האולימפיים

אני באיינדהובן היום, באליפות אירופה לשחייה. ובפעם הראשונה בחיי ראיתי שיא עולמי. קבעו אותו שחייניות נבחרת הולנד ב-100X4 חופשי. הן ממש השמידו את השיא הקודם – שהיה שייך לנבחרת גרמניה – שיפור של 1.6 שניות. ביציע לא היו יותר מכמה מאות צופים. למרות שאיינדהובן היא עיירה קטנה האליפות לא כל כך מורגשת. הם קמו ומחאו כפיים לדקה בערך ואז ישבו. עוד יום בהיסטוריה הארוכה של הספורט בהולנד.
*
אזור חדרי ההלבשה לבנים של תחרות שחייה נותן לך תחושה ממש אולימפית. לא אולימפי במובן הספורטיבי אלא במובן הצורני. הספורטאים נראים דומים מאד לאיך שתיארו האמנים ביוון העתיקה את האלים שלהם. כל שריר בגופם מודגש היטב. אי אפשר להתבלבל בכלל בין השחיינים לשאר מאות האנשים שמסתובבים שם. גם כדורסלנים הם גדולים ובימינו גם כדורגלנים גדלו מאד. אבל אצל שחיינים מדובר בחבורה כמעט חסרת גיוון בצורתה. חלקם גדולים יותר וחלקם פחות, אבל הם אותה הדמות של מכונת שחייה אולימפית. מין שוק בשר כזה.
מה שמצחיק שכמה מאות מטרים מהמלון בו מתארחת המשלחת הישראלית וכמה מהנבחרות האחרות מתקיים יריד ארוטיקה. לא בדקתי את תוכנו אבל ראיתי שניים מהמשתתפים – גבר ואישה. הם היו שניהם לבושים, אבל גם להם היה מבנה גוף שמשרת את התעשייה שלהם. האישה, שאתם יכולים לדמיין לעצמכם איך נראתה פחות או יותר, נראתה שונה לחלוטין מהשחייניות.  הגבר אולי היה דומה יותר לשחיינים אלא שהיה שחור. ובאליפות השחייה הזו לא ראיתי שחיין שחור. אז גם זה היה שוק בשר, אבל מכרו בו בשר אחר.
*
נזכרתי במשהו שאמרה לי פעם ידידה אוסטרלית שלי. שלגמרי במקרה הייתה בילדותה אלופת אוסטרליה עד גיל 12 ב-100 מטרים חזה. היא אישה פמיניסטית מאד ולכן מאד הופתעתי למצוא בביתה חוברת ובה תמונות עירום של ספורטאיות אולימפיות אוסטרליות. היא אמרה לי שאין לה בעיה עם זה והיא מעדיפה שהבת שלה, שהייתה בת שבע או שמונה אז, תקבל אידיאל "נכון" של גוף נשי ולא את זה שמשווקת תעשיית האופנה, שלא לדבר כמובן על תעשיית הפורנו.
אולי זה בסופו של דבר המכשול הכי גדול בפני ספורט נשים. גוף ספורטיבי לאישה פשוט לא מהווה איזשהו אידיאל. אני לא חושב שהסיבה היא  ביולוגית. באופן אישי חשבתי שלא מעט מהשחייניות הן נשים מאד מושכות. אם למשיכה יש בסיס אבולציוני ואנחנו בוחרים בני זוג על פי סיכויי השרידות של הצאצאים, אני מעריך שגברים אמורים להימשך לשחייניות אולימפיות. ואני נאלץ להסכים פה עם פמיניסטיות שזה עניין "שווקי" לגמרי.
גוף האישה בעולם המסחרי נועד לחלוטין לסקס ולא לעולם האמיתי. והאמת שזה היה כך כבר בדמויות שבאולימפוס.

האלוהי
מקס ג'ייבן

43 Comments

גיל 18 במרץ 2008

גברים בהחלט נמשכים לשחייניות או אתלטיות שנמצאות בכושר טוב, אבל כמה כאלו כבר יש? עם זאת, המשיכה האבולוציונית לנשים מתבססת בעיקר על סימני פוריות ואלו באים לידי ביטוי בגיל צעיר, יחס מותניים-ירכיים קטן וסימטריה בפנים ובגוף. מבנה אתלטי בהחלט עוזר לזה כל עוד הוא לא מוגזם. אצל גברים, זה מהווה גורם משיכה חזק יותר כי לאורך האבולוציה שלנו הם אלו שהיו ציידים ומבנה גוף מוצק וחסון היוו אינדיקציה ליכולת הצייד שלהם.

אגב, רזון קיצוני לא מושך במיוחד גברים וגורמים אחרים (כמו שדיים גדולים) הם תרבותיים בלבד.

קורא 18 במרץ 2008

אבל זה באמת לא נכון מחקרית רונן, גברים בוחרים נשים לפי יחסים גופניים מאוד ספציפיים בין המותניים לחזה (או משהו כזה), יחסים שאצל שחייניות משתבשים לגמרי.

חזי 18 במרץ 2008

אני אישית חושב שהגוף המושך ביותר הוא של אתלטית. אבל כנראה שאני לא לגמרי מייצג.

יוסי 18 במרץ 2008

אני לא מת על טיעונים אבלוציוניים, כי הם מבוססים על מעט מאוד מדע והרבה השערות של מדענים. למשל, מה שגיל מציין כאילו אלו עובדות ידועות נתמך במעט מאוד ממצאים והרבה מאוד תיאוריה. יש משהו במעבר של מדע מכתבי העת המקצועיים לאלו הפופולריים שהופך ממצאים ראשוניים והשערות שטרם בוססו לעובדות (ואני אומר זאת כאחד שנמצא באקדמיה ועוסק במחקר).

אבל אני מסכים עם גיל שיש להניח שגוף של ספורטאיות הוא לא ממש גוף שמבשר פוריות. למשל, לרבות מהן אין מחזור בגלל משטר האימונים שלהן.

מבחינת הטיעונים הפמיניסטיים בשבחי הגוף הסופרטיבי הנשי, אני חושב שספורטאיות בדרך-כלל מהוות חלק מהבעיה ולא הפתרון, כי הן מציבות אידיאל רזון והעדר שומן שנשים רגילות אינן יכולות לעמוד בו.

אגב, ההשוואה בין שחיינים לעובדים בתעשיית המין היא אולי נכונה רק מהבחינה שבשני המקרים התעשייה משפיעה על הגוף שלהם, ועל איך שעליהם להיראות. מרוב הבחינות האחרות אין שום דמיון.

אבל מעניין מה שכתבת על הדמיון הרב בין השחיינים מבחינה גופנית. באתלטיקה, אפילו יותר מבענפי ספורט אחרים, יש מתח מרתק בין יכולות גופניות לבין טכניקה. מעניין לחשוב על ענפי הספורט השונים ולבחון באילו מהם יש יותר מקום לטכניקה, ואם זה הופך את הגיבורים שלהם לאהובים יותר.

גם השאלה הזו חוזרת לשאלה המינית, כי קיימת הטענה שספורט של נשים הוא הרבה פעמים מעניין יותר כי הוא יותר טכני ופחות מבוסס עוצמה. פעם חשבתי שזו הסיבה שבגללה אני אוהב טניס נשי, אבל העוצמה של נברטילובה בימיה ושל האחיות ויליאמס בזמנן מעידה שכנראה אני פשוט אוהב לצפות בנשים.

גיל 18 במרץ 2008

יוסי, אין לי מושג על סמך מה אתה מבסס את הדיעה שלך אבל יש מאות מחקרים מדעיים בנושא הספציפי הזה של יופי. אני מסכים שיש הרבה מחקרים גרועים, כמו בכל תחום ואולי בתחום הזה במיוחד שהוא יחסית חדש, אבל יש גם הרבה מידע שהצטבר בשנים האחרונות בנושא.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 19 במרץ 2008

There are 2 types of athletic look in women in my eyes,1)the eastern European (drug induced) mascular look,the women who look like men with no breasts and minimum fat,Navartilova is the perfect example,Florence Grifith Joyner was another one.2)The Steffi Graf,Kournikova,Sabatiny look,the athletic yet feminine look that is more popular for the main stream and tv adds.Swimmers are in the middle,it depends on the body type,some female swimmers manages to keep their curve and look amazing but most of them tend to have more square hipps,which is less "sexy"(to some people) and i don't think that it helps when they give birth.Like somone mentioned it helps to be in shape in general but unfortunatly for women the extreme physical excercise hurts their productivity and feminine attributes,the gymnasts are really like circus freaks,their diet and training regiment is changing their body and a lot of the stuff is ireversable,same goes for most track and field females. 

יוני 19 במרץ 2008

לכבוד החג הבלוג פשט את מדיי הספורט שלו… גוף אתלטי+ נשי = רקדניות. מעניין מה חושבות נשות הבלוג :-)

צביקה 19 במרץ 2008

אם להיות וולגרי לרגע, לא נראה לי שלאינגה דה ברוין היו בעיות למצוא מישהו ללכת איתו הביתה בפיק אפ בר…

nitait 19 במרץ 2008

דווקא אומרים שלשחייני חזה יש מבנה שונה מאשר של שאר השחיינים. נמוך יותר, מוצק יותר, ועוד כל מיני דברים. שבגדול משווים אותם לצפרדעים (בגדול, בגדול).

נועם 19 במרץ 2008

איך אפשר לסרב לאינגה דה ברוין? הרי גם אם תגיד לא, היא פשוט תרים אותך על הכתף כמו שק, ותסחוב אותך הבייתה. מה תעשה?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 19 במרץ 2008

אני לא חושב ששארפובה יפה במיוחד אבל אנשים אחרים מוצאים בה יופי.אילו פניה היו כעורים הגוף שלה,מושלם בסוגו, לא היה מסייע לקיבועה כסמל מין (אם היא אכן כזו).כלומר,במקרה של נשים הפנים ולא הגוף הם הקובעים את אופן ההתייחסות אליהן.

birdman of the savannah 19 במרץ 2008

ראיתי בחטף את סוף המשחה בחדשות בטלוויזיה. כתפיים רחבות, שרירי רחב-גבי גדולים המקנים לפלג הגוף העליון צורת משולש, חזה קטן. לא רק שכל השחיינים נראים אותו הדבר, גם השחייניות נראות כמוהם.

birdman of Savannah, GA 19 במרץ 2008

שמעו סיפור. פעם עופר מזרחי ממכבי חיפה חזר מאמסטרדם, העיתונאים שאלו מה הוא עשה שם. מזרחי הגיב שהוא ביקר במוזאון. אוזני העיתונאים התחדדו והעטים נשלפו. הם חשבו שיש להם סקופ בידיים: כדורגלן שמבקר במוזאון. נו, באיזה מוזאון היית? – במוזאון הסקס.

יוש 19 במרץ 2008

לשחורים יש רגליים ארוכות וגב קצר – מבנה אידיאלי לריצה.
ללבנים רגליים קצרות וגב ארוך – המבנה שמתאים לשחיה.

פפה ניקול 19 במרץ 2008

אין מה לעשות רונן

אנ'לא יודע אם זה בגלל מה ששיווקו לי או לא אבל אותי בנות עם עודף שרירים לא מושך.
מה אני אעשה? באמת שלדעתי בת עם קוביות בבטן זה דבר לא יפה (מה גם שרב הסיכויים שכמה שנים לאחר שתפרגוש מפעילות גם תגדל קרס בלתי מבוטלת).

אין מה לעשות מפני שיותר גברים מתעניינים בספורט ושלוטים בספורט מנשים אז הרבה פעמים ספורטאית שנראית טוב תזכה לפריבילגיות.
טניסאיות לדגומא יכולות להיותג ם טובות וגם יפות :-)

Ido 19 במרץ 2008

על טעם וריח אין מה להתווכח.
בנוסף גם פמלה אנדרסון בחליפת ה"כריש" הכובע ההידרודינמי ומשקפי השחיה תראה צלופחית משהו…

החדשות היותר מעניינות אגב אולימפיים זה ההתארגנות לחרם של הגוש האירופאי על טקס הפתיחה בביג'ין בעקבות פרעות טיבט האחרונות.

עומר ח. 19 במרץ 2008

אגב חסרונם של שחיינים שחורים. ידוע הסיפור המיתולוגי כי טים דאנקן עסק בשחייה וכי רעידת אדמה באיי הבתולה היא זו ש"אילצה" אותו לעבור לכדורסל. מעניין אותי אם ספורטאי דגול שכמותו, היה יכול להתפתח לשחיין ברמה עולמית (כמו שמעניינת גם השאלה מה היה קורה עם ג'ורדן היה בוחר בקפיצה לגובה)

martzianno 19 במרץ 2008

אידיאל היופי בימינו, הוא של גוף צעיר. בהמשך לדבריו של גיל, בעולם הנשלט ע"י גברים, זה אך הגיוני. באו הפרסומאים וקישרו את ה"צעיר" ל"קול", ל"מגניב", ל"פרוע" – בקיצור, לאחד שחי יותר טוב ממך.
הקונספט ברור: לעולם לא תשיג את האידיאל (כי אנחנו לא נעשים צעירים יותר) ולכן תמיד תרגיש חרא עם עצמך. את הפער הזה בין האידיאל לבין מה שנשקף אליך במראה, אתה אמור למלא עם צריכה מאסיבית (מה שכמובן לא פותר דבר).
מכיוון שצריך למכור יותר כל הזמן, ה"אידיאל" הולך ומקצין וכבר עומד היום על גבול הפדופיליה. הצלחת לדחוק את עצמך ל"סקיני-ג'ינס"? חכי, חכי… בעונה הבאה: בגדי ילדים! (נראה אותך…).
אני קורא מעל במה זו לכל הנשים: טוסיק זה דבר נהדר – אל תוותרו עליו!

מרקפוצ'ינו 19 במרץ 2008

עומר,
מה שמפריד את האתלטים (וגם את הרקדנים) מהאדם הפשוט נקרא אינטליגציה קינטית. כלומר לאנשים שמוכשרים בספורט ובריקות יש רמה גבוה מהרגיל של האינטיליגנציה הנ"ל.

זה אומר שאתלטים שולטים בגוף שלהם יותר טוב מאיתנו ובגדול יכולים לעסוק בסוגי ספורט שונים.

עם זאת, לא כל גוף מתאים לכל
ספורט. גוף של יכול להיות בנוי לכוח מתפרץ וגוף של אחר יכול להיות בנוי לסיבולת. קרל לואיס נבחר בדראפט ע"י שיקגו בולס (בדראפט של ג'ורדן). אבל אני לא בטוח אם הוא היה מצליח כדורסלן כמו שהצליח בתור רץ וקופץ. למרות שזה חלום רטוב לראות את לואיס וג'ורדן באותה קבוצה.

כשבסין מגייסים את הילדים לעסוק בסוגי הספורט השונים הילדים בעלי האינטיליגנציה הקינטית הגבוהה יותר נשלחים לפנימיות שעוסקות במשפחות ספורט, למשל פנימיה למשחקי מחבט. משם כבר יאתרו לאיזה ספורט יחודי מתאים האתלט (טניס שולחן, בדמינטון, טניס וכו').

לון 19 במרץ 2008

למרות מבנה הגוף של השחיינים בפרט ושל אתלטים בכלל, אלילי מין גבריים עבור נשים מגיעים מעולמות אחרים כמו קולנוע, מוזיקה ואפילו פוליטיקה.
עבור נשים משיכה מורכבת יותר ממראה נטו.

וכדאי להזכיר שגם האולימפיים המקוריים היו רחוקים ממראה הגבר המצוי בזמנם.

כפי שציין בירדמן, שחייניות הינן בעלות כתפיים רחבות ושרירים בולטים.
לעומתן, רצות תואמות יותר את המראה הסקסי כפי שמתבטא בחברה המערבית. (למעט אולי שרירי הרגליים, אבל זה בעיקר אצל האצניות ופחות אצל הרצות למרחקים בינוניים וארוכים).
יש כמה קופצות לגובה שבהחלט יכלו לשמש כדוגמניות.

כדאי לזכור שהספורטאיות היחידות שנחשפות באופן רצוף קבוע הן הטניסאיות.

יתר הענפים מקבלים חשיפה קטנה בהרבה.

וכפי שציין אנונימי, עבור גברים יש חשיבות יתרה למראה הפנים.

מאמין בפייס בובס 19 במרץ 2008

שום מילה על בייג'ין?

אני חושב שאתה בהחלט רציך לחוות את דעתך בעניין הרחמת אולימפיאדת בייג'ין עקב היחס המחפיר של הסינים לאמנת זכויות האדם!

כלומר כולנו נשמח לשמוע את דעתך בעניין המסעיר הזה שהתעורר בשבוע האחרון…

גו יונייטד! לפרק את הוונדרס!

מרקפוצ'ינו 19 במרץ 2008

אני מאמין שרונן כבר התייחס לנושא הזה יותר מפעם אחת. נדמה לי שהקונוצנזוס בבלוג היה שספורטאים לא צריכים להחרים (או יותר נכון, לא מתפקידם להחרים).

michaly 19 במרץ 2008

איך, איך הפוסטים האלה עולים דווקא כשאין לי זמן.

אז רק אגיד שגוף של ספורטאיות מקצועניות הוא לא אידאל נכון יותר מגוף של דוגמניות, כי בשני המקרים מדובר במשהו שהוא ברוב המקרים לא טבעי (ולא טבעי מבחינתי זה גם משטר אימונים יומיומי וגם התערבות ניתוחית. הפרעות אכילה נדמה לי שאפשר למצוא בשני המקרים).

העובדה שהגוף נהיה אידאל היא הבעיה פה ולא במה עוסקת בעלת הגוף הזה.

ואני גם אסתכן בהשערה שמידת המשיכה של נשים לספורטאי מסוים קשורה גם למידת ההצלחה שלו. כלומר קשורה יותר ממה שזה אצל גברים.

מאמין בפייס בובס 19 במרץ 2008

לא חשוב מי.

ספורטאים באולימפיאדה מיצגים את המדינה שלהם ולא רק את עצמם.
לכן על מדינות בעלות הגיון יש חובה להחרים את המשחקים האולימפיים הקרובים!

רונן דורפן 19 במרץ 2008

לעומר ח.
ראסל וצ'מברליין היו אתלטים גדולים. אין סיבה שג'ורדן לא היה מצליח במידה דומה.

טים דנקן היה בין עשרת הטובים בגילו ב-400 מעורב בארצות הברית (סט קיטס שולחים לשם שחיינים להתחרות)

למאמין בפייס בובס – אחזור על דעתי שאמרתי פעמים רבות. המשחקים בסין הן בושה. אבל כשחברות מסחריות וממשלות חוגגות ביחסים עם סין, קצת לא אנושי לבקש על שחיין 200 מעורב לוותר על מפעל חייו. הוא לא קבע היכן תהיה האולימפיאדה והוא האשם הכי קטן פה.

יוני 19 במרץ 2008

לא נותר דבר פרט להודות לקרל לואיס ולטים דנקן על בחירתם הנבונה… להבדיל מכריסטיאנו, הם באמת היסטוריים, ובעלי אגו מינימאלי ביחס להישגיהם.

מאמין בפייס 19 במרץ 2008

שחיין ולא משנה כמה הוא טוב וכמה הוא אוהב את העבודה שלו לפני הכל הוא בנאדם על הכדור המשוגע הזה.

נכון שחבל מאד מאד מאד (אפשר להמשיך עם זה הרבה זמן) שהוא יצטרך לוותר על משהו שהוא מתאן ימים כלילות במשך תקופה ארוכה כדי להשיג אותו אבל המדינה צריכה להקריב את זה למען דבר יותר חשוב.
כמו שימור זכויות האדם!

לכן אני מחזיק בדעתי שעם כל הצער בדבר ועם המחאה שודאי תהיה של חלק לא קטן מהספורטאים אולימפיאדת בייג'ין לא ראויה להתקיים.

רונן דורפן 19 במרץ 2008

למאמין – אני מפריד בין ראויה להתקיים (אין לי מחלוקת) לבין "מי צריך לשלם את המחיר אם היא מתקיימת".
הספורטאים לא אשמים.
תפריד התקשורת הוא להקדיש את המשחים בכדי לכתוב את האמת על סין

martzianno 19 במרץ 2008

אני שונא להיות זה שמפוצץ את הבועה, אבל כל אירועי הספורט הגדולים בימינו, מתאפשרים במתכונתם הנוכחית אך ורק תודות לספונסרים. מישל וולבק הצרפתי כינה את האירועים האלה בספרו "החלקיקים האלמנטרים": "טקסים מסחריים". במקרה של האולימפידה מדובר בחוזים שחתומים כבר שנים קדימה (דורות!).
הספורטאים עצמם (לכל הפחות הבולטים שבהם) כרוכים בחוזי פרסום ולעיתים יעדיפו לשתוק כדי לא לאבד הכנסות (בצדק רב מבחינתם).
בקיצור, מדובר פה בערימות של כסף שמונחות על הכף. טונות! ולכן מי שחושב שיבוטל/יוחרם/יוחשך/יקוצץ/יפוקסל משהו מהמשחקים האולימפיים, טעות בידו.
גם הסינים וגם האיגוד האולימפי מעולם לא היוו דוגמה ומופת למוסר ומתאגידי העל כבר מזמן הפסקנו לצפות למשהו.
כשקוקה-קולה גם יתחילו לקבוע מי מנצח, מי השופט ומה מזג האוויר אולי נתעורר (אני מקווה שלפני).

Nob LeSSe 19 במרץ 2008

גבר נמשך לאישה שונה, או דומה, או שמזכירה לו את אמא, או שמעוררת בו רגש עמוק חבוי, או שהוא אוהב חזה גדול, או קטן, או שרירי, או ווינרית, או אחת שמשקיעה, הוא בוחר בגלל שכך ילדיו ישרדו יותר טוב או על מנת להרשים או כי ככה קבעו לו. וכל גבר בוחר אחרת (וגם אישה לצורך כל עניין).

לדבי ביייג'ין, אני אישית גם חושב שהיה "ראוי" ו"חושב" ו "נכון" אם היו קמים אלופים לשעבר ושלעתיד ומחרימים את המשחקים כי המשחקים הללו הם לא תחרות בין מדינות אלא בעיקר בין אנשים שהקדישו את חייהם למטרה ולא צריך הרבה ,או, פה. מצד שני מי אני שישפוט מישהו שהקדיש את חייו ולא רוצה לוותר, אין לי מושג איך הייתי נוהג במקרה כזה.. (אפרופו, מישהו, וצר לי אם כבר נכתב בפוסטים קודמים, מכיר ספורטאי שכן פרשה בעקבות עניין איאולוגי ולא משום הוראת מדינה)

מאמין בפייס 19 במרץ 2008

רונן יכול להיות שאמת בפיך אבל פשוט כ"כ מעצבן אותי שנותנים לאומה כזאת לקיים אולימפיאדה.

פשוט מצב מעצבן!
רונן אני ראיתי פעם אחת מול עניי שיא עולם נשבר וזה היה בפעם הראשונה שאספא פאוול שבר שיא עולם.

וראיתי כמה שיאי ישראל ישברים אנ'לא יודע אם זה נחשב, בעיקר משום שאנשים התחרו נגד עצמם.

רוני שטנאי 19 במרץ 2008

ואילו אני חושב שזה לא הוגן, שכותב הבלוג נמצא באיינדהובן ויכול לשלב ביקור בבריכת השחייה, יריד אירוטיקה ומעל לכל לצפות במשחק העונה של המקומיים מול אייאקס.

הקולגה אכול הקנאה 19 במרץ 2008

די דורפן, זה כבר בלתי אפשרי… זה מתחיל להיות מוגזם. אני חושב שכקוראים בבלוג שלך מגיעות לנו תשובות.

איך אתה בהולנד פתאום? מה זה? איך יכול להיות שכל שבוע אתה במקום אחר? אתה מיליונר? משפחתך טייקוני היי-טק? אני מכיר את התקשורת, לא יכול להיות שמערכות העיתונים מממנות לך את הטירוף הזה… אז איך אתה עושה את זה? מה הסוד שלך? והכי חשוב – איך זה שאשתך לא משגעת אותך?

שלא יהיה ספק – אני אומר את הדברים האלה מקנאה… הלוואי שיכולתי גם אני להגיע לכל אירוע ספורט שבא לי – הרי זו העיתונות במיטבה.

רונן דורפן 19 במרץ 2008

לקולגה. גמרתי לאכול עכשיו סנדוויץ' ברחוב. תודה על הדאגה, אני לא מליונר וממשיך מסורת ארוכה של לא-מליונרים במשפחתי. אני חי באירופה והכל יחסית נגיש.

לכל הדואגים, ראיתי עכשיו את הגברת דה ברוין. היא בעמדת השידור של הטלוויזיה ההולנדית. מאופרת, לבושה יפה, חביבה מאד לכל מי שניגש אליה, והיא יפיפיה. וגם גבוהה מאד.

רונן דורפן 19 במרץ 2008

עוז ומאמין בפייס. מחקתי את התגובות שלכם. נא לא להעלב – אבל פרנסתי ותנאי העסקתי הם לא נושא שמעניין מישהו.

יוני 19 במרץ 2008

רונן, רכשת נימוסים אנגליים. "לא מעניין מישהו", אני מבקש רשות להשתמש בזה… נחמד

גיא 19 במרץ 2008

ורונאלדו עושה את זה שוב.
שוב בעיטת עונשין, שוב כדור שבבת אחת משנה את הכיוון והגובה ומשאיר את השוער מנסה להבין מה איפה הכדור שהיה אמור בעצם להגיע ליד שלו.

tksr 19 במרץ 2008

התקפית ליונייטד יש להציע רק את רונאלדו שמבקיע ואת נאני שמנסה.כל השאר אנמיים באופן מחריד.טבז בדעיכה,סאהה לא פוגע.על אנדרסון אין מה לדבר – הוא כלל לא מתקרב לאיזור הרחבה ולא מנסה לאיים על השער.התיקו של צ'לסי אולי מציל את יונייטד שפיתחה תלות יוצאת דופן ברונאלדו.

יגאל 19 במרץ 2008

רונאלדו בעצם פיצ'ר. היום זה היה סליידר רצחני.

גיל 19 במרץ 2008

דורפן, צריך להיות פוסט "האלוהי 2". אני לא זוכר מאז הימים של מרדונה שחקן שהוא כל כך דומיננטי ומוליך במו רגליו קבוצה לאליפות באחת הליגות הגדולות.

יואב 20 במרץ 2008

טבז הרשים אותי היום. נראה כמו היחידי שיכול להציע משהו היום מלבד רונאלדו.כמובן שכניסתם של סקולס(בולטון, תרדפו אחרי הרוח) ורוני(בולטון,תרדפו אחרי )החזירה מימד שפוי למשחק מאד מתסכל. אני סומך על אלכס שיוסיף בקיץ עוד מימד ואיום להתקפה שלנו. זה קצת הופך להיות בלתי נסבל ובלתי נסלח.גם בימי קאנטונה, זה לא היה כל כך קיצוני. זה שיש לך את השחקן הכי גדול בעולם, לא מרשה לך להתנהג כאילו אין לך שום דבר אחר. אולי הראש היה בליברפול, אולי זאת ירידה לצורך עליה. אני ממש מקווה.

Danny 20 במרץ 2008

What can you say about Ronaldo, its the same every game, just great, fantastic production

מישהו כריש 3 ביוני 2008

אני מת להכיר בחורה שחיינית – הן נראות טוב ושריריות

מי יכול להמליץ לי?

Comments closed