערך ועדיין, התאים לו כמו כפפה ליד. השאלה למה עד היום לא ניסו לעשות אותו דבר עם טבז כי בד"כ מה שעובד בנבחרות הוא מה שעבד בעבר. צמדי שחקנים שמזינים אחד את השני כבר היו בנבחרת עם מסי ומראדונה ובלעדיהם.

שמעון 26 ביוני 2015

אתה משווה את השחקנים ששיחק איתם רונלדו הברזילאי לחבורת הנגרים שמשחק איתם רונלדו הפורטוגלי (ובוא נאמר שאין ספורטאי שאני שונא יותר ממנו)? רונלדו הברזילאי הזה לא היה מגיע גם עם השחקנים של פורטוגל להישגים שהגיע רונלדו הפורטוגלי בנבחרת.
מארדונה שיחק מסומם ועם חומרים ממריצים ולכן אולי היה לו כוח.

גור אילני 25 ביוני 2015

התחושה שלי היא תמיד שמסי רק צריך קצת יותר זמן. כמו שהוא מתרגל למגרש ולקצב המשחק ב-10 הדק הראשונות, ככה גם ב-6 המשחקים הראשונים של טורניר גדול…

גיל 25 ביוני 2015

אגב, יכול גם להיות שבכדורגל נבחרות במיוחד במשחקים בקופה, הוא נתקל ביותר עבירות ואלימות במשחק ועם זה קשה לו יותר להסתדר.

שמעון 25 ביוני 2015

תשמעו קראתי פה את התגובות ואני לא מאמין למה שאני קורא.
אגיד את זה ככה אני לא אוהב את מסי אבל הוא הכדורגלן הכי גדול בהיסטוריה ביי פר מכל שחקן אחר.
לקח את כל התארים הקבוצתיים האפשריים וכנראה גם הכי הרבה בהיסטוריה (לא ספרתי), לקח הכי הרבה תארים אישיים גם בהיסטוריה, שבר את כל השיאים כולל שיאים שהיו בשנים ששיחקו כדורגל כמו ברחוב, מלך השערים והבישולים בכל הזמנים בליגה הספרדית ב-10 עונות!!
הבחור שולט 8 שנים בכדורגל העולמי שליטה מוחלטת.
התירוצים זה שיש שחקנים סביבו אבל כולם התחלפו ב-8 השנים האלו ובארסה עדיין דורסת את כולם, מסי מסחרר את כולם ומנפץ כל שיא אפשרי.
תוציאו את מסי מבארסה והיא לא זוכה בכלום. הוא הפך את בארסה לקבוצת הכדורגל הטובה בהיסטוריה.
הבן אדם גאון כדורגל, מאסטרו. איך אפשר בכלל להשוות אותו למראדונה המסומם שלא עשה חצי ממנו והיה משחק מסומם, על פלה ששיחק בשנים כמו כדורגל רחוב אפילו אני לא מדבר. קרויף, בקנבאואר וכו' לא שלטו ברמה שלו בטח לא בשילוב של הישגים אישיים וקבוצתיים.
מסי גם עושה את זה בעידן הכי מפותח של הכדורגל. מסי פרח תוך כדי וליד השחקן הטוב בעולם בזמנו (רונאלדיניו) והצליח להדיח אותו ממעמדו. אני לא זוכר שחקן בהיסטוריה שהצליח לפרוח תחת כוכבי על אחרים כאשר התחיל כשחקן נוער.
עכשיו נעבור לדיון למה הוא "לא מצליח" בנבחרת ארגנטינה.
טורניר נוק אאוט של כמה משחקים בסוף הקיץ אחרי עונה שלמה ומעט אימונים לא זהה למשחקים בליגה ובאלופות.
יש עניין עייפות מצטברת גם אבל זה פחות.
המאמנים של נבחרת ארגנטינה מאז ומעולם היו פחים. סימונה היא צריך להיות המאמן במונדיאל שעבר.
מסי במונדיאל שעבר היה מצוין והוא היחיד שתפקד בנבחרת ארגנטינה שכולם היו פח אחד גדול. הוא הביא אותם לגמר לבד. כל השחקנים היו עסוקים בו ושמרו עליו, כמעט כל השערים של ארגנטינה היו שלו או בישולים שלו או מעורבות שלו.
במשחק הגמר ארגנטינה הייתה יותר טובה מגרמניה והגיעה ל-3 מצבים מצוינים מול שוער והחטיא כולל אחד של מסי. כאשר בגמר מונדיאל אתה מחטיא 3 פעמים מול שוער אתה משלם. הופעה בגמר זה מכובד מאד וזה עוד שדי מריה לא שיחק בגמר ואגוארו שאני גם היום לא תופס ממנו היה פח אחד גדול.
מה גם שבאותה תקופה עוד מבארסה מסי לא היה בשיא כושרו ונחשב ל"עונה חלשה" שלו, אז מותר להיות לפעמים גם לא בשיא הכושר.
המונדיאל אצלי הוא לא מדד לגדולה של שחקנים, זה טורניר עם הרבה מזל, החלטות שיפוט קריטיות ורק מעט נבחרות יכולות לקחת אותו ביום נתון.
טורניר המונדיאל גם מתקיים כל 4 שנים. ככה שלשחקן יש הזדמנות ל-2 מונדיאלים במהלך הקריירה שהוא בשנות השיא שלו וזה לא שווה לקריירה שלמה שיש לו לקחת אליפויות וגביעי אירופה. תעשו מונדיאל כל שנתיים ואני בטוח שמסי יקח 1 לפחות מתישהו.
אגב אני לא ראיתי שחקנים אחרים מבריקים יותר מידי בטורנירים האלו.

יותם 25 ביוני 2015

פסיכולוגיה בשקל- זה פשוט הנוסטלגיה.

גיל 26 ביוני 2015

זה כל הנקודה של רונן. הוא לא שולט שליטה מוחלטת כי אם זה היה רק הוא אז ארגנטינה גם הייתה אלופת עולם לפחות פעמיים ועוד כמה זכיות בקופה. ולא כל השחקנים סביבו התחלפו. היו ועדיין יש איתו שחקני אלופת העולם ואירופה לשעבר ואלו שהתחלפו הוחלפו בשחקנים הכי טובים בעולם. לאף שחקן מהרשימה של דורפן לא היו כמות כזאת של שחקני וורלד קלאס לצידו לתקופה שלמסי היה.

Srtest - ארטסט 26 ביוני 2015

לפעמים לא משנה כמה שחקנים ברמה יש איתך, אתה צריך חיבור עם עוד אחד-שניים כדי ליצור. הכדורגל השתנה ובעולם, אולי כמו שהיה תמיד רק לא היה במרכז, אנחנו נמצאים במן מתח בין המדינות לבין איזה קטע גלובלי. האם זה במקרה שהעוזר הכי טוב של מסי הוא ניימאר הברזילאי? שהאיש שפתח לו את ההגנות היה סוארז האורוגוואי? בנבחרת במונדיאל ניסו לשדך לו את די-מריה וכמה שניסו להגיד שהשיתוף פעולה שלהם מצוין הוא היה סביר לכל היותר ונתלה בעונה היותר טובה של די-מריה שידע לקחת את מה שמסי השאיר לו. השחקן המפוספס מבחינת מסי בנבחרת הוא טבז. פעם דיברו עליהם באותה נשימה. היום אחרי שרואים מי השחקן עם הקסם ומי טוב מאוד, טבז יכול להיות בדיוק האיש שיידע להיבנות ממהלכים של ליאו ולבנות בחזרה. כל הגדולים תמיד היו צריכים אנשים לעבוד איתם. לאו דווקא כוכבים גדולים בסדר גודל שלהם הם אלה שהביאו אותם למקומות הנכונים. בשנים האחרונות הניסיון להפוך את השחקנים הכי טובים לגלקטיקוס בלי קשר לאיזושהי קבוצה חורג מכל פרופורציה. אני נזכר בשחקנים האדירים של שני העשורים האחרונים ואיך הם סחבו קבוצות ונבחרות – זידאן, נדבד, בטיגול, רונאלדיניו. את אף אחד מהם לא חשבו בכלל להפוך לגיבורי הגלקסיה כמו את הצמד הנוכחי בצמרת שלא עשו כלום בנבחרת אם חושבים לעומק.

גיל 26 ביוני 2015

כבר עשור כמעט הוא משחק בנבחרת ולא נמצא שחקן אחד שהוא יכול להיות משודך לא? זה לא נשמע הגיוני. מה שיותר הגיוני הוא שצריך יותר מאדם אחד שהוא מכיר ומשחק הרבה זמן כדי ליצור את הכימיה והוא כנראה פחות אינדיבידואליסט ממה שרוצים לחשוב.

שמעון 26 ביוני 2015

ארגנטינה לא הייתה אלופת העולם פעמיים כי בשום יום היא לא הייתה הנבחרת הפייבוריטית לפני שום טורניר. היו נבחרות טובות ממנה. מי בדיוק היה לארגנטינה במונדיאל 2010? גם היום הנבחרת שלה לא מדהימה. יש מסי , מסצארנו ודי מריה ואזרום איתך ואגיד שאגוארו גם. שאר השחקנים הם לא שחקנים ברמה עולמית, סתם שחקנים בקבוצות קטנות.
גרמניה זה נבחרת כוכבי על, כל שחקן בהרכב הוא מהטופ בתפקיד שלו.
קח מונדיאל קודם נבחרת ספרד הייתה נבחרת חלומות, כל שחקן בעמדה שלו מהטופ העולמי.
איטליה 06-הגנה וקישור מהטובות אי פעם.
ברזיל 02-התקפה של רונאלדו,ריבלדו,רונאלדיו וקאקא יחד.
צרפת 98-די דומה לארגגנטינה,לפני הטורניר גם שחקנים לא רבים מהטופ העולמי וסופרסטאר 1 אבל המונדיאל היה אצלם בבית.
ושוב מונדיאל זה בחודשי סוף עונה אחרי עונה מתישה עם מעט אימונים ו-5-6 משחקים צריך הרבה נסיבות שיסתדרו לטובתך.
שחקן אחד גדול שיהיה אי מאפשר לצפות ממנו שיקח כל מונדיאל כאילו אין מולו תחרות וכאילו זה משחק של שחקן אחד. מה מסי אשם שהיגוואין החמיץ מול נוייר באחד על אחד?

גיל 26 ביוני 2015

לא מצפה שיקח כל מונדיאל אבל גם שלא תהיה ירידה כל כך דרסטית ביכולת שלו. גם באג'יו לא לקח מונדיאל ועדיין נתן מונדיאל ענק. הוא פשוט הרבה פחות טוב בטורנירים הללו והעייפות זה רק תירוץ. הרי רק לפני שבועיים הוא לא היה עייף בגמר האלופות אז פתאום הוא התעייף כל כך?

ויכסלפיש 27 ביוני 2015

קאקא שיחק חצי שעה כמחליף, הוא לא רלוונטי, ברזיל הצליחה בגלל שלישיית החוד וגם בזכות קלברסון ששיחק אז בליגה המקומית ויחד עם אדמליסון ייצב קישור הגנתי

גלעד בלום 26 ביוני 2015

רונן, לדעתי יש תשובה הגיונית לשאלה ששאלת והתשובות נרשמו פה יפה מאד בתגובות וגם בטור שלך, מי שרואה את הקופה ( אני משתדל לא להחמיץ משחק ) מבין שמדובר בבושידו עם כדור ברגל. השיפוט מגוחך והקבוצות מורכבות מטלאים של שחקנים מקומיים וליגיונרים, כשהרוב גמורים פיזית ובעיקר נפשית. למעט צ׳ילה לא ראיתי אף קבוצה נורמלית, רק אוסף של כוכבים שעושים מה שבא להם. במציאות כזאת כמובן שקשה למסי לבוא לידי ביטוי.

בנוסף , טורנירים כאלו הם רולטה רוסית, 5-6 משחקים זה לא מספיק לשחקן לבטא עליונות בדמות שערים, אבל כל מי שצופה במסי רואה מיד שגם בטורנירים כושלים הוא הטוב בנבחרתו גם כשהוא לא מבקיע( השפעתו על המשחק תמיד הכי גדולה ). ללא ספק נראה שיש לו בעיה של מוטיבציה וגם בעיה שהוא רגיל לשחק בקבוצה שבה כל שחקן מבין את תפקידו, הכאוס שנקרא נבחרת ארגנטינה לא תואם אותו, ובכל זאת הוא סחב ( כן, סחב) אותה לגמר מונדיאל והיה טוב מאד בעיני. באופן טבעי בשלבי נוקאאוט הוא נשמר יותר צמוד, זה לא עושה אותו פחות טוב שהוא לא מבקיע, הבעיה היא שהשטחים שהוא פותח לא מנוצלים מספיק בנבחרת.
לגבי מרדונה- הוא היה מעולה ב-90, ההגעה לגמר בעיני זה הישג אדיר כי ממש לא היה לו אף אחד חוץ מהמסומם הבלונדיני קאנינג׳ה. אגב גם ב-94 עד שהורחק על סמים דייגו היה מצוין.

לסיכום- נכון, מסי לא הטביע את חותמו עדיין עם זכיה אבל אם יזכה בקופה( סביר בהחלט), וייקח מונדיאל ( סביר אבל קשה בהרבה) אז הנתונים שרונן העלה לגבי חוסר תפוקה במשחקי טורניר נוקאאוט או ווטאבר יהיו פסיק קטן ולא חשוב ברזומה שלו, יש לו יותר צמאה הופעות והוא שחקן נבירת אדיר אבל לעבור את דייגו זה לא קל , עד שלא יביא תואר עולמי לא יעזבו אותו , לדעתי הוא יביא

גיל 26 ביוני 2015

הנקודה של הבושידו היא הנקודה הקריטית. מה שהוא נתקל בו רק פעם בשנתיים בטורנירים גדולים הוא משהו שמרדונה נאלץ להתמודד איתו על בסיס שבועי. אם מסי היה משחק בשנות ה80 הוא לא היה שורד הרבה זמן.

שמעון 26 ביוני 2015

מסי בשנות ה-80 היה מבקיע כפול. מסי שיחק גם מול הגנות הכי טובות ותמיד הבקיע, יש לו שערים בכל מעמדי הגמר החצי במשחקי אליפויות ומה שבא לך. שהוא התחיל להיות כוכב לא סבלתי אותו ואמרתי שהוא חכם על קבוצות קטנות מאז הוא הראה לי שהוא עושה מה שבא לו מול כל קבוצה, הטיעון הזה מזמן מת.

גיל 26 ביוני 2015

מסי בשנות ה80 לא היה מסיים עונה בלי פציעה משמעותית. ואף אחד לא טען שהוא לא מופיע למשחקים גדולים בליגה אבל אנחנו מדברים על תקופה אחרת.

גלעד בלום 26 ביוני 2015

זה כמו להגיד שרפא נאדאל לא היה מצליח עם מחבט מעץ, מסי גדל במאה ה-21, עם המקצוענות המתקדמת, השיפוט היותר סמפטי לשחקני נתקפה, ובתנאים הללו הוא הטוב בעולם ומספק תארים סדרתי, אז הוא לא הכי טוב בקרבות רחוב של חמומי מוח דרום אמריקאים, ודייגו היה חתול רחוב, אבל עדיין מבחינת יציבות ותארים מסי משכיב את דייגו ( למעט המונדיאל של 86), עכשיו תענה בכנות, כדורגל נבחרות זו רמה שמתקרבת ליגת האלופות? כשכל השחקנים הכי טובים מתאגדים לליגה משותפת אז מסי הכי טוב, הכי משפיע, הכי מבקיע, הכי ווינר, כבר שנים. מה לעשות , עובדות, אבל כן, יש את הקטע של המונדיאל של 86, וכן, הוא מבקיע פחות בטורנירים גדולים, לפעמים זה פשוט מה שזה, ואגב יש סיכוי שזה יתיישר סטטיסטית , כלומר מסי יתחיל להבקיע בצרורות ממחר עד הגמר ובשניים שלושה המונדיאלים שנותרו לו הקרובים, הרי אם לא ייפצע ישחק לפחות עד גיל 33-34

גיל 26 ביוני 2015

גלעד, אין על זה ויכוח. מסי מותאם בצורה מושלמת למשחק היום. אבל אי אפשר להתעלם מזה שהוא משחק בתנאים דה לוקס של שיפוט ושל שחקני על שלצידו שלא היה לאף שחקן בקליבר שלו בהיסטוריה. לכן להשוות את כמות התארים שיש לו לאלו של מרדונה זה חסר משמעות. בדיוק כמו שאתה אומר שנדאל היה מצטיין בכל עידן אז גם מרדונה וקרויף היו משחקים כמו מסי עם השחקנים הטובים בעולם אז גם היו קובעים שיאים מטורפים וזוכים באינסוף תארים. וכדורגל נבחרות אכן גרוע בימינו אבל היה טוב בימי מרדונה.

שמעון 26 ביוני 2015

מסי הפך אותם לשחקנים בלבל הזה-בלעדיו בארסה היו זוכים בקדחת. וגם בלי רונאלדיניו. קרויף וכו זה נוסטלגיה, הם היו הרבה פחות טובים ממסי, זה אמת.

ניק 26 ביוני 2015

כן? מסי נתן להם לצאבי כוחות על כדי שצאבי יוכל לזכות ב3 תארי נבחרת ברציפות לראשונה בהיסטוריה??

גיל 26 ביוני 2015

כמו שהם זכו באליפות העולם ובשני יורו? הוא ממש עזר להם אז.

שלו 26 ביוני 2015

בעולם הישן היו מעט קבוצות שיכלו לקבץ כל כך הרבה כוכבים.
בעולם הישן אלופת אירופה הייתה אחת משתיים אלופת אירופה המגנה על תוארה או אלופת מדינתה
לכן להשוות תארים יבשתיים זה לא רלוונטי.

הפרשן 2 ביולי 2015

מה האגדה האורבנית הזו של שיפוט שמגן על מסי? ראיתם פעם משחק של מסי? כמות העבירות שהוא סופג ותפיסות החולצות בכל מהלך ובכל זאת הוא ממשיך לרוץ ולהילחם ולעמוד על הרגליים ולא מחפש את הנפילה. ראיתם משחקי קלאסיקו בתקופת מוריניו? את פפה, ראמוס אלביול ואלונסו מפוצצים ברכיים, דורכים על ידיים ומה לא, ולמרות כל זה הוא משאיר להם אבק!

לא צריך להיתפס לקלישאות ואגדות, אתם מתנהגים כאילו כל משחק מראדונה שבר את הרגל בגלל כניסות של שחקנים. יש קבוצות ושחקנים ברוטאליים ויש כאלה שלו, גם היום גם אז. אם הדבר היה כזה גרוע כמו שמנסים לצייר כל השחקנים הגדולים היו גומרים קריירה בגיל 25.

זה ממש מעצבן כל השטויות הללו שבאים מאנשים שברובם המכריע לא ראו את השחקנים שמדברים עליהם משחקים פעמיים בשבוע כמו השחקנים של היום. אז בבקשה אל תשוו תקופות, במיוחד אם לא באמת חוויתם אותן.

במונדיאל שנה שעברה, דיברו על חוליית ההתקפה המדהימה של ארגנטינה, כאשר היגוואין שיחק כמו העגלה שהוא, אגוראו לא היה כשיר ותרומתו הסתכמה באפס אחד גדול. כל הנטל נפל על מסי ודי מאריה עזר לו קצת עד השמינית. רוצים לדבר על נבחרת אפורה של ארגנטינה? כן, הייתה אחת כזאת, ב2014 ולא ב1986.

רומן 2 ביולי 2015

ידידי,
0 מתוך 9 זה המאזן של המפציץ מרוסאריו בקופה הזה.
ראיתי את כל המשחקים, ככה שאל תמכרו לי לוקשים על הבישולים/גאונות/לא יודע מה.
מול פרא היה לו בישול 1 אמיתי, לפאסטורה, בגול של רוחה זה היה סתם כדור חופשי סתמי, ובגול של היגוואין מסי בכלל החליק וברח לו. אגב במצב של 3-1 הגאון הארגנטיני איבד פעמיים רצוף כדור 30 מטר מהשער שרק בנס לא נגמר ברשת של רומרו.
נכון,פה ושם הוא מוביל כדור טוב מהצד לאמצע ומשחרר איזה פאס טריוויאלי, אבל זה בטח לא עילוי/גאונות, את זה גם רפאלוב יודע לעשות לא פחות טוב.
אם הוא חלוץ אז הוא כמובן כשלון טוטלי, אם הוא קשר אז הוא מבזבז מקום של שחקן שלוחץ/חוטף/בא לקבל.
בקיצור לכל היותר בינוני.

גלעד בלום 26 ביוני 2015

גיל, ברור שקרויף ומרדונה היו מעולים עוד יותר אם היו משחקים בדור הנוכחי. אבל באותה מידה של היפותיזה אני יכול לומר שאם מסי היה גדל בשנום השבעים למשפחה ענייה בשכונת אשפתות בבואנוס איירס ומסניף קוקקאין מגיל 21 הוא היה מצליח להתמודד עם הקצבים הדרום אמריקאיים.

שמעון אתה צודק לגבי מסי ומה שהוא עושה בברסה, אבל לא צודק לגבי קרויף וכו׳ (כלומר קרויף, מרדונה ופלה), הם היו ברמה של מסי לפחות מבחינת גדולה, להגיד על קרויף שהוא ״הרבה פחות טוב ממישהו״ זה משפט עם כשל לוגי, לך ליוטויוב, הוא לא פעל בתקופת האבן, כנ״ל דייגו וגם פלה. מסי איתם בשביעיה הראשונה ( עם פושקאש, דיסטפנו ופלטיני ) וזה הרבה.

אמית 5 26 ביוני 2015

יש גם ענין של חיבור בין השחקנים, דבר שנרכש במשך הזמן, ברצלונה מחוברת מעל לממוצע, לא רק בגלל שיש לה שחקנים נהדרים בכל עמדה, אלא בעיקר בגלל התיאום בין השחקנים, שזה בא קודם כל מעבודה של שנים, וסגנון שיטה שמרגיל את השחקנים לזוז נכון במגרש כדי לנצל את היכולות שלהם.
בריאל מדריד למשל יש שחקנים שעל הנייר משמעותיים יותר אבל הם לא מנוצלים, להחליף כל שנה שחקנים זה חיסרון גדול, רק נזכיר כמה מאלו שעזבו, די מרייה, שאגב גם בנבחרת תמיד עושה את העבודה והיה מצויין עד עכשיו, אוזיל, אלונסו ועוד. אותה בעיה יש למכבי ת"א בכדורסל.
לכן בנבחרות שיש לך אוסף שחקנים שלא עובד יחד וכל אחד לרגיל לסגנון שונה יש יותר עבודה לחבר אותם אפילו אם יש שם שחקנים גדולים, אז זה ברור שמסי כוכב ענק ובהרבה נתונים הוא עולה על רוב השחקנים, אבל ברור שברצלונה משדרגת לו את היכולת, כאשר המשחק פחות שוטף הוא פחות בא לידי ביטוי, במיוחד כשיש עליו הגנה חזקה.

באטיגול 26 ביוני 2015

לא ברורה לי הטענה על 'שחקני העל' שמשחקים לצידו.

נכון שגם בברצלונה וגם ארגנטינה (רק ההתקפה) יש לידו שחקנים מהטובים בעולם שצריכים לסייע, אבל אם גם ליד כל השחקנים האלה הוא הכי טוב, ובכמה רמות מעל, למה בכלל עומדת שאלת גדולתו?

nr 26 ביוני 2015

דבר ראשון אני חייב לציין שהתפתח פה דיון מרתק על כדורגל נבחרות בהשוואה לכדורגל מועדונים, התקופה הנוכחית בהשוואה לזמנים ישנים יותר, ועל שחקנים גדולים מהדור הזה לעומת דורות קודמים.
אבל אני רוצה להתייחס בעיקר לתפקוד של נבחרת ארגנטינה ושל למסי בתוכה, הרי על זה הפוסט המקורי מדבר.
בתור אוהד ברצלונה שנים רבות ואחד שישב פעור פה למראה הילד בן ה17 שנכנס ל13 דקות במשחק מול אלבסטה ב1.5.2005 בקאמפ נואו והספיק לתת 2 הקפצות מעל השוער (אחת נפסלה בטענת נבדל שלא היה), וחשב שהילד הזה הולך להיות מהגדולים מכולם, אני כבר שנים מחכה לראות את מסי עושה משהו ענק עם נבחרת ארגנטינה וסותם את כל הפיות.
ועל הנייר, כבר שנים שיש לו את כל מה שצריך כדי לעשות את זה. אבל זאת בדיוק הבעיה, זה רק על הנייר. לפני כל טורניר גדול יש בי את התקווה הקלושה שהפעם ארגנטינה תתחבר ואני כל פעם מתאכזב מחדש. שחקנים כמו אגוארו, היגוואין, טבז ודי מריה מגיעים לנבחרת ופעם אחרי פעם הופכים לגלמים חסרי תועלת. ולא תצליחו לשכנע אותי שדי מריה היה טוב במונדיאל אחרי 27 איבודי כדור מול שוויץ, עם כל הכבוד לגול שלו בהארכה.
ומסי? השחקן הכי טוב בנבחרת שלו בכמה רמות מעל השאר, וגם השחקן הכי טוב בטורניר. ושוב, לא תצליחו לשכנע אותי אחרת בגלל סטנדרטים של שיפוט לא הגיוניים שתקפים רק לגבי מסי (רק על מסי אם לא לא מבקיע 3 ומוסיף 2 בישולים אומרים שהיה לו משחק חלש).
במונדיאל (וגם בקופה הנוכחי והקודם) כל הנטל ההתקפי בנבחרת ארגנטינה נפל על מסי. הוא ייצר את המהלכים וסיים אותם, הוא חילק מסירות, הדריבלים שלו פירקו הגנות ולא השאירו סיכוי לשמירות המשולשות והמרובעות שהציבו עליו בכל משחק. המשחק נגד בלגיה, שבו הוא לא כבש או בישל, היה המשחק הכי טוב שלו בטורניר. הוא התעלל בקישור ובהגנה של בלגיה ועשה מה שבא לו. בדיוק מאחת ההתעללויות האלה התחיל המהלך שהוביל לשער של היגוואין. והוא נתן באותו משחק גם את המסירה של הטורניר, במהלך שבסופו די מריה נפצע. אין שום ספק, מסי סובל בצורה קשה מסוללת הכוכבים שהופכת לסוללת כלומניקים שמשחקת לצידו בנבחרת. גם השחקן הכי גדול בהיסטוריה צריך קבוצה לצידו, אנחנו בספורט קבוצתי אחרי הכל…

ועם כל זה, אי אפשר להתעלם מזה שיכולת ההבקעה של מסי באמת יורדת במשחקים המכריעים בנבחרת. נגד בלגיה הוא לא הצליח לסיים מצב של אחד על אחד מול קורטואה, ובגמר נגד גרמניה הוא הגיע למצב בכלל לא קל בשביל כל שחקן שהוא לא מסי, אבל בברצלונה מסי מכניס ממצבים כאלה עם עיניים עצומות ורגל קשורה. יכול להיות שבאמת יש פה עניין של לחץ?
ואז אני לא יכול שלא להתייחס לתופעה דומה גם אצל כל הנבחרת. במוקדמות המונדיאל ארגנטינה דרסה עם שלישיות ורביעיות נבחרות חזקות כמו צ'ילה ואורוגוואי ומסי הבקיע בצרורות. במונדיאל היתה תחושה שהיא יכולה לשחק במשך שעות נגד נבחרות חלשות יותר ואף פעם לא תבקיע. חבורת אלמוניים מאיראן הצליחה להחזיק אותה 90 דקות עד שבאה ההברקה של מסי. יכול להיות שמשהו לא טוב עובר על הנבחרת הזאת, על דור השחקנים הזה, כשהם מגיעים למעמדים כאלה. יכול להיות שזה הלחץ של מדינה חולת כדורגל שלמה שמחכה לתואר כבר 2 עשורים, והלחץ על מסי לעשות את מה שמראדונה עשה ב86. שעד שהוא לא יעשה את זה, הוא יכול תמיד להישאר המלך של קטלוניה אבל בארגנטינה יקבלו אותו בפנים חמוצות.
ויכול להיות שגם זאת פסיכולוגיה בפזו, אבל למישהו יש הסבר יותר טוב?

רומן 27 ביוני 2015

אני מאוד שמח שהעלית את הסוגיה הזאת.
היום היתה עוד דוגמה לאיזה שחקן חד גוני, משעמם, צפוי ומנופח הגמד הארגנטינאי.
כשאתה משחק בקבוצה שמשחקת מול לבאנטות למיניהם שכל תפקידה זה להזין אותך בכדורים זה כנראה טיפה יותר קל, מאשר כשאתה צריך לשחק כדורגל אמיתי.
הגנה טריוויאלית של קולומביה ושופט שאשכרה שופט לפי חוקי המשחק ולא לפי חוקי ברצלונה והגמד נעלם.
כשאין לך ספרינט, כשאין לך בעיטה מרחוק, כשאין לך נגיחה, מה בעצם יש לך?
למישהו יש ספק איפה היה נוחת הכדור עם איברא היה נוגח את הנגיחה מהריבאונד במחצית הראשונה?

הפרשן 2 ביולי 2015

בערך לאותו מקום ששבצ'נקו נגח נגד יוז'ני בהארכה בגמר אלופות

רומן 2 ביולי 2015

אתה רציני שאתה משווה את מסי לשבצ'נקו?
אחד- one trick poney
אחר- חלוץ מושלם.

רומן 1 ביולי 2015

זה כבר 0/9 למפציץ מרוסאריו

Comments closed